عوارض قرص لاغری بلک بری

در این مقاله لیستی از عوارض قرص لاغری بلک بری را مضراتی که برای سلامتی به همراه دارد بررسی می کنیم. لطفا در ادامه همراه باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص های لاغری از مواد مخدر شیشه استفاده می شود، این وب سایت، استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

مقدمه

امروزه، با توجه به آمار بالای افراد دارای اضافه وزن و رشد روز افزون این گروه از افراد و مشکلات و دردسرهای آن، هر روزه بر آمار افراد علاقمند به کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام، افزوده می شود.

یکی از راه های لاغری که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است و تبلیغات بسیاری نیز در این زمینه انجام می گیرد، استفاده از قرص های لاغری می باشد. تنوع قرص های لاغری تولید شده توسط شرکت های مختلف، بسیار زیاد می باشد و این امر، انتخاب را کاری دشوار نموده است.

لطفا از پست قرص لاغری goji berry دیدن کنید.

عوارض قرص لاغری بلک بری
عوارض قرص لاغری بلک بری

استفاده نا آگاهانه و اشتباه از قرص های لاغری، می تواند مضررات و عوارض بی شماری را برای فرد به همراه داشته باشد.

در این مقاله، سعی داریم به بررسی ” عوارض قرص لاغری بلک بری ” بپردازیم. چنان چه شما نیز از علاقمندان به کاهش وزن و لاغری می باشید، با ما تا پایان این مقاله، همراه شوید.

پیشنهاد می کنیم از پست عوارض قرص لاغری بلک اسلیم دیدن کنید.

عوارض قرص لاغری بلک بری

کپسول یا قرص لاغری بلک بری، از انواع قرص های لاغری بسیار قوی می باشد که بیشتر برای افرادی با اضافه وزن بسیار زیاد، توصیه شده است.

بر اساس ادعای شرکت سازنده، قرص های با دوز پایین تر، قادر به کم کردن وزن این افراد نبوده و تنها قرص بلک بری است که می توان وزن های بسیار بالا را کاهش دهد.

عوارض قرص لاغری بلک بری
عوارض قرص لاغری بلک بری

این قرص، میزان متابولیسم یا همان سوخت و ساز بدن را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد و اشتهای کاذب را از بین می برد. با کاهش میزان غذای مصرفی و در عین حال، جذب بهتر مواد غذایی، قرص بلک بری، می تواند وزن افراد را، کاهش دهد.

در عین حال، استفاده نادرست و افراطی این قرص ها، هم چون هر نوع قرص لاغری دیگری، می تواند عوارضی خطرناک را به همراه داشته باشد.

لازم به ذکر است که، عموماً عوارض ناشی از قرص لاغری بلک بری، در همان سه روز اول تا یک هفته نخست، پس از مصرف قرص ها، نمایان می شوند.

چنان چه در این بازه زمانی، عوارض قرص لاغری، نمایان نگردد و در عین حال، این قرص ها به روشی صحیح و با میزان مناسب مصرف شوند، عارضه ای را به همراه نخواهند داشت.

هم چنین، عارضه بلند مدتی پس از پایان اتمام دوره مصرف قرص لاغری بلک بری، هنوز مشاهده نشده است. عوارض ناشی از مصرف قرص لاغری بلک بری، در زیر آمده اند:

  • اختلال در خواب یکی از عوارض قرص لاغری بلک بری

نه تنها در قرص لاغری بلک بری، بلکه در تمامی انواع قرص های  لاغری، به هدف افزایش سوخت و ساز و بالا بردن متابولیسم بدن، از ترکیبات حاوی کافئین بالا، استفاده می شود.

اختلال در خواب یکی از عوارض قرص لاغری بلک بری
اختلال در خواب یکی از عوارض قرص لاغری بلک بری

کافئین، ترکیبی محلول در آب می باشد که با سرعت بالایی، به جریان خون راه پیدا می کند.

به صورت طبیعی، می توان کافئین را، یک ترکیب کاملاً اعتیاد آور بیان نمود که باعث ایجاد کم آبی در بدن، افزایش میزان ادرار، ایجاد اختلالات معده و حالت تهوع و حتی بروز مشکلات روحی نظیر افسردگی، می گردد.

بی خوابی و ایجاد اختلال در خواب، یکی از عوارض مصرف کافئین بالا به شمار می رود.

در این میان، بی خوابی و ایجاد اختلال در خواب، یکی از عوارض مصرف کافئین بالا به شمار می رود. اثرات کافئین به گونه ای است که پس از مصرف آن، حداقل به مدت 5 ساعت در بدن، باقی می ماند که البته این بازه زمانی، در برخی از افراد، بیشتر نیز می گردد.

از عوارض اختلال در خواب، می توان به خستگی زیاد و سردرد در طول روز اشاره کرد. با توجه به اعتیاد آور بودن کافئین، افرادی که به مصرف آن عادت دارند، در صورت عدم مصرف، با مشکلات روحی و روانی، نظیر کج خلقی و بی خوابی، مواجه می شوند.

چنان چه کافئین، پیش از خواب به بدن منتقل گردد، باعث بی خوابی شدید می شود.

این در حالی است که چنان چه این قرص که حاوی میزان بالایی از کافئین می باشد، در زمان مناسبی مصرف شود، اثرات بی خوابی در آن کاهش خواهد یافت. اما به صورت کلی، کافئین بالای موجود در قرص لاغری بلک بری، این عارضه را، به همراه خواهد داشت.

  • ایجاد سرگیجه از عوارض قرص لاغری بلک بری

در روزهای نخست استفاده از مصرف قرص لاغری بلک بری، عموماً افراد دچار سرگیجه های شدید می شوند. علت اصلی این سرگیجه، کاهش جذب مواد غذایی می باشد که این امر، کاهش مینرال های بدن را به همراه خواهد داشت.

ایجاد سرگیجه از عوارض قرص لاغری بلک بری
ایجاد سرگیجه از عوارض قرص لاغری بلک بری
  • افزایش ضربان قلب از عوارض قرص لاغری بلک بری

مصرف قرص لاغری بلک بری، به جهت وجود مواد تحریک کننده و پر کافئین، باعث ایجاد ضربان نامنظم قلب و افزایش غیر طبیعی آن، می شود. این در حالی است که در موارد مصرف حساب نشده، حتی می تواند سکته قلبی و مرگ را به همراه داشته باشد.

افزایش ضربان قلب از عوارض قرص لاغری بلک بری
افزایش ضربان قلب از عوارض قرص لاغری بلک بری

از همین رو، بسیار توصیه می شود که به جای افزایش میزان دوز مصرفی این قرص ها، از آن، به میزان لازم و کافی و تحت نظر پزشک متخصص و به همراه رژیم لاغری و ورزش، مصرف گردد تا کمترین میزان عارضه را برای فرد به همراه داشته باشد.

  • تغییرات شدید فشار خون از دیگر عوارض قرص لاغری بلک بری

قرص لاغری بلک بری، حاوی ترکیباتی می باشد که میزان سوخت و ساز و چربی سوزی را در بدن، به حد قابل توجهی، افزایش می دهد. از سوی دیگر، از میزان اشتهای فرد به مصرف خوراکی ها، کاسته می شود.

تغییرات شدید فشار خون از دیگر عوارض قرص لاغری بلک بری
تغییرات شدید فشار خون از دیگر عوارض قرص لاغری بلک بری

این امر سبب می گردد که بدن برای تولید انرژی مورد نیاز خود، از چربی های ذخیره شده در بدن استفاده نماید. این امر، افت شدید فشار خون را به دنبال خواهد داشت. در مقابل، افزایش میزان متابولیسم بدن و چربی سوزی با سرعت بالا، باعث افزایش دمای بدن، می شود.

با بالا رفتن دمای بدن، فشار خون و ضربان قلب، افزایش شدیدی پیدا می کند که این امر، کاهش گردش خون در بدن و افزایش فشار خون را به دنبال، خواهد داشت.

هم چنین، کافئین که ماده اصلی موجود در قرص لاغری بلک بری به شمار می رود، خود عاملی تاثیرگذار بر افزایش فشار خون به شمار می رود.

از همین رو، به تمام افراد مبتلا به انواع بیماری های قلبی و عروقی، توصیه می شود پیش از اقدام به مصرف قرص لاغری بلک بری، حتماً با پزشک متخصص در این زمینه، مشورت نمایند.

  • کم آبی بدن یکی از عوارض قرص لاغری بلک بری

یکی دیگر از عوارض مصرف انواع قرص های لاغری، از جمله قرص لاغری بلک بری، افزایش احتمال کم آب شدن بدن، به ویژه در فصل های گرم سال می باشد.

هم چنین، چنان چه فرد، همراه با مصرف قرص لاغری، فعالیت های فیزیکی نیز داشته باشد، این احتمال، بیشتر افزایش می یابد. دلیل بروز این عارضه را نیز، می تواند به بالا رفتن میزان متابولیسم بدن و چربی سوزی به سبب وجود میزان بالای کافئین و سایر ترکیبات موجود در قرص لاغری بلک بری، بیان نمود.

کافئین، آن هم به میزان زیاد، میزان ادرار را افزایش می دهد. حتی در مواردی، بی اختیاری ادراری را به همراه خواهد داشت. چنان چه این قرص ها، به میزان صحیح مصرف نشوند، احتمال ابتلای افراد، به بروز اختلالات مثانه و بی اختیاری ادراری، بسیار زیاد می باشد.

با افزایش میزان سوخت و ساز بدن، بدن نیازی بیشتری به آب پیدا می کند که در صورتی که به میزان لازم و کافی به آن نرسد، بدن دچار کم آبی، خواهد شد.

علاوه بر این، همان طور که به آن اشاره شد، پس از مصرف قرص لاغری بلک بری، بر میزان دفع چربی از راه ادرار، افزوده می شود که این امر، خود باعث کم آب شدن بدن می گردد.

  • خشک شدن دهان یکی دیگر از عوارض قرص لاغری بلک بری

خشک شدن دهان نیز، یکی از عوارض دیگر استفاده از قرص های لاغری به شمار می رود. پس از مصرف این قرص ها، بر میزان دفعات ادرار، حتی با وجود کم شدن میزان مصرف آب، افزوده می شود. هم چنین، به دلیل افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن، بدن بیشتر عرق می کند.

خشک شدن دهان یکی دیگر از عوارض قرص لاغری بلک بری
خشک شدن دهان یکی دیگر از عوارض قرص لاغری بلک بری

خشکی دهان پس از مصرف این قرص نیز، به دلیل کم آب شدن بدن، در نتیجه استفاده از آن، می باشد. چنان چه، در هنگام مصرف این قرص، به صورت مداوم، آب به بدن رسانده شود، می توان از بروز عارضه کم آبی بدن و خشک شدن دهان، پیشگیری نمود.

چند عارضه دیگر قرص لاغری بلک بری

قرص های لاغری، عموماً با سرکوب کردن اشتهای فرد و افزایش میزان چربی سوزی، باعث کاهش وزن، می شوند.

در قرص لاغری بلک بری، میزان بالایی از کافئین وجود دارد که در صورت استفاده نادرست و نامنظم از آن، می تواند عوارض ناگواری را برای فرد به همراه داشته باشد.

در قرص لاغری بلک بری، ترکیبانی نظیر، عصاره میوه بلک بری، دانه قهوه سبز، عصاره گارسینیا کامبوجیا، کافئین، چای سبز، پلی فنول، کاتچین، اسپیرولینا و انواع ترکیبات آنتی اکسیدان یافت می گردد.

این ترکیب جادویی، یک بمب چربی سوزی می باشد که در صورتی که به صورت صحیح مورد استفاده قرار نگیرد، می تواند برای فرد مصرف کننده، بسیار خطرناک باشد. در ادامه به برخی از این عوارض، اشاره کرده ایم:

  • قرص لاغری بلک بری باعث افزایش میزان استرس، به دلیل افزایش ترشح هورمون کورتیزول که عامل اصلی ایجاد استرس در بدن می باشد، می گردد.

در همین راستا، به افرادی که دچار مشکلات روحی نظیر اضطراب و استرس دائمی می باشند، توصیه می شود پیش از مصرف این قرص ها، با پزشک متخصص در این زمینه، مشورت نمایند.

مصرف این قرص ها، می تواند برای این افراد، آسیب های جدی را، نظیر افزایش میزان اضطراب، تپش قلب شدید، بی خوابی و سرگیجه و استفراغ را به دنبال داشته باشد.

بروز انواع مشکلات روحی و روانی، از دیگر عوارض استفاده از قرص لاغری بلک بری می باشد
  • بروز انواع مشکلات روحی و روانی، از دیگر عوارض استفاده از قرص لاغری بلک بری می باشد. بیشتر افرادی که از اضافه وزن شدید رنج می برند و بسیاری از گزینه های کاهش دهنده وزن را، آزموده اند و به هیچ نتیجه ای نرسیده اند، به این قرص لاغری، به عنوان یک نور امید، نگاه می کنند.

این امر، سبب می گردد که به صورت خودسرانه، اقدام به مصرف دوز بالایی از این محصول کنند. لازم به ذکر است که تاثیرات قرص لاغری، با توجه به افراد مختلف، متفاوت می باشد.

لذا، در شرایطی که فرد نتواند وزن خود را به حد دلخواه برساند و یا نتیجه مورد نظر را از مصرف این قرص ها، دریافت ننماید، ضربه شدید روحی را، به خود وارد خواهد کرد.

در نتیجه این ضربات روحی، فرد اعتماد به نفس خود را به صورت کامل از دست داده و دچار بیماری هایی نظیر گوشه گیری و افسردگی روحی می گردد که در شرایط حاد آن، فرد اقدام به صدمه زدن به خود و حتی خودکشی می نماید.

  • عارضه نادر، اما امکان پذیر دیگری که می تواند ناشی از مصرف قرص لاغری بلک بری باشد، مرگ می باشد.

بدون تردید، انواع قرص های لاغری، با ایجاد تغییرات شدید در میزان متابولیسم بدن، تغییراتی جدی و شدید را به بدن، تحمیل می نمایند که این تغییرات، سلامت جسمی و روحی فرد را، تحت الشعاع خود قرار می دهد.

چنان چه مصرف این قرص، بدون برنامه و به میزان کنترل نشده باشد، می تواند ریسک جانی را برای فرد، به همراه داشته باشد.

سخن پایانی

قرص لاغری بلک بری، یکی از انواع قرص های لاغری می باشد که با افزایش میزان متابولیسم بدن و چربی سوزی و در عین حال، کاهش اشتها، باعث لاغری با سرعت بالا در افراد با اضافه وزن بالا، می شود.

این در حالی است که، این قرص لاغری، به دلیل وجود ترکیبات خاص موجود در آن، عوارضی را نیز برای بدن به همراه خواهد داشت. عوارض این قرص ها، در صورت استفاده صحیح، به صورت کوتاه مدت و گذرا می باشد و در بلند مدت عارضه ای را به دنبال نخواهند داشت.

در مقابل، مصرف نادرست و خودسرانه این قرص ها، می تواند مشکلات مزمن روحی و جسمی را به دنبال داشته باشد.

از همین رو، توصیه اکید می گردد که پیش از مصرف هر نوع قرص لاغری، ابتدا در زمینه عوارض آن، آگاهی های لازم را کسب نموده و از راهنمایی ها و مشاورات پزشکان متخصص در این زمینه، بهره مند گردید تا از عوارض و آسیب های احتمالی آن، در امان، بمانید.

در این مقاله، موضوع ” عوارض قرص لاغری بلک بری ” مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. امید است که اطلاعات آمده در این مقاله، برای دوست داران این مبحث، مفید واقع شده باشد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید