عوارض قرص لاغری بلک اسلیم

در این مقاله به موضوع عوارض قرص لاغری بلک اسلیم خواهیم پرداخت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های صحیح لاغری می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص های لاغری از مواد مخدر شیشه استفاده می شود، این وب سایت، استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

همان طور که می دانید، چاقی یکی از معضلات اصلی بسیاری از افراد می باشد. زیرا چاقی همراه با بیماری های زیادی می باشد.

لذا افرادی که چاقی مفرط دارند، در تلاش و کوشش هستند که با روش هایی وزن خود را کاهش دهند و به وزن متعادل و ایده آل برسند.

بله عنوان این مقاله کاملا درست است!

عده ای نمی خواهند شما عوارض قرص ها را بدانید.

برای مثال می توانید از این صفحه عوارض قرص چاقی صورت را مطالعه کنید.

 

عوارض قرص لاغری بلک اسلیم
عوارض قرص لاغری بلک اسلیم

لذا ممکن است بسیاری از افراد از روی هیجان و یا مشورت نا مناسب با افراد غیر متخصص، به درمان های نادرست روی بیاورند. یکی از این روش های غیر درست قرص های لاغری می باشد.

در این راستا و برای این که به عوارض قرص لاغری بلک اسلیم پی ببرید، می توانید با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

دکتر سلیمی، معتبرترین و بهترین متخصص انواع جراحی های لاغری شناخته می شود. ما در مقاله عوارض قرص لاغری بلک اسلیم به پرسش های گوناگون پاسخ خواهیم داد. همراه شما هستیم.

عناوین مقاله:

قرص لاغری چیست؟

قرص لاغری بلک اسلیم چیست؟

قرص لاغری بلک اسلیم چگونه عمل می‌کنند؟

مکانیسم‌های تاثیر قرص لاغری بلک اسلیم چگونه است؟

ترکیبات قرص لاغری بلک اسلیم چیست؟

گزانتین چیست و مشتقات آن چه می باشد؟

اثر کافئین در قرص بلک اسلیم چگونه است؟

سایر مکانیسم های درگیر در کاهش وزن با کمک کافئین چه می باشد؟

اثر تئوبرمین بر کاهش وزن چگونه است؟

دیگر اثرات و ترکیبات قرص لاغری چه اثری بر فرد می گذارد؟

چرا پزشکان مصرف داروهای لاغری را توصیه نمی کنند؟

عوارض قرص لاغری بلک اسلیم چیست؟

از کجا بفهمیم که یک قرص لاغری خطرناک است؟

قرص لاغری همراه با رژیم غذایی آیا امکانپذیر است؟

انواع جراحی لاغری چیست؟

نتیجه گیری

 

قرص لاغری چیست؟

همان طور که در ابتدای مقاله عوارض قرص لاغری بلک اسلیم گفته شد، یکی از روش های لاغری که می توان روش نادرست و ناصحیح لاغری نامید، استفاده از قرص های لاغری می باشد.

همه ما می دانیم که تغییر سبک زندگی اعم از نوع تغذیه، ورزش، مصرف دخانیات و عوامل دیگر، باعث بروز چاقی مفرط خواهد شد. بسیاری از افراد به دنبال روشی هستند که سریع به نتایج دلخواه خودشان برسند.

حال فرض کنید که همین روش نادرست زندگی که فرد را دچار چاقی و بیماری کرده، قصد دارد تا از قرص های لاغری برای کاهش وزن استفاده کند.

اگر بخواهیم به طور خلاصه در مورد کارکرد قرص لاغری بگوییم، کارکرد این قرص ها به گونه ای هست که در نوع تغذیه، ترشح هورمون های بدن، وضعیت متابولیسم بدن و دیگر بخش های بدن، تغییرات اساسی ایجاد خواهد کرد که همین تغییرات باعث لاغری خواهد شد.

قرص لاغری چیست؟
قرص لاغری چیست؟
اما سوال اینجاست که آیا این روش لاغری که با استفاده از قرص های لاغری از جمله قرص بلک اسلیم که بسیار بین افراد مصرف زیادی دارد، مشکلی در بدن ایجاد نمی کند؟

جواب ما مثبت می باشد. قرص های لاغری به دلیل تغییراتی که در بخش های مختلف بدن ایجاد می کند، باعث ایجاد عوارض شدید، حتی منجر به مرگ افراد خواهد شد.

پیشنهاد ما به شما این است به جای استفاده از محصولات و قرص های لاغری بلک اسلیم، می توانید به یکی از بهترین و سریع ترین روش های لاغری یعنی جراحی چاقی روی بیاورید. یکی از متخصصین این حوزه جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد.

حال قبل از این که به سراغ مبحث اصلی مقاله یعنی عوارض قرص لاغری بلک اسلیم برویم، ابتدا تعریفی از قرص لاغری بلک اسلیم خواهیم داشت و بعد با جزئیات بیشتر شرح خواهیم داد که چرا نباید به سراغ قرص های لاغری رفت

قرص لاغری بلک اسلیم

قرص لاغری بلک اسلیم، دارای ترکیبات دارویی می باشد که در کاهش وزن به کار می رود. این قرص ها تاثیر بسیار زیادی روی فرایندهای بدن خواهد گذاشت.

این فرایندها در نهایت منجر به کاهش وزن فرد خواهد شد. به طور کلی قرص لاغری بلک اسلیم بر جذب مواد غذایی تاثیر می گذارد و موجب تغییر در ذائقه، متابولیسم بدن و دیگر موارد مربوط به جذب مواد غذایی خواهد شد.

این قرص اشتهای فرد را به شدت کاهش می دهد و با ایجاد تاثیر قوی بر دستگاه گوارش انسان و کبد، باعث چربی سوزی فرد خواهد شد. همچنین بلک اسلیم با مهار هورمون نوراپی نفرین و هورمون سروتونین و مقداری هورمون دوپامین در مغز، باعث کاهش اشتهای فرد خواهد شد.

اکنون که به طور مختصر با قرص لاغری بلک اسلیم آشنا شده اید، به طور مفصل و جزئی تر به آن خواهیم پرداخت و همچنین به عوارض قرص لاغری بلک اسلیم اشاره خواهیم کرد.

قرص لاغری بلک اسلیم
قرص لاغری بلک اسلیم

قرص لاغری بلک اسلیم چگونه عمل می‌کنند؟

مکانیسم و ساز و کار قرص لاغری بلک اسلیم به گونه ای است که ترکیبات آن موجب تحریک فعالیت های هورمونی در بدن انسان خواهد شد.

در نتیجه این تحریکات هورمونی، بافت چربی بدن که از سلول های چربی تشکیل شده است، از هم گسسته خواهد شد و بدن فرد، این سلول های شکسته شده را به نوعی تشخیص می دهد که باید به عنوان منبع سوخت و ساز بدن استفاده کند. ترکیب اصلی قرص لاغری بلک اسلیم اکثرا از کافئین می باشد.

کافئین باعث چربی سوزی و افزایش متابولیسم بدن و افزایش سوخت و ساز بدن خواهد شد. در نهایت تمامی این سلول های چربی به عنوان سوخت اصلی بدن استفاده شده و فرایند چربی سوزی رخ خواهد داد.

قرص لاغری بلک اسلیم چگونه عمل می‌کنند؟
قرص لاغری بلک اسلیم چگونه عمل می‌کنند؟

مواردی که در مورد کارکرد قرص لاغری بلک اسلیم گفته شد، مطمئنا به سود بدن نخواهد بود. زیرا فرد دچار مشکلاتی خواهد شد که ما در ادامه نوشتار عوارض قرص لاغری بلک اسلیم، به آن اشاره خواهیم کرد.

بهترین راه برای کاهش وزن و چاقی، یکی از جدیدترین متد و روش های پزشکی می باشد که به آن جراحی لاغری گفته می شود که حتما باید تحت نظر پزشک متخصص و مجرب انجام شود. این راه درمان یکی از جدیدترین و بهترین و کم عارضه ترین روش های لاغری می باشد.

یکی از بهترین پزشکان در این حوزه جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد، که پیشنهاد می شود از مشاوره و راهنمایی ایشان استفاده و بهره مندی کافی را ببرید.

پیشنهاد می کنیم از پست قرص لاغری wisser دیدن کنید.

مکانیسم‌های تاثیر قرص لاغری بلک اسلیم

 • کاهش اشتها: مکانیسم آن به گونه ای است که فرد بسیار کم اشتها خواهد شد و میل چندانی به غذا نخواهد داشت و در نهایت کالری کمتری دریافت می کند.
 • مکانیسم کاهش جذب این قرص باعث می شود تا غذای وارد شده به دستگاه گوارش انسان کمتر جذب بدن شود و در نتیجه باعث کاهش جذب چربی و کالری خواهد شد.
 • افزایش چربی سوزی بدن: مکانیسم دیگر قرص لاغری بلک اسلیم این است که باعث افزایش چربی سوزی بدن خواهد شد.
مکانیسم‌های تاثیر قرص لاغری بلک اسلیم
مکانیسم‌های تاثیر قرص لاغری بلک اسلیم

ترکیبات قرص لاغری بلک اسلیم

یکی از ترکیبات اصلی قرص لاغری بلک اسلیم، گزانتین و مشتقات آن می باشد. گزانتین به مجموعه ای از ترکیباتی گفته می شود که دارای فرمول شیمیایی مشخص و ویژگی های مشابه هم می باشند.

گزانتین و ترکیبات مربوط به آن در بسیاری از محصولات طبیعی یافت می شود از جمله این محصولات طبیعی می توان به: قهوه، چای، کاکائو و نوشابه های کولا اشاره کرد.

مشتقات اصلی و ترکیبات اصلی گزانتین که در قرص لاغری بلک اسلیم وجود دارد شامل: کافئین، تئوبرمین و تعدادی مشتقات وابسته به آن می باشد. نکته جالب توجه آن نیز فرمول های شیمیایی مشابه آن می باشد و همگی آن ها ویژگی های فارماکولوژیک مشابه دارند. اما شدت آن ها و اثر بخشی آن ها با یکدیگر تفاوت دارند.

با توجه به این که مقاله فوق در مورد عوارض قرص لاغری بلک اسلیم می باشد، ابتدا می خواهیم موارد تشکیل دهنده قرص لاغری بلک اسلیم را با جزئیات بررسی نموده و شرح دهیم تا ببینیم چه مواردی سبب عوارض قرص لاغری بلک اسلیم خواهد شد. با ما بمانید.

ترکیبات قرص لاغری بلک اسلیم
ترکیبات قرص لاغری بلک اسلیم

 

گزانتین چیست و مشتقات آن چه می باشد؟

هورمون گزانتین یکی از هورمون های بسیار مهم در بدن انسان می باشد. وظیفه اصلی آن تحریک بدن برای بالابردن انرژی و افزایش سوخت و ساز بدن می باشد.

به طور طبیعی فراورده های بسیار زیادی به صورت طبیعی وجود دارند که باعث تحریک CNS بدن می شوند. اما هیچ کدام آن ها به اندازه گزانتین نخواهد بود.

گزانتین می تواند هم به طور طبیعی در بدن تولید شود و هم می توان از طریق مواد غذایی وارد بدن شود. یکی از رایج ترین این مواد خوراکی که دارای گزانتین می باشد، نوشیدنی قهوه می باشد.

همچنین در چای و کاکائو و نوشابه های کولا یافت می شود. قهوه دارای کافئین می باشد و کاکائو نیز دارای مقدار زیادی تئوبرومین می باشد که ما در ادامه به بررسی تئوبرومین خواهیم پرداخت. کافئین موجود در قهوه دارای 2 الی 7 درصد می باشد که همین مقدار باعث ایجاد هورمون گزانتین می شود.

این که چه مقدار لازم است که کافئین، هورمون گزانتین را ترشح کند و باعث آزاد سازی انرژی شود، بستگی به مقدار مواد خوراکی که درون آن کافئین موجود است، دارد.
گزانتین شامل مشتقاتی می باشد که این مشتقات شامل کافئین، تئوبرومین، تئوفیلین می باشد. البته مشتقات مصنوعی دیگری نیز در گزانتین موجود می باشد.

نکته مهم گزانتین و مشتقات آن، فارماکولوژیک مشابه است. اما در فراورده های مختلف، اثر بخشی متفاوتی دارند. به عنوان مثال اثرات محرک کافئین روی عضلات اسکلتی بدن انسان بیشتر از تئوبرومین می باشد.

گزانتین چیست و مشتقات آن چه می باشد؟
گزانتین چیست و مشتقات آن چه می باشد؟

اثر کافئین در قرص بلک اسلیم

ابتدا تعریفی از آدنوزین خواهیم داشت که بسیار با کافئین در ارتباط می باشد.

آدنوزین به ترکیب شیمیایی گفته می شود که در بدن به طور طبیعی تولید می شود. وظیفه آدنوزین انتقال دهنده عصبی می باشد. آدنوزین وظیفه دیگر آن در متابولیسم بدن می باشد که در سوخت و ساز بدن و مصرف انرژی فرد تاثیر زیادی می گذارد.

همان طور که گفته شد، آدنوزین به طور طبیعی در بدن تولید می شود و در روز به صورت مرتب تولید می شود. از وقتی که صبح از خواب بیدار می شوید، تولید آدنوزین در بدن شروع خواهد شد.

سپس آدنوزین در بدن به مرور جمع خواهد شد و انباشته می شود. همین امر باعث احساس خستگی و خواب آلودگی در فرد خواهد شد. به طور کلی آدنوزین، در بدن مانند مقیاس و معیاری به عنوان خستگی عمل خواهد کرد و به بدن انسان دستور می دهد که دچار خواب آلودگی شود.

حال با مصرف کافئین که یکی از ترکیبات اصلی قرص لاغری بلک اسلیم می باشد، از تولید آدنوزین جلوگیری می کند. در نهایت میزان تولید آن کاهش یافته و اثر بخشی آن باعث کاهش خواب آلودگی می باشد. به طور کلی کافئین از خستگی جلوگیری می کند. در نتیجه باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شود.

فرایندی که در بالا ذکر شد، باعث سرکوب بسیاری از هورمون های بدن خواهد شد که از طرفی می تواند عوارض جانبی زیادی بر بدن داشته باشد. پس نمی توان گفت که مصرف قرص لاغری بلک اسلیم برای بدن عوارضی ندارد.

افزایش متابولیسم بدن از طرفی باعث سطح بالای انرژی بدن می شود

بسیاری از کارشناسان و متخصصان حوزه درمان چاقی همچون دکتر سلیمی، بر این باورند که افزایش متابولیسم بدن از طرفی باعث سطح بالای انرژی بدن می شود ولی از جهتی دیگر باعث ایجاد عوارضی در بدن انسان اعم از اخلال در ترشح هورمون های بدن، دستگاه گوارش و دیگر موارد خواهد شد.

به عنوان مثال، آدنوزین موجود در قرص لاغری بلک اسلیم، باعث افزایش سوختن گلوکز خواهد شد که به مراتب باعث کاهش وزن می شود. ولی از طرفی باعث کاهش قند خون و افت فشار خواهد شد که برای بدن انسان مضر می باشد.

بدین ترتیب طبق گفته پزشکان، مصرف قرص های لاغری از جمله قرص لاغری بلک اسلیم، پیشنهاد نمی شود. لذا یکی از بهترین روش های درمان چاقی که سریع تر و کم عارضه تر می باشد، جراحی لاغری می باشد که باید از طریق پزشکانی متخصص در این زمینه مشورت و پیگیری شود.

افزایش متابولیسم بدن از طرفی باعث سطح بالای انرژی بدن می شود
افزایش متابولیسم بدن از طرفی باعث سطح بالای انرژی بدن می شود

یکی از بهترین پزشکان متخصص در این زمینه جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد. دکتر سلیمی، پزشکی مجرب و متخصص در زمینه جراحی چاقی می باشد. لذا توصیه ما این است که حتما از مشاوره و راهنمایی های دکتر سلیمی بهره مند شوید.

حال به ادامه بحث قرص لاغری بلک اسلیم و عوارض قرص لاغری بلک اسلیم خواهیم پرداخت. ما را همراهی نمایید.

سایر مکانیسم های درگیر در کاهش وزن با کمک کافئین

کافئین همچنین اثرات بسیار زیادی بر هورمون اپی نفرین در خون انسان دارد. اپی نفرین به نوعی نیز به اسم آدرنالین شناخته خواهد شد.

زیرا از طریق خون می تواند به بافت های چربی بدن منتقل شود. در نهایت باعث می شود که چربی های انباشته شده در خون تجزیه شده و انرژی آن ها آزاد شود.

لذا همان طور که گفته شد، به دلیل اثراتی که قرص لاغری بلک اسلیم به وسیله کافئین در خون می گذارد، به طور قطعی نمی توان گفت که عوارضی در بدن انسان و از همه مهم تر خون انسان ندارد.

علاوه بر موارد ذکر شده، اشاراتی نسبت به افزایش سوخت و ساز بدن و افزایش متابولیسم و ساز و کار بدن توسط قرص لاغری بلک اسلیم داشتیم.

باید این مورد را بدانید که با مصرف قرص لاغری حتی در زمانی که فعالیتی ندارید و در حال استراحت هستید، بدن شما در حال سوزاندن کالری می باشد که این مورد برای بدن مناسب نخواهد بود.

به جای استفاده از قرص های لاغری، بهترین مورد برای درمان چاقی همان جراحی چاقی می باشد که شما می توانید بدون عوارض خاصی در سریع ترین زمان ممکن به وزن ایده آل خود برسید که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی، یکی از مجرب ترین پزشکان در این حوزه می باشد.

سایر مکانیسم های درگیر در کاهش وزن با کمک کافئین
سایر مکانیسم های درگیر در کاهش وزن با کمک کافئین

اثر تئوبرمین بر کاهش وزن

یکی دیگر از ترکیبات اصلی قرص لاغری بلک اسلیم، تئوبرمین می باشید. تئوبرمین از خانواده و مشتقات گزانتین می باشد.که ترکیبات آن باعث کاهش وزن خواهد شد. تئوبرمین به طور عمده در کاکائو وجود دارد و البته می توان این ترکیب را در چای سبز و قهوه سبز یافت کرد.

اثر تئوبرمین بر کاهش وزن
اثر تئوبرمین بر کاهش وزن

ساختاری که تئوبرمین در خود دارد، بسیار مشابه کافئین می باشد و اثرات چربی سوزی و محرک بدن را در خود جای دارد. تئوبرومین نیز تاثیر کمتری بر عضلات اسکلتی بدن انسان دارد و باعث می شود که کمتر باعث تحریکات عضلات اسکلتی انسان شود.

دیگر اثرات و ترکیبات قرص لاغری چه اثری بر فرد می گذارد؟

از دیگر اثرات قرص های لاغری از جمله قرص لاغری بلک اسلیم، فقط خلاصه در موارد ذکر شده نمی باشد. برای مثال در بعضی از قرص های لاغری، سلول های چربی فرد را در بدن بلوکه می کند و آن را نگه می دارد و دیگر اجازه نمی دهد که چربی های اضافه تری جذب بدن شود.

لذا چربی های انباشه شده در بدن ممکن است در دراز مدت موجب آسیب به سیستم ایمنی بدن، دستگاه گوارش از جمله کلیه، کبد، روده بزرگ و روده کوچک شود. چون ممکن است چربی های بلوکه شده در بدن به طور کامل دفع نگردد و همین امر باعث آسیب به بدن انسان خواهد شد.

از دیگر موارد تاثیر قرص های لاغری نیز می توان به آزاد کردن بیش از اندازه انرژی بدن اشاره کرد که ممکن است با ایجاد اختلال در سیستم هورمون های بدن، دچار آسیب به سیستم عصبی بدن انسان شود.

ما قصد داریم تا در این مقاله از مشکلات اساسی و عوارض ناشی از مصرف قرص های لاغری از جمله عوارض قرص لاغری بلک اسلیم صحبت کنیم.

راه و روش های بهتری نیز برای درمان چاقی وجود دارد

لذا به هیچ وجه توصیه نمی شود که برای درمان چاقی مفرط و رسیدن به وزن ایده آل و نرمال، از قرص های لاغری بلک اسلیم استفاده کنید.

زیرا راه و روش های بهتری نیز برای درمان چاقی وجود دارد که یکی از بهترین و سریع ترین و کم عارضه ترین روش های درمان چاقی مفرط، جراحی لاغری می باشد که ما در ادامه مقاله به بررسی جراحی لاغری هم خواهیم پرداخت.

راه و روش های بهتری نیز برای درمان چاقی وجود دارد
راه و روش های بهتری نیز برای درمان چاقی وجود دارد

لذا شرط لازم برای رسیدن به لاغری و درمان چاقی نیز، مشورت و راهنمایی پزشک متخصص و مجرب در این زمینه می باشد. یکی از بهترین پزشکان کارآزموده و متخصص در زمینه چاقی و جراحی لاغری، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد.

توصیه ما این است که به دکتر سلیمی مراجعه نموده و از مشاوره و راهنمایی های لازم در مورد لاغر شدن و جراحی لاغری و انتخاب بهترین روش برای درمان چاقی خود، استفاده کنید.

چرا پزشکان مصرف داروهای لاغری را توصیه نمی کنند؟

بسیاری از افرادی که درگیر چاقی مفرط هستند، دنبال روش های سریع برای لاغری و رسیدن به وزن دلخواه خود می باشند. قرص های لاغری نیز از روش هایی است که بسیار به دنبال مصرف آن می باشند.

بسیاری از تولید کنندگان قرص های لاغری نیز با وعده های عجیب و غریب و تبلیغات گسترده دروغین، سعی در جلب توجه افراد دارند و سعی دارند که از خواص داروهای لاغری خود که اکثر آن ها دروغ بوده، سعی در جذب افراد برای خریداری قرص های لاغری کنند.

گزارش ها و تحقیقات بسیار متعددی نشان می دهد که متاسفانه تقاضای خرید قرص لاغری و استفاده از قرص لاغری روز به روز افزوده می شود.

در صورتی که افراد از خطرات و عوارض ناشی قرص های لاغری از جمله قرص لاغری بلک اسلیم آگاه نیستند. تحقیقات و بررسی های مختلف نشان می دهد که تقریبا حدود 50 درصد افرادی که دنبال کاهش وزن و درمان چاقی مفرط خود هستند و دچار اختلالاتی از جمله اختلالات تغذیه ای هستند، به سراغ داروهای لاغری از جمله قرص لاغری بلک اسلیم می روند.

از دیگر نکات قابل توجه این است که بسیاری از افراد به صورت خودسر و بدون تجویز پزشک با توصیه افراد غیر متخصص به سراغ مصرف قرص های لاغری می روند و از خطرات و عوارض ناشی از استفاده این قرص آگاهی ندارند و نمی دانند که ممکن است جان خود را به خطر بیندازند.

وعده های دروغین و تبلیغات گسترده

لازم است بدانید که محصولاتی که به عنوان مکمل های رژیم غذایی و داروهای لاغری در بازار موجود است، تولید کنندگان آن با وعده های دروغین و تبلیغات گسترده سعی در فروش محصولات خود دارند و به هیچ وجه تحت نظارت سازمان غذا و دارو نبوده به خصوص مجوز رسمی از سازمان غذا و داروی آمریکا را ندارند.

پس همان طور که گفته شد، این داروها به هیچ وجه قانونی و مورد تایید سازمان های بهداشتی نیست. شرکت های تولید کننده قرص لاغری به صورت آزادانه محصولات خود را به فروش می رسانند، تا زمانی که از طرف سازمان غذا و دارو، عوارض ناشی از آن ها گزارش شود.

افراد به دلایل زیادی قرص های لاغری و یا مکمل های غذایی استفاده می کنند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش وزن، افزایش سوخت و ساز بدن، از بین بردن خواب آلودگی، ایجاد تحرک و شادی کاذب و دیگر مواردی که تحت هیچ شرایطی توصیه پزشکان نبوده و نیست.

لذا توصیه می شود برای مشاوره و درمان چاقی، از روش های بهتری از جمله جراحی لاغری استفاده کنید که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی یکی از بهترین متخصصان در زمینه لاغری و جراحی های مربوط به لاغری می باشد.

حال به ادامه بحث مقاله عوارض قرص لاغری بلک اسلیم خواهیم پرداخت.

هم‌ اکنون انواع مختلفی از قرص‌های لاغری در بازار توزیع می‌شوند

هم‌ اکنون انواع مختلفی از قرص‌های لاغری در بازار توزیع می‌شوند که معتقدند می‌توانند وزن شما را کاهش دهند. آن‌ها معتقدند که ترکیبات موجود در مکمل‌های آن‌ها می‌توانند در دستیابی به نتایج زیر به شما کمک کنند:

طبق ادعای تولید کنندگان داروهای لاغری، قرص هایی که روانه بازار می کنند، می تواند شما را به وزن ایده آل خود برساند. آن ها معتقدند که ترکیبات موجود در قرص های لاغری نیز می تواند شما را به نتایج زیر برساند:

 • تمایلات شما برای خوردن غذا را کم کند. (سیری کاذب)
 • میزان جذب چربی را کاهش دهد.
 • تولید چربی را در بدن شما کاهش دهد. (که باعث چربی سوزی بیش از حد و آسیب به کبد خواهد شد.)

قرص های لاغری به هر شکلی که بخواهید در بازار یافت می شود: به صورت قرص، کپسول، پودر و …

قرص لاغری بلک اسلیم نیز در بعضی موارد با یک وعده غذایی مصرف می شود

قرص لاغری بلک اسلیم نیز در بعضی موارد با یک وعده غذایی مصرف می شود و برخی دیگر با چند وعده غذایی. قرص هایی که بدون تجویز پزشک و مشورت متخصص تجویز می شود، باعث می شود با تحریک متابولیسم بدن شما و افزایش سوخت و ساز بدن، باعث از دست دادن وزن خود شوید.

همان طور که در موارد و موضوعات قبلی مقاله گفته شد، کافئین یکی از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده قرص لاغری از جمله قرص لاغری بلک اسلیم می باشد.

کافئین به نوعی محرک عصبی بوده و باعث می شود تا طی فرایندی شروع به چربی سوزی کنید. اما افراد از خطرات آن آگاه نیستند و نمی دانند که تا چه اندازه می تواند برای سلامتی آن ها خطر ساز باشد.

قرص لاغری بلک اسلیم نیز در بعضی موارد با یک وعده غذایی مصرف می شود
قرص لاغری بلک اسلیم نیز در بعضی موارد با یک وعده غذایی مصرف می شود

اکنون به مبحث اصلی و پر دغدغه افراد یعنی عوارض قرص لاغری بلک اسلیم خواهیم پرداخت.

چرا کاهش وزن با قرص های لاغری خطرناک است؟

همان طور که در قسمت های قبلی مقاله عوارض قرص لاغری بلک اسلیم گفته شد، اکثر مکمل های غذایی یا قرص های لاغری با ترکیبات مضر و خطرناک ساخته می شود و چون سازمان غذا و داروی آمریکا بر آن نظارت ندارد و هیچ تاییدیه رسمی نسبت به استفاده از قرص های لاغری وجود ندارد، توزیع و پخش و استفاده از آن ممنوع می باشد.
بعضی از مکمل های غذایی بدون هیچ عارضه و ضرری می باشند و برای فرد مضر نیستند. البته به شرطی که فرد تحت نظر پزشک متخصص باشد و دارو و مکمل های قانونی تجویز شود.

البته به طور کلی مصرف قرص لاغری توصیه نمی شود و بهتر است از روش های بهتر و سریع تر و جدیدتر مانند جراحی لاغری استفاده شود که یکی از بهترین پزشکان در این زمینه، جناب آقای دکتر سلیمی می باشد.

چرا کاهش وزن با قرص های لاغری خطرناک است؟
چرا کاهش وزن با قرص های لاغری خطرناک است؟

برخی از رایج ‌ترین عوارض قرص لاغری بلک اسلیم و سایر مکمل‌های غذایی به شرح زیر می باشد:

افزایش ضربان قلب

بسیاری از قرص های لاغری تاثیر بدی بر ضربان قلب می گذارد. زیرا با مصرف این قرص، باعث افزایش متابولیسم بدن و افزایش سوخت و ساز بدن خواهد شد و همین امر باعث کاهش وزن می شود.

بالا رفتن سرعت سوخت و ساز و متابولیسم بدن نیز منجر به افزایش ضربان قلب خواهد شد و منجر به بیماری های مختلف قلبی از جمله نامنظم بودن ضربان قلب خواهد شد.

اعتیاد به مکمل ها

بسیاری از قرص های لاغری از جمله قرص لاغری بلک اسلیم حاوی موادی به نام آمفتامین و دیگر موارد مشابه می باشد. این مواد در داروهای ضد افسردگی و ضد اضطراب وجود دارد. لذا وجود موادی به نام آمفتامین نه تنها باعث خطر برای جان افراد می شود، بلکه باعث اعتیاد فرد به این داروها خواهد شد.

افزایش فشار خون

قرص لاغری بلک اسلیم نیز دارای کافئین می باشد و این مواد باعث افزایش سوخت و ساز بدن و افزایش سوخت کالری در بدن می باشد. لذا باعث ایجاد مشکلاتی در خون انسان شده و باعث افزایش فشار خون و مشکلات نظیر آن خواهد شد.

فشار خون، یکی از دلایل اصلی و بالای مرگ و میر در سال های اخیر بوده است. قرص لاغری بلک اسلیم که وظیفه اصلی آن چربی سوزی بوده، باعث افزایش فشار خون در بدن خواهد شد که بسیار خطرناک خواهد بود.

بی خوابی

قرص لاغری بلک اسلیم دارای کافئین می باشد و کافئین کیفیت خواب را بر اثر سرکوب هورمون گزانتین که هورمون متعادل سازی خواب محسوب می شود، پایین می آورد.

همین امر باعث به وجود آمدن علائمی چون اضطراب، حالت تهوع، اسهال، استفراغ و دیگر موارد خواهد شد. زیرا بی خوابی عوارض بسیار گسترده و وسیعی در بلند مدت برای انسان دارد.

همچنین هورمون افدرین موجود در قرص های لاغری نیز می‌تواند در صورت مصرف در دوزهای بالا اثرات جدی روی شما داشته باشد. عوارض جانبی آن اضطراب، بی‌خوابی، دلتنگی، سرگیجه و استفراغ را شامل می‌شود.

مشکلات کلیوی

قرص لاغری بلک اسلیم به نوعی داروی التهابی هم محسوب می شود. داروهای التهابی باعث التهاب در رگ های خونی و باریک شدن رگ های خونی می شود.

این رگ ها که منتهی به کلیه می باشد، باعث می شود تا جریان خون کاهش بسیار جدی پیدا کند. این کاهش جریان خون باعث می شود بافت های کلیه دچار تخریب و مرگ بافت شود.

مصرف این گونه داروهای لاغری در دراز مدت در دوز زیاد می تواند موجب بیماری های کلیوی از جمله نارسایی کلیوی و آسیب های جدی بر انسان شود که در نهایت منجر به مرگ انسان خواهد شد.

آسیب به کبد انسان

نکته آشکار در مورد افراد چاق این است که اکثر آن ها دچار کبد چرب می باشند. لذا تفکر اشتباه این است که قرص لاغری می تواند چربی کبد را کم کند. در صورتی که این امر کاملا برعکس رخ می دهد یعنی ممکن است فرد دچار کبدی چرب تر و آسیب بسیار جدی به کبد او شود.

تحقیقات و بررسی های بسیار وسیعی نشان می دهد که مهمترین عوارض مصرف قرص لاغری از جمله قرص لاغری بلک اسلیم، مشکلات کلیوی و کبد می باشد.

تمام مواردی که گفته شد تنها بخشی از عوارض ناشی از مصرف قرص های لاغری می باشد. از عوارض دیگر مصرف قرص های لاغری از جمله عوارض قرص لاغری  بلک اسلیم، خونریزی از رکتوم، اسهال، کم آبی بدن، استفراغ و … می باشد.

آسیب به کبد انسان
آسیب به کبد انسان

از کجا بفهمیم که یک قرص لاغری خطرناک است؟

از آنجایی که سازمان غذا و دارو هیچ گونه نظارتی بر مکمل های غذایی و داروهای لاغری ندارد و این محصولات هیچ گونه راستی آزمایی و آزمایش قانونی نشده اند، نمی توان به صورت رسمی به تولید کنندگان قرص های لاغری اعتماد کرد و از مصرف آن ها مطمئن بود.

سازمان های نظارتی و بهداشت و سازمان غذا و دارو که تمام مصرف کنندگان این داروها هشدار داده، اذعان کرده که این سازمان نمی تواند هر محصول جدیدی که وارد بازار می شود را آزمایش کند و لذا توصیه اکید می کند که حتما نزد پزشک متخصص مشورت نمایند و سپس تصمیم بر مصرف آن بگیرد.

لذا با توجه به موارد ذکر شده، توصیه نمی شود از قرص های لاغری استفاده کرد، زیرا عوارض شدید و وحشتناکی را به دنبال خواهد داشت.

توصیه ما این است که حتما به سراغ روش های دیگر درمان چاقی بروند که یکی از بهترین و کم عارضه ترین و جدیدترین روش های درمان چاقی، جراحی لاغری می باشد.

از کجا بفهمیم که یک قرص لاغری خطرناک است؟
از کجا بفهمیم که یک قرص لاغری خطرناک است؟

جراحی لاغری که با جدیدترین ابزار و تکنولوژی های موجود در دنیای پزشکی انجام خواهد شد و همچنین پزشکان متخصصی در این زمینه فعالیت دارند که می توان از راهنمایی های آن ها استفاده کافی برد و تحت درمان قرار گرفت.

یکی از بهترین و مجرب ترین پزشکان حاضر در کشور ما جناب آقای دکتر سلیمی می باشد که توصیه می کنیم حتما از راهنمایی ها و مشاوره های لازم ایشان بهره مند شوید.

قرص لاغری همراه با رژیم غذایی

قرص های لاغری از جمله قرص های لاغری بلک اسلیم، باعث ایجاد عوارض شدید بر بدن انسان خواهد شد. از این رو بسیاری از افرادی که تخصصی در زمینه لاغری ندارند، بر این باورند که اگر قرص های لاغری به همراه رژیم غذایی مصرف شود، تاثیر زیادی در کاهش وزن فرد خواهد داشت و همچنین از عوارض جانبی قرص های لاغری جلوگیری خواهد کرد.

کارشناسان و متخصصین حوزه تغذیه به این باور رسیده اند که قرص های لاغری از جمله قرص لاغری بلک اسلیم، به همراه رژیم غذایی نیز می تواند مضر باشد و سلامتی انسان را تحت تاثیر قرار دهد.

شما با مصرف مواد غذایی نیز طبیعتا باید به بدن خود انواع ویتامین های لازم را برسانید

شما با مصرف مواد غذایی نیز طبیعتا باید به بدن خود انواع ویتامین های لازم را برسانید، زیرا بدن انسان به انواع ویتامین ها نیاز دارد و کمبود هر یک از ویتامین ها می تواند باعث ایجاد مشکلات و بیماری های مختلف شود.

از آنجایی که کارکرد و ظیفه قرص های لاغری، افزایش سوخت و ساز بدن می باشد و از جذب غذا جلوگیری می کند، به طور یقین، ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن تامین نخواهد شد و خلل در جذب آن ایجاد خواهد شد.

یعنی قرص های لاغری عملا ضد ویتامین های مورد نیاز بدن می باشد و از جذب آن جلوگیری به عمل می آورد.

از طرف دیگر از آنجایی که وظیفه قرص های لاغری کم اشتها کردن فرد می باشد، به فرد سیری کاذب می دهد و این یعنی مشکلات گوارشی ممکن است برای فرد ایجاد شود. زیرا غذا به اندازه کافی نخورده، در نتیجه دستگاه های گوارشی فرد دچار مشکل خواهد شد.

از آنجایی که قرص های لاغری باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شود، همان مقدار کمی که از مواد غذایی وارد بدن می شود، تبدیل به انرژی شده و کالری بیش از حد سوزانده خواهد شد و مابقی مواد غذایی دفع خواهد شد.

قرص لاغری و تداخل آن با داروهای دیگر

یکی دیگر از عوارض قرص های لاغری از جمله عوارض قرص لاغری بلک اسلیم نیز تداخلات این قرص ها با داروهای دیگر می باشد.

قرص های لاغری نیز می تواند بر داروهای دیگری که فرد به دلایل مختلفی مصرف می کند، اختلال ایجاد کند.

از جمله داروهایی که خلل در عملکرد آن ایجاد می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آمیودارون
 • سیکلوسپورین
 • انسولین یا داروهای درمانی مربوط به دیابت
 • داروهای درمانی مربوط به ایدز
 • داروهای مرتبط با بیماری صرع
 • ویتامین یا مکمل های حاوی بتاکاروتن یا ویتامین E
 • داروهای ضد انعقاد خون مانند وارفارین، کومادین، یانتوون (Jantoven)

مواردی که ذکر شد، تنها بخشی از داروهایی هست که می تواند در اثر مصرف همزمان آن با داروهای لاغری خلل ایجاد کند.

به عنوان مثال شما فرض کنید که شخصی دچار دیابت می باشد و مجبور است تا داروهایی مصرف کند که منجر به تنظیم قند خون شخص شود.

حال اگر به صورت همزمان قرص لاغری مصرف کند، از آنجایی که قرص های لاغری باعث افزایش تحرک و سوخت و ساز می شود، باعث افزایش فشار خون و افزایش قند خون انسان خواهد شد.

از طرف دیگر، قرص های لاغری خاصیت ضد جذب را دارند و باعث می شود که فرد حتی با مصرف داروهای دیابت، دارو بر فرد هیچ اثری نداشته باشد و دچار مشکلات قند خون و حتی منجر به مرگ شخص شود.

یا به عنوان موردی دیگر، کسانی که داروی انعقاد خون مصرف می کنند، عملا داروی لاغری، ضد داروی انعقاد خون عمل خواهد کرد. زیرا قرص های لاغری باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شود و همین امر باعث افزایش جریان خون خواهد شد و همین امر باعث می شود که به راحتی پدیده انعقاد خون در فرد رخ ندهد.

ین روش درمانی فایده ای برای انسان ندارد

به طور کلی اگر بخواهیم در مورد قرص های لاغری و عوارض قرص لاغری اسلیم صحبت کنیم، به این نتیجه می رسیم که این روش درمانی نه تنها فایده ای برای انسان ندارد، بلکه شخص را دچار مشکلات و بیماری های انبوهی خواهد کرد. به طوری که فرد نمی تواند به راحتی به زندگی عادی خود بازگردد.

لذا پیشنهاد می شود از روش هایی برای درمان چاقی استفاده شود که کمترین عارضه و کمترین میزان مصرف دارو را داشته باشد

که یکی از بهترین و جدیدترین روش های نوین لاغری برای افراد دچار چاقی مفرط، استفاده از روش جراحی لاغری می باشد که شما می توانید تحت نظر بهترین پزشکان حوزه جراحی لاغری به وزن ایده آل خود برسید و در عین حال کمترین جراحت و عوارض را تجربه کنید. یکی از بهترین و ماهرترین پزشکان حوزه جراحی لاغری، جناب آقای دکتر سلیمی می باشد.

حال که در مورد قرص های لاغری و عوارض قرص لاغری بلک اسلیم صحبت کردیم و تمام جوانب قرص های لاغری را مورد بررسی قرار دادیم، به سراغ مبحثی خواهیم رفت که مکررا از آن یاد شد.

آن هم جراحی لاغری می باشد که یکی از بهترین روش های لاغری با کمترین عارضه و یکی از نوین ترین و سریع ترین روش های درمان چاقی مفرط می باشد. اکنون به بررسی کوتاهی از جراحی لاغری خواهیم پرداخت.

ین روش درمانی فایده ای برای انسان ندارد
ین روش درمانی فایده ای برای انسان ندارد

جراحی لاغری چیست؟

جراحی لاغری یکی از بهترین و صحیح ترین روش های درمان چاقی مفرط می باشد که فرد مبتلا به چاقی مفرط با این روش درمانی می تواند سریع تر از روش های دیگر لاغری، به وزن ایده آل و دلخواه خود برسد.

این روش درمانی یکی از کم عارضه ترین روش درمانی چاقی می باشد. برخلاف روش درمان با قرص های لاغری که عوارض بسیار شدیدی برای فرد دارد، این روش کم خطر ترین روش درمانی می باشد.

از آنجایی که چاقی می تواند به کیفیت زندگی افراد لطمه وارد کند و فرد را به بیماری های مختلف از جمله فشار خون، دیابت نوع 2، سکته مغزی و قلبی و … مبتلا کند، همه افراد به دنبال روشی برای درمان چاقی خود می باشند.

جراحی لاغری چیست؟
جراحی لاغری چیست؟

جالب است بدانید از آنجایی که گفته شد که در روش درمان چاقی به روش قرص لاغری بلک اسلیم، فرد دچار دیابت نوع2 ، نه تنها وضعیت فرد بهتر نمی شود، بلکه باعث تشدید بیماری فرد خواهد شد، در روش جراحی لاغری، به طور کامل فرد مبتلا به دیابت از جمله دیابت نوع 2، درمان خواهد شد.

به همین دلیل است که اکثر افراد به سراغ جراحی لاغری می روند. یکی از پزشکان متخصص در حوزه جراحی لاغری، جناب آقای دکتر سلیمی می باشد که شما می توانید برای مشاوره و درمان چاقی خود، نزد ایشان مراجعه کنید.

تفاوت بین درمان چاقی به روش جراحی لاغری و قرص های لاغری چیست؟

بارزترین تفاوت عمده میان جراحی لاغری و استفاده از قرص های لاغری را می توان به عوارض این دو روش اشاره کرد.

در روش قرص های لاغری، با توجه به اثر گذاری در سیستم متابولیسم بدن، سوخت و ساز و سیستم گردش خون، فرد دچار بیماری هایی از جمله فشار خون و … خواهد شد.

اما در روش جراحی لاغری، هیچ کدام از بیماری هایی که ذکر شد، برای فرد رخ نخواهد داد و از طرفی باعث درمان بیماری هایی چون دیابت خواهد شد.

تفاوت بین درمان چاقی به روش جراحی لاغری و قرص های لاغری چیست؟
تفاوت بین درمان چاقی به روش جراحی لاغری و قرص های لاغری چیست؟

انواع جراحی لاغری

به طور کلی دو روش عمده برای جراحی لاغری وجود دارد که در این دو روش، هدف نهایی رسیدن به وزن ایده آل و کاهش وزن سریع می باشد. این دو روش جراحی عبارتند از:

 • جراحی لاغری به روش عمل اسلیو معده
 • جراحی لاغری به روش عمل بای پس معده

این دو روش جراحی، امروزه یکی از کم خطرترین و کم عارضه ترین روش های درمانی چاقی مفرط می باشد. در این روش جراحی، برخلاف روش های سنتی که با جراحی عمل باز همراه بوده، این روش با تهاجمی بسیار کمتر صورت می گیرد و به وسیله دستگاه لاپاراسکوپی که جدیدترین روش جراحی می باشد، این جراحی صورت می گیرد.

در این روش جراحی، چندین برش کوچک روی شکم زده می شود و به وسیله دستگاه لاپاراسکوپی وارد شکم فرد می شود و عمل جراحی صورت می گیرد. قابل ذکر است که این روش درمانی لاغری، کمترین جراحت و دوران نقاهت را دارد و فرد می تواند در طی زمانی بسیار کوتاه، به زندگی عادی خود بازگردد.

در قرص لاغری با این که جراحتی و جراحی صورت نمی گیرد، اما با عوارض شدیدی همراه است که می تواند برای انسان دردسر ساز شود و خطرات بسیاری را برای فرد ایجاد کند.

یکی از بهترین جراحان حوزه جراحی لاغری، جناب آقای دکتر سلیمی می باشد که پزشکی مجرب و متخصص می باشد که پیشنهاد ما این است که برای انجام درمان نزد ایشان رفته و از راهنمایی و مشورت های ایشان استفاده نمایید.

عمل اسلیو معده

این روش جراحی بدین صورت است که حدود 80 درصد معده توسط دستگاه لاپاراسکوپی برداشته می شود و از آنجایی که بخشی از معده وظیفه تولید هورمون گرسنگی را دارد، با این روش درمانی باعث کمتر ترشح شدن این هورمون در بدن می شود و در نهایت فرد احساس گرسنگی کمتری خواهد کرد.

در این روش جراحی، معده فرد به صورت لوله باریکی در خواهد آمد که باعث کم شدن حجم معده و در نتیجه کم شدن میزان وزن بدن انسان خواهد شد.

نحوه کاهش وزن:

حجم معده در این روش کوچک خواهد شد و هورمون گرسنگی به طرز چشمگیری کمتر ترشح خواهد شد و همین امر باعث کاهش وزن سریع در فرد خواهد شد.

میزان کاهش وزن تقریبی:

اکثر بیماران پس از اسلیو معده حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد از وزن اضافی خود را طی ۶ تا ۱۲ ماه و ۵۰ تا ۷۰ درصد از آن را طی ۲ سال از دست خواهند داد. سرعت کاهش وزن در این جراحی نسبت به بای پس معده کمتر است که همین موجب کاهش احتمال افتادگی پوست پس از جراحی لاغری می شود.

جای بخیه:

برش های بسیار کوچکی روی شکم زده می شود که همه این برش ها طی زمانی کوتاه ترمیم خواهد شد و دوران نقاهت بسیار کمی خواهد داشت و هیچ گونه عوارضی را در پی نخواهد داشت.

جای بخیه:
جای بخیه:

بای پس معده

عمل بای پس معده یکی از کم تهاجمی ترین روش های جراحی لاغری می باشد که توسط دستگاه لاپاراسکوپی انجام می شود.

طی این جراحی، قسمتی از معده کنار گذاشته خواهد شد. در عین حال قسمتی از روده کوچک بریده خواهد شد و معده جدید متصل می شود. در واقع در این جراحی، مسیر ورود غذا تغییر خواهد کرد و این امر باعث می شود که غذا جذب کمتری صورت بگیرد و اکثر مواد غذایی دفع شود.

نحوه کاهش وزن:بیمار پس از بای پس معده، بسیار سریع تر از قبل احساس سیری می کند. همچنین به دلیل تغییر مسیر عبوری غذا از روده، میزان کالری و مواد غذایی کمتری به بدن جذب می شود.

میزان کاهش وزن تقریبی: ۶۵ تا ۸۰ درصد وزن اضافه بدن طی ۱۸ ماه کاهش خواهد یافت.

جای بخیه: این روش جراحی هم شبیه عمل اسلیو معده می باشد و جراحت آن بسیار جزئی و دوران نقاهت بسیار کمتری دارد.

بای پس معده
بای پس معده

نتیجه گیری

در این مقاله سعی شد تا تمامی موارد و نکاتی که در مورد قرص لاغری و عوارض قرص لاغری بلک اسلیم وجود داشت را به طور کامل شرح دهیم و به این نتیجه رسیدیم که آیا مصرف قرص لاغری بلک اسلیم و دیگر قرص های موجود در بازار، تا چه اندازه می تواند برای انسان خطر ساز و دردسر آفرین باشد.

افرادی که دارای چاقی مفرط می باشند، دغدغه اصلی آن ها درمان این بیماری و به مراتب درمان بیماری های مرتبط با چاقی می باشد.

اما نباید بدون تحقیق و مشورت متخصصین این حوزه دست به انجام هر کاری زد. مشخص شد که قرص های لاغری نه تنها باعث درمان نمی شود، بلکه باعث بروز عوارض و دیگر بیماری ها خواهد شد که سلامتی انسان را در معرض خطر قرار می دهد.

لذا بهترین روش برای درمان چاقی، جراحی لاغری توسط پزشکان متخصص در این حوزه می باشد. توصیه اکید ما این است که حتما نزد پزشکان متخصص جراحی لاغری از جمله جناب آقای دکتر مهدی سلیمی رفته و تحت درمان قرار بگیرید تا با کمترین عوارض و جراحت، به وزن ایده آل خود برسید.

در پایان توصیه می کنیم نحوه مصرف قرص اسلیم کوئیک و نظرات مصرف کنندگان قرص اسلیم کوئیک را مطالعه کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید