عوارض قرص لاغری بلوبری

عوارض قرص لاغری بلوبری
فهرست مطالب

در این مقاله به موضوع عوارض قرص لاغری بلوبری می پردازیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

قرص های لاغری نیز عوارضی دارند. عوارض قرص لاغری بلوبری عنوانی است که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرد. قرص لاغری بلوبری تاثیر مقطعی روی وزن دارد و به صورت مقطعی وزن فرد را کاهش می دهد.

به طوری که فرد تا زمانی که این دارو را مصرف می کند، تغییرات وزنی را احساس می کند اما به محض قطع دارو، وزن اولیه بر می گردد. در این راستا می توانید با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

عوارض قرص لاغری بلوبری
عوارض قرص لاغری بلوبری

دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص انواع جراحی های لاغری به شمار می آید که در این زمینه نیز بسیار متبحر می باشند. در این مقاله در رابطه با قرص لاغری بلوبری و بهترین روش های لاغری صحبت می کنیم. همراه شما هستیم.

عوارض قرص لاغری بلوبری چیست؟

  1. نتیجه صد در صدی ندارد
  2. بازگشت وزن
  3. افت فشار
  4. سرگیجه
  5. حالت تهوع
  6. تشدید آلرژی
  7. رقیق شدن بیش از حد خون
  8. آسیب کبدی
  9. کاهش بینایی

که در ادامه مقاله هر کدام را توضیح داده ایم.

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص های لاغری از مواد مخدر شیشه استفاده می شود، این وب سایت، استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

عناوین مقاله:

چه عواملی باعث چاقی می شود؟

راه های کاهش وزن چیست؟

باورهای اشتباه در خصوص راه های کاهش وزن چیست؟

چه ورزش هایی برای کاهش وزن موثر است؟

چه مواد غذایی برای کاهش وزن موثر است؟

مضرات میوه بلوبری چیست؟

قرص بلوبری چیست؟

روش مصرف قرص بلوبری چیست؟

میزان کاهش وزن با مصرف قرص بلوبری چند کیلوگرم است؟

موارد منع مصرف کپسول بلوبری چیست؟

عوارض قرص لاغری بلوبری چیست؟

چاقی و اضافه وزن چه بیماری هایی به دنبال دارد؟

رابطه بین چاقی و افسردگی چیست؟

در طب گیاهی چه دستوراتی برای لاغری داده شده است؟

عمل جراحی لاغری چیست؟

روش انجام عمل لاغری چیست؟

فاکتورهای مناسب برای انجام عمل لاغری چیست؟

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

عمل بای پس معده چیست؟

عمل اسلیو معده چیست؟

پیش نیازهای جراحی لاغری چیست؟

مزایای جراحی لاغری چیست؟

هزینه عمل لاغری چقدر است؟

مراقبت های غذایی بعد از کاهش وزن به چه شکل است؟

سخن پایانی

 

چه عواملی باعث چاقی می شود؟

چاقی اگر در مراحل ابتدایی باشد، به صورت عارضه بروز می کند اما اگر اضافه وزن کنترل نشود و فرد به عادات تغذیه ای خود ادامه دهد، دچار بیماری چاقی می شود.

چه عواملی باعث چاقی می شود؟
چه عواملی باعث چاقی می شود؟

در ادامه، نکاتی که دکتر سلیمی به عنوان عوامل موثر بر چاقی مطرح می شود را بیان نموده ایم:

خوردن مواد غذایی پر کالری

مهم ترین عامل در بروز چاقی را می توان عادات غذایی نامناسب دانست. شاید مهم ترین عادتی که همه ما به طور مداوم آن را تجربه می کنیم، خوردن غذاهای چرب و فست فودی است. غذاهای فست فودی دارای کالری زیادی هستند و می توانند باعث اضافه وزن و چاقی شوند.

عادات نامناسب غذایی

یکی از عادات نامناسب که می تواند باعث بروز چاقی شود، دیر شام خوردن و زود خوابیدن است. این عادت نادرست علاوه بر این که مشکل اضافه وزن را به دنبال دارد، باعث کابوس دیدن و رفلاکس معده نیز می شود.

ژنتیک

ژنتیک را نباید جدای از عوامل موثر بر چاقی دانست. افرادی که ذاتا چاق هستند، باید در خوردن مواد غذایی به شدت سختگیر و حساس باشند.

در قسمت بالا سه عامل مهمی که باعث چاقی می شود، مطرح شد. خیلی از افراد به دنبال کاهش وزن با استفاده از قرص های لاغری مانند قرص لاغری بلوبری هستند، بدون آن که از عوارض قرص لاغری بلوبری چیزی بدانند.

پیشنهاد می کنیم از پست قرص لاغری wisser دیدن کنید.

راه های کاهش وزن چیست؟

افرادی که دچار اضافه وزن هستند، معمولا به دنبال راهکارهایی برای کاهش وزن خود می باشند. در ادامه، چندین راهکار برای کاهش وزن بیان شده است.

بهتر است که در ابتدا بدانید که تا چند کیلو دچار اضافه وزن هستید تا بتوانید برای کاهش وزن، برنامه خوبی را تدوین کنید. برای این کار، مشاوره با دکتر سلیمی را فراموش نکنید.

مصرف پروتئین

بهتر است که چربی های مضر را از برنامه غذایی خود حذف کنید و به جای آن مصرف پروتئین را در برنامه خود جای دهید. مصرف پروتئین به عضله سازی کمک می کند و همچنین باعث می شود که زودتر احساس سیری کنید.

ورزش کردن

ورزش مورد مهم دیگری است که می تواند بسیار در کاهش وزن کمک کننده باشد. می توانید تمرینات ورزشی را در باشگاه انجام دهید و یا در منزل ورزش کنید.

ورزش کردن باعث حذف چربی های اضافه و عضله سازی می شود. توجه به این نکته ضروری است که ورزش کردن باید به صورت روزانه و مداوم انجام شود.

آهسته تر غذا خوردن

معمولا بیشتر افرادی که دچار اضافه وزن شده اند، سریع غذا می خورند. یکی از راه هایی که می تواند در کاهش وزن موثر باشد، آهسته و آرام غذا خوردن است.

آهسته غذا خوردن علاوه بر این که باعث هضم بهتر غذا می شود، این تفکر را برای مغز به وجود می آورد که معده پر شده است و فرد باید از غذا خوردن دست بکشد.

مصرف بیشتر سبزیجات و میوه جات

بهتر است که به جای حذف وعده شام، مصرف سبزیجات و میوه جات را در برنامه خود قرار دهید. سبزیجات کالری ندارند اما پر از مواد مغذی هستند و می توانند به کاهش وزن کمک کنند.

مصرف غذاهای فست فودی ممنوع

بهتر است برای کاهش وزن، مصرف غذاهای چرب فست فودی که منبع عظیمی از چربی و کالری هستند را محدود کنید و به جای آن مصرف غذاهایی با کالری کمتر را جایگزین کنید.

جراحی لاغری

اگر هیچ کدام از روش های لاغری نتوانست به شما کمک کند که بتوانید وزن خود را کنترل کنید، جراحی لاغری یک راه مطمئن و بدون بازگشت است که می توانید با انجام این جراحی برای همیشه با چاقی و اضافه وزن خداحافظی کنید. دکتر مهدی سلیمی یکی از جراحان حاذق در زمینه انجام عمل های لاغری است.

در قسمت بالا تعدادی از روش های موثر در کاهش وزن بیان شد اما برخی از افراد تمایل دارند تا از قرص های لاغری مانند قرص لاغری بلوبری استفاده کنند.

جراحی لاغری
جراحی لاغری

قرص لاغری بلوبری می تواند تاثیر مقطعی در کاهش وزن داشته باشد اما عوارض قرص لاغری بلوبری بر هیچ کس پوشیده نیست. بهتر است از روش های مطمئن و بدون عوارض دیگری مانند انجام عمل های لاغری توسط دکتر سلیمی استفاده کنید.

باورهای اشتباه در خصوص راه های کاهش وزن چیست؟

باورهای نادرست زیادی در رابطه با کاهش وزن وجود دارد و بسیاری از افرادی که دچار اضافه وزن هستند، این باورهای اشتباه را دنبال می کنند. در نتیجه به وزن دلخواه خود نمی رسند و یا حتی دچار اضافه وزن می شوند.

باورهای اشتباه در خصوص راه های کاهش وزن چیست؟
باورهای اشتباه در خصوص راه های کاهش وزن چیست؟

در ادامه باورهای نادرست در رابطه با راه های کاهش وزن بیان شده است:

غذا نخوردن

بیشتر افراد تصور می کنند که با غذا نخوردن و یا بیش از حد کم غذا خوردن، دچار کاهش وزن می شوند. بیش از حد کم غذا خوردن، بدن را ضعیف می کند. ضعف بدنی توان فرد را برای انجام فعالیت های روزانه می گیرد. بهتر است که غذا خوردن با برنامه همراه باشد.

برای کاهش وزن فقط کافی است که حجم غذا کم شود

باور اشتباه دیگر این است که برخی از افراد تصور می کنند که فقط کافی است که حجم غذا را کمتر کنند. با این که کمتر شدن حجم غذا می تواند در کاهش وزن کمک کننده باشد، اما باید کالری غذایی همان حجم کم نیز در نظر گرفته شود. برای مثال حجم کمی از کیک خامه ای نیز می تواند باعث اضافه وزن شود.

استفاده از داروهای لاغری

باور نادرست دیگری که متاسفانه بین مردم رایج شده است، این است که می توانند برای کاهش وزن از داروهای لاغری استفاده کنند. برخی از داروهای لاغری موجود در بازار تقلبی هستند و مابقی نتیجه صد در صدی ندارند و یا بعد از قطع دارو، وزن اولیه بر می گردد. همچنین عوارض داروهای لاغری زیاد خواهد بود. در رابطه با عوارض قرص لاغری بلوبری نیز در همین مقاله می خوانیم.

غذاهایی با برچسب رژیمی

روی بسیاری از خوراکی ها برچسب رژیمی، کم چرب، فاقد چربی و … را دیده ایم و بسیاری از افراد بر این باورند که خوردن این خوراکی ها مشکلی ایجاد نمی کند. اما ذکر این نکته خالی از لطف نیست که صحت متن نوشته شده روی برچسب در کجا تایید شده است.

برای مثال نوشابه های رژیمی ممکن است که شکر نداشته باشد اما قطعا در آن از شیرین کننده های مصنوعی استفاده شده است که مصرف آن ها نیز برای بدن مضر است.

در قسمت بالا تعدادی از باورهای رایج و اشتباه در رابطه با کاهش وزن بیان شد. بهترین راه برای کاهش وزن، استفاده از روش های جراحی لاغری است. این روش ها نتیجه و بازده تقریبا صد در صدی دارند و همچنین در صورت پیروی از دستورات پزشک بدون بازگشت هستند.

دکتر مهدی سلیمی یکی از بهترین جراحان لاغری است که تاکنون عمل های جراحی زیادی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

غذاهایی با برچسب رژیمی
غذاهایی با برچسب رژیمی

چه ورزش هایی برای کاهش وزن موثر است؟

ورزش کردن یکی از راه های مناسب برای کاهش وزن است و نتیجه آن در دراز مدت قابل مشاهده خواهد بود. همچنین داشتن رژیم غذایی خوب در کنار ورزش بسیار موثر خواهد بود.

پیشنهاد می شود به جای مصرف قرص های لاغری مانند قرص بلوبری که عوارض قرص لاغری بلوبری در همین مقاله مطرح شده، از حرکات ورزشی استفاده کنید. در ادامه چند حرکت ورزشی مناسب برای کاهش وزن بیان شده است:

پیاده روی سریع

بیشتر افرادی که داری اضافه وزن و یا چاقی هستند، معمولا انجام حرکات ورزشی سنگین برای آن ها سخت و کسل کننده است. بنابراین پیاده روی سریع یکی از بهترین انتخاب هایی است که می توانند داشته باشند. بهتر است بین نیم ساعت تا چهل و پنج دقیقه، پیاده روی سریع را امتحان کنند.

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یکی دیگر از ورزش هایی است که می تواند در کاهش وزن موثر باشد. برای گرفتن نتیجه از این ورزش بهتر است که آن را هر روز و مداوم انجام دهید.

شنا کردن

شنا کردن دیگر ورزشی است که می تواند روی کالری سوزی بدن تاثیر بگذارد. گفته شده است که با شنا کردن در یک ساعت، حدود 500 تا 800 کالری سوزانده می شود. شنا کردن آسیب کمتری به مفصل ها وارد می کند و به حفظ اندام و همچنین کاهش وزن کمک می کند.

طناب زدن

با این که ممکن است تعجب بر انگیز باشد، اما طناب زدن می تواند به کاهش وزن کمک کند. پیش بینی می شود با هر ساعت طناب زدن، چیزی در حدود 700 تا 1100 کالری سوزانده می شود.

در قسمت بالا تعدادی از ورزش های مناسب برای کاهش وزن بیان شد. اما توجه به این نکته ضروری است که ورزش کردن به تنهایی نمی تواند موثر باشد و رعایت نکات تغذیه ای، میزان استراحت کردن، مداومت در ورزش نیز می تواند تا حد زیادی به کاهش وزن کمک کند.

طناب زدن
طناب زدن

چه مواد غذایی برای کاهش وزن موثر است؟

برخی از مواد غذایی هستند که برای کاهش وزن موثرند. مصرف این مواد غذایی می تواند به شما کمک کند تا به وزن ایده آل خود برسید.

سیب

این میوه بسیار خوش مزه می تواند به عنوان چربی سوز عمل کند. سیب حاوی مقدار زیادی فیبر است که می تواند در پایین نگه داشتن وزن کمک کند. همچنین مصرف سیب می تواند تا حد زیادی اشتها را کاهش دهد.

بلوبری

میوه دیگری که می تواند به کاهش وزن کمک کند، بلوبری است. تاثیر بلوبری تا حدی زیاد بوده است که قرص لاغری بلوبری نیز وارد بازار شده است اما متاسفانه عوارض قرص لاغری بلوبری زیاد است و می تواند تاثیرات بدی بر بدن بگذارد.

کرفس

دیگر خوراکی که می تواند تا حد زیادی به کاهش وزن کمک کند، کرفس است. کرفس فیبر بالا و کالری کمی دارد و می تواند به چربی سوزی کمک کند.

کلم بروکلی

بارها گفته شده است که سبزیجات دارای برگ سبز کالری کمی دارند و می توانند به چربی سوزی کمک کنند. از میان گیاهان با برگ سبز، کلم بروکلی با کمترین میزان کالری می تواند انتخاب مناسبی باشد.

سرکه سیب

سرکه سیب به دلیل این که کالری ندارد و همچنین یک چربی سوز عالی است، می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد. می توانید سالادی با محتویات کلم بروکلی، کرفس، برگ اسفناج، خیار سبز، گوجه و … تهیه کنید

و از سرکه سیب به عنوان سس استفاده کنید. علاوه بر این که این ترکیب چربی سوز است، طعم فوق العاده ای دارد.

مصرف آجیل و خشکبار

آجیل و خشکبار می تواند باعث حس سیری و کاهش اشتها شود. بنابراین مصرف آن پیشنهاد می شود.

شکلات تلخ

دیگر خوراکی خوشمزه ای که می تواند سرعت هضم غذا را کمتر کند و همچنین سوخت و ساز بدن را افزایش دهد، شکلات تلخ است.

در قسمت بالا تعدادی از خوراکی هایی که می توانند به کاهش وزن کمک کنند، مطرح شد. اما توجه به این نکته ضروری است که برای حفظ وزن حتما باید رژیم را برای مدت طولانی انجام دهید.

چرا که بلافاصله بعد از قطع رژیم غذایی ممکن است دوباره به اضافه وزن دچار شوید. بهترین راه برای رسیدن به وزن نرمال و طبیعی و همچنین حفظ این وزن، انجام عمل های لاغری توسط دکتر سلیمی است.

شکلات تلخ
شکلات تلخ

مضرات میوه بلوبری چیست؟

بلوبری این میوه بسیار خوش طعم و خوشمزه همانند سایر میوه ها ممکن است مضراتی نیز به همراه داشته باشد. البته این مضرات زمانی ظاهر می شود که در مصرف این میوه زیاده روی شود. هر چیزی که با افراط و یا تفریط همراه باشد، ممکن است اثرات منفی برای بدن داشته باشد.

با این که این میوه برای کاهش وزن می تواند انتخاب مناسبی باشد، اما برای افرادی که داروی ضد انعقاد خون و به ویژه وارفارین مصرف می کنند، بسیار مضر خواهد بود. بلوبری به دلیل این که سرشار از ویتامین کا می باشد، می تواند با داروهای ضد انعقاد خون در تداخل باشد.

آلرژی مورد دیگری است که ممکن است برای برخی از افراد پیش بیاید. ممکن است برخی از افراد با خوردن بلوبری دچار تنگی نفس، خارش و التهاب شوند. بلوبری فشار خون را پایین می آورد. بهتر است که افراد به خصوص افرادی که فشار خون پایینی دارند، در مصرف این میوه زیاده روی نکنند.

مضرات میوه بلوبری چیست؟
مضرات میوه بلوبری چیست؟

طبع میوه بلوبری سرد و خشک است. بنابراین افرادی که طبع سردی دارند، بهتر است که به میزان کمتری از این میوه بخورند و یا بعد از مصرف بلوبری، خوراکی هایی با طبع گرم میل کنند.

همان طور که گفته شد، بلوبری می تواند در کاهش وزن موثر باشد. به همین دلیل قرص هایی تحت عنوان قرص بلوبری وارد بازار شده است.

از آن جایی که خود میوه بلوبری مضراتی داشت، عوارض قرص لاغری بلوبری دور از انتظار نخواهد بود. بهتر است قبل از مصرف، بروشور راهنمای دارو را به طور کامل مطالعه فرمایید و به محض بروز عوارض، مصرف دارو را قطع کنید.

قرص بلوبری چیست؟

این روزها افراد زیادی دچار چاقی و اضافه وزن شده اند و به دنبال آن  داروهای لاغری زیادی وارد بازار شده است. بسیاری از افراد این تفکر را دارند که با مصرف داروهای لاغری می توانند به وزن ایده آل خود برسند.

اما مشکل بزرگی که مصرف این داروهای لاغری دارد، این است که یا افراد به وزن ایده آل خود نمی رسند و یا ا به محض قطع مصرف دارو، وزن اولیه بر می گردد.

یکی از داروهایی که این روزها در بازار لاغری بسیار مورد توجه قرار گرفته است، قرص بلوبری است. این قرص لاغری همانند سایر داروها نیز با عوارضی همره است.

مهم ترین عوارض قرص لاغری بلوبری می تواند این باشد که وزن اولیه بلافاصله بعد از قطع مصرف دارو باز می گردد.

قرص بلوبری چیست؟
قرص بلوبری چیست؟

قرص بلوبری با خاصیت کاهش وزنی که دارد، بیشتر برای افرادی مناسب است که دچار اضافه وزن کمی هستند تا با مصرف این قرص بتوانند به وزن طبیعی خود نزدیک شوند اما راه های دیگری مانند ورزش کردن را باید در پیش بگیرند که دوباره دچار اضافه وزن نشوند.

توصیه می شود به جای هزینه های مکرر و کلان برای داروهای لاغری که اکثرا با نتیجه دلخواه همراه نیستند، از روش های مطمئن مانند جراحی های لاغری استفاده کنید

این که کدام روش جراحی برای لاغری متناسب شماست، موردی است که باید توسط دکتر سلیمی تشخیص داده شود.

دکتر مهدی سلیمی جراح توانمند در زمینه چاقی، ابتدا شرایط بیمار را بررسی می کند و با توجه به شرایط بدنی و دیگر فاکتورها، بهترین عمل جراحی لاغری را به شما پیشنهاد می کند.

روش مصرف قرص بلوبری چیست؟

قرص بلوبری نیز همانند سایر داروها طریقه مصرف دارد. میزان مصرف قرص بلوبری روزانه دو عدد است که بهتر است یک قرص نیم ساعت قبل از صبحانه و دیگری نیم ساعت قبل از ناهار میل شود. قرص بلوبری دارای ترکیباتی است که به کاهش وزن کمک می کند.

اما از عوارض قرص لاغری بلوبری می توان به ایجاد ضعف شدید اشاره کرد. توصیه می شود در صورت ضعف شدید، از محلول آب نمک و قند استفاده کنید و برای تعیین این که باید مصرف این دارو را ادامه دهید یا خیر، به پزشک مراجعه کنید.

توصیه می شود که به همراه قرص مقادیر زیادی آب مصرف کنید تا اثرات عوارض قرص کمتر شود. همچنین توجه به این نکته ضروری است که قرص لاغری بلوبری برای همه افراد مناسب نیست و همه نمی توانند این قرص را مصرف کنند.

روش مصرف قرص بلوبری چیست؟
روش مصرف قرص بلوبری چیست؟

چنان چه دچار بیماری خاصی هستید و یا داروی خاصی مصرف می کنید، بهتر است که طریقه مصرف قرص بلوبری را از پزشک بپرسید تا دچار اختلالات و مسمومیت های دارویی نشوید. با توجه به عوارضی که قرص بلوبری دارد، بهتر است که راه دیگری برای خلاص شدن از اضافه وزن پیدا کنید.

راهی که مطمئن باشد و نتیجه صد در صدی داشته باشد و بتواند رضایت شما را جلب کند. یکی از بهترین روش های خلاص شدن از چربی های اضافه و رسیدن به وزن ایده آل، جراحی لاغری است.

تقریبا همه افراد می توانند از جراحی لاغری استفاده کنند و به وزن دلخواه خود برسند. در ویزیت دکتر سلیمی، با توجه به شرایط وزنی و جسمی شما، بهترین نوع جراحی لاغری به شما پیشنهاد می شود.

بعد از آن برای انجام عمل لاغری آماده می شوید و جراحی شما در کمتر از چند ساعت انجام می شود. اما نتیجه کار فوق العاده خواهد بود. به طوری که می توانید برای همیشه با لباس های سایز بزرگ خود خداحافظی کنید.

میزان کاهش وزن با مصرف قرص بلوبری چند کیلو گرم است؟

بیشتر افرادی که با مشکل اضافه وزن و چاقی روبرو هستند، به دنبال روش هایی برای کاهش وزن و رسیدن به وزن طبیعی هستند.

در این بین هستند افرادی که به روش لاغری با مصرف قرص های لاغری رو می آورند. یکی از قرص های لاغری که در بازار موجود است، قرص لاغری بلوبری است.

این طور گفته شده است که این قرص خاصیت چربی سوزی و کاهش وزن را دارد. مدت مصرف این قرص 60 روزه است. میزان کاهش وزن چیزی در حدود 7 تا 17 کیلو گزارش شده است.

به نظر می رسد که تا این مرحله،همه چیز خوب و مرتب است اما نکته ای که حتما باید به آن توجه شود، این است که این قرص باید به صورت مداوم مصرف شود. چنان چه بعد از کاهش وزن، مصرف این دارو قطع شود، وزن اولیه باز می گردد.

میزان کاهش وزن با مصرف قرص بلوبری چند کیلو گرم است؟
میزان کاهش وزن با مصرف قرص بلوبری چند کیلو گرم است؟

به این معنا که این دارو دارای نتایج همیشگی نیست و این مورد می تواند از عوارض قرص لاغری بلوبری باشد.

به علاوه این قرص برای همه افراد مناسب نیست و همه نمی توانند از این قرص استفاده کنند. بهتر است قبل از مصرف قرص با پزشک مشورت شود.

مطمئن ترین راه برای کاهش وزن که نتیجه صد در صدی داشته باشد، انجام عمل جراحی است. عمل های جراحی می توانند به شما کمک کنند تا به وزن طبیعی و ایده آل خود برسید و همچنین نگران بازگشت وزن خود نباشید.

دکتر مهدی سلیمی متخصصی است که می تواند انتخاب مناسبی برای انجام عمل جراحی داشته باشد. چرا که این پزشک در کارنامه کاری خود انجام عمل های لاغری موفقی را داشته است و توانسته است رضایت اکثر بیماران را جلب کند.

موارد منع مصرف کپسول بلوبری چیست؟

کپسول بلوبری که یک کپسول برای لاغری است، برای همه افراد مناسب نیست و همه نمی توانند از این کپسول استفاده کنند. به دلیل ترکیبات دارویی و یا تداخل دارویی، برای همه افراد این دارو مناسب نمی باشد. یکی از مهم ترین عوارض قرص لاغری بلوبری این است که برای همه افراد مناسب نیست.

افراد زیر نمی توانند از این دارو استفاده کنند:

افرادی که دارای فشار خون بالا هستند

اشخاصی که فشار خون آن ها بالا هست و یا تحت درمان داروهای فشار خون هستند، نمی توانند این دارو را مصرف کنند. اگر فشار خون شما بالا می باشد و تمایل به استفاده از این دارو را دارید، حتما با پزشک خود مشورت کنید.

مادران باردار و شیرده

برای خانم های باردار و شیرده، مصرف این کپسول ممنوع است. زیرا این دارو باعث کاهش اشتهای مقطعی می شود. در این صورت ویتامین و مواد غذایی لازم به بدن جنین نمی رسد و یا شیر مادران خالی از هر نوع ماده مغذی خواهد شد.

افرادی که دچار تپش قلب بالا هستند

کپسول لاغری بلوبری به دلیل افزایش سوخت و ساز بدن ممکن است که تپش قلب را بالا ببرد. افرادی که دچار تند تپشی هستند، مصرف این دارو به هیچ عنوان برای آنان توصیه نمی شود. چرا که تپش قلب بالا خطرات زیادی به دنبال خواهد داشت.

افرادی که تحت درمان با داروهای ضد افسردگی هستند

به دلیل تداخل دارویی، کپسول بلوبری و داروهای ضد افسردگی با هم قابل استفاده نیستند. افرادی که دچار افسردگی هستند، بهتر است که روش های مطمئن تری را برای لاغری در پیش بگیرند.

افرادی که مشکل قند خون و یا دیابت دارند

به دلیل ترکیبات دارویی، داروی دیابت و یا قند خون با کپسول بلوبری قابل استفاده نیست. پیشنهاد می شود افرادی که دچار چاقی هستند، از روش های جایگزین و سلامت برای کاهش وزن استفاده کنند.

افراد دارای فشار خون پایین

افرادی که به طور مداوم و طبیعی دارای فشار خون پایین هستند، نمی توانند از داروی بلوبری استفاده کنند. چرا که این دارو تا حدودی باعث کاهش اشتها می شود و افراد اشتهایی برای خوردن ندارند، بنابراین فشار خون به شدت افت پیدا می کند. فشار خون پایین همانند فشار خون بالا خطرناک است.

با این که در قسمت بالا موارد منع مصرف قرص بلوبری بیان شد، اما اگر شما متمایل به استفاده از این دارو هستید و همچنین بیماری خاصی دارید؛ بهتر است که قبل از مصرف با پزشک متخصص مشورت کنید.

اگر بنا به صلاحدید پزشک، نتوانستید از قرص بلوبری برای کاهش وزن استفاده کنید، نگران نباشید. می توانید از روش های مطمئن و بی بازگشت لاغری استفاده کنید. دکتر مهدی سلیمی یکی از پزشکانی است که بدین منظور می توانید به ایشان مراجعه فرمایید.

عوارض قرص لاغری بلوبری چیست؟

هر دارویی عوارضی دارد و دور از انتظار نخواهد بود که قرص لاغری بلوبری نیز عوارضی داشته باشد. عوارض قرص لاغری بلوبری در ادامه مطرح شده است:

نتیجه صد در صدی ندارد

یکی از مهم ترین عوارضی که می توان برای قرص لاغری بلوبری بیان کرد، این است که مصرف این قرص نتیجه صد در صدی ندارد و ممکن است با مصرف این قرص، تغییرات وزنی چشمگیری نداشته باشید.

بازگشت وزن

دیگر عوارضی که می توان برای این قرص مطرح کرد این است که احتمال بازگشت وزن بعد از پایان دوره وجود دارد. به این معنا که ممکن است در طول دوره، روند کاهش وزن را داشته باشید اما به محض قطع دارو، به وزن اولیه خود باز گردید.

افت فشار

دیگر عوارضی که خیلی از افراد آن را تجربه می کنند، افت فشار است. قرص لاغری بلوبری به دلیل ترکیباتی که دارد، ممکن است باعث افت شدید فشار شود که در این صورت بهتر است سریعا کمی نمک و قند را در آب حل کرده و میل کنید و سریعا خود را به درمانگاه برسانید تا در صورت لزوم، اقدامات پزشکی برای شما انجام شود.

سرگیجه

دیگر عوارض قرص لاغری بلوبری سر گیجه است. سرگیجه می تواند در ارتباط با افت فشار خون رخ دهد.

حالت تهوع

این دارو ممکن است برای فرد حالت تهوع و استفراغ را به وجود آورد. در صورتی که پس از مصرف قرص دچار استفراغ شدید، بهتر است که مصرف دارو را قطع کنید.

تشدید آلرژی

اگر به مورد خاصی حساسیت دارید، ممکن است با مصرف قرص های لاغری، آلرژی شما تشدید شود و دچار مشکلاتی شوید.

رقیق شدن بیش از حد خون

دیگر عوارض این قرص لاغری رقیق شدن بیش از حد خون است. در واقع ترکیباتی که قرص لاغری بلوبری دارد، باعث رقیق شدن خون می شود. به همین دلیل تاکید می شود که همراه با این قرص داروهای رقیق کننده خون مصرف نکنید. رقیق شدن بیش از حد خون می تواند خونریزی داخلی به وجود آورد.

آسیب کبدی

از دیگر عوارض قرص لاغری بلوبری می توان به مشکل ساز بودن این قرص در عملکرد طبیعی کبد اشاره کرد. آسیب های کبدی با مصرف قرص بلوبری دور از انتظار نخواهد بود.

کاهش بینایی

علاوه بر عوارضی که مطرح شد، ممکن است عوارض این قرص چشم ها را نیز درگیر کند و فرد دچار کم بینایی و تاری در دید شود.

در قسمت بالا تعدادی از عوارض قرص لاغری بلوبری بیان شد. چنان چه با مصرف این قرص دچار عوارض شدید، بهتر است مصرف قرص را قطع کنید و برای مشاوره به پزشک مراجعه کنید.

اگر به دنبال راه مناسب لاغری با کمترین میزان عوارض هستید، انجام عمل های لاغری زیر نظر دکتر مهدی سلیمی پیشنهاد می شود.

کاهش بینایی
کاهش بینایی

چاقی و اضافه وزن چه بیماری هایی را به دنبال دارد؟

چاقی و اضافه وزن اگر از حدی بالاتر برود، دیگر مشکل و یا عارضه محسوب نمی شود و بیماری نام دارد. متاسفانه کار در همین مرحله ختم نمی شود و این چاقی برای ارگان های بدن ایجاد مشکل می کند و بیماری های مختلفی برای فرد به وجود می آید.

البته همه افراد چاق به این بیماری ها مبتلا نمی شوند اما در خطر ابتلا هستند و ریسک بیماری برای این عزیزان بالاتر می رود.

بهترین راهکار، رسیدن به وزن طبیعی است. بدین منظور خیلی از افراد به مصرف قرص های لاغری مانند قرص لاغری بلوبری روی می آورند اما متاسفانه عوارض قرص لاغری بلوبری زیاد است و فرد را دچار مشکلاتی می کند.

بنابراین پیشنهاد می شود که افراد از روش های لاغری مانند جراحی های لاغری توسط دکتر سلیمی استفاده کنند تا دچار عوارض و مشکلات نشوند و همچنین ریسک ابتلا به بیماری های مرتبط با چاقی را پایین بیاورند.

بیماری های مرتبط با چاقی

فشار خون بالا

معمولا بیشتر افراد چاق، فشار خون بالا را تجربه می کنند. فشار خون بیماری خطرناکی است اما اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود، می تواند قابل کنترل باشد.

گرفتگی عروق قلبی

چربی های اضافه در رگ ها رسوب می کند و بنابراین خونرسانی با مشکلاتی مواجه می شود و فرد در خطر سکته و یا ایست قلبی قرار می گیرد.

دیابت

دیابت نوع دوم بیماری است که با چاقی در ارتباط است. این بیماری متاسفانه مادام العمر است. به طوری که حتی اگر چاقی درمان شود، این بیماری تا آخر عمر با فرد همراه خواهد بود.

استئوآرتریت

این بیماری یک بیماری مفصلی است که بیشتر روی زانو و یا پشت ران اثر می گذارد. اضافه وزن می تواند روی این مفصل ها تاثیر بگذارد و باعث ساییده شدن غضروف ها شود.

آپنه خواب

آپنه خواب می تواند باعث شود که فرد در خواب خر و پف کند و یا برای لحظه کوتاهی دچار ایست تنفسی شود. اگر آپنه خواب ادامه دار شود، می تواند باعث بیماری های قلبی عروقی شود.

در قسمت بالا تعدادی از بیماری های مرتبط با چاقی بیان شد. بهتر است به جای نگرانی، به فکر راه حل اساسی برای رسیدن به وزن نرمال باشید. جراحی لاغری یک انتخاب بسیار مناسب است.

آپنه خواب
آپنه خواب

رابطه بین چاقی و افسردگی چیست؟

معمولا 25 درصد از افراد چاق دچار افسردگی می شوند. چاقی می تواند بر اعتماد به نفس افراد اثر بگذارد و باعث انزوا بشود. در این حالت فرد دیگر تمایلی ندارد که وزن خود را کم کند.

معمولا برخی از افرادی که چاقی و یا اضافه وزن دارند، از این که در اجتماع حضور یابند، بسیار احساس شرمساری می کنند

و به همین دلیل رفته رفته تمام دوستان خود را از دست می دهند و کم کم افسردگی به سراغ آن ها می آید. گاهی بر عکس این مورد نیز اتفاق می افتد. یعنی افرادی که دارای مشکلات روحی و افسردگی هستند، دچار اضافه وزن و چاقی می شوند.

معمولا افرادی که دچار افسردگی می شوند، اراده خود را برای کنترل وزن از دست می دهند و مرتب غذا می خورند و روز به روز به خاطر وضعیت خود افسرده تر می شوند. پیشنهاد می شود که قبل از این که به خاطر چاقی به افسردگی دچار شوید، وزن خود را کنترل کنید.

در این بین هستند افرادی که تمایل دارند از داروهای لاغری مانند قرص بلوبری استفاده کنند اما چون نتیجه و بازده صد در صد ندارد و همچنین دچار عوارض قرص لاغری بلوبری می شوند، احساس ناراحتی می کنند.

بهتر است که به جای استفاده از قرص های لاغری که بازده صد در صدی ندارند، از روش هایی مانند عمل جراحی استفاده کنید که بازده آن بالا است.

رابطه بین چاقی و افسردگی چیست؟
رابطه بین چاقی و افسردگی چیست؟

دکتر مهدی سلیمی یکی از جراحان معتبر در زمینه انجام عمل های لاغری است و تا کنون بیماران زیادی برای رفع مشکل چاقی به ایشان مراجعه کرده اند و تحت عمل جراحی قرار گرفته اند.

با انجام عمل های لاغری، وزن طبیعی دیگر رویا نیست و خیلی راحت می توانید به وزن طبیعی خود برسید و اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازیابید و دچار افسردگی نشوید.

در طب گیاهی چه دستوراتی برای لاغری داده شده است؟

برخی از افرادی که از عوارض قرص لاغری بلوبری آگاهی پیدا کرده اند، ترجیح می دهند برای کاهش وزن از دستورات طب گیاهی استفاده کنند که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم:

مخلوط بلغور جو دو سر، تخم کتان و شیر کم چرب

جو دو سر و دو قاشق غذا خوری تخم کتان و 3 قاشق چای خوری شیر کم چرب را مخلوط کنید و روزانه میل کنید. این ترکیب خاصیت چربی سوزی دارد و سوخت و ساز بدن را بالا می برد.

دمنوش تخم کتان

تخم کتان خود به تنهایی می تواند اثر فوق العاده ای برای لاغری داشته باشد. می توانید تخم کتان را به صورت دمنوش تهیه کنید.

مخلوط زیره، زنجبیل، دارچین و زردچوبه

این ترکیب نیز بسیار مناسب برای رسیدن به اندام خوش فرم است. به این ترتیب که از هر کدام از ترکیبات به اندازه یک قاشق غذاخوری بردارید و با مقداری عسل ترکیب کنید تا به صورت خمیر در آید.

سپس از خمیر به دست آمده مقداری به اندازه یک نخود برداشته و جدا کنید و به صورت قرص درست کنید. قرص هایی را که درست کرده اید، خشک کنید.

عرق کاسنی

همان طور که می دانید، فیبر برای چربی سوزی مفید است. عرق کاسنی دارای مقادیر زیادی فیبر است که می تواند برای کاهش وزن موثر باشد.

عرق رازیانه

این عرق گیاهی دارای خاصیت چربی سوزی است و برای کبد بسیار مفید است. عرق رازیانه می تواند انتخاب مناسبی برای افرادی باشد که دچار اضافه وزن هستند.

عرق گشنیز

عرق گشنیز یکی از پرکاربردترین عرق ها در درمان بیماری های مختلف و کاهش وزن است.

در قسمت بالا تعدادی از داروهای گیاهی برای کاهش وزن معرفی شدند. بیشتر این داروها می توانند برای افرادی استفاده شوند که دارای اضافه وزن جزئی هستند.

اما افرادی که چاق هستند، نمی توانند فقط با مصرف داروهای گیاهی به وزن طبیعی برسند. بنابراین بهترین راه برای افرادی که دچار چاقی هستند، انجام عمل های لاغری است.

عمل جراحی لاغری چیست؟

تا کمی قبل تر تنها راه لاغری، ورزش و انجام رژیم های لاغری و همچنین داروهای لاغری بود که به اندازه عمل جراحی رضایتبخش نبودند.

قرص لاغری بلوبری یکی از داروهای لاغری موجود در بازار است که این قرص همانند سایر داروهای لاغری عوارض دارد. از مهم ترین عوارض قرص لاغری بلوبری می توان به همیشگی نبودن نتیجه لاغری اشاره کرد.

عمل جراحی لاغری چیست؟
عمل جراحی لاغری چیست؟

در واقع در طی عمل جراحی  با انجام تکنیک ها، بخش هایی از معده و یا روده دچار تغییر می شوند که انجام این کار باعث می شود که فرد اشتهای غذا خوردن خود را ازدست بدهد و به شدت وزن کم کند. این تغییر وزن همیشگی است و به ندرت پیش می آید که فرد به وزن اولیه خود برگردد.

معمولا بیشتر روش های جراحی با موفقیت همراه هستند و تغییرات وزنی بعد از جراحی به سرعت قابل مشاهده است. تنها نکته ای که در جراحی های لاغری اهمیت دارد، این است که فرد بعد از جراحی به دستورات پزشک گوش دهد و هر یک از دستورات را مو به مو انجام دهد.

یکی دیگر از عوامل مهم در نتیجه لاغری، مهارت جراح در تشخیص نوع عمل و همچنین در انجام جراحی است. چنان چه برای عمل جراحی خود از پزشک ماهری کمک نگیرید، نباید توقع این موضوع را داشته باشید که از نتیجه عمل خود راضی باشید.

دکتر مهدی سلیمی یکی از بهترین جراحان در زمینه انجام عمل های جراحی است که با انتخاب جراحی مناسب با شرایط شما، به شما در کاهش وزن چشمگیر کمک می کند. برای رزرو نوبت می توانید با مطب دکتر سلیمی در تماس باشید.

روش انجام عمل لاغری چیست؟

عمل های لاغری انواع مختلفی دارند ولی روند کلی عمل جراحی به یک شکل است و فقط ممکن است در مواردی جزئی با هم تفاوت داشته باشند.

معمولا عمل های لاغری تحت بیهوشی صورت می گیرند و شما در طی عمل هیچ چیزی را متوجه نمی شوید و دردی نخواهید داشت و مانند قرص لاغری دچار عوارض قرص لاغری بلوبری و مشابه آن نخواهید شد.

بیشتر عمل های جراحی لاغری به صورت بسته انجام می گیرد. روش انجام بیشتر عمل های لاغری، لاپاراسکوپی است.

روش انجام عمل لاغری چیست؟
روش انجام عمل لاغری چیست؟

بعد از این که شما تحت بیهوشی قرار گرفتید، بین 2 تا 5 سوراخ در ناحیه شکم شما ایجاد می شود. از طریق این سوراخ ها ابزارها و دوربین وارد حفره شکمی می شود.

اندازه این سوراخ ها بین یک تا سه سانتیمتر است. از طریق گاز مخصوص، فضای داخل شکمی باد می شود. از طریق یکی از سوراخ ها دوربین وارد فضای شکم می شود. از طریق دوربین، پزشک می تواند فضای داخل شکمی را ببیند.

از طریق سوراخ های دیگر، ابزارهای پزشکی وارد می شود و عمل جراحی انجام می گیرد. مدت زمان انجام عمل حدودا یک تا سه ساعت طول می کشد.

بعد از جراحی، وارد ریکاوری می شوید و بعد از این که به هوش آمدید و در صورت نرمال بودن شرایط، به بخش بستری منتقل می شوید.

حداقل یک شب را در بیمارستان خواهید بود و بعد از آن می توانید به خانه بروید. پزشک تمام نکات رعایتی را به شما خواهد گفت. پس نگران نباشید. چیزی در حدود دو هفته بعد از عمل مجددا توسط پزشک ویزیت می شوید و روند کاهش وزن شما تحت نظر خواهد بود.

فاکتورهای مناسب برای انجام عمل لاغری چیست؟

برای انجام عمل های لاغری، یک سری فاکتورها مورد نیاز است. کسانی که این فاکتورها را داشته باشند، می توانند برای انجام عمل لاغری اقدام کنند.

فاکتورهای مناسب برای انجام عمل لاغری چیست؟
فاکتورهای مناسب برای انجام عمل لاغری چیست؟

تشخیص پزشک

گاهی فرد فاکتورهای اولیه معمول را ندارد اما پزشک تشخیص می دهد که این شخص می تواند عمل جراحی را انجام دهد. در واقع تشخیص پزشک مهم ترین عامل برای انجام عمل لاغری است.

شاخص BMI

یکی از موارد مهمی که می تواند فرد را واجد شرایط برای انجام عمل جراحی کند، BMI است. معمولا افرادی که دارای شاخص بی ام آی بالاتر از 35 هستن،د می توانند واجد شرایط برای انجام عمل لاغری باشند.

شرایط جسمانی

دیگر عاملی که می تواند جزء فاکتورهای قبل از عمل باشد، شرایط جسمانی فرد است. چنان چه شرایط جسمانی فرد مناسب نباشد و بیماری های مختلفی داشته باشد، ممکن است عمل لاغری با تاخیر انجام شود.

در این قسمت مهم ترین عواملی که تعیین می کند که شما می توانید عمل لاغری را انجام دهید یا خیر، توسط دکتر سلیمی عنوان شد.

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

جراحی لاغری انواع گوناگونی دارد و بهترین نوع جراحی با توجه به شرایط شما و با توجه به تشخیص پزشک انجام می شود.

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟
کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟

از آنجایی که انجام جراحی لاغری حساسیت بالایی دارد، بهتر است که به توصیه پزشک خود گوش کنید و عملی را که پزشک به شما توصیه می کند، انجام دهید تا بعدا دچار پشیمانی نشوید. یکی از روش هایی که نوع عمل تعیین می شود، بر اساس میزان اضافه وزن است.

به این صورت که در ابتدا میزان شاخص توده بدنی مشخص می شود و سپس با استفاده از نتایج نوع عمل مشخص می شود.

اضافه وزن 15 تا 20 کیلوگرم

معمولا برای افرادی که اضافه وزنی بین 15 تا 20 کیلوگرم دارند، عمل لاغری بالون معده برای آن ها انجام می شود.

اضافه وزن 20 تا 25 کیلوگرم

افرادی که بین 20 تا 25 کیلوگرم اضافه وزن دارند، برای آن ها حلقه معده در نظر گرفته می شود. نام دیگر این عمل پلیسه معده است.

اضافه وزن 30 تا 40 کیلوگرم

افرادی که 30 تا 40 کیلوگرم اضافه وزن دارند، تحت عمل اسلیو معده به وزن طبیعی خود می رسند.

اضافه وزن 40 کیلوگرم به بالا

در این افراد، عمل بای پس معده و مینی بای پس معده انجام می شود تا فرد به وزن طبیعی خود نزدیک شود.

برای افرادی که زیر 15 کیلوگرم اضافه وزن دارند، در ابتدا سعی می شود که از طریق رژیم غذایی و ورزش کردن که مانند عوارض قرص لاغری بلوبری، عوارض ندارند؛ وزن به حالت طبیعی و استاندارد برسد. در صورتی که وزن استپ کرده باشد و با این روش ها کاهش وزن میسر نباشد، عمل لاغری انجام می شود.

عمل بای پس معده چیست؟

یکی از عمل های جراحی لاغری، عمل بای پس معده است که بیشتر برای افرادی انجام می شود که بالای 40 کیلوگرم اضافه وزن دارند.

این عمل دائمی می باشد و دیگر قابل برگشت نیست. در طی تکنیک هایی که در طول عمل انجام می شود، فرایند جذب مواد خوراکی دچار تغییراتی می شود. همین تغییرات باعث می شود که وزن فرد کاهش پیدا کند.

در واقع در طی عمل، بخش هایی از روده و معده که فرایند جذب در آن ها انجام می شود، در محل اتصال دچار تغییراتی می شود تا کمترین میزان جذب صورت بگیرد.

عمل بای پس معده چیست؟
عمل بای پس معده چیست؟

عمل بای پس معده تحت بیهوشی انجام می گیرد و شما در طی عمل دردی را حس نخواهید کرد. نتیجه عمل تقریبا سریع است و فرد تا حدود 18 ماه بعد از عمل، حدود 70 درصد ازاضافه  وزن خود را از دست می دهد.

خیلی از افراد نگران هستند که شاید این عمل همانند سایر روش های لاغری عوارض داشته باشد. عوارض عمل بای پس معده اگر توسط یک جراح خوب مانند دکتر سلیمی انجام شود، در مقایسه با عوارض قرص لاغری بلوبری خیلی کمتر است و فرد عوارض خاصی را بعد از عمل تجربه نمی کند.

عمل اسلیو معده چیست؟

یکی دیگر از روش های جراحی لاغری که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است، عمل اسلیو معده است. عمل اسلیو معده عمل جراحی است که طی بیهوشی و با روش لاپاراسکوپی انجام می گیرد.

در واقع عمل روی معده انجام می گیرد. شکل معده موزی شکل و یا لوله ای شکل می شود که این تغییر در واقع همان کاهش حجم است.

در طی عمل، آن قسمتی که مسئول ترشح هورمون گرسنگی است، برداشته می شود. بدین ترتیب اشتهای فرد کم می شود و کمتر غذا می خورد و وزن رفته رفته کاهش پیدا می کند.

عمل اسلیو معده چیست؟
عمل اسلیو معده چیست؟

گاهی افراد نگرانی دارند که به خاطر کم شدن حجم معده نتوانند مواد مغذی لازم برای بدن را به صورت روزانه دریافت کنند و دچار عوارضی شوند. برای حل این مشکل، پزشک مکمل های غذایی تجویز می کند که باید به صورت روزانه مصرف شود.

خیلی ها نیز به خاطر ترس از عوارض عمل به قرص های لاغری مانند قرص لاغری بلوبری روی می آورند. غافل از این که عوارض قرص لاغری بلوبری نیز زیاد است و می تواند اثرات مخربی روی کبد داشته باشد.

تصور نادرستی که برخی دیگر از افراد از عمل اسلیو معده دارند، این است که نمی توانند جلوی اشتهای خود را بگیرند و دوباره دچار چاقی می شوند.

در پاسخ به این افراد باید عنوان کرد که بلافاصله بعد از عمل، اشتهای شما تا حد زیادی کاهش پیدا می کند چرا که هورمون گرسنگی ترشح نمی شود و همچنین حجم معده تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.

با توجه به موارد عنوان شده، عمل اسلیو معده یکی از بهترین راهکارها برای فرار از چاقی و اضافه وزن است.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین دکتر اسلیو معده در یزد و جراح لاغری در قم دیدن کنید.

پیش نیازهای جراحی لاغری چیست؟

یکی از موفق ترین راه های لاغری که نتیجه و بازده بالایی دارد، انجام عمل لاغری است. انجام عمل لاغری مانند هر عمل جراحی دیگری به پیش نیازهایی احتیاج دارد.

در مرحله اول شما برای ویزیت پزشک به بیمارستان و یا مطب مراجعه می کنید. پزشک شرایط وزنی و جسمی شما را بررسی می کند و بهترین نوع عمل جراحی را به شما معرفی می کند.

نامه عمل را برای شما صادر می کند و لیست آزمایشاتی را به شما ارائه می دهد که حتما قبل از عمل باید انجام بدهید. در روز قبل از عمل بهتر است بار دیگر با پزشک خود دیدار داشته باشید

و همچنین کارهای بیمارستانی را انجام دهید تا در روز عمل دچار درگیری کارهای اداری نشوید. در شب قبل از عمل دوش بگیرید و همچنین غذای سبکی میل کنید.

پیش نیازهای جراحی لاغری چیست؟
پیش نیازهای جراحی لاغری چیست؟

سعی کنید از ساعت 12 شب به بعد دیگر چیزی نخورید. برای کنترل استرس می توانید کتاب بخوانید و یا آهنگ گوش کنید.

صبح روز عمل سعی کنید در ساعت مقرر در بیمارستان حاضر باشید و چیزی هم نخورید. لباس بیمارستان بپوشید و در تخت خود منتظر باشید تا شما را به اتاق عمل ببرند.

تا این مرحله، بیشتر راه لاغری طی شده است و کمتر از چند ساعت برای رسیدن به وزن طبیعی خود فاصله دارید. کم کم لاغری را تجربه خواهید کرد.

دکتر مهدی سلیمی همیشه روند جراحی را برای بیماران توضیح می دهد تا استرس را از بیماران دور کند. دکتر سلیمی یکی از پزشکانی است که تا کنون عمل های جراحی موفقی را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.

مزایای جراحی لاغری چیست؟

جراحی لاغری که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است، دارای مزایای زیادی است که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

مزایای جراحی لاغری چیست؟
مزایای جراحی لاغری چیست؟

کاهش وزن چشمگیر

مهم ترین مزایای انجام عمل لاغری، کاهش وزن چشمگیر چیزی در حدود 15 تا 23 کیلوگرم است. ممکن است همه افراد تغییرات وزنی یکسان نداشته باشند اما مقادیر کاهش وزن بسیار قابل محسوس خواهد بود.

بی بازگشت بودن وزن کاهش یافته

بر خلاف قرص های لاغری که بعد از اتمام دوره، وزن اولیه باز می گردد، در صورتی که فرد دستورات پزشک را به دقت انجام دهد، وزن اولیه باز نخواهد گشت و به نوعی کاهش وزن دائمی خواهد بود.

لطفا پس از مطالعه این مقاله، از پست بهترین دکتر جراحی لاغری در شمال دیدن کنید.

عوارض کم جراحی

عوارض انجام عمل های لاغری در مقایسه با قرص لاغری بلوبری کمتر خواهد بود. عوارض قرص لاغری بلوبری تا زمانی که فرد دارو را مصرف می کند، همراه فرد خواهد بود.

اما در عمل جراحی عوارضی مانند درد در جای عمل، کبودی، سوزش وجود دارد که نهایتا تا یک هفته بعد از عمل وجود دارد و بعد از آن فرد هیچ عوارضی نخواهد داشت.

لاغری سریعتر اتفاق می افتد

معمولا از چند ساعت بعد از عمل متوجه تغییراتی در بدن خود خواهید شد. از آنجایی که در طی عمل، قسمت تولید کننده هورمون گرسنگی برداشته می شود، فرد کم اشتها شدن را تجربه می کند.

بهبود بیماری های در ارتباط با چاقی

بعد از عمل لاغری و کاهش وزن، کم کم بیماری های مرتبط با چاقی در فرد کاهش پیدا می کند و بدن فرد، سلامت خود را به دست می آورد.

رفع افسردگی

یکی از بیماری هایی که فرد به خاطر چاقی با آن درگیر می شد، افسردگی بود که با انجام عمل لاغری و کاهش وزن، فرد روحیه خود را به دست می آورد و در اجتماع با اعتماد به نفس حاضر می شود.

اگر دچار چاقی هستید، می توانید تمام مزایای بعد از عمل لاغری که در بالا گفته شد را تجربه کنید. به شرطی که در انتخاب پزشک و بیمارستان دقت کافی داشته باشید. دکتر مهدی سلیمی یکی از بهترین جراحان در زمینه انجام عمل های لاغری است.

هزینه عمل لاغری چقدر است؟

برخی از افراد فکر می کنند که هزینه عمل لاغری آن قدر زیاد است که از عهده پرداخت آن بر نمی آیند و به همین خاطر به راه های دیگری مانند ورزش کردن و یا قرص های لاغری روی می آورند.

هزینه عمل لاغری چقدر است؟
هزینه عمل لاغری چقدر است؟

گاهی عوارض قرص های لاغری مانند عوارض قرص لاغری بلوبری آن قدر زیاد است که مشکلات دیگری در کنار مشکل چاقی برای افراد به وجود می آید و یا از طریق ورزش نمی توانند وزن خود را پایین بیاورند.

اما در پاسخ به این افراد باید گفت که هزینه عمل لاغری آ نقدر زیاد نیست که از عهده پرداخت آن بر نیایید و در ضمن این هزینه را یک بار قرار است انجام دهید. در صورتی که خرید یک دوره قرص لاغری کفایت نمی کند و مجبور می شوید که قرص را برای چند دوره مصرف کنید. پیشنهاد می کنیم از پست هزینه جراحی چاقی دیدن کنید.

هزینه عمل لاغری بستگی به شرایط زیر می تواند متفاوت باشد:

نوع عمل جراحی

عمل های جراحی مانند بای پس معده و یا اسلیو معده وجود دارند و هزینه عمل بستگی دارد به این که کدام عمل جراحی لاغری را قرار است انجام دهید.

نوع بیمارستان

مورد مهم دیگر که می تواند روی هزینه ها تاثیر گذار باشد، این است که بیمارستانی که در آن خدمات دریافت می کنید، خصوصی یا دولتی است.

مدت زمان بستری

هزینه هر شب بستری در بیمارستان، مورد دیگری است که بر هزینه ها اثر دارد. معمولا بیشتر افرادی که عمل لاغری را انجام می دهند، حداقل یک شب را در بیمارستان بستری هستند.

سه مورد از مواردی که می تواند بر هزینه عمل های جراحی اثر گذار باشد، در قسمت بالا مطرح شد. پس از این که توسط پزشک ویزیت شدید و نوع عمل جراحی مشخص شد، می توانید مقدار دقیق هزینه ها را از حسابداری بیمارستان جویا شوید.

مدت زمان بستری
مدت زمان بستری

مراقبت های غذایی بعد از کاهش وزن به چه شکل است؟

خیلی از افرادی که از قرص های لاغری استفاده می کنند، بعد از پایان یافتن دوره مصرف دوباره به وزن اولیه بر می گردند و فکر می کنند که اشکال از بدن آن ها بوده است. در صورتی که این مورد می تواند از عوارض قرص لاغری بلوبری و سایر قرص ها باشد.

اما بعد از عمل لاغری برای تثبیت وزن و همچنین کاهش وزن نیاز است تا افراد یک سری مراقبت های غذایی را رعایت کنند که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

مصرف نوشیدنی های قندی ممنوع

بعد از عمل جراحی به منظور تثبیت وزن و همچنین جلوگیری از افزایش وزن، مصرف نوشیدنی های قندی ممنوع است.

حجم غذا

مورد دیگری که حتما باید توسط افرادی که جراحی لاغری انجام داده اند رعایت شود، میزان حجم غذا می باشد. میزان حجم غذا با توجه به نوع عمل لاغری و توسط پزشک برای شما تعیین می شود.

مصرف میوه

مصرف میوه حتما باید در برنامه غذایی جای داده شود. این که چه میوه ای برای شما بهتر است، توسط پزشک به شما گفته می شود. در برخی از موارد به شما توصیه می شود که میوه را به صورت پخته شده میل کنید تا درد و ناراحتی معده به سراغتان نیاید.

سر ساعت مشخص غذا بخورید

سعی کنید که هر روز سر ساعت مشخصی غذا میل کنید. در طی روز از ریزه خواری بپرهیزید و مصرف آجیل را در برنامه روزانه خود بگنجانید.

مصرف غذاهای پر چرب ممنوع

بعد از عمل، مصرف غذاهای پر چرب مانند خامه، غذاهای فست فودی، سس مایونز، لبنیات پر چرب، سوسیس و … ممنوع است. سعی کنید از غذاهای بدون چربی و یا کم چرب استفاده کنید.

مصرف مکمل های تجویز شده

مصرف مکمل های تجویز شده توسط پزشک را فراموش نکنید و به موقع و سر ساعت داروهای خود را مصرف کنید.

پرخوری عصبی ممنوع

هستند افرادی که دچار پرخوری عصبی هستند و در مواقع اضطراب، غذا خوردن را شروع می کنند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، بهتر است عادت دیگری را جایگزین این عادت کنید.

پیشنهاد می کنیم از پست عوارض قرص چاقی صورت دیدن کنید.

خوردن نوشیدنی در حین غذا ممنوع

این عادت بد را کنار بگذارید و در حین غذا خوردن نوشیدنی و یا آب نخورید. بهترین و سالم ترین نوشیدنی برای افرادی که عمل لاغری انجام داده اند، همین آب آشامیدنی است.

در قسمت بالا تعدادی از عادات غذایی بعد از عمل لاغری بیان شد. نگران نباشید. چرا که بعد از عمل تمامی موارد توسط پزشک به شما آموزش داده می شود. برای کاهش وزن و بعد از آن تثبیت وزن فقط کافی است که تحت نظر دکتر سلیمی، دستورات غذایی را رعایت کنید و به آن پایبند باشید.

سخن پایانی

یکی از روش های لاغری که تاکنون برای آن تبلیغات زیادی صورت گرفته است، روش لاغری با استفاده از قرص های لاغری است.

قرص لاغری بلوبری یکی از قرص هایی است که توسط افراد زیادی مصرف شده است و نتیجه مصرف به صورت مقطعی قابل مشاهده بوده است.

ازعوارض قرص لاغری بلوبری همین مقطعی بودن نتیجه مصرف است که تا فرد تا زمانی که از این دارو استفاده می کند، کاهش وزن را تجربه می کند اما به محض قطع مصرف، وزن اولیه کم کم بر می گردد.

بیشتر بیمارانی که دچار بیماری چاقی هستند، دنبال راهی می گردند که عوارض آن کم و بازده عمل بالا باشد. همان طور که در قسمت های قبل نیز اشاره شد، جراحی لاغری بهترین انتخاب است.

البته نتیجه عمل تا حد زیادی نیز به جراح بستگی دارد که دکتر مهدی سلیمی یکی از بهترین جراحان در زمینه انجام انواع عمل های لاغری است.

هزینه عمل اسلیو معده
اسلیو معده
هزینه عمل اسلیو معده

هزینه عمل اسلیو معده یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که با مشکل چاقی مفرط دست و پنجه نرم می‌کنند. این عمل که به عنوان

ادامه مطلب
هزینه بای پس معده
بای پس معده
هزینه بای پس معده

نمی توان از عارضه های همراه با چاقی مفرط چشم پوشی کرد. برای خلاصی از اضافه وزن بیش از اندازه مطمئنا باید هزینه کنید؛ چه

ادامه مطلب
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

با یک کلیک مشاوره بگیرید