عوارض قرص لاغری باریج

در این مقاله قصد داریم به بررسی عوارض قرص لاغری باریج همچون حساسیت، حالت تهوع و استراحت، درد معده و غیره بپردازیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص های لاغری از مواد مخدر شیشه استفاده می شود، این وب سایت، استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

مقدمه

با توجه به آمار بالای مبتلایان به بیماری چاقی در سال های اخیر، همواره بر آمار افرادی که به هدف فروش بیشتر، اقدام به انجام تبلیغاتی گسترده بر روی قرص های لاغری می نمایند، روز به روز، در حال افزایش می باشد.

لازم به ذکر است که، قرص های لاغری، در کنار کاهش وزن و لاغری، عوارض جانبی کوتاه مدت و بلند مدتی را نیز در پی خواهد داشت.

قند خون بعد از ناشتا چقدر باید باشد؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی سوال فوق کلیک نمایید.

عوارض قرص لاغری باریج
عوارض قرص لاغری باریج

در این رابطه، این مقاله را به موضوع ” عوارض قرص لاغری باریج ” اختصاص داده ایم. به تمامی علاقمندان به کاهش وزن به کمک قرص های لاغری، توصیه می شود، پیش از شروع به مصرف این قرص ها، این مقاله را تا انتها، مطالعه کنند.

پیشنهاد می کنیم از پست عوارض قرص لاغری دیدن کنید.

قرص لاغری باریج، چه عوارضی دارد؟

قرص باریج، از انواع قرص لاغری می باشد که به صورت مکمل غذایی، مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که عموماً قرص های لاغری موجود در بازار، تاییدیه سازمان وزارت بهداشت را ندارند.

از همین رو، این داروها، عموماً استانداردهای دارویی لازم را نداشته و عوارض متعددی را برای مصرف کننده در پی خواهد داشت. در قرص لاغری باریج، از زیره استفاده شده است. زیره، یک ماده غیر سمی می باشد که می توان از آن به صورت روزانه به عنوان یک مکمل، استفاده نمود.

قرص لاغری باریج، چه عوارضی دارد؟
قرص لاغری باریج، چه عوارضی دارد؟

اما، مصرف زیره در بلند مدت و با دوز بالا، می تواند باعث سرکوب هورمون تستوسترون شده و تاثیراتی منفی بر قدرت باروری آقایان، داشته باشد. هم چنین، مصرف زیره، در سقط جنین بسیار مؤثر می باشد.

از همین رو، مصرف قرص لاغری باریج به دلیل افزایش احتمال سقط جنین، به بانوان باردار، به هیچ عنوان، توصیه نمی شود.

در همین راستا، به افرادی که تمایل به کاهش وزن دارند، توصیه می شود که برای رسیدن به هدف لاغری و تناسب اندام، از طرق اصولی تری نسبت به مصرف قرص های لاغری، اقدام نمایند.

علاوه بر این، در قرص لاغری باریج از عناصر متعددی استفاده شده است که امکان بروز انواع حساسیت و عوارض را در پی خواهد داشت. در ادامه مقاله ” عوارض قرص لاغری باریج “، به بررسی این موارد، پرداخته ایم:

 • ایجاد تداخل دارویی

قرص های لاغری، به دلیل مواد تشکیل دهنده آن ها، هنگامی که با داروهای دیگری، به صورت هم زمان مصرف می شوند، عوارض ناگواری را به همراه خواهند داشت.

ایجاد تداخل دارویی
ایجاد تداخل دارویی

مصرف همزمان داروهای مربوط به بیماری های خاص و قرص لاغری باریج، می تواند باعث مشکلاتی نظیر، استرس، تنگی نفس، سرگیجه و سردرد شدید و نیز تپش قلب، گردد.

از همین رو، توصیه اکید می گردد که چنان چه به دلیل ابتلا به بیماری خاصی، تحت درمان می باشید و از داروهای خاصی، چه از از نوع گیاهی و چه شیمیایی استفاده می نمایید، حتماً پیش از مصرف قرص لاغری باریج، حتماً با پزشک معالج خود در این رابطه، مشورت نمایید و از عوارض قرص لاغری باریج در صورت همراهی با داروهای مصرفی تان، مطلع گردید.

هم چنین مصرف این قرص، می تواند با برخی از آزمایش ها، نظیر آزمایش فشار خون و آنزیم های کبدی، نیز ایجاد تداخل نموده و در نتایج آزمایشات، تاثیر بگذارد.

 • ایجاد حالت حساسیت

زیره، به عنوان یکی از اصلی ترین عناصر موجود در قرص لاغری باریج، در بسیاری از افراد، ایجاد حساسیت می کند. تعداد افرادی که به گیاهان دارویی حساسیت دارند، بسیار می باشد. قرص لاغری باریج، حاوی زیره، زنیان، مرزنجوش و … است.

ایجاد حالت حساسیت
ایجاد حالت حساسیت

هر یک از این عناصر، می توانند تاثیرات منفی بر افرادی که به این گیاهان حساسیت دارند، داشته باشد. در همین راستا، مصرف این قرص لاغری، بدون مشورت با پزشک متخصص، به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

هم چنین، افرادی که طبع گرمی دارند، پس از مصرف این قرص لاغری، احساس سرگیجه، سردرد، ادرار پر رنگ و نیز حرارت بالا در سرتاسر بدن را، تجربه خواهند کرد. در موارد مشاهده هر یک از حالات حساسیت، لازم است که مصرف این قرص را متوقف کرده و به پزشک متخصص مراجعه شود.

 • ایجاد حالت تهوع و استفراغ

ترکیبات موجود در قرص لاغری باریج، باعث کنترل و کاهش اشتها می شوند. قرص لاغری باریج، احساس حالت تهوع و اسفراغ را در هنگام مصرف برخی از انواع مواد غذایی، ایجاد می نماید.

ایجاد حالت تهوع و استفراغ
ایجاد حالت تهوع و استفراغ
 • ایجاد مشکلات معده

از جمله عوارض قرص لاغری باریج، می توان به عوارضی نظیر سوزش معده و سوزش سر دل، اشاره کرد.

ترکیبات گیاهی موجود در این قرص لاغری، علائم دردناکی از بیماری معده را به همراه دارد که از آن جمله می توان به اسهال و استفراغ و نیز سوزش معده و سر دل، اشاره کرد.

از همین رو، مصرف این نوع قرص لاغری، به افرادی که سابقه ابتلا به انواع بیماری های معده را دارند، به هیچ عنوان توصیه می شود.

 • بروز مشکلات ادراری

یکی از عوارض مصرف انواع قرص های لاغری که تقریباً در تمامی آن ها مشترک می باشد، افزایش میزان دفع ادرار در طول شبانه روز می باشد. بدون تردید، افزایش حجم ادرار در طول روز، می تواند عارضه ای ناخوشایند به شمار رود و باعث ایجاد مشکلاتی برای فرد گردد.

 • کم آبی عمومی بدن

همان طور که در بخش پیشین به آن اشاره شد، پس از مصرف قرص لاغری باریج، میزان دفع ادرار تا حد قابل توجهی افزایش می یابد.

هم چنین، قرص لاغری باریج، با افزایش متابولیسم بدن، باعث افزایش میزان سوخت و ساز بدن می گردد که این امر، باعث افزایش حرارت عمومی بدن شده و میزان تعریق را افزایش می دهد.

کم آبی عمومی بدن
کم آبی عمومی بدن

لذا، بدن نیاز شدیدی به آب و مایعات، پیدا می کند. در شرایطی که آب کافی به بدن نرسد، فرد به مشکل کم آبی دچار می گردد. از همین رو، توصیه می شود، چنان چه از قرص های لاغری به هدف کاهش وزن استفاده می کنید، حتماً در دوره مصرف این قرص ها، به میزان کافی و لازم آب بنوشید تا به عارضه کم آبی بدن، دچار نشوید.

 • نابودی چربی های سلولی

از دیگر عوارض قرص لاغری باریج، می توان به از بین بردن تمامی چربی های بدن، مفید و غیر مفید، اشاره کرد. با نابودی چربی های سلولی، آسیب های جدی به بدن وارد می شود که نمی توان از آن ها، غافل شد.

 • ایجاد مشکلات گوارشی

قرص لاغری باریج، تغییراتی جدی را در میزان اشتها به وجود می آورد و از سوی دیگر، میزان سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. این امر، باعث تحت تاثیر قرار گرفتن شدید دستگاه گوارشی می شود و صدمات جدی را به آن در کوتاه مدت و یا دراز مدت، خواهد گذاشت.

ایجاد مشکلات گوارشی
ایجاد مشکلات گوارشی

از دیگر عوارض مصرف این قرص ها، می توان به مشکلاتی که برای کبد، پس از مصرف این قرص، به وجود می آید نیز اشاره کرد. از همین رو، توصیه اکید می شود در صورت مشاهده هر نوع پدیده غیر عادی، پس از مصرف این قرص لاغری، حتماً با پزشک متخصص، مشورت نمایید.

بهترین زمان بارداری بعد از عمل لاپاراسکوپی چه زمانیست؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک فوق کلیک نمایید.

عوارض کافئین موجود در قرص لاغری باریج

در قرص لاغری باریج، به هدف افزایش میزان سوخت و ساز و متابولیسم بدن، از میزان بالایی از کافئین استفاده شده است. کافئین، یک عامل شناخته شده در افزایش متابولیسم بدن و کاهش وزن به شمار می رود.

این در حالی است که کافئین بالای موجود در این قرص لاغری، عوارضی ناگوار را برای فرد، به همراه خواهد داشت. از آن جمله، می توان به افزایش ضربان قلب و فشار خون، پس از مصرف قرص لاغری باریج، اشاره کرد.

عوارض کافئین موجود در قرص لاغری باریج
عوارض کافئین موجود در قرص لاغری باریج

کافئین، کمترین میزان کالری را به بدن انتقال می دهد و در عین حال، میزان سوخت و ساز را افزایش می دهد که این امر، باعث چربی سوزی و کاهش وزن می شود. از سوی دیگر، کافئین باعث افزایش تحریکات مغزی می گردد.

به همین سبب، اگر در زمان نامناسب مصرف شود، می تواند باعث بی خوابی و بد خوابی شود. هم چنین، اسهال و داشتن حالت تهوع، از دیگر علائم مصرف کافئین با دوز بالا می باشد که عموماً پس از مصرف قرص لاغری باریج، این احساس در فرد، ایجاد می گردد.

کافئین، باعث کم آبی بدن می شود و با افزایش میزان فشار خون، احتمال بروز سکته قلبی را، افزایش می دهد. مصرف بالای کافئین موجود در قرص های لاغری برای بدن، اثرات بسیار ناگواری را به همراه دارد که لازم است پیش از مصرف قرص لاغری باریج، حتماً آگاهی لازم را در مورد آن ها، کسب نمود.

توصیه می کنیم از صفحه آمپول لاغری victoza دیدن کنید.

دیگر عوارض قرص لاغری باریج

قرص لاغری باریج، حاوی ترکیبات خاصی می باشند که باعث باریک شدن رگ های خونی شده و عمل خون رسانی به کلیه ها را، با مشکل مواجه می نمایند. با ایجاد اختلال در عمل خون رسانی به کلیه، بافت کلیه به تدریج، از بین می رود.

قرص های لاغری، باعث ایجاد التهاب در افراد می شوند. بسیاری از افراد برای از بین بردن این التهابات، از قرص های ضد التهاب استفاده می کنند که خود آن ها نیز، در ابتلا به انواع نارسایی های کلیوی، بسیار مؤثر می باشند. از دیگر عوارض مصرف قرص لاغری باریج، می توان به موارد زیر، اشاره کرد:

 • اعتیاد به مصرف

قرص های لاغری، با دوز بالای افدرین و کافئین، به شدت اعتیاد آورد می باشند و این امر، سبب می گردد که فرد، اعتیاد شدیدی به مصرف آن ها، حتی با مصرف یک دوره از آن، پیدا می کند. به همین دلیل، مصرف این قرص در بسیاری از کشورهای جهان، ممنوع می باشد.

 • بروز مشکلات روحی و روانی

یکی از عوارض قرص لاغری باریج، بروز انواع بیماری های روحی، نظیر استرس شدید می باشد. این قرص لاغری، باعث آزادسازی بیش از حد هورمون استرس در بدن می گردد. با افزایش میزان کوتیزول در بدن، فرد به صورت دائمی، دچار استرس می باشد.

بروز مشکلات روحی و روانی
بروز مشکلات روحی و روانی

مصرف قرص های لاغری، باعث شدت بخشیدن به این پدیده می گردد. از سوی دیگر، با توجه به متفاوت بودن شرایط جسمانی در افراد مختلف و میزان شاخص توده بدنی، اثر گذاری قرص لاغری باریج، در افراد مختلف، میزان متفاوتی می باشد.

چنان چه، فرد خود را با دیگر افرادی که از این قرص مصرف کرده اند و نتایج به ظاهر مطلوبی گرفته اند، مقایسه نماید، می تواند اثرات نامطلوب روحی و روانی را، نظیر کاهش اعتماد به نفس و گوشه گیری و حتی افسردگی را، تجربه نماید.

افرادی که از قرص لاغری استفاده می کنند، عموماً دائماً استرس و اضطراب دارند. علاوه بر این، به دلیل کاهش میزان اشتها و جذب مواد غذایی لازم برای بدن، انتظار رفتاری پرخاش گرانه و حتی موارد خود آزاری، امری طبیعی می باشد.

 • افزایش احتمال سکته مغزی

در قرص لاغری باریج، ماده ای با عنوان سیبوترامین وجود دارد که عاملی تاثیر گذار بر افزایش فشار خون و ایجاد تشنج به شمار می رود. این عارض، با خود تپش قلب شدید و حتی سکته قلبی و یا مغزی را به دنبال خواهد داشت.

 • افزایش احتمال مرگ

بدون تردید، قرص های لاغری که مجوزهای لازم را از سازمان های معتبر جهانی غذا و دارو، کسب نکرده باشند، نمی توانند قابل اعتماد باشند. قرص لاغری باریج، چنان چه به صورت نادرست مصرف شود، به یک عامل مرگ آور مبدل می گردد.

شاید بتوان گفت که مرگ در اثر مصرف قرص لاغری، یکی از موارد نادر از عوارض قرص لاغری باریج باشد، اما به دلیل مشاهده مواردی معدود، نمی توان از این مورد، چشم پوشی نمود.

لطفا از پست شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک دیدن کنید.

سخن پایانی

قرص لاغری باریج، از انواع مکمل های غذایی می باشد که به عنوان یک عامل چربی سوز قوی، باعث افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شده و کاهش وزن و لاغری را در مدتی کوتاه، به همراه خواهد داشت.

ترکیبات گیاهی موجود در این قرص لاغری شامل، زیره، زنیان، مرزنجوش، رازیانه، سداب و … می باشند که هر یک می توانند عوارضی را برای مصرف کننده به همراه داشته باشند.

هم چنین، نمی تواند از اثرات منفی میزان بالای کافئین موجود در این قرص لاغری، چشم پوشی نمود که خود باعث بروز انواع مشکلات جسمی و روانی در فرد، می گردد.

از همین رو، توصیه اکید می گردد که پیش از شروع به مصرف این قرص لاغری، ابتدا با پزشک متخصص، در این رابطه، مشورت نموده و از اثرات و عوارض آن بر بدن خود، به صورت کامل، مطلع گردید.

در این مقاله، سعی شد تا موضوع ” عوارض قرص لاغری باریج ” مورد بحث و بررسی قرار بگیرد. امید است که اطلاعات آمده در این مقاله، برای علاقمندان به تناسب اندام و کاهش وزن، مفید واقع شده باشد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید