عوارض دستگاه لاغری موضعی

در این مقاله میخواهیم درباره عوارض دستگاه لاغری موضعی و مضرات آن با شما صحبت کنیم پس تا پایان مقاله همراه ما باشید. همچنین در این مطلب راجع به موضوعات زیر با شما صحبت می کنیم که عبارت اند از:

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

همانطور که می‌دانید در سال‌های اخیر استفاده از دستگاه لاغری موضعی زیاد شده است و به نوعی یکی از روش های کم کردن وزن می باشد. اگر شما نیز می خواهید از این روش برای لاغری استفاده کنید باید اطلاعات کافی در این حوزه به دست بیاورید تا بتوانید به نتیجه مطلوب برسید.

یکی از مهمترین اطلاعاتی که باید در این زمینه کسب کنید این می باشد که از عوارض استفاده از دستگاه لاغری با خبر شوید. این موضوع باعث می‌ شود تا عالی ترین و کم عارضه ترین دستگاه را برای استفاده خود انتخاب کنید.

عوارض دستگاه لاغری موضعی
عوارض دستگاه لاغری موضعی

دستگاه های لاغری انواع گوناگونی دارند و هر کدام از آنها عوارض خاص خود را دارا میباشند. پس می توانید به کمک دکتر سلیمی از عوارض دستگاه لاغری موضعی به سادگی مطلع شوید.

پیشنهاد می کنیم از پست کلینیک لاغری در فردیس دیدن کنید.

عوارض استفاده از دستگاه لاغری RF چیست؟

اینکه بتوانید از شر چربی های اضافی بدن خلاص شوید میتوانید از این دستگاه بهره ببرید مثل شکم پهلو ران صورت و غیره در این دستگاه امواج ای به نام رادیو فرکانسی وجود دارند که وظیفه آنها اثرگذاری بر روی سلول های چربی می باشد

این دستگاه می تواند چربی های بدن را ذوب نماید و به این ترتیب چربی های موضعی بدن را از بین ببرد اما این شیوه نیز مانند تمام روش های دیگر دارای عوارض مختلفی می باشد که در ادامه برای شما عنوان می ‌کنیم:

 • ورود چربی به جریان خون

همانطور که گفتیم با استفاده از دستگاه های لاغری موضعی چربی های بدن به راحتی ذوب می شوند؛ اما این چربی ها می توانند آن را به جریان خون در بدن برساند و توسط کبد از بدن شما خارج شوند. در حقیقت مقدار زیادی از این چربی ها می توانند در درون خون شما همچنان باقی بمانند، در حالی که از وجود آنها بی خبر هستید.

 • افزایش کلسترول خون

تعبیر هایی که در بالا راجع به آن با شما صحبت کردیم از کلسترول های زیانبار برخوردار هستند. پس طبق شیوه گفته شده به راحتی در خون شما جریان پیدا می کنند. کلسترول ها قابلیت این را دارند که در دیواره رگ ها به حجم زیادی از رسوبات تبدیل شوند و در نتیجه عوارض فراوانی را در بدن شما ایجاد نماید.

 • افزایش خطر ابتلا به کبد چرب

چربی هایی که به جریان خون راه پیدا کرده اند مستقیما وارد کبد می شوند تا در زمان مناسب از بدن خارج شوند؛ اما شایسته است بدانید که این مقدار از چربی بسیار زیاد است و کبد ظرفیت این حجم بالا را ندارد.

بنابراین حجم زیادی از چربی ها در کبد افراد تجمع پیدا میکنند، در نتیجه شخص با بیماری کبد درگیری پیدا میکند و اگر به موقع برای درمان آن اقدامات لازم را انجام ندهد احتمال دارد این بیماری به انواع امراض دیگر مبدل شود مثل:

سیروز کبد و یا سرطان کبد. بنابراین اگر شما نیز می خواهید از عوارض دستگاه لاغری موضعی به طور دقیق سر در بیاورید می توانید با دکتر سلیمی مشورت کنید.

 • افزایش خطر سکته قلبی

عوارض استفاده از دستگاه لاغری آر اف به موارد بالا محدود نمی شود یکی دیگر از عوارضی که میتوانیم برای این دستگاه نام ببریم انسداد برخی از رگ های بدن می باشد که توسط چربی های راه یافته به جریان خون انجام می گیرد.

این موضوع باعث می‌شود تا فرد به انواع امراض گوناگون مبتلا شود مثل: فشار خون، سکته قلبی و مغزی.

 • آسیب به پوست

احتمال دارد در وهله اول علائم خفیفی در روی پوست مشاهده شود مثل قرمزی، تورم، خارش و سوختگی. علائم گفته شده حدود یک تا دو هفته بعد کاملاً رفت خواهند شد.

صدمات گفته شده به دلیل بیماری کبد چرب ایجاد می ‌شوند؛ زیرا یکی از عوارض اساسی این بیماری صدمه رسیدن به پوست می باشد که ممکن است افراد با آن درگیر شوند. در ادامه به عوارض دستگاه لاغری دیگری اشاره می کنیم پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

آسیب به پوست
آسیب به پوست

عوارض استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن کدام اند؟

این دستگاه ایجاد لرزش و امواج صوتی می شود به موارد گفته شده سلول های چربی را تحت فشار قرار می دهد فشار وارد شده بر سلول های چربی آنها را تخریب می نماید

همچنین آنزیم های در ارتباط با آنها چربی ها را تجزیه میکنند بر اثر واکنش اسیدهای چرب به وجود می آید که به کبد انتقال پیدا میکند و سپس از آنجا به راحتی از بدن خارج می شود. در ضمن عوارض استفاده از این دستگاه عبارت اند از:

 • تاثیر امواج بر سایر بافت های بدن

طبق مطالعات اخیر ثابت شده است امواج این دستگاه می توانند در بافت های گوناگون بدن اثرات منفی ایجاد کنند، مثل بافت های چربی، سایر بافت های حیاتی بدن مانند: بافت عصبی، ماهیچه ای و عروقی.

 • افزایش کلسترول خون

همانطور که در مطالب بالا گفتیم اگر اسیدهای چرب به جریان خون راه پیدا کنند، می توانند انواع بیماری های مختلف را در افراد ایجاد نمایند، مانند: بالا رفتن کلسترول، انسداد عروق، بیشتر شدن خطر مبتلا شدن به بیماری های قلبی و عروقی، سکته قلبی و مغزی.

 • سردرد

یکی دیگر از عوارضی که برای این دستگاه لاغری می توانیم به آن اشاره کنیم سردرد می باشد. اما جای نگرانی نیست؛ چون با مصرف آب فراوان می‌ توان از شر این مشکل رهایی پیدا کرد.

 • دندان درد

اگر دندان پر شده دارید، بهتر است بدانید که این نوع از دندان ها یا انواع فلزی می توانند درد زیادی را در بخش چانه و فک ایجاد نمایند.

 • عارضه های پوستی

با استفاده از این دستگاه نیز ممکن است دچار عارضه های پوسته گوناگون شوید مانند: قرمزی، التهاب، سوختگی و کبودی در نقاط تحت درمان.

 • گوش درد

امکان دارد گاهی اوقات افراد دچار درد یا زنگ زدگی در گوش خود شوند؛ اما این اختلال نیز با شتاب بالا رفع خواهد شد.

 • احساس درد در نقاط تحت درمان

استفاده از این دستگاه بدون درد نیست و ممکن است در نقاط تحت درمان مقداری درد را احساس نمایید. ریشه این درد، امکان دارد به این دلیل باشد که به بافت های گوناگون بدن توسط دستگاه فشار وارد می شود.

 • ممنوعیت کاربرد در برخی از نقاط خاص و حساس بدن

استعمال این شیوه در برخی از نقاط بدن دارای ممنوعیت می باشد؛ بنابراین اغلب پزشکان استفاده از این روش را پیشنهاد نمی دهند.

نواحی حساس مانند تخمدان ها، صورت و نقاط نزدیک استخوان ها هستند؛ چون ممکن است استفاده از این دستگاه در نواحی گفته شده صدماتی مانند پوکی استخوان را به دنبال داشته باشد.

همچنین برای اینکه بتوانید عوارض دستگاه لاغری موضعی را به خوبی متوجه شوید می توانید با دکتر سلیمی تبادل نظر داشته باشید.

ممنوعیت کاربرد در برخی از نقاط خاص و حساس بدن
ممنوعیت کاربرد در برخی از نقاط خاص و حساس بدن

عوارض استفاده از دستگاه لاغری کرایولیپولیز چیست؟

از تکنولوژی سرما یا انجماد در این دستگاه بهره گرفته شده است، تا برای کم کردن چربی های موضعی به کار گرفته شود.

استفاده از این دستگاه به این صورت میباشد که به سلول های چربی، سرمای زیادی وارد می آورند و سلول هایی که در سطح بدن قرار گرفتن به دلیل انجام این کار مرگ سلولی را تجربه می کنند؛ پس از انجام این مراحل حدود یک تا چهار ماه زمان نیاز است تا چربی های موضعی به طور کامل از بدن بیماران خارج شوند.

پس دقیقا به همین علت است که استفاده از این دستگاه ها برای کبد مضر است و دارای اثرات تخریب کننده می باشد. در ادامه به عوارض استفاده از این دستگاه لاغری موضعی می پردازیم که عبارت اند از:

 • احساس درد و سوزش در نقاط تحت درمان

چون در این دستگاه از سرمای شدید بهره گرفته می‌ شود، بنابراین ایجاد درد خفیف و سوزش در نتیجه آن بسیار طبیعی می باشد و جزو عوارضی است که قطعاً آنها را احساس خواهید کرد؛

همچنین عوارض گفته شده به درمان به خصوصی احتیاج ندارند و حدود یک تا دو هفته بعد کاملاً از بین خواهند رفت. اگر عوارض دستگاه لاغری موضعی شما را نگران کرده است می توانید با دکتر سلیمی ملاقات حضوری ترتیب بدهید و راجع به این موضوع با ایشان به طور کامل صحبت کنید.

 • تحریک پوست

به کار گرفتن این دستگاه سبب می شود تا پوست شما در نقاط تحت درمان تحریک شود و در نتیجه آن عوارض گوناگونی به وجود بیاید، مانند: تغییر رنگ پوست، تورم و کبودی.

اغلب عوارض گفته شده همیشگی نیستند و به طور موقت ایجاد می شوند و حتی احتمال دارد تقریباً یک تا دو هفته بعد کاملاً از بین بروند و اثری از آنها مشاهده نشود.

 • تغییر در عملکرد اعصاب حسی

چون در این دستگاه از سرما بهره گرفته می شود، احتمال دارد در عملکرد اعصاب حسی بیماران تغییرات مختلفی را ایجاد نماید. اما به گفته پزشکان این اختلال نیز در طی هفته های آینده پس از درمان، بهبود پیدا خواهد کرد.

 • سوختگی انجمادی

یکی دیگر از عوارض دستگاه لاغری موضعی، سوختگی انجمادی میباشد. دلیل این عارضه خطای انسانی است و بر اثر آن ممکن است شاهد سوختگی انجمادی درجه ۱ و ۲ باشید؛

اما بروز چنین اختلالی بسیار کم می‌باشد. همچنین گفته شده است که چنین عوارضی بدون اینکه صدمه دائمی روی پوست ایجاد کنند، به طور خودکار از بین خواهند رفت.

 • عوارض حین درمان

زمانی که تحت درمان با این دستگاه قرار گرفته اید یا سریعا پس از استفاده از آن ممکن است درگیر عوارض گوناگونی شوید مثل: افزایش تعلق، سرگیجه، حالت تهوع، کاهش ضربان قلب و فشار خون، درد و خستگی.

اما باز هم جای نگرانی نیست؛ چون پزشکان بروز تمامی این عارضه ها را به صورت موقتی بیان کرده اند.

عوارض حین درمان
عوارض حین درمان

عوارض استفاده از دستگاه لاغری LPG چیست؟

ریشه کار این دستگاه در واقع به صورت ماساژ درمانی میباشد؛ یعنی با به کار بردن روش ماساژ برای چربی های موضعی، تلاش می کند تا آنها را به جریان خود منتقل کنند.

پس از انجام این مرحله نیز چربی های موجود در بدن از طریق سیستم لنفاوی به راحتی از بدن خارج می شوند.

در ضمن شما نیز می توانید عوارض دستگاه لاغری موضعی را به خوبی در کنار دکتر سلیمی یاد بگیرید و اطلاعات خود را افزایش بدهید. همچنین در ادامه به عوارض این دستگاه لاغری موضعی اشاره می کنیم که عبارت اند از:

 • احساس کوفتگی

این دستگاه از عملکرد ویژه ای برخوردار می باشد به همین خاطر در بافت های عضلانی خود کوفتگی و گرفتگی را احساس خواهید کرد که جزو عوارض شایع می باشد. البته موارد گفته شده موقتی هستند و با شتاب بالا پس از درمان بهبود پیدا می کنند.

 • عدم کارایی در برخی مواقع

برای نتیجه گرفتن از این دستگاه سیستم بدنی بیماران بسیار حائز اهمیت می باشد؛ پس اگر افراد تعداد جلسات خود را نیز بیشتر کنند، باز هم امکان دارد نتیجه مطلوب حاصل نشود.

 • تشدید علائم برخی از بیماری ها

یکی دیگر از عوارضی که میتوانیم برای این دستگاه اشاره کنیم بالا رفتن جریان خون می باشد؛ این موضوع باعث می شود تا علائم بیماری های مختلفی در بدن افراد تشدید پیدا کند مانند: بیماری های عفونی مثل ایدز و هپاتیت، دیابت، بیماری های قلبی و تنفسی، نارسایی کلیه و سایر موارد دیگر.

 • ممنوعیت کاربرد برای برخی از افراد

دستگاه لاغری موضعی همه افراد نمی توانند استفاده کنند چون ممکن است عوارض شدیدی را برای آنها به دنبال داشته باشد عنوان مثال کاربرد دستگاه برای خانم های باردار ممنوع است همچنین اشخاصی که در گذشته به بیماری سرطان یا تومور بدخیم دچار شده اند، نیز نمی توانند از این دستگاه برای لاغری خود سود ببرند.

ممنوعیت کاربرد برای برخی از افراد
ممنوعیت کاربرد برای برخی از افراد

بنابراین شایسته است تا عوارض دستگاه لاغری موضعی را به خوبی یاد بگیرید و یا به پیشنهادات دکتر سلیمی در رابطه با انجام جراحی های چاقی گوش بسپارید.

لطفا از پست کلینیک لاغری در کرج دیدن کنید.

کاهش وزن با دستگاه لاغری موضعی آر اف چگونه صورت می گیرد؟

در مرحله اول تحمل درد بیماران بسیار مهم است، چون بر طبق آن بی حسی موضعی در محل درمان استفاده می شود. کرم بی حسی را بر روی بخشی از پوست می زنند تا مقداری از آن بی حس شود.

پیش از آنکه درمان با دستگاه آغاز شود بی حسی را توسط الکل از روی پوست بیماران حذف میکنند. لاغری با این روش با ترکیب کردن امواج رادیویی دوقطبی و تک قطبی از طریق رادیو فرکانسی انجام می گیرد تا یک حرارت کنترل شده بر روی نقاط تحت درمان وارد شود که امنیت بیماران را به خطر ناندازد.

کاهش وزن با دستگاه لاغری موضعی آر اف چگونه صورت می گیرد؟
کاهش وزن با دستگاه لاغری موضعی آر اف چگونه صورت می گیرد؟

اپراتور دستگاه یا متخصص آن نواحی تحت درمان را توسط دستگاه پوشش می دهد یا به عبارتی دستگاه را در تمامی نقاط می کشد و آن را به خوبی هدایت می کند تا انرژی آر اف به نقاط مورد نظر بیماران برسد. با انجام چنین مراحلی انرژی دستگاه به شکل یکسان در تمام نقاط درمانی پخش خواهد شد.

برای اینکه در میان هندپیس دستگاه و بخش های سطحی پوست مانعی وجود داشته باشد از کرم، ژل و روغن روان کننده بر روی پوست استفاده می کنند تا از ساییده شدن آن پیشگیری شود؛ پس از این مرحله اپراتور درمان را آغاز می نماید.

بنابراین سلول های چربی و لایه‌های گوناگون آن گرم خواهند شد. این بافت های پیوندی به شکل شل به وجود آمده‌اند و به طور کلی از آدیپوسیت ها متشکل شده اند تا انرژی را مانند لیپید یا چربی ذخیره نمایند.

ز طریق این دستگاه به آدیپوسیت ها حرارت یکسان وارد میشود تا در سیستم لنفاوی اسید های چرب را آزاد کنند

از طریق این دستگاه به آدیپوسیت ها حرارت یکسان وارد میشود تا در سیستم لنفاوی اسید های چرب را آزاد کنند. پس از طی کردن این مراحل، سیستم لنفاوی آنها را از بدن خارج میکند. در ضمن آدیپوسیت ها زمانی که اسیدهای چرب را آزاد می کند از ابعاد کوچکتری برخوردار خواهند شد.

در نتیجه در بدن بیماران تناسب مطلوبی ایجاد میشود. زمانی که استفاده از دستگاه و درمان بیماران به پایان رسید باید از محل تحت درمان با به کارگیری انواع ژل، لوسیون خنک کننده یا کمپرس سرد مراقبت کنند.

همچنین در بعضی از دستگاه ها مشاهده می شود که از مکانیسم خنک کننده داخلی برخوردار هستند تا مراقبت از پوست افراد به طور خودکار انجام گیرد و بیماران درمان راحت تری را پشت سر بگذارند. در ضمن برای دانستن عوارض دستگاه لاغری موضعی می توانید به دکتر سلیمی مراجعه کنید.

توصیه می کنیم از صفحه بهترین کلینیک درمان چاقی دیدن کنید.

دوران بهبود پس از استفاده از دستگاه لاغری موضعی چگونه است؟

بیماران زیادی وجود دارند که بلافاصله مس از درمان با دستگاه، با قرمزی خفیفی روی پوست خود درگیر می شوند که همانند آفتاب سوختگی می باشد؛ این عارضه به گفته متخصصان با شتاب بالایی برطرف خواهد شد. اغلب بیماران زمانی که درمان خود را به پایان رساندند، به محل کار خود می روند و در آنجا مشغول فعالیت می شوند.

دوران بهبود پس از استفاده از دستگاه لاغری موضعی چگونه است؟
دوران بهبود پس از استفاده از دستگاه لاغری موضعی چگونه است؟

همچنین متخصصان این حوزه به بیماران پیشنهاد می دهند تا پس از پایان درمان از ژل ها، کرم ها و لوسیون های تسکین دهنده در نقاط مورد نظر خود بهره ببرند. این عمل به این خاطر انجام می گیرد تا محل درمان خنک شود و مرطوب باقی بماند تا در سریع ترین حالت ممکن بهبود پیدا کند.

استفاده از این شیوه لاغری دردسر های زیادی را برای افراد در پی دارد

همان طور که مشاهده کردید، استفاده از این شیوه لاغری دردسر های زیادی را برای افراد در پی دارد و ار بار که فرد به متخصصان مراجعه می کند باید قرمزی، خارش، تورم و سایر عوارض دیگر را به طور مداوم تحمل کند تا این شیوه درمانی بر روی کاهش وزن آن ها سود بخش باشد.

چون یک روش صد در صدی نیست و روی همه افراد به یک اندازه جواب نمی دهد؛ زیرا همه چیز به سیستم بدنی افراد وابسته است.

به همین خاطر در جهان امروزی کمتر کسی به سراغ کاهش وزن از طریق چنین دستگاه هایی می رود. در حالی که شیوه های جدید و نوین مانند انواع جراحی های چاقی بسیار محبوب تر و پر طرفدار تر می باشند.

استفاده از این شیوه لاغری دردسر های زیادی را برای افراد در پی دارد
استفاده از این شیوه لاغری دردسر های زیادی را برای افراد در پی دارد

در ضمن شروع درمان با این شیوه لاغری به همین سادگی ها نمی باشد

در ضمن شروع درمان با این شیوه لاغری به همین سادگی ها نمی باشد و باید قبل و بعد از درمان اقدامات مخصوص به آن را انجام بدهید.

مثلا چند روز قبل و بعد از درمان سیگار و الکل مصرف نکنید، از تحرک زیاد اجتناب نمایید، آب فراوان بنوشید، چای را به صورت کمرنگ به مصرف برسانید، یک لیوان آب پرتقال طبیعی در طول روز بخورید تا ویتامین سی بدنتان تنظیم شود، از خوردن آسپرین، داروهای ضد الهتاب و مواردی از این قبیل نیز پرهیز نمایید.

تمامی موارد گفته شده جزو برخی از اقدامات قبل و بعد درمان با شیوه می باشند یا به عبارتی از دنگ و فنگ های این شیوه به حساب می آیند.

از آنجایی که نتیجه گرفتن از دستگاه لاغری موضعی، در یک جلسه امکان پذیر نیست، پس مجبور هستید تا هر بار اقدامات بالا را به انجام برسانید که خوشایند بسیاری از افراد نمی باشد. اما با استفاده از جراحی چاقی می توانید با بهره گرفتن از یک رژیم غذایی اصولی به سرعت وزن کم کنید و هیچ آسیبی به لایه های پوست خود نرسانید.

جراحی چاقی چیست؟

زمانی که BMI افراد عدد ۳۰ یا بالاتر از آت را نشان بدهد، نمایانگر چاقی یا اضافه وزن در آن ها می باشد. همچنین کسانی که شاخص توده بدنی آن ها ۴۰ یا بیشتر از آن است، به چاقی شدید مبتلا هستند.

پس باید تن به انجام جراحی چاقی بدهند تا قادر باشند به سرعت وزن کم کنند. در جراحی چاقی تغییرات گوناگونی را بر روی سیستم گوارشی بیماران ایجاد می کنند تا عملکرد جذب مواد غذایی در روده پایین بیاید و از طرفی میزان کالری دریافتی بدن نیز کاهش پیدا کند.

جراحی چاقی چیست؟
جراحی چاقی چیست؟
در برخی موارد نیز از هر دو روش بهره می برند تا بیماران پس از عمل زودتر به مرحله کاهش وزن برسند

در برخی موارد نیز از هر دو روش بهره می برند تا بیماران پس از عمل زودتر به مرحله کاهش وزن برسند و سلامتی کامل خود را به دست بیاورند؛ زیرا چاقی انواع و اقسام امراض مختلف را برای افراد به همراه می آورد، به گونه که بیماران با شرایط خطر آفرین و مرگ بار دست و پنجه نرم می کنند.

برای جلوگیری از چنین وضعیتی بهتر است یک پزشک جراح مناسب پیدا کنید و به انجام جراحی چاقی تن بدهید. چون در بلافاصله مس از جراحی هم با کاهش وزن مواجه می شوید و هم خطر ابتلا به بیماری هایی که با چاقی مرتبط هستند را پایین می آورید.

همچنین ما در این مقاله دکتر سلیمی را به شما پیشنهاد می دهیم تا هم راجع به عوارض دستگاه لاغری موضعی اطلاعات کسب کنید و هم با بهترین شیوه کاهش وزن که جراحی چاقی می باشد، آشنایی بیشتری پیدا کنید. پزشکان زیادی این نوع جراحی را انجام می دهند، اما برای دستیابی به نتیجه مطلوب باید با پزشکان حاذق و با تجربه مشورت کنید.

در انتها توصیه می کنیم مقاله داروهای بعد از عمل بای پس معده نیز مطالعه نمایید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید