عمل چاقی ران

همراه ما باشید تا بیشتر با عمل چاقی ران آشنا شوید.

جراحی بینی در زیبایی همه افراد تاثیرگذار بوده و اعتماد به نفس را نیز بالا میبرد بنابراین برای اشنایی بیشتر با این جراحی توصیه می کنیم پست جراحی بینی در افراد دیابتی را مشاهده کنید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

09120174510

مقدمه

 

عمل چاقی ران
عمل چاقی ران

در این مقاله سعی داریم در مورد عمل چاقی ران اطلاعات جامع و کاملی را برای شما ارائه دهیم. همچنین در مورد انواع جراحی ها که می توانیم برای از بین بردن چربی های موضعی که در این ناحیه تجمع پیدا کرده اند  توضیحات جامع و کاملی را برای شما عنوان کنیم. جراحی ران به عنوان یکی از جراحی های زیبایی محسوب می شود که توسط جراح متخصص صورت می گیرد.

علائم و نشانه های آمبولی بعد از لیپوماتیک چیست ؟برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می کنیم پست علائم آمبولی بعد از لیپوماتیک را مشاهده کنید.

عمل چاقی ران در یک نگاه

عواقب چاقی پا و ران
 1. فشار زیاد به مفاصل
 2. ابتلا به زانو درد
 3. سوزش پا موقع راه رفتن
 4. عدم تناسب اندام
مزایای لیپوماتیک ران و پا
 1. حذف چربی اضافی از بدن
 2. رسیدن به تناسب اندام
 3. پیشگیری از درد مفصل
 4. جلوگیری آسیب به استخوان‌ها
 5. استفاده از چربی برای تزریق به صورت
عوارض لیپوماتیک ران و پا
 1. درد در محل جراحی
 2. التهاب و کبودی ناشی از حرکات لوله
هزینه لیپوماتیک ران و پا
 1. دستمزد متخصص
 2. تکنیک مورد استفاده
 3. هزینه‌های کلینیک

فهرست عناوین:

علت چربی های اطراف ران در چیست؟

دلایلی که باعث چاق شدن ران ها در افراد می شود چیست؟

چاقی ناحیه ی ران در بانوان به چه علت است؟

چه مشکلاتی در بانوان در بخش ران سبب می شود که جراحان از لیفت ران برای درمان استفاده کنند؟

جراحان از چه تکنیک های برای لیفت ران استفاده می کنند توضیح دهید؟

چه افرادی کاندیدای مناسب برای جراحی لیفت ران هستند توضیح دهید؟

آیا برش های ایجاد شده در جراحی لیفت ران باقی می ماند؟

مزیت های جراحی لیفت ران را نام ببرید؟

لزوم جلسه ی مشاوره قبل از انجام جراحی ران برای بیماران چیست؟

معاینات بیمار توسط جراح متخصص برای جراحی ران به چه علت است؟

شیوه های متعدد لیفت ران را نام ببرید؟

مراقبت های قبل از جراحی لیفت ران را نام ببرید؟

لیفت بیرونی ران  و لیفت درونی ران چیست؟

مراقبت های بعد از عمل لیفت ران را توضیح دهید؟

نتایج جراحی لیفت ران را بیان کنید؟

جراحی لیپوماتیک ران چیست؟ مزیت های جراحی لیپوماتیک را نام ببرید؟

روشهای متعدد جراحی لیپوماتیک ران را توضیح دهید؟

اقدامات لازم قبل از جراحی لیپوماتیک ران را نام ببرید؟

شیوه ی جراحی لیپوماتیک را توضیح دهید؟

نتیجه ی جراحی لیپوماتیک ران در بیماران به چه صورت است؟

عوامل تاثیرگذار در هزینه ی عمل لیپوماتیک ران را نام ببرید؟

چه افرادی کاندیدای مناسب برای انجام جراحی لیپوماتیک ران هستند؟

آیا استفاده از لیزر لیپولیز برای حذف چربی های ران مناسب است؟

افرادی که کاندیدای مناسب برای جراحی لیزر لیپولیز هستند را نام ببرید؟

شیوه ی درمانی لیزر لیپولیز را توضیح دهید؟

دوران بهبودی و نتیجه ی جراحی لیزر لیپولیز ران را توضیح دهید؟

مزیت های لیزر لیپولیز برای درمان حذف چربی های ران را نام ببرید؟

چربی ران

همانطور که میدانید هر انسان دارای یک ساختار بدنی خاص است. در این بین افرادی هستند که بر اثر افزایش وزن و یا چاقی مفرط چربی های اضافه که بر اثر مصرف کالری بیش از حد نیاز بدن مصرف شده است در سایر بخش مختلف بدن انباشته می شوند که یکی از این نواحی باعث نافرم شدن اندام ظاهری فرد می شود ران ها هستند که این افراد می توانند با تغییر عادات غذایی به کاهش وزن خود در تمام نواحی بدن به خصوص چربی های اطراف ران نیز کمک کنند.

چربی ران
چربی ران

بهتر است بدانید که در بانوان بیشتر چربی های دریافتی اضافه ی بدن در بخش اندام های پایینی ( تحتانی ) تجمع می یابند تا از این طریق در برابر ضرباتی که بخش دستگاه تناسلی بانوان وارد میشود محافظت نماید.

بانوانی که دوران یائسگی خود را پشت سر گذاشته اند

بانوانی که دوران یائسگی خود را پشت سر گذاشته اند این امر در بانوان سبب می شود که در بخش فوقانی بدن و همچنین کمر تراکم چربی ها افزایش یافته و شکل بدن بانوان بعد از این دوران شباهت زیادی به فرم ظاهری بدن مردان نیز داشته باشد.

طبق نتایجی که پزشکان متخصص تغذیه به دست آورده اند به این نتیجه رسیده اند که محل ذخیره ی چربی های انباشته در بدن هر فرد به ژنتیک آنها برمی گردد زیرا همانطور که توضیح دادیم هر انسان دارای یک ساختار بدنی است.

به عنوان مثال خانواده های که چاقی بدنی آنها در سمت بخش تحتانی بدن آنهاست به مرور زمان بر اثر عوامل ژنتیکی چربی ها در بخش روان آنها تجمع پیدا می کنند.

اگر چه ما چاقی را به ارث میبریم اما می توانیم در دریافت کالری بیش از حد که باعث انباشته شدن چربی در این ناحیه می شود نیز پیشگیری های لازم را انجام دهیم.

دلایل اصلی چاقی در ران

طبق آماری که متخصصین تغذیه به دست آورده اند به این نتیجه رسیده اند که یکی از دلایل اصلی در بروز چاقی ران و سایر اندام های بدن شیوه ی عادات غذایی در افراد است.

همانطور که میدانید 1) پرخوری 2) نداشتن فعالیت های بدنی 3) مصرف غذاهای چرب و پرکالری سبب می شود که به مرور چربی ها در بدن تجمع یافته و فرد به مراتب دچار چاقی مفرط و یا اضافه وزن شوند

به همین دلیل است که بیشتر جراحان و متخصصین به این افراد توصیه می کنند که بهترین شیوه ی خلاص شدن از دست چربی های اضافه تغییر در نحوه ی غذا خوردن است یعنی از خوردن غذاهای که دارای چربی های اشباع هستند و همچنین غذاهای فست فودی تا حد امکان خودداری نمایند.

برای اینکه بتوانیم وزن خود را کاهش دهیم و همچنین چربی های اطراف ران را نیز کمتر نمایم باید میزان مصرف چربی و همچنین قند روزانه را با توجه به کالری مصرفی روزانه که مورد نیاز بدن است نیز استفاده نمایم.

به طور کلی برای داشتن اندام مناسب و یک وزن ایده آل باید به میزان کالری مصرفی و همچنین فعالیت های ورزشی روزانه نیز بسیار اهمیت دهیم که شامل :

1) استفاده از یک رژیم غذایی مناسب و متعادل 2) انجام فعالیت های ورزشی مناسب 3) داشتن صبر و حوصله در بازه ی زمانی که از یک رژیم غذایی مناسب استفاده می کنیم تمامی این عوامل در کنار هم سبب می شود که چربی های انباشته در بدن افراد به خصوص چربی های ناحیه ران به مراتب کاهش یابد.

دلایل اصلی چاقی در ران
دلایل اصلی چاقی در ران

چاقی ناحیه ی ران

در بین بانوان بیشترین تجمع چربی در ناحیه ی ران و باسن است که دو علت سبب بروز تجمع چربی می شود 1) ترشح هورمون استروژن 2) دریافت بیش از حد گیرنده های ( آلفا – دو ) در بخش تحتانی بدن، دو عاملی است که در بانوان سبب شده چربی های دریافتی و انباشته شده در بدن ذخیره شود و به مرور زمان باعث چاقی ران گردد.

علاوه بر پرخوری ، مشکلات تیروئیدی در افراد سبب می شود که فرد به مرور زمان دچار چاقی مفرط بخصوص در ناحیه ی ران ها شود. به طور کلی اضافه وزن در افراد باعث تجمع چربی در ناحیه ی 1) شکل 2) مفصل ران 3) زبان 4) بازور ها می گردد.

در مجموع بیشتر افراد به دلیل چاقی در بخش ران که با ورزش و یا رژیم غذایی درمان نمی شوند می توانند از عمل چاقی ران استفاده نمایند.

امروزه افرادی که دارای اضافه وزن هستند از شیوه های تهاجمی برای ایجاد تغییر در ناحیه ی ران ها که به عنوان 1) حذف چربی های اضافه 2) افتادگی پوست 3) سفت شدن بافت ران 4) هماهنگی ظاهری در بخش ران 5) وزن ایده آل ، است از عمل چاقی ران استفاده می کنند.

چاقی ناحیه ی ران
چاقی ناحیه ی ران

لیفت ران و مینی لیفت ران

همانطور که توضیح دادیم تجمع چربی در بانوان بیشتر در ناحیه ران ها ایجاد می شود که باعث شل شدگی و یا افتادگی پوست در بخش داخلی ران میگردد که جراحان و متخصصان زیبایی برای درمان این ناحیه که در ظاهری آنها تاثیر زیادی میگذارد از جراحی لیفت استفاده می نمایند.

جراحان متخصص افتادگی های که در ناحیه ی ران ها ایجاد میشود را براثر 1) کاهش خاصیت الاستیسیته پوست 2) پایین آمدن و یا بالا رفتن وزن 3) بالارفتن سن 4) افرادی که بیش از حد در معرض نور خورشید قرار دارند 5) ژنتیک می دانند که با جراحی لیفت این شل شدگی را در افراد اصلاح می نمایند.

پوست بخش درونی رانها در وضعیت مناسب و مطلوب باید 1) صاف 2) کشیده 3) فاقد شل شدگی باشد تا فرد یک ظاهر زیبا و خوش فرمی داشته باشد.

در بخش درونی رانها در حالت ایده آل یک لایه ی خفیف از چربی را داراست که این چربی ها در حد نرمال بوده است که به یکدیگر برخورد نمی کنند اما در صورتی که در بالا توضیح دادیم این چربی ها از حد ایده آل و نرمال بیشتر شود و به یکدیگر برخورد می کنند که در این زمان فرد از وضعیت ظاهری خود احساس ناخوشایندی داشته و با تشخیص جراح متخصص از جراحی لیفت ران برای درمان و زیبایی فرم ران ها استفاده می نمایند.

لیفت ران و مینی لیفت ران
لیفت ران و مینی لیفت ران

جراحان متخصص برای درمان چربی های انباشته شده در ناحیه ی ران بیشتر از دو تکنیک درمانی استفاده می کنند:

جراحی مینی لیفت ران و یا تکنیک اسکار کوتاه

در این تکنیک ( اسکار کوتاه ) جراحان یک برش افقی را در قسمت کشاله ی ران بیماران ایجاد می کنند و با کمک این برش به بهبود چین و چروکها و همچنین افتادگی پوست که حدود یک سوم از بخش داخلی ران را ایجاد می کند کمک بسزایی می کنند.

جراحی لیفت ران و یا تکنیک اسکار عمودی

در این شیوه ی جراحی جراحان و متخصصین از یک برش عمودی در طول ران بیماران استفاده می کنند. این تکنیک سبب بهبودی رفع افتادگی در کل بخش درونی رانها تا ناحیه ی زانوها می گردد.

جراحی لیفت ران و یا تکنیک اسکار عمودی
جراحی لیفت ران و یا تکنیک اسکار عمودی

تفاوت مینی لیفت و لیفت ران

همانطور که توضیح دادیم این جراحی به عنوانی عمل چاقی ران محسوب می شود که در این شیوه ی درمانی اسکار عمودی بخش اعظمی از پوست ران که دچار افتادگی و یا شل شدگی شده است توسط متخصصان به صورت عمودی حذف می گردد اما در شیوه ی درمانی اسکار کوتاه این برش کمتر است.

یکی دیگر از تفاوت های که در این دو شیوه ی جراحی لیفت ران وجود دارد این است که جراحان به این نتیجه رسیده اند که در تکنیک لیفت ران ( اسکار عمودی) مراحل درمانی اثربخش تر و مناسب تر برای زیبایی فرم ظاهری افراد است.

بهتر است بدانید که در دو تکنیکی که جراحان برای درمان شل شدگی و حذف چربی های اضافه در بدن بیماران در ناحیه ران استفاده می کنند از شیوه ی جراحی لیپوساکشن به منظور دستیابی 1) فرم ظاهری صاف تر در بخش ران ها 2) خوش فرم شدن رانها  نیز استفاده می کنند.

افرادی کاندیدای مناسب جراحی لیفت ران

1) بیمارانی که به دلیل چاقی مفرط و همچنین اضافه وزن خود از جراحی لاغری برای درمان خود استفاده کرده اند به عنوان بهترین کاندیدای مناسب برای استفاده از جراحی لیفت ران هستند زیرا این بیماران دچار چین و چروک ها و افتادگی پوست ران در تمام بخش داخلی ران ها هستند.

جراحان متخصص جراحی لیفت ران را برای تمامی افراد در هر سنی که هستند و از این عارضه در ظاهر خود احساس نارضایتی دارند می توانند این جراحی را برای بهبود وضعیت جسمی آنها بکار ببرند.

شایان ذکر است که جراحی لیفت ران بر روی افرادی صورت می گیرد که از نظر وضعیت جسمی در سلامتی کامل هستند. افراد سیگاری که تمایل به انجام جراحی لیفت ران را دارند بهتر است که به مدت چهارده روز قبل از انجام جراحی مصرف سیگار خود را کنار گذاشته تا انجام جراحی برای آنها عارضه ی را به دنبال نداشته باشد زیرا این افراد می توانند از این جراحی به عنوان عمل چاقی ران برای درمان و زیبایی فرم ظاهری بدن خود استفاده نمایند.

2) افرادی که به دلیل تجمع بیش از حد چربی در نواحی مختلف بدن از جراحی لاغری برای درمان خود استفاده کرده اند بعد از مدتی با کاهش وزن شدیدی همراه می شوند و پوست این بیماران دچار شل شدگی و یا افتادگی میگردد که برای درمان خود و داشتن فرم ظاهری مناسب می توانند از جراحی لیفت ران یا تکنیک اسکار عمودی نیز استفاده نمایند.

افرادی کاندیدای مناسب جراحی لیفت ران
افرادی کاندیدای مناسب جراحی لیفت ران

برش های ایجاد شده در جراحی لیفت

کلیه ی جراحی های زیبایی که برای درمان افتادگی ران از طریق لیفت ران و یا مینی لیفت در بیماران انجام می شود مکان برش و زخم ایجاد شده بسیار کوچک و ناچیز بوده که به تخصص و تجربه ی جراح متخصص بستگی دارد که تمام تلاش خود را می کنند که در این ناحیه جای زخم باقی نماند و در فرم ظاهری بدن فرد نیز مشکلی را ایجاد نکند.

لطفا از پست بهترین جراح اسلیو معده در تهران دیدن کنید.

جراحی مینی لیفت ران و مزیت های آن

انجام جراحی لیفت ران توسط جراحان و متخصصین زیبایی که برای درمان بیماران مورد استفاده قرار می گیرد دارای مزیت های متعددی است که شامل :

یکی از مزیت های جراحی لیفت ران این است که 1) به درمان افتادگی پوست 2) سفت کردن بافت داخلی ران ها 3) حذف چربی ران 4) از بین بردن پوست اضافی ران ها نیز کمک می کند.

بیمارانی که از جراحی لیفت ران برای درمان خود استفاده می کنند از این جراحی برای اصلاح در فرم ظاهری بدن و همچنین اندازه ی فرم طبیعی ران نیز استفاده می نمایند.

یکی دیگر از مزیت های جراحی لیفت ران این است که به کوچک کردن رانها و همچنین بالا کشیدن افتادگی های بخش ران نیز کمک بسزایی می کند.

افراد با انجام جراحی لیفت ران به بهبود ظاهر لگن و باسن خود نیز کمک می کنند که یکی دیگر از مزیت های جراحی لیفت ران است.

موارد ذکر شده از مزیت های جراحی لیفت ران است که جراحان و متخصصین به عنوان عمل چاقی ران از آن استفاده می کنند.

افراد مناسب برای عمل چاقی ران

افرادی که به دنبال 1) کاهش سایز ران 2) تغییر در فرم ظاهری ران 3) بالا کشیدن افتادگی بخش ران و باسن هستند می توانند از جراحی لیفت ران برای درمان خود استفاده نمایند علاوه بر این افراد دیگری نیز هستند که می توانند برای درمان خود از این شیوه ی درمانی استفاده کنند که عبارتند از :

افرادی که دارای ران های نامطلوب و نافرمی هستند می توانند برای داشتن ظاهر زیباتر در این ناحیه از شیوه ی درمانی لیفت ران استفاده نمایند.

افرادی که باسن آنها غیرطبیعی بوده و یا اینکه دچار افتادگی باسن هستند می توانند برای درمان خود از این شیوه ی جراحی زیبایی نیز استفاده نمایند.

بانوانی که دارای فرم نامطلوب در ناحیه ی لگن و یا پهلو هستند می توانند به منظور ظاهری ایده آل و مطلوب از جراحی لیفت ران برای درمان خود استفاده نمایند.

افرادی که با توجه به اندازه ی دور کمر از بخش رانها ضعیف هستند

افرادی که با توجه به اندازه ی دور کمر از بخش رانها ضعیف هستند می توانند برای داشتن فرم ظاهری مناسب از عمل چاقی ران برای درمان خود نیز استفاده نمایند.

بانوانی که در اثر بارداری دچار 1) شل شدن عضلات ران  2) کشیدگی 3) چین و چروک ها در ناحیه ی ران می شوند و از این وضعیت احساس ناخوشایندی دارند می توانند از جراحی لیفت ران برای درمان خود استفاده نمایند.

افرادی که دچار سلولیت در ناحیه باسن و یا ران هستند می توانند از این شیوه ی جراحی برای درمان وضعیت ظاهری خود استفاده کنند.

افرادی که بعد از جراحی چاقی دچار پوست های اضافی در این ناحیه شده اند به منظور رفع افتادگی پوست از روش درمانی لیفت ران می توانند استفاده نمایند.

موارد عنوان شده از افرادی هستند که کاندیدای مناسب برای درمان مشکل در ناحیه ران می توانند از عمل چاقی ران برای بهبودی و وضعیت ظاهری مطلوب از این جراحی زیبایی استفاده نمایند.

افرادی که با توجه به اندازه ی دور کمر از بخش رانها ضعیف هستند
افرادی که با توجه به اندازه ی دور کمر از بخش رانها ضعیف هستند

لزوم جلسه ی مشاوره قبل از انجام جراحی ران

افرادی که تمایل دارند از عمل چاقی ران برای بهبود وضعیت ظاهری خود استفاده نمایند این تصمیم گیری یک انتخاب و نظر کاملا شخصی است به همین دلیل است که جراحان متخصص زیبایی به این گروه از بیماران خود توصیه می کنند که این جراحی در صورتی انجام می شود که فرد از نظر وضعیت جسمی کاملا سالم باشد.

جراح متخصص در جلسه ی مشاوره ی قبل از انجام جراحی ران از بیمار می خواهند که شرح کاملی از وضعیت جسمی خود ارائه دهند و همچنین  معاینات اولیه ی که برای شروع جراحی لازم است در بیمار انجام دهند. بیمار وظیفه دارد که در مورد 1) جراحی لاغری که به منظور کاهش وزن انجام داده است 2) ابدومینوپلاستی

3) جراحی و یا جراحت در بخش ران 4) مراحل درمانی واریس پا 5) لیپوساکشن 6) جراحت ایجاد شده از محل زخم لیفت ران ( اسکار) که کلیه این موارد سبب شده بخش ران در این افراد دچار شل شدگی و یا افتادگی پوست شود را به طور کامل در اختیار جراح متخصص قرار دهند تا جراح زیبایی بتواند در مورد تکنیک لیفت ران بهترین تصمیم را برای بیمار بگیرد.

بانوانی که قصد بارداری دارند

بانوانی که قصد بارداری دارند و می خواهند از این شیوه ی درمانی برای فرم ظاهری ران ها استفاده نمایند باید به پزشک متخصص خود در این زمینه مشورت های لازم را انجام دهند.

جراح متخصص به بیماران خود متذکر می شود که اگر تمایل به انجام جراحی لیفت ران دارند باید بعد از جراحی شیوه ی زندگی خود را نیز تغییر دهند و در کنار این جراحی 1) تمرین های حرکتی 2) عادات غذایی مناسب نیز در برنامه ی روزانه خود قرار داده و از آنها پیروی نمایند.

جلسه ی مشاوره ی که قبل از انجام جراحی ران انجام می شود دارای دو مزیت است 1) این جلسه سبب می شود که جراح از انتظاراتی که بیمار از انجام این جراحی دارد اطلاع پیدا کرده 2) از یک روش درمانی که برای بیمار مناسب تر و مسمر ثمرتر بوده است و با شرایط بیمار هماهنگی بیشتری نیز دارد استفاده نمایند تا از این جراحی به نتیجه ی مطلوبی دست پیدا کنند.

بانوانی که قصد بارداری دارند
بانوانی که قصد بارداری دارند

معاینه بیمار توسط جراح متخصص

جراح متخصص در جلسه ی مشاوره ی که با بیمار انجام داده است معاینات لازم را برای درمان فرد انجام می دهد که شامل : 1) بررسی سایز و فرم ظاهری ناحیه ی لگن و ران بیمار 2) مرغوب بودن کیفیت پوست بیمار

3) بررسی و ارزیابی وضعیت زخم های پوستی ایجاد شده در ران 4) ارزیابی بافت ران ، تمامی این موارد را جراح متخصص مورد ارزیابی و بررسی قرار داده تا از این طریق بتواند تصمیم نهایی در مورد نوع تکنیک جراحی که برای بیماران مناسب تر است را انتخاب نماید.

در زمان معاینه و جلسه ی مشاوره جراح متخصص شیوه های درمانی متعددی را برای بیماران متذکر می شوند. بیماران با توجه به اینکه اولویت جراحی با کدام تکنیک از جراحی ران است و مراحلی درمانی این جراحی و از همه مهمتر هزینه ی لحاظ شده برای این شیوه ی درمانی تکنیک مورد نظر را انتخاب کرده و برای درمان عمل چاقی ران اقدامات لازم را انجام می دهند.

معاینه بیمار توسط جراح متخصص
معاینه بیمار توسط جراح متخصص

شیوه های متعدد لیفت ران

انجام جراحی لیفت ران بر مبنای 1) تغییرات بیرونی 2) تغییرات درونی 3) پیرامونی انجام می شود. در تغییرات خارجی و یا بیرونی که به اصطلاح پزشکی تغییرات جانبی می گویند این عمل زیبایی به عنوان قسمتی از جراحی بخش تحتانی بدن صورت می گیرد. در لیفت میانی که از داخل ران انجام می شود بصورت یکی از شیوه های کاملا مجزا در عمل لیفت ران میانی بعد از عمل جراحی شکم و یا جراحی فوقانی توسط جراح متخصص بر روی بیمار انجام می گیرد.

در جراحی لیفت میانی و جانبی جراحان متخصص از شیوه ی جراحی لیپوساکشن برای درمان بیماران خود استفاده می کنند  به این صورت که با ادغام جراحی لیپوساکشن با جراحی ابدومینوپلاستی و همچنین جراحی لیفت باسن جراح متخصص می تواند تغییرات فوق العاده ی را بر روی فرم ظاهری بدن بیماران انجام نماید.

انجام این جراحی زیبایی که ادغامی از چند جراحی زیبایی دیگر است سبب شده که بیمار در یک بازه ی زمانی کوتاه با کاهش سایز در لباس همراه شود و همچنین رضایت و اعتماد به نفس در این بیماران به دلیل داشتن وضعیت ظاهری مناسب نیز بیشتر از گذشته  شود.

شیوه های متعدد لیفت ران
شیوه های متعدد لیفت ران

مراقبت های قبل از جراحی ران

جراح متخصص زیبایی به بیمارانی که تمایل به انجام عمل لیفت ران را دارند چند نکته را قبل از انجام جراحی متذکر می شود 1) افراد سیگاری باید مصرف دخانیات خود را از چهارده روز قبل از جراحی قطع نمایند 2) از خوردن انواع ویتامین مانند ویتامین E که باعث انعقاد خون در بیماران می شود نیز خودداری نمایند

3)  بیمارانی که از داروهای خاص مانند الف) آسپرین با) استروژن ج) ایبوپروفن ، نیز مصرف می کنند بپرهیزند، علاوه بر موارد ذکر شده جراح متخصص قبل از اینکه عمل چاقی ران را انجام دهد توصیه های الزامی را در اختیار این بیماران قرار می دهند.

یکی دیگر از توصیه های که پزشک متخصص به بیماران خود می کند این است که داروهای مورد نیاز را قبل از انجام جراحی ران تهیه نمایند تا از این طریق اگر درد و یا ناراحتی از عمل انجام شده داشته باشند بتوانند برای تسکین درد از آنها استفاده کنند.

عمل لیفت ران یک عمل سرپایی است

بهتر است بدانید که عمل لیفت ران یک عمل سرپایی بوده و جراح متخصص می توانند در کنار درمان های مورد نیاز بیمار نیز انجام دهد اما جراح متخصص برای بیمارانی که این عمل زیبایی را انتخاب کرده اند به منظور مراقبت های بیشتر از وضعیت جسمی بیمار یک شب بیمارستان را برای این بیماران الزامی می داند.

جراح متخصص زیبایی برای انجام عمل زیبایی ران از بیهوشی عمومی برای بیماران استفاده می کنند و همچنین در حین انجام جراحی لیفت از داروهای آنتی بیوتیک که برای این گروه از بیماران الزامی است به منظور جلوگیری از عفونت به بدن آنها تزریق می نمایند. جراحی ران بین شش تا ده ساعت زمانبر است

و همچنین این مدت زمان به اندازه ی ران و مدت زمان نوع تکنیکی لیفتی که جراح متخصص برای درمان بیمار انتخاب می نماید نیز بستگی دارد. همانطور که توضیح دادیم جراح متخصص از شیوه ی درمانی لیپوساکشن با ترکیب لیفت بخش تحتانی بیمار به منظور رسیدن به بهترین و مطلوب ترین نتیجه درمانی در فرم ظاهری بدن بیماران استفاده می کنند.

عمل لیفت ران یک عمل سرپایی است
عمل لیفت ران یک عمل سرپایی است

لیفت بیرونی ران

جراحان برای این شیوه ی درمانی از پشت ران جراحی را آغاز می کنند و تا بخش جلوی ران نیز ادامه

می دهند. به این صورت که برشهای که برای انجام جراحی در ناحیه ی پشت ران در بخش فوقانی خط طبیعی باسن قرار دارد را خیلی آرام تا قسمت استخوان لگن ادامه می دهند تا نهایتا به بخش جلوی ران بیمار برسند تا از این طریق بتوانند چربی های انباشته شده در این ناحیه را از بین ببرند

در بخش جلویی ران برشهای ایجاد شده شباهت زیادی به برشهای که برای  جراحی ابدومینوپلاستی نیاز است هستند. سپس جراح متخصص با کمک برش های که در این ناحیه ایجاد کرده است

1) بافت ناحیه باسن و ران را تا حد امکان کاهش داده 2) تغییر در شکل ظاهری ران ها ایجاد کرده 3) بخش های افتاده ی پوست در این ناحیه را به سمت بالا کشیده 4) چربی های اضافه را حذف کرده 5) پوست اضافی و یا ( سلولیت) را از محل ران که باعث نافرم شدن وضعیت ظاهری فرد شده است را به طور کامل از بین می برند.

لیفت درونی ران

جراحان متخصص برای انجام جراحی لیفت داخلی ران از دو شکاف افقی و عمودی برای درمان بیماران استفاده می کنند. بطوریکه در بخش کشاله ی ران شکاف افقی و همچنین در بخش درونی ران شکاف عمودی ایجاد می کنند. سپس شکاف عمودی را که از کشاله ران ایجاد کرده اند تا زانو ادامه می دهند.

به این ترتیب جراح به منظور خارج کردن مایعات اضافی در زیر پوست بیمار از لوله های تخلیه نیز استفاده می کنند و سپس بعد از اتمام جراحی شکاف ایجاد شده را توسط نخ بخیه ی ( دو لایه ) که قابل جذب است می بندند و همچنین به منظور جلوگیری از عفونت با گاز استریل محل بخیه را بطور کامل می پوشانند.

بعد از اینکه عمل چاقی ران با موفقیت به اتمام رسید بیمار را به ریکاوری برده تا از این طریق وضعیت جسمی بیمار تحت نظر قرار بگیرد. جراح متخصص برای تسکین درد این بیماران داروهای مسکن را تجویز می نماید تا از این طریق به کاهش درد بیماران بعد از انجام عمل زیبایی کمک کنند.

لیفت درونی ران
لیفت درونی ران

مراقبت های بعد از عمل لیفت

روز بعد از عمل ران برای این گروه از بیماران بسیار سخت و طاقت فرسا بوده است. پزشک متخصص به این بیماران توصیه می کنند که به مدت یک تا دو هفته بعد از انجام عمل زیبایی ران باید به آرامی و با دقت زیاد قدم بردارند و همچنین برای کاهش درد از مسکن نیز استفاده نمایند. پزشک متخصص داروها و همچنین مکمل های که به این بیماران توصیه می کند را باید مرتب بعد از شب جراحی مصرف نمایند.

یکی از توصیه های دیگری که جراح به این بیماران می کند این است که به مدت چهل و دو روز از بلند کردن اجسام سنگین و همچنین فعالیت های که به ناحیه ران بیمار فشار زیادی را وارد می کند نیز بپرهیزند.

این بیماران بعد از جراحی ران باید قدم برداشتن آرام را شروع نمایند هر چند که با درد و ناراحتی نیز همراه است. بیمارانی که برای درمان و فرم ظاهری بدن خود از این جراحی استفاده کرده اند بعد از چهار ده روز می توانند به انجام فعالیت های روزانه ی خود( با احتیاط کامل ) بپردازند. ورم و کبودی در ناحیه ران در این بیماران طبیعی بوده است و چند هفته ی را زمان می برد که این علائم به طور کامل از بین برود.

مراقبت های بعد از عمل لیفت
مراقبت های بعد از عمل لیفت

نتیجه ی عمل لیفت ران

بهتر است بدانید که نتیجه ی این جراحی زیبایی برای بیماران بسیار شگفت انگیز و فوق العاده بوده است به این صورت که شخص بیمار بعد از این جراحی ران های 1) باریک تر و لاغر تر 2) فرم ظاهری مطلوب و ایده آل 3) داشتن تناسب و جذابیت بیش از حد در ناحیه ران و باسن را به همراه دارند.

این بیماران دیگر از دست لباس های گشاد گذشته راحت شده و می توانند از بهترین لباسها که همیشه آرزوی پوشیدن آنها را داشته اند استفاده نمایند. اثرگذاری این عمل زیبایی سبب شده که اعتماد به نفس و همچنین بهبود شخصیتی و رفتاری بیمارانی که عمل چاقی ران را انجام داده اند بیشتر شود که از نتایج جراحی لیفت ران به حساب می آید.

لیپوماتیک ران

بخش های بیرونی و درونی رانها از بخشهای هستند که جزئی از اندامهای چاق بدن محسوب می شوند و باعث  چاق تر نشان دادن فرد می شود به خصوص در بانوان که به اندام ظاهری خود اهمیت زیادی میدهند

زیرا در بانوان تجمع چربی های اضافه در ناحیه ران و باسن نسبت به آقایان بیشتر است و برای پوشیدن انواع شلوارها جین با مشکل روبرو می شوند همین عامل اصلی سبب شده که امروزه جراحان متخصص زیبایی برای درمان چربی های انباشته و حذف آنها از ناحیه ران از جراحی لیپوماتیک استفاده نمایند.

بیمارانی که به دنبال وضعیت جسمی ایده آل و مطلوبی هستند میتوانند از جراحی لیپوماتیک برای بخشهای بدن نظیر1 ) کمر 2) ران 3) بخش های درونی و بیرونی از این عمل زیبایی استفاده نمایند.

افرادی که دچار اضافه وزن و چربی های انباشته هستند کاهش این چربی ها برای آنها بسیار سخت و دشوار است اما بهتر است بدانید که جراحی لیپوماتیک تا حد زیادی این چربی های اضافه را کاهش داده و به 1) وضعیت ظاهری بیمار 2) بالا بردن اعتماد به نفس بیمار 3) داشتن اندام مناسب و ایده آل کمک بسزایی می کند.

جراحان متخصص از جراحی لیپوماتیک برای از بین بردن چربی های اضافه و همچنین هماهنگی بیشتر سایر اندام های بدن از این شیوه ی عمل زیبایی برای بیماران استفاده می نمایند.

لیپوماتیک ران
لیپوماتیک ران

مزیت های جراحی لیپوماتیک ران

همانطور که توضیح دادیم یکی دیگر از جراحی های زیبایی ران که در بیماران از آن بسیار استفاده می شود جراحی لیپوماتیک است که به عنوان یکی از رایج ترین شیوه های درمانی در جهان شناخته شده است و به دلیل اهمیت افراد به این جراحی داشتن فرم ظاهری و زیبایی بدن است که به عنوان یکی از برگزیده ترین شیوه های عمل زیبایی خود را در بین مردم نشان داده است. در مواردی که بیماران رژیم های غذایی سخت را انجام داده اند

و همچنین در کنار رژیم غذایی به تمرینات ورزشی مناسب در این بخش پرداخته اند و به نتیجه قابل قبولی نرسیده اند یکی از شیوه های درمانی که به آنها کمک بسزایی می کند جراحی است که امروزه بیشتر جراحان از عمل لیپوماتیک برای لاغری رانها در بیماران استفاده می نمایند. مزیت های این جراحی شامل :

1) این جراحی نسبت به سایر جراحی های دیگر که برای درمان لاغری مورد استفاده قرار می گیرد راحت تر بوده است و یک شیوه ی درمانی ایمن و بسیار کارآمد نیز محسوب می شود.

2) دوران نقاهت و بهبودی جراحی لیپوماتیک نسبت به سایر جراحی های زیبایی نیز کوتاه تر بوده است.

3) بیمارانی که از شیوه ی جراحی لیپوماتیک برای زیباتر شدن فرم ظاهری خود استفاده می نمایند خیلی سریع بهبودی خود را بدست می آورند.

4) عوارض و خطرات ناشی از جراحی لیپوماتیک ران نیز به مراتب نسبت به سایر عمل های زیبایی که برای کاهش چربی انجام می شود کمتر بوده است.

مزیت های عنوان شده از جراحی لیپوماتیک است که به درمان وضعیت ظاهری بیماران کمک بسزایی می کند.

مزیت های جراحی لیپوماتیک ران
مزیت های جراحی لیپوماتیک ران

روشهای متعدد جراحی لیپوماتیک ران

همانطور که میدانید بخش تحتانی پایین تنه از بخش فوقانی بالاتنه بزرگ تر است و بیشتر بانوان در این ناحیه دچار اضافه وزن  و چربی های انباشته می شوند که این امر باعث شده وضعیت ظاهری این افراد ناخوشایند گردد و احساس رضایت از ناحیه ران و یا کمر خود نداشته باشند و این بخش به مراتب از بخش بالاتنه ی آنها بیشتر باشد به صورتی که این افراد احساس می کنند که رانهای آنها متعلق به خودشان نیست.

روشهای متعدد جراحی لیپوماتیک ران
روشهای متعدد جراحی لیپوماتیک ران

این افراد دارای ران های بسیار چاق و پر حجمی هستند که جراحان با انجام جراحی لیپوماتیک می توانند چربی های انباشته شده در ناحیه ران را حذف کرده و یک ظاهری زیبا و مطلوبی را برای آنها ایجاد نمایند. این جراحی همانند سایر عمل های زیبایی دیگر دارای روشهای متعددی است که عبارتند از :

بخش درونی ران

بخشهای درونی ران بعضی از بانوان به دلیل چاقی و چربی های اضافه در این ناحیه ساییده شده و سبب التهابات پوستی در این بخش شده است که این بیماران با انجام جراحی لیپوماتیک می توانند این عارضه را از بدن خود برطرف نمایند و یا اینکه تا حدامکان به بهبود وضعیت ظاهری این بیماران کمک بسزایی کنند. بهتر است بدانید که چربی های اضافه در ناحیه ی ران می تواند زمینه ساز مشکلات زیادی در بیماران باشد که در خصوص ساییدگی پوست به همراه است علاوه بر این تجمع این چربی ها بر نحوه ی راه رفتن بیماران نیز تاثیر بسزایی نیز می گذارد.

بخش درونی ران
بخش درونی ران

بخش بیرونی ران

طبق نتایجی که جراحان متخصص زیبایی به دست آورده اند به این نتیجه رسیده اند که بخشهای بیرونی ران نسبت به بخش های داخلی این ناحیه دارای تجمع چربی انباشته بیشتری است که برطرف کردن چربی های اضافه می تواند به کم شدن حجم رانها و همچنین زیباتر شدن فرم ظاهری آنها کمک بسزایی نماید.

تغییرات ایجاد شده در بخش ران در بیمارانی که از عمل چاقی ران ( لیپوماتیک) را انجام داده اند حیرت انگیز و فوق العاده بوده است. حذف این چربی های اضافه هم به بهبود وضعیت ظاهری بیماران کمک می کند و هم به استفاده از لباس های مورد علاقه مانند پوشیدن شلوارهای جین در این بیماران کمک می نماید.

نتیجه جراحی لیپوماتیک در بیمارانی که دارای چربی های انباشته در بخش ران هستند کمک بسزایی در بهبود وضعیت ظاهری بیماران و همچنین داشتن فرم مطلوب و ایده آل در آنها میگردد.

بخش بیرونی ران
بخش بیرونی ران

اقدامات لازم قبل از انجام جراحی لیپوماتیک

جراح متخصص زیبایی از بیمارانی که تمایل به انجام جراحی لیپوماتیک را دارند توصیه می کنند که موارد زیر را قبل از عمل زیبایی انجام دهند که عبارتند از :

 •   یکی از اقداماتی که بیماران باید قبل از انجام جراحی لیپوماتیک انجام دهند انجام آزمایشات لازم به منظور جراحی لیپوماتیک است تا از این طریق جراح متخصص وضعیت جسمی این بیماران را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.
 •   جراح متخصص قبل از انجام جراحی داروهای را برای این بیماران تجویز می نماید و یا اینکه دوز داروهای که قبلا از آنها استفاده می کرده اند را نیز به منظور بهبودی تغییر می دهند.
 •   بیمارانی که برای درمان خود از جراحی لیپوماتیک استفاده می کنند باید به مدت دو هفته قبل از انجام جراحی از مصرف دخانیات خودداری نمایند.
 •   یکی از توصیه های که جراح متخصص به این بیماران می کند این است که قبل از انجام جراحی از مصرف داروهای نظیر 1) آسپرین 2) داروهای ضد التهاب 3) مکمل های گیاهی بپرهیزند زیرا مصرف این داروها قبل و بعد از جراحی لیپوماتیک سبب انعقاد خون و یا خونریزی شدید در این بیماران می شود.
 •   توصیه های درمانی خاص که جراح متخصص به بیماران خود متذکر می شود به بهبودی وضعیت جسمی این بیماران کمک بسزایی می کند.
 •   نکات مهمی که در روز جراحی بیماران باید آنها را رعایت نمایند را نیز متذکر می شود.
 •   پزشک متخصص مراحل عمل زیبایی ران و همچنین نوع بیهوشی بکار برده شده را به طور کامل برای بیمار توضیح می دهد و معمولا جراحان از بیهوشی عمومی برای این بیماران استفاده می نمایند.
 •   جراح متخصص در مورد محل انجام جراحی لیپوماتیک ران نیز با بیمار گفت و گو می نماید.

موارد ذکر شده از مراقبت های قبل از انجام جراحی لیپوماتیک است که بیماران برای درمان چاقی ران از آن استفاده می کنند.

شیوه ی جراحی لیپوماتیک

جراحان متخصص زیبایی برای انجام جراحی لیپوماتیک در بیماران از بیهوشی عمومی استفاده می کنند. بنابراین جراح برای حذف چربی های تجمع یافته در ران از شکاف های به طول دو تا شش میلیمتر ایجاد می کنند و سپس لوله های کانولا را داخل بافت چربی ران میکند حرکات لرزشی و لغزشی که با استفاده از این لوله ها در بدن فرد ایجاد میشود سبب شده که چربیهای این ناحیه تخریب گردد.

بهتر است بدانید که حرکات ایجاد شده توسط لوله های کانولا آسیبی به عروق خونی و یا بخشهای دیگر بدن بیماران ایجاد نمی کند. بیمارانی که از عمل لیپوماتیک برای زیبایی وضعیت ظاهری خود استفاده کرده اند بعد از جراحی با تغییر و کاهش وزن زیادی از این ناحیه همراه هستند.

جراحان متخصص زیبایی از چربی های حذف شده از بدن به منظور تمیز کردن و یا حجیم کردن بخشهای مختلف بدن نظیر 1) لب 2) گونه 3) دستها در این بیماران استفاده می کنند.

شیوه ی جراحی لیپوماتیک
شیوه ی جراحی لیپوماتیک

نتیجه ی جراحی لیپوماتیک

زمانی که تورم و کبودی مایع استخراج شده در محل برش جراحی به طور کامل از بین رفت بیماران می توانند وضعیت ظاهری بدن خود را مشاهده نمایند که نتیجه ی یک عمل موفقیت آمیز لیپوماتیک است که به عنوان عمل چاقی ران محسوب می گردد.

بعد از انجام این جراحی بیماران باید از یک رژیم غذایی مناسب به منظور تثبیت تناسب اندام خود استفاده نمایند تا از این طریق از بازگشت چربی های حذف شده به بدن جلوگیری نمایند تا نتیجه ی جراحی اثرگذارتر و دائمی باشد.

اگر این بیماران در عادات غذایی خود تغییر ایجاد نکنند و دچار اضافه وزن شوند نتیجه ی این جراحی معکوس بوده و به یک نتیجه ی مطلوب و ایده آلی بیماران دست پیدا نمی کنند.

نتیجه ی جراحی لیپوماتیک
نتیجه ی جراحی لیپوماتیک

هزینه ی جراحی لیپوماتیک ران

این جراحی به عنوان یکی از عمل های زیبایی محسوب می شود که جراحان برای درمان بیمارانی که در ناحیه ی ران دارای چربی های اضافه و یا افتادگی پوست هستند برای آنها از عمل لیپوماتیک ران استفاده می نمایند. هزینه ی این عمل زیبایی ران در این بیماران برمبنای شرایط ویژه برآورده می شود و علاوه بر این به عوامل متعددی دیگری نیز بستگی دارد که عبارتند از:

1)میزان چربی انباشته در ران 2) تخصص و مهارت و همچنین شهرت پزشک متخصص 3) محل انجام جراحی لیپوماتیک( که ممکن است یا در کلینیک و یا در بیمارستان انجام شود ) 4) مراقبت های قبل و بعد از عمل لیپوماتیک 5) استفاده از لباسهای جدید و … از عواملی هستند که بر قیمت نهایی جراحی لیپوماتیک در بیماران تاثیر می گذارد.

موارد ذکر شده از عواملی است که بر هزینه ی جراحی لیپوماتیک که به عنوان عمل چاقی ران  توسط جراح متخصص مورد استفاده قرار می گیرد تاثیرگذار است.

هزینه ی جراحی لیپوماتیک ران
هزینه ی جراحی لیپوماتیک ران

افراد کاندیدای مناسب برای جراحی لیپوماتیک ران

بانوانی که تمامی فعالیت های ورزشی و یا رژیم های غذایی را برای درمان خود انجام داده اند و به نتیجه مطلوبی نرسیده اند می توانند برای زیباتر شدن وضعیت ظاهری رانها از جراحی لیپوماتیک استفاده نمایند.

جراح متخصص با تجربه و متبحر که در عمل لیپوماتیک مهارت های لازم را به دست آورده است می توانند به درمان این عارضه و همچنین بهبود وضعیت جسمی بدن بیماران کمک بسزایی نمایند. این چربی های انباشته شده در ناحیه ران بیشتر بر اثر عوامل ژنتیکی و یا تغییرات هورمونی است که در اکثر بانوان مشاهده می شود.

طبق نتایجی که جراحان متخصص زیبایی انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که بهترین زمان برای انجام عمل لیپوماتیک ران سن هجده تا چهل و هشت سالگی است و علت آن را هم به دلیل انعطاف پذیری مناسب پوست بدن بیماران در این رده ی سنی می دانند.

افرادی که کاندیدای مناسب برای انجام جراحی لیپوماتیک ران هستند شامل :

 •   افرادی که در برابر چربی های انباشته در ناحیه ران مقاوم هستند و با رعایت در رژیم غذایی و ورزش های مناسب نتوانسته اند چربی های تجمع یافته در این بخش را از بین ببرند می توانند برای درمان خود از جراحی لیپوماتیک استفاده نمایند.
 •   گروه دیگر از افرادی که می توانند از این جراحی زیبایی برای درمان خود استفاده نمایند افرادی هستند که در سالهای اخیر به هیچ عنوان از جراحی لیپوماتیک در ناحیه ران استفاده نکرده باشند.
 •   بیمارانی که دارای پوست انعطاف پذیری هستند می توانند از این شیوه ی درمانی برای درمان خود استفاده نمایند.
 •   گروه دیگر از افرادی که کاندیدای مناسب برای این جراحی زیبایی هستند، بیمارانی که وزن آنها دارای نوسانات نیست و یا به عبارتی دیگر افرادی که دارای وزن ثابت هستند می توانند از این جراحی برای درمان فرم ظاهری خود استفاده نمایند.
 •   بیمارانی که تمایل به فرم دهی وضعیت ظاهری بدن خود هستند و علاقمند به کاهش وزن نیستند.
 •   افرادی که به بیماری های خاصی نظیر 1) دیابت 2) بیماری قلبی 3) بیماری های ریوی 4) مشکلات مربوط به جریان خون مبتلا باشند می توانند برای درمان خود از جراحی لیپوماتیک ران استفاده نمایند.
 •   جراحان عمل زیبایی افرادی را که از نظر فیزیولوژیکی در شرایط ثابتی هستند را گزینه ی مناسب برای انجام جراحی لیپوماتیک ران می دانند.
 •   افرادی که سیگاری نیستند و دخانیات مصرف می کنند.
 •   بیمارانی که تمامی نکات و محدودیتهای را که جراح متخصص قبل و بعد از جراحی برای بیماران متذکر می شوند را می پذیرند و از آنها پیروی می کنند.

موارد عنوان شده از افرادی هستند که صلاحیت جراحی لیپوماتیک ران را برای درمان خود دارند.

نکته در مورد جراحی لیپوماتیک ران

در این شیوه ی جراحی سلولهای چربی تجمع یافته در بخش ران به صورت دائمی حذف می گردد و این امر سبب می شود که بیمار از این ناحیه دیگر دچار چاقی مفرط نشود

البته این جراحی ضمانت چاق شدن فرد و یا انباشته شدن چربی در این ناحیه را شامل نمی شود و بیماران با تغییر عادات غذایی و همچنین فعالیت های ورزشی در کنار این جراحی می توانند به صورت دائم از داشتن فرم ظاهری مناسب احساس رضایت داشته باشند.

لیزر لیپولیز

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی جراحان متخصص زیبایی برای درمان چاقی ران از یکی دیگر از شیوه های جراحی  عمل چاقی ران استفاده می کنند که لیزر لیپولیز است که به عنوان یکی از پیشرفته ترین و مدرن ترین تکنیک های لیزر است که برای از بین بردن چربی های انباشته شده در بخش ران از آن استفاده می کنند.

از این لیزرهای پیشرفته یک فیبر نوری ظریف بیرون می آید که به حذف چربی های تجمع یافته در بخش ران از آن استفاده میشود. جراحان عمل زیبایی برای انجام درمان از بی حسی موضعی در ناحیه ران استفاده می کنند این در صورتی است که در عمل لیپوساکشن ران جراحان متخصص از بیهوشی عمومی برای انجام جراحی استفاده می نمایند.

افراد کاندیدای مناسب لیزر لیپولیز

این جراحی همانند جراحی های دیگر زیبایی که به عنوان عمل زیبایی برای زیباتر شدن فرم ظاهری فرد از آن استفاده می شود افرادی مناسب کاندیدای این جراحی هستند که :

1) استفاده از لیزر لیپولیز برای حذف چربی های انباشته شده در بخش ران برای افرادی مناسب است که دارای وزن متوسط بوده و یا اینکه وزن آنها کمی بالاتر از حد متوسط است.

2) افرادی کاندیدای مناسب این عمل زیبایی هستند که دارای پوست محکم و ارتجاعی نیز هستند.

3) جراحان بیمارانی که از نظر وضعیت عمومی در شرایط مناسب و مطلوبی هستند این عمل زیبایی را برای درمان آنها اثرگذار می دانند.

4) افرادی که تمامی رژیم های غذایی مناسب و فعالیت های ورزشی را برای درمان خود استفاده کرده اند و نتوانسته اند چربی های تجمع یافته در این ناحیه را حذف نمایند می توانند برای درمان فرم ظاهری ران ها از لیزر لیپولیز استفاده نمایند.

موارد ذکر شده از افرادی هستند که کاندیدای مناسب برای انجام جراحی زیبایی ران محسوب می شوند. لازم به ذکر است که بیمارانی که دچار سلولیت هستند کاندیدای مناسب برای انجام این عمل زیبایی نیستند علت آن هم از نظر جراحان متخصص ناهمواری های پوست در بخش ران است که بعد از جراحی باعث نافرم شدن وضعیت ظاهری نیز می گردد.

شیوه ی درمانی لیزر لیپولیز

جراح متخصص برای شروع درمان در ناحیه ران از بی حسی موضعی استفاده می کنند سپس با ایجاد یک برش کوچک روی پوست در ناحیه ران ایجاد می نمایند و از طریق این شکاف های ایجاد شده لوله ی کانولا بسیار ظریف و نازک را که دارای قطر (یک میلیمتری ) تا ( دو میلیمتری ) است و در داخل این لوله ها پر از وب لیزری( اشعه های لیزری) است را به درونی پوست ( بخش ران ) منتقل می کنند.

جراح متخصص با کمک این لوله های لیزری لغزش و حرکاتی را به سمت جلو و عقب انجام می دهند که انرژی لیزری به بخش چربی های تجمع یافته منتقل می گردد که این امر درنهایت منجر به شکست شدن توده های چربی و همچنین ذوب شدن آنها می گردد.

چربی های حرارت دیده شده به صورت طبیعی از بدن بیمار خارج می شود که جراحان از چربی های آزاده شده به منظور بالا رفتن نتیجه ی وضعیت بهبودی استفاده می نمایند.

در لیزر لیپولیز انرژی متحمل شده در ناحیه ی درمان برای کلاژن های پوست تاثیر گذاشته و با اصلاح و ترمیم آنها به سفت تر شدن و همچنین نرم شدن پوست ناحیه ران کمک بسزایی می کنند.

بهتر است بدانید که در شیوه ی جراحی لیزر لیپولیز برای حذف توده های چربی انباشته شده در بخش ران مدت زمان جراحی توسط جراح متخصص بین یک تا دو ساعت بوده است.

شیوه ی درمانی لیزر لیپولیز
شیوه ی درمانی لیزر لیپولیز

دوران بهبودی جراحی لیزر لیپولیز

بیمارانی که برای زیبایی فرم ظاهری ران ها از این جراحی استفاده می نمایند باید بدانند که 1) کبودی 2) ورم 3) قرمزی 4) شل شدن پوست ران در این ناحیه طبیعی بوده است و با گذشت چند هفته این مشکلات در بیماران برطرف می گردد.

این گروه از بیماران بعد از انجام جراحی زیبایی به مدت یک ساعت باید تحت مراقبت قرار بگیرند اما در مجموع این افراد روز بعد از جراحی می توانند به فعالیت های روزانه ی خود بپردازند که به عنوان یکی از مزیت های جراحی لیزر لیپولیز به حساب می آید.

جراح متخصص به این بیماران توصیه می کند که از انجام فعالیت های سخت و شدید و یا بلند کردن اجسام سنگین که به این بخش فشار زیادی را متحمل می شود تا مدت چهل و دو روز نیز بپرهیزند.

بهتر است که این بیماران برای انجام فعالیت های عادی روزانه ی خود به دلیل اینکه به بهبودی کامل تری دست پیدا کنند یک یا دو روز استراحت نمایند تا دوران نقاهت آنها به راحتی پشت سر گذاشته شود.

یکی دیگر از توصیه های که جراح متخصص به این بیماران می کنند این است که به منظور سرعت بخشیدن به روند درمانی خود از گن های فشرده تا مدت چهارده روز استفاده نمایند.

نتیجه ی جراحی لیزر لیپولیز برای درمان چربی ران

افرادی که از جراحی لیزر برای حذف چربی های انباشته شده در بخش روان استفاده می کنند بعد از جراحی خیلی سریع متوجه کاهش وزن و همچنین سفت تر شدن پوست در این ناحیه می شوند اما باید بدانید که نتیجه ی نهایی این عمل بعد از چند هفته در این بیماران نمایان می شود.

روند درمانی در این بیماران بصورت طبیعی صورت گرفته و توده های چربی انباشته شده از بدن دفع می شود و به تدریج شما با کاهش سایز در این ناحیه همراه می شوید.

مزیت های لیزر لیپولیز

– یکی از مزایای که این عمل زیبایی دارد این است که پوست ناحیه ران سفت و همچنین کاملا صاف تر می گردد علاوه بر این با کاهش چربی در این ناحیه بیماران نیز همراه می شوند.

– یکی از مزیت های که این شیوه ی جراحی زیبایی دارد این است که جراح متخصص از هیچ بیهوشی عمومی و یا خصوصی برای انجام مراحل درمان استفاده نمی نماید.

–  بیمارانی که این جراحی را برای حذف توده های ران استفاده کرده اند بعد از پایان جراحی می توانند برای گذراندن دوران نقاهت به منزل بروند.

–  این بیماران نیازی به مراقبت های قبل از جراحی نیز ندارند.

–  آسیب دیدگی که به بافت های اطراف ران وارد می شود بسیار کم بوده است زیرا لوله های کانولا که دارای قطر یک تا دو میلیمتری هستند به سایر بافت های اطراف ران آسیبی وارد نمی کند و همچنین علائمی از جراحی بر روی بدن باقی نمی ماند.

– یکی دیگر از مزیت های این جراحی زیبایی حداقل بودن زمان بهبودی است به این دلیل که لیزر موجب انعقاد عروق خونی و همچنین کبودی در ناحیه جراحی می شود همین امر سبب شده که جراح متخصص به این بیماران توصیه می کنند که از گن های فشرده تا سه روز متوالی استفاده نمایند.

–  یکی دیگر از مزیت های که جراحی لیزر لیپولیز دارد بیماران نیازی به دوران نقاهت و استراحت طولانی مدت برای درمان خود ندارند.

موارد ذکر شده از مزیت های لیزر لیپولیز است که جراحان متخصص برای از بین بردن توده های انباشته شده در ناحیه ران در بیماران از این شیوه ی مدرن و پیشرفته استفاده می نمایند.

بادی جت

یکی دیگر از شیوه های درمانی که برای از بین بردن چربی های اضافه در ناحیه ران توسط جراحان متخصص زیبایی انجام می شود بادی جت است. این شیوه ی جراحی یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین روشهای پیکرتراشی است که از این طریق توده های چربی موضعی را از بدن بیماران حذف می نمایند.

جراحان متخصص در این شیوه ی درمانی ابتدا از طریق فشار آب چربی را از محل تجمع تفکیک کرده و سپس خرد می نمایند. فشار آب بکار برده شده در این شیوه ی درمانی سبب می شود که پیوند میان چربی ها را از هم تفکیک و گسسته نمایند.

جراحان متخصص زیبایی با انجام این مراحل در بادی جت خروج چربی ها را به راحتی انجام داده و سپس با استفاده از دستگاه مکیده توده های چربی خرد شده را از بدن بیماران حذف می نمایند. جراحان متخصص زیبایی با انجام این عمل به زیبایی وضعیت ظاهری بیمار و همچنین داشتن یک وزن ایده آل و مطلوب نیز کمک زیادی می کنند.

بادی جت
بادی جت

سوالات رایج

مدت زمان جراحی لیزر لیپولیز برای حذف چربی های ران چه مدت است؟

همانطور که توضیح دادیم این شیوه ی درمانی پیشرفته ترین و بروزترین روش از بین بردن چربی است که بسته به پیچیدگی های که دارد ، بدون توجه به مدت زمان ریکاوری بیمار معمولا بین یک ساعت تا یک ساعت و نیم زمان بر است.

سن مناسب برای انجام جراحی لیزر لیپولیز چند سالگی است؟

همه ی افراد برای انجام این عمل جراحی زیبایی مناسب بوده اند اما حداقل سن برای انجام این عمل از نظر جراحان متخصص زیبایی هجده سالگی بوده است.

نتیجه ی جراحی لیپوماتیک در از بین بردن چربی ران تا چه مدت باقی می ماند؟

در این شیوه ی درمانی بافت های چربی به طور دائم با عمل لیپوماتیک از بین می رود این امر سبب شده که بیمار در این ناحیه دچار اضافه وزن نشود اما در کنار این جراحی بیماران باید از یک رژیم غذایی مناسب و فعالیتهای ورزشی سبک نیز استفاده نمایند.

اگر ساکن شمال هستید برای جراحی لاغری توصیه می کنیم صفحه بهترین دکتر جراحی لاغری در شمال را مشاهده کنید.

در جراحی لیپوماتیک کبودی و ورم تا چه مدت بر روی ناحیه ی عمل باقی می ماند؟

این جراحی نیز همانند سایر جراحی های دیگر که برای از بین بردن چربی های بخش روان استفاده می شود دارای کبودی و ورم بوده است که این علائم بعد از جراحی طبیعی بوده است و مدت چهارده روز تا بیست و یک روز زمان می برد تا به طور کامل محو گردد.

در جراحی لیپوماتیک کبودی و ورم تا چه مدت بر روی ناحیه ی عمل باقی می ماند؟
در جراحی لیپوماتیک کبودی و ورم تا چه مدت بر روی ناحیه ی عمل باقی می ماند؟

نتیجه گیری

امروزه بیشتر افراد مخصوصا بانوان از چربی های اضافه در ناحیه ران که باعث نافرم شدن ظاهر آنها می شوند احساس نارضایتی می کنند. جراحان متخصص زیبای برای برطرف کردن توده های چربی در بخش ران از عمل لیفت ران ، لیپوساکشن ، لیپوماتیک ، لیزر لیپولیز ، بادی جت ( یکی از شیوه های جراحی پیکرتراشی است) که به زیبایی فرم ظاهری آنها کمک بسزایی می کند استفاده می نمایند.

یکی از بیماری های مزمن که ممکن است برای اکثر افراد به وجود آید دیابت می باشد برای انجام جراحی پای دیابتی توصیه می کنیم از پست جراحی پای دیابتی دیدن کنید.

لطفا پس از مطالعه این مقاله، از پست بالون معده در اصفهان دیدن کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رزا
رزا
1 سال قبل

سلام اوناییکه رانهایه لاغر دارند چه بکنند ؟

با یک کلیک مشاوره بگیرید