عمل لوزالمعده برای درمان دیابت

عمل لوزالمعده برای درمان دیابت راهکاری است که می‌تواند در مواردی به کمک بیمار آید و شرایط سلامتی را برای او فراهم کند. همان‌طور که می‌دانید دیابت یک بیماری مزمن شناخته می‌شود که توانسته افراد بسیاری در سر تا سر دنیا با مشکلاتی مواجه کند.

اگر نگران هزینه درمان جراحی پانکراس که برای بهبود لوزالمعده می باشد هستید توصیه می کنیم از صفحه هزینه عمل پانکراس در ایران دیدن کنید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510 📞

مقدمه

حتی اغلب افرادی که نشانه‌های هیچ‌گونه بیماری در آن‌ها دیده نمی‌شود، ممکن است به دیابت مبتلا شده باشند. بنابراین در سال گذشته میلادی فدراسیون بین‌المللی که برای دیابت تشکیل‌ شده است توانسته فعالیت‌های منحصر به فردی برای اطمینان پیدا کردن از شکاف‌های مربوط دیابت نوع دوم انجام بدهد.

عمل لوزالمعده برای درمان دیابت
عمل لوزالمعده برای درمان دیابت

در شرایط خاص وقتی‌که بیماری دیابت برای افراد بسیار خطرناک می‌باشد، عمل لوزالمعده برای درمان دیابت انجام می‌گیرد. انجام این نوع عمل جراحی ممکن است با مزیت‌های متعددی رو به ‌رو باشد.

برای این‌که شناخت کلی در رابطه با مواقع انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت داشته باشید و از مزیت‌های آن بیشتر آگاه شوید، در ادامه این مطلب می‌توانید با ما همراه باشید تا اطلاعات مفید و ارزنده‌ای در رابطه با این عمل لوزالمعده برای درمان دیابت بگوییم و در شرایط لزوم بتوانید از آن استفاده کنید تا سلامتی خود را بازیابید.

برای انجام جراحی پانکراس برای بهبود لوزالمعده توصیه میکنیم از صفحه بهترین جراح پانکراس ایران دیدن کنید.

عمل لوزالمعده برای درمان دیابت
عمل لوزالمعده برای درمان دیابت

آیا عمل لوزالمعده برای درمان دیابت موثر است؟

بله، درمان دیابت فقط به تزریق انسولین نیست و درمان بخوبی اگر انجام نشود و مشکلات ثانویه بوجود بیاید.

دیابت با فشار خون بر قلب و عروق کلیه و چشم تأثیر منفی بگذارد.

عمل لوزالمعده یا پانکراس بهترین روش درمانی است که تمام عوارض ناشی از دیابت را کنترل نماید.

در ادامه این مطلب به عنوان‌های زیر خواهیم پرداخت:

چه اطلاعاتی در رابطه با بیماری دیابت و عوامل پیدایش آن دارید؟

چه اطلاعاتی در رابطه با انواع دیابت و خصوصیات آن‌ها دارید؟

آگاهی‌های لازم در رابطه با دیابت نوع ۱

آگاهی‌ لازم در رابطه با دیابت نوع ۲

چه اطلاعاتی در رابطه با تعداد افراد مبتلا به بیماری دیابت دارید؟

چه اطلاعاتی در رابطه با راه‌های تشخیص دیابت دارید؟

نکته مهم در رابطه با پیدایش دیابت

چه اطلاعاتی در رابطه با پایش قند خون دارید؟

اندازه‌گیری قند خون توسط بیمار

دستگاه بررسی قند خون

به ‌عنوان نمونه

وجود اضافه ‌وزن برای دیابت نوع دوم

چه اطلاعاتی در رابطه با عوامل به وجود آمدن دیابت نوع ۲ دارید؟

چه اطلاعاتی در رابطه با دیابت بارداری و تعداد افراد مبتلا به آن دارید؟

توجه داشته باشید

حرکت ژنتیکی برای تشکیل دیابت

چه اطلاعاتی در رابطه با نشانه‌های دیابت نوع دوم دارید؟

 نشانه‌های مختلف وجود دیابت نوع دوم در بدن بیمار

چه اطلاعاتی در رابطه با عمل لوزالمعده برای درمان دیابت دارید؟

پیوند لوزالمعده برای درمان دیابت

آیا می‌دانید به چه دلیل عمل لوزالمعده برای درمان دیابت صورت می‌گیرد؟

 دلیل انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت

آیا می­دانید چه افرادی کاندید مناسب برای انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت هستند؟

چه اطلاعاتی در رابطه با مزایای عمل لوزالمعده برای درمان دیابت دارید؟

معایب عمل لوزالمعده برای درمان دیابت

آیا می‌دانید انواع عمل لوزالمعده برای درمان دیابت چگونه دسته‌بندی می‌گردد؟

پیوند لوزالمعده به‌ تنهایی

پیوند لوزالمعده و کلیه

پیوند جزایر لانگرهانس پانکراس

انتخاب مرکز معتبر برای انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت

بررسی موارد موردنظر توسط مرکز جراحی

فعالیت‌های مدنظر در زمان انتظار بیمار

انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت به چه صورت است؟

نتیجه انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت

نشانه‌ها و علایم پس زدن پیوند لوزالمعده

میزان موفقیت عمل لوزالمعده برای درمان دیابت

آیا نیاز است بعد از انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت رژیم و تغذیه رعایت کرد؟

سخن آخر

چه اطلاعاتی در رابطه با بیماری دیابت و عوامل پیدایش آن دارید؟

در بین افرادی که به بیماری دیابت مبتلا شده‌اند، عوامل مختلفی وجود داشته است. همین‌طور وجود انواع متعدد دیابت باعث شده که بنا بر شرایط موجود افراد به آن‌ها مبتلا شوند.

رایج‌ترین دیابت نوع اول، نوع دوم و دیابت بارداری شناخته ‌شده است. بیماری که از ابتدای تولد تا جوانی ظاهر می‌شود، به‌ عنوان دیابت نوع اول شمرده می‌شود.

چه اطلاعاتی در رابطه با بیماری دیابت و عوامل پیدایش آن دارید؟
چه اطلاعاتی در رابطه با بیماری دیابت و عوامل پیدایش آن دارید؟

اما هیچ سن دقیقی برای وجود دیابت نوع دوم گزارش نشده ‌است و ممکن است در هر سنی اتفاق بیفتد. برای این که این بیماری به‌ سادگی رفع گردد، عوامل و راه‌های مختلفی تاثیرگذار هستند و می‌توان از وجود آن پیش‌گیری‌های لازم را انجام داد.

البته برخی از افراد به نسبت دیگر افراد دارای زمینه‌ فعالی برای مبتلا شدن به دیابت می‌باشند. مهم‌ترین نشانه‌ها و عواملی که می‌تواند باعث شود افراد به دیابت نوع دوم بیشتر دچار شوند، شامل موارد زیر می‌شود.

 • مسائل ژنتیکی
 • نداشتن تحرک و فعالیت
 • افزایش فشارخون
 • رژیم غذایی نامناسب

چه اطلاعاتی در رابطه با انواع دیابت و خصوصیات آن‌ها دارید؟

مسئله مشخصی که برای مبتلا شدن به دیابت وجود دارد، این است که بدن توانایی به وجود آوردن انسولین مورد نیاز برای این‌که سالم بماند را ندارد. هنگام غذا خوردن میزان قند یا گلوکز گلوکز به‌ وجود آمده در سطح بسیار زیاد می‌شود.

سپس شرایطی رخ می‌دهد که لوزالمعده می‌تواند انسولین را به وجود بیاورد. وجود انسولین در بدن سبب می‌شود که راه سلول‌ها باز شود و نفوذ گلوکز از طریق این سلول‌ها اتفاق می‌افتد. وجود گلوکز در بدن می‌تواند انرژی موجود برای انجام فعالیت‌های روزمره را تامین کند.

اما هنگامی ‌که شخصی دچار بیماری دیابت می‌گردد، این شرایط در بدن آن به وجود نمی‌آید و باعث از دست رفتن انرژی او در طول روز می‌گردد.

حال در ادامه برای شما شرح مختصری از انواع دیابت را خواهیم داشت تا با آشنایی آن‌ها بتوانید شرایط لازم را برای عمل لوزالمعده برای درمان دیابت شناسایی کنید و در صورت لزوم برای سلامت خود از این نوع عمل استفاده کنید.

اگر ساکن تهران هستید برای انجام  جراحی لاغری توصیه می کنیم صفحه بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران را مشاهده کنید.

آگاهی‌های لازم در رابطه با دیابت نوع ۱

نوعی از بیماری دیابت با عنوان دیابت نوع اول شناخته می‌شود که ممکن است نام دیگر آن دیابت نوجوانان باشد. دلیل اسم‌گذاری این نوع از دیابت بر این است که از بدو تولد تا هنگام کودکی یا نوجوانی ظهور پیدا می‌کند.

سلول‌هایی در لوزالمعده وجود دارند که به نام سلول‌های جزیره‌ای شناخته می‌شوند. مهم‌ترین وظیفه اصلی این نوع سلول‌هایی است که میزان گلوکز در خون را بررسی کنند و بتوانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.

هنگامی‌که این فرایند در بدن شکل می‌گیرد، برای نرمال‌سازی لایه‌های قند خون میزان مشخصی از انسولین تولید می‌گردد. هنگامی‌که دیابت نوع اول صورت می‌گیرد، سیستم ایمنی که در بدن وجود دارد باعث از بین بردن انسولین‌های موجود می‌گردد و بررسی‌های نشان داده انسولین آن را به ‌عنوان یک جسم ناشناس می‌شناسد که به ‌عنوان بیماری خودایمنی شناخته می‌شوند.

آگاهی‌های لازم در رابطه با دیابت نوع ۱
آگاهی‌های لازم در رابطه با دیابت نوع ۱

طی تحقیقات انجام ‌شده محققان نمی‌تواند اطلاعات کاملی از نحوه رخ دادن کامل این شرایط بیان کنند. اگر انسولین کافی در بدن شکل نگیرد، قند مصرفی در طول شبانه ‌روز در بدن باقی خواهد ماند و به ‌مرور بیشتر و بیشتر می‌شود و باعث کاهش یافتن گلوکز های سلول‌های بدن می‌گردد.

برای‌ اینکه بتوان از این مشکل برای بیماران پیشگیری کرد، نیاز است انسولین موجود وارد بدن افراد شود تا بتواند میزان گلوکز و سلول‌های گلوکز در بدن را تامین کند و انسولین تولید شده در بدن شرایطی را برای سوزاندن انواع قندها فراهم می‌کند.

آگاهی‌ لازم در رابطه با دیابت نوع ۲

امروزه پیدایش بیماری دیابت نوع دوم بسیار زیاد شده ‌است. در سال‌های اخیر اشخاصی که سن بالاتر از ۳۵ سال داشته‌اند، بیشتر به این معضل دچار شده­اند اما امروزه به دلیل این‌که این بیماری بسیار همه‌گیر شده ‌است، می‌تواند برای کودکان و جوانان نیز خطری جدی به حساب آید.

در مقایسه با دیابت نوع اول میزان دیابت نوع دوم برای افرادی که به آن مبتلا شده می­شوند، میزانی از انسولین وجود دارد. اما تشکیل درصدی از انسولین برای بدن کافی نمی‌باشد.

بنابراین تلاش انسولین در بدن این است تا با گشاد کردن سلول‌های بدن نفوذ گلوکز در سلول‌ها را بیشتر کند. اما در شرایطی این عملکرد امکان‌پذیر نمی‌باشد.

استفاده از داروهای خوراکی در شرایطی می‌توانند به کمک دیابت نوع دوم آیند و در تشکیل انسولین موردنظر برای بدن یاری کنند. اما اگر شدت و وخامت بیماری بیش ‌از اندازه باشد، از طریق داروهای خوراکی انسولین تولید نمی‌گردد و نیاز به تزریق انسولین دارند.

بیشترین نوع بیماری‌های دیابت در دیابت‌های نوع اول و دیابت‌های نوع دوم خلاصه می‌شود

بیشترین نوع بیماری‌های دیابت در دیابت‌های نوع اول و دیابت‌های نوع دوم خلاصه می‌شود و مدل‌های مختلف دیگری از دیابت در بدن افراد شکل می‌گیرد که با عنوان‌های دیابت بارداری و پیش دیابت شناخته می‌شوند.

همان‌طور که از نام آن‌ها مشخص است، می‌توانند هشداری برای وجود دیابت و یا به دیابت در هنگام بارداری باشند. بررسی‌هایی که بر روی دیابت بارداری صورت‌ گرفته است، این است که فرد قبل‌ از این‌که اقدامات لازم را برای بارداری انجام بدهند، دچار هیچ‌گونه دیابتی نبوده ‌است.

اما با وجود بارداری سطح قند خون در بدن او افزایش ‌یافته است. تا به این ‌جای این ‌موضوع قصد داشتیم اطلاعات و آگاهی‌های لازم به ان رابطه با انواع دیابت را برای شما داشته باشیم.

در شرایطی نیاز است از عمل لوزالمعده برای درمان دیابت استفاده شود تا سلامت بیماران فراهم گردد. حال برای این‌که دلایل استفاده از عمل لوزالمعده برای درمان دیابت را ذکر کنیم، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

بیشترین نوع بیماری‌های دیابت در دیابت‌های نوع اول و دیابت‌های نوع دوم خلاصه می‌شود
بیشترین نوع بیماری‌های دیابت در دیابت‌های نوع اول و دیابت‌های نوع دوم خلاصه می‌شود

چه اطلاعاتی در رابطه با تعداد افراد مبتلا به بیماری دیابت دارید؟

گزارشات متعددی بر اساس تحقیق‌های فدراسیون بین ‌المللی دیابت ذکر شده است. این گزارش تعیین کرده تا به امروز میزان زیادی از افراد در سرتاسر دنیا به این بیماری دچار شده و روز به ‌روز آمار این بیماران رو به ‌افزایش می‌باشد. بنابراین نمی‌توان تعداد تعیین ‌شده‌ای از افراد مبتلا به بیماری دیابت را ذکر کرد.

در سال 2013 ارزیابی‌هایی که بر اساس تحقیقات سازمان بهداشت جهانی صورت گرفت، نشان داد افرادی که دچار بیماری دیابت شده‌اند به نسبت سال‌های قبل دو برابر بوده‌اند.

دیابت هفتمین بیماری است که بر اساس تحقیقات شکل ‌گرفته در کشور آمریکا عامل مؤثری برای مرگ ‌و میر می‌باشند و تعداد آماری که بر اساس مرگ ‌و میر این بیماری صورت‌ گرفته است، به نسبت بیماری‌هایی همانند سرطان پستان و ایدز افزایش ‌یافته است.

بنابراین برای این‌که بتوان فوراً به وجود دیابت در بدن پی بود و درمان را آغاز گردد، غربالگری دیابت نوع دوم کمک می‌کند و نقش بسیار عمده‌ای را در درمان این بیماری ایجاد می‌کند.

اگر هیچ‌گونه اقدامی برای درمان دیابت انجام نشود، خطرات و تأثیرات بسیار بدی که بر روی زندگی افراد می‌گذارد، می‌تواند آن‌ها را با مرگ مواجه کند.

برای کنترل کاهش قند خون توصیه می کنیم پست درمان قطعی قند خون را مطالعه نمائید. همچنین می توانید با مطالعه درمان دیابت در 30 روز اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

مشکلات متعددی در کنار بیماری دیابت در بدن افراد شکل می‌گیرد

مشکلات متعددی که در کنار بیماری دیابت در بدن افراد شکل می‌گیرد، شامل سکته مغزی و مشکلات قلبی می‌باشد که به‌ عنوان مهم‌ترین آن‌ها شناخته‌شده اند.

اما در کنار آن‌ها مشکلات دیگری نیز صورت می‌گیرد. یک عامل مؤثر برای وجود بیماری‌های کلیوی و همین‌طور قطع عضو در اندام‌های پایین ‌تنه دیابت شناخته ‌شده است و به‌ غیر از این عوامل می‌تواند کاهش بینایی برای بیمار را در بر داشته باشد.

بنابراین درمان دیابت بسیار مهم شمرده می‌شود که در برخی مواقع برای این‌که درمان فراهم گردد، نیاز به عمل لوزالمعده می‌باشد. البته تشخیص عمل لوزالمعده برای درمان دیابت توسط پزشک انجام می‌گیرد.

مشکلات متعددی در کنار بیماری دیابت در بدن افراد شکل می‌گیرد
مشکلات متعددی در کنار بیماری دیابت در بدن افراد شکل می‌گیرد

چه اطلاعاتی در رابطه با راه‌های تشخیص دیابت دارید؟

نشانه‌های رایجی در بین اشخاص مبتلا به دیابت برای تشخیص آن وجود دارد. برای‌ اینکه اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید، شرح مختصری در رابطه با این نشانه‌ها برای شما داریم.

 • اگر شخص در طول روز برای ادرار بسیار زیاد مراجعه می‌کند، یک نشانه از وجود دیابت است.
 • اگر فرد در طول روز بسیار احساس تشنگی می‌کند، به‌ عنوان یک عامل مؤثر برای وجود دیابت شناخته می‌شود.
 • اگر احساس گرسنگی بیش ‌از اندازه در طول روز به افراد دست می‌دهد، وجود دیابت تایید شده می‌باشد.
 • در برخی مواقع خسته شدن زیاد و کاهش بینایی برای افراد مبتلا به دیابت اتفاق می‌افتد.
 • زمان بهبودی افراد در هنگام بریدگی و یا کبودی بسیار زیاد می‌باشد که عامل مؤثری برای وجود دیابت است.
 • اگر فرد به ‌اندازه کافی غذا میل می‌کند، اما دچار لاغری و کاهش وزن بسیار است، امکان این‌که به دیابت مبتلا باشد بسیار است.
 • اگر شخصی احساس درد بسیار در بخش دست‌ها و پاها داشته باشد و یا احساس سوزش در آن‌ها شکل بگیرد، نشانه‌های دیابت نوع دوم می‌باشد.

عدم تحرک و فعالیت‌های مفید

در حالت کلی عدم تحرک و فعالیت‌های مفید در طول روز در کنار افزایش وزن عامل مؤثری برای شکل‌گیری دیابت نوع دوم شناخته می‌شود. اگر فرد مرتباً ورزش کند، پیش‌گیری‌های لازم را برای وجود دیابت نوع دو انجام می‌دهد.

اما اگر شدت دیابت نوع دوم در افراد بسیار زیاد باشد، تنها عمل‌های جراحی می‌توانند درمان را برای او فراهم کنند. یکی از مهم‌ترین عمل‌هایی که برای این موارد صورت می‌گیرد، عمل لوزالمعده برای درمان دیابت است که با توجه به تشخیص پزشک می‌تواند کاربردی و مهم شناخته شود.

عدم تحرک و فعالیت‌های مفید
عدم تحرک و فعالیت‌های مفید

نکته مهم در رابطه با پیدایش دیابت

همان‌طور که گفتیم هنگامی‌که افزایش قند خون صورت می‌گیرد، بیماری قند و دیابت شکل می‌گیرد. حال اشخاصی که به بیماری دیابت نوع دوم دچار می‌شوند، در آزمایشات صورت ‌گرفته میزان قند خون آن‌ها بالاتر از ۹۶ تا ۱۱۲ میلی‌گرم در دسی ‌لیتر شناخته‌ شده است.

مهم‌ترین دلیل وجود این بیماری کاهش یافتن قدرت شکل‌گیری هورمون انسولین می‌باشد و بدن در مقابل تشکیل انسولین از خود مقاومت نشان می‌دهد. به دلیل این‌که بدن قدرت تولید کردن انسولین را ندارد، عملکردهای عادی بدن انجام نمی‌شوند و با استفاده از کارهای گوناگون می‌توان از انسولین در کاهش قند خون استفاده کرد.

تا به این ‌جای این مطلب متوجه شدید که دو نوع اصلی از دیابت وجود دارد. شکل‌گیری دیابت نوع اول در حالتی است که سلول‌های بتا در پانکراس از بین می‌برند و سبب عدم تولید انسولین می‌گردند.

در هنگام بروز دیابت نوع دوم افزایش مقاومت بدن در مقابل انسولین شکل می‌گیرد

اما در هنگام بروز دیابت نوع دوم افزایش مقاومت بدن در مقابل انسولین شکل می‌گیرد و در نهایت باعث از بین بردن سلول‌های بتای پانکراس می‌گردد و همین‌طور متوقف شدن تولید انسولین را دربر دارد.

در بسیاری از موارد مشاهده ‌شده است که وجود دیابت نوع دوم از طریق عوامل ارثی، عدم فعالیت‌های روزانه و افزایش وزن صورت‌گرفته و اثربخشی این موارد به‌ حدی بر روی رویه‌ای شکل‌گیری دیابت نوع دوم مهم است که افراد برای پیشگیری می‌توانند این موارد را مهم بشمارند.

سرعت و قدرت بدن در هنگام پیدایش این دیابت در هنگام سوخت ‌و ساز گلوکز از بین خواهد رفت و باعث بیشتر شدن وضعیت قند خون می‌گردد.

اگر از بیماری دیابت رنج میبرید برای درمان این بیماری پیشنهاد می کنیم پست درمان دیابت بدون دارو را مطالعه نمائید

هایپوگلیسمی

نام دیگری که برای این شرایط در بدن صورت می‌گیرد، هایپوگلیسمی می‌باشد. رگ‌های کوچک بدن بر اثر وجود قند خون در طولانی مدت از بین می‌رود و می‌تواند بر روی بخش‌های مختلف بدن همانند چشم، عصب و کلیه‌ها و اثرات منفی بگذارد. به‌ غیر از این موارد وجود دیابت خطرهای بیماری قلبی عروقی را بسیار افزایش می‌دهد.

با این موارد ذکر شده اگر افراد از طریق غربالگری به وجود این بیماری در بدن خود پی ببرند، از وجود مشکلات و خطرات متعددی که صورت می‌گیرد جلوگیری می‌کنند. بنابراین غربالگری انجام آزمایش قند خون کمک می‌کند تا افراد بتوانند این بیماری را کنترل کنند.

اما اگر وخامت اوضاع در بیماری دیابت بسیار زیاد باشد، پزشک ناچار است عمل لوزالمعده برای درمان دیابت را برای بیمار تجویز کند. نیازمند حال اگر می‌خواهید بدانید مزایای در نظر گرفته‌ شده در عمل لوزالمعده برای درمان دیابت چیست، در ادامه با ما همراه باشید.

هایپوگلیسمی
هایپوگلیسمی

چه اطلاعاتی در رابطه با پایش قند خون دارید؟

دو راهکار اصلی و عمده برای پایش قند خون صورت می‌گیرد، اولین شیوه مؤثری که می‌تواند کمک کند تا پایش قند خون صورت بگیرد از طریق اقدامات مؤثر بیمار می‌باشد. اما دومین گزینه به واسطه تشخیص پزشک انجام می‌گیرد.

اگر شخص بیمار خودش اقدامات لازم را برای پایش قند خون انجام بدهد، انواع دستگاه‌های خانگی می‌توانند کمک کنند تا ارزیابی‌های لازم برای میزان قند خون مؤثر واقع شود و با اندازه‌گیری قند خون شیوه گلوکز پلاسما نیز بررسی شود و در کوتاه ‌مدت نشان می‌دهد که میزان تنظیم قند خون به چه صورت می‌باشد.

حال در شرایطی که نیاز است پایش قند خون در دراز مدت انجام بگیرد، پزشک تجویز می‌کند که آزمایش‌های هموگلوبین به ‌صورت دوره‌ای برای بیمار انجام بگیرد تا بین ۲ تا ۳ ماه گذشته نشانگر میزان تنظیم قند خون باشد.

برای درک بهتر پایش قند خون بهتر است بدانید این دو راهکار کامل‌کننده یکدیگر می‌باشند و تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. تکرار اندازه‌گیری‌های قند خون با تجویز پزشک و جواب آزمایش هموگلوبین ثابت می‌کند که چه اقداماتی در رابطه با درمان و کنترل دیابت لازم است صورت بگیرد.

اندازه‌گیری قند خون توسط بیمار

برای این‌که مدیریت دیابت در بدن افراد شکل بگیرد، شخص بیمار نقش عمده‌ای را ایفا می‌کند. اگر بررسی‌های قند خون و مدیریت آن از طرف بیمار به واسطه دستگاه‌های مختلف صورت بگیرد، این می‌تواند راهکار مؤثری برای جلوگیری از تشکیل بیماری قند خون باشد. اغلب افرادی که به بیماری دیابت مبتلا شده‌اند، از انسولین استفاده دارند. تنظیم قند خون برای این افراد صورت نمی‌گیرد.

اما شرایط پایش قند خون به واسطه بیمار می‌تواند بر روی وضعیت آن‌ها مدیریت دقیق‌تری را به ‌همراه داشته باشد. سپس برنامه‌ریزی بهتری برای شرایط موجود افراد تنظیم می‌گردد تا بتوانند مدیریت قند خون را که دارای مزایای بسیاری است انجام بدهد.

اندازه گیری قند خون قبل و بعد از غذا

به ‌عنوان نمونه می‌توانند قبل ‌از خوردن غذا و دو ساعت بعد از خوردن غذا اندازه‌گیری قند خون را بر عهده بگیرند تا این بتواند میزان مصرف غذا را بر اساس قند خون آن‌ها شناسایی کند.

این‌ که بیمار از این شرایط آگاهی داشته باشد، کمک می‌کند تا وعده‌های غذایی خود را به‌ صورت متناسب تعیین کند. همین‌طور چک کردن مرتب قند خون باعث می‌شود، فرد بداند در هنگام انجام فعالیت‌های روزمره بدن او به چه میزان انسولین نیاز دارد. اعتماد به ‌نفس از دست ‌رفته بیماران در راستای مدیریت و پایش قند خون اتفاق می‌افتد.

به دلیل این‌که فرد آگاهی لازم را برای توانایی مراقبت از خود پیدا می‌کنند و شرایطی را برای درمان خود فراهم می‌کنند. اما اگر میزان قند خون افراد به ‌حدی بالا باشد که توسط خود بیمار غیرقابل ‌کنترل باشد، نیاز است از عمل لوزالمعده برای درمان دیابت استفاده شود.

اندازه گیری قند خون قبل و بعد از غذا
اندازه گیری قند خون قبل و بعد از غذا

دستگاه بررسی قند خون

مدل‌های مختلفی از دستگاه‌هایی که قدرت اندازه‌گیری قند خون را دارند، موجود است. برخی از آن‌ها نمونه‌های داخلی و برخی دیگر نمونه‌های خارجی هستند. این دستگاه دو قسمت الکترونیکی در یک نوار دارد که می‌تواند میزان قند خون نشان بدهد.

استفاده از هر نوار برای اندازه‌گیری یک‌بار قند خون امکان‌پذیر می‌باشد. اگر دستگاه شرایط لازم را برای انجام قند خون نداشته باشد، به تأیید کمپانی تولیدکنندگان دستگاه نمی‌رسد.

از جهتی دیگر برخی از دستگاه‌های نامعتبر وجود دارد که این دستگاه توانایی بررسی قند خون را ندارند. به ‌همین دلیل برای این‌که بیماری خود را بهتر تشخیص دهید، نیاز دارید از دستگاهی استفاده کنید که به تأیید وزارت بهداشت رسیده باشد.

لیست بسیاری از دستگاه‌های موجود در وزارت بهداشت وجود دارد که این دستگاه‌ها مجوز کافی را برای تعیین قند خون دارند و گواهی آن‌ها می‌تواند نشان از اعتبار آن‌ها باشد.

برای‌ اینکه بتوان از این دستگاه‌ها استفاده داشت، نیاز است آموزش‌های مربوطه در این حیطه را دید و برای ‌اینکه بهترین عملکرد از این دستگاه صورت بگیرد، باید از افرادی که در این حیطه سابقه دارند کمک گرفت.

حال نکته جالب این است که بعد از این‌که این دستگاه بررسی قند خون را انجام داد و تشخیص وجود دیابت صورت گرفت، برای این‌که بتوان نوع دیابت را تعیین کرد، شرایط و عوامل مختلفی تعیین‌کننده هستند. داشتن نشانه‌های بیماری نمی‌تواند باعث شود که هر کدام از گروه‌های دیابت مشخص شود.

به ‌عنوان نمونه

برای این‌که درک این‌ موضوع بهتر انجام بگیرد، لازم است مثالی برای شما داشته باشیم. اشخاصی که دچار دیابت بارداری شده‌اند، ممکن است بعد از این‌که دوران بارداری آن‌ها به اتمام رسید، دیابت بارداری در بدن آن‌ها تبدیل به دیابت نوع دوم شود.

بنابراین بیمار و پزشک برای این‌که بتوانند برچسبی برای نوع دیابت صورت بدهند، نیاز به شناخت دلایل و عوامل به وجود آمدن آن دارد و این نکات می‌تواند در مورد درمان آن از اهمیت بسیاری برخوردار باشد.

دسته‌بندی دیابت در گذشته به‌گونه‌ای بود که به دو نوع وابسته به انسولین و غیروابسته به انسولین شناخته می‌شد. مشکلات متعددی در دهه ۷۰ و ۹۰ در هنگام مواجهه این بیماری صورت گرفته می‌شد. بنابراین تشخیص محققان بر این بود که دسته‌بندی از این نوع دیابت صورت بدهند که به شکل دسته‌بندی امروزی یعنی دیابت نوع ۱، دیابت نوع ۲، دیابت بارداری و دیگر موارد صورت ‌گرفته است.

بین ۹۰ تا ۹۵ درصد از افرادی که به دیابت نوع دوم دچار شده‌اند، بدن آن‌ها در برابر انسولین مقاوم می‌باشد

بین ۹۰ تا ۹۵ درصد از افرادی که به دیابت نوع دوم دچار شده‌اند، بدن آن‌ها در برابر انسولین مقاوم می‌باشد و بیماران در ابتدای بیماری با نقص انسولین مواجه هستند.

معنی اصلی این عملکرد در بدن افراد دیابتی بدین‌گونه است که شرایط موجود برای ایجاد انسولین در بدن وجود دارد. ممکن است میزان غلظت انسولین در خون از میزان طبیعی بیشتر باشد، اما دریافت کننده‌های بدن فرد در قیاس با انسولین دارای قدرت بیشتری هستند.

در نهایت اجازه نفوذ انسولین به سلول‌ها داده نمی‌شود و نمی‌توانند فعالیت‌های عادی خود را به سرانجام برساند. بنابراین بیمار برای این‌که بتواند ادامه‌ی زندگی خود را در بهترین حالت سپری کند، به‌ صورت همیشگی نیاز به انسولین خارجی دارد و دلایل متعددی برای این شرایط ذکر شده است.

بین ۹۰ تا ۹۵ درصد از افرادی که به دیابت نوع دوم دچار شده‌اند، بدن آن‌ها در برابر انسولین مقاوم می‌باشد
بین ۹۰ تا ۹۵ درصد از افرادی که به دیابت نوع دوم دچار شده‌اند، بدن آن‌ها در برابر انسولین مقاوم می‌باشد

وجود اضافه ‌وزن برای دیابت نوع دوم

افزایش وزن در افرادی که دچار دیابت نوع دوم می‌باشد، باعث بالا بردن استحکام انسولین در بدن می‌گردد و در نهایت در بین بانوان وجود بیماری دیابت نوع دوم بیشتر از آقایان می‌باشد.

پیدایش اندک کتواسیدوز در این نوع دیابت باعث می‌شود، در صورت وجود استرس در بدن فرد، بیماری‌های دیگر عفونی نیز شکل بگیرد و به ‌همین دلیل این شکل از دیابت در مدت زیادی به ‌صورت ناشناس در بدن افراد فعالیت می‌کند.

زیرا مهم‌ترین فرآیند آن این است که به ‌تدریج باعث بیشتر شدن قند خون می‌گردد و شرایط اولیه آن نشان ‌دهنده وجود دیابت نیست. اما به ‌مرور زمان بیماران متوجه حضور دیابت در بدن خود می‌شوند.

درمان‌های دارویی در هنگام مقاومت بدن به نسبت انسولین کمتر می‌شود. اگر افراد در سنین پایین مثلاً در دوران کودکی یا نوجوانی به این مشکل دچار شوند، بدن وزن کمی را کاهش می‌دهد

اما اگر شرایط سنی افراد بالا رود خطرپذیری این نوع دیابت به دلیل عدم تحرک‌های موجود بیشتر می‌شود. اغلب بانوانی که دچار سابقه قبلی دیابت بارداری بوده‌اند و یا این‌که با مشکل فشارخون دست ‌و پنجه نرم می‌کنند، وجود دیابت در بدن آن‌ها شکل می‌گیرد.

تأثیرپذیری دیابت نوع دوم در مسائل ارثی به نسبت دیابت نوع یک بیشتر است. اما پیچیدگی‌های بسیاری برای این نوع از مسائل ذکر شده ‌است که تاکنون شناسایی نشده‌اند. بنابراین نیاز به درمان برای دیابت نوع دوم بسیار دیده می‌شود.

در برخی مواقع تشخیص پزشک بر این است تا از عمل لوزالمعده برای درمان دیابت استفاده شود و سلامت بیمار فراهم گردد. حال اگر قصد دارید بدانید چه شرایطی باعث انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت می‌گردد، در ادامه این مبحث با ما همراه باشید.

چه اطلاعاتی در رابطه با عوامل به وجود آمدن دیابت نوع ۲ دارید؟

در پیدایش بیماری دیابت نوع دوم موارد مختلفی نقش دارند که می‌توان به مهم‌ترین آن‌ها یعنی عدم تحرک وزن نامناسب، چربی بالا، فشار خون و دیگر موارد اشاره کرد. برای این‌که بدن فرد بتواند به دیابت نوع دوم مقاومت نشان بدهد، مدیریت این دسته از موارد برعهده‌ی بیمار می‌باشد.

اما عوامل دیگری نقش بسیاری بر روی پیدایش دیابت نوع دوم دارند که مهم‌ترین آن‌ها موارد ژنتیک و ارثی می‌باشند. اگر شخص در اقوام نزدیک خود بیماری مبتلا به دیابت نوع دوم داشته باشد، نیاز است که پیش‌گیری‌های لازم را برای وجود دیابت نوع دوم انجام بدهد.

چه اطلاعاتی در رابطه با عوامل به وجود آمدن دیابت نوع ۲ دارید؟
چه اطلاعاتی در رابطه با عوامل به وجود آمدن دیابت نوع ۲ دارید؟

به دلیل این‌که احتمال به وجود آمدن این دیابت در بدن او نیز بسیار می‌باشد. طی تحقیقات نشان‌ داده ‌شده دریافتیم که شیوع بیماری دیابت نوع دوم در نژادهایی همانند سرخ‌پوستان، سیاه‌پوستان و اسپانیایی‌ها بیشتر دیده‌ شده است و این دسته از نژادها تأثیرات بیشتری از وجود بیماری دیابت نوع دوم نشان داده‌اند. از طرفی دیگر ریسک مبتلا شدن به بیماری دیابت نوع دوم با افزایش سن بیشتر می‌شود.

همین‌طور زنانی که به دیابت مبتلا هستند نیز ممکن است به بیماری سندرم تخمدان پلی کیستیک دچار شوند. بنابراین پیش‌گیری‌های لازم برای وجود دیابت نوع دوم مهم می‌باشد و در صورت مبتلا شدن نیاز است، درمان صورت بگیرد که یکی از درمان‌های مهم برای این بیماری عمل لوزالمعده برای درمان دیابت می‌باشد.

چه اطلاعاتی در رابطه با دیابت بارداری و تعداد افراد مبتلا به آن دارید؟

هنگامی‌که میزان گلوکز خون در دوران بارداری بیشتر می‌گردد و بین 5 تا  10 درصد اندازه‌گیری می‌شود، سبب به وجود آمدن دیابت بارداری می‌شود. این موارد هنگامی بیشتر می‌شود که بدن به انسولین مقاومت نشان می‌دهد و این مقاومت روز به ‌روز افزایش پیدا می‌کند.

بانوانی که دچار بیماری دیابت هستند، در هنگام بارداری نگرانی‌های بسیاری دارند و این می‌تواند مشکلی همانند ترشح انسولین را در بدن آن‌ها بیشتر کند و در نهایت به دلیل این‌که قدرت گلوکز بالا نمی‌باشد، سبب به وجود آمدن دیابت بارداری می‌گردد.

چه اطلاعاتی در رابطه با دیابت بارداری و تعداد افراد مبتلا به آن دارید؟
چه اطلاعاتی در رابطه با دیابت بارداری و تعداد افراد مبتلا به آن دارید؟

از طرفی دیگر برخی از افراد که در گذشته با مشکلات قند خون مواجه شده‌اند، در هنگام انجام آزمایش‌های غربالگری جز به ‌جز بررسی‌های موجود برای وجود دیابت بارداری صورت می‌گیرد.

حدوداً در بین بانوان باردار 3 تا ۸ درصد وجود دیابت بارداری به تایید رسیده ‌است. بعد از بارداری نیز وجود دیابت می‌تواند مشکلات متعددی را برای بانوان به ‌وجود بیاورد.

بر اساس تحقیقات صورت ‌گرفته بانوانی که در طی دوران بارداری خود دچار دیابت بارداری شده‌اند تا ۵۰ درصد بعد از بارداری به دیابت نوع دوم مبتلا می­شوند. اغلب سن این بانوان ۲۰ تا ۳۰ سال بوده است.

روز به ‌روز آمار مبتلا شدگان بیشتر می‌گردد

مطالعات انجام ‌شده بر روی اشخاصی که دچار دیابت بارداری می‌شوند، بدین‌گونه است که روز به ‌روز آمار مبتلا شدگان بیشتر می‌گردد. به دلیل این‌که عوامل متعددی برای بیشتر شدن وجود این بیماری تعیین می‌گردد و مهم‌ترین آن دلیل افزایش وزن در جوانان شناخته ‌شده است.

اگر کودک در هنگام تولد دچار دیابت باشد، به‌ مرور زمان با افزایش سن او ترشح انسولین در بدن او شکل نمی‌گیرد و مبتلا به دیابت بارداری می‌شود. عوارض بسیاری در صدد دیابت بارداری برای مادر و جنین وجود دارد که با گذشت زمان می‌توان به تأثیرات منفی این مشکل پی برد.

تست ۷۵ گرمی تحمل گلوکز در بانوان باردار می‌تواند اخطاری برای افزایش یافتن دیابت بارداری در اولین ویزیت بعد از آزمایش‌های بارداری می باشد. اگر در بین هفته‌های ۲۴ تا ۲۸ بارداری آزمایش‌های مجددی بر روی آن‌ها صورت بگیرد، درمان دیابت بارداری انجام می­شود. لازم است فعالیت‌های بدنی سبک و رژیم غذایی درستی در زندگی افراد تعیین گردد.

روز به ‌روز آمار مبتلا شدگان بیشتر می‌گردد
روز به ‌روز آمار مبتلا شدگان بیشتر می‌گردد

حرکت ژنتیکی برای تشکیل دیابت

حرکت ژنتیکی و ارثی تاثیر بسیاری برای پیدایش انواع دیابت ها دارد. طی تحقیقات انجام‌ شده ۵ درصد از بیمارانی که به دیابت مبتلا شده‌اند، از طریق ژنتیک و ارث درگیر این بیماری شده‌اند. رایج‌ترین نوع بیماری دیابت با بیشتر شدن میزان قند در سنین کمتر و زیر ۲۵ سال شکل می‌گیرد و این می‌تواند در بلوغ جوانان به‌ عنوان دیابت شناخته شود.

به دلیل این‌که این نوع از دیابت نیز می‌تواند به دیابت نوع دوم بعد از بارداری تبدیل گردد، در شرایط حاد که مهار کردن این بیماری صورت نمی‌گیرد لازم است عمل لوزالمعده برای درمان دیابت نوع دوم انجام شود. تشخیص این عمل از طریق تخصص‌های یک پزشک حاذق صورت می‌گیرد و این عمل با مزایایی همراه است که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

حرکت ژنتیکی برای تشکیل دیابت
حرکت ژنتیکی برای تشکیل دیابت

چه اطلاعاتی در رابطه با نشانه‌های دیابت نوع دوم دارید؟

همان‌طور که گفتیم اشخاصی که دچار اضافه ‌وزن هستند، کاندیدهای مؤثری برای وجود بیماری دیابت نوع دوم می‌باشند. بدن این افراد توانایی تولید انسولین مورد نیاز در طول شبانه‌ روز را ندارد و این می‌تواند باعث افزایش مقدار میزان گلوکز در جریان خون آن را به نسبت معمولی بیشتر کند.

اما برای این‌که سلول‌ها انرژی موردنظر خود را تامین کنند، نیاز به دریافت قند دارند. حال اگر شخصی دچار بیماری دیابت شده باشد، کاهش یافتن انسولین در بدن سبب می‌شود که قند مورد نیاز وارد سلول‌ها نشود.

بنابراین نیروی لازم برای سلول‌ها به‌ جهت انجام فعالیت وجود ندارد و آن‌ها مجبور می‌شوند از دیگر مواردی همچون عضلات و بافت‌ها انرژی کافی را کسب کنند. به ‌مرور زمان این انرژی که از دیگر اندام‌های بدن تأمین می‌گردد، نشانه‌هایی را در بدن به وجود می‌آورد که به‌ عنوان علائم اصلی دیابت نوع دوم ظاهر می‌شوند.

بعد از گذشت سال‌های زیادی پیدایش دیابت نوع دوم به‌ آرامی پدید می‌آید و نشانه‌های بسیار خفیفی با خود به دنبال دارد. در مقایسه با دیابت نوع اول نشانه‌هایی که در دیابت نوع دوم وجود دارند، باعث سهل‌انگاری بیمار می‌گردد.

در ابتدا ممکن است بیمار وجود این علائم را معمولی بداند و هیچ‌گونه درمانی برای آن‌ها صورت ندهد. اما بهتر است این دسته از نشانه‌ها را جدی بگیرید تا در صورت لزوم فورا درمان برای شما فراهم گردد.

 نشانه‌های مختلف وجود دیابت نوع دوم در بدن بیمار

 • به وجود آمدن مشکل در عملکرد جنسی
 • احساس خستگی بسیار
 • ادرار بسیار در طول شبانه ‌روز
 • خشک شدن بسیار دهان
 • خارش بدن
 • تشنگی بسیار
 • کاهش وزن
 • ضعف شدید عضلانی
 • احساس گرسنگی به‌ صورت تدریجی

هنگامی‌که زمان مشخص ‌شده­ای از وجود دیابت نوع دوم در بدن می‌گذرد، این دسته از نشانه‌ها و علائم خود به ‌خود ظاهر می‌شوند و به ‌مرور زمان بیشتر می‌شوند و می‌توانند نگران‌کننده باشند.

بنابراین فرد مبتلا به بیماری دیابت نوع دوم باید برای سلامتی خود اهمیت بسیاری قائل باشد. دلیل این‌که افزایش قند خون در مدت ‌زمان طولانی علائم ناخوشایندی را به بار می‌آورد که سلامت بیمار را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

اگر این نشانه‌ها را جدی نگیرید، ممکن است این دسته از مشکلات برای شما رخ دهد.

 • در سطح پوست بخش‌هایی به رنگ کبود و تیره شکل می‌گیرد.
 • بیمار به‌ صورت مداوم احساس خستگی و درد در اندام‌های پایین‌تنه دارد.
 • روند بهبودی در صورت وجود کبودی‌ها بسیار کند می‌باشد.

بهتر است بدانید اگر این دسته از نشانه‌ها در بدن شما وجود دارد، به ‌احتمال قوی به بیماری دیابت دچار شده‌اید. به همین دلیل برای این‌که از وجود این بیماری اطمینان حاصل کنید تا فورا درمان لازم را برای آن انجام دهید، باید به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا آزمایشات مربوطه برای شما انجام بگیرد.

اغلب بانوانی که در مدت ‌زمان مشخص شده ای به دیابت دچار بوده‌اند، ممکن است مجدداً درگیر دیابت باشند. همین‌طور اگر شخصی به حمله‌ی قلبی دچار شده باشد، این‌که بیماری دیابت نیز گریبان‌گیر او شده باشد، احتمال بسیار زیادی دارد.

بانوان باردار موظف هستند به ‌صورت مداوم وضعیت و شرایط خود را بررسی کنند و مراقبت‌های لازم را برای وجود بیماری دیابت بارداری و دیابت نوع دوم داشته باشند تا در صورت وجود آن درمان مؤثری برای آن صورت بگیرد. یکی از راهکارهای درمانی عمل لوزالمعده برای درمان دیابت می‌باشد که می‌تواند کمک کند افراد از پس بیماری دیابت نوع دوم برآیند.

اگر این نشانه‌ها را جدی نگیرید، ممکن است این دسته از مشکلات برای شما رخ دهد.
اگر این نشانه‌ها را جدی نگیرید، ممکن است این دسته از مشکلات برای شما رخ دهد.

چه اطلاعاتی در رابطه با عمل لوزالمعده برای درمان دیابت دارید؟

همان‌طور که گفتیم عضوی در بدن که وظیفه ترشح هورمون انسولین را دارد، با نام لوزالمعده یا پانکراس شناخته می‌شود. جایگاه اصلی لوزالمعده در انتها ترین بخش ناحیه‌ای پشت شکم می‌باشد و وظیفه اصلی آن این است که میزان انسولینی که تولید می‌شود را به قند تولید کند و آن‌ها را برای استفاده به سلول‌های مختلف برساند تا انرژی بدن در طول روز تامین گردد.

حال شرایط شکل‌گیری انواع دیابت در صورت عدم کارکرد درست لوزالمعده می‌باشد و در این شرایط لوزالمعده فعالیت‌های مربوطه خود را به ‌درستی برای تولید انسولین انجام نمی‌دهد.

بنابراین ممکن است اگر وضعیت بیمار بسیار حاد باشد و سلامتی او در خطر باشد، پیشنهاد کند که عمل لوزالمعده برای درمان دیابت را انجام بدهد.

در این شرایط پیوند لوزالمعده نکته حائز اهمیتی است که به کمک بیماران دیابتی می‌آید و می‌تواند سلامت آن‌ها را بازگرداند. اغلب عمل لوزالمعده برای درمان دیابت می‌تواند سلامتی را برای اشخاص مبتلا به دیابت نوع اول و گاهی برای دیابت نوع دوم داشته باشد. اما این عمل بسیار حساس است و نیاز است مراقبت‌هایی بعد از آن برای بیمار صورت بگیرد تا سلامتی او تضمین گردد.

پیوند لوزالمعده برای درمان دیابت

در ایالت مینه سوتای آمریکا در سال ۱۹۶۷ اولین پیوند لوزالمعده صورت گرفت. این پیوند برای شخصی بود که با مشکل دیابت رو به رو بود و کاربردهای اصلی لوزالمعده او از بین‌ رفته بود.

این فرد نیز دچار نارسایی کلیوی بود و پیوند لوزالمعده برای درمان دیابت او توانسته بود نقش مهمی را برای سلامتی او ایفا کند.  اغلب اشخاصی که نیاز به عمل لوزالمعده برای دیابت برای درمان دیابت دارند، در کنار آن پیوند کلیه را انجام می‌دهند که بتوانند دو جراحی را در یک جراحی بود ترکیب کنند و نتیجه مسرت‌بخشی از آن بگیرند.

البته در برخی مواقع مدت ‌زمانی بین چند ماه بین این عمل‌ها فاصله می‌افتد. اما در هر صورت آمار به دست ‌آمده نشان داده که این دو عمل از یکدیگر جدا نیستند و هیچ‌گاه به ‌تنهایی انجام نمی‌گیرند.

تنظیم قند خون برای اشخاصی که به دیابت دچار هستند با دشواری‌های بسیاری صورت می‌گیرد. این افراد به‌ صورت خیلی خطرناک دچار کاهش قند خون می‌شوند و برای این‌که درمان با انسولین با کمبود شدید صورت ‌گرفته است، نیازمند پیوند عمل لوزالمعده برای درمان دیابت هستند.

برای این افراد به وجود این عمل به ‌تنهایی جواب‌گو است و نیازمند استفاده از عمل‌های پیوند کلیه هستند. اصولاً بعد از معاینات متعدد پزشک تشخیص می‌دهد که چه فردی کاندید مناسبی برای انجام عمل لوزالمعده برای دیابت درمان دیابت می‌باشند.

پیوند لوزالمعده برای درمان دیابت
پیوند لوزالمعده برای درمان دیابت

آیا می‌دانید به چه دلیل عمل لوزالمعده برای درمان دیابت صورت می‌گیرد؟

پانکراس یا همان لوزالمعده می‌تواند از طریق این عمل پیوند داده شود و این راهکار جراحی است که باعث می‌شود یک لوزالمعده سالم از فردی به فرد دیگر پیوند داده شود. در شرایطی که لوزالمعده افراد عملکرد مناسبی ندارد، انجام این عمل برای درمان دیابت امکان‌پذیر است.

اگر پانکراس و لوزالمعده فعالیت مربوطه خود را برای برای تولید انسولین به‌ خوبی انجام ندهند، این افزایش خون سبب دیابت نوع اول می‌شود و نیاز است که پیوند لوزالمعده برای درمان صورت بگیرد. این عمل اغلب برای افرادی که عوارض بسیار شدید دیابت را تجربه می‌کنند، تجویز می‌گردد.

به دلیل این‌که پیوند لوزالمعده نیز می‌تواند عوارضی با خود به‌ دنبال داشته باشد و نباید وجود آن‌ها را نادیده گرفت. در برخی مواقع دیده ‌شده عمل لوزالمعده برای درمان دیابت نوع ۲ نیز مورد استفاده واقع ‌شده است.

 دلیل انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت

این‌که بتوان یک لوزالمعده پیوند داده‌ شده را در بدن افراد جای‌گذاری کرد، باعث ترشح درست هورمون انسولین می‌گردد و این مدیریت قند خون را در افراد دیابتی در دست می‌گیرد و بهبودی برای این افراد حاصل می‌گردد.

اما این درمان به ‌عنوان یک درمان استاندارد و قطعی برای دیابت شناخته ‌نشده است و عوارض جانبی که به دنبال دارد ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلات و معضلاتی در بدن فرد شود.

دلیل انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت
دلیل انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت

آیا می­دانید چه افرادی کاندید مناسب برای انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت هستند؟

این امری بدیهی است که انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت هنگامی صورت می‌گیرد که قصد داشته ‌باشیم میزان انسولین در بدن را نرمال کنیم.

اما در نهایت این راهکار یک روش استاندارد برای درمان دیابت شناخته ‌نشده است. بنابراین در موارد خاصی پزشک به بیمار اجازه عمل لوزالمعده برای درمان دیابت را می‌دهد و توصیه می‌کند که این راهکار برای او مفید می‌باشد.

مواردی که پزشک از طریق آن‌ها به تصمیم نهایی برای انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت می‌رسد و آن را برای بیمار تجویز می‌کند، خواهیم پرداخت و شرح مختصری از آن‌ها خواهیم داشت. این دسته از موارد عبارت‌اند از:

اگر شخصی در کنار وجود بیماری دیابت به آسیب‌های کلیوی شدید دچار شده باشد، یک شخص مناسب برای انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت شناخته می‌شود.

اگر بدن یک شخص به ‌صورت مکرر به تزریق انسولین واکنش نشان بدهد، این شخص کاندید مناسبی به‌ جهت عمل لوزالمعده برای درمان دیابت است.

در برخی مواقع با روش‌های درمانی استاندارد دیابت نوع اول قابل‌کنترل نمی‌باشد که این افراد موظف‌اند از عمل لوزالمعده برای درمان دیابت استفاده کنند.

در شرایطی افرادی که به دیابت نوع دوم مبتلا هستند، مقاومت بدن آن‌ها به انسولین کم می‌باشد و تولید انسولین در بدن آن‌ها بسیار کمتر از حد معمول است. این افراد می‌توانند از عمل لوزالمعده برای درمان دیابت استفاده کنند.

بیماران مبتلا به دیابت که به‌ صورت دائم دچار مشکلاتی برای کنترل قند خون خود می‌شوند و قند خون کنترل‌ شده آن‌ها بسیار ضعیف می‌باشد، افراد مناسبی برای انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت هستند.

همان‌طور که گفتیم این دسته از افراد می‌توانند با توجه به شرایط موجود و بیماری‌های مدنظر خود از عمل لوزالمعده برای درمان دیابت تحت نظارت یک پزشک با تخصص استفاده کنند.

حال در ادامه این مطلب ارتباط اصلی پیوند لوزالمعده و کلیه را ذکر می‌کنیم تا بدانید به چه جهت در کنار استفاده از عمل لوزالمعده برای درمان دیابت نیاز به انجام عمل کلیه می‌باشد. همین‌طور از مزایای منحصر به ‌فرد این عمل جراحی برای شما خواهیم گفت تا در هنگام انجام این عمل سطح اطلاعات شما در این زمینه بالا باشد.

چه اطلاعاتی در رابطه با مزایای عمل لوزالمعده برای درمان دیابت دارید؟

در ادامه این مطلب در تلاشیم در رابطه با مزایای پیوند لوزالمعده و عمل آن برای درمان دیابت بیشتر بگوییم تا از ویژگی‌های آن اطلاعات بهتری داشته باشید.

چه اطلاعاتی در رابطه با مزایای عمل لوزالمعده برای درمان دیابت دارید؟
چه اطلاعاتی در رابطه با مزایای عمل لوزالمعده برای درمان دیابت دارید؟
 • یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که درصدد انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت شناخته می‌شود، این است که فرد دیگر نیاز به استفاده از انسولین نخواهد داشت و بدون این‌که در طول روز انسولین تزریق کند، می‌تواند در مدیریت کردن و کنترل قند خون موفق باشد.
 • هنگامی‌که عمل لوزالمعده برای درمان دیابت انجام می‌گیرد، تولید نرمال انسولین در بدن صورت می‌گیرد و این می‌تواند در برطرف نمودن عوارض دیابت بسیار مفید باشد و شخص دیگر خطرات جدی و عوارض وجود دیابت را تجربه نخواهد کرد.
 • برخی از بیماران با وجود بیماری دیابت دچار آسیب‌های عصبی بسیار شده‌اند و این توانسته زندگی آن‌ها را با اختلالاتی مواجه کند. حال هنگامی‌که عمل لوزالمعده برای درمان دیابت صورت می‌گیرد، نه‌ تنها این آسیب‌های بیشتر نمی‌شوند، بلکه بسیاری از آن‌ها بهبود پیدا می‌کنند و این به ‌عنوان مزیت مهم عمل لوزالمعده برای درمان دیابت شناخته می‌شود.

به دلیل این‌که از ویژگی‌ها و مزایای این عمل شما را باخبر کردیم، نیاز است اطلاعاتی در رابطه با وجود معایب این عمل داشته باشید:

معایب عمل لوزالمعده برای درمان دیابت

در هنگام انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت ممکن است این معایب در بدن بیماران شکل بگیرد و باعث به وجود آمدن خطراتی برای آن‌ها گردد.

 • عمل لوزالمعده برای درمان دیابت ممکن است سبب هایپوگلیسمی یا بیشتر شدن میزان سطح خون افراد گردد.
 • استفاده از این عمل برای برطرف نمودن بیماری دیابت می‌تواند باعث وجود عفونت مجاری ادراری گردد.
 • امکان دارد پیوند لوزالمعده برای درمان دیابت با نقص‌ها و نارسایی‌هایی همراه باشد.
 • برخی از افراد بعد از انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت خون‌ریزی را تجربه کرده‌اند.
 • در برخی مواقع ممکن است بدن اشخاص پیوند لوزالمعده برای درمان دیابت را نپذیرد.

این دسته از موارد به ‌عنوان مهم‌ترین عوارض و تهدیدهای استفاده از عمل لوزالمعده برای درمان دیابت شناخته‌ شده اند. بنابر این قبل ‌از این‌که اقدامات لازم را برای انجام این عمل صورت بدهید، باید آگاهی کافی در این زمینه داشته باشید تا با درک درستی بتوانید از این عمل برای درمان دیابت استفاده کنید.

معایب عمل لوزالمعده برای درمان دیابت
معایب عمل لوزالمعده برای درمان دیابت

آیا می‌دانید انواع عمل لوزالمعده برای درمان دیابت چگونه دسته‌بندی می‌گردد؟

برای این‌که بتوان عمل لوزالمعده برای درمان دیابت را انجام داد انواع متفاوتی شناخته‌ شده اند که با توجه به شرایط بیمار صورت می‌گیرد. دسته‌بندی آن‌ها در موارد زیر خلاصه می‌گردد.

پیوند لوزالمعده به‌ تنهایی

اشخاصی که دچار بیماری دیابت هستند، در کنار آن نیز از بیماری کلیوی رنج می‌برند لازم است در مرحله اولیه درمان لوزالمعده برای آن‌ها بدون در نظر گرفتن بیماری کلیوی آن‌ها صورت بگیرد. مهم‌ترین عملکردی که در این درمان و عمل صورت ‌گرفته می‌شود، این است که عمل لوزالمعده برای درمان دیابت به بهترین نحو ممکن به فرد گیرنده صورت بگیرد و فردی که دچار دیابت می‌باشد، بتواند از این عمل استفاده کند.

پیوند لوزالمعده و کلیه

در برخی مواقع ترجیح پزشکان بر این است تا بتوانند به بیمارانی که دچار مشکلات کلیوی هستند را درمان کنند و در کنار آن عمل لوزالمعده برای درمان دیابت را مهم بشمارند. برای انجام این جراحی نیاز است در مراحل اولیه درمان اشخاصی که دچار نارسایی کلیوی هستند درمان شوند و انجام عمل لوزالمعده در کنار پیوند کلیه صورت می‌گیرد.

مهم‌ترین هدفی که در پس انجام این عمل وجود دارد این است که پیوند کلیه و لوزالمعده سالم انجام بگیرد تا آسیب‌های متعددی که برای افراد دیابتی صورت گرفته ‌است برطرف گردد و بتوانند سلامتی را تجربه کنند.

پیوند جزایر لانگرهانس پانکراس

هنگامی‌که قرار است این نوع عمل جراحی صورت بگیرد، سلول‌هایی که قادر به تولید انسولین هستند با نام جزایر لانگرهانس شناخته می‌شوند و این موارد از شخص اهدا کننده به ‌صورت وریدی تزریق می‌شوند تا کبد بیمار بتواند میزان خون را حمل کند. در این شرایط امکان دارد نیاز به تزریق این سلول‌ها به مدت بارهای متوالی باشد و بیشتر از یک‌بار نیاز است این تزریق صورت بگیرد.

عوارض شدیدی در پس پیوند جزایر لانگرهانس در افراد مبتلا به دیابت وجود دارد که برای درک بهتر آن‌ها می‌توانید در مقاله‌ای جداگانه آن را مطالعه کنید. اما در حال‌ حاضر برخی از آزمایش‌های بالینی آن توسط سازمان غذا و دارو مورد تایید واقع ‌شده است.

پیوند جزایر لانگرهانس پانکراس
پیوند جزایر لانگرهانس پانکراس

انتخاب مرکز معتبر برای انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت

از طریق پزشک مدنظر است پیشنهاد عمل لوزالمعده برای بیمار صورت می‌گیرد. پزشک مرکز معتبری را برای انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت به او معرفی می‌کند.

البته بیمار می‌تواند خود مرکز درمانی را انتخاب کند. اما با توجه به شرایط موجود پزشک بهترین پیشنهاد را برای شما می‌دهد. اما اگر قصد دارید انتخاب مرکز از را برعهده‌ی خود بگذارید، نیاز است این موارد را رعایت کنید تا شرایط سلامتی شما فوراً صورت فورا صورت بگیرد.

 • اطلاعات متعددی در راستای تعداد و نوع عمل لوزالمعده در مرکز مدنظر کسب کنید.
 • اشخاصی که در این مرکز به اهداکننده لوزالمعده بوده‌اند و افراد پذیرنده را پیدا کنید.
 • بررسی‌های لازم را در رابطه با داده‌های مرکز معتبر از طریق مرکز ملی سبز داشته باشید.
 • دیگر خدمات این مرکز را مورد بررسی قرار بدهید.

بعد از این‌که مرکز مدنظر را انتخاب کردید. سپس نیاز است ارزیابی‌های لازم را برای شخص واجد شرایطی به جهت انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت انجام شود. در این ‌صورت می‌توانید از این عمل استفاده کنید.

بررسی موارد موردنظر توسط مرکز جراحی

مرکز پیوند لوزالمعده برای درمان دیابت موظف است اطلاعات موردنظر بیمار را مورد ارزیابی و بررسی قرار بدهد تا شرایط موجود برای او به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد. این دسته از موارد عبارت‌اند از:

 • آیا بیمار تحمل انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت را دارد؟
 • آیا بیمار می‌تواند داروهای مصرفی بعد از انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت را استفاده کند؟
 • آیا بیمار شرایط خاصی برای عدم موفقیت عمل لوزالمعده برای درمان دیابت دارد؟

درصورتی‌که تمام شرایط موجود بیمار برای انجام عمل لوزالمعده وجود داشته باشد، بررسی‌های موجود توسط تیم پزشکی صورت می‌گیرد تا بتوان تشخیص داد نیاز است انجام پیوند کلیه در کنار پیوند لوزالمعده صورت بگیرد یا این‌که می‌توان بین این دو عمل فاصله انداخت.

هنگامی‌که شخص به ‌عنوان کاندید مناسبی برای انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت شناخته می‌شود، نام او در لیست قرار می‌گیرد و باید منتظر بماند تا شخصی با گروه خونی او پیدا شود تا عمل به‌ درستی صورت بگیرد.

بررسی موارد موردنظر توسط مرکز جراحی
بررسی موارد موردنظر توسط مرکز جراحی

فعالیت‌های مدنظر در زمان انتظار بیمار

هنگامی‌که بیمار در انتظار برای انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت می باشد، لازم است که از طریق روش‌های مختلف سلامت خود را حفظ کند.

اگر سلامت کافی بیمار وجود داشته باشد، این بر روی موفقیت‌ آمیز بودن عمل لوزالمعده تاثیرگذار می‌باشد. بنابراین موارد زیر می‌تواند کمک کند که یک فرد توانایی کافی را برای انجام عمل لوزالمعده به‌ جهت درمان دیابت داشته باشد.

 • داروهایی که پزشک برای بیمار تجویز می‌کند طبق دستور استفاده شوند.
 • رژیم‌های غذائی و فعالیت‌های ورزشی مناسبی صورت بگیرد تا وزن افراد در محدوده‌ای سالم بماند.
 • بهتر است سیگار ترک شود، برای ترک این موارد می‌توانید از پزشک کمک بگیرید.
 • اگر منتظر برای یک فرد اهداکننده می‌باشید، مطمئن شوید که دسترسی کامل به یک تیم پزشکی با مهارت دارید.

هنگامی‌که شخص اهدا کننده شرایط موجود را برای انجام این عمل داشت در مدت ۱۸ تا ۲۴ ساعت عمل لوزالمعده برای درمان دیابت انجام می‌گیرد. بیمار موظف است در طی این دوره تمامی وسایل مورد نیاز خود را داشته باشد تا بتواند فوراً این عمل را انجام بدهد.

فعالیت‌های مدنظر در زمان انتظار بیمار
فعالیت‌های مدنظر در زمان انتظار بیمار

انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت به چه صورت است؟

هنگامی‌که تمامی شرایط موجود برای انجام این عمل صورت می‌گیرد، این جراحی تحت عنوان بیهوشی برای بیمار انجام می‌شود.

به ‌همین دلیل بیمار در هنگام انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت چیزی احساس نمی‌کند و بیهوش می‌باشد. بیهوشی بیمار از طریق داروهای استشمام کننده در اتاق عمل اتفاق می‌افتد و یا ممکن است در کنار آن‌ها نیاز به تزریق داخل وریدی داروهای بیهوشی وجود داشته باشد.

در کنار آن‌ تیم پزشکی که قصد انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت را دارند، علائم حیاتی بیمار همانند فشار خون، ضربان قلب و اکسیژن او را نظارت می‌کنند. انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت بین 3 تا ۶ ساعت به طول می‌انجامد.

شرایط زمان موجود برای انجام این عمل به این بستگی دارد که فقط نیاز است پیوند لوزالمعده صورت بگیرد یا در کنار آن نیاز به پیوند کلیه نیز می‌باشد.

نتیجه انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت

بعد از این‌که پیوند لوزالمعده به‌ درستی انجام گرفت، وظیفه اصلی لوزالمعده جدید در بدن بیمار به‌گونه‌ای است که بتواند میزان انسولین مورد نیاز را تولید کند. به ‌همین دلیل بیماری که دچار دیابت بوده ‌است، دیگر نیاز به تزریق انسولین برای درمان ندارد.

اما اگر بخواهیم بهترین احتمالات را برای تطابق لوزالمعده اهدایی با بدن بیمار در نظر بگیریم در برخی مواقع سیستم ایمنی بدن بیمار تلاش می‌کند تا لوزالمعده دریافتی را پس بزند و نمی‌تواند آن را جزوی از بدن به حساب بیاورد. حال برای این‌که از پس زدن پیوند لوزالمعده جلوگیری شود، نیاز است داروهای ضد رد پیوند استفاده شوند.

این شرایط باعث می‌شود تا سیستم ایمنی بدن تحت تاثیر شرایط قرار بگیرد و بتواند خود را با لوزالمعده جدید تطابق بدهد. در برخی مواقع ممکن است استفاده از این داروها تا آخر عمر بیمار تجویز شود. به دلیل اصلی استفاده از این داروها می­تواند باعث ضعیف‌تر شدن سیستم ایمنی بدن شد و این ممکن است مشکلات و معضلاتی را با خود به دنبال داشته باشد.

هنگامی‌که سیستم ایمنی بدن ضعیف‌تر می‌گردد، مبتلا شدن به عفونت‌ها در بدن افراد بیشتر می‌شود و برای این امر نیز نیاز است داروهای آنتی باکتریال، ضد ویروس و ضد قارچی برای بیمار تجویز گردد. اگر بدن فرد به وجود لوزالمعده واکنش نشان بدهد، علائم و نشانه‌های متعددی وجود دارند که در ادامه آن‌ها را ذکر خواهیم کرد.

نتیجه انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت
نتیجه انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت

نشانه‌ها و علایم پس زدن پیوند لوزالمعده

 • تب
 • استفراغ
 • کاهش ادرار
 • افزایش قند خون
 • حساس شدن محل پیوند

اگر بعد از انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت دچار هر کدام از این نشانه‌ها شدید پزشک خود را مطلع کنید. این امری طبیعی است که هر فردی بعد از انجام این عمل رد پیوند را تجربه کند و طی چند ماه اول درگیر آن باشد.

در این شرایط نیاز است به بیمارستان مراجعه شود تا داروهای ضد رد پیوند برای بیمار صورت بگیرد و بتواند این مشکل را برای او برطرف کند.

میزان موفقیت عمل لوزالمعده برای درمان دیابت

بر اساس نوع عمل و جراحی انجام‌ شده میزان موفقیت و بقای عمر لوزالمعده متفاوت می‌باشد. در برخی مواقع عمل‌های پیوند لوزالمعده رد می‌شوند.

اما تا به ‌حال دلیل مشخص شده‌ای برای موفقیت بیشتر عمل لوزالمعده هم ‌زمان با کلیه دیده نشده است. به دلیل این‌که در اغلب مواقع مشاهده ‌شده هنگامی‌که عمل لوزالمعده برای درمان دیابت در کنار کلی اتفاق افتاده ‌است، موفقیت بیشتری را برای بیمار داشته‌ است.

اگر شرایط عمل شما نتوانسته رضایت کافی را داشته باشد و موفقیت‌آمیز نمی‌باشد، لازم است مجدداً انسولین درمانی را ادامه دهید و شرایطی مهیا کنید که دوباره‌ این عمل صورت بگیرد.

نتیجه اصلی عمل لوزالمعده برای درمان دیابت با توجه به تصمیم پزشک و توانایی‌های مهم تعیین می­گردد. در کنار آن تحمل بدن و انتظارات آن می‌تواند تعیین‌کننده میزان موفقیت عمل لوزالمعده باشد.

میزان موفقیت عمل لوزالمعده برای درمان دیابت
میزان موفقیت عمل لوزالمعده برای درمان دیابت

آیا نیاز است بعد از انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت رژیم و تغذیه رعایت کرد؟

در برخی مواقع لازم است فعالیت‌های جسمانی بعد از عمل لوزالمعده برای درمان دیابت به ‌درستی صورت بگیرد. در کنار آن‌ها رژیم‌های غذایی باید به‌گونه‌ای در بدن اعتدال پیدا کنند تا فعالیت لوزالمعده به ‌درستی انجام بگیرد و از به وجود آمدن بیماری‌هایی همانند پوکی استخوان، عفونت و سکته قلبی پیشگیری کند.

برای این‌که از یک رژیم درست و اصولی در راستای انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت بهره ببرید، بهتر است با یک پزشک مشورت کنید و از او بخواهید فعالیت‌های ورزشی که مناسب احوال شما می‌باشد را برای شما برنامه‌ریزی کند. برای این امر ممکن است پزشک موارد زیر را به شما گوشزد کند:

 • استفاده از حداقل ۵ وعده سبزی و میوه‌جات در طول روز
 • استفاده از گوشت‌های بدون چربی در کنار مرغ و ماهی
 • استفاده از رژیم غذائی فیبردار
 • استفاده از نان کامل، غلات و محصولات متعدد این‌چنینی
 • استفاده از شیر کم‌چرب و دیگر محصولات لبنی کم‌چرب

به‌ غیر از این مسائل برای این‌که تمامی تعادل در بدن برقرار باشد، متخصصین تغذیه نکات زیر را نیز گوشزد می‌کنند:

 • اجتناب کردن از غذاهای فرآوری شده
 • محدود کردن مصرف نمک و سدیم در کنار استفاده از سبزیجات تازه
 • کمتر کردن استفاده از کافئین
 • پیشگیری از استفاده الکل ۲۰ بی‌اندازه
 • کمتر کردن استفاده از چربی‌های ناسالم
 • استفاده از مایعات و آب آشامیدنی بسیار
 • دوری از نوشیدن آب گریپ ‌فروت و میوه گریپ‌فروت
 • انجام اقدامات ایمنی غذایی برای کمتر شدن ابتلا به عفونت

به ‌غیر از تمامی مسائل ذکر شده ورزش منظم بعد از انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت می‌تواند باعث افزایش میزان انرژی و قدرت افراد گردد.

همین‌طور کمک می‌کند تا افراد در محدوده سالم وزن خود بمانند و استرس‌های به ‌وجود آمده به محدوده کمتری برسند. در برخی مواقع مشاهده‌ شده عوارضی بعد از انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت صورت‌ گرفته که شامل شامل فشار خون بالا و کلسترول می‌باشد.

باید تمامی این عوامل را رعایت کنید تا از وجود این عوارض پیشگیری شود. قبل ‌از این‌که شرایط موجود برای انجام فعالیت‌های ورزشی را بیشتر کنید، نظر پزشک خود را در این‌ باره بپرسید.

سخن آخر

در تمامی این مقاله نکته‌های مهمی در رابطه با وجود بیماری دیابت در انواع مختلف ذکر گردید. عمل لوزالمعده برای درمان دیابت به‌ عنوان آخرین راهکاری است که می‌توان انجام داد تا سلامتی افراد حاصل گردد.

سخن آخر
سخن آخر

تمامی نکات مهم که در راستای انجام عمل لوزالمعده برای درمان دیابت مهم شمرده می‌شوند را ذکر کردیم تا با مزایا و ویژگی‌های آن آشنایی کامل داشته باشید و خطرات احتمالی که در کنار انجام این عمل ممکن است صورت بگیرد را بدانید.

به ‌غیر از این موارد تشخیص پزشک شما برای انجام عمل لوزالمعده مهم شمرده می‌شود و اگر شرایط بدن شما به‌گونه‌ای باشد که نیاز به جراحی داشته باشید، بهتر است آن را انجام دهید و نگران موارد به‌ وجود آمده نباشید. به دلیل این‌که پزشکان با استفاده از داروهای متعدد می‌توانند عوارض موجود را کنترل کنند.

اما مهم‌ترین مزیت آن این است که دیگر نیاز به تزریق انسولین ندارید. برای انجام این عمل به مراکز معتبر مراجعه کنید تا سلامت شما مهم‌ترین مسئله برای آن‌ها باشد. امیدواریم که استفاده از این مطالب آگاهی شما را در زمینه عمل لوزالمعده برای درمان دیابت فراهم کرده باشد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمدرضا
محمدرضا
1 سال قبل

سلام خسته نباشید.
من پنجاه ساله هستم.
قند ناشتای من 200 تا 220 است.
وهفت سال هم هست که دیابت دارم.
آیا عمل برای من توصیه می شود.
وزنم 60 کیلو است.

امین
امین
5 ماه قبل

سلام.من 31سالم هست دیابت نوع 1دارم 4ساله که انسولین تزریق میکنم و خدا را شکر هیچ گونه بیماری یا مشکلی ندارم شاغل هستم و از تزریق انسولین در محل کار به شدت خجالت میکشم آیا امکان پیوند پانکراس دارم

امیر
امیر
4 ماه قبل

درود دیابت نوع ۱ دارم کی و کجا باید بیام برای عمل

با یک کلیک مشاوره بگیرید