عمل جراحی چاقی در بیمارستان میلاد

عمل جراحی چاقی در بیمارستان میلاد
فهرست مطالب

عمل جراحی چاقی در بیمارستان میلاد شرایط و مراقبت هایی را نیاز دارد تا بهترین نتیجه از جراحی گرفته شود. در مورد عمل جراحی چاقی در بیمارستان میلاد، نکته مهم انتخاب نوع جراحی و انتخاب پزشکی است که این جراحی را انجام می دهد.

برای دانستن هزینه عمل اسلیو معده برای لاغری در بیمارستان میلاد پیشنهاد می کنیم پست هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان میلاد را مشاهده کنید.

 

عمل جراحی چاقی در بیمارستان میلاد
عمل جراحی چاقی در بیمارستان میلاد

این دوعامل در کنار هم می توانند بهترین نتیجه را از عمل حاصل می کنند. عمل جراحی چاقی در بیمارستان میلاد به طور کلی معایبی ندارد و به دلیل روش انجام آن بدون خطر و نیاز به مراقبت خاصی انجام می شود.

در صورتی که شما نیز قصد انجام جراحی های چاقی را دارید و در مورد عمل جراحی چاقی در بیمارستان میلاد اطلاعاتی ندارید، با این مقاله همراه باشید تا در مورد عمل جراحی چاقی در بیمارستان میلاد و مزایا و ویژگی های آن اطلاعات لازم را کسب کنید.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

چاقی چیست؟

ابتلای افراد به چاقی به چه علتی اتفاق می افتد؟

مشکلاتی ناشی از چاقی در بدن انسان چیست؟

مهم ترین دلایل برای علاقه مندی افراد به لاغری کدام است؟

موانع لاغری چیست؟

چه روش هایی برای لاغری مرسوم تر هستند؟

چه مسائلی باعث شکست در روش های مرسوم لاغری می شود؟

فاکتورهای انتخاب ساده ترین روش برای لاغری چیست؟

جراحی لاغری چیست و چند نوع دارد؟

متداول ترین روش های جراحی لاغری کدام است؟

جراحی اسلیو معده چیست؟

جراحی بالون معده چیست؟

جراحی اسلیو چه مزایایی دارد؟

عمل های جراحی لاغری در چه افرادی توصیه می شوند؟

پیش از عمل های جراحی چاقی چه نکاتی کمک کننده می باشند؟

بعد از عمل جراحی چاقی چه مسائلی باید رعایت شوند؟

ویژگی های بهترین پزشک برای عمل جراحی چاقی در بیمارستان میلاد چیست؟

اسلیو معده چند نوع دارد؟

جراحی حلقه معده چیست؟

ساکشن چیست؟

ساکشن چه مزایایی دارد؟

 

چاقی چیست؟

چاقی یکی از دغدغه های بزرگ دنیای امروز است. این مشکل در کشورهایی که انجام کار در آن ها به صورت ماشینی انجام می شود بیشتر دیده می شود. این مشکل که می تواند هم به صورت مادرزادی و هم به دلیل اشتباهات تغذیه و سبک زندگی بروز پیدا کند معضل اصلی بسیاری از افراد است.

چاقی چیست؟
چاقی چیست؟

معنای چاقی

در لغت چاقی را پرگوشتی معنی می کنند. هم چنین در گذشته به افراد چاق، فربه نیز گفته می شد. از زمان های دور مرسوم بود که به تجمع بیش از حد یک چیز، واژه چاقی را نسبت می دادند.

این مشکل که سن و سال خاصی نداشته و ممکن است در تمام گروه های سنی بروز کند یکی از دغدغه های اصلی است که برای درمان آن راه های مختلفی پیشنهاد می شود.

معنای چاقی
معنای چاقی

چاقی از نظر علمی

از نظر علمی چاقی حالتی مادرزادی یا در اثر اشتباهات مختلف در سبک زندگی است که به دلیل تجمع بیش از اندازه سلول های چربی در نقاط مختلف بدن رخ می دهد. چاقی می تواند به تنهایی بروز کرده یا با بیماری های مختلف در بدن بروز پیدا می کند. البته چاقی یک شبه اتفاق نمی افتد و برای ابتلا به چاقی اضافه وزن و تجمع چربی ها به مرور انجام می شود.

زمانی که فرد به چاقی مبتلا می شود یک قسمت از بدن بیشتر از سایر قسمت ها دچار برآمدگی می شود که ناشی از تجمع چربی و بافت چربی در این ناحیه از بدن فرد است.

چاقی از نظر علمی
چاقی از نظر علمی

تشخیص چاقی

اولین روش برای تشخیص چاقی بررسی تغییرات وزنی است. هنگامی که وزن بدن افزایش پیدا می کند هشداری برای رخ دادن چاقی است و در صورت عدم کنترل وزن دیر یا زود چاقی اتفاق می افتد.

برخلاف کاهش وزن، هنگامی که افراد به دلیل اشتباهات تغذیه یا دریافت کالری اضافه وزن پیدا می کنند با عدم کنترل این روند سریع پیش رفته و رشد صعودی آن به سرعت خواهد بود. از دیگر روش های تشخیص چاقی می توان به اندازه گیری تغییرات سایز اشاره کرد.

این کار با اندازه گیری مستقیم یا بررسی وضعیت البسه اتفاق می افتد. تست BMI یا شاخص توده بدنی از روش های دیگر تشخیص و اندازه گیری چاقی در بدن است. تست BMI یک تست بین المللی است که در آن محدوده ای برای انواع وضعیت بدنی مشخص شده است.

در این تست به عنوان مثال شاخص 18-25 وزن نرمال و کمتر از 18 کمبود وزن است که می تواند ناشی یا دلیل سو تغذیه باشد. هم چنین اعداد بیشتر از 25 نشان دهنده اضافه وزن و بیش از 35 چاقی مفرط افراد است. در این شاخص از تقسیم مجذور قد به وزن استفاده می شود.

تشخیص چاقی
تشخیص چاقی

ابتلای افراد به چاقی به چه علتی اتفاق می افتد؟

چاقی به علل مختلفی رخ می دهد. مشکل چاقی به حدی جدی است که از گذشته های دور، روش های زیادی برای درمان پیشنهاد شده و هنوز هم برای درمان این مسئله روش های مختلف به وجود می آید. علل ابتلای افراد به چاقی ممکن است مادرزادی یا بر اثر مشکلاتی که در محیط زندگی است اتفاق بیفتد.

سبک نامناسب زندگی

اشکال در سبک زندگی افراد می تواند زمینه ساز مشکلات زیادی باشد. به عنوان مثال مشکل در خواب مانند کم خوابی یا بی خوابی می تواند مشکلات روحی و روانی را به وجود بیاورد هم چنین این مسئله می تواند باعث ابتلا به چاقی نیز شود. از دیگر اشکالات در روش زندگی می توان به سبک نادرست تغذیه اشاره کرد.

بسیاری از افراد که علاقه ای به خوردن صبحانه نداشته یا این وعده را به طور کل از وعده های غذایی حذف می کنند خیلی زود به چاقی دچار می شوند چون برای حفظ انرژی در طول روز به سایر مواد غذایی نامناسب روی می آورند

یا خوردن غذاهای نامتناسب با هم نیز می تواند باعث چاقی شود. به عنوان مثال خوردن گوشت با ماست باعث مشکلات معده و در نهایت چاقی می شود.

دریافت نامناسب کالری

بسیاری از افراد با نخوردن وعده های غذایی اصلی یا به دلیل مشغله های زیاد غذاهای فست فودی را به عنوان وعده های مختلف مصرف می کنند که این امر نیز می تواند دلیل چاقی شود.

غذاهای فست فودی علی رغم ظاهر دلپذیر و انرژی اولیه که برای بدن تامین می کنند آسیب های زیادی داشته و کالری به شدت بالایی دارند. هم چنین برخی افراد با تصور بی کالری بودن میوه ها، مصرف این مواد را بدون توجه انجام می دهند که این مسئله نیز باعث چاقی می شود.

بیماری ها

بسیاری از بیماری ها نیز ممکن است باعث ابتلا فرد به چاقی شوند. به عنوان مثال دوره ماهیانه در زنان باعث اضافه کردن چند کیلو به وزن می شود یا در دوران یائسگی زنان به دلیل تغییرات هورمونی دچار مشکلات متابولیسی شده و در نتیجه وزن آن ها افزایش پیدا می کند. برخی بیماری های دیگر مانند تخمدان پلی کیستیک، افسردگی و… نیز با توجه به داروهای مصرفی ممکن است چاقی را در بدن به وجود بیاورند.

تحرک

تحرک می تواند سوخت و ساز بدن را افزایش دهد. به طور کلی افراد کم تحرک، سوخت و ساز کمتری داشته و کالری دریافتی در بدن آن ها به جای جذب و مصرف سلول ها، به صورت چربی ذخیره می شود. فعالیت محدود و کم تحرکی به خصوص در افرادی که شغل آن ها به گونه ای است که ناچارند بیشتر ساعات روز پشت میز بنشینند بیشتر باعث بروز چاقی می شود.

ژنتیک

چاقی ممکن است به طور مادرزاد یا ژنتیک نیز رخ دهد. در برخی افراد به دلیل مشکلات ژنتیکی مانند تیروئید و سابقه خانوادگی چاقی از دوران کودکی رخ می دهد و با عدم کنترل و وجود مشکلات دیگر شدت آن افزایش پیدا می کند.

ژنتیک
ژنتیک

مشکلاتی ناشی از چاقی در بدن انسان چیست؟

به طور کلی هنگامی که وزن بدن 20 درصد بیشتر از حد نرمال افزایش پیدا کند فرد دچار چاقی می شود. این میزان را می توان با روش های مختلف درمان کرد اما بالا رفتن آن باعث سختی درمان و اجبار به استفاده از روش های مشکل و پرهزینه تر می شود. البته امروزه عمل های چاقی می تواند تا حدی درمان چاقی باشد به همین دلیل به عنوان یک روش سریع درمان چاقی قابل انتخاب است.

درد و آسیب های مفصلی

چاقی می تواند باعث دردهای مفصلی شود. به خصوص در کمر و زانوها اضافه وزن فشار زیادی وارد کرده که این فشار می تواند باعث درد و آسیب زیاد به این نواحی از بدن شود. درد و آسیب مفصلی که استئوآرتریت نامیده می شود زمانی رخ می دهد که در اثر چاقی و اضافه وزن غضروف بین مفاصل از بین رفته و با ساییده شدن مفاصل فشار وارد شده به مفصل های پایینی چند برابر شود.

مشکلات قلبی عروقی

از دیگر مشکلات چاقی مشکلات قلبی است. مشکلات قلبی ممکن است به  دلیل تنگ شدن رگ ها اتفاق بیفتد. چاقی و تجمع سلول های چربی در صورت زیاد شدن باعث پوشیده شدن یک لایه از چربی دور قلب شده که این لایه چربی در دراز مدت باعث تنگ شدن قلب و سخت شدن تپش و دریافت خون شود و در نهایت ایست قلبی را منجر شود.

مشکلات تنفسی

مشکل در خونرسانی می تواند زمینه ساز مشکلات تنفسی نیز شود. مشکلات تنفسی نیز در صورت شدید شدن باعث نرسیدن اکسیژن به مغز شده و سکته های مغزی را به وجود می آورد. بیشتر افرادی که به چاقی مبتلا هستند مشکلاتی مانند خروپف، تنفس مقطعی در پیاده روی و… را دارند.

سرطان

برخی از انواع سرطان در اثر ابتلای افراد به چاقی با احتمال بیشتری رخ می دهند. سرطان روده به دلیل گرفتگی این عضو از بدن در زمان چاقی، سرطان سینه که بعد از دوران یائسگی در زنان مبتلا به چاقی رخ می دهد، سرطان پوشش داخلی رحم و حتی سرطان کلیه از جمله مشکلاتی هستند که چاقی و اضافه وزن شدید می تواند زمینه ساز آن باشد.

دیابت

دیابت بیماری دیگری است که چاقی می تواند آن را به وجود آورده یا تشدید کند. دیابت در اثر تغذیه نامناسب در بدن رخ می دهد. در صورتی که چاقی و دیابت درمان نشود به خصوص در زنان باردار مشکلات جدی مانند سقط جنین و در افراد عادی مشکلاتی مانند جراحی و قطع عضو را منجر می شود.

نقرس

از جمله بیماری هایی که چاقی آن را منجر می شود یا تشدید می کند نقرس است. نقرس می تواند در مفاصل به خصوص مفاصل پا اثر بگذارد. تقرس زمانی بروز پیدا می کند که اسید اوریک خون به علت تغذیه نامناسب یا چاقی بالا رود. اوریک اسید در زمان نقرس در مفاصل ته نشین شود. تغییرات ناگهانی وزن به خصوص باعث بروز نقرس می شود.

نقرس
نقرس

مهم ترین دلایل برای علاقه مندی افراد به لاغری کدام است؟

افرادی که قصد لاغری و کاهش وزن دارند دلایل زیادی برای این کار دارند. ممکن است این دلیل به خاطر ارتباطات اجتماعی یا مشکلاتی که چاقی در سلامتی به وجود می آورد باشد. اطلاع از این دلایل می تواند باعث شود که افرادی که هنوز به لاغری فکر نمی کنند تمایل بیشتری به این کار پیدا کنند.

زیبایی

تناسب اندام و زیبایی یکی از دلایل اصلی برای افرادی است که منجر به چاقی هستند. چاقی معمولا باعث عدم تناسب در قسمت های مختلف بدن می شود.

به این دلیل که تجمع چربی ها در بدن به طور یکسان اتفاق نیفتاده و ممکن است یک قسمت بیشتر از سایر قسمت ها تجمع چربی داشته باشد. این مسئله نه تنها در زیبایی اثر گذار است بلکه مشکلاتی مانند عدم پیدا کردن لباس های مناسب و … را نیز به وجود می آورد.

دید جامعه

از دیگر دلایلی که افراد به چاقی تمایل پیدا می کنند دید جامعه است. برخی افراد، نسبت به کسانی که به چاقی مبتلا هستند دید تمسخر آمیز داشته و حتی در بعضی شرکت ها و مشاغل افرادی که به چاقی دچار هستند استخدام نمی شوند. به همین دلیل افراد دارای این مشکل هنگام برخورد با این مشکلات تمایل بیشتری به لاغری پیدا کرده و برای لاغری و کاهش وزن سریع تر، هر راهی را امتحان می کنند.

جلوگیری از بیماری ها

بیماری های مختلفی ممکن است در اثر چاقی در بدن به وجود آید که در بخش قبل برخی از آن ها مفصلا توضیح داده شد. این بیماری ها می توانند دلیل اصلی برای کاهش وزن و لاغری باشند و ابتلا به آن ها می تواند زمینه ساز ایجاد تمایل افراد به لاغری و کم کردن وزن اضافه شود.

مشکلات روانی

دید جامعه، بیماری فرد، از دست دادن زیبایی، پیدا نکردن شغل مناسب، مشکل در روابط و… که در اثر چاقی بروز می کنند در نهایت ممکن است به مشکلاتی مانند افسردگی یا کمبود اعتماد به نفس منجر شوند. این مشکلات روانی در حد شدید حتی باعث خودکشی افراد نیز می شود. هم چنین دردهایی که چاقی در بدن به وجود می آورد باعث مشکلات روحی ناشی از تحمل درد شود.

مشکلات روانی
مشکلات روانی

موانع لاغری چیست؟

همانطور که علت های زیادی می توانند باعث چاقی افراد شوند مسائل زیادی نیز وجود دارد که می تواند لاغری را به تاخیر بیاندازد. این مسائل در صورتی که درمان و کنترل نشوند حتی در صورت انجام عمل جراحی چاقی می‌تواند باعث بازگشت وزن افراد شوند. به همین دلیل آشنایی با این دلایل برای تمام افرادی که قصد کاهش وزن دارند امری ضروری است.

اشتباه غذا خوردن

یکی از اصلی ترین موانع برای لاغری و کاهش وزن غذا خوردن به طور اشتباه است. بسیاری از افراد برای کاهش وزن اضافه خود شروع به کم غذا خوردن می کنند و ابتدا از حذف وعده های اصلی غذایی شروع می کند که این امر می‌تواند باعث گرسنگی بیشتر و چاقی چند برابر شود.

همچنین بسیاری از افراد تصور می‌کنند که تنها با کم کردن حجم غذاهای مصرفی می توانند کاهش وزن داشته باشند به این معنی که مصرف قند، چربی و غیر را ادامه داده و تنها حجم آن را کاهش می دهند که این امر نیز یکی از دلایلی است که مانع کاهش وزن افراد می شود.

البته برخی از افراد به تصور اینکه با خوردن غذاهای سالم مانند میوه و سبزیجات می توان کاهش وزن پیدا کرد در خوردن این مواد غذایی زیاده‌روی می کنند و باعث می شوند که بدن توان سوخت و ساز خود را از دست دهد که این امر چیزی که از موانعی است که چاقی افراد را تشدید کرده و مانع لاغری میشود.

گرسنگی کشیدن

اغلب افراد رژیم گرفتن را با گرسنگی کشیدن اشتباه می گیرند و به جای استفاده از روش‌های درست مانند ورزش و عمل جراحی با نخوردن غذا و گرسنگی کشیدن اقدام به کاهش وزن و لاغری می‌کنند که این مسئله نه تنها باعث کاهش وزن می شود بلکه به خاطر نرسیدن ویتامین‌ها مواد معدنی لازم مشکلات مختلف دیگری را نیز در بدن به وجود می آورد.

بی خوابی

یکی از اصلی‌ترین دلایل و موانع لاغری بی خوابی است. بی خوابی به خصوص هنگامی که طولانی شود باعث می‌شود که فرد برای سرگرمی خود به سراغ غذا خوردن برود و چون بدن در ساعات انتهایی شب سوخت و ساز و تحرک کمتری داشته کاهش وزن اتفاق نیفتد یا افزایش وزن بیشتر و شدیدتر شود.

به خصوص هنگامی که افراد بر خلاف سایر اعضای خانواده طول شب را بیدار می مانند مصرف غذا را با حجم و میزان نامناسب انجام می دهند که این امر نیست مانع لاغری میشود.

مصرف داروها

برخی از داروها مثل داروهای ضد بارداری و داروهای افسردگی و آرامبخش میتوانند مانع لاغری شوند به این دلیل که سوخت و ساز بدن را تحت تاثیر قرار داده و ترشح هورمون ها در بدن را دچار اختلال می کنند‌ همچنین داروهایی مانند داروهای سرطانی نیز می توانند ترشح هورمون ها را تحت تاثیر قرار داده و حتی باعث افزایش آب بدن شوند.

مصرف داروها
مصرف داروها

چه روش هایی برای لاغری مرسوم تر هستند؟

تبدیل شدن چاقی به یک دغدغه و فراگیری آن به صورتی که تمام سنین درگیر این مشکل می شوند باعث شده که رفع آن به یکی از نیازهای روز بشر تبدیل شود و راه های مختلفی برای حل این مشکل پیشنهاد شود.

جوامع مختلف با توجه به فرهنگ و سبک زندگی مردم خود روشی متناسب برای لاغری و برخورداری از تناسب اندام معرفی می کنند. به عنوان مثال در بعضی کشورها تنها با مصرف گیاهان در برنامه غذایی تناسب اندام حفظ می شود. با این حال در تمام دنیا در صورت ابتلا فرد به چاقی برخی روش های مرسوم و عمومی انتخاب های کاهش وزن می باشند.

رژیم

اولین روش که بسیاری از افراد برای کاهش وزن خود حداقل یکبار و حداکثر بارها به سراغ آن می روند رژیم غذایی است. رژیم غذایی انواع و شکل های مختلفی دارد که بسته به وضعیت جسمی و سبک زندگی فرد طراحی می شود. البته رژیم غذایی ایراد خاصی نداشته و در صورت اصولی بودن تا حدی باعث کاهش وزن می شود

اما به خصوص در اضافه وزن های بالا کاهش تنها با رژیم زمان زیادی برده و بدن بعد از یک دوره رژیم به سبک غذایی عادت کرده و دچار ثبات و استپ وزنی می شود که این موارد معمولا باعث شکست در این نوع از لاغری شده و حتی با چند روز تغذیه خلاف برنامه تمام وزن از دست رفته باز می گردد.

ورزش

ورزش کردن، از دیگر روش هایی است که افراد دارای چاقی و اضافه وزن به منظور لاغری از آن استفاده می کنند. ورزش کردن نیز مانند رژیم های غذایی انواع مختلفی دارد و می توان آن را به شکل های مختلفی انجام داد.

ورزش به منظور لاغری می تواند به شکل پیاده روی یا در باشگاه انجام می شود اما این روش نیز مانند رژیم در صورتی که به تنهایی انجام گیرد و تغییری در برنامه و سبک تغذیه ایجاد نشود، پاسخ مناسبی نداشته و لاغری به میزان مورد نظر اتفاق نمی افتد.

استفاده از دارو

بسیاری از افراد به منظور لاغری و کاهش وزن از دارو درمانی برای کاهش وزن خود استفاده می کنند. لاغری و کاهش وزن به وسیله دارو مشکلات و مضرات زیادی دارد که از جمله آن ها می توان به مشکلات ایجاد شده در معده و صفرا اشاره کرد. بیشتر افرادی که از دارو برای کاهش وزن استفاده می کنند دچار زخم معده یا دردهای معده می شوند.

جراحی لاغری

قطعی ترین، ساده ترین و کم خطرترین روشی که امروزه برای لاغری مورد استفاده قرار می گیرد جراحی های لاغری می باشند. جراحی لاغری انواع مختلفی دارد که بسته به میزان چاقی و شاخص بدن و هم چنین نظر پزشک بهترین نوع آن برای لاغری فرد انتخاب می شود.

جراحی لاغری
جراحی لاغری

چه مسائلی باعث شکست در روش های مرسوم لاغری می شود؟

روش های مرسوم لاغری، به خصوص روش هایی مانند رژیم و ورزش خیلی زود با شکست مواجه می شوند که این اتفاق دلایل مختلفی دارد. حتی عمل های جراحی نیز در شرایط خاص ممکن است با شکست در کاهش وزن و تناسب اندام مواجه شود که با آشنایی با این عوامل می توان تا حدی از این موضوع جلوگیری کرد.

رژیم های غیر اصولی و خودسرانه

یکی از بزرگترین مشکلات در روش های مرسوم لاغری و بیشتر در رژیم، که باعث شکست و عدم نتیجه گیری از روش می شود انجام خودسرانه اینکار است. رژیم و ورزشهایی که به صورت خودسرانه و بدون مشورت و پیگیری توسط یک متخصص خوب انجام می گیرد به دلایل زیادی با شکست مواجه می شوند.

چه برای ورزش و چه برای رژیم باید اینکار متناسب با وضعیت فعلی انجام گرفته و به مرور زمان تغییراتی در آن حاصل شود تا نتیجه مورد نظر تا حدودی به دست آید اما افرادی که این کار را به صورت غیراصولی انجام می دهند باعث شکست می شوند. البته رژیم و ورزش به خصوص برای افرادی که به چاقی مفرط مبتلا هستند کار ساده ای نیست.

خستگی

از دیگر دلایلی که باعث عدم نتیجه گیری در هر روشی می شود خستگی است. برای افرادی که اضافه وزن آن ها بالاست کاهش وزن زمان بیشتری برده و به خصوص زمانی که از روش هایی مانند رژیم و ورزش برای این امر استفاده می شود بارها فرد دچار استپ وزنی شده و یا کاهش وزن در وی به مقدار جزئی اتفاق می افتد که این مسائل ممکن است باعث خستگی و بی انگیزگی شود.

هم چنین انجام یک برنامه غذایی متفاوت با اعضای خانواده و طولانی شدن آن ممکن است باعث عدم توانایی فرد برای ادامه برنامه و پیگیری روش لاغری شود بنابراین بیشتر افراد ترجیح می دهند روش های زودبازده را برای کاهش وزن  خود انتخاب کنند. خستگی ممکن است به دلیل سختی انجام روش ها نیز اتفاق بیفتد.

به عنوان مثال با توجه به آپارتمانی شدن خانه های امروزی و عدم وجود فضا برای ورزش کردن افراد امکانی برای ورزش نداشته و برای انجام این کار باید به باشگاه مراجعه کنند که باشگاه نیز هزینه زیادی داشته و نیاز به وقت اضافه برای اینکار دارد که تمام این سختی ها باعث خستگی فرد از ادامه مسیر لاغری می شود.

در نظر نگرفتن ویژگی های فرد

بیشتر روش های لاغری مانند رژیم، ورزش و حتی داروهای لاغری عمومی است و در تنظیم آن ها شرایط دقیق افراد در نظر گرفته نمی شود. به همین دلیل با مرور و طولانی شدن روش فرد به جای ادامه آن، مطابق با نیازهای خود تغییراتی را به برنامه وارد می کند که این مسئله نیز باعث عدم کاهش وزن می شود.

در نظر نگرفتن ویژگی های فرد
در نظر نگرفتن ویژگی های فرد

فاکتورهای انتخاب ساده ترین روش برای لاغری چیست؟

همان طور که گفته شد برای لاغری روش های مختلفی وجود دارد که تمام آن ها نمی توان نتیجه مناسبی داشته باشد و در نهایت فرد را به هدفی که مایل است برساند. هرچقدر روش انتخاب شده برای کاهش وزن طولانی تر شود رسیدن به هدف سخت تر شده و انگیزه و انرژی برای این اتفاق نیز تا حد زیادی کاهش می یابد.

سرعت

ساده ترین روش لاغری، روشی است که کاهش وزن با آن به سرعت اتفاق بیفتد. البته در مورد برخی روش ها مانند رژیم غذایی در صورت کاهش وزن سریع ممکن است برگشت نیز به سرعت اتفاق بیفتد به همین دلیل انتخاب این روش ها، برای لاغری سریع پیشنهاد نمی شود. سرعت لاغری باید معقول و مناسب باشد که کاهش وزن غیر قابل برگشت باشد.

در جراحی های لاغری معمولا کاهش وزن با سرعت مناسب اتفاق می افتد که این سرعت باعث بازگشت سریع نمی شود به همین دلیل یک انتخاب مناسب برای لاغری سریع جراحی لاغری می باشد.

راحتی

البته با توجه به اینکه راحتی نیز از ویژگی های یک روش لاغری مناسب است و جراحی های لاغری هم از نظر نحوه انجام و هم از نظر نتیجه گیری راحت هستند نیز جز گزینه های خوب کاهش وزن می باشند. راحتی در روش لاغری به معنی نداشتن برنامه های خاص و سنگین غذایی یا عدم وجود فعالیت های سنگین در روش لاغری است که بیشتر جراحی های لاغری به این موارد نیازی ندارند.

کم خطر و کم دردسر

روش لاغری هم چنین باید کم دردسر و کم خطر باشد. کم دردسر بودن به معنی نداشتن روش خاص انجام است. بیشتر جراحی های لاغری بعد از انجام با یک دوره کوتاه رژیم غذایی باعث کاهش وزن و تناسب اندام فرد می شوند و این تناسب اندام معمولا بدون بازگشت است.

هم چنین روشی که جراحی های لاغری امروزه با آن انجام می گیرند روش های کم خطری هستند که باعث می شود جراحی لاغری به عنوان یکی از بهترین و ساده ترین روش ها برای لاغری انتخاب شود.

کم خطر و کم دردسر
کم خطر و کم دردسر

جراحی لاغری چیست و چند نوع دارد؟

یکی از سریع ترین و بی دردسر ترین روش ها برای دستیابی به وزن و سایز ایده آل استفاده از جراحی های لاغری می باشد.

تعریف جراحی لاغری

جراحی لاغری که انواع مختلفی دارد با استفاده از نوع خاص از جراحی به نام لاپاراسکوپی عمل لازم برای کاهش وزن فرد را انجام می دهد. این روش به خصوص برای افرادی که به چاقی مفرط مبتلا هستند در رسیدن به وزن ایده آل در کمترین زمان ممکن کمک می کند.

همچنین افرادی که از طریق روش های مختلف دیگر مانند رژیم یا ورزش نتوانسته اند وزن خود را پایین بیاورند نیز می توانند با استفاده از جراحی لاغری به ساده ترین شکل به وزن و اندام ایده آل خود برسند.

انواع جراحی های لاغری

به طور کلی جراحی های لاغری به دو دسته تهاجمی و غیر تهاجمی انجام می گیرد. در روش‌های تهاجمی فرد تحت عمل قرار گرفته اما این عمل با ایجاد زخم و بخیه زدن اتفاق نمی افتد و بیشتر به وسیله لیزر درمانی و موارد اینچنینی عمل انجام می شود اما در مقابل و در روش تهاجمی فرد مانند یک عمل عادی بیهوش شده و فرآیند جراحی روی وی انجام میگیرد.

در گذشته بیشتر جراحی های لاغری به روش باز انجام می شد به این معنی که برای انجام جراحی ناحیه ای که مورد نظر بود به طور کامل برش خورده و فرایند جراحی انجام می گرفت اما امروزه باروش لاپاراسکوپی که تنها با یک برش چند سانتی متر کوچک انجام میگیرد جراحی لاغری به ساده ترین و کم خطر ترین شکل ممکن انجام می‌شود و حتی نیازی به بستری بعد از جراحی در بیمارستان وجود ندارد.

اگر ساکن شمال هستید برای جراحی لاغری توصیه می کنیم صفحه بهترین دکتر جراحی لاغری در شمال را مشاهده کنید.

انواع جراحی های لاغری
انواع جراحی های لاغری

متداول ترین روش های جراحی لاغری کدام است؟

برای انجام جراحی های لاغری روش های مختلف وجود دارد که همانطور که گفته شد برخی از این روشها به صورت تهاجمی و برخی از این روشها به صورت غیر تهاجمی انجام می‌گیرد.

اسلیو معده

اسلیپ نوعی جراحی های لاغری که در آن بخشی از معده فرد دارای اضافه وزن به طور کامل برداشته می شود که این امر کمک می‌کند فرد در کوتاهترین زمان ممکن و بدون سختی زیاد وزن اضافه خود را از دست داده و به اندام ایده آل خود برسد.

اصلی یکی از ساده ترین روش های لاغری است که البته روشی برگشت‌ناپذیر نیز هست به این معنی که بعد از لاغری به وسیله اسلیو وزن بدن به مقدار اولیه خود باز نگشته و همچنین نمی توان مجدداً حالت و حجم معده را به میزان اول بازگرداند. در مورد اسلیو معده در بخش‌های بدن مفصلا توضیح داده خواهد شد.

افرادی که قصد انجام عمل اسیلو معده در یزد را دارند برای تشخیص بهترین دکتر از صفحه بهترین دکتر اسلیو معده در یزد دیدن کنند.

حلقه معده

از دیگر روشهای لاغری و کاهش وزن گذاشتن حلقه در معده است. در این روش معمولاً دوره بخشی از معده یک حلقه سیلیکونی قرار می گیرد که اطراف این حلقه سیلیکونی فضای خالی وجود دارد که به یک لوله نازک متصل است.

این دوره نازک از زیر پوست تا حوالی ناف کشیده می شود و به وسیله آن می توان فضای خالی اطراف حلقه را با گاز پر یا از گاز خالی کرد. در نهایت این امر کمک می کند که معده گنجایش کمتری برای دریافت مواد غذایی داشته و باعث لاغری میشود.

جراحی باندینگ و حلقه معده یکی از انواع جراحی های قابل برگشت است به این معنی که هر زمان فرد نیاز به برداشتن حلقه از دور معده خود داشت این کار قابل انجام است.

بالون معده

از دیگر روش‌های جراحی لاغری می‌توان به بالون‌معده اشاره کرد. از نظر سازوکار بالون‌معده نیز شرایطی مانند حلقه معده دارد و یک توپ بالن بند سیلیکونی وارد معده فرد شده که گنجایش دریافت غذا را کاهش می دهد.

جراحی بالون معده یک از روش های لاغری می باشد برای دانستن هزینه انجام این جراحی توصیه می کنیم از صفحه هزینه بالن معده چقدر است دیدن کنید.

بای پس معده

در روش بای پس قسمت بالایی معده برداشته می شود و بخش باقی مانده نیز از اندازه کمی برخوردار است که باعث می شود حجم غذای دریافتی کاهش پیدا کند همچنین برای این که معده قادر به نگهداری مواد غذایی در زمان طولانی تر باشد جراح بخش روده کوچک را به معده وصل می کند. این روش که تا حدی مشابه روش اسلیو چیست جزوه روش های متداول برای لاغری می باشد.

پلیکاسیون معده

در پلیکاسیون معده بخشی از معده را مانند پلیسه زدن در خیاطی روی هم قرار داده و پلیسه میزنند این کار کمک می کند که حجم معده کاهش پیدا کرده و لاغری فرد زودتر اتفاق بیفتد. البته انواع دیگری نیز برای جراحی لاغری وجود دارد که در این جا تنها به برخی از آن ها اشاره شد.

پلیکاسیون معده
پلیکاسیون معده

جراحی اسلیو معده چیست؟

یکی از روش های جراحی لاغری که به دلایل زیادی مورد علاقه و توجه بسیاری از افراد است جراحی اسلیو معده می باشد.

روش انجام

در جراحی اسلیو معده معمولا جراحی بخشی از معده که حدود 70-80 درصد را به روش لاپاراسکوپی خارج می کند و در نهایت میزان باقی مانده از معده به صورت یک لوله باریک است.

این روش به دلیل شباهتی که معده بعد از جراحی به آستین پیراهن پیدا می کند اسلیو نام می گیرد. اسلیو معده به دلیل اینکه در آن معده به طور کامل برداشته می شود غیرقابل بازگشت است و افراد بعد از انجام این عمل باید تا آخر عمر با همان میزان معده که بعد از عمل خواهند داشت زندگی کنند.

میزان کاهش وزن

حداقل میزان کاهش وزن در روش اسلیو، 60 درصد وزن اولیه بدن است. در واقع فرد با انجام جراحی اسلیو می تواند تا 70 درصد وزن اضافه خود را از دست بدهد و بعد از آن با انجام تمرینات ورزشی و استفاده از رژیم درصد باقیمانده از اضافه وزن نیز کاهش پیدا می کند. کاهش وزن بعد از جراحی اسلیو حدودا تا 6 ماه بعد از جراحی و به مرور رخ می دهد. این امر باعث می شود که برگشت وزن بعد از جراحی اسلیو بسیار جزئی اتفاق بیفتد.

اولویت انجام

اولولیت انجام جراحی اسلیو معده با افرادی است که وزن آن ها محدوده چاقی مفرط یا خطرناک باشد. در واقع افرادی که شاخص توده بدنی آنها ۴۰ یا نزدیک به ۴۰ سال است و همچنین افرادی که شاخص توده بدنی آنها در حدود ۳۰ تا ۳۵ می باشد اما به مشکلات جدی دچار هستند برای کاهش وزن سریع خود می توانند به روش اسلیو معده را امتحان کنند.

اولویت انجام
اولویت انجام

جراحی بالون معده چیست؟

از دیگر روش‌های مرسوم برای جراحی لاغری روش بالون‌معده است. در روش بالون معده معمولاً یک توپ سیلیکونی که با گازی مخصوص یا مایع مخصوص پر شده باشد در داخل معده قرار میگیرد. این بالون بیشتر حجم معده را پر می کند و تنها میزانی باقی می‌ماند که امکان دریافت غذا را تا حد زیادی کاهش دهد و باعث زودتر سیر شدن و دیرتر گرسنه شدن فرد شود.

بالون معده برای افراد پیشنهاد می شود که شاخص توده بدنی آنها حداقل عدد ۲۷ باشد در واقع افرادی که برای این عمل انتخاب می‌شوند باید ۱۰ تا ۳۰ کیلوگرم اضافه وزن داشته باشند در غیر این صورت پورن مناسبی برای انجام این جراحی نیستند.

بالون معده معمولاً توسط افرادی انتخاب می‌شود که از اصلی یا بای پس معده وحشت داشته و نمی خواهند یک روش برگشت ناپذیر را برای کاهش وزن خود انتخاب کنند.

این روش یکی از روش‌های بسیار کم خطر می باشد باعث می‌شود فرد در مدت زمان کوتاه حدود ۶۰ یا ۷۰ درصد وزن اضافه خود را از دست دهد. البته در صورت برداشتن بالن باید به وسیله رژیم غذایی درست محدوده وزن و کنترل کرد در غیر اینصورت احتمال بازگشت وزن به وزن سابق وجود دارد.

جراحی بالون معده چیست؟
جراحی بالون معده چیست؟

جراحی اسلیو چه مزایایی دارد؟

مزایای جراحی اسلیو معده نسبت به سایر روش‌های جراحی زیاد است. این روش یکی از روش‌های متداول امروزی قدمت نه چندان طولانی دارد اما به عنوان یک روش کاربردی و مناسب برای کاهش وزن سریع قابل انجام است.

کاهش وزن زیاد

یکی از مهم ترین مزایای جراحی اسلیو نسبت به سایر روش‌های جراحی لاغری کاهش وزن بالا در این نوع جراحی نسبت به سایر روش هاست. تا حد زیادی کاهش وزن در جراحی اسلیو مشابه و بیشتر از روش‌های دیگر جراحی لاغری می باشد به این دلیل که حجمی از معده برداشته می شود و این حجم باعث می‌شود که فرد زودتر احساس سیری کرده و دست از غذا خوردن بکشد.

زمان کوتاه انجام عمل

عمل اسلیو معده جراحی زمانبری نیست و به طور سرپایی انجام میشود. در واقع انجام این روش با سریع ترین زمان و بدون نیاز به بیهوشی فرد انجام می‌گیرد و در در موارد خاص بیهوشی برای مدت زمان بسیار کوتاه صورت می گیرد.

برگشت ناپذیری

بسیاری از جراحی های لاغری برگشت پذیر هستند در واقع فرد بعد از انجام آنها و برداشتن عامل جراحی به وزن سابق خود بر می گردد در حالی که روش جراحی اسلیو برگشت ناپذیر است و فرد تمام عمر با همان حجم معده بعد از عمل زندگی می کنند که این مسئله باعث می شود احتمال برگشت وزن بسیار کاهش پیدا کند.

کمک به درمان سریعتر برخی بیماری ها

چون کاهش وزن در استیم معده زودتر اتفاق می افتد طبیعتاً بسیاری از بیماری هایی که به دلیل چاقی در بدن رخ می دهد بعد از انجام این جراحی تا حد زیادی کنترل شده و در صورت تداوم رعایت ها و مصرف داروها به طور کامل درمان میشود.

کمک به درمان سریعتر برخی بیماری ها
کمک به درمان سریعتر برخی بیماری ها

عمل های جراحی لاغری در چه افرادی توصیه می شوند؟

هرچند جراحی های لاغری برای تمام افراد مناسب است اما برخی از افراد برای انجام اینگونه جراحی‌ها در اولویت هستند.

بیماران خاص

چاقی در بعضی از افراد باعث ایجاد بیماری های خاص می‌شود یا بیماری هایی که افراد به آن دچار هستند را به مرحله حاد و خطرناک می رساند. اولین قدم درمانی برای این گونه افراد کاهش وزن اضافی است.

نه تنها در بیماری بلکه برای اتفاقاتی مانند بارداری نیست وزن زیاد تاثیر گذار است و بسیاری از مواقع ناباروری به دلیل اضافه وزن شدید اتفاق می افتد. برای تمام این شرایط باید ابتدا وزن اضافه کاهش پیدا کرده و سپس اقدامات درمانی لازم انجام گیرد.

افراد دارای تجربه های ناموفق از روش‌های دیگر

بیشتر افراد برای لاغری روشهای مانند رژیم غذایی و ورزش کردن را امتحان می کنند که این روش ها شاید در ابتدا باعث کاهش مقداری از وزن فرد شود اما در ادامه ممکن است با رسیدن به ثبات کاهش وزن اتفاق نیفتاده و وزن به دلیل ناامیدی و بی‌انگیزگی افزایش نیز پیدا کند. برای این افراد جراحی لاغری کمک کننده است تا وزن اضافه با سرعت و میزان مناسب کاهش پیدا کند.

مبتلایان به چاقی مفرط

همان طور که در بخش اندازه گیری چاقی گفته شد یکی از روش های فهمیدن چاقی استفاده از تست شاخص توده بدنی است. این تست محدوده مشخص برای انواع چاقی را مشخص می کند که یکی از آنها چاقی مفرط است. چاقی مفرط در افراد رخ می‌دهد که شاخص توده بدنی آنها بین ۳۵ و بالاتر باشد.

این گونه افراد می توانند برای جلوگیری از بروز خطرات و بیماری هایی که چاقی زمینه‌ساز آنها می شود وزن اضافه خود را به وسیله جراحی کاهش دهند.

افراد دارای مشکلات روحی

چاقی می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات روحی مختلف در افراد شود. با استفاده از جراحی لاغری می‌توان چاقی را به سرعت درمان کرد و کاهش وزن سریع تر به درمان زودتر و موثرتر  مشکلات نیز کمک کند.

افراد دارای مشکلات روحی
افراد دارای مشکلات روحی

پیش از عمل های جراحی چاقی چه نکاتی کمک کننده می باشند؟

پیش از هر عمل جراحی برخی اقدامات اولیه می تواند به نتیجه بهتر عمل کمک کند. در مورد جراحی های چاقی نیز برخی نکات وجود دارند که توجه و رعایت آنها می تواند به نتیجه بهتر و سریعتر جراحی چاقی کمک کند.

مشورت با پزشک

بهتر است پیش از انتخاب روش جراحی لاغری و اقدام به آن با پزشک متخصص در این زمینه به طور کامل مشورت شود. برخی آزمایشات پیش از انجام جراحی های لاغری مورد نیاز است که این آزمایشات توسط پزشک مشخص شده و برای فرد تجویز می شود.

به همین دلیل افرادی که قصد انجام جراحی لاغری را دارند بهتر است پیش از انجام این کار به متخصص مراجعه کرده و وضعیت بدنی و سلامت خود را توسط پزشک بررسی کنند تا جراحی آنها بهترین نتیجه را داشته باشد.

ترک دخانیات و مواد مخدر

هرچند جراحی لاغری خطر چندانی ندارند اما برای افرادی که به دخانیات یا مصرف مواد مخدر اعتیاد دارند ممکن است مشکلاتی مانند اختلال در بیهوشی، دردهای شدید و غیره را حین یا بعد از عمل جراحی تجربه کنند.

توصیه بیشتر پزشکان به این افراد ترک دخانیات حداقل یک تا دو هفته پیش از انجام جراحی است و خصوصا افراد سیگاری باید این کار را مدتی قبل و مدتی بعد از عمل کنار بگذارند.

تغییر رژیم غذایی

به خصوص افرادی که رژیم غذایی معمول آنها دارای غذاهای مضر و خطرناک باشد باید پیش از انجام جراحی های لاغری در نوع رژیم خود تغییراتی ایجاد کنند تا بتوانند بهترین نتیجه را از جراحی لاغری دریافت کنند.

تغییر رژیم غذایی
تغییر رژیم غذایی

بعد از عمل جراحی چاقی چه مسائلی باید رعایت شوند؟

همانقدر که مراقبت های پیش از جراحی می توانند به نتیجه بهتر و سریع تر عمل جراحی کمک کنند. مراقبت و انجام برخی مسائل بعد از عمل و در دوران نقاهت نیز می تواند به لاغری بهتر، سریع تر و کم دردسرتر فرد کمک کند.

استراحت

استراحت بعد از انجام هر عمل جراحی امری ضروری است. البته بعد از انواع جراحی چاقی مانند سایر جراحی ها استراحت برای فرد بیمار امری ضروری است.

به خصوص در چند روز ابتدایی بعد از جراحی های چاقی باید استراحت مطلق باشد. البته نحوه انجام جراحی های چاقی به صورت سرپایی و انجام عمل در سریع ترین و راحت ترین حالت انجام می شود به همین دلیل چندان نیازی به دوران نقاهت طولانی بعد از این جراحی نیست.

رژیم مناسب

بعد از همه جراحی های چاقی نیاز است که رژیم مناسب رعایت شود. رژیم چاقی مناسب باید به گونه ای باشد که در ابتدا بعد از عمل جراحی غذاهای مصرفی بیشتر از نوع مایعات و غذاهای نرم باشد و سایر غذاها کم کم به برنامه غذایی فرد اضافه شود. رژیم مناسب غذایی کمک می کند که کاهش وزن با سرعت بیشتری رخ دهد.

عدم انجام فعالیت سنگین

فعالیت های سنگین بعد از جراحی های چاقی تا مدتی ممنوع است. این فعالیت ها شامل ورزش های سنگین، عدم انجام فعالیت های سنگین و دو و پیاده روی های طولانی است.

هرچند روش انجام جراحی های چاقی ساده است اما به دلیل اینکه این جراحی ها با ایجاد برش و بخیه انجام می شود فعالیت های سنگین می تواند به محل بخیه فشار وارد کرده و این ناحیه را دچار خونریزی کند که این مسئله در نتیجه جراحی چاقی اثر گذار است.

انجام دستورات پزشک

بعد از انجام جراحی چاقی معمولا پزشک دستوراتی را برای نتیجه بخشی بهتر عمل تجویز می کند. این دستورات ممکن است شامل دارو یا مراقبت های مخصوص باشد.

بعد از عمل جراحی چاقی در بیمارستان میلاد پزشک این مسائل را برای بیمار مشخص کرده که با انجام دقیق این دستورات می توان به نتیجه دلخواه بعد از عمل جراحی چاقی رسید.

انجام دستورات پزشک
انجام دستورات پزشک

ویژگی های بهترین پزشک برای عمل جراحی چاقی در بیمارستان میلاد چیست؟

یکی از ویژگی های بهترین پزشک برای عمل جراحی چاقی در بیمارستان میلاد تسلط بر انواع روش های جراحی چاقی است. روش های مختلف جراحی چاقی فرآیند متفاوتی دارند و همچنین مراقبتهای پیش و پس از محل در هر روش متفاوت است پزشکی خوب علاوه بر آشنایی با تمام روشها با نکات مورد نیاز برای نتیجه بخشی روش جراحی چاقی به طور کامل آشنایی دارد.

از دیگر ویژگی‌های عمل جراحی چاقی در بیمارستان میلاد می توان و خوش خلقی پزشک اشاره کرد. پزشکانی که اخلاق بهتری دارند می توانند ارتباط بهتری با بیمار برخورد کرده و راهنمایی بعد از عمل و مراقبت بعد از عمل برای بیمار را به طور مناسب تری برای بیمار تشریح کنند‌.

از دیگر ویژگی های بهترین پزشک برای انجام عمل جراحی چاقی در بیمارستان میلاد این است که پزشک با انواع مشکلاتی که بعد از جراحی ممکن است رخ دهد آشنایی داشته و روش حل و درمان آن ها را نیز به خوبی بشناسد.

این مسئله می تواند به گذراندن دوران نقاهتی ساده تر کمک کند. هم چنین پزشک خوب پیگیر وضعیت بیمار است و شرایط بیمار را بعد از عمل بررسی می کند.

ویژگی های بهترین پزشک برای عمل جراحی چاقی در بیمارستان میلاد چیست؟
ویژگی های بهترین پزشک برای عمل جراحی چاقی در بیمارستان میلاد چیست؟

اسلیو معده چند نوع دارد؟

انجام جراحی چاقی، به روش اسلیو معده به دو طریق انجام می شود. یکی از روش های جراحی چاقی در اسلیو معده برداشتن 70-80 معده است. این روش برای افرادی به کار میرود که چاقی آنها شاخص بالاتر از ۴۰ داشته باشد یا آنها عدد ۳۰ اما به دلیل بیماری های مختلفی که چاقی باعث آن شده فرد وضعیت خاص و خطرناکی داشته باشد.

نوع دوم روش اسلیو معده برای افرادی استفاده می‌شود که چاقی آنها میزان زیادی ندارد یا وضعیت آنها علیرغم چاقی خطرناک نیست.

به نوع دوم اسلیو معده که در آن تنها 60 درصد از حجم معده برداشته می شود جراحی گشاد اسلیو گفته می شود. به نوع اول اسلیو معده نیز که در آن بیشترین حجم از معده برداشته شده و لاغری فرد با سرعت بیشتر و شدت بیشتری اتفاق می افتد اسلیو تنگ گفته می شود. هر نوع از این جراحی ها با مشورت با پزشک تشخیص داده می شود.

اسلیو معده چند نوع دارد؟
اسلیو معده چند نوع دارد؟

جراحی حلقه معده چیست؟

حلقه معده یکی از روش های جراحی چاقی است. این روش که، به عنوان یکی از روش های عمل جراحی چاقی در بیمارستان میلاد تهران نیز انجام می گیرد به این صورت است که در آن یک حلقه به دور معده قرار می گیرد. این حلقه به روش لاپاراسکوپی دور معده قرار داده می شود و معده در آن به دو بخش تقسیم می شود.

یک بخش از معده بزرگ تر و یک بخش از آن کوچک تر خواهد بود که بخش کوچک تر قسمتی است که غذا ابتدا در آن قرار گرفته و به آن وارد می شود. هنگامی که فرد غذا مصرف می کند در ابتدا به قسمت کوچک معده وارد شده و سپس کم کم وارد قسمت بعدی و در نهایت جذب سایر اندام ها مانند روده و… می شود.

این حلقه از جنس سیلیکونی توخالی است که یک لوله نازک دارد. این لوله نازک به منظور وارد کردن گاز به داخل حلقه و تنگ و گشاد کردن حلقه دور معده است که باعث می شود شدت ورود و خروج غذا به داخل معده تغییر پیدا کند. هر زمان که فرد نیاز داشته باشد می توان این حلقه را از دور معده برداشت.

جراحی حلقه معده چیست؟
جراحی حلقه معده چیست؟

ساکشن چیست؟

یکی از روش های جراحی چاقی ساکشن است که به وسیله آن برشی در بدن فرد بیمار ایجاد شده و یک لوله نازک از طریق برش ایجاد شده به بدن وارد می شود. بعد از ورود این لوله چربی های داخل بدن فرد به وسیله لوله ایجاد شده شکسته می شوند و سپس به وسیله یک لوله مخصوص مکش از بدن فرد خارج می شود.

این روش نیز مانند سایر عمل های جراحی چاقی کمک می کند که در مدت زمان کوتاه و به ساده ترین شکل ممکن لاغری برای فرد اتفاق افتد. ساکشن از دیگر روش های عمل جراحی چاقی در بیمارستان میلاد است که به طور سرپایی در این روش رخ می دهد.

ساکشن چیست؟
ساکشن چیست؟

ساکشن چه مزایایی دارد؟

یکی از روش ها و انواع عمل جراحی چاقی در بیمارستان میلاد که روش ساکشن است مزایای مختلفی دارد. در صورتی که این روش جراحی با رعایت و مراقبت های کامل بعد از عمل اتفاق بیفتد خیلی زود باعث لاغری فرد می شود و کاهش وزن رخ می دهد.

در روش جراحی چاقی ساکشن کاهش وزن ساده است و نیازی به فعالیت های خاص برای کم کردن وزن نیست. ساکشن هم چنین جز روش های سرپایی است که بیمار بعد از انجام آن نیازی به استراحت و بستری خاصی ندارد.

برای براورد کردن هزینه آزمایش دیابت بارداری لازم است صفحه هزینه آزمایش دیابت بارداری را ببینید.

ساکشن چه مزایایی دارد؟
ساکشن چه مزایایی دارد؟
هزینه عمل اسلیو معده
اسلیو معده
هزینه عمل اسلیو معده

هزینه عمل اسلیو معده یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که با مشکل چاقی مفرط دست و پنجه نرم می‌کنند. این عمل که به عنوان

ادامه مطلب
هزینه بای پس معده
بای پس معده
هزینه بای پس معده

نمی توان از عارضه های همراه با چاقی مفرط چشم پوشی کرد. برای خلاصی از اضافه وزن بیش از اندازه مطمئنا باید هزینه کنید؛ چه

ادامه مطلب
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

با یک کلیک مشاوره بگیرید