عمل بای پس معده با بیمه تامین اجتماعی

در این مقاله، سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که عمل بای پس معده با بیمه تامین اجتماعی، چگونه انجام می شود؟ با ما همراه باشید.

مقدمه

عمل بای پس معده از طریق به وجود آوردن تغییراتی در اندازه معده و روده کوچک، منجر به لاغری و کاهش وزن می شود. به طور کلی در پروسه جراحی بای پس، جراح در مرحله اول به تقسیم بندی معده پرداخته و دو قسمت کوچک بالایی و بزرگ پایینی را برای آن مشخص می کند.

قسمت بالایی کوچک در قالب کیسه ی معده تعیین می شود. در مرحله بعدی، بخش محدودی از روده کوچک به کیسه معده متصل می شود. هدف از این اتصال این می باشد که مواد غذایی مصرف شده، وارد این قسمت جدید و بعد از آن به روده کوچک انتقال یابند.

پیشنهاد می کنیم از پست هزینه عمل لاپاراسکوپی با دفترچه تامین اجتماعی دیدن کنید.

یکی از عمل های جراحی بسیار تأثیرگذار در زمینه کاهش وزن، عمل بای پس معده می باشد

یکی از عمل های جراحی بسیار تأثیرگذار در زمینه کاهش وزن، عمل بای پس معده می باشد و بیماران بسیاری از این تکنیک برای دستیابی به لاغری و تناسب اندام بهره می برند.

مزیت های استفاده از این جراحی، بر کسی پوشیده نیست اما در این نوشتار که با عنوان عمل بای پس معده با بیمه تامین اجتماعی در خدمت شما خوانندگان عزیز و محترم هستیم، می خواهیم به بررسی هزینه جراحی بای پس معده بپردازیم. چرا که قطعاً همانند سایر عمل ها و مداخلات پزشکی، مخارج جراحی معده، برای افراد بسیار حائز اهمیت است.

چنانچه قصد انجام جراحی بای پس معده را دارید و همچنین تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی نیز می باشید و یکی از دغدغه های اصلی شما مخارج این عمل می باشد، تا انتهای این مطلب ما را همراهی نمایید.

بدون شک به اکثر پرسش های شما پاسخ خواهیم داد. در این راستا می توانید از تجربیات دکتر سلیمی بهره ببرید. دکتر سلیمی، از معتبرترین متخصصین بین المللی انواع جراحی های لاغری شناخته می شوند.

آیا عمل بای پس معده تحت پوشش بیمه انجام می شود؟

اغلب قسمتی از مخارج جراحی های کاهش وزن، از طریق بیمه های مختلف پرداخته می شوند. ولی قوانین و شروط خاص و برنامه ریزی شده ای را برای پرداخت مخارج جراحی بای پس معده تعیین می کنند.

آیا عمل بای پس معده تحت پوشش بیمه انجام می شود؟
آیا عمل بای پس معده تحت پوشش بیمه انجام می شود؟

به عنوان نمونه، چنانچه بر اساس تحقیقات بیمه اثبات شود که فرد، عمل بای پس معده را با اهداف زیبایی انجام داده، در این موارد بیمه هیچ گونه هزینه ای را نمی پردازد. فقط مطابق با شاخص توده بدنی تعیین شده توسط پزشک متخصص و اهداف درمانی می باشد که بیمه، پرداخت مخارج این جراحی را تقبل می نماید.

لطفا از پست عمل چاقی با بیمه تامین اجتماعی دیدن کنید.

هزینه عمل بای پس معده با بیمه تأمین اجتماعی چگونه است؟

افرادی که تصمیم به عمل بای پس معده را داشته باشند و تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند، می ‌توانند با گزینش مراکز درمانی دولتی، از مزیت های بیمه خود بهره مند شوند. البته سازمان بیمه تأمین اجتماعی به منظور پرداخت مخارج، ضوابطی را تعیین نموده است.

بی ام آی بیمار می ‌بایست بیشتر از ۴۰ بوده و عمل جراحی به منظور بهبود بیماری های زمینه ای از قبیل پرفشاری خون و دیابت نوع دو انجام شود.

در ادامه، به صورت کامل در مورد رقم شاخص توده بدنی که مورد پذیرش بیمه ها می باشد، نکات بیشتری را بیان می نماییم.

هزینه عمل بای پس معده با بیمه تأمین اجتماعی چگونه است؟
هزینه عمل بای پس معده با بیمه تأمین اجتماعی چگونه است؟

آیا استفاده از بیمه تأمین اجتماعی می تواند مخارج عمل بای پس معده را کمتر نماید؟

همان طور که تا این قسمت از مقاله متوجه شدید، چنانچه بیمه ها بپذیرند که جراحی با هدف درمان انجام می شود، بخش زیادی از مخارج را متقبل می ‌شوند.

مخارج عمل بای پس معده با استفاده از بیمه تأمین اجتماعی در مراکز درمانی دولتی، مانند بیمارستان های خصوصی بوده و نسبتاً رقم بالایی است.

دلیل این موضوع در عدم پرداخت تمام مخارج به صورت کامل از سوی سازمان بیمه تامین اجتماعی می باشد.

در واقع سازمان بیمه، فقط قسمتی از کل مخارج جراحی های لاغری به خصوص عمل بای پس معده را در شرایطی که فرد تحت پوشش بیمه باشد، می پردازند.

مهم ترین شرط به منظور این که این افراد بتوانند از خدمات بیمه استفاده کنند، برخورداری از رقم bmi بیشتر از ۴۰ می باشد.

تا پیش از دوران فراگیری بیماری کرونا، مخارج عمل بای پس معده در بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی به وسیله بیمه تأمین اجتماعی پرداخت می‌ شد.

این موضوع در شرایطی می باشد که با بالا رفتن قیمت ارز، ظرفیت مراکز درمانی دولتی برای تأمین وسایل ضروری جراحی به میزان چشمگیری کاهش یافته است.

در این سال ها؛ اغلب بیمارستان های دولتی، بعضی مواقع نمی توانند مخارج کامل تجهیزات مرتبط با منگنه معده یا دیگر دستگاه های ضروری برای انجام این عمل را تأمین نمایند.

بنابراین تعداد مراجعان برای انجام عمل بای پس معده و دیگر جراحی های لاغری، به میزان زیادی کمتر شده است. همین طور انجام این عمل ها تنها با تأییدیه سازمان بیمه تأمین اجتماعی صورت می پذیرد.

عمل بای پس معده با بیمه تامین اجتماعی، در بیمارستان های غیر دولتی چگونه است؟

چنانچه بیماران بخواهند در بیمارستان های خصوصی عمل بای پس معده را انجام دهند، حتی در شرایطی که تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی نیز قرار داشته باشند، فقط پرداخت قسمتی از مخارج جراحی بر عهده سازمان بیمه می باشد.

این بخش، تنها مخارج مرتبط با طول مدت بستری در مراکز درمانی دولتی را پرداخت می کند.

در واقع سایر مخارج، می بایست به وسیله بیماران و با قیمت ‌های تعیین شده به روز و به صورت آزاد پرداخته شوند.

همان گونه که بیان نمودیم، درصد زیادی از این مخارج برای تهیه منگنه های وارداتی به منظور انجام جراحی صرف می شود.

نمی توان نرخ دقیق این بخش از مخارج را درج نمود، زیرا همسو با تغییرات نرخ دلار دچار نوسان می شود.

عمل بای پس معده با بیمه تامین اجتماعی، در بیمارستان های غیر دولتی چگونه است؟
عمل بای پس معده با بیمه تامین اجتماعی، در بیمارستان های غیر دولتی چگونه است؟
بیمه تأمین اجتماعی فقط در شرایطی قسمتی از مخارج را تقبل می نماید که افراد پیش از عمل بای پس معده، گواهی تأیید را دریافت نموده باشند

ولی در پاسخ به پرسش چگونگی عمل بای پس معده با بیمه تامین اجتماعی در بیمارستان های غیر دولتی، می بایست بگوییم که بیمه تأمین اجتماعی فقط در شرایطی قسمتی از مخارج را تقبل می نماید که افراد پیش از عمل بای پس معده، گواهی تأیید را دریافت نموده باشند. مطابق با تمهیدات این سازمان بیمه ‌ای، فقط بیمارانی با شاخص توده بدنی بیشتر از ۴۰ کاندید انجام این نوع عمل جراحی و با حمایت های بیمه تأمین اجتماعی می باشند.

این بیماران فقط در شرایطی قادر هستند از پوشش بیمه در بیمارستان های غیر دولتی بهره مند شوند که بتوانند موفق به دریافت این گواهی پیش از انجام عمل بای پس معده شوند.

در واقع، حمایت های بیمه شامل تقبل بخش نسبتا محدودی از مخارج این عمل می باشد.

نکته مهمی که در اینجا باید به آن اشاره نماییم، این است که تمامی مخارج می بایست پیش از عمل جراحی به وسیله بیمار با مرکز درمانی مربوطه تسویه شود. در نهایت بیماران بعد از دریافت فاکتور هزینه ها از مرکز درمانی مربوطه، می توانند از محل مخارج عمل بخش محدودی را با ارائه صورت حساب از سازمان بیمه تحت پوشش دریافت نمایند.

عمل اسلیو با بیمه تامین اجتماعی چقدر است؟ برای دریافت پاسخ روی لینک فوق کلیک نمایید.

شاخص توده بدنی مورد پذیرش بیمه ها به منظور انجام عمل بای پس معده، چگونه تعیین می شود؟

شرکت های بیمه، قوانین و شروط گوناگونی را به منظور پرداخت مخارج عمل بای پس معده مشخص نموده اند. همان طور که بیان شد، چنانچه این عمل با اهداف درمانی صورت گیرد و همچنین مقدار شاخص توده بدنی بیمار بیشتر از ۴۰ باشد، در این شرایط، شرکت بیمه گواهی تاییدیه مربوطه را برای تقبل هزینه های عمل به بیمار ارائه می دهد.

مخارج جراحی بای پس معده چقدر است؟

عمل بای پس معده یکی از رایج ترین جراحی ها به منظور کاهش وزن است که نتایج موفقیت ‌آمیزی را به همراه دارد.

بیشتر بیمارانی که از این روش به منظور لاغری استفاده می کنند، پرسش ها و دغدغه های فراوانی در رابطه با یافتن پزشک متخصص و نوع مرکز درمانی که می خواهند جراحی را در آن انجام دهند، دارند. اما می توان گفت که مهم ترین و پرتکرار ترین پرسش بیماران، در رابطه با هزینه عمل بای پس معده است.

برای مشخص کردن این مخارج، نمی توان نرخ دقیق و مشخصی را تعیین نمود. چرا که هر سال تعرفه های گوناگونی از طرف سازمان نظام پزشکی کشور تعیین می شود.

مخارج جراحی بای پس معده چقدر است؟
مخارج جراحی بای پس معده چقدر است؟

در عین حال می توان با بررسی فاکتورهای مشخص کننده این هزینه ها، متوسط مخارج نهایی را به دست آورد. بنابراین در ادامه این مطلب و در راستای موضوع عمل بای پس معده با بیمه تامین اجتماعی، به فاکتورهایی که در قیمت نهایی این نوع جراحی اثر گذار می باشند، خواهیم پرداخت.

آیا می دانید چه عواملی در قیمت نهایی عمل بای پس معده تأثیر گذار می باشند؟

در این قسمت، به بررسی فاکتورهایی که در هزینه جراحی بای پس معده مؤثر هستند، می‌پردازیم. این موارد عبارتند از:

دستمزد جراح:

یکی از عمده ترین موارد در تعیین هزینه عمل بای پس معده، دستمزد پزشک می باشد. می توان گفت که سطح تخصص و تبحر، باعث می شود تا تفاوت هایی میان دستمزدهای پزشکان مختلف وجود داشته باشد. در واقع هر چه مهارت و تجربه جراح بای پس معده بیشتر باشد، افزون بر این که تضمین کننده نتایج موفقیت آمیز می باشد، به دنبال آن قیمت دستمزد هم افزایش خواهد یافت.

دولتی یا خصوصی بودن بیمارستان

نوع سازمان بیمه بیمار

تجهیزات و ابزارهای مورد مصرف در بیمارستان و مخارج آن ها:

یکی از اساسی ترین فاکتورهای تأثیرگذار در هزینه جراحی بای پس معده، ابزار و تجهیزات مورد استفاده می باشند. از آنجایی که اغلب این وسایل خارجی می باشند، مسلماً تحت تأثیر نوسان های موجود در بازار ارز و دلار قرار گرفته و بهتر است بگوییم که هزینه آن ها به صورت مداوم در حال کاهش و افزایش است و نمی توان قیمت دقیق و ثابتی را برای آن ها تعیین نمود. در رابطه با همین موضوع، به ذکر یک مثال می پردازیم.

به عنوان نمونه، پزشک به منظور بخیه زدن بخش های داخلی، از منگنه های مخصوص جراحی استفاده می نماید. هزینه این منگنه ها قسمت زیادی از مخارج عمل بای پس را در بر می گیرد.

به طور کلی برند تجهیزات،  نوع وسایل، سطح مرغوبیت آن ها، نوسان های موجود در بازار و عدم ثبات در نرخ ارز، همگی جزء فاکتورهای مشخص کننده هزینه تجهیزات جراحی بای پس معده در نظر گرفته می شوند.

دستمزد پرستاران و دستیاران

مخارج داروها، آزمایش ها و تست های مختلف

مدت زمانی که بیمار در مرکز درمانی بستری است.

آیا می دانید مخارج جراحی بای پس معده بدون برخورداری از خدمات بیمه تأمین اجتماعی چگونه است؟

بیمارانی که تحت حمایت بیمه می باشند، فقط تحت شرایطی می توانند از مزیت های پوششی بیمه خود بهره مند شوند که ‏bmi آن ها بیشتر از ۴۰ باشد. در غیر این صورت، هزینه عمل بای پس معده به صورت آزاد و بر اساس تعرفه های موجود از سوی مرکز نظام پزشکی خواهد بود.

آیا می دانید مخارج جراحی بای پس معده بدون برخورداری از خدمات بیمه تأمین اجتماعی چگونه است؟
آیا می دانید مخارج جراحی بای پس معده بدون برخورداری از خدمات بیمه تأمین اجتماعی چگونه است؟

آیا می دانید عمل های لاغری چه مزیت هایی را در بر دارد؟

استفاده از تکنیک های گوناگون جراحی لاغری، یکی از راه های کاهش وزن و دستیابی سریع به اندامی متناسب و سالم می باشد.

 1. پس از جراحی های چاقی، بیماران به سرعت وزن اضافی خود را از دست می دهند و وضعیت جسمانی و سلامتی افراد به میزان زیادی ارتقاء می یابد. این موضوع در مورد کسانی که شاخص توده بدنی آن ها بسیار بیشتر از حد نرمال می باشد، به آسانی قابل مشاهده است.
 2. ترشح هورمون ایجاد اشتها، یکی از عمده ترین دلایل چاقی در بیماران می باشد که پس از انجام جراحی های لاغری، از ترشح این هورمون جلوگیری شده و حجم مواد خوراکی که افراد مورد مصرف قرار می دهند، بسیار کاهش می یابد.
 3. بعد از جراحی های لاغری، وزن کاهش یافته دوباره بر نمی گردد و به نوعی می توان گفت برای همیشه وزن افراد در یک محدوده مشخص ثابت می ماند.
 4. سطح متابولیسم بدن به دنبال کاهش وزن، بیشتر می شود.
 5. پس از جراحی های لاغری، استفاده از داروهایی که به دلیل عوارض چاقی همیشه همراه بیماران بودند، کمتر شده و یا به طور کلی قطع می‌ شوند و افراد می توانند به آسانی حرکات ورزشی روزانه را انجام داده و با پیروی از یک رژیم غذایی استاندارد و سالم، سریعتر به وزن متناسب خود دست یابند.
 6. بیماری های ستون فقرات و مفاصل و مشکلات تنفسی پس از جراحی لاغری بهبود می یابد.
 7. افزایش اعتماد به نفس بیمارانی که تحت جراحی لاغری قرار گرفته‌اند، یکی دیگر از مزیت های این عمل ها می باشد.

اطلاعات تکمیلی را از جناب دکتر سلیمی کسب نمایید.

فواید انجام جراحی بای پس معده چیست؟

ممکن است انجام جراحی بای پس معده بدون داشتن آگاهی های ضروری و لازم، عمل پیچیده و دشواری به نظر برسد. ولی به عنوان یکی از اصلی ترین تکنیک های بهبود چاقی مفرط در علم پزشکی شناخته می شود. در ادامه، اصلی ترین مزیت های جراحی بای پس معده را بیان می کنیم.

فواید انجام جراحی بای پس معده چیست؟
فواید انجام جراحی بای پس معده چیست؟
 • اثربخشی جراحی بای پس معده در مقایسه با دیگر تکنیک های جراحی، بیشتر است و می توان به جرأت گفت که مهم‌ ترین روش برای درمان بیماری دیابت نوع ۲ محسوب می شود.
 • در جراحی بای پس معده به دلیل انجام مجموعه ای از تکنیک های خاص، حجم معده کمتر می شود و میزان اشتهای بیماران به میزان چشمگیری کاهش می یابد. به دنبال آن ،افراد کالری کمتری مصرف می کنند و به سرعت وزن اضافی خود را از دست می دهند.
 • جراحی بای پس معده جزء جراحی های لاغری به شمار می رود که مدت زمان بستری بیماران بسیار کوتاهتر از روش‌ های دیگر جراحی است و به دنبال آن، افراد دوره نقاهت کمتری را هم تجربه می کنند.
 • جراحی بای پس معده با توجه به حساسیت های قابل توجهی که به همراه دارد، باز هم در گروه جراحی های لاغری پرریسک دسته بندی نمی شود و اغلب بیماران بعد از پایان عمل، با عوارض حادی روبرو نمی شوند.

اهمیت انتخاب پزشک متخصص و متبحر در جراحی های لاغری:

در این قسمت، لازم است این نکته مهم را خدمت شما خوانندگان عزیز و افرادی که تصمیم به انجام عمل بای پس معده دارند، بیان نماییم که به منظور انجام جراحی لاغری، می ‌بایست در وهله ی اول در پی یافتن مناسب ترین جراح بای پس معده باشید. مهمترین موضوع این است که باید پزشک مربوطه را با حساسیت ویژه ای انتخاب کنید.

معمولاً متخصصان جراحی لاغری مانند جناب دکتر سلیمی، می بایست از مدرک  فوق تخصص در رابطه با فلوشیپ لاپاراسکوپی برخوردار باشند.

متخصصانی که در زمینه جراحی های لاغری دارای تبحر و تخصص بسیار بالایی هستند، بدون شک انجام این نوع جراحی را تنها به بیمارانی توصیه می نمایند که دارای شرایط لازم بوده و نتوانسته اند با استفاده از دیگر تکنیک های لاغری، به وزن ایده آل خود دست یابند.

اهمیت انتخاب پزشک متخصص و متبحر در جراحی های لاغری:
اهمیت انتخاب پزشک متخصص و متبحر در جراحی های لاغری:

جمع بندی

موضوع انجام عمل بای پس معده با بیمه تامین اجتماعی و اطلاع از هزینه آن، یکی از اصلی ترین دغدغه ها برای افرادی است که تصمیم به انجام این نوع جراحی را دارند.

ما در این مطلب، تلاش کردیم به تعدادی از پرسش هایی که بیماران در رابطه با این مخارج دارند، پاسخ دهیم. قطعاً با عنایت به برخی مسائل از قبیل نوع بیمه خدماتی، بهره مندی از شرایط بیمه، نوع بیمارستان و موضوعاتی این چنینی، هزینه نهایی جراحی بای پس معده یکسان و ثابت نمی باشد. اما باید این اصل اساسی را همیشه مد نظر قرار دهید که ارزش و قیمت سلامتی شما، همیشه در اولویت قرار دارد.

همچنین در مورد مزایای جراحی های لاغری، به این نتیجه گیری رسیدیم که این نوع از عمل ها در مواقعی که دیگر روش های لاغری از قبیل برنامه های غذایی استاندارد و انجام حرکات ورزشی تأثیرگذار نمی باشند، به عنوان یک شیوه ی بسیار مناسب برای لاغری مورد تأیید متخصصان با تجربه ای مانند دکتر سلیمی قرار دارند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید