عمل اسلیو معده

عمل اسلیو معده
فهرست مطالب

در این مقاله طبق رهنمودهای دکتر سلیمی، قصد داریم تا عمل اسلیو معده را مورد بررسی قرار دهیم. ما را تا انتهای مقاله دنبال نمایید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

بیماری چاقی مفرط، یک بیماری خطرناک و کشنده است که عامل بروز بسیاری از انواع بیماری ها نظیر دیابت نوع دو و فشار خون و کلسترول بالا به شمار می رود. از همین رو، درمان سریع این بیماری برای بازیابی سلامت جسمی و روحی فرد مبتلا، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

بهترین روش شناخته شده برای درمان بیماری چاقی از درجات بالای آن، انجام جراحی چاقی می باشد. جراحی چاقی، به روش های متفاوتی انجام می گیرد که در آن، دو هدف کاهش حجم غذای ورودی و کاهش جذب مواد غذایی، هدف اصلی آن در نظر گرفته می شود.

معتبرترین و البته محبوب ترین روش جراحی چاقی در سطح جهانی، عمل اسلیو معده می باشد. اهمیت این روش درمانی، ما را بر آن داشته است که این مقاله را به بررسی موضوع ” عمل اسلیو معده ” اختصاص دهیم.

چنان چه شما نیز به بیماری چاقی مبتلا می باشید و به دنبال راهی دائمی و علمی برای رهایی از توده های چربی اضافه خود هستید، با ما تا پایان این مقاله، همراه شوید.

در این زمینه می توانید از تجربیات دکتر مهدی سلیمی به عنوان معتبرترین متخصص انواع جراحی های لاغری به ویژه عمل اسلیو معده، بهره مند گردید.

پیشنهاد می کنیم از پست درمان چاقی بلغمی دیدن کنید.

پیش زمینه ای بر عمل اسلیو معده

همان گونه که به آن اشاره شد، عمل اسلیو معده، یکی از روش های جراحی چاقی می باشد که در آن، حجم معده به کمتر از یک چهارم از حجم اولیه آن کاهش می یابد.

به بیانی دیگر، در حین انجام این عمل، جراح در حدود 70 الی 80 درصد از معده فرد مبتلا به چاقی مفرط را بریده و از بدن وی خارج می نماید. بخش بازمانده که شباهت بسیار زیادی به آستین پیراهن دارد، که علت نامگذاری این عمل نیز همین شکل ظاهری آن می باشد، تنها 20 الی 30 درصد از حجم معده اصلی را شامل می شود.

پیش زمینه ای بر عمل اسلیو معده
پیش زمینه ای بر عمل اسلیو معده

با کوچکتر شدن حجم معده، از میزان غذای ورودی به آن تا حد قابل توجهی کاسته می شود و فرد پس از خوردن میزان کمی غذا، احساس سیری کرده و دست از غذا خوردن می کشد.

این امر سبب می گردد که به تدریج و در یک بازه زمانی مشخص یک الی دو ساله، فرد بتواند بیش از 70 درصد از وزن اضافی خود را کاهش دهد.

لازم به ذکر است که دکتر سلیمی، جراح متخصص عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی و جراحی چاقی، عمل اسلیو معده را بخشی از درمان ذکر می کنند و بخش عمده آن را به مراقبت های بیمار پس از انجام این عمل جراحی نسبت می دهند.

دکتر سلیمی، بر تغییر سبک زندگی و پیروی از یک رژیم غذایی سالم و ورزش پس از انجام عمل اسلیو معده تاکید می نمایند و آن را عاملی مؤثر بر تاثیرگذاری بیشتر این عمل بر کاهش وزن، بیان می دارند.

چگونگی انجام عمل اسلیو معده به روش لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی معده چیست؟عمل اسلیو معده، توسط دکتر سلیمی، به روش لاپاراسکوپی انجام می گیرد. در این روش، بر خلاف روش باز که در آن از برش بزرگی روی شکم برای انجام عمل جراحی استفاده می شود، هیچ گونه برش عمیقی روی شکم بیمار، زده نمی شود.

روش لاپاراسکوپی، یک روش ایمن و کم عارضه می باشد که دوره نقاهت کوتاه مدت و سرعت بهبودی بالاتری دارد. برای انجام این عمل به روش لاپاراسکوپی یا بسته، ابتدا بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار گرفته و سپس 5 الی 6 برش بسیار کوچک، کوچکتر از یک بند انگشت، روی شکم بیمار ایجاد می گردد.

چگونگی انجام عمل اسلیو معده به روش لاپاراسکوپی
چگونگی انجام عمل اسلیو معده به روش لاپاراسکوپی

سپس دوربین مخصوصی که متصل به ابزار لاپاراسکوپی می باشد، به داخل شکم وی هدایت می گردد. این کار باعث می شود که بدون ایجاد برشی عمیق بر شکم بیمار، تنها از طریق یک سوراخ کوچک که روی شکم ایجاد شده است، جراح به دید گسترده ای از اندام های داخلی شکم دست پیدا کند.

سپس ابزار لاپاراسکوپی از درون سایر سوراخ های ایجاد شده روی شکم، به داخل شکم بیمار فرستاده می شوند. بعد از این مرحله، معده بیمار برش زده می شود و بخش عظیمی از معده از داخل بدن وی خارج می گردد.

بخش باقیمانده توسط منگنه مخصوص جراحی بخیه زده می شود. پس از اطمینان از عدم نشتی از منگنه های بخیه، ابزار لاپاراسکوپی از بدن بیمار خارج می شوند. عمل اسلیو معده، عموماً بین نیم ساعت تا دو ساعت به طول می انجامد.

لطفا از پست بهترین جراح اسلیو معده در اهواز دیدن کنید.

فواید عمل اسلیو معده

بیماری چاقی، خود عامل بروز انواع بیماری های جسمی و روحی به شمار می رود. لذا، درمان آن نیز بدون تردید فواید بی شماری را برای سلامت عمومی بدن در پی خواهد داشت:

درمان و بهبود انواع بیماری های مرتبط با چاقی نظیر:

 • دیابت نوع دو
 • فشار خون و کلسترول خون بالا
 • انواع بیماری های قلبی و عروقی
 • انواع بیماری های تنفسی نظیر آپنه خواب
 • انواع سرطان ها
 • سکته قلبی و مغزی
 • مشکلات شدید مفصلی نظیر آرتروز
 • مشکلات روحی و روانی نظیر افسردگی و عدم اعتماد به نفس
 • مشکلات ناباروری
 • مرگ در اثر چاقی مفرط و خطرناک
 • و …

کاهش وزن حاصل از انجام عمل اسلیو معده، باعث درمان کامل و یا بهبودی این بیماری ها شده و سلامت جسمی و روحی را به فرد بازمی گرداند.

 • کم شدن اشتها و جلوگیری از پرخوری به دلیل کوچک شده حجم معده
 • کاهش وزن با سرعت بالا
 • عدم بازگشت وزن کاهش یافته و حفظ دائمی تناسب اندام
 • و …

از دیگر فواید عمل اسلیو معده می باشد.

کاندیدای مناسب برای انجام عمل اسلیو معده

جراحی چاقی، برای افرادی مناسب می باشد که به درجات بالای چاقی و بیماری های مرتبط با آن مبتلا باشند. برای تعیین درجات مختلف چاقی، از معیاری با عنوان شاخص توده بدنی استفاده می شود.

این معیار را می توان از تقسیم وزن بر حسب کیلوگرم بر مجذور قد بر حسب متر، به دست آورد. با توجه به عدد حاصله، افراد به 6 دسته مختلف وزنی تقسیم می شوند که در این میان، افرادی که شاخص توده بدنی ایشان بین 30 تا 34.9، 35 تا 39.9 و بالاتر از 40 باشد، به ترتیب، در درجات اول، دوم و سوم چاقی قرار می گیرند.

کاندیدای مناسب برای انجام عمل اسلیو معده
کاندیدای مناسب برای انجام عمل اسلیو معده

بر این اساس، دکتر سلیمی، افرادی که مجاز به استفاده از عمل اسلیو معده برای کاهش وزن و لاغری می باشند را، به صورت زیر دسته بندی می نمایند:

 • افرادی که شاخص توده بدنی ایشان بیش از 40 است.
 • افرادی که شاخص توده بدنی ایشان بین 35 الی 39.9 بوده و به بیماری های مرتبط با چاقی، نظیر دیابت نوع دو و فشار و کلسترول خون بالا مبتلا می باشند.
 • افرادی که شاخص توده بدنی ایشان بین 30 الی 34.9 می باشد و با پیروی از انواع رژیم های لاغری و ورزش مداوم، موفق به کاهش دادن وزن خود نشده اند.
 • افرادی که جراح، تنها روش درمانی را برای ایشان، جراحی چاقی تشخیص می دهد.

مراقبت های قبل و پس از عمل اسلیو معده

دکتر سلیمی، مراقبت های پیش از انجام عمل اسلیو معده را بسیار حائز اهمیت می شمارند. بدون تردید، انجام این عمل جراحی، باعث ایجاد تغییراتی عظیم در سبک زندگی فرد می شود.

لذا در گام نخست، می بایست آمادگی های جسمی و ذهنی لازم را برای عمل در بیمار فراهم آورد. از همین رو، داشتن جلسات مشاوره و حتی مراجعه به روانپزشک، پیش از انجام عمل اسلیو معده، تاثیرات بسیار مثبتی بر نتیجه بخشی این جراحی خواهد داشت.

علاوه بر این، پیش و پس از انجام عمل اسلیو، لازم است که برخی از موارد رعایت گردند که در زیر، به برخی از آن ها اشاره شده است:
 • انجام آزمایشات تجویز شده توسط جراح
 • داشتن یک رژیم غذایی مناسب و تایید شده از طرف پزشک متخصص
 • اجتناب از استعمال هر گونه دخانیات و مشروبات الکلی
 • قطع مصرف داروهای رقیق کننده خون نظیر آسپرین
 • مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک
 • مشاوره با پزشک در زمینه هر گونه تداخلات دارویی
 • مراجعه به جلسات مشاوره روانشناسی
 • ایجاد آمادگی ذهنی و جسمی برای دوره نقاهت پس از عمل

دکتر سلیمی، مراقبت های قبل و پس از انجام عمل اسلیو معده را، در تاثیربخشی بیشتر این عمل جراحی، بسیار مؤثر عنوان می کنند. از همین رو، دکتر مهدی سلیمی، بهترین جراح اسلیو معده در کشور، تاکید بسیاری بر رعایت نکات گفته شده توسط جراح در این زمینه می نمایند.

از روش های بهترین دکتر اسلیو معده در یزد نیز دیدن کنید.

سخن پایانی

عمل اسلیو معده، یکی از انواع جراحی های چاقی می باشد که به علت اثر بخشی بالا و کمترین میزان عارضه ای که به دنبال دارد، از جمله محبوب ترین شیوه های درمان بیماری چاقی مفرط شناخته شده است.

در این روش، بخش عظیمی از معده جدا شده و از بدن بیمار خارج می گردد. با این کار، معده به شکل یک اسلیو یا آستین پیراهن مبدل می شود که علت نامگذاری این روش جراحی نیز همین است.

سخن پایانی
سخن پایانی

در نتیجه انجام این عمل، حجم غذای مصرفی و میزان جذب مواد غذایی کاهش یافته و فرد برای مدت طولانی، احساس سیری می کند. این پدیده، باعث می شود که در یک بازه زمانی یک الی دو ساله، فرد موفق به کم کردن 70 الی 80 درصد از وزن اضافی خود شود.

دکتر سلیمی، رعایت مراقبت های پس از عمل اسلیو را در تاثیرپذیری بیشتر آن در کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام، بسیار با اهمیت ذکر می کنند. عمل اسلیو معده، فواید بسیاری را به همراه دارد که از آن جمله، می توان به درمان بیماری های جسمی و روحی مرتبط با عارضه چاقی نظیر دیابت نوع دو، اشاره کرد.

در این مقاله، موضوع ” عمل اسلیو معده ” مورد بررسی قرار گرفته است.

امید است که اطلاعات بیان شده در این نوشتار برای علاقه مندان به داشتن اندامی متناسب، مفید واقع شده باشد.

روش های درمان دیابت
دیابت
روش های درمان دیابت

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که روش های درمان دیابت چیست؟ جراحی چاقی از روش های درمان دیابت با

رژیم سیب و کاهو
رژیم غذایی
رژیم سیب و کاهو

رژیم سیب و کاهو که به عنوان یک رژیم خاص غذایی شناخته می شود، یکی از رژیم های معروف برای کاهش وزن و لاغری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

Call Now Buttonبا یک کلیک مشاوره بگیرید