عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود

در این مقاله طبق نظر دکتر مهدی سلیمی، به این موضوع می پردازیم که عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود. ما را همراهی نمایید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

ابتلا به اضافه وزن بالا یا به عبارتی Obesity همچون عارضه قرن، پیوسته از اساسی ترین موضوعات روز بوده که افراد بسیاری را در رده های سنی مختلف به خود درگیر کرده است.

به همین منظور سعی داریم در این نوشتار، توضیحات لازم در مورد این که عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود را در اختیار شما قرار دهیم.

عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود
عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود

در این زمینه، می توانید با دکتر مهدی سلیمی در ارتباط باشید. دکتر سلیمی ، معتبرترین متخصص انواع جراحی های لاغری به ویژه عمل اسلیو معده می باشند که ایشان جزو حاذق ترین دکتر اسلیو معده در ایران هستند.
با ما همراه باشید.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین جراح اسلیو معده در اهواز دیدن کنید.

عمل اسلیو معده

پیش از توضیح در این باره که عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود، لازم است تا مطالبی در خصوص این جراحی که یکی از شیوه های لاغری از طریق عمل معده است، توضیحاتی را ارائه دهیم.

Sleeve به مفهوم آستین از جمله جراحی هایی است که تقریباً هفتاد و پنج الی هشتاد درصد از معده فرد مبتلا به بیماری چاقی را از طریق جراحی لاپاراسکوپی حذف می نمایند و تنها پانزده تا بیست و پنج درصد ظرفیت معده که معمولاً شباهت بسیاری به آستین دارد، در راستای کاهش وزن سریع باقی می ماند.

به عبارتی در این رابطه که عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود، باید متذکر شد که معده توپی شکل شما بعد از جراحی بیشتر همانند یک لوله است که به طور معمول آستین نامیده می شود.

Sleeve gastrectomy که به منظور تقلیل ظرفیت معده در مبتلایان به عارضه چاقی توصیه می شود، طبق نظر دکتر مهدی سلیمی، به عنوان یکی از بهترین تکنیک های جراحی لاغری در درمان این گروه از بیماران می باشد. البته بهتر است پیش از هر اقدامی در مورد این که عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود، اطلاعات لازم را از پزشک معالج خود دریافت کنید.

بعد از این که اسلیو معده روی فرد کاندیدای این متد جراحی طبق تشخیص جراح متخصص انجام شد و ظرفیت معده بیمار تقلیل یافت، اشتهای شخص تا حد قابل ملاحظه ای کم می شود و بدین ترتیب آسان تر می تواند به وزن طبیعی خود دست یابد.

همچنین به علت حذف قسمت بسیاری از معده، تغییرات هورمونی گوارشی باعث تسریع در امر لاغری خواهد شد که باید گفت در روند نشانه های حاصل از اضافه وزن بالا مانند پرفشاری، مشکلات قلبی و یا حتی دیابت، بسیار تاثیرگذار است.

افراد کاندیدای Sleeve gastrectomy

با توضیحات ارائه شده در بخش قبلی، باید متذکر شد که جراحی چاقی فوق تنها زمانی برای شخص بیمار انجام می شود که در راستای از دست دادن وزن و رسیدن به بی ام آی نرمال با روش های مختلفی همچون انجام فعالیت های فیزیکی مستمر و یا برنامه غذایی استاندارد نتوانسته اند وزن قابل توجهی را از دست دهند.

افراد کاندیدای Sleeve gastrectomy
افراد کاندیدای Sleeve gastrectomy

آقای دکتر مهدی سلیمی، معتبرترین جراح چاقی و متابولیک و عضو IFSO  (انجمن بین المللی جراحان چاقی) متذکر می شوند گاسترکتومی اسلیو برای بیمارانی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، متد درمانی مناسبی به شمار می آید:

–        اشخاصی که بی ام آی (شاخص توده بدنی) آنها بیش از چهل کیلوگرم است و به چاقی مفرط دچار هستند و انجام امور روزانه و یا حتی شغلی برای آنها امکانپذیر نیست، می توانند تحت این عمل لاغری، بخشی از اضافه وزن خود را از دست دهند.

–        چنانچه BMI شخصی در محدوده 35-39.9 kg  باشد و شخص به پیامدهای جدی در اثر اضافه وزن بالا نظیر آپنه خواب، پرفشاری خون و یا دیابت نوع دو مبتلا باشد.

و یا حتی اشخاصی که بی ام آی آنها بین 30-34 kg  است ولی با پیامدهای بسیار متاثر از اضافه وزن بالا همراه هستند، طبق تشخیص جراح معالج می توانند از مزایای این تکنیک درمانی بهره مند شوند.
در انتها خاطر نشان می شویم بهتر است این گروه از بیماران پیش از هر اقدامی با جراح متخصص خود در ارتباط باشند و در این مورد که عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود، اطلاعات لازم را دریافت کنند.

لطفا از پست  بهترین جراح اسلیو معده در کرمان دیدن کنید.

بهترین جراح چاقی دکتر مهدی سلیمی

به جرات می توان گفت که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی از حاذق ترین و کارآمدترین جراحان متخصص در حوزه جراحی باریاتریک در ایران هستند که تا به امروز توانسته اند بیماران بسیاری که با مشکل اضافه وزن بالا و اختلالات مرتبط به آن همراه بودند را از طریق بهترین متد جراحی لاغری با بهره مندی از به روزترین تجهیزات پزشکی درمان کنند.

بهترین جراح چاقی دکتر مهدی سلیمی
بهترین جراح چاقی دکتر مهدی سلیمی

داشتن تجربه و مهارت های کافی در زمینه Bariatric surgery و ارائه توضیحات لازم در مورد این موضوع که عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود و از همه مهمتر تعهد وی به پشتیبانی از شخص بیمار پس از انجام مناسب ترین روش درمانی، سبب گردیده که انتخاب نخست اغلب بیماران مبتلا به شاخص توده بدنی بالا، دکتر سلیمی باشد.

پیشنهاد می کنیم روش جراحی بهترین دکتر اسلیو معده در یزد را مطالعه کنید.

مراحل انجام جراحی Sleeve gastrectomy

همان طور که گفتیم، یکی از مهمترین مواردی که ممکن است برای اغلب بیماران کاندیدای این متد جراحی مطرح شو،د به این موضوع اختصاص دارد که عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

مراحل انجام جراحی Sleeve gastrectomy
مراحل انجام جراحی Sleeve gastrectomy

برای بهره مندی از مزایای این تکنیک درمانی، لازم است یک سری مراحل انجام شود که عبارتند از:

به منظور انجام عمل کاهش وزن فوق از طریق Laparoscopy بهتر است شخص بیمار در بیمارستان تحت بیهوشی عمومی قرار گیرد تا جراح متخصص با کمک چندین شکاف بسیار کوچک در ناحیه تحت درمان، جراحی اسلیو معده را روی فرد انجام دهد.

در مرحله بعدی، پزشک، وسیله ای بلند و در عین حال نازک که بخش پایانی آن دارای دوربین کوچکی است را در جراحی فوق مورد استفاده قرار می دهد.

از مسیر شکاف های ایجاد شده در ناحیه شکم بیمار، ابزارهای مخصوص جراحی به منظور حذف تقریباً هشتاد درصد از معده به بدن وارد می شود که متخصصین مجرب ما در این حوزه می توانند اغلب مراحل را به شیوه laparoscopy همچون عمل باز بر روی شخص کاندیدا انجام دهند.

شکم از طریق گاز CO2  (دی اکسید کربن) متورم می شود، سپس برای وارد شدن به بخش درونی شکم از trocar که ابزار خاصی است، استفاده خواهد شد.

نخست به آنتروم (خروجی معده) از طریق دهان لوله سیلیکونی برای تنظیم عرض مابقی معده جراحی شده فرستاده می شود

نخست به آنتروم (خروجی معده) از طریق دهان لوله سیلیکونی برای تنظیم عرض مابقی معده جراحی شده فرستاده می شود تا آن را از طحال، رگ ها و یا بافت چربی پیرامون معده تفکیک کنند. به این ترتیب بخش مازاد معده حذف شده به وسیله منگنه که دستگاه مخصوص این متد جراحی لاغری است، توسط جراح متخصص جدا خواهد شد.

پس از حذف معده، تقریباً 80-150 mm از ظرفیت معده باقی می ماند.

در این گام، از شکم بیمار، بخش تفکیک شده خارج و به بخش Pathology یا همان آسیب شناسی برای تحقیقات بیشتر فرستاده می شود. سپس به منظور مهار خونریزی در بخش منگنه و ناحیه حذف شده، وارسی های لازم توسط جراح انجام می شود. ممکن است برای انجام این امر از گیره های فلزی مازاد استفاده شود و یا در ناحیه تحت درمان، تنها چندین بخیه بیشتر احتیاج باشد.

در این مرحله، به منظور متوقف کردن خونریزی، از بعضی داروهای خاص در ناحیه جراحت استفاده می شود و با قرار دادن درن سیلیکونی، تخلیه مایعات انباشته را انجام می دهند. به این ترتیب جراحت ایجاد شده بسته و عمل اسلیو معده با موفقیت به اتمام می رسد.

توصیه می شود با مجرب ترین متخصصین گوارش در این حوزه در ارتباط باشید تا مشاوره های لازم را در خصوص این که عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود را در اختیار شما قرار دهند.

دکتر سلیمی، از معتبرترین متخصصین بین المللی در این حوزه معرفی می شوند.

مزایای جراحی اسلیو معده

هر چند عمده ترین موضوع در مبحث جراحی لاغری، به این موضوع اختصاص دارد که عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود، اما باید گفت فواید درمانی این متد جراحی کاهش وزن برای اغلب بیماران بسیار حائز اهمیت است که در زیر به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد:

  •   بیماران تقریباً بعد از گذشت یک الی دو سال از جراحی اسلیو معده، با رعایت دستورالعمل های پزشکی بین (83-50%) از اضافه وزن خود را به تدریج از دست می دهند که می توان گفت لاغری سریع یکی از مهمترین مزایای این روش درمانی است.
  •   خطر کمتری در مقایسه با  gastric bypass دارد و در نتیجه، معده کارکرد معمولی خود را انجام می دهد.
  •   با این که بخش اعظمی از معده در طی پروسه جراحی حذف می شود، ترشح Ghrelin hormone تا حد قابل توجهی تقلیل می یابد؛ لذا بیماران نسبت به قبل با خوردن غذای کمتری، سریع تر احساس سیری می کنند و همچنین دیرتر با حس گرسنگی مواجه خواهند شد.
  •   کنترل کلسترول بالا و فشار خون و از همه مهمتر سکته مغزی و یا اختلالات قلبی عروقی، یکی از مهمترین مزیت های جراحی اسلیو معده محسوب می شود که در واقع می توان گفت از بعضی اختلالات مزمن جلوگیری می کند.
مزایای جراحی اسلیو معده
مزایای جراحی اسلیو معده

روش های پیشگیری از بازگشت وزن پس از عمل اسلیو معده چیست؟

بدون شک شیوه های متعددی به منظور جلوگیری از برگشت وزن پس از عمل اسلیو معده وجود دارد که در این بخش از مقاله عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود، به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد:

روش های پیشگیری از بازگشت وزن پس از عمل اسلیو معده چیست؟
روش های پیشگیری از بازگشت وزن پس از عمل اسلیو معده چیست؟

استفاده از شیوه های صحیح غذایی

با توجه به این که عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود، روند تقلیل وزن سریع تر برای شخص بیمار انجام خواهد شد؛ ولی به تدریج در پی عدم توجه شخص به برنامه رژیم غذایی کم کالری و مصرف گروه های غذایی ناسالم، ممکن است از دست دادن وزن با سرعت کمتری انجام شود.

روند فوق سبب می گردد تا شخص مجدداً دچار اضافه وزن شود و به عبارتی برگشت وزن داشته باشد؛ به همین منظور توصیه می شود پس از جراحی چاقی فوق تحت نظر حاذق ترین کارشناسان تغذیه، از یک برنامه غذایی سالم و استاندارد استفاده کنید.

به کارگیری از بهترین جایگزین ها

همان طور که می دانید، شما از طریق غذا خوردن، انرژی کلی و در عین حال متابولیسم بدن را تامین می کنید؛ این در حالی است که اغلب افراد برای تسکین خود و یا حتی تفریح لذتبخش، از گروه های غذایی متنوع استفاده می کنند.

بنابراین چنانچه مایلید شاهد روند کاهش وزن خود پس از جراحی باشید، بهتر است تغییرات لازم را در برنامه روزانه خود ایجاد کنید و فقط به منظور فراهم کردن انرژی مورد نیاز بدن از آنها بر حسب کالری مورد نیاز استفاده کنید.

لازم است برای آرامش بیشتر بعد از اسلیو معده، سایر شیوه ها را جایگزین این موارد و یا تفریح خود کنید تا در کمترین بازه زمانی، شاهد روند کاهش وزن خود باشید.

دقت داشته باشید بعد از کسب اطلاعات لازم در این باره که عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود، بایستی به این مورد یعنی تغییر در رابطه غذایی خود توجه بسیار داشته باشید.

توصیه می کنیم از صفحه بهترین دکتر جراحی لاغری در شمال دیدن کنید.

ارتباط منظم با پزشک معالج

نه تنها شما بایستی در مورد این که عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود به شکل منظم با جراح متخصص خود پیش از جراحی در ارتباط باشید، بلکه لازم است به منظور رسیدن به بهترین نتیجه در امر لاغری طبق برنامه، به جراح متخصص خود مراجعه کنید. البته ناگفته نماند که ملاقات با کارشناسان تغذیه هم برای استفاده از یک رژیم غذایی استاندارد و کم کالری می تواند بسیار موثر باشد.

طبق بررسی های انجام شده، این گروه از بیماران کمتر با برگشت مجدد اضافه وزن مواجه خواهند شد و در نتیجه به نتیجه قابل قبولی دست می یابند.

انجام فعالیت های فیزیکی منظم

داشتن تحرک و انجام تمرینات ورزشی، از مهمترین مواردی است که پس از جراحی سبب می گردد شخص بهتر بتواند روند از دست دادن وزن را پشت سر گذارد. این مورد یکی از مهمترین مواردی است که جراح پیش از توضیح در خصوص عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود، به تمامی بیماران واجد شرایط توصیه می کنند.

در ابتدا می توانید قدم زدن کم و آهسته را برای انجام فعالیت های منظم ورزشی شروع کنید. زیرا این امر نه تنها از برگشت وزن جلوگیری می کند، بلکه به داشتن فرم زیبایی بدن شما کمک شایانی می کند.

نتیجه گیری

در این نوشتار، سعی کردیم در این خصوص که عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود، تحت نظر حاذق ترین جراحان متخصص آقای دکتر مهدی سلیمی، اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

این تکنیک درمانی از بهترین متدهای جراحی چاقی است که با رعایت ز تمامی نکات پزشکی و استفاده از یک برنامه رژیم غذایی سالم و کم کالری در طولانی مدت، لاغری چشمگیری را به دنبال دارد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید