عمل اسلیو معده در گرگان

در ادامه این مطلب در تلاشیم در راستای موضوع عمل اسلیو معده در گرگان برای شما صحبت کنیم و اطلاعات کثیری در این رابطه برای شما به همراه داشته باشیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

09120174510

مقدمه

عمل اسلیو معده در گرگان
عمل اسلیو معده در گرگان

برای این‌که بتوانید درک بهتری از عمل اسلیو معده داشته باشید لازم است عنوان کنیم که یکی از انواع عمل‌ های جراحی که به جهت کاهش وزن انجام می‌گیرد، جراحی اسلیو معده می‌ باشد. به صورت کلی اغلب افراد عمل جراحی اسلیو معده را به‌ اصطلاح عمل جراحی لاغری می‌ دانند.

اغلب استفاده از عمل جراحی اسلیو معده برای افرادی است که دچار بیماری چاقی مفرط هستند و لازم است که برای کاهش وزن خود از این عمل استفاده کنند.

حال برای درک بهتر عمل جراحی اسلیو معده بهتر است بدانید هنگامی که تحت این عمل جراحی قرار می‌گیرید، می ‌تواند سبب کاهش مصرف مواد غذایی و جذب آن ‌ها شود و همین امر می ‌تواند میزان قابل‌ توجهی از وزن شما را کاهش دهد و کاهش وزن دائمی برای افراد به‌همراه خواهد داشت.

عمل اسلیو معده در گرگان
عمل اسلیو معده در گرگان

نحوه عمل جراحی اسلیو معده در گرگان بطور خلاصه

 • برشهای کوچکی برای قرار دادن تروکارهای کوچک در دیواره شکم 
 • معده از مانیتورها دیده می شود و رگهای خونی به کنار معده تقسیم می شوند
 • یک لوله بوگی داخل معده قرار می دهند.
 • منگنه برای تقسیم معده برای شلیک مداوم منگنه برای تقسیم معده استفاده می شود
 • معده شکل موز جدید حدود 20-25٪ از حجم اصلی معده دارد.
عنوان های که در ادامه این مطلب در ارتباط با موضوع عمل اسلیو معده در گرگان مطالعه می‌کنید، عبارت‌اند از:
 1. چه عواملی می تواند در چاق شدن افراد تاثیر بسیاری بگذارد؟
 2. عمل اسلیو معده چیست؟
 3. انواع عمل اسلیو معده به چه صورت می باشد؟
 4. عمل اسلیو معده به چه صورت انجام می ‌شود و دقیقاً چه کاری را در بدن بیمار انجام می‌دهد؟
 5. چه چیزی در روش عمل اسلیو معده مشارکت دارد؟
 6. چه افرادی ممکن است به انجام عمل اسلیو معده نیاز داشته باشند؟
 7. شاخص توده بدن یا BMI چگونه محاسبه می شود؟
 8. مزایای انجام عمل اسلیو معده برای کاهش وزن چیست؟
 9. تجربیات افرادی که عمل اسلیو معده انجام داده‌اند، چگونه می‌تواند کمکی برای دیگران باشد؟
 10. آیا عمل اسید معده جزو عمل های دائمی به حساب می‌آید؟
 11. مدت زمان دوران نقاهت در عمل اسلیو معده چه میزان می باشد؟
 12. بعد از انجام عمل اسلیو معده تا چه زمانی حالت تهوع ادامه دارد؟
 13. آیا عمل اسلیو معده باعث کاهش میل جنسی می شود؟
 14. مشاوره چه تأثیری در فرآیند عمل اسلیو معده خواهد داشت؟
 15. بعد از انجام عمل اسلیو معده ای چه مدت زمانی برای مرخص شدن نیاز می باشد؟
 16. چه شایعاتی در رابطه با عمل اسلیو معده وجود دارد؟
 17. سوالات متعدد افراد در راستای عمل اسلیو معده چیست؟
 18. سخن آخر

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عمل اسلیو معده در گرگان با ما همراه باشید.

کاهش 22 تا 40 کیلوگرم وزن

در اغلب موارد مشاهده شده بیمارانی که تحت این جراحی قرار گرفته‌اند، به صورت متوسط حدوداً ۵۰ تا ۹۰ پوند که معادل ۲۲ یا تا ۴۰ کیلوگرم می باشد از وزن خود را کاهش داده اند. لازم به ذکر است بدانید در نظر گرفتن عمل جراحی معده به واسطه متخصص چاقی و یا جراحی چاقی انجام می‌گیرد.

البته در این راستا لازم است بدانید قبل از این‌که از هرگونه عمل جراحی استفاده کنیم و آن را در نظر بگیرید، لازم است که نظرات و تجربیات دیگر افرادی که از این عمل استفاده کرده‌اند را نیز بدانید. به دلیل این‌که در این راستا ممکن است نکات مهمی بر دانسته ‌های شما افزوده شود و می ‌تواند کمک بسیار مؤثری در روند انجام جراحی عمل اسلیو معده باشد.

لازم می ‌دانیم برای این‌که بتوانید اطلاعات مفیدتری در ارتباط با عمل اسلیو معده داشته باشید، به زبانی ساده معرفی عمل اسلیو معده را برای شما در ادامه این مطلب به همراه داشته باشیم.

حال اگر شما از دسته افرادی هستید که کنجکاو دانستن اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید و قصد دارید تا با دریافت اطلاعات و آگاهی بیشتر اقدام به انجام عمل جراحی اسلیو معده کنید و بیماری‌ هایی که در راستای چاقی به وجود آمده‌اند را برطرف کنید، مطالعه این مقاله می‌ تواند کمک بسیاری برای شما به همراه داشته باشند

و می ‌توانید با به اشتراک گذاشتن این مقاله برای افرادی که از بیماری چاقی رنج می ‌برند، آن‌ ها را در راستای عمل اسلیو معده آگاه کنید. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع‌تری در این زمینه کسب کنید.

چه عواملی می تواند در چاق شدن افراد تاثیر بسیاری بگذارد؟

ممکن است اغلب افراد دچار چاقی های مفرط متعدد باشند. حال در ادامه به بررسی عواملی که سبب چاق شدن افراد می‌شود می‌ پردازیم.

پرخوری

یکی از مهم ‌ترین و اصولی‌ترین دلایلی که سبب اضافه وزن چاقی در افراد می‌گردد، پرخوری می باشد. به دلیل این‌که هنگامی‌که افراد میزان زیادی از غذا ها را استفاده می‌کنند، حجم معده که به صورت ارتجاعی می ‌باشد، گشاد می شود.

حال این گشاد شدن معده سبب می‌ شود تا علاقه داشته باشید در دفعات بعدی میزان غذای بیشتری را مصرف کنید. به همین جهت یکی از نکات مهم برای پیشگیری از چاقی این است که بتوان پرخوری ‌های خود را کنترل کنید.

شما در حال خواندن پست عمل اسلیو معده در گرگان هستید.

سبک غذا

استفاده از نوع اشتباه سبک غذا نیز می ‌تواند چاقی‌ های بسیاری به ‌همراه داشته باشد. اغلب افراد علاقمند این هستند که از غذا های پرچرب، برنج ‌ها و غذا های سنگین استفاده کنند و به واسطه آن ‌ها معده خود را پر کنند.

این امر می ‌تواند سبب به وجود آمدن چاقی ‌های افراطی گردد. به همین جهت لازم است که برای جلوگیری از این امر غذا هایی را مصرف کنید که چربی ‌های کمتری دارند.

سبک غذا
سبک غذا

عدم فعالیت

در بروز آمدن چاقی ‌های مفرط عدم تحرک و فعالیت های کافی نیز می ‌تواند مؤثر واقع شود. به دلیل این‌که امروزه تکنولوژی پیشرفت بسیاری کرده است، اغلب افراد از رایانه و تلویزیون استفاده می‌کند که این امر می ‌تواند سبب عدم فعالیت آن ‌ها و چاقی بسیار شود.

 

بیماری کم‌کاری تیروئید

یکی دیگر از مهم‌ترین عواملی که سواره به وجود آمدن چاقی ‌های مفرط می‌ شود، کم‌کاری تیروئید می باشد. غدد تیروئید هنگامی که هورمون‌ های کمتری را می‌ سازند، این امر سبب سوخت ‌و ساز کمتر بدن می ‌شود و می‌ تواند به ‌مرور زمان سبب افزایش وزن شود.

مخاطب گرامی شما در حال مشاهده مقاله عمل اسلیو معده در گرگان هستید.

وراثت

نکتهی وراثت نیز در بروز چاقی و اضافه وزن مهم شمرده می شود. به دلیل این‌که بعضی از افراد این ژن را دارند که فوراً چاق شوند. به همین جهت این افراد لازم است قبل از این‌که اقدام به بارداری کنند، شرایط اندام خود را به ایده‌آل برسانند. سپس می ‌توانند در این جهت اقدام کنند.

وراثت
وراثت

بیماری PCOS

حدوداً ۵ تا ۱۰ درصد از بانوانی که به سن باروری رسیده‌اند، به واسطه بیماری بیماری PCOS تحت تأثیر اختلالاتی همانند رشد موهای زائد، مشکل تناسلی و همین ‌طور چاقی نیز می ‌شود. این بیماری به واسطه هورمونی که آندروژن نام دارد، بیشتر می‌ شود و سبب به وجود آمدن اختلالاتی در چاقی نیز می شود.

سندرم کوشینگ

در برخی موارد ممکن است غدد فوق کلیوی در بدن هورمون ‌های کورتیزول بسیاری را تولید کند که این امر سبب به وجود آمدن مشکل سندروم کوشینگ می شود و ممکن است که در راستا پزشک مدنظر دارو هایی تجویز کند که این دارو ها سبب چاقی افراد در بالا تنه علی‌الخصوص در گردن و بازو باشد.

سن

بالا رفتن سن نیز می‌ تواند یکی از معضلات چاقی و اضافه‌ وزن در اغلب مواقع باشد و افرادی که فعالیت بدنی ندارند و از سبک غذایی سالمی پیروی نمی‌کنند، ممکن است که افزایش سن بر روی آن‌ ها تاثیر بگذارد و سبب افزایش وزن شود. همین ‌طور در نظر داشته باشید، بانوان بعد از سن یائسگی ممکن است که چاقی های بسیاری را تجربه کنند.

بارداری

همان‌طور که می‌دانیم بانوان باردار دچار اضافه‌ وزن می‌ شوند. حال برای آنکه بتوانند به وزن قبلی خود برگردند، ممکن است با مشکلات بسیاری رو به ‌رو شوند و این امر نیازمند پشتکار لازم برای بازگرداندن وزن قبلی آن ‌ها می ‌باشد.

کاهش خواب

یکی دیگر از نکات مهم در راستای افزایش وزن کمبود خواب می باشد که لازم است این نکته را امری مهم بشمارید. به دلیل این‌که کاهش خواب ممکن است در تمامی رده‌های سنی سبب چاقی نیز شود و افراد را تحریک به غذا خوردن بیشتر کند. به همین جهت برای بتوانید از چاقی جلوگیری کنید، لازم است که تنظیم خواب داشته باشید.

ممکن است با در نظر گرفتن تمامی موارد بالا، شما به هیچکدام از آن ‌ها مبتلا نباشید و تمامی اصول مصرف غذا را رعایت می‌کنید و تحرک کافی و ورزش نیز دارید.

اما با در نظر گرفتن تمامی این موارد هنوز نیز جزو دسته افراد چاق به حساب می‌آیید. در نظر گرفتن و مشورت این امر به واسطه متخصصان عمل اسلیو معده می ‌تواند نکات مهمی را برای شما داشته باشد و مزایا و معایب متعدد عمل اسلیو را با رژیم ‌های غذایی متعدد برای شما در نظر بگیرند.

همین طور در این راستا بهتر است که از تجربیات متعدد افرادی که قبل از شما از عمل اسلیو معده استفاده کرده‌اند را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

کاهش خواب
کاهش خواب

عمل اسلیو معده چیست؟

برای این‌که بتوانید به تناسب اندام خود برسید، هنگامی‌که به یک جراح خوب اسلیو معده مراجعه می‌کنید برای این‌که بتواند اضافه وزن های متعدد را برطرف کند و شما را از شر چربی‌ های اضافه خلاص کند، ۲ راهکار مهم و کاربردی را در اختیار شما قرار می دهد و در قالب عمل جراحی می ‌تواند این ۲ راهکار را برای شما رخ دهد.

جراح لاغری به واسطه کم کردن میزان حجم معده می ‌تواند کاهش وزن را برای شما داشته باشد و بدین صورت هنگامی‌که حجم معده بیمار کاهش داده می شود، بیمار قادر به دریافت مواد غذایی بسیار زیادی در طول روز نمی ‌باشد و نمی‌ تواند زیاد زیاد غذا مصرف کند.

برای مقایسه دو جراحی لاغری اسلیو معده یا بای پس توصیه می کنیم پست عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس را مطالعه نمائید. همچنین می توانید با مطالعه عمل بای پس معده چقدر طول میکشه اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

کوتاه کردن مسیر جذب مواد غذایی

اما راهکار دومی که برای این امر در نظر گرفته می ‌شود، این است که جراح لاغری تشخیص می‌ دهد که مسیر جذب مواد غذائی را بسیار کوتاه ‌تر کند و به واسطه این روش هنگامی که بیمار غذا مصرف می‌کند، این غذا جذب نمی‌ شود.

حال بهتر است بدانید که عمل اسلیو معده نیز راهکاری است که به واسطه کم کردن حجم معده بیمار جراح لاغری درصدد است تا بتواند میزان غذا های مصرفی روزانه افراد را کاهش دهد و از این طریق درمان چاقی را به‌همراه داشته باشد.

همین طور به واسطه عمل اسلیو معده می ‌توان بهبودی بیماری‌ هایی که در رابطه با چاقی افراد می باشند را به ‌همراه داشت. حال ممکن است هدف اصلی از انجام عمل اصلی به معده را ندانید در ادامه در این رابطه بیشتر مطالعه می‌کنید.

کوتاه کردن مسیر جذب مواد غذایی
کوتاه کردن مسیر جذب مواد غذایی

هدف عمل لاغری اسلیم می اید کاهش حجم آن می باشد

به‌ طورکلی برای این ‌که بخواهیم عنوان کنیم هدف اصلی از انجام عمل لاغری اسلیو معده چیست، بهتر است بگوییم اسلیو معده قادر به کاهش و کم کردن میزان حجم معده می باشد و به واسطه انجام عمل جراحی اسلیو معده می ‌توان این هدف را دنبال کرد.

به ‌طورکلی جراحی لاغری در انجام عمل اسلیو معده میزان زیادی از حجم معده که حدوداً ۷۰ درصد آن را شامل می شود، حذف می کند و به این سبب میزان ظرفیت معده به شدت کاهش یافته می شود. در نظر داشته باشید که انجام عمل اسلیو معده کاملاً بر خلاف عمل بای‌ پس معده که هیچ بخشی از معده از شکم خارج نمی‌گردد، می باشد.

پزشک مدنظر در هنگام انجام عمل اسلیو معده حدوداً ۷۰ درصد از آن را بر می‌دارد و از شکم خارج می کند. به همین جهت این عمل به نوعی غیر قابل بازگشت در نظر گرفته می شود.

در نظر داشته باشید نکته مهمی بعد از عمل اسلیو معده بدین صورت هست که بیمار می تواند میزان کمی غذا دریافت کند و زودتر از همیشه سیر می‌ شود و دیگر به غذا خوردن ادامه نمی ‌دهد. به همین جهت این روند می ‌تواند در کاهش وزن او بسیار مؤثر باشد.

علت نام‌گذاری عمل اسلیو معده

در نظر داشته باشید هنگامی که حدود ۷۰ درصد از معده در عمل اسلیو معده برداشته می‌ شود، مقداری از معده باقی می‌ماند و شکل باقی ‌مانده معده شبیه آستین پیراهن و یا یک موز می باشد. در نظر داشته باشید معنی کلمه آستین در انگلیسی اسلیو می ‌باشد. به همین جهت است که این عمل جراحی به نام عمل اسلیو معده نام‌گذاری شده است.

همان‌طور که در نظر گرفتیم تا حدوداً ۷۰ الی ۸۰ درصد از معده به واسطه عمل اسلیو معده در ایده‌آل‌ترین حالت ممکن حذف می ‌گردد و می‌ تواند سبب کم شدن وزن افراد و در نتیجه لاغری باشد. حال برای این‌که بتوانید از دیگر نام‌ های عمل اسلیو معده آگاهی داشته باشید، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

علت نام‌گذاری عمل اسلیو معده
علت نام‌گذاری عمل اسلیو معده

نام‌ های دیگر عمل اسلیو معده عبارت‌اند از:

 • گاسترکتومی اسلیو (sleeve gastrostomy)
 • گاسترکتومی عمودی (vertical sleeve gastrostomy) یا (VSG)
 • آستین معده

انواع عمل اسلیو معده به چه صورت می باشد؟

برای این‌که بتوانید درک بهتری از عمل اسلیو معده داشته باشید و از آن آگاه باشید، بهتر است بگوییم که عمل اسلیو معده دو نوع می باشد که در ادامه در رابطه با این دو نوع برای شما صحبت می‌کنیم.

 • عمل اسلیو معده به صورت گشاد

یکی از انواع عمل اسلیو معده عملی است که به‌ صورت گشاد انجام می‌گیرد. در این روش پزشک مدنظر می‌ تواند حدوداً 60 درصد از معده را حذف کند تا از این طریق برای افراد سبب کاهش وزن شود. در نظر گرفتن عمل اسلیو معده گشاد اغلب برای افرادی است که دارای شاخص توده بدنی 30 تا 35 می باشند و کاربرد آن برای این دسته از افراد بیشتر می باشد.

 • عمل اسلیو معده به صورت تنگ

یکی دیگر از انواع عمل اسلیو معده به صورت تنگ در نظر گرفته می شود. اغلب استفاده از عمل اسلیو معده به صورت تنگ برای افرادی است که شاخص توده بدنی آن ‌ها بین 35 تا 45 می باشد و از این طریق می‌ توانند کاهش وزن چشمگیری داشته باشند. عمل استیو معده به حالت تنگ بدین صورت عملکرد دارد که می ‌تواند چیزی حدود 80 درصد از حجم معده را حذف کند.

عمل اسلیو معده به صورت تنگ
عمل اسلیو معده به صورت تنگ

تا اینجا با مبحث انواع عمل اسلیو معده به چه صورت می باشد آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله عمل اسلیو معده در گرگان با ما همراه باشید.

عمل اسلیو معده به چه صورت انجام می ‌شود و دقیقاً چه کاری را در بدن بیمار انجام می‌دهد؟

همان‌ طور که می ‌دانید افرادی که دارای اضافه وزن بسیاری هستند، حجم معده بالایی دارند. افرادی که از چاقی مفرط رنج می ‌برند میزان معده بزرگی دارند و تا وقتی که در هنگام غذا خوردن احساس سیری کامل نداشته باشند، به خوردن ادامه می‌دهند. در نظر گرفتن عمل اسلیو معده می‌ تواند کمک مؤثری برای کم کردن میزان حجم معده باشد.

از این طریق هنگامی که افراد غذا می‌ خورند زودتر سیر می شوند و فوراً دست از غذا خوردن می‌کشند. اگر بخواهیم در رابطه با روش انجام عمل اسلیو معده بگوییم بهتر است بدانید که این روش به واسطه شیوه لاپاراسکوپیک صورت می‌گیرد.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین دکتر اسلیو معده در یزد دیدن کنید.

لاپاراسکوپی

حال برای این‌که بخواهید از این روش اطلاعاتی داشته باشید، می‌توانیم عنوان کنیم که لاپاراسکوپی به واسطه ایجاد چندین سوراخ کوچک بر روی نواحی شکم انجام می‌گیرد

و سپس شکم به واسطه گاز دی ‌اکسیدکربن پر می شود تا از این طریق پزشک مدنظر بتواند با استفاده از شیوه لاپاراسکوپی عمل استیو معده را برای بیمار انجام دهد و در آخر بتواند میزان زیادی از قسمت سمت چپ معده را برداشت کند و فقط میزان کوچکی از معده باقی خواهد ماند.

همان‌طور که در نظر گرفتیم اصطلاحاً به این عمل اسلیو معده که در انگلیسی به نام آستین معنی می شود، می ‌نامند. همین امر و کم شدن حجم معده می ‌تواند مقدار دریافت غذاها در طول روز را کمتر کند و به مرور زمان فرد کاهش وزن چشمگیری خواهد داشت.

لازم به ذکر است بدانید در انجام عمل اسلیو معده فقط معده دست‌کاری و کوچک می ‌شود و به دیگر بخش ‌های دستگاه گوارش آسیبی نمی ‌رسد.

لاپاراسکوپی
لاپاراسکوپی

تا اینجا با مبحث عمل اسلیو معده به چه صورت انجام می ‌شود و دقیقاً چه کاری را در بدن بیمار انجام می‌دهد آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله عمل اسلیو معده در گرگان با ما همراه باشید.

چه چیزی در روش عمل اسلیو معده مشارکت دارد؟

حال قبل که عمل اسلیو معده انجام دهید، بهتر است بدانید که قبل از جراحی پزشک متخصص برای شما داروی بیهوشی عمومی در نظر می‌گیرد تا از این طریق بتوانید در بیهوشی کامل به سر ببرید.

همان‌ طور که در مطالب بالا ذکر کردیم استفاده از عمل اسلیو معده به دستور متخصص جراحی لاغری با استفاده از روش لاپاراسکوپی که دوربین ‌های کوچکی هستند بر در داخل شکم وارد می شوند، صورت می‌گیرد و به واسطه آن پزشک می ‌تواند اجزایی داخلی شکم را مشاهده کند.

در نظر گرفتن روش لاپاراسکوپی به واسطه ۲ تا ۵ برش کوچک در شکم اتفاق می ‌افتد و به این سبب از طریق برش های ایجاد شده ابزارها و دستگاه لاپاراسکوپی وارد شکم می شوند. با استفاده از این موارد می ‌توان حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد از حجم معده را حذف کرد و سپس بخش ‌های مانده معده را به یکدیگر اتصال می دهند.

در نظر گرفتن این امر سبب می ‌شود که معده به حالت یک لوله عمودی بلند یا به شکل موز می شود. حال بهتر است بدانید انجام عمل جراحی ممکن است حدوداً بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه به طول بیانجامد.

تاریخچه عمل اسلیو معده

اگر بخواهید در راستای پیشینه عمل اسلیو معده بیشتر بدانید بهتر است ذکر کنیم که در سال ۱۹۸۸ اولین ‌بار معرفی عمل اسلیو معده به‌ عنوان درمان مؤثری برای چاقی ‌های مفرط انجام گرفت.

عمل اسلیو گاسترکتومی عمومی در یک روش دومرحله‌ای توانست نتیجه مصر بخشی برای افرادی که از چاقی مفرط رنج می‌ بردند داشته باشد و یک نتیجه عالی برای کاهش وزن به همراه داشت. به همین جهت در سال 2003 عمل اسلیو معده به صورت یک جراحی منفرد در نظر گرفته شد.

تاریخچه عمل اسلیو معده
تاریخچه عمل اسلیو معده

تا اینجا با مبحث چه چیزی در روش عمل اسلیو معده مشارکت دارد آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله عمل اسلیو معده در گرگان با ما همراه باشید.

چه افرادی ممکن است به انجام عمل اسلیو معده نیاز داشته باشند؟

با در نظر گرفتن مطالبی که برای شما در مقدمه و ادامه آن ذکر کردیم استفاده عمل اسلیو معده برای افرادی بیشتر پیشنهاد می ‌شود که دارای اضافه وزن های شدید و چاقی افراطی می باشند.

این افراد راه ‌های درمان متعددی علی‌ الخصوص رژیم ‌های غذایی، ورزش و دیگر موارد را استفاده کرده اند. اما به واسطه آن نتوانسته ‌اند نتیجه اثر بخشی بگیرند.

به همین جهت است که این افراد کاندیدای مناسبی برای انجام عمل اسلیو معده می باشند و در نظر گرفتن عمل اسلیو به واسطه جراح لاغری اغلب برای افرادی پیشنهاد می‌شود که تمامی راه‌ های موجود کاهش وزن و لاغری را طی کرده‌اند

اما به دلایل متعدد نتوانستند نتیجه اثربخشی از آن داشته باشند. در نظر داشته باشید هنگامی‌که یک فرد چاق به متخصص چاقی یا جراح چاقی مراجعه می کند، لازم است که متخصص چاقی شرایط او را تحت نظر بگیرد و با توجه به شرایط او می ‌تواند پیشنهاد دهد که این فرد قادر به انجام عمل اسلیو معده می باشد.

عمل اسلیو معده گزینه مناسبی برای من

اگر شما از دسته افرادی هستید که قصد دارید به واسطه عمل جراحی کاهش وزن چشمگیری داشته باشید و ترجیح می دهید تا از این طریق کمک لازم را برای کم کردن وزن خود و داشتن تناسب اندام داشته باشید، بهتر است بدانید که عمل اسلیو معده می تواند میزان غذایی که می‌ خورید را کاهش دهد و با جذب غذای شما تداخلی ندارد. همین امر سبب می ‌شود که هیچ گونه شی‌ء داخلی در بدن شما وجود نداشته باشد.

اگر شما ترجیح می ‌دهید که از شی‌ء خارجی در بدن شما استفاده نشود، بهترین کاندید برای استفاده از عمل اسلیو معده هستید و می توانید نتیجه اثربخشی از این روش داشته باشید.

البته در این راستا لازم است این نکته را در نظر بگیرید که به نسبت دیگر روش های جراحی همانند بای ‌پس معده عمل اسلیو معده می تواند کاهش وزن آهسته‌تری را داشته باشد و برای این‌که بتوانید نتیجه بهتری از این عملکرد داشته باشید، تغذیه مناسب، تحرک و ورزش می‌ تواند مفید و کاربردی در نظر گرفته شود. استفاده از عمل جراحی اسلیو معده به گونه ایست که غیر قابل بازگشت می باشد و به‌ عنوان یک شیوه دائمی معرفی می شود.

عمل اسلیو معده گزینه مناسبی برای من
عمل اسلیو معده گزینه مناسبی برای من

واجدالشرایط عمل اسلیو معده

اگر شما از دست اشخاصی هستید که نمی ‌توانید و قادر نیستید که کاهش وزن چشمگیر و زیادی داشته باشید و یا پیروی کردن از رژیم ‌های طولانی مدت برای شما سخت و دشوار در نظر گرفته می شود و یا این‌که از مشکلات سلامتی جدی که ناشی از چاقی های مفرط می باشد، رنج می برید از مهم‌ترین روش ‌ها برای کاهش وزن شما عمل جراحی اسلیو معده در نظر گرفته می ‌شود.

به همین جهت توصیه می ‌شود که با در نظر گرفتن شاخص توده بدنی خود که لازم است ۴۰ یا بیشتر از آن باشد، این نکته را در نظر داشته باشید.

به دلیل این‌که هنگامی که شاخص توده بدنی بالای ۴۰ درصد نشان می‌ دهد این معنی را می دهد که شما دارای ۱۰۰ پوند وزن بیشتر می باشید و این وضعیت پزشکی جدی به واسطه عمل اسلیو معده می ‌تواند برای شما برطرف گردد.

همین طور در نظر داشته باشید که برخی از افراد از بیماری های آپنه خواب، دیابت نوع ۲  و مشکلات قلبی نیز رنج می‌ برند و لازم است که هنگامی که همراه با چاقی های مفرط بالای ۶۰ بالای شاخص توده بدنی ۶۰ هستند، حتماً از این روش به جهت کاهش وزن استفاده کنند.

شرایط لازم برای انجام عمل اسلیو معده:

حال اگر افراد شرایطی که در ادامه عنوان می‌کنیم را دارا هستند، می‌ توانند کاندید های مناسبی برای عمل اسلیو معده در نظر گرفته شوند. این شرایط عبارت اند از:

لازم است برای انجام عمل اسلیو معده حدوداً ۶ ماه از دنبال کردن رژیم ‌های غذایی سالم، تمرینات ورزشی مناسب، کمک دارو ها و مشورت ‌های پزشک مدنظر قادر به کاهش وزن در این راستا نبوده باشید.

لازم است برای در نظر گرفتن عمل اسلیو معده شاخص توده بدنی در نظرگرفته‌ شده برای شما ۴۰ به بالا باشد و یا به عبارتی دیگر، شما دچار چاقی مفرط باشید.

اگر افرادی هستند که شاخص توده بدنی آن‌ ها بین ۳۵ تا ۳۹ می باشد و به همراه چاقی دچار بیماری‌ هایی همانند دیابت، فشار خون بالا و دیگر بیماری ‌های مرتبط با چاقی هستند، کاندید مناسبی برای انجام عمل اسلیو معده می ‌باشند.

افرادی که حدوداً بیشتر از ۴۵ کیلوگرم اضافه وزن دارند، نیز لازم است که از عمل اسلیو معده به جهت کاهش وزن استفاده کنند.

آمادگی تغییر عادات غذایی و تغییر سبک زندگی

اگر شما شخصی هستید که از لحاظ ذهنی می توانید تغییر عادات غذایی و تغییر سبک زندگی خود را بعد از انجام عمل اسلیو معده داشته باشید، این روش به شما پیشنهاد می شود.

برای انجام عمل اسلیو معده لازم است که به مصرف هیچ گونه از مواد مخدر و نوشیدنی ‌های الکل اعتیاد نداشته باشید.

لازم است برای در نظر گرفتن عمل اسلیو معده توانایی پرداخت هزینه ‌های جراحی اسلیو معده را نیز داشته باشید.

اگر شما از دسته افرادی هستید که دارای شرایط روحی و روانی نرمال و مطلوبی می ‌باشید و از بیماری‌ های روان‌شناختی رنج نمی‌ برید، کاندیدای مناسبی برای انجام اسلیو معده می باشید.

اگر چاقی به‌ وجود آمده برای شما یک بیماری روان شناختی می باشد و به صورتی چاقی شما عصبی و روانی در نظر گرفته می شود نیز می‌ توانید از این روش استفاده کنید.

اگر شما دارای سلامت عمومی خوبی هستید

اگر شما دارای سلامت عمومی خوبی هستید، عمل اسلیو معده می ‌تواند برای شما نتیجه‌ بخش باشد.

نکته حائز اهمیتی که در راستای شرایط افراد برای استفاده از عمل اسلیو معده وجود دارد، این است که در برخی موارد مشاهده شده اشخاصی که دارای شاخص توده بدنی بالای ۳۲ نیز می باشند، توانستند از عمل اسلیو معده استفاده کنند.

حال برای این‌که شما بتوانید تشخیص دهید که شرایط مجاز به عمل اسلیو معده را دارا هستید و تشخیص شاخص توده بدنی خود را داشته باشید، لازم است که ابتدا به واسطه پزشکان متخصص در این امر، محاسبه شاخص توده بدنی را داشته باشید.

اگر شما دارای سلامت عمومی خوبی هستید
اگر شما دارای سلامت عمومی خوبی هستید

تا اینجا با مبحث چه افرادی ممکن است به انجام عمل اسلیو معده نیاز داشته باشند آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله عمل اسلیو معده در گرگان با ما همراه باشید.

شاخص توده بدن یا BMI چگونه محاسبه می شود؟

بهتر است بدانید در نظر گرفتن شاخص توده بدن یا BMI که مخفف عبارت Body Mass Index می باشد، می تواند میزان حجم افراد را نشان دهد و لازم است که قبل از این‌که اطمینان حاصل کنید که عمل اسلیو معده می تواند برای شما مؤثر و مفید باشد، از شاخص توده بدن یا BMI اطلاع کامل داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که شما فردی هستید که دچار چاقی مفرط می باشید و به واسطه عمل اسلیو معده می ‌توانید میزان زیادی از وزن خود را کاهش دهید.

حال برای این‌که بتوانید محاسبه‌ای دقیق از شاخص توده بدن یا BMI را داشته باشید لازم است که موضوع سن و جنسیت را مهم بشمارید. البته لازم است بدانید که در نظر گرفتن شاخص توده بدنی بدون سن و جنسیت نیز می ‌تواند انجام بگیرد و براساس وزن و قد افراد انجام می ‌شود. اما دانستن این نکته خالی از لطف نمی ‌باشد. فرمول محاسبه شدن شاخص توده بدن به صورت زیر می ‌باشد:

شاخص توده بدن ={وزن بر اساس کیلوگرم} تقسیم بر {قد بر اساس متر و به توان 2}

شاخص توده بدن یا BMI چگونه محاسبه می شود؟
شاخص توده بدن یا BMI چگونه محاسبه می شود؟

تا اینجا با مبحث شاخص توده بدن یا BMI چگونه محاسبه می شود آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله عمل اسلیو معده در گرگان با ما همراه باشید.

مزایای انجام عمل اسلیو معده برای کاهش وزن چیست؟

عمل اسلیو معده به جهت کاهش وزن می ‌تواند دارای خصوصیات و ویژگی‌ های متعددی باشد و از این ‌رو مزایای بسیاری را برای افراد به دنبال داشته باشد. در ادامه مزایای استفاده از این نوع عمل جراحی را برای شما ذکر خواهیم کرد.

مهم‌ترین نکته و مزایایی که در راستای انجام عمل اسلیو معده می توان عنوان کرد این است که انجام این عمل می‌ تواند جذب کالری را در بدن بسیار زیاد کاهش دهد. همین طور افرادی که تحت درمان به واسطه عمل اسلیو معده قرار می‌گیرند، می ‌توانند به صورت روزانه غذا مصرف کنند.

اما میزان وعده‌ های آن‌ ها کمتر خواهد شد که در نتیجه وعده‌ های غذایی کمتر می ‌تواند به‌ مرور زمان در دوره نسبتاً کوتاهی سبب کاهش وزن چشمگیری شود. در برخی از ارزیابی ‌های به ‌وجود آمده بیمارانی که از عمل اسلیو معده استفاده کرده‌اند، به صورت متوسط 66 درصد از میزان وزن خود را کاسته اند.

بیمار به جهت کم کردن وزن خود می ‌تواند راحت‌تر فعالیت می کند

یکی دیگر از مزایای استفاده از عمل اسلیو معده این است که بیمار به جهت کم کردن وزن خود می ‌تواند راحت‌تر فعالیت کند و از این طریق عملکرد های روزانه خود را انجام دهد. در نظر گرفتن عمل اسلیو معده می ‌تواند جراحی پیلوروس را حفظ کند و دریچه‌ای که سبب خالی کردن شکم می‌ شود را کنترل می کند.

همین امر می ‌تواند اجازه دهد که غذا در مدت زمان مشخص شده‌ای در معده باقی بماند تا فرد بیشتر احساس سیری کند. نکته دیگری که به‌ عنوان مزیت عمل اسلیو معده در نظر گرفته می‌ شود این است که این عمل بر جذب غذا تأثیرگذار نمی ‌باشد و سبب به وجود آمدن کمبود های غذایی و ویتامین‌ ها در بدن نمی ‌شود.

لازم به ذکر است بدانید نکته دیگری که در این امر بهتر است در رابطه با آن آگاهی داشته باشید، این است که هورمون گریل که به ‌عنوان هورمون اشتها در معده در نظر گرفته می ‌شود، در هنگام عمل جراحی اسلیو معده حذف می‌گردد و این امر می ‌تواند میزان گرسنگی کمتری را به نسبت دیگر روش ‌های جراحی در نظر داشته باشد.

در نظر داشته باشید استفاده از عمل جراحی اسلیو معده می‌ تواند مشکلات متعدد پزشکی را که به ‌جهت اضافه‌ وزن برای شما رخ داده بود را، بهبود ببخشد.

تا اینجا با مبحث مزایای انجام عمل اسلیو معده برای کاهش وزن چیست آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله عمل اسلیو معده در گرگان با ما همراه باشید.

از دیگر مزایای متعدد عمل اسلیو معده می ‌توان موارد زیر را نام برد:

 • مسیر گوارشی و روده آسیبی نمی ‌بیند.
 • با در نظر گرفتن این‌عمل بخشی از روده حذف می‌ شود، اما مشکل گوارشی برای فرد حاصل نمی‌گردد.
 • هیچ‌گونه آسیبی به پیلور معده نمی ‌رسد.
 • در داخل بدن هیچ گونه وسیله خاصی قرار داده نمی ‌شود.
 • بعد از این‌که عمل اسلیو معده انجام گرفت معده می‌ تواند عملکرد طبیعی خود را سپری کند.
 • مدت زمان بستری در بیمارستان در این روش بسیار کمتر می باشد.
 • بعد از گذشت مدتی افرادی که عمل اسلیو معده انجام داده‌اند، به صورت همیشگی میزان اشتهای زیاد خود را از دست می ‌دهند.
 • استفاده از عمل اسلیو معده می ‌تواند سبب بهبود اعتماد به ‌نفس در افراد و بهبود ظاهر آن‌ ها گردد.
از دیگر مزایای متعدد عمل اسلیو معده می ‌توان موارد زیر را نام برد:
از دیگر مزایای متعدد عمل اسلیو معده می ‌توان موارد زیر را نام برد:

تجربیات افرادی که عمل اسلیو معده انجام داده‌اند، چگونه می‌تواند کمکی برای دیگران باشد؟

نکته مهمی که در راستای انجام عمل اسلیو معده لازم است آن را  مهم بشمارید این است که بتوانید از تجربیات و رضایت افرادی که عمل اسلیو معده انجام داده‌اند، استفاده کنید.

مطالعه کردن در راستای تجربیات دیگر افراد در تمامی سایت ‌های متفاوت یا پرسش ‌هایی به صورت حضوری می تواند آگاهی شما را در راستای تمامی موارد ذکرشده عمل اسلیو معده بیشتر کند. کمک از تجربیات دیگران می ‌تواند ترس شما را از انجام این عمل کمتر کند و از این طریق انگیزه بیشتر را برای انجام عمل اسلیو معده برای شما داشته باشد.

همین طور با استفاده از تجربیات افرادی که در این زمینه از عمل اسلیو معده استفاده کرده‌اند، می ‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید پزشک حاذقی برای عمل جراحی اسلیو معده اختیار کنید و نکات متعددی که بعد از عمل اسلیو معده مهم شمرده می شوند را به بهترین نحو ممکن اجرا کنید.

گوشزد کردن تمامی نکات به واسطه افرادی که قبلاً عمل اسلیو معده انجام داده اند، برای شما می ‌تواند یک تجربه موفق باشد و از این طریق با آرامش خاطر بیشتری از عمل اسلیو معده استفاده می‌کنید و می ‌توانید لذت کاهش وزن را به بهترین نحو ممکن بچشید.

تجربیات آزاردهنده در انجام عمل اسلیو معده

ممکن است اغلب افراد در راستای انجام عمل اسلیو معده احساس درد را مهم بشمارند و برای آن‌ ها این حس آزاردهنده باشد. البته لازم است ذکر کنیم که در نظر گرفتن میزان درد در تمامی افراد به صورت یکسان نمی ‌باشد و با در نظر گرفتن آستانه تحمل ممکن است هر شخص میزان درد متفاوتی را تجربه کند.

حال اگر شما از دسته افرادی هستید که میزان آستانه تحمل درد پایینی دارید، ممکن است که عمل اسلیو معده کمی آزاردهنده به نظر برسد. اما لازم است در این زمینه نیز ذکر کنیم که جای هیچ‌گونه نگرانی نیست. به دلیل این‌که درد ممکن است در روزهای ابتدایی بعد از انجام عمل اسلیو معده اتفاق بیفتد. حال اگر افراد= دارای آستانه تحمل درد بالایی باشند، میزان درد در این افراد بسیار کمتر است و می ‌تواند کمتر آزاردهنده باشد.

تجربیات آزاردهنده در انجام عمل اسلیو معده
تجربیات آزاردهنده در انجام عمل اسلیو معده

تجربیات خوشایند بعد از عمل اسلیو معده

یکی از مهم ‌ترین تجربیاتی که اغلب افراد بعد از انجام عمل اسلیو معده تجربه کرده‌اند، رسیدن به تناسب اندام دلخواه آن ‌ها می باشد. اغلب افراد در امر کاهش وزن روش ‌ها و راهکار های متعددی را در مدت زمان ‌های طولانی انجام داده اند. حال این‌که بتوانند به واسطه عمل اسلیو معده کاهش وزن را تجربه کنند، می‌تواند برای آن ‌ها بسیار خوشایند باشد.

در نظر داشته باشید تمامی افرادی که از عمل اسلیو معده استفاده کرده اند، احساس اعتماد به ‌نفس بسیار و تناسب اندام زیادی خواهند داشت. به همین جهت است که این عمل را موفقیت‌آمیز برای شما عنوان می‌کنند و اغلب برای افرادی که دچار چاقی‌های مفرط هستند پیشنهاد می کنند که از این عمل استفاده کنند تا بتوانند اندام ایده‌آل خود را داشته باشند.

موفقیت آمیز بودن عمل اسلیو معده برای افراد

در راستای این‌که چه افرادی می ‌توانند عمل اسلیو معده را به صورت موفقیت‌آمیز تجربه کنند، لازم است عنوان کنیم که اغلب افرادی که از عمل اسلیو معده استفاده کرده‌اند تجربه مؤثری از آن داشته اند. البته در این راستا لازم است که حتماً واقع ‌بین باشید و تمامی دستورالعمل‌ های لازم که پزشک مدنظر برای شما در نظر می‌گیرد، را رعایت کنید.

همین طور بعد از این‌که عمل اسلیو معده انجام می دهید، افرادی که فعالیت‌ های بدنی بیشتری دارند می ‌توانند در این راستا موفق‌تر باشند و با استفاده از رژیم غذایی سالم تحت نظارت پزشک و ورزش های اصولی نتیجه‌ های بهتری از عمل اسلیو معده خواهند داشت.

به همین جهت برای این‌که بتوان این نتیجه موفقیت‌آمیز از عمل اسلیو معده داشت تمامی موارد ذکر شده بیشتر بر روی عملکردها و سبک زندگی شما می باشد.

موفقیت آمیز بودن عمل اسلیو معده برای افراد
موفقیت آمیز بودن عمل اسلیو معده برای افراد

آیا عمل اسید معده جزو عمل های دائمی به حساب می‌آید؟

اغلب افراد ممکن است نگران این مسئله باشند که با انجام عمل اسلیو معده آیا می ‌توان میزان حذف‌شده حجم معده را بازگرداند یا خیر. در نظر داشته باشید عمل اسلیو معده به صورت یک عمل دائمی در تمامی جراحی‌ های لاغری به حساب می‌ آید و به همین جهت است که اغلب افراد از این عمل استقبال می‌کنند و طرف‌داران مخصوصی برای انجام این عمل وجود دارد.

اما حال برای این‌که بتوانید از دائمی بودن عمل اسلیو معده و غیر قابل بازگشت بودن آن اطمینان حاصل کنید، می ‌توانید از تجربیات افرادی که تحت این عمل جراحی توانسته‌اند، میزان چشمگیری کاهش وزن داشته باشند استفاده کنید.

همین طور هنگامی‌که با این افراد صحبت می‌کنید، می ‌توانید متوجه شوید که با گذشت چندین سال این افراد نیز هنوز کاهش وزن خود را حفظ کرده و دیگر به وزن قبلی خود بازگشت نداشته‌اند.

حفظ کاهش وزن

البته لازم است که در این امر نکاتی نیز رعایت شود. برای این‌که بتوانید کاهش وزن خود را حفظ کنید بعد از انجام عمل اسلیو معده لازم است دستورالعمل‌ های پزشک مدنظر خود را مهم بشمارید و مراقب، عادات غذایی و سبک غذایی زندگی خود را داشته باشید.

همین طور در نظر گرفتن فعالیت ‌های روزمره کمک بسیار مؤثری برای حفظ عمل اسلیو معده می باشد. به دلیل این‌که اگر شما تحرک کافی در این امر نداشته باشید و عادات غذایی خود را تکرار کنید و در این راستا از غذاهای پر چرب و چاق‌کننده و مضر استفاده کنید، امکان این‌که مجدداً دچار چاقی ‌های مفرط شوید بسیار زیاد می باشد.

به همین جهت است که نتیجه اصلی که با استفاده از عمل اسلیو معده حاصل می‌گردد تا حدود بسیار زیادی به نحوه زندگی شما و اراده شما بستگی خواهد داشت تا بتوانید در این امر موفق باشید و از کاهش وزن خود لذت ببرید.

حفظ کاهش وزن
حفظ کاهش وزن

مدت زمان دوران نقاهت در عمل اسلیو معده چه میزان می باشد؟

با در نظر گرفتن تمامی نظرات تمامی افرادی که از عمل اسلیو معده استفاده کرده‌اند و نکات مؤثر متخصص لاغری مدت زمان نقاهت بعد از عمل اسلیو معده حدوداً ۲ الی ۳ هفته می باشد. اگر افراد بعد از عمل اسلیو معده از دسته اشخاصی هستند که دارای شغل‌ های کم‌تحرک می ‌باشند، می ‌توانند بعد از این مدت زمان مجدداً فعالیت ‌های کاری خود را آغاز کنند و به آن بپردازند.

البته در مدت زمان ذکر شده مابین ۴ تا ۶ ماه بعد از عمل بعد از انجام عمل اسلیو معده لازم است که ورزش ‌های سنگین صورت نگیرد. پزشک مد نظر در مدت زمان عنوان شده رژیم غذایی مناسبی را برای شما در نظر می‌گیرد تا به واسطه پیروی از آن بتوانید هر چه زودتر بهبودی کامل را به همراه داشته باشید.

میزان کاهش وزن در عمل اسلیو معده

همان‌ طور که گفته شد عمل اسلیو معده با عنوان یکی از مهم‌ترین عمل‌ های لاغری در نظر گرفته می‌ شود و می ‌تواند کاهش وزن چشمگیری برای افراد به ‌همراه داشته باشد.

حدوداً بعد از انجام عمل اسلیو معده افراد می توانند مابین ۷۰ الی ۹۰ درصد از وزن اضافه خود را کاهش دهند و شاهد کاهش وزن این‌چنینی باشند. مدت زمان کاهش وزن در یک ‌سال و نیم بعد از عمل اسلیو معده می ‌تواند مشاهده شود.

به طور کلی اگر بخواهیم به ‌صورت کیلوگرم عنوان کنیم فرد موردنظر بعد از گذشت یک ‌سال و نیم می ‌تواند حدوداً ۴۵ کیلوگرم کاهش وزن را تجربه کند.

میزان کاهش وزن در عمل اسلیو معده
میزان کاهش وزن در عمل اسلیو معده

بعد از انجام عمل اسلیو معده تا چه زمانی حالت تهوع ادامه دارد؟

در نظر گرفتن حالت تهوع بعد از عمل اسلیو معده امری طبیعی می باشد. به دلیل این‌که لازم است معده جدید با بدن تطبیق داده شود و تا به وجود آمدن این امر ممکن است که حالت تهوع میزان کمی برای شما آزاردهنده باشد.

همین طور لازم است ذکر کنیم تا مدت زمان ۱ الی ۳ ماه حالاتی مثل تهوع، استفراغ ،سوزش و درد معده امری طبیعی در نظر گرفته می شود.

البته لازم است بگوییم میزان شدت و مدت ماندگاری آن در تمامی افراد به یک صورت نمی ‌باشد و برای برخی از افراد به‌ سرعت برطرف می‌ شود. اما برای برخی دیگر ممکن است طولانی ‌مدت در نظر گرفته شود.

بارداری بعد از عمل اسلیو معده

ممکن است سوال بسیاری از افراد در زمینه باردار شدن بعد از عمل اسلیو معده باشد و اغلب افراد نگران این موضوع هستند. اما لازم است برای اطلاعات بیشتر این افراد ذکر کنیم که مشکلی برای بارداری بعد از انجام عمل اسلیو معده وجود نخواهد داشت و بانوان به‌ راحتی می ‌توانند بعد از این عمل اقدام به بارداری کنند. اما لازم است برای این اقدام این حدوداً ۶ ماه صبر کنند. بعد از آن هیچ‌گونه مشکلی برای باردار شدن وجود نخواهد داشت.

حال اگر شما فردی هستید که باردار شده‌اید و قصد دارید از عمل اسلیو معده استفاده کنید تا کاهش وزن داشته باشید، بهتر است که حدوداً یک ‌سال و نیم از بارداری شما گذشته باشد تا عملکرد عمل اسلیو معده عملکرد مناسبی برای شما به همراه داشته باشد.

بارداری بعد از عمل اسلیو معده
بارداری بعد از عمل اسلیو معده

آیا عمل اسلیو معده باعث کاهش میل جنسی می شود؟

ممکن است به اشتباه برخی از افراد تصور کنند که بعد از عمل اسلیو معده میل جنسی آن ‌ها به شدت کاهش می یابد. درصورتی‌که این امر اشتباه می باشد و برعکس است. به صورتی که در نظر گرفتن عمل اسلیو معده نه‌ تنها سبب کاهش میل جنسی نمی ‌شود، بلکه افزایش آن را نیز به‌ همراه خواهد داشت.

قبل از آن به دلیل این‌که افراد چاقی های مفرط داشتن هورمون لپیتین سلول ‌های چربی بسیار می‌ ساخت و این امر می توانست سبب کاهش میل جنسی گردد. حال بعد از انجام عمل اسلیو معده و کاهش وزن ترشح هورمون لپیتین کمتر می ‌شود و این امر می ‌تواند سبب بالا رفتن میل جنسی در افراد باشد.

افزایش میل جنسی

از نکات دیگری که می ‌تواند اعلام کند که عمل اسلیو معده باعث افزایش میل جنسی می شود، این است که اغلب افرادی که دچار چاقی های بسیار هستند، به دلیل این‌که رضایت کافی از ظاهر و تناسب اندام خود ندارند به هنگام انجام عمل جنسی حس بدی دارند و تمایل مقاربت با شریک جنسی خود را ندارند.

اما بعد از انجام عمل اسلیو معده به دلیل این‌که تناسب اندام او صورت گرفته است، بیشتر به عمل جنسی میل دارند. حال نکته در نظر گرفته‌شده برای این امر این است که انتخاب متخصص انجام عمل اسلیو معده را مهم بشمارید. به دلیل این‌که این عمل دارای حساسیت های متعددی می باشد که لازم است از مهارت پزشک حاذق در این زمینه کمک بگیرید.

به دلیل این‌که اگر از پزشکانی استفاده کنید که در این امر مهارت کافی ندارند، ممکن است نه ‌تنها سبب موفقیت در راستای عمل اسلیو معده نشود، بلکه باعث به وجود آمدن مشکلات متعددی اعم از به شدت ضعیف شدن میل جنسی برای شما رخ دهد.

جراحی پلاستیک بعد از عمل اسلیو معده

با توجه به مطالب بالا لازم است که حتماً از پزشک متخصص در زمینه عمل اسلیو معده کمک بگیرید. حال اگر این پزشک مهارت کافی در این زمینه داشته باشد، بعد از انجام عمل اسلیو معده به شما پیشنهاد می دهد تا ورزش های مخصوصی در این زمینه انجام دهید تا این امر سبب بهتر شدن ظاهر شکم شما شود و از افتادگی و شل شدن پوست بعد از کاهش وزن بسیار جلوگیری کند.

در ضمن برای این‌که بتوانید از شل شدن پوست خود در کاهش وزن بعد از عمل اسلیو معده جلوگیری کنید، لازم است که مایعات بسیاری قبل و بعد از عمل استفاده کنید.

استفاده از آب بسیار زیاد لازم است به‌ عنوان سبک جدید زندگی شما عضو دائمی از آن باشد و همین امر می ‌تواند از افتادگی پوست جلوگیری کند.

حال اگر افراد بسیاری به سبب کاهش وزن چشمگیر شل شدگی پوست بسیاری را تجربه می‌کنند، می‌ توانند با استفاده از جراحی پلاستیک ظاهر مناسبی را برای پوست خود به ارمغان بیاورند. با در نظر گرفتن تکنیک‌های متعدد می‌ توان این مشکل را برطرف کرد.

جراحی پلاستیک بعد از عمل اسلیو معده
جراحی پلاستیک بعد از عمل اسلیو معده

شایعه خطر مرگ در عمل اسلیو معده

ممکن است برخی از افراد تصور کنند که ممکن است عمل اسلیو معده با خطر مرگ رو به رو باشد. اما لازم است ذکر کنیم در انجام عمل اسلیو معده مرگ بسیار نادر می باشد و ممکن است این خطر حدوداً زیر نیم درصد اتفاق بیفتد که در نظر گرفتن این آمار ممکن است در هر نوع عملی در هر قسمت از بدن وجود داشته باشد.

به همین جهت برای این‌که بتوانید عوارض موجود برای عمل اسلیو معده را در نظر بگیرید، لازم است که با آگاهی کامل این امر را انجام دهید و به پزشک معالج در این زمینه مراجعه کنید. بهترین پزشک در این راستا می ‌تواند بهترین عملکرد از اسلیو معده برا شما به‌ همراه داشته باشد.

ممکن است در نظر داشته باشد که چرا دستمزدهای متفاوتی برای عمل اسلیو معده وجود دارد. هرچه که میزان مهارت و تخصص پزشک مدنظر در زمینه عمل اسلیو معده بیشتر باشد، ممکن است هزینه ‌های بیشتری را دریافت کند. به همین جهت پیشنهاد می‌کنیم از تجربیات افرادی که عمل اسلیو معده انجام داده اند کمک بگیرید و به خاطر هزینه ‌های کمتر سلامتی خود را به خطر نندازید.

مشاوره چه تأثیری در فرآیند عمل اسلیو معده خواهد داشت؟

اگر شما از دسته افرادی هستید که با در نظر گرفتن تمامی جوانب قصد دارید اقدام به استفاده از عمل اسلیو معده کنید، لازم است بدانید که در گام اول حتماً باید مشاوره را جدی بگیرید.

به دلیل این‌که مشورت کردن با اشخاصی که از عمل اسلیو معده استفاده کرده‌اند، می ‌تواند تجربیات بسیاری را برای شما به‌ همراه داشته باشد و در زمینه عمل اسلیو معده آگاهی‌ های لازم را در اختیار شما قرار دهد.

همین طور لازم است که حتماً از جراح و متخصص مربوطه خود مشورت ها و اطلاعات متعددی دریافت کنید و در این زمینه سوالات مختلف ذهنی خود را از او بپرسید تا بتوانید با خیالی آسوده اقدام به استفاده از عمل اسلیو معده کنید.

بهترین جراح با صبر و حوصله مشاوره ‌های بی‌نظیری برای بیماران خود دارد و می ‌تواند وقت زیادی را صرف آگاهی دادن به بیمار خود کند. از همین جهت است که انتخاب پزشک حاذق در راستای عمل اسلیو معده مهم شمرده می شود.

مشاوره چه تأثیری در فرآیند عمل اسلیو معده خواهد داشت؟
مشاوره چه تأثیری در فرآیند عمل اسلیو معده خواهد داشت؟

بعد از انجام عمل اسلیو معده ای چه مدت زمانی برای مرخص شدن نیاز می باشد؟

لازم به ذکر است بدانید بعد از این‌که عمل اسلیو معده برای شما صورت گرفت، می‌ توانید ۱ تا ۳ شب بعد از آن از بیمارستان مرخص شوید. البته در نظر گرفتن این میزان با توجه به شرایط شما و نظر پزشک مدنظر شمرده می شود.

به طور کلی اگر بخواهیم در رابطه با شرایط تمامی افراد ذکر کنیم بعد از گذشت ۲ هفته از ترخیص شدن از بیمارستان می توانید برای بررسی ‌های مجدد به بیمارستان مراجعه کنید. در نظر گرفتن زمان تعیین ‌شده به واسطه پزشکی مدنظر و بیمارستان اتفاق می ‌افتد.

حال اگر در راستای این مدت دچار مشکلات کوچکی شُدید، لازم است که با تماس‌ های پی ‌در پی پزشک مدنظر خود را آگاه سازید و اگر دردهای شما شدت یافت و پایان نداشت مجدداً نزد پزشک خود بروید تا راهکار مناسبی برای این امر در نظر بگیرد.

رانندگی بعد از عمل اسلیو معده

افرادی که تحت درمان به واسطه عمل اسلیو معده بوده‌اند، تجربه کافی در این زمینه دارند. با توجه به نظر این‌گونه افراد و نظر پزشکان مدنظر  لازم است بعد از گذشت ۵ الی ۱۴ روز از عمل اسلیو معده رانندگی نداشته باشید.

بعد از گذشت ۲ هفته در صورت لزوم می ‌توانید اقدام به رانندگی کنید. البته لازم است بدانید شرایط شما به تعیین روز دقیق رانندگی، بستگی خواهد داشت. به دلیل این‌که هر شخص عملکردهای بدنی متفاوتی دارد و با در نظر گرفتن شرایط ویژه خود می ‌تواند اقدام به رانندگی کنند.

به همین جهت نمی ‌توان یک زمان معین شده برای تمام اشخاص بعد از انجام عمل اسلیو معده مشخص کرد. بهتر است بدانید بعد از این‌که عمل اسلیو معده انجام دادید، لازم است که همراهی با خود داشته باشید به جهت این‌که بعد از این عمل قادر به رانندگی نیستید.

رانندگی بعد از عمل اسلیو معده
رانندگی بعد از عمل اسلیو معده

چه شایعاتی در رابطه با عمل اسلیو معده وجود دارد؟

ممکن است شما نیز در راستای انجام عمل اسلیو معده و دیگر جراحی‌ های لاغری شایعات متعددی شنیده باشید. اما با استفاده از تجربیات متعدد افرادی که از این عمل استفاده کرده‌اند، این شایعات رد می شود. حال در تلاشیم تا در ادامه تعدادی این شایعات را برای شما بازگو کنیم.

خطرناک بودن جراحی اسلیو معده

از مهم‌ترین نکته‌ای که اغلب افراد می شنوند این است عمل اسلیو معده و دیگر جراحی ‌های لاغری خطرناک می باشند. برخی از افراد تصور دارند به دلیل این‌که زیر تیغ عمل جراحی قرار می‌گیرند و بخشی از بدن آن ‌ها برش داده می شود، عمل اسلیو معده می‌ تواند با خطر مرگ همراه باشد.

در نظر داشته باشید که این تصور کاملاً غلط می باشد و ریسک در نظر گرفته‌ شده برای این عمل همانند دیگر عمل ها می باشد و ریسک بسیار بالایی نخواهد داشت. اغلب جراحان با تخصص های کافی در این زمینه ذکر کرده‌اند که ریسک در نظر گرفته ‌شده برای عمل اسلیو معده همانند جراحی کیسه صفرا می باشد.

همه جراحی‌ها به یکدیگر شبیه‌اند

اغلب افراد تصور می‌کنند تمامی جراحی لاغری شکل یکدیگر می‌باشند. در صورتی که این تصور غلط می باشد و انواع متفاوتی از جراحی لاغری به جهت کاهش وزن وجود دارد. حال اگر چاقی در نظر گرفته‌ شده برای افراد به صورت چاقی مفرط می باشد، عمل اسلیو معده می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد.

برگشت‌ پذیری عمل لاغری

یکی دیگر از شایعات متعددی که در راستای عمل اسلیو معده صورت می‌گیرد، این است که عمل اسلیو معده ممکن است برگشت‌پذیر باشد. این شایعه باعث شده که اغلب افراد از انجام این عمل لاغری انصراف دهند.

به دلیل این‌که ترجیح می دهند هزینه و سلامتی خود را برای یک عمل برگشت‌پذیر به خطر نیندازند اما در صورتی که لازم است بدانید برگشت‌پذیر بودن عمل اسلیو معده شایعه‌ای بیش نمی ‌باشد و با تجربیات افرادی که از عمل اسلیو معده استفاده کرده‌اند و نکات در نظر گرفته شده همانند رژیم و ورزش می‌ توانید از برگشت چاقی ‌های خود جلوگیری کنید.

اگر ساکن تهران هستید برای انجام  جراحی لاغری توصیه می کنیم صفحه بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران را مشاهده کنید.

برگشت‌ پذیری عمل لاغری
برگشت‌ پذیری عمل لاغری

ورزش و رژیم تنها راهکار لاغری

برخی دیگر از افراد بر این باورند که با استفاده از ورزش و رژیم‌ های غذایی می ‌توان لاغر شد و این ممکن است تفکر غلطی باشد. به دلیل این‌که برخی از افراد با استفاده از راهکارهای متعدد نتوانستند کاهش وزن داشته باشند و لازم است که برای کم کردن وزن خود از عمل های لاغری استفاده کنند. به دلیل این‌که چاقی های مفرط، بیماری ‌های بسیاری با خود به ‌همراه خواهند داشت.

سبک زندگی خاص بعد از عمل

برخی بر این باورند که بعد از انجام عمل اسلیو معده ممکن است که سبک زندگی آن ‌ها به‌کلی تغییر کند و لازم است که شرایط بحرانی سختی را تجربه کنند. این امر شایعه‌ای بیش نمی ‌باشد. به دلیل این‌که سبک زندگی درستی بعد از عمل اسلیو معده برای شما صورت گرفته می ‌شود، اما به طور کلی این سبک زندگی سختی ‌های متعددی به همراه نخواهد داشت.

عدم جذب ویتامین

در برخی موارد دیده شده که این شایعه رواج پیدا کرده که اگر فردی از عمل اسلیو معده استفاده کند، دیگر بدن او قادر به جذب ویتامین ‌های متعدد نمی ‌باشد. بهتر است بگوییم که این شایعه‌ای در نظر گرفته ‌شده نیز غلط است. به دلیل این‌که ممکن است در جراحی ‌های دیگر جذب ویتامین با مشکلاتی همراه باشد، اما در عمل اسلیو معده ویتامین‌ ها از طریق معده به‌ راحتی می ‌توانند در بدن افراد جذب شوند.

عدم جذب ویتامین
عدم جذب ویتامین

سوالات متعدد افراد در راستای عمل اسلیو معده چیست؟

در ادامه سوالات پرتکرار اغلب افراد را در راستای انجام عمل اسلیو معده ذکر خواهیم کرد.

انجام عمل اسلیو معده در چه سنی مناسب می باشد؟

بهتر است بدانید که هر سنی نمی ‌تواند برای انجام عمل اسلیو معده لازم باشد. اغلب پزشکان توصیه می‌کنند که بیمار می تواند در سنی ما بین 8 الی پنج 65 سال برای عمل اسلیو معده اقدام کند.

بیهوشی در عمل اسلیو معده چه میزان به طول می‌انجامد؟

مدت زمان عمل اسلیو معده یک ساعت می باشد و به همین جهت بیهوشی افراد در طی این 1 ساعت وجود خواهد داشت و بعد از انجام عمل اسلیو معده 1 تا 2 ساعت برای ریکاوری زمان لازم دارید.

عمل اسلیو معده بر علاوه بر لاغری درمان کدام بیماری‌ها را به‌ همراه خواهد داشت؟

عمل اسلیو معده به ‌غیر از این‌که می ‌تواند سبب کاهش وزن شود و چاقی‌ های مفرط را برطرف کند، درمان بیماری ‌هایی همانند کبد چرب، فشارخون بالا، چربی خون زیاد، دیابت نوع دو را نیز به ‌همراه خواهد داشت. بعد از کاهش وزن کم کم تمامی مشکلات برطرف می‌شوند و اغلب افراد دیگر نیاز به استفاده از داروهای فشارخون و یا چربی خون نیستند.

عمل اسلیو معده بر علاوه بر لاغری درمان کدام بیماری‌ها را به‌ همراه خواهد داشت؟
عمل اسلیو معده بر علاوه بر لاغری درمان کدام بیماری‌ها را به‌ همراه خواهد داشت؟

تا اینجا با مبحث عمل اسلیو معده بر علاوه بر لاغری درمان کدام بیماری‌ها را به‌ همراه خواهد داشت آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله عمل اسلیو معده در گرگان با ما همراه باشید.

چه ورزش‌هایی در بهبود سریع‌تر و ماندگاری عمل اسلیو معده کمک می کند؟

در ادامه برای شما ورزش ‌هایی که بعد از انجام عمل اسلیو معده می‌تواند کاربردی و مهم باشند را ذکر خواهیم کرد.

 • پیاده‌روی

در روزهای اولیه بعد از انجام عمل اسلیو ورزش ‌های مناسب پیاده‌روی می‌باشد که لازم است به آرامی انجام بگیرد و فقط چندین دقیقه در طول روز باشد. به دلیل این‌که میزان زیادی از پیاده‌روی می ‌تواند فشار بسیاری برای بیمار داشته باشد. اما در چند ماه آینده می‌ توانید سرعت و زمان پیاده‌روی را افزایش دهید و کم‌کم شروع به دویدن کنید. به دلیل این‌که پیاده‌روی و دویدن مزایای بسیاری دارد و در هر زمان و هر مکان می‌توانید آن را انجام دهید.

 • یوگا

همان‌ طور که می ‌دانید و یوگا به‌ عنوان یک ورزش آرامش‌بخش نام گرفته شده ‌است که می‌ تواند بیشتر شدن متابولیسم بدن را به‌همراه داشته باشد و یکی از نکات لاغری بیشتر شدن متابولیسم بدن می باشد. به همین جهت است که یوگا نیز یکی از ورزش ‌های پرطرف‌دار می ‌باشد.

 • رقص

به واسطه رقص می توانید شادی و نشاط را نیز برای خود به ارمغان بیاورید و این امر نیز سبب کمتر شدن وزن شما می باشد. رقصیدن فواید بسیاری دارد که می ‌تواند به مهم‌ترین آن‌ ها یعنی قوی شدن استخوان، عضلات بدن، تقویت قلب و افزایش روحیه اشاره کرد.

 • شنا

به واسطه شنا می توانید چربی سوزی بسیاری را بعد از انجام عمل اسلیو معده مشاهده کنید. اگر از انجام عمل شنا کردن برای شما دشوار می باشد، می‌توانید به آرامی شنا کنید و فشاری در بدن خود وارد نکنید. ورزش شنا می ‌تواند چربی سوزی بسیاری با خود داشته باشد و مزایای دیگری را برای بدن افراد به همراه داشته باشد.

شنا
شنا

تا اینجا با مبحث چه ورزش‌هایی در بهبود سریع‌تر و ماندگاری عمل اسلیو معده کمک می کند آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله عمل اسلیو معده در گرگان با ما همراه باشید.

بعد از عمل اسلیو معده چه مواد غذایی نباید استفاده شوند؟

بهتر است که بعد از عمل اسلیو معده مواد غذایی که پزشک برای شما توصیه می‌کند، استفاده نشود. حال در ادامه مواد غذایی که نباید بعد از عمل اسلیو معده مورد استفاده قرار بگیرند، را برای شما ذکر می‌کنیم.

 • آجیل

به دلیل این‌که حجم معده بسیار کوچک شده است، هضم آجیل بسیار سخت می ‌باشد و می ‌تواند فشار بسیاری به معده وارد کنند. به همین جهت استفاده از آجیل بعد از عمل اسلیو معده توصیه نمی‌ شود.

 • گوشت قرمز

استفاده از گوشت قرمز نیز در برخی اوقات ممکن است سبب آزارهایی برای معده باشد. انواع گوشت ‌های متعدد همانند گوشت بره، میگو، مرغ ماهی، می‌تواند جایگزین مناسبی به جای گوشت قرمز باشند.

 • پاپ‌کورن

پاک‌کورن به ‌عنوان یک خوراکی ممنوع بعد از عمل اسلیو معده در نظر گرفته می‌شود. به دلیل این‌که سبب پر شدن معده می شود و به دلیل این‌که همانند تنقلات دیگر ممکن است جزو خوراکی‌ های مضر در نظر گرفته شده است.

 • الکل

اگر اشخاصی به الکل اعتیاد دارند لازم است که بعد از عمل اسلیو معده تا حدود 6 ماه از الکل استفاده نکنند. به دلیل این‌که اندازه معده بسیار کوچک شده است و می ‌تواند با استفاده از الکل میزان قند خون افراد بالاتر می رود.

 

 • گوشت برشته شده

لازم است که بعد از عمل اسلیو معده گوشت به اندازه طبیعی پخته شود. اگر گوشت برشته شود و حالت سفت داشته باشد ممکن است برای معده‌ای که عمل اسلیو انجام داده است هضم مشکلی را به همراه داشته باشد.

گوشت برشته شده
گوشت برشته شده
 • کرفس

کرفس بافت سختی دارد و ساقه آن هضم سختی را در معده به همراه خواهد داشت. به همین جهت پیشنهاد می‌ شود که بعد از انجام عمل اسلیو معده کرفس استفاده نکنید.

 • کلم

یکی از مهم‌ترین ویژگی ‌های کلم نفاخ بودن آن است و به همین سبب پزشک پیشنهاد می‌کند، برای نفاخ نشدن معده بعد از عمل اسلیو معده کلم استفاده نکنید.

 • میوه خشک

فیبر بالایی در میوه‌ های خشک وجود دارد که می ‌تواند بعد از انجام عمل سبب تهوع و یا درد هایی در معده شود و همین طور قند بالایی که دارد سبب افزایش وزن نیز می شود.

امیدواریم تا اینجا از خواندن مقاله عمل اسلیو معده در گرگان اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

 • نان

نان‌ها نیز خاصیت پر کردن معده را دارند و می‌ توانند نفاخ باشد. حال اگر غذای مقوی دیگری مصرف نکرده باشید. مصرف به‌ تنهایی برای معده بعد از عمل اسلیو معده پیشنهاد نمی‌ شود.

نان
نان

تا اینجا با مبحث بعد از عمل اسلیو معده چه مواد غذایی نباید استفاده شوند آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله عمل اسلیو معده در گرگان با ما همراه باشید.

برای انجام عمل اسلیو معده در همدان پیشنهاد می کنیم پست عمل اسلیو معده در همدان را مشاهده کنید.

سخن آخر

در مطالب بالا در تلاش بودیم در راستای عمل اسلیو معده در گرگان برای شما مطالب متعددی داشته باشیم. به جهت این‌که اغلب افراد تردید بر استفاده از عمل اسلیو معده به جهت لاغری دارند، با آگاهی ‌ها و مطالب مفید و جامعی که در این مطلب داشتیم توانستیم برای آن‌ ها عنوان کنیم که تصورات و شایعات متعدد اغلب افراد در این زمینه اشتباه می باشد و با توجه به تجربیات افرادی که از عمل اسلیو معده استفاده کرده‌اند، می ‌توانند این عمل را تجربه کنند و از کاهش وزن خود لذت ببرند و اندام متناسبی را برای خود در نظر بگیرند.

از اینکه تا انتهای پست عمل اسلیو معده در گرگان با ما همراه بودید متشکریم و امیدواریم از خواندن پست عمل اسلیو معده در گرگان بهره لازم را برده باشید.

جراحی بای پس معده روشی مطمئن برای کاهش وزن می باشد لذا برای تشخیص اینکه بعد از جراحی بیمار باید چه داروهای مصرف کند پیشنهاد می کنیم از پست داروهای بعد از عمل بای پس معده دیدن کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید