عمل اسلیو معده در کرمانشاه

در این مبحث از سایت دکتر سلیمی می خواهیم به بررسی نحوه عمل اسلیو معده در کرمانشاه و مراقبت های قبل و بعد عمل بپردازیم. حتما تاکنون در خصوص بیماری چاقی و اضافه وزن، مطالب مختلفی را مطالعه کرده اید و یا در اطرافیان خود مشاهده نمودید که بسیاری از افراد، به چاقی و اضافه وزن دچار شده اند. چاقی و مسئله اضافه وزن، یک مورد بسیار شایع در بین عموم مردم است. حتی افرادی که لاغر هستند، مستعد اضافه وزن و چاقی خواهند بود. به همین دلیل مسئله اضافه وزن و چاقی و درمان آن برای افرادی که با این معضل دچار شده اند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. روش های مختلفی برای کاهش وزن و لاغری وجود دارد که هر کدام از آنها، تحت شرایطی می تواند، مورد استفاده قرار گیرد.

عمل اسلیو معده چیست؟

چاقی شدید و اضافه وزن بسیار زیاد

اما برخی از افراد به دلیل چاقی شدید و اضافه وزن بسیار زیاد، در معرض خطر جدی ای قرار دارند و اغلب این افراد، به بیماری های مختلفی مانند دیابت، فشار خون بالا، بیماری های قلبی و غیره ، دچار هستند.

بنابراین چنین افرادی، باید از روش های موثرتر و بهتری برای کاهش وزن خود استفاده کنند. جراحی چاقی جز بهترین روش های کاهش وزن و لاغری، برای افراد دارای شاخص توده بدنی بالا است که می تواند منجر به کاهش وزن افراد، در کمترین زمان شود.

جراحی چاقی، از روش های مختلفی تشکیل شده است. از جمله پرکاربردترین و بهترین روش جراحی چاقی، عمل اسلیو معده است. عمل اسلیو معده، در برخی از شهرهای کشور ما انجام می شود و فراگیری زیادی دارد.

زیرا این جراحی، اثربخشی بسیار بالا، عارضه کم و طول دوران نقاهت بسیار اندکی دارد. ما در این مقاله قصد داریم بصورت کامل به بررسی عمل اسلیو معده در کرمانشاه بپردازیم.

با این حال شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص عمل اسلیو معده، به تهران مراجعه نمایید و نزد جناب آقای دکتر مهدی سلیمی، به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی و لاپاراسکوپی، مشورت های لازم را انجام دهید.

عمل اسلیو معده چیست؟

عمل اسلیو معده، یکی از انواع جراحی چاقی است و جز رایج ترین و پراستفاده ترین انواع جراحی چاقی محسوب می شود. عمل اسلیو معده از عوارض بسیار کمی برخوردار است و روشی کم تهاجم محسوب می شود.

زیرا، این جراحی به مانند دیگر روش های جراحی چاقی، توسط روش لاپاراسکوپی و دستگاه لاپاراسکوپی انجام می شود. این روش جراحی، به دلیل ایجاد برش های کوچک در ناحیه شکم، دارای طول دوران نقاهت بسیار کوتاه و درد بسیار کم است.

در عمل اسلیو معده، تغییرات اساسی بر معده بیمار انجام می شود

در عمل اسلیو معده، تغییرات اساسی بر معده بیمار انجام می شود. در واقع، نزدیک به 80 درصد حجم معده بیمار، از بدن او حذف خواهد شد و تنها بخش کمی از معده به شکل لوله ای، در بدن فرد باقی می ماند.

چنین جراحی ای که یک جراحی غیر قابل بازگشت هم محسوب می شود، منجر به این موضوع خواهد شد که فرد، میل کمی به غذا خواهد داشت و کاهش اشتها رخ می دهد.

در نهایت، کالری دریافتی از غذا، کاهش پیدا می کند و همین مسئله، مقدمه ای بر کاهش وزن و چربی سوزی خواهد بود. عمل اسلیو معده در مجهزترین بیمارستان ها انجام می شود و خوشبختانه در شهرهایی مانند کرمانشاه هم انجام میگردد.

اما بهتر است برای نتیجه بخش بودن این جراحی و درصد موفقیت بسیار بالا، به متخصصین مجرب در تهران مراجعه کنید که از جمله بهترین آنها، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی است.

علت انجام عمل اسلیو معده در کرمانشاه

همانطور که در مورد قبلی مقاله گفته شد، عمل اسلیو معده، یک روش غیر قابل بازگشت محسوب می شود و افرادی که با چاقی شدید دست و پنجه نرم می کنند و مشکلات زیادی را تجربه می نمایند، بهترین راه، برای آنها، استفاده از عمل اسلیو معده است.

علت انجام عمل اسلیو معده در کرمانشاه

اگر ساکن غرب کشور و در کرمانشاه هستید و قصد انجام عمل اسلیو معده را دارید، لازم است در ابتدا اقدامات لازم برای انتخاب پزشک مجرب و متخصص را انجام دهید. زیرا لازمه نتیجه بخش بوده این جراحی، استفاده از یک پزشک متخصص باتجربه و ماهر است که بتواند عمل اسلیو معده را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

از نظر امکانات درمانی و جراحی، طبیعتا شهرهایی نظیر تهران، بهترین گزینه برای عمل اسلیو معده محسوب می شود و به همین دلیل است که توصیه می شود به تهران مراجعه کنید و نزد یکی از بهترین متخصصین لاپاراسکوچی و جراحی چاقی، یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی، عمل اسلیو معده خود را انجام دهید.

علائم نیاز به انجام عمل جراحی اسلیو معده

زمانی می توانیم به این موضوع برسیم که چه کسی، نیاز به عمل اسلیو معده دارد، این است که چاقی مفرط، در فرد مشخص باشد که از طریق اندازه گیری شاخص توده بدنی یا همان BMI صورت میگیرد.

از طرفی، چنین افرادی نمی توانند از رژیم غذایی و ورزش، نتیجه لازم را کسب کنند و در صورت عدم نتیجه، لازم است عمل اسلیو معده انجام شود.

یعنی در ابتدای کار، پزشک متخصص، با اندازه گیری شاخص توده بدنی فرد و ارائه رژیم غذایی و ورزش، سعی بر کنترل وزن و کاهش آن خواهد داشت. اما در صورت عدم نتیجه، عمل اسلیو معده توصیه می گردد.

بررسی ویژگی های بدنی فرد، مانند میزان چاقی، نسبت وزن به قد که همان شاخص توده بدنی است، جز معیارهای اصلی محسوب می شود که نشان دهنده علائم نیاز به عمل اسلیو معده خواهد بود.

چه کسانی می‌­توانند عمل اسلیو معده در کرمانشاه را انجام دهند؟

حال سوال مهمی که پیش خواهد آمد، این است که اسلیو معده برای چه وزنی مناسب است؟ این جراحی، در ابتدا نیاز به بررسی گزینه های مختلفی دارد که توسط پزشک جراح، بررسی های لازم صورت خواهد گرفت و در نهایت مشخص می شود که فرد، مستعد انجام عمل اسلیو معده خواهد بود یا خیر. ما در ادامه مقاله، به شرایط لازم برای انجام عمل اسلیو معده در کرمانشاه می پردازیم که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است:

 • شاخص توده ی بدنی بیش از ۴۰:

برای انجام عمل اسلیو معده، لازم است که میزان شاخص توده بدنی فرد، از عدد 40 بیشتر باشد. در واقع چنین فردی، به چاقی شدیدی مبتلا شده است و لازم است جراحی چاقی و عمل اسلیو معده را انجام دهد.

 • ابتلا به فشار خون بالا و بیماری دیابت:

از دیگر شرایطی که یک فرد را مستعد عمل اسلیو معده می کند، این است که فرد در عین چاقی و اضافه وزن، حتی با شاخص توده بدنی حدود 35 تا 39، به بیماری فشار خون بالا یا دیابت مبتلا شده باشد. در این صورت، پزشک جراح، اقدام به تجویز عمل اسلیو معده خواهد کرد.

 • چاقی بیش از ۴۵کیلوگرم:

اگر فردی، دارای اضافه وزن بیشتر از 45 کیلوگرم باشد، این فرد بایستی اقدام به جراحی اسلیو معده کند.

 • نداشتن اعتیاد با سیگار و مشروبات الکلی

اگر فردی از چاقی رنج می برد و شاخص توده بدنی بالایی دارد، و اعتیاد به سیگار و الکل ندارد، می تواند این آمادگی را داشته باشد که اقدام به انجام عمل اسلیو معده نماید. در واقع مبحث روحی و روانی در عمل اسلیو معده، از اهمیت زیادی برخوردار است که در صورت عدم اعتیاد به چنین مواردی، این آمادگی ایجاد می شود.

 • چاقی عصبی و روانی

اگر فردی، دارای چاقی و اضافه وزنی باشد که ناشی از بیماری های روحی و عصبی و روانشناختی باشد، این نوع چاقی، چاقی عصبی و روانی محسوب می شود. در چنین مواردی، می توان از عمل اسلیو معده در کرمانشاه، استفاده کرد.

مزایای عمل اسلیو معده

عمل اسلیو معده، می تواند مزیت های بسیار زیادی را به همراه داشته باشد. با انتخاب پزشک متخصص و حاذقی مانند جناب آقای دکتر مهدی سلیمی، می توانید به مزیت های عمل اسلیو معده دست پیدا کنید.

مزایای عمل اسلیو معده

از جمله مزیت های عمل اسلیو معده عبارتند از:

 • کاهش اشتها و کاهش مصرف مواد غذایی، به دلیل کاهش ترشح هورمون گرسنگی در بدن، که می تواند منجر به چربی سوزی شود.
 • عمل اسلیو معده، به دلیل استفاده از روش لاپاراسکوپی، از عوارض بسیار کمی برخوردار است و خطری، بیمار را تهدید نمی کند. همچنین، طول دوران نقاهت بسیار کمی را دارد.
 • بعد از عمل اسلیو معده، نیازی به رژیم های سخت غذایی نسیت و صرفا، رعایت مصرف مواد غذایی سالم تر، کفایت می کند.
 • کاهش میزان جای زخم در عمل اسلیو معده، از دیگر مزیت های این جراحی است که صرفا، چندین برش کوچک بر روی شکم ایجاد می شود.
 • عمل اسلیو معده، جز تضمینی ترین و سریع ترین روش های لاغری محسوب می شود.
 • عمل اسلیو معده، می تواند منجر به درمان بیماری های مرتبط با چاقی مانند بیماری های قلبی و عروقی، دیابت و… شود.
 • بالا بردن اعتماد به نفس
 • با انجام عمل اسلیو معده و رسیدن به لاغری، فرد می تواند اعتماد به نفس خود را بدست آورد. زیرا با تناسب اندام همراه خواهد بود.
 • عمل اسلیو معده می تواند منجر به بهتر شدن رابطه زناشویی و افزایش میل جنسی فرد شود.
 • عمل اسلیو معده، می تواند بازدهی حرکات بدن را بعد از لاغری، بهبود ببخشد.
مزایای این عمل بسیارند ‌که با توجه به تجربه بالای پزشک معالج شما و تجهیزات و عمل مطلوب، این نتایج خوب و بی نظیر را به همراه دارد

مزایای این عمل بسیارند ‌که با توجه به تجربه بالای پزشک معالج شما و تجهیزات و عمل مطلوب، این نتایج خوب و بی نظیر را به همراه دارد. ما به عنوان یک همراه، دکتر مهدی سلیمی متخصص عمل چاقی و لاپاراسکوپی را به شما معرفی و پیشنهاد می کنیم.

موارد بالا، از جمله مهمترین مزیت های عمل اسلیو معده در کرمانشاه است. لازم به گفتن است که کاهش وزن و لاغری، می تواند باعث بهبود وضعیت عمر انسان شود و طبیعتا می تواند عمر بیشتری داشته باشد.

لازمه برخورداری از مزیت های عمل اسلیو معده این است که حتما با متخصص حاذق و باتجربه ای مشورت نمود و اقدامات جراحی را انجام داد. به همین دلیل، توصیه می شود که حتما نزد جناب آقای دکتر مهدی سلیمی در تهران، مراجعه نمایید.

قیمت عمل اسلیو معده در کرمانشاه به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل زیادی، می تواند بر میزان هزینه عمل اسلیو معده، تاثیرگذار باشد. در واقع این عوامل، شامل زیر است:

قیمت عمل اسلیو معده در کرمانشاه به چه عواملی بستگی دارد؟

 • نوع بیمارستان و مرکز درمانی که فرد، اقدام به جراحی می کند. به عنوان مثال، بیمارستان های خصوصی، میزان هزینه بیشتری نسبت به بیمارستان دولتی دریافت می کنند.
 • میزان تخصص و مهارت پزشک و سابقه کاری او، می تواند بر میزان هزینه جراحی، تاثیرگذار باشد.
 • اینکه فرد، تحت پوشش بیمه درمانی و تکمیلی است یا خیر هم، تاثیرگذار است.
 • شهر محل زندگی

لازم به گفتن است که بیشترین هزینه های متقبل شده، توسط بیمار، صرف انجام آزمایشات، اتاق عمل و بستری شدن او در بیمارستان می شود. همچنین، خوشبختانه، بیمه های درمانی و تکمیلی زیادی در کشور ما فعالیت دارند که عمل اسلیو معده را تحت شرایطی خاص، تحت پوشش بیمه قرار می دهند.

از دیگر عوامل موثر بر هزینه نهایی عمل اسلیو معده، عبارتند از:

 • نوع بستری شدن بیمار بر روی تخت معمولی یا اتاق ویژه
 • میزان داروهای مصرفی و لوازمی که در بیمارستان مصرف می شود.
 • هزینه های مربوط به اتاق عمل
 • هزینه پزشک و دستمزد او
 • هزینه مربوط به تزریق بیهوشی
 • آزمایشات و سونوگرافی های لازم
 • موارد دیگری مانند ویزیت پزشک، مشاوره و غیره

دکتر سلیمی، می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص میزان قیمت عمل اسلیو معده در کرمانشاه، انجام دهد.

عوارض اسلیو معده

انجام عمل اسلیو معده در کرمانشاه و یا دیگر نقاط کشور، در صورت استفاده از بهترین تجهیزات درمانی و پزشکی و همچنین انتخاب بهترین جراح اسلیو معده ، بدون عارضه و بی خطر خواهد بود. اما باید این مسئله را بدانید که در صورت عدم توجه به مراقبت های بعد از جراحی، ممکن است مشکلاتی نظیر عفونت، خونریزی، آسیب به گوارش و… شوید.

عوارض اسلیو معده

طبیعتا لازم است که مراقبت های بعد از عمل اسلیو معده را جدی بگیرید و حتما، دستورات پزشک را در اولویت خود قرار دهید.

داشتن درد در ناحیه جراحی شده و یا در قسمت معده، بعد از جراحی، طبیعی است که توسط مسکن ها و داروهای مختلف، می توان کنترل نمود. همچنین، بیمار موظف است مراقبت های خانگی مانند پرهیز از فعالیت های سنگین، عدم مصرف مواد غذایی ناسالم، عدم مصرف سیگار و الکل و غیره را جدی بگیرد تا دچار مشکلات مختلف نشود.

از عوارضی که در خود معده امکان رخ دادن آن­ها وجود دارد، می‌­توان نشت مایعات درون معده از جای بخیه­‌ی زخم، انسداد معده، سوزش معده و علاوه بر این­‌ها کمبود ویتامین­ های تولید شده توسط معده را نام برد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی عمل اسلیو معده در کرمانشاه پرداختیم. عمل اسلیو معده، جز روش های کاربردی و رایج جراحی چاقی محسوب می شود که منجر به کاهش وزن و لاغری فرد در مدت زمان کوتاه خواهد شد. جراحی اسلیو، منجر به کاهش حجم معده می شود و در نتیجه فرد با مصرف مقدار کمی از غذا، احساس سیری پیدا کرد و بصورت فیزیکی و هورمونی، کاهش وزن را تجربه می کند.

نتیجه گیری

لازمه برخورداری از مزیت های عمل اسلیو معده، این است که حتما، تحت نظر یک متخصص با تجربه و ماهر، اقدامات درمانی خود را انجام دهید. توصیه می شود که برای انجام این جراحی، به تهران بروید و نزد یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی و لاپاراسکوپی، یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی مراجعه کنید و اقدامات درمانی لازم را انجام دهید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید