عمل اسلیو معده در کرج

عمل اسلیو معده در کرج
فهرست مطالب

اگر می خواهید راجع به موضوع عمل اسلیو معده در کرج بیشتر بدانید، با ما همراه باشید.

در این مقاله تلاش می کنیم تا در ارتباط با عمل اسلیو معده در کرج بیشتر صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همان طور که می دانید، این روزها و با پیشرفت روزافزون فناوری، ماشین آلات زیاد شدند و شیوه ی زندگی ما به زندگی صنعتی تبدیل شده است.

عمل اسلیو معده در کرج
عمل اسلیو معده در کرج

در پی زندگی صنعتی  و کمتر شدن فعالیت های ورزشی، بیماری چاقی  که مشکلی جدی است، سلامت انسان را تهدید می کند. رفت و آمد با ماشین ها بدون هیچ گونه پیاده روی و فعالیت  و خوردن فست فود و … خطر بیماری چاقی را افزایش می دهد.

علاوه بر آن، چاقی بیش از اندازه، هم ظاهر انسان را خراب می کند و هم باعث ایجاد بیماری هایی مثل بیماری های قلب و عروقی و دیابت نوع 2 و قطع شدن تنفس در خواب و افزایش فشار و کلسترول خون و … می شود.

این روزها مردم برای لاغری از روش های جراحی استفاده می کنند که یکی از بهترین و سریع ترین و بی خطر ترین آن ها عمل اسلیو معده است.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

آیا برای آمادگی قبل از انجام عمل باید آمادگی خاصی داشت؟

عمل جراحی اسلیو معده چگونه کشف شد؟

عمل اسلیو معده چیست؟

چه افرادی می توانند عمل اسلیو معده را انجام دهند؟

روند کاهش وزن در یک سال بر اثر اسلیو معده چگونه اتفاق می افتد؟

قبل از انجام عمل لاغری اسلیو معده چه آزمایش هایی باید انجام شود؟

پس از این که عمل اسلیو معده را انجام دادیم، چه رژیم غذایی را باید رعایت کنیم؟

پس از انجام عمل اسلیو معده، چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

چه نکاتی را بعد از عمل باید انجام دهیم تا نتیجه ی خوبی از اسلیو معده به دست بیاوریم؟

بیمار، باید چه قرص هایی بعد از عمل استفاده کند؟

آیا مشاوره هایی که قبل و بعد از عمل انجام می دهیم، در نتیجه ی عمل تاثیر دارد؟

برای انتخاب کلینیکی که قصد انجام عمل در آن را داریم، به چه چیزهایی باید توجه کنیم؟

آیا بعد از انجام عمل اسلیو معده، می توانیم سیگار بکشیم؟

آیا اسلیو روی عملکرد جنسی تاثیر دارد؟

آیا جراحی پلاستیک بعد از جراحی اسلیو الزامی است؟

آیا می توان پس از عمل اسلیو معده باردار شد؟

آیا اسلیو معده باعث مرگ می شود؟

آیا بعد از جراحی اسلیو معده، اگر لازم بود، می توان آندوسکوپی انجام داد؟

آیا پس از جراحی لاغری، وزن دوباره بر می گردد؟

آیا ممکن است که با عمل اسلیو هم هیچ وزنی کم نکنیم؟

آیا بعد از عمل اسلیو هم باز باید رژیم بگیریم؟

 

آمادگی های قبل از انجام جراحی اسلیو معده

قبل از بررسی موضوع عمل اسلیو معده در کرج به آمادگی های قبل از عمل می پردازیم.

معمولا زمان عمل جراحی اسلیو معده مثل بقیه عمل های جراحی دیگر برای صبح زود انجام می شود. البته این موضوع به سیستم برنامه ریزی بیمارستان و جراح هم بستگی دارد.

از دو هفته قبل از انجام عمل اسلیو معده، پزشک یک رژیم غذایی به بیمار می دهد که رعایت آن بسیار مهم است و بر روند تاثیر گذاری عمل بر روی او نقش اساسی دارد.

آمادگی های قبل از انجام جراحی اسلیو معده
آمادگی های قبل از انجام جراحی اسلیو معده

از طرف دیگر، رژیم غذایی قبل از عمل مهم است چون که باعث کم شدن حجم کبد می شود و از خطرات احتمالی که ممکن است تا در هنگام انجام عمل پیش بیاید، جلوگیری می شود . روز قبل از انجام عمل باید ناشتا باشیم و نه چیزی بخوریم و نه چیزی بیاشامیم.

پیشنهاد می کنیم از پست اسلیو معده برای چه وزنی مناسب است دیدن کنید.

اگر این نکات را رعایت نکنیم

اگر این نکات را رعایت نکنیم، باعث استفراغ و برگشتن محتویات معده به درون ریه ها می شود و راه هوایی برای تنفس مسدود می شود و این مسئله بسیار مهم است و می تواند کشنده باشد و یا به پنومی منجر شود.

حتی اگر آدامس یا تنباکو بجویم یا آب بخوریم، عمل جراحی لغو می شود و بیمار هم قبل از بستری شدن و رفتن برای عمل، رضایت نامه ای را امضا می کند که در آن خطرات را پذیرفته و مسئولیت عوارضی که ممکن است بر اثر انجام عمل برایش رخ دهد را می پذیرد.  سپس لباس اتاق عمل را می پوشد و بعد از تزریق دارو به اتاق عمل منتقل می شود.

به ادامه مطالعه مقه عمل اسلیو معده در کرج توجه بفرمایید.

چگونگی پیدایش عمل اسلیو معده

در ادامه بررسی عمل اسلیو معده در کرج به پیدایش عمل اسلیو می پردازیم. مجموعه ی پزشکی روش این جراحی را با اولین عملی که در طی آن دوازدهه را جا به جا کردند تشخیص دادند.

در طی مرحله دوم این عمل متوجه شدند که این عمل باعث کاهش وزن می شود و حتی سریعا بهبود پیدا می کند.این عامل باعث شد تا عمل اسلیو معده بسیار پیشرفته تر انجام شود و مورد توجه و استقبال مردم قرار گیرد.

چگونگی پیدایش عمل اسلیو معده
چگونگی پیدایش عمل اسلیو معده

عمل اسلیو معده یا اسلیو گاسترکتومی

عمل اسلیو معده به عملی گفته می شود که در طی آن معده کوچک می شود. هم اکنون این عمل همه گیر شده، به طوری که عمل اسلیو معده در کرج نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است.

عمل اسلیو معده برای افرادی مناسب است که دچار چاقی بیش از اندازه اند. در طی انجام عمل اسلیو معده، اندازه ی معده از یک توپ فوتبال به اندازه ی یک موز کاهش پیدا می کند. به طور کلی در بین همه ی عمل های کوچک کردن معده،  اسلیو معده  به خاطر کم کردن اشتها  و نداشتن عوارض آن چنانی از محبوبیت بیشتری بین افرادی که بیماری چاقی دارند، برخوردار است.

این روش با لاپاراسکوپی انجام می شود. یعنی چند برش کوچک روی شکم انجام می شود و ابزارهایی را درون شکم قرار می دهند. بر اثر انجام عمل اسلیو معده، بخش بالایی معده که فوندوس نام دارد، برداشته می شود. بخش فوندوس هورمونی به نام  گرلین تولید و ترشح می کند.

وظیفه ی این هورمون

وظیفه ی این هورمون این است که پیام گرسنگی را به مغز می رساند و اشتها را کنترل می کند. در طی عمل اسلیو معده 75 تا 80 درصد معده برداشته می شود و مقدار غذایی که فرد می تواند بخورد را محدود تر می کند.

بخش هایی که در طی عمل برداشته نمی شود، شامل یک لوله ی باریک و قسمت بزرگی از معده و اتصالات آن که آنتروم و پیلور نام دارد می شود. بنابراین مشکلی در هضم کردن و یا جذب غذا ایجاد نمی کند.

وظیفه ی این هورمون
وظیفه ی این هورمون

گرلین:

گرلین یکی از هورمون های موثر بر احساس گرسنگی و تنظیم وزن بدن است. این هورمون پپتیدی است و از دستگاه گوارش به ویژه معده ترشح می شود و در جذب غذا و توده های چربی نقش اصلی را دارد.

از موضوعات مهم و مورد علاقه دانشمندان در زمینه فیزیولوژی می توان به تعادل و انرژی و تنظیم وزن و اشتها و رفتارهایی که مربوط به دریافت غذا است، اشاره کرد.

تنظیم وزن که آن را هورمون گرلین بر عهده دارد، یک فرآیند فوق العاده پیچیده است و علاوه بر هورمون های معده، هورمون های مغز نیز نقش مهمی دارند. اشتها موضوعی است که برای کنترل دریافت غذا می توان مطرح کرد. همچنین از عوامل موثر بر هومئوستازی انرژِی است که نقش مهمی در تعادل انرژی دارد.

نقش های فیزیولوژیِ گرلین:

نقشی که در ترشح هورمون ها ایفا می کند.

نقشی که در تنظیم شیوه ی تغذیه و ایجاد تعادل انرژی دارد:

گرلین یکی از ترکیب های اشتها آور است که در پستانداران بسیار قوی عمل می کند و این عمل از طریق مناطق مربوطه در مغز انجام می شود.

تاثیر گرلین بر سیستم قلب و عروق:

در مواردی که قلب دچار مشکلاتی در عملکردش می شود، نقش محافظتی دارد و به داخل وریدی ترشح می شود و با زیاد کردن فشار شریانی موجب تغییر در میزان ضربان قلب می شود. این هورمون به گشاد کنندگی عروق هم کمک می کند و پرونده ی قلبی و حجم ضربه ای را زیاد می کند.

تاثیری که گرلین در دستگاه گوارش انسان دارد:

گرلین هم مانند موتیلین باعث تحریک در دستگاه گوارش می شود و باعث سریع تر شدن فرایند تخلیه ی معده می شود. دیگر این که گرلین اسید معده را به مقدار زیاد ترشح می کند که این کار به کمک عصب واگ می شود. گرلین برای مخاط معده نقش محافظتی را دارد و معده را در برابر آسیب های مختلف مراقبت می کند.

برخی از اعمال فیزیولوژیکی گرلین:

این هورمون در خلق و خوی انسان تاثیر دارد و موجب افزایش اضطراب می شود و افزایش گلوکز خون را نیز می تواند انجام دهد. فاکتور هایی که در ترشح گرلین نقش دارند.

عواملی که غلظت گرلین را می توانند زیاد کنند مثل: گرسنگی که غلظت گرلین را افزایش دهد.

عوامل هورمونی که غلظت گرلین را افزایش می دهند:

تستوسترون و استروژن و سوماتومدین C

عواملی که غلظت هورمون گرلین را کاهش می دهند:

1_ چاقی

2_ غذا خوردن

3_ دیابت نوع یک و دو

6- سندروم تخمدان پلی کیستیک: تنبلی تخمدان یکی از عواملی است که باعث نا مرتب بودن دوران پریودی است. همچنین می تواند از عوامل ایجاد جوش های چرکی در نقاط مختلف بدن باشد. چرب شدن پوست و رشد موهای زائد می تواند از عوامل دیگر این بیماری باشد.

علت سندروم تخمدان پلی کیستیک:

کسانی که این بیماری را دارند، تخمدان به صورت طبیعی فعالیت نمی کنند و هورمون تستوسترون را بیش از حد لازم تولید می کنند که یک هورمون مردانه است. این هورمون به صورت طبیعی در زنان وجود دارد و تولید می شود. اما در طی سندروم تخمدان پلی کیستیک تولید، آن بیشتر از همیشه زیاد می شود.

در طی هر ماه زنان یک ساختمانی را می سازند که به آن فولیکول یا نارس هم گفته می شود . فولیکول کم کم بزرگ می شود و هورمون را آزاد می کنند و در نهایت تخمکی که رسیده شده است را آزاد می کند. به این مرحله تخمک گذاری هم گفته می شود.

تا این قسمت از مقاله عمل اسلیو معده در کرج مطالبی را برای شما مطرح نمودیم. در ادامه مبحث عمل اسلیو معده در کرج نکات مهم و مفیدتری را ارائه می دهیم. همراه ما باشید.

علت سندروم تخمدان پلی کیستیک:
علت سندروم تخمدان پلی کیستیک:

نشانه های سندرم تخمدان پلی کیستیک:

زنانی که این بیماری را دارند، ممکن است که در سال کمتر از 8 بار عادت ماهانه شوند.

موهای ضخیم در نقاطی مثل لب ها و یا زیر چانه داشته باشند.

آکنه دارند.

ممکن است که در بارداری شان به مشکلات زیادی بر بخورند و مجبور شوند که دارو مصرف کنند.

ریزش موی شدید دارند.

7_ افزایش گلوکز خون و انسولین و هورمون های تیروئیدی

بعد از این که غذا مصرف می کنیم، غلظت گرلین به کمترین مقدار خودش می رسد. در افراد چاق میزان سطح گرلین کم تر است و در انسان هایی که لاغر هستند، بیش تر است .

گرلین در خون به دو صورت وجود دارد:

1_ اسیل گرلین که همان نوع فعال گرلین از جهت زیستی و اهمیت های ویژه ی تنظیم کردن  تعادل انرژی است و این نوع گرلین برای آزاد سازی هورمون های رشد ضروری می باشد.

2_ دی اسیل گرلین که این نوع از اسیل نقش کمتری نسبت به اسیل گرلین دارد. بیش تر گرلینی که در خون وجود دارد، گرلین بدون اسیل است. از فواید گرلین می توان به کند کردن شروع بیماری پارکینسون و زیاد کردن خون سازی در بدن و آموزش و حتی حافظه اشاره کرد.

گرلین در خون به دو صورت وجود دارد:
گرلین در خون به دو صورت وجود دارد:

افرادی که می توانند عمل اسلیو معده را انجام دهند

در این بخش از مقاله عمل اسلیو معده در کرج شرایط افراد کاندید عمل را بیان می کنیم. به طور کلی افرادی که بیماری چاقی دارند، برای انجام این عمل در اولویت می باشند.

برای انجام این عمل جراحی، توده ی بدنی یا BMI باید برابر با 40 یا بالاتر باشد. یعنی فرد دچار چاقی شدید باشد. افرادی که BMI آن ها بین 35 تا 39 است یعنی دچار چاقی مفرط هستند و با مشکلاتی مثل دیابت نوع 2 و یا فشار خون بالا روبه رو می باشند.

همچنین به این نکته نیز اشاره کنیم که افرادی که ریزه خواری می کنند یا در خوردن شیرینی جات زیاده روی می کنند، عمل اسلیو معده برایشان اصلا مناسب نیست  و بهتر است تا عمل های لاغری دیگری را انجام دهند.

-آزمایش هایی که باید قبل از عمل اسلیو معده انجام دهیم

در عمل اسلیو معده در کرج در واقع فرد زمانی باید برای انجام عمل های لاغری اقدام کند که انجام ورزش های سنگین و حتی رژیم های غذایی سخت روی او بی تاثیر است. یکی دیگر از عواملی که باید قبل از انجام عمل به آن توجه شود، این است که بدن از نظر جسمی و روحی از سلامت کامل برخوردار باشد.

در این صورت می توانید به دکتر روانشناس مراجعه کنید و برای انجام عمل اقدام کنید. آزمایش هایی که قبل از عمل اسلیو معده در کرج باید انجام شود، شامل:

1- آزمایشی که میزان آهن و ویتامین را در بدن مشخص کند. 2- انجام آزمایش ادرار 3- آزمایش میزان انعقاد خون 4- آزمایش برای تشخیص میزان کلسترول و چربی 5- آزمایش بررسی تیروئید 6- آزمایش به منظور بررسی کارکرد کبد 7-آزمایش برای بررسی کارکرد کلیه ها 8- آزمایش خون 9- آزمایش دیابت می باشد.

کاهش وزن در اثر انجام عمل اسلیو معده در کرج، در طی 1 سال:

– کم شدن وزن از ماه 1 تا 3

در طی سه ماهه اول بعد از انجام عمل اسلیو معده در کرج، 33 درصد از وزن اضافی بیمار کم می شود.

کم شدن وزن از ماه 4 تا 6

در ماه 4 و 5 و 6 بعد از انجام آزمایش، 50 درصد از کل وزن اضافی کم خواهد شد.

– کم شدن وزن از ماه 7 تا 12

در طی این یک سال، به طور قطعی 70 درصد وزن اضافی بیمار کم شده است. نکته ای که مورد استقبال مردم قرار گرفته است هم همین است که می توانند در طی مدت زمان کوتاهی به وزن و اندام ایده آل خود برسند. البته عامل دیگری که در روند بهتر لاغریشان تاثیر زیادی دارد، ورزش و رعایت تغذیه است.

کاهش وزن در اثر انجام عمل اسلیو معده در کرج، در طی 1 سال:
کاهش وزن در اثر انجام عمل اسلیو معده در کرج، در طی 1 سال:

رژیم غذایی پس از انجام عمل اسلیو معده

عمل اسلیو معده در کرج هم مانند بقیه ی عمل ها، علاوه بر رعایت بعضی از نکات باید به شیوه ی مصرف مواد غذایی نیز دقت کرد. مثلا یکی از چیزهایی که باید رعایت کنند، نخوردن غذاهای سنگین و جامد است.

پزشک بعد از انجام عمل جراحی لاغری به بیمار خود نکات مراقبتی در رابطه با تغذیه ی او را به طور کامل توضیح می دهد. نکات مراقبتی در ارتباط با تغذیه شامل 4 بخش است که در این بخش از مبحث عمل اسلیو معده در کرج به آن می پردازیم:

بخش اول تغذیه:

در 10 روز اول، بدن در حال هیدراته شدن است. بنابراین به بیمار توصیه می شود که در این 10 روز فقط مایعات مصرف کند تا از علائمی مثل تهوع یا استفراغ کمی کاهش پیدا کند.

در واقع تا یک هفته بعد از عمل، بیمار اصلا احساس گرسنگی نمی کند که دلیل آن کوچکتر شدن معده و ترشح نشدن هورمون گرلین است. البته به این هم اشاره کنیم که رعایت این برنامه ها در ابتدا بسیار برای بیمار سخت است.

چون عادت به پرخوری داشته است و حالا دوری از غذا برای او می تواند بسیار سخت و عذاب آور باشد. ولی با گذشت زمان کم کم عادت می کنید و می توانید به نتیجه ی دلخواه خود برسید.

دیگر این که فقط برنامه ی رعایت برنامه ی غذایی مهم نیست، بلکه باید از خوردن نوشیدنی هایی که کافئین دارند هم خودداری کنیم مثلا: چای و قهوه و نسکافه و …

همچنین از خوردن نوشیدنی هایی که قند بالا دارند، مثل آب میوه های صنعتی و نوشیدنی های گازدار مثل دلستر و نوشابه و دوغ و … باید پرهیز شود. در طی این 10 روز، آب بدن بیمار باید به خوبی تامین شود. برای این منظور باید از مواد غذایی مثل ژله و پاستیل های بدون قند و عصاره ی استخوان و چای های بدون کافئین مصرف کنند. نوشیدن 8 لیوان آب در روز نیز می تواند کمک خوبی برای برطرف کردن کم آبی بدن باشد.

بخش دوم تغذیه:

در نهایت بیماران پس از گذشت 10 روز، احساس گرسنگی می کنند. در اینجا دیگر نمی توان به آن ها مایعات داد. بنابراین برای قوی شدن بدن بیمار باید به او پروتئین بدهیم. چون تنها راهی است که بعد از 10 روز که فقط مایعات مصرف کرده است، می تواند سیر شود.

برای سیر شدن بیمار، پودرهای پروتئین به مقدار 20 گرم در روز و در کنار آن 8 لیوان آب می تواند بهترین گزینه باشد. اما می توان از طریق مواد غذایی دیگر نیز پروتئین مورد نیاز بدن بیمار را فراهم کرد. برای مثال:

– مصرف سوپ های بسیار رقیق

– مصرف نوشیدنی های رقیق مثل آب میوه های طبیعی بسیار رقیق

– پودینگ ها و بستنی های بدون قند

– سوپ هایی که با نودل های خیلی نرم درست شده است.

– ماست های کم چرب یا بدون چربی

– بستنی های رژیمی

– سس سیب بسیار رقیق که درصد قند آن کم باشد.

یادتان باشد که شما هنوز اجازه ی مصرف کربوهیدرات و غذاهایی که چربی های بالا دارند را ندارید.

در واقع بیمار بعد از این که 10 روز اول را می گذراند، دیگر معده ی او می تواند غذای بیشتری را قبول کند. بنابراین می تواند علاوه بر غذاهای قبلی، غذاهای دیگر را هم در کنار قبلی ها استفاده کند.

مواد غذایی دیگری که می تواند استفاده کند شامل:

ماست یونانی  – بلغور جو دو سر – سیب زمینی به صورت پوره شده – مرغ و کنسرو تن ماهی – اسموتی های بدون قند – غذای بچه – ماهی سفید به صورت پوره شده  – تخم مرغ زرده شده می باشد که مصرف این مواد غذایی باید به اندازه ی 60 تا 80 گرم پروتئین باشد. یعنی به اندازه ی نصف فنجان در روز.

مواد غذایی دیگری که می تواند استفاده کند شامل:
مواد غذایی دیگری که می تواند استفاده کند شامل:

در ادامه مقاله عمل اسلیو معده در کرج، به بخش های بعدی تغذیه بعد از عمل می پردازیم.

بخش سوم تغذیه:

بالاخره بعد از گذشت این دوران که بیمار تغذیه ی غذایی خود را به طور منظم انجام داد، می تواند مصرف غذایی راحت تری را شروع کند. بیمار می تواند مواد غذایی زیر را علاوه بر مواد غذایی قبلی استفاده کند:

–        نان

–        غذاهایی که دارای قند هستند.

–        سبزیجات خام

–        غذاهای چرب

–        روغن و کره

–        برنج و پاستا

–        پنیرهای کم چرب

–        ماهی با گوشت نرم

–        تخم مرغ با هر پختی مشکلی ندارد.

–        سبزیجات نرم شده

–        سوپ های تقریبا غلیظ

بخش سوم تغذیه:
بخش سوم تغذیه:

بخش چهارم تغذیه:

این بخش، بخش آخر تغذیه ی بیمار است و بیمار می تواند مواد غذایی جامد را هم در برنامه ی غذایی خود قرار دهد. در واقع بیماری که عمل جراحی اسلیو را انجام داده است، زمانی می تواند از مواد غذایی جامد استفاده کند که حداقل یک ماه از جراحی اش گذشته باشد. همچنین بعضی از موارد مصرفی آن ها مانند قبل باید ادامه داشته باشد مثل خوردن 8 لیوان آب در طی روز و مصرف 80 گرم پروتئین.

در همه ی برنامه هایی که در این قسمت از نوشتار عمل اسلیو معده در کرج، دیدیم؛ فقط به مواد غذایی پروتئین دار اشاره شده است ولی از آنجایی که تنها ماده ی مورد نیاز برای بدن پروتئین ها نیستند، بنابراین باید به فکر استفاده از مواد دیگر برای رساندن بقیه نیازهای بدن هم باشیم. مثلا بیمار می تواند از مولتی ویتامین استفاده کند.

دیگر می توان گفت که معده ی انسان، اکنون در حالت طبیعی قرار دارد و حالا می تواند 2 میان وعده و وعده ی غذایی اصلی را مصرف کند. مثلا استفاده به صورت کم از پنیر خامه ای با چربی کم و گوشت های کم چرب و یا میوه. با این که معده ی بیمار حالت طبیعی پیدا کرده و تقریبا می تواند هر چیزی را بخورد، اما باز هم باید از خوردن یک سری مواد غذایی پرهیز کند. این مواد شامل:

–        نان و غلات سفید

–        میان وعده هایی که قند دارند.

–        مواد خوراکی بسته بندی شده مثل چیپس و پفک

–        غذاهای پر کالری و سرخ شده

–        انواع دسر و نوشابه

–      روغن های آشپزی

 

مراقبت های بعد از عمل اسلیو معده

در این بخش از مقاله علمی پزشکی عمل اسلیو معده در کرج، مراقبت های بعد از عمل را بررسی می کنیم.

بعد از عمل و بعد از رعایت نکاتی راجع به تغذیه، باید به نکات دیگری که باعث بهبود می شوند نیز توجه کنیم. در طی دوران بهبود، پیاده روی کردن و حتی تغییر حالت روی تخت خواب  می تواند به زیاد شدن جریان خون به بیمار کمک کند. با افزایش جریان خون از لخته شدن خون جلوگیری می شود و فرایند بهبودی سریع تر اتفاق می افتد.

مراقبت های بعد از عمل اسلیو معده
مراقبت های بعد از عمل اسلیو معده

تمرین های زیر در روند بهبود بیمار می تواند بسیار موثر باشد:

– شب اول بعد از عمل اسلیو معده در کرج، بر روی تخت بنشینید و بعد از آویزان کردن پاها بایستید. این تمرین برای روز اول سخت و دردناک است. اما به مرور زمان که این تمرین را انجام دهید، متوجه می شوید که نیروی بدنی شما در حال بازگشت است و راحت تر می توانید این عمل را انجام دهید.

– یک روز که از عمل شما گذشت، دکتر از شما می خواهد که از تخت بیرون بیایید و راه بروید. این حرکت را روزی سه بار باید انجام دهید. بعد از عمل، درست است که زیاد سرحال نیستید که پیاده روی کنید، اما سعی خود را بکنید. چرا که در روند بهبود شما بسیار تاثیر گذار است.

– پس از پشت سر گذاشتن این تمرینات، شیوه ی سرفه کردن و حتی عطسه کردن را پرستار به شما آموزش می دهد. زیرا سرفه  و تنفس و حتی عطسه به پرستار کمک می کند تا بیماری هایی مثل ذات الریه یا هر مشکل جدی دیگری که در حلق یا ریه ها وجود دارند، شناسایی شده و درمان شوند.

شیوه نفس عمیق کشیدن در این دوران:

– دم عمیق انجام دهید.

– نفستان را برای 2 ثانیه نگه دارید.

– تمام هوای درون ریه خود را خارج کنید.

– در روز این کار را 3 بار انجام دهید.

 

شیوه ی سرفه کردن:

– دم عمیق انجام دهید.

– سرفه کنید. به طوری که سرفه تان از شکم بیاید نه از حلق.

– بهتر است که هنگام سرفه، بالشتی روی شکم خود بگذارید تا از آن مراقبت شود.

در نهایت به تمرینات پا می رسیم که مانند تمرینات قبلی، نقش کلیدی در بهبود بیمار دارد. تمرینات پا به شیوه ی زیر انجام می شود:

–        انگار که دارید پدال گاز را فشار می دهید انگشت های پایتان را هم به سمت عقب خم کنید.

–        حالا انگشتان پایتان را برعکس و به سمت جلو برگردانید.

–        مچ های هر دو پا را یک بار به سمت راست و یک بار به سمت چپ برگردانید.

–        این کار را در طی روز سه بار انجام دهید.

شیوه ی سرفه کردن:
شیوه ی سرفه کردن:

کارهایی که بیمار بعد از 5 سال باید انجام دهد.

در واقع بعد از گذشت 5 سال از عمل جراحی اسلیو معده در کرج، اگر فرد یک سری نکات دیگر را علاوه بر نکات دیگر رعایت کند، به نتیجه ی دلخواه خود می رسد. بنابراین بهترین راه برای مراقبت از خود در طی این 5 سال این است که:

– بیمار باید با پزشک خود در ارتباط باشد و از نکاتی که دکتر برای بهبود او بیان می کند، به طور کامل استفاده کند. حتی بعد از گذشت 5 سال

– استفاده از نکات توصیه شده توسط مربی خود در ارتباط با کم کردن وزن

– شرکت در فعالیت حضوری یا غیر حضوری و یا اینترنتی درباره ی کاهش وزن

– استفاده از برنامه های رژیمی استاندارد که توسط یک پزشک معتبر ارائه شده باشد.

کارهایی که بیمار بعد از 5 سال باید انجام دهد.
کارهایی که بیمار بعد از 5 سال باید انجام دهد.

– انگیزه داشتن برای ادامه ی مسیر

– قرص های مورد استفاده ی بیمار بعد از عمل اسلیو معده در کرج

عمل بسیار حساس

کسانی که طرفدار انجام عمل اسلیو معده هستند، باید توجه داشته باشند که این عمل در عین تاثیری که دارد، بسیار حساس هم هست. چرا که افراد برای زنده ماندن و ادامه ی زندگی غذا می خورند و تنها محل هضم این مواد غذایی معده است.

بنابراین از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار است و باید از آن، چه قبل از انجام عمل و چه بعد از آن بسیار مراقبت کرد تا بتوانند غذا را به درستی هضم کنند و مشکلات جدی و حاد را برای خود ایجاد نکنند.

بعد از عمل اسلیو معده در کرج، بیمار باید یک سری دارو ا را مصرف کند که توسط پزشک معالج فرد برایش تجویز می شود. برای مثال:

یکی از این قرص ها قرص امپرازول است که شکل کپسولی دارد و لازم است  که سه ماه، هر روز و شب مصرف شود.

کپسول مولتی ویتامین

کپسول مولتی ویتامین یکی دیگر از کپسول هایی است که برای بیمار بعد از عمل الزامی است و بیمار باید هر روز یک عدد از آن را بخورد.

قرص اورسوبیل که باید بعد از عمل در طی 3 ماه استفاده شود تا از بیماری سنگ کیسه ی صفرا جلوگیری شود.

قرص استامینوفن کدئین، هر 8 ساعت یک بار می تواند به کمتر شدن درد بیمار کمک کند.

آمپول هپارین، بسته به این که توده ی بدنی بیمار 50 است یا کمتر و یا بیشتر، تزریق می شود. اگر میزان توده ی بدنی کمتر از 50 باشد، به مدت 5 روز و اگر میزان توده ی بدنی بیشتر از 50 باشد، باید تا 10 روز این آمپول تزریق شود.

بعد از عمل جراحی، بیمار به هیچ عنوان نباید الکل بخورد

بعد از عمل جراحی، بیمار به هیچ عنوان نباید الکل بخورد چرا که باعث خونریزی معده می شود. البته با گذشت یک ماه از دوران انجام عمل هم بیمار می تواند طبق روال عادی دارو ای دیگر خود را مصرف کند و خیالش راحت باشد که مشکلی برای او به وجود نخواهد آمد.

نکته ی خیلی مهم این است که در یک ماه اول، قرص استامینوفن کدئین و شیاف دیکلوفناک باید حتما استفاده شود. البته شیاف اگر با دستور پزشک استفاده شود، بهتر است.

دیگر این که برای مصرف قرص ها باید قرص ها را به تکه های کوچکتر تقسیم کنیم. بعد ان ها را در داخل ماست با چربی کم بگذاریم و سپس آن را بخوریم و نباید قرص های تجویز شده را به صورت درسته و کامل مصرف کنیم.

با توجه به این که معده اکنون آسیب پذیرتر از قبلا شده است، حتی شیوه ی قرص خوردن هم برای ما تغییر کرده است. حتی به طوری که قرص را همان لحظه که باز می کنیم باید بخوریم و نباید از باز کردن آن زمانی بگذرد.

بعد از عمل جراحی، بیمار به هیچ عنوان نباید الکل بخورد
بعد از عمل جراحی، بیمار به هیچ عنوان نباید الکل بخورد

تاثیر مشاور در قبل و بعد از عمل اسلیو معده در کرج

در بعضی مراکز برای انجام عمل های مختلف به بیمار، یک جلسه ی روانشناسی را توصیه می کنند که این کار در شناخت بیمار بسیار موثر است. این مشاوره ی قبل از عمل به پزشک کمک می کند تا ببیند بیمارش چه روحیاتی دارد و آیا بیماری خاصی دارد یا نه. دانستن این موارد در حین عمل و یا بعد از عمل به پزشک برای بهبود بیمار کمک می کند.

به عبارت دیگر، جلسه مشاوره قبل از عمل با جلسه ی معاینه ی بیمار فرق دارد و هر کدام به صورت جدا از هم برگزار می شوند. در این جلسات نکاتی که بیمار باید قبل و بعد و در حین عمل انجام دهد، به او کامل گفته می شود و بیمار را برای این دوران آماده می کنند.

برای مثال یکی از چیزهایی که در جلسه های قبل از عمل به بیمار گفته می شود، این است که یک ماه قبل از انجام عمل نباید یک سری از داروها را مصرف کند. چرا که باعث خونریزی فرد بیمار می شود.

دیگر این که یک روز قبل از انجام عمل، بیمار نباید هیچ مواد غذایی را مصرف کند یا به زبان دیگر بیمار باید با معده ی خالی برای عمل آماده باشد. به طور خلاصه هر گونه نکته های مراقبتی و رژیم غذایی در این دوران را به شما توضیح می دهند.

دقت در انتخاب کلینیک

یکی از نکات مهم برای انتخاب کلینیکی که قرار است عمل در آنجا انجام شود، این است که پزشکان آن مجموعه از مهارت کافی برخوردار باشند و نتیجه ی عمل های قبلی آن ها موفقیت آمیز بوده باشد. چون که بعضی از عمل های لاغری برگشت پذیر نیستند. بنابراین در انتخاب پزشک معالج خود بسیار دقت کنید.

هنگامی که برای انجام کاری یا عمل لاغری اسلیو معده به یک کلینیک یا مرکز درمانی می روید، اصلا به قیمت توجه نکنید، چرا که ممکن است تا در طی درمان به مشکل بر بخورید.

دقت در انتخاب کلینیک
دقت در انتخاب کلینیک

دخانیات در قبل و بعد از انجام عمل اسلیو معده در کرج

به طور کلی سیگار کشیدن  و استعمال دخانیات باعث ایجاد مشکلات ریوی و تنفسی می شود و می تواند خطر بیهوشی را تشدید کند. مانند لخته شدن خون در پاها یا کم شدن میزان گردش خون در پوست بدن که باعث می شود زخم ها دیرتر خوب شوند.

افرادی که سیگار می کشند و بعد اقدام به این عمل می کنند، با مشکلات قلب و خطرات تنفسی روبرو می شوند. حتی می تواند باعث ترشح اسید معده شود و زخم معده را برای فرد ایجاد کند.

بنابراین، این گونه افراد بهتر است قبل از انجام عمل، دخانیات را ترک کنند و بعد از انجام عمل استفاده از آن ها را به مدت یک سال به تعویق بیاندازند. در بعضی افراد، این عمل می تواند باعث ترک کامل دخانیات شود.

تاثیر عمل اسلیو معده بر میل جنسی

جراحی اسلیو معده در کرج بر روی میل جنسی تاثیر مثبت دارد، به طوری که آن را بیشتر از قبل می کند. در بدن افراد چاق، هورمون لپتین ترشح می شود.

لپتین خود به تنهایی باعث ایجاد چربی می شود و افرادی هم که چربی زیاد در بدن دارند، میل جنسی شان کمتر است. اما بعد از انجام عمل اسلیو معده، میزان چربی در بدن بیمار کمتر شده و باعث افزایش میل جنسی در فرد می شود.

بنابراین کم شدن بافت چربی  و ترشح لپتین به مقدار کم و  زیاد شدن بافت عضلانی  و بالا رفتن توانایی فیزیکی بدن، باعث بالا رفتن توانایی جنسی  در افراد می شود. البته اگر عمل جراحی توسط پزشکی نابلد انجام شده باشد، کیفیت عمل نیز کم بوده و به جای افزایش میل جنسی، ضعف بدنی در بیمار خود را نشان می دهد.

تاثیر عمل اسلیو معده بر میل جنسی
تاثیر عمل اسلیو معده بر میل جنسی

جراحی پلاستیک بعد از انجام عمل اسلیو معده

چون بر اثر این عمل بیمار به سرعت وزن کم می کند، مشکل افتادگی پوست برایش رخ می دهد. البته در صورتی که ورزش های بعد از عمل به طور منظم انجام شود، ممکن است که این افتادگی ها به صورت حاد رخ ندهد. اما در بعضی افراد که افتادگی بسیار زیاد است، لازم به جراحی پلاستیک هم هست.

از طرف دیگر مصرف نکردن به اندازه ی آب و مایعات می تواند این افتادگی را شدیدتر کند. البته بعضی از افتادگی ها را می توان با استفاده از تکنیک های مختلف برای مثال تکنیک آر اف به راحتی درمان کرد.

آر اف یکی از انواع تجهیزات پزشکی است که در جوانسازی پوست و یا درمان چین و چروک بر روی آن بسیار تاثیر گذار است.

به طور کلی آر اف چند دسته است:

تک قطبی: امواج گرمایی ایجاد شده به داخل لایه ی عمیق پوست می روند و باعث لاغری می شوند.

دو قطبی: درمان را در لایه رویی پوست انجام می دهد و در نتیجه باعث جوان سازی پوست می شود.

آر اف را می توان برای انواع مشکلات پوستی، نوعی درمان دانست. به طور کلی آر اف برای مشکلات زیر موثر است:

برطرف کردن شلی پوست

برطرف کردن تیرگی پوست

از بین بردن چین و چروک های روی پوست صورت

جوان سازی پوست

بازسازی پوست

راه حلی برای درمان ترک های پوستی

درمان پوست مرغی و یا کراتوز پیلاریس

بارداری پس از عمل اسلیو معده

در جواب کسانی که می پرسند بعد از انجام عمل اسلیو معده در کرج، می توان باردار شد یا خیر؛ باید بگوییم که بله چرا نشود. فقط این که باید 18 ماه از آن عمل بگذرد و وزن شخص ثابت شود. چون بلافاصله بعد از عمل جراحی، چون بدن هنوز ضعیف است، استرس بیشتر می شود و دوران بارداری را پرخطر می کند.

در واقع بارداری پس از زمان تعیین شده، اشکال ندارد. ترس از این است که شخص در طی این دورانی که دارد وزن کم می کند، باردار شود. دکترها برای این که مادر و جنین دچار سوءتغذیه نشوند، مدت زمان مناسب را برای بارداری 18 ماه بعد از عمل اسلیو معده می دانند تا مادر هم بتواند به اندازه ی کافی از مواد غذایی استفاده کند و محدودیت غذایی نداشته باشد و بتواند جنین خود را با رعایت تغذیه درست رشد دهد.

اگر قبل از بارداری خود عمل لاغری انجام داده اید

اگر قبل از بارداری خود عمل لاغری انجام داده اید، باید حتما پزشک یا مامای خود را در جریان این موضوع بگذارید. چرا که ممکن است به طور پی در پی برای اطلاع از میزان مواد مغذی موجود در بدن از شما آزمایش خون بگیرند. حتی بیشتر خانم های حامله نگران این هستند که شاید نتوانند به درستی میزان مواد مورد نیاز جنین را به او برسانند.

اما این طور نیست و مادر در طی سه ماهه اول بارداری اش نیازی نیست که پرخوری کند. چون جنین مواد مورد نیازش را هر طور شده از بدن مادر دریافت می کند.

حتی ممکن است که در اواخر دوران بارداری تان لازم باشد تا بیشتر از مقدار معین شده در برنامه ی غذایی تان حتی تا 200 کالری بیشتر غذا یا مواد دیگر مصرف کنید.

بنابراین هر موضوعی که بابت آن نگرانی دارید را برای پزشک متخصص خود توضیح دهید تا آن ها با توصیه های مناسب شما را راهنمایی کنند و از استرس و نگرانی شما کم شود.

در دوره ی بارداری، یک سری از مکمل ها را باید مصرف کنید. بعد از جراحی های لاغری، فردی که باردار می شود، به ویتامین های خاصی که در طی بارداری لازم است نیاز دارد. چون که حاوی مکمل های مواد معدنی است.

فرد باردار که عمل اسلیو معده انجام داده است، باید به این نکات توجه کند:

ویتامین های خاص بارداری و مکمل های معدنی به هیچ عنوان فراموش نشوند.

چکاپ برای مشخص شدن سطح آهن و کلسیم و اسید فولیک و ویتامین های محلول در چربی و ویتامین ب 12 در همان ابتدای بارداری

فرد باردار که عمل اسلیو معده انجام داده است، باید به این نکات توجه کند:
فرد باردار که عمل اسلیو معده انجام داده است، باید به این نکات توجه کند:

چکاپ کردن پی در پی خود برای اطلاع از میزان سطح مواد مغذی بدن

با گذشت 18 ماه از عمل اسلیو معده در کرج، درست است که خطر بارداری کم شده است اما کاملا از بین نرفته است. بنابراین کسانی که عمل جراحی انجام داده اند، باز هم ممکن است تا اضافه  وزن داشته باشند. پزشک متخصص باید به چنین افرادی توجه ویژه داشته باشند تا از اتفاقات احتمالی جلوگیری شود زیرا در معرض بیماری هایی مثل دیابت بارداری هستند که این خود به تنهایی سخت و مشکل ساز است و هم سلامت مادر و هم جنین را به خطر می اندازد.

بعضی افراد برای این که پس از بارداری ممکن است که وزنشان دوباره به حالت قبلی برگردد، باردار نمی شوند

بعضی افراد برای این که پس از بارداری ممکن است که وزنشان دوباره به حالت قبلی برگردد، باردار نمی شوند. درست است که شخص وزن اضافه می کند، ولی این افزایش وزن صرفا به خاطر بازگشت چاقی نیست، بلکه می تواند به خاطر رشد جنین هم  باشد.

چون جنین در مایعی به آمنیوتیک رشد می کند  و دارای جفت است، وزن اضافه می شود. همچنین این که در این دوران، میزان خون تولیدی بدن بیشتر می شود و عضله ها و سینه ها و استخوان های بدن بزرگتر از حالت قبل خود می شوند.

البته افزایش وزن برای افراد مختلف در دوران بارداری شان با هم فرق دارد. اما بیشتر زنان در ارتباط با این موضوع با مشاور یا ما صحبت می کنند تا خیالشان در این موارد راحت تر باشد.

دیگر این که شیردهی بعد از عمل اسلیو معده هیچ ممنوعیتی ندارد اما چون مادر دارو مصرف می کند، نباید سریعا بعد از عمل به بچه شیر داد.

بعضی افراد برای این که پس از بارداری ممکن است که وزنشان دوباره به حالت قبلی برگردد، باردار نمی شوند
بعضی افراد برای این که پس از بارداری ممکن است که وزنشان دوباره به حالت قبلی برگردد، باردار نمی شوند

اسلیو معده عامل مرگ

امروزه افراد، زمانی که می خواهند عمل لاغری انجام دهند، این جمله به گوششان می خورد که اسلیو معده باعث مرگ می شود و افرادی که واقعا باید لاغر شوند با شنیدن این حرف می ترسند و از انجام آن پشیمان می شوند.

اما در واقع چیزی که خطرناک است و باعث مرگ است، چاقی است نه لاغری. در واقع عمل اسلیو معده در کرج و همه جای دنیا، امتحان خود را پس داده است و جزو عمل های لاغری پرطرفدار شده است.

از آن جایی که عمل جراحی اسلیو معده به روش لاپاراسکوپی انجام می شود، در صد خطای پزشک ها را بسیار پایین می آورد. به جای این که حرف افراد دیگر را باور کنیم، وقت بگذاریم و درباره این عمل تحقیق کنیم و مطالعاتی را انجام دهیم.

چون بعضی از افراد، اطلاعات اشتباهی را که از جاهای دیگر شنیده اند و حتی درست هم نیست، به آن ها پر و بال می دهند.  در واقع خطر مرگ در عمل اسلیو معده به قدری کم است که می شود گفت که به هیچ عنوان اتفاق نمی افتد.

کسانی که دچار چاقی هستند

ولی کسانی که دچار چاقی هستند، به احتمال زیاد دچار بیماری هایی مثل دیابت نوع دو و بیماری های قلبی و سرطان های مختلف و فشار خون بالا می شوند. همان طور که دیدید، خطری که برای افراد چاق وجود دارد، چندین هزار برابر خطر مرگی است که در عمل اسلیو معده می باشند.

افراد فکر می کنند، بعد از این که عمل اسلیو معده در کرج را انجام می دهند، بدن آن ها نمی تواند فعالیت خود را به درستی انجام دهد. حالا ما دلیل علمی آن را برای شما به طور کامل توضیح می دهیم.

کسانی که دچار چاقی هستند
کسانی که دچار چاقی هستند

خطر مرگ در اثر عمل اسلیو به قدری کم است که شاید به ازای هر هزار نفر، فقط یک نفر آن ها در خطر مرگ، آن هم بعد از عمل اسلیو معده قرار می گیرد.

شایعات دیگری که در ارتباط با عمل اسلیو وجود دارند، به صورت زیر است:

1-  ممکن است که شنیده باشید، عمل های لاغری باعث می شود که فرد دیگر باردار نشود و باید بگوییم که همان طور که در چند خط قبل توضیح دادیم، این موضوع اصلا درست نیست.

فقط باید بعد از 18 ماه و با رعایت یک سری نکات می توان به راحتی باردار شد. برخی دیگر می گویند که برای لاغری حتما لازم نیست تا عمل جراحی انجام داد. با ورزش هم می شود وزنت را کم کنی.

این حرف کاملا صحیح نمی باشد. چون که بحث سر یک یا چند کیلو نیست که از طریق ورزش بتوان وزن کم کرد، بحث چاقی مفرط است. یعنی یک چاقی شدید و اضافه وزن بسیار بالا و اگر فردی که چاقی مفرط دارد، بخواهد از طریق ورزش به وزنی که دوست دارد برسد، باید سال ها منتظر بماند.

ولی همان فرد وقتی عمل اسلیو معده در کرج را انجام دهد، در مدت زمان کوتاه تری می تواند نصف وزن خود را کم کند و به وزن ایده آلی که مد نظرش است برسد.

ورزش و رژیم غذایی

این را هم به یاد داشته باشید که بعد از این که عمل اسلیو معده را انجام دادید، باز هم ورزش هایی وجود دارد که از طریق ورزش و رژیم های غذایی درست و استاندارد می توان به وزن ایده آل خود رسید.

شایعه ی دیگری که می توان درباره این عمل شنید، این است که کسانی که عمل جراحی را انجام می دهند، رد زخم های عمل روی شکم می ماند و پوست را زشت می کند. این موضوع درست است.

اما برای عمل هایی که به شیوه باز و سنتی می باشد. اما عمل اسلیو معده در کرج به روش لاپاراسکوپی انجام می شود و این مطلب در ارتباط با آن به هیچ عنوان درست نیست.

چون جای زخم در عمل اسلیو معده نهایتا یک سانت یا یک سانت و نیم است. یعنی بسیار کوچک است و نکته ی دیگر این که کلاژن های پوست جای آن را سریعا ترمیم می کنند و به مرور زمان هیچ ردی از آن باقی نمی ماند.

ورزش و رژیم غذایی
ورزش و رژیم غذایی

از شایعات دیگر می توان به این اشاره کرد:

اگر که عمل لاغری را انجام دهیم، بدن ویتامین های مورد نیاز را دیگر جذب نمی کنند. این نیز درست نیست. چون عمل های لاغری با هم متفاوتند و عمل اسلیو معده کم خطر ترین نوع عمل های لاغری است.

درست است که بعضی از عمل های جراحی ممکن است در جذب ویتامین ها اختلال پیدا کند، اما پزشک متخصص به شما کامل توضیح می دهد که چگونه و از چه راه های دیگری می توانید ویتامین ها را جذب کنید.

در ضمن دکتر پس از عمل به شما برنامه کامل غذایی را می دهد که شما الزامی است تا به آن ها عمل کنید. پس این شایعه کاملا غلط است. چون اسلیو معده در فرآیند جذب ویتامین هیچ مشکلی ایجاد نمی کنند.

برخی دیگر می گویند که اگر این عمل را انجام دهی، از کارهایت عقب می مانی

برخی دیگر می گویند که اگر این عمل را انجام دهی، از کارهایت عقب می مانی. درست است که بعد از عمل، بیمار نیاز به استراحت دارد. اما عمل اسلیو معده دوره بهبودی بسیار کوتاهی دارد.

چون فقط یک زخم کوچک است و بقیه نکاتی که باید درباره آن رعایت کنیم، تغذیه ی غذایی درست و زیر نظر پزشک متخصص است. بر خلاف تمام شایعاتی که نام بردیم و همه ی آن ها به نحوی نادرست بوده اند، تاکیدی که همه  بر با تجربه بودن جراح دارند را باید کاملا جدی بگیریم.

در این باره فقط تعداد عمل های بالای این افراد مهم نیست، بلکه با تجربه بودن و میزان موفقیت های پزشک است که مهم و ضروری است.

پیدا کردن یک پزشک و جراح خوب کار سختی نیست و می توانید با تحقیق کردن درباره ی آن از بیمار یا از بیماران او پرس و جو کنیم و حتی می توانیم عکس های بیماران قبل و بعد از عمل دکتر یا جراح مورد نظرمان را ببینیم.

یک جراح خوب ویژگی های زیر را دارد:

1_ باید بیمار زیاد داشته باشد.

2_ عمل هایش با کیفیت بالا همراه باشد.

3_ میزان بیمارانی که از پزشک راضی هستند، باید زیاد باشد.

4_ مدرک تخصصی در این زمینه داشته باشد.

5_ با بیمارستان های تخصصی همکاری کند.

6_ دکتر باید بتواند با بیمار به درستی ارتباط برقرار کند.

7_ دکتر باید همیشه برای پاسخگویی به بیمار هایش آماده باشد و به آن ها احترام بگذارد.

8_ پزشک باید همه ی نکاتی که به عمل مربوط است را در اختیار بیمار قرار دهد.

9_ از وسیله های جدید و به روز استفاده کند.

10_ با اخلاق باشد.

11_ تجربه کاری بالایی داشته باشد.

12_ شبکه اینترنتی داشته باشد و اطلاعاتی را در هر زمینه ای در اختیار بیمارهای خود قرار دهد.

اسلیو معده و آندوسکوپی

در عمل اسلیو معده در کرج، در بخش کمی از معده تغییر ایجاد می شود و مسیر گوارشی هیچ تغییری نمی کند. در این عمل فقط معده کوچک می شود و ربطی به انجام فرآیند آندوسکوپی ندارد و آندوسکوپی مثل حالت معمولی خود انجام می شود.

آندوسکوپی: آندوسکوپی یکی از روش هایی است که غیر جراحی است و زمانی انجام می شود که پزشک بخواهد دستگاه گوارش یک نفر را معاینه کند. برای این کار از یک آندوسکوپی و یک لوله با انعطاف پذیری بالا که یک دوربین و نور به آن وصل شده است، پزشک می تواند تصویری از دستگاه گوارش را روی مانیتور تلویزیون به صورت رنگی ببیند.

در پی انجام آندوسکوپی و دستگاه آندوسکوپی به آسانی از دهان و گلو و حتی از داخل مری عبور می کند و این امکان را برای پزشک ایجاد می کند تا معده و مری و حتی قسمت های فوقانی روده ی کوچک را ببیند. البته می توان آندوسکوپی را از مقعد به روده ی بزرگ منتقل کرد تا به راحتی بتوان روده را هم بررسی کرد.

ما معمولا به آندوسکوپی معده احتیاج داریم

ما معمولا به آندوسکوپی معده احتیاج داریم. چرا که می تواند در تشخیص عوامل گوارشی مثل حالت تهوع و مشکل بلعیدن و داشتن خونریزی و استفراغ و درد شکمی به پزشک کمک کنند.

همچنین پزشک می تواند از بافت نمونه گیری کند و بیماری هایی مثل کم خونی و التهاب و اسهال را تشخیص دهد. متخصص و یا پزشک خانوادگی می تواند آندوسکوپی را انجام دهد، به شرطی که متخصص دستگاه گوارش باشد و بر تمامی روش های آندوسکوپی مهارت کافی را داشته باشد.

بیشتر پزشکان به بیمار قبل از انجام آندوسکوپی آرام بخش تزریق می کنند تا فرد هنگام معاینه چیزی متوجه نشود و این آرام بخش باعث ایجاد خوابی سبک در بیمار می شود و بعد از این که بیدار می شود، آزمایش انجام شده اما تاثیر داروی آرام بخش یک روز کامل است و فرد نباید رانندگی کند.

در بعضی موارد هم بیمار را بیهوش می کنند و این مورد زمانی اتفاق می افتد که این عمل را بخواهیم روی کودک انجام دهیم و یا روش آندوسکوپی بسیار پیچیده باشد.

نحوه انجام آندوسکوپی معده:

انجام این کار فقط چند دقیقه طول می کشد. وقتی که نوک آندوسکوپی را وارد گلو می کنیم، یک واکنش طبیعی رخ می دهد و شما آروق می زنید و برای این که راحت تر انجام شود، باید بر روی پهلوی چپ خود بخوابید و سپس داخل گلوی شما اسپری بی حس کننده می زنند تا شما هیچ چیزی را حس نکنید.

دیگر این که یک وسیله را به عنوان محافظ بین دندان های شما قرار می دهند تا، هم آندوسکوپی به دندان های شما آسیب نرساند و هم دندان های شما آندوسکوپی را خراب نکند.

سپس دکتر با پرسیدن این که آماده هستید، سر آندوسکوپ را روی زبان شما می گذارد و آن را آرام آرام به سمت گلو می برد و بعد از شما می خواهد که سعی کنید آن را قورت دهید و با این کار مری باز می شود و آندوسکوپ وارد می شود و سپس به سمت پایین و معده حرکت می کند

و سپس در همین حین هم یک پرستار آب دهان شما را بیرون می کشد. مثل همان وسیله ای که در دندانپزشکی ها از آن استفاده می شود و در نهایت سر آندوسکوپ وارد معده شده و برای این که بهتر دیده شود، معده باز می شود و اگر پزشک نکته ای مشکوک ببیند، از بافت معده یک نمونه بر می دارد.

این را هم بگوییم که این کار اصلا درد ندارد و وقتی کار پزشک تمام شد، آندوسکوپی را به صورت آرام بیرون می کشد.

از عوارضی که آندوسکوپی معده دارد، می تواند شامل موارد زیر باشد:

1_ ایجاد پارگی در دیواره ی روده

2_ پانکراتیت

3_ خون ریزی

4_ عفونت

5_ واکنش نشان دادن به آرام بخش

علائمی که ممکن است، بعد از آندوسکوپی معده برای ما پیش بیاید مثل:

1_ تب

2_ احساس درد در قفسه سینه

3_ به وجود آمدن مشکل در بلعیدن

4_ درد شدید در شکم

5_ استفراغ به صورت خونی یا قهوه ای

6_ مدفوع خونی یا به رنگ سیاه

در صورتی که این مشکلات را پس از انجام آندوسکوپی داشتید، حتما خودتان را به اورژانس برسانید.

 

بازگشت وزن پس از عمل جراحی

وضعیت درباره عمل های جراحی لاغری فرق می کند. همان طور که چاقی از طریق عمل های لاغری قابل درمان است، همان طور هم پرخوری کردن و افزایش وزن دوباره را به همراه دارد. اما تا زمانی که بیمار از دستورهای پزشک پیروی کند، امکان این که وزنش برگردد، اصلا وجود نخواهد داشت. عواملی که بازگشت وزن را تشدید می کند مثل:

بازگشت وزن پس از عمل جراحی
بازگشت وزن پس از عمل جراحی

وزن سابق:

وزن قبلی فردی که عمل اسلیو انجام داده می تواند در بازگشت وزن او به حالت قبلی تاثیر گذار باشد. در واقع وقتی شاخص توده ی بدنی قبل از این که عمل جراحی را انجام دهد، کمتر باشد، امکان این که وزنش کم شود بیشتر است و امکان برگشتن وزن او هم کم تر می شود .

اعتیاد به الکل یا مواد مخدر:

معمولا افرادی که به مواد مخدر اعتیاد دارند، بعید نیست که به عادت های قبلی خود برگردند. مصرف یکی از این مواد الکلی یا مواد مخدر، عوارض جراحی لاغری را زیاد می کند.

حامی و پشتیبان نداشتن:

بیمار وقتی که پشتیبانی برای خود در خانواده یا بین دوستان ندارد، اراده خودش را برای ادامه مسیر از دست می دهد. این شخص علاوه بر آسیبی که بر اثر عمل جراحی می تواند به او وارد شود، می تواند سلامت جسمی و روانی خود را از دست بدهد و بهترین راه حل برای او رفتن به پیش روانشناس و مشاوره گرفتن از او می باشد.

حامی و پشتیبان نداشتن:
حامی و پشتیبان نداشتن:

وزن کم نکردن در اثر عمل اسلیو

بعد از انجام عمل اسلیو معده، در هر صورت به مقدار قابل توجهی وزن کم می کنیم. اما این که این وزن ماندگار باشد یا نه، به میزان پیگیری شما در ارتباط با پزشک معالج و تغذیه ی غذایی استاندارد تان بستگی دارد.

رژیم بعد از عمل اسلیو معده

در پاسخ به این سوال که باید بعد از عمل اسلیو معده رژیم بگیریم، باید بگوی م که خیر؛ اصلا نیازی به رژِیم نیست. چون بعد از عمل اسلیو معده بدن به صورت خودکار به خاطر کوچک تر شدن معده میلی به غذا ندارد و برای لاغر ماندن و رسیدن به وزن مورد نظر کافی است که این روند را تا سال ها بعد از عمل پیش ببریم.

البته ناگفته نماند که بعد از عمل جراحی اسلیو، کیفیت و نوع غذایی که شما مصرف می کنید، حساس تر است و باید توسط مشاور و تیم پزشکی قوی تنظیم شود و در صورتی که این نکات را رعایت نکنید و ریزه خواری و مصرف بی رویه ی شیرینی جات را شروع کنید، در طی چند وقت وزن دوباره به حالت قبلی خود بر می گردد و شما دوباره یک فرد چاق شناخته می شوید.

نتیجه گیری:

از آنجایی که امروزه چاقی یکی از مشکلات بزرگ برای مردم است، روش های مختلف جراحی های لاغری را به مردم پیشنهاد می کنند. این جراحی های لاغری هر کدام با روش های منحصر به فرد خود انجام می شوند

نتیجه گیری:
نتیجه گیری:

و بسته به نوع خود، ضررها و خوبی هایی دارند و کم ضرر ترین عمل جراحی که در قسمت های بالایی مطلب راجع به آن توضیح دادیم، عمل اسلیو معده است که سعی کردیم تا همه ی نکات را به صورت جمع آوری شده برای شما در قالب یک مقاله تنظیم کنیم که این عمل در یکی از مراکز درمانی کرج که جزو یکی از مراکز درمانی در زمینه اسلیو معده است نیز انجام می شود.

هزینه عمل اسلیو معده
اسلیو معده
هزینه عمل اسلیو معده

هزینه عمل اسلیو معده یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که با مشکل چاقی مفرط دست و پنجه نرم می‌کنند. این عمل که به عنوان

ادامه مطلب
هزینه بای پس معده
بای پس معده
هزینه بای پس معده

نمی توان از عارضه های همراه با چاقی مفرط چشم پوشی کرد. برای خلاصی از اضافه وزن بیش از اندازه مطمئنا باید هزینه کنید؛ چه

ادامه مطلب
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

با یک کلیک مشاوره بگیرید