عمل اسلیو معده در قطر

در این مقاله به بررسی عمل اسلیو معده در قطر می پردازیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

چاقی در بین انسان ها و نحوه ی از بین بردن آن مساله ای است که همیشه ذهن افراد را به خود مشغول کرده است. بسیاری از افراد تمایل زیادی به چاق بودن ندارند و به دنبال روش هایی مثل اسلیو معده برای کاهش وزن خود هستند.

عمل اسلیو معده در قطر
عمل اسلیو معده در قطر

مزایا عمل اسلیو معده در قطر

  • کاهش وزن
  • کاهش میل غذا و اشتها
  • بدون آسیب به دستگاه گوارش
  • کوتاه بودن دوره نقاهت
  • از بین بردن بیماری هایی چون چربی خون، دیابت، فشار خون و چربی بدن است
عناوین مقاله:

مضرات مختلف چاقی برای انسان

چه عواملی موجب چاقی انسان ها می شود؟

روش های مختلف کاهش وزن برای افراد چاق

جراحی اسلیو معده چیست؟

نحوه ی انجام جراحی اسلیو معده

آیا اقدام به سفر برای عمل اسلیو معده در قطر منطقی است؟

جمع بندی

چاقی معضلی است که هنوز بسیاری از افراد از آن رنج می برند

چاقی معضلی است که هنوز بسیاری از افراد از آن رنج می برند. ممکن است درصد بسیار کمی از افراد نسبت به وزن بالای خود رضایت داشته باشند اما مطمئنا خیل عظیمی از افراد چاق در فکر رفع معضل چاقی خودشان می باشند.

مضرات و محدودیت های مختلفی که چاقی با خود به همراه دارد، موجب می شود تا بسیاری از افراد سعی بر آن داشته باشند تا از چاق شدن خود جلوگیری کنند.

در مقاله عمل اسلیو معده در قطر، قصد داریم تا با مفهوم چاقی آشنا شده و جزئیاتی در مورد آن را بیان کنیم. به سبب پیشرفت علوم پزشکی، در حال حاضر روش های مختلفی برای رفع چاقی و تعادل وزن در افراد وجود دارد.

از جمله ی این روش ها می توان به جراحی های مختلف معده همچون اسلیو معده اشاره کرد. در کشور ما نیز این نوع از جراحی ها برای رفع چاقی افراد امکانپذیر می باشد.

در حال حاضر پزشکان مطرح کشوری همچون دکتر سلیمی در زمینه ی انجام جراحی های معده برای کاهش وزن افراد فعالیت می کنند. دکتر سلیمی از معتبرترین متخصصین بین المللی انواع جراحی های لاغری به ویژه اسلیو معده می باشند.

تبحر دکتر سلیمی به قدری زبانزد است که توصیه اکید می شود متقاضیان عمل اسلیو معده در قطر، به ایران سفر نموده و تحت نظر ایشان، جراحی خود را انجام دهند. در مقاله پیش رو تحت عنوان “عمل اسلیو معده در قطر” با مفهوم جراحی اسلیو معده و نحوه ی آن نیز آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

مضرات مختلف چاقی برای انسان

قبل از پرداختن به موضوع عمل اسلیو معده در قطر، بایستی از چاقی و مضرات آن صحبت نماییم. چاق بودن برای اکثر انسان ها امر خوشایندی به حساب نمی آید. یکی از اصلی ترین عوامل این امر، تاثیرات منفی چاقی بر جسم و روح افراد می باشد.

ممکن است که نتوانیم چاقی را یک بیماری برای طیف بشر بنامیم اما مسلما چاقی فرد می تواند پیش زمینه ی ایجاد بیماری های مختلف روحی و جسمی در او شود.

مضرات مختلف چاقی برای انسان
مضرات مختلف چاقی برای انسان

شاید بتوان گفت آگاهی از مضرات مختلف چاقی می تواند انگیزه ای برای افراد چاق ایجاد کند تا در پی رفع این معضل خود باشند. در ادامه مبحث “عمل اسلیو معده در قطر” با اصلی ترین مضراتی که چاقی با خود به ارمغان می آورد، آشنا می شویم.

پیشنهاد می کنیم از پست جراحی بای پس معده در کرج دیدن کنید.

بروز انواع سکته های مغزی و قلبی:

یکی از مهم ترین تهدیدات چاقی برای انسان ها، سکته می باشد. بروز سکته ی مغزی و قلبی امری است که به عنوان یکی از عوارض چاقی مطرح شده است. چاقی بیش از حد موجب تنگ شدن رگ های انسان می شود.

از آنجایی که عروق افراد چاق با چربی های فراوان پوشیده شده است، ممکن است این مساله در عملکرد قلب انسان خلل وارد کند. همین امر در موارد شدیدتر می تواند انسان را تا مرز سکته ی قلبی نیز ببرد. همچنین رسوب چربی های بدن در جداره ی سرخرگ ها ممکن است سرخرگ های متصل به مغز انسان را نیز درگیر خود کند.

در چنین حالتی به وجود آمدن کوچک ترین لخته ی خون در هر یک از شریان های متصل به مغز می تواند سبب مسدود شدن این سرخرگ ها بشود. همین امر در صورتی که موجب قطع رسیدن خون مورد نیاز به بخشی از مغز انسان شود، می تواند موجب سکته ی مغزی و آسیب های مختلف ناشی از آن شود.

بروز انواع سکته های مغزی و قلبی:
بروز انواع سکته های مغزی و قلبی:

افزایش احتمال ابتلا به سرطان:

سرطان از جمله بیماری هایی است که هنوز علت قطعی ابتلای انسان به این بیماری مشخص نشده است. اما آن چه که مسلم است، بر اساس جامعه ی آماری مبتلایان به سرطان می توان به این نتیجه رسید که افراد چاق در مقایسه با سایر افراد بیشتر به سرطان مبتلا می شوند.

سرطان های شایع در بین زنان چاق شامل انواع مختلفی چون سرطان رحم، سرطان تخمدان، سرطان سینه، سرطان کیسه ی صفرا می باشد. در بین مردان نیز انواع مختلف سرطان هایی مانند کولون و پروستات بیشتر از سایر موارد دیده می شود.

در هر حال هر چند که به قطع نمی توان چاقی را عامل پیدایش این دسته از سرطان ها دانست، اما جامعه ی آماری بر این امر دلالت می کند که زنان و مردان چاق بیشتر در معرض ابتلا به این دسته از سرطان ها می باشند.

ابتلا به دیابت نوع دو:

دیابت نوع دو از دسته بیماری های دیابت می باشد که اصلی ترین علت ابتلا به این بیماری، چاقی بیان شده است.

افزایش چربی در بدن انسان موجب ذخیره ی آن در بدن می شود و این حجم از چربی ذخیره شده در بدن انسان موجب مقاومت بدن بر اثر هورمون انسولین می شود. در صورتی که میزان انسولین بدن به قدر کافی تامین نشود، کنترل قند موجود در خون انسان با اختلال مواجه می شود.

افزایش بی رویه ی قند خون در بدن انسان می تواند آثار زیانباری برای بدن در پی داشته باشد و به همین دلیل در چنین مواردی نیاز به تنظیم انسولین در بدن می باشد. البته در صورتی که شما نیز از معضل چاقی رنج می برید، جای نگرانی نیست.

پیشرفت علم پزشکی سبب به وجود آمدن روش هایی همانند جراحی اسلیو برای کنترل چاقی شده است. شما نیز می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به مطب دکترسلیمی مراجعه نمائید.

ابتلا به دیابت نوع دو:
ابتلا به دیابت نوع دو:

با ادامه مقاله عمل اسلیو معده در قطر، همراه شما هستیم.

ابتلا به بیماری هایی مانند فشار خون و عروق کرونر:

بیماری های مختلف زیادی هستند که به سبب افزایش چربی در بدن انسان ممکن است او را درگیر خود کنند.

یکی از این بیماری ها فشار خون بالا می باشد. هر چه که میزان بافت های چربی در بدن انسان افزایش پیدا کند، بدن باید بتواند اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز این بافت ها را از طریق گردش خون تامین کند.

در این حالت به سبب افزایش بافت های چربی در بدن، حجم خون و مقدار فشار آن بر سیستم گردش خون در بدن افزایش می یابد.

چنین افزایشی در حجم خون و گردش آن سبب می شود تا فشاری مضاعف بر دیواره های سرخرگ انسان وارد شود که این امر موجب پیدایش بیماری فشار خون در انسان می شود.

قبلا در مورد تاثیرات سوء چربی ها بر سیستم کارکرد قلب توضیحاتی ارائه شد اما باید این را هم دانست که چاقی انسان سبب افزایش ضربان قلب در کنار کاهش ظرفیت عروق بدن می شود.

بیماری عروق کرون

از دیگر بیماری هایی که به سبب رسوب چربی های بدن در سرخرگ ها ممکن است پدیدار شود، بیماری عروق کرونر می باشد. سرخرگ های کرونر عروقی را شامل می شود که حامل خون به سوی قلب هستند.

در صورت رسوب چربی بر این عروق، شاهد کاهش خونرسانی به قلب خواهیم بود که موجب آنژین صدری و مشکلات بسیار دیگری در رابطه با عملکرد قلب خواهد شد.

در صورت چاقی بیش از حد، بهتر است هر چه سریع تر برای رفع آن اقدام کنید. توصیه می کنیم در صورتی که چاقی شما بیش از حد متوسط می باشد، برای درمان خود از جراحی اسلیو معده استفاده کنید.

در ادامه ی مقاله عمل اسلیو معده در قطر، با جراحی اسلیو آشنا خواهیم شد که شما می توانید برای انجام این جراحی به دکتر سلیمی مراجعه نمائید.

بیماری عروق کرون
بیماری عروق کرون

ابتلا به سایش مفاصل:

یکی از ویژگی های چاقی، افزایش وزن انسان می باشد. بالا بودن وزن ممکن است فشار زیادی را بر استخوان های بدن وارد کند. یکی از مشکلاتی که به سبب وارد شدن فشار بر استخوان پدیدار می گردد، سایش مفاصل استخوانی می باشد.

این پدیده که با نام استئو آرتریت شناخته می شود، سبب تخریب غضروف مفصلی شده و موجب سفت شدن مفاصل و احساس درد در هنگام حرکت مفاصل می شود.

بیماری استئو آرتریت معمولا در مفاصلی که بیشتر زیر فشار هستند، شایع می باشد. مفاصلی مانند مفاصل زانو، ران و مهره های کمر در بخش پایین بیشتر دچار استئو آرتریت می شوند و علت این امر فشار زیاد وزن بالا بر پایین تنه ی انسان می باشد.

افرادی که از وزن بالای خود رنج می برند، بهتر است پیش از آن که مشکل خاصی برایشان پیش بیاید، در پی راه چاره ای برای رفع چاقی خود باشند.

یکی از سریع ترین راه های پیشنهادی به این افراد، انجام جراحی اسلیو معده نزد پزشکان معتبری همچون دکتر سلیمی می باشد. حتی پیشنهاد می شود افرادی که برای عمل اسلیو معده در قطر اقدام نموده اند، به تهران سفر نمایند و تحت نظر ایشان قرار بگیرند.

افزایش احتمال ابتلا به کبد چرب و بیماری های کیسه صفرا:

کبد چرب از دیگر معضلاتی است که بالا بودن چربی ممکن است آن را به همراه داشته باشد. ورود بیش از حد چربی به کبد انسان ممکن است کارکرد این عضو مهم را با خلل مواجه سازد. مشکلاتی مانند التهاب و تخریب بافت کبد از جمله مواردی است که می تواند در نهایت منجر به نارسایی کبد شود.

همچنین کیسه ی صفرا از جمله اعضای مهم بدن می باشد که افزایش چربی بر کارکرد این عضو می تواند تاثیرگذار باشد. افزایش چربی بدن موجب افزایش کلسترول نیز خواهد شد

و همین امر ممکن است موجب رسوب بیش از حد کلسترول در کیسه ی صفرا شود. مشکلاتی مانند ابتلا به سنگ کیسه ی صفرا از جمله مهم ترین مشکلات ایجاد شده به سبب چاقی می باشد.

افزایش احتمال ابتلا به کبد چرب و بیماری های کیسه صفرا:
افزایش احتمال ابتلا به کبد چرب و بیماری های کیسه صفرا:

هر چند که در حال حاضر از طریق روش های نوینی همچون جراحی اسلیو امکان کاهش وزن وجود دارد، اما بهتر است از ابتدای کار جلوی افزایش بیش از حد وزن خود را بگیرید. در صورتی هم که دچار چاقی شده اید نیازی نیست تا امید خود را برای کاهش وزنتان از دست دهید.

شما می توانید با مراجعه به مطب دکتر سلیمی از ایشان برای انجام جراحی اسلیو معده و عمل اسلیو معده در قطر مشورت بگیرید. زیرا افراد زیادی نقاط مختلف به تهران می آیند تا تحت نظر دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص جراحی چاقی قرار بگیرند.

پیشنهاد می کنیم از پست رژیم برای وزن 90 کیلو و بهترین دکتر جراحی لاغری در شمال  دیدن کنید.

درگیری با انواع مشکلات ذهنی و روانی:

درگیر شدن فکر و ذهن افراد از جمله مشکلات شایع دیگری است که ممکن است برای اکثر افراد مبتلا به چاقی پیش بیاید.

درگیری با مواردی چون کمبود اعتماد به نفس، خجالت اجتماعی، ناتوانی در درک توانایی های خود و … از جمله مواردی است که ممکن است افراد به سبب سرزنش خود به دلیل چاقی بیش از حد، دچار چنین بیماری هایی شوند. برخی از حالت های عاطفی سرکوب کننده در انسان ممکن است به شیوه ی پر خوری ظهور کند.

درگیری با انواع مشکلات ذهنی و روانی:
درگیری با انواع مشکلات ذهنی و روانی:

درگیر شدن عواطف انسان نه تنها ممکن است فکر و ذهن او را به خود مشغول کند، بلکه در برخی موارد می تواند جسم او را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد. بهتر است افرادی که احساس می کنند عوامل عاطفی سبب پر خوری آنان می باشد، در پی رفع هر چه سریع تر این مشکل خود باشند.

بیماری های بسیاری نیز هستند که ممکن است به سبب چاقی بر انسان عارض شوند

موارد مذکور تنها بخشی از عوارض نامناسب چاقی بر انسان ها می باشد. بیماری های بسیاری نیز هستند که ممکن است به سبب چاقی بر انسان عارض شوند.

بیماری های تنفسی، اختلالات چربی و … از جمله مواردی است که می تواند افرادی با وزن بالا را درگیر خود کند. همان طور که گفتیم، در حال حاضر نمی توان چاقی را یک بیماری خاص نامید.

اما همین معضل دغدغه زا یعنی چاقی می تواند سبب پیدایش بسیاری از بیماری ها شود. برخی از افراد چاق ممکن است به سبب چاقی خود به چندین بیماری مختلف دچار شوند. نکته ی مهم در این قسمت، حفظ امید و نگرش مثبت به آینده می باشد.

بیماری های بسیاری نیز هستند که ممکن است به سبب چاقی بر انسان عارض شوند
بیماری های بسیاری نیز هستند که ممکن است به سبب چاقی بر انسان عارض شوند

به برکت پیشرفت علم پزشکی و وجود پزشکان متبحر در سطح کشور، شما می توانید با انجام جراحی اسلیو معده در مدتی معین از دست چاقی و گرفتاری های آن خلاص شوید. برخی از افراد ممکن است برای انجام جراحی به کشورهای خارجی رجوع کنند که این مساله امری بیهوده تلقی می شود.

وجود پزشکان خبره ی کشوری موجب بی نیازی ما از سایر پزشکان خارجی خواهد شد. در حال حاضر، هم امکانات موجود در مراکز درمانی و هم پزشکان متخصص همچون دکتر سلیمی، این تضمین را برای افراد به وجود می آورند که به دور از هرگونه استرس و مشغولیت ذهنی برای انجام جراحی اسلیو معده در داخل کشور اقدام کنند.

چه عواملی موجب چاقی انسان ها می شود؟

در این بخش از مبحث عمل اسلیو معده در قطر، قصد داریم تا با عواملی آشنا شویم که موجب چاقی انسان ها می شود. آشنایی با اسباب و علل چاقی در انسان ها موجب می شود تا با چشم بازتری نحوه ی زندگی خود را زیر نظر داشته باشیم.

چه عواملی موجب چاقی انسان ها می شود؟
چه عواملی موجب چاقی انسان ها می شود؟

هر چند که برخی از عوامل پیدایش چاقی، ژنتیکی می باشد و فرد از ابتدای زندگی خود با وزنی بالا به دنیا می آید، اما هنوز هم راه بازگشت از چاقی برای چنین افرادی وجود دارد. روش هایی مانند رژیم غذایی مناسب و یا ورزش جزو برترین روش های کم کردن وزن است.

در برخی موارد ممکن است افرادی پیدا شوند که وزن بسیار بالایی در مقایسه با سایرین داشته باشند. در چنین مواردی نیز توصیه می کنیم از روش های نوین درمان چاقی مانند جراحی اسلیو استفاده شود.

شما می توانید با مراجعه به مطب دکتر سلیمی برای انجام جراحی اسلیو معده به منظور کاهش وزن خود اقدام نمائید. در ادامه با مهم ترین عوامل چاقی انسان ها آشنا می شویم.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین دکتر اسلیو معده در یزد دیدن کنید.

ژنتیک و ارث بری:

اولین عاملی که سبب پیدایش چاقی در افراد می شود، مباحث مربوط به ژنتیک و ارث بری است. ژن های بسیار مختلفی هستند که سبب بروز چاقی در افراد می شوند و چنین ژن هایی از طریق ارث بری قابل انتقال به دیگران نیز می باشند.

همان طور که گفتیم، در چنین مواردی نمی توان فرد را به دلیل چاق بودنش سرزنش کرد. چرا که علت چاق بودن وی صرفا آفرینش او می باشد.

اما از این جنبه می توان چنین افرادی را سرزنش کرد که برای کاهش وزن خود هیچ اقدامی نمی کنند. باید این را بدانیم که افزایش و کاهش وزن ما امری ارادی می باشد و هرگونه تلاش در این مسیر بستگی به همت و اراده ی فرد دارد.

ژنتیک و ارث بری:
ژنتیک و ارث بری:

مصرف برخی از داروهای پزشکی:

از عوامل دیگری که سبب پیدایش چاقی در افراد می شود، می توان به مصرف برخی از داروها اشاره کرد. خاصیت درمانی برخی از داروها مثل کورتون سبب می شود تا وزن فرد مصرف کننده ی دارو افزایش یابد. بیشتر این داروها در زمینه ی بیماری های مختلف اعصاب و روان و همچنین بیماری های مرتبط با افسردگی می باشد.

باید توجه داشت که در چنین مواردی، فرد مصرف کننده ی دارو می تواند با اعمال تغییراتی کوچک در رژیم خود و داشتن فعالیت های روزانه ی ورزشی، جلوی افزایش وزن بی رویه ی خود را بگیرد.

بالا بودن میزان کالری دریافتی:

این عامل را می توان به عنوان اصلی ترین علت پیدایش چاقی در افراد دانست.

درصد بسیاری از افرادی که با چاقی دست و پنجه نرم می کنند، دریافت کالری بالایی دارند. البته بالا بودن مصرف روزانه ی کالری به خودی خود عیب محسوب نمی شود. مساله مربوط به زمانی است که کالری دریافت شده در طول روز، به طور کامل سوزانده نمی شود.

در واقع بالا بودن کالری دریافتی و نبودن فعالیت و تحرکات بدنی موجب این امر می شود. هر فردی که قصد دارد تا وزن خود را متعادل نگه دارد، باید سعی کند تا میزان کالری دریافت شده را در طول روز به کار گیرد.

متعادل نگه داشتن وزن در چنین حالتی یا بدین صورت است که فرد میزان کالری دریافتی را در طول روز مصرف کند و یا در صورتی که توان مصرف این حجم از کالری را ندارد، مقدار دریافتی کالری خود را کاهش دهد.

این امر از طریق اعمال رژیم های غذایی متناسب با نیازهای بدن امکانپذیر می باشد. هر چند که عوامل مختلف متابولیک بدن نیز در تنظیم میزان کالری دخالت دارند اما باز هم امکان کنترل وزن در چنین حالتی میسر می باشد.

بالا بودن میزان کالری دریافتی:
بالا بودن میزان کالری دریافتی:

برخی از درگیری های ذهنی:

احساسات انسان از جمله عواملی است که می تواند بر نحوه ی زندگی او تاثیر بگذارد. گاهی اوقات افسردگی در افراد ممکن است موجب کاهش وعده های غذایی آنان شود. گاهی اوقات نیز این امر برعکس می شود.

پرخوری احساسی از جمله مواردی است که می تواند وزن افراد را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. همچنین میزان ساعات خواب در طول شبانه روز نیز می تواند بر تغذیه ی افراد تاثیر گذار باشد. چنین افرادی که به دلایل عاطفی دچار پرخوری شده اند، می توانند با بهبود احساسات و عواطف خود به تناسب اندام برسند.

موارد ذکر شده از جمله ی مهم ترین عواملی بود که سبب افزایش وزن افراد می شود. افزایش وزن و چاقی معضلی است که راه درمان آن بهبود رژیم های غذایی و داشتن فعالیت های ورزشی روزانه می باشد.

ممکن است افرادی انجام چنین اعمالی را مساله ای سخت برای خود پیش رو ببیند که در این صورت نیز انجام جراحی های چاقی می تواند به عنوان عاملی محرک برای انگیزه ی افراد و همچنین کاهش وزن آنان مطرح شود.

جراحی های مختلف چاقی مثل اسلیو معده می تواند عاملی برای کاهش وزن در کمتر از یک سال برای افراد باشد. شما می توانید برای انجام جراحی اسلیو معده به مطب دکتر سلیمی مراجعه نمائید.

برخی از درگیری های ذهنی:
برخی از درگیری های ذهنی:

روش های مختلف کاهش وزن برای افراد چاق

کاهش وزن دغدغه ای است که ذهن بسیاری از افراد چاق را به خود مشغول کرده است. بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته در این زمینه، بیش از نصف افرادی که دچار چاقی هستند، از این وضعیت خود ناراضی می باشند.

اما متاسفانه در بین این افراد کمتر از بیست درصدشان به طور جدی به دنبال کاهش وزن خود می باشند. کاهش وزن در افراد ابتدا به سبب کاهش سبک زندگی صورت می گیرد. کاهش سبک زندگی یعنی این که فرد بتواند چاقی را به عنوان معضل زندگی خود بشناسد و در پی رفع آن برآید.

در این صورت است که می توان گفت افراد به دنبال کاهش وزن خود می باشند. شناخت چاقی و درک آن به عنوان یک مانع در مسیر پیشرفت می تواند سبب ایجاد انگیزه در افراد برای رفع آن شود. در ادامه، رایج ترین شیوه های کاهش وزن بیان می شود.

اعمال برخی از تغییرات در رژیم غذایی روزانه:

اولین قدم برای کاهش وزن اصولی، تنظیم رژیم غذایی می باشد. منظور از تنظیم رژیم غذایی این است که خورد و خوراک روزانه ی فرد به گونه ای تنظیم شود که میزان کالری سوزانده شده در طول روز از میزان کالری دریافت شده بیشتر باشد.

این مساله به مرور زمان سبب کاهش وزن و از بین رفتن چربی های اضافه در بدن خواهد شد. تنظیم یک رژیم غذایی با توجه به علاقه ی افراد ممکن است متفاوت باشد. همچنین هدف فرد برای میزان لاغری و مدت زمان آن نیز می تواند سبب تنظیم رژیم های مختلف غذایی با توجه به قصد و نیت فرد شود.

توصیه های عمومی مختلفی در این زمینه برای تنظیم رژیم وارد شده است. توصیه هایی مانند افزایش پروتئین دریافتی، مصرف میان وعده های غذایی، افزایش میزان مصرف مایعات بدون قند، مصرف میوه و سبزیجات، مصرف ادویه در غذاها و … از جمله مواردی است که در تمام رژیم های غذایی کاهش وزن توصیه می شود.

همچنین افرادی که قصد کاهش وزن از طریق رژیم غذایی را دارند، باید به طور روزانه میزان کالری های مصرفی خود را به طور تقریبی محاسبه کنند تا معیار سنجشی برای کاهش وزن خود در دست داشته باشند.

انجام تحرکات بدنی و فعالیت های ورزشی در طول روز:

ورزش به عنوان رکن دیگر کاهش وزن پس از رژیم شناخته می شود. افزایش تحرکات بدن موجب مصرف انرژی و در نتیجه کاهش وزن خواهد شد. در صورتی که دو عامل ورزش و رژیم در کنار هم قرار گیرند، شاهد نتیجه ی بهتری در روند کاهش وزن فرد خواهیم بود.

فعالیت های ورزشی مختلفی برای افراد چاق وجود دارد که با انجام این فعالیت ها می توانیم شاهد کاهش وزن چنین افرادی باشیم. معمولا برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند، توصیه می شود تا از فعالیت های هوازی ورزشی بهره مند شوند.

فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری، دویدن، کوهنوردی، پیاده روی با سرعت و … جزو فعالیت هایی هستند که می توان از آن ها برای کاهش وزن بهره برد. البته غیر از فعالیت های هوازی، روش های مختلف دیگر نیز برای سوزاندن کالری از طریق ورزش وجود دارد.

افرادی که علاقه به ورزش های هوازی ندارند، می توانند از طریق انجام تمرینات مقاومتی اقدام به کاهش وزن خود کنند. تمریناتی مانند بلند کردن وزنه و یا شنا و دراز و نشست، جزو روش هایی هستند که هم موجب کاهش وزن در فرد می شوند و هم می توان از آن ها به عنوان عاملی برای تناسب اندام افراد یاد کرد.

در هر حال انجام هر نوع فعالیت ورزِشی که بتواند انرژی انسان را مصرف کند، به عنوان عاملی برای کاهش وزن شناخته می شود. انتخاب ورزشی مناسب برای کاهش وزن بستگی به سلیقه و توان افراد دارد.

مداومت

نکته ی مهمی که باید مورد توجه باشد، مساله ی مداومت است. استمرار تمرینات ورزشی مساله ای است که باید توجه ویژه ای بدان شود.

گاهی اوقات ممکن است برخی از افراد پس از آن که مدتی اقدام به تمرینات مختلف کردند، از انجام مابقی تمرینات در سایر روزها خودداری کنند. علت چنین امری سستی اراده در افراد و همچنین نبود برنامه ی ورزشی روزانه می باشد.

در صورتی که شما قصد دارید تا وزن خود را کاهش دهید، بهتر است برنامه ی روزانه ای برای خود تنظیم کنید و در این برنامه، ساعات مشخصی را برای انجام فعالیت های ورزشی خود تعیین کنید.

باید سعی بر آن داشته باشید تا خود را ملزم به اجرای این برنامه بدانید چرا که عدم التزام به انجام فعالیت های روزانه ی ورزشی ممکن است روند کاهش وزن شما را با کندی مواجه سازد.

استفاده از روش های نوین کاهش وزن:

رواج معضل چاقی و افزایش آن در جوامع مختلف سبب شده است تا تمهیدات و روش هایی برای کاهش وزن افراد در نظر گرفته شود. اکثر این روش های ابداعی مربوط به قرن اخیر می باشند.

از جمله ی مهم ترین این روش ها می توان به جراحی های معده اشاره کرد. معده ی انسان محل انباشته شدن غذا در بدن اوست. به همین دلیل این بخش از بدن یکی از بهترین قسمت هایی است که می توان با اعمال تغییراتی خاص در آن از مصرف بیش از حد غذا پرهیز کرد.

در انواع مختلف جراحی های معده، تغییرات خاصی برای معده در نظر گرفته می شود تا فضای ذخیره سازی آن کاهش یابد. کاهش حجم معده باعث خواهد شد تا میل به غذا در افراد کم شود. چنین امری موجب کاهش مصرف غذا و در نتیجه کاهش وزن خواهد شد.

یکی از بهترین جراحی های توصیه شده برای کاهش حجم معده ،جراحی اسلیو معده می باشد

یکی از بهترین جراحی های توصیه شده برای کاهش حجم معده ،جراحی اسلیو معده می باشد. در کشور ما نیز با توجه به پیشرفت علوم نوین پزشکی و وجود پزشکان و جراحان حاذق در امر جراحی های معده، امکان اعمال این جراحی ها وجود دارد. دکتر سلیمی در حال حاضر جزو پزشکان نمونه در کشور می باشند که در امر جراحی های مختلف معده فعالیت می کنند.

قبلا گفتیم که فعالیت ورزشی در کنار اعمال رژیم غذایی موجب خواهد شد تا نتیجه ی بهتری در روند کاهش وزن خود بگیرید. اکنون بهتر است چنین بگوییم که انجام جراحی معده و سپس گرفتن رژیم در کنار انجام فعالیت های ورزشی سبب نتیجه ای فوق العاده در روند کاهش وزن شما خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی معده متناسب با آناتومی بدن خود و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تلفیق جراحی معده با رژیم غذایی متناسب و ورزش، می توانید به مطب دکتر سلیمی مراجعه کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد جزئیات کاهش وزن بدین طریق کسب نمائید. در ادامه ی مقاله عمل اسلیو معده در قطر، مطالبی در مورد جراحی اسلیو معده و جزئیات آن بیان خواهد شد.

جراحی اسلیو معده چیست؟

اسلیو معده از جمله جراحی هایی است که به عنوان یکی از روش های نوین برای کاهش وزن شناخته می شود. جراحی اسلیو در حدود دو دهه است که به عنوان روشی تضمینی برای کاهش حجم معده مطرح شده است.

جراحی اسلیو معده چیست؟
جراحی اسلیو معده چیست؟

هر چند که این جراحی در ظاهر به عنوان به منظورکاهش حجم معده شناخته می شود، اما اثرات بسیار مثبتی در انگیزه دهی به افراد برای کاهش وزن نیز دارد. در جراحی اسلیو معده حدود هشتاد درصد از حجم معده ی انسان کم می شود و این امر موجب مصرف غذای کمتری می شود.

در این حالت به دلیل کم شدن حجم معده، ترشح هورمون گرلین یا همان هورمون گرسنگی نیز کاهش می یابد. این تغییرات فیزیولوژیک دست به دست هم می دهند تا فرد غذای کمتری را در طول روز مصرف کند.

برداشته شدن هشتاد درصد از حجم معده می تواند تاثیرات بسیاری در میزان کالری دریافتی داشته باشد

برداشته شدن هشتاد درصد از حجم معده می تواند تاثیرات بسیاری در میزان کالری دریافتی داشته باشد. در واقع جراحی اسلیو را می توان به عنوان یک قدم اساسی برای کاهش وزن دانست. بسیاری از پزشکان برای افرادی که دچار چاقی مفرط هستند، انجام جراحی اسلیو معده را امری ضروری می دانند.

پیشتر در مورد چاقی و مضرات زیاد آن نکاتی بیان کردیم اما باید این نکته را بدانیم که افرادی که دچار چاقی مفرط هستند، بیشتر از سایر افراد چاق در معرض ابتلا به مضرات چاقی قرار گرفته اند. معمولا چنین افرادی دچار بیماری های مختلف قلبی و عروقی و یا انواع دیگر بیماری های مرتبط با چاقی همچون دیابت می شوند.

چنین افرادی می توانند با جراحی اسلیو معده، تعادلی مناسب را برای بدن خود به ارمغان بیاورند. معده ی انسان حالتی دایره مانند دارد که در جراحی اسلیو معده، بخش قابل توجهی از این دایره حذف می شود و معده ی انسان حالتی منحنی مانند یک موز پیدا می کند.

در جراحی اسلیو معده تمامی نقاط ضروری برای کارکرد صحیح معده در جای خود باقی می ماند

باید توجه داشت که در جراحی اسلیو معده تمامی نقاط ضروری برای کارکرد صحیح معده در جای خود باقی می ماند و این تنها بخش های اضافی ذخیره ی غذا است که از معده ی انسان حذف می شود. حذف این بخش ها از معده ی انسان آسیبی به عملکرد معده ی او وارد نخواهد کرد و صرفا فضای ذخیره سازی معده را کاهش خواهد داد.

در صورتی که قصد انجام جراحی اسلیو معده را دارید توصیه می کنیم به پزشکان متبحر در سطح کشورمان مراجعه نمائید. از جمله پزشکانی که در زمینه ی جراحی های معده فعالیت می کنند، می توان به دکتر سلیمی اشاره کرد.

دکتر سلیمی به دلیل انجام موفقیت آمیز جراحی های معده به عنوان یکی از برترین پزشکان کشوری برای انجام این کار شناخته می شوند. شما نیز در صورتی که از چاقی خود رنج می برید، می توانید برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد عمل جراحی اسلیو خود به تهران سفر نموده و به مطب دکتر سلیمی مراجعه نمائید.

در جراحی اسلیو معده تمامی نقاط ضروری برای کارکرد صحیح معده در جای خود باقی می ماند
در جراحی اسلیو معده تمامی نقاط ضروری برای کارکرد صحیح معده در جای خود باقی می ماند

نحوه ی انجام جراحی اسلیو معده

تا این بخش از نوشتار عمل اسلیو معده در قطر، با ماهیت جراحی اسلیو معده آشنا شدیم. اما شاید این سوال برای برخی از افراد پیش بیاید که این جراحی چگونه انجام می شود.

آشنایی با نحوه ی جراحی اسلیو معده موجب خواهد شد تا شما بهتر بتوانید این جراحی را درک کنید و در صورت آشنایی با نحوه ی این جراحی، متوجه خواهید شد که انجام جراحی اسلیو معده آسیبی بر سیستم عملکرد معده برای هضم غذا وارد نمی کند. قبل از هر موضوعی باید بگوییم که نحوه عمل اسلیو معده در قطربا نحوه عمل با دیگر نقاط جهان هیچ تفاوتی ندارد.

مرحله ی اول این جراحی مربوط به مقدمات پیش از عمل می شود. فردی که برای جراحی اسلیو آماده می شود، باید از یک هفته قبل برخی از محدودیت ها را در برنامه ی غذایی خود اعمال کند.

نحوه ی انجام جراحی اسلیو معده
نحوه ی انجام جراحی اسلیو معده

این محدودیت ها به گونه ای هستند که معده را برای جراحی اسلیو آماده می کنند. شروع اعمال این محدودیت ها و مواردی که بیمار باید از آن ها پرهیز کند، با توجه به روند هضم غذا در افراد مختلف می باشد

پزشکان پیش از جراحی به بیماران خود توصیه می کنند تا مصرف هرگونه ماده ی دودزا را از یک هفته پیش از عمل ترک کنند

اما معمولا پزشکان پیش از جراحی به بیماران خود توصیه می کنند تا مصرف هرگونه ماده ی دودزا را از یک هفته پیش از عمل ترک کنند. همچنین پزشک جراح اسلیو معده تهران چند روز پیش از عمل، مصرف کالری و کربوهیدرات را تا حد زیادی برای بیمار کاهش می دهد.

دو الی سه روز پیش از عمل، مصرف مواد غذایی همچون برنج، ماکارونی، شیرینی جات و نان باید تقریبا حذف شود و به جای آن از موادی چون سبزیجات و نوشیدنی های بدون قند و کالری استفاده شود.

روز عمل، بیمار باید از مصرف هرگونه ماده ی غذایی پرهیز کند و در صورت نیاز فقط اجازه دارد تا به میزان رفع تشنگی خود آب بنوشد. برای جراحی اسلیو معده، دو روش وجود دارد که در ادامه با این دو روش آشنا می شویم.

پیشنهاد می کنیم از پست روزی چند قاشق برنج بخوریم دیدن کنید.

پزشکان پیش از جراحی به بیماران خود توصیه می کنند تا مصرف هرگونه ماده ی دودزا را از یک هفته پیش از عمل ترک کنند
پزشکان پیش از جراحی به بیماران خود توصیه می کنند تا مصرف هرگونه ماده ی دودزا را از یک هفته پیش از عمل ترک کنند

روش اول:

اجرای عمل جراحی اسلیو معده به شیوه ی سنتی اولین روش طراحی شده برای اسلیو معده می باشد. این روش، دوره ی نقاهتی طولانی مدت دارد و ممکن است تا چندین هفته بیمار را درگیر خود کند.

در این روش جراحی، پزشک جراح ابتدا شکم بیمار را برش می دهد تا تمامی معده ی او آشکار شود. سپس پزشک جراح اقدام به ایجاد برش در معده ی بیمار می کند و پس از آن نقاط مشخصی را در داخل معده علامت گذاری می کند تا پس از اتمام جراحی، از نقاط مشخص شده معده را بدوزد.

پس از آن، پزشک جراح بخش های اضافی معده ی بیمار را جدا می کند و در نهایت نیز نقاط مشخص شده برای بخیه را به هم وصل می کند تا این نقاط در داخل معده به یکدیگر پیوند بخورند و در واقع در این مرحله بیست درصد باقیمانده از معده ی انسان به هم دوخته می شود.

همان طور که گفته شد، این روش جراحی موجب اعمال برخی از پرهیزات و محدودیت ها برای بیمار تا چندین هفته پس از عمل می شود و از آنجایی که این روش از جراحی اسلیو معده وقت گیر می باشد، بسیاری از پزشکان روش دوم را برای جراحی اسلیو پیشنهاد می کنند.

البته این نکته هم باید بیان شود که تصمیم گیری در مورد نحوه ی انجام جراحی صرفا بر اساس نظر پزشک جراح و بررسی بدن بیمار می باشد.

روش دوم:

دومین روش که برای جراحی اسلیو معده طراحی شده است، جراحی به صورت لاپاروسکوپی می باشد. این روش در مقایسه با روش اول دارای نقاهتی کوتاه مدت برای بیمار می باشد. لاپاروسکوپ اصطلاحا به لوله ی بلندی گفته می شود که چراغی کوچک همراه با دوربین دارد و پزشک جراح از طریق این دوربین کوچک، جراحی را پیش می برد.

در جراحی به شیوه ی لاپاروسکوپی نیازی به برش کامل شکم بیمار وجود ندارد. در این روش، چندین برش کوچک در اطراف معده ی بیمار ایجاد می شود. این برش ها به منظور وارد کردن لاپاروسکوپ ایجاد می شوند.

پس از آن که لاپاروسکوپ وارد معده ی بیمار شد، پزشک از طریق تصویر ارسالی از طریق لاپاروسکوپ، حدود هشتاد درصد از قسمت های ذخیره ی معده را برش می دهد.

پس از آن که حدود بیست درصد از معده ی فرد در حالت لوله مانند یک موز باقی ماند، لاپاروسکوپ از معده ی بیمار خارج می شود و قسمت های بریده شده نیز بخیه زده می شوند. پس از اتمام جراحی، بیمار با گذراندن دوره ی استراحت سه روزه می تواند امور روزانه ی خود را انجام دهد و نیازی به بستری شدن طولانی مدت ندارد.

لاپاروسکوپی

به همین دلیل است که جراحی از طریق لاپاروسکوپی مورد پیشنهادی از سوی بسیاری از افراد برای جراحی اسلیو معده شناخته می شود. در حال حاضر یکی از حاذق ترین پزشکان ایرانی که توان انجام جراحی های مختلف معده را دارد، دکتر سلیمی می باشند.

ایشان با داشتن سوابقی درخشان در زمینه ی انجام جراحی های معده به عنوان یکی از برترین پزشکان جراح برای انجام جراحی اسلیو معده شناخته می شوند. تا جایی که توصیه اکید می شود که به تهران سفر نموده و تحت نظر دکتر سلیمی قرار بگیرید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات عمل اسلیو معده در قطر و انجام جراحی اسلیو، به مطب دکتر سلیمی مراجعه کنید.

لاپاروسکوپی
لاپاروسکوپی

آیا اقدام به سفر برای عمل اسلیو معده در قطر منطقی است؟

بسیاری از افراد برای انجام جراحی های بنیادی و مهم خود، کشورهای خارجی را به عنوان مقصد انتخاب می کنند. برخی افراد نیز عمل اسلیو معده در قطر را انتخاب می نمایند.

در این مورد باید گفت که صرف انتخاب یک کشور خارجی برای انجام جراحی، نمی تواند به عنوان امری مثبت به منظور پیشبرد اهداف تلقی شود. باید توجه داشت که انجام یک جراحی در خارج از کشور، با توجه به ابزار و پزشکان جراح می تواند متمایز از سایر جراحی ها باشد. این در حالی است که در داخل کشور ما جدیدترین ابزارآلات مرتبط با جراحی اسلیو معده موجود می باشد.

در حال حاضر برترین روش شناخته شده برای انجام جراحی اسلیو معده، استفاده از لاپاروسکوپ می باشد. در داخل کشور ما نیز میله ی لاپاروسکوپ و ابزار مرتبط با آن در حال حاضر وجود دارد و بسیاری از پزشکان از این ابزار برای انجام جراحی های خود استفاده می کنند.

نکته ی دوم، در مورد انتخاب یک پزشک خارجی برای جراحی می باشد. شما با سفر به یک کشور خارجی مثل قطر نمی توانید تضمینی بر انجام موفقیت آمیز جراحی اسلیو معده داشته باشید.

عدم آگاهی از سوابق پزشکان خارجی

علت این امر عدم آگاهی از سوابق پزشکان خارجی و نحوه ی عملکرد آنان می باشد. این در حالی است که پزشکان بسیاری در داخل کشور ما وجود دارند که جراحی های مختلفی را در زمینه ی اسلیو معده انجام داده اند و از شهرت مناسبی در زمینه ی انجام جراحی های معده برخوردارند. شما می توانید به سبب بررسی سوابق این پزشکان و سنجش درصد موفقیت آنان در انجام جراحی های مختلف برای انتخاب پزشک خود تصمیم بگیرید.

این دو مساله ی ذکر شده به راحتی این نکته را به اثبات می رسانند که سفر به کشوری خارجی مانند قطر برای انجام جراحی اسلیو نیاز نمی باشد. شما می توانید با بهره گیری از پزشکان متخصص داخل کشور برای انجام جراحی اسلیو معده ی خود اقدام کنید.

در داخل کشور ما دکتر سلیمی جزو پزشکان مطرح و نمونه در امر جراحی اسلیو معده شناخته می شوند. شما می توانید با سفر به تهران و مراجعه به مطب دکتر سلیمی، برای انجام جراحی خود اقدام کنید.

عدم آگاهی از سوابق پزشکان خارجی
عدم آگاهی از سوابق پزشکان خارجی

مطمئن باشید با انتخاب دکتر سلیمی به عنوان پزشک جراح خود، نتیجه ای مناسب را پس از انجام جراحی اسلیو معده مشاهده خواهید کرد.

در این حالت، هم می توانید نتیجه ای رضایتبخش از جراحی خود داشته باشید و هم از اعمال هزینه های اضافی برای سفر به یک کشور خارجی برای انجام یک جراحی مهم توسط یک فرد ناشناخته جلوگیری خواهد شد.

این نکته بیان شد که هم ابزار مورد نیاز به روز در کشور ما برای جراحی اسلیو معده وجود دارد و هم پزشکان متخصصی همچون دکتر سلیمی در این امر فعالیت می کنند که سوابق عمل های اسلیو ایشان، موفقیت جراحی اسلیو را برای شما تضمین می کند.

جمع بندی

به انتهای مقاله عمل اسلیو معده در قطر رسیدیم. جراحی اسلیو معده از جمله جراحی هایی است که به منظور کاهش وزن افراد صورت می پذیرد. این جراحی جزو روش های نوین طراحی شده برای کاهش وزن افراد محسوب می شود.

این جراحی در حدود دو دهه است که مطرح شده است و نتایج بسیار مثبتی را در مسیر کاهش وزن افراد در طول این دو دهه با خود به همراه داشته است.

چاقی معضلی است که بسیاری از افراد از آن رنج می برند. در این مقاله روش های مختلفی را برای کاهش وزن بیان کردیم که یکی از این روش ها، روی آوردن به جراحی های مختلف معده می باشد.

در جراحی اسلیو معده، حدود هشتاد درصد از معده ی فرد برداشته می شود که این امر موجب کاهش اشتها و کاهش مصرف غذای او خواهد شد. در صورتی که این جراحی همراه با اعمال رژیم و فعالیت های ورزشی متناوب نیز باشد، می توان در کوتاه مدت شاهد کاهش وزن چشمگیری در افراد شد.

باید توجه داشت که در وهله ی اول، بهترین راه برای کم کردن وزن، اعمال رژیم غذایی در کنار ورزش مداوم می باشد اما در صورتی که امید افراد از این دو قطع شود و یا دچار چاقی مفرط شوند، به گونه ای که امکان انجام فعالیت های ورزشی برای افراد وجود نداشته باشد، بهتر است برای کاهش وزن خود به جراحی هایی همچون جراحی اسلیو معده روی بیاورند.

البته باید توجه داشته باشید که انتخاب یک پزشک مناسب برای انجام این جراحی جزو اولویت های شما باشد.

برخی از افراد چنین تصور می کنند که با سفر به کشورهای خارجی می توانند موفقیت آمیز بودن جراحی اسلیو معده را برای خود قطعی کنند

برخی از افراد چنین تصور می کنند که با سفر به کشورهای خارجی می توانند موفقیت آمیز بودن جراحی اسلیو معده را برای خود قطعی کنند. باید گفته شود که سفر به یک کشور خارجی برای انجام جراحی اسلیو هیچ تضمینی برای شما نخواهد داشت.

شما می توانید با اقامت در داخل کشور و مشورت با پزشکان متخصص در این امر برای انجام جراحی در داخل کشور اقدام کنید. در حال حاضر یکی از برترین پزشکان ماهر در امر جراحی اسلیو معده در داخل کشور ما، دکتر سلیمی می باشند.

سوابق درخشان ایشان در امر جراحی اسلیو معده را می توان تضمینی بر انجام با کیفیت جراحی اسلیو توسط ایشان دانست. شما نیز در صورتی که نیاز به انجام جراحی اسلیو معده داشته باشید، می توانید برای انجام این جراحی به مطب دکتر سلیمی مراجعه کنید و در مورد جزئیات لازم برای انجام این عمل، اطلاعات کافی را کسب کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید