عمل اسلیو معده در ترکیه

در این مقاله به بررسی موضوع عمل اسلیو معده در ترکیه می پردازیم.

شاید در اطراف خودمان، افرادی را دیده باشیم که از اضافه وزن و چاقی رنج می برند. چاقی یکی از شایع ترین مشکلات و عارضه هایی می باشد که درصد قابل توجهی از افراد را درگیر خود کرده است.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

اگر ساکن سایر شهرهای ایران هستید صفحات، بهترین دکتر جراحی لاغری در شمال، عمل اسلیو معده در همدان و جراح لاغری در قم را ببنید.

دلایل متعددی باعث خواهد شد که یک فرد به اضافه وزن مبتلا شود. چاقی و اضافه وزن می تواند باعث بروز بیماری های مختلفی نیز شود که از جمله آن ها می توان به بیماری های قلبی و عروقی، بیماری فشار خون، دیابت، سکته های قلبی و مغزی و … اشاره کرد.

عمل اسلیو معده در ترکیه
عمل اسلیو معده در ترکیه

به همین دلیل چنین افرادی در تلاش هستند که بتوانند به منظور کاهش وزن خود اقدامات لازم را انجام دهند تا به وزن دلخواه خود برسند و از بروز بیماری های مختلف جلوگیری نمایند.

به همین دلیل ما قصد داریم در این مقاله به بررسی یکی از روش های درمان چاقی به نام جراحی اسلیو معده بپردازیم که جراحی چاقی از بهترین روش های درمانی آن می باشد.

به مزایای جراحی چاقی خواهیم پرداخت و در نهایت به بررسی یکی از بهترین روش های جراحی چاقی یعنی عمل اسلیو معده می پردازیم و به موضوع اصلی مقاله یعنی عمل اسلیو معده در ترکیه خواهیم پرداخت.

همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی چاقی و عمل اسلیو معده با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید.

دکتر سلیمی، معتبرترین و بهترین متخصص در حوزه انواع جراحی چاقی به ویژه عمل اسلیو معده به شمار می آید. به همین دلیل، توصیه اکید می شود افرادی که قصد عمل اسلیو معده در ترکیه را دارند، به ایران آمده و تحت نظر دکتر سلیمی قرار بگیرند.

توصیه می کنیم در کنار مطالعه این مقاله، مقاله عمل اسلیو معده در گرگان را مطالعه کنید.

مزایای عمل اسلیو معده در ترکیه چیست؟

عمل اسلیو معده صرفا به کاهش وزن کمک نخواهد کرد، بلکه دارای مزیت های فراوانی می باشد و به همین دلیل به یکی از بهترین روش های کاهش وزن تبدیل شده است. از جمله مزایای جراحی اسلیو معده عبارتند از:

 • کاهش میزان ترشح هورمون گرسنگی، باعث کاهش اشتها خواهد شد.
 • جراحی اسلیو معده، یک جراحی کم عارضه و با کمترین تهاجم می باشد که یک مزیت عمده محسوب می شود.
 • در جراحی اسلیو معده، نیازی به محدودیت های غذایی شدیدی نخواهد بود.
 • در جراحی اسلیو معده، میزان جراحت و زخم ایجاد شده بسیار کم می باشد.
 • جراحی اسلیو معده دارای کوتاه ترین دوره نقاهت می باشد.
 • یکی از بهترین و سریع ترین روش های کاهش وزن، جراحی اسلیو معده می باشد.
 • جراحی اسلیو معده باعث درمان بیماری های مرتبط با چاقی خواهد شد.
مزایای عمل جراحی اسلیو معده چیست؟
مزایای عمل جراحی اسلیو معده چیست؟
ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

چاقی چیست؟

علائم چاقی چیست؟

دلایل به وجود آمدن چاقی چیست؟

عوامل خطر چاقی چیست؟

مشکلات مربوط به چاقی چیست؟

جراحی چاقی چیست؟

هدف از جراحی چاقی چیست؟

جراحی اسلیو معده چیست؟

اسلیو معده چگونه عمل می‌کند؟

هدف از انجام جراحی اسلیو چیست؟

چه کسانی باید جراحی اسلیو معده انجام دهند؟

عمل اسلیو معده در ترکیه توسط جراح اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

بعد از جراحی اسلیو معده چه اتفاقی می افتد؟

میزان کاهش وزن پس از کوچک کردن معده با جراحی اسلیو معده چقدر است؟

مزایای عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

با عمل کوچک کردن معده، کدام بیماری ها بهبود پیدا می کنند؟

مدت زمان دوره نقاهت پس از جراحی اسلیو معده چقدر است؟

زندگی پس از عمل جراحی اسلیو معده چگونه است؟

عمل اسلیو معده در ترکیه چیست؟

نتیجه گیری

 

چاقی چیست؟

چاقی می تواند یک بیماری باشد که پیچیدگی های خاص خود را دارد. به بیانی دیگر، از تجمع بیش از حد چربی ها در بدن، چاقی حاصل خواهد شد.

چاقی صرفا باعث ناموزونی اندام بدن نخواهد شد، بلکه می تواند باعث بروز بیماری های مختلفی شود که می تواند سلامت انسان را در معرض خطر قرار دهد. بیماری هایی مانند بیماری های قلبی، فشار خون، دیابت، انواع سرطان ها می تواند از بیماری هایی باشد که به دلیل چاقی مفرط پدید آمده است.

دلایل مختلفی نیز باعث خواهد شد که فرد، مبتلا به بیماری چاقی شود و این عوامل می تواند از عوامل ژنتیکی آمده باشد یا می تواند بر اثر سبک زندگی نادرست و مصرف غذاهای ناسالم آمده باشد.

افرادی که مبتلا به بیماری چاقی هستند، می توانند با کاهش وزن خود، کمک بسیار فراوانی برای پیشگیری بیماری های مختلف نمایند و از بروز مشکلات جدی خودداری کنند.

روش های مختلفی نیز وجود دارد که می توان به عنوان کاهش وزن مورد استفاده قرار داد که از جمله آنان، استفاده از رژیم های غذایی، افزایش فعالیت بدنی، تغییرات رفتاری و جراحی چاقی نام برد.

شاید به جرات بتوان گفت که یکی از بهترین گزینه های درمان بیماری چاقی، جراحی چاقی به خصوص عمل اسلیو معده می باشد که ما در این مقاله به بررسی همین موضوع خواهیم پرداخت.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین دکتر اسلیو معده در یزد دیدن کنید.

معیار چاق بودن یک فرد بر اساس شاخص توده بدنی سنجیده خواهد شد

معیار چاق بودن یک فرد بر اساس شاخص توده بدنی سنجیده خواهد شد. این معیار نسبت وزن و قد را به سن، مورد سنجش قرار خواهد داد که طبق بررسی های انجام شده، افرادی که شاخص توده بدنی آنان از 30 بیشتر باشد، جزو افراد چاق محسوب می شوند. عوامل مختلفی نیز در اندازه گیری این شاخص دخالت دارند.

عواملی مانند سن، جنسیت، نژاد، توده های عضلانی، می تواند شاخص توده بدنی را تحت تاثیر خود قرار داده و این شاخص ها را افزایش دهد. همچنین نکته ی قابل ذکر این است که شاخص توده بدنی، تفاوتی بین چربی های اضافی بدن با توده های استخوانی و عضلانی قائل نخواهد شد و هیچ آمار دقیقی در مورد توزیع چربی ها در نقاط مختلف بدن نخواهد داد.

با تمام این تفاسیر، شاخص توده بدنی باعث سنجش میزان چاقی فرد خواهد شد و راهی برای نشان دادن شدت چاقی می باشد.

شما می توانید برای اندازه گیری شاخص توده بدنی خود و همچنین مشاوره و راهنمایی به منظور جراحی چاقی، به جناب آقای دکتر مهدی سلیمی مراجعه نمایید.

حال در ادامه مقاله عمل اسلیو معده در ترکیه، به علائم چاقی خواهیم پرداخت.

علائم چاقی

همان طور که گفته شد، بیماری چاقی زمانی بروز خواهد کرد که شاخص توده بدنی از عدد 30 بالاتر رفته باشد. این شاخص بر اساس وزن و قد به دست خواهد آمد. از آنجایی که در مبحث قبلی به آن اشاره شد، شاخص توده بدنی، تفاوتی بین چربی و عضلات و استخوان ها قائل نخواهد شد.

یعنی ممکن است یک فرد ورزشکار دارای عضلات ورزیده و پر حجم باشد و به دلیل بالا بودن شاخص توده بدنی فرد، این فرد جزو افراد چاق به حساب بیاید در صورتی که ممکن است بدن او دارای مقدار اندکی از چربی باشد. پس می توان گفت که مهمترین علائم چاقی یک فرد، بالا بودن شاخص توده بدنی یا همان BMI می باشد.

دلایل به وجود آمدن چاقی

ممکن است عواملی غیر قابل کنترل مانند ژنتیک و یا هورمونی، بر چاقی تاثیر بگذارد.

اما عواملی مانند سیستم متابولیسمی بدن، عادت های رفتاری نادرست، رژیم غذایی ناسالم، عدم ورزش و تحرک و … می تواند از دلایل به وجود آمدن چاقی باشد که فرد را مجاب کند به سراغ درمان چاقی خود از جمله عمل اسلیو معده در ترکیه برود.

به طور کلی اگر فرد میزان کالری دریافتی روزانه خود را افزایش دهد و در عین حال از ورزش و تحرکات بالا بهره نبرد، باعث بروز بیماری چاقی خواهد شد. دلایلی ممکن است باعث ایجاد احساس گرسنگی شدید در این افراد شود که از جمله آن استرس و اضطراب بیش از حد می باشد که باعث ترشح هورمون گرسنگی می شود و فرد در عین مصرف غذا، باز هم احساس گرسنگی می کند که همین امر باعث به وجود آمدن چاقی خواهد شد.

دلایل به وجود آمدن چاقی
دلایل به وجود آمدن چاقی

عوامل خطر چاقی

معمولاً ترکیبی از علل و عوامل موثر، باعث چاقی می‌شود:

عوامل به وجود آمدن بیماری چاقی می تواند متفاوت باشد که با توجه به شرایط فرد گفته خواهد شد. از جمله عوامل ایجاد چاقی شامل موارد زیر است:

عوامل خطر چاقی
عوامل خطر چاقی

ارث و تأثیرات خانوادگی

یکی از مهمترین فاکتورهای چاقی در افراد، عوامل مربوط به ژنتیک و وراثت می باشد. ژن هایی که از والدین به فرد می رسد، می تواند بر میزان تجمع چربی ها موثر باشد و یکی از مهمترین دلایل ایجاد چاقی خواهد بود.

در بدن انسان، میزان کالری دریافتی و کالری مصرفی باید در حد تعادل باشد که این عدم تعادل می تواند باعث بروز مشکلات جدی شود که یکی از مهمترین عوامل عدم تعادل در این موضوع، مبحث ژنتیک خواهد بود.

همچنین در محیط خانواده، عادت های بد غذایی می تواند بر میزان افزایش وزن موثر باشد و از آنجایی که اعضای خانواده به صورت مشابه مصرف غذایی دارند، همین عامل می تواند باعث به وجود آمدن چاقی و بیماری های مختلف شود.

انتخاب‌های سبک زندگی

داشتن رژیم غذایی نادرست و ناسالم می تواند باعث ورود کالری زیاد به بدن انسان شود. همچنین عدم مصرف میوه و سبزیجات هم می تواند در این عامل تاثیراتی بر جای بگذارد.

استفاده از نوشیدنی های پرکالری و دارای مواد قندی زیاد می تواند از عوامل چاقی باشد. افرادی که به مصرف نوشابه های انرژی زا علاقه دارند و نوشیدنی های پرکالری مصرف می نمایند، افزایش وزن شدیدی را به مرور زمان در خود مشاهده می نمایند.

عدم تحرک و عدم فعالیت های ورزشی می تواند در تجمع چربی ها در بدن موثر باشد. از آنجایی که کالری روزانه باید در بدن مصرف شود، عدم تحرک کافی می تواند در عدم مصرف کالری موثر باشد و کالری های اضافی به صورت چربی در بدن ذخیره خواهد شد که همین امر می تواند باعث به وجود آمدن چاقی مفرط در افراد شود.

بیماری‌های خاص و داروها

در بعضی از افراد، چاقی را می‌توان به دنبال یک علت پزشکی یافت مانند سندرم پرادر- ویلی، سندرم کوشینگ و سایر شرایط. مشکلات پزشکی مانند آرتروز نیز می‌تواند سبب کاهش فعالیت شود که در نهایت ممکن است منجر به افزایش وزن شود.

در برخی از افراد ممکن است بر اثر مصرف داروهای خاص، اضافه وزن ایجاد شود. همچنین ممکن است به دلیل وجود برخی بیماری های خاص در بدن انسان، عوارض خاصی به سراغ فرد بیاید که یکی از این عوارض، چاقی می باشد. مشکلات ستون فقرات باعث عدم تحرک می شود که در نتیجه آن باعث افزایش وزن می گردد.

همچنین مصرف داروهای استروئیدی مانند کورتون و … می تواند در ایجاد چاقی موثر بوده و باعث بروز بیماری های دیگری نیز گردد. چنین افرادی لازم است از طریق رژیم غذایی یا جراحی چاقی و عمل اسلیو معده در ترکیه، اقدام به لاغری خود نمایند. در چنین مواردی بهتر است که به شهر تهران آمده و تحت نظر یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی قرار بگیرند.

مسائل اجتماعی و اقتصادی

مسائل مربوط به اجتماع و جامعه می تواند یکی از مهمترین دلایل به وجود آمدن اضافه وزن در افراد باشد. عوامل اجتماعی و اقتصادی می تواند باعث بروز استرس و اضطراب در افراد شود که همین امر می تواند باعث بروز چاقی شدید در افراد شود.

همچنین مسائل اقتصادی و مشکلات مالی می تواند دلیل دیگری بر چاقی باشد. زیرا در صورت داشتن توانایی مالی کم، شاید نتوان اقدام به مصرف برخی غذاهای سالم و یا ورزش نمود که همین امر می تواند به صورت مستقیم در ایجاد چاقی موثر باشد.

سن

چاقی می تواند در همه سنین اتفاق بیفتد و هیچ محدودیت سنی ندارد. با افزایش سن، میزان تغییرات هورمونی در بدن افزایش خواهد یافت و کم تحرکی هم می تواند مزید بر علت شود که اضافه وزن شدیدی را به وجود بیاورد. با افزایش سن، میزان عضله ها در بدن کاهش پیدا می کند و همچنین با افزایش سن، سرعت متابولیسم و سوخت و ساز بدن کاهش خواهد یافت که همه این عوامل دست به دست هم می دهد که فرد دچار مشکلات اضافه وزن و چاقی شود.

در چنین مواردی، بهتر است تحرک زیاد داشته باشید تا دچار افزایش وزن نشوید. بیشترین سنین استفاده از جراحی اسلیو معده، در سنین میانسالی به بالا می باشد که این آمار، نشاندهنده نرخ بالای افزایش وزن در سنین بالا می باشد.

عوامل دیگر

یکی دیگر از عوامل ایجاد چاقی، بارداری می باشد. خانم های باردار در دوران حاملگی خود، دچار اضافه وزن می شوند که این امر طبیعی می باشد. بعد از دوران بارداری، برای کاهش وزن باید اقدامات موثری نیز انجام داد که شاید کمی مشکل به نظر برسد اما می تواند با رعایت موارد مراقبتی و غذایی اقدام به لاغری نمود. یکی از راحت ترین روش های کاهش وزن در مادران، شیردهی به نوزاد می باشد.

افرادی که اقدام به ترک سیگار می نمایند، در معرض افزایش وزن می باشند. مصرف دخانیات که باعث اخلال در سلامتی فرد می شود، با ترک آن، فرد اضافه وزن را تجربه می نماید و لازم است برای کاهش وزن بعد از ترک سیگار اقدامات لازم را انجام دهد.

کمبود خواب یکی از شایع ترین عوامل به وجود آورنده چاقی می باشد که باعث تغییر در مکانیزم و کارکرد هورمون های بدن خواهد شد. یکی از اختلال های به وجود آمده بر اثر بیخوابی، افزایش اشتها و افزایش میل به مصرف غذا می باشد. استفاده بی رویه از غذا می تواند باعث بروز مشکلات جدی شود.

استرس و اضطراب می تواند باعث ایجاد افزایش وزن شود

استرس و اضطراب می تواند باعث ایجاد افزایش وزن شود. استرس بر سلامت جسمی و روحی فرد تاثیرات منفی دارد که این امر می تواند باعث شود فرد میل به غذای بیشتری داشته باشد و با مصرف غذاهای پرکالری، باعث چاقی خود شود.

اخلال در عملکرد باکتری های روده می تواند باعث افزایش وزن شود. باکتری های موجود در روده باعث می شود که عمل دفع غذا صورت بگیرد و غذاها را جذب خود نماید. با اخلال در عملکرد چنین باکتری هایی ممکن است در عملکرد جذب و دفع غذا مشکلی ایجاد شود و در نهایت امر، منجر به انباشته شدن چربی ها در بدن خواهد شد.

استرس و اضطراب می تواند باعث ایجاد افزایش وزن شود
استرس و اضطراب می تواند باعث ایجاد افزایش وزن شود

استفاده از رژیم های غذایی نادرست یا به طور ساده استفاده از روش های نادرست برای کاهش وزن می تواند بر افزایش وزن موثر باشد. به همین دلیل توصیه می شود در چنین مواردی، به سراغ یکی از بهترین روش های درمان چاقی یعنی جراحی چاقی و عمل اسلیو معده رفت تا بتوان اقدام به درمان چاقی خود نمود.

جراحی چاقی و عمل اسلیو معده، امروزه از محبوبیت بالایی برخوردار است و بسیاری از پزشکان این حوزه اقدام به جراحی چاقی می نمایند. عمل اسلیو معده در همه جای دنیا انجام می شود که یکی از این کشورها، کشور ترکیه می باشد که عمل اسلیو معده در ترکیه بسیار زبانزد شده است.

اما بهتر است در چنین مواقعی به کشورهای خارجی سفر نکرد و بهتر است برای انجام چنین جراحی های پیچیده ای به پزشکی متخصص مراجعه کرد که در کشور ما و در شهر تهران یکی از بهترین متخصصین این حوزه مشغول به فعالیت است که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی از بهترین متخصصان حوزه جراحی چاقی و عمل اسلیو معده می باشد.

مشکلات مربوط به چاقی

همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد، بیماری چاقی می تواند باعث بروز بیماری های مختلفی از جمله دیابت نوع دوم، مشکلات فشار خون، مشکلات قلبی و عروقی و انواع سرطان ها شود.

بنابراین می توان گفت که افراد دارای شاخص توده بدنی بالا، باید اقدام به درمان مشکلات چاقی خود نمایند تا بتوانند علاوه بر درمان بیماری چاقی، از بروز بیماری ها و مشکلات مرتبط با چاقی جلوگیری نمایند. ما در موارد زیر به بررسی مشکلات مربوط به چاقی خواهیم پرداخت:

بیماری کبد چرب

یکی از مشکلات مربوط به چاقی، انباشته شدن چربی ها در بدن می باشد که بیشترین میزان انباشتگی چربی ها در قسمت کبد خواهد بود که عارضه کبد چرب را به وجود می آورد. اضافه وزن در سنین بالا می تواند باعث بروز چنین عارضه ای شود. اکثر افرادی که به کبد چرب دچار هستند، دچار معضل چاقی و اضافه وزن می باشند.

دیابت نوع دوم

داشتن چربی های اضافه در بدن می تواند باعث شود که بدن در مقابل ترشح انسولین مقاومت نشان دهد و این مقاومت باعث بروز مشکلات قند خون و افزایش میزان قند خون خواهد شد که رایج ترین و بیشترین بیماری مربوط به آن، دیابت نوع دوم می باشد.

افرادی که مبتلا به دیابت نوع دوم هستند، اکثرشان دچار اضافه وزن و چاقی می باشند و یکی از عوامل اصلی به وجود آمدن دیابت، همین معضل چاقی می باشد. مشکلات قند خون و دیابت می تواند باعث بروز سکته های قلبی و مغزی در فرد شود.

فشار خون بالا

چاقی زیاد باعث تجمع چربی در بخش های مختلف بدن می شود و حتی می تواند در سیستم خونرسانی به اعضای بدن اختلال ایجاد کند. در چنین مواقعی، قلب با نیروی بیشتری خون پمپاژ خواهد کرد و به همین دلیل ممکن است به رگ های خونی فرد آسیب وارد شود و در نتیجه این امر، باعث بروز مشکلات فشار خون خواهد شد.

بیشترین عارضه مربوط به چاقی مربوط به فشار خون بالا می باشد و چنین افرادی لازم است که اقدامات لازم را به منظور درمان چاقی خود و درمان فشار خون بالای خود نمایند.

بیماری کلیوی

از آنجایی که وظیفه اصلی کلیه، تصفیه خون می باشد، مشکلات مربوط به چاقی باعث بروز بیماری های فشار خون و دیابت خواهد شد و همچنین تجمع چربی ها در بدن باعث می شود که کلیه انسان، عملکرد درستی در فرایند تصفیه از خود نشان ندهد.

در این صورت مشکلات مختلفی در بدن از جمله مشکل در دفع ادرار به وجود می آید. با این تفاسیر می توان گفت که یکی از عوامل به وجود آمدن مشکلات کلیوی، تجمع چربی در بافت های بدن و چاقی مفرط می باشد و بهترین کار برای درمان این گونه افراد، استفاده از جراحی اسلیو معده می باشد که می تواند تحت نظر پزشک متخصص از جمله جناب آقای دکتر مهدی سلیمی انجام شود و مشکلات مربوط به چاقی درمان شود.

سرطان

ایجاد سرطان هایی مانند سرطان سینه، سرطان روده بزرگ، سرطان کلیه، می تواند بر اثر افزایش وزن رخ دهد. افرادی که از چاقی رنج می برند، با تجمع سلول های چربی همراه هستند.

این تجمع چربی ها باعث تولید هورمون هایی می شود که باعث تداخل در عملکرد سلول های بدن می گردد و این امر باعث به وجود آمدن تومورهای سرطانی در بدن خواهد شد که می تواند از نوع خوش خیم یا بدخیم باشد. استفاده از روش های مختلفی از جمله جراحی اسلیو معده می تواند از ابتلا به انواع سرطان ها جلوگیری نماید.

وقفه تنفسی در خواب

اضافه وزن و انباشتگی چربی در بدن باعث می شود که فرد در هنگام تنفس دچار مشکل شود. این اختلال تنفسی بیشتر در مواقع خواب دیده می شود که خر خر کردن و خر و پف از شایع ترین مشکلات مربوط به آن می باشد.

وقفه های تنفسی در هنگام خواب می تواند باعث شود که فرد، خواب خوب و با کیفیتی را تجربه نکند و این باعث ایجاد مشکلات در رفتار فرد و حتی باعث بیماری های قلبی خواهد شد و در عملکرد روزانه فرد مشکلاتی به وجود می آورد.

مشکلات تنفسی

ایجاد اضافه وزن و چاقی می تواند باعث اخلال در عملکرد ریه ها شود و در هنگام تنفس، فرد دچار مشکل شود و اکسیژن کافی به بدن نرسد. دلیل اخلال در عملکرد تنفسی، به خاطر تجمع چربی ها در بدن می باشد که بر ریه های فرد تاثیرات منفی خواهد گذاشت. چنین افرادی حتی در حین انجام فعالیت های عادی دچار تنگی نفس خواهند شد و نخواهند توانست در امور روزمره خود به صورت عادی رفتار کنند و حال عمومی آنان روز به روز وخیم تر خواهد شد.

آرتروز

چاقی و اضافه وزن باعث خواهد شد که به ستون فقرات بدن فشارهای جدی وارد شود. زیرا با افزایش وزن، میزان فشار وارد شده بر ستون فقرات افزایش خواهد یافت تا بتواند وزن بدن را تحمل کند.

این فشار باعث بروز بیماری آرتروز در نواحی مختلف خواهد شد. عدم تحرک در افراد چاق می تواند مزید بر علت باشد تا فرد به آرتروز مبتلا شود. در چنین افرادی که از چاقی بسیار شدید رنج می برند، تنها راه برای حل مشکل آنان، جراحی اسلیو معده می باشد که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی از جمله بهترین متخصصین این حوزه می باشد.

کلسترول بالا

داشتن یک سبک غذایی درست و سالم و انجام ورزش می تواند در کنترل کلسترول خون موثر باشد. با افزایش وزن و چاقی، چنین سبک زندگی از حالت عادی خارج خواهد شد و باعث بروز بیماری هایی مانند بیماری کلسترول خون می شود. به همین دلیل به چنین افرادی توصیه می شود که از روش های درمانی درست و اصولی در راستای درمان بیماری چاقی و به مراتب کلسترول بالای خود نمایند.

حال در مقاله عمل اسلیو معده در ترکیه که از چاقی و مشکلات مربوط به آن سخن گفتیم، به سراغ بررسی یکی از بهترین روش های درمانی چاقی یعنی جراحی چاقی خواهیم رفت و در ادامه به بررسی عمل اسلیو معده در ترکیه خواهیم پرداخت.

کلسترول بالا
کلسترول بالا

جراحی چاقی چیست؟

در این مقاله به صورت مکرر در مورد جراحی چاقی گفته شد و حال می خواهیم بدانیم که جراحی چاقی چیست و چه اهدافی را دنبال خواهد کرد.

جراحی چاقی فرایندی می باشد که به ایجاد تغییرات ساختاری در دستگاه گوارش می پردازد و مکانیزمی را پیاده سازی می کند که باعث جذب کالری کمتر در بدن شود و در نهایت امر باعث کاهش وزن خواهد شد.

چنین فرایندی نیز باعث می شود که در حجم دستگاه گوارش فرد، تغییرات اساسی ایجاد شود که این تغییرات باعث ایجاد کاهش وزن سریع در کمترین زمان خواهد شد.

جراحی چاقی چیست؟
جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی برای افرادی توصیه می شود که دارای اضافه وزن شدیدی می باشند و از مشکلات مربوط به آن رنج می برند. جراحی چاقی که با روش های مختلفی از جمله جراحی اسلیو معده انجام می شود، باعث خواهد شد که فرد با کمترین عوارض به وزن ایده آل خود برسد

و همچنین امکان بازگشت چاقی به حداقل خواهد رسید. یکی از بهترین متخصصان حوزه جراحی چاقی از جمله جراحی اسلیو معده، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد که می تواند راهنمایی های لازم را در این مورد انجام دهد.

هدف از جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی، اهداف خاصی را دنبال می کند که از مهمترین آن، کاهش وزن سریع و بدون عارضه می باشد. از آنجایی که روش هایی مانند رژیم غذایی، ورزش و … نمی تواند کارایی جراحی چاقی را داشته باشد، امروزه از این روش درمانی در تمام نقاط جهان استفاده می شود که یکی از آنان عمل اسلیو معده در ترکیه می باشد.

جراحی چاقی باعث خواهد شد که فرد به اندام ایده آل خود دست پیدا کند و همچنین در درمان بسیاری از بیماری های مرتبط به چاقی موثر می باشد. جراحی چاقی باعث افزایش اعتماد به نفس خواهد شد که این امر می تواند باعث حضور بیشتر فرد در جامعه برای انجام فعالیت های مختلف شود.

هدف از جراحی چاقی چیست؟
هدف از جراحی چاقی چیست؟

افرادی که اقدام به جراحی چاقی می نمایند، احساس رضایت بیشتری دارند و از سلامتی جسمی و روحی بالایی برخوردار خواهند شد.

لازمه انجام چنین جراحی هایی، استفاده از یک پزشک مجرب و باتجربه می باشد که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی از جمله بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی و جراحی اسلیو معده می باشد. پس بهتر است برای انجام جراحی چاقی و جراحی اسلیو، به تهران مراجعه کرده و به دکتر سلیمی مراجعه فرمایید.

جراحی اسلیو معده چیست؟

جراحی اسلیو معده یکی از جدیدترین روش های جراحی چاقی می باشد که امروزه از محبوبیت بالایی برخوردار است. در این جراحی که به وسیله دستگاه لاپاراسکوپی انجام می شود، حدود 70 الی 80 درصد حجم معده برداشته خواهد شد. این روش جراحی از کمترین تهاجم بهره می برد و می تواند در زمینه کاهش وزن بیماران، کمک فراوانی نماید.

جراحی اسلیو معده چیست؟
جراحی اسلیو معده چیست؟

در اسلیو معده، کمترین تهاجم صورت می گیرد و سعی در انجام پیچیده ترین عمل در کمترین زمان و کمترین جراحت می باشد. جراحی اسلیو معده باعث خواهد شد که فرد نسبت به حالت گذشته، غذای کمتری نیز مصرف کند و سریعا احساس سیری نماید.

زیرا حجم معده از حالت قبلی کمتر شده است که دلیل آن هم این است که فرد با مصرف مقدار کمی غذا، سیر شود. یکی از بهترین جراحان حوزه جراحی چاقی به خصوص جراحی اسلیو معده، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد که شما می توانید به ایشان مراجعه کرده و امور درمانی خود را به ایشان واگذار نمایید.

اسلیو معده چگونه عمل می‌کند؟

جراحی اسلیو معده، ابتدا در فرد محدودیت های روانی ایجاد خواهد کرد.

یعنی فرد صرفا می تواند غذای بسیار کمی مصرف کند که این امر می تواند در کاهش وزن بسیار موثر باشد. انجام چنین عمل جراحی، این بار روانی را در فرد ایجاد می کند که دیگر نیازی به مصرف زیاد مواد غذایی ندارد و همین امر باعث می شود که کاهش وزن سریعی را تجربه کند.

اشتهای فرد

از جمله عملکردهای دیگری که اسلیو معده ایجاد می کند، در اشتهای فرد می باشد و عملا حالت فیزیکی و درونی بیمار را تغییر خواهد داد. یعنی بیمار بعد از جراحی اسلیو معده، از حجم بسیار کمی از معده برخوردار است.

زیرا نزدیک 80 درصد از معده توسط این جراحی برداشته می شود. این کاهش حجم معده باعث می شود که هورمون های مربوط به گرسنگی کمتر ترشح شوند و فرد کمتر احساس گرسنگی داشته باشد. در واقع عمل اسلیو معده، تعادل هورمونی در بدن ایجاد می کند که می تواند بسیار در زمینه کاهش وزن مفید باشد.

فرد بیمار باید از مدت ها قبل از جراحی تحت نظر پزشک متخصص باشد تا بتواند در مدت زمان باقیمانده قبل از عمل، مقداری کاهش وزن داشته باشد. سپس بعد از جراحی اسلیو، باقیمانده اضافه وزن خود را از دست دهد.

اشتهای فرد
اشتهای فرد

این فرایند ممکن است 6 ماه تا یک سال زمانبر باشد تا فرد به وزن ایده آل خود برسد. بنابراین صبور بودن شرط اول جراحی اسلیو می باشد. زیرا نمی توان یک شبه به کاهش وزن سریع رسید.

چنین جراحی هایی در اکثر نقاط دنیا انجام می شود که از جمله آن ها عمل اسلیو معده در ترکیه می باشد.

اما لازم است که بدانید برای بیمارانی که ساکن ایران می باشند، بهتر است از پزشکان داخلی استفاده شود و به خصوص به شهر تهران مراجعه کرده و به یکی از بهترین متخصصین جراحی اسلیو معده یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی مراجعه نمایند. حتی توصیه اکید می شود که از ترکیه نیز به تهران آمده و تحت نظر دکتر سلیمی قرار بگیرند.

هدف از انجام جراحی اسلیو چیست؟

جراحی اسلیو معده دو هدف عمده را دنبال خواهد کرد که این دو هدف عبارتند از:

 • کاهش حجم معده که به مراتب باعث کاهش حجم غذای دریافتی خواهد شد.
 • کاهش میزان جذب مواد غذایی در بدن به دلیل دور زدن دستگاه گوارش که مستقیما وارد مرحله دفع خواهد شد.

نتیجه به دست آمده از دو هدف ذکر شده این است که فرد می تواند کاهش وزن را تجربه کند که مهمترین هدف جراحی اسلیو معده خواهد بود. جراحی اسلیو معده باعث می شود که فرد میل کمتری به مصرف مواد غذایی داشته باشد و همین امر باعث می شود که کالری دریافتی توسط بدن کاهش پیدا کند که می تواند باعث فرایند چربی سوزی و لاغری شود.

هدف از انجام جراحی اسلیو چیست؟
هدف از انجام جراحی اسلیو چیست؟

چه کسانی باید جراحی اسلیو معده انجام دهند؟

از آنجایی که جراحی اسلیو معده هیچ گونه محدودیتی ندارد، اما ممکن است برخی از افراد نیازی به عمل اسلیو نداشته باشند. اما اگر فردی روش های دیگری را امتحان کرد و به نتیجه نرسید، سپس می تواند از بهترین روش لاغری یعنی جراحی اسلیو استفاده کند.

اولین قدم برای جراحی اسلیو معده این است که بیمار به پزشک متخصص مراجعه کند که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی از جمله متخصصین خبره این حوزه می باشد. بعد از مراجعه به پزشک، لازم است که مشورت های لازم با پزشک صورت گیرد و تمامی سوابق پزشکی فرد مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت آزمایشات لازم برای اندازه گیری شاخص توده بدنی فرد انجام گیرد.

لازم است که فرد در طول دوران قبل از عمل و دوران بعد از عمل، به صورت مداوم با پزشک متخصص خود در ارتباط باشد و دائما تحت نظر پزشک قرار گیرد. زیرا بعد از جراحی لازم است که مراقبت های غذایی و رفتاری مختلفی نیز انجام شود که همه این کارها تحت نظر پزشک متخصص جراحی چاقی انجام خواهد گرفت.

عموما افرادی که شاخص توده بدنی آن ها 40 به بالا باشد، می توانند جراحی اسلیو معده انجام دهند

عموما افرادی که شاخص توده بدنی آن ها 40 به بالا باشد، می توانند جراحی اسلیو معده انجام دهند و از اولویت های اصلی جراحی می باشند و لازم است اقدامات لازم در این مورد صورت گیرد.

همچنین از دیگر افرادی که مستعد انجام عمل اسلیو می باشند، افرادی هستند که دچار بیماری های مرتبط با چاقی از جمله دیابت نوع دو، کبد چرب، بیماری های قلبی و عروقی، کلسترول بالا و … می باشند.

چنین افرادی حتی قادر به انجام امور روزانه خود نخواهند بود به همین دلیل بهتر است چنین افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند، به سراغ عمل اسلیو معده بروند که بهترین روش درمان بیماری چاقی و درمان بیماری های مرتبط با چاقی می باشد.

از لحاظ سنی هم می توان گفت که افراد بالای 18 سال می توانند از این جراحی استفاده کنند و تا رده 50 سالگی هم می توان بدون مشکل از عمل اسلیو معده استفاده کرد و از تاثیرات آن بهره مند شد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انجام عمل اسلیو معده و شرایط آن، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید.

 عمل اسلیو معده در ترکیه توسط جراح اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

از جمله عوامل به وجود آورنده چاقی مفرط، افزایش اشتها و مصرف مواد غذایی بیش از اندازه می باشد و افرادی که دچار اضافه وزن شدید می باشند، باید در مصرف مواد غذایی خود تجدید نظر نمایند و این کار صورت نخواهد گرفت مگر با ایجاد تغییرات ساختاری در سیستم گوارشی به خصوص معده. جراحی اسلیو معده نیز به حل این مشکل پرداخته است.

در این روش جراح،ی با برداشته شدن قسمت زیادی از معده، فرد کمتر احساس گرسنگی خواهد کرد و معده فرد به شکل لوله باریکی در خواهد آمد. از آنجایی که با تغییرات اعمال شده، فرد کمتر دچار گرسنگی می شود، باعث می شود که فرد میل کمتری به غذا داشته باشد و با مصرف مقدار کمی از آن، احساس سیری نماید. جراحی اسلیو معده به صورت مستقیم با هورمون گرسنگی سر و کار دارد و باعث ترشح کمتر آن خواهد شد.

 عمل اسلیو معده در ترکیه توسط جراح اسلیو معده چگونه انجام می شود؟
عمل اسلیو معده در ترکیه توسط جراح اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

عمل اسلیو معده، توسط دستگاه لاپاراسکوپی انجام خواهد شد. بدین صورت که چندین حفره کوچک بر شکم بیمار ایجاد شده و لوله های باریکی نیز وارد شکم بیمار خواهد شد و پزشک متخصص با تجربه و مهارت خود اقدام به برداشتن بخش بزرگی از معده فرد خواهد نمود.

این فرایند باعث می شود که حجم معده کاهش پیدا کرده و نهایت امر باعث می شود فرد بتواند در طی مدت زمانی، کاهش وزن سریعی را تجربه نماید.

بعد از جراحی اسلیو معده، چه اتفاقی می افتد؟

بعد از جراحی اسلیو معده، با توجه به تشخیص پزشک مشخص خواهد شد که چه مدت زمانی باید در بیمارستان بستری بود. اما به طور عمومی در صورت نبود مشکل، بعد از گذشت 24 ساعت از جراحی، بیمار مرخص می شود.

در طول دو هفته اول بعد از جراحی، لازم است که اقدامات غذایی اصولی انجام داد و رژیم غذایی مایعات را در دستور کار قرار داد. در طول هفته بعد هم می توان غذاهای دیگری را به مایعات اضافه کرد و مصرف کرد.

در طول این دوره، فرد به صورت عمومی حال خوبی را تجربه می کند که مهمترین آن، کاهش اشتها و احساس سیری می باشد. همچنین در طول مصرف غذا باید به آرامی غذا خورده شود و جویده شود تا معده بتواند به راحتی فرایند هضم را انجام دهد.

افرادی که جراحی اسلیو معده انجام می دهند، ممکن است با کمبود ویتامین ها و مواد معدنی مختلف روبرو شوند که این امر طبیعی بوده است. زیرا هر عمل جراحی دارای دوران نقاهت مربوط به خود می باشد.

به همین دلیل لازم است که برای جبران کمبود ویتامین ها و مواد معدنی، از مکمل های ویتامینی و قرص های ویتامینی استفاده کرد که پزشک متخصص می تواند در این زمینه راهنمایی های لازم را انجام دهد.

با جبران ویتامین ها و مواد معدنی، حال عمومی فرد رو به بهبودی خواهد رفت و در عین حال می تواند کاهش وزن اصولی را تجربه کند و در طی مدت زمانی کوتاه، به وزن ایده آل خود برسد.

لازمه نتیجه بخش بودن عمل اسلیو معده، رعایت نکات غذایی و مراقبتی و همچنین توجه به دستورات و تجویزهای پزشک می باشد که یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی و عمل اسلیو معده، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد.

شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده در ترکیه می باشید.

میزان کاهش وزن پس از کوچک کردن معده با جراحی اسلیو معده چقدر است؟

به طور عمومی، میزان کاهش وزنی که افراد بعد از عمل اسلیو معده تجربه می کنند، بین 50 الی 80 درصد اضافه وزن خود می باشد. برخی از بیماران ممکن است درصد بیشتر و یا حتی کمتری را تجربه کنند که این درصدها بستگی به شرایط جسمی بیمار و میزان مراقبت های بعد از جراحی خواهد داشت.

میزان کاهش وزن پس از کوچک کردن معده با جراحی اسلیو معده چقدر است؟
میزان کاهش وزن پس از کوچک کردن معده با جراحی اسلیو معده چقدر است؟

با بررسی های انجام شده نسبت به عمل اسلیو معده و مزایای آن، می توان دریافت که در طول مدت 6 ماه می توان به وزن ایده آل رسید و با کمی صبوری به خرج دادن و رعایت نکات غذایی و مراقبتی می توان به این امر مهم دست پیدا کرد و در نهایت به زندگی عمومی خود بازگشت.

با عمل کوچک کردن معده، کدام بیماری ها بهبود پیدا می کنند؟

جراحی اسلیو معده یکی از جدیدترین جراحی های مدرن می باشد که در تمام نقاط دنیا انجام می شود که از جمله آن می توان به عمل اسلیو معده در ترکیه اشاره کرد.

با عمل کوچک کردن معده، کدام بیماری ها بهبود پیدا می کنند؟
با عمل کوچک کردن معده، کدام بیماری ها بهبود پیدا می کنند؟

مطالعات و بررسی های مختلفی نیز در مورد جراحی اسلیو معده انجام شده است که این تحقیقات نشان می دهد که جراحی اسلیو معده باعث درمان و بهبودی بسیاری از بیماری ها و عارضه مرتبط با چاقی خواهد شد.

اگر بخواهیم به تعدادی از موارد بهبودی بیماری ها بعد از جراحی اسلیو معده اشاره کنیم، می توانیم موارد زیر را نام ببریم:
 • درمان مشکلات فشار خون
 • درمان و بهبودی بیماری های قلبی
 • درمان و از بین بردن بیماری کبد چرب
 • از بین بردن کلسترول بالا
 • حل مشکل آپنه خواب
 • پیشگیری و درمان انواع سرطان ها
 • از بین بردن بیماری های تنفسی از جمله آسم
 • درمان سردردهای مزمن و شدید
 • درمان افسردگی و سایر مشکلات روانی
 • حل مشکل ناباروری
 • جراحی اسلیو معده باعث افزایش هورمون تستوسترون خواهد شد.
 • حل مشکلات مربوط به بی اختیاری ادراری
 • حل مشکلات مفصلی و استخوانی از جمله درمان آرتروز

شما می توانید برای کسب بهترین نتیجه از جراحی اسلیو معده و درمان بیماری های مرتبط با چاقی، به تهران مراجعه کرده و به یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی مراجعه نمایید.

مدت زمان دوره نقاهت پس از جراحی اسلیو معده

همان طور که در بخش های مختلفی از مقاله گفته شد، جراحی اسلیو معده دارای کمترین عوارض و جراحت می باشد و دوران نقاهت کمتری را نسبت به روش های جراحی باز خواهد داشت.

جراحی اسلیو به روش لاپاراسکوپی باعث می شود که جای زخم کمتری روی بدن بیمار باقی بماند. افرادی که از عمل اسلیو معده برای لاغری خود استفاده کرده اند، عموما به مدت دو هفته باید دوران مراقبتی خود را طی کنند و می توانند فعالیت های سبک انجام دهند و از ورزش های سنگین و فعالیت های سنگین خودداری کنند.

مدت زمان دوره نقاهت پس از جراحی اسلیو معده
مدت زمان دوره نقاهت پس از جراحی اسلیو معده

بعد از گذشت دو هفته می توان کم کم فعالیت های بیشتری انجام داد و بعد از گذشت یک ماه از جراحی می توان به روال عادی زندگی بازگشت. البته بهتر است در انجام فعالیت های خود در چند ماه اول احتیاط نمایید و از راهنمایی های پزشک متخصص خود استفاده کنید.

زندگی پس از عمل جراحی اسلیو معده

بعد از عمل اسلیو معده، فرد احساس بهتری خواهد داشت و می تواند تجربه های متفاوت و بهتری را کسب کند. با کاهش وزن چشمگیری که تجربه کرده، می تواند احساس رضایت بیشتری از خود داشته باشد و می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس فرد شود.

زیرا با کاهش وزن می توان به اندام ایده آل دست پیدا کرد. همچنین تغییرات اساسی در نحوه مصرف غذا ایجاد خواهد شد که باعث می شود سبک زندگی فرد به شکل استاندارد و درستی در بیاید.

زندگی پس از عمل جراحی اسلیو معده
زندگی پس از عمل جراحی اسلیو معده

بعد از گذشت مدت زمانی از جراحی می توان به فعالیت هایی بازگشت که در دوران چاقی نمی توانستید انجام دهید که همین امر باعث می شود که فرد احساس رضایت بیشتری از خود داشته باشد و با تغییرات خلق و خویی همراه شود.

لازمه بهره مندی از این نتایج، استفاده از یک پزشک متخصص و با تجربه در زمینه جراحی اسلیو معده می باشد که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی از جمله بهترین متخصصین این حوزه می باشد که می تواند راهنمایی های لازم را ارائه دهد.

عمل اسلیو معده در ترکیه

جراحی اسلیو معده به دلیل جدید و به روز بودن آن، در تمامی نقاط جهان مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان یک روش درمانی صددرصدی برای درمان چاقی مفرط و بیماری های مرتبط با آن شناخته می شود.

از جمله کشورهایی که در همسایگی کشور ما هم قرار دارد، کشور ترکیه است که عمل اسلیو معده در ترکیه، بسیار رایج است و با جدیدترین امکانات و تجهیزات پزشکی انجام می شود.

عمل اسلیو معده در ترکیه
عمل اسلیو معده در ترکیه

با این حال توصیه می شود افرادی که قصد جراحی اسلیو معده دارند، در کشور خودمان اقدام به این کار نمایند. زیرا در کشور ما با جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی، چنین جراحی هایی انجام می شود.

پس توصیه می شود که برای انجام عمل اسلیو معده به تهران مراجعه نموده و تحت نظر یکی از بهترین متخصصین جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی قرار بگیرید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله توانستیم به بررسی یکی از بهترین روش های درمانی بیماری چاقی یعنی جراحی چاقی بپردازیم و در مورد یکی از بهترین و رایج ترین روش های جراحی چاقی یعنی عمل اسلیو معده، مباحثی را ارائه نماییم. عمل اسلیو معده در بسیاری از نقاط جهان انجام می شود که ما در این مقاله به بررسی عمل اسلیو معده در ترکیه، پرداختیم.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

از آنجایی که معضل چاقی و بیماری های مرتبط با آن می تواند سلامتی انسان را به خطر بیندازد، به همین دلیل بسیاری از افراد در تلاش هستند که بتوانند با انجام بهترین روش درمانی، به درمان بیماری چاقی خود بپردازند و کاهش وزن دلخواهی را تجربه نمایند.

جراحی اسلیو معده از بهترین و کم عارضه ترین روش های درمان چاقی می باشد که در کشور ما انجام می شود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی اسلیو معده و انجام آن، به جناب آقای دکتر مهدی سلیمی مراجعه کرده و از راهنمایی های ایشان بهره مند شوید.

برای قیاس عمل بای پس معده و اسلیو معده، اسلیو معده بهتره یا بای پس را مطالعه کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید