عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی

عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی
فهرست مطالب

عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی و شیوه های انجام آن و هزینه ها و ویژگی های مختلف این عمل در بیمارستان های دولتی میتواند از مواردی باشد که برای بسیاری از افراد سوال برانگیز است.

برای انجام جراحی های لاغری در قم پیشنهاد می کنیم از صفحه بهترین دکتر جراحی لاغری در قم دیدن کنید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

09120174510

مقدمه

عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی
عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی

تجربه داشتن اندامی زیبا و همچنین کاهش وزن به دلیل بیماری های زمینه ای و خطراتی که اضافه وزن برای آن ها دارد میتواند باعث شود که بسیاری از ماها به فکر استفاده از روش هایی برای کاهش وزن خود باشیم.

این روش ها درهرصورت لازم ست که حتما متناسب با شرایط بدنی ما و بیماری هایی که با آن ها درگیر هستیم انجام شود و نمیتوان انتظار داشت که از روش هایی که برای بدن مضر باشد جهت کاهش وزن استفاده کنیم.

در این مقاله، به بررسی عمل اسلیو در بیمارستان دولتی و همچنین دیگر عمل های جراحی لاغری برای رسیدن به تناسب اندام و عوامل مختلفی که بر هزینه های آن موثر خواهند بود میپردازیم. اما قبل از اینها، نیاز داریم که اطلاعات کافی در رابطه با این عمل بدست بیاوریم.

در‌ واقع در این مقاله، مطالب بسیار کاملی را در اختیار شما میگذارد تا شما بهتر درک کنید که اسلیو معده در بیمارستان دولتی چیست و چه شرایطی دارد، درچه مواردی توصیه میشود، چه بیمارانی لازم است از آن استفاده کنند و چه بایدها و نباید هایی دارد.

عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی

لیست نام مراکز و بیمارستان های دولتی که عمل اسیلو معده را انجام می دهند:

 1. عمل اسلیو معده در بیمارستان میلاد
 2. عمل اسلیو معده در بیمارستان بقیه الله
 3. عمل اسلیو معده در بیمارستان شریعتی
 4. عمل اسلیو معده در بیمارستان سینا
 5. بیمارستان رسول اکرم (ص)
 6. بیمارستان امام خمینی (رحمت الله علیه)
 7. بیمارستان مدرس تهران
 8. بیمارستان فیروزگر در خیابان کریم خان
 9. بیمارستان لقمان حکیم تهران
 10. بیمارستان امام حسین(علیه السلام)
در ادامه به مطالب زیر خواهیم پرداخت:
 1. _اهمیت توجه به تناسب اندام
 2. _اضافه وزن
 3. _عوارض اضافه وزن برای بدن
 4. _ انواع بیماری های زمینه ای اثر پذیر از چاقی
 5. _انواع چربی های بدن
 6. _راه های رسیدن به تناسب اندام
 7. _انتخاب بهترین راه برای رسیدن به تناسب اندام
 8. _با عمل های جراحی کاهش وزن آشنا شوید
 9. _انواع عمل های جراحی کاهش وزن
 10. _باید ها و نباید های عمل های جراحی کاهش وزن
 11. _عمل اسلیو معده
 12. _چه زمانی به عمل اسلیو معده احتیاج پیدا میکنیم؟
 13. _ مقایسه عمل اسلیو معده و بای پس معده
 14. _مزایای استفاده از عمل اسلیو معده
 15. _روش انجام عمل اسلیو معده
 16. _انجام عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی
 17. _بیمارستان های دولتی و ویژگی های آن ها
 18. _ چرا بهتر است که عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی انجام شود؟
 19. _کارهایی که پیش از عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی باید انجام داد
 20. _مراقبت های بعد از عمل اسلیو معده
 21. _روند کاهش وزن در عمل اسلیو معده
 22. _هزینه های عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی
 23. _عوامل موثر بر هزینه های عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی

روش های بسیاری برای کاهش وزن وجود دارد

ما میدانیم که امروزه با افزایش میزان چربی های انباشته در بدن و اضافه وزن در کشورهای مختلف، بخصوص در کشور ما، روش‌های بسیاری هم برای کاهش دادن اضافه وزن، چه بصورت کلی و چه رسیدن به لاغری بصورت موضعی استفاده میشود. این روش‌ها هرکدام به شیوه ای متفاوت از یکدیگر عمل میکنند.

اما عمل جراحی لاغری اسلیو معده هم مزایای خود را دارد و دلایل بسیاری وجود دارد که افراد مختلف برای کاهش وزن به این شیوه روی می آورند.

ما با یک سری بررسی های کامل و جامع، پیرامون چربی های انباشته و اضافه وزن و مواردی که چرا شما باید با چربی های مضر و انباشته بدن خود خداحافظی کنید و چرا از میان روش‌های بسیار، بهتر است عمل جراحی لاغری اسلیو معده را انتخاب کنید را مورد بررسی قرار میدهیم.

اهمیت توجه به تناسب اندام

تناسب اندام و داشتن اندام زیبا از جمله مهمترین بخش های زندگی فردی و اجتماعی در هر انسان محسوب میشود. داشتن اندامی زیبا و خوش فرم و با تناسب عالی  هم یکی از برجسته ترین شکلهای زیبایی و جذابیت در افراد محسوب میشود.

داشتن اندامی زیبا نه تنها از جنبه ی زیبایی شناسی بلکه در سلامت و همچنین سلامت روحی هر شخصی نیز تاثیر گذار است. تصور کنی شخصی که دارای تناسب اندام است مسلما ورزش کردن  را به عنوان بخش مهمی از برنامه های روزانه خود میداند. به همین دلیل هم بطور ناخودآگاهی تناسب اندام بر سلامت جسم فرد باهم تاثیر میگذارد

و همچنین میتوان گفت که از بُعد روحی هم داشتن سلامتی در جسم و داشتن اندام زیبا به هر شخصی میتواند روحیه بدهد و باعث می‌شود که فرد اعتماد بنفس بالایی داشته باشد و از اندام تماشای اندام خود لذت ببرد. به همین دلیل هم داشتن تناسب اندام یکی از شرط های لازم و بسیار مهم در تجربه کردن یک زندگی شاداب و با تعادل است.

بهرحال این موضوع را میدانیم که تناسب اندام نقش مهمی سلامت نگهداشتن بدن شخص دارد، و تا به امروز هم این موضوع مرتبا بیان شده است که داشتن یک برنامه مداوم و منظم ورزشی، داشتن رژیم غذایی مناسب با شرایط جسمی و همچنین ذائقه غذایی هر شخص و حتی وضعیت جسمی و وزنی و شیوه ی زندگی و نحوه تحرک شخص، فاکتورهای مهمی در حفظ سلامت به شمار می‌آید.

داشتن اندام زیبا و بدنی آماده و متناسب و ورزیده نه تنها برای فعالیت ها و انجام دادن مسابقات و ورزش های تخصصی، بلکه در فعالیت های روزانه و کار هایی که بصورت روزمره انجام میشود نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

اهمیت توجه به تناسب اندام
اهمیت توجه به تناسب اندام

اضافه وزن

زمانی که شما بیشتر از اندازه ای که متناسب با قد و وزن نرمالتان است، چربی انباشته داشته باشید و وزنتان بالا باشد، اصطلاحا میگویند که دچار اضافه وزن شده اید. اگر سبک زندگی فرد به گونه ای باشد که در آن مصرف زیاد غذاهای چرب و تحرک پایین تر از حد معمول باشد بدون شک میتوان گفت که شخص درگیر اضافه وزن است.

وزن زیاد یکی از علت هایی است که امروزه مشکلات و بیماری های زمینه ای را در افراد گسترش میدهد و بطور معمول، عامل پایه و زمینه ای در بروز بسیاری از بیماری ها اضافه وزن محسوب میشود.

امروزه به دلیل متفاوت بودن سبک زندگی انسان ها، تغیر نوع مواد غذایی مصرفی، استفاده زیاد از فست فودها و غذاهای پرچرب و مضر و  همچنین مواد غذایی کنسروی و آماده و همچنین مصرف انواع ساندویچ های سرد و گرم، داشتن اضافه وزن بسیار شایع شده است بگونه ای که این آمارها روز به روز درحال بیشتر شدن هستند.

چاق بودن و زیاد بودن وزن

چاق بودن و زیاد بودن وزن صرفا به دلیل جمع شدن بافت چربی در بدن یک مشکل بزرگ محسوب نمیشود، زیرا که از جنبه به خطر انداختن سلامتی در جسم، روح و اندام های حیاتی مانند قلب، سیستم گوارش و کلیه ها بیشتر مورد تاکید قرار میگیرد.

بسیاری از فعالان در زمینه علوم تغذیه برای اینکه وزن متعادل را در شخص تشخیص دهند از معیار هایی استفاده می‌کنند. این معیار درواقع یک شیوه محاسباتی است از شاخصه های قد و وزن فرد که آنرا شاخص توده بدنی فرد میگویند.

این فرمول از تقسیم وزن بر حاصل جذر گرفتن از قد شخص محاسبه می‌شود و آنرا معمولا به اختصار BMI نیز میگویند. اگر این شاخص توده بدنی برای فرد بین 25 تا 29 باشد، شخص دارای وزن زیاد از حد نرمال یا اضافه وزن می باشد و درصورتی که شخص مقداری بیش از این داشته باشد، شخص چاق به شمار می‌رود.

چاق بودن و زیاد بودن وزن
چاق بودن و زیاد بودن وزن

عوارض اضافه وزن برای بدن

چاقی و اضافه وزن یک معضل بسیار بزرگ برای بسیاری از افراد و جوامع امروزی است که میتواند خطرهای زیادی را در پی داشته باشد  که اگر به آن ها اهمیت ندهیم، مشکلات به مراتب بیشتری برای ما ایجاد میکند.

تناسب اندام و رسیدن به وزنی متعادل و مناسب با قد برای هرفرد اهمیت زیادی دارد و برای سلامتی آن شخص نیز مفید است. اما اگر شخصی دارای بیماری زمینه ای خاصی باشد ممکن است زیاد بودن میزان وزن باعث تشدید بیماری زمینه ای شود و همچنین پیشرف بیماری در بدن شخص نیز بیشتر باشد.

گاهی نیز خود زیاد بودن وزن باعث بوجود آمدن بیماری های زمینه ای و خاص در فرد می‌شود، از جمله بیماری های غیر واگیر و واگیر دار. برخی از این بیماری های غیر واگیر شامل انواع مشکلات قلبی و عروقی، برخی سرطان ها،  دیابت، فشار خون بالا و… میشوند.

یکی از خطرات مهم زیاد بودن وزن، سکته های قلبی و مشکلات عروقی است، چرا که با افزایش وزن بدن، میزان کلسترول موجود در خون و همچنین، شاخص قند خونی که بدن با آنها در ارتباط است بیش از میزان معمول خواهد بود که خطر آفرین است.

بیشتر شدن وزن از حد نرمال

اضافه بودن وزن و بیشتر شدن آن از حد نرمال، باعث میشود تا قلب مجبور باشد بیشتر تر کارکند و خود این امر باعث بوجود آمدن فشارخون بالا میشود، فشارخون بالا هم به تنهایی میتواند زمینه ساز بسیاری از مشکلات و بیماری ها باشد.

بطوریکه عامل بسیار جدی در ایجاد بیماری های قلبی و عروقی، فشار خون بالا یا بطور کلی، اختلالات مربوط به فشار خون شناخته میشود چرا که هرچه قلب و اندام های حیاتی سخت‌تر کار کند، با گذشت زمان دریچه های قلب نیز بزرگتر شده و پس از آن انواع مشکلات و سکته های قلبی نیز خودشان را نشان میدهند.

مشکلاتی مانند سکته های مغزی نیز با فشار خون و اختلالات مربوط به آن در ارتباط است و از عوامل مهم در بروز این مشکل بشمار می‌رود. اختلال در خواب هم یکی دیگر از عوارض اضافه وزن است.

بیشتر شدن وزن از حد نرمال
بیشتر شدن وزن از حد نرمال

انواع بیماری های زمینه ای اثر پذیر از چاقی

اضافه وزن از جمله مشکلاتی است که در بیماری های خاص و زمینه ای و دیگر موارد مربوط به سلامت فردی اثرگذاری بسیاری دارد. عدم تناسب اندام و زیاد بودن وزن افراد یکی از مواردی است که برای بیماری های زمینه ای همواره به عنوان یک عامل تشدید کننده شناخته میشود.

این عامل تشدید کننده را نمیتوان به راحتی دست کم گرفت بلکه بسیاری از متخصصان در زمینه بیماری های زمینه ای این موضوع را همواره در نظر خود قرار میدهند که حتما باید نسبت به رسیدن به تناسب اندام و داشتن اندام عالی در خود توجه ویژه ای نشان بدهید بخصوص زمانی که درگیر چاقی و معضلات و پیامد های آن هستید.

متاسفانه بیماری های زمینه ای بسیاری هستند که با مسئله چاقی رشد پیدا میکنند و خطرات بسیاری برای بدن ایجاد میکنند. از جمله این بیماری های زمینه ای میتوان به بیماری های مربوط به انواع اختلال در فشار خون مانند بالا بودن فشار خون یا پایین بودن آن، کلسترول بالا در خون، نامیزان بودن شاخص قند خون و بیماری های قلبی و عروقی مختلف توجه کرد.

بالاتر رفتن کلسترول

هنگامی که شخصی درگیر چاقی باشد، معمولا کلسترول و چربی خون فرد از حد مجاز فراتر میرود چرا که میزان کلسترول بدن شما و البته چربی در خون شما بسیار بالاست.

بیماری های مربوط به زیاد بودن قند خون مانند بیماری دیابت نیز به همین اندازه درگیر معضلات اضافه وزن و مشکلات چاقی هستند. اگر شما به یک متخصص آشنا با علوم تغذیه یا یک متخصص درمان دیابت مراجعه کنید،

اولین توصیه ای که به شما میکند این است که نسبت به نوع و وروش زندگی که الان دارید حتما یک بازنگری مهم داشته باشید و بسیاری از اثرات عمده ای که این بازنگری در بدن شما ایجاد میکند را مورد توجه قرار بدهید.

برای مثال، یکی از تغییرات بسیار مهمی که باید در سبک زندگی جدید خود به آن توجه کنید، اهمیت دادن به ورزش کردن،  برنامه های غذایی و مواردی از این دست برای کاهش وزن است.

بالاتر رفتن کلسترول
بالاتر رفتن کلسترول

انواع چربی های بدن

انواع مختلفی از چربی ها در بدن وجود دارند که این چربی ها در بافت های مختلف بدن ذخیره میشوند. درحقیقت با شناخت این انواع چربی ها، ما میتوانیم به این موضوع برسیم که چگونه میتوان به کاهش وزن و کاهش میزان چربی انباشته کمک کرد. این موضوع از بدیهیات در بحث کاهش وزن از هرطریقی است که باید نسبت به آن ها آشنایی داشته باشیم.

چربی قهوه ای:

یک نوع از چربی های ذخیره شده در بدن است که بیشتر در  بین افراد کم وزن و لاغر وجود دارد تا آن دسته از افرادی که دارای وزن زیاد و یا درگیر چاقی مفرط هستند و معمولا زمانی تحریک میشود که بتوانیم به سوزاندن کالری های اضافی بپردازیم.

این نوع از چربی ها برخلاف تصور بسیاری از افراد فواید بسیاری نیز دارد مانند اینکه اگر بتوان آنرا در بدن افراد چاق، به خوبی تحریک کرد میتوان انتظار داشت که به کاهش وزن این افراد کمک بسیاری بشود. در حقیقت این دسته از چربی ها بیشتر در زمستان و پاییز بشتر فعال‌تر هستند و تحریک پذیری آن بیشتر در فصول سرد سال امکان پذیر است.

به همین دلیل هم اگر در اتاقی با دمای پایین تر قرار بگیریم این چربی ها رفته رفته تحریک خواهند شد و درکنار آن هم کالری بیشتری سوزانده میشود و ازین طریق هم میتوانیم چربی های سفید بدن را که  در اصل نوع دیگری از چربی های بدن هستند را بسوزانیم و به همین طریق هم  به کمتر شدن وزن بدن خود کمک کنیم.

معمولا کودکان چربی های بیشتری از این دست به نسبت بزرگسالان دارند و به آنها در افزایش میزان گرمای بدن در فصول سرد کمک بسیاری میکند، در بزرگسالان با وجود اینکه امکان کاهش این چربی وجود دارد، باز هم به گرم بودن بدن کمک میکند.

چربی سفید

چربی ها تنها به گرم نگهداشتن کمک نمیکنند بلکه در بسیاری از موارد هم چربی ها کمک بسیاری به ذخیره انرژی، قند و هورمون ها در بدن میکنند. چربی های سفید از همین نوع هستند و معمولا تاثیر زیادی در ذخیره مواد مفید برای بدن دارند. این چربی ها به مراتب بیشتر از چربی های قهوه ای در بدن تولید و نگهداری میشوند.

آدیپونکتین ماده ای است که سلول های این چربی ها در بدن ترشح میکنند. نکته این است که این ماده باعث میشود که بدن در مقابل مشکلاتی مانند مشکلات قلبی و دیابت تاثیر گذار هستند.

با افزایش وزن در بدن افراد، باعث میشود که بدن در مقابل این بیماری های زمینه ای مقاومت خود را از دست بدهد و درنتیجه کاهش پیدا میکند.

چربی زیر پوستی:

از انواع مفید تر چربی ها هستند که معمولا در اضافه وزن و حتی کاهش وزن هم تاثیر چندانی ندارند. اما بهرحال این چربی ها هم ازانواع چربی محسوب میشود.

اگر تجمع این چربی در ناحیه ران ها و باسن باشد چندان مشکلی را ایجاد نمی‌کند و گاهی مفید تر از دیگر چربی ها نیز میباشد اما با این حال باید مواظب تجمع این مدل از چربی ها در ناحیه زیرشکمی باشیم.

چربی احشایی:

چربی های احشایی بیشتر دور کمر و شکم را برای تجمع انتخاب میکنند و داشتن دور کمر بالا و شکم بزرگ میتواند نشانه ای از داشتن چربی های احشایی باشد.

این چربی از دسته چربی های به شدت مضر برای بدن محسوب میشود. این چربی میتواند خطر ابتلا به سکته های قلبی، مغزی، دیابت را به شدت افزايش می‌دهد.

چربی احشایی:
چربی احشایی:

چربی شکمی:

چربی های شکمی از جمله چربی های ناسالم هستند که درواقع از شناخته شده ترین نوع این چربی ها نیز محسوب میشوند. چربی شکمی از چربی هایی است که اگر در ناحیه ران و باسن تجمع پیدا کنند میتوانند زیان بسیار بیشتری داشته باشند به این دلیل که معمولا این چربی ها اثر گذاری مقاوم بیشتر نسبت به ترشح انسولین در بدن را به همراه دارد و خطر ابتلا به دیابت را افزايش میدهد.

راه های رسیدن به تناسب اندام

بسیاری از افرادی که با چاقی درگیر هستند و یا کاهش وزن را به عنوان یک پدیده بسیار لازم برای خود میدانند، توجه زیادی هم به رسیدن به تناسب اندام دارند و به دنبال بهترین راه های رسیدن به تناسب اندام هستند.

برای رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن تنها نباید انتظار داشت که با نخوردن اندام متناسبی داشته باشیم بلکه درکنار این مسئله باید با برنامه ریزی کاملا درستی برای برنامه غذایی خود به لاغری برسیم.

مسلما نخوردن غذا به تنهایی نمیتواند به تناسب اندام شما کمکی کند بلکه بدن برای رسیدن به رشد کافی و برای داشتن بقا و سلامتی نیاز به انواع مختلفی از مواد غذایی و خوراکی دارد.

بنابراین برای رسیدن به تناسب اندام باید به نکاتی توجه کرد. اول اینکه رسیدن به تناسب اندام روش‌های گوناگونی دارد که هرفرد با توجه به فیزیک و وضعیت جسمانی که دارد باید روش خاصی را دنبال کند تا به هدف برسد.

نمیتوانیم بطور قطع بگوییم که کدام یک از روش های فوق میتواند تاثیر گذاری مثبتی داشته باشد و از کدام روش باید فاصله گرفت چرا که هرکدام از این روش ها میتواند به نسبت خود در کنار این راه ها، راه های دیگری نیز برای رسیدن به تناسب اندام وجود دارد.

استفاده از عمل های جراحی

یکی از این راه ها استفاده از عمل های جراحی برای لاغری است. بسیاری از افراد هم سعی دارند تا از این طریق به کاهش وزن برسند.

برای رسیدن به کاهش وزن از طریق عمل جراحی هم به نظر شاید روش پر هزینه ای باشد اما بهرحال این روش میتواند تاثیر زود هنگامی در لاغری داشته باشد.

مهمترین مسئله این است که شما بتوانید انتخاب کنید که از کدام روش برای لاغری استفاده کنید تا کاهش وزن شما کاملا اصولی باشد و از روش های غیر اصولی استفاده نکنید.

برای رسیدن به کاهش وزن اصولی هم باید به یک تناسب در میزان قد و وزن و همچنین فعالیت های روزانه خود و همچنین میزان اضافه وزنی که دارید دست پیدا کنید.

با ترسیم یک تناسب در این بین میتوان انتظار داشت که کاهش وزن به سرعت در دسترس قرار بگیرد و نمیتوان به قطع گفت که کدام روش از دیگر روش ها میتواند بهتر باشد.

عده ای روش های طبیعی و معمولی را انتخاب میکنند درحالی که این روش ها هم به تنهایی نمیتواند جوابگوی نیاز کاهش وزن بسیاری از افراد باشد.

استفاده از عمل های جراحی
استفاده از عمل های جراحی

انتخاب بهترین راه برای رسیدن به تناسب اندام

همواره انتخاب راه های مختلف برای رسیدن به وزن ایده آل یکی از مهمترین خواسته های کسانی بوده است که در زمینه کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام مشتاق هستند. اما نکته مهم دیگر در این بین این است که شما تا چه اندازه برای رسیدن به وزن ایده آل خود میخواهید وقت صرف کنید.

چقدر صبر دارید و اینکه چقدر هم میخواهید این کار از طریق راه های اصولی انجام شود. هزینه ها و شرایط شما از نظر بیماری های زمینه ای و مشکلات گوارشی به چه صورت است و… همه این فاکتور ها میتواند در رسیدن به بهترین راه برای کاهش وزن و تناسب اندام مفید و موثر باشد.

نمیتوان انتظار داشت که شما بدون درنظر گرفتن موارد اصولی بخواهید به کاهش وزن برسید بلکه باید همه چیز کاملا اصولی و از راه صحیح باشد.

امروزه تبلیغات و راه های بسیاری برای کاهش وزن به شما معرفی میشود

امروزه تبلیغات و راه های بسیاری برای کاهش وزن به شما معرفی میشود که پرداختن و بررسی کردن این راه ها میتواند به اندازه چندین مقاله طول بکشد. اما اینکه بهترین این ها کدام است بیشتر به خود شما مربوط میشود.

ما هدفمان این است که در این مقاله به بررسی عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی بپردازیم و قطعا نمیتوان انتظار داشت که کاهش وزن از طریق راه های دیگر را بخواهیم بصورت کاملا دقیق بررسی کنیم.

اما این مسئله ضروری است که بدانید کاهش وزن برای شما باید به گونه ای باشد که کاملا متناسب با شرایط بدنی، سلامت جسمی، میزان تحرک و همچنین، حاد بودن وضعیت بدن از نظر بیماری های زمینه ای باشد.

امروزه تبلیغات و راه های بسیاری برای کاهش وزن به شما معرفی میشود
امروزه تبلیغات و راه های بسیاری برای کاهش وزن به شما معرفی میشود

با عمل های جراحی کاهش وزن آشنا شوید

روش های مختلفی برای کاهش وزن وجود دارد. دسته ای طرفدار روشهای کمتر تهاجمی تر هستند و دسته ای دیگر هم به دنبال استفاده از روش های سریعتر و تهاجمی تر. ممکن است هرکس به دنبال انتخاب کردن یک راه برای رسیدن به کاهش وزن باشد.

این راه ها که به کاهش وزن هر شخص منتهی میشود میتواند از نظر میزان هزینه ها و میزان اثرگذاری ای که دارد متفاوت باشد. نمیتوان گفت که استفاده از همه روش های کاهش وزن میتواند به یک اندازه موثر باشد و به یک اندازه هم هزینه بر و نیازمند وقت و زمان باشد. بلکه استفاده از روش های مخلتف کاهش وزن و بخصوص عمل های جراحی میتواند تاثیرات مختلفی داشته باشد.

عمل های جراحی برای کاهش وزن میتوانند تاثیرات بسیار زیادی داشته باشند. درواقع سریعترین راه و همچنین، پر تهاجم ترین راه برای کاهش وزن، استفاده ازعمل های جراحی لاغری است.

اگر شما بخواهید از یک عمل جراحی لاغری استفاده کنید، ممکن است هزینه ها و تهاجم بالایی را تحمل کنید اما درنهایت این امکان نیز برای شما ایجاد میشود که سریعتر به کاهش وزن مد نظر خود برسید.

برای رسیدن به این میزان از کاهش وزن باید به نکات بسیاری توجه کنید و موارد بسیاری را مد نظر قرار بدهید. در ادامه بیشتر در رابطه با عمل های جراحی لاغری صحبت میکنیم و نکات بسیار زیادی را در رابطه با انواع عمل ها وباید ها و نباید های مربوط به عمل های جراحی باشما درمیان میگذاریم.

انواع عمل های جراحی کاهش وزن

عمل های لاغری انواع بسیار زیادی دارند. اما لازم است که پیش از هرچیز این عمل های لاغری را در دسته بندی های کلی تقسیم کنیم. بسیاری از این عمل ها به عنوان عمل های لاغری کمتر تهاجمی و برگشت پذیر شناخته میشوند و دسته دیگری از این عمل های لاغری نیز هستند که برگشت ناپذیر بوده و تهاجم بیشتری دارند.

این عمل ها درواقع به شما این امکان را میدهند که بصورت دائمی و برای همیشه وزن خود را به میزان مشخصی برسانید و در همان حد نیز نگهدارید. اگر میخواهید به این درجه از لاغری برسید، میتوانید از عمل هایی مانند اسلیو معده و بای پس معده استفاده کنید.

انواع عمل های جراحی کاهش وزن
انواع عمل های جراحی کاهش وزن

این عمل ها در واقع بخش هاییی از معده و یا دستگاه گوارش شما را تحت تاثیر قرار میدهند

این عمل ها در واقع بخش هاییی از معده و یا دستگاه گوارش شما را تحت تاثیر قرار میدهند و درنتیجه، این امکان برای شما ایجاد میشود که بصورت دائمی میزان مشخصی از معده و دستگاه گوارش خود را ورداشته و یا کوچکتر از حد معمول کنید.

این مسئله در اصل باعث میشود که شما با توجه به میزان حجمی که معده شما دارد، مواد غذایی مصرف کنید و همچنین درنهایت سایز شما و وزن شما را در محدوده مشخصی بصورت دائمی و ثابت نگه میدارد.

برخی از عمل های جراحی نیز هستند که بصورت برگشت پذیر، این امکان را به شما میدهند که در شرایطی که لازم است، معده و بطور کلی تغییراتی که در سیستم گوارشی خود ایجاد کرده اید را به مرحله طبیعی خود بازگردانید.

ما در این مقاله قصد دداریم به مورد اول از عمل های لاغری مانند عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی برسیم و بصورت تخصصی در ادامه به بررسی آن بپردازیم.

این عمل ها در واقع بخش هاییی از معده و یا دستگاه گوارش شما را تحت تاثیر قرار میدهند
این عمل ها در واقع بخش هاییی از معده و یا دستگاه گوارش شما را تحت تاثیر قرار میدهند

باید ها و نباید های عمل های جراحی کاهش وزن

عمل های جراحی لاغری نکات و باید ها و نباید های بسیاری دارند. نمیتوان گفت که شما بدون شناخت نکات مهم و اصولی در رابطه با عمل های جراحی لاغری بتوانید اقدام به انجام این عمل های لاغری کنید. نمیتوان هم گفت که عمل های لاغری برای شما خطر آفرین هستند

چرا که معمولا این عمل ها زمانی که در شرایط اصولی انجام شود میتواند برای شما بدون هیچگونه ریسک و خطری باشد. بسیاری از افرادی که این موضوع را میشناسند، توصیه بسیار زیادی هم به این مسئله دارند که برای کاهش وزن از طریق عمل های لاغری حتما همه جوانب و نکات مهم را مدنظر قرار بگیرید.

اگر میخواهید به کاهش وزن برسید و میخواهید برای رسیدن به کاهش وزن از عمل های جراحی لاغری کمک بگیرید، به شما توصیه میکنیم که اول از همه به این موضوع توجه داشته باشید که آیا این عمل های لاغری میتواند برای شما مناسب باشد؟ اول از هرچیز شخص باید کلیه نکات مهم در رابطه با سلامت فردی خود را به پزشک مربوطه ارائه بدهد.

پزشک میتواند تصمیم بگیرد که آیا شما برای جراحی لاغری مناسب هستید و میتواند این عمل به شما کمکی برساند یا نه. عمل های لاغری نمیتوانند به تنهایی منجر به کاهش وزن در افراد شوند

بلکه باید از این عمل ها در شرایط مناسب و توجه به نکات مهمی مانند شرایط بعد از عمل استفاده شود. شرایط پس از عمل میتواند شامل استفاده از رژیم های غذایی، برنامه ورزشی و… باشد که باید حتما مدنظر قرار بگیرد.

باید ها و نباید های عمل های جراحی کاهش وزن
باید ها و نباید های عمل های جراحی کاهش وزن

عمل اسلیو معده

یکی از عمل های لاغری بسیار مفید و مناسب برای کاهش وزن، عمل اسلیو معده است. همانطور که گفتیم عمل های لاغری میتواند بصورت های مختلفی انجام شود و درواقع در دسته بندی های کلی تقسیم بندی شود.

عمل های لاغری مانند عمل لاغری اسلیو معده از دسته عمل های لاغری برگشت ناپذیر است که میتواند در کاهش وزن شما به شکلی کاملا اصولی و صحیح تاثیر بسیار مناسبی داشته باشد.

در واقع در عمل اسلیو معده ما شاهدیم که پزشک جراح با کوچک کردن معده و رساندن آن به مرحله ای که حجم کمتری از مواد غذایی را در خود جای بدهد، به شما یک احساس سیری زود هنگام بدهد که باعث میشود شما مواد غذایی کمتری مصرف کنید. بسیاری از انجام این عمل رضایت دارند و توانسته اند در کوتاه مدت نتایج بسیار مثبتی را هم از این عمل دریافت کنند.

هدف از انجام عمل های لاغری

به هرحال هدف از انجام عمل های لاغری این است که شخص بتواند به مرحله ای برسد که بدون نیاز به تحمل وقت و زمان زیاد، به کاهش وزن به میزان مورد نیاز برسد.

همچنین این امکان نیز وجود دارد که شخص بتواند شاهد کاهش وزن خود در شرایطی باشد که به کاهش وزن به این میزان به لحاظ پزشکی و سلامت فردی احتیاج داشته باشد.

در ادامه ما بیشتر به عمل اسلیو معده و مقایسه آن با دیگر روش های عمل های لاغری برگشت ناپذیر خواهیم داشت و همچنین نکات بیشتری هم در رابطه با عمل لاغری اسلیو معده در بیمارستان دولتی میگوییم.

هدف از انجام عمل های لاغری
هدف از انجام عمل های لاغری

چه زمانی به عمل اسلیو معده احتیاج پیدا میکنیم؟

بسیاری از افراد به این سوال میرسند که آیا واقعا نیازمند انجام عمل اسلیو معده هستیم؟ آیا میتواند در همه شرایط از این عمل استفاده کرد و یا از روش هایی مشابه برای کاهش وزن و لاغری کمک گرفت؟

ما باید بدانیم که دقیقا چه اشخاصی میتوانند بهترین کاندید برای انجام عمل لاغری اسلیو معده باشند و چگونه میتوانیم انتظار داشته باشیم که این افراد با کمک گرفتن از این روش لاغری بتوانند یک کاهش وزن محسوس و البته اصولی در خود احساس کنند.

بهتر است این مسئله را به خوبی مدنظر قرار بدهیم که برای کاهش وزن و لاغری باید اولین قدم یعنی شناخت وضعیت جسمی خود را طی کنیم. مسئله این است که از نظر متخصصین همه افراد نمیتوانند کاندیدای مناسبی برای کاهش وزن باشند.

همه ما میخواهیم که کاهش وزن سریعی را تجربه کنیم و عمل های لاغری هم از جمله راه هایی است که به کاهش وزن سریع کمک میکنند. اما آیا ما همه میتوانیم برای این عمل انتخاب شویم؟ بسیاری از افرادی که در این زمینه فعالیت میکنند، به این مسئله نی توجه دارند که برای رسیدن به کاهش وزن حتما از راه های اصولی کمک بگیرند.

اصولی ترین راه ها میتواند برای هرشخص متفاوت باشد

اصولی ترین راه ها میتواند برای هرشخص متفاوت باشد. برخی از افراد میدانند که نباید از روش های برگشت ناپذیر برای کاهش وزن استفاده کنند چرا که از اضافه وزن و چاقی مفرط رنج نمیبرند یا اضافه وزن آن ها به میزانی است که میتوان با روش های دیگر هم آن را کنترل کرد.

همچنین این مسئله نیز برای بسیاری دیگر وجود دارد که اضافه وزن و چاقی میتواند جان و سلامتی آن ها را به خطر بیاندازد. به دلیل درگیر بودن فرد با بیماری های زمینه ای، عملا شاهدیم که مشکلات بسیاری برای افراد ایجاد میشود اگر درگیر با اضافه وزن و چاقی باشند.

به همین دلیل هم این افراد به دلیل درگیر بودن با بیماری های زمینه ای یا موارد دیگر لازم است که فورا وزن خود را کاهش بدهند. بهرحال این مسئله باید توسط پزشک متخصص به خوبی بررسی شود.

اصولی ترین راه ها میتواند برای هرشخص متفاوت باشد
اصولی ترین راه ها میتواند برای هرشخص متفاوت باشد

مقایسه عمل اسلیو معده و بای پس معده

از جمله عمل هایی که مانند عمل اسلیو معده به کاهش وزن و لاغری با استفاده از روش های جراحی برگشت ناپذیر انجام میشود، عمل بای پس معده است. عمل اسلیو معده و بای پس معده شاید برای بسیاری از افراد شبیه به هم به نظر بیاید.

اما جالب اینجاست که روش انجام اسلیو معده و بای پس معده با هم در مرحله ابتدایی عمل تفاوت های زیادی دارد و همچنین، سرعت و خود روند تناسب وزن بعد از عمل اسلیو معده و عمل بای پس هم باهم دارای تفاوت هایی است.

معمولا در عمل اسلیو معده، بخشی از ظرفیت معده فرد به میزانی بین 70 تا 80 درصد کوچکتر میشود. همچنین این عمل میزان ترشح هورمون های مربوط به سیری یا گرسنگی را نیز کمتر میکند.

ولی در عمل بای پس معده، دو مرحله وجود دارد که در مرحله ابتدایی عمل، معده را به دو بخش تقسیم میکنند که یک قسمت که کوچکتر از دیگری است باقی می ماند. این قسمت باقی مانده میتواند حدود 28 گرم غذا در خود جای بدهد. پس از این هم بخشی از روده کوچک از طریق سوراخ ایجاد شده در این قسمت باقی مانده به سیستم روده ها متصل میشود.

برای فهمیدن نکات لازم برای دوره نقاهت عمل بای پس معده لطفا از پست دوره نقاهت عمل بای پس معده دیدن کنید.

معمولا عمل بای پس معده تهاجمی تر از عمل اسلیو است

معمولا عمل بای پس معده تهاجمی تر از عمل اسلیو است و همچنین میتواند در جذب ویتامین ها و دیگر موارد مفید و مناسب برای بدن نیز مشکل ساز باشد. از سوی دیگر عمل بای پس معده میتواند تاثیر زیادی هم در تغییر دادن سیستم گوارشی فرد داشته باشد.

بیشتر افرادی که از بای پس استفاده میکنند، بیشتر از دیگران در طول روز گرسنگی احساس میکنند که مشکل بزرگی برای افرادی است که این نوع از جراحی را انتخاب میکنند.

همچنین میزان سرعت کمتر شدن وزن بدن در بای پس معده به مراتب بیشتر از سرعت کاهش وزن در اسلیو معده است که این مسئله میتواند افتادگی پوست در فرد ایجاد کند.

اگر برای شما هزینه های انجام جراحی از جمله معیارهای انتخاب باشد، هزینه های جراحی و.. نیز به مراتب در جراحی اسلیو معده مناسب تر از هزینه های جراحی بای پس معده میباشد.

آیا می دانید استفاده از ورزش بعد از عمل بای پس معده کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد برای همراهی با ما در این خصوص صفحه ورزش بعد از عمل بای پس معده را ببینید.

معمولا عمل بای پس معده تهاجمی تر از عمل اسلیو است
معمولا عمل بای پس معده تهاجمی تر از عمل اسلیو است

مزایای استفاده از عمل اسلیو معده

همانطور که گفته شد، عمل اسلیو معده تفاوت های بسیاری با عمل بای پس ممعده دارد. عمده این تفاوت ها هم در همین بخش خلاصه میشود که عمل اسلیو معده میتواند مزایای بیشتری به نسبت عمل بای پس معده داشته باشد.

البته این موضوع را هم فراموش نکنیم که عمل بای پس معده به دلیل کاهش وزن سریعتری که دارد برای افرادی با شرایط اورژانسی اهمیت بیشتری دارد و میتوان از مضرات آن چشم پوشی کرد چرا که مشکلات بیشتری به لحاظ سلامتی از منظر چاقی برای شخص ایجاد میشود.

عمل اسلیو معده کم هزینه است و با هزینه های کمتری نسبت به روش های مشابه انجام میشود. همچنین عمل اسلیو معده تهاجم کممتری دارد و از سوی دیگر هم تاثیر چندانی در سیستم گوارش شما نمیگذارد بلکه تنها معده را کوچک تر میکند اما عمل بای پس سیستم گوارشی شما را تغییر داده و باعث میشود که مشکلاتی از این قبیل ایجاد شود.

سندروم های مختلف مربوط به معده در عمل اسلیو معده بوجود نمی آیند

سندروم های مختلف مربوط به معده در عمل اسلیو معده بوجود نمی آیند و اگر شخصی نیاز باشد که به آندوسکوپی یا روش های دیگر برای انجام آزمایشات مختلف بپردازد، میتواند در عمل اسلیو معده هم این آندوسکوپی را انجام دهد درحالی در عمل بای پس معده این مسئله وجود ندارد.

عمل اسلیو به دلیل لاغری تدریجی و اصولی که دارد این کمک را به شما میکند که بتوانید بدون نگرانی از بابت افتادگی پوست، به کاهش وزن به میزان مشخصی که مدنظر خود دارید دست پیدا کنید درحالی که این افتادگی در عمل بای پس معده رخ نمیدهد. این ها بخشی از مزایای انجام عمل اسلیو معده در مقایسه با عمل بای پس معده میباشد.

روش انجام عمل اسلیو معده

در عمل اسلیو معده پزشکان با استفاده از یک تا چند برش کوچک برروی بدن کار عمل اسلیو معده را آغاز میکنند. این موضوع باعث میشود که کمتر از دیگر روش های جراحی جای زخم برروی بدن شما باقی بماند.

این موضوع برای بسیاری اهمیت دارد که جای زخم و بخیه کمتر برروی بدن شخص باقی بماند و به همین دلیل هم از روش اسلیو معده بیشتر استفاده میشود.

پس از ایجاد شکاف های کوچک، پزشکان با کمک ابزارهای مختلف و بخصوص دستگاه لاپاروسکوپ، اقدام به انجام عمل جراحی بدون باز کردن شکم میکنند. در واقع این دستگاه با کمک دوربین هایی که دارد این دید را هم برای پزشک فراهم میکند که بتواند کلیه مراحل عمل را بدون نگرانی انجام بدهد.

شما می توانید با مصرف مولتی ویتامین ها نیروی از دست رفته خود را به دست بیاورید بنابراین توصیه می کنیم پست مولتی ویتامین بعد عمل اسلیو را مشاهده کنید.

پزشکان در طول عمل یک خط را مشخص میکنند

پزشکان در طول عمل یک خط را مشخص میکنند که در طول این خط معده دوخته شده و بخیه زده میشود. این موضوع باعث میشود که معده شما کوچک تر شده و درواقع 80 درصد حجم آن در سیستم گوارش مورد استفاده قرار نگیرد.

با کاهش هشتاد درصدی حجم معده، شما تنها بیست درصد میزانی که همیشه غذا مصرف میکردید، خوراک خواهید داشت و درنتیجه روند کاهش وزن شما آغاز میشود.

کل عمل اسلیو معده به همین شیوه انجام میشود و تنها با دوختن یک بخش از معده، عمل اسلیو معده به اتمام میرسد و جای زخم های ناشی از دستگاه لاپاروسکوپ نیز به دلیل کوچک بودن، به مرور زمان از بین میرود.

پزشکان در طول عمل یک خط را مشخص میکنند
پزشکان در طول عمل یک خط را مشخص میکنند

انجام عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی

مراکز درمانی و درمانگاه و بیمارستان های بسیاری وجود دارند که به انجام عمل اسلیو معده و یا دیگر روش های جراحی لاغری میپردازند. نمیتوان گفت که دقیقا چه بیمارستان هایی اقدام به اینکار میکنند چرا که اکثر بیمارستان ها و درمانگاه با امکاناتی که دارند میتوانند به انجام عمل های لاغری و بخصوص عمل لاغری بای پس معده بپردازند.

کمک گرفتن از خدمات بیمارستان های دولتی به دلیل امکاناتی که دارند معمولا بیشتر مورد توجه بیماران و کسانی که متقاضی برای انجام عمل اسلیو معده هستند قرار میگیرند.

شاید برای بسیاری عجیب باشد که آیا میتوان عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی هم انجام داد که پاسخ این سوال مثبت است. بسیاری از بیمارستان های دولتی امروزه به ارائه خدمات مشابه با این عمل میپردازند. اصلا جای تعجب ندارد اگر بگوییم که شما میتوانید از خدمات و امکانات بیمارستان های دولتی استفاده کنید و به انجام عمل اسلیو معده بپردازید.

بهرحال اینکه شخصی بخواهد در یک بیمارستان بخصوص به انجام عمل اسلیو معده خود مبادرت بورزد اهمیت بسیاری دارد چرا که بعضی از افراد به دلیل امکانات یا هزینه ها و یا شرایط اقامتی خود ترجیح میدهند که در مراکز دولتی اقدام به انجام عمل های جراجی و یا دیگر فرآیند های درمانی خود کنند.

 

انجام عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی
انجام عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی

در ادامه هم ما بیشتر به بررسی بیمارستان های دولتی برای انجام عمل اسلیو معده میپردازیم.

بیمارستان های دولتی و ویژگی های آن ها

بیمارستان های بسیار و مراکز درمانی مختلفی وجود دارند که میتوانند عمل های جراحی لاغری را برای شما به انجام برسند. اما یک دسته از افراد نیز هستند که میخواهند برای انجام عمل های جراحی لاغری و بخصوص، انجام عمل جراحی اسلیو معده از بیمارستان های دولتی کمک بگیرند.

بسیاری از بیمارستان های دولتی نیز با توجه به ویژگی هایی که دارند این امکان را نیز برای افراد فراهم میکنند که بتوانند برای انجام عمل اسلیو معده اقدام کنند.

بسیاری از افراد نیز به این مسئله اهمیت بسیاری زیادی میدهند که بتوانند از ویژگی های خاص بیمارستان های دولتی استفاده کنند. بیمارستان های دولتی عموما محلی برای انجام عمل های جراحی مختلفی هستند.

بیمارستان های دولتی

بیمارستان های دولتی معمولا امکاناتی دارند که از جمله ویژگی هایی محسوب میشود که باعث میشود ما بیمارستان های دولتی را به عنوان محلی برای انجام عمل های خود انتخاب کنیم.

البته این مسئله هم مورد توافق بسیاری از افراد است که زمانی که از بیمارستان های دولتی کمک میگیریم، به مراتب هزینه های کمتری نیز متحمل میشویم.

هزینه های بیمارستان های دولتی معمولا این امکان را برای بسیاری از افراد فراهم میکنند که بتوانند عمل های جراحی خود را در این مراکز با هزینه های به مراتب کمتری به انجام برسانند. بهرحال بیمارستان های دولتی هم ویژگی هایی دارند که باعث میشود که بتوانند مکان مناسبی برای انجام عمل های لاغری باشند.

پیشنهاد می کنیم از پست هزینه عمل اسلیو در بیمارستان مدائن دیدن کنید.

بیمارستان های دولتی
بیمارستان های دولتی

چرا بهتر است که عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی انجام شود؟

دلایل بسیاری وجود دارد که شما بخواهید یک درمانگاه یا مرکز درمانی را برای انجام عمل اسلیو معده انتخاب کنید. نمیتوان گفت مشخصا به چه دلیلی برای دریافت خدمات لاغری و جراحی های لاغری از یک مرکز درمانی اقدام کنید چرا که این خدمات میتواند به دلایل مختلف و متفاوتی از هم ارائه بشود.

بسیاری از افراد هزینه های کمتر را به عنوان بهترین معیار برای انتخاب درمانگاه ها و بیمارستان های دولتی میدانند و دسته ای دیگر هم امکانات بیشتر و یا خدماتی که بیمارستان های دولتی با بیمه های تامین اجتماعی ارائه میدهند.

با همه این ها، نمیتوان به قطعیت گفت که بیمارستان های دولتی بهترین مکان برای دریافت خدمات عمل جراحی لاغری اسلیو معده هستند یا بیمارستان های خصوصی.

میتوانید خدمات و ویژگی هایی که هر بیمارستان دارد را باهم مقایسه کنید

شما میتوانید خدمات و ویژگی هایی که هر بیمارستان دارد را باهم مقایسه کنید و درنهایت به این مسئله برسید که بتوانید به راحتی یک انتخاب مناسب میان این دو داشته باشید. بیمارستان های دولتی به دلیل اینکه از نرخ های رسمی استفاده میکنند، به مراتب هزینه های کمتری نیز از مراجعین دریافت میکنند.

این موضوع شاید باعث ازدحام بیشتر در بیمارستان های دولتی باشد اما حداقل میدانیم که هزینه های کمتری دریافت میشود. درکنار این موضوع، ممکن است در بیمارستان های دولتی این قابلیت نیز وجود داشته باشد که امکانات درمانی و جراحی بیشتر و بهتر و به روز تر از دیگر بیمارستان ها و مراکز درمانی باشد.

با توجه به همه این موارد، میدانیم که امکانات، هزینه ها و توانایی استفاده از انواع بیمه ها میتواند دلایلی باشد که برای انجام عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی اقدام میکنیم.

میتوانید خدمات و ویژگی هایی که هر بیمارستان دارد را باهم مقایسه کنید
میتوانید خدمات و ویژگی هایی که هر بیمارستان دارد را باهم مقایسه کنید

کارهایی که پیش از عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی باید انجام داد

اگر میخواهید برای انجام عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی اقدام کنید، اولین قدم برای شما مشورت با پزشک متخصص است. حتما باید پیش از اینکه برای انجام عمل خاصی اقدام کنید، کلیه نکات مهمی که پزشک شما به شما میگوید را مدنظر قرار بدهید.

ممکن است شرایط شما موقتا برای انجام عمل جراحی مناسب نباشد و به همین منظور هم ممکن است پزشک از شما بخواهد که در انجام عمل جراحی اندکی تامل کنید.

همچنین، ممکن است به دلیل بروز بیماری خاصی مانند بیماری های زمینه ای، استفاده از این عمل تحت شرایط خاصی لازم به انجام باشد و به همین دلیل هم باید کلیه نکات از این قبیل را که پزشک متخصص به شما میگوید مدنظر قرار بدهید.

در انتخاب بیمارستان با پزشک خود مشورت کنید

سعی کنید در انتخاب بیمارستان یا محلی که پزشک قرار است عمل جراحی شما را انجام بدهد، با پزشک خود مشورت کنید. بهرحال جراح است که قرار است این عمل را انجام بدهد و مهم است که بتواند با دستگاه ها و ابزارهای موجود عمل جراحی را به انجام برساند و همین مسئله میتواند در پیشرفت انجام عمل شما و اصولی تر بودن آن کمک کند.

همچنین، معمولا انجام تحقیق در رابطه با نحوه مراقبت بعد از عمل و ریکاوری در بیمارستان مورد نظر نیز از نکاتی است که حتما باید به آن ها توجه داشته باشید.

سعی کنید نکات گوارشی و تغذیه ای که پزشکان میگوید را مو به مو رعایت کنید و همچنین، پیش از عمل تا حد امکان خالی از استرس باشید و هیچگونه دغدغه یا نگرانی از بابت عمل نداشته باشید.

لطفا از پست رژیم برای وزن 90 کیلو دیدن کنید.

در انتخاب بیمارستان با پزشک خود مشورت کنید
در انتخاب بیمارستان با پزشک خود مشورت کنید

مراقبت های بعد از عمل اسلیو معده

پس از عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی، شما برای ریکاوری و استراحت به بخش مراقبت بعد از عمل منتقل میشوید. این امکان وجود دارد که در کوتاه مدت پزشک شما با بررسی یک سری نکات و پارامتر ها دستور به ترخیص شما بدهد اما اگر بخواهید میتوانید کمی بیشتر برای ریکاوری در بخش بمانید. سعی کنید در انجام معاینات نهایت همکاری را با پزشک داشته باشید و برای مرخص شدن عجله نداشته باشید.

تا حد امکان سعی کنید که بعد از مرخص شدن از انجام هرگونه فعالیت خود داری کنید و بعد از چند هفته، تنها از انجام فعالیت های سنگین و جا به جایی لوازم سنگین خود داری کنید و تنها به فعالیت های ساده و روزمره بپردازید.

پس از انجام عمل اسلیو معده تغییر سبک زندگی اهیمت بسیاری دارد و حتما پزشک شما در این زمینه نکاتی به شما میگوید. این نکات را باید دقیقا رعایت کنید چرا که هم میتواند منجر به آسیب به سلامت و گوارش شما بشود و هم میتواند عمل را کاملا بی فایده کند.

سعی کنید ورزش، رژیم غذایی و برنامه روزانه خود را با کمک پزشک و متخصص تغذیه هماهنگ کنید تا همه چیز کاملا اصولی پیش برود. اگر به سر کار میروید لازم است مدتی در خانه استراحت کنید و مرخصی بگیرید.

سعی کنید در هفته اول شخصی برای مراقبت و پرستاری از شما در کنارتان باشد. رعایت این نکات بصورت مو به مو میتواند تاثیر زیادی در بهبود وضعیت جسمی شما و سلامتی شما داشته باشد.

مراقبت های بعد از عمل اسلیو معده
مراقبت های بعد از عمل اسلیو معده

روند کاهش وزن در عمل اسلیو معده

عمل جراحی لاغری میتواند تاثیر کوتاه مدتی در کاهش وزن شما داشته باشد اما این موضوع به این معنا نیست که بخواهیم انتظار بیش از اندازه از لاغری توسط این روش داشته باشیم.

قطعا این روش لاغری میتواند شما را به سرعت به وزن ایده آل خودتان برساند اما باید این موضوع را درنظر بگیریم که برای رسیدن به این مرحله لازم است که حتما صبرکنید تا بدن شما کم کم آماده کاهش وزن باشد.

روند کاهش وزن در عمل اسلیو معده میتواند بسیار سریعتر از روش های دیگر کاهش وزن و لاغری اتفاق بیوفتد. شما میتوانید در طی چند هفته شروع کاهش وزن خود را شاهد باشید اما نمیتوان انتظار داشت که دقیقا از زمانی که عمل را انجام دادید، کاهش وزن شما آغاز شود.

روند کاهش وزن در عمل اسلیو معده کمی آهسته تر است اما این موضوع کاملا مشخص است که به چه دلیلی مورد توجه قرار گرفته است. دلیل اصلی اینکه این روش کمی آهسته تر از دیگر روش ها به کاهش وزن شما کمک میکند، به این مسئله برمیگردد که این روش کمی اصولی تر و بهتر از روش های دیگر لاغری است

چرا که لاغری به یک باره میتواند مشکلاتی برای شما ایجاد کند مانند افتادگی پوست و یا مشکلات دیگر از نظر سلامتی. به همین دلیل هم بسیاری از پزشکان توصیه دارند که حتما از روش های کاهش وزن اصولی و متناوب کمک بگیرید.

روند کاهش وزن در عمل اسلیو معده
روند کاهش وزن در عمل اسلیو معده

هزینه های عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی

نمیتوان انتظار داشت که برای انجام عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی و یا هر بیمارستان و عمل دیگری هزینه عددی مشخصی بیان کرد. درواقع بیان هزینه مشخص کار مشکلی است و از طرفی هم چندان روش اصولی برای براورد هزینه محسوب نمیشود.

شما برای اینکه بتوانید یک براورد مناسب از هزینه های انجام عمل لاغری اسلیو معده داشته باشید، در مرحله اول لازم است که حتما عوامل موثر بر هزینه را بدانید.

نحوه انجام عمل شما، نوع بیمه نامه، بیمارستانی که انتخاب میکنید، دستمزد پزشک و همچنین، هزینه های دیگر مانند خدمات پرستاری و میزان دوره ریکاوری و بستری بودن در بیمارستان میتواند از هزینه هایی باشد که مستقیما در این عمل تاثیرگذار است.

البته باید هزینه های دیگری مانند هزینه دارو و ویزیت پزشک و… را هم مدنظر قرار بدهیم. اما بطور کلی، انجام عمل اسلیو معده با توجه به اثرات سریعی که دارد میتواند یک گزینه ایده آل برای کاهش وزن سریع شما باشد.

اگر خواهان اطلاعات در مورد بی ام آی 40 می باشد لازم است صفحه بی ام آی 40 را چک کنید.

هزینه عمل اسلیو معده
اسلیو معده
هزینه عمل اسلیو معده

هزینه عمل اسلیو معده یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که با مشکل چاقی مفرط دست و پنجه نرم می‌کنند. این عمل که به عنوان

ادامه مطلب
هزینه بای پس معده
بای پس معده
هزینه بای پس معده

نمی توان از عارضه های همراه با چاقی مفرط چشم پوشی کرد. برای خلاصی از اضافه وزن بیش از اندازه مطمئنا باید هزینه کنید؛ چه

ادامه مطلب
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

با یک کلیک مشاوره بگیرید