عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس

آیا می‌دانید که عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس معده .

سوال بسیاری از افرادی که از مشکلات اضافه ‌وزن و چاقی رنج می ‌برند، همیشه این بوده است که آیا عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس معده؟ به دلیل این‌ که برخی از افراد با توجه به مشکلات متعدد خود نمی ‌توانند از طریق روش‌ های اصولی همانند ورزش ‌های اصولی و رژیم‌ های غذایی مناسب کاهش وزن داشته باشند و به اندام ایده‌آل خود برسند و با توجه به این ‌که سال ‌ها از این روش‌ ها استفاده کرده‌اند

عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس
عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس

اما نتیجه چشمگیری برای کم کردن وزن خود نداشته اند و نتوانستند به موفقیت برسند. حال دنبال راهکار جدیدی می ‌گردند تا نتیجه سریع تری بگیرند و ممکن است که برای آن ‌ها سؤالاتی در راستای این‌ که کدام یک از عمل ‌های جراحی بهتر می باشد، پیش بیاید.

عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس در میزان جذب کالری

در عمل اسلیو، بیمار کالری کمتری را دریافت می کند و علت آن دریافت کمتر غذا است.

اما در عمل بای پس معده، برای اینکه معده به قسمتی دورتری از روده متصل می شود سبب می شود که اضافه غذا به این قسمت هدایت شود و دفع گردد.

به همین علت در عمل بای پس معده دریافت کالری کاهش پیدا می کند پس وزن بسیار سریعتر کاهش می یابد.

سوالاتی که در ادامه این مقاله در رابطه با موضوع عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس، به آن ها پاسخ خواهیم داد که عبارتند از:

چه دلایلی باعث می شود تا اشخاصی که دچار اضافه ‌وزن هستند، از عمل ‌های جراحی استفاده کنند؟

تاریخچه عمل اسلیو معده به چه صورت می باشد؟

عمل اسلیو معده چگونه عملی می باشد؟

انجام عمل اسلیو معده برای چه افرادی مناسب می باشد؟

شاخص توده بدنی چگونه محاسبه می شود؟

افراد در چه سنینی می توانند از عمل اسلیو معده استفاده کنند؟

مزایای عمل اسلیو معده برای اشخاص چیست؟

نکاتی که قبل از انجام عمل اسلیو معده باید آن‌ ها را رعایت کرد، کدامند؟

نحوه انجام عمل اسلیو معده چگونه می باشد؟

چه نکاتی بعد از انجام عمل اسلیو معده باید رعایت شود؟

رژیم غذایی بعد از انجام عمل اسلیو به چه صورت می باشد؟

چه مواد غذایی بعد از عمل اسلیو معده نمی ‌توانند استفاده شوند؟

استفاده از عمل اسلیو معده چه اثری بر روی رابطه جنسی می‌ گذرد؟

آیا می ‌توان بعد از انجام عمل اسلیو معده باردار شد؟

آیا بعد از عمل اسلیو معده احتمال بازگشت چاقی وجود دارد؟

هزینه عمل اسلیو معده به چه صورت می باشد؟

تاریخچه عمل بای ‌پس معده به چه صورت می باشد؟

عمل بای ‌پس معده چگونه عملی در نظر گرفته می شود؟

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای انجام عمل بای پس معده هستند؟

چه سنی برای انجام عمل بای ‌پس معده در نظر گرفته می شود؟

عمل بای ‌پس معده چه مزایایی را به همراه دارد؟

قبل از انجام عمل بای ‌پس معده، چه نکاتی باید رعایت شود؟

نحوه انجام عمل بای ‌پس معده به چه صورت می باشد؟

نکات لازم بعد از انجام عمل بای‌ پس معده چیست؟

رژیم غذایی بعد از عمل بای ‌پس معده به چه صورت می باشد؟

مواد غذایی که بعد از عمل بای‌ پس معده نباید استفاده شوند، چیست؟

عمل بای‌ پس معده چه تأثیراتی بر روی روابط جنسی دارد؟

بارداری بعد از انجام عمل بای ‌پس معده به چه صورت است؟

آیا احتمال بازگشت چاقی بعد از عمل بای پس وجود دارد؟

هزینه عمل بای ‌پس معده چه میزان می باشد؟

شباهت ‌های عمل اسلیو معده با عمل بای ‌پس معده در چیست؟

عمل اسلیو معده با عمل بای ‌پس معده چه تفاوت ‌هایی دارند؟

جمع‌ بندی مطالب

افرادی که از روش های متعدد استفاده کرده‌اند

افرادی که از روش های متعدد استفاده کرده‌اند و بنا به دلایل مختلفی، قادر به کاهش وزن نبوده اند، بهتر است تا یکی از عمل ‌های جراحی اسلیو معده یا بای‌ پس معده را انتخاب کنند.

هنگامی ‌که به پزشک مراجعه می‌ کنند، با توجه به شرایط جسمانی آن ‌ها می ‌توان حدس زد که کدام یک از این عمل ‌ها برای این دسته از افراد مناسب می باشد. به دلیل این ‌که هر شخصی، شرایط و ویژگی ‌های منحصر به‌ فرد خود را دارد و ممکن است تا یکی از این راهکارها برای او مناسب باشد.

افرادی که از روش های متعدد استفاده کرده‌اند
افرادی که از روش های متعدد استفاده کرده‌اند

با توجه به این ‌که هر کدام از عمل‌ های اسلیو معده و یا بای‌ پس معده دارای ویژگی ‌ها و مزیت ‌های خود می باشد، لازم است که در این مقاله به صورت مفصل در رابطه با آن‌ ها و ویژگی ‌های منحصر به فردشان برای شما صحبت کنیم تا آشنایی کاملی با این دسته از جراحی ‌های چاقی داشته باشید.

حال اگر سوال شما نیز این است تا بدانید که آیا عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس معده؟ لازم است که در ادامه این مقاله با ما همراه باشید و آن را تا انتها مطالعه کنید.

چه دلایلی باعث می شود تا اشخاصی که دچار اضافه ‌وزن هستند، از عمل ‌های جراحی استفاده کنند؟

با توجه به این‌ که می خواهیم به این موضوع بپردازیم که عمل اسلیو معده بهتر است یا بای‌ پس معده، دانستن این نکته خالی از لطف نمی‌ باشد که به چه علت افرادی که دچار اضافه‌ وزن هستند، لازم است که حتماً از عمل ‌های لاغری استفاده کنند؟

همان ‌طور که می‌دانید، دلایل بسیاری می ‌تواند سبب به وجود آمدن چاقی‌ های مفرط در افراد گردد و به همین دلیل است که اغلب افراد به دنبال لاغری هستند تا بتوانند مشکلات متعددی که در کنار اضافه ‌وزن خود دارند را برطرف کنند.

به دلیل این‌ که چاقی و اضافه ‌وزن می‌ تواند بیماری ‌های مختلفی را با خود به دنبال داشته باشد و فرد مورد نظر از مشکلاتی همانند دیابت، بیماری قلبی، کبد، چربی و دیگر بیماری‌ های متعدد رنج می ‌برد.

همین طور اشخاصی که دچار اضافه وزن بالا هستند، از لحاظ روحی نیز ممکن است تا دچار بیماری ‌هایی شوند. زیرا اعتماد به ‌نفس کافی برای حضور در جامعه را ندارند و این عامل می ‌تواند باعث افسردگی این دسته از افراد شود و آن‌ ها شخصی گوشه ‌گیر شوند و بیشتر زمان خود را در خانه سپری می کنند.

حال با توجه به این ‌که این دسته از اشخاص اضافه ‌وزن بسیار زیادی دارند، انجام تحرک برای آن‌ ها دشوار می ‌باشد و نمی‌ توانند به کارهای روزانه خود برسند و با سختی بسیاری رو به ‌رو هستند.

وجود احساس بد در افراد چاق

این که شخص، زیبایی اندام خود را از دست بدهد، سبب به وجود آمدن احساس بدی در او می ‌گردد. حال با توجه به این مطلب، اغلب اشخاصی که با چاقی های مفرط دست ‌و پنجه نرم می ‌کنند و مشکلات متعددی در زندگی خصوصی خود دارند و در هنگام مقاربت های جنسی با همسران خود با مشکلاتی رو به رو هستند، به غیر از در نظر گرفتن احساس بد در هنگام رابطه جنسی، امکان دارد تا این دسته از افراد به دلیل چاقی های مفرط نتوانند باردار شوند و یا مردان امکان ناباروری ندارند.

با توجه به این موارد، اشخاصی که دچار اضافه ‌وزن بسیار هستند، لازم است که حتماً از عمل اسلیو معده یا بای پس معده به جهت کاهش وزن خود استفاده کنند. به دلیل این‌ که جراحی یک راهکار مناسب برای این دسته از افراد شناخته شده است.

حال در تلاشیم تا در ادامه، بیشتر در رابطه با عمل‌ های جراحی برای شما بگوییم و ذکر کنیم که آیا عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس و کدام یک می ‌تواند برای افراد مفیدتر باشد.

وجود احساس بد در افراد چاق
وجود احساس بد در افراد چاق

تاریخچه عمل اسلیو معده به چه صورت می باشد؟

در راستای این ‌که بتوانیم تا دبه موضوع عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس بپردازیم، لازم است که اطلاعات کلی در زمینه هر دو جراحی ‌های لاغری داشته باشیم.

حال در اینجا قصد داریم تا در رابطه با تاریخچه عمل اسلیو معده اطلاعاتی را برای شما عنوان کنیم. در تمامی زمان ‌های مختلف، یک دغدغه کلی برای انسان‌ ها برطرف نمودن اضافه وزن بوده است و همیشه به دنبال راهکارهایی بوده‌اند تا بتوانند درصدی از  وزن خود را کاهش دهند.

تاریخچه عمل اسلیو معده به چه صورت می باشد؟
تاریخچه عمل اسلیو معده به چه صورت می باشد؟

در گذشته‌ای دور، از عمل ‌های جراحی لاغری برای آن دسته از افراد که دچار چاقی های مفرط بوده‌اند، صورت گرفته می ‌شد. اما به مرور زمان، عمل اسلیو معده توانست یک عمل توسعه ‌یافته برای کاهش وزن و لاغری در نظر گرفته شود.

به دلیل این که استفاده از عمل اسلیو معده دارای قدمت بسیار زیادی نمی ‌باشد، اما از طریق پیشرفت علوم پزشکی استفاده از این دو عمل جراحی توانست پیشرفت زیادی را به ‌دنبال داشته باشد.

برای اولین بار جراحی لاغری اسلیو معده در سال ۱۹۸۸ صورت گرفت

برای اولین بار جراحی لاغری اسلیو معده در سال ۱۹۸۸ صورت گرفت. به دلیل این‌ که اولین بار بود که انجام عمل اسلیو معده صورت می ‌گرفت، این جراحی در دو مرحله انجام می‌ شد و استفاده از این دو مرحله می ‌توانست برای بیمار مضر و خطرناک باشد و بیمار احساس ناراحتی بیش از اندازه‌ای در راستای انجام عمل اسلیو معده داشت.

اما امروزه با توجه به این‌ که پیشرفت بسیاری در علوم پزشکی اتفاق افتاده است، انجام عمل اسلیو معده به‌ عنوان یکی از ایمن ‌ترین و راحت ‌ترین عمل های جراحی لاغری شناخته می‌ شود و توانسته تا جایگاه بسیاری برای خود در بین افراد چاق باز کند و آن‌ ها را به اندام ایده‌آل خود برساند.

امروزه هنگامی که از افراد، سوال پرسیده می شود که آیا در زمینه انجام عمل اسلیو معده دچار ناراحتی می ‌شوند؟ جواب اکثریت آن ‌ها منفی می ‌باشد. به دلیل این‌ که علوم پزشکی در این موضوع، بسیار موفقیت‌آمیز بوده است.

برای اولین بار جراحی لاغری اسلیو معده در سال ۱۹۸۸ صورت گرفت
برای اولین بار جراحی لاغری اسلیو معده در سال ۱۹۸۸ صورت گرفت

عمل اسلیو معده چگونه عملی می باشد؟

برای این که بتوانیم تا به این سوال بپردازیم که آیا عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس معده، لازم است که به طور مفصل اطلاعاتی درباره چگونگی انجام عمل اسلیو معده برای شما داشته باشیم. حال برای این ‌که با عمل اسلیو معده آشنا شوید،

لازم است بگوییم که این عمل معروف به عمل آستین معده می باشد یا با نام Sleeve Gastrostomy شناخته می شود. با توجه به این‌ که عمل اسلیو معده می تواند که کاهش وزن افراد را به دنبال داشته باشد، جزو دسته جراحی ‌های محبوب کاهش وزن افراد می باشد و می ‌تواند تا نتیجه بسیار اثر بخشی را با خود به دنبال داشته باشد.

امروزه تمامی کشورهای جهان دچار چاقی‌ های مفرط هستند

امروزه تمامی کشورهای جهان دچار چاقی‌ های مفرط هستند و لازم است که برای برطرف نمودن این چاقی ‌ها از عمل اسلیو معده استفاده منحصر به ‌فردی داشته باشند.

با توجه به تصاویری که از انجام عمل اسلیو معده برای شما داریم، حتماً مشاهده می ‌کنید که از طریق انجام این عمل می ‌توان بخش عمده‌ای از معده را حذف کرد و بخش باقیمانده از معده همانند یک موز می باشد.

سپس با توجه به موارد ذکر شده، بخشی که برش داده شده است، لازم است که از معده خارج شود و این امر می ‌تواند به ‌وجود آورنده عمل معده کوچک ‌تری شود که به مرور زمان می ‌تواند کاهش وزن را برای افراد به دنبال داشته باشند.

با توجه به انجام عمل اسلیو معده، حجم در نظر گرفته‌ شده معده بسیار کاهش می‌ یابد و نمی‌ تواند میزان غذای بیشتری از حد فضای خود در درون خود نگه دارد و در نهایت این امر سبب کاهش وزن و لاغری افراد می‌ گردد.

امروزه تمامی کشورهای جهان دچار چاقی‌ های مفرط هستند
امروزه تمامی کشورهای جهان دچار چاقی‌ های مفرط هستند

انجام عمل اسلیو معده برای چه افرادی مناسب می باشد؟

در حال حاضر شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده بهتر است یا بای ‌پس می باشید. اما برای رسیدن به این موضوع، لازم است که اطلاعات کلی در رابطه با هر دو عمل‌ های جراحی لاغری داشته باشید.

حال ممکن است که سوال بسیاری از افرادی باشد که چه افرادی کاندیدای مناسبی برای استفاده از عمل اسلیو معده هستند؟ لازم است تا عنوان کنیم، اشخاصی که دچار اضافه وزن بسیار کمی هستند، نمی‌ توانند از عمل اسلیو معده استفاده کنند. به دلیل این‌ که این عمل می ‌تواند مناسب حال افرادی باشد که دچار چاقی زیادی هستند و حال این دسته از افراد از روش های متعدد اصولی نتوانسته اند، کاهش وزن خود را به دنبال داشته باشند و به تناسب اندام برسند.

با عنوان کردن تمامی این موارد، قصد ما این است که بگوییم، انجام جراحی اسلیو معده به ‌عنوان آخرین راهکار برای لاغری به حساب می‌آید و می ‌تواند تا نتیجه اثربخشی را برای این دسته از افراد داشته باشد.

حال اگر بخواهیم بگوییم که چه افرادی می توانند از عمل اسلیو معده استفاده کنند، اشخاصی که دارای شاخص توده بدنی بالاتر از ۳۵ می باشند، افراد مناسبی به جهت انجام عمل اسلیو معده می ‌باشند.

انجام عمل اسلیو معده برای چه افرادی مناسب می باشد؟
انجام عمل اسلیو معده برای چه افرادی مناسب می باشد؟

شاخص توده بدنی چگونه محاسبه می شود؟

در راستای پرداختن به موضوع عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس، لازم است که افراد نحوه محاسبه شاخص توده بدنی را نیز بدانند. حال برای این ‌که بتوان BMI یا شاخص توده بدنی را محاسبه کرد، لازم است که وزن شخص مورد نظر، همین طور قد او توسط اندازه‌گیری ‌های دقیقی محاسبه شود.

سپس لازم است که وزن شخص بر حسب کیلوگرم تقسیم بر مجذور قد بر حسب متر شود. از این طریق، می توان محاسبه شاخص توده بدنی افراد را در نظر گرفت. توجه به موارد زیر می ‌تواند در راستای تشخیص عدد شاخص توده بدنی مؤثر واقع شود.

اگر شاخص توده بدنی که از طریق فرمول بالا محاسبه می کنید، کمتر از عدد 5 باشد؛ این معنی را می ‌دهد که میزان وزن شما کمتر از اندازه استاندارد است و لازم است تا برای این ‌که به حد استاندارد برسید، در زمینه اضافه کردن وزن خود تلاش کنید و از طریق راهکارهای اصولی که پزشکان تأیید می ‌کنند، می ‌توانید اضافه ‌وزن داشته باشید.

در نظر داشته باشید که اضافه وزنی که از طریق غذاهای چرب و غیر مفید اتفاق می‌افتد، برای شما مضر می باشد و لازم است که حتماً از ورزش ‌هایی همانند ورزش بدنسازی استفاده کنید تا بتوانید کمبود وزن خود را جبران کنید و به وزن ایده‌آل برسید. پیشنهاد می کنیم از پست ورزش بعد از عمل بای پس معده دیدن کنید.

اگر شاخص توده بدنی شما عددی بین 5 تا 24.9 را نشان دهد

اگر شاخص توده بدنی شما عددی بین 5 تا 24.9 را نشان دهد، یعنی شما فردی هستید که وزن شما تناسب ایده‌آلی با قد شما دارد و باید در راستای حفظ کردن وزن خود در تلاش باشید و تعادل وزن خود را نگه دارید تا همیشه اندام مناسبی داشته باشید.

در برخی مواقع نیز ممکن است تا شاخص توده بدنی برخی از افراد، عددی ما بین ۲۵ تا 9 را نشان بدهند. نشان دادن این عدد بدین معناست که اشخاصی که از این شاخص توده بدنی برخوردار هستند، دچار کمی اضافه وزن هستند که لازم است تا از طریق رژیم های غذایی و ورزش در راستای کاهش وزن خود تلاش کنند تا تناسب اندام مناسبی را داشته باشند.

امکان دارد تا شاخص توده بدنی برخی از افراد، عددی بین ۳۰ تا 9 را نشان بدهد

امکان دارد تا شاخص توده بدنی برخی از افراد، عددی بین ۳۰ تا 9 را نشان بدهد. در نظر گرفتن این عدد به گونه ای است که می ‌تواند شامل اضافه وزن زیادی برای افراد باشد و این دسته از افراد مستعد خوبی برای بیماری ‌های متعدد زمینه‌ های چاقی هستند. به همین جهت افرادی که این شاخص توده بدنی را دارند، لازم است که فوراً اقدامات را به جهت کاهش وزن خود انجام بدهند و به تناسب اندام برسند.

اگر با توجه به شاخص توده بدنی، عددی بالاتر از 9 را برای شخصی نشان دهد، این امر بسیار خطرناک می باشد و یک عدد غیر طبیعی است. این دسته از افراد، دیگر برای رسیدن به اندام دلخواه خود و کاهش وزن نمی ‌توانند از راهکارهایی همانند رژیم غذایی و ورزش استفاده کنند و از طریق این دسته از راهکارها کاهش وزن برای آن ‌ها صورت نمی ‌گیرد.

این دسته از افراد، لازم است که از جراحی‌ های لاغری برای کاهش وزن استفاده کنند و این که عمل اسلیو معده بهتر است یا بای‌ پس، می‌ تواند برای این دسته از افراد اتفاق بیفتد.

امکان دارد تا شاخص توده بدنی برخی از افراد، عددی بین ۳۰ تا 9 را نشان بدهد
امکان دارد تا شاخص توده بدنی برخی از افراد، عددی بین ۳۰ تا 9 را نشان بدهد

افراد در چه سنینی می توانند از عمل اسلیو معده استفاده کنند؟

در ادامه پرداختن به این موضوع که عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس، لازم است تا سن انجام عمل اسلیو معده را نیز بدانیم. به دلیل این ‌که در نظر گرفتن این سن می ‌تواند موفقیت این عمل را تضمین کند و تاثیر بسیاری بر روی آن داشته باشد.

حال در رابطه با این موضوع، بهتر است بدانید تا برای این‌ که شخصی بتواند از عمل جراحی اسلیو معده استفاده کند، باید سنی مابین ۱۸ تا ۶۵ سال داشته باشد تا نتیجه به‌ دست ‌آمده در بهترین صورت باشد.

مزایای عمل اسلیو معده برای اشخاص چیست؟

عنوان اصلی که در این مقاله لازم است تا در رابطه با آن اطلاعاتی داشته باشیم، این است که عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس. اما در این راستا برای رسیدن به این موضوع لازم است تا از مزایای عمل اسلیو برای شما اطلاعاتی داشته باشیم. ویژگی‌ های بسیار خوبی در موضوع انجام عمل اسلیو معده وجود دارد که در ادامه به آن ‌ها اشاره می ‌کنیم.

در پروسه ی انجام عمل اسلیو معده، هیچ گونه اجسام خارجی در داخل معده قرار نمی ‌گیرد و این به‌ عنوان یک ویژگی و مزیت بسیار بزرگ شناخته می شود. به دلیل این‌ که در اغلب مواقع، اتفاق افتاده که هنگامی ‌که در درون معده جسم ‌های خارجی قرار گرفته شده است، عامل اصلی برای ایجاد عفونت بوده و توانسته تا افراد را با مشکلات متعددی مواجه کند.

هنگامی ‌که عمل اسلیو معده صورت گرفته می شود، این جراحی نمی ‌تواند تداخلی برای عدم جذب ویتامین در بدن ایجاد کند و باعث گرفتگی روده نیز نمی شود. این می ‌تواند به ‌عنوان یک ویژگی منحصر به ‌فرد برای آن به حساب بیاید.

انجام عمل اسلیو معده از طریق لاپاراسکوپی صورت می ‌گیرد

انجام عمل اسلیو معده از طریق لاپاراسکوپی صورت می ‌گیرد که این امر می ‌تواند ویژگی منحصر به ‌فردی از انجام این عمل باشد. به دلیل این‌ که دیگر توسط جراحی ‌های باز نیاز به برش ‌های بسیار زیاد بر روی شکم نمی ‌باشد و از طریق چندین برش کوچک می ‌توان عمل جراحی اسلیو معده را در بهترین حالت ممکن انجام داد.

هنگامی که بیمار از عمل اسلیو معده به جهت کاهش وزن استفاده می ‌کند، دچار بیماری ‌های زمینه‌ای چاقی و اضافه‌ وزن می ‌باشد. این بیماری ها همانند کبد چرب، دیابت نوع ۲ و دیگر موارد است که از این طریق برطرف می شوند.

با استفاده از انجام عمل اسلیو معده، بیمار می ‌تواند میزان بیشتر از ۶۰ درصد از وزن خود را در مدت زمان ۱۲ ماه کاهش دهد و این یک امر بسیار مفید در راستای رسیدن به تناسب اندام افراد می‌ باشد.

مدت زمان بستری شدن افراد

مدت زمان بستری شدن افراد در موضوع انجام عمل اسلیو معده بسیار کوتاه می باشد و دوران نقاهت کمی برای این عمل سپری می شود.

با استفاده از عمل اسلیو معده، چسبندگی برای معده رخ نمی ‌دهد.

اغلب افرادی که از عمل اسلیو معده استفاده کرده‌اند، با موفقیت بسیاری رو به رو بوده اند و توانستند تا میزان قابل ‌توجهی از وزن خود را کاهش دهند.

عملکرد اصلی گوارش معده با استفاده از عمل اسلیو تغییر نمی ‌کند و از بین نمی ‌رود.

در راستای انجام عمل اسلیو معده، پلیور معده دچار تغییراتی نمی ‌شود.

انجام عمل اسلیو، غیر قابل بازگشت می ‌باشد و اندازه معده دیگر نمی ‌تواند به حالت قبلی خود بازگردد.

مدت زمان بستری شدن افراد
مدت زمان بستری شدن افراد

نکاتی که قبل از انجام عمل اسلیو معده باید آن ‌ها را رعایت کرد، کدامند؟

اگر قصد داشته باشید تا عمل اسلیو معده شما به درستی صورت بگیرد و با موفقیت همراه باشد و در این راستا کاهش وزن شما را به دنبال داشته باشد، لازم است که قبل از عمل اسلیو نکات متعددی را رعایت کنید که این دسته از نکات می ‌تواند تاثیر بسیاری بر روی نتیجه عمل اسلیو معده داشته باشد. در ادامه مبحث عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس، بیشتر به این نکات خواهیم پرداخت و برای شما از آن‌ ها خواهیم گفت.

کاهش اندک وزن قبل از عمل

به عنوان یک نکته مؤثر و مفید که لازم است تا قبل از انجام عمل اسلیو معده به آن پرداخت، باید کم کردن وزن را عنوان کنیم. پزشک مد نظر قبل از انجام عمل اسلیو معده پیشنهاد می‌ کند تا با استفاده از رژیم غذایی، میزان اندکی از وزن خود را کاهش دهید.

حتی اگر میزان کاهش داده شده بسیار اندک باشد، این امر می ‌تواند کمک بسیار زیادی به پزشکان داشته باشد و در راستای انجام عمل اسلیو معده مؤثر واقع می‌ شود.

به دلیل این ‌که هنگامی ‌که پزشک م دنظر قصد انجام عمل اسلیو معده را دارد، با کاهش وزن می ‌تواند دید بهتری به اجزا و جوارح داخلی معده داشته باشد و در نهایت تجربه راحتتری از عمل اسلیو معده را خواهید داشت. به همین جهت، این نکته که وزن خود را کاهش بدهید، می‌ تواند بسیار مؤثر واقع شود.

مصرف مواد غذایی قبل از عمل

یکی دیگر از نکاتی که قبل از انجام عمل اسلیو معده باید به آن پرداخت و مهم شمرده می شود، استفاده از مواد غذایی قبل از عمل می باشد. دانستن این نکته خالی از لطف نمی‌ باشد که شب قبل از انجام عمل اسلیو معده باید مصرف مواد غذایی خود را کنترل کنید تا در هنگام عمل ناشتا باشید.

همان ‌طور که می‌ دانید، برای تمامی عمل‌ های جراحی بهتر است که ناشتا باشید و از شب قبل شرایط غذایی خوبی را برای معده فراهم کنید. قبل از انجام عمل لازم است که از هر نوع خوراکی حتی آب دست بکشید.

با توجه به این موضوع، استفاده از هیچ گونه خوراکی از ساعت ۱۲ شب به بعد مفید نمی ‌باشد، حال اگر تشنه بودید، مجاز هستید قبل از ساعت ۱۲ شب میزان اندکی آب بخورید. اما تمامی مواد غذایی که قبل از شب قبل از عمل اسلیو معده لازم است استفاده کنید، باید تا قبل از ساعت ۹ شب صرف شود.

این نکته اهمیت بسیار زیادی دارد و لازم است که حتماً این نکته را بسیار جدی بگیرید. به دلیل این ‌که اگر بدون اطلاع از پزشک مد نظر خود از مواد غذایی استفاده کنید و حتی در برخی مواقع از آب و چای استفاده کنید، پزشک مد نظر عمل جراحی اسلیو شما را لغو می‌ کند و زمان دیگری را برای این عمل انتخاب می کند. پس حتماً این نکته در زمینه انجام عمل  معده مهم شمرده می شود.

مصرف مواد غذایی قبل از عمل
مصرف مواد غذایی قبل از عمل

زود خوابیدن قبل از عمل اسلیو

حتماً می ‌دانید که انجام تمامی عمل ‌های جراحی در صبح زود اتفاق می ‌افتد. به همین دلیل لازم است که خواب به موقع داشته باشیم تا در هنگام عمل جراحی سرحال باشید. یک نکته حائز اهمیت دیگر این است که هنگامی که زود به بستر رختخواب بروید، این امر سبب گرسنگی و تشنگی شما نمی‌ شود و می‌ توانید در روز جراحی ناشتا باشید.

نکته‌ای دیگر که در جهت انجام عمل اسلیو معده لازم است تا در رابطه با آن اطلاعات داشته باشید، این است که اگر دچار سرماخوردگی هستید، انجام عمل اسلیو معده برای شما لغو می گردد.

به خاطر این‌ که این امر بسیار خطرناک می باشد و لازم است تا بهبودی کامل صبر کنید و پزشک با توجه به صلاحدید خود بعد از بهبودی شما می تواند عمل اسلیو معده را انجام بدهد.

استحمام قبل از عمل اسلیو معده

در راستای انجام عمل اسلیو معده، لازم است که قبل از انجام عمل دوش بگیرید. به دلیل این‌ که بعد از یک هفته از عمل، امکان دوش گرفتن برایتان میسر نمی ‌باشد. استفاده از قرص آسپرین لازم است که با توجه به تجویز پزشک مد نظر شما اتفاق بیفتد و پزشک صلاح می‌ داند تا حدوداً ۵ روز قبل از انجام عمل از این قرص استفاده نشود.

رعایت نکات دیگری که در موضوع قبل از عمل اسلیو معده مهم شمرده می شود، استفاده از هر گونه مواد مخدر مانند قلیان، سیگار، الکل و دیگر موارد می ‌باشد و لازم است که حداقل یک هفته قبل از عمل استفاده نشود.

البته برخی دیگر از پزشکان معتقد هستند که لازم است که قبل از انجام جراحی اسلیو معده استفاده از دخانیات به صورت کامل ترک شود، سپس این عمل جراحی صورت بگیرد.

استفاده از انواع داروها قبل از انجام عمل اسلیو معده

در راستای انجام عمل اسلیو برای شما لازم است تا از شرایط دارویی خو،د پزشک مد نظر را مطلع کنید و با توجه به صلاحدید و مشورت های پزشک از داروهایی همانند داروی تیروئید، فشار خون و دیگر موارد استفاده کنید.

نحوه مصرف این دسته از داروها لازم است که تحت نظارت پزشک اتفاق بیفتد. همین طور بانوان باردار لازم است که از انجام این عمل صرف ‌نظر کنند و قبل از انجام عمل، شخص باید اطمینان داشته باشد که باردار نیست. سپس می تواند اقدامات لازم را به جهت انجام عمل اسلیو معده انجام دهد.

شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس می باشید. در ادامه با توجه به اطلاعات بسیاری که در راستای این دو جراحی در اختیار شما قرار می دهیم، می‌توانید به این امر پی ببرید.

استفاده از انواع داروها قبل از انجام عمل اسلیو معده
استفاده از انواع داروها قبل از انجام عمل اسلیو معده

نحوه انجام عمل اسلیو معده چگونه می باشد؟

استفاده از دستگاه لاپاراسکوپی در انجام عمل اسلیو معده بسیار کارآمد و مفید می باشد. این امر در حالتی صورت می‌ گیرد که سبب می شود تا برش های زیادی از طریق جراحی باز بر روی شکم وجود نداشته باشد. البته با توجه به شرایط و صلاحدید پزشک، امکان دارد که عمل اسلیو معده از طریق روش جراحی باز صورت بگیرد. ولی در اغلب مواقع مشاهده شده که با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، استفاده از این عمل از طریق روش لاپاراسکوپی صورت گرفته است.

اگر اطلاعات کافی در راستای این امر ندارید، برای انجام روش لاپاراسکوپی تعدادی برش کوچک بر روی نواحی شکم صورت می گیرد. در نظر گرفتن این برش ‌ها به این دلیل است که وسایل جراحی بتواند به درون بدن بیمار وارد شوند و از این طریق شرایط لازم را برای انجام عمل اسلیو معده فراهم کنند.

لاپاراسکوپی دارای چراغ و دوربین می باشد که می‌ تواند از طریق برش ‌هایی به وجود آمده بر روی شکم وارد نواحی معده گردد و سپس تمامی اجزا و جوارحی که در داخل شکم وجود دارند را بر روی مانیتور در اتاق عمل به صورت زنده نشان می دهد. پزشک با مشاهده کردن این تصاویر می ‌تواند به بهترین نحو ممکن عمل جراحی اسلیو معده را انجام بدهد.

انجام عمل اسلیو

بعد از این ‌که دستگاه لاپاراسکوپی وارد شد، لازم است که بهترین جراح اسلیو معده برای برش زدن معده و کوچک کردن سایز آن اقدامات لازم را انجام بدهد. سپس هنگامی که این عملکرد به اتمام رسید، توسط منگنه محل برش دوخته می شود.

در نظر داشته باشید که اهمیت بسیاری برای منگنه ها در هنگام دوختن معده وجود دارد و جراح با توجه به حرفه خود می‌ تواند به بهترین نحو ممکن این عملکرد را به پایان برساند.

حال اگر در این راستا محل برش از طریق منگنه ها با کیفیت انجام نشود، می ‌تواند سبب به وجود آمدن مشکلاتی گردد. این مشکلات اگر در زمان ممکن برطرف نگردد، می ‌تواند خطراتی به دنبال داشته باشد.

هنگامی ‌که منگنه معده به پایان رسید، تمامی وسایلی که برای انجام عمل جراحی به درون معده بیمار فرستاده شده بود، خارج می شوند و سپس برش ‌هایی که برای وارد کردن وسایل ایجاد شده اند، توسط بخیه بسته می ‌شوند و عملکرد عمل اسلیو معده به پایان می‌ رسد.

مدت زمان عمل اسلیو

ممکن است که برخی از افراد در راستای مدت زمان انجام عمل اسلیو معده سوال داشته باشند. برای برطرف نمودن سوالات ذهنی این دسته از افراد، بهتر است بگوییم که انجام این عمل تقریباً یک ساعت به طول می‌انجامد.

حال در ادامه در رابطه با این‌ که عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

مدت زمان عمل اسلیو
مدت زمان عمل اسلیو

چرا نکاتی بعد از انجام عمل اسلیو معده باید رعایت شود؟

با توجه به نحوه جراحی و مهارت پزشکی مد نظر، نتیجه‌ی حاصل شده برای انجام عمل اسلیو معده بسیار مهم می باشد. همین طور مراقبت‌ هایی که بعد از انجام عمل اسلیو معده رعایت می شود، می ‌تواند تاثیر بسیاری بر روی نتیجه حاصل شده بگذارد. حال در ادامه، تعدادی از نکات مهمی که لازم است تا بعد از انجام عمل اسلیو رعایت شود و در ادامه بررسی مقاله عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس، برای شما عنوان خواهیم کرد.

به دلیل این که بعد از انجام عمل جراحی احساس کمی ناراحتی دارید، بهتر است تا شخصی در کنار شما به‌ عنوان همراه باشد و نکات مؤثر در این امر را انجام دهد.

بعد از انجام عمل اسلیو معده، پزشک برای شما داروهایی را تجویز خواهد کرد که استفاده از این نوع از داروها در زمان معین شده، یک نکته بسیار مؤثر جهت نتیجه دهی بهتر عمل اسلیو عنوان می شود. حال اگر داروی مد نظر را در زمان لازم استفاده نکنید، امکان دارد که مشکلات متعددی از این دست رخ دهد. به همین دلیل استفاده از قرص ‌ها در راستای انجام عمل اسلیو معده نباید فراموش گردد.

استراحت هنگام بهبودی کامل یک نکته بسیار مهم دیگر است

استراحت هنگام بهبودی کامل یک نکته بسیار مهم دیگر است. اما ممکن است که بعد از انجام عمل اسلیو، اندکی درد را تجربه کنید که امری طبیعی و عادی می باشد و نیاز به نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

اگر احساس می ‌کنید که لازم است تا به حمام بروید، قبل از انجام این امر از پزشک خود مشورت بخواهید. ممکن است، با توجه به صلاحدید پزشک تشخیص دهد که 3 روز تا 1 هفته بعد از انجام عمل اسلیو نمی ‌توانید دوش بگیرید. به همین دلیل دوش گرفتن یک نکته بسیار مهم می ‌باشد که در روزهای اولیه بعد از انجام عمل اسلیو باید آن را مهم بشمرید.

به دلیل این ‌که تحت جراحی عمل اسلیو معده بوده اید، بلند کردن اجسام سنگین می‌ تواند برای شما مضر واقع شود. به همین دلیل ورزش های سنگین که می ‌تواند فشار زیادی را بعد از انجام عمل اسلیو بر روی بدن شما داشته باشد، بهتر است انجام نشود. اما ورزش ‌های سبک همانند پیاده روی می ‌تواند برای بدن و سلامتی شما مفید باشد.

قرار گرفتن در وان بعد از انجام عمل اسلیو

قرار گرفتن در وان بعد از انجام عمل اسلیو نکته‌ای است که باید رعایت گردد. به جهت این ‌که این کار ممنوع می باشد. همین ‌طور استفاده از استخر، جکوزی نیز ممنوع است.

در پروسه ی انجام عمل اسلیو معده، استفاده از هر گونه دخانیات همانند سیگار، مشروبات الکلی، قلیان و دیگر موارد مضر می باشد و قبل از انجام عمل لازم است تا تمامی این موارد ترک شوند.

استفاده از لباس ‌های گشاد بعد از انجام عمل اسلیو کمک بسیاری برای بهبودی شما می کند. به جهت این ‌که هیچ‌ گونه فشاری بر روی معده وارد نمی‌ شود و این عملکرد می ‌تواند نتیجه اثربخشی در راستای عمل اسلیو معده به دنبال داشته باشد.

قرار گرفتن در وان بعد از انجام عمل اسلیو
قرار گرفتن در وان بعد از انجام عمل اسلیو

رژیم غذایی بعد از انجام عمل اسلیو به چه صورت می باشد؟

از مهم‌ترین نکاتی که در راستای این‌ که بتوان تشخیص داد تا اسلیو معده بهتر است یا بای پس معده ، استفاده از رژیم غذایی بعد از انجام جراحی ها می باشد.

به دلیل این‌ که جراحی معده می ‌تواند میزان معده را کوچک‌ تر کند و لازم است که پزشک مد نظر در این راستا برای شما نمونه رژیم‌ هایی را در نظر بگیرد تا بتوانید در راستای کاهش وزن از طریق جراحی موفق باشید. حال بیشتر در رابطه با رژیم غذایی بعد از انجام عمل اسلیو صحبت خواهیم کرد.

هفته اول

به دلیلی که معده دچار تحولات بسیاری شده است، لازم است که مواد جامد در هفته ‌های اول بعد از انجام عمل جراحی لاغری استفاده نشود و اهمیت به خوردنی ‌ها و آشامیدنی ‌ها بسیار مهم شمرده می شود.

غذاهای آبکی همانند آب گوشت، سوپ های بسیار رقیق و دیگر موارد در هفته‌ های بعد از انجام عمل اسلیو معده برای شما در نظر گرفته می شود. استفاده از نوشیدنی‌ هایی که دارای کافئین هستند و قند بسیار زیادی درون خود دارند، برای شما در این زمینه مضر می ‌باشد.

آب یا کمی چای

استفاده از آب یا چای در هفته اول بعد از انجام اسلیو معده در وعده صبحانه می ‌تواند کمک بسیاری برای شما داشته باشد. البته در مصرف آن‌ ها زیاده‌روی نکنید. به‌ جهت این‌ که امکان مراجعه شما به دستشویی بیشتر می ‌شود و این امر می ‌تواند بعد از انجام اسلیو معده برای شما مشکل باشد.

وعده های ناهار می توانند از سوپ ‌های رقیق شده بدون مواد جامد باشند. دانستن این نکته بسیار مهم می باشد که استفاده از ناهار و شام لازم است تا در وعده ‌های کمی اتفاق بیفتد. به‌ طور کلی تمامی وعده برای شما یک فنجان در نظر گرفته می شود. همین ‌طور بهتر است که شام خود را قبل از ساعت ۷ میل کنید.

استفاده از آب‌ میوه‌های طبیعی در راستای هفته اول بعد از عمل اسلیو برای شما مفید می باشد و استفاده از میوه‌ هایی همانند آب سیب و آب انگور مؤثر واقع می شود. اگر از دسته افرادی هستید که روزانه شیر میل می‌ کنید، در میان وعده‌های خود نیز می ‌توانید از شیر استفاده کنید.

هفته دوم

در هفته دوم بعد از عمل اسلیو معده نیز لازم است که رژیم غذایی به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد تا نتیجه حاصل شده اثربخش باشد و کاهش وزن افراد را به دنبال داشته باشد.

در هفته دوم سوپ ‌های رقیق، آب ‌میوه ‌های طبیعی، شیر، آب سبزیجات همانند گذشته استفاده می شوند. اما در ادامه این دسته از مواد غذایی می ‌توان از آب گوجه ‌فرنگی، آب کرفس و دیگر مواد غذائی استفاده کنید. اگر از دسته افرادی هستید که دچار رفلاکس معده می شوید، با اجبار و اکراه هیچ گونه از مواد غذایی را استفاده نکنید.

هفته سوم

استفاده از مواد غذایی در هفته سوم بعد از عمل اسلیو معده می تواند مثل غذاهای پوره شده باشد. البته در این راستا لازم است دقت کنید که تمامی غذا به خوبی جویده شود و به آرامی بلعیده شود. به دلیل این‌ که با عجله غذا خوردن می‌ تواند فشار زیادی را بر روی معده ای که تازه جراحی اسلیو معده انجام داده است، داشته باشد.

استفاده از مواد غذایی دیگر همانند تخم‌مرغ آب ‌پز، پنیر توفو، پنیرهای خانگی، ماهی پوره شده نیز می ‌تواند برای شما مورد استفاده قرار بگیرد. البته لازم است بدانید که در این بخش از رژیم، هنوز نمی ‌توانید از غذاهای جامد به ‌طور کامل استفاده کنید.

میان وعده هایی همانند موز، انبه می ‌تواند تقویت قوای جسمانی شما را بعد از انجام عمل اسلیو به همراه داشته باشد. البته بهتر است که میوه ‌ها را به ‌صورت کامل له کنید و یا در هنگام خوردن، آن ‌ها را به خوبی بجوید. استفاده از انواع کمپوت ‌های میوه نیز می ‌تواند برای میان وعده ها مؤثر باشد.

هفته چهارم

در نظر داشته باشید، هنگامی‌ که هفته چهارم از عمل اسلیو معده می ‌گذرد، قادر به استفاده از غذاهای جامد هستید و می ‌توانید به مرور زمان استفاده از این غذاها را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

اما از هفته چهارم، لازم است تا رعایت کنید که روند رژیم شما به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد و با توجه به این عادات، سبک زندگی خود را عوض کنید. به دلیل این‌ که اگر از این روند استفاده کنید، هیچ گونه مشکلی بعد از انجام عمل برای شما رخ نخواهد داد.

استفاده از ماهی و مرغ پخته در وعده‌ های اصلی بعد از هفته چهارم عمل اسلیو می ‌تواند بسیار مقوی باشد. البته پخته شدن این دسته از مواد نیز بسیار اثر بخش است. همین طور سبزیجات بسیار پخته شده می تواند ویتامین بدن شما را تأمین کند.

استفاده از روغن ‌های مضر در این مواقع توصیه نمی ‌شود. روغن ‌های طبیعی را جایگزین روغن‌ های مضر کنید. سعی کنید که اغلب غذاها را به صورت آب‌ پز مصرف کنید. در این هفته استفاده از میوه‌های تازه می ‌تواند برای شما بدون مانع باشد.

هفته پنجم

بعداز گذشت ۵ هفته از عمل جراحی اسلیو معده می ‌توانید مواد غذایی را وارد سبد غذایی خود کنید. البته در این راستا لازم است که نکات مهمی را رعایت کنید و استفاده از نمک بسیار در غذای شما مضر می باشد.

همین طور حجم غذای مصرفی شما باید تعیین شده باشد. استفاده از مواد غذایی که دارای پروتئین و ویتامین بسیار هستند، در این راستا بسیار توصیه می شود تا بتواند بهبودی کامل را از طریق این موارد به دست بیاورند.

در حال حاضر، شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس هستید. برای درک بهتر این موضوع، لازم است که مقایسه کاملی از این دو عمل جراحی را برای شما داشته باشیم که در ادامه در تلاشیم تا بیشتر در رابطه با این دو عمل جراحی برای کاهش وزن اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

هفته پنجم
هفته پنجم

چه مواد غذایی بعد از عمل اسلیو معده، نمی ‌توانند استفاده شوند؟

ممنوعات مواد غذایی بعد از عمل اسلیو عبارتند از:

 • نان‌های مختلف
 • آب‌ میوه‌های صنعتی
 • غذاهای چرب
 • غذاهای خیلی سنگین
 • مشروبات الکلی
 • انواع دسرهای مختلف
 • انواع نوشیدنی‌ های گازدار و قندی
 • انواع خوراکی ‌های غیر مفید همانند چیپس و پفک
چه مواد غذایی بعد از عمل اسلیو معده، نمی ‌توانند استفاده شوند؟
چه مواد غذایی بعد از عمل اسلیو معده، نمی ‌توانند استفاده شوند؟

استفاده از عمل اسلیو معده چه اثری بر روی رابطه جنسی می‌ گذارد؟

ممکن است، تصور برخی از افراد به ‌غلط این باشد که استفاده از عمل جراحی لاغری می ‌تواند کاهنده میزان میل جنسی افراد شود. اما این دسته از افراد کاملاً در اشتباه هستند و تصور غلطی از این باور دارند. به دلیل این ‌که انجام اسلیو معده نه ‌تنها نمی‌ تواند کاهنده روابط جنسی شود، بلکه می ‌تواند افزایش این میل را به دنبال داشته باشد.

زیرا هنگامی ‌که اشخاص دچار اضافه ‌وزن بسیار هستند، چربی بدن بالایی دارند و همین طور میزان سلول‌ های چربی که در بدن آن ‌ها می باشد، بیشتر است.

سلول های چربی هورمون ‌های لپتین را تولید می ‌کند

این سلول های چربی هورمون ‌های لپتین را تولید می ‌کند. ترشح هورمون لپتین سبب کم شدن میزان میل جنسی افراد می‌ گردد. حال اگر در اثر عمل اسلیو معده، کاهش وزن افراد صورت بگیرد، میزان سلول و هورمون لپتین کمتر می ‌شود و این امر می ‌تواند افزایش ‌دهنده میل جنسی افراد باشد.

همین‌ طور عدم اعتماد به‌ نفس کافی در راستای اضافه‌ وزن بسیار می تواند مشکلات جنسی بسیاری به وجود بیاورد. در نظر داشته باشید که اگر انجام عمل اسلیو معده به دست شخصی که تجربه و مهارت کافی در این راستا ندارد، اتفاق بیفتد؛ می ‌تواند نتیجه معکوسی بر روی رابطه‌های جنسی شما به‌ همراه داشته باشد.

به همین دلیل برای این ‌که به بهترین نحو ممکن از این عمل جراحی استفاده کنید، پزشک معالج نقش بسیار مؤثری دارد و لازم است که حتماً با مهارت و با تجربه در این زمینه باشد.

در حال حاضر شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس می باشید.

سلول های چربی هورمون ‌های لپتین را تولید می ‌کند
سلول های چربی هورمون ‌های لپتین را تولید می ‌کند

آیا می‌توان بعد از انجام عمل اسلیو معده باردار شد؟

در راستای این‌ که بتوانیم به موضوع عمل اسلیو معده بهتر است یا بای ‌پس بپردازیم، لازم است بگوییم که بارداری بعد از انجام عمل اسلیو هیچ ‌گونه منعی ندارد. شانس بارداری در بانوانی که دچار اضافه وزن بسیاری هستند، کمتر می شود.

اما هنگامی که در راستای انجام عمل اسلیو معده، کاهش وزن برای آن‌ ها اتفاق می‌افتد، به سادگی می‌ توانند باردار شوند و بعد از این‌ که وزن آن ‌ها به یک ثبات رسید، می ‌توانند اقدامات لازم را برای بارداری فراهم کنند. اما عموماً پزشک معالج توصیه می کند، لازم است 18 ماه از عمل اسلیو معده گذشته باشد. سپس اقدامات لازم به جهت بارداری صورت بگیرد.

آیا می‌توان بعد از انجام عمل اسلیو معده باردار شد؟
آیا می‌توان بعد از انجام عمل اسلیو معده باردار شد؟

آیا بعد از عمل اسلیو معده، احتمال بازگشت چاقی وجود دارد؟

همان ‌طور که در مطالب بالا ذکر کردیم، عمل اسلیو معده غیر قابل بازگشت می ‌باشد و امکان بازگشت چاقی وجود نخواهد داشت. اما اگر شما از دسته افرادی باشید که مجدداً سبک زندگی خود را همانند قبل ادامه دهید و از مواد غذائی بیهوده استفاده کنید

و همین ‌طور تحرک کافی نداشته باشید، این امر می ‌تواند اندازه معده را مجدداً گشاد کند. به همین دلیل استفاده از فعالیت ‌های بدنی و رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو بسیار مهم شمرده می شود.

هزینه عمل اسلیو معده، به چه صورت می باشد؟

عوامل متعددی می ‌توانند در راستای هزینه عمل اسلیو مؤثر واقع شوند. به دلیل این ‌که در هر شهر با توجه به مهارت و تجربه ‌های پزشک مد نظر، امکان دارد که هزینه ‌های متفاوتی برای این عمل در نظر گرفته شود.

عموماً جراحانی که در پایتخت فعالیت دارند، با توجه به این‌ که تجربه آن ‌ها در این زمینه بیشتر می باشد، امکان دارد تا هزینه‌های بیشتری را درخواست کنند. البته بیمارستانی که در آن قصد ارائه خدمات برای عمل اسلیو معده را دارید نیز می ‌تواند در راستای هزینه عمل اسلیو مؤثر واقع شود.

هزینه عمل اسلیو معده، به چه صورت می باشد؟
هزینه عمل اسلیو معده، به چه صورت می باشد؟

در حال حاضر شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس می باشید.

تاریخچه عمل بای‌ پس معده به چه صورت می باشد؟

در ادامه پرداختن به موضوع عمل اسلیو معده بهتر است یا بای ‌پس، لازم است تا همان ‌طور که در رابطه با تاریخچه عمل اسلیو برای شما اطلاعاتی داشتیم، در رابطه با تاریخچه عمل بای ‌پس نیز اطلاعاتی را ذکر کنیم. در اولین بار انجام عمل بای‌ پس معده در سال 1967 انجام شد و از طریق جراحانی با نام میسون و ایتو انجام گرفت.

سپس به مرور زمان به واسطه پیشرفته شدن علم پزشکی و حرفه‌ای شدن جراحان در این راستا این عمل پیشرفته ‌تر شد و توانست شکل کنونی امروز را داشته باشد و امروزه به ‌عنوان یکی از مؤثرترین جراحی ها برای کاهش وزن افراد شناخته می شود.

تاریخچه عمل بای‌ پس معده به چه صورت می باشد؟
تاریخچه عمل بای‌ پس معده به چه صورت می باشد؟

عمل بای‌ پس معده چگونه عملی در نظر گرفته می شود؟

یکی از عمل‌ های لاغری در راستای کاهش وزن از طریق روش‌ های متعدد، عمل بای ‌پس معده می ‌باشد که می ‌تواند کاهش وزن متعدد را برای افراد همانند عمل اسلیو به دنبال داشته باشد. در نظر گرفتن عمل بای پس می تواند مانع از ورود مواد غذایی بیش از اندازه به معده شود و به جلوگیری مناسبی از چاقی‌ های بیش از حد کمک می کند.

انجام عمل بای ‌پس معده می تواند همانند اسلیو معده از طریق دو راهکار شیوه جراحی باز و لاپاراسکوپی انجام بگیرد. در نظر داشته باشید تا نتیجه‌ای که اغلب افراد از انجام عمل بای پس معده کسب کرده اند، مسرت ‌بخش بوده است و توانسته میزان زیادی از وزن افراد را کاهش دهد.

به همین دلیل در کل جهان طرفداران بسیاری پیدا کرده است و در مواقع ضروری که افراد دچار اضافه وزن بسیار هستند، از این عمل جراحی مورد استفاده قرار می گیرد.

عمل بای‌ پس معده چگونه عملی در نظر گرفته می شود؟
عمل بای‌ پس معده چگونه عملی در نظر گرفته می شود؟

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای انجام عمل بای پس معده هستند؟

در راستای این‌ که بتوانیم به موضوع عمل اسلیو معده بهتر است یا بای ‌پس بپردازیم، لازم است تا اشخاصی که می ‌توانند از این عمل استفاده کنند را نیز عنوان کنیم. تمامی اشخاصی که شاخص توده بدنی آن‌ ها بالاتر از ۳۵ می باشند، می توانند کاندیدای مناسبی به جهت انجام عمل بای پس معده شناخته شوند.

چه سنی برای انجام عمل بای‌ پس معده در نظر گرفته می شود؟

محدودیت سنی که برای انجام عمل بای‌ پس معده در نظر گرفته می شود، اهمیت بسیاری دارد. اغلب بیماران در سنینی بین ۱۸ تا ۷۰ سالگی می ‌توانند از این عمل جراحی به جهت کاهش وزن، استفاده مفید داشته باشند.

چه سنی برای انجام عمل بای‌ پس معده در نظر گرفته می شود؟
چه سنی برای انجام عمل بای‌ پس معده در نظر گرفته می شود؟

عمل بای‌ پس معده چه مزایایی را به همراه دارد؟

همان ‌طور که از مزایای عمل اسلیو معده برای شما عنوان کردیم، برای این ‌که بتوان درک کرد تا عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس، لازم است تا مزایا و ویژگی‌ های عمل بای پس را نیز عنوان کنیم. موارد زیر به ‌عنوان ویژگی ‌های منحصر به ‌فرد عمل بای ‌پس معده شناخته می ‌شوند:

 • در راستای عمل بای پس معده، در ساختار روده تغییری داده نمی ‌شود.
 • احتمال بازگشت عمل در انجام بای ‌پس معده کم می باشد.
 • با توجه به عمل بای‌ پس معده، فرد می ‌تواند میزان زیادی از وزن خود را از دست بدهد.
 • هیچ بخشی از معده به واسطه عمل بای ‌پس خارج نمی‌ شود.
 • از طریق کاهش وزن توسط جراحی بای ‌پس معده، بیماری ‌های زمینه‌ای همانند کبد چرب، دیابت و دیگر موارد می ‌تواند برطرف گردد.
عمل بای‌ پس معده چه مزایایی را به همراه دارد؟
عمل بای‌ پس معده چه مزایایی را به همراه دارد؟

قبل از انجام عمل بای ‌پس معده چه نکاتی باید رعایت شود؟

در راستای این‌ که بتوانیم به موضوع عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس بپردازیم، لازم است که نکات قبل از انجام عمل بای پس معده را نیز برای شما داشته باشیم. مهم ‌ترین مسئله‌ای که قبل از انجام جراحی مؤثر واقع می شود، شرایط روحی و روانی شخص مد نظر می باشد.

همین امر نیز باعث می ‌شود که این نکته مؤثر در راستای انجام عمل بای ‌پس معده شرایط روحی اشخاص باشد. هنگامی‌ که روحیه افراد در این عمل باید باشد، تمرکز کافی این دسته از افراد می ‌تواند شرایط عمل بای پس معده را با بهترین روند به موفقیت برساند.

جراحی بای پس معده روشی مطمئن برای کاهش وزن می باشد لذا برای تشخیص اینکه بعد از جراحی بیمار باید چه داروهای مصرف کند پیشنهاد می کنیم از پست داروهای بعد از عمل بای پس معده دیدن کنید.

قبل از انجام عمل بای ‌پس معده چه نکاتی باید رعایت شود؟
قبل از انجام عمل بای ‌پس معده چه نکاتی باید رعایت شود؟

حال نکات متعدد دیگری که در ادامه می ‌تواند تا قبل از انجام عمل بای پس معده مؤثر واقع شوند، عبارتند از:

لازم است که منزل شما قبل از انجام عمل شرایطی را داشته باشد تا استراحت شما به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد. می توانید یک همراه که رابطه خوبی با شما دارد را داشته باشید تا مراقبت ‌های لازم برای استراحت و بهبودی قبل از انجام عمل بای‌ پس صورت بگیرد.

آزمایشات بارداری قبل از انجام عمل بای پس بسیار مهم می باشد و لازم است که حتماً آن ‌ها را مهم بشمارید. به دلیل این ‌که اگر باردار نباشید، می توانید اقدامات لازم برای انجام عمل بای پس معده را انجام دهید.

استفاده از دخانیات، سیگار، قلیان و دیگر موارد قبل از انجام عمل بای ‌پس معده مهم شمرده می ‌شود و لازم است که آن‌ ها را ترک کنید. به دلیل این‌ که استفاده کردن از این دسته از مواد دخانیات می تواند سبب به وجود آمدن مشکلاتی گردد.

آشامیدن و خوردن هیچ نوع از مواد خوراکی شب قبل از انجام عمل بای پس معده توصیه نمی‌ شود.

استحمام لازم است که قبل از جراحی انجام شود. به دلیل این ‌که بعد از جراحی، ممکن است تا چند روز توانایی استحمام کردن را نداشته باشید.

نحوه انجام عمل بای ‌پس معده به چه صورت می باشد؟

در راستای انجام عمل بای ‌پس معده، بهتر است بدانید که بعد از بیهوشی گرفتن بیمار، استفاده از دستگاه لاپاراسکوپی برای انجام عمل بای پس توصیه می گردد.

سپس از طریق برش ها، معده شخص به ۲ بخش تقسیم می شوند تا عمل بای ‌پس معده صورت بگیرد. بخش بالاتر معده به جهت نگهداری غذا تقسیم ‌بندی می‌ شود که می ‌تواند نهایتاً ۲۸ گرم مواد غذایی را در درون خود نگاه دارد.

سپس در مرحله دوم عمل بای پس معده، لازم است که بخشی از روده برش داده شود و بخش برش داده شده به معده دیگر وصل شود. در نظر گرفتن این نوع از عملکرد عمل بای ‌پس معده بدین سبب است که هنگامی ‌که شخص مورد نظر غذا استفاده می کند، غذا به روده جدید وارد می ‌شود و در نهایت سبب کمتر غذا خوردن فرد م شود و به مرور زمان می ‌تواند کاهش وزن افراد را به دنبال داشته باشد. در نظر داشته باشید، در راستای انجام عمل بای‌ پس معده قسمت های برش داده شده، از بدن خارج نمی ‌شوند.

برای دانستن اطلاعات دقیق در مورد مدت زمان عمل بای پس معده، از ابتدای پذیرش عمل تا انتهای عمل توصیه می کنیم از پست عمل بای پس معده چقدر طول میکشه کلیک کنید.

مدت زمان عمل بای پس معده

ممکن است برخی از افراد در راستای انجام عمل بای ‌پس معده و مدت زمان آن اطلاعات نیاز داشته باشند. برای این‌ که بتوان به درک درستی از این موضوع که عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس داشت، لازم است بگوییم که مدت ‌زمان در نظر گرفته ‌شده برای جراحی عمل بای‌ پس معده زمانی بین ۱ تا ۲ ساعت به منظور ریکاوری طول می کشد.

نکات لازم بعد از انجام عمل بای‌ پس معده چیست؟

نکات مهم بعد از انجام عمل بای ‌پس معده لازم است رعایت شود که می ‌تواند در نتیجه عمل بای پس مؤثر واقع شود. در راستای موضوع مقاله عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس به این نکات نیز خواهیم پرداخت.

بهتر است بعد از انجام عمل بای ‌پس معده هرگز اجسام سنگین را بلند نکنید تا بهبودی کامل برای شما فراهم شود. به دلیل این ‌که استفاده از اجسام سنگین و بلند کردن آن می ‌تواند فشار زیادی را بر روی نواحی معده ایجاد کند.

استفاده از مواردی همچون الکل، سیگار، دخانیات بعد از عمل بای پس معده توصیه نمی ‌شود.

استفاده از مواد غذایی که می تواند با خود یبوست را به دنبال داشته باشد، بعد از عمل بای ‌پس ممنوع می‌ باشد.

استفاده از آب کافی به اندازه در طول روز یک نکته مثبت بعد از انجام عمل بای پس معده شناخته می شود.

ممکن است پزشک، جوراب ویژه‌ای بعد از انجام بای پس برای شما تجویز کند که این جوراب وظیفه دارد، از لخته شدن خون در پاهای شما جلوگیری کند.

داروها را سر ساعت مصرف کنید

داروهای در نظر گرفته‌ شده توسط دکتر بعد از عمل بای پس باید در زمان موعد استفاده شوند.

بعد از انجام عمل بای پس، لازم است که چندین مرحله به پزشک خود مراجعه کنید و ویزیت ‌های خود را در زمان تعیین ‌شده انجام بدهید.

برای این‌ که عمل بای ‌پس معده ماندگاری بیشتری داشته باشد و برگشت پذیری کمتری را داشته باشند، استفاده از رژیم‌ های غذایی مناسب بعد از این عمل مؤثر واقع می شود. حال اطلاعات مؤثری در رابطه با این رژیم های غذایی برای شما به همراه خواهیم داشت.

داروها را سر ساعت مصرف کنید
داروها را سر ساعت مصرف کنید

شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده بهتر است یا بای‌ پس هستید.

رژیم غذایی بعد از عمل بای‌ پس معده به چه صورت می باشد؟

در نظر داشتن رژیم غذایی در راستای عنوان مقاله عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس نیز مهم شمرده می ‌شود و همان طور که در رابطه با رژیم غذایی عمل اسلیو صحبت کردیم، بهتر است در رابطه با رژیم غذایی عمل بای پس نیز اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم.

رژیم غذایی در هفته اول

هفته اول بعد از عمل بای‌ پس معده غذاهایی که آب بسیار زیادی دارند و جامد نیستند، برای این دسته از بیماران بسیار مفید هستند. استفاده از مواد مقوی که می تواند تقویت بیمار را به دنبال داشته باشد، همانند شیر، مهم شمرده می شود.

در نظر داشته باشید که هفته اول بعد از انجام عمل بای پس معده نحوه خوردن تمامی غذاها مهم شمرده می ‌شود و لازم است که به صورت کامل جویده شوند و زمان زیادی برای صرف غذاها انجام بگیرد.

رژیم غذایی در هفته دوم

در هفته دوم بعد از عمل بای ‌پس معده لازم است که غذاهای آبکی را همچنان استفاده کنید. به دلیل این‌ که معده هنوز بهبودی کامل را بازنیافته و استفاده از غذاهای سفت و جامد برای آن مضر می باشد.

در این هفته همانند هفته اول استفاده از سوپ ‌ها در وعده‌ های اصلی غذا مهم شمرده می شود. البته حجم در نظر گرفته برای انواع غذاها نیز مؤثر است و لازم است که میزان حجم غذایی خود را کمتر کنید.

رژیم غذایی در هفته دوم
رژیم غذایی در هفته دوم

رژیم غذایی در هفته سوم

استفاده از غذاهای نرم در هفته سوم بعد از عمل بای‌ پس معده توصیه می‌ گردد و لازم است که غذاها نرم باشند تا معده بتواند به راحتی آن ‌ها را هضم کند.

در نظر داشته باشید، استفاده از غذاهایی که سبب چسبندگی معده می شوند، همانند سبزیجات خام، نان، خوراکی‌ های فیبردار، مغز میوه‌ها را در هفته سوم بعد از عمل بای ‌پس معده استفاده نکنید و محدودیت برای آن ‌ها قائل باشید.

رژیم غذایی در هفته چهارم

در هفته چهارم بعد از عمل بای ‌پس معده نیز همچنان لازم است، غذاهای مصرفی گذشته را ادامه دهید. البته به مرور زمان می ‌توانید وعده ‌های دیگری را به غذاهای خود اضافه کنید.

در نظر داشته باشید که چسبندگی و میزان سفت بودن این غذاها پائین باشد. به دلیل این ‌که اگر این موارد اتفاق بیفتد، سبب مشکلاتی در معده می ‌گردد. استفاده از مواد غذایی مقوی در هفته چهارم نیز می ‌تواند در بهبودی شما بعد از عمل بای پس معده کمک بسیار مؤثری را به دنبال داشته باشد.

رژیم غذایی در هفته چهارم
رژیم غذایی در هفته چهارم

مواد غذایی که بعد از عمل بای‌ پس معده نباید استفاده شوند، چیست؟

موارد ممنوعیت مواد غذایی بعد از عمل بای ‌پس معده عبارتند از:

 • نان
 • انواع فست فودها
 • انواع روغن ‌های صنعتی
 • نمک و شکر در اندازه‌ای بسیار
 • گوشت‌هایی که هضم دشواری دارند
 • نوشابه‌های گازدار و قندی
مواد غذایی که بعد از عمل بای‌ پس معده نباید استفاده شوند، چیست؟
مواد غذایی که بعد از عمل بای‌ پس معده نباید استفاده شوند، چیست؟

عمل بای ‌پس معده چه تأثیراتی بر روی روابط جنسی دارد؟

کاهش وزنی که بعد از انجام عمل بای پس معده اتفاق می‌افتد، می ‌تواند نتیجه اثربخشی بر روی رابطه‌ های جنسی زوجین داشته باشند.

به دلیل این ‌که اشخاص از شرایط اندام خود راضی هستند، پس با توجه به تناسب اندام می توانند رضایت بیشتری از عمل جنسی خود داشته باشند. این دسته از افراد کیفیت بالاتری از رابطه های جنسی را تجربه خواهند کرد.

بارداری بعد از انجام عمل بای‌ پس معده به چه صورت است؟

اشخاصی که از عمل بای‌ پس معده استفاده کردند، هیچ منعی برای بارداری ندارند و می ‌توانند با توجه به نظر پزشک خود بعد از مدت زمان تعیین ‌شده یعنی حدوداً ۱۸ ماه اقدامات لازم را برای بارداری داشته باشند.

مادرانی که دچار اضافه وزن بسیار هستند، عواملی چون اضافه وزن نوزاد، نقص در جنین، دیابت بارداری می تواند دچار به وجود آمدن مشکلاتی برای جنین گردد. انجام عمل بای پس معده می ‌تواند بارداری را بسیار راحتتر کند و بهبودی های بعد از بارداری سریعاً اتفاق می افتد.

آیا احتمال بازگشت چاقی بعد از عمل بای پس وجود دارد؟

در نظر داشته باشید که امکان دارد، بعد از انجام عمل بای ‌پس معده میزانی از وزن شما باز گردد. اگر شما از افرادی باشید که مجدداً شیوه و سبک زندگی قدیمی خود را پیش بگیرید و به آن پایبند باشید، بازگشت چاقی اتفاق می ‌افتد.

در نظر داشته باشید که بازگشت عمل بای پس معده در صورتی اتفاق می‌افتد که شما از رژیم غذایی مناسب پیروی نکنید و فعالیت و تحرک بدنی کافی را نداشته باشید. اگر اندازه معده شما کوچک باقی بماند، روند کاهش وزن شما ثابت می ‌باشد و می ‌توانید از اندام ایده‌آل خود لذت کافی را ببرید.

آیا احتمال بازگشت چاقی بعد از عمل بای پس وجود دارد؟
آیا احتمال بازگشت چاقی بعد از عمل بای پس وجود دارد؟

هزینه عمل بای ‌پس معده چه میزان می باشد؟

نکته حائز اهمیت دیگر، میزان هزینه‌ های موجود برای انجام عمل بای پس معده می باشد. البته نمی‌ توان به ‌صورت دقیق و واضح از تمامی قیمت های موجود برای انجام عمل بای ‌پس معده صحبت کرد.

به دلیل این ‌که شرایط و پارامترهای موجود می ‌تواند تأثیرات بسیار زیادی بر روی هزینه‌های عمل بای‌ پس معده داشته باشند. طبیعتاً اگر پزشک شما تخصص بسیار زیادی در این زمینه داشته باشد، می‌ تواند هزینه ‌های بیشتری را در بر بگیرد.

برای دانستن تجربیات افرادی که عمل بای پس معده برای کاهش وزن انجام داده اند توصیه می کنیم پست تجربه عمل بای پس معده را مشاهده کنید.

شباهت ‌های عمل اسلیو معده با عمل بای‌ پس معده در چیست؟

برای این‌ که بتوانیم به این موضوع بپردازیم که عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس، لازم است در رابطه با شباهت ‌های موجود این ۲ عمل جراحی که می ‌تواند کاهش وزن افراد را به دنبال داشته باشد، اطلاعاتی به شما بدهیم. نتیجه ای که در راستای انجام این عمل جراحی اتفاق می افتد، بسیار مطلوب است و این دو جراحی می ‌تواند شباهت‌ هایی با یکدیگر داشته باشند.

استفاده از این دو نوع عمل می تواند بهبودی بیمارها را تا حد زیادی به دنبال داشته باشد و بیماری‌ های زمینه‌ای چاقی همانند بیماری کبد چرب، آپنه خواب، دیابت نوع ۲ و دیگر موارد برطرف می ‌گردد.

با استفاده از عمل جراحی بای ‌پس معده و عمل اسلیو معده و کاهش وزن افراد، شرایط روحی و افسردگی افراد به دلایل چاقی بیش از حد برطرف می‌ گردد و استفاده از این دو جراحی می ‌تواند تناسب اندام را برای افراد به دنبال داشته باشد.

مدت زمان

مدت زمان در نظر گرفته ‌شده برای انجام این دو نوع جراحی در اتاق عمل کم می باشد.

عملکردی که برای این دو نوع از جراحی استفاده می شود، راحت است و پزشک به سادگی می‌ تواند این دو نوع عمل را برای بیمار انجام دهد.

اگر قبل از عمل تا حدودی کاهش وزن داشته باشید، برای هر دو این جراحی‌ ها مسرت ‌بخش است و می ‌تواند نتیجه آن را آسان ‌تر کند.

استفاده از رژیم غذایی و ورزش مناسب بعد از انجام این دو نوع عمل زیبایی می تواند کنترل وزن افراد را به دنبال داشته باشد.

مدت زمان
مدت زمان

شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس، هستید. امیدواریم که تا به اینجا اطلاعات مفیدی در این رابطه کسب کرده باشید.

عمل اسلیو معده با عمل بای‌ پس معده چه تفاوت ‌هایی دارند؟

در ادامه موضوع عمل اسلیو معده بهتر است یا بای ‌پس، لازم است در رابطه با تفاوت‌ های این دو عمل جراحی که می ‌تواند کاهش وزن افراد چاق را به دنبال داشته باشد، برای شما بگوییم. با توجه به تفاوت‌ های آن ممکن است، برخی از افراد انتخاب کنند که کدام یک از جراحی ‌ها را برای تناسب اندام خود در نظر بگیرند. تفاوت‌ های این دو عمل جراحی عبارتند از:

اگر بخواهیم از مهم‌ترین تفاوت ‌های این دو نوع عمل صحبت کنیم، بهتر است بدانید وقتی که عمل اسلیو معده برای شخصی اتفاق می‌افتد، بخشی از معده حذف می‌ گردد.

حال بخشی که هورمون گریل را تولید می‌ کند، مهم‌ترین بخشی است که در عمل اسلیو معده برش زده می‌ شود و از بدن خارج می گردد. اما در انجام عمل بای‌ پس معده هیچکدام از نواحی بدن خارج نمی ‌شوند و فقط شرایط روده و اتصال آن به معده تغییر می کند.

عمل اسلیو معده هیچگونه بازگشتی ندارد

تفاوت دیگری که برای این دو نوع جراحی در نظر گرفته می‌شود، این است که عمل اسلیو معده هیچگونه بازگشتی ندارد و نمی ‌توان مجدداً شرایط و اندازه بدن معده را به اندازه قبلی بازگرداند. اما در عمل بای پس معده با توجه به این ‌که می ‌توان شرایط موجود و تغییرات به ‌وجود آمده برای معده عوض شود، امکان بازگشت چاقی وجود خواهد داشت.

حال اگر در این شرایط توصیه ‌های پزشکی را جدی نگیرید و سبک زندگی قدیمی خود را مجدداً آغاز کنید، این عدم تحرک و نحوه استفاده از مواد غذایی به ‌صورت غلط می ‌تواند مجدداً اضافه وزن را برای افراد به دنبال داشته باشد.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که ممکن است، عمل بای‌ پس معده درصد بیشتری از وزن شما را کاهش دهد. همین امر سبب می شود اشخاصی که دچار اضافه وزن بیشتری هستند، از عمل بای ‌پس معده استفاده کنند. در عمل بای‌ پس، شخص می ‌تواند حدوداً ۸۰ درصد از وزن خود را کاهش دهد. اما در انجام عمل اسلیو نهایتاً فرد می تواند ۷۰ درصد از وزن خود را کمتر کند.

جذب مواد غذائی در انجام عمل اسلیو معده بهتر می باشد

جذب مواد غذائی در انجام عمل اسلیو معده بهتر می باشد و از این طریق مواد مقوی همانند پروتئین ‌ها و ویتامین‌ ها بهتر جذب می شوند.

با توجه به تمامی نکات و تفاوت ‌هایی که ذکر کردیم، در تلاش بودیم تا در رابطه با این موضوع که عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس برای شما صحبت کنیم.

جذب مواد غذائی در انجام عمل اسلیو معده بهتر می باشد
جذب مواد غذائی در انجام عمل اسلیو معده بهتر می باشد

جمع ‌بندی مطالب

استفاده از عمل ‌های جراحی به جهت کاهش وزن امروزه با استقبال بسیاری از افراد مواجه شده است و اشخاصی که درصددند تا بتوانند با راهکارهای مفید و مؤثری کاهش وزن چشمگیری داشته باشند و تناسب اندام خود را حفظ کنند، استفاده از این دسته عمل‌ های جراحی و نکات مؤثر برای آن ‌ها مفید واقع می شود.

حال ممکن است که اطلاعات درستی برای انتخاب و عمل جراحی نداشته باشند. در تمامی این مقاله در تلاش بودیم در رابطه با این موضوع صحبت کنیم که عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس. امیدواریم که با عنوان کردن تمامی این موارد، اطلاعات درستی در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم.

اما اگر قصد دارید تا تشخیص دهید، کدام یک از این روش‌ ها برای شما مناسب ‌تر است، شرایط جسمانی شما در راستای انجام این عمل جراحی بسیار مؤثر واقع می شود.

جراحی بالون معده یک از روش های لاغری می باشد برای دانستن هزینه انجام این جراحی توصیه می کنیم از صفحه هزینه بالن معده چقدر است دیدن کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید