عمل اسلیو معده با بیمه سامان

در این مقاله، این موضوع را بررسی می کنیم که آیا عمل اسلیو معده با بیمه سامان امکانپذیر است ؟ با ما همراه شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه عمل اسلیو معده می توانید با ما در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

همه ما از اهمیت سلامتی بدن باخبر هستیم. سلامتی یکی از بزرگترین نعمت هایی می باشد که خداوند به ما اعطا کرده است. حفظ و نگهداری سلامتی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. همه ما برای پایداری بدن خود و انجام امور مختلف خود نیازمند این مسئله هستیم که از سلامتی برخوردار باشیم.

در برخی مواقع، بسیاری از عوامل می تواند سلامتی ما را در معرض خطر قرار دهد و برخی از این عوامل که بیماری های مختلفی می باشد، می تواند در صورت عدم رسیدگی به موقع، باعث ایجاد مشکلات جدی تر و حتی مرگ انسان شود.

عمل اسلیو معده با بیمه سامان
عمل اسلیو معده با بیمه سامان

به همین دلیل هر فردی دائم در تلاش است که بتواند بدنی سالم داشته باشد. از جمله عارضه ها و بیماری هایی که بسیاری از عموم مردم درگیر آن هستند، بیماری چاقی است. چاقی یک معضل جهانی محسوب می شود و بسیاری از عارضه های موجود در بدن انسان، منشا چاقی دارد.

به همین دلیل، این بیماری و درمان آن از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. روش های مختلفی برای کاهش وزن و لاغری وجود دارد که افراد مختلف می توانند از آن استفاده کنند. روش هایی مانند رژیم غذایی، ورزش، مصرف دارو و … از جمله این موارد است.

جراحی چاقی

اما در طی سالیان اخیر، با توجه به پیشرفت علوم پزشکی، روشی به نام جراحی چاقی پدید آمده است که بهترین روش درمان بیماری چاقی به خصوص برای افرادی که از چاقی شدید رنج می برند، محسوب می شود.

جراحی چاقی مثل عمل اسلیو معده در طی سالیان اخیر به خصوص در کشور ما بسیار رایج شده است و متخصصان و جراحان زیادی مشغول به فعالیت در این حوزه هستند. جراحی چاقی دارای انواع مختلفی می باشد که رایج ترین آن عمل اسلیو معده می باشد.

جراحی چاقی
جراحی چاقی

اسلیو معده یکی از محبوب ترین روش ها در کاهش وزن به حساب می آید. یکی از مسائل مهمی که برای بسیاری از افراد متقاضی عمل اسلیو معده پیش می آید، این است که هزینه های عمل اسلیو معده چگونه است و آیا بیمه های درمانی و بیمه تکمیلی، اقدام به تامین هزینه عمل جراحی چاقی می کنند یا خیر.

به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم به صورت کامل به بررسی عمل اسلیو معده با بیمه سامان که یکی از بیمه های معتبر در کشور ما می باشد، بپردازیم و از شرایط تامین هزینه های آن در این نوع بیمه خواهیم پرداخت.

همچنین در ادامه مقاله در خصوص عمل اسلیو معده و مزیت های آن و نحوه انجام آن، موضوعاتی را اشاره خواهیم کرد و در انتها در خصوص دیگر انواع جراحی چاقی توضیحاتی ارائه می دهیم.

همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص عمل اسلیو معده و دیگر جراحی چاقی انجام دهد.

هزینه عمل اسلیو با بیمه تامین اجتماعی چقدر است؟ برای اطلاع از عمل چاقی با بیمه تامین اجتماعی لطفا روی لینک کلیک کنید.

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

عمل اسلیو معده با بیمه سامان به چه شکل است؟

آیا بیمه تکمیلی خانواده و انفرادی نیز عمل اسلیو معده را پوشش می دهد؟

هزینه های عمل اسلیو شامل چه مواردی در عمل اسلیو معده با بیمه سامان است؟

تعرفه هزینه عمل اسلیو معده با بیمه سامان چقدر است؟

شاخص توده بدنی چیست؟

بررسی شاخص توده بدنی و میزان وزنی

جراحی اسلیو معده را توضیح دهید.

تاریخچه جراحی اسلیو معده را بیان نمایید.

علت نامگذاری عمل اسلیو معده چیست؟

علت انجام عمل اسلیو معده چیست؟

نکات مهم در خصوص عمل اسلیو معده را ذکر کنید.

مزیت های جراحی اسلیو معده برای سلامتی بدن چیست؟

مزایای روحی و روانی جراحی اسلیو معده چیست؟

مراحل قبل و بعد از جراحی اسلیو معده را بیان کنید.

مراقبت بعد از عمل اسلیو معده

بایدها و نبایدهای بعد از عمل اسلیو معده کدامند؟

رژیم غذایی بعد از جراحی اسلیومعده به چه صورت است؟

ورزش و فعالیت های بدنی بعد از اسلیو معده

جراحی چاقی چیست؟

دیگر روش های جراحی چاقی کدامند؟

نتیجه گیری

عمل اسلیو معده با بیمه سامان

همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد، عمل اسلیو معده که از انواع جراحی چاقی می باشد، از تقاضای زیادی در کشور ما برخوردار است. شرکت های بیمه ای مختلفی نیز برای پوشش هزینه های جراحی هایی مانند جراحی اسلیو معده، تعرفه های مختلفی قرار داده اند.

اطلاع از این مسئله می تواند تاثیر زیادی در روند انجام امور درمانی فرد داشته باشد. عمل اسلیو معده با بیمه سامان یا هر بیمه دیگری نیز شامل شرایط مربوط به خود می باشد.

عمل اسلیو معده با بیمه سامان
عمل اسلیو معده با بیمه سامان

این نوع جراحی، در واقع منجر به تناسب اندام می شود و همچنین کاهش وزن را به وجود می آورد. به نوعی می توان گفت که بیمه های درمانی از جمله بیمه سامان، این جراحی را نوعی عمل زیبایی تلقی می کنند. اما خوشبختانه شرایطی نیز وجود دارد که هر فردی می تواند با استفاده از این بیمه، اقدام به تامین بخش زیادی از هزینه های جراحی اسلیو خود کند.

شاید در نگاه اول این فکر در ذهن ما به وجود بیاید که چنین جراحی هایی که از شاخه های زیبایی محسوب می شود، تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت، اما این مسئله اشتباه است.

به همین دلیل است که در این مقاله در خصوص عمل اسلیو معده با بیمه سامان توضیحاتی ارائه می شود.

حال در ادامه به برخی از شرایطی که باعث می شود عمل اسلیو معده تحت پوشش بیمه تکمیلی از جمله بیمه سامان قرار گیرد، اشاره خواهیم نمود. این شرایط عبارتند از:
 • فردی که قصد جراحی اسلیو معده را دارد، می بایست دارای شاخص توده بدنی بالاتر از 40 باشد.
 • فردی که قصد جراحی اسلیو را دارد، برای دریافت هزینه های درمانی خود از بیمه سامان، می بایست در یک مرکز درمانی غیر خصوصی، جراحی خود را انجام دهد.
 • فرد متقاضی جراحی اسلیو معده می بایست حداقل 8 سال سن داشته باشد تا بتواند تحت پوشش قرار گیرد.
 • استفاده از پزشک معتمد که بیمه سامان به فرد معرفی می کند هم می تواند تاثیرگذار در پوشش قرار گرفتن جراحی داشته باشد.
 • داشتن مدارک پزشکی مبنی بر این که بیماری چاقی فرد بسیار شدید است و سلامتی او در معرض خطر جدی قرار دارد و باعث بروز بیماری های مختلفی برای فرد شده است.
 • در نهایت امر، تاییدیه مدارک جراحی و بیمارستان و … توسط شرکت بیمه

همان طور که ملاحظه کردید، شرایط بالا باعث می شود که یک فرد بتواند اقدام به عمل اسلیو معده با بیمه سامان نماید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحت پوشش عمل اسلیو معده با بیمه سامان و همچنین اطلاع از نحوه انجام جراحی اسلیو معده و دیگر جراحی های چاقی، با بهترین دکتر اسلیو معده تهران ، مشورت های لازم را انجام دهید.

اگر ساکن یزد هستید، مقاله بهترین دکتر اسلیو معده در یزد را مطالعه کنید.

آیا بیمه تکمیلی خانواده و انفرادی نیز عمل اسلیو معده را پوشش می دهد؟

برای استفاده از بیمه تکمیلی خانواده بیمه سامان در خصوص عمل اسلیو معده با بیمه سامان نیز شرایطی وجود دارد و محدودیت هایی نیز لحاظ شده است. فرایند صدور بیمه های تکمیلی خانواده و یا انفرادی، بدین گونه است که در همان ابتدا، فرم مربوط به سلامت جسمی فرد باید مورد تایید پزشک بیمه سامان قرار گیرد و سپس تحت پوشش قرار گیرد.

همچنین بررسی شرایط شاخص توده بدنی فرد نیز در این زمینه بسیار موثر است و اگر فردی در حین انجام پروسه بیمه شدن خود، شاخص توده بدنی بالاتر از 40 داشته باشد، نمی تواند تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرد.

همچنین امکان این مسئله وجود ندارد که یک فرد با پرداخت هزینه بیشتر برای بیمه تکمیلی به منظور تحت پوشش قرار دادن عمل اسلیو معده از آن استفاده کند و از این امر ممانعت به عمل خواهد آمد.

آیا بیمه تکمیلی خانواده و انفرادی نیز عمل اسلیو معده را پوشش می دهد؟
آیا بیمه تکمیلی خانواده و انفرادی نیز عمل اسلیو معده را پوشش می دهد؟

هزینه های عمل اسلیو شامل چه مواردی در عمل اسلیو معده با بیمه سامان است؟

اگر فردی قصد انجام عمل اسلیو معده با بیمه سامان را دارد، باید از شرایط تحت پوشش قرار گرفتن هزینه های این جراحی با خبر باشد. این مسئله که کدام یک از هزینه های مربوط به عمل اسلیو معده تحت پوشش بیمه قرار می گیرد، دغدغه بسیاری از افراد است و در واقع مهمترین مسئله در خصوص عمل اسلیو معده است.

هزینه های عمل اسلیو شامل چه مواردی در عمل اسلیو معده با بیمه سامان است؟
هزینه های عمل اسلیو شامل چه مواردی در عمل اسلیو معده با بیمه سامان است؟

از جمله هزینه های مشمول بیمه سامان برای انجام عمل اسلیو معده، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انجام آندوسکوپی و هزینه های مربوط به آن تحت پوشش قرار می گیرد.
 • هزینه سونوگرافی مربوط به ناحیه شکم و لگن
 • میزان دستمزد پزشک بیهوشی و پزشک جراح و کادر درمان اتاق عمل
 • هزینه های مربوط به بستری در بیمارستان که بیمارستان خصوصی نباشد.
 • هزینه های مربوط به تجهیزات استفاده شده در حین جراحی
 • هزینه های دارو که قبل و بعد از جراحی استفاده شده است که البته این مسئله شرایط خاص خود را دارد.

لازم به گفتن است که در زمان تحت پوشش قرار گرفتن بیمه تکمیلی، تمامی توضیحات و بندهای قرارداد مربوط به تحت پوشش قرار گرفتن هزینه های درمانی مربوط به عمل اسلیو معده قید شده است.

از جمله هزینه های مشمول بیمه سامان برای انجام عمل اسلیو معده، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
از جمله هزینه های مشمول بیمه سامان برای انجام عمل اسلیو معده، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های عمل اسلیو معده با بیمه سامان و شرایط تحت پوشش قرار گرفتن آن، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین جراحی چاقی، مشورت های لازم را انجام دهید.عمل بای پس معده با بیمه تکمیلی چقدر است؟

همچنین هزینه عمل اسلیو با بیمه سلامت چقدر است؟

تعرفه هزینه عمل اسلیو معده با بیمه سامان چقدر است؟

در مبحث قبلی گفته شد که چه هزینه هایی می تواند شامل بیمه تکمیلی درمانی از جمله بیمه سامان شود. لازم به گفتن است که اگر فردی علاوه بر دارا بودن بیمه سامان، دارای بیمه پایه تامین اجتماعی هم باشد، بخشی از هزینه های پایه جراحی را، بیمه تامین اجتماعی پرداخت خواهد کرد.

در خصوص تعرفه های مربوط به هزینه عمل اسلیو معده با بیمه سامان نیز باید گفت که عوامل مختلفی در این زمینه دخیل است که مهمترین آن میزان سقف پرداختی این جراحی است که خود فرد در زمان عقد قرارداد با بیمه مشخص می کند که چه مقدار از هزینه درمان و جراحی او باید پرداخت شود.

همچنین عوامل دیگری مانند انتخاب پزشک، بیمارستان و … نیز در این مورد دخیل است. به صورت کلی هزینه ای به نام هزینه فرانشیز نیز وجود دارد که بیمار باید این هزینه را به بیمارستان پرداخت کند و مابقی آن توسط بیمه پرداخت می شود.

این میزان فرانشیز هم می تواند گاهی مقدار اندک و گاهی زیاد باشد که آن هم مربوط به سقف قرارداد بیمه تکمیلی با فرد است که هر چقدر میزان سقف بیمه تکمیلی فرد بیشتر باشد، فرانشیز پرداختی فرد به بیمارستان کمتر خواهد شد.

حال که با مسائل مربوط به عمل اسلیو معده با بیمه سامان و هزینه های آن آشنا شدیم، به بررسی موضوعی خواهیم پرداخت که مرتبط با مسئله پرداخت هزینه های عمل اسلیو معده توسط بیمه است و آن هم شاخص توده بدنی می باشد.

همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

بیمه تکمیلی البرز برای اسلیو معده چقدر از هزینه ها را تقبل می کند؟

شاخص توده بدنی چیست؟

یکی از موارد مهمی که در خصوص انجام جراحی چاقی از جمله جراحی اسلیو معده وجود دارد، این است که باید فرد از وضعیت بدنی خود مطلع باشد.

در واقع یک دغدغه ای که وجود دارد این است که آیا فرد نیازمند این است که از جراحی چاقی و اسلیو معده استفاده کند یا خیر. به همین دلیل از شاخصی به نام شاخص توده بدنی استفاده می شود که می تواند کمک کننده این مسئله باشد.

شاخص توده بدنی چیست؟
شاخص توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی که به آن BMI گفته می شود، در واقع به بررسی میزان وزنی بدن می پردازد و به بررسی چربی های انباشته شده در بدن خواهد پرداخت.

فرمول استفاده شده در شاخص توده بدنی، نسبت وزن به قد می باشد

فرمول استفاده شده در شاخص توده بدنی، نسبت وزن به قد می باشد که هر چقدر میزان این عدد بیشتر باشد، یعنی فرد به چاقی شدیدتری دچار شده است و نیاز است از روش هایی مانند عمل اسلیو معده یا دیگر روش های جراحی چاقی استفاده کند.

شاخص توده بدنی را می توان به راحتی اندازه گیری کرد و هر فردی قادر است BMI خود را به دست آورد. اما برای افرادی که قصد دارند عمل اسلیو معده با بیمه سامان را انجام دهند، می بایست توسط پزشک اقدام به اندازه گیری شاخص توده بدنی خود کنند و مدرکی دال بر این که فرد مستعد انجام جراحی اسلیو معده است را از پزشک متخصص دریافت کند که در این زمینه، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند بهترین گزینه باشد.

حال در ادامه مقاله، به بررسی دقیق تر شاخص توده بدنی خواهیم پرداخت.

بررسی شاخص توده بدنی و میزان وزنی

همان طور که در بخش قبلی گفته شد، شاخص توده بدنی از نسبت وزن به قد به دست می آید و کمک می کند که فرد از وضعیت بدنی خود آگاهی پیدا کند و بهترین روش درمانی را برای خود اتخاذ نماید.

اما برای درک راحت تر شاخص توده بدنی و این که فرد در چه مرحله ای از BMI قرار دارد، از یک سری محدوده های عددی ثابتی استفاده می شود که هر فردی با اندازه گیری شاخص توده بدنی خود می تواند با این محدوده های عددی مقایسه کند و وضعیت چاقی و اضافه وزن خود را متوجه شود.

این مسئله در واقع با عمل اسلیو معده با بیمه سامان هم ارتباط نزدیکی دارد و جزو شرایط اصلی تحت پوشش قرار گرفتن هزینه های درمان خواهد بود. در ادامه، به بررسی محدوده های عددی شاخص توده بدنی خواهیم پرداخت:

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی باشد که عدد به دست آمده زیر 18.5 باشد، این موضوع در واقع نشان می دهد که فرد دارای لاغری شدید است و حتما باید اقدام به افزایش وزن اصولی کند.

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در محدوده بین 18.5 تا 24.9 باشد، این موضوع نشان می دهد که فرد در وضعیت بدنی ایده آل و مناسبی قرار دارد و صرفا باید مراقبت های وزنی را انجام دهد.

اگر فردی نسبت وزن به قد خود را به دست آورد و عدد به دست آمده در محدوده بین 25 تا 29.9 باشد

اگر فردی نسبت وزن به قد خود را به دست آورد و عدد به دست آمده در محدوده بین 25 تا 29.9 باشد، این موضوع بدان معنی خواهد بود که فرد به اضافه وزن خفیفی دچار شده است. اما نیاز به استفاده از جراحی چاقی از جمله عمل اسلیو معده نخواهد بود و صرفا می تواند با رژیم غذایی و ورزش، اقدام به کاهش وزن کند.

اما اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در محدوده بین 30 تا 34.9 باشد، این موضوع می تواند نشان دهد که فرد در معرض چاقی شدید قرار دارد و ممکن است روش هایی مانند رژیم غذایی و ورزش، کارساز نباشد و لازم است از جراحی چاقی و اسلیو معده استفاده شود.

اگر فردی نسبت وزن به قد خود را به دست آورد و عدد به دست آمده در محدوده بین 25 تا 29.9 باشد
اگر فردی نسبت وزن به قد خود را به دست آورد و عدد به دست آمده در محدوده بین 25 تا 29.9 باشد

اما طبق قوانین و شرایط بیمه سامان و دیگر بیمه های تکمیلی، این شاخص زیر عدد 40 می باشد و تحت پوشش هزینه درمانی قرار نخواهد گرفت.

خطرناک ترین نوع شاخص توده بدنی

اما خطرناک ترین نوع شاخص توده بدنی مربوط به افرادی است که شاخص بالای عدد 35 دارند و این مسئله نشاندهنده وضعیت خطرناک یعنی چاقی شدید است و حتما باید از جراحی چاقی و عمل اسلیو معده استفاده شود.

لازم به گفتن است که اغلب افراد دارای BMI بالای 35، شاخص بالای 40 را هم تجربه می کنند و در این صورت می توانند اقدام به عمل اسلیو معده با بیمه سامان نموده و هزینه های درمانی و جراحی خود را از بیمه دریافت کنند.

حال که با مبحث شاخص توده بدنی و قوانین آن برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه تکمیلی آشنا شدیم، نوبت به بررسی روش جراحی اسلیو معده به عنوان یکی از بهترین روش های جراحی چاقی می رسد.

همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از معتبرترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص شاخص توده بدنی و عمل اسلیو معده انجام دهد.

جراحی اسلیو معده

جراحی اسلیو معده یکی از بهترین روش های جراحی چاقی می باشد که مورد استفاده عموم مردم و پزشکان جراح قرار می گیرد.

در واقع جراحی اسلیو معده پرکاربردترین نوع جراحی چاقی است و روشی صددرصدی نیز محسوب می شود. افرادی که به دنبال کاهش وزن و لاغری هستند و از شاخص توده بدنی بالایی برخوردار می باشند، می توانند از این روش درمانی برای کاهش وزن خود استفاده کنند.

جراحی اسلیو معده
جراحی اسلیو معده

پزشکان حوزه جراحی چاقی با انجام آزمایشات مختلف و بررسی شاخص توده بدنی افراد، اگر فردی نتوانست از روش رژیم غذایی و ورزش به کاهش وزن برسد، توصیه به جراحی چاقی از جمله عمل اسلیو معده می کنند.

جراحی اسلیو معده به وسیله تجهیزات نوین پزشکی انجام می شود و روش انجام این جراحی مانند دیگر روش های جراحی چاقی، روش لاپاراسکوپی است. لاپاراسکوپی در واقع با ایجاد چندین برش بسیار کوچک در ناحیه شکم انجام می شود و همین مسئله باعث می شود که افراد، دوران نقاهت کمتری را بعد از انجام جراحی طی کنند.

معده بیمار به قسمت های مختلفی نیز تقسیم بندی می شود و برش می خورد

جراحی اسلیو معده بدین گونه است که معده بیمار به قسمت های مختلفی نیز تقسیم بندی می شود و برش می خورد و سپس توسط دستگاه ساکشن لاپاراسکوپی، بخش بزرگی از معده حدود 80 درصد معده بیمار از بدن او خارج می شود و تنها بخش کوچکی از معده در بدن فرد باقی خواهد ماند.

این جراحی در واقع باعث می شود که فرد بتواند با مصرف مقدار کمی از مواد غذایی، احساس سیری پیدا کند و همین مسئله باعث کاهش کالری دریافتی از مواد غذایی می شود و در نهایت امر بدن برای جبران کمبود کالری خود از چربی های انباشته شده در بدن استفاده کرده و فرایند چربی سوزی رخ خواهد داد.

لازم به گفتن است که پزشکان برای افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالای 40 هستند، توصیه به جراحی چاقی و عمل اسلیو معده می کنند تا بتوانند به کاهش وزن برسند و از طرفی بتوانند از طریق بیمه های تکمیلی از جمله بیمه سامان، هزینه های جراحی های خود را دریافت کنند. بنابراین عمل اسلیو معده با بیمه سامان برای افراد دارای شاخص توده بدنی بالای 40 توصیه می گردد.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انجام عمل اسلیو معده انجام دهد.

تاریخچه جراحی اسلیو معده

بد نیست در خصوص تاریخچه جراحی اسلیو معده اطلاعاتی بدانیم. در ابتدا عمل اسلیو معده، وظیفه محدود سازی و انجام جراحی انحراف بایلیپانکراسی دئودنال سوئیچ را بر عهده داشت. بعد از آن به مرور زمان، عمل اسلیو معده مرتبط با عمل دئودنال شد که ریسک کمتری نسبت به گذشته را برای فرد داشت.

طبیعتا با پیشرفت تکنولوژی و علوم پزشکی، هر روش درمانی، دستخوش تغییرات و پیشرفت می شود و عمل اسلیو معده هم شامل این قضیه شد. بعد از انجام عمل دئودنال سوییچ، پزشکان دریافتند که این روش نمی تواند به اندازه کافی کمک به کاهش وزن افراد کند.

به همین دلیل به مرور زمان و با پیشرفت تجهیزات درمانی و پزشکی، عمل اسلیو معده به عنوان یکی از شاخه های جراحی چاقی محسوب شد و به عنوان یک روشی کاملا جداگانه برای کاهش وزن مورد استفاده قرار گرفت.

تاریخچه جراحی اسلیو معده
تاریخچه جراحی اسلیو معده

قدمت عمل اسلیو معده به حدود 23 سال قبل باز می گردد که به عنوان روش مستقل استفاده شد که البته در آن زمان روش لاپاراسکوپی ابداع نشده بود و جراحی به صورت کاملا باز انجام می شود که همراه با عوارضی بود.

اما امروزه روش لاپاراسکوپی باعث شد که این روش درمانی به عنوان یک روش کم عارضه با شدت جراحت کم لقب بگیرد و مورد استفاده عموم مردم قرار گرفت.

شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده با بیمه سامان می باشید.

علت نامگذاری عمل اسلیو معده

از آنجایی که جراحی اسلیو معده با کاهش 80 درصدی حجم معده همراه است، بخش باقیمانده معده به شکل لوله ای شکل در خواهد آمد که شبیه به موز یا آستین لباس می باشد. به همین دلیل آستین که به انگلیسی Sleeve می شود، اسلیو معده روی آن نامگذاری شد و امروزه معروف به جراحی اسلیو معده می باشد.

علت نامگذاری عمل اسلیو معده
علت نامگذاری عمل اسلیو معده

علت انجام عمل اسلیو معده

از مهمترین علت های جراحی اسلیو معده و استفاده از آن برای کاهش وزن، این است که افراد دارای چاقی بسیار شدید، در کنترل مصرف مواد غذایی خود ناتوان هستند و میل به پرخوری دارند. در واقع حجم اصلی معده نمی تواند کنترل کافی در دریافت مواد غذایی داشته باشد.

به همین دلیل کالری اضافی وارد بدن می شود و در نتیجه چاقی شدید را به وجود می آورد. به همین دلیل عمل اسلیو معده به تغییرات ساختاری در معده می پردازد و حجم وسیعی از معده را از بدن بیمار خارج می کند تا فرد با مصرف مقدار کمی از غذا، احساس سیری پیدا کند.

همچنین روش جراحی چاقی از جمله اسلیو معده برای این منظور به کار گرفته می شود که افراد نمی توانند به وسیله رژیم غذایی به کاهش وزن دلخواه خود برسند و در نتیجه باید از روشی مطمئن تر و صددرصدی استفاده کنند که اسلیو معده جزو این روش ها محسوب می شود.

لازم به گفتن است که عمل اسلیو معده یک روش درمانی بدون بازگشت است و به دلیل خارج شدن بیش از 80 درصد معده از بدن، این جراحی به عنوان یک روش غیر قابل بازگشت شناخته می شود. این مسئله باعث می شود که سبک زندگی فرد به صورت کلی تغییر کند و در نهایت بتواند به کاهش وزن و لاغری دست پیدا کند.

علت انجام عمل اسلیو معده
علت انجام عمل اسلیو معده

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص عمل اسلیو معده با بیمه سامان انجام دهد.

نکات مهم در خصوص عمل اسلیو معده

یکی از مهمترین موارد و نکاتی که می توان در خصوص عمل اسلیو معده به آن اشاره کرد، این است که این روش درمانی یک روش سریع برای رسیدن به وزن ایده آل است که می تواند برای افرادی که قصد دارند سریعا به کاهش وزن برسند، مناسب است. از طرفی افرادی که علاقه مند به مصرف مواد غذایی قندی هستند، می توانند برای کنترل مصرف آن از اسلیو معده استفاده کنند.

عمل اسلیو معده با ایجاد چندین برش کوچک در ناحیه شکم انجام می شود و مانند دیگر روش های جراحی چاقی، از روش لاپاراسکوپی استفاده می شود که در این مقاله در خصوص این روش، توضیحات کاملی ارائه شد.

اسلیو معده نقش مهمی در محدود کردن کالری های بدن دارد. به عبارت دیگر، مانع این مسئله می شود که کالری زیادی وارد بدن شود و در نهایت فرایند چربی سوزی بدن رخ می دهد و بدن برای تامین انرژی خود، از چربی های انباشته شده استفاده می کند.

لازم به گفتن است که بعد از رسیدن به لاغری به روش اسلیو معده، مراقبت های غذایی لازم است و برای این که بدن دچار کمبود مواد معدنی نشود، می بایست مواد غذایی مغذی نیز مصرف شود تا فرد دچار مشکلات ضعف جسمی نشود.

جراحی اسلیو معده می تواند روی ترشح هورمون های بدن تاثیر بگذارد که از مهمترین آن می توان به هورمون گرلین اشاره کرد

جراحی اسلیو معده می تواند روی ترشح هورمون های بدن تاثیر بگذارد که از مهمترین آن می توان به هورمون گرلین اشاره کرد که هورمون گرسنگی نام دارد و باعث می شود که ترشح این هورمون در بدن به حداقل برسد.

جراحی اسلیو معده می تواند باعث افزایش حرکت روده شود و در نتیجه مواد غذایی سریعا وارد بخش روده می شود و فرایند دفع مواد غذایی راحت تر صورت می گیرد. البته در ابتدای جراحی اسلیو معده، فرد ممکن است دچار یبوست شود که ناشی از تغییر مکانیزم سیستم گوارش است و این مسئله به مرور زمان و به مصرف مواد غذایی فیبردار، حل خواهد شد.

تمامی این عوامل دست به دست هم خواهد داد که فرد تغییراتی در سبک زندگی و کیفیت زندگی او ایجاد شود و همچنین وضعیت جسمی و روحی مناسبی نیز پیدا کند و روش سالم تری را برای زندگی در پیش گیرد.

در ادامه مقاله عمل اسلیو معده با بیمه سامان، به برخی از مهمترین مزیت های عمل اسلیو معده خواهیم پرداخت. همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

مزیت های جراحی اسلیو معده برای سلامتی بدن

همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد، بیماری چاقی می تواند زمینه ساز بروز بیماری های مختلفی برای بدن شود و می تواند سلامتی انسان را به خطر اندازد. استفاده از جراحی چاقی به خصوص عمل اسلیو معده می تواند مزیت هایی را برای سلامتی بدن داشته باشد که از جمله آن می تواند به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمک به درمان بیماری دیابت و کمک به کاهش قند خون
 • درمان بیماری های مرتبط به بیماری رگ ها و عروق و بیماری های قلبی
 • جلوگیری از بروز سکته قلبی و سکته مغزی
 • پیشگیری و کمک به درمان بیماری سرطان و انواع آن
 • کمک به حل مشکل ناباروری و همچنین باعث افزایش بارداری خواهد شد.
 • درمان بیماری های مرتبط با زنان از جمله سندروم تخمدان پلی کیستیک
 • کمک به درمان بیماری فشار خون
 • کمک به درمان بیماری کلسترول بالا
 • و …
مزیت های جراحی اسلیو معده برای سلامتی بدن
مزیت های جراحی اسلیو معده برای سلامتی بدن

تمامی این موارد از جمله مزیت های عمل اسلیو معده می باشد و همان طور که مشاهده می کنید، بسیاری از بیماری های موجود در بدن می تواند منشا چاقی داشته باشد و عمل اسلیو معده می تواند کمک زیادی به درمان بیماری های ذکر شده داشته باشد و در نتیجه سلامتی از دست رفته فرد را بازگرداند.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص مزیت های عمل اسلیو معده انجام دهد.

شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده با بیمه سامان، می باشید.

مزایای روحی و روانی جراحی اسلیو معده

جراحی اسلیو معده علاوه بر مسائل فیزیولوژیکی می تواند تاثیر زیادی در روند درمان بیماری های روحی روانی شود. طبیعی است که یک فرد چاق، از تناسب اندام محروم است. این مسئله باعث ایجاد بار روانی منفی برای فرد می شود و می تواند مشکلاتی مانند افسردگی و … را به وجود آورد.

کاهش روحیه و اعتماد به نفس می تواند باعث ایجاد حس ناتوانی در فرد برای انجام امور روزمره خود شود.

مزایای روحی و روانی جراحی اسلیو معده
مزایای روحی و روانی جراحی اسلیو معده
به همین دلیل عمل اسلیو معده می تواند علاوه بر درمان بیماری های جسمی مختلف، در زمینه درمان مشکلات روحی نیر کمک زیادی کند که از جمله این موارد عبارتند از:
 • کمک به بازگشت اعتماد به نفس فرد با ایجاد تناسب اندام و لاغری
 • کمک به بهبود وضعیت حرکتی فرد
 • کمک کننده به افزایش بازدهی در کار و امور روزانه فرد
 • افزایش ارتباطات اجتماعی
 • وضعیت اندامی مناسب حتی می تواند فرد را قادر به انجام اموری کند که در گذشته قادر به انجام آن نبوده است.
 • افزایش امید به زندگی
 • افزایش طول عمر
 • کمک به درمان بیماری های افسردگی و ترشح هورمون های شادی آور مانند دوپامین
 • و …

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مزیت های عمل اسلیو معده از نظر روحی و روانی و همچنین انجام امور جراحی چاقی از جمله اسلیو معده، با یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را در این خصوص و همچنین عمل اسلیو معده با بیمه سامان دریافت کنید.

مراحل قبل و بعد از جراحی اسلیو معده

زمانی که فرد قصد این موضوع را دارد که اقدام به استفاده از جراحی اسلیو معده کند، باید اقداماتی چه قبل از جراحی و چه بعد از جراحی انجام دهد.

اولین نکته در این خصوص این است که از شرایط عمل اسلیو معده با بیمه سامان با خبر باشد و در ابتدا متوجه شود که آیا فرد شرایط مورد نیاز برای تحت پوشش قرار گرفتن هزینه های جراحی را توسط بیمه دارد یا خیر. سپس لازم است اقداماتی در خصوص جراحی اسلیو معده انجام دهد که در ادامه به صورت خلاصه عنوان خواهیم کرد:

قبل از عمل جراحی

انتخاب جراح لاغری

از مهمترین اقدامات در خصوص عمل اسلیو معده این است که فرد به دنبال بهترین پزشک جراح چاقی باشد و پزشکی را انتخاب کند که از تجربه و تخصص بالایی در این زمینه برخوردار است. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند یکی از بهترین متخصصین این حوزه باشد.

ملاقات با پزشک

بعد از انتخاب پزشک جراح، لازم است برای دریافت مشاوره های لازم از پزشک جراح، نزد او ویزیت شود. انجام معاینات اولیه، بررسی و اندازه شاخص توده بدنی فرد از جمله مواردی است که در هنگام معاینه و مشاوره از پزشک انجام می شود و همچنین از بیمار، سوالاتی در خصوص دیگر روش های لاغری پرسیده خواهد شد که آیا از آن روش ها استفاده کرده است یا خیر و این که در صورت استفاده کردن، نتیجه ای حاصل شده است یا خیر.

همچنین بیمار باید در صورت داشتن بیماری های مختلف، باید با پزشک جراح در میان بگذارد و در صورت مصرف دارو نیز، نوع دارو را برای پزشک شرح دهد تا پزشک بتواند بهترین تصمیم را اتخاذ کند.

انجام آزمایشات مختلف

بعد از انجام ملاقات و ویزیت با پزشک جراح، برای فرد آزمایشاتی تجویز می شود که از جمله آن می توان به آزمایشات هورمونی برای بررسی هورمون های مختلف می باشد. همچنین ممکن است بنا بر صلاحدید پزشک، آزمایشات دیگری هم برای بیمار تحویز شود.

دریافت نوبت جراحی

بعد از انجام آزمایشات و بررسی های پزشک، در صورت تشخیص پزشک، برای فرد نوبت جراحی صادر می شود و دستورالعمل هایی در خصوص مراقبت های قبل از عمل برای فرد اعمال خواهد شد. از جمله این مراقبت ها می توان به مراقبت های غذایی، عدم مصرف مشروبات الکلی و سیگار و … اشاره کرد. همچنین پزشک ممکن است به بیمار تجویز کند که قبل از جراحی، اقدام به مصرف برخی داروها کند.

روز جراحی

در زمان رسیدن روز جراحی، بیمار می بایست از حدود 12 ساعت قبل از جراحی، از هر گونه مصرف غذا خودداری کند. همچنین در زمان حضور در بیمارستان و آمادگی های قبل از جراحی، ممکن است آزمایشات مختلفی برای آمادگی بیمار انجام شود و همچنین توضیحاتی در خصوص نحوه جراحی به بیمار ارائه خواهد شد تا فرد به آمادگی نسبی دست پیدا کند.

بعد از جراحی

زمان جراحی، بستگی به وضعیت جسمی بیمار خواهد داشت که عموما بین 30 دقیقه تا یک ساعت ممکن است زمانبر باشد و به وسیله روش لاپاراسکوپی انجام می شود.

بعد از اتمام جراحی، بیمار وارد مرحله ریکاوری خواهد شد و تا زمان به هوش آمدن، تحت کنترل مراقبت های ویژه قرار خواهد گرفت تا فرد به هوشیاری نسبی دست پیدا کند. بعد از این مرحله، فرد وارد بخش بیمارستان خواهد شد.

ممکن است چند روزی در بیمارستان بستری باشید که بستگی به تشخیص پزشک و تجویز او خواهد داشت و همچنین شرایط جسمی بیمار مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بعد از جراحی
بعد از جراحی

بعد از تشخیص پزشک در خصوص مرخص شدن، فرد می بایست اقدامات لازم برای تسویه حساب با بیمارستان را انجام دهد که در این مورد، استفاده بیمه تکمیلی سامان می تواند به کمک افراد بیاید. فرد با ارائه مدارک مربوط به بیمه که از قبل از شرکت بیمه دریافت کرده است، می تواند تسویه حساب های لازم را انجام دهد و در نهایت مبلغی به عنوان فرانشیز به بیمارستان پرداخت کند و در نهایت از بیمارستان مرخص شود.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص مراحل قبل و بعد از جراحی اسلیو معده و همچنین عمل اسلیو معده با بیمه سامان انجام دهد.

مراقبت بعد از عمل اسلیو معده

یکی از مهمترین موارد در خصوص نتیجه بخش بودن جراحی اسلیو معده، مراقبت های بعد از عمل است که می تواند روند بهبودی فرد را سریع تر کند و دوران نقاهت کمتری را طی کند.

مراقبت های بعد از جراحی اسلیو معده شامل مراقبت های غذایی، ورزشی و یک سری مراقبت های دیگر است که در ادامه، به بررسی این موضوعات خواهیم پرداخت.

مراقبت بعد از عمل اسلیو معده
مراقبت بعد از عمل اسلیو معده

مهمترین نکته در خصوص مراقبت های بعد از جراحی این است که حتما باید از پزشک متخصص و جراح، مشورت های لازم دریافت شود که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند در این زمینه راهنمایی های لازم را انجام دهد.

بایدها و نبایدهای بعد از عمل اسلیو معده

عمل اسلیو معده، همراه با کاهش حجم زیادی از معده می باشد که با کاهش حجم مصرف مواد غذایی همراه است.

در واقع فردی که اقدام به عمل اسلیو کرده است، کمتر احساس گرسنگی پیدا خواهد کرد و می تواند در طی مدت 9 ماه الی 2 سال، کاهش وزن زیادی را تجربه کند. یکی از مهمترین موارد در خصوص چنین افرادی، رعایت مواردی  بعد از جراحی می باشد که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرد بعد از جراحی باید اقدام به مصرف مکرر مایعات کند تا بدن او دچار کم آبی نشود.
 • انجام فعالیت های ورزشی اعم از ورزش های سبک و هوازی مانند پیاده روی می تواند تاثیر زیادی در روند بهبودی فرد بعد از جراحی داشته باشد.
 • کمک گرفتن از اطرافیان برای انجام برخی از فعالیت های خود که می تواند در روند بهبودی سریع، کمک زیادی کند.
علاوه بر این موضوع، چنین افرادی می بایست از انجام برخی از فعالیت ها خودداری کنند که از جمله این موارد عبارتند از:
 • عدم بلند کردن اجسام سنگین
 • در صورت بروز دردهای شدید، لازم است با پزشک جراح تماس بگیرید و مسئله را با پزشک در میان بگذارید.
 • از انجام فعالیت های شدید و سنگین و ورزش های سنگین، جدا خودداری شود. زیرا می تواند باعث به خطر افتادن سلامتی گردد.
 • عدم استراحت کافی می تواند باعث تشدید علائم و دردهای مزمن شود و به همین دلیل باید استراحت کافی داشت.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص نکات مهم بعد از جراحی اسلیو معده انجام دهد.

حال، در ادامه مقاله عمل اسلیو معده با بیمه سامان، به بررسی رژیم غذایی بعد از جراحی اسلیو معده خواهیم پرداخت.

رژیم غذایی بعد از جراحی اسلیو معده

از موارد بسیار مهم در دوران بعد از جراحی اسلیو معده، این است که فرد باید اقدام به مصرف انواع مواد غذایی نماید که سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی باشد و همچنین غذاهای سرشار از پروتئین هم می تواند تاثیر زیادی در روند بهبودی فرد داشته باشد و دوران نقاهت کوتاه تری را طی خواهد کرد.

رژیم غذایی بعد از جراحی اسلیو معده
رژیم غذایی بعد از جراحی اسلیو معده

مصرف مواد غذایی دارای ارزش غذایی بالا می تواند باعث تامین مواد معدنی و ضروری بدن شود

از آنجایی که معده از حجم کمی برخوردار است، مصرف مواد غذایی دارای ارزش غذایی بالا می تواند باعث تامین مواد معدنی و ضروری بدن شود. عموما در ابتدای روزهای بعد از جراحی با استفاده از رژیم غذایی، باید از مواد غذایی استفاده کرد که سرشار از پروتئین است تا بتواند بافت های جراحی شده را ترمیم کند و همچنین انرژی مورد نیاز بدن را تامین کند.

عموما رژیم غذایی پروتئینی در هفته دوم بعد از جراحی توصیه می شود. مواد غذایی پروتئینی نیز باید بدون قند و با چربی بسیار کمی باشد تا فرد بتواند روند بهبودی و همچنین کاهش وزن اصولی را طی کند.

به عنوان مثال، غذاهایی مانند تن ماهی، انواع کباب، میوه ها و سبزیجات نیز می تواند کمک زیادی در این زمینه کند. یکی از موارد مهم در این خصوص، جویدن درست غذا است تا معده بتواند به راحتی غذا را هضم کند.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند اقدام به ارائه رژیم غذایی مناسب بعد از جراحی اسلیو معده نماید.

شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده با بیمه سامان می باشید.

ورزش و فعالیت های بدنی بعد از اسلیو معده

انجام ورزش و فعالیت های بدنی جزو ضروریات بعد از عمل اسلیو معده می باشد. زیرا بدن برای این که بتواند اقدام به بازسازی خود کند و توان خود را به دست آورد، نیاز به انجام یک سری از ورزش های سبک می باشد.

ورزش و فعالیت های بدنی بعد از اسلیو معده
ورزش و فعالیت های بدنی بعد از اسلیو معده

به عنوان مثال، پیاده روی می تواند به عنوان بهترین ورزش بعد از عمل اسلیو معده باشد. بعد از گذشت حدود یک هفته از جراحی، فرد می تواند با احتیاط در منزل اقدام به پیاده روی سبک کند و به مرور زمان، پیاده روی خود را افزایش دهد. این کار علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن، می تواند باعث افزایش متابولیسم بدن شود و باعث دفع مواد سمی از بدن خواهد شد.

همچنین پیاده روی و ورزش های سبک هوازی باعث افزایش گردش خون در بدن می شود و همچنین اکسیژن رسانی به سلول های بدن راحت تر صورت می گیرد و همین مسئله باعث می شود که فرد بتواند دوران نقاهت سریع تری را پشت سر بگذارد.

حال در ادامه مقاله عمل اسلیو معده با بیمه سامان، به توضیح جامعی در خصوص جراحی چاقی خواهیم پرداخت.

جراحی چاقی چیست؟

در این مقاله، در خصوص عمل اسلیو معده توضیحات مفصلی ارائه شد و از مزیت های آن و مراقبت های بعد از جراحی توضیحاتی ارائه شد. عمل اسلیو معده یکی از روش های جراحی چاقی می باشد که مورد استفاده پزشکان جراح و عموم مردم قرار می گیرد.

به طور کلی جراحی چاقی یک روش نوین درمانی محسوب می شود و  انواع مختلفی دارد و همه این روش ها به تغییرات اساسی در سیستم گوارش انسان خواهد پرداخت.

جراحی چاقی به عنوان یک روش کم عارضه و کم تهاجم شناخته می شود که به وسیله دستگاه لاپاراسکوپی انجام می شود که در این مقاله، به این روش هم پرداخته شد.

جراحی چاقی چیست؟
جراحی چاقی چیست؟
جراحی چاقی می تواند کمک زیادی به افرادی کند که از شاخص توده بدنی بسیار بالایی برخوردار هستند

جراحی چاقی می تواند کمک زیادی به افرادی کند که از شاخص توده بدنی بسیار بالایی برخوردار هستند و طبیعتا قادر نخواهند بود از روش هایی مانند رژیم غذایی و ورزش، به کاهش وزن برسند.

مزیت اصلی جراحی چاقی این است که کوتاه ترین زمان برای لاغری را به ارمغان می آورد و این ویژگی در تمامی روش های آن صادق است. همچنین جراحی چاقی قادر است که به درمان بیماری های مختلف مرتبط با چاقی بپردازد.

مهمترین اصل در نتیجه بخش بودن جراحی چاقی، استفاده از یک پزشک جراح متخصص و با تجربه است که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین این حوزه شناخته می شود.

دیگر روش های جراحی چاقی کدامند؟

علاوه بر جراحی اسلیو معده، روش های دیگر در جراحی چاقی وجود دارد که در ادامه مقاله عمل اسلیو معده با بیمه سامان، به توضیح مختصری در این مورد خواهیم پرداخت:

دیگر روش های جراحی چاقی کدامند؟
دیگر روش های جراحی چاقی کدامند؟

عمل بای پس معده

جراحی بای پس معده از دیگر روش های جراحی چاقی محسوب می شود که به ایجاد تغییرات در سیستم معده و روده کوچک می پردازد. در ابتدای جراحی، معده به دو بخش بزرگ و کوچک تقسیم می شود و بخش بزرگ معده از بدن بیمار خارج می شود و بخش کوچکی از آن باقی می ماند.

سپس تغییراتی در سیستم روده کوچک اعمال می شود که این کار باعث کاهش مسیر ورود و خروج مواد غذایی می شود و فرایند دفع سریع تری صورت می گیرد. در نهایت امر، بخش تغییر یافته روده کوچک به معده متصل می شود و جراحی خاتمه پیدا می کند.

این جراحی مانند عمل اسلیو معده تحت شرایطی می تواند تحت پوشش بیمه های تکمیلی از جمله بیمه سامان قرار گیرد که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده با بیمه سامان می باشید.

بای پس با سوئیچ اثنی عشری

از روش های پیچیده جراحی چاقی، عمل بای پس با سوییچ اثنی عشری می باشد که متشکل از جراحی اسلیو معده و عمل بای پس معده می باشد. این جراحی در ابتدا به روش اسلیو، اقدام به برداشتن 80 درصد حجم معده خواهد کرد و سپس مانند عمل بای پس، اقدام به تغییرات در سیستم روده کوچک می کند.

در نهایت کار، کیسه صفرا از بدن بیمار خارج می شود که این کار باعث کاهش ترشح هورمون گرسنگی می شود و فرد، میل کمتری به مصرف غذا خواهد داشت و در مدت زمانی کوتاه، به کاهش وزن خود خواهد رسید.

حلقه دور معده

از روش های کم کاربرد در جراحی چاقی، حلقه گذاری معده است که در قسمت ابتدایی معده، حلقه ای قرار داده می شود که باعث کاهش حجم معده می شود و فرد مقدار کمتری مواد غذایی مصرف می کند. این جراحی به دلیل وجود برخی عوارض مانند التهاب مری، مورد استفاده پزشکان قرار نمی گیرد و بیشتر از روش های دیگری به خصوص عمل اسلیو معده استفاده می شود.

حلقه دور معده
حلقه دور معده

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انواع روش های جراحی چاقی انجام دهد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی یکی از بهترین روش های کاهش وزن یعنی جراحی چاقی و بهترین روش جراحی چاقی یعنی عمل اسلیو معده پرداختیم. یکی از موضوعات مهم در خصوص جراحی اسلیو معده، هزینه های آن است که سوالی که پیش خواهد آمد این است که آیا عمل اسلیو معده تحت پوشش بیمه های درمانی و تکمیلی از جمله بیمه سامان قرار خواهد گرفت یا خیر.

ما در این مقاله به بررسی عمل اسلیو معده با بیمه سامان پرداختیم و متوجه شدیم که شرایطی وجود دارد که باعث می شود عمل اسلیو معده تحت پوشش بیمه سامان قرار گیرد.

همچنین ما در این مقاله به بررسی کامل عمل اسلیو معده و انجام آن و مزیت ها و مراقبت های قبل و بعد از آن پرداختیم و در انتهای مقاله، به بررسی دیگر روش های جراحی چاقی پرداخته شد.

توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص عمل اسلیو معده با بیمه سامان و همچنین اطلاع کامل در خصوص انجام عمل اسلیو معده و دیگر روش های جراحی چاقی، نزد یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی مراجعه نمایید و اقدامات درمانی لازم را تحت نظر ایشان انجام دهید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید