علت چاقی بازو در زنان

در این مقاله به بررسی علت چاقی بازو در زنان و روش های لاغری بازو می پردازیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

زنان همواره از چاقی، به خصوص چاقی در قسمت بالاتنه رنج می برند. لطفا برا اینکه بدانید چقدر چاق هستید صفحه فرمول bmi برای خانم ها را ببنید.

همچنین برای اطلاع از برخی عوارض چاقی، مقاله زنان چاق و بارداری را مطالعه کنید.

از بین بردن چربی های بدن کار غیر ممکنی نیست اما بسیار دشوار است به خصوص اگر چربی ها در نواحی خاصی مانند بازو متمرکز شده باشند.

بازوها همواره محیطی مناسب برای تجمع چربی ها هستند و سبب از بین بردن زیبایی اندام می شوند.

علت چاقی بازو در زنان
علت چاقی بازو در زنان

چاقی بازوها مشکلات زیادی را نیز در انجام فعالیت ها به وجود می آید. معمولا زنان بیشتر از مردان چاقی بازو را تجربه می کنند. از این رو در این مقاله به بررسی علت چاقی بازو در زنان می پردازیم و روش های لاغری بازو را بیان می کنیم.

خوشبختانه روش های مختلف و موثری برای رفع چاقی بازو وجود دارد که در ادامه آن ها را بیان خواهیم نمود. به شرطی که علت چاقی بازو در زنان را بشناسید. با شما هستیم.

علت چاقی بازو در زنان

 1. سبک ناسالم زندگی
 2. عدم تحرک کافی در طول روز
 3. رژیم غذایی نامناسب
در این مقاله می خوانیم:

تعریف چاقی

عوارض چاقی چیست؟

از کجا بفهمیم اضافه وزن داریم؟

چاقی چه تاثیری روی بازو دارد؟

دلایل چاقی

مکانیسم چاقی بازوها

ساختار عضلات بازو

چگونه چربی سوزی بازو را شروع کنیم؟

برنامه رژیم غذایی

تغییر سبک زندگی

مواد غذایی مفید برای لاغری بازوها

عمل زیبایی موضعی بازو

عمل جراحی چاقی

ورزش های موثر برای لاغری بازو

آیا لاغری سریع بازوها امکانپذیر است؟

ترفندهای لباس پوشیدن برای افراد دارای بازوهای چاق

سخن پایانی

 

تعریف چاقی

قبل از بررسی علت چاقی بازو در زنان، اجازه دهید به تعریف چاقی و ویژگی ها و معایب آن بپردازیم تا درک درستی از علت چاقی بازو در زنان داشته باشیم. در زیر پوست بدن تمام انسان های سالم، مقداری سلول چربی به میزان استاندارد وجود دارد.

اما در صورتی که میزان کالری دریافتی بدن از میزان کالری مورد نیاز بدن بیشتر باشد، این کالری اضافه در قالب چربی در بخش های مختلف بدن ذخیره می شود. مگر این که کالری اضافه را از طریق فعالیت های بدنی به انرژی تبدیل کنیم.

تعریف چاقی
تعریف چاقی

چاقی دلایل مختلفی دارد و همه این دلایل به افزایش اشتها و کاهش عملکرد سیستم متابولیسم بدن ختم می شود. با این حال علت اصلی و اساسی چاقی، سبک زندگی نادرست و پرخوری می باشد.

عدم داشتن فعالیت های بدنی دیگر، علت مهم بروز چاقی و افزایش وزن می باشد. چاقی یک مشکل جدی در بین انسان ها است و عوارض مختلف زیادی را در پی دارد. عوارض چاقی به گونه ای هستند که در نهایت منجر به مرگ افراد می شود. با این حال بسیاری از افراد از عوارض آن آگاه نیستند و آن را جدی نمی گیرند.

پیشنهاد می کنیم از پست تغذیه بعد از عمل ساسی بای پس دیدن کنید.

انواع چاقی بر اساس تجمع چربی ها

چاقی اندروید:

گاهی سلول های چربی بیشتر در قسمت بالاتنه تجمع می یابند که سبب می شود فرم کلی بدن به صورت سیب در بیاید. این نوع چاقی اغلب در مردان دیده می شود.

چاقی گاینوید:

در این نوع چاقی، سلول های چربی بیشتر در قسمت پایین تنه به ویژه باسن تجمع می یابند که سبب می شود اندام شکلی گلابی شکل به خود بگیرد. چاقی گاینوید را بیشتر زنان تجربه می کنند.

چاقی احتشایی:

به تجمع سلول های چربی در پشت ماهیچه های شکمی و اطراف اندام های داخلی، چاقی احتشایی گفته می شود. در این نوع چاقی، ماهیچه های شکمی به سمت بیرون فشار داده می شوند و شکم حالتی سفت و گرد به خود می گیرد.

عوارض چاقی چیست؟

در پی علت چاقی بازو در زنان و سایر بخش های بدن، لازم است با عوارض چاقی و افزایش وزن آشنا شوید تا بدانید چقدر مبحث لاغری و کاهش وزن مهم است.

متخصصان معتقدند که چاقی خود یک بیماری است که منجربه بروز بیماری های دیگر می شود. بیماری هایی که در اثر چاقی بروز پیدا می کند، گاهی منجربه مرگ افراد می شود. سالانه افراد زیادی در اثر بیماری های ناشی از چاقی، جان خود را از دست می دهند.

از جمله عوارض چاقی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

افزایش فشار خون

با افزایش سلول های چربی در بدن، سطح فشار خون افزایش می یابد. سلول های چربی برای ادامه حیات نیاز به اکسیژن دارند که این اکسیژن را خون تامین می کند.

با افزایش سلول های چربی در بدن، خون مجبور است سریع تر کار کند تا اکسیژن را به همه سلول های بدن برساند. هر چه نیاز به اکسیژن بیشتر باشد، حجم خون و میزان فشاری که روی سیستم گردش خون وارد می گردد، افزایش می یابد.

در این صورت افراد چاق از افزایش فشار خون و مشکلات بعد از آن رنج خواهند برد. زیرا افزایش سطح فشار خون سبب افزایش فشار به دیواره های سرخرگ می گردد. علاوه بر این، چاقی ظرفیت عروق را برای جابه جایی خون کاهش می دهد و منجر به افزایش ضربان قلب می گردد که در این صورت پرفشاری خون رخ می دهد.

سکته قلبی و مغزی

بروز سکته قلبی و مغزی از خطرناک ترین عوارض چاقی می باشد. میزان کلسترول بد در افراد چاق زیاد است. این کلسترول بد در جداره سرخرگ های کرونر رسوب می کند و منجر به انسداد این عروق که خون را به قلب می رسانند، می شود. با کاهش خونرسانی به قلب، آنژین صدری (درد قفسه سینه) به وجود می آید. در صورتی که انسداد کامل رخ دهد، باعث ایجاد سکته قلبی می شود.

سکته قلبی و مغزی
سکته قلبی و مغزی

انسداد عروق کرونر توسط سلول های چربی می تواند سرخرگ های مغزی را نیز درگیر کند و سبب تنگ شدن عروق مغزی گردد. در صورتی که در عروق مغزی لخته خونی کوچکی ایجاد شود، انسداد کامل صورت می گیرد که در نهایت منجربه عدم خونرسانی به مغز و سکته مغزی می شود.

با ادامه نوشتار “علت چاقی بازو در زنان” همراه شما هستیم.

دیابت

افراد چاق همواره در معرض ابتلا به دیابت نوع 2 قرار دارند. سلول های چربی که در بدن تجمع می یابند، دشمن سختی برای هورمون انسولین هستند. زیرا مقاومت بدن را نسبت به این هورمون افزایش می دهند.

در این صورت قند خون دیگر به صورت نرمال کنترل نخواهد شد، زیرا انسولین نمی تواند عملکرد خوبی را ارائه دهد. در این صورت سطح قند خون افزایش می یابد و بیماری دیابت نوع 2 بروز پیدا می کند. دیابت نوع 2 یکی از بیماری های سخت است که در صورت عدم کنترل، خطرات جانی را به دنبال دارد.

افزایش کلسترول LDL

مصرف زیاد چربی های اشباع شده در کنار افزایش وزن سبب افزایش سطح کلسترول بدن به نام LDL در بدن می شوند. با افزایش سلول های چربی در بدن، میزان سطح کلسترول خوب به نام HDL نیز کاهش می یابد که در نتیجه، سلامت بدن از بین می رود. در صورتی که میزان کلسترول بد در بدن افزایش یابد، مشکلات زیادی از جمله انسداد عروق کرونر رخ می دهد.

آرتروز

با افزایش وزن، استخوان ها به خصوص استخوان های پا، وزن بیشتری را تحمل می کنند. در این صورت در معرض تخریب و فرسایش قرار می گیرند. فشاری که چاقی به مفاصل وارد می کند، سبب تخریب استخوان ها و غضروف می شود.

بیشتر مفاصل زانو، ران و مهره های پایین کمر در معرض تخریب هستند. در این شرایط، آرتروز بروز پیدا می کند که در نتیجه مشکلات زیادی برای فرد به وجود می آید.

آپنه خواب

افراد چاق همواره با مشکل تنفس نیز دست و پنجه نرم می کنند. همان طور که بیان شد؛ با افزایش مصرف کالری، سلول های چربی در بخش های مختلف بدن تجمع می یابند. سلول های چربی حتی مسیرهای هوایی ریه و مری را نیز درگیر می کنند.

در این صورت مسیر تنفس، تنگ و باریک می شود. افراد چاق دارای گردنی بزرگ و تنفسی سخت می باشند. تجمع چربی ها در گردن سبب کاهش کیفیت خواب در افراد می شود.

تنفس در افراد چاق در طی خواب برای چند ثانیه ای قطع می شود که این موضوع سبب می شود فرد در طول شب، مکررا بیدار شود. همین مشکل، کیفیت خواب را از بین می برد و سبب گیجی و کسلی در طی روز می شود.

سرطان

افراد چاق بیشتر در معرض ابتلا به انواع سرطان قرار دارند. سلول های چربی، شرایط و محیط خوبی برای رشد سلول های سرطانی می باشد. چاقی سبب ایجاد سرطان سینه، سرطان رحم، سرطان تخمدان، سرطان گردن رحم و سرطان کیسه صفرا در زنان و سرطان کولون، سرطان رکتون و سرطان پروستات در مردان می شود.

سرطان
سرطان

بیماری کبد

با افزایش وزن، سلول های چربی در ساختار و بافت کبد نیز تجمع می یابند. این موضوع سبب ایجاد التهاب، تخریب بافت کبد، ایجاد کبد چرب و سیروز کبدی می شود. بیشتر، افرادی در معرض بیماری کبد چرب و سیروز کبدی قرار می گیرند که مشروبات الکلی مصرف می کنند. با این حال افراد چاق نیز به این بیماری ها مبتلا می شوند.

بیماری کیسه صفرا

همان طور که بیان شد، چاقی سبب افزایش سطح کلسترول بد در بدن می گردد. این کلسترول بد در کیسه صفرا نیز رسوب می کند و سبب ایجاد سنگ کیسه صفرا می گردد.

نازایی

چاقی و افزایش وزن، نازایی را نیز به دنبال دارد. تجمع سلول های چربی در بخش رحم، مشکلات زیادی در بارداری به وجود می آورد. به طوری که متخصص زنان به افراد چاق برای افزایش شانس بارداری، توصیه می کند تا وزن خود را کاهش دهند.

مشکلات روحی

بسیاری از افراد چاق، افسردگی را تجربه می کنند. زیرا در اجتماع، کمتر مورد توجه قرار می گیرند و دارای موقعیت های شغلی و ازدواجی کمتری هستند. کمبود اعتماد به نفس، مشکل شایعی در میان افراد چاق می باشد که تاثیر شایانی در کاهش کیفیت زندگی آن ها دارد. افراد چاق کمتر در فعالیت های اجتماعی شرکت می کنند و موقعیت های ازدواجی کمتری دارند.

مشکل در فعالیت های ورزشی

افراد چاق نمی توانند در فعالیت های ورزشی نیز حضور چندانی داشته باشند و رشته مورد علاقه خود را دنبال کنند. زیرا مفاصل پاهای آن ها تحت فشار زیادی قرار دارد که در نتیجه توان انجام فعالیت های بدنی را از آن ها می گیرد.

علاوه بر این، تجمع چربی ها و وزن زیاد سبب جلوگیری از انجام فعالیت های بدنی می گردد. به همین دلیل افراد چاق تنها می توانند ورزش های هوازی را دنبال کنند.

مشکل در فعالیت های ورزشی
مشکل در فعالیت های ورزشی

در ادامه مقاله علت چاقی بازو در زنان، همراه ما باشید.

از کجا بفهمیم اضافه وزن داریم؟

معمولا چاقی از روی ظاهر و افزایش حجم اعضای بدن مشخص می شود. با این حال برخی افراد تمایل دارند از میزان اضافه وزن خود مطلع شوند.

میزان اضافه وزن در افراد مختلف با توجه به قد، سن و میزان توده عضله متفاوت می باشد. در واقع وزن به تنهایی فاکتور مناسبی برای بیان چاقی نمی باشد و باید پارامترهای قد، جنسیت، سن و … نیز در نظر گرفته شود.

متخصصان برای اندازه گیری دقیق میزان اضافه وزن، شاخص توده بدنی یا BMI را ابداع کرده اند. BMI در واقع معیاری برای اندازه گیری وزن شما بر اساس قد می باشد و تفاوت آن را با استانداردهای جهانی بیان می کند. در این شاخصه، وزن افراد بر اساس کیلوگرم تقسیم بر مجذور قد او بر حسب سانتیمتر می شود.

عدد به دست آمده با مقادیر استاندارد جهانی مقایسه می شود تا میزان اضافه وزن یا کاهش وزن مشخص گردد. شاخص توده بدنی با مقادیر زیر مقایسه می گردد:

BMI کمتر از 18.5:

افرادی که شاخص توده بدنی آن ها کمتر از 18.5 می باشد، دچار کاهش وزن شدید هستند. کمبود وزن نیز مشکلات و خطرات خود را به دنبال دارد که لازم است هر چه سریع تر درمان گردد.

BMI بین 18.5 تا 24.9:

افرادی که شاخص توده بدنی آن ها بین این اعداد است، وزن نرمالی دارند.

BMI بین 25 تا 29.5:

شاخص توده بدنی بین 25 تا 29.5 نشاندهنده مقداری اضافه وزن است. این مقدار، هشداری برای جلوگیری از افزایش وزن می باشد.

BMI بین 30 تا 40:

در صورتی که شاخص توده بدنی فردی بیشتر از 30 و کمتر از 40 باشد، نشاندهنده چاقی می باشد. افراد دارای این شاخصه، در دسته افراد چاق قرار دارند.

BMI بالای 40:

افرادی که شاخص توده بدنی آن ها 40 یا بیشتر از 40 است، دچار چاقی مفرط هستند. چاقی مفرط مشکلات و عوارض بسیار بیشتری دارد. به طوری که جان افراد تهدید می شود. با قرار دادن وزن و قد خود در فرمول BMI میزان وزن خود را بررسی کنید.

BMI بالای 40:
BMI بالای 40:

چاقی چه تاثیری روی بازو دارد؟

همان طور که بیان شد، میزان کالری اضافی دریافتی بدن در قالب چربی در بخش های مختلف بدن ذخیره می شود. این که چربی ها بیشتر در کدام بخش از بدن ذخیره شوند، بستگی به تیپ بدنی افراد دارد.

اما چربی ها بیشتر در مناطق شکم، باسن، ران، بازو و … تجمع می یابند. یکی از بخش های بدن برای تجمع چربی ها، بازو می باشد. در این شرایط، بازو به سرعت بزرگ شده و حالت افتادگی و شلی به خود می گیرد.

چاق شدن بازوها سبب می شود که فرد، بیشتر از حد چاق به نظر برسد. معمولا زنان بیشتر از مردان در معرض چاقی بازو قرار دارند. شناسایی علت چاقی بازو در زنان، کمک شایانی به روند لاغری بازو می کند.

مشخص است که افراد لاغر بازوی لاغری نیز دارند. اما با روند افزایش وزن و رسیدن به محدوده چاقی، بازوها نیز دچار افزایش حجم می شوند. بنابراین می توان گفت که علت چاقی بازو در زنان، ارتباط مستقیمی با افزایش وزن کل بدن دارد. با این حال چاقی بازو در تمام افراد چاق دیده نمی شود.

یعنی ممکن است فردی چاق باشد اما بازوهای نرمالی داشته باشد. بنابراین می توان گفت که چاقی بازوها در افراد چاق کاملا به تیپ بدنی آن ها مربوط است.

هورمون تستوسترون با این که یک هورمون مردانه است، اما وجود مقداری از آن برای بدن زنان نیز ضروری می باشد. زیرا عضلات زنان برای داشتن عملکرد خوب، به این هورمون نیاز دارد.

چاقی چه تاثیری روی بازو دارد؟
چاقی چه تاثیری روی بازو دارد؟

در صورتی که میزان فعالیت های بدنی زنان کم باشد، میزان ترشح هورمون تستوسترون نیز کاهش می یابد که در این صورت عضلات تحلیل می روند و محیط مناسبی را برای تجمع چربی ها فراهم می کنند. برای لاغری بازو و رهایی از این مشکل، می توانید از روش های مختلفی که در بخش های بعدی بیان می کنیم، استفاده کنید.

دلایل چاقی

قبل از اقدام برای لاغری بازو، لازم است اقدام به کاهش وزن نمایید. برای کاهش وزن نیز در مرحله اول باید علت چاقی خود را شناسایی کنید. تا زمانی که علت چاقی خود را شناسایی نکردید، نمی توانید برای کاهش وزن اقدام کنید. زیرا علت اصلی افزایش وزن، اجازه کاهش وزن را نمی دهد. دلایل چاقی و اضافه وزن شامل موارد زیر می باشد:

پرخوری

پرخوری مهم ترین و اصلی ترین علت چاقی می باشد. بسیاری از افراد نمی توانند بر علاقه خود به مواد غذایی پرکالری غلبه کنند و در هر وعده اقدام به مصرف کالری بیش از نیاز بدن خود می کنند. برخی از افراد نیز مبتلا به پرخوری عصبی هستند که نمی توانند خود را کنترل کنند. موارد مختلفی بر افزایش اشتها و تمایل به پرخوری دخیل هستند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم داشت.

فاصله زیاد بین وعده های غذایی

فاصله زیاد بین وعده های غذایی و عدم مصرف میان وعده، میزان اشتها را چند برابر می کند. در شرایطی که فاصله بین وعده های غذایی زیاد شود، سیستم متابولیسم کند شده و قادر نیست در وعده بعدی، همه کالری را بسوزاند. در این صورت کالری اضافی در قالب چربی ذخیره می گردد.

مصرف غذاهای ناسالم

غذاهای ناسالم نظیر انواع غذاهای رستورانی، کنسروی، فست فودی و … دارای ارزش غذایی کم و کالری زیادی می باشند. افرادی که به صورت مکرر اقدام به مصرف این نوع غذاها می کنند، در معرض ابتلا به چاقی قرار دارند. این نوع غذاها بسیار اشتها آور نیز هستند زیرا به آن ها مواد افزودنی اضافه می شود تا طعم و رنگ بهتری به خود بگیرند.

عدم داشتن فعالیت بدنی

یکی از دلایل افزایش آمار مبتلایان به چاقی، عدم داشتن فعالیت بدنی می باشد. با گذشت زمان و تغییر سبک زندگی انسان ها،  میزان تحرک و فعالیت انسان ها کاهش یافته است.

در صورت عدم داشتن فعالیت بدنی، کالری کمتری سوزانده می شود. کالری اضافی وارد شده به بدن باید از طریق فعالیت بدنی به انرژی تبدیل شود اما در صورت عدم داشتن فعالیت بدنی، این کالری اضافی به چربی تبدیل می گردد.

مصرف غذا بعد از ورزش

افرادی که ورزش می کنند، باید به نکات و قوانینی توجه داشته باشند. میزان اشتها بعد از ورزش افزایش می یابد. در این شرایط، برخی از افراد اقدام به خوردن غذاهای پرکالری می کنند. در این صورت چون انرژی بدن تخلیه شده است، فرصتی مناسب برای چربی سازی به وجود می آید.

مصرف غذا بعد از ورزش
مصرف غذا بعد از ورزش

کم کاری تیروئید

گاهی چاقی در اثر یک بیماری زمینه ای همانند کم کاری تیروئید به وجود می آید. تیروئید یک غده در قسمت گردن می باشد که وظایف خاصی را در بدن ایفا می کند. در صورتی که عملکرد غده تیروئید کاهش یابد، سیستم متابولیسم، عملکرد خود را از دست می دهد. در این صورت افزایش وزن رخ می دهد.

سندروم تخمدان پلی کیستیک

سندروم تخمدان پلی کیستیک یک بیماری دیگری است که منجر به افزایش وزن در زنان می گردد. در این بیماری، کیست های بزرگ و کوچک مختلفی در رحم رشد می کنند که سبب افزایش بیش از اندازه هورمون مردانه می شوند. در این شرایط، مقاومت بدن نسبت به هورمون انسولین افزایش می یابد که در نتیجه آن، میزان سطح قند خون افزایش می یابد و وزن زیاد می شود.

کم خوابی

کم خوابی رابطه مستقیمی با افزایش وزن دارد. برخی از افراد تصور می کنند با کم خوابی، انرژی بیشتری می سوزانند و در نتیجه لاغر می شوند. اما باید بدانید که شما برای بیدار ماندن، انرژی زیادی را هدر می دهید که این موضوع سبب افزایش اشتها می شود. افرادی که خواب کمی دارند، کالری بیشتری مصرف می کنند.

زیرا برای تامین انرژی از دست رفته، مغز دستور مصرف بیشتر کالری می دهد. هورمون های بدن یک سیکل شبانه روزی منظمی دارند که اگر این سیکل دچار تداخل شود، تنظیمات هورمونی به هم می ریزد و افزایش اشتها و کاهش سوخت و ساز را در پی دارد.

مصرف کم آب

متخصصان همواره توصیه می کنند روزانه 8 لیوان آب بنوشید تا سلامت بدن حفظ شود. کم آبی بدن سبب افزایش اشتها و در نتیجه افزایش مصرف کالری می گردد. افرادی که روزانه به میزان کافی آب می نوشند، در وعده های غذایی اشتهای کمتری دارند. با مصرف زیاد آب، میل به مصرف نوشیدنی های پرکالری نیز کاهش می یابد.

با ادامه مقاله علت چاقی بازو در زنان همراه ما باشید.

استرس و اضطراب

افرادی که به صورت مکرر استرس و اضطراب دارند، در معرض ابتلا به چاقی قرار دارند. با ترشح هورمون کورتیزول (استرس) در بدن، مغز تصور می کند بدن در حالت خطرناکی قرار گرفته است و نیاز به انرژی بیشتری دارد. بنابراین دستور مصرف غذا می دهد تا این انرژی را تامین کند. در این صورت افرادی که استرس زیادی را تحمل می کنند، از اشتهای بیشتری برخوردار می باشند.

استرس و اضطراب
استرس و اضطراب

مصرف دارو

برخی از داروها خاصیت چاق کنندگی دارند. به این صورت که اشتها را افزایش داده و عملکرد سیستم متابولیسم را کاهش می دهند. برای مثال داروهای استروئید، درمان افسردگی و سدیم والپروات، بسیار چاق کننده هستند و وزن بدن را افزایش می دهند. حتی برخی از آنتی هیستامین ها نیز خاصیت چاق کنندگی دارند.

یائسگی

از جمله علت چاقی بازو در زنان، می توان به یائسگی اشاره کرد. در دوره یائسگی با کاهش ترشح هورمون های زنانگی، عملکرد سیستم متابولیسم کاهش می یابد. علاوه بر این، یائسگی سبب کم خوابی نیز می شود که رابطه مستقیمی با افزایش وزن دارد. زنان در دوره یائسگی دائم خسته و بی حال هستند و برای جبران آن کالری بیشتری مصرف می کنند.

یائسگی
یائسگی

مکانیسم چاقی بازوها

آشنایی با مکانیسم چاقی بازوها و علت چاقی بازو در زنان می تواند جالب و جذاب باشد. برای بررسی مکانیسم چاقی بازوها، لازم است کمی با علم شیمی آشنا باشید.

همان طور که می دانید، انواع غذاها و مواد غذایی به دو دسته غذاهای اسیدی و قلیایی تقسیم می شوند. در صورتی که میزان مصرف مواد غذایی کربوهیدارت بیشتر باشد، سیستم متابولیسم آن ها را در نهایت به اسید تبدیل می کند.

اسید، سازگاری زیادی با سلول های بدن ندارد. از این رو بدن آن را از طریق پوست، تنفس و دیگر راه ها دفع می کند و باقیمانده آن را در قالب چربی ذخیره می کند. تیپ بدنی برخی افراد به گونه ای است که سلول های چربی در بازوهای آن ها تجمع زیادی می یابد.

بنابراین زنانی که کربوهیدرات زیادی مصرف می کنند، در معرض ابتلا به چاقی بازو قرار می گیرند. بنابراین باید غذاهای قلیایی جایگزین غذاهای اسیدی شوند تا از چاقی بازو جلوگیری شود.

مکانیسم چاقی بازوها
مکانیسم چاقی بازوها

ساختار عضلات بازو

برای بررسی علت چاقی بازو در زنان، بهتر است با ساختار عضلات بازو نیز آشنا شوید. بازو به صورت کلی به دو بخش قدامی (جلویی) و خلفی (پشتی) تقسیم می شود که سه عضله در بخش قدامی و دو عضله در بخش خلفی وجود دارد. عضلات بخش جلویی سبب خم شدن بازو و عضلات بخش پشتی سبب باز شدن بازو می شوند.

ساختار بازو به صورت زیر می باشد:

عضلات بخش جلویی بازو:

عضلات بخش جلویی بازو شامل سه عضله زیر می باشند:

 • دو سر بازویی (Biceps Brachii)
 • عضله بازویی (Brachialis)
 • عضله بازویی – غرابی (Coracobrachialis)

عضلات بخش پشتی بازو:

 • سه سر بازویی (Triceps Brachii)
 • عضله پشتی آرنج

در چاقی بازو، معمولا عضلات قسمت سه سر بازو و پشت بازو دچار چاقی و افتادگی می شوند.

عضلات بخش پشتی بازو:
عضلات بخش پشتی بازو:

چگونه چربی سوزی بازو را شروع کنیم؟

باید به یاد داشته باشید که سلول های چربی تجمع یافته در بازوها خود به خود از بین نمی روند و شما برای لاغری آن ها باید اقداماتی انجام دهید. همان طور که بیان شد، چند روش برای لاغری بازوها وجود دارد که شما می توانید یکی را انتخاب کرده و از طریق آن اقدام به چربی سوزی بازوهای خود نمایید.

اما به یاد داشته باشید که اولین قدم برای اقدام به کاهش وزن و چربی سوزی بازوها، شناسایی دلیل افزایش وزن و علت چاقی بازو در زنان می باشد. شما ابتدا باید عامل چاقی خود را بررسی کنید و در صورت توان، اقدام به رفع آن نمایید.

چگونه چربی سوزی بازو را شروع کنیم؟
چگونه چربی سوزی بازو را شروع کنیم؟

علاوه بر این شما باید بر کاهش وزن کلی بدن خود متمرکز باشید. تا زمانی که وزن کلی بدن شما کاهش نیابد، موفق به کاهش حجم بازوها نخواهید شد. تا حدود زیادی، کاهش وزن کلی بدن بر لاغری بازوها تاثیر دارد. یعنی اگر شما از رژیم غذایی مخصوص پیروی کنید و فعالیت بدنی داشته باشید، بازوها در کنار کل بدن لاغر می شوند. با این حال شما می توانید از روش های لاغری موضعی نیز استفاده کنید.

انواع روش های لاغری بازو

برای لاغری بازو و رسیدن به اندام ایده آل، می توانید از طریق روش های زیر اقدام کنید:

 • پیروی از برنامه رژیم غذایی و ورزش
 • تغییر سبک زندگی
 • انجام عمل جراحی چاقی
 • عمل زیبایی موضعی بازو

برنامه رژیم غذایی

از زمان های گذشته، انسان ها برای کاهش وزن خود از روش آسان و سالم برنامه رژیم غذایی استفاده می کردند. پیروی از برنامه رژیم غذایی، تاثیر بسیار خوبی بر کاهش وزن دارد.

در واقع کاهش وزن زمانی رخ می دهد که میزان کالری دریافتی بدن از میزان کالری مورد نیاز بدن کمتر باشد. در این شرایط، بدن برای تامین انرژی خود از سلول های چربی ذخیره شده استفاده می کند. در این صورت به تدریج، کاهش وزن اتفاق می افتد.

برای کاهش وزن و کاهش حجم چربی بازوها از طریق برنامه رژیم غذایی، لازم است نکاتی را در نظر داشته باشید و به آن ها توجه کنید. از جمله تکنیک های موثر برای کمک به روند کاهش وزن از طریق برنامه رژیم غذایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مصرف غذاهای طبیعی

مصرف مواد غذایی طبیعی را جایگزین مواد غذایی آماده که دارای ارزش غذایی کم اما کالری زیاد می باشند، بکنید. مواد غذایی فراوری شده حتی اگر سالم باشند، دارای مواد افزودنی و شکر هستند که با مصرف آن، مقدار زیادی کالری اضافی را وارد بدن می کنید.

علاوه بر این، مواد غذایی فراوری شده، سلامت بدن را نیز به خطر می اندازد. یخچال منزل را پر از مواد غذایی سالم و ارگانیک بکنید و مطمئن باشید که در یخچال، مواد غذایی پرکالری ندارید.

کاهش حجم غذا

همان طور که بیان شد، اصلی ترین علت افزایش وزن، پرخوری می باشد. شما باید با استفاده از روش هایی، حجم غذای مصرفی خود را کاهش دهید تا بتوانید وزن کم کنید. به طور مثال از ظرف های کوچک تر برای خوردن غذا استفاده کنید و برای خود قانون وضع کنید که به طور مثال نباید بیشتر از یک پیش دستی غذا بخورید.

مصرف زیاد سبزیجات و پروتئین

در صورتی که قصد کاهش وزن و قصد کاهش حجم بازوها را دارید، بهتر است میزان مصرف سبزیجات و پروتئین را افزایش دهید. برنامه غذایی خود را طوری تنظیم کنید که سبزیجات و پروتئین بیشتری مصرف نمایید. پروتئین ماده اصلی تقویت عضلات می باشد. بنابراین برای کاهش حجم بازوها و کمک به عضله سازی، به اندازه کافی پروتئین مصرف نمایید.

طی یک مطالعه روی 20 زن، مشخص شده است که اگر در وعده صبحانه یک ماده غذایی با پروتئین بالا مصرف شود، گرسنگی در طی کل روز کاهش می یابد و میزان تولید گرلین (هورمون گرلین) نیز به میزان قابل توجهی کم می شود. مواد غذایی نظیر گوشت، مرغ، غذاهای دریایی، حبوبات، تخم مرغ و فراورده های لبنی، سرشار از پروتئین هستند.

مصرف زیاد سبزیجات و پروتئین
مصرف زیاد سبزیجات و پروتئین

افزایش تعداد وعده ها

متخصصان تغذیه معتقدند که برای کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل، باید روزانه 3 وعده اصلی و 2 میان وعده میل نمایید. بر خلاف تصور بسیاری از افراد، حذف وعده های غذایی نه تنها سبب کاهش وزن نمی شود، بلکه اشتها را نیز در وعده های بعدی دو برابر می کند.

از این رو به هیچ وجه برای رسیدن به وزن ایده آل، وعده های غذایی خود را حذف نکنید. بهتر است در بین وعده ها، یک ماده غذایی سالم انتخاب کنید و میل نمایید. این کار سبب می شود اشتهای شما در وعده بعدی کاهش یابد.

افزایش مصرف آب

آب تنها ماده ای است که کالری آن صفر می باشد. بنابراین برای مصرف آب محدودیتی ندارید. باید بدانید که آب در کاهش اشتها بسیار موثر است.

توصیه می شود قبل از صرف غذا، یک لیوان آب بنوشید تا اشتهای شما به میزان قابل توجهی کاهش یابد. مصرف زیاد آب در طی روز سبب می شود تا اشتهای شما برای مصرف نوشیدنی های پرکالری نیز کاهش یابد.

متخصصان توصیه می کنند در طی دوره کاهش وزن، آب سرد بنوشید. زیرا بدن برای گرم کردن آب در داخل بدن انرژی صرف می کند که این موضوع سبب افزایش سوخت و ساز در بدن شده و به روند کاهش وزن کمک می کند. علاوه بر این، مصرف مقدار زیادی آب، از تحلیل شدن عضلات جلوگیری می کند.

کاهش مصرف کربوهیدرات

کربوهیدرات نقشی اساسی در افزایش وزن و چاقی دارد. به صورت کلی بدن برای تامین انرژی، به کربوهیدرات نیاز دارد. اما میزان مصرف کربوهیدرات باید کنترل شده باشد و به اندازه نیاز بدن مصرف شود.

بهتر است مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده را از برنامه غذایی خود حذف کنید. زیرا دارای ارزش غذایی کم و کالری بالایی هستند. این گونه مواد غذایی، سطح قند خون را به سرعت افزایش می دهند.

کاهش مصرف کربوهیدرات
کاهش مصرف کربوهیدرات

در نتیجه فرد بعد از مدت کوتاهی گرسنه خواهد شد و مجبور است کالری بیشتری وارد بدن کند. مصرف غلات کامل را جایگزین چنین مواد غذایی نمایید تا به روند کاهش وزن و چربی سوزی بدن شما کمک شود. از جمله مواد غذایی دارای کربوهیدرات تصفیه شده می توان به پاستا، نان سفید، غلات صبحانه و … اشاره کرد.

با ادامه مقاله علت چاقی بازو در زنان، همراه ما باشید.

افزایش مصرف فیبر

فیبر یک ماده غذایی موثر برای کاهش وزن می باشد. زیرا بیشتر حجم معده را اشغال می کند و از این طریق احساس سیری طولانی مدتی به فرد می دهد. علاوه بر این؛ فیبر، کالری بسیار کمی دارد، اما انرژی مورد نیاز بدن را تامین می کند.

در صورتی که مواد غذایی فیبردار را در برنامه روزانه خود جایگذاری کنید، کمک شایانی به روند کاهش وزن خود کرده اید.

در یک مطالعه روی 252 زن، مشخص شده که مصرف یک گرم فیبر، سبب کاهش 0.25 % چربی و 0.25 کیلوگرم از وزن بدن در طی 20 ماه می شود. بنابراین اگر روزانه تنها 14 گرم فیبر مصرف شود، از دریافت کالری اضافی در روز جلوگیری خواهد شد.

موادی مانند انواع میوه ها، سبزیجات، غلات سبوس دار، آجیل، دانه ها و حبوبات، سرشار از فیبر هستند که شما در دوره کاهش وزن خود می توانید آن ها را مصرف کنید.

افزایش مصرف فیبر
افزایش مصرف فیبر

تغییر سبک زندگی

یکی از روش های کمک به کاهش وزن، اصلاح سبک زندگی می باشد. سبک زندگی و عادات غذایی اشتباهی که دارید، تاثیر زیادی در افزایش وزن و چاقی دارد. بنابراین علت چاقی بازو در زنان به سبک زندگی نادرست، نامرتبط نیست.

بنابراین اگر می خواهید به کاهش وزن برسید و بازوهایتان لاغر شود، عادات غذایی سالم و صحیح را بیاموزید. از جمله عادات غذایی سالم که لازم است به آن ها توجه داشته باشید، می توان به موارد زیر اشاره داشت:

کم کردن سرعت غذا خوردن

افرادی که به سرعت غذا می خورند، نه تنها چاق می شوند، بلکه سلامت دستگاه گوارش را نیز به خطر می اندازند. غذا خوردن با سرعت زیاد سبب می شود تا سیگنال های سیری دیرتر به مغز ارسال شوند.

یعنی زمانی که سیگنال های سیری به مغز ارسال می شوند، شما در حال خوردن غذا با سرعت زیادی هستید. بنابراین کالری اضافه وارد بدن می کنید. برای این که بتوانید به روند کاهش وزن خود کمک کنید، غذا را با سرعت آهسته میل نمایید تا مغز، فرصت کافی برای دریافت سیگنال سیری داشته باشد.

خوب جویدن غذا

غذا را خوب بجوید و آن را به قسمت های بسیار ریزتری تبدیل کنید. با این کار به هضم راحت تر غذا و حفظ سلامت دستگاه گوارش کمک می کنید. خوب جویدن غذا سبب می شود که غذا را با سرعت آهسته تری نیز میل نمایید. بهتر است هر چقدر هم که مشغله دارید، وقت بیشتری را به نحوه غذا خوردن اختصاص دهید تا زودتر به نتایج ایده آل کاهش وزن دست یابید.

تمرکز روی غذا خوردن

دیده شده است که بسیاری از افراد در زمان غذا خوردن، همزمان به فعالیت های دیگری نظیر کتاب خواندن، نوشتن و تلویزیون نگاه کردن می پردازند. در این شرایط، سیگنال های سیری دیرتر به مغز می رسد.

گاهی نیز سیگنال های سیری به مغز رسیده است اما شما حواستان نیست و همچنان مشغول خوردن خواهید بود. توصیه می شود روی غذا خوردن خود تمرکز بیشتری داشته باشید و تمام وقت وعده غذایی را به خوردن صحیح اختصاص دهید.

داشتن برنامه خواب منظم

همان طور که بیان شد، کم خوابی رابطه مستقیمی با افزایش وزن دارد. لازم است در کنار داشتن برنامه رژیم غذایی و ورزش، حتما خواب کافی و منظم داشته باشید. مطالعات زیادی نشان می دهد که خواب کافی در تنظیم اشتها نقش دارد و به کاهش وزن کمک می کند.

کم خوابی به شدت اشتها را افزایش می دهد و هورمون گرلین زیادی را در معده تولید می کند. برای داشتن برنامه خواب منظم، برنامه ریزی داشته باشید و از مصرف محرک هایی نظیر نیکوتین و کافئین در شب پرهیز کنید.

داشتن برنامه خواب منظم
داشتن برنامه خواب منظم

مواد غذایی مفید برای لاغری بازوها

مصرف مواد غذایی با خاصیت اسیدی، می تواند علت چاقی بازو در زنان باشد. بنابراین لازم است برای جلوگیری از افزایش حجم بازوها و کمک به لاغری بازوها، مصرف مواد غذایی اسیدی را کنار بگذارید و مواد غذایی با خاصیت قلیایی مصرف نمایید. بدن غذاهای اسیدی نظیر کربوهیدرات های ساده را پس می زند.

در این صورت احتمال افزایش وزن و چاقی افزایش می یابد. اما مصرف مواد غذایی با خاصیت قلیایی سبب کاهش سلول های چربی در بازوها و سایر نقاط بدن می شود. بنابراین مواد غذایی با خاصیت قلیایی را در برنامه روزانه خود جایگذاری کنید تا زودتر به نتایج لاغری بازو دست یابید.

البته به یاد داشته باشید که روش هایی که برای لاغری بازو معرفی می شود، تنها کارآمد نیستند و لازم است از یک یا دو روش دیگر نیز پیروی کنید. انواع میوه ها، سبزیجات، دانه ها، نان سبوس دار و حبوبات می توانند در روند کاهش حجم بازو موثر باشند.

مواد غذایی مفید برای لاغری بازوها
مواد غذایی مفید برای لاغری بازوها

از جمله مواد غذایی دارای خاصیت قلیایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شلغم
 • کلم
 • گوجه
 • زنجبیل
 • کاهو
 • خیار
 • تره
 • هویج
 • جعفری

عمل زیبایی موضعی بازو

یکی از روش های کاهش حجم بازو و رفع افتادگی پوست بازو، انجام عمل زیبایی براکیوپلاستی می باشد که طی آن؛ پوست اضافی بازو، چربی های تجمع یافته در بازو و افتادگی بازو درمان می شود.

بعد از این عمل جراحی زیبایی، به اهداف خود دست می یابید و بازوها بسیار خوش فرم و زیبا می شوند. یکی از مزایای جراحی زیبایی براکیوپلاستی، حذف پوست اضافی می باشد که سبب لیفت خوردن پوست بازو می شود. بنابراین حجم کلی بازو کاهش می یابد.

برای انجام این عمل، پزشک زیر بازوهای شما برش هایی ایجاد می کند. طول این برش ها به میزان چاقی و افتادگی پوست شما بستگی دارد. برای حذف چربی ها، معمولا از روش لیپوساکشن استفاده می شود.

بهتر است برای انجام عمل زیبایی بازو، به یک پزشک ماهر و با تجربه مراجعه کنید. زیرا عمل های جراحی زیبایی بسیار حساس هستند و با بروز کوچک ترین اشتباه، مشکلات زیادی به وجود می آید. بنابراین در عمل جراحی زیبایی بازوی خود حساسیت های زیادی را به خرج دهید.

عمل جراحی چاقی

امروزه افراد زیادی برای کاهش وزن سریع کل بدن از روش نوین جراحی چاقی استفاده می کنند.

جراحی چاقی یک روش نوین لاغری است که طی آن تغییراتی روی دستگاه گوارش ایجاد می شود تا اشتها  و میزان جذب مواد غذایی کاهش یابد. تمرکز جراحی چاقی روی کاهش مصرف کالری می باشد تا از این طریق، بدن انرژی مورد نیاز خود را از سلول های چربی تجمع یافته تامین کند.

عمل جراحی چاقی
عمل جراحی چاقی

جراحی چاقی را می توان موثرترین و سریع ترین روش کاهش وزن دانست. طی عمل جراحی چاقی، تمام نقاط بدن به صورت منظم لاغر می شود. بنابراین شما به اهداف خود برای لاغری بازو نیز دست خواهید یافت.

عمل جراحی چاقی مناسب افرادی است که از طریق برنامه رژیم غذایی و ورزش، به اهداف خود از کاهش وزن دست نیافته اند. همچنین جراحی چاقی به افراد چاق کمک می کند تا از بیماری های ناشی از چاقی هر چه سریع تر رها شوند.

این روش نوین لاغری، مزایای بسیار دیگری نیز دارد که شما با مراجعه به یک پزشک ماهر می توانید در خصوص آن اطلاعات کامل تری کسب کنید. جراحی چاقی، خود شامل 3 روش جراحی یعنی اسلیو معده، بای پس معده و حلقه گذاری معده می باشد که هر یک از این روش ها ویژگی ها و اثرات متفاوتی دارند.

شما در حال مطالعه مقاله علت چاقی بازو در زنان هستید.

ورزش های موثر برای لاغری بازو

در یکی دیگر از روش های بسیار موثر و سالم برای لاغری بازو، انجام تمرینات ورزشی مخصوص می باشد.

باید توجه داشته باشید که انجام تمرینات ورزشی بدون پیروی کردن از برنامه رژیم لاغری برای کاهش حجم بازوها موثر نخواهد بود. در صورتی که شما ورزش های سختی داشته باشید اما همچنان غذاهای پرکالری و مواد غذایی با خاصیت اسیدی مصرف کنید، انتظار رسیدن به نتایج لاغری را نداشته باشید.

با بررسی علت چاقی بازو در زنان، متوجه شدیم که مصرف غذاهای ناسالم نقشی موثر در چاقی بازو دارد. بنابراین ابتدا با مراجعه به متخصص تغذیه، رژیم غذایی مخصوصی را پیش بگیرید.

ورزش های موثر برای لاغری بازو
ورزش های موثر برای لاغری بازو

سپس با استفاده از تمرینات مخصوص، اقدام به لاغری بازوی خود نمایید. در صورتی که تمایل دارید نقطه ی خاصی در بدن لاغر شود، لازم است تمرینات مخصوصی را انجام دهید تا به اهداف خود دست یابید.

از جمله ورزش های موثر برای لاغری بازو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لاغری بازو با حرکت بازوی سه سر:

این تمرین به چربی سوزی چربی های تجمع یافته در بخش عضله سه سر و قسمت پشتی بازو کمک می کند. این نواحی مستعد رسوب چربی می باشد. بنابراین با انجام تمریناتی خیلی راحت، می توان آن ها را آب کرد. انجام تمرین حرکت بازوی سه سر، سبب ایجاد بازوهای خوش فرمی می شود. تمرین بازوی سه سر یک ورزش هوازی است و نیاز به تجهیزات خاصی ندارد.

برای انجام تمرین حرکت بازوی سه سر، مراحل زیر را اجرا کنید:

بر روی زمین نشسته، پاهای خود را بگیرید و به یکدیگر بچسبانید.

سپس دست ها را روی زمین گذاشته و شانه ها را از هم باز کنید.

پاها را پشت باسن قرار دهید و انگشتان دست را به حالتی روی زمین بگذارید که به باسن اشاره داشته باشند.

در مرحله بعد، زانوها را خم کرده و پاهای خود را روی زمین بگذارید.

سپس بازوهای خود را صاف نمایید و باسن را به بالا هدایت کنید.

با انجام این کارها، وزن خود را به بازو منتقل می کنید.

با استفاده از دست راست، آرنج دست چپ را خم نمایید و باسن را به پایین بیاورید.

باسن نباید به زمین برسد.

این حرکت را با بازوی دیگر نیز انجام دهید.

لاغری بازو با حرکت شیب عضله سه سر:

با انجام این حرکت، به خوش فرم شدن عضله سه سر کمک می کنید. برای انجام این تمرین، نیاز به یک صندلی دارید. در این تمرین، کل وزن بدن روی عضله سه سر منتقل می شود و از این طریق، چربی سوزی رخ می دهد. انجام 3 ست 20 تایی این تمرین در طی روز بسیار موثر می باشد.

برای انجام تمرین شیب عضله سه سر، مراحل زیر را انجام دهید:

در جلوی صندلی با فاصله حداقل 3 فوت بایستید. سپس 3 الی 4 قدم از صندلی دور شوید.

دست ها به اندازه عرض شانه ها باز شوند.

بالاتنه را صاف کنید و زانوها را خم نمایید تا در ارتفاع صندلی قرار بگیرید.

سپس آرنج خود را خم کرده و بدن را به پایین هدایت نمایید.

در این شرایط ،به بازوها فشار وارد می شود. سپس به حالت عادی برگرید و تمرین را مجدد تکرار کنید.

لاغری بازو با حرکت شیب عضله سه سر:
لاغری بازو با حرکت شیب عضله سه سر:

لاغری بازو با راه رفتن تخته جانبی:

یکی دیگر از تمرینات موثر برای کاهش چربی های بازو، راه رفتن تخته جانبی می باشد. برای انجام این تمرین، مراحل زیر را انجام دهید:

روی شکم خود روی زمین دراز بکشید.

دست ها را به اندازه عرض شانه باز کنید و روی زمین بگذارید.

انگشتان باید به سمت بیرون باشد و بدن در یک راستا قرار گرفته باشد.

کف پاهای خود را به یکدیگر بچسبانید.

لاغری بازو با راه رفتن تخته جانبی:
لاغری بازو با راه رفتن تخته جانبی:

دست راست را به سمت چپ بدن خود ببرید و در راستای کف پای چپ نگه دارید.

سپس این حرکت را با دست چپ انجام دهید.

لازم است شکم را به سمت ستون فقرات و لگن هدایت کنید.

لاغری بازو با شنای سوئدی:

شنای سوئدی به آب کردن چربی های بالای بازو کمک شایانی می کند. شنای سوئدی نوعی تمرین مقاومتی است و روی عضله سه سر، تاثیر مثبتی می گذارد.

برای انجام شنای سوئدی، مراحل زیر را انجام دهید:

روی شکم دراز بکشید و در حالت شنا قرار بگیرید.

با استفاده از پاها به عنوان اهرم، دست ها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید.

آرنج در ابتدا باید صاف باشد. سپس آرنج ها را خم کرده و آهسته به زمین نزدیک شوید.

مواظب باشید تا شکم به زمین برخورد نکند. سپس به حالت اولیه باز گردید و تمرین را تکرار کنید.

نکته: با باز کردن بیشتر دست ها، فشار بیشتری به بازوها وارد می شود که برای اثر گذاری بیشتر می توانید این کار را انجام دهید. این تمرین ممکن است برای زنان کمی دشوار باشد. بنابراین زنان می توانند آن را با زانوی خم انجام دهند.

لاغری بازو با شنای آرولین:

این تمرین روی عضله سه سر اثر می گذارد و از این طریق باعث کاهش چربی های بازو می شود. برای انجام این تمرین مراحل زیر را دنبال کنید:

روی زمین دراز بکشید و در حالت شنای سوئدی قرار بگیرید.

دست ها را به اندازه عرض شانه باز کنید. انگشتان باید به سمت بیرون باشند.

سپس آرنج دست چپ خود را خم کرده و بدن را به سمت چپ بدن هدایت کنید.

با این کار، فشار روی بازو منتقل می شود.

سپس این کار را روی سمت راست بدن نیز انجام دهید.

در صورتی که این تمرین برای شما دشوار است، زانوهای خود را خم نمایید.

لاغری بازو با شنای میزی:

شنای میز همانند شنای معمولی است. برای انجام این حرکت، به یک میز یا یک تکیه گاه نیاز دارید. برای انجام این تمرین، مراحل زیر را انجام دهید:

دست های خود را روی میز قرار دهید و حالت شنای سوئدی به بدن بدهید.

کف پاها را کنار هم بگذارید و دست ها را به اندازه عرض شانه باز کنید.

لازم است کمر و شانه ها را صاف کنید و وزن خود را به بازوها منتقل کنید.

اکنون آرنج ها را خم کرده و به سمت میز نزدیک شود.

سپس به حالت اولیه باز گردید و تمرین را تکرار کنید.

لاغری بازو با چرخش مچ دست:

حرکت چرخش دست یکی از آسان ترین تمرینات لاغری بازو می باشد. شما برای انجام این تمرین به وزنه های 2 کیلوگرمی نیاز دارید که می توانید از بطری های آب استفاده کنید.

در حالت ایستاده، وزنه ها را با دو دست خود نگه دارید.

در حالتی که وزنه ها را نگه داشته اید، کف دست را در جهت عقربه های ساعت بپرخانید.

تمرین را تا زمانی که دست ها خسته می شوند، ادامه دهید.

لاغری بازو با تمرین قیچی:

تمرین قیچی از دیگر تمرینات موثر برای لاغری بازو است که شما می توانید از آن استفاده کنید. این تمرین یک تمرین هوازی است و به سفتی و قوی شدن عضلات بازو نیز کمک می کند. حرکت قیچی یک حرکت ساده و راحت است و شما درهر مکانی می توانید آن را انجام دهید. برای انجام این تمرین، مراحل زیر را دنبال کنید:

صاف بایستید و دست ها را به اندازه عرض شانه به صورت مستقیم نگه دارید.

دست ها را به دو طرف برده و سپس برگردانید، به طوری که بازوها شکل قیچی به خود بگیرند.

لاغری بازو با بلند کردن وزنه:

بلند کردن وزنه علاوه بر کمک به چربی سوزی، سبب قوی شدن بازوها می شود. در صورتی که مشکل دیسک کمر ندارید، حتما این تمرین را انجام دهید. برای انجام این تمرین نیاز به وزنه های مخصوص ورزشی دارید. برای انجام این تمرین، مراحل زیر را انجام دهید:

یک شیء سنگین همانند بطری های آب بزرگ را انتخاب کنید.

وزنه را بردارید و آن را به بالای سر هدایت کنید.

سپس وزنه را از پشت خود کم کم به پایین بیاورید.

تا جایی که می توانید وزنه را پایین بیاورید و سپس آن را مجدد به سمت بالا هدایت کنید. این تمرین باید به آهستگی انجام گیرد.

می توانید به تدریج وزنه های سنگین را برای این تمرین انتخاب کنید تا سریع تر به نتایجی مطلوبی دست یابید.

لاغری بازو با بلند کردن وزنه:
لاغری بازو با بلند کردن وزنه:

با ادامه مقاله علت چاقی بازو در زنان همراه ما باشید.

لاغری بازو با تمرینات ترکیبی:

تمرینات ترکیبی موثری نیز برای لاغری بازو وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. تمرینات ترکیبی بیشتر روی چربی های قسمت بالای بازو اثر می گذارد و سبب حذف آن ها می شود. با انجام منظم تمرینات ترکیبی دست، قطعا به اهداف خود از لاغری بازو دست خواهید یافت. تنها باید نظم در انجام آن ها را در نظر داشته باشید. برای انجام تمرینات ترکیبی دست، لازم است مراحل زیر را طی کنید:

روی زمین صاف بایستید.

پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید.

دست ها را بالا برده و انگشتان دست را در موقعیت بیرونی قرار دهید.

اکنون دست ها را به مدت 30 ثانیه به صورت دایره ای رو به جلو حرکت دهید.

بعد از آن، این حرکت را به صورت دایره ای رو به عقب تکرار کنید.

در مرحله بعد، آرنج را خم کرده و انگشتان دست را رو به سقف نگه دارید.

آرنج را برای 30 ثانیه به جلو و عقب حرکت دهید. این تمرین سبب منعطف شدن دست ها می شود.

بعد از انجام حرکت قبلی، نوبت به خم کردن آرنج می رسد.

انگشتان دست را به گونه ای قرار دهید که به سقف اشاره کنند.

سپس آرنج ها را به سمت بالا تا نزدیک فک بالا ببرید.

سپس دست ها را به موقعیت اولیه بازگردانید.

انجام این تمرینات را تکرار کنید تا چربی های بازو تحلیل روند.

لاغری بازو با حرکات دست و پای مخالف:

این تمرین برای تقویت عضلات بازو و عضلات پا بسیار مفید است.علاوه بر این، سبب حفظ سلامت ستون فقرات می شود. برای انجام این تمرین مفید، مراحل زیر را انجام دهید:

روی زمین با استفاده از دست ها و زانوها بدن را بلند کنید.

زانوها باید زیر باسن و دست ها زیر شانه ها قرار بگیرند.

اکنون دست راست خود را بالا برده و انگشتان را به سمت جلو هدایت کنید.

در این حالت ،پای چپ خود را نیز بلنده کرده و صاف نگه دارید.

لاغری بازو با حرکات دست و پای مخالف:
لاغری بازو با حرکات دست و پای مخالف:

این حالت را برای چند ثانیه حفظ کنید و سپس به حالت اولیه بازگردانید.

این تمرین را به صورت برعکس برای دست چپ و پای راست نیز انجام دهید.

آیا لاغری سریع بازوها امکانپذیر است؟

در بخش های قبلی در رابطه با علت چاقی بازو در زنان صحبت های زیادی شد. به این نتیجه رسیدیم که برای شروع روند لاغری بازو، ابتدا لازم است علت چاقی بازو در زنان را شناسایی کنیم. معمولا 13 درصد از چربی های کل بدن در قسمت بازوها تجمع می یابد که آب کردن آن ها کاری بس دشوار می باشد.

رای آب کردن حدود 6.5 درصد از چربی هر بازو، لازم است از روش هایی که در بخش های قبلی یاد شد، استفاده کنید. اما موضوع اصلی این است که آیا امکان لاغری سریع بازوها وجود دارد؟

کدام روش اثر گذاری سریع تری بر کاهش چربی های بازو دارد؟ باید به یاد داشته باشید که اگر به فکر لاغری بازوها در زمان یک هفته یا چند روز با استفاده از روش های ناسالم مانند قرص می باشید، در واقع سلامت جسم و روح خود را به خطر می اندازید. بازوی شما در یک هفته یا یک ماه چاق نشده است که بتوانید آن را در این مدت زمان کوتاه لاغر کنید.

بنابراین برای لاغری بازوی خود وقت و انرژی بیشتری را اختصاص دهید. در روش های سالم و استاندارد کاهش وزن و لاغری، اندام های مختلف بدن هدف لاغری در عین حفظ سلامت بدن می باشد.

آیا لاغری سریع بازوها امکانپذیر است؟
آیا لاغری سریع بازوها امکانپذیر است؟

بنابراین به دنبال لاغری بازو در مدت زمان کم نباشید که در واقع با جان خود بازی کرده اید. برای شروع دوره لاغری بازوها و وزن خود، ابتدا به یک متخصص تغذیه ماهر مراجعه کنید و اگر میزان چاقی بازوها زیاد است و برای شما حساسیت به وجود آورده است، از روش های جراحی زیبایی بازو و جراحی چاقی استفاده کنید.

در ادامه مقاله علت چاقی بازو در زنان همراه ما باشید.

ترفندهای لباس پوشیدن برای افراد دارای بازوهای چاق

افرادی که دارای بازوهای چاقی هستند، همواره به دنبال راهی برای پنهان کردن این چاقی می باشند. بازوهای چاق و بزرگ، زیبایی بدن را از بین می برند و سبب می شوند حتی با پوشیدن زیباترین لباس، زیبایی اندام از بین برود.

بنابراین اگر شما نیز بازوی چاقی دارید، بهتر است با ترفندهای لباس پوشیدن برای دید کمتر بازوهای چاق آشنا شوید تا زیبایی اندام خود را حفظ نمایید. به نکات زیر در این خصوص توجه داشته باشید:

پرهیز از پوشیدن لباس هایی با یقه باز و آستین خیلی کوتاه:

این گونه لباس هایی که آستین کوتاه دارند و دارای یقه باز هستند، چاقی شما را بیش از اندازه نشان می دهند. برخی از افراد تصور می کنند انتخاب لباس هایی با آستین خیلی کوتاه به جای لباس های بدون آستین، هوشمندانه است. اما این تصور اشتباهی است و افراد چاق باید لباس های آستین دار با اندازه سه چهارم دست یا بلندتر را انتخاب کنند تا بازوهای آن ها کوچک تر دیده شود.

پوشیدن لباس های بدون آستین در قسمت شانه:

در صورتی که بازوهای چاق دارید و تمایل به پوشیدن لباس های بدون آستین دارید، از لباس هایی استفاده کنید که در قسمت شانه باز هستند. این مدل لباس که یقه هالتری نام دارد بازوها را باریک تر و کشیده تر نشان می دهد. پوشیدن لباس هایی که در قسمت شانه باز و در قسمت بازو بسته هستند نیز گزینه مناسبی می باشد.

پرهیز از پوشیدن لباس های آستین پفی:

لباس های آستین پفی، دشمن اصلی افراد چاق می باشد. آستین های پفی، بازوها را از حالت عادی چاق تر نشان می دهد. از این رو لباس های دارای آستین پف دار را کنار بگذارید.

تاپ های آف شولدر:

لباس های آف شولدر نیز گزینه خوبی برای پنهان کردن بازوهای بزرگ و پوست افتاده است. این نوع لباس ها زیبایی شانه ها را نشان می دهد و در مقابل، چاقی بازوها را از بین می برد.

پرهیز از پوشیدن لباس های آستین کوتاه جذب و آستین کشی:

تنگ بودن لباس، چاقی را بیشتر نشان می دهد. در صورتی که آستین های کوتاه نیز تنگ باشند یا لبه آن ها کش داشته باشد، چاقی بازوها بیشتر نمایان می شود. از این رو از پوشیدن این نوع لباس ها بپرهیزید.

پوشیدن لباس های دارای تور در قسمت سینه و شانه:

برای جمع نشان دادن و پوشاندن نواحی چاقی در قسمت بالاتنه، از این نوع لباس ها استفاده کنید. لباس هایی را انتخاب کنید که در قسمت سینه، شانه و بازو، از حریر یا تور استفاده شده است.

پرهیز از پوشیدن لباس های تنگ:

لباس های تنگ، برآمدگی ها و چربی های بدن را نمایان تر می کنند. از این رو به هیچ وجه لباس های تنگ را انتخاب نکنید.

کاهش تمرکز از روی بازو:

در صورتی که از یک اکسسوری مانند جواهرات رنگی یا یک دستمال گردن شیک استفاده کنید، توجه به بازوهای خود را از بین می برید. در صورتی که از یک دستبند جذاب استفاده کنید، توجه مردم را به سمت مچ خود جلب می کنید که این سبب کاهش توجه به بازوها خواهد شد.

استفاده از اسپری برنزه:

در صورتی که رنگ پوست سفید باشد، چاقی بیشتر نمایان می شود. برای کاهش توجه افراد به بازوهای خود، از اسپری های برنزه کننده استفاده کنید تا پوست، کمی جمع تر دیده شود.

سخن پایانی

علت چاقی بازو در زنان به عوامل مختلفی بستگی دارد که شما لازم است آن علت را شناسایی کنید و در صدد رفع آن برآیید. برای کاهش وزن و کمک به لاغری بازو، لازم است ابتدا علت چاقی بازو در زنان را شناسایی کنید. این کار به روند کاهش وزن و لاغری، کمک شایانی می کند.

در پایان توصیه می کنیم مقالات بای پس معده و بارداری و رژیم برای وزن 90 کیلو را مطالعه کنید.

 

https://cutt.ly/FCmzp4L

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید