عسل و دارچین برای لاغری

عسل و دارچین برای لاغری
فهرست مطالب

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که  عسل و دارچین برای لاغری تأثیرگذار می باشد یا خیر؟

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

موضوع کاهش وزن و دستیابی به اندامی متناسب یکی از چالشهای بسیار رایج در زندگی افراد محسوب می شود. بدیهی است که همه انسان ها عاشق زیبایی و تناسب اندام هستند. به نحوی که جهت رسیدن به وزن ایده آل خود حاضر هستند هر روشی را امتحان کنند.

در دنیای امروز لاغر شدن با روشهای متنوعی امکانپذیر است که البته هر یک از آنها دارای معایب و مزایای خود هستند. برخی از افراد به جراحی های مختلف روی می آورند و دسته ی دیگری از افراد، پیروی از برنامه های غذایی سخت و انجام فعالیت های ورزشی طاقت فرسا را تنها راه کاهش وزن می دانند.

ما در این مقاله قصد داریم یکی از روشهای لاغری که می توان گفت بر پایه طب سنتی تنظیم شده است را به شما خوانندگان عزیز و همه افرادی که از اضافه وزن رنج می برند، معرفی نماییم.

عسل و دارچین برای لاغری
عسل و دارچین برای لاغری

عسل و دارچین برای لاغری یکی از راهکارهای بسیار اصولی و پرطرفدار است. که بر اساس آمار موثق، دارای نتایج فوق العاده ای می باشد. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بدون شک اطلاعات علمی شما در مورد خواص دارچین و عسل جهت کاهش وزن افزایش یافته و می توانید با پیروی از روشهای اصولی که در این مطلب در اختیار شما قرار می دهیم به راحتی وزن اضافی خود را کاهش دهید.

پیشنهاد می کنیم از پست برای لاغری ناشتا چی بخوریم دیدن کنید.

خواص عسل و دارچین برای لاغری 

اهمیت مصرف عسل و دارچین برای لاغری چگونه است؟

به منظور اینکه بخواهیم در مورد دلیل اهمیت استفاده از عسل و دارچین برای لاغری مطالبی را بیان نماییم. ابتدا باید به صورت مختصر پیرامون تأثیرات مواد تشکیل دهنده این نوشیدنی برای کاهش وزن نکاتی را بیان کنیم.

مزیت های مصرف عسل برای کاهش وزن

عسل از آنزیمها و آنتی اکسیدان هایی تشکیل شده است که فواید بیشماری برای سیستم های حیاتی بدن دارند. این ترکیبات قادرند سوخت و ساز بدن را افزایش داده و به دنبال آن کلسترول خون را کاهش دهند.

مصرف عسل به دلیل برخورداری از مواد معدنی و ویتامینهای متنوع سبب تقویت سیستم ایمنی و افزایش انرژی بدن می شود. بنابراین به عنوان یکی از مناسب ترین مواد غذایی در طول پیروی از رژیم های لاغری محسوب می شود.

مزیت های مصرف عسل برای کاهش وزن
مزیت های مصرف عسل برای کاهش وزن

مصرف عسل منجر به کنترل و افزایش سوخت و ساز بدن شده و باعث تسریع در فرآیند چربی سوزی می گردد.

بر اساس تحقیقات علمی حجم زیاد گلوکز موجود در عسل باعث پایین نگه داشتن قند خون می شود.

افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند، می ‌توانند با استفاده از عسل طبیعی اضافه وزن خود را کاهش دهند. البته در مورد میزان مصرف آن می بایست احتیاط لازم را در نظر داشته باشند. عسل به عنوان یکی از مواد پروبیوتیک قوی شناخته می شود. که مصرف آن منجر به پاکسازی سیستم گوارشی و ترکیبات سمی از بدن می‌ شود.

افرادی که به صورت منظم از عسل استفاده می کنند با کاهش میزان چربی های انباشته شده در بدن مواجه خواهند شد. بنابراین کمتر به بیماری هایی از قبیل دیابت قندی، سندروم متابولیک و غیره مبتلا می شوند.

مزیت های مصرف دارچین برای کاهش وزن

محققان بر اساس آزمایشهای متعدد علمی به این نتیجه دست یافته اند که استفاده از ادویه دارچین می ‌تواند چربی های انباشته شده در بدن مخصوصاً در ناحیه شکم را سوزانده و از این طریق وزن افراد را کاهش دهد.

چربیهای مفید در بدن که به عنوان چربیهای قهوه ای شناخته می شوند دارای حجم کمتری نسبت به چربی های سفید و مضر در بدن می باشند. این نوع چربی های مفید متشکل از میتوکندری های حاوی آهن و قطرات چربی هستند.

مزیت های مصرف دارچین برای کاهش وزن
مزیت های مصرف دارچین برای کاهش وزن

چربی قهوه ای از طریق تولید گرما در محیط های با درجه حرارت پایین، منجر به افزایش دمای بدن می شوند. دارچین می ‌تواند چربی مضر را به چربی قهوه ای تبدیل نمایند. این مزیت استفاده از دارچین برای افرادی که دارای حجم زیادی چربی سفید در ناحیه شکم و پهلوها هستند، بسیار مؤثر است.

مهمترین مواردی که باعث تأثیرات عسل و دارچین برای لاغری می شوند

در قسمتهای قبلی پیرامون اثرگذاری مصرف دارچین و عسل به صورت جداگانه در پروسه کاهش وزن مطالبی را شرح دادیم. در این قسمت می خواهیم بدانیم که چگونه ترکیب عسل و دارچین باعث کاهش وزن می گردد؟

عسل و دارچین اشتها را کاهش می دهند:

چنانچه دارچین و عسل با هم مخلوط شده و مورد مصرف قرار بگیرند به میزان زیادی اشتهای افراد را کم می کند. به دنبال مصرف عسل و دارچین هوس خوردن غذاهای با کالری بالا در افراد کاهش می یابد. این ترکیب منجر به ایجاد احساس سیری برای مدت زمان نسبتاً طولانی می شود. همین موضوع باعث کمتر شدن کالری مصرفی روزانه می گردد.

ترکیب دارچین و عسل باعث تأخیر در انتقال مواد غذایی از معده به روده ها می شود. در نتیجه افراد در ساعت های طولانی در طی روز احساس دارند.

همانطور که مطلع هستید، زمانی که مجموع کالری های مصرف شده در ۲۴ ساعت از شبانه روز کمتر از مجموع کالریهای ضروری بدن باشند، کاهش وزن اتفاق می افتد. استفاده از ترکیب دارچین و عسل باعث کاهش کالری هایی می شوند که در طول روز وارد بدن می گردد.

 عسل و دارچین سطح کلسترول را کاهش می دهند:

مصرف ترکیب دارچین و عسل میزان کلسترول بد خون را کاهش می دهد. افزون بر این، باعث بهبود و افزایش کلسترول مفید در بدن می گردد. با این فرآیند سطح چربی های انباشته شده در بدن کاهش می یابد.

نتایج برخی از تحقیقات حاکی از آن است که استفاده منظم از این ترکیب حتی در شرایطی که افراد مواد غذایی پر کالری مصرف کنند مانع از تجمع چربی ها در بدن خواهد شد.

عسل و دارچین سطح کلسترول را کاهش می دهند:
عسل و دارچین سطح کلسترول را کاهش می دهند:

عسل و دارچین باعث افزایش متابولیسم می شود:

دارچین و عسل با کمک ترکیباتی که در آن ها وجود دارند، باعث افزایش سطح متابولیسم بدن می گردند. به دنبال بالا رفتن عملکرد سوخت و ساز، تجزیه سلولهای چربی با سرعت بیشتری انجام می شود. مصرف عسل و دارچین به هضم راحتتر ترکیبات دارای کربوهیدرات کمک می نماید و باعث ممانعت از تبدیل مواد قندی و کربوهیدرات ها به سلول های چربی می گردد.

تازه ترین مطالعات صورت گرفته نشان می ‌دهد که استفاده از مخلوط این دو ماده ی چربی سوز، تأثیرات فوق العاده ای در حذف چربی های شکمی دارند.

 عسل و دارچین سطح قند خون را تنظیم می کنند:

مصرف ترکیب دارچین و عسل موجب کنترل سطح قند خون در بدن می شود. در واقع این مواد همانند فعالیت هورمون انسولین در بدن عمل می کنند. پروسه تجزیه سلول های قندی را افزایش می‌ دهند.

با در نظر قرار دادن این موضوع که وجود حجم بیش از حد گلوکز در خون باعث تبدیل آن به تری گلیسیرید و سلول های چربی می گردد. این ترکیب از طریق افزایش جذب سلولهای قندی می تواند از افزایش وزن و چاقی جلوگیری کند. همچنین مصرف این مواد مانع از تبدیل فوری گلوکز به چربی می شود.

چه مدت زمانی می بایست عسل و دارچین برای لاغری را استفاده نمایید؟

چنانچه می خواهید به تمام نتایج موفقیت آمیز استفاده از ترکیب دارچین و عسل دست یابید، می بایست آن را برای مدت ۱۴ روز و به صورت منظم مصرف کنید.

همچنین در طول مدت زمانی که از این ترکیب استفاده می نمایید. به منظور کاهش سریعتر وزن، وعده های غذایی خود را در حجم کم و با تعداد زیاد تنظیم کنید. همینطور به صورت روزانه از سبزی و میوه استفاده نموده و از نوشیدن مایعات فراوان و انجام فعالیت های ورزشی غافل نشوید.

چه مدت زمانی می بایست عسل و دارچین برای لاغری را استفاده نمایید؟
چه مدت زمانی می بایست عسل و دارچین برای لاغری را استفاده نمایید؟

طرز تهیه نوشیدنی عسل و دارچین برای لاغری چگونه است؟

به منظور آماده سازی نوشیدنی دارچین و عسل برای کاهش وزن، باید به نحو زیر عمل کنید.

ابتدا مواد لازم را که شامل یک قاشق چای خوری عسل، نصف قاشق چای خوری پودر دارچین و یک لیوان آب می شود را آماده نمایید.

همه ترکیبات ذکر شده را با هم مخلوط کرده و آنها را روی حرارت بسیار کم قرار دهید و حدود ۵ دقیقه فرصت دهید تا به جوش آیند. سپس ظرف را از روی حرارت برداشته و پس از اینکه کمی دمای محلول پایینتر آمد آن را صاف کنید. اکنون نوشیدنی عسل و دارچین شما آماده است.

البته این نوشیدنی را می ‌توان به شیوه های دیگر نیز آماده نمود. به عنوان نمونه می توان از اندکی چوب دارچین و عسل به همراه یک لیوان چای این معجون را تهیه کرد.

همچنین می توان یک قاشق چای خوری آب لیمو ترش را با این نوشیدنی ترکیب کرده و استفاده نمود.

بهترین زمان مصرف عسل و دارچین برای لاغری

مناسبترین زمان جهت مصرف این ترکیب با هدف کاهش وزن زن در چهار نوبت می باشد این زمانها عبارت است از:

به صورت ناشتا و قبل از صبحانه

زمانی که تصمیم دارید اضافه وزن خود را کاهش دهید. مهمترین موضوع این است که شروع روز خوبی را تجربه کنید. چرا که این کار کمک فراوانی را در جهت کنترل کالریهای مصرفی روزانه در اختیار شما قرار می دهد.

بهتر است پس از بیدار شدن از خواب و حدود ۳۰ دقیقه قبل از صرف وعده صبحانه مقداری از این ترکیب را بنوشید.

میان وعده

در طول پیروی از برنامه های کاهش وزن قطعاً با این موضوع مواجه شده اید که زمان مابین مصرف وعده های غذایی، ولع استفاده از خوراکیهای پرکالری یکی از عوامل شکست رژیم های غذایی بشمار می رود.

با مصرف ترکیب عسل و دارچین می توانید به میزان زیادی این ولع را کاهش دهید. بدون مصرف یک میان وعده پرکالری می توانید علاوه بر پایبندی به رژیم غذایی خود، منتظر مصرف وعده غذایی بعدی باشید.

پیش از انجام تمرین های هوازی

یکی از اقداماتی که می توانید برای افزایش تأثیرات ورزشهای ایروبیک انجام دهید نوشیدن عسل و دارچین است.

این کار باعث می شود انرژی شما در طول انجام تمرینها افزایش یافته و پس از تمرین احساس ضعف کمتری به سراغ شما می آید. چنانچه حدود ۳۰ دقیقه قبل از شروع تمرینات هوازی  از ترکیب دارچین و عسل استفاده کنید، تأثیرات دو چندانی به منظور لاغری در بدن ایجاد می شود.

قبل از خواب

اغلب افرادی که از برنامه های کاهش وزن پیروی می کنند. معتقد هستند که فاصله میان وعده شام و زمان خواب یکی از سختترین زمانها برای پایبندی به رژیم غذایی می باشد.

مصرف نوشیدنی دارچین و عسل قبل از خواب علاوه بر این که مانع ایجاد احساس سنگینی در دستگاه گوارش می گردد. اشتیاق شما را برای مصرف خوراکیهای شیرین قبل از خواب نیز کاهش می دهد.

در واقع پس از مصرف این ترکیب می توانید مطمئن شوید که احساس گرسنگی خواب شبانه شما را برهم نخواهد زد.

جمع بندی

در مطلب پیش روی سعی نمودیم در مورد مزایای مصرف عسل و دارچین برای لاغری اطلاعات علمی و کاملی را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین در مورد انواع روشهای تهیه این نوشیدنی و بهترین زمانهای مصرف آن به صورت مختصر نکاتی را بیان کردیم.

جمع بندی
جمع بندی

در پایان لازم به یادآوری است که دستیابی به تناسب اندام کار آسانی نیست. به منظور لاغر شدن می بایست تلاشهای زیادی را انجام دهید. بنابراین صبر داشتن و پیروی دقیق از رژیمهای استاندارد، همراه با مصرف نوشیدنی‌ های مؤثر مانند دارچین و عسل بهترین راهکارهای لاغری می باشند.

هزینه عمل اسلیو معده
اسلیو معده
هزینه عمل اسلیو معده

هزینه عمل اسلیو معده یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که با مشکل چاقی مفرط دست و پنجه نرم می‌کنند. این عمل که به عنوان

ادامه مطلب
هزینه بای پس معده
بای پس معده
هزینه بای پس معده

نمی توان از عارضه های همراه با چاقی مفرط چشم پوشی کرد. برای خلاصی از اضافه وزن بیش از اندازه مطمئنا باید هزینه کنید؛ چه

ادامه مطلب
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

با یک کلیک مشاوره بگیرید