طناب زدن برای لاغری

در این مقاله قصد داریم تا مطالب جامع و مفیدی در مورد طناب زدن برای لاغری در اختیار شما قرار دهیم. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه بمانید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

طناب زدن برای کاهش وزن، امروزه به عنوان یکی از بهترین تمرینات هوازی به شمار می آید. در صورتی که قادر باشید حدود 140 بار در دقیقه طناب بزنید، 720 کالری در ساعت می سوزانید که دو برابر کالری سوزانده شده در ورزش هایی همچون تنیس و والیبال می باشد. یکی از مزایای طناب زدن این است که یکی از حرکات و تمرینات ورزشی بسیار ارزان می باشد.

طناب زدن برای لاغری
طناب زدن برای لاغری

این ورزش فقط به یک طناب نیاز دارد. طناب زدن شاید ورزش نباشد اما به عنوان یکی از تمرینات اصلی در کنار بدنسازی معرفی می شود. یکی دیگر از مزایای طناب زدن این است که بدن را گرم می کند و استقامت لازم برای انجام تمرینات سخت تر را فراهم می کند.

در خصوص روش های سریع لاغری مانند جراحی چاقی، می توانید از جناب دکتر مهدی سلیمی مشاوره بگیرید. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص بین المللی انواع جراحی های لاغری شناخته می شوند.

لطفا از پست بهترین ورزش برای لاغری دیدن کنید.

برنامه طناب زدن برای لاغری چه اصولی دارد؟

برای رسیدن به اهداف خود از طریق طناب زدن برای لاغری، باید یک برنامه منظم تنظیم کنید. یک برنامه کامل طناب زدن برای کاهش وزن در درجه اول باید متناسب با سطح تناسب اندام شما باشد.

به همین دلیل اگر فعالیت روزانه شما صفر است، بهتر است با طناب زدن سبک شروع کنید و پس از تمرین کامل، بهتر است طناب زدن را برای مدت طولانی انجام دهید. در اینجا قصد داریم برنامه اصولی طناب زدن برای کاهش وزن را آموزش دهیم.

برنامه طناب زدن برای لاغری چه اصولی دارد؟
برنامه طناب زدن برای لاغری چه اصولی دارد؟

اولین هفته طناب زدن

در هفته اول تمرین، برای کاهش وزن، سه بار در هفته طناب زدن را امتحان کنید. هر جلسه باید 5-6 دقیقه باشد. اگر از نظر جسمی ضعیف هستید و تحرک محدودی دارید، زمان طناب پرش خود را بیش از 6 دقیقه تنظیم نکنید. تنظیم طناب زدن شما باید در ۱۰ ست انجام گیرد. پس از 30 ثانیه طناب زدن، 30 ثانیه استراحت کنید، سپس دوباره به مدت 30 ثانیه طناب بزنید.

هفته دوم طناب زدن

در هفته دوم مانند هفته اول، هفته ای سه بار طناب بزنید تا وزن کم کنید. در هر جلسه می توانید به مدت 8 دقیقه طناب زدن را انجام دهید. مجموع ست شما باید هشت ست باشد، هر ست یک دقیقه و بین هر ست 30 ثانیه استراحت کنید.

هفته سوم طناب زدن برای لاغری

در هفته سوم می توانید برای کاهش وزن، چهار بار در هفته طناب بزنید. هر جلسه باید شامل شش ست یک و نیم دقیقه ای باشد. بین هر ست می توانید 30 ثانیه استراحت کنید.

هفته چهارم طناب زدن

در هفته چهارم، 4 روز در هفته را به طناب زدن برای کاهش وزن اختصاص دهید. هر جلسه را به مدت ده دقیقه تمرین کنید و تنظیم کردن آن را در 5 ست 2 دقیقه ای انجام دهید.

هفته پنجم طناب زدن

در هفته پنجم، برای طناب زنی ۵ روز در هفته را درنظر بگیرید تا وزنتان کاهش پیدا کند. در هر یک از این جلسات، باید به مدت دو دقیقه و نیم طناب بزنید و 30 ثانیه استراحت کنید. اگر به طور منظم ورزش می کنید، می توانید تعداد جلسات خود را به 4 ست 5 دقیقه ای در هفته افزایش دهید و در هر جلسه، 20 دقیقه طناب بزنید. مطمئن شوید که از جلسه اول و هفته اول، بیش از 5-6 دقیقه  طناب نخواهید زد.

طناب زدن برای لاغری چه فوایدی دارد؟

ممکن است شما جزو آن دسته از افرادی باشید که از فواید طناب زدن برای لاغری آگاه نباشید. طناب زدن نه تنها یکی از بهترین ورزش ها برای لاغری و کاهش وزن به شمار می آید، بلکه یکی از موثرترین راه ها برای افزایش سرعت و انرژی نیز خواهد بود.

طناب زدن یکی از بهترین ورزش های هوازی شناخته شده است. این ورزش، ماهیچه های شما را تقویت می کند، چابکی و مهارت شما را افزایش می دهد و هماهنگی بهتر بین اعصاب و عضلات را بالا می برد. عملکرد سیستم قلبی عروقی شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

در عین حال، طناب زدن به بدن کمک می کند تا کالری های اضافی خود را بسوزاند و به طور تقریبی تمام ماهیچه های بدن از جمله قسمت پایین و بالاتنه شما را با یکدیگر درگیر خواهد کرد. طناب زدن با چاقی مبارزه می کند و کالری می سوزاند.

طناب زدن برای لاغری چه فوایدی دارد؟
طناب زدن برای لاغری چه فوایدی دارد؟

میزان کالری سوزانده شده در این تمرین برای کسانی که می خواهند وزن کم کنند، بسیار مهم است. علاوه بر تقویت عضلات لگن و شانه و همچنین پاها، شما در هر دقیقه طناب زدن کالری می سوزانید. این بدان معناست که طناب زدن به مدت 10 دقیقه، 200 کالری می سوزاند.

در صورتی که هنوز هم در مورد فواید طناب زدن برای لاغری، سلامتی، کاهش وزن و چربی سوزی مطمئن نیستید، بهتر است این بخش را با دقت مطالعه نمایید. در این قسمت، مهمترین دلایل برای تاثیرگذاری این ورزش را بیان می کنیم. همچنین در خصوص روش های سریع لاغری نیز می توانید با دکتر سلیمی در تماس باشید.

در کاهش انعطاف پذیری و صدمات موثر است

از دیگر فواید طناب زنی باید به موثر بودن آن در کاهش وزن و همچنین افزایش انعطاف بدن و انعطاف پذیری عضلات پا اشاره کرد. همچنین احتمال آسیب دیدگی پا را کاهش می دهد.

عضلات پا را تقویت می کند

قبل از اینک ه طناب زدن برای لاغری را توضیح دهیم، باید بگوییم که اگر به طور منظم طناب زدن را انجام دهید، عضلات ساق پا قوی تر می شوند و خاصیت ارتجاعی تاندون ها و رباط ها نیز افزایش می یابد. سعی کنید هنگام انجام تمرینات طناب زنی، از پاشنه پا پایین بیایید.

افزایش تعادل و هماهنگی اعضای بدن را افزایش می دهد

یکی دیگر از فواید طناب زدن، افزایش و تقویت تعادل و هماهنگی بدن می باشد. ریتم طناب زدن به افزایش هماهنگی بین پاها، چشم ها و دست ها کمک زیادی خواهد کرد.

شناخت و آگاهی از بدن را بهبود می بخشد

در مورد فواید طناب زدن برای لاغری باید بگوییم که هوشیاری بدن شما را بهبود می بخشد. از طریق تمرین، بیشتر با الگوهای حرکتی بدن خود آشنا خواهید شد. این عادت ارتباط سیستم عصبی را با مغز، دست ها و پاهای شما بهبود می بخشد. این مبحث شناخت بدن و ارتباط موثرتر اعضای بدن با یکدیگر به خصوص در سنین بالا و میانسالان و سالمندان، بسیار حائز اهمیت است.

به افزایش شدت تمرینات دوره ای کمک می کند

طناب زدن به شما کمک می کند تا شدت تمرینات دوره ای را افزایش دهید. تمرینات قدرتی که شامل حرکات دوره ای برای کار با گروه های مختلف عضلانی است، ضربان قلب شما را افزایش می دهد و سلامت و استقامت قلب و عروق شما را بالا می برد.

توجه داشته باشید که در صورت اضافه کردن تمرینات ایستگاهی به طناب زدن، شدت تمرین شما به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. اگر می خواهید وزن کم کنید و کالری بسوزانید، بهتر است درجا زدن را دو یا سه دقیقه به پایان تمرین خود اضافه نمایید.

قابلیت استفاده در مکان های مختلف را دارد

از مزایا و فایده های دیگر طناب زدن پیش از توضیح دادن در خصوص طناب زدن برای لاغری، می توان به این موضوع اشاره کرد که طناب وسیله ای سبک و کم جا می باشد.

به همین دلیل به راحتی می توانید به پارکی بروید که آن را خیلی دوست دارید. تعداد زیادی از پارک های شهری از تجهیزات و وسایل ورزشی برخوردار هستند که می توانید آن ها را برای انجام فعالیت های ورزشی مورد استفاده قرار دهید.

قابلیت استفاده در مکان های مختلف را دارد
قابلیت استفاده در مکان های مختلف را دارد

حتماً این وسیله عالی را برای تمرین تمام بدن بردارید و تمام عضلات خود را تمرین دهید. در تمام تمرینات خود با طناب بپرید، به طور متناوب بین دو یا سه دقیقه بعد از هر تمرین، قبل از این که به تمرین بعدی بروید، طناب بزنید.

با طناب زدن کالری بالایی می سوزانید

طناب زدن چقدر کالری می سوزاند؟ از فواید طناب زدن برای لاغری استفاده کنید و 200 کالری بسوزانید. طناب زدن برای کاهش وزن بسیار موثر می باشد. میزان کالری سوزانده شده در این ورزش برای افرادی که می خواهند وزن کم کنند، بسیار مهم است.

با هر دقیقه ورزش، 10 کالری می سوزانید و عضلات پا، لگن و شانه خود را تقویت می کنید. به طوری که با دو بار طناب زدن به مدت 10 دقیقه می توانید به میزان 200 کالری بسوزانید که به معنای 1000 کالری در هفته می باشد.

چه کسانی باید از طناب زدن برای کاهش وزن اجتناب کنند؟

پس از صحبت در مورد فواید طناب زدن برای لاغری و کاهش وزن، طناب زدن این پتانسیل را دارد که به مفاصل زانو و لگن در افرادی که اضافه وزن دارند، آسیب برساند. در صورتی که به اندازه کافی قوی نیستید، نباید برای مدت طولانی با طناب بپرید.

همچنین اگر خانمی سابقه افتادگی یا شل شدگی رحم و مشکلات داخلی دارد، توصیه می شود قبل از طناب زدن (یا هر ورزش دیگری) با پزشک متخصص مشورت کند.

چه کسانی باید از طناب زدن برای کاهش وزن اجتناب کنند؟
چه کسانی باید از طناب زدن برای کاهش وزن اجتناب کنند؟

برای خانم هایی که باردار هستند یا به تازگی زایمان کرده اند، پریدن با طناب به هیچ وجه توصیه نمی شود. در نهایت، افرادی که استخوان های شکننده، فتق دیسک کمر، مشکلات زانو و پوکی استخوان دارند، باید از ورزش کردن با طناب اجتناب کنند.

کدام قسمت های بدن با طناب زدن لاغر می شود؟

ورزشکاران حرفه ای در راستای طناب زدن برای لاغری و همچنین برای تقویت کردن عضلات پا و بازو، بهبود استقامت بدن و تحمل نمودن فشار مداوم روی عضلات پا را مورد استفاده قرار می دهند.

علاوه بر این، طناب زدن به بهبود تعادل و هماهنگی بین قسمت های مختلف بدن کمک می کند، بنابراین می توانید قسمت های مختلف بدن خود را در عرض چند دقیقه پس از طناب زدن هماهنگ کنید.

طناب زدن مشابه ورزش های دیگر از قبیل دویدن و شنا می باشد. این نوع ورزش، اکسیژن زیادی به بدن شما می‌رساند و در مدت کوتاهی در عرض چند دقیقه، شروع به صرف انرژی می نماید. با این کار، بدن شما در حین و بعد از تمرین به چربی سوزی ادامه می دهد.

اگر نمی خواهید به باشگاه بروید یا از خانه بیرون بروید، به شما پیشنهاد می کنیم از فواید طناب زدن برای لاغری بهره مند شوید. طناب زدن ماهیچه های پشت ساق، چهارسر ران و باسن را درگیر می کند.

ماهیچه های سینه، پشت، شانه از دیگر عضلاتی هستند که در طناب زدن نقش دارند

ماهیچه های سینه، پشت، شانه از دیگر عضلاتی هستند که در طناب زدن نقش دارند. اگر چه برای پریدن از زمین و حفظ تعادل در هوا به تعداد زیادی ماهیچه نیاز دارید، اما تعداد عضلات درگیر در طناب زدن بسیار بیشتر است.

بنابراین می توان گفت که فواید طناب زدن بیش از یک تمرین ساده است. اگر طناب بزنید، به عنوان یک دونده فعال به حساب می آیید. همچنین اگر دونده هستید، می توانید از مزایای طناب زدن به نفع خود استفاده کنید.

هر بار که بلند می شوید و فرود می آید، مثل برداشتن یک قدم بلند است. پاهای شما مسئول حفظ تعادل هستند و برخی تمرینات وجود دارد که ذهن و پاها را با هم متعادل می کند.

خوشبختانه یکی از مزایای طناب زدن این است که پاهای شما برای حفظ تعادل باید با ذهن شما ارتباط برقرار کنند. اگر هنگام طناب زدن حواس خود را از دست بدهید، مطمئناً روی زمین خواهید افتاد.

با طناب زدن، چقدر کالری می سوزانیم؟

در مطلب طناب زدن برای لاغری، باید بیان کنیم مهمترین قانونی که برای کاهش وزن وجود دارد این است که کالری بیشتری نسبت به آنچه در طول روز می خورید، بسوزانید.

می توانید این کار را با شمارش کالری موجود در غذا و سوزاندن کالری بیشتر در طول روز انجام دهید. برای از دست دادن یک پوند در هفته، باید بین 500 تا 1000 کالری بیشتر از آنچه در روز می خورید، بسوزانید.

با طناب زدن، چقدر کالری می سوزانیم؟
با طناب زدن، چقدر کالری می سوزانیم؟

این مقدار 3500 کالری در هفته می باشد. این که با طناب زدن چه مقدار کالری می سوزانید، به وزن شما بستگی دارد. وقتی وزن بیشتری دارید، برای مبارزه با جاذبه نیازمند انرژی بیشتری هستید.

به همین دلیل افراد دارای اضافه وزن، با ورزش طناب زنی، کالری بیشتری می سوزانند. به عنوان مثال، یک خانم که دارای 70 کیلوگرم وزن می باشد، می تواند در یک هفته 3500 کالری بسوزاند.

اگر 5 روز در هفته و 20 دقیقه طناب زدن را به برنامه خود اضافه کند، روزانه 200 کالری بیشتر یعنی 1000 کالری در هفته خواهد سوزاند. این روند، کاهش وزن او را بهبود می بخشد و او در هفته تا 1 کیلوگرم وزن کم می کند.

از برنامه تغذیه بعد از عمل ساسی بای پس دیدن کنید.

روش صحیح طناب زدن برای لاغری چیست؟

اگر می خواهید از طناب برای لاغری استفاده کنید، موارد زیر را رعایت نمایید:

صاف بایستید، مستقیم به جلو نگاه کنید و دسته طناب را بگیرید.

کمر خود را به طور صاف نگه دارید و مچ دست ها می بایست در زاویه 45 درجه نگه داشته شوند.

طناب را پشت پای خود پایین بیاورید و جلوی آن بایستید. به طوری که پاها دقیقاً در وسط طناب قرار گیرند.

طناب را در دستان خود بچرخانید. توجه داشته باشید که نیازی نیست تا همه دست و بازو را بچرخانید.

همان طور که طناب را از پشت به جلوی پای خود می چرخانید، روی انگشتان پا بپرید تا طناب به سرعت زیر پای شما حرکت کند.

هنگام پریدن، به زانوهای خود فشار وارد نکرده و زانوهای خود را خم نکنید.

هنگام پریدن، پاشنه های خود را بلند کرده و با مچ پا روی انگشتان پا بپرید.

با سرعتی که با قدرت بدن شما مطابقت دارد، با طناب بپرید.

چند روز اول به خود فشار نیاورید و تمریناتی را برای تقویت و طناب زدن بهتر انجام دهید.

پس از این که به طور کامل به طناب زدن مسلط شدید، سرعت چرخش طناب خود را افزایش دهید و سطح مهارت خود را نسبت به قبل بالاتر ببرید.

بهترین زمان طناب زدن برای لاغری چه موقع است؟

بهترین زمان طناب زدن برای لاغری در صبح می باشد که منجر به تقویت بدن و ایجاد نشاط و هوشیاری می گردد. لازم به ذکر است که این به دلیل ترشح اندورفین در بدن می باشد.

این که طناب زدن را با معده خالی یا با شکم سیر انجام دهیم؛ به عنوان یکی از سوالاتی به شمار می آید که ذهن تعداد زیادی از افراد را به خود مشغول کرده است. در صورتی که قبل از صبحانه خوردن طناب زدن را انجام دهید، امکان دارد انرژی شما برای پریدن به اندازه کافی نباشد.

البته نیازی به خوردن صبحانه سنگین ندارید زیرا احساس ورزش را از دست خواهید داد، بنابراین برای این که هنگام طناب زدن انرژی داشته باشید، لازم است که به اندازه کافی صبحانه بخورید.

بهترین زمان طناب زدن برای لاغری چه موقع است؟
بهترین زمان طناب زدن برای لاغری چه موقع است؟

آیا طناب زدن برای لاغری افراد چاق موثر است؟

قسمت پایین بدن انسان همیشه مرکز تجمع چربی بوده است. این نوع تجمع چربی به ویژه در زنان شایع است. اکثر خانم هایی که از تجمع چربی در ناحیه شکم، پهلو و ران شکایت دارند نیز به دنبال راهی برای سوزاندن کامل این چربی هستند.

طناب زدن راهی عالی برای خلاص شدن از مشکل این همه چربی است. با طناب زدن، کالری بیشتری نسبت به سایر ورزش های فعال مانند تنیس و والیبال می سوزانید.

نکته بسیار مهمی که در این مورد باید به خاطر داشته باشید، این است که اگر اضافه وزن دارید، سعی کنید از طناب زدن خودداری کنید و از ورزش های دیگر مانند دوچرخه ثابت برای سوزاندن چربی استفاده کنید.

زیرا فشار روی مفاصل زانو می تواند باعث ساییدگی مفاصل در طناب زدن طولانی مدت شود. بنابراین، اگر شاخص توده بدنی شما نشان می دهد که شما بسیار چاق هستید، از این ورزش صرف نظر کنید.

توصیه می شود حتما شاخص توده بدنی خود را محاسبه کنید تا از تاثیرات مثبت طناب زدن بر لاغری بهره مند شوید. مشاوره های دکتر سلیمی در خصوص کاهش وزن، بسیار کارگشا می باشد.

بهترین روش برای لاغری و کاهش وزن چیست؟

امروزه چاقی به عنوان یکی از بزرگترین مشکلات سلامتی در جهان به شمار می آید که حدود یک پنجم جمعیت جهان را تحت تاثیر قرار می دهد. چاقی و اضافه وزن، سبب اختلالات متابولیک شده و عامل بسیاری از بیماری ها از جمله دیابت نوع 2 و برخی از انواع سرطان و همچنین مشکلات قلبی عروقی و غیره هستند.

افراد با شاخص توده بدنی یا بی ام آی بالای 30 از چاقی رنج می برند، بنابراین یکی از اهداف علم پزشکی، ارائه روش های مختلف برای کمک به درمان این افراد است.

حتما شما هم جزو کسانی هستید که روش های مختلفی از قبیل رژیم های غذایی مختلف یا ورزش های گوناگون مانند طناب زدن  برای لاغری و رها شدن از چاقی را امتحان کرده اید.

لازم به ذکر است که مورد استفاده قرار دادن این روش ها، ساده ترین و رایج ترین تکنیک برای کاهش وزن و لاغری می باشند؛ اما برای افراد مختلف و شرایط خاص، مناسب نخواهند بود.

 

بهترین روش برای لاغری و کاهش وزن چیست؟
بهترین روش برای لاغری و کاهش وزن چیست؟

چه کسانی می توانند برای انجام عمل لاغری اقدام کنند؟

اگر از طریق روش طناب زدن برای لاغری نتیجه خوبی نگرفتید، بدون شک به دنبال راه دیگری همچون انجام جراحی چاقی هستید. اما قبل از اقدام به انجام این جراحی، باید دانست که می توانید آن را انجام دهید یا خیر.

اندازه گیری شاخص توده بدنی، معیار بسیار خوبی برای کنترل وزن در افراد مختلف است. علاوه بر این، جراحان سال ها از این عامل برای تعیین بهترین کاندید به منظور جراحی کاهش وزن استفاده کرده اند.

آن ها با محاسبه BMI  بیمار و یافتن محدوده آن، تعیین می کنند که چه کسانی می توانند و یا نمی توانند جراحی کاهش وزن انجام دهند.

متخصصین معتبر بین المللی همچون دکتر سلیمی، معتقدند بهترین جراحی کاهش وزن برای کسانی که BMI  یا شاخص توده بدنی 30 تا 35 دارند، جراحی اسلیو معده، جراحی بای پس معده و جراحی باند معده است. دکتر سلیمی یکی از مجرب ترین جراحان چاقی می باشد که پس از بررسی و معاینه های لازم، بهترین عمل لاغری را تجویز می کند‌.

پیشنهاد می کنیم از پست کسانی که عمل بای پس معده انجام دادن دیدن کنید.

جراحی لاغری، چه مزایایی را به دنبال دارد؟

جراحی‌های چاقی مختلف می‌توانند فواید زیادی برای افراد داشته باشند. در میان مزایای بسیار، ما موارد زیر را بررسی می کنیم زیرا رایج ترین مزایایی هستند که افراد پس از جراحی لاغری تجربه کرده اند.

جراحی لاغری، چه مزایایی را به دنبال دارد؟
جراحی لاغری، چه مزایایی را به دنبال دارد؟

وزن را به طور سالم کاهش می دهد

افرادی که جراحی کاهش وزن انجام داده اند، به دلیل کاهش اشتها و افزایش سیری، کاهش وزن را تجربه می کنند. با توجه به تحقیقات صورت گرفته، تقریباً 90٪ از بیمارانی که تحت روش های کاهش وزن قرار می گیرند، بیش از 50٪ از وزن اضافی خود را از دست می دهند و با این روش، آن ها هرگز به وزن قبلی خود باز نمی گردند. برای بهره مندی از مزایای جراحی لاغری باید بهترین پزشک را انتخاب کنید. دکتر سلیمی یکی از بهترین جراحان لاغری می باشد.

توصیه می کنیم از صفحه روند کاهش وزن بعد از عمل بای پس معده دیدن کنید.

باعث کاهش خطرات بیماری های قلبی عروقی می شود

چاقی با افزایش خطر بیماری قلبی مرتبط است. اما خبر خوب این است که کاهش وزن این خطرات، از جمله خطر سکته را کاهش می دهد. نتایج این مطالعه نشان داد افرادی که وزن کم کردند، کمتر در معرض سکته مغزی و سایر بیماری های قلبی عروقی قرار گرفته اند و اغلب پس از جراحی کاهش وزن، نیاز به مصرف دارو نداشتند.

از رژیم جراحی چاقی برای بهبود درمان استفاده نمایید.

دیابت نوع 2 را درمان می کند

اضافه وزن اغلب پیش نیاز دیابت نوع 2 است که دیابت دیررس نیز نامیده می شود. مطالعاتی که اخیر صورت گرفته، نشان داد که این شکل از بیماری گاهی با کاهش وزن قابل توجه پس از عمل جراحی کاهش وزن و گاهی اوقات حتی با درمان کامل، به بهبودی می رسد. افراد زیادی هستند که با مراجعه به  دکتر سلیمی برای انجام جراحی لاغری توانسته اند به وزن ایده آل خود برسند.

لطفا از پست کلینیک لاغری در شمال تهران دیدن کنید.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم تا اطلاعات جامع و مفیدی در مورد طناب زدن برای لاغری ارائه دهیم. اگرچه طناب زدن برای چربی شکم بسیار موثر می باشد و کالری زیادی می سوزاند، اما برای حمایت از کاهش وزن طولانی مدت، کافی نخواهد بود. علاوه بر این، اگر فقط کالری بسوزانید و به رژیم غذایی پر کالری ادامه دهید، وزن کم نمی‌کنید.

در مقابل، کاهش وزن پایدار با یک سبک زندگی سالم و متعادل امکانپذیر است که شامل خوردن غذاهای مغذی، ورزش منظم، خواب کافی و مدیریت سطح استرس شما می شود. به طور خلاصه، طناب زدن یک ورزش عالی است و می تواند به تلاش های کاهش وزن شما کمک کند.

با وجود این کسانی که دارای بی ام آی بالا هستند، بهتر است برای انجام جراحی لاغری اقدام نمایند. با انتخاب یک پزشک مجرب برای انجام این عمل، می توانید برای همیشه از چاقی و مشکلات آن نجات پیدا کنید.

دکتر سلیمی با داشتن سال ها تجربه در زمینه انواع عمل های چاقی و نتایج رضایتبخش، به عنوان یکی از بهترین جراحان لاغری کشور شناخته شده است.

در انتها توصیه می کنیم از پست نمونه برنامه غذایی بعد از اسلیو معده برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه نمایید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید