طریقه مصرف قارچ گانودرما برای دیابت

در این مقاله، قصد داریم تا راجع به طریقه مصرف قارچ گانودرما برای دیابت با شما صحبت کنیم. پس تا آخر مقاله در کنار ما باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

بیماری دیابت یکی از امراض مزمن می باشد که درمان قطعی ندارد و برای کنترل کردن آن باید از شیوه های متفاوتی استفاده شود.

به همین دلیل شایسته است تا طریقه مصرف قارچ گانودرما برای دیابت را به کمک پزشکانی همچون دکتر سلیمی یاد بگیرید تا بتوانید بیماری خود را به گونه ای تنظیم کنید که هیچ آسیبی به سلامتی شما وارد نکند.

توصیه می کنیم از صفحه درمان دیابت با گانودرما دیدن کنید.

طریقه مصرف قارچ گانودرما برای دیابت
طریقه مصرف قارچ گانودرما برای دیابت

مصرف این قارچ شیوه های گوناگونی دارد، پس می توانید از هر شیوه ای که با آن راحت تر هستید، به بهبود بیماری خود بپردازید و به سطح سلامتی خود اهمیت بدهید.

پیشنهاد می کنیم از پست مصرف پودر پروتئین بعد از عمل اسلیو دیدن کنید.

نحوه مصرف قارچ گانودرما برای بیماری دیابت چگونه است؟

همان گونه که گفتیم، مصرف این محصول به شیوه های مختلفی امکانپذیر است، اما نکته مهمی که در این بین وجود دارد، این می باشد که برای مصرف این قارچ در تمامی شیوه ها، باید در وهله اول آن را آسیاب نمایید تا از آن پودر مناسبی به دست بیاورید.

اما بافت این محصول بسیار متفاوت است و جنس آن نیز به گونه ای نیست که از طریق آسیاب کردن، به پودرهای یک دست تبدیل شود. پس توقع نداشته باشید که مانند پودر زردچوبه و فلفل یا سایر مواد این چنینی آسیاب شود. اما به همان اندازه گفته شده که قارچ را به پودر تبدیل کنید، کافی است.

نکته: مقدار مصرف قارچ گانودرما؛

قبل از این که در مورد طریقه مصرف قارچ گانودرما برای دیابت با شما صحبت کنیم، بهتر است از میزان مصرف آن آگاه شوید؛ زیرا زیاده روی در مصرف هر چیز قطعا تاثیرات منفی خود را می گذارد و کوتاهی در میزان مصرف نیز تاثیر چندانی نخواهد گذاشت.

نکته: مقدار مصرف قارچ گانودرما؛
نکته: مقدار مصرف قارچ گانودرما؛

به همین دلیل، باید در طول روز از یک الی سه گرم پودر این محصول استفاده کنید تا آثار شگفت انگیز آن را برای درمان دیابت مشاهده نمایید.

البته پیشنهاد می دهیم تا در ابتدای مصرف، روزانه از یک گرم پودر قارچ گانودرما استفاده کنید و به تدریج با سپری کردن بیست روز، همان میزان را به دو گرم در طول روز تبدیل نمایید.

مصرف ایده آل پودر به دست آمده حدود ۲ تا ۳ گرم به صورت روزانه می باشد

اما مصرف ایده آل پودر به دست آمده حدود ۲ تا ۳ گرم به صورت روزانه می باشد و هر ۲ گرم تقریبا یک قاشق غذا خوری حساب می شود.

اگر می خواهید شاهد اثر بخشی بیشتری از این محصول باشید، بهتر است میزان مصرف مجاز آن را در میان دو تا سه وعده غذایی در روز تقسیم بندی نمایید و قبل از وعده های اصلی، آن ها را میل کنید.

تقسیم بندی این میزان در مصرف این محصول، بسیار ساده است. می توانید هر یک گرم از آن را در وعده های غذایی مختلف بگنجانید تا میزان مصرف روزانه خود را تکمیل کنید.

اگر مشکلات گوارشی ندارید، شایسته است قبل از غذا این ماده را میل کنید اما در صورت وجود مشکل در دستگاه گوارش یا معده، توصیه می شود مصرف آن را به بعد از وعده های غذایی خود موکول نمایید. البته می توانید زمان دقیق مصرف این ماده را به کمک دکتر سلیمی به دست بیاورید.

توجه: گفتن این نکته الزامی است که اگر به بیماری های ویژه دیگری مانند سرطان دچار هستید، می توانید طبق صلاحدید پزشک معالج خود میزان مصرف این ماده را افزایش بدهید، اما به خاطر داشته باشید که بیشترین دوز مجاز استفاده از این قارچ حدود ۵ گرم در طول روز خواهد بود. بنابراین اجازه ندارید از این حد فراتر بروید. در ادامه مقاله، طریقه مصرف قارچ گانودرما برای دیابت را برای شرح می دهیم که عبارتند از:

  • مصرف قارچ گانودرما به شیوه دمنوش

یکی از بهترین شیوه ها برای استفاده از خواص این گیاه بی نظیر، درست کردن دمنوش است.

برای درست کردن دمنوش این ماده بی نظیر می توانید قارچ را به قطعات مختلفی تقسیم کنید، اغلب مدل هایی که در بازار موجود هستند، به شکل قطعات خشک شده در آمده اند و یا از طریق آسیاب کردن به پودری یکدست تبدیل شده اند یا به شکل تازه و دست نخورده به فروش می رسند که از مدل آخر، چندان استقبال نمی شود.

مصرف قارچ گانودرما به شیوه دمنوش
مصرف قارچ گانودرما به شیوه دمنوش

چون با مدل های خشک یا پودری این قارچ می توانید انواع دمنوش ها را درست کنید و برای درمان بیماری های خود مانند دیابت، به خوبی از آن استفاده نمایید. همچنین برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه می توانید با دکتر سلیمی مشورت کنید.

لطفا از پست دمنوش لاغری شکم دیدن کنید.

مدل های مختلف قارچ گانودرما:

باید بگوییم که انواع مدل های خشک این محصول بسیار سفت و محکم هستند، چون خود این گیاه نیز جنسی خشک و چوبی دارد، از همین رو، این موضوع کاملا طبیعی است.

اما برای این که این محصول را به ماده ای نرم و تاثیر گذار تبدیل کنید تا بتوانید دمنوش آن را درست کنید، باید در بازه زمانی طولانی، آن را داخل آب گرم بگذارید تا قابل استفاده شود.

اما اگر می خواهید این محصول را به راحتی و شتاب بالا مصرف کنید، باید همان قطعات خشک شده قارچ را به پودر تبدیل نمایید. اما همان طور که گفتیم، این قارچ از بافت چوبی و بسیار سفت برخوردار است، بنابراین توقع نداشته باشید که بعد از آسیاب کردن آن با پودری نرم مثل آرد مواجه شوید، چون نمی توان این ماده را در این حد آسیاب کرد.

اما پس از پودر کردن، به تکه های بسیار کوچک و ریز مبدل خواهد شد، به گونه ای که برای دمنوش و موارد دیگر کاملا قابل مصرف است.

همچنین بهتر است بدانید که درست کردن دمنوش با پودر به دست آمده ،به تنهایی کارکرد چندانی نخواهد داشت، پس باید با مشورت با پزشکان مربوطه، محصولات مغذی دیگری را نیز به دمنوش اضافه کنید تا از انواع نوشیدنی های دیگر بهره بگیرید تا خاصیت درمانی قارچ گانودرما را به بالاترین حد ممکن برسانید.

شیوه های دیگری به جز دمنوش نیز برای مصرف این ماده مقوی وجود دارند اما همان گونه که مشاهده نمودید، متداول ترین شیوه استفاده از آن به شکل دمنوش می باشد.

در ضمن افزون بر نوع پودری، از قطعات خشک شده این محصول نیز می توانید برای ساخت انواع دمنوش ها استفاده کنید. در ضمن در رابطه با انتخاب مدل های مختلف این قارچ، می توانید از دکتر سلیمی کمک بگیرید.

برای لاغری چه دمنوشی بخوریم؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی سوال فوق کلیک نمایید.

نحوه درست کردن دمنوش گانودرما:

در ابتدا باید در ظرفی مقداری آب بجوشانید و قطعات خشک شده را به همان ظرف اضافه کنید و دو ساعت به آن زمان بدهید تا تکه های این ماده درون آن به خوبی دم بکشند.

در این صورت همه املاح و خاصیت دارویی قارچ به درون آب سرازیر می شود و در این صورت دمنوش شما آماده مصرف خواهد بود، اما قبل از مصرف باید از توری های ویژه استفاده کنید تا آن را صاف کرده و در زمان های گفته شده در فوق استفاده کنید.

نحوه درست کردن دمنوش گانودرما:
نحوه درست کردن دمنوش گانودرما:

اما اگر می خواهید از پودر این محصول برای دمنوش استفاده کنید، ۴۰ دقیقه برای دم کشیدن و آماده شدن آن لازم است.

معمولا دمنوش ها از طعمی تلخ برخوردار هستند، پس موظف خواهید بود تا از طعم دهنده های گوناگون بهره بگیرید، مثل عسل یا سایر محصولات غذایی دیگر. همچنین کسانی که برای دفعات اول از این نوشیدنی میل می کنند، احتمال دارد با دردهای خفیف مواجه شوند، به همین دلیل باید در شروع مصرف آن احتیاط کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله طریقه مصرف بذر کتان برای لاغری شکم را مطالعه کنید.

  • مصرف عصاره قارچ گانودرما

برای این که بتوانید عصاره این محصول را تهیه کنید، باید از حدود ۵۰ گرم پودر گانودرما استفاده کنید.

برای این منظور، سه لیتر آب را بجوشانید و میزان پودر گفته شده را به آن بیفزایید تا حدود ۴ساعت دیگر همواره بجوشد. زمان جوشیدن و شعله گاز را باید به گونه ای تنظیم کنید که در پایان، حدود نیم لیتر آب در ظرف مورد نظر وجود داشته باشد.

پس از رسیدن به این مرحله، نوبت صاف کردن عصاره به دست آمده می رسد. بعد از این که به خوبی نوشیدنی تهیه شده را از توری یا صافی رد کردید، می توانید آن را به ظرف های دلخواه خود منتقل نمایید و در یخچال قرار بدهید.

اکنون عصاره قارچ گانودرما آماده مصرف است! می توانید حدود ۵ الی ۱۵ میلی لیتر از نوشیدنی به دست آمده را در طول روز به مصرف برسانید.

البته میزان ایده آل مصرف این محصول تقریبا ۱۰ میلی لیتر در روز تخمین زده شده است که باید این میزان را در کنار وعده های غذایی روزانه خود تقسیم بندی نمایید. همچنین هر یک قاشق غذاخوری برابر است با ۵ میلی لیتر.

بنابراین  طریقه مصرف قارچ گانودرما برای دیابت به صورت عصاره نیز خواص ویژه خود را خواهد داشت. همچنین اشخاصی که به بیماری دیابت مبتلا هستند، می توانند برای درمان خود به دکتر سلیمی مراجعه نمایند.

  • ترکیب پودر قارچ گانودرما با نوشیدنی ها

در این شیوه قادر خواهید بود از نسکافه و قهوه نیز در ترکیب پودر این محصول با آب جوش استفاده نمایید.

می توانید از طعم دهنده هایی همچون عسل، نبات یا شکر نیز در کنار این نوشیدنی پر فایده استفاده نمایید، البته شایسته است افراد دیابتی از انواع طعم دهنده های شیرین استفاده نکنند تا به سلامتی آن ها آسیبی وارد نشود.

طبع قارچ گانودرما:

اکنون که با شیوه های متفاوت مصرف این محصول آشنا شدید، بهتر است در رابطه با طبع آن نیز اطلاعات کافی به دست بیاورید؛ زیرا بدن هر کس طبع یکسانی ندارد، پس باید از افزودنی های گوناگون در کنار این گیاه استفاده کنید تا تعادل بدنتان بر هم نریزد.

طبع قارچ گانودرما:
طبع قارچ گانودرما:

به عنوان مثال کسانی که دارای طبع سرد هستند، می توانند از محصولات غذایی بهره بگیرند که دارای طبع گرم هستند، چرا که این نوع قارچ نیز از طبعی سرد و تر برخوردار می باشد.

همچنین برای این که در مورد طریقه مصرف قارچ گانودرما برای دیابت اطلاعات بیشتری کسب کنید، می توانید از دکتر سلیمی کمک بگیرید.

چرا جراحی چاقی، یکی از بهترین شیوه ها برای درمان دیابت محسوب می شود؟

دیابت از جمله امراض مزمن به حساب می آید که تا کنون درمان منحصر به فردی برای آن کشف نشده است. این بیماری اغلب در افرادی به وجود می آید که درگیر چاقی یا اضافه وزن هستند.

به همین دلیل زمانی که چنین افرادی جراحی چاقی را به انجام می رسانند، به محض انجام عمل، شروع به کم کردن وزن می کنند و به موازات آن بیماری های مربوط به چاقی نیز مثل دیابت رو به بهبودی می روند؛

چرا جراحی چاقی، یکی از بهترین شیوه ها برای درمان دیابت محسوب می شود؟
چرا جراحی چاقی، یکی از بهترین شیوه ها برای درمان دیابت محسوب می شود؟

بنابراین درصد زیادی از این بیماری با شتاب بالا و به کمک جراحی چاقی به راحتی درمان می شود و اگر بیماران دیابتی مراقب رژیم غذایی خود باشند، می توانند همانند افراد سالم و عادی به زندگی روزمره خود بپردازند.

همچنین این موضوع طبق تحقیقات به اثبات رسیده است و پزشکان متخصص مثل دکتر سلیمی، آماده ویزیت چنین بیمارانی می باشند تا با مهارت و توانایی بالای خود، انواع جراحی چاقی را برای آن ها به انجام برسانند.

دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص انواع جراحی های چاقی در سراسر کشور شناخته می شوند.

سخن پایانی

در این مقاله، در مورد طریقه مصرف قارچ گانودرما برای دیابت با شما صحبت کردیم و سه شیوه مصرفی آن را برایتان شرح دادیم که عبارتند از: دمنوش، عصاره و ترکیب قارچ گانودرما با انواع نوشیدنی ها.

بنابراین اگر می خواهید بیماری دیابت خود را به خوبی کنترل کنید، می توانید از این محصول فوق العاده به صورت قطعات خشک شده یا پودری استفاده کنید و از خواص اعجاب انگیز آن بهره مند شوید.

ضمنا برای این که آگاهی خود را در رابطه با طریقه مصرف قارچ گانودرما برای دیابت بالا ببرید، می توانید به دکتر سلیمی مراجعه کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید