صبحانه رژیمی

صبحانه رژیمی
فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم به بررسی صبحانه رژیمی بپردازیم و از شاخصه ها و میزان کالری آن را توضیح دهیم. همراهمان باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞3

مقدمه

صبحانه در میان سایر وعده های غذایی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. وعده صبحانه، اولین وعده غذایی در طول روز به شمار می رود و پس از عدم صرف غذا در طول شب، می تواند تامین کننده میزان گلوکز مورد نیاز بدن باشد.

پس از مصرف صبحانه، انرژی از دست رفته بدن تامین می گردد و این امر باعث ارتقاء سطح هوشیاری فرد می شود. خوردن صبحانه، برای افرادی که تمایل به داشتن یک رژیم غذایی سالم دارند، بسیار توصیه می گردد.

صبحانه رژیمی
صبحانه رژیمی

در این میان، خوردن یک صبحانه رژیمی برای افرادی که دارای اضافه وزن می باشند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. لازم به ذکر است که با توجه به درجه بی ام آی، تاثیرات رژیم لاغری، متفاوت خواهند بود.

در این راستا، این مقاله را به بررسی موضوع ” صبحانه رژیمی ” اختصاص داده ایم. چنان چه شما از علاقه مندان به این موضوع می باشید، با ما تا پایان این مقاله، همراه شوید.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین صبحانه برای لاغری دیدن کنید.

یک صبحانه رژیمی مناسب، چه ویژگی هایی دارد؟

یک صبحانه رژیمی استاندارد و مناسب، می بایست حاوی پروتئین، انواع ویتامین ها و مواذ غذایی مورد نیاز بدن باشد و بتواند بخش عمده ای از نیازهای بدن را تامین نماید.

یک صبحانه رژیمی مناسب، چه ویژگی هایی دارد؟
یک صبحانه رژیمی مناسب، چه ویژگی هایی دارد؟

این وعده غذایی مهم، می بایست حاوی موادی باشد که بتوانند در کنترل اشتها در طول روز، مؤثر عمل نمایند. اهمیت وعده صبحانه تا به آنجاست که تمامی متخصصان تغذیه، بر خوردن آن تاکید بسیار دارند.

افرادی که تمایل به کاهش وزن دارند، باید بدانند که وعده صبحانه، در کاهش وزن تاثیر بسیار دارد و حذف آن به منظور لاغری، به هیچ عنوان منطقی نیست. مصرف یک صبحانه رژیمی استاندارد، می تواند میزان قند خون را در طول روز کنترل نماید.

همچنین با تنظیم هورمون های گرسنگی، از پرخوری جلوگیری می کند. مصرف صبحانه صحیح، سبب می شود که در وعده های غذایی دیگر، تعادل در صرف غذا رعایت شود و این امر تاثیری مستقیم بر جلوگیری از افزایش وزن خواهد داشت.

چنان چه صبحانه در زمان صحیح آن مصرف شود، می تواند با دفع مواد زائد بدن، عمل کاهش وزن را سرعت ببخشد. البته لازم به ذکر است که کاهش وزن به کمک خوردن یک صبحانه رژیمی کامل، تنها در شرایطی امکانپذیر می باشد که فرد در مراحل اولیه اضافه وزن قرار داشته باشد و هنوز به مراحل چاقی نرسیده باشد.

مصرف صبحانه رژیمی، در افراد با بی ام آی بالا که به بیماری چاقی مبتلا می باشند، تاثیر شایانی بر کاهش وزن ایشان نخواهد داشت

مصرف صبحانه رژیمی، در افراد با بی ام آی بالا که به بیماری چاقی مبتلا می باشند، تاثیر شایانی بر کاهش وزن ایشان نخواهد داشت. متخصصان عالی قدر همچون دکتر سلیمی، برای افرادی که بی ام آی ایشان بالا بوده و در درجات بالای چاقی قرار دارند، روش های درمانی دیگری را با توجه به شرایط جسمی و روحی بیمار تجویز می نمایند.

در این میان، روشی علمی برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام در افراد چاق، انجام جراحی چاقی می باشد. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص انواع جراحی لاغری می باشد.

به گفته دکتر سلیمی، فوق تخصص لاپاراسکوپی و متخصص در انجام انواع جراحی های چاقی، جراحی چاقی، روشی مؤثر و دائمی برای کاهش وزن به شمار می رود و علاوه بر تاثیرات جسمانی که در پی دارد، نظیر درمان بسیاری از بیماری های مرتبط با چاقی، اثرات مثبت روانی را نیز به همراه خواهد داشت.

میزان کالری لازم در یک صبحانه رژیمی

برای کاهش وزن، مصرف وعده های غذایی رژیمی می تواند بسیار مؤثر باشد. در این میان، صبحانه رژیمی نقش بسیار مهمی را برای رسیدن به این هدف ایفا می نماید. کاهش وزن به کمک رژیم غذایی، تنها در شرایطی امکانپذیر می باشد که میزان کالری دریافتی، در هر وعده غذایی کنترل شود.

میزان کالری لازم در یک صبحانه رژیمی
میزان کالری لازم در یک صبحانه رژیمی

کالری دریافتی می بایست در حدی باشد که انرژی لازم برای بدن تامین شده و عمل کالری سوزی نیز انجام گیرد. میزان کالری لازم برای هر فرد، با فرد دیگر متفاوت است. اما به صورت کلی، در هر وعده صبحانه رژیمی، می بایست در حدود 250 کالری تا 550 کالری مصرف شود.

لذا، مصرف مواد غذایی که بتوانند این میزان انرژی را برای انجام فعالیت های روزانه در اختیار فرد قرار دهند، امری الزامی می باشد. از سوی دیگر، باید دقت داشت که میزان کاهش وزن با توجه به رژیم لاغری، ارتباط مستقیمی با شاخص توده بدنی فرد دارد.

چنان چه میزان بی ام آی، نشاندهنده اضافه وزن باشد، می توان با کنترل میزان کالری دریافتی در هر وعده غذایی، وزن را به حد متعادل رساند

چنان چه میزان بی ام آی، نشاندهنده اضافه وزن باشد، می توان با کنترل میزان کالری دریافتی در هر وعده غذایی، وزن را به حد متعادل رساند. این در حالی است که در شرایطی که بی ام آی بالا بوده و فرد به بیماری چاقی از درجات بالای آن مبتلا باشد، دیگر کاهش وزن، با رژیم لاغری و کنترل میزان کالری دریافتی، امکانپذیر نمی باشد.

دکتر سلیمی، جراح با تجربه چاقی و فوق تخصص لاپاراسکوپی، بهترین و تنها گزینه درمان بی ام آی بالا را، انجام جراحی چاقی عنوان می کنند.

جراحی چاقی علاوه بر درمان بیماری چاقی، باعث درمان و بهبود بیماری های مرتبط با چاقی شده و افزایش اعتماد به نفس و بهبود سبک زندگی را به همراه خواهد داشت. در دنباله مبحث ” صبحانه رژیمی ” به چند عنصر مهم و حیاتی که می توان در صبحانه رژیمی از آن ها استفاده نمود، اشاره خواهیم کرد.

مواد غذایی لازم در یک صبحانه رژیمی مناسب

خوردن یک صبحانه مناسب، می تواند باعث کاهش وزن گردد. مواد غذایی که در ذیل به آن ها اشاره شده است، می توانند به عنوان مواد تشکیل دهنده یک صبحانه رژیمی، علاوه بر تامین انرژی لازم برای بدن، لاغری و تناسب اندام را نیز به همراه داشته باشند:

 • تخم مرغ

بهترین انتخاب برای یک صبحانه کامل، ساده و انرژی زا، تخم مرغ است. در تخم مرغ، به میزان کافی پروتئین نهفته است. این میزان از پروتئین، در عضله سازی،تاثیر بسیار دارد. از سوی دیگر، پروتئین باعث بروز احساس سیری می شود و فرد، دیرتر گرسنه می شود.

تخم مرغ
تخم مرغ

دلیل این پدیده، زمان طولانی مدتی می باشد که بدن برای هضم پروتئین نیاز دارد. بیشتر کسانی که تخم مرغ را به عنوان صبحانه خود انتخاب می کنند، در طول روز و در دیگر وعده های غذایی، تمایل کمتری به مصرف کالری از خود نشان می دهند.

از همین رو، به بیشتر افرادی که می خواهند وزن خود را کاهش دهند، مصرف تخم مرغ در وعده صبحانه، بسیار توصیه می شود. لازم به ذکر است که در زرده تخم مرغ، انواع آنتی اکسیدان ها یافت می شوند که از آن جمله می توان به لوتئین و زاگزانتین اشاره کرد که تاثیر شایانی در رفع اختلالات چشمی دارند.

علاوه بر این، کولین موجود در تخم مرغ، باعث بهبود کارکرد مغز و کبد انسان می گردد. لذا وجود تخم مرغ در یک صبحانه رژیمی، می تواند در کاهش وزن، بسیار مؤثر عمل نماید.

 • قهوه

شاید بتوان قهوه را یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در سرتاسر جهان به شمار آورد. در قهوه، کافئین وجود دارد. کافئین، عاملی مؤثر در افزایش هوشیاری و بهبود عملکرد جسمی و روحی می گردد. به صورتی که نوشیدن قهوه، می تواند اثرات مثبتی بر اخلاق و رفتار بگذارد.

در قهوه، انواع آنتی اکسیدان ها و عناصر از بین برنده التهابات یافت می شود که از آن جمله می توان به اسید کلروژنیک و اسید کافئیک اشاره کرد.

در هر فنجان قهوه، بیش از 300 میلی گرم کافئین وجود دارد که خود عاملی مؤثر بر کاهش وزن و لاغری به شمار می رود. لازم به ذکر است که مصرف قهوه، به سبب وجود کافئین بالای آن، برای بانوان باردار مناسب نمی باشد.

 • موز

موز، میوه ای سرشار از فیبر می باشد. این میوه مغذی، به نسبت بسیاری از انواع مواد خوراکی که به عنوان صبحانه مصرف می شوند، حاوی کالری کمتری می باشد. موز را می توان به جای غلات صبحانه مصرف نمود.

موز
موز

این میوه شیرین، نیاز بدن را به شیرینی اول صبحگاه، برطرف می نماید. به صورت تقریبی، در هر موز متوسط، 100 کالری یافت می شود و فیبر موجود در موز، می تواند بیش از یک دهم از فیبر مورد نیاز بدن را در طول روز تامین نماید.

فیبر، عاملی مؤثر در احساس سیری طولانی مدت می باشد و گرسنگی دیرتر به سراغ فرد می آید. این امر، ارتباطی مستقیم با کاهش وزن دارد. بخش عمده ای از حجم موز نیمه رسیده ای که مصرف می شود، هضم و جذب نمی شود و دفع می گردد.

لذا، این امر نه تنها باعث سیری می شود، بلکه میزان جذب کمتری نیز دارد که خود امری مؤثر بر کاهش وزن و لاغری می باشد. لازم به ذکر است که موز نارس، منبع غنی از نشاسته مقاوم است که باعث کاهش مصرف غذا و چربی شکم می گردد.

موز را می توان برای صبحانه، به همراه کره بادام زمینی و نان مصرف نمود. این صبحانه رژیمی، می تواند برای مدتی طولانی، فرد را سیر نگه داشته و در عین حال، انرژی لازم برای بدن را نیز تا ساعت ها تامین کند.

 • آجیل

یکی دیگر از عناصر مفید که می توان در یک صبحانه رژیمی آن را گنجاند، انواع آجیل می باشد. چنان چه به همراه صبحانه خود، مقداری گردو و یا هر نوع آجیل دیگری مصرف کنید، احساس سیری طولانی مدتی خواهید داشت.

آجیل
آجیل

حتی صرف یک مشت آجیل، می تواند تا مدت ها، فرد را سیر نگه دارد. می توان برای صبحانه، از انواع آجیل نظیر بادام و پسته و گردو و فندق و هر نوع مخلوط آجیل دیگر استفاده کرد. اضافه کردن مقداری کشمش، توت و انجیر به آجیل، می تواند انرژی فراوانی را به بدن برساند.

به صورت کلی، مغزها حاوی میزان قابل توجهی فیبر می باشند که تاثیر فراوانی بر سیر نگه داشتن فرد، برای مدت طولانی دارند. مهار گرسنگی و سیری طولانی مدت، به لاغری و کاهش وزن، کمک شایانی می نماید.

 • چای سبز

چای سبز، عامل تاثیر گذاری بر کاهش وزن می باشد. لازم به ذکر است که به دلیل طبیعت سرد چای سبز، نوشیدن آن به صورت دائمی و همیشگی در وعده صبحانه توصیه نمی شود.

چای سبز
چای سبز

چای سبز، به سبب تسریع متابولیسم بدن و افزایش میزان کالری سوزی، باعث کاهش وزن و لاغری می گردد. طعم چای سبز، با همراهی لیمو بسیار مطبوع تر می شود. علاوه بر این، اضافه کردن عسل، دارچین یا زنجبیل، می تواند از سردی این چای مفید برای لاغری بکاهد.

 • بلغور جو دو سر

جو دو سر، حاوی میزان قابل توجهی فیبر می باشد که باعث سیری طولانی مدت و جلوگیری از پرخوری می شود. همچنین جو دو سر، برای افرادی که مشکل کلسترول دارند، بسیار مفید می باشد. در جو دو سر، انواع ویتامین های مفید برای بدن یافت می شود.

بلغور جو دو سر
بلغور جو دو سر

در این ماده غذایی، می توان آهن، انواع مختلف از ویتامین های B ، منگنز، منیزیم، سلنیوم و روی را به وفور یافت. اگر جو دو سر به همراه شیر و یا تخم مرغ سرو شود، می تواند پروتئین لازم برای بدن را تامین نماید.

 • ماست یونانی

در ماست یونانی، میزان قابل توجهی پروتئین وجود دارد. پروتئین عاملی تاثیر گذار بر کاهش وزن بوده و می توان از آن در یک صبحانه رژیمی، استفاده نمود. ماست یونانی، یک ماده غذایی خامه ای شکل است که بر خلاف انواع ماست، حاوی میزان بسیار کمی کالری می باشد.

ماست یونانی
ماست یونانی

در ماست یونانی، انواع مواد غذایی لازم برای بدن یافت می شود که از آن جمله می توان به کلسیم، ویتامین B12، روی، پتاسیم و نیز فسفر اشاره کرد.

چنان چه ماست یونانی را به همراه میوه های خرد شده و یا به صورت اسموتی مصرف نمود، تاثیر پذیری آن را در کاهش وزن به دلیل افزایش فیبر آن، می توان تا حد قابل توجهی افزایش داد.

 • انواع توت

بری ها، نظیر توت فرنگی، شاه توت، تمشک و … علاوه بر این که مزه ای دلچسب دارند، حاوی میزان قابل توجهی از انواع آنتی اکسیدان ها، می باشند که رنگ خاص بری ها، خود، نشانه وجود آن می باشد.

در توت ها، میزان قابل توجهی فیبر وجود دارد که خود عامل اصلی سیری زودرس و طولانی مدت می باشد. در انواع توت، میزان بسیار کمی کالری وجود دارد که بسته به نوع آن، می تواند از 50 تا 85 کالری متغیر باشد.

این امر، تاثیر شایانی بر کاهش وزن و لاغری دارد. از جمله آنتی اکسیدان های موجود در توت، آنتوسیانین می باشد که عامل مؤثری در کاهش التهاب و ابتلا به انواع بیماری های قلبی و حتی سرطان می باشد.

 • میوه جات

میوه ها، دارای کالری کم و فیبر بالا می باشند. همچنین، در آن ها قندهای ساده و طبیعی یافت می شود. فیبر موجود در میوه ها، سبب می گردد که میزان کمی از قندهای موجود در آن ها جذب بدن شود و در عین حال انرژی لازم برای بدن را نیز تامین کند.

میوه جات
میوه جات

رنگ میوه های مختلف، نشاندهنده ترکیبات موجود در آن ها می باشد. به صورت کلی، در میوه ها، انواع آنتی اکسیدان ها و ترکیبات پلی فنل را می توان پیدا کرد. مصرف میوه های مختلف به دلیل داشتن مواد غذایی متعدد، برای بدن بسیار لازم می باشد.

مصرف میوه ها، در هنگام صبح و در وعده صبحانه، نه تنها به عنوان یک صبحانه رژیمی می تواند در کاهش وزن بسیار مفید باشد، بلکه باعث کاهش ابتلا به انواع بیماری های قلبی و انواع سرطان، جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری های روحی و روانی، نظیر افسردگی و نیز سلامت دستگاه گوارش خواهد شد.

 • کره بادام زمینی

در کره بادام زمینی، میزان قابل توجهی پروتئین وجود دارد و همان طور که می دانیم، پروتئین، یک عامل اساسی در کاهش وزن می باشد. لازم به ذکر است که در کره بادام زمینی، میزان قابل توجهی کالری یافت می شود.

کره بادام زمینی
کره بادام زمینی

اما اگر این ماده مغذی به میزان لازم و در حد کنترل شده ای مصرف گردد، عاملی مفید در یک صبحانه رژیمی به شمار می رود. کره بادام زمینی، خود به اندازه خود گوشت، پروتئین دارد.

همچنین این ماده غذایی، خاصیت سیرکنندگی بالایی دارد که خود عاملی بر سیری سریع و طولانی مدت می باشد که در کاهش وزن، بسیار مؤثر می باشد. البته، ذکر این نکته مهم می باشد که در کره بادام زمینی، هم چربی های اشباع شده و هم چربی های اشباع نشده، یافت می شود.

لذا باید در میزان مصرف آن دقت لازم انجام گیرد به صورتی که تنها در طول هفته، دو الی سه بار از این ماده غذایی در صبحانه خود استفاده گردد.

 • ارده و شیره

در ارده، دانه های کنجد وجود دارند. این دانه های جادویی، حاوی میزان قابل توجهی فیبر می باشند و در کاهش کلسترول، تاثیر به سزایی دارند. علاوه بر این، دانه های کنجد موجود در ارده، می توانند باعث تنظیم فشار خون شده و از ترشح هورمون های نامناسب جلوگیری کنند.

وجود ارده و شیره در وعده صبحانه، برای افرادی با مزاج سرد، بسیار مناسب می باشد. این ترکیب باعث گرم کردن بدن شده و انرژی مناسب را برای انجام فعالیت های روزانه، در اختیار انسان قرار می دهد.

لازم به ذکر است که ارده و شیره، حاوی میزان بسیار بالایی کالری می باشد. از همین رو، می بایست مصرف آن کنترل شده باشد. در هر وعده صبحانه رژیمی، مصرف دو قاشق ارده و شیره مناسب است.

 • گوشت

در صبحانه ایرانیان، کمتر مصرف گوشت به چشم می خورد. این در حالی است که گوشت به عنوان یک منبع غنی از پروتئین، می تواند در وعده صبحانه، در کاهش وزن، بسیار مؤثر عمل نماید.

گوشت
گوشت

همچنین، گوشت می تواند انرژی لازم را برای انجام فعالیت های روزانه در طول روز، در اختیار بدن قرار دهد. در یک صبحانه رژیمی، مصرف سینه مرغ به خصوص فیله مرغ، بسیار مفید می باشد. بیکن نیز می تواند در صبح به عنوان صبحانه، بسیار مفید باشد.

از دیگر انواع گوشت که می توان در یک صبحانه رژیمی از آن ها بهره گرفت، می توان به ماهی سالمون دودی و ماهی قزل آلا اشاره کرد. ماهی حاوی انواع چربی های اشباع نشده نظیر امگا 3 می باشد که باعث احساس سیری طولانی مدت شده و کاهش وزن را به دنبال خواهد داشت.

 • حبوبات

حبوبات نیز حاوی میزان بسیار بالایی از پروتئین می باشند. صبحانه ای متشکل از حبوبات نظیر انواع عدسی و یا خوراک لوبیا چیتی، می تواند در وعده صبحانه، در کاهش وزن بسیار مفید باشد.

چنان چه از حبوبات به میزان کافی و کنترل شده استفاده شود، تمایل فرد به ریزه خواری و پرخوری در طول روز و در بین وعده های غذایی کاهش خواهد یافت.

برای لاغری ناشتا چی بخوریم؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر روی سوال فوق کلیک نمایید.

کاندیدای مناسب برای کاهش وزن به کمک صبحانه رژیمی

پیروی از رژیم لاغری و مصرف یک صبحانه رژیمی استاندارد و مناسب، می تواند در شرایطی که فرد به اضافه وزن مبتلا می باشد، باعث کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام شود. کاهش وزن به این روش سنتی، نمی تواند برای همه افراد و با هر میزان بی ام آی، مؤثر عمل کند.

برای بررسی دقیق تر این موضوع، به بررسی بی ام آی و تاثیر این معیار بر کاهش وزن خواهیم پرداخت. شاخص توده بدنی یا بی ام آی، معیاری برای اندازه گیری میزان چربی انباشته شده در بدن می باشد.

کاندیدای مناسب برای کاهش وزن به کمک صبحانه رژیمی
کاندیدای مناسب برای کاهش وزن به کمک صبحانه رژیمی

این شاخص، با تقسیم وزن بر حسب کیلوگرم بر مجذوز قد بر حسب متر محاسبه می گردد و بر اساس عدد حاصله، افراد را در 6 گروه مختلف، طبقه بندی می نماید.

در این میان، چنان چه شاخص توده بدنی فرد در محدوده 25 الی 29.9 قرار داشته باشد، این بدان معناست که فرد دچار اضافه وزن بوده و می تواند به کمک رژیم لاغری و ورزش، به تناسب اندام دست یابد.

این دسته از افراد، کاندیدای مناسبی برای کاهش وزن، با یک رژیم لاغری مناسب می باشند. این در حالی است که در بی ام آی بالا، دیگر این روش در کاهش وزن مؤثر نیست و باید از دکتر سلیمی کمک گرفت.

بهترین روش درمان بی ام آی بالا

افرادی که میزان بی ام آی ایشان از 30 بیشتر باشد، چاق به شمار می روند. این افراد، در سه گروه مختلف دسته بندی می شوند:

بهترین روش درمان بی ام آی بالا
بهترین روش درمان بی ام آی بالا
 • چاق درجه یک

بی ام آی این افراد از 30 الی 34.9 می باشد.

 • چاق درجه دو

بی ام آی این گروه از افراد از 35 تا 39.9 است.

 • چاق درجه سه

بی ام آی این دسته از بیماران، از 40 بالاتر است.

تمامی این افراد، چاق به شمار می روند. اما با توجه به درجه چاقی ایشان، روش های درمانی مختلفی برای ایشان در نظر گرفته می شود.

دکتر سلیمی، در شرایطی که بی ام آی فرد بالا بوده و در محدوده چاقی درجه یک قرار دارد و به بیماری های جانبی و مرتبط با چاقی نظیر دیابت نوع دو و یا فشار خون و کلسترول بالا مبتلا می باشد، جراحی چاقی را به عنوان تنها و بهترین روش درمان معرفی می نمایند.

این در حالی است که اگر فرد در این محدوده از چاقی باشد و به بیماری های جانبی چاقی مبتلا نباشد، هنوز می تواند با رژیم لاغری و ورزش، وزن خود را کاهش دهد. البته این مورد با شرایط جسمی و روحی فرد، ارتباطی مستقیم دارد.

این در حالی است که افرادی که در درجات چاقی 2 و یا 3 قرار دارند، دیگر نمی توانند وزن خود را به روش های سنتی نظیر استفاده از صبحانه رژیمی و غذاهای رژیمی برای کاهش وزن است. درمان سریع برای این افراد، بسیار مهم است.

دیابتیها صبحانه چه بخورند؟ لطفا جهت دریافت پاسخ روی لینک فوق کلیک نمایید.

افراد با بی ام آی بالا، عموماً به بیماری های زیر در نوع حاد آن مبتلا می باشند:

 • دیابت نوع دو
 • بیماری فشار خون بالا
 • بیماری کلسترول خون بالا
 • انواع بیماری های قلبی و عروقی
 • انواع بیماری های تنفسی نظیر آپنه خواب
 • ابتلا به انواع سرطان ها
 • افزایش احتمال بروز سکته قلبی و مغزی

افراد با بی ام آی بالا، کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی چاقی به شمار می روند. این افراد، عموماً اضافه وزنی بیش از 45 کیلوگرم را دارند و به انواع بیماری های مربوط به چاقی مبتلا می باشند. فواید جراحی چاقی برای افراد با بی ام آی بالا، بسیار می باشند.

جراحی چاقی، یک روش درمان مناسب برای تمامی کسانی می باشد که با پیروی از رژیم های لاغری متفاوت نتوانسته اند وزن خود را کاهش دهند و از رسیدن به وزن دلخواه خود، دلسرد و ناامید شده اند.

پس از جراحی چاقی، بسیاری از بیماری های مرتبط با چاقی، بهبود یافته و درمان می شوند و همچنین شانس باروری نیز افزایش خواهد یافت.

توصیه می کنیم از صفحه نمونه رژیم غذایی برای دیابتی ها دیدن کنید.

دکتر سلیمی

دکتر سلیمی، بهترین جراح چاقی با تجربه ای طولانی در درمان بیماری چاقی و بی ام آی بالا، جراحی چاقی را با آخرین متد روز جهان و به روش لاپاراسکوپی انجام می دهند که کوتاه ترین دوره نقاهت را داشته و فرد تنها در مدت دو الی 4 هفته، می تواند به روند عادی زندگی خود بازگردد و از نظر زیبایی شناسی نیز، خدشه ای بر اندام و پوست شکم وارد نخواهد کرد.

از دیگر فواید جراحی چاقی برای بی ام آی بالا، می توان به بهبود شرایط جسمی و روحی بیمار اشاره کرد.

این روش درمانی، کاهش وزنی دائمی را به همراه خواهد داشت و تضمینی برای رسیدن بر تناسب اندام و کاهش وزن به صورت تدریجی و اصولی به شمار می رود و بر خلاف انواع رژیم های لاغری، کاهش وزن حاصله، بازگشت پذیر نمی باشد.

فواید جراحی لاغری برای بی ام آی بالا، بسیار است که مهم ترین آن، بازیابی سلامت فرد به شمار می رود. برای کسب اطلاعات بیشتر به منظور مناسب ترین روش جراحی لاغری، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

سخن پایانی

صبحانه، تامین کننده انرژی لازم برای بدن و کنترل کننده متابولیسم بدن می باشد. از همین رو، مصرف صبحانه عاملی بسیار مهم و اساسی به عنوان مهم ترین وعده غذایی در طول روز به شمار می رود.

چنان چه صبحانه به صورت صحیح و اصولی مصرف شود، می تواند تاثیر شایانی در کاهش وزن و لاغری داشته باشد. یک صبحانه رژیمی می بایست حاوی کربوهیدرات ها، پروتئین ها، لبنیات و انواع سبزیجات باشد.

اما در عین حال، مصرف یک صبحانه رژیمی، تنها در شرایطی می تواند بیشترین تاثیر را داشته باشد که بی ام آی فرد، در محدوده اضافه وزن باشد. چنان چه بی ام آی بالا باشد، بهترین روش درمان، انجام جراحی چاقی می باشد.

جراحی چاقی که به طرق مختلف انجام می گیرد، بهترین شیوه درمان بیماری چاقی از درجات بالای آن به شمار می رود. عدم درمان سریع بی ام آی بالا، می تواند ریسک مرگ را برای فرد به دنبال داشته باشد.

در مقاله صبحانه رژیمی، به بررسی جوانب مختلف این موضوع و چندین عنصر مفید که می توان در وعده صبحانه از آن ها استفاده نمود، اشاره کرده ایم.

همچنین جراحی چاقی را به عنوان بهترین روش درمان بی ام آی بالا معرفی نموده ایم. امید است که اطلاعات بیان شده در این مقاله، برای علاقه مندان به کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام، مفید واقع شده باشد.

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن
رژیم غذایی
رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن، برای افراد برنامه های غذایی مشخصی طراحی می گردد تا از طریق محاسبه ی قد و وزن

روش های درمان دیابت
دیابت
روش های درمان دیابت

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که روش های درمان دیابت چیست؟ جراحی چاقی از روش های درمان دیابت با

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

Call Now Buttonبا یک کلیک مشاوره بگیرید