سویق عدس برای لاغری

آیا می‌دانید خواص سویق عدس برای لاغری چیست؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در این‌ مورد با ما در ادامه همراه شوید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

برای درمان سریعتر و راحتتر تعداد بسیار زیادی از بیماری‌ها، مصرف سویق عدس کاربرد خواهد داشت. امروزه اغلب افراد برای درمان هرگونه مشکل و بیماری از مواد غذائی سنتی استفاده می‌کنند. در این ‌میان نام سویق عدس برای لاغری بسیار شنیده می‌شود.

به دلیل این‌ که عدس یک گیاه بسیار مغذی و مفید است که برای درمان حدوداً ۷۰ نوع بیماری کاربرد دارد و از ارزش غذایی بالایی برخوردار می‌باشد. پیامبران و ائمه نکات و روایات خاص بسیاری در رابطه با استفاده از سویق عدس ذکر کرده اند. اهمیت مصرف آن در طب سنتی و اسلامی نیز بسیار است.

سویق عدس برای لاغری
سویق عدس برای لاغری

در کل سویق به ‌عنوان یک خوراکی بسیار مفید و مغذی است که در گذشته مردم برای این‌ که بتوانند به بدن خود انرژی کافی برسانند، از آن استفاده می‌کردند. اما به ‌مرور زمان به دلایل مختلف و جایگزین کردن سبک غذایی متفاوت استفاده از آن به حداقل رسید و به‌ مرور از سبد غذایی خانواده‌ها حذف شد.

خواص سویق عدس برای لاغری

مصرف سویق عدس در مدت طولانی برای کاهش وزن و لاغری مفید است.

دلیل آن فیبر موجود در عدس است که افراد در طولانی مدت احساس سیری می کنند و میزان پروتئین به کاهش چربی در بدن کمک می کند.

کربوهیدرات در عدس دیر هضم بوده و با تولید انرژی به لاغری و کاهش وزن کمک می کند. 

عناوینی که قرار است آن‌ها را بررسی کنیم، عبارت‌اند از:

سویق عدس برای لاغری چیست؟

مصرف سویق عدس سبز برای لاغری

شناخت خواص سویق عدس در طب اسلامی

شناخت خواص سویق عدس در طب سنتی

ویژگی‌های مصرف سویق عدس برای لاغری چیست؟

موارد مصرف سویق عدس برای ‌لاغری و چاقی در چیست؟

شرایط لاغری با سویق عدس

شرایط چاقی با سویق عدس

سویق عدس برای لاغری مناطق مختلف بدن چه خواصی دارد؟

خواص سویق عدس برای لاغری

ویژگی سویق عدس برای کم‌ خونی

ویژگی سویق عدس برای رحم بانوان

ویژگی سویق عدس برای چاقی

ویژگی سویق عدس برای دیابت

ویژگی سویق عدس در بارداری

ویژگی سویق عدس برای قاعدگی

ویژگی سویق عدس برای کودکان

ویژگی سویق عدس برای مو

سویق چیست؟

شناخت تفاوت سویق و قاووت

طرز تهیه سویق عدس

خواص عمومی سویق

سویق کامل چیست؟

شناخت سویق به‌ عنوان دارو

شناخت بیشتر سویق کودک

چه روشی اصولی به‌ جز مصرف سویق برای لاغری کاربرد دارد؟

جزئیات مربوط به شاخص توده بدنی

بررسی دقیق کلاس ‌بندی های شاخص توده بدنی

عمل‌ های جراحی برای شاخص توده بدنی کمتر از ۳۰

عمل جراحی برای شاخص توده بدنی ۳۰ تا ۳۵

عمل جراحی برای شاخص توده بدنی ۳۵ تا ۴۰

عمل جراحی برای شاخص توده بدنی ۴۰ به بالا

استفاده از جراحی چاقی برای کاهش وزن چه اهمیتی دارد؟

استفاده از عملکرد بهترین پزشک برای جراحی چاقی

کدام جراحی برای افراد با شاخص توده بدنی بالا مناسب است؟

استفاده از عمل بای ‌پس معده

استفاده از عمل اسلیو معده

سخن پایانی

استفاده از سویق برای رشد کودکان بسیار مؤثر می‌باشد

استفاده از سویق برای رشد کودکان بسیار مؤثر می‌باشد و با تمام سادگی اش به ‌عنوان یک ماده غذایی مغذی شناخته می‌شود. زنان باردار نیز برای تقویت می‌توانند از سویق عدس استفاده کنند و در آخرین ماه‌های بارداری خود از این طریق به وزن گیری جنین خود کمک داشته باشند.

تعداد بسیار زیادی از افرادی که دچار ضعف قوای جسمانی شده‌اند، با استفاده از سویق عدس توانسته‌اند به این مشکل غلبه کنند. اما وزن دهی اصولی بدون ایجاد چربی‌ها از طریق مصرف سویق عدس نیز امکان‌پذیر می‌باشد.

استفاده از سویق برای رشد کودکان بسیار مؤثر می‌باشد
استفاده از سویق برای رشد کودکان بسیار مؤثر می‌باشد

مهم این است که بدانید مصرف سویق عدس برای لاغری نیز کاربرد خواهد داشت. هر چند که در بسیاری از چاقی‌ها و اضافه ‌وزن ها فقط استفاده از جراحی‌های چاقی که تحت نظر دکتر سلیمی انجام می‌گیرد نتیجه‌ بخش خواهد بود، اما بهتر است در رابطه با شرایط استفاده از سویق عدس برای لاغری نیز اطلاعاتی کسب کنید. در ادامه بیشتر در رابطه با این ‌موضوع خواهیم گفت.

سویق عدس برای لاغری چیست؟

مهم‌ترین نکته که باید بدانید نحوه درست کردن سویق با پودر کردن انواع حبوبات صورت می‌گیرد. حال به دلیل این‌ که عدس از مواد مقوی تشکیل ‌شده است، سویق مربوط به آن نیز خواص بسیاری خواهد داشت.

در واقع پودر کردن حبوبات و سپس تفت دادن آن‌ها با نام سویق شناخته می‌شود. مصرف مداوم سویق در انواع متفاوت علی‌الخصوص سویق عدس می‌تواند کمک بسیار زیادی به استخوان‌ها و تقویت آن‌ها داشته باشد.

سویق عدس برای لاغری چیست؟
سویق عدس برای لاغری چیست؟

برای تهیه سویق عدس و استفاده از کاربرد آن برای رسیدن به تناسب اندام در ابتدا باید پودر عدس را تفت بدهیم. البته برای این‌ که از فرآیند دقیق تهیه سویق عدس مطلع شوید، بهتر است مطالبی که در ادامه به‌ عنوان دستورالعمل‌های لازم برای ساخت سویق عدس را برای شما خواهیم داشت را مطالعه کنید.

پیشنهاد می کنیم از پست Bmi مورد قبول بیمه دیدن کنید.

مصرف سویق عدس سبز برای لاغری

بهتر است برای این ‌که از خواص سویق عدس برای لاغری استفاده داشته باشید، عدس سبز را پودر کنید و بعد از آسیاب کردن آن را بر روی حرارت با شعله بسیار اندک تفت بدهید.

این کار باعث می‌شود تا مواد مقوی موجود در درون پودرعدس آزاد شود و نتیجه بهتری بر روی رسیدن انواع پروتئین و مواد مغذی به بدن بگذارد. برای درست کردن سویق دستورالعمل‌ها و نکات جزئی مهمی وجود دارد که در صورت رعایت کردن آن‌ها و دقت کردن به نحوه آسیاب عدس می‌توان از فواید آن بهره‌مند شد.

در صورتی ‌که تجربه کافی برای درست کردن سویق عدس نداشته باشید، قطعا نمی‌توان نتیجه‌ای مثبت و خوبی از مصرف آن دریافت کرد. برای این‌ که سویق عدس به ‌خوبی تهیه کرد، در ابتدا باید پودر آسیاب شده‌ی عدس را برای تفت کردن آماده کنید و بر روی شعله بسیار اندک به تفت دادن عدس بپردازید. در صورتی‌ که نتوانید این پروسه را به ‌خوبی سپری کنید، مجبور هستید دوباره فرآیند درست کردن سویق عدس را تکرار کنید.

نکته مهم این است که بدانید برای این ‌که از سویق عدس برای لاغری استفاده داشته باشید، نباید هیچ مواد افزودنی در آن اضافه کنید. زیرا عدس به ‌تنهایی در درمان بسیاری از بیماری‌ها مؤثر و مفید واقع می‌شود و در طب اسلامی اهمیت بسیار ویژه‌ای خواهد داشت.

مصرف سویق عدس سبز برای لاغری
مصرف سویق عدس سبز برای لاغری

البته درست است که همواره استفاده از سویق عدس برای لاغری تجویز می‌گردد، اما برای افرادی که شاخص توده بدنی بسیار بالایی دارند، هیچکدام از این روش‌ها به اندازه‌ای جراحی‌های چاقی که تحت نظر دکتر سلیمی انجام می‌گیرد کارساز و مفید نخواهد بود.

شناخت خواص سویق عدس در طب اسلامی

همواره مصرف سویق عدس در طب اسلامی بسیار تاکید می‌شود. طبق گفته امام رضا علیه ‌السلام برای برطرف نمودن عطش انسان استفاده از سویق عدس بسیار کارساز و مفید است.

به‌ قدری مصرف سویق عدس هم در درمان بیماری‌های مختلف پیشنهاد می‌شود که قطع به ‌یقین تا ۷۰ نوع از بیماری‌های مختلف را از بدن انسان دفع خواهد کرد.

تمامی این نکات باعث می‌شود که در دنیای پیشرفته امروز نیز مصرف چنین مواد سنتی اثربخشی بالایی داشته باشد تا جایی ‌که اطلاعات بسیار زیادی در رابطه با خواص سویق عدس برای لاغری نیز مشاهده می‌شود.

شناخت خواص سویق عدس در طب اسلامی
شناخت خواص سویق عدس در طب اسلامی

تعداد بسیار زیادی از افراد تصور می‌کنند که استفاده مداوم از سویق عدس در طول روز می‌تواند برای کنترل وزن مؤثر واقع شود. درست است که مصرف سویق اثرات بسیار بالایی بر روی سلامت جسمانی افراد خواهد گذاشت، اما مصرف مداوم آن می‌تواند با کاهش وزن مقابله کند. بالا بودن شاخص توده بدنی باعث می‌شود تا هر روشی برای رسیدن به کاهش وزن اصولی به ‌نظر نرسد.

پس طبق تکنولوژی امروز استفاده از جراحی‌های چاقی که تحت نظر دکتر سلیمی انجام می‌گیرد، برای افرادی که از شاخص توده بدنی بالایی برخوردار می‌باشند، به نسبت استفاده از سویق عدس بیشتر پیشنهاد می‌شود.

شناخت خواص سویق عدس در طب سنتی

در طب سنتی همواره عدس به‌ عنوان یک ماده غذایی مفید می‌باشد. طبق تحقیقات گسترده در صورتی‌ که از سویق عدس در مدت‌ زمان مشخصی استفاده داشته باشید، می‌تواند باعث بهبود بخشیدن عملکرد معده گردد و برای التیام بخشیدن زخم‌های معده و بدن مرهم مناسبی است.

گفته می‌شود اگر سویق عدس با سرکه مخلوط گردد یک ماده مقوی ساخته می‌شود که بر روی سلامتی افراد تاثیر بالایی خواهد داشت. مصرف سویق عدس و مخلوط کردن آن با سرکه می‌تواند بر روی ان ترک‌های مختلف دست، پا و یا دیگر مناطق بدن اثربخش باشد و باعث بهبودی آن‌ها گردد.

همین موضوع باعث شده‌ است تا استفاده از سویق عدس در طب سنتی جایگاه خاصی داشته باشد. اما همچنان جزئیات بسیاری در رابطه با مصرف سویق عدس وجود دارد.

هر چند که گفته می‌شود سویق عدس برای لاغری کاربرد بالایی خواهد داشت، اما وجود چاقی‌های بسیار مفرط ممکن است مانع اثربخشی مصرف سویق عدس باشد.

شناخت خواص سویق عدس در طب سنتی
شناخت خواص سویق عدس در طب سنتی

پس افرادی که از شاخص توده بدنی بالایی برخوردار هستند، بهتر است از روش‌های معقول همچون جراحی‌های چاقی که تحت نظر دکتر سلیمی انجام می‌گیرد، نتیجه بهتری از درمان اضافه‌ وزن خود داشته باشند.

ویژگی‌های مصرف سویق عدس برای لاغری چیست؟

برای اینکه به این‌ موضوع پی ببرید که استفاده از سویق عدس برای لاغری به چه اندازه پیشنهاد می‌شود، باید در ابتدا به تمامی مزایا و ویژگی‌های منحصر به‌ فردی که در گیاه عدس وجود دارد، آشنا باشید.

ویژگی‌های مصرف سویق عدس برای لاغری چیست؟
ویژگی‌های مصرف سویق عدس برای لاغری چیست؟

زیرا از گذشته تا به امروز در طب سنتی عدس گیاه بسیار مفید شناخته‌ شده است که در بین گیاهان سنتی گرم و خشک جایگاه ویژه‌ای دارد.

مصرف عدس به‌ عنوان یک غذای کامل می‌تواند انرژی بسیاری را برای بدن بدنبال داشته باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله سویق برنج برای لاغری و سویق جو برای لاغری را مطالعه کنید.

اما شاخصه‌های بسیار دیگری در حیطه امن و خواص استفاده از سویق عدس برای لاغری وجود دارد که بهتر است آن‌ها را با شما به اشتراک بگذاریم.

عدس حاوی میزان زیادی اسید آمینه می‌باشد.

عدس یک پروتئین گیاهی قوی است.

عدس پروتئین بیشتری از گوشت دارد.

عدس دارای میزان زیادی ویتامین گروه ب است.

عدس منبع غنی از فیبر می‌باشد.

عدس دارای فسفر، آهن، پتاسیم، کلسیم و املاح معدنی است.

عدس می‌تواند باعث باعث کاهش کلسترول خون گردد.

عدس دارای آهن بسیار زیادی می‌باشد.

مصرف عدس برای مادران باردار ضروری است.

استفاده از عدس تاثیر بالایی بر روی رشد کودکان دارد.

استفاده از عدس در وعده صبحانه

استفاده از عدس در وعده صبحانه کمک بیشتری به جذب پروتئین غذاها خواهد کرد.

مصرف عدس انرژی مضاعفی در طول روز به وجود می‌آورد.

سیستم گوارش بدن با مصرف عدس فعالیت بهتری خواهد داشت.

برای درمان زخم‌های گلو غرغره کردن آب عدس مفید است.

می‌توانید به همراه سویق عدس از سرکه و نعنا برای برطرف نمودن نفع استفاده کنید.

برای تقویت قلب و فولاد و منیزیم موجود در عدس بسیار مؤثر است.

با بررسی این دسته از نکات ممکن است شما به اهمیت استفاده از سویق عدس نیز پی برده باشید و درک کنید به چه اندازه مصرف سویق عدس برای لاغری می‌تواند کاربرد داشته باشد و بر روی تقویت اندام‌های مختلف بدن مؤثر واقع شود.

تعداد بسیار زیادی از افراد به دلیل فواید موجود در درون عدس تصور می‌کنند. استفاده از آن می‌تواند برای کاهش وزن و یا افزایش وزن مؤثر واقع شود.

نمی‌توان قطع به‌ یقین گفت که  مصرف آن برای افراد با شاخص توده بدنی بسیار بالا مصرف سویق عدس می‌تواند کاربرد مؤثری برای لاغری و کاهش وزن داشته باشد.

زیرا این افراد دیگر از روش‌های طبیعی قادر به رسیدن به وزن ایده‌آل خود نیستند و بهتر است از روش‌های نوینی همچون جراحی‌های چاقی که تحت نظر دکتر سلیمی انجام می‌گیرد، به نتیجه درستی از کاهش وزن برسند.

استفاده از عدس در وعده صبحانه
استفاده از عدس در وعده صبحانه

موارد مصرف سویق عدس برای ‌لاغری و چاقی در چیست؟

برای‌ اینکه اطلاعات بیشتری در رابطه با سویق عدس کسب کنید، بهتر است به این‌ موضوع اشاره داشته ‌باشیم که از نظر چاقی و لاغری بسیار محبوب است.

یعنی تعداد بسیار زیادی از افراد فقط به دلیل افزایش و کاهش وزن از این ماده مقوی استفاده دارند. ذهنیت تعدادی از افراد بر این است که استفاده از سویق ها می‌تواند در این موارد مؤثر واقع شود.

هر چند که در برخی از مواقع ممکن است استفاده کوتاه‌ مدت در دوره‌های خاص باعث شود، مصرف سویق عدس بر روی افزایش و کاهش وزن نقش داشته باشد. اما دراین‌باره حتماً باید با یک پزشک طب سنتی مشورت داشته باشید.

زیرا در صورتی ‌که مصرف سویق عدس برای بدن افراد ناسازگار باشد، نه‌ تنها نمی‌تواند افراد را به این اهداف برساند، بلکه ممکن است تاثیر و واکنش منفی بر روی بدن آن‌ها بگذارد. هرچند که نمی‌توان استفاده از سویق عدس برای لاغری را همچنان پیشنهاد داد.

زیرا استفاده از این ماده به‌ عنوان راهکاری گذرا و موقت می‌باشند و برای افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالای هستند، به‌ هیچ‌ عنوان کارساز و مفید نیست.

شرایط لاغری با سویق عدس

در کنار اینکه می‌توان گفت ارتباط مؤثری بین مصرف سویق عدس با لاغری وجود دارد، بهتر است از سویق جو نیز نام ببریم. البته همچنان نمی‌توان به‌ صورت قطعی گفت که مصرف این ۲ ماده می‌تواند اثربخشی خوبی بر روی کاهش وزن و لاغری بگذارد، اما اگر مصرف سویق عدس را به ‌همراه مصرف سویق جو در وعده‌های روزمره خود داشته باشید، این کار باعث تامین شدن انرژی مورد نیاز بدن خواهد شد.

بنابراین بدن در مدت طولانی‌تری سیر نگه داشته می‌شود. علی‌الخصوص استفاده از این دو سویق مهم در وعده صبحانه می‌تواند باعث جلوگیری از ریزه‌خواری و پرخوری در طول روز شود.

بنابراین طبق گفته علم سنتی و طب سنتی تاثیر بالایی بر روی کنترل میزان گرسنگی افراد خواهد داشت و همواره مصرف این دو ماده مفید ویتامین‌های متعددی را در بدن حاصل می‌کند که باعث افزایش سوخت ‌و ساز بدن خواهد شد.

شرایط لاغری با سویق عدس
شرایط لاغری با سویق عدس

مصرف سویق عدس به ‌عنوان یک ماده مقوی همواره برای افراد تجویز می‌شود. اما نکته مهم این است که بدانید اثربخشی مصرف سویق برای افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالا می‌باشد، آن‌ها را شگفت ‌زده نخواهد کرد.

بلکه این افراد باید از جراحی‌هایی که تحت نظر دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین جراح حاذق انجام می‌گیرد به نتیجه دلخواه خود از کاهش وزن برسند.

شرایط چاقی با سویق عدس

نه‌ تنها مسئله مصرف سویق عدس برای لاغری می‌باشد، بلکه ممکن است برخی از افراد با هدف افزایش وزن از این ماده مقوی استفاده ‌کنند.

افرادی که قصد دارند وزن بگیرند، برای پر شدن اندام خود می‌توانند سویق عدس را در کنار مواردی همچون سویق سنجد و برنج استفاده داشته باشند تا تاثیر بهتری از چاقی و اضافه‌ وزن دریافت کنند. مصرف روزانه ۲ تا ۳ قاشق از این سویق‌ها در کنار در و مخلوط کردن آن‌ها با شیر می‌تواند باعث وزن دهی افراد گردد.

برای این ‌که نتیجه بهتری از چاقی با سویق عدس دریافت کنید، بهتر است آن را به در بازه زمانی ۴۰ روز استفاده داشته باشید تا از عملکرد آن نتیجهی دلخواه خود را بگیرید.

شرایط چاقی با سویق عدس
شرایط چاقی با سویق عدس

سویق عدس برای لاغری مناطق مختلف بدن چه خواصی دارد؟

دریافتیم که مصرف سویق عدس به ‌تنهایی می‌تواند خواص متعددی را برای بدن فراهم سازد. اما این ‌که به‌ صورت جز به ‌جز بدانیم مصرف سویق عدس در چه دسته‌بندی به ‌سلامت بدن کمک خواهد کرد، ضروری و مهم است.

هرچند که برای رسیدن به کاهش وزن بهتر است از روش‌های تخصصی‌تری همچون جراحی چاقی که تحت نظر دکتر سلیمی انجام می‌گیرد، بهره‌مند شوید اما شناخت و بررسی دقیق‌تر خواص سویق عدس ضروری و مهم است.

خواص سویق عدس برای لاغری

ممکن است شنیدن این‌ موضوع برای شما هیجان‌انگیز باشد که استفاده از سویق عدس چگونه می‌تواند برای رسیدن به کاهش وزن و لاغری مؤثر واقع شود. ناگفته نماند یکی از خواص برجسته سویق عدس کار کنترل کردن میزان اشتها می‌باشد.

همه ما می‌دانیم افرادی که دچار چاقی‌های مفرط هستند، برای مصرف وعده‌های غذایی در طول روز بسیار حریص هستند و علاقه دارند در طول روز غذاهای متنوعی را استفاده داشته باشند.

حال خواصی که با مصرف سویق عدس برای لاغری در بدن افراد پدید می‌آید، این است که می‌تواند میزان گرسنگی افراد را در طول روزمره کنترل کند.

بنابراین این شرایط عامل مؤثری است تا افراد در طول روز وعده‌های غذایی کمتری استفاده می‌کنند و به‌ مرور زمان کاهش یافتن و مصرف وعده‌های غذایی می‌تواند نقش مؤثری بر روی کاهش وزن داشته باشد.

کارشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که در برخی از مواقع که میزان اضافه ‌وزن افراد طبیعی است، استفاده از سویق عدس می‌تواند بر روی کاهش وزن تاثیر گذار باشد.

نمی‌توان گفت که این لاغری دائماً پایدار است

اما نمی‌توان گفت که این لاغری دائماً پایدار است و برای افراد تا به همیشه باقی خواهد ماند. زیرا اگر فرد همچنان به رویه قبلی باز گردد و مصرف مواد غذایی را در طول روز افزایش دهد، قطعا مجدداً به افزایش وزن خواهد رسید.

در صورتی ‌که فردی قصد داشته باشد با مصرف مداوم سویق عدس برای لاغری تلاش کند،  ممکن است برخی از ویتامین‌های مختلف و روزمره که از مواد غذایی دیگر به بدن می‌رسند در بدن او کاهش پیدا کند. نمی‌توان بر روی تمامی خواص و مزیت‌هایی که در مصرف سویق عدس وجود دارد، سرپوش گذاشت.

اما در هر صورت استفاده مداوم آن به‌ عنوان تمامی وعده‌های غذایی کار جایزی نیست. مصرف سویق عدس به ‌عنوان یک مکمل غذایی در کنار دیگر مواد غذایی شناخته می‌شود.

نمی‌توان گفت که این لاغری دائماً پایدار است
نمی‌توان گفت که این لاغری دائماً پایدار است

پس نمی‌توان گفت که افراد با چاقی بیش ‌از اندازه می‌تواند از مصرف سویق نتیجه خارق‌العاده‌ای بگیرند. اگر شما نیز درگیر معضل چاقی و اضافه ‌وزن می‌باشید، برای ‌اینکه هرچه سریع‌تر به برطرف نمودن آن کمک کنید راهکارهای بهتری پیش پای شما می‌باشد.

علی‌الخصوص اگر دچار شاخص توده بدنی بالای هستید بهتر است از روش‌هایی همچون جراحی‌های چاقی که تحت نظر دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین پزشک حاضر در ایران صورت می‌گیرد، بهره‌مند شوید تا بدون بازگشت کاهش وزن را تجربه کنید.

ویژگی سویق عدس برای کم‌خونی

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که در بدن اغلب افراد علی‌الخصوص بانوان وجود دارد، مشکل کم‌خونی است. بانوان به دلیل دوره‌های بارداری بر سیکل‌های عادت ماهانه بیشتر دچار کم‌خونی خواهند شد.

حال استفاده از سویق عدس می‌تواند کاهش کم‌ خونی موجود در بدن افراد را بهبود ببخشد. توصیه‌هایی بسیار زیادی در علم پزشکی امروز برای گردش خون بهتر در بدن بیماران از طریق پزشکان صورت می‌گیرد.

مصرف سرکه و عدس نیز می‌تواند گزینه مناسبی برای این ‌موضوع باشد. زیرا سویق عدس میزان زیادی عنصر آهن در درون خود دارد که باعث جبران شدن بخش عمده‌ای از کمبود خون بدن خواهد بود. برای تولید گلبول‌های قرمز وجود آهن تاثیر بسیاری دارد و به‌ مرور زمان باعث افزایش یافتن اکسیژن‌رسانی خواهد شد.

در صورتی ‌که بدن انسان گردش خون مناسب‌تری داشته باشد، تولید گلبول‌های قرمز خون بیشتر خواهد شد. مصرف سویق عدس می‌تواند باعث افزایش تولید گلبول‌های قرمز گردد. بنابراین استفاده مداوم از آن باعث در امان نگه ‌داشتن بدن از کم ‌خونی خواهد بود.

ویژگی سویق عدس برای رحم بانوان

در کنار اینکه سویق عدس برای لاغری کاربرد خواهد داشت، طبق برخی از تحقیقات می‌توان گفت مصرف مداوم آن برای رحم بانوان ضروری و مهم است. بانوان در دوره‌های خاصی از زندگی خود دچار خون‌ریزی خواهد شد.

ویژگی سویق عدس برای رحم بانوان
ویژگی سویق عدس برای رحم بانوان

استفاده از عدس به‌ عنوان یک ماده پرخاصیت می‌تواند در این مواقع باعث التیام بخشیدن زخم‌های موجود در رحم گردد. به همین دلیل باعث به حداقل رسیدن خون‌ریزی‌های موجود در این ناحیه خواهد شد و اثربخشی بالایی در روند درمان آن‌ها خواهد گذاشت.

ویژگی سویق عدس برای چاقی

همان‌طور که سویق عدس برای لاغری کاربرد دارد، در برخی از مواقع می‌توانند برای اضافه ‌وزن و چاقی مؤثر واقع شود. زیرا استفاده این ماده مقوی در طول روز می‌تواند بر روی افزایش وزن نیز نقش داشته باشد.

عدس دارای طبع گرم و خشک می‌باشد و باعث افزایش یافتن میزان اشتهای افراد لاغر خواهد شد. اگر فردی در طول روز اشتهای کمی دارد، برای وزن گیری بیشتر می‌تواند از سویق عدس استفاده کند.

لازم است بدانید افرادی می‌توانند از این طریق نتیجه خوبی برای افزایش وزن بگیرند که در یک مدت ‌زمان مشخص ‌شده مصرف سویق عدس در برنامه‌های غذایی خود بگنجانند.

طبق این اصول ممکن است برخی از افراد تصور کنند با داشتن چاقی‌های افراطی و بسیار زیاد می‌توانند با مصرف سویق عدس کاهش وزن را تجربه کنند.

در برخی از مواقع ممکن است که برای رسیدن به کاهش وزن جزئی مصرف سویق عدس باعث کنترل اشتها در طول روز گردد، اما قطع به ‌یقین اثربخشی آن‌چنانی برای افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالای می‌باشند، نخواهد داشت.

پس بهتر است در مواقعی که دچار چاقی‌های افراطی هستید، از روش‌های معقول‌تری همچون جراحی‌های چاقی که تحت نظر دکتر سلیمی انجام می‌گیرد، بهترین نتیجه را کسب کنید.

ویژگی سویق عدس برای دیابت

دیده‌ شده که استفاده از سویق عدس برای کنترل کردن میزان قند خون افراد دیابتی کارساز و مفید می‌باشد. این ماده مغذی یک دارویی منحصر به‌ فرد است و می‌تواند قند خون را مدیریت کند و در آخر با متعادل‌سازی قند خون فشار خون افراد نیز کنترل می‌گردد.

بنابراین بهبودی دیابت یکی از خواص درمانی براثر مصرف سویق عدس می‌باشد.

به دلیل اینکه سوخت ‌و ساز بدن از طریق مصرف آن افزایش پیدا می‌کند، با بالا رفتن میزان متابولیسم میزان قند در بدن افراد نیز منظم خواهد شد و با بیماری دیابت مقابله خواهد کرد. البته برای درمان بیماری دیابت در ابتدا باید به کاهش وزن اصولی فکر کنیم.

ویژگی سویق عدس برای دیابت
ویژگی سویق عدس برای دیابت

اگر دچار شاخص توده بدنی بالای هستید، قطعا استفاده از جراحی چاقی که تحت نظر دکتر سلیمی انجام می‌گیرد، نتیجه لذت‌بخشی از درمان دیابت را برایش شما به دنبال خواهد داشت.

ویژگی سویق عدس در بارداری

بانوان باردار نیازمند دریافت پروتئین بسیاری می‌باشند. در عدس و سویق آن میزان زیادی پروتئین وجود دارد که حرف اول را خواهد زد. به‌ همین دلیل دریافت سویق عدس در این دوره کمک بسیار زیادی به بانوان باردار خواهد کرد.

استفاده از این ماده مقوی می‌تواند تمامی نیازهای بدن یک فرد باردار را برای دریافت انواع مواد معدنی و پروتئین‌ها تامین کند. همین موضوع باعث می‌شود تا پزشکان استفاده مداوم از آن را به بانوان باردار پیشنهاد دهند.

دلیل اصلی آن بهبود یافتن گردش خون در بدن افراد می باشد. مادران باردار برای کنترل فشار خون خود و تعادل داشتن در دوره‌ی بارداری می‌تواند به مصرف این ماده مغذی بپردازند.

ویژگی سویق عدس برای قاعدگی

به ‌غیر از اینکه سویق عدس برای لاغری شناخته‌ شده است ، کاربرد مؤثری برای منظم کردن دوران قاعدگی بانوان خواهد داشت. از دست دادن خون بسیار زیادی در این دوره باعث می‌شود تا بدن بانوان ضعیف گردد و در مقابل تعداد بسیار زیادی از بیماری‌ها ضعف نشان بدهد. برای تقویت بدن و جبران کردن کم‌ خونی موجود در این دوره بهتر است مصرف سرکه و عدس بپردازید.

طبع عدس گرم و خشک است و باعث می‌شود دردهای ناشی در دوره قاعدگی قابل ‌تحمل تر شود. مصرف سویق به‌ عنوان یک ماده مغذی در این دوره بسیار توصیه می‌شود.

ویژگی سویق عدس برای قاعدگی
ویژگی سویق عدس برای قاعدگی

ویژگی سویق عدس برای کودکان

مواد مغذی مفیدی که در درون سویق عدس وجود دارد، برای تامین کردن پروتئین و کلسیم بدن کودکان اهمیت بالایی خواهد داشت. بهبود یافتن گلبول‌های قرمز خون و بهبود یافتن گردش خون در بدن کودکان از طریق مصرف سویق عدس اتفاق می‌افتد.

بنابراین آهن موجود در بدن کودکان تامین خواهد شد و میزان قدرت کودکان از طریق مصرف سویق عدس افزایش پیدا می‌کند و رشد بی ‌اندازه کودکان را در بر خواهد داشت. به‌ همین دلیل است که می‌توان از این ماده‌ی مؤثر و مفید استفاده داشت.

ویژگی سویق عدس برای کودکان
ویژگی سویق عدس برای کودکان

ویژگی سویق عدس برای مو

فواید بسیار زیادی درپی مصرف سویق عدس وجود دارد. یکی از مهم‌ترین موارد سویق استفاده از سویق عدس برای لاغری است. اما برخی از افراد با مشکلات رویش مو مواجهه هستند.

برای ترمیم و تقویت موها مصرف سویق عدس بسیار کارساز می‌باشند. علی‌الخصوص افرادی که دچار کچلی، کم‌مویی، ریزش مو هستند، با استفاده از سویق عدس در دوره‌های خاص می‌تواند برای ترمیم موهای از دست ‌رفته خود کاری انجام بدهند.

با ارائه این نکات دریافتید که سویق عدس نه ‌تنها برای لاغری بلکه ممکن است خواص مختلف دیگری برای بدن به‌ همراه داشته باشد. هر چند که گفته می‌شود سویق عدس برای لاغری مفید است، اما نمی‌توان آن را به ‌عنوان راهکاری اصولی برای رسیدن به وزن ایده‌آل دانست.

علی‌الخصوص با داشتن چاقی‌های افراطی و شاخص توده بدنی بالا، استفاده از سویق عدس راهکار امنی برای کاهش وزن نیست.

ویژگی سویق عدس برای مو
ویژگی سویق عدس برای مو

این افراد با داشتن اضافه ‌وزن های افراطی بهتر است از روش‌های معقو‌لتری همچون جراحی‌های چاقی تحت نظر دکتر سلیمی انجام می‌گیرد، به نتیجه دلخواه خود از کاهش وزن برسند. جراحی‌های چاقی بدون بازگشت می‌تواند بهترین نتیجه ممکن را برای افراد در برداشته باشد.

سویق چیست؟

حال که اطلاعات کاملی در رابطه با سویق عدس برای لاغری کسب کردید، شاید لازم باشد بدانید سویق چیست. خواهیم گفت دانه‌های خوراکی مختلفی از طریق حبوبات و غلات متعدد تهیه می‌گردند که در طب سنتی آن‌ها را با نام سویق می‌شناسیم.

از غلات مختلف و حبوباتی همچون عدس، نخود، لوبیا، جو، گندم، برنج و هسته میوه‌ها امکان درست کردن سویق وجود دارد. حتی در برخی از شرایط دیده‌ شده است از میوه‌ها و تره‌بار های مختلفی همچون کنار، سیب، کدو تنبل، سنجد و دیگر موارد سویق تهیه کرده‌اند تا بتواند خواص مفید آن بهره‌مند شد.

اصلی‌ترین ماهیت سویق این است که به‌ صورت آسیاب و آرد شده مورد استفاده قرار می‌گیرد و بعد از آن با کمی تفت می‌توان مزایای آن را دوچندان کرد.

عقیده طب سنتی این است، هنگامی‌ که کمی حرارت بر اثر تفت دادن انواع سویق به آرد حاصل ‌شده از آن داده می‌شود، انرژی‌های موجود در درون آن آزاد می‌گردد و می‌تواند با آزادسازی مواد مغذی انرژی بسیاری را به بدن انتقال بدهد.

هنگامی ‌که به فهم دقیق سویق برسید درک می‌کنید که استفاده از این خوراکی چندان عجیب ‌و غریب نیست، فقط تمامی حبوبات و مواد خوراکی روزمره به‌ صورت آرد تفت ‌داده می‌شوند و با برخی از مواد خوراکی مقوی دیگر تشکیل می‌شوند که هر کدام از آن‌ها خاصیت متعددی را برای بدن خواهند داشت و میزان زیادی از انرژی را به بدن انتقال می‌دهد.

برای‌ اینکه تعریف واضحتری برای سویق عدس داشته ‌باشیم، باید بگوییم سویق همان آرد عدس است که به تشخیص که می‌تواند مزایای بیشتری از عدس را به بدن برساند.

شناخت تفاوت سویق و قاووت

در پیرو این ‌که مصرف سویق ها مخاطبان بسیار خود را دارد، ممکن است برخی از افراد سویق را با قوت و یا قاووت به ‌عنوان یک ماده‌ی مغذی دیگر اشتباه بگیرند. مهم‌ترین مسئله که به‌ عنوان تفاوت اصلی آن در نظر گرفته می‌شود این است که برای تهیه و درست کردن قاووت هیچ نیازی به تفت دادن وجود ندارد.

در صورتی‌ که مصرف اصلی سویق عدس برای لاغری این است که باید حتما بعد از این ‌که عدس دست به آرد تبدیل شد، آن را تفت داد. پس از این طریق می‌توان نتیجه گرفت که چه تفاوت‌هایی بین مصرف این ۲ ماده مغذی وجود دارد.

شناخت تفاوت سویق و قاووت
شناخت تفاوت سویق و قاووت

طرز تهیه سویق عدس

شاید حال که اطلاعاتی در رابطه با مصرف سویق عدس برای لاغری کسب کرده‌اید شما نیز مشتاق باشید تا این ماده مفید را به ‌صورت خانگی در منزل تهیه کنید و از آن استفاده داشته باشید. هیچ پیچیدگی خاصی برای تهیه این ماده خوراکی مفید وجود ندارد. دو روش اصلی و مفید برای تهیه آن وجود دارد که شما بنا بر سلیقه خود می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.

 • روش اول: در روش اول در ابتدا باید دانه‌های عدس به ‌صورت آرد تبدیل شود. سپس با تفت دادن آن در ماهیتابه می‌توان از آن استفاده کرد.
 • روش دوم: روش بعدی در ابتدا دانه‌های عدس به ‌صورت سالم تفت داده می‌شوند، سپس بعد از هفته کامل می‌توان آن‌ها را آسیاب کرد.

نکته مهم دیگر این است که بدانید در کنار مصرف سویق عدس، می‌توان از سویق دانه‌های سبوس‌دار همچون جو و گندم استفاده داشت. برای استفاده از این موارد در ابتدا باید جو و گندم را به‌ صورت آرد تبدیل کنید.

سپس آن‌ها را به ‌صورت جداگانه تفت دهید. بعد از آن می‌توانید این مواد را به سویق عدس اضافه کنید. به دلیل اینکه دانه ‌های عدس به حرارت کمتری نیاز دارند و سریع‌تر از حد ممکن در برابر گرما می‌سوزند، پس در صورتی‌ که قصد تهیه سویق عدس بدهید، بهتر است به این نکات دقت داشته باشید.

خواص عمومی سویق

طبق این مطلب دریافتید که سویق به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین خوراکی‌های سنتی می‌باشد که در شرایط مختلف تولید خواهد شد. سویق عدس که مواد مغذی درون آن بسیار بیشتر از دیگر سفید سویق ها می‌باشد، از ویتامین خاصی برخوردار است و به دلیل داشتن شرایط ویژه برای موارد خاص مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

خواص عمومی سویق
خواص عمومی سویق
اما برای این ‌که بتوانید خواص عمومی سویق عدس برای لاغری را افزایش بدهید تا بتوان تا بتوان از آن افزایش بدهید می‌توانید از موارد زیر نیز استفاده داشته باشید.
 • به عدس سویق روغن زیتون اضافه کنید تا مصرف آن باعث زیبایی پوست گردد.
 • برای قوی‌تر شدن سویق عدس به آن شیر، عسل و یا خرما اضافه کنید.
 • مصرف سویق عدس یک هضم ‌کننده عالی بعد از خوردن غذاهای چربی مثل کله ‌پاچه می‌باشد.
 • سویق عدس چاق‌ کننده و استخوان ساز نیز است.
 • برای درمان دیابت مصرف سویق عدس مؤثر و مفید است.
 • برای کودکان مصرف سویق عدس یک خوراکی قوی می‌باشد.
 • برای ضعف در عضلات پا مصرف سویق عدس کمک ‌کننده است.
 • برای فوتبالیست‌ ها مصرف سویق بسیار مؤثر است.
 • برای شکستگی استخوان و پوکی استخوان استفاده از صدیقه عدس مفید است.

بسیار شایع شده ‌است که مصرف مداوم سویق عدس می‌تواند کمک بسیار مؤثری به افرادی که دارای اضافه ‌وزن و چاقی می‌باشند، داشته باشد.

درست است که در برخی از مواقع مصرف سویق می‌تواند باعث کنترل اشتها گردد و افراد را از مصرف مواد غذایی متعدد در طول روز و در امان نگه می‌دارد، اما برای افرادی که دچار چاقی‌های مفرط هستند و شاخص توده بدنی بالایی دارند، قطعا مصرف مداوم سویق عدس کاربردی نیست.

پس بهتر است از روش‌های تخصصی‌تری که تحت نظر دکتر سلیمی به ‌عنوان یک جراح موفق انجام می‌گیرد، به نتیجه دلخواه از کاهش وزن برسید.

سویق کامل چیست؟

شاید در رابطه با مصرف انواع سویق بسیار کنجکاو باشید. در کنار این ‌که استفاده از سویق عدس برای لاغری مفید می‌باشد، می‌توانید از دیگر سرویس‌های مختلف استفاده کنید.

در کل ترکیب کردن چندین نوع سویق مختلف با یکدیگر با نام سویق کامل شناخته خواهد شد. برخی از افراد درصددند تا بتوانند میزان مقوی بودن سویق مدنظر را افزایش بدهند.

این کار با ترکیب کردن سویق جو، سویق گندم، سویق عدس، سویق سنجد، سویق گندم در کنار یکدیگر امکان‌پذیر می‌باشد. البته مهم‌ترین نوع سویق، سویق عدس است.

خواص مربوط به آن به نسبت دیگر سرویس‌ها دوچندان می باشد. اگرتمامی این سویق ها در کنار یکدیگر مورد استفاده قرار بگیرند، به ‌عنوان یک سویق کامل می‌توانند نقش بیشتری بر روی سیر نگه‌ داشتن افراد در طول روز داشته باشد و کمک می‌کند میزان میل افراد به مواد غذایی در طول روز کمتر گردد.

تمامی مواد مغذی که در درون این سویق نهفته می ‌باشد کمک می‌کند تا سیستم ایمنی بدن افراد تقویت گردد.

البته بهتر است که حتما تهیه و تفت سویق در ظروف سنگی و مسی انجام بگیرد. این کار می‌تواند خواص مربوط به آن را دو چندان کند. طبق گفته طب سنتی تفت دادن این آردها در ظروف آهنی جایز نمی‌باشد.

شناخت سویق به‌ عنوان دارو

تصور برخی از افراد برای رسیدن به کاهش وزن و لاغری این است که با مصرف سویق عدس در طول روز دیگر نیازی به استفاده از وعده‌های روزمره خود ندارند. این تصور غلط می‌باشد. زیرا سویق عدس به‌ عنوان دارو شناخته می‌شود و به ‌عنوان غذا نمی‌توان برای تمامی وعده‌های روزمره از آن استفاده کرد.

پس در صورت مصرف مداوم آن ممکن است مشکلاتی برای بدن اتفاق بیفتد. درست است که ویتامین‌ها و مواد مغذی مختلفی در درون سویق عدس برای وجود دارد،

شناخت سویق به‌ عنوان دارو
شناخت سویق به‌ عنوان دارو

اما همچنان بدن نیاز به دریافت مواد مغذی دیگر برای تقویت خواهد داشت و بیشتر تمرکز و تاکید برای استفاده از سویق عدس برای تقویت می‌باشد. به‌ همین دلیل برای کودکان در سنین رشد استفاده مداوم آن کارساز و مفید است.

بانوان باردار برای وزن گیری جنین خود می‌توانند در ۳ ماه آخر بارداری به مصرف سویق بپردازند

همین‌طور بانوان باردار برای وزن گیری جنین خود می‌توانند در ۳ ماه آخر بارداری به مصرف سویق بپردازند. درست است که مصرف سویق عدس برای لاغری شناخته می‌شود، اما مزایای دیگری در کنار آن وجود دارد که حتما که بهتر است از آن بهره‌مند شوید. هرچند که توصیه می‌کنیم به‌ صورت کنترل‌ شده به مصرف سویق عدس بپردازید و زیاده‌روی نکنید.

زیرا در صورت زیاده‌روی ممکن است مشکلات مختلف دیگری در بدن شما اتفاق بیفتد. اگر از دو نوع سویق جو و گندم گذر کنیم، دیگر سویق های متعدد به ‌عنوان وعده‌های غذایی شناخته نمی‌شوند و فقط می‌توان از خواص دارویی آن‌ها بهره‌مند شد.

ممکن است برخی از افراد به تصور این ‌که سویق عدس برای لاغری مفید است، تمام وعده‌های روزمره خود را با آن سپری کنند. در صورتی ‌که مصرف سویق آن‌چنان نمی‌تواند در حیطه کاهش وزن مؤثر واقع شود، بلکه فقط برای کاهش وزن‌های جزئی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر شما نیز دچار اضافه ‌وزن افراطی و شاخص توده بدنی بالای هستید، بهتر است از جراحی‌های چاقی که تحت نظر دکتر سلیمی انجام می‌گیرد به بهترین نتیجه از تعادل وزن برسید.

شناخت بیشتر سویق کودک

تعداد بسیار زیادی از افراد نگران رشد کودک خود هستند. در سنین کودکی برای رشد بهتر کودک خود می‌توانید از سویق عدس نیز استفاده داشته باشید. البته ترکیبی از سویق عدس، سویق برنج و سویق گندم و سویق جو و دیگر موارد کمک خواهد کرد تا بدن کودک شما به رشد نسبی برسد.

برای اینکه مصرف سویق کمی برای کودکان خوشایندتر شود و علاقه‌مند به استفاده آن در طول روز باشند، می‌توانید با کمی شیر و شکر آن را ترکیب کنید. این کار نه ‌تنها می ‌تواند برای تقویت رشد کودکان شما مؤثر باشد، بلکه برای حفظ سلامتی و نیز تاثیرگذار می‌باشد.

در صورتی ‌که سویق را با شیر ترکیب کنید، در دوران کودکی می‌تواند از آن به ‌عنوان جایگزین خود برای شیرخشک و سایر لاک استفاده داشته باشید. به دلیل این ‌که ارزش غذایی و سویق عدس در کنار شیر بسیار بالا خواهد رفت.

البته مصرف بی‌اندازه سویق عدس به دلیل فواید آن برای کودکان کارساز نیست، بلکه در استفاده بسیار ممکن است برای اغلب استفاده از سویق برای کودکانی که دچار لاغری مفرط هستند، کاربرد خواهد داشت و بیشتر پیشنهاد می‌شود برای این افراد از سویق گندم و جو استفاده داشت.

اگر برای کودک خود این خوراکی را با شیر، عسل، خرما ترکیب کنید قطعا نتیجه بهتری از افزایش وزن او می گیرید.

شناخت بیشتر سویق کودک
شناخت بیشتر سویق کودک

چه روشی اصولی به‌ جز مصرف سویق برای لاغری کاربرد دارد؟

هنگامی ‌که اطلاعات کافی در رابطه با ویژگی‌های سویق عدس برای لاغری کسب می‌کنید، می‌توانید دریابید که مصرف سویق عدس به ‌تنهایی مؤثر نیست و نمی‌تواند اثر بخشی بالایی برای افرادی که دچار چاقی مفرط می‌باشند، داشته باشد.

برای اینکه افراد شناخت دقیقی در رابطه با اندام خود و میزان اضافه ‌وزن موجود بدن خود داشته باشند، معیار مشخص‌ شده با نام شاخص توده بدنی وجود دارد.

این شاخص با علامت اختصاری بی‌ام‌آی شناخته می‌شود که از طریق تشخیص درست آن می‌توان برای کنترل وزن افراد با وزن‌های مختلف کار درستی انجام داد. مدت ‌زمان بسیاری است که استفاده از شاخص توده بدنی کمک می‌کند تا افراد کاندید برای استفاده از عمل‌های جراحی را بهتر بشناسیم.

هنگامی‌ که فرمول مربوطه برای شناخت شاخص توده بدنی محاسبه می‌گردد، می‌توان تشخیص داد که چه فردی نیازمند استفاده از روش‌های نوین برای رسیدن به تعادل وزن می‌باشد.

جراحان با یافتن و محاسبه شاخص توده بدنی بیمار برای تشخیص خواهند داد که استفاده از کدام جراحی می‌تواند نتیجه خوبی برای رسیدن به تعادل وزن را در بر داشته باشد.

جزئیات مربوط به شاخص توده بدنی

مهم‌ترین چیزی که از طریق شاخص توده بدنی دریافت می‌گردد، محاسبه توده ‌های چربی در بدن افراد می‌باشد. سه عامل مؤثر همچون قد، وزن و جنسیت می‌تواند در عدد تعیین‌ شده شاخص توده بدنی مؤثر واقع شود.

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین جراح در راستای رسیدن به کاهش وزن برای بیماران خود در نظر خواهد گرفت، کمک گرفتن از شاخص توده بدنی می‌باشد.

کسب اطلاعات دقیق در رابطه با عدد شاخص توده بدنی افراد این امکان را فراهم می‌کند تا بتوان تشخیص داد چه فردی کاندید مناسبی برای استفاده از عمل‌های جراحی چاقی می‌باشد. زیرا دسته‌بندی انواع کلاس چاقی از طریق این شاخص تعیین خواهد شد.

حال که در رابطه با ویژگی‌های منحصر به ‌فرد سویق عدس برای لاغری اطلاعاتی کسب کردید، حتما می‌دانید که مصرف مداوم این ماده نمی‌تواند برای افرادی که شاخص توده بدنی بالایی دارند کارساز و مفید باشد تا از این طریق به وزن ایده‌آل خود برسند.

به دلیل انبوه چربی موجود در بدن افرادی که شاخص توده بدنی بالایی دارند، بهتر است روش‌های حرفه‌ای‌تری همچون جراحی‌های چاقی که تحت نظر دکتر سلیمی انجام می‌گیرد را امتحان کنید.

بررسی دقیق کلاس ‌بندی های شاخص توده بدنی

با بررسی دقیق شاخص توده بدنی خواهید دانست هر چه که میزان عدد تعیین‌ شده برای بی ام ای پائین باشد، نشان‌دهنده شرایط جسمانی ضعیف‌تر فرد می‌باشد.

یعنی فرد در محدوده وزنی نرمال قرار ندارد و دچار کاهش وزن بسیار می‌باشد. به‌ همین منوال در صورت مشاهده عدد شاخص توده بدنی بسیار بالا می‌توان درک کرد که افراد از سلامت از وزن سلامت خود بسیار به‌ دور هستند و دچار اضافه ‌وزن شده‌اند.

با استفاده از شاخص توده بدنی طبقه‌بندی‌های دقیقی برای چاقی لاغری و یا سلامت افراد تعیین می‌گردد که فرد می‌تواند با شناخت شرایط جسمانی خود هرچه سریع‌تر از اقدامات درمانی برای رسیدن به محدوده سالم استفاده داشته باشد.

از طرفی دیگر در صورتی ‌که با شناخت شاخص توده بدنی میزان اضافه‌ وزن ها تعیین شود، می‌توان از روش‌های معقول و استانداردی برای سالم‌سازی برای سلامت افراد پیدا استفاده کرد.

در کل با بررسی شاخص توده بدنی 3 کلاس‌بندی زیر را مشاهده خواهیم کرد.

 • چاقی کم‌خطر یا درجه ۱: برای افراد با شاخص توده بدنی ۳۰ تا ۳۴٫۹ می‌باشد.
 • چاقی متوسط یا درجه ۲ و: برای افراد با شاخص توده بدنی ۳۵ تا ۳۹٫۹ می‌باشد.
 • چاقی پرخطر یا درجه ۳: برای افراد با شاخص توده بدنی بیش‌از ۴۰ می‌باشد.

طبق شناخت و دسته ‌بندی مربوط به شاخص توده بدنی، اگر افرادی دچار شاخص توده بدنی ۳۵ هستند، اما وجود بیماری‌های مختلف دیگری همچون فشار خون بالا، دیابت، مشکلات قلبی مشاهده می‌شود، بهتر است هرچه سریع‌تر اقدامات لازم را برای درمان و رسیدن به وزن ایده‌آل انجام بدهند.

این افراد ملزم به استفاده از روش جراحی چاقی به تشخیص دکتر سلیمی می‌باشند. با توجه به شرایط موجود آن‌ها دکتر سلیمی به عنوان بهترین جهت را تشخیص خواهد داد که کدام یک از روش‌های جراحی چاقی می‌تواند نتیجه‌ای بهتر برای این افراد در بر داشته باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله محاسبه شاخص توده بدنی و محاسبه bmi بر اساس سن را مطالعه کنید.

در کل با بررسی شاخص توده بدنی 3 کلاس‌بندی زیر را مشاهده خواهیم کرد.
در کل با بررسی شاخص توده بدنی 3 کلاس‌بندی زیر را مشاهده خواهیم کرد.

عمل‌های جراحی برای شاخص توده بدنی کمتر از ۳۰

استفاده مداوم سویق عدس برای لاغری نمی‌تواند تاثیر آن‌چنانی به ‌همراه داشته باشد. درست است که قطعا فواید و مزایای مصرف این ماده مغذی بسیار است ،اما اثربخشی جراحی چاقی بر روی ثبات وزن بسیار بیشتر می‌باشد.

راهکار نوین و جدید پزشکی که توانسته ‌است آرزوی دیرینه افراد برای رسیدن به تناسب اندام را به‌حقیقت برساند، جراحی ‌های چاقی است که تحت نظر دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین جراح انجام می‌گیرد. استفاده از این جراحی  با به حداقل رساندن هر گونه خطر برای افراد می‌توانند آن‌ها را به نتایج دلخواه برساند.

به دلیل کم تهاجمی بودن استفاده از این جراحی‌ها بسیار ایمن می‌باشد. البته لازم است بگوییم هر فردی بنا به دلایل شخصی خود نمی‌تواند از عمل‌های جراحی استفاده داشته باشد.

زیرا در صورت پایین بودن شاخص توده بدنی کاندید مناسبی برای انجام این نوع عمل‌ها نیست و امکان دارد انجام این عمل با ریسک بسیار زیادی برای صورت بگیرد.

به دلیل اینکه دکتر سلیمی در حیطه انجام جراحی‌های چاقی مهارت بسیار بالایی دارد، به‌ هیچ‌ عنوان جان بیمار خود را به خطر نخواهد انداخت. اگر تشخیص داده شود فردی مناسب برای استفاده از جراحی چاقی می باشید، پروسه انجام جراحی برای شما سپری خواهد شد.

عمل جراحی برای شاخص توده بدنی ۳۰ تا ۳۵

افرادی که چاقی آن‌ها در کلاس شاخص توده بدنی ۳۰ تا ۳۵ میباشد و دچار چاقی‌های افراطی نیستند. اما در صورتی‌ که برای انجام این عمل‌ها اصرار دارند، می‌توانند از تشخیص پزشکان جراح استفاده داشته باشند.

قطعاً این افراد به دلیل کم بودن میزان چربی‌های موجود در بدن خود باید بعد از عمل مراقبت‌های بسیاری را در پیش بگیرد. در برخی از مواقع استثنا امکان دارد این افراد نیز از جراحی ‌های چاقی بهره ‌مند شوند. در غیر این صورت ممکن است روش ‌های معقول دیگری برای این افراد پیشنهاد شود.

عمل جراحی برای شاخص توده بدنی ۳۵ تا ۴۰

در صورتی‌ که نمودار شاخص توده بدنی عدد ۳۵ تا ۴۰ را برای شرایط موجود افراد در نظر بگیرد و این افراد در کنار داشتن این شاخص توده بدنی به مشکلات و بیماری‌های مختلفی همچون دیابت نوع ۲، کبد چرب غیرالکلی، اوپن خواب، بیماری‌های قلبی، اختلالات دستگاه گوارش و دیگر موارد این‌چنین دچار باشند، قطعا کاندید مناسبی برای استفاده از جراحی چاقی می‌باشند.

تمامی بیماری‌های ذکر شده ارتباط مستقیمی با بروز اضافه ‌وزن ها خواهند داشت و برای سلامت جسمانی بیمار بهتر است هرچه سریع‌تر از اقدامات درمانی برای رسیدن به وزن ایده‌آل استفاده شود.

بنابراین تحت نظر دکتر سلیمی در صورت بالا بودن شاخص توده بدنی و همین‌ طور وجود هرکدام از این بیماری‌ها می‌توانید از شرایط جراحی چاقی بهره‌مند شوید.

عمل جراحی برای شاخص توده بدنی ۴۰ به بالا

طبیعی است که افراد با داشتن شاخص توده بدنی بالای ۴۰ مستعد استفاده از عمل‌های جراحی چاقی می‌باشد. این افراد به دلیل بالا بودن شاخص توده بدنی باید هرچه سریع‌تر از اقدامات درمانی استفاده کنند. اما این‌ که کدام یک از جراحی ‌های چاقی برای بدن این افراد مناسب است با تشخیص دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین جراح انجام خواهد گرفت.

عمل جراحی برای شاخص توده بدنی ۴۰ به بالا
عمل جراحی برای شاخص توده بدنی ۴۰ به بالا

با این مسائل دریافتیم درست است که استفاده از سویق عدس برای لاغری در برخی از مواقع کارساز و مفید است، اما در هر صورت برای افراد با چاقی‌های مفرط با شاخص توده بدنی بالا اثربخشی بالایی ندارد. این افراد بهتر است از جراحی‌های چاقی استفاده داشته باشند.

استفاده از جراحی چاقی برای کاهش وزن چه اهمیتی دارد؟

درست است که دریافتیم مصرف مداوم سویق عدس برای لاغری کارساز و مفید است و با بالا بردن سوخت ‌و ساز بدن می‌تواند به کاهش وزن افراد در برخی از مواقع کمک کند، اما مصرف سویق عدس به ‌تنهایی قادر نیست برای افرادی که دچار شاخص توده بدنی بالای می‌باشند، اثربخش باشد. شخصی که درگیر چاقی‌های مفرط است قطعا راه‌حل‌های مختلفی را برای رسیدن به کاهش وزن امتحان کرده ‌است.

تمامی افراد بعد از شکست دیگر رغبتی به استفاده از روش‌های مختلف نخواهد داشت. تنها راه‌حلی که می‌تواند این افراد را به اهداف کاهش وزن برساند، استفاده از جراحی‌های چاقی است.

زیرا این فرد با استفاده از رژیم‌های غذایی خاص نمی‌تواند به کاهش وزن برسد. تکنولوژی پزشکی استفاده از جراحی چاقی را برای این دسته از افراد کارساز و مفید می‌داند.

زیرا در تمامی دنیا جراحی چاقی به‌ عنوان یک روش تایید شده شناخته می‌شوند. برای اینکه نتیجه بهتری از این جراحی‌ها دریافت کنید، در کشور ما ایران جراحی چاقی تحت نظر دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین پزشک حاذق انجام خواهد گرفت.

استفاده از عملکرد بهترین پزشک برای جراحی چاقی

در حال حاضر بهترین و شایسته ‌ترین جراحی‌های چاقی در کشور ما ایران برای افرادی که شاخص توده بدنی بالایی دارند، تحت نظر دکتر سلیمی انجام خواهد گرفت.

این پزشک با سطح علمی بسیار بالا در حیطه شناخت انواع چاقی‌ها و جراحی‌های چاقی این امکان را برای افراد فراهم خواهد ساخت تا به بهترین نحو ممکن از روش‌های معقول برای سلامت جان آن‌ها و رسیدن به وزن ایده‌آل استفاده داشته باشد.

دکتر سلیمی تضمین می‌کند  جراحی‌های چاقی همچون عمل اسلیو و بای‌پس معده در یک بازه زمانی بسیار کم می‌توانند کمک مؤثر و مفیدی به کاهش وزن افراد داشته باشند.

استفاده از عملکرد بهترین پزشک برای جراحی چاقی
استفاده از عملکرد بهترین پزشک برای جراحی چاقی

به دلیل بالا بودن شاخص توده بدنی این افراد به‌ هیچ‌ عنوان از طریق عملکردهای طبیعی همچون رژیم‌های غذایی و ورزش قادر به کاهش وزن نیز نیستند. درست است که مصرف سویق عدس برای لاغری پرفایده شمرده می‌شود، اما همچنان این افراد با داشتن شاخص توده بدنی باید از جراحی‌های چاقی بهره‌مند شود.

افرادی که فقط چندین کیلویی مختصر دارای اضافه‌ وزن می‌باشند، شاید بتوانند با روش‌هایی همچون مصرف سویق عدس برای لاغری نتیجه مثبت و مؤثری بگیرند. اما افرادی که شاخص توده بدنی آن‌ها بسیار بالاست، به تشخیص دکتر سلیمی حتما باید در حتما باید از روش‌های جراحی به نتیجه دلخواه خود از کاهش وزن برسند.

کدام جراحی برای افراد با شاخص توده بدنی بالا مناسب است؟

زیر شاخه‌های مختلفی در حیطه جراحی چاقی وجود دارد و فقط منحصر به یک جراحی نخواهند شد. از نظر دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین جراح استفاده از روش‌های اسلیو معده و بای ‌پس معده برای اغلب افراد کارساز و مفید است.

به دلیل اینکه ویژگی‌ها و مزایای آن‌ها به نسبت دیگر جراحی‌ها بسیار بیشتر می‌باشد، اغلب افراد از استفاده این دو نوع عمل استقبال می کنند. نتیجه‌ای که بعد از انجام این دو عمل بر روی بدن افراد اتفاق می‌افتد، بسیار حیرت‌آور می‌باشد.

به دلیل اینکه بدون این ‌که فرد احساس گرسنگی بسیاری در طول روز تجربه کند و می‌تواند در بازه زمانی مشخص‌ شده ای به کاهش وزن برسد. افرادی که تحت درمان این نوع جراحی قرار گرفتند، بعد از مدتی به‌ صورت طبیعی توانسته به کاهش وزن ایده‌آل برسند.

از همه مهم‌تر این است که کمک گرفتن از این نوع جراحی‌ها غیر قابل ‌بازگشت است و با خیالی آسوده می‌توانید ادامه‌ی زندگی خود را غیر قابل ‌بازگشت است و دیگر نیازی به نگرانی بازگشت اضافه ‌وزن و چربی‌ها نیست.

همه ما می‌دانیم که چاقی و بیماری‌های مرتبط با آنچه عوارض نگران‌ کننده‌ای را برای بدن در بر خواهد داشت. حال با استفاده از این نوع جراحی‌ها می‌توان عوارض موجود این بیماری ‌ها را از بدن حذف کرد.

استفاده از عمل بای‌ پس معده

بای ‌پس معده یکی از انواع جراحی‌های چاقی است که برای افراد با شاخص توده بدنی بالا پیشنهاد می‌شود. عملکرد استفاده از آن بدین ‌صورت است که کمک می‌کنند میزان جذب مواد و دریافت آن‌ها در طول روزمره به حداقل برسد.

پیشنهاد دکتر سلیمی به دلیل داشتن مهارت کافی در حیطه انجام این جراحی این است که افراد با عادت ریزه ‌خواری بهتر است از عمل بای ‌پس معده استفاده داشته باشند.

استفاده از عمل بای‌ پس معده
استفاده از عمل بای‌ پس معده

زیرا این انجام این عمل باعث می‌شود کنترل خوبی بر روی ریزه ‌خواری های خود در طول روز داشته باشند. هدف اصلی انجام این عمل کاهش دادن حجم معده است و همین دلیل باعث می‌شود گرسنگی هایی که در زندگی قبلی افراد به‌ صورت مداوم تکرار می‌شد، دیگر اتفاق نیفتد.

بنابراین افراد کمتر به سراغ ریزه‌خواری در طول روز خواهند رفت. هر کدام از جراحی‌های مختلف چاقی براساس شرایط موجود بدن بیمار تجویز خواهند شد.

در صورتی که از دکتر سلیمی کمک بخواهی تشخیص خواهد داد بر اساس شاخص توده بدنی شما و همین ‌طور ویژگی‌های منحصر به ‌فرد بیمار تشخیص خواهد داد که کدام یک از روش‌های جراحی کارسازتر است.

استفاده از عمل اسلیو معده

به تشخیص دکتر سلیم افرادی که دچار حجیم خواری در طول روز می‌باشند، می‌توانند از فواید عمل اسلیو معده بهره‌مند شوند.

دلیل اصلی این‌که برای افراد حجیم خوار استفاده از عمل اسلیو پیشنهاد می‌شود این است که میزان زیادی از حجم معده بر اثر انجام این عمل از بدن حذف خواهد شد. بخش اصلی معده که وظیفه ترشح هورمون گرسنگی را برعهده دارد، در این عمل حذف می‌گردد.

بنابراین احساس گرسنگی در طول روز کمتر از حد ممکن به مغز خواهد رسید. انجام این عمل برای افرادی که در طول روزمره و حجیم خواری می‌پردازند کمک می‌کند تا دیگر دستور گرسنگی به ان تا دیگر در احساس گرسنگی مداوم نداشته باشند. البته برای انجام این عمل حتما باید از یک پزشک حاذق کمک بگیرید.

تصور برخی از افراد بر این است که با مصرف مداوم سویق عدس برای لاغری می‌توانند به نتیجه دلخواه برسند. اما قطعا مصرف سویق به‌ عنوان یک مکمل غذایی است و نمی‌توان به‌ عنوان روش درمانی از آن برای رسیدن به کاهش وزن استفاده داشت.

استفاده از عمل اسلیو معده
استفاده از عمل اسلیو معده

اگر شما نیز مشتاق رسیدن به وزن ایده‌آل خود هستید و از شاخص توده بدنی بالایی برخوردار می‌باشید، بهتر است اما با دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین جراح مشورت کنید.

سخن پایانی

در این مطلب به بررسی فواید و مزایای سویق عدس برای لاغری پرداختیم. این ماده مؤثر و مفید برای درمان بسیاری از بیماری‌ها از نظر طب سنتی پیشنهاد می‌شود و به دلیل بالا بودن مواد مغذی که در درون آن وجود دارد می‌تواند اثر بخشی بالایی بر روی فعالیت اندام‌های مختلف بدن داشته باشد.

سویق از هر حبوبات دیگری تهیه می‌گردد. البته به دلیل این‌ که عدس به ‌عنوان یک ماده دارویی و مفید می‌باشد، مصرف سویق آن به‌  مراتب اثربخشی بیشتری به نسبت سویق های دیگر خواهد داشت.

تصور برخی از افراد بر این است که استفاده از سویق عدس می‌تواند کمک مؤثری به کاهش وزن داشته باشد. زیرا در خواص اصلی سویق خواندیم که یکی از ویژگی‌های اصلی آن کاهش وزن می‌باشد.

درست است که این ‌موضوع به اثبات رسیده که مصرف سویق می‌تواند برای لاغری افراد مؤثر واقع شود و آن‌افرادها را در بازه زمانی طولانی ‌مدت سیر نگه دارد،

اما افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی می‌باشند، به دلیل این‌که چربی‌های بسیاری در بدن آن‌ها پدید آمده ‌است، قطعا از روش‌های طبیعی همچون مصرف سویق نمی‌توانند به نتیجه دلخواه کاهش وزن خود برسند.

این افراد باید از روش‌های استانداردی که به تأیید جهانی رسیده ‌است، برای کاهش وزن خود اقدام داشته باشند.

امید آن است که با استفاده از این مطلب توانسته باشید درک متقابلی در رابطه با استفاده از جراحی‌های چاقی و نحوه انجام آن داشته باشید تا هرچه سریع‌تر از مضرات اضافه ‌وزن و چاقی رهایی یابید. برای این منظور می‌توانید برای تخصص‌های دکتر سلیمی به ‌عنوان یک جراح حاذق حساب باز کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید