سویق برنج برای لاغری

اکنون در این مقاله می‌خواهیم موضوع سویق برنج برای لاغری را مورد بررسی قرار دهیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

در جهان امروز افراد زیادی درگیر مسئله چاقی و اضافه‌ وزن خود می‌باشند

در جهان امروز افراد زیادی درگیر مسئله چاقی و اضافه‌ وزن خود می‌باشند به‌ طوری‌ که به‌ دنبال روش‌های گوناگونی بوده و همه راهکارها را در جهت کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرند و از خوراکی‌های کم‌ کالری، مواد غذایی چربی سوز، انواع گوناگون ورزش‌ها و رژیم‌های غذایی مخصوص لاغری و در شرایط حادتر از روش‌های جراحی برای کاهش وزن اضافی خود استفاده می‌نمایند

در همین جهت برای افرادی که به‌ دنبال لاغری می‌باشند در ادامه به بررسی موضوعی خواهیم پرداخت که برای لاغری مفید بوده و از خواص بسیار زیادی برخوردار می‌باشد.

توصیه می کنیم، سویق عدس برای لاغری ر مشاهده کنید.

در جهان امروز افراد زیادی درگیر مسئله چاقی و اضافه‌ وزن خود می‌باشند
در جهان امروز افراد زیادی درگیر مسئله چاقی و اضافه‌ وزن خود می‌باشند

در واقع می‌توان به این نکته اشاره کرد که آن ماده غذایی سویق می‌باشد، سویق برنج برای لاغر شدن و کم کردن وزن اضافی و یا حفظ تناسب اندام از فواید و خواص بسیار زیادی برخوردار می‌باشد که علاوه‌ بر کاهش وزن به‌ سلامت عمومی افراد نیز کمک می‌کند.

در نتیجه افرادی که دارای اضافه وزن بسیار زیادی می‌باشند و دچار چاقی مفرط هستند این افراد با مصرف سویق برنج علاوه‌ بر این‌ که به درمان چاقی خود می‌پردازند و در جهت لاغر شدن تلاش می‌کنند بلکه از بیماری‌های گوناگون نیز به‌ خاطر اضافه‌ وزن خود در امان می‌مانند و از مبتلا شدن به آن بیماری‌ها جلوگیری می‌کنند.

در جهت آگاهی شما عزیزان در ادامه به بررسی سویق برنج برای لاغری می‌پردازیم و خواص بی‌نظیر آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم به‌ همین دلیل جهت آگاهی بیشتر لطفاً همراه ما بمانید.

پیشنهاد می کنیم از پست روزی چند قاشق برنج بخوریم دیدن کنید.

آیا سویق برنج برای لاغری مفید است؟

بله؛ سویق برنج برای لاغری مفید بوده و باعث کاهش وزن افراد می شود.

ترکیب سویق برنج با سویق جو و گندم باعث درمان لاغری بیش از حد کودکان و بزرگسالان می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله سویق جو برای لاغری را مطالعه کنید.
فهرست مطالب:

آشنایی با سویق:

سویق با آرد و قاووت دارای چه تفاوت‌هایی می‌باشد؟

آشنایی با انواع گوناگون سویق:

آیا می‌دانید سویق از چه خاصیت‌هایی برای بدن برخوردار می‌باشد؟

آشنایی با سویق برنج:

آیا می‌دانید سویق برنج از چه خواصی برای بدن برخوردار می‌باشد؟

در طب سنتی در رابطه با خاصیت سویق برنج به چه مواردی اشاره شده است؟

آشنایی با خواص سویق برنج برای لاغری:

آیا می‌دانید چگونه می‌توان سویق را تهیه کرد؟

آیا از طریقه مصرف سویق برنج برای لاغری آگاهی دارید؟

معرفی نکاتی مهم در رابطه با سویق برنج:

چگونه می‌توان چاقی مفرط و اضافه‌ وزن را درمان کرد؟

آیا جراحی چاقی برای کاهش وزن و لاغری مفید می‌باشد؟

آیا با انواع گوناگون جراحی‌ها در جهت کاهش وزن و لاغری آشنایی دارید؟

آیا می‌دانید جراحی اسلیو معده در جهت کاهش وزن و لاغری چگونه انجام میشود؟

آشنایی با جراحی بای‌ پس معده برای لاغری و کاهش وزن:

سخن پایانی:

آشنایی با سویق:

لازم به ذکر است بدانید قبل‌ از آشنایی با این مسئله که آیا سویق برنج برای لاغری مناسب می‌باشد یا خیر بهتر است که اول با موضوع سویق آشنا شوید و بدانید که سویق چیست و چه خواص و کاربردهایی دارد.

آشنایی با سویق:
آشنایی با سویق:

به‌ همین دلیل در این مبحث به بررسی این‌ موضوع خواهیم پرداخت تا شما عزیزان با آگاهی بیشتر به تهیه و استفاده از سویق بپردازید در همین جهت لطفاً با ما همراه باشید.

در واقع می‌توان به این نکته اشاره کرد که سویق از میوه و هسته میوه مثل کدو تنبل، سیب، سنجد و به  یا دانه و حبوبات و غلات مانند عدس، گندم، ماش، جو و برنج تهیه می‌شود به طوری که آن را آسیاب و پودر کرده و سپس در حرارت غیر مستقیم تفت داده می‌شود البته این امکان وجود دارد که در برخی موارد ابتدا این موارد ذکر شده تفت‌ داده شوند و سپس آسیاب و پودر گردند.

سویق به این دلیل از خواص و مزایای زیادی برخوردار می‌باشد که در حرارت غیر مستقیم تفت‌ داده می‌شود

البته باید خاطر نشان کرد که سویق به این دلیل از خواص و مزایای زیادی برخوردار می‌باشد که در حرارت غیر مستقیم تفت‌ داده می‌شود و در این حالت فایده و خاصیت آن ماده غذایی به‌ طور کامل محفوظ می‌ماند و در نتیجه برای سیستم ایمنی بدن و سلامت بدن بسیار مفید می‌باشد البته باید بدانید که در تهیه سویق هیچ‌ گونه مواد به آن اضافه نمی‌شود.

البته می‌توان به این نکته اشاره کرد که در طب سنتی به خواص سویق بسیار اشاره شده‌ است و از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد به‌ طوری‌ که از آن به‌ جای دارو و درمان و همچنین به‌ عنوان وعده غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سویق به این دلیل از خواص و مزایای زیادی برخوردار می‌باشد که در حرارت غیر مستقیم تفت‌ داده می‌شود
سویق به این دلیل از خواص و مزایای زیادی برخوردار می‌باشد که در حرارت غیر مستقیم تفت‌ داده می‌شود

لازم به ذکر است بدانید که سویق از خواص و فواید درمانی دارویی بسیار زیادی برخوردار می‌باشد و برای بانوان باردار و افراد بزرگسال در جهت درمان پوکی استخوان و تقویت استخوان‌ها بسیار پرفایده بوده و برای خردسالان در جهت رشد آن‌ها و تقویت سیستم ایمنی آن‌ها بسیار مؤثر عمل می‌کند.

البته می‌توان به این نکته اشاره کرد که آقای دکتر سلیمی از جمله جراحان با تخصص و با مهارتی در این زمینه می‌باشد که به‌ دنبال درمان اضافه‌ وزن بیش‌ از حد بیمارانی هستند که به‌ خاطر وزن زیاد در فعالیت‌های روزمره و زندگی عادی دچار مشکل شده‌اند و به بیماری‌های گوناگونی مانند دیابت و سکته قلبی و بیماری‌های قلبی عروقی مبتلا می‌باشند.

در همین جهت ما در این مقاله به جمع‌آوری مطالبی می‌پردازیم که برای لاغری مفید می‌باشند بنابراین در ادامه به بررسی انواع گوناگون سویق و خواص پرفایده آن خواهیم پرداخت.

سویق با آرد و قاووت دارای چه تفاوت‌هایی می‌باشد؟

قبل‌ از بررسی این‌ موضوع که سویق برنج برای لاغری دارای چه خواص و فوایدی می‌باشد، می‌خواهیم به این مسئله که آیا سویق با قاووت و آرد متفاوت است و یا خیر بپردازیم در همین جهت در ادامه به بررسی این مسئله خواهیم پرداخت بنابراین جهت آگاهی بیشتر با ما همراه باشید.

لازم به ذکر است بدانید که سویق به دلیل طرز تهیه آن با دیگر موارد مانند آرد و قاووت متفاوت می‌باشد و در بیشتر موارد از سویق به‌ عنوان دارو جهت درمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سویق با آرد و قاووت دارای چه تفاوت‌هایی می‌باشد؟
سویق با آرد و قاووت دارای چه تفاوت‌هایی می‌باشد؟

می‌توان به این نکته اشاره کرد به‌ جز سویق جو و گندم بقیه سویق ها را فقط به‌ صورت دارو جهت درمان میتوان استفاده کرد و نمی‌توان آن را به‌ صورت غذا مورد استفاده قرار داد.

در واقع می‌توان به این مساله اشاره کرد که به دلیل این‌ که سویق با قاووت متفاوت می‌باشد در این است که سویق را پودر و آسیاب کرده و بدون این‌ که هیچ ماده افزودنی به آن اضافه شود در حرارتی غیر مستقیم تفت داده می‌شود و حرارت می‌بیند و سویق به دست می‌آید، اما برای تهیه قاووت نیازی به تفت آن نیست و برای مصرف آن میتوان از هل، قند و یا شکر استفاده کرد.

تفاوت سویق با آرد

همچنین لازم به ذکر است بدانید که تفاوت سویق با آرد در این است که برای تهیه آرد نیاز است که آن ماده غذایی برای مثال نخود و برنج پخته شود و سپس آن را آسیاب کرده و به آرد تبدیل شود در حالی‌ برای تهیه سویق نیازی به پخته شدن دانه، غلات و یا میوه وجود ندارد و پس از آسیاب شدن فقط به آن حرارت غیر مستقیم داده شده و به دست می‌آید.

تفاوت سویق با آرد
تفاوت سویق با آرد

لازم به ذکر است بدانید که آقای دکتر سلیمی از جمله پزشکانی می‌باشند که برای بیماران خود ارزش زیادی قائل شده و برای درمان چاقی آن‌ها همه روش‌های مناسب جهت لاغری را مورد بررسی قرار می‌دهد به‌ طوری‌ که برای درمان اضافه‌ وزن بیماران خود فقط مسئله جراحی را پیشنهاد نمی‌دهند بلکه با توجه به شرایط بیمار بهترین گزینه را برای بیمار انتخاب کرده و آن‌ها را به‌ درستی راهنمایی می‌کند.

در همین جهت به تهیه این مقاله در جهت سویق برنج برای لاغری می‌پردازیم تا افرادی که قصد کاهش وزن دارند با بررسی همه جوانب و همه روش‌ها در جهت لاغری بهترین گزینه را برای درمان بیماری‌ها و چاقی خود انتخاب نمایند و یک دید آگاهانه به این مسئله داشته باشند.

آشنایی با انواع گوناگون سویق:

سویق دارای انواع گوناگونی می‌باشد همان‌ طور که در قسمت بالا ذکر شد می‌توان از غلات، میوه‌ها و هسته میوه‌ها و حبوبات و دانه‌ها آن را تهیه کرد اما برخی از سویق‌ها از خواص بیشتری برخوردار می‌باشند و برای لاغری و کاهش وزن جزء بهترین داروها محسوب می‌گردند.

آشنایی با انواع گوناگون سویق:
آشنایی با انواع گوناگون سویق:

قبل‌ از آشنایی با سویق برنج برای لاغری و خواص و فواید آن می‌خواهیم در این بخش از مبحث به معرفی انواع گوناگون سویق بپردازیم از جمله آن‌ها عبارت‌اند از:

 • سویق برنج
 • سویق خشخاش
 • سویق گندم
 • سویق ماش
 • سویق کدو تنبل
 • سویق جو
 • سویق دانه انار
 • سویق عدس
 • سویق به
 • سویق نخود
 • سویق کنار
 • سویق سیب
 • سویق سنجد

البته می‌توان به این نکته اشاره کرد که برای تهیه سویق می‌توانید برخی از سویق ها را به‌ طور یکسان مخلوط کرده و یک ترکیب با نام سویق کامل به دست آورید.

در واقع لازم به ذکر است بدانید در صورتی‌ که سویق عدس، سویق گندم، سویق سنجد و سویق جو و سویق برنج را به‌ طور مساوی و یکسان با هم مخلوط کرده و ترکیب کنید یک سویق کامل به دست می‌آید که جزء بهترین و پرکاربردترین سویق ها محسوب می‌شود.

در ادامه به خواص بی‌نظیر سویق خواهیم پرداخت که کاربرد دارویی درمانی بسیار زیادی داشته و در بین مردم از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار بوده و در طب سنتی خواص و فواید بی‌نظیر آن بسیار مورد استقبال قرار گرفته‌ است جهت آگاهی بیشتر با خواص پرکاربرد سویق به مطالعه ادامه این مقاله بپردازید تا در این زمینه آگاهی بیشتری کسب نمایید.

آیا می‌دانید سویق از چه خاصیت‌هایی برای بدن برخوردار می‌باشد؟

همان‌ طور که قبل‌تر به آن اشاره شد سویق را می‌توان از مواد بسیار زیادی تهیه کرد مانند برنج و گندم، ماش، جو و غیره به‌ همین دلیل خاصیت هر یک از این سویق‌ها با توجه به ماده که از آن تهیه می‌شود، متفاوت خواهد بود

آیا می‌دانید سویق از چه خاصیت‌هایی برای بدن برخوردار می‌باشد؟
آیا می‌دانید سویق از چه خاصیت‌هایی برای بدن برخوردار می‌باشد؟

به‌ همین دلیل ما در این بخش از مبحث سعی داریم که خواص برخی از این سویق ها را مورد بررسی قرار دهیم تا افرادی که قصد استفاده از سویق را دارند با توجه به شرایط و درمان بیماری خود هر یک از آنها را انتخاب نمایند.

از جمله مهمترین سویق ها که می‌توان آن‌ها را مورد بررسی قرار داد عبارت‌اند از:

سویق کامل:

این سویق که از پرکاربردترین و بهترین سویق‌ها محسوب می‌گردد حاصل سویق گندم، سویق سنجد، سویق عدس و سویق جو و سویق نخود و سویق برنج میباشد.

سویق کامل را باید در یخچال نگهداری کرده و لازم به ذکر است بدانید که دارای مواد افزودنی و نگهدارنده نمی‌باشد و از طبع مرطوب و گرم برخوردار می‌باشد. سویق کامل جزء بهترین مکمل‌های غذایی و مقوی و تقویت‌ کننده و انرژی‌زا محسوب می‌گردد.

برای میل کردن سویق کامل می‌توانید آن را به‌ همراه یک لیوان شیر استفاده کرده و یا این‌ که با مقداری روغن و آب یا شیر سویق را ترکیب کرده و به‌ صورت حلوا آن را مصرف کنید و از خواص بی‌نظیر آن بهره‌مند شوید.

سویق کودک:

اغلب افراد سویق کودک را با نام سرلاک می‌شناسند برای تهیه سویق کودک که برای پیشگیری از ابتلا به عقب‌ماندگی و کندذهنی کودک و همچنین تقویت و رشد کودک بسیار مؤثر می‌باشد.

سویق عدس، سویق برنج و سویق سنجد و همچنین مغز و سبوس جو را مخلوط کرده و آن را به دست می‌آورند و از فواید این سویق می‌توانید برای سلامتی و رشد کودکان خود بهره‌مند شوید.

لطفا از پست کلینیک لاغری در غرب تهران دیدن کنید.

سویق جو:

از جمله سویق هایی که برای تحکم استخوان‌های دست و پا و بهبودی عملکرد چشم و سلامت سیستم ایمنی بدن مؤثر می‌باشد سویق جو است از طرف دیگر می‌توانید از سویق جو برای لاغری و کاهش وزن استفاده کنید و همچنین می‌توان به این نکته اشاره کرد که برای درمان قند خون و التهابات کبد و قلب سویق جو نیز بسیار پرکاربرد می‌باشد.

سویق برنج:

سویق برنج بسیار پرکاربرد می‌باشد به طوری که در بین افراد بسیار زیادی از محبوبیت زیادی برخوردار است، سویق برنج درمان‌ کننده چاقی مفرط و بهبود عملکرد دستگاه گوارش مخصوصاً روده بزرگ و همچنین بهبود اسهال و تقویت‌ کننده قوی محسوب می‌گردد در واقع سویق برنج می‌تواند یک داروی مؤثر و طبیعی جهت لاغری محسوب گردد بنابراین می‌توانید با تهیه سویق برنج به درمان اضافه‌ وزن و چاقی مفرط خود بپردازید.

سویق برنج:
سویق برنج:

سویق گندم:

سویق گندم در طب سنتی بسیار پرکاربرد بوده و توصیه فراوانی به مصرف سویق گندم در طب اسلامی شده‌ است از این سویق برای رشد خردسالان و تقویت سیستم ایمنی بدن و همچنین افزایش قوای جنسی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد به‌ طوری‌ که بانوان باردار و همچنین شیرده می‌توانند ازآن استفاده کرده و بهره‌مند شوند و از مشکلات مادرزادی جنین جلوگیری نمایند از طرف دیگر سویق گندم را افرادی که دچار لاغری می‌باشند، می‌توانند برای افزایش وزن از آن استفاده کنند.

سویق ماش:

از جمله سویق‌های دیگر سویق ماش می‌باشد که از بهترین و مؤثرترین خواص آن می‌توان به تقویت رشد خردسالان و پیشگیری از پوکی استخوان و تحکم استخوان و همچنین بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن اشاره کرد.

سویق عدس:

برای درمان و جلوگیری از کم‌خونی و همچنین دردها و خون‌ریزی‌های دوره پریود بانوان و کاهش صفرا و بهبود عملکرد معده می‌توان از جمله خواص سویق عدس اشاره کرد.

سویق سنجد:

برای بانوان شیرده و همچنین برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن و تقویت قوای جسمانی می‌توان از سویق سنجد استفاده کرد که مقوی نیز می‌باشد.

سویق نخود:

از خواص سویق نخود می‌توان در درمان دردهای استخوانی و همچنین درد کمر و تقویت قوای جنسی و عمومی بدن بهره‌مند شد.

سویق سیب:

سویق سیب از جمله سویق هایی می‌باشد که در طب سنتی برای درمان مسمومیت‌های دارویی بسیار پرکاربرد بوده و از آن استفاده می‌شود و همچنین می‌توان از سویق سیب برای رفع سم‌های مضر مواد مخدر از بدن و نیش عقرب و مار و همچنین برای رفع خون‌ دماغ استفاده کرد.

البته باید به این نکته اشاره کرد این سویق ها که در قسمت بالا به خواص آن‌ها اشاره شد برخی از آن‌ها برای درمان چاقی و کاهش وزن بسیار مؤثر و پرکاربرد می‌باشند.

اما لازم به ذکر است بدانید که برخی از افراد دارای اضافه‌ وزن بسیار بالایی می‌باشند به‌ طوری‌ که این افراد در معرض خطر بوده و ممکن است به بیماری‌های گوناگونی مانند میگرن، سردرد و آپنه شدید خواب و یا سکته و همچنین بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت مبتلا باشند در همین جهت این افراد باید هر چه سریع‌تر به درمان بیماری خود و چاقی خود بپردازند.

برای درمان چاقی مفرط همه این روش‌ها و استفاده از این مواد و خوراکی‌ها می‌تواند مفید باشد و کاربرد بسیار بالایی داشته باشد

برای درمان چاقی مفرط همه این روش‌ها و استفاده از این مواد و خوراکی‌ها می‌تواند مفید باشد و کاربرد بسیار بالایی داشته باشد اما این در شرایطی می‌باشد که فرد دارای اضافه‌ وزن کمتری باشد به‌ طوری‌ که افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند این افراد تقریباً بیشتر از ۳۰ الی ۴۰ کیلو دارای اضافه‌ وزن هستند،

بنابراین برای کاهش این وزن زیاد این راهکارها می‌تواند بسیار زمانبر و سخت باشد به‌ همین دلیل توصیه می‌شود که از روشی آسان‌تر و سریع‌تر مانند جراحی چاقی استفاده کنید مخصوصاً که این جراحی را باید حتما طبق نظر پزشکان و جراحان متخصصی مانند آقای دکتر سلیمی انجام دهید

زیرا که برای انجام این جراحی‌ها تخصص و دانش و تجربه بسیار پراهمیت می‌باشد به‌ همین دلیل آقای دکتر سلیمی دارای فوق‌ تخصص در زمینه انواع جراحی‌های چاقی می‌باشند و از طرف دیگر در این زمینه از تجربه و مهارت و دانش بسیار زیادی برخوردار است، پس بنابراین با مراجعه به مطب ایشان می‌توانید از مهارت و دانش ایشان بهره‌مند شده و به درمان چاقی خود بپردازید و یک زندگی نرمال و ایده‌آل را برای خود رقم بزنید.

برای درمان چاقی مفرط همه این روش‌ها و استفاده از این مواد و خوراکی‌ها می‌تواند مفید باشد و کاربرد بسیار بالایی داشته باشد
برای درمان چاقی مفرط همه این روش‌ها و استفاده از این مواد و خوراکی‌ها می‌تواند مفید باشد و کاربرد بسیار بالایی داشته باشد

در ادامه به بررسی خواص سویق برنج برای لاغری می‌پردازیم جهت آشنایی و آگاهی بیشتر با ما همراه باشید.

آشنایی با سویق برنج:

قبل‌ از آشنایی با خواص سویق برنج برای لاغری می‌خواهیم در این بخش از مبحث به معرفی سویق برنج بپردازیم در واقع سویق برنج با نام سویق لاغری نیز شناخته می‌شود زیرا که از خواص بسیار زیادی برای کاهش وزن و لاغری برخوردار است اما می‌توان به این نکته اشاره کرد که سویق برنج را حتما از برنج ارگانیک تهیه کنید زیرا که خواص و فواید آن بیشتر می‌باشد و برای سلامتی بدن بسیار مفید است.

سویق برنج از طرفداران بسیار زیادی برخوردار می‌باشد که طب سنتی نیز به خواص آن بسیار تاکید نموده و بسیاری از مردم آن را یک داروی شفا دهنده میدانند زیرا که برای سلامتی بدن و لاغری دارای خواص بی‌نظیری می‌باشد.

آشنایی با سویق برنج:
آشنایی با سویق برنج:

لازم به ذکر است بدانید که سویق برنج پس‌ از آسیاب شدن و تفت در حرارت غیرمستقیم تهیه می‌شود به‌ عنوان مکملی برای تامین مواد ضروری و مهم بدن محسوب می‌شود به‌ طوری‌ که توصیه می‌شود همه مردم از آن استفاده کنند زیرا که نشاط و سلامتی بدن را به‌ همراه داشته و از ریزش مو پیشگیری کرده و باعث تقویت آن‌ها می‌شود.

از طرف دیگر منبع غنی آنتی‌اکسیدان‌ها بوده و به‌ عنوان ضد سرطان محسوب می‌گردد و درمان‌ کننده بیماری‌ها بوده و همچنین منبع غنی ویتامین‌های B و فیبر می‌باشد.

سویق برنج دارای فیبر بسیار زیادی می‌باشد

از آن جایی‌ که سویق برنج دارای فیبر بسیار زیادی می‌باشد به‌ عنوان سویق لاغری شناخته‌ شده زیرا که سبب احساس سیری در فرد شده و باعث می‌شود که با مصرف آن میل کمتری به غذا داشته و کاهش اشتها رخ می‌دهد در نتیجه لاغری را به‌ همراه داشته و از طرف دیگر مانع از مصرف غذاهای ناسالم و مضر در طول روز شده و همچنین چون مکمل قوی محسوب می‌شود نیازهای مورد نیاز بدن را تامین می‌کند.

البته باید خاطر نشان کرد که با خوردن سویق برنج اشتهای شما کمتر می‌شود و در نتیجه میل و نیاز به غذا در طول روز کاهش می‌یابد اما افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی می‌باشند این افراد با مصرف سویق برنج هم می‌توانند مانع از پرخوری خود در طول روز شوند اما کاهش وزن این دسته از افراد با استفاده از سویق برنج بسیار زمانبر خواهد بود.

سویق برنج دارای فیبر بسیار زیادی می‌باشد
سویق برنج دارای فیبر بسیار زیادی می‌باشد

پیشنهاد ما استفاده از جراحی‌های چاقی توسط پزشک متخصصی با نام آقای دکتر سلیمی می‌باشد به‌ طوری‌ که شما با استفاده از این نوع روش‌های جراحی می‌توانید به کاهش وزن و لاغری دست پیدا کنید

و سپس برای تداوم این لاغری و همچنین نتیجه‌گیری مثبت از جراحی چاقی در ادامه‌ی زندگی خود در رژیم‌های غذایی بعد از عمل سویق برنج را بگنجانید و از فواید آن برای کاهش وزن خود و همچنین از خواص بسیار زیاد آن بهره‌مند شوید در ادامه به معرفی برخی از خواص سویق برنج می‌پردازیم بنابراین جهت آگاهی بیشتر همراه ما بمانید.

آیا می‌دانید سویق برنج از چه خواصی برای بدن برخوردار می‌باشد؟

سویق برنج برای لاغری مفید می‌باشد و باعث کاهش وزن می‌شود اما دارای خواص بسیار زیادی می‌باشد در این مبحث به بررسی خواص سویق برنج برای بدن می‌پردازیم که دارای خاصیت دارویی بوده و همچنین تقویت‌کننده و درمان‌کننده بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات می‌باشد

آیا می‌دانید سویق برنج از چه خواصی برای بدن برخوردار می‌باشد؟
آیا می‌دانید سویق برنج از چه خواصی برای بدن برخوردار می‌باشد؟

بنابراین جهت بهره‌مند شدن از خواص سویق برنج برای بدن می‌توانید آن را به تنهایی مصرف کرده و یا آن را با توجه به شرایط بدنی و نیاز بدن خود با سویق های دیگر ترکیب کرده و از خواص بی‌نظیر آن بهره‌مند شوید.

از جمله خواص معروف سویق برنج می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارت‌اند از:

سویق برنج منبع غنی ویتامین‌ها و فیبر

سویق برنج منبع غنی فیبر بوده و سرشار از ویتامین‌های گوناگونی مانند ویتامین D و ویتامین B و پتاسیم، کلسیم، مس، منگنز، آهن می‌باشد.

به طوری که به دلیل داشتن این ویتامین‌ها و مواد مغذی می‌تواند تأمین‌ کننده نیازهای بدن باشد و از طرف دیگر برای سلامتی بسیار مؤثر و مفید می‌باشد.

همچنین چون سرشار از فیبر است در نتیجه باعث می‌شود که فرد در طول روز نیاز کمتری به غذاهای مضر داشته باشد زیرا که دارای ارزش غذایی بسیار بالایی بوده و باعث ایجاد سیری در طول روز می‌شود بنابراین سویق برنج علاوه‌ بر این‌ که منبع غنی ویتامین‌ها و فیبر است بلکه درمان‌ کننده چاقی نیز می‌باشد.

سویق برنج و مؤثر برای تقویت حافظه

برای این‌ که عملکرد سلول‌های مغزی بهبود یابد و همچنین حافظه و هوش خود را تقویت نمایید، می‌توانید سویق برنج را به همراه سویق عدس میل کنید.

سویق برنج مؤثر برای تقویت قوای نوزادان

اگر سویق برنج را به‌ اندازه یک قاشق چای‌ خوری بعد از شش‌ ماهگی نوزاد خود به همراه شیر به نوزاد بدهید این عمل در تقویت قوای نوزادان بسیار پرفایده بوده و همچنین اگر می‌خواهید یک نوزاد با یک بنیه قوی داشته باشید یک ماه قبل‌ از اقدام به بارداری از سویق برنج استفاده کنید.

سویق برنج مؤثر برای بانوان شیرده

اگر می‌خواهید پس‌ از زایمان شیر بانوان افزایش یابد می‌توانید از سویق های گوناگون مخصوصاً سویق برنج استفاده کنید.

سویق برنج مؤثر برای تقویت بدن و رشد کودکان و جنین

از جمله خواص سویق برنج می‌توان به تاثیر آن برای تقویت و رشد بزرگسالان و خردسالان اشاره کرد به‌ طوری‌ که وقتی مادران باردار در ماه‌های آخر بارداری خود می‌باشند برای این‌ که جنین به‌ صورت مناسبی وزن گیری کند، می‌توانید از سویق برنج استفاده کنید

و همچنین مصرف سویق برنج برای خردسالانی که در محدوده سنی رشد قرار دارند بسیار پرکاربرد خواهد بود و همچنین باعث ایجاد سلامتی و تقویت بانوان باردار شده و از به دنیا آمدن کودکان معلول جلوگیری می‌کند.

البته لازم به ذکر است بدانید که حتما قبل‌ از مصرف با پزشک خود در این زمینه مشورت‌های لازم را انجام دهید زیرا که اگر بیش‌ از اندازه از سویق برنج در این دوران استفاده کنید، ممکن دچار چاقی و افزایش وزن در دوران بارداری شوید.

سویق برنج مانع تشنگی

سویق برنج را به همراه سویق عدس میل کرده و تشنگی خود را برطرف کنید.

سویق برنج مؤثر برای افزایش وزن

سویق برنج علاوه بر این که باعث کاهش وزن در بین افراد می‌گردد اما اگر آن را به همراه سویق گندم و سویق جو ترکیب نمایید و مصرف کنید باعث می‌شود که افرادی که دارای لاغری بیش‌ از حد می‌باشند و کودکان و خردسالان که ضعیف هستند با مصرف آن دچار وزن گیری شده و این مشکل لاغری بیش از حد آن‌ها برطرف می‌شود.

سویق برنج مؤثر برای درمان کمبود آهن

افرادی که دارای کمبود آهن و فولیک اسید می‌باشند و همچنین مادران باردار با مصرف سویق برنج می‌توانند کمبود آهن و فولیک اسید بدن خود را جبران کنند زیرا که سویق برنج سرشار از آهن می‌باشد.

این از بهترین خواص سویق برنج محسوب می‌شود زیرا که زنان و افراد بسیار زیادی دچار فقر آهن و مشکلاتی ناشی از آن هستند.

سویق برنج مؤثر برای افزایش میل جنسی

اگر سویق برنج را به همراه سویق گندم میل کنید، می‌توانید از تأثیرات بسیار مفید آن برای افزایش میل جنسی بهره‌مند شوید.

سویق برنج مسکن طبیعی برای درد

از خواص بی‌نظیر سویق ها می‌توان به تسکین انواع دردها توسط انواع گوناگون سویق‌ها اشاره کرد به‌ طوری‌ که از سویق برنج می توانید به‌ عنوان مسکنی برای درمان دردهای کمر و دردهای اسکلتی استخوانی و همچنین بهبود دیسک کمر استفاده کنید.

سویق برنج مؤثر برای وزن گیری جنین و کودکان

سویق برنج برای استخوان‌سازی بسیار مؤثر می‌باشد به‌ طوری‌ که اگر سویق برنج را به همراه سویق جو و سویق گندم استفاده کنید، باعث می‌شود که کودکانتان اگر دارای وزن پایینی می‌باشند افزایش وزن پیدا کنند و لاغری بیش‌ از حد آن‌ها با مصرف سویق برنج بهبود می‌یابد.

سویق برنج درمان‌ کننده پوکی استخوان و تقویت کننده استخوان‌ها

در واقع می‌توان گفت سویق برنج دارای فواید و خواص بسیار زیادی می‌باشد اما اگر آن را با سویق سنجد و سویق جو مخلوط کرده و استفاده کنید باعث می‌شود که مغز استخوان تقویت شده و همچنین بهترین درمان‌ کننده پوکی استخوان محسوب می‌شود.

سویق برنج مؤثر برای عملکرد سیستم گوارشی

با استفاده از سویق برنج می‌توانید روده و معده خود را تقویت کنید و همچنین صفرا و بلغم را از بدن و معده خود دفع کنید و همچنین سویق برنج مشکلات گوارشی و رفلاکس معده را بهبود بخشیده و باعث می‌شود که روده‌ها مانند روده‌ی بزرگ پاکسازی شوند و سالم بماند.

سویق برنج مؤثر برای افزایش انرژی در بدن

سویق برنج به‌ جای انرژی‌زاهای مضر و قنددار مخصوصا برای کسانی که ورزش می‌کنند یک جایگزین عالی محسوب می‌شود زیرا که اگر آن را با عسل، خرما و یا شیر مصرف کنید، باعث بهبود عملکرد بدن شده و خستگی و بی‌حالی را رفع می کند بنابراین با مصرف سویق برنج می‌توانید از خستگی و بی‌حالی های ناشی از فعالیت‌های روزانه و ورزش‌های سخت رها شوید.

سویق برنج مؤثر برای افزایش انرژی در بدن
سویق برنج مؤثر برای افزایش انرژی در بدن

همان‌ طور که مشاهده کردید سویق برنج از خواص بسیار زیادی برخوردار می‌باشد و درمان‌ کننده بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها است اما در ادامه به بررسی فایده سویق برنج برای لاغری خواهیم پرداخت تا با آگاهی بیشتر به استفاده از سویق برنج در جهت کاهش وزن و لاغری بپردازید.

در طب سنتی در رابطه با خاصیت سویق برنج به چه مواردی اشاره شده است؟

لازم به ذکر است بدانید که در طب سنتی توصیه فراوانی برای مصرف سویق برنج شده‌ است از جمله خواص سویق برنج در طب سنتی می‌توان به مواردی مانند تحکم استخوان‌ها و رفع پوکی استخوان، افزایش و تقویت و رشد کودکان و جنین، درمان‌ کننده مسمومیت‌های دارویی و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن و افزایش انرژی اشاره کرد.

همچنین می‌توان گفت با سویق برنج می‌توانید مشکلات گوارشی را برطرف کرده و به هضم بهتر غذا کمک کنید به‌ طوری‌ که اگر سویق برنج را به‌ همراه ماست قبل هر وعده غذایی مصرف کنید باعث می‌شود که میل کمتری به غذا داشته باشید و باعث کاهش اشتها در طول روز می‌گردد و از طرف دیگر با کاهش مصرف غذا کاهش وزن را مشاهده خواهید کرد.

اگر ۴۰ روز از سویق برنج استفاده کنید

به‌ طوری‌ که در طب سنتی توصیه‌ شده است اگر ۴۰ روز از سویق برنج استفاده کنید خواص بی‌نظیر آن را بعد از ۴ روز به طور کامل رؤیت خواهید کرد.

البته لازم به ذکر است بدانید که قبل‌ از مصرف هر نوع سویق حتما با پزشک مربوطه مشاوره‌های لازم را انجام دهید و سپس به مصرف آن‌ها بپردازید اما همچنین می‌توان به این مساله اشاره کرد که در طب سنتی از فواید سویق برنج برای لاغری بسیار مورد اهمیت قرار گرفته‌ است به‌ طوری‌ که سویق برنج سرشار از فیبر می‌باشد

و از طرف دیگر ویتامین‌ها و مواد موردنیاز بدن را تامین می‌کند پس در نتیجه بدن میل کمتری به مصرف غذاهای ناسالم و مضر خواهد داشت و همچنین با بهبود عملکرد سیستم گوارشی و هضم بهتر غذا به دفع چربی‌ها پرداخته و سموم بد و مضر غذاهای ناسالم را از بدن دفع می‌کند که این به همراه خود یعنی کاهش وزن و لاغری.

اگر ۴۰ روز از سویق برنج استفاده کنید
اگر ۴۰ روز از سویق برنج استفاده کنید

آشنایی با خواص سویق برنج برای لاغری:

افراد زیادی وجود دارند که در طول روز پرخوری و ریزه‌خواری انجام می‌دهند و به این مسئله عادت کرده‌اند بنابراین از طرف دیگر دارای یک برنامه غذایی ناسالم بوده و به مصرف غذاهای پرچرب و پرکالری می‌پردازند بنابراین آگاهی و آشنایی با خوراکی‌های چربی سوز و کم‌کالری می‌تواند به این افراد بسیار کمک‌ کننده باشد.

ما در این مقاله موردی را مورد بررسی قرار دادیم که یک گزینه بسیار بی‌خطر و آسان برای کاهش وزن بوده و بسیار پرکاربرد می‌باشد یعنی سویق برنج برای لاغری از جمله مواردی است که می‌تواند بسیار کمک‌ کننده باشد.

همچنین لازم به ذکر است بدانید که سویق برنج به‌ علت داشتن ویتامین‌ها و دیگر مواد مورد نیاز بدن از محبوبیت بسیار بالایی در بین مردم و طب سنتی برخوردار می‌باشد

آشنایی با خواص سویق برنج برای لاغری:
آشنایی با خواص سویق برنج برای لاغری:

زیرا که شما با مصرف سویق برنج هم می‌توانید از خواص بی‌نظیر آن بهره‌مند شوید و هم این‌ که به‌ علت داشتن فیبر بسیار زیاد به کاهش وزن و لاغری خود کمک کنید زیرا که سویق سرشار از فیبر می‌باشد و از طرف دیگر تأمین‌ کننده نیازها و ویتامین‌های بدن است بنابراین با مصرف سویق برنج می‌توانید به لاغری و کاهش وزن دست یابید

زیرا که فیبر موجود در آن اشتها را کاهش داده و از طرف دیگر به هضم بیشتر غذا کمک کرده که همه این عوامل باعث ایجاد لاغری در بین افراد می‌گردد در ادامه به طرز تهیه و طریقه مصرف آن خواهیم پرداخت تا با آگاهی بیشتر بتوانید از مزایا و فواید سویق برنج برای لاغری و کاهش وزن بهره‌مند شوید بنابراین لطفاً جهت آگاهی بیشتر با ما همراه باشید.

آیا می‌دانید چگونه می‌توان سویق را تهیه کرد؟

لازم به ذکر است بدانید که برای تهیه سویق نیازی به انجام کارهای سخت نمی‌باشد و میتوانید به‌ آسانی آن را با استفاده از آسیاب سنگی و یا به روش صنعتی تهیه نمایید.

به‌ طوری‌ که می‌توانید حبوبات و غلات و میوه‌ها و دانه‌ها مانند برنج، گندم، جو و ماش و …. را آسیاب کرده و آن‌ها را به‌ صورت آرد و پودری درآورید و سپس در حرارت غیرمستقیم و ملایم آن‌ها را تفت دهید تا بو داده شوند و پس‌ از تفت این مواد سویق به دست می‌آید

و سپس اجازه دهید تا کاملاً خنک و سرد شود و برای مصرف آن می‌توانید سویق‌ها را با هم ترکیب کرده و یا این‌ که به‌ صورت جداگانه مصرف کنید و از خواص بی‌نظیر انواع گوناگون سویق با توجه به شرایط خود بهره‌مند شوید البته می‌توانید برای طعم بهتر سویق از روغن زیتون یا عسل و یا شیر و یا شیره خرما استفاده نمایید.

لازم به ذکر است بدانید که اگر دچار کم‌کاری یا پرکاری تیروئید هستید و یا به بیماری خاصی مبتلا هستید و یا در دوران بارداری و شیردهی می‌باشید حتما قبل‌ از انتخاب نوع سویق و میزان مصرف آن را از پزشک مربوطه بپرسید و مشاوره‌های لازم را دریافت کرده و سپس آن‌ها را میل کنید.

آیا از طریقه مصرف سویق برنج برای لاغری آگاهی دارید؟

در این مقاله دانستیم که سویق برنج برای لاغری بسیار مفید می‌باشد و جزء بی‌خطرترین و بهترین راهکارها برای لاغری افراد چاق محسوب می‌گردد اما این مسئله که چگونه می‌توان سویق برنج برای لاغری و کاهش وزن تهیه نمود بسیار پراهمیت است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

آیا از طریقه مصرف سویق برنج برای لاغری آگاهی دارید؟
آیا از طریقه مصرف سویق برنج برای لاغری آگاهی دارید؟

اگر می‌خواهید به لاغری و کاهش وزن از طریق مصرف سویق برنج دست یابید باید حتما به مدت ۴۰ روز به‌ صورت ناشتا قبل‌ از وعده صبحانه حدود یک قاشق غذاخوری از سویق برنج را با شیر مخلوط کرده و آن را میل کنید و همچنین برای این‌ که از تاثیر بیشتر سویق برنج برای لاغری بهره ‌مند شوید، می‌توانید حدود یک ساعت قبل‌ از مصرف وعده‌های ناهار و شام یک قاشق چای‌خوری سویق برنج را میل کنید.

افرادی که به‌ دنبال کاهش وزن و لاغری می‌باشند، می‌توانند سویق برنج را در رژیم‌های غذایی خود با خیال راحت قرار دهند

در واقع می‌توان به این نکته اشاره کرد افرادی که به‌ دنبال کاهش وزن و لاغری می‌باشند، می‌توانند سویق برنج را در رژیم‌های غذایی خود با خیال راحت قرار دهند به‌ طوری‌ که به‌ همراه مصرف غذاهای کم‌چرب و سالم و خوراکی‌های چربی سوز و کم‌کالری می‌توانید سویق برنج را میل کنید و از فواید آن برای لاغر شدن و کاهش وزن اضافی خود بهره‌مند شوید زیرا همان‌ طور که گفته‌ شد سویق برنج سرشار از فیبر می‌باشد

و از طرف دیگر برای هضم غذا بسیار مؤثر عمل می‌کند در نتیجه با مصرف آن قبل‌ از هر وعده غذایی باعث می‌شوید که اشتهای شما کمتر شود و میل کمتری به خوردن غذا داشته باشید و از طرف دیگر انرژی بیشتری برای هضم غذا مصرف می‌شود در نتیجه عملکرد متابولیسم بدن افزایش‌ یافته و سوخت‌وساز نیز در بدن بیشتر می‌شود که این به‌ همراه خود علاوه‌ بر درمان انواع بیماری‌ها، کاهش وزن و لاغری را خواهد داشت.

معرفی نکاتی مهم در رابطه با سویق برنج:

لازم به ذکر است بدانید برای مصرف سویق برنج باید نکاتی را رعایت کنید که در زیر به معرفی برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت که عبارت‌اند از:

 • از مصرف بیش‌ از حد هر نوع سویق مانند سویق برنج خودداری کنید زیرا که مصرف بیش‌ از اندازه آن نه‌ تنها باعث چاقی و افزایش وزن می‌شود بلکه از خواص بی‌نظیر آن بی‌بهره خواهید ماند بنابراین در مصرف آن تعادل و میزان را رعایت کنید.
 • سویق برنج را به‌ همراه آب استفاده نکنید زیرا خواص آن کاهش می‌یابد.
 • آقایان برای مصرف سویق برنج جهت افزایش میل جنسی خود به مصرف آن به‌ همراه شیر، خرما و یا عسل استفاده کنند و از مصرف شکر پرهیز نمایند زیرا که نتیجه‌ای برعکس خواهد داشت.
 • لازم به ذکر است بدانید که برای تهیه سویق برنج حتما آن را در حرارتی ملایم و غیرمستقیم تفت دهید و از تغییر رنگ آن جلوگیری کرده و فقط سویق را تا حدی تفت دهید که خامی آن گرفته شود، نکته حائز اهمیت این است که اگر بیش‌ از حد تفت دهید و رنگ سویق تغییر پیدا کند در نتیجه باعث زیان‌هایی برای بدن خواهد بود بنابراین در تهیه سویق دقت لازم را داشته باشید.
معرفی نکاتی مهم در رابطه با سویق برنج:
معرفی نکاتی مهم در رابطه با سویق برنج:

چگونه می‌توان چاقی مفرط و اضافه‌ وزن را درمان کرد؟

برای درمان اضافه‌ وزن زیاد و چاقی مفرط راهکارهای گوناگونی وجود دارد که می‌توانید به درمان آن بپردازید و از شر بیماری‌های ناشی از آن در امان باشید.

 • زیرا چاقی زمانی اتفاق می‌افتد که در عملکرد برخی از هورمون‌ها در بدن اختلالاتی ایجاد شود.
 • این‌ که فرد دارای پرخوری و ریزه‌خواری در طول روز باشد.
 • مشکلات ژنتیکی باعث ایجاد چاقی گردد.
 • استفاده از غذاهای پرچرب و فست‌فود و نوشابه و نوشیدنی‌های انرژی‌زا و شیرین مصنوعی و غذاهای پرچرب نیز باعث افزایش وزن و چاقی در بین افراد می‌گردد.
 • مصرف برخی از داروها

بنابراین افرادی که دچار اضافه‌ وزن و چاقی مفرط هستند، می‌توانند با تغییر سبک زندگی خود و همچنین استفاده از رژیم‌های غذایی گوناگون برای لاغری مانند غذاهای کم‌چرب و چربی سوز، مواد غذایی کم‌کالری و یا حتی سویق برنج برای لاغری استفاده کرده و از فواید آن بهره‌مند شوند.

ورزش‌های هوازی مانند پیاده‌روی و شنا

همچنین لازم به ذکر است بدانید که افراد می‌توانند از طریق ورزش‌های هوازی مانند پیاده‌روی و شنا و دیگر ورزش‌های مخصوص لاغری به کاهش وزن و لاغری دست یابند و به درمان بیماری‌های ناشی از چاقی بپردازند.

بنابراین می‌توان به این نکته اشاره کرد افرادی که دچار اضافه‌ وزن و چاقی هستند قبل‌ از درمان چاقی خود بهتر است که دلیل آن مشخص شود بنابراین با مراجعه به پزشکان متخصصی مانند آقای دکتر سلیمی می‌توانید ابتدا شاخص توده بدنی خود را که با توجه به سن، جنسیت، قد و وزن فرد محاسبه می‌شود تعیین نمایید

و سپس در صورتی‌ که دچار چاقی و یا اضافه‌ وزن مفرط باشید، می‌توانید به درمان آن از طریق روش‌های گوناگون مناسب با شرایط بدنی خود بپردازید برای مثال می‌توان به این نکته اشاره کرد.

افرادی که دارای بی‌ام‌آی ۱۸ الی ۲۵ می‌باشند

افرادی که دارای بی‌ام‌آی ۱۸ الی ۲۵ می‌باشند این افراد می‌توانند با استفاده از برنامه‌های ورزشی و برنامه‌های غذایی مفید و سالم تناسب اندام خود را حفظ کرده و از افزایش وزن خود جلوگیری کنند.

افرادی که دارای بی‌ام‌آی ۲۵ الی ۳۰ می‌باشند این افراد می‌توان گفت که دارای اضافه‌ وزن هستند و می‌توانند با مراجعه به پزشک و متخصصی مانند آقای دکتر سلیمی مشاوره‌های لازم را دریافت کرده و از طریق روش‌های گوناگون به لاغری و کاهش وزن دست می‌یابد که کار سختی نیست.

افرادی که دارای بی‌ام‌آی بیشتر از ۳۰ می‌باشند

افرادی که دارای بی‌ام‌آی بیشتر از ۳۰ می‌باشند این افراد در گروه افراد چاق قرار می‌گیرند به‌ طوری‌ که احتمال ابتلا به بیماری‌های گوناگونی مانند دیابت نوع دو، بیماری‌ها و مشکلات گوارشی و قلبی عروقی و همچنین خطرات سکته و مرگ‌ومیر نیز در کمین این افراد قرار دارد.

بنابراین این افراد حتما باید به درمان چاقی خود بپردازند زیرا که اگر این چاقی به‌ سرعت درمان نشود و فرد به کاهش وزن دست نیابد دچار مشکلات روحی و جسمی خطرناکی قرار خواهد گرفت بنابراین افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند و از بی‌ام‌آی بیشتر از ۳۰ برخوردار هستند این افراد حتما به پزشک و جراح متخصصی در زمینه انواع جراحی‌های چاقی مانند آقای دکتر سلیمی مراجعه کرده و از طریق یک روش منطقی و سریع با نام جراحی چاقی به درمان اضافه‌ وزن خود بپردازند.

افرادی که دارای بی‌ام‌آی بیشتر از ۳۰ می‌باشند
افرادی که دارای بی‌ام‌آی بیشتر از ۳۰ می‌باشند

در واقع توصیه ما به عزیزانی که دچار وزن بالا هستند این است که به مطب آقای دکتر سلیمی که از جمله پزشکان حاذق در این زمینه می‌باشد، مراجعه کرده و مشاوره‌های لازم را دریافت کرده و یکی از بهترین روش‌های جراحی چاقی را برای خود انتخاب کرده و به درمان بیماری‌های ناشی از چاقی و اضافه‌ وزن خود بپردازند که در نتیجه این کار به همراه خود سلامتی و تناسب اندام و بهبود کیفیت زندگی را خواهد داشت.

آیا جراحی چاقی برای کاهش وزن و لاغری مفید می‌باشد؟

در این مقاله به این نکته اشاره شد که عوامل گوناگونی می‌توانند برای کاهش اضافه‌ وزن مفید و مؤثر باشند که از جمله آن‌ها سویق برنج برای لاغری بود اما قبلتر به این نکته اشاره شد که جراحی چاقی می‌تواند یک روش بسیار منطقی و مؤثر و سریع برای درمان چاقی و اضافه‌ وزن باشد به‌ طوری‌ که افرادی که دارای بی‌ام‌آی بالا هستند

و دارای چاقی مفرط می‌باشند این افراد با استفاده از جراحی چاقی می‌توانند بیماری‌های گوناگونی مانند آپنه شدید خواب، مشکلات روانی و روحی خطرناک ناشی از آن و سکته و بیماری‌های قلبی عروقی را درمان کنند و همچنین در بهبود عملکرد سیستم گوارشی بدن و سیستم ایمنی بدن، درمان فشار خون بالا، درمان کلسترول و چربی خون، درمان قند خون و دیابت نوع دو بسیار مؤثر و مفید باشد.

درمان‌ کننده بیماری‌های گوناگون

البته می‌توان به این نکته اشاره کرد که جراحی چاقی علاوه‌ بر این که فرد را به کاهش وزن و یک اندام ایده‌آل می‌رساند بلکه درمان‌ کننده بیماری‌های گوناگونی خواهد بود که سلامتی روحی و جسمی فرد را با خطرات و مشکلاتی مواجهه می‌کند،

بنابراین به افرادی که دچار اضافه‌ وزن بالا هستند، توصیه می‌شود که به پزشک متخصص و باتجربه و با مهارتی مانند آقای دکتر سلیمی که دارای فوق‌ تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته در این زمینه می‌باشند، مراجعه کرده و از دانش و مهارت بی‌نظیر ایشان در جهت درمان اضافه‌ وزن خود و درمان بیماری‌های که مبتلا به آن هستند، بهره‌مند شوند.

درمان‌ کننده بیماری‌های گوناگون
درمان‌ کننده بیماری‌های گوناگون

در واقع آقای دکتر سلیمی با صبر و حوصله و دانش کافی پاسخگوی تمامی سوالات بیماران خود در زمینه انواع روش‌های جراحی لاغری خواهد بود تا بیمار بتواند آگاهانه یک روش مناسب را برای کاهش وزن و لاغری خود انتخاب نماید بنابراین با مراجعه به مطب ایشان بیماری‌ها و مشکلات ناشی از چاقی مفرط خود را درمان کنید و به یک وزن نرمال و ایده‌آل و تناسب اندام و یک زندگی باکیفیت و سالم دست یابید.

۱۵) آیا با انواع گوناگون جراحی‌ها در جهت کاهش وزن و لاغری آشنایی دارید؟

لازم به ذکر است بدانید که جراحی در جهت کاهش وزن و لاغری دارای انواع گوناگونی می‌باشد که هر یک با توجه به شرایط بیمار و شاخص توده بدنی و بیماری‌هایی که فرد ممکن است به آن مبتلا باشد نیز مورد انتخاب قرار می‌گیرد که این انتخاب توسط خود بیمار، شرایط بدنی بیمار، پرونده و سابقه پزشکی بیمار و تشخیص پزشک معالج صورت می گیرد.

بنابراین چون که این نوع جراحی‌ها بسیار حساس و مهم می‌باشند انتخاب پزشک متخصص در این زمینه بسیار مهم و حائز اهمیت است در همین جهت توصیه ما آقای دکتر سلیمی می‌باشد زیرا که ایشان دارای فوق‌ تخصص در این زمینه بوده و هم این‌ که به انواع روش‌های جراحی چاقی نیز تسلط کافی دارند و از اطلاعات کافی در این زمینه برخوردار می‌باشند و همچنین دارای عمل‌های موفقیت‌آمیز بسیار زیادی در جهت کاهش وزن و لاغری بیماران خود هستند.

برخی از جراحی‌ها جهت کاهش وزن و لاغری که در زیر به آن می‌پردازیم عبارت‌اند از:

عمل اسلیو معده

عمل بای‌ پس معده

عمل باندینگ معده قابل تنظیم

عمل اسلیو به‌ همراه سوئیچ اثنی‌ عشر

عمل پلیکاسیون معده

عمل بای‌ پس روده

عمل لیپوساکشن

عمل پیکر تراشی

عمل ابدومینوپلاستی

برخی از جراحی‌ها جهت کاهش وزن و لاغری که در زیر به آن می‌پردازیم عبارت‌اند از:
برخی از جراحی‌ها جهت کاهش وزن و لاغری که در زیر به آن می‌پردازیم عبارت‌اند از:

آیا می‌دانید جراحی اسلیو معده در جهت کاهش وزن و لاغری چگونه انجام میشود؟

عمل اسلیو معده از جمله جراحی‌هایی می‌باشد که در آن حدود ۸۰ درصد از حجم معده برداشته می‌شود که به‌ همراه آن هورمون گرسنگی با نام هورمون گرلین نیز حذف می‌شود.

این عمل دارای دوره نقاهت بسیار کوتاهی بوده و به روش لاپاراسکوپی و نوین انجام می‌شود، در این عمل پس‌ از برداشته شدن حجم بسیار زیادی از معده یک معده موزی یا آستین شکل باقی می‌ماند که به‌ همین دلیل به آن اسلیو گفته می‌شود.

هدف اصلی این عمل کاهش حجم و مقدار معده می‌باشد که در نتیجه اشتهای فرد کاهش‌ یافته و کالری کمتری وارد بدن می‌شود.

همچنین درمان‌ کننده دیابت نوع دو بوده و بخش اعظمی از وزن بیمار با انجام عمل اسلیو معده از بین می‌رود.

آیا می‌دانید جراحی اسلیو معده در جهت کاهش وزن و لاغری چگونه انجام میشود؟
آیا می‌دانید جراحی اسلیو معده در جهت کاهش وزن و لاغری چگونه انجام میشود؟

این روش از جراحی چاقی به روش نوین لاپاراسکوپی صورت می‌گیرد که آقای دکتر سلیمی دارای فوق‌ تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته بوده و در این زمینه از مهارت و تجربه بسیار بالایی برخوردار می‌باشند و عمل‌های اسلیو معده با نتیجه‌ی مثبتی زیادی را در رزومه‌ی کاری خود دارند.

بنابراین با مراجعه به ایشان می‌توانید از یک جراحی چاقی مناسب با شرایط خود بهره‌مند شوید و به لاغری و کاهش وزن دست‌ یافته و دارای یک اندام و وزن ایده‌آل و نرمال باشید که در نتیجه می‌توانید یک زندگی سالم و باکیفیت را تجربه کنید.

آشنایی با جراحی بای‌ پس معده برای لاغری و کاهش وزن:

از انواع روش‌های جراحی چاقی می‌توان به عمل بای‌ پس معده اشاره کرد، عمل بای‌ پس معده در بین افراد زیادی از محبوبیت بالایی برخوردار می‌باشد آقای دکتر سلیمی نیز مهارت و دانش بسیار بالایی در زمینه جراحی‌های چاقی بای‌ پس معده برخوردار هستند.

لازم به ذکر است بدانید که در این عمل معده به دو قسمت تقسیم‌ شده و سپس بخش کوچک‌تر و بالایی معده را به روده متصل کرده و سپس حجم معده کمتر می‌شود بنابراین غذا به‌ صورت مستقیم وارد روده کوچک می‌شود.

آشنایی با جراحی بای‌ پس معده برای لاغری و کاهش وزن:
آشنایی با جراحی بای‌ پس معده برای لاغری و کاهش وزن:

در عمل بای‌ پس معده به دلیل کاهش حجم معده در نتیجه فرد در طول روز نیاز به غذای کمتری پیدا کرده و کاهش وزن اتفاق می‌افتد که در نتیجه فرد با خوردن غذای کمتر در طول روز و کاهش اشتها و کاهش کالری جذب‌ شده به بدن لاغری و کاهش وزن را تجربه می‌نماید.

بنابراین شما می‌توانید به پزشک حاذقی مانند آقای دکتر سلیمی مراجعه کرده و از مشاوره‌های لازم در این زمینه بهره‌مند شوید و سپس با توجه به شرایط خود یک گزینه مناسب را برای درمان بیماری‌ها و چاقی خود انتخاب نمایید.

سخن پایانی:

از مطالب این مقاله می‌توان به این نتیجه رسید که افزایش وزن و چاقی امروزه معضل بسیار بزرگی در بین افراد زیادی بوده‌ است به‌ همین دلیل همیشه افراد به‌ دنبال راهکارهایی برای کاهش وزن خود هستند ما در این مقاله سویق برنج برای لاغری را مورد بررسی قرار دادیم و دانستیم که این سویق می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای کاهش وزن و لاغری باشد زیرا که هم به دلیل داشتن انواع ویتامین‌ها و فیبر از خواص بسیار زیادی برای بدن برخوردار بوده و هم این‌ که باعث کاهش اشتها و لاغری در فرد می‌گردد.

سخن پایانی:
سخن پایانی:

از طرف دیگر به این مسئله پرداخته شد که افرادی که دارای اضافه‌ وزن بسیار زیاد می‌باشند، می‌توانند از روش آسان‌تر و سریع‌تری با نام جراحی چاقی استفاده کنند تا سریع‌تر به کاهش وزن و زندگی با کیفیت دست یابند.

به‌ همین دلیل با مراجعه به مطب آقای دکتر سلیمی می‌توانید از مشاوره‌ در این زمینه بهره‌مند شوید و یک زندگی باکیفیت را برای خود رقم بزنید. امیدواریم که مطالب این مقاله در جهت کاهش وزن و لاغری افرادی که دارای اضافه‌ وزن بالا می‌باشند مفید واقع‌ شده باشد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید