زنجبیل برای لاغری

زنجبیل برای لاغری
فهرست مطالب

در این مقاله، سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که زنجبیل برای لاغری چگونه استفاده می شود؟ با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

استفاده از گیاه زنجبیل برای کاهش وزن و لاغری بسیار مفید می ‌باشد، ولی مصرف آن به تنهایی نمی تواند باعث دستیابی به اندامی متناسب شود.

یکی از روش های علمی و اثبات شده برای کاهش وزن، پیروی از یک برنامه غذایی متعادل می باشد که همه مواد مغذی بدن را تأمین کند.

این گیاه پر خاصیت جزء یکی از پرمصرف ترین ادویه ها به شمار می رود که چنانچه در روند کاهش وزن به همراه رژیم های غذایی استاندارد و فعالیت های بدنی استفاده شود، در قالب محرکی بسیار مناسب و تأثیر گذار است.

زنجبیل برای لاغری
زنجبیل برای لاغری

در این مقاله قصد داریم تا پیرامون اثرات زنجبیل به منظور لاغری و رسیدن به تناسب اندام مطالبی را خدمت شما خوانندگان عزیز بیان نماییم. پس تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

در راستای روش های سریع لاغری مانند جراحی، می توانید به جناب دکتر مهدی سلیمی مراجعه نمایید. دکتر سلیمی، از معتبرترین متخصصین انواع جراحی های لاغری شناخته می شود.

پیشنهاد می کنیم از پست نوشیدنی چربی سوز قوی شکم و پهلو دیدن کنید.

آشنایی با گیاه زنجبیل

در ابتدای این مطلب علمی بهتر است کمی گیاه زنجبیل را مورد بررسی قرار دهیم. یکی از انواع ادویه که از ریشه گیاهان خاصی به دست می آید، زنجبیل می باشد. این گیاه از خانواده زردچوبه و دارای ۱۰۰ سانتی تر ساقه خزنده، با ساختار ساده و برگ های بدون کرک است که طول عمر چندین ساله دارد.

در مطالعات طب سنتی، این ماده به عنوان یک داروی دارای مزاج گرم و خشک شناخته می شود که برای بهبود تعداد زیادی از بیماری ها مانند فشار خون پایین، اختلالات سرد مزاجی، از بین بردن سنگ مثانه و کاهش دردهای قاعدگی در زنان بسیار تأثیر گذار می باشد.

به طور معمول پودر زنجبیل به عنوان یک ادویه رایج در بیشتر غذاهای خاورمیانه و کشورهای آسیایی مورد استفاده قرار می گیرد. از این گیاه برای ساخت انواع داروهای گیاهی معجزه گر نیز استفاده می کنند.

زنجبیل شامل موادی از قبیل نشاسته، رزین و نوعی اسانس است که عطر و بوی ویژه ای را به آن می دهد. در واقع بیشتر خواص درمانی این گیاه به دلیل وجود مواد جینجرول ها در آن است که در ترکیب ادویه بوده و طعم بسیار سوزاننده و تندی را به زنجبیل می دهد.

آشنایی با گیاه زنجبیل
آشنایی با گیاه زنجبیل

آیا می دانید زنجبیل برای درمان کدام بیماری ها کاربرد دارد؟

 • برای بهبود بیماری های معده و روده به خصوص برای بیمارانی که از رژیم بدون پکتین پیروی می کنند، می توان از زنجبیل استفاده نمود.
 • این گیاه دارای موادی می باشد که از خاصیت های ضد التهابی، ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی برخوردار می باشند. بنابراین در قالب انواع مسکن ها به منظور درمان بیماری های مختلف مورد مصرف قرار می گیرند.
 • همان طور که گفتیم، زنجبیل بیشتر به عنوان یک گیاه دارویی شناخته می شود و تأثیرات فراوانی در درمان حالت تهوع، سوء هاضمه، ضعف قلب، لخته شدن خون، بیماری هایی با منشأ باکتری، برونشیت مزمن، سرفه های حاد، سم های کبدی، احتباس ادرار، کاهش اسپاسم، نفخ، افزایش کلسترول خون، روماتیسم، عدم هضم غذا و غیره دارد.
 • بر اساس مطالعات آزمایشگاهی، معین شده است که زنجبیل دارای موادی می باشد، که باعث شده اند این گیاه به عنوان یکی از اصلی ترین داروهای ضد سرطان در جهان شناخته شود. در واقع عمده ترین عنصر موجود در زنجبیل که جینجرول می باشد، علاوه بر این که باعث ایجاد عطر و مزه بی نظیر در آن می شود، مانع رشد و تکثیر سلول های سرطانی، به خصوص توده های سرطانی موجود در روده می شوند.
آیا می دانید زنجبیل برای درمان کدام بیماری ها کاربرد دارد؟
آیا می دانید زنجبیل برای درمان کدام بیماری ها کاربرد دارد؟

دوازده خاصیت اصلی زنجبیل برای لاغری

یکی از نویسندگانی که دارای چندین جلد کتاب های طب سنتی بوده و کارشناس تغذیه پیرامون خواص کلی گیاه زنجبیل است، بر این اعتقاد می باشد که زنجبیل جزء ادویه هایی محسوب می شود که می تواند در حفظ اندامی متناسب به شما کمک کند.

دوازده خاصیت اصلی زنجبیل برای لاغری
دوازده خاصیت اصلی زنجبیل برای لاغری

در ادامه، ۱۲ مورد از خواص استفاده از زنجبیل برای لاغری را به صورت مختصر بیان می نماییم و در قسمت های بعدی، هر یک را به صورت مجزا شرح خواهیم داد.

 • باعث کاهش چربی جذب شده از روده ها می شود.
 • افزایش ایمنی بدن در مقابل بیماری سرطان
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • تنظیم قند خون
 • افزایش حس سیری
 • کاهش کلسترول بد خون
 • کنترل وزن پس از پایان رژیم غذایی
 • رفع حالت تهوع
 • کاهش التهاب روده
 • افزایش حرارت بدن و تولید گرما
 • کمک به هضم غذا
 • مسکن و کاهنده دردهای بدن

آیا تاثیرات زنجبیل برای لاغری، از نظر علمی به اثبات رسیده است؟

زمانی که در پروسه لاغری قرار دارید، ممکن است از هر روشی برای چربی سوزی سریع تر استفاده کنید. یکی از این روش ها که می توان گفت تعداد زیادی از افراد آن را مد نظر دارند، مصرف ادویه های مختلف در طی رژیم های لاغری است.

اکثر ادویه ها دارای خواص ضد التهابی بوده و برای تسریع فرآیند چربی سوزی تأثیر گذار می باشند. ولی از لحاظ علمی و پزشکی، تأثیرات صددرصدی آن ها روی لاغری ثابت نشده است.

به این مفهوم که به عنوان تنها روش برای لاغری نباید به آن بسنده کرد. ولی از اثربخشی آن نیز نمی توان چشم پوشی کرد. اما این تأثیر هنگامی احساس خواهد شد که همراه با رژیم غذایی اصولی انجام شود.

آیا تاثیرات زنجبیل برای لاغری، از نظر علمی به اثبات رسیده است؟
آیا تاثیرات زنجبیل برای لاغری، از نظر علمی به اثبات رسیده است؟

برای تنظیم رژیم غذایی اصولی، مشخصات کامل و درستی از شرایط فیزیکی خود را مد نظر قرار دهید

در واقع برای تنظیم رژیم غذایی اصولی، مشخصات کامل و درستی از شرایط فیزیکی خود را مد نظر قرار دهید. این رژیم مطابق با تمام حالات و شرایط شما برنامه ریزی می شود و افزون بر لاغری، به درمان بسیاری از بیماری ها و مشکلات بدن نیز کمک می نماید.

مقاله های علمی فراوانی در مورد اثربخشی زنجبیل برای لاغری و کاهش وزن صورت گرفته است که اغلب آنها حاکی از آن می باشد که این گیاه منحصر به فرد، برای کاهش وزن و تناسب اندام مؤثر می باشد.

عناصر موجود در این ریشه گیاهی دارای موادی هستند که از ویژگی های ضد التهابی زیادی برای بدن برخوردار می باشند. عناصر موجود در زنجبیل شامل فلاونوئید، مواد آنتی اکسیدان و ترکیبات ضد التهابی هستند که هر کدام از این عناصر، به عنوان مزیتی در کاستن وزن اضافی بیماران مؤثر هستند. ولی بهتر است برای توضیح دقیق تر، تأثیرات هر یک از آن ها را به طور جداگانه مورد ارزیابی و بررسی قرار دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش های گوناگون لاغری، با دکتر سلیمی مشورت نمایید.

 1. مصرف زنجبیل باعث هضم بهتر مواد غذایی می شود

یکی از مهم ترین خاصیت های زنجبیل برای لاغری، تأثیرات مثبت آن در فرآیند هضم آسان تر و بهتر مواد غذایی می باشد. خوب است بدانید که یکی از مشکلات سیستم گوارش که بسیاری از بیماران با وجود آن دچار اضافه وزن می شوند، نفخ و یبوست است. زمانی که از زنجبیل استفاده می کنید، التهابات ایجاد شده در سیستم گوارشی کاهش یافته و به طور کامل بهبود می یابد و تأثیرات زیادی در پیشگیری از حالت استفراغ و تهوع دارد.

 1. مزیت ضد التهاب بودن زنجبیل و تأثیر آن بر لاغری

هرچند وجود التهاب به نوعی برای حفظ سلامتی بدن لازم و ضروری می باشد، ولی افزایش بیش از حد این التهاب می تواند زمینه را برای درگیر شدن به انواع بیماری ها ایجاد کند.

در برخی از موارد؛ افزودنی های شیمیایی، انواع باکتری ها و ویروس ها و حتی پیروی از برنامه غذایی غیرعلمی و نامعتبر، باعث بروز التهابات متعدد در بدن می شوند. گیاه زنجبیل به دلیل برخورداری از عناصر ضد التهابی، قادر است این عوارض را کم نموده و به دنبال آن منجر به کاهش وزن افراد شود.

 1. تاثیرات زنجبیل برای لاغری به وسیله کاهش چربی های انباشته شده

مواردی مانند کاهش کلسترول بد خون، چربی خون و حتی کاهش فشار خون، از نمونه های تأثیرات خواص ضد التهابی زنجبیل در بدن می باشد. این موضوع مهم می تواند به میزان بسیار زیادی، ریسک ابتلا به امراض قلبی عروقی را کاهش دهد. از سوی دیگر برای کاهش چربی های انباشته شده در بدن مفید می باشد.

 1. افزایش سرعت سوختن کالری های دریافتی

یکی از تأثیرات حائز اهمیت زنجبیل برای کاهش وزن را می توان به نقش آن در افزایش متابولیسم بدن اشاره نمود و به این منظور می بایست از دمنوش زنجبیل یا ادویه پودر شده آن استفاده نمود.

چنانچه به صورت دائمی و منظم از آن استفاده کنید، کاهش چشمگیری در حجم چربی های انباشته شده در ناحیه ی شکم و پهلو مشاهده خواهید کرد.

افزون بر این، زنجبیل دارای طبیعت گرم و خشک بوده که از این رو می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای افزایش سوخت و ساز بدن باشد. مواد غذایی که دارای طبع گرم هستند، نقش بسیار مؤثری در افزایش درجه حرارت بدن و در نهایت افزایش کالری سوزی و سوخت و ساز بدن دارند.

 1. سیر کنندگی زنجبیل به منظور کاهش وزن

یکی از اثرات مصرف این گیاه دارویی بسیار پرطرفدار، خاصیت سیرکنندگی آن می باشد. این فرآیند به دنبال تأثیر بالا رفتن دمای بدن است. مطابق با آزمایش های صورت ‌گرفته، کسانی که از میزان زیادی زنجبیل به صورت مداوم استفاده می کنند، تجربه احساس گرسنگی و میل شدید نسبت به مصرف خوراکی های با کالری بالا در آنها کاهش می یابد و همین مسئله سبب می شود که استفاده از تنقلات را نیز کاهش دهند.

 1. اثر بخشی روی اکسیداسیون چربی ها

زنجبیل با برخورداری از طبیعت گرم خود منجر به افزایش اکسیداسیون چربی ها می شود. چرا که برای افزایش درجه حرارت و گرم شدن بدن، انرژی زیادی مصرف می شود. این شیوه به منظور انجام سریع تر و بهتر روند متابولیسم بسیار حائز اهمیت است و مصرف زنجبیل با هر روشی باعث ایجاد حرارت در بدن می شود که این مسئله باعث احساس سیری بیشتر در فرد خواهد شد.

آیا تنها با مصرف زنجبیل می توانید اضافه وزن خود را کاهش دهید؟

همان گونه که در آغاز مطلب نیز بیان نمودیم، نمی توان زنجبیل یا ترکیب دیگری را به عنوان تنها تکنیک و روش برای کاهش وزن معرفی نمود. استفاده از زنجبیل زمانی نتایج مؤثری را بروز می دهد که همراه با پیروی از رژیم غذایی استاندارد و انجام حرکات ورزشی اصولی مصرف شود.

آیا تنها با مصرف زنجبیل می توانید اضافه وزن خود را کاهش دهید؟
آیا تنها با مصرف زنجبیل می توانید اضافه وزن خود را کاهش دهید؟

وجود کدام عناصر در ترکیبات زنجبیل برای لاغری تأثیر گذار است؟

با عنایت به نتایج مفیدی که مصرف زنجبیل برای کاهش وزن به همراه می آورد، می بایست تنوع ترکیبات مؤثر با آن را مد نظر قرار داد تا نتیجه مناسبی حاصل شود. در ادامه این قسمت، چند مورد از دمنوش ها و نوشیدنی هایی که با کمک زنجبیل تهیه می شوند را آموزش می دهیم که همه افراد می توانند از آن ها به منظور کاهش وزن همراه با رژیم غذایی و فعالیت بدنی بهره مند شوند:

 • مصرف آب زنجبیل:

ساده ترین و در دسترس ترین گزینه هایی را که می توان با مصرف زنجبیل برای لاغری به کار برد، استفاده از آب زنجبیل می باشد. برای این منظور تنها لازم است که آب یک عدد زنجبیل تازه را بگیرید و یک قاشق غذاخوری آن را همراه با یک قاشق چای خوری عسل و کمی آبلیمو مخلوط نموده و بنوشید. بهتر است به صورت روزانه و هر نوبت دو لیوان از این مخلوط را در دو وعده استفاده کنید.

لطفا از پست نوشیدنی چربی سوز قوی خانگی دیدن کنید.

 • مصرف دمنوش زنجبیل:

در مواقعی که پس از گذشت مدت زمان طولانی از رژیم غذایی لاغری دچار مشکل توقف در پروسه کاهش وزن می شویم، می بایست مواد خوراکی مصرف نمایید که متابولیسم بدن را بیشتر کند و در واقع بدن را در وضعیت شوک قرار دهد.

زمانی که از دم کرده گیاه زنجبیل استفاده می کنید، به دلیل گرما و طعم تندی که دارد، باعث می شود بدن از حالت استپ خارج شده و شاهد کاهش وزن بیشتر با آن باشیم.

 • مصرف دمنوش چای سبز و زنجبیل برای لاغری:

خواص آنتی اکسیدانی منحصربه‌ فرد موجود در ترکیبات چای سبز بر هیچکس پوشیده نیست. این گیاه همچنین باعث افزایش پروسه چربی سوزی در بدن می شود. چنانچه همراه با چای سبز از زنجبیل نیز استفاده کنید، تأثیرات چربی سوزی آن بسیار بیشتر می شود.

این دمنوش خوش طعم را می توانید به این شیوه آماده نمایید که یک تکه زنجبیل را همراه با مقداری چای سبز به مدت حدود ۲۰ دقیقه دم نموده و میل کنید. اگر به طور متناوب و در مدت زمان نسبتاً طولانی از این ترکیب استفاده کنید، به نتایج مطلوبی دست می یابید.

 • استفاده از دمنوش برگ نعناع، لیمو ترش و زنجبیل برای لاغری

نمونه دیگری از دمنوش هایی که برای کاهش وزن می توان از آن استفاده نمود، یک عدد لیمو عمانی یا نصف یک لیمو ترش تازه، چند برگ نعناع همراه با چند تکه زنجبیل تازه می باشد. این مخلوط، از خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی بسیار فراوانی برخوردار است و به خصوص به عنوان یک نوشیدنی پس از صرف وعده های غذایی، انتخاب بسیار مناسبی است.

استفاده از دمنوش برگ نعناع، لیمو ترش و زنجبیل برای لاغری
استفاده از دمنوش برگ نعناع، لیمو ترش و زنجبیل برای لاغری

در طول روز مصرف چه میزان زنجبیل مجاز می باشد؟

تا این قسمت از مقاله زنجبیل برای لاغری، به فواید بسیار زیاد مصرف زنجبیل برای سلامتی اشاره کردیم. ولی هیچ موضوع علمی در این رابطه وجود ندارد که مصرف بیش از حد این گیاه بلامانع می باشد. در شرایط معمولی و در افرادی که بیماری زمینه ای خاصی ندارند، اغلب مصرف حدود ۴ تا ۵ گرم زنجبیل توصیه می شود.

آیا مصرف بیش از حد نرمال زنجبیل دارای عوارض خاصی است؟

در کنار تمام مزایایی که از مصرف زنجبیل بیان کردیم، در عین حال مصرف بیش از حد طبیعی آن ممکن است باعث بروز عوارض متعددی برای بدن شود. از جمله مشکلات زیاده روی در استفاده از زنجبیل برای لاغری را می بایست به این موارد اشاره نمود:

آیا مصرف بیش از حد نرمال زنجبیل دارای عوارض خاصی است؟
آیا مصرف بیش از حد نرمال زنجبیل دارای عوارض خاصی است؟
 • سوزش معده
 • بروز دل درد و معده درد
 • در بعضی از افراد باعث ایجاد یبوست شدید می شود.
 • بیمارانی که از داروهای پیشگیری از انعقاد خون مانند وارفارین و آسپرین استفاده می کنند، باید راجع به مصرف آن با دکتر سلیمی صحبت کنند.
 • استفاده از زنجبیل در دوران بارداری می بایست بسیار اندک باشد. هر چند بهتر است در مورد این موضوع حتما با پزشک خود مشورت کنید.

آیا می دانید از نظر علم پزشکی، چه کسانی جزء افراد چاق دسته بندی می شوند؟

هنگامی فرد جزء افراد چاق دسته بندی می شود که شاخص توده بدنی وی عدد ۳۰ یا بیشتر از آن را نشان دهد. به منظور مشخص شدن بی ام آی، می بایست وزن خود را برحسب کیلوگرم به مجذور قد به متر تقسیم نمایید.

آیا می دانید از نظر علم پزشکی، چه کسانی جزء افراد چاق دسته بندی می شوند؟
آیا می دانید از نظر علم پزشکی، چه کسانی جزء افراد چاق دسته بندی می شوند؟

در افراد زیادی، شاخص توده بدنی محاسبه دقیقی از چربی بدن را نشان می دهد. با این وجود این شاخص به صورت مستقیم نمی تواند میزان چربی بدن را اندازه گیری کند. در نتیجه شاخص توده بدنی افرادی همانند ورزشکاران می ‌تواند آن ها را در دسته افراد چاق قرار دهد؛ با وجود این که بدن ایشان فاقد چربی اضافه می باشد. در این خصوص می توانید با دکتر سلیمی مشورت نمایید.

آیا انجام جراحی به منظور کاهش وزن اقدام مناسبی است؟

جراحی لاغری ممکن است باعث بهبود سطح کیفیت زندگی افراد از جهات گوناگونی شود. احساس گرسنگی که افراد در فواصل زمانی کوتاه پیش از جراحی لاغری آن را تجربه نموده اند، به میزان قابل توجهی کمتر می شود و رغبت آن ها نسبت به مصرف غذاهای مختلف کاهش می یابد.

با وجود این که بیماران مقدار زیادی از اضافه وزن خود را از دست می دهند، انرژی ایشان در انجام فعالیت های روزانه افزایش می یابد و تحرک داشتن، پیاده روی، بالا رفتن از پله ها و موارد دیگر سبب تنگی نفس افراد نمی شوند.

پس از گذشت مدت زمان نسبتا کوتاهی، با پوشیدن لباس هایی در سایز کوچکتر، از اندام و نوع زندگی خود بیشتر لذت می برند.

از آنجا که دیگر همه حواس این افراد بر مواد غذایی متمرکز نیست، ممکن است به موارد دیگری علاقه مند شده و استعدادهای تازه ای در آن ها بروز نماید. همه ی احساس های ناخوشایند پس از گذشت مدت کوتاهی از عمل لاغری، جای خود را به حس افزایش اعتماد به نفس و آرامش می دهند.

جراحی لاغری تحت نظر دکتر سلیمی، علاوه بر این که منجر به کاهش وزن و حفظ آن می شود، حتی بیشتر بیماری های وابسته به چاقی را درمان می کند. زمانی که پروسه کاهش وزن آغاز می شود، در شرایط عادی می توانید داروهای مصرفی خود را کمتر کرده یا استفاده از آن ها را متوقف کنید.

لازم به ذکر است که تعداد زیادی از افرادی که از دیابت نوع دو رنج می برند، در مدت چند روز بعد از جراحی، نتایج آزمایش های تعیین قند خون آن ها، طبیعی می باشد.

جراحی لاغری تنها باعث درمان اضافه وزن نمی شود

باید به این موضوع توجه کنید که جراحی لاغری تنها باعث درمان اضافه وزن نمی شود، بلکه مشکلات دیگری از قبیل بیماری های مرتبط با قلب و عروق، دیابت، فشارخون بالا، رفلاکس معده و آرتریت را بهبود می بخشد. همچنین جراحی لاغری، ریسک مرگ و میر ناشی از دیابت، سرطان، سکته مغزی و قلبی را به میزان زیادی کم می کند.

علاوه بر موارد ذکر شده، جناب آقای دکتر سلیمی پزشک جراح و فوق تخصص لاپاراسکوپی و انواع مختلف عمل های جراحی لاغری، معتقد هستند که پیروی از رژیم های غذایی، کاهش وزن را برای کسانی که با انواع گوناگون رژیم های درمان لاغری و حرکات ورزشی منظم و اصولی نتوانسته اند وزن اضافی خود را کاهش دهند، مناسب نمی دانند.

چرا که با انجام رژیم های غذایی متعدد، این افراد علاوه بر این که نمی تواند چربی های اضافی بدن خود را از دست بدهند، به دلیل دلزدگی و خسته شدن از دنبال کردن برنامه های غذایی، گرفتار اضافه وزن بیشتری از زمان قبل از شروع به رژیم می شوند.

جمع بندی

در مقاله ای که خدمت شما خوانندگان محترم ارائه نمودیم، به موضوع خواص مصرف زنجبیل برای بدن به خصوص مزایای مصرف زنجبیل برای لاغری، مباحثی را مطابق با مطالب علمی و مورد تأیید بیان کردیم.

همچنین در مورد فواید انجام جراحی لاغری تحت نظر دکتر سلیمی، برای افرادی که دارای شاخص توده بدنی پرریسک و بالا می باشند، نکاتی را ذکر کردیم.

بهتر است همیشه این موضوع را در نظر داشته باشید که تمرکز روی استفاده از یک نوع ماده مخصوص نمی تواند منجر به لاغری دائمی در افراد شوند، تنها زمانی به نتایج مطلوب دست پیدا می کنید که از یک رژیم غذایی استاندارد پیروی نمایید.

یکی از این روش ها استفاده از جراحی لاغری می باشد که افزون بر این که باعث دستیابی به تناسب اندام برای افراد می شود، حتی در زمان طولانی به آن ‌ها آسیب نمی رساند و این امکان را برای افراد فراهم می نماید که بعد از کاهش وزن، آن را در همان میزان ثابت نگه دارند. در این حوزه، ما به شما جناب دکتر سلیمی را معرفی می نماییم.

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن
رژیم غذایی
رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن، برای افراد برنامه های غذایی مشخصی طراحی می گردد تا از طریق محاسبه ی قد و وزن

روش های درمان دیابت
دیابت
روش های درمان دیابت

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که روش های درمان دیابت چیست؟ جراحی چاقی از روش های درمان دیابت با

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

Call Now Buttonبا یک کلیک مشاوره بگیرید