رژیم لاغری سریع

در این مقاله از سایت دکتر سلیمی به بررسی موضوع رژیم لاغری سریع می پردازیم و عوامل موثر در رژیم لاغری سریع را نام می ببریم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

از جمله روش های بسیار سریع و موثر در زمینه کاهش وزن، می توان به رژیم لاغری سریع اشاره کرد.

رژیم لاغری سریع همان طور که از نامش هم پیداست، به منظور کاهش وزن در کوتاه مدت طراحی شده است که موجب می گردد تا افرادی با وزن بالا بتوانند در مدت زمانی اندک، وزن خود را تا حد زیادی کاهش دهند.

پیشنهاد می کنیم از پست روزه گرفتن بعد از عمل اسلیو معده دیدن کنید.

باید توجه داشت که اعمال رژیم لاغری سریع با توجه به ساختار بدن افراد، ممکن است از طریق روش های گوناگون صورت پذیرد

باید توجه داشت که اعمال رژیم لاغری سریع با توجه به ساختار بدن افراد، ممکن است از طریق روش های گوناگون صورت پذیرد و حتی در برخی از موارد نیز احتمال بی اثر بودن و یا تاثیر بسیار کم رژیم لاغری سریع نیز محتمل است.

در هر حال افرادی که قصد کاهش وزن در کوتاه مدت را دارند، باید ابتدا اطلاعات کامل و جامعی در این زمینه جمع آوری کرده و سپس با برنامه ریزی پیش روند.

در این مقاله، قصد داریم تا در مورد رژیم لاغری سریع و برخی از نکات مرتبط با آن مطالبی را ارائه دهیم که آشنایی با این مطالب می تواند شما را در زمینه کاهش وزنتان یاری کند. هر چند که مطالعه ی این مطالب برای شروع کار می تواند مفید باشد،

اما بهتر است برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب، با متخصصان فعال در این زمینه همچون جناب دکتر سلیمی مشورت نمائید. دکتر سلیمی، فوق تخصص گوارش و معتبرترین متخصص انواع جراحی های لاغری می باشند.

منظور از رژیم لاغری سریع چیست؟

رژیم لاغری سریع مساله ای است که ذهن بسیاری از افراد با وزن بالا را درگیر خود کرده است.

خیلی از افراد قصد دارند تا با گرفتن رژیم لاغری سریع در مدتی کوتاه وزن خود را در حد قابل توجهی کاهش دهند، در حالی که از برخی جزئیات این رژیم آگاهی ندارند.

اول این که باید بدانیم که گرفتن رژیم لاغری سریع نمی تواند همانند یک رژیم نرمال و استاندارد موجب کاهش وزن سریع گردد.

یعنی در واقع رژیم لاغری سریع، موجب می شود تا وزن در مدت کوتاهی کم شود اما این کاهش وزن کمتر از یک رژیم طولانی مدت خواهد بود.

منظور از رژیم لاغری سریع چیست؟
منظور از رژیم لاغری سریع چیست؟

نکته ی دومی که در مورد رژیم لاغری سریع وجود دارد، این است که برخی از افراد ممکن است نتوانند این رژیم را به صورت کاملا صحیح و پایدار پیش ببرند.

رژیم لاغری سریع سختی های خاص خود را دارد

رژیم لاغری سریع سختی های خاص خود را دارد و به همین سبب افرادی با اراده ی پایین در این زمینه و یا افراد بسیار چاق با بی ام آی بالا، چندان در گرفتن رژیم لاغری سریع موفق نخواهند بود.

پیش از گرفتن رژیم لاغری سریع، باید توجه داشته باشید که گرفتن این رژیم نیازمند تلاش و کوشش فراوان و امساک نفس در بسیاری از موارد می باشد

رژیم لاغری سریع سختی های خاص خود را دارد
رژیم لاغری سریع سختی های خاص خود را دارد

و به همین سبب، در صورتی که فکر می کنید احتمال موفقیت شما در گرفتن رژیم لاغری سریع پایین است، بهترین کار این است که به جای رژیم لاغری سریع، از رژیم های استاندارد و معمولی برای کاهش وزن خود استفاده کنید.

در ادامه ی مقاله، به بیان برخی از نکات ضروری در مورد رژیم لاغری سریع خواهیم پرداخت. همچنین شما می توانید مقاله رژیم لاغری سریع رایگان را برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه نمایید.

اصلی ترین عوامل تاثیر گذار در روند رژیم لاغری سریع

اگر بخواهیم با یک دید کلی به روند رژیم لاغری سریع بنگریم، دو عامل را مشاهده خواهیم کرد که بیشترین تاثیر را در این رژیم دارند.

عامل اول؛ اصلاح رژیم غذایی و تغییر برخی از وعده ها می باشد و عامل دیگر نیز افزایش ورزش و فعالیت های مختلف بدنی است که اهمیت بسیار زیادی دارد.

افرادی که قصد گرفتن رژیم لاغری سریع را داشته باشند، باید متوجه این نکته باشند که دو عامل اصلاح رژیم غذایی و انجام فعالیت های بدنی، به عنوان مکمل یکدیگر در روند رژیم لاغری سریع شناخته می شوند و به همین سبب پیشبرد رژیم بدون وجود هر یک از این دو عامل، امکانپذیر نمی باشد.

اصلی ترین عوامل تاثیر گذار در روند رژیم لاغری سریع
اصلی ترین عوامل تاثیر گذار در روند رژیم لاغری سریع
هر چند که عوامل دیگری همانند تصمیم قاطع و همت والا نیز برای موفقیت آمیز بودن رژیم لاغری سریع اهمیت بالایی دارند

هر چند که عوامل دیگری همانند تصمیم قاطع و همت والا نیز برای موفقیت آمیز بودن رژیم لاغری سریع اهمیت بالایی دارند اما در میدان عمل، اصلاح رژیم غذایی در کنار انجام فعالیت های بدنی حرف اول را می زنند.

عامل دیگری که می توان به عنوان یکی از اصلی ترین عوامل تاثیر گذار در رژیم لاغری سریع بیان کرد، تداوم و پایداری در طول دوران رژیم می باشد.

افرادی که رژیم لاغری سریع می گیرند، باید این کار را به صورت مستمر انجام دهند و در طول دوره ی رژیم خود، از هرگونه تعلل و کم کاری به دور باشند.

قطع رژیم لاغری سریع در برخی از مراحل ممکن است نه تنها تاثیر مثبت خاصی بر وزن فرد نداشته باشد، بلکه در برخی از موارد می تواند به عنوان عاملی تاثیر گذار در راستای چاقی فرد نیز تلقی شود.

توصیه می کنیم مبتلایان به بیماری دیابت مقاله درمان سریع دیابت نوع 2 را مطالعه نمایند.

نکاتی که باید در رژیم لاغری سریع رعایت شود

فارغ از این که افراد برای گرفتن رژیم لاغری سریع آماده باشند یا نه، برخی از نکات و مطالبی در مورد پروسه ی پیش بردن این رژیم وجود دارد که عدم رعایت این موارد ممکن است موجب اختلال در نتیجه گیری مناسب از رژیم لاغری گردد.

همان طور که گفته شد، اصلی ترین ارکان رژیم لاغری سریع، انجام فعالیت های بدنی و ورزشی در کنار اصلاح رژیم غذایی می باشد. حال ممکن است برخی از افراد، برداشت نامناسبی از این دو مفهوم داشته باشند.

به عنوان مثال؛ برخی از افراد ممکن است اصلاح رژیم غذایی را صرف کاهش مصرف غذا در نظر داشته باشند که چنین نگرشی اشتباه است.

نکاتی که باید در رژیم لاغری سریع رعایت شود
نکاتی که باید در رژیم لاغری سریع رعایت شود

در ادامه ی این بخش از مقاله، قصد داریم تا در مورد برخی از نکات و مسائل بسیار ضروری و مهم در روند رژیم لاغری سریع بحث کنیم.

باید توجه داشته باشید که رژیم لاغری سریع جز با رعایت تمامی نکات و جزئیات پیش نخواهد رفت

باید توجه داشته باشید که رژیم لاغری سریع جز با رعایت تمامی نکات و جزئیات پیش نخواهد رفت و به همین سبب برای گرفتن رژیم لاغری سریع، حساسیت بسیار زیادی باید به کار گرفته شود تا نتایج به دست آمده مطلوب باشد.

قبلا هم به این نکته اشاره کردیم که گرفتن رژیم لاغری سریع ممکن است برای برخی از افراد بسیار دشوار و یا حتی غیر ممکن باشد و افرادی که قصد دارند تا در مدتی کوتاه، وزن خود را کاهش دهند، بهتر است با مشورت و توصیه ی پزشک و متخصص تغذیه اقدام به این کار نمایند.

مطالبی که در ادامه ذکر می شود، صرفا به منظور اطلاع و آگاهی شما عزیزان می باشد و توصیه ی ما برای گرفتن یک رژیم لاغری سریع به صورت کاملا صحیح و اصولی و بر طبق معیارهای استاندارد، مراجعه به متخصص تغذیه و مشورت با او می باشد.

سریع ترین راه درمان دیابت چیست؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک فوق کلیک نمایید.

  • تداوم بر رژیم

یکی از اصلی ترین نکاتی که در مورد رژیم لاغری سریع و یا هر نوع رژیم دیگری باید رعایت شود، تداوم و پایداری بر رژیم و پیش رفتن بر اساس برنامه ی اصلی می باشد.

تداوم بر رژیم
تداوم بر رژیم

برخی از افراد ممکن است در ابتدای کار، با تصمیمی مصمم و جدی شروع به گرفتن رژیم کنند اما به مرور زمان دچار سستی و تردید در این مسیر شوند.

همچنین گاهی اوقات ممکن است افرادی به دلیل خستگی از ورزش و یا مصرف غذاهای یکسان، رژیم غذایی خود را شکسته و دوباره همانند قبل شوند.

تداوم بر رژیم و به کارگیری همت

باید توجه داشته باشید که اگر قصد دارید تا رژیم غذایی خود را به صورت کامل و بدون هیچ گونه عیب و نقصی به پایان برسانید، تداوم بر رژیم و به کارگیری همت در این مسیر اهمیت والایی دارد.

شما می توانید با انگیزه بخشی به خود در روند رژیم لاغری خود، این پروسه را با موفقیت به اتمام رسانده و نتایج آن را مشاهده کنید.

شما می توانید برای پایداری و تداوم خود در مسیر رژیم لاغری سریع، از کمک های اطرافیانتان در راستای انگیزه بخشی و پیمودن مسیر استفاده کنید و یا با روش های خاصی که وجود دارد، خودتان را برای به پایان رساندن این رژیم ضروری مصمم سازید.

همچنین مراجعه به متخصص تغذیه و مشورت با او نیز می تواند به عنوان عاملی انگیزه بخش در زمینه ی تداوم رژیم غذایی شما تلقی شود و شما می توانید به سبب مراجعه به متخصصان فعال در این زمینه، خود را برای به پایان رساندن رژیمتان مصمم سازید.

  • مصرف میان وعده

یکی از مهم ترین وعده های مصرفی افراد رژیم دار در طول روز، میان وعده های مختلف می باشد.

زیاده روی در مصرف میان وعده و یا حذف کلی میان وعده، به شدت اشتباه می باشد و در این باب نه افراط جایز است و نه تفریط؛ بلکه افراد باید با توجه به شرایط خود، میان وعده ای مناسب را انتخاب کنند.

افرادی که قصد شروع رژیم لاغری سریع را دارند، باید میان وعده های مناسبی را در طول روز برای خود تدارک ببینند. چرا که این میان وعده ها تاثیر بسیار زیادی در کنترل گرسنگی افراد دارد و همین امر روشی در زمینه کاهش مصرف غذا در طول روز می باشد.

میان وعده هایی که در طول روز استفاده می شود، بهتر است ترکیبی از فیبر و پروتئین باشد

میان وعده هایی که در طول روز استفاده می شود، بهتر است ترکیبی از فیبر و پروتئین باشد تا هم نیاز بدن تامین شود و هم احساس گرسنگی دیر به دیر سراغ فرد بیاید.

همچنین برای این که فرد بتواند روند سوخت و ساز را در بدن خود افزایش دهد و متابولیسم بدن را بالا ببرد، می تواند از غذاها و میان وعده های تند استفاده کند.

استفاده از مواد غذایی تند می تواند موجب افزایش سوخت و ساز بدن شود که این ویژگی به عنوان یک مزیت برای افرادی است که قصد دارند تا رژیم لاغری سریع گرفته و در کوتاه مدت، وزن خود را کاهش دهند.

البته افرادی که قصد استفاده از میان وعده های تند را داشته باشند، باید این نکته را نیز در نظر بگیرند که استفاده ی بی رویه و حداکثری از غذاها و میان وعده های تند ممکن است عوارض نامناسبی را در پی داشته باشد و به همین دلیل، افرادی که به غذاهای تند حساسیت دارند، بهتر است استفاده از میان وعده های تند را نادیده بگیرند.

  • افزایش مصرف آب

یکی از اصلی ترین و موثرترین عواملی که بر روند لاغر شدن افراد تاثیر می گذارد، مصرف مداوم و پیوسته ی آب می باشد.

مصرف آب در طول روز می تواند از گرسنگی های کاذب جلوگیری کرده و روند سوخت و ساز بدن را افزایش دهد که همین دو عامل، از مزایای اصلی مصرف آب زیاد در طول روز می باشد.

افزایش مصرف آب
افزایش مصرف آب

گاهی اوقات حس گرسنگی افراد کاذب می باشد و این حس صرفا به خاطر اتمام هضم غذا سراغ فرد می آید که مصرف مداوم آب در طول روز می تواند از پیش آمدن چنین حسی برای افراد جلوگیری کند.

همچنین از آنجایی که آب موجب افزایش عملکرد روند سوخت و ساز در بدن می شود، مصرف مداوم آن می تواند سیستم سوخت و ساز را در بدن انسان به صورت فعال و پویا نگه دارد و به همین سبب، افرادی که قصد گرفتن رژیم لاغری سریع را داشته باشند، می توانند به مصرف آب به عنوان یکی از عوامل تاثیر گذار در رژیم خود بنگرند.

مصرف مایعات

البته باید توجه داشت که مصرف تمامی مایعات می تواند موجب تاثیراتی از این قبیل بر بدن داشته باشد اما از آنجایی که برخی از نوشیدنی ها ممکن است حاوی مواد قندی و یا چربی باشند، مصرف آب بهترین گزینه برای افرادی است که قصد دارند تا در مدت زمانی کوتاه، وزن خود را در حد قابل توجهی کاهش دهند.

برای آگاهی بیشتر از مزایای مصرف آب در طول دوران رژیم گرفتن خود، بهتر است با متخصص تغذیه در این زمینه صحبت کنید.

  • استراحت و خواب کافی

یکی از اصلی ترین عواملی که بر مصرف غذا و احساس گرسنگی تاثیر می گذارد، خواب و استراحت فرد در طول روز می باشد. نیاز بدن به خواب برای افراد در حدود هفت الی نه ساعت در طول روز می باشد.

اما بسیاری از افراد، نیاز خود را به خواب در طول بیست و چهار ساعت تامین نمی کنند و همین امر موجب می شود تا بدن برای تامین انرژی مورد نیاز خود به غذا روی بیاورد.

استراحت و خواب کافی
استراحت و خواب کافی

افرادی که قصد دارند تا برای گرفتن رژیم لاغری سریع اقدام کنند، باید در برنامه ریزی های خود، تامین خواب خود را نیز در نظر بگیرند؛ چرا که عدم خواب کافی در طول روز می تواند موجب اختلال در روند رژیم گرفتن این افراد شود.

عامل دیگری که برای اهمیت خواب در طول دوران رژیم گرفتن ذکر می شود، تاثیر خواب بر امکان گرسنگی افراد و انتخاب غذا می باشد.

تحقیقات به عمل آمده در این زمینه نشان می دهد که افرادی که در طول روز کمتر از دیگران می خوابند، در طول روز بعد، احساس گرسنگی بیشتری نسبت به سایرین دارند

و همین عامل، موجب گرایش به غذاهای پر چرب و مصرف بالای قند می شود. با این تفاسیر، مسلما شما هم به اهمیت خواب در دوران رژیم پی بردید.

اما باید این نکته را نیز مورد توجه قرار دهید که خواب بیش از حد نیز می تواند موجب کاهش روند سوخت و ساز بدن و انباشته شدن چربی در بدن گردد که همین امر موجب خواهد شد تا افراد نه تنها در طول دوران رژیم گرفتن خود لاغر نشوند، بلکه امکان افزایش وزن نیز برای چنین افرادی وجود دارد.

  • محدود کردن مصرف قند و شکر

شاید بتوان گفت اصلی ترین دشمن بدن در راستای کاهش وزن افراد، مصرف بالای شکر می باشد. افرادی که قصد گرفتن رژیم خاصی را دارند اما احساس می کنند که در عین انجام فعالیت های بدنی و کاهش مصرف غذا باز هم تغییری در وزنشان به وجود نمی آید، باید به میزان مصرف مواد قندی خود در طول روز توجه داشته باشند.

محدود کردن مصرف قند و شکر
محدود کردن مصرف قند و شکر

همچنین افرادی که قصد دارند تا رژیم لاغری سریع گرفته و در مدت کوتاهی وزن خود را کم کنند، باید مصرف مواد قندی را تا حد امکان کاهش دهند و در صورت نیاز به مصرف قند نیز از قند طبیعی استفاده کنند.

انواع نوشابه ها، چای شیرین، آب میوه های طبیعی و امثال این نوشیدنی ها نیز به عنوان دشمنان فرد در زمینه ی رژیم گرفتن وی شناخته می شوند و برای این که شما نیز بتوانید رژیم لاغری خود را با موفقیت به اتمام برسانید، حتما باید مصرف این طیف از مواد غذایی را محدود و یا حتی صفر کنید.

مشورت با متخصص تغذیه

مشورت با متخصص تغذیه در این زمینه می تواند موجب شود تا جایگزین های مناسبی برای چنین موادی به شما معرفی شود که شما می توانید از این جایگزین ها برای تامین قند مورد نیاز خود استفاده کنید.

باید توجه داشته باشید که اگر می خواهید به وزن ایده آل و مطلوب خود برسید، حتما باید محدودیت های خاصی را هر چند به صورت دوره ای در زندگی خود داشته باشید که کاهش مصرف قند و شکر در طول روز از جمله ی این محدودیت ها می باشد و موفقیت شما در رژیم گرفتن، جز از طریق رعایت چنین نکاتی امکانپذیر نمی باشد.

آیا رژیم لاغری سریع برای همه ی افراد مناسب است؟

رژیم لاغری سریع اصطلاحی است که خیلی از افراد قصد عملی کردن آن را دارند اما با توجه به شرایط مختلفی که افراد دارند، ممکن است پیاده سازی این رژیم برای این طیف از افراد بسیار سخت و یا حتی ناممکن باشد. بسیاری از افرادی که وزن بالایی دارند، همیشه به فکر کاهش وزن خود از طریق روش های مختلف می باشند.

اما افراد باید توجه داشته باشند که با توجه به بی ام آی و یا شاخص توده ی بدنی خود، می توانند روشی کاملا اصولی و استاندارد را با توجه به شرایط خود انتخاب کرده و ثمرات آن را ببینند.

آیا رژیم لاغری سریع برای همه ی افراد مناسب است؟
آیا رژیم لاغری سریع برای همه ی افراد مناسب است؟

به همین دلیل گرفتن رژیم لاغری سریع برای افرادی که شاخص توده ی بدنی آن ها در سطح بسیار چاق می باشد، ممکن است به شدت سخت و طاقت فرسا باشد.

حتی برخی از این افراد گاهی اوقات به دلیل تعدد گرفتن رژیم و عدم موفقیت در آن، دچار ناامیدی می شوند و همین امر موجب می شود تا به صورت کلی، فکر رژیم گرفتن و لاغری را از ذهنشان بیرون کنند که این روش هم کاملا اشتباه می باشد.

در کل می توان گفت که گرفتن رژیم لاغری سریع برای افرادی با بی ام آی بسیار بالا و همچنین افرادی که آستانه ی تحمل پایینی دارند، توصیه نمی شود.

چرا که گاهی اوقات، گرفتن رژیم برای چنین افرادی می تواند اثرات سوء داشته باشد و زندگی این افراد را مختل کند.

در چه صورت باید برای جراحی چاقی اقدام کرد؟

همان طور که گفتیم، افرادی که توان گرفتن رژیم لاغری سریع را ندارند و یا این کار برایشان طاقت فرسا می باشد، نباید ناامید شده و دست از تلاش بردارند.

در حال حاضر روش های گوناگونی برای کاهش وزن افراد مختلف حتی با بی ام آی بالا وجود دارد که چنین افرادی می توانند با کمک گرفتن از علوم نوین پزشکی، وزن خود را به مرور زمان تعدیل کرده و آن را پایین بیاورند.

انجام جراحی چاقی در انواع مختلف، از جمله روش هایی است که در دهه ی اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است؛ چرا که انجام این عمل برای افرادی که وزن بسیار بالایی داشته باشند، مزایای فراوانی دارد.

دکتر سلیمی از جمله جراحان نمونه ی کشوری در امر انجام اقسام مختلف جراحی چاقی می باشند که شما می توانید به سبب مراجعه به مطب دکتر سلیمی و با توجه به شرایط خود، برای انجام جراحی چاقی اقدام نمائید.

جراحی چاقی اقسام مختلفی دارد که شما می توانید به سبب مشورت با دکتر سلیمی و یا تحقیق در این باره، اطلاعات جامعی در این زمینه کسب کنید.

باید توجه داشته باشید که برای انتخاب نوع جراحی چاقی خود بهتر است با افراد متخصص و باتجربه در این زمینه همانند دکتر سلیمی مشورت نموده و بر اساس پیشنهادات چنین افرادی، اقدام به انجام جراحی چاقی کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی چاقی متناسب با خود، بهتر است با مراجعه به مطب دکتر سلیمی، موارد مورد نیاز خود را با ایشان مطرح نموده و اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید.

جمع بندی

رژیم لاغری سریع یکی از انواع رژیم هایی است که در آن کاهش وزن فرد در کوتاه مدت اتفاق می افتد و به همین دلیل، افراد بسیاری طرفدار چنین رژیمی هستند.

در این مقاله، سعی کردیم تا اطلاعاتی هر چند جزئی در مورد رژیم غذایی سریع ارائه کنیم که دانستن چنین اطلاعاتی می تواند شما را در مسیر گرفتن رژیم لاغری سریع یاری کند.

همچنین بیان کردیم که گرفتن چنین رژیمی برای برخی از افراد بسیار سخت و طاقت فرسا و یا حتی محال می باشد و بهتر است چنین افرادی، کاهش وزن خود را با انجام جراحی چاقی آغاز کنند.

دکتر سلیمی از جمله جراحان معتبر و مجرب کشور در امر انجام جراحی های مختلف چاقی می باشند که شما می توانید برای مشورت با ایشان و انجام جراحی خود، به مطب ایشان مراجعه کرده و از این طریق اولین قدم را برای کاهش وزن خود بردارید.

رضایت بیماران دکتر سلیمی از جراحی های ایشان، دلیلی بر تخصص کافی دکتر سلیمی در امر انجام اقسام مختلف جراحی های چاقی می باشد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید