رژیم قبل از عمل اسلیو معده

رژیم قبل از عمل اسلیو معده
فهرست مطالب

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که رژیم قبل از عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود؟ با ما همراه باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

در این سال ها بازار عمل های جراحی چاقی و کاهش وزن، در میان همه ی اقشار جامعه بسیار پرطرفدار و محبوب شده است. یکی از اصلی ترین دلایل شهرت این نوع تکنیک های لاغری این است که تحقیقات و بررسی های فراوانی نشان داده اند، جراحی های چاقی یکی از بهترین و قطعی ترین راه حل ها برای دستیابی به تناسب اندام و کاهش وزن به صورت برگشت ناپذیر می باشد.

افرادی که روش ها و برنامه های مختلف لاغری و انجام داده و از رژیم های مختلف پیروی کرده اند، ولی هر نوبت با شکست و به دنبال آن با نا امیدی مواجه شده اند، قطعاً جراحی چاقی برای آن ها نتیجه بخش خواهد بود.

توصیه می کنیم از روش بهترین دکتر اسلیو معده در یزد نیز دیدن کنید.

رژیم قبل از عمل اسلیو معده
رژیم قبل از عمل اسلیو معده

پیشنهاد می کنیم از پست اثر قرص متفورمین چند ساعت است دیدن کنید.

جراحی اسلیو معده

در میان این عمل های لاغری جراحی اسلیو معده انتخاب بسیار مناسبی برای افراد مبتلا به چاقی مفرط محسوب می شود.

چنانچه شما مخاطبان و خوانندگان گرامی تصمیم دارید به منظور تناسب اندام و سلامتی خود از تکنیک جراحی اسلیو معده استفاده نمایید، می بایست به موضوع بسیار مهمی پیرامون این نوع جراحی توجه کنید که این نکته حائز اهمیت رژیم قبل از عمل اسلیو معده می باشد. چراکه تأثیرات موفقیت آمیز جراحی را افزایش داده و پیامدهای پس از آن را به میزان چشمگیری کاهش می دهد.

در این مطلب تصمیم داریم پیرامون موضوع اصلی و بسیار قابل توجه رژیم قبل از عمل اسلیو معده و اقدامات اساسی پیش از عمل، اطلاعات کاربردی و مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بنابراین از شما خوانندگان محترم درخواست می نماییم تا انتهای این مقاله ما را همراهی نمایید.

آیا می دانید رژیم قبل از عمل اسلیو معده چیست؟

مراقبت های پیش از انجام جراحی اسلیو معده شامل موارد بسیار متعددی می شود. اما یکی از مهمترین موضوعاتی که پیش از این نوع جراحی می بایست مورد توجه قرار گیرد، رژیم قبل از عمل اسلیو معده می باشد. چرا که یکی از عواملی که باعث کسب نتایج موفقیت آمیز از انجام عمل اسلیو می شود، همین موضوع است.

آیا می دانید رژیم قبل از عمل اسلیو معده چیست؟
آیا می دانید رژیم قبل از عمل اسلیو معده چیست؟

افرادی که تصمیم به انجام این تکنیک جراحی لاغری را دارند، می بایست قبل از عمل به پزشک متخصص خود مراجعه نمایند تا نکات جزئی تر در اختیارشان قرار گیرد. همچنین اغلب پزشکان برنامه های جداگانه ای را با توجه به شرایط هریک از بیماران برای آن ها تنظیم می نمایند.

به طور کلی برنامه ای که پیش از جراحی اسلیو معده در اختیار بیماران قرار می گیرد از ۲۱ روز قبل از عمل آغاز می شود و تا روز عمل ادامه می یابد، در قسمت های بعدی مقاله به صورت جزئی تمام موارد رژیم قبل از عمل اسلیو معده را بیان می نماییم.

لطفا از پست تجربه عمل اسليو دیدن کنید.

رژیمی که در مدت ۲۱ روز قبل از عمل اسلیو معده تنظیم می شود، چگونه است؟

این رژیم شامل چهار بخش مهم می شود که در این قسمت به صورت کامل هر کدام از آن ها را شرح می دهیم.

رژیمی که در مدت ۲۱ روز قبل از عمل اسلیو معده تنظیم می شود، چگونه است؟
رژیمی که در مدت ۲۱ روز قبل از عمل اسلیو معده تنظیم می شود، چگونه است؟
  • استفاده از مواد پروتئینی فراوان

پیش از عمل می بایست بیماران مصرف مواد غذایی که در برگیرنده حجم زیادی از پروتئین هستند را در برنامه غذایی خود بگنجانند. افراد می بایست در طی ۲۴ ساعت به صورت میانگین ۶۰ گرم پروتئین مصرف کنند. علت اصلی تأکید به مصرف پروتئین قبل از جراحی اسلیو معده این است که این امر موجب کاهش دوران نقاهت پس از جراحی می شود. همین طور عوارض عمل را به میزان زیادی کاهش می‌ دهد.

مواد غذایی حاوی پروتئین که باید در رژیم قبل از عمل اسلیو معده قرار بگیرند:

تخم مرغ، تخم بلدرچین، گوشت گاو فاقد چربی، گوشت مرغ، گوشت انواع ماهی های دریایی

  • کاهش مصرف مواد غذایی با کالری زیاد

قطعاً مطلع می باشید که مواد غذایی که دربرگیرنده کالری زیادی هستند، سبب بالا رفتن وزن و انباشته شدن حجم چربی فراوان در بدن می شوند. بنابراین با این شرایط مشکلات زیادی در طول عمل اسلیو برای بیماران به وجود می آید. همین طور عوارض عمل نیز افزایش خواهد یافت. بیماران می بایست قبل از عمل میزان کالری مصرفی روزانه خود را از ۱۲۰۰ کالری به ۸۰۰ کالری کاهش دهند.

می توان گفت، مواد غذایی که دارای حجم فراوانی کربوهیدرات هستند، کالری زیادی دارند. در حقیقت کربوهیدرات ها در مواد غذایی که درصد قند بالایی دارند، از قبیل انواع آبنبات ها، نوشابه، نان و ماکارونی وجود دارند. این مواد غذایی سبب چاقی و اضافه وزن پیش از عمل می شوند.

  • افزایش مصرف چربی های مفید و اجتناب از مصرف چربی های مضر

به طور کلی چربی های موجود در مواد غذایی به دو نوع چربی های سالم و مضر تقسیم بندی می شوند. یکی از مهمترین ویژگی های رژیم قبل از عمل اسلیو معده مصرف مواد غذایی و چربی های مفید می باشد.

مواد غذایی حاوی چربی های سالم یا ترانس که باید در رژیم قبل از عمل اسلیو معده قرار بگیرند:

انواع آجیل ها

زیتون

انواع ماهی ها

مواد دارای امگا سه

بنابراین افراد باید قبل از عمل اسلیو معده حجم مصرف این مواد را در برنامه غذایی خود افزایش دهند. همچنین می ‌بایست از مواد غذایی که دارای چربی های ناسالم هستند، مانند روغن های جامد و انواع فست فودها خودداری نمایند.

  • مصرف آب و مایعات فراوان

پیش از انجام عمل اسلیو معده استفاده از آب و مایعات فراوان بسیار مهم می باشد. این اقدام موجب کاهش غلظت خون می شود و در نتیجه ریسک لخته شدن خون در طول جراحی و پس از آن را به میزان زیادی کاهش داده و یا به صفر می رساند.

در واقع همه ی افراد باید به صورت روزانه حدود یک و نیم لیتر یا ۸ لیوان آب مصرف کنند که این مقدار برای افرادی که تصمیم به جراحی دارند و در رژیم قبل از عمل اسلیو معده افزایش می یابد. البته استفاده از مایعاتی که دارای درصد زیادی از کافئین و شکر هستند، به هیچ وجه توصیه نمی شود.

آیا می دانید رژیم قبل از عمل اسلیو معده در سه روز پیش از جراحی، شامل چه موادی می شود؟

بیماران می بایست از ۷۲ ساعت قبل از عمل اسلیو معده مصرف مواد غذایی که جامد می باشند را کاهش دهند و به جای آن به مصرف مواد خوراکی که به حالت مایع هستند روی آوردند. زیرا باید معده افراد به اصطلاح سبک باشد تا غذاهای مصرف شده با سرعت زیادتری هضم شود. مواد غذایی که می بایست در این سه روز مورد استفاده قرار گیرند عبارتند از:

آیا می دانید رژیم قبل از عمل اسلیو معده در سه روز پیش از جراحی، شامل چه موادی می شود؟
آیا می دانید رژیم قبل از عمل اسلیو معده در سه روز پیش از جراحی، شامل چه موادی می شود؟

سوپ مرغ و گوشت:

انواع سوپ های شامل مرغ یا گوشت، به علت اینکه بسیار زود هضم هستند، به عنوان یکی از موارد موجود در رژیم قبل از عمل اسلیو معده بسیار مناسب می باشند.

نوشیدنی های مخصوص:

اغلب نوشیدنی هایی که در هنگام انجام حرکات ورزشی مصرف می شوند، انرژی بسیار زیادی را به بدن می رساند و در عین حال بسیار سریع هضم می شوند. در نتیجه یکی از مواد مناسب در رژیم قبل از عمل اسلیو معده به شمار می روند.

مصرف ژله:

انواع ژله ها به علت وجود قند در ترکیبات آن و همین طور زود هضم بودن، به عنوان یکی از مواد مناسب در رژیم قبل از عمل اسلیو معده مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین ژله دارای مواد کلسیمی می باشد که مصرف آن برای بدن مفید است.

آیا می دانید ۱۲ ساعت تا یک روز پیش از جراحی، رژیم قبل از عمل اسلیو معده شامل چه موادی می شود؟

همان گونه که ممکن است بارها شنیده باشید، پیش از انجام هر نوع عمل جراحی پزشکان توصیه می ‌کنند که از ۸ تا ۱۲ ساعت قبل از عمل هیچ ماده غذایی را مصرف نکنید و ناشتا باشید. حتی به بیماران توصیه می شود که شب قبل از عمل از مصرف مایعات و حتی آب نیز خودداری کنند.

این موضوع به اندازه‌ ای دارای اهمیت می باشد که چنانچه افراد حدود ۸ ساعت قبل از عمل جراحی اسلیو معده ناشتا نباشند، تاریخ عمل به فرصت دیگری موکول خواهد شد.

آیا می دانید ۱۲ ساعت تا یک روز پیش از جراحی، رژیم قبل از عمل اسلیو معده شامل چه موادی می شود؟
آیا می دانید ۱۲ ساعت تا یک روز پیش از جراحی، رژیم قبل از عمل اسلیو معده شامل چه موادی می شود؟

کالری مصرفی در ۲۴ ساعت قبل از عمل اسلیو معده باید تا ۸۰۰ کالری کاهش یابد. روزهای قبل از جراحی علی الخصوص ۲۴ ساعت قبل، وعده صبحانه می بایست به صورت کامل مصرف شود.

باید ما بین وعده غذایی آخر تا زمان خواب حدود ۴ ساعت وقفه باشد.

رژیم قبل از عمل اسلیو معده مخصوصاً در ۲۴ ساعت قبل، باید سرشار از سبزی، پروتئین و انواع میوه ها باشد. همین طور در این زمان افراد می بایست تا می توانند از مصرف غذاهای بسیار چرب، غذاهای رستورانی، انواع فست فودها و انواع شیرینی جات خودداری نمایند. ِآیا می دانید مقدار کاهش وزن در عمل اسلیو معده چقدر است؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک فوق کلیک نمایید.

آیا می دانید هدف اصلی تنظیم رژیم قبل از عمل اسلیو معده چیست؟

در واقع هدف اساسی پیروی از این برنامه غذایی افزایش میزان تأثیرگذاری و موفقیت جراحی اسلیو می باشد. بنابراین بهترین راه این است که پیش از جراحی بیماران از برنامه غذایی مختص به خود پیروی نمایند تا پس از جراحی ایجاد تغییر در مصرف مواد غذایی نیز برایشان راحت تر شود.

آیا می دانید هدف اصلی تنظیم رژیم قبل از عمل اسلیو معده چیست؟
آیا می دانید هدف اصلی تنظیم رژیم قبل از عمل اسلیو معده چیست؟

به طور کلی اهداف تعیین رژیم قبل از عمل اسلیو معده شامل موارد زیر می شود:

  • افزایش ایمنی و سهولت در روند جراحی

برنامه غذایی پیش از جراحی باعث کمتر شدن حجم چربی های انباشته شده در نواحی اطراف کبد می شود. در نتیجه این اقدام باعث افزایش دید جراح و سهولت در دسترسی به بافت معده بیمار می شود.

چنانچه بیماران با وجود حجم زیادی از چربی در ناحیه کبد، تحت عمل جراحی اسلیو معده قرار بگیرند، عمل بسیار دشوار و پر ریسک خواهد بود. در بعضی مواقع جراح مجبور می شود عمل را با استفاده از تکنیک های دیگری انجام داده و نمی تواند از تجهیزات پیشرفته لاپاراسکوپی بهره مند شود. در نتیجه بیمار می بایست تحت جراحی باز قرار بگیرد که مسلما پیچیده تر بوده و ممکن است عوارض بیشتری را دربر داشته باشد.

  • کاهش چشمگیر ریسک پیامدهای جراحی

اضافه وزن زیاد و چاقی مفرط، ریسک ایجاد پیامدهای پزشکی را در طول انجام جراحی و پس از آن به میزان زیادی افزایش می دهد. پیروی از رژیم قبل از عمل اسلیو معده و کاهش وزن می ‌توانند ریسک ایجاد این پیامدها را از بین ببرد.

  • کاهش میزان مصرف مواد دارای کربوهیدرات

این رژیم استفاده از مواد غذایی که در برگیرنده کربوهیدرات می باشد را به میزان زیادی کاهش می ‌دهد. کربوهیدرات ها تأثیر زیادی در فراهم نمودن کالری بدن دارند. پزشکان توصیه می کنند که افراد پیش از جراحی اسلیو از مصرف انواع ماکارونی و نان ها پیشگیری نمایند. این مواد نقش فراوانی در چاقی و اضافه وزن دارند.

  • تسریع بهبودی پس از جراحی

یکی از مهمترین تأثیرات رژیم قبل از عمل اسلیو معده این است که بیماران برای مدت زمان نسبتا کوتاهی سبک زندگی و استفاده از مواد غذایی مفید را تجربه می نمایند. بدون شک این امر موجب می ‌شود افراد پس از عمل اسلیو با سرعت بیشتری به وضعیت نرمال و زندگی عادی خود بازگردند.

استفاده از مواد غذایی سالم و ایجاد تغییر در سبک زندگی، به افراد کمک می نماید تا علاوه بر اینکه میزان چربی های ذخیره شده در بدن خود را کاهش دهند، به افزایش سلامتی بدن نیز کمک می نمایند و پس از عمل پیامدهای بسیار کمتری را متحمل می شوند.

لطفا از پست درمان قطعی دیابت در ایران دیدن کنید.

جمع بندی

این مقاله را با هدف بررسی اهمیت رژیم قبل از عمل اسلیو معده در اختیار شما خوانندگان محترم و عزیز قرار دادیم. امیدواریم که مطالب ارائه شده در آن بتواند شما را در جهت مراقبت های پیش از جراحی اسلیو یاری نمایند. در پایان یادآوری می نماییم که پیروی دقیق از رژیم غذایی قبل از جراحی، کاملاً به نفع بیماران بوده و باعث افزایش درصد موفقیت پس از جراحی خواهد شد.

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن
رژیم غذایی
رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن، برای افراد برنامه های غذایی مشخصی طراحی می گردد تا از طریق محاسبه ی قد و وزن

روش های درمان دیابت
دیابت
روش های درمان دیابت

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که روش های درمان دیابت چیست؟ جراحی چاقی از روش های درمان دیابت با

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

Call Now Buttonبا یک کلیک مشاوره بگیرید