رژیم فستینگ

رژیم فستینگ
فهرست مطالب

در این راهنمای جامع از سایت دکتر سلیمی می خواهیم به بررسی رژیم فستینگ و مزایای رعایت این رژیم با شما همراه باشیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

همه ما می دانیم که بدن ما برای تامین انرژی روزانه خود و همچنین سلامتی خود، نیازمند مصرف مواد غذایی مختلف است. مواد غذایی مختلفی که هر کدام از آنها می تواند دارای خواص ارزشمند غذایی باشد و برای سلامتی و پایداری بدن مفید باشد.

استفاده از انواع رژیم های غذایی می تواند در جهت حفظ سلامتی بدن و شادابی بدن و افزایش انرژی بدن بسیار موثر باشد. به همین دلیل لازم است در انتخاب مواد غذایی و مصرف آن دقت لازم داشت.

بسیاری از افراد ممکن است به دلایلی دچار مشکلاتی باشند و از عارضه های مختلفی رنج ببرند. از جمله این موارد می توان به چاقی و اضافه وزن اشاره کرد.

رژیم فستینگ
رژیم فستینگ

علاوه بر این، مشکلات و بیماری های مختلفی نیز وجود دارد که هر فردی ممکن است درگیر آن گردد. به همین دلیل چاره کار بخصوص برای افرادی که از چاقی رنج می برند و چاقی آنها در حد خفیف است، استفاده از انواع رژیم غذایی است.

رژیم مناسب برای سلامتی بدن

یکی از رژیم های مناسب برای سلامتی بدن از جمله موثر در کاهش وزن، رژیم فستینگ یا همان رژیم روزه داری است. این رژیم غذایی می تواند موثر در کاهش وزن باشد و علاوه بر آن خواص و فواید دیگری برای بدن دارد.

ما در این مقاله قصد داریم بصورت کامل به بررسی رژیم فستینگ بپردازیم و از کارکرد آن و انواع آن، توضیحاتی ارائه دهیم. همچنین از موارد غذایی مجاز در رژیم فستینگ هم مواردی را اشاره می کنیم.

اما افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند و به اصطلاح از چاقی شدید رنج می برند، بایستی از روش موثرتری به نام جراحی چاقی برای کاهش وزن خود استفاده کنند. ما در انتهای مقاله بصورت خلاصه به توضیح در خصوص جراحی چاقی می پردازیم.

با این حال شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر در خصوص رژیم فستینگ و همچنین اطلاع از جراحی چاقی، با یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

پیشنهاد می کنیم از پست روزه گرفتن بعد از عمل اسلیو معده دیدن کنید.

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

رژیم فستینگ چیست؟

رژیم فستینگ چند روزه است؟

انواع رژیم فستینگ کدامند؟

غذاهای مجاز در رژیم روزه‌داری یا رژیم فستینگ کدامند؟

اثرات کاهش وزندر رژیم فستینگ چیست؟

شاخص توده بدنی چیست؟

جراحی چاقی چیست؟

 

رژیم فستینگ چیست؟

یکی از روش های موثر در جهت کاهش وزن، استفاده از رژیم فستینگ است. این رژیم را رژیم روزه داری هم می گویند که بسیار مورد استفاده عموم مردم قرار میگیرد.

رژیم فستینگ چیست؟
رژیم فستینگ چیست؟

در این رژیم غذایی، فرد دو دوره ای را به نام روزه داری و غذا خوردن طی می کند و اگر فردی بتواند بر طبق اصول و برنامه و با نظر پزشک تغذیه، این رژیم را طی کند، می تواند باعث افزایش متابولیسم بدن خود شود و طبیعتا باعث کاهش وزن اصولی خواهد شد.

لطفا از پست رژیم سه روزه تخم مرغ دیدن کنید.

رژیم فستینگ از برنامه های مدون غذایی پیروی می کند

رژیم فستینگ از برنامه های مدون غذایی پیروی می کند و در طی یک برنامه منظم بین خوردن و نخوردن غذا، می تواند باعث کنترل وزن، پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها شود. بررسی های متعدد و زیادی در خصوص رژیم روزه داری انجام شده است که مزیت های زیادی دارد.

شاید مهمترین مزیت آن، نخوردن غذا در ساعتی مشخص و سپس خوردن غذا است که می تواند برای بسیاری از افراد جذاب باشد.

البته اینکه این روش رژیم غذایی می تواند برای یک فرد مفید باشد یا خیر، بستگی به شرایط فرد و تشخیص نهایی متخصص تغذیه دارد.

بنابراین نباید اقدام به تصمیم خودسرانه گرفت و بایستی اقدامی اصولی و درست متناسب با شرایط خود و نظر پزشک انجام داد.

ما در ادامه این مقاله در خصوص میزان زمان رژیم فستینگ و انواع آن می پردازیم. همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص رژیم روزه داری انجام دهد.

رژیم فستینگ چند روزه است؟

رژیم فستینگ دارای انواع مختلفی است که نیاز به بررسی دارد و ما به آن اشاره می کنیم.

در برخی از رژیم های روزه دارد 12 یا 24 ساعت و در برخی دیگر نیز دو یا چند روز در هفته را نباید اقدام به مصرف غذا خوردن نمود. لازم به گفتن است که در رژیم فستینگ، نباید بصورت چند روز متوالی، اقدام به غذا نخوردن نمود.

بلکه باید حداقل یک روز استراحت بین رژیم وجود داشته باشد تا بدن بتواند ریکاوری لازم را انجام دارد. در روزهایی که رژیم صورت می گیرد، باید به اندازه مناسب و کمی غذا خورد. بصورت کلی افراد بایستی در طول رژیم روزه داری بین 500 تا 600 کالری دریافت نمایند.

رژیم فستینگ چند روزه است؟
رژیم فستینگ چند روزه است؟

عوامل مختلفی مانند سن، جنسیت، میزان فعالیت فرد، بیماری های زمینه ای و …، وجود دارد که هر کدام از آنها می تواند بر میزان کالری دریافتی تاثیر بگذارد و طبیعتا رژیم فستینگ مربوط به خود را خواهد طلبید.

این رژیم غذایی به افراد خواهد گفت در روزهای رژیم، باید طی دو وعده غذایی اندک و همچنین چند میان وعده از پروتئین ها و سبزیجات و میوه مصرف کنند و البته از مصرف چربی باید خودداری شود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رژیم روزه داری و کسب راهنمایی های لازم با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین جراحی چاقی، مشورت های لازم را انجام دهید.

انواع رژیم فستینگ کدامند؟

رژیم فستینگ دارای انواع مختلفی است که هرکدام از آنها، روش خاص خود را برای پیاده سازی می طلبد. ما در ادامه به بررسی کامل انواع رژیم روزه داری یا همان فستینگ خواهیم پرداخت که می تواند حائز اهمیت باشد. این موارد عبارتند از:

رژیم فستینگ ۱۶ : ۸

این نوع رژیم فستینگ، در واقع شبیه به همان روزه ای است که افراد در ماه مبارک رمضان، اقدام به انجام آن می کنند که البته تغییراتی هم دارد.

در این رژیم، فرد بایستی 16 ساعت روزه داری کند و مواد غذایی مصرف نکند و در 8 ساعت باقی مانده از شام تا ناهار فردا، اقدام به غذا خوردن کند.

تعداد وعده هایی که می توان در 8 ساعت باقی مانده مصرف کرد، بین 2 الی 3 وعده غذایی است و مواد غذایی مورد استفاده باید از نوع کم کالری و دارای خواص معدنی فراوان باشد که در این مقاله به آن پرداخته می شود.

این رژیم غذایی در واقع سختی خاصی ندارد و کافی است از ساعت 8 شب به بعد که شام را میل کردید تا ساعت 12 ظهر فردا، چیزی میل نکنید و در این فاصله می توانید اقدام به مصرف آب، چای و قهوه و نوشیدنی های بدون کالری کنید که می تواند برای کنترل اشتها بسیار مفید باشد و همچنین موثر در کاهش وزن خواهد بود.

در این نوع رژیم غذایی، نباید صبحانه مصرف شود به همین دلیل ممکن است در ابتدای کار برای افرادی که علاقه به صبحانه مفصل دارند، کمی مشکل باشد.

رژیم فستینگ ۵:۲

این نوع رژیم فستینگ در واقع بدین گونه است که فرد باید به مدت 5 روز، یک رژیم غذایی معمولی و سالم داشته باشد و موادغذایی مناسب مصرف کند.

اما در دو روز باقی مانده بایستی کالری دریافتی خود را محدود کند و به 50 الی 600 کالری در روز برساند. این مقدار کالری در واقع نزدیک به یک چهارم کالری معمولی روزانه است که می تواند باعث کاهش وزن و لاغری شود.

در طی دو روز رژیم غذایی می توان اقدام به تقسیم بندی کالری در طول روز کرد. به عنوان مثال می تواند در دو وعده غذایی مختلف، جمعا 500 کالری دریافت کرد و از غذاهای کم کالری، بدون چربی استفاده کرد.

شما می توانید برای دریافت این نوع برنامه با یک متخصص تغذیه مشورت های لازم را انجام دهید و یا از جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، مشورت های لازم را دریافت نمایید.

رژیم فستینگ ۲۴ ساعته یا بخور- بایست – بخور

در این نوع از رژیم روزه داری، بایستی بدین گونه عمل کرد که به مدت 24 ساعت باید ناشتا بود. این کار را می توان را در طی یک یا دو روز در هفته انجام داد و به مدت 24 ساعت، هیچ گونه مواد غذایی مصرف نکرد.

اینکه از چساعتی شروع به رژیم می کنید و 24 ساعت زمان می دهید، مهم نخواهد بود و صرفا باید به مدت 24 ساعت و به در طی یک روز یا دو روز در هفته اقدام به انجام این نوع رژیم نمود.

استفاده از نوشیدنی های بدون کالری مانند آب، چای، قهوه و … می تواند مجاز باشد و در طول روز می توان از ان استفاده کرد. اما استفاده از غذاهای جامد و دیگر مواد غذایی بصورت کامل ممنوع است.

لازم به گفتن است که این نوع رژیم فستینگ، نیاز به بررسی کامل توسط متخصص تغذیه خواهد داشت و بایستی از یک متخصص تغذیه برنامه دریافت کرد.

همچنین افرادی که از چاقی شدیدی برخوردار هستند، نباید از این نوع رژیم ها استفاده کنند و بهتر است از روشی موثرتر به نام جراحی چاقی استفاده شود که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

رژیم فستینگ یک روز در میان

در این نوع رژیم غذایی، فرد اقدام به مصرف مواد غذایی، یک روز در میان خواهد کرد. انواع مختلفی نیز در این نوع رژیم دارد که برخی از افراد اجازه آن را دارند که بتوانند در روز رژیم، 500 کالری دریافت کند.

این نوع مدل رژیم می تواند برای برخی از افراد دشوار باشد و به همین دلیل بهتر است حتما با یک متخصص تغذیه مشورت های لازم را انجام دهید.

این رژیم غذایی می تواند هم تاثیر در کاهش وزن داشته باشد و هم می تواند عکس این قضیه رخ دهد و تمامی موارد بستگی به شرایط جسمی فرد خواهد داشت. به همین دلیل اغلب پزشکان و متخصصان تغذیه از دیگر روش های رژیم فستینگ برای کاهش وزن خود استفاده می کنند.

رژیم جنگجو

از دیگر رژیم های فستینگ می توان به رژیم جنگجو اشاره کرد. این رژیم مخصوص افرادی است که می توانند از پس چالش های مختلف بر بیایند.

در این رژیم غذایی، فرد در طول روز اقدام به مصرف مقدار کمی از میوه و سبزیجات خواهد کرد و در هنگام شب یک وعده غذایی مناسب را مصرف خواهد کرد.

در این رژیم در واقع فرد در طول 4 ساعت در شب می تواند غذا مصرف کند. البته باید بدانید که در طول همان 4 ساعت، نباید اقدام به مصرف بیش از حد موادغذایی نمود و بایستی در اندازه مناسب اقدام به مصرف غذاهای کم کالری و مقوی نمود. استفاده از پروتئین و فیبر در هنگام شب می تواند باعث کنترل اشتها در طول روز برای این رژیم باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع رژیم فستینگ و استفاده از آن با یک متخصص تغذیه مشورت های لازم را انجام دهید و یا با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، مشورت نمایید.

رژیم جنگجو
رژیم جنگجو

غذاهای مجاز در رژیم روزه‌داری یا رژیم فستینگ

برای اینکه بتوانید با استفاده از رژیم فستینگ به کاهش وزن و لاغری برسید، بایستی از موارد غذایی مجاز و قابل مصرف این رژیم غذایی اطلاعات کافی بدست آورید.

تحقیقات متعددی بر روی رژیم روزه داری انجام شده است که نشان می دهد، استفاده از این رژیم غذایی می تواند فواید زیادی از جمله کاهش وزن، کاهش کلسترول خون، کنترل فشار خون، درمان بیماری های قلبی و عروقی، سرطان ها و … داشته باشد. به همین دلیل است که این نوع رژیم غذایی از محبوبیت بالایی هم برخوردار است.

غذاهای مجاز در رژیم روزه‌داری یا رژیم فستینگ
غذاهای مجاز در رژیم روزه‌داری یا رژیم فستینگ

رعایت اصولی و درست این نوع رژیم غذایی، شرط اول در نتیجه بخش بودن آن است و بایستی بر طبق برنامه پیش رفت. از طرفی افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند و از چاقی شدیدی رنج می برند، بایستی از روش های موثرتری مانند جراحی چاقی استفاده کنند تا بتوانند به کاهش وزن برسند.

توصیه می کنیم از مقاله رژیم کانادایی دیدن کنید.

از جمله رعایت موارد غذایی در رژیم فستینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لازم است از غذاهای کم فراوری شده استفاده کرد.
  • تعادل در مصرف پروتئین های بدون چربی، سبزیجات، میوه ها و کربوهیدرات های سالم از اهمیت زیادی برخوردار است و لازم است طبق برنامه پیش رفت.
  • لازم است در طول مصرف مواد غذایی، از تند غذاخوردن جلوگیری شود و به آرامی میل شود.

مصرف پروتئین بدون چربی باعث خواهد شد که کنترل اشتها به خوبی صورت گیرد و فرد مدت زمان بیشتری احساس سیری پیدا کند. این مسئله در رژیم روزه داری که دارای زمان زیادی از غذا نخوردن است، از اهمیت زیادی برخوردار است. ما در ادامه به برخی از مواد غذایی مناسب در رژیم فستینگ اشاره می کنیم که می تواند حائز اهمیت باشد.

پروتئین بدون چربی

از خواص پروتئین بدون چربی گفته شد که می تواند باعث کنترل اشتها و جلوگیری از پرخوری شود. علاوه بر این کمک کننده در تناسب اندام و تقویت عضلات خواهد داشت. از جمله مواد غذایی مجاز می توان به سینه مرغ، ماست یونانی، لوبیا، نخود، عدس، ماهی و … اشاره کرد که در رژیم غذایی فستینگ کاربرد دارد.

پروتئین بدون چربی
پروتئین بدون چربی

میوه‌های مفید

مصرف میوه ها در کنار مواد غذایی در رژیم فستینگ از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا میوه ها دارای ویتامین ها و مواد معدنی مختلفی است که برای سلامتی بدن بسیار مفید خواهد بود.

همچنین موثر در کاهش وزن، کاهش کلسترول و کاهش قند خون خواهد شد. همچنین میوه های دارای فیبر می تواند موثر در افزایش سوخت و ساز بدن شود. از جمله میوه های مفید در این رژیم غذایی می توان به سیب، زردآل، تمشک، گیلاس، آلو، پرتقال، هندوانه و … اشاره کرد.

سبزیجات مفید

مصرف سبزیجات از دیگر موارد ضروری و مجاز در رژیم روزه داری است که می تواند باعث افزایش متابولیسم بدن شود و از طرفی از بروز بیماری های مختلفی مانند بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، سرطان و … جلوگیری خواهد کرد. از جمله سبزیجات لازم در رژیم فستینگ می توان به کلم پیچ، اسفناج، جعفری و … اشاره کرد.

سبزیجات مفید
سبزیجات مفید

اثرات کاهش وزن در رژیم فستینگ

بررسی های متعددی بر مسئله رژیم غذایی فستینگ یا همان روزه داری انجام شده است که خوردن با محدودیت های زمانی باعث می شود که کالری کمتری وارد بدن شود و از آنجایی که از اهداف مهم این رژیم غذایی، کاهش کالری دریافتی از مواد غذایی است، باعث می شود که به مرور زمان، فرد بتواند به کاهش وزن خود دست پیدا کند.

لازم به گفتن است که شرایط بدنی هر فردی و نوع چاقی و میزان چاقی بر کارکرد هر نوع رژیم غذایی از جمله رژیم فستینگ تاثیر دارد.

به همین دلیل لازم است در ابتدا با متخصص تغذیه مشورت های لازم انجام شود. افرادی که از چاقی شدیدی برخوردار هستند و شاخص توده بدنی بالایی دارند، باید از روش هایی مانند جراحی چاقی استفاده کنند که ما در ادامه به بررسی شاخص توده بدنی و جراحی چاقی خواهیم پرداخت.

همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

شاخص توده بدنی چیست؟

از آنجایی که موضوع اصلی مقاله در خصوص رژیم فستینگ بود و این رژیم می تواند باعث کاهش وزن و لاغری افراد شود، یکی از مباحث مهم در خصوص چاقی یا لاغری افراد، دانستن اصل موضوع یعنی وضعیت بدنی خود است.

به عبارت دیگر ما بایستی متوجه این موضوع شویم که آیا از چاقی رنج می بریم یا خیر و در صورت چاقی، چه میزانی از چاقی قرار داریم. به همین دلیل از شاخصی به نام شاخص توده بدنی استفاده می شود.

شاخص توده بدنی چیست؟
شاخص توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی که با علامت اختصاری BMI هم شناخته می شود، به بررسی میزان چربی های بدن خواهد پرداخت و بصورت کلی برای ما آشکار می سازد که بدن ما در چه وضعیتی قرار دارد. نسبت وزن به قد، فرمول شاخص توده بدنی است که هر چقدر میزان عدد بدست آمده بیشتر باشد، فرد به چاقی شدیدتری دچار است.

برای راحتی موضوع در خصوص شاخص توده بدنی، از تعدادی بازه های عددی ثابتی نیز استفاده می شود که این محدوده های عددی به ما نشان خواهد داد که بعد از بدست آوردن نسبت وزن به قد خود، در چه مرحله ای وزنی قرار داریم و بهترین روش درمانی چاقی را هم مشخص خواهد کرد.

در ادامه به بررسی بازه های عددی شاخص توده بدنی خواهیم پرداخت:

  • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی زیر عدد 18.5 باشد، یعنی فرد از لاغری شدیدی رنج می برند
  • اگر فردی از شاخص توده بدنی برخوردار باشد که در محدوده بین 18.5 تا 24.9 است، یعنی فرد در محدوده وزنی ایده آلی قرار دارد.
  • اگر فردی دارای نسبت قد به وزن خود را بدست آورد و عدد بدست آمده، در محدوده بین 25 تا 29.9 باشد، این موضوع نشان دهنده اضافه وزن در حد متوسط است.
  • اگر فردی شاخص توده بدنی خود را بدست آورد و عدد بدست آمده، در محدوده بین 30 تا 34.9 باشد، این موضوع یعنی فرد از چاقی شدید برخوردار است.
  • اما اگر فردی دارای شاخص توده بدنی بالاتر از عدد 35 باشد، این یعنی فرد به چاقی بسیار شدیدی دچار شده است و می بایست جراحی چاقی انجام دهد.

حال در ادامه مقاله رژیم فستینگ به بررسی جراحی چاقی خواهیم پرداخت. همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص شاخص توده بدنی و جراحی چاقی، انجام دهد.

جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی از بهترین روش های کاهش وزن و لاغری محسوب می شود. افرادی که از شاخص توده بدنی بالایی برخوردار هستند، بایستی برای کاهش وزن خود از جراحی چاقی استفاده کنند.

جراحی چاقی چیست؟
جراحی چاقی چیست؟

زیرا جراحی چاقی به ایجاد تغییرات اساسی در ساختار سیستم گوارش انسان می پردازد و این تغییرات باعث می شود که حتی افراد دارای چاقی شدید هم به کاهش وزن برسند. محدود کردن کالری از وظایف اصلی جراحی چاقی است.

جراحی چاقی به روش لاپاراسکوپی انجام می شود که این روش از نوع کم تهاجم بوده و با کمترین جای جراحت همراه است. به همین دلیل جراحی چاقی را یک روش کم تهاجم و با کمترین دوران نقاهت می نمایند.

در جراحی چاقی می توانید علاوه بر کاهش وزن، به درمان بیماری های مختلفی نیز کمک کنید که از جمله این بیماری ها می توان به بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، سکته مغزی، سرطان، فشار خون و … اشاره کرد.

جراحی چاقی باعث می شود که فرد در کمترین زمان به کاهش وزن برسد و بتواند تناسب اندام خود را بدست آورد. جراحی چاقی از روش های مختلفی تشکیل شده که هر کدام از آنها می تواند مزیت های خاص خود را داشته باشد و باعث شود که فرد بتواند به کاهش وزن برسد.

اینکه کدام روش جراحی چاقی، مناسب یک فرد است، بستگی به شرایط جسمی بیمار و تشخیص پزشک جراح خواهد داشت. ما در ادامه مقاله رژیم فستینگ به بررسی انواع جراحی چاقی می پردازیم:

جراحی اسلیو معده

جراحی اسلیو معده از پرکاربردترین انواع جراحی چاقی محسوب می شود که می تواند منجر به کاهش وزن افراد شود. در این جراحی، نزدیک به 80 درصد حجم معده از بدن بیمار خارج خواهد شد.

این مسئله باعث می شود که فرد با مصرف مقدار کمی از غذا، احساس سیری پیدا کند و بدن با کاهش کالری دریافتی مواجه است.

بدن برای جبران کالری اقدام به استفاده از چربی های انباشته شده در بدن کرده و در نهایت باعث چربی سوزی و لاغری خواهد شد. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص عمل اسلیو معده انجام دهد.

عمل بای پس معده

از دیگر روش های جراحی چاقی، عمل بای پس معده است که به ایجاد تغییرات در معده و روده کوچک خواهد پرداخت. در ابتدای جراحی، معده به دو بخش کوچک و بزرگ تقسیم خواهد شد و بخش بزرگ معده از بدن بیمار خارج می شود.

سپس تغییراتی در سیستم روده کوچک اعمال می شود که این تغییرات باعث کاهش مسیر ورود و خروج مواد غذایی از بدن و کاهش جذب مواد غذایی می شود. در نهایت کار بخش تغییر یافته روده کوچک به معده متصل می شود و جراحی خاتمه خواهد یافت.

شما در حال مطالعه مقاله رژیم فستینگ می باشید.

بای پس با سوییچ اثنی عشری

از روش های ترکیبی و پیچیده جراحی چاقی، عمل بای پس با سویچ اثنی عشری نام دارد. این جراحی ترکیبی از عمل اسلیو معده و بای پس معده است. در ابتدا حجم بزرگی از معده از بدن بیمار حذف می شود.

سپس تغییراتی در روده کوچک اعمال می شود. در نهایت کار به منظور کاهش ترشح هورمون گرسنگی، کیسه صفرا از بدن بیمار خارج خواهد شد و فرد می تواند در مدت زمانی کوتاه به کاهش وزن برسد.

این جراحی نیازمند به مهارت بالا است که بایستی تحت نظر یک پزشک جراح بسیار باتجربه انجام شود که دکتر مهمی سلیمی می تواند بهترین گزینه در این خصوص باشد.

حلقه گذاری معده

از روش های کم کاربرد جراحی چاقی، حلقه گذاری معده است که در قسمت ابتدایی معده، حلقه ای قرار داده می شود. اینکار باعث کاهش حجم معده خواهد شد. این جراحی به دلیل داشتن عوارض برای برخی افراد، کمتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انواع جراحی چاقی انجام دهد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی یکی از رژیم های کاهش وزن یعنی رژیم فستینگ پرداختیم. این رژیم غذایی جز بهترین و محبوب ترین انواع رژیم های غذایی کاهش وزن محسوب می شود. ما در این مقاله در خصوص کارکرد رژیم غذایی فستینگ و موارد مجاز غذایی و … پرداختیم.

یکی از موارد مهم در خصوص استفاده از هرگونه رژیم غذایی از جمله رژیم فستینگ، استفاده از متخصص تغذیه است تا بتوان بنا بر شرایط خود اقدام به دریافت برنامه غذایی نمود.

همچنین افرادی که از شاخص توده بدنی بالایی برخوردار هستند و از چاقی شدید رنج می برند، بایستی از روش های موثرتری برای کاهش وزن استفاده کنند که جراحی چاقی، بهترین روش محسوب می شود.

ما در این مقاله بصورت خلاصه به بررسی جراحی چاقی پرداختیم. با این حال شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رژیم فستینگ، و همچنین اطلاعات کامل تر در خصوص جراحی چاقی، با یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن
رژیم غذایی
رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن، برای افراد برنامه های غذایی مشخصی طراحی می گردد تا از طریق محاسبه ی قد و وزن

روش های درمان دیابت
دیابت
روش های درمان دیابت

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که روش های درمان دیابت چیست؟ جراحی چاقی از روش های درمان دیابت با

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

Call Now Buttonبا یک کلیک مشاوره بگیرید