رژیم غذایی پروتئین

رژیم غذایی پروتئین
فهرست مطالب

در این مقاله از سایت دکتر سلیمی قصد داریم به بررسی مزایا و معایب رژیم غذایی پروتئین بپردازیم. با ما در ادامه همراه باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

همه ما از اهمیت سلامتی باخبر هستیم. سلامتی یکی از مهمترین نعمت های خدادادی است که همه ما باید نسبت به حفظ آن تلاش نماییم.

سلامتی و پایداری بدن در گرو عوامل مختلفی است که از جمله آن می توان به مصرف مواد غذایی سالم اشاره کرد. مواد غذایی مختلفی که سرشار از مواد معدنی، ویتامین ها، پروتئین ها و … باشد.

رژیم غذایی پروتئین
رژیم غذایی پروتئین

برخی از عوامل مختلف ممکن است باعث بروز مشکلاتی برای سلامتی بدن شود. از جمله این عوامل می توان به بیماری ها و عارضه های مختلف اشاره کرد. از جمله این عارضه ها، اضافه وزن و چاقی است.

پیشنهاد می کنیم از پست جدول کالری و پروتئین مواد غذایی دیدن کنید.

چاقی یکی از بیماری های شایع و فراگر محسوب می شود که در دنیا، بسیاری از افراد را درگیر خود کرده است

چاقی یکی از بیماری های شایع و فراگر محسوب می شود که در دنیا، بسیاری از افراد را درگیر خود کرده است. چاقی می تواند انواع مختلفی داشته باشد و برخی از افراد به چاقی خفیف، متوسط و یا شدید دچار می شوند.

حال برای افرادی که دچار مشکل چاقی خفیفی هستند می توانند از انواع رژیم های غذایی برای کاهش وزن خود استفاده کنند. از جمله رژیم های غذایی مناسب در زمینه لاغری و کاهش وزن، رژیم غذایی پروتئین است. این نوع رژیم غذایی از فواید زیادی برخوردار است و می تواند برای بدن مفید باشد.

به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم بصورت کامل به بررسی رژیم غذایی پروتئین بپردازیم و نکاتی را در خصوص این رژیم غذایی و فواید آن، اشاره نماییم. همچنین در انتهای مقاله به مسئله مربوط به جراحی چاقی به عنوان بهترین روش لاغری برای افراد دارای چاقی شدید خواهیم پرداخت.

همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر در خصوص رژیم غذایی پروتئین و همچنین جراحی چاقی، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

رژیم غذایی پروتئین چیست؟

رژیم غذایی پروتئین چگونه عمل می کند؟

چگونه می توان با رژیم غذایی پروتئین به کاهش وزن و لاغری رسید؟

فواید مهم و اصلی رژیم غذایی پروتئین چیست؟

چگونه یک رژیم غذایی پروتئین مناسب تهیه کنیم؟

نمونه‌ای از یک رژیم غذایی پروتئین چیست؟

شاخص توده بدنی چیست؟

جراحی چاقی چیست؟

 

رژیم غذایی پروتئین

رژیم پروتئین یکی از بهترین و محبوب ترین رژیم های کاهش وزن محسوب می شود. در این نوع رژیم غذایی می توان به کاهش وزن و همچنین فواید زیادی دست پیدا کرد.

شاید تاکنون شنیده باشید که غذاهای پروتئینی مانند گوشت، شیر، ماست، پنیر و …، از جمله غذاهایی می باشد که می تواند باعث کاهش گرسنگی شود. افرادی که علاقه مند به مصرف مواد غذایی پروتئینی هستند، اغلب به سمت رژیم های مبتنی بر پروتئین می روند. اما قبل از اینکه اقدام به استفاده از این نوع رژیم غذایی کنیم، باید از مزیت های آن و کاربرد آن باخبر باشیم.

رژیم غذایی پروتئین
رژیم غذایی پروتئین
اغلب افراد در روز، برای تامین انرژی موردنیاز خود یا همان کالری خود، حدود 20 درصد کالری را از موادغذایی پروتئینی دریافت می کنند.

اغلب افراد در روز، برای تامین انرژی موردنیاز خود یا همان کالری خود، حدود 20 درصد کالری را از موادغذایی پروتئینی دریافت می کنند. بیشترین پروتئین های استفاده شده در سبد غذایی هر فرد می توان به گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ و پنیر اشاره کرد.

علاوه بر این پروتئین های گیاهی مانند انواع حبوبات، دانه ها و میوه و سبیزجات هم می تواند گزینه مناسبی در مسئله رژیم غذایی پروتئین باشد. انتخاب پروتئین های مختلف بستگی به شرایط فرد و تشخیص متخصص تغذیه خواهد داشت.

در ابتدای کار باید بدانید که رژیم غذایی پروتئین، یک رژیم کاهش وزن در طول زمان بین یک هفته تا 14 روز است که فرد بایستی با توجه به شرایطی اقدام به استفاده از این رژیم غذایی نماید.

این رژیم غذایی یک رژیم مبتنی بر پروتئین است که می تواند علاوه بر کاهش وزن، در تقویت و رشد عضلات مورد استفاده قرار گیرد

این رژیم غذایی یک رژیم مبتنی بر پروتئین است که می تواند علاوه بر کاهش وزن، در تقویت و رشد عضلات مورد استفاده قرار گیرد. بسیاری از ورزشکاران از جمله ورزشکاران رشته بدنسازی از رژیم پروتئین برای عضله سازی خود استفاده می کنند که در عین حال اقدام به چربی سوزی خواهند نمود.

لازم به گفتن است که در این رژیم غذایی، بایستی مصرف کربوهیدرات را به حداقل رساند. به همین دلیل این رژیم غذایی شباهت زیادی به رژیم کتوژنیک دارد.

با این تفاوت که میزان پروتئین در رژیم کتوزیک کمتر خواهد بود. حال در ادامه مقاله به بررسی عملکرد رژیم پروتئین در کاهش وزن می پردازیم. همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

رژیم غذایی پروتئین چگونه عمل می کند؟

همانطور که در مورد قبلی گفته شد، در رژیم غذایی پروتئین، میزان مصرف کربوهیدرات به حداقل ترین حالت خواهد رسید. این امر در کنار افزایش مصرف پروتئین، باعث کاهش وزن سریع تر خواهد شد.

زیرا با مصرف کم کربوهیدرات، آب بدن کاهش می یابد. از طرفی، بدن به دلیل کاهش کربوهیدرات، شروع به افزایش چربی سوزی در بدن خواهد کرد تا بتواند انرژی موردنیاز بدن را تامین کند.

از آنجایی که پروتئین نقش مهمی در کنترل اشتها دارد، از گرسنگی جلوگیری خواهد کرد و باعث می شود که فرد بتواند به راحتی از پس این رژیم غذایی بر بیاید.

رژیم غذایی پروتئین چگونه عمل می کند؟
رژیم غذایی پروتئین چگونه عمل می کند؟

چگونه می توان با رژیم غذایی پروتئین به کاهش وزن و لاغری رسید؟ 

مهمترین اصل برای اینکه بتوانیم به کاهش وزن برسیم و این کار را با استفاده از رژیم غذایی مبتنی بر پروتئین انجام دهیم، در ابتدا باید مصرف کربوهیدرات را کاهش دهیم.

تاکید ما در خصوص کاهش کربوهیدرات این است که این امر باعث کاهش انرژی بدن و کاهش کالری دریافتی خواهد شد. این کار باعث می شود که بدن دچار کمبود کالری شود و ناچار خواهد شد که برای جبران کالری ها، از چربی های انباشته شدن در بدن استفاده کند.

از طرفی افزایش میزان مصرف پروتئین در بدن که توسط یک رژیم غذایی اصولی و متناسب با هر فردی تهیه می شود، می توان علاوه بر کاهش وزن، باعث افزایش حجم توده های عضلانی خواهد شد.

چگونه می توان با رژیم غذایی پروتئین به کاهش وزن و لاغری رسید؟ 
چگونه می توان با رژیم غذایی پروتئین به کاهش وزن و لاغری رسید؟

برای اینکه بتوانید افزایش وزن اصولی و درستی را تجربه کنید، بایستی به مرور زمان و در طول یک هفته الی 14 روز رژیم غذایی پروتئین، کم کم اقدام به کاهش کربوهیدرات نمایید تا بدن بتواند با شرایط جدید وزنی، عادت کند.

در کنار آن برای نتیجه گیری بهتر از این رژیم غذایی، بایستی اقدام به فعالیت های بدنی و ورزشی نمایید که این امر باعث می شود که فرایند چربی سوزی سریع تر رخ دهد و از طرفی پروتئین ها می تواند به حجم دهی عضلات کمک زیادی کند و در کنار کاهش وزن، به تناسب اندام مناسبی برسید.

بصورت کلی استفاده از رژیم غذایی پروتئین می تواند در طول 5 روز، حدود 3 کیلوگرم از بدن فرد را کاهش دهد.

فواید مهم و اصلی رژیم غذایی پروتئین چیست؟

همانطور که در قسمت های مختلف مقاله گفته شد، رژیم غذایی مبتنی بر پروتئین می تواند علاوه بر کاهش وزن، باعث ایجاد فواید مختلفی شود که از جمله مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کمک به افزایش حجم عضلات:

در کنار کاهش وزن و چربی سوزی، پروتئین می تواند باعث افزایش حجم عضلات شود و در تمرینات ورزشی می تواند موثر باشد.

جلوگیری از تحلیل رفتن بدن:

طبیعتا با افزایش سن، حجم عضلات و بافت عضلات شروع به تحلیل رفتن خواهد کرد. این امر، در واقع امری اجتناب ناپذیر است که می توان اقدامی موثر در جهت جلوگیری یا کاهش آن نمود. استفاده از رژیم غذایی پروتئین می تواند کمک زیادی در جهت تحلیل رفتن عضلات کند.

کمک به تقویت استخوان ها:

پروتئین ها می تواند در تراکم بافت های استخوانی موثر باشد. از آنجایی که عضلات بدن موثر در جلوگیری از آسیب رساندن به استخوان ها است، پروتئین ها علاوه بر افزایش توده بافت های استخوانی، می تواند با افزایش حجم عضلات از آسیب رسانی به استخوان ها جلوگیری کند.

کمک به بهبود زخم ها:

پروتئین ها نقش مهمی در ترمیم بافت های آسیب دیده بدن دارد. رژیم غذایی پروتئینی می تواند کمک زیادی در ترمیم بافت های آسیب دیده و جای زخم ها داشته باشد. به همین دلیل است که افرادی که اقدام به جراحی چاقی کرده اند، می توانند با مصرف پروتئین، سریع تر به روند عادی خود بازگردند.

موارد بالا تنها بخشی از فواید رژیم غذایی پروتئین است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رژیم غذایی مبتنی بر پروتئین و همچنین اطلاع از جراحی چاقی، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، مشورت های لازم را انجام دهید.

چگونه یک رژیم غذایی پروتئین مناسب تهیه کنیم؟

برای اینکه بتوانیم که یک رژیم غذایی مناسب مبتنی بر پروتئین تهیه کنیم، بایستی اقداماتی انجام دهیم که البته متخصص تغذیه می تواند در این زمینه کمک حال افراد باشد. از جمله اقدامات مهم در زمینه تهیه رژیم غذایی پروتئین عبارتند از:

چگونه یک رژیم غذایی پروتئین مناسب تهیه کنیم؟
چگونه یک رژیم غذایی پروتئین مناسب تهیه کنیم؟

آشنایی با پروتئین‌های غذایی و محاسبه مقدار کالری آن‌ها

در ابتدا لازم است اقدامات لازم در خصوص مواد غذایی و میزان کالری و ارزش غذایی آن بدست اوریم. شناخت دقیق میزان پروتئین های موجود در هر ماده غذایی، جز اقدامات اولیه و مهم در خصوص تهیه یک رژیم غذایی پروتئین است.

محاسبه مقدار پروتئین موردنیاز روزانه

حال که اقدام به اندازه گیری میزان دقیق پروتئین ها در مواد غذایی مختلف کردیم، لازم است که بعد از آن اقدام به میزان پروتئین مورد نیاز بدن خود در طول روز نماییم. برای اینکار می توانیم وزن خود را در عدد 1.6 گرم ضرب کنیم.

با اینکار می توان مقدار پروتئین روزانه را بدست آورد. این کار می تواند دقیقا مشخص کند که بدن چه مقدار از پروتئین را باید در طول روز دریافت کند. البته برای انجام چنین اموری، می بایست با متخصص تغذیه مشورت های لازم را انجام داد.

مصرف کافی پروتئین در هر وعده

بعد از اندازه گیری دقیق میزان پروتئین موردنیاز در طول روز، یک فرد می بایست بر طبق برنامه اصول، میزان پروتئین در روز را دریافت کند که باعث کاهش وزن و در عین حال رشد و تقویت عضلات شود.

مصرف پروتئین های حیوانی و گیاهی در رژیم غذایی

لازم به گفتن است که در رژیم غذایی پروتئین، بایستی هم از پروتئین های حیوانی و هم از پروتئین های گیاهی بصورت همزمان استفاده کرد. زیرا برخی از ویتامین ها و مواد معدنی موردنیاز بدن، در هر یک از پروتئین های حیوانی و گیاهی قرار دارد که برای بدن ضروری خواهد بود.

مصرف پروتئین های باکیفیت

استفاده از محصولات پروتئینی با کیفیت، از جمله اقدامات اصلی در رژیم پروتئینی است. گوشت، تخم مرغ، مرغ، ماهی و پنیر، جز مهمترین و با کیفیت ترین موارد غذایی پروتئینی است که باید اقدام به مصرف آن نمود.

مصرف سبزیجات و میوه‌ها در رژیم پروتئین

در برنامه غذایی پروتئینی برای کاهش وزن، باید در کنار مواد غذایی حاوی پروتئین، از سبزیجات و میوه ها استفاده کرد تا فرایند سوخت و ساز بدن بصورت درستی کار کند و باعث افزایش میزان متابولیسم بدن برای دفع چربی ها گردد.

بهترین زمان مصرف پروتئین وی چه وقت است؟

مصرف سبزیجات و میوه‌ها در رژیم پروتئین
مصرف سبزیجات و میوه‌ها در رژیم پروتئین

نمونه‌ای از یک رژیم غذایی پروتئین

در مورد زیر نوعی از رژیم غذایی مبتنی بر پروتئین را مثال خواهیم زد که در طی یک بازه 7 روزه مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به گفتن است که این رژیم غذایی بصورت کلی بوده و مثالی در جهت تفهمیم بهتر موضوع مقاله است و لازم است هر فردی برای دریافت رژیم غذایی پروتئین، از متخصص تغذیه مشورت گیرد و اقدامات لازم را انجام دهد.

روز اول

 • صبحانه: استفاده از دو عدد تخم مرغ آب پز، دو عدد نات تست سبوس دار، یک لیوان شیر کم چرب، در صورت دلخواه هم می توان از میوه هایی مانند سیب و گلابی استفاده کرد.
 • ناهار: در این وعده می توان از 50 گرم گوشت ورقه شده کم نمک استفاده کرد. همچنین استفاده از لوبیا پخته شده، سالاد سبزیجات هم می تواند توصیه مناسبی باشد.
 • شام: یک برش گوشت بره‌کبابی متوسط + نصف سیب‌زمینی (ترکیب‌شده با دو قاشق چای‌خوری روغن‌زیتون و یک لیوان شیر) + سبزیجات بخارپز (مانند هویج، کدوتنبل و کلم بروکلی) + یک کف دست نان سبوس‌دار
 • شام: یک برش گوشت کبابی به انداز متوسط به همراه نصف سیب زمینی که با روغن زیتون ترکیب شده است. استفاده از سبزیجات بخارپز مانند هویج و کلم بروکلی و … و همچنین استفاده مقدار کمی از نان سبوس دار.

روز دوم

 • صبحانه: استفاده یک لیوان ماست، یک عدد میوه و مقداری میوه خشک می تواند مفید باشد.
 • ناهار: نصف سینه مرغ به همراه سالاد سبزیجات مانند کاهو و هویج و گوجه فرنگی، استفاده از نان سبوس دارد و مقدار کمی از آووکادو
 • شام: دو عدد تخم مرغ آب پز به همراه سالاد سبزیجات

روز سوم

 • صبحانه: یک عدد نان لقمه ای سبوس دارد به همراه یک قاشق غذاخوری کره بادام زمینی و یک عدد موز
 • ناهار: مقدار 200 گرم ماهی به همراه سالاد سبزیجات، یک چهارم آووکادو، پنیر به اندازه کم و مقداری نان سبوس دار.
 • شام: حدود 100 گرم گوشت گاو بدون چربی، یک فنجان سبزیجات پخته شده مانند هویج، کرفس و …، مقداری روغن کنجد و رشته فرنگی پخته شده

روز چهارم

 • صبحانه: مقداری جو دوسر بصورت پخته شده و یک فنجان لاته
 • ناهار: مقداری نخود پخته شده، سالاد سبزیجات، جو پخته شده، یک عدد میوه تازه
 • شام: ماکارونی به همراه گوشت چرخ کرده و به همراه سس گوجه فرنگی

روز پنجم

 • صبحانه: جو دوسر بصورت پخته شده، یک لیوان شیر، یک عدد میوه، یک قاشق غذاخوری تخم کتان و عسل
 • ناهار: نصف سینه مرغ بصورت کباب شده، سبزیجات بخارپز، اسفناج پخته شده
 • شام: مقداری از ماهی کباب شده به همراه سبزیجات پخته شده مانند کلم بروکلی و …

روز ششم

 • صبحانه: اسموتی موز به همراه شکلات و غلات سبوس دارد
 • ناهار: 100 گرم گوشت کبابی بدون چربی، برنج قهوه ای پخته شده، سبزیجات پخته شده
 • شام: اسموتی ماست و انبه، ماست یونانی، دارچین و عسل

روز هفتم

 • صبحانه: دو عدد تخم مرغ آب پز و با یک چهارم آووکادو، یک فنجان لاته
 • ناهار: 100 گرم گوشت کبابی فاقد چربی، هویج رنده شده به همراه جوانه لوبیا
 • شام: 100 گرم مرغ کبابی، سالاد سبزیجات مانند هویج و کرفس و خیار و …

موارد بالا از جمله مثالی در خصوص رژیم غذایی پروتئین است که می تواند برای کاهش وزن استفاده شود. توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تهیه رژیم غذایی پروتئینی به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید و مناسب با شرایط خود، برنامه غذایی مربوط به خود را تهیه نمایید.

حال در ادامه مقاله به بررسی یکی از مهمترین موضوعات در خصوص چاقی و همچنین در ادامه به بررسی بهترین روش درمانی بیماری چاقی یعنی جراحی چاقی خواهیم پرداخت.

همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

لطفا از پست درمان دیابت در 30 روز دیدن کنید.

روز هفتم
روز هفتم

شاخص توده بدنی چیست؟

در این مقاله در خصوص چاقی و اضافه وزن، مطالبی گفته شد. این بیماری جز بیماری های رایج و فراگیر محسوب می شود که بسیاری از افراد را درگیر خود خواهد کرد.

یکی از مسائل بسیار مهم در خصوص چاقی و اضافه وزن، تشخیص درست و به موقع اضافه وزن است. اینکه وضعیت بدنی ما در چه حالتی قرار دارد و در صورت بروز چاقی، میزان چاقی ما در چه اندازه ای است، از اهمیت زیادی برخوردار است.

شاخص توده بدنی می تواند کمک کننده در این زمینه باشد و باعث شود که فرد بتواند متوجه شود که چه مقدار چاقی و لاغری دارد و اینکه بهترین روش درمان اضافه وزن او چیست.

شاخص توده بدنی که به اختصار به آن BMI گفته می شود، به بررسی وضعیت بدنی و میزان چربی های انباشته شده در بدن خواهد پرداخت.

فرمول شاخص توده بدنی

فرمول شاخص توده بدنی، نسبت وزن به قد است و هرچقدر عدد بدست آمده، بیشتر باشد، یعنی فرد به چاقی شدیدتری دچار شده است.

در کنار این فرمول، شاخص توده بدنی تشکیل شده از تعدادی محدوده های عددی است که می تواند مشخص کند که هر فردی، با بدست آوردن شاخص توده بدنی خود و مقایسه آن با این محدوده ها، در چه وضعیت بدنی و اضافه وزنی قرار دارد.

فرمول شاخص توده بدنی
فرمول شاخص توده بدنی

در ادامه به بررسی بازه های عددی شاخص توده بدنی خواهیم پرداخت:

 • اگر فردی شاخص توده بدنی خود را بدست آورد و عدد بدست آمده، زیر عدد 18.5 باشد، یعنی فرد از لاغری شدیدی رنج می برند
 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در محدوده بین 18.5 تا 24.9 باشد، یعنی فرد در محدوده وزنی ایده آل و مناسبی قرار دارد.
 • اگر فردی نسبت وزن به قد خود را بدست آورد و عدد بدست آمده، در محدوده بین 25 تا 29.9 باشد، این موضوع نشان دهنده اضافه وزن در حد متوسط است.
 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در محدوده بین 30 تا 34.9 باشد، این موضوع یعنی فرد از چاقی شدید برخوردار است.
 • اما اگر فردی دارای شاخص توده بدنی بسیار بالایی یعنی بالاتر از عدد 35 باشد، این یعنی فرد به چاقی بسیار شدیدی دچار شده است و می بایست جراحی چاقی انجام دهد.

حال در ادامه مقاله رژیم غذایی پروتئین به بررسی جراحی چاقی خواهیم پرداخت. همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص شاخص توده بدنی و جراحی چاقی، انجام دهد.

جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی یکی از بهترین و موثرترین روش های کاهش وزن و لاغری محسوب می شود. در واقع این روش درمانی، به عنوان یک روش نوین محسوب می شود که با استفاده از تجهیزات بروز پزشکی و درمانی، اقدام به درمان افراد بسیار چاق می کند. جراحی چاقی با هدف ایجاد تغییرات اساسی و ساختاری در سیستم گوارش انسان بوجود آمده است.

این تغییرات باعث می شود که بدن بتواند بصورت خودکار، مقدار کمتری غذا مصرف کند و در عین حال فرایند چربی سوزی سریعی را تجربه خواهد کرد. به همین دلیل این روش درمانی یک روش کاملا تضمینی و صددرصدی در جهت درمان بیماری چاقی محسوب می گردد.

جراحی چاقی به وسیله روش لاپاراسکوپی انجام می شود. این روش یک روش کم تهاجم و کم عارضه بوده و به همین دلیل است که جراحی چاقی را یک روش کم تهاجم و با کمترین جراحت می نامند و دوران نقاهت کمتری دارد.

جراحی چاقی می تواند کمک کننده در تناسب اندام، درمان بیماری های مرتبط با چاقی مانند دیابت، بیماری های قلبی و عروقی و … شود. به همین دلیل است که امروزه از جراحی چاقی به عنوان یک روش محبوب و مناسب یاد می شود.

جراحی چاقی دارای انواع و روش های مختلفی است. هر کدام از این روش ها می تواند منجر به کاهش وزن و لاغری شود. اینکه کدام روش جراحی چاقی برای یک فرد مناسب تر است، بستگی به شرایط جسمی فرد و تشخیص نهایی پزشک جراح خواهد داشت. ما در ادامه مقاله رژیم غذایی پروتئین به بررسی کوتاهی از انواع جراحی چاقی خواهیم پرداخت:

جراحی اسلیو معده

عمل اسلیو معده به عنوان پرکاربردترین و محبوب ترین روش های جراحی چاقی محسوب می شود. جراحی اسلیو معده از جمله جراحی هایی است که رضایت حداکثری بیماران را کسب کرده است.

در این روش جراحی، بیش از 80 درصد حجم معده از بدن بیمار خارج خواهد شد و تنها بخش اندکی از معده به شکل لوله ای باقی می ماند.

این جراحی باعث کاهش مصرف مواد غذایی و کاهش کالری دریافتی از غذاها خواهد شد و در نتیجه فرد می تواند در طی مدت زمانی کوتاه به کاهش وزن خود دست پیدا کند. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص عمل اسلیو معده انجام دهد.

لطفا از پست مصرف پودر پروتئین بعد از عمل اسلیو دیدن کنید.

عمل بای پس معده

عمل بای پس معده به مانند اسلیو معده، از روش های پرکاربرد در جراحی چاقی محسوب می شود. در این روش جراحی چاقی، معده به دو بخش بزرگ و کوچک تقسیم شده و بخش بزرگ معده از بدن بیمار خارج می شود.

سپس تغییراتی در روده کوچک اعمال می شود که باعث کاهش مسیر ورود و خروج مواد غذایی و کاهش جذب مواد غذایی خواهد شد. در اتمام کار، بخش تغییریافته روده کوچک به معده متصل می گردد.

شما در حال مطالعه مقاله رژیم غذایی پروتئین می باشید.

بای پس با سوییچ اثنی عشری

از روش های پیچیده و ترکیبی جرحی چاقی، عمل بای پس با سوییچ اثنی عشری است. این روش جراحی، ترکیبی از عمل اسلیو معده و عمل بای پس معده است.

در ابتدای کار، 80 درصد حجم معده از بدن فرد خارج خواهد شد. بعد از آن تغییراتی در سیستم روده کوچک اعمال می شود.

در نهایت کار، کیسه صفرا از بدن بیمار خارج می شود و باعث کاهش ترشح هورمون گرسنگی در بدن می شود و در نتیجه باعث کاهش اشتها می شود. تمامی این عوامل باعث می شود که فرد در طی مدت زمانی کوتاه به کاهش وزن دست پیدا کند.

حلقه گذاری معده

از روش های جراحی چاقی که از کاربرد کمی هم برخوردار است، حلقه گذاری معده نام دارد. این روش جراحی تنها در قسمت ابتدایی معده، حلقه ای قرار می دهد که باعث کاهش حجم معده و کاهش مصرف مواد غذایی می شود.

این جراحی به دلیل داشتن برخی عوارض می تواند باعث بروز مشکلاتی شود و به همین دلیل، کمتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انواع جراحی چاقی انجام دهد.

حلقه گذاری معده
حلقه گذاری معده

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی یکی از محبوب ترین رژیم های غذایی کاهش وزن یعنی رژیم غذایی پروتئین پرداختیم. این رژیم غذایی به دلیل داشتن پروتئین فراوان و کربوهیدرات کم، باعث کاهش وزن، افزایش سلامتی بدن و دیگر فواید خواهد شد که در این مقاله توضیحاتی در این خصوص ارائه گردید.

استفاده از رژیم های غذایی مختلف از جمله رژیم غذایی پروتئین نیازمند مشورت با متخصص تغذیه و دریافت برنامه مناسب با هر فرد است.

افرادی که دارای چاقی شدیدی هستند و شاخص توده بدنی بالایی دارند، بایستی از روش موثرتری مانند جراحی چاقی برای کاهش وزن خواد استفاده کند. ما در انتهای مقاله توضیحاتی در خصوص جراحی چاقی و انواع آن ارائه کردیم.

با این حال شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رژیم غذایی پروتئین و جراحی چاقی، نزد جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین جراحی چاقی مراجعه نمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

هزینه عمل اسلیو معده
اسلیو معده
هزینه عمل اسلیو معده

هزینه عمل اسلیو معده یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که با مشکل چاقی مفرط دست و پنجه نرم می‌کنند. این عمل که به عنوان

ادامه مطلب
هزینه بای پس معده
بای پس معده
هزینه بای پس معده

نمی توان از عارضه های همراه با چاقی مفرط چشم پوشی کرد. برای خلاصی از اضافه وزن بیش از اندازه مطمئنا باید هزینه کنید؛ چه

ادامه مطلب
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

با یک کلیک مشاوره بگیرید