رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده

امروز با موضوع رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده در خدمت شما هستیم.

سالیان سال است که انجام عمل های جراحی برای کاهش وزن و لاغری مثل جراحی بای پس معده بسیار مورد استقبال افراد زیادی در سراسر جهان قرار گرفته است. زیرا این شیوه به دلیل داشتن زمان کم، تاثیرات بسیار زیادی را در ظاهر بدن و سلامت جسم فرد به وجود خواهد آورد.

جراحی مینی بای پس معده یکی از انواع روش های درمان چاقی برای افراد چاق می باشد برای آشنایی بیشتر با این جراحی پیشنهاد می کنیم پست جراحی مینی بای پس معده را مطالعه نمائید.

مقدمه

رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده
رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده

همچنین ممکن است که بیماری های بسیاری در اثر چاقی زیاد در افراد به وجود آمده باشند که توسط درمان های کوتاه مدتی همچون عمل مینی بای پس معده، می توان به بهبود و درمان آنان سرعت بخشید.

در این مطلب که رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده نام دارد، می خواهیم مفصلا درباره عمل مینی بای پس معده و همین طور نکات بسیار مهم قبل و بعد از عمل و رژیم های غذایی که باید رعایت شود، با شما صحبت کنیم.

اگر شما قصد کاهش وزن به شیوه عمل مینی بای پس معده را دارید، حتما در ادامه مطلب علمی پزشکی رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده با ما همراه باشید.

برنامه رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده

در ۲ هفته اول بعد از انجام عمل مینی بای پس معده: غذاهای سبک که هضم آن برای معده آسانتر است. مانند سوپ رقیق یا آب گوشت، آب‌ میوه‌ هایی که دارای قند نیستند، قهوه یا چای بدون کافئین، ژل، شیک های پروتئینی، شیر بدون چرب و همین طور غذاهای میکس شده.

در ۲ الی ۴ هفته بعد از انجام عمل مینی بای پس معده: غذاهای پوره مانند سبزیجاتی که خوب پخته شده است و میوه‌ های تازه و بسیار نرم و البته در تکه‌ های بسیار کوچک باید مصرف شود. قبل از قورت دادن باید غذا را کامل جویده و سپس آن را قورت دهید.

رژیم غذایی در ۶ الی ۸ هفته بعد از انجام عمل مینی بای پس معده: غذای کمی سفت تر و منع خوردن نوشیدن الکل در این مراحل کاملاً ممنوع است و می‌ تواند آسیب‌ های جبران نشدنی را برای شما به‌ همراه داشته باشد.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر روی بخش رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده کلیک کنید.

 

آن چه در مطلب رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده خواهید خواند:

عمل مینی بای پس معده چیست؟

مزایای انجام عمل مینی بای پس معده چیست؟

آزمایشات قبل از عمل مینی بای پس معده چیست؟

عمل مینی بای پس معده چگونه انجام می شود؟

قبل از انجام عمل مینی بای پس معده چه دستوراتی را باید انجام دهید؟

داروهای مورد نیاز برای قبل و بعد از عمل مینی بای پس معده چیست؟

چه کسانی کاندید انجام عمل مینی بای پس معده هستند؟

دوران نقاهت بعد از عمل مینی بای پس معده چقدر است؟

آیا پس از انجام عمل مینی بای‌ پس معده پوست دچار افتادگی خواهد شد؟

رژیم غذایی بعد از انجام عمل مینی بای پس معده چگونه است؟

توصیه‌ های کلی درباره انجام رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده

جمع بندی مطلب

 

عمل مینی بای پس معده چیست ؟

قبل از پرداختن به موضوع رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده، ابتدا باید عمل مینی باس پس مده را بررسی کنیم. روش های لاغری بسیاری در دنیا برای کاهش وزن وجود دارد.

شیوه های لاغری متفاوتی که اگر به درستی انتخاب نشود، ممکن است که سبب مشکلاتی در زندگی فرد و وضعیت جسمانی وی شود. امروز در مقاله رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده، ضمن معرفی دکتر سلیمی به عنوان یکی از بهترین پزشکان در حوزه لاغری و تناسب اندام، می خواهیم از یکی از برترین و بهترین شیوه های لاغری برای شما صحبت کنیم.

عمل مینی بای پس معده چیست ؟
عمل مینی بای پس معده چیست ؟

عمل مینی بای پس معده که سبب رفع مشکلات و بیماری های چاقی در افراد می شود، با هدف اصلی تناسب اندام برای شما و با توجه به وضعیت جسمانی و روحی شما می تواند پلی برای رسیدن به اندامی متناسب به همراه رعایت فاکتورهای سلامتی و جسمانی باشد. امروزه، افراد بیشماری برای لاغری به شیوه های عمل های جراحی اقدام می کنند.

ناکارآمد بودن رژیم های غذایی

دلیل این تصمیم می تواند بسیار متفاوت باشد. ناکارآمد بودن رژیم های غذایی، ایجاد مشکلات جسمانی خطرناک و … از بیشترین و البته مهمترین دلایل روی آوردن به انجام عمل های جراحی است.

به همین علت است که ما قصد داریم در این مقاله مفصلا درباره لاغری به شیوه عمل جراحی مینی بای پس معده با شما صحبت کنیم. در ادامه مقاله رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده با ما باشید تا اطلاعات جامعی درباره این عمل جراحی لاغری را با شما در میان بگذاریم.

پیشنهاد می کنیم از پست بعد از عمل بای پس معده دیدن کنید.

ناکارآمد بودن رژیم های غذایی
ناکارآمد بودن رژیم های غذایی

یکی از روش‌ های متداولی که برای لاغری استفاده می شود، عمل جراحی مینی بای‌ پس معده است.  این عمل که ترکیبی از دو عمل اسلیو معده و بای‌ پس معده به شمار می رود، تأثیرات بسیار مثبتی در کاهش وزن و لاغری افراد خواهد گذاشت.

این عمل جراحی بر خلاف عمل جراحی بای‌ پس نرمال، روده کوچک و معده را تنها با یک نقطه اتصال به یکدیگر متصل می‌کند

این عمل جراحی بر خلاف عمل جراحی بای‌ پس نرمال، روده کوچک و معده را تنها با یک نقطه اتصال به یکدیگر متصل می‌کند. به همین دلیل است که بسیاری از جراحان، جراحی مینی بای‌ پس معده را با نام بای پس تک آناستوموزی نیز می‌شناسند.

این عمل جراحی، همان طور که بیان کردیم، تنها با ایجاد یک نقطه اتصال می تواند حجم وسیعی از معده شما را تحت تاثیر قرار داده و سبب شود که برای رسیدن به اندام دلخواهتان دیگر انجام رژیم های غذایی متعدد و یا حرکات ورزشی سنگین را متحمل نشوید.

تنها با انجام عمل های جراحی به شیوه مینی بای پس معده و با هر شاخص توده بدنی، می توانید تا انتظار کاهش وزن بسیار بالایی را از خود و همچنین بهبود مشکلات چاقی را داشته باشید.

برای انجام جراحی چاقی در ساری توصیه می کنیم از صفحه  جراحی چاقی در ساری دیدن کنید.

در این روش جراحی، حجم قابل‌ توجهی از حجم معده را می بندند

در این روش جراحی، حجم قابل‌ توجهی از حجم معده را می بندند و این باعث می ‌شود که کیسه معده در مدت زمان بیشتری از مواد غذایی مصرف شده باقی بماند و بیمار احساس سیری بیشتری را خواهد داشت که موجب می ‌شود تا کالری کمتری دریافت کرده و در نتیجه به تناسب اندام خود برسد.

عمل مینی بای پس معده که باید تحت نظارت مشاوران و پزشکان حاذق انجام شود، داشتن اندامی مناسب و سلامتی جسمی باید تحت نظارت پزشکان مجرب انجام شده تا فاکتورهای لازم برای رسیدن آن نیز رعایت شود.

یکی از برترین شیوه های درمانی چاقی است و دکتر سلیمی به عنوان یکی از بهترین جراحان در این زمینه، مفتخر است که در این زمینه یاری رسان شما باشد و تا مرحله رسیدن به اندامی ایده آل شما را همراهی خواهند کرد.

در این روش جراحی، حجم قابل‌ توجهی از حجم معده را می بندند
در این روش جراحی، حجم قابل‌ توجهی از حجم معده را می بندند

میزان کاهش وزن با عمل مینی بای پس معده چقدر است ؟

سوالات بسیاری درباره دوران پس از عمل مینی بای پس معده و همی نطور تغییراتی که بعد از عمل باید انجام شود، پرسیده می شود. یکی از متداول ترین سوالات درباره عمل های جراحی، همین طور عمل مینی بای پس معده نیز پرسیده می شود. میزان لاغری افراد بعد از انجام عمل نیز می باشد. پاسخ های موجود در این باره بسیار متغیر است.

زیرا با توجه به وضعیت فعلی بیمار و میزان افزایش وزن وی، همین طور با توجه به دورانی که پس از عمل طی خواهد شد، نمی توان پاسخی دقیق به این سوال داد.

در این قسمت از مقاله رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده، آن چه از لحاظ علمی و تجربیات افراد به دست آمده را برای شما گردآوری و در اختیارتان نیز قرار خواهیم داد.

البته باید نیز متذکر شویم که این میزان ممکن است، در بدن شما و دیگر افراد بسیار تفاوت داشته باشد. به همین علت است که باید با توجه به دوران پس از عمل و فعالیت های خویش، این میزان تغییر را در نظر داشته باشید.

میزان کاهش وزن بعد از انجام عمل مینی بای پس معده

یکی از فاکتورهای اصلی که بسیاری از متقاضیان انجام عمل‌ های جراحی لاغری به آن باید دقت داشته باشند، میزان کاهش وزن بعد از انجام عمل مینی بای پس معده است.

در واقع بعد از عمل مینی بای پس معده، بیمار پس از گذشت ۳ ماه می‌ تواند یک‌ سوم وزن اضافی خود را از دست داده و با گذشت یک سال، دو سوم الی سه چهارم وزن اضافی کاهش خواهد یافت. بیشتر بیماران متقاضی حداکثر تا ۲ سال پس از انجام عمل به بیشترین میزان کاهش وزن خود می ‌رسند

میزان کاهش وزن بعد از انجام عمل مینی بای پس معده
میزان کاهش وزن بعد از انجام عمل مینی بای پس معده

و البته با گذشت زمان، ممکن است تا کمی وزن نیز اضافه کنند. اما نتایج بلند مدت این عمل جراحی بسیار قابل‌ توجه بوده و حتی افراد می توانند کاهش وزن خود را به مدت ۱۰ سال حفظ کند. البته باید به این نکته توجه کرد که این میزان می‌تواند در افراد متغیر باشد.

کسانی که از رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده به طور صحیح و مداوم پیروی می‌ کنند

کسانی که از رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده به طور صحیح و مداوم پیروی می‌ کنند و فعالیت منظم ورزشی دارند، این میزان از حجم لاغری برای آن‌ها ممکن است که افزایش یابد. عده ای از افراد بر این باورند که بعد از انجام جراحی های لاغری دیگر نیازی به رژیم غذایی و انجام حرکات ورزشی نیست.

در حالی که این موضوع کاملا بر خلاف آن را ثابت می کند. زیرا برای داشتن تناسب اندامی همیشگی، نیاز است که فرد به فعالیت های ورزشی روی آورده و نیز رژیم غذایی مناسبی را رعایت کند.

در این صورت تناسب اندام و کاهش وزن و همین طور درمان بیماری های مرتبط نیز به صورت قطعی و همیشگی درمان خواهند شد. دکتر سلیمی به عنوان یکی از برترین جراحان لاغری عمل مینی بای پس معده نیز تمامی موارد مورد نیاز برای قبل و بعد از عمل را به متقاضیان توضیح می دهند

و همچنین فاکتورهایی که باید در این زمینه بررسی شود نیز توسط ایشان بررسی خواهد شد. لازم است که بعد از انجام عمل مینی بای پس معده گزارشاتی به جراح بای پس معده تهران بدهید تا وضعیت فعلی شما و همین طور روند دوران درمانی برای شما نیز بررسی شود.

برای دانستن اطلاعات در رابطه با تغذیه و مراقبت بعد از عمل بای پس معده و رژیم غذایی دوران نقاهت لازم می باشد از صفحه مراقبت بعد از عمل بای پس معده دیدن کنید. همچنین می توانید با مطالعه تغذیه در مینی بای پس و قیمت عمل مینی بای پس معده اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

مزایای انجام عمل مینی بای پس معده چیست؟

طبیعتا هر گونه از عمل های جراحی دارای مزایایی نیز می باشد. در این قسمت از نوشتار رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده، می خواهیم به بررسی عمل جراحی مینی بای پس معده که توسط دکتر سلیمی انجام خواهد شد، بپردازیم.

به طور کلی، عمل مینی بای پس معده دارای مزایای بسیار مهم و خوبی است که جا دارد تا در این قسمت از مطلب رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده، به آنان نیز اشاره کنیم و درباره آن با شما عزیزان صحبت کنیم.

عده ای بر این باورند که با توجه به نوع عمل های لاغری که از شیوه جراحی استفاده می شود، ممکن است که تغییرات ایجاد شده برگشت ناپذیر باشد و در این حالت اگر عمل برای آنان مشکلاتی را به وجود آورد.

مزایای انجام عمل مینی بای پس معده چیست؟
مزایای انجام عمل مینی بای پس معده چیست؟

در این مواقع راه چاره ای نیست. اما ما می خواهیم با اطمینان به شما عزیزان بگوییم که عمل مینی بای پس معده را به راحتی می توانید به حالت قبل از عمل خود بازگردانید.

اگر شما نگران مشکلاتی که بعد از عمل ممکن است ایجاد شود، باشید، ما برای شما راه چاره عمل بازگشت پذیری را پیشنهاد می کنیم. در این شیوه درمانی شما به راحتی به حالت قبل بازگشته و معده شما دچار تغییرات غیرقابل برگشتی نخواهد شد.

یکی از مهم‌ ترین مزایای انجام عمل مینی بای پس معده، بازگشت‌ پذیری عمل است

یکی از مهم‌ ترین مزایای انجام عمل مینی بای پس معده، بازگشت‌ پذیری عمل است. اگر فرد در طی عمل جراحی و یا دوران نقاهت خود دچار مشکلاتی شود، می‌ تواند به راحتی معده خود را به حالت اولیه بازگرداند.

عمل انجام بازگشت به حالت اول معده می‌ تواند در هر زمانی انجام شود و زمانی که فرد احساس ناخوشایندی دارد و یا تغییرات ایجاد شده ممکن است که برای فرد مشکلاتی را به وجود آورد، به‌ راحتی می ‌توان عمل مینی بای پس معده را به حالت قبل بازگرداند.

یکی از مهم‌ ترین مزایای انجام عمل مینی بای پس معده، بازگشت‌ پذیری عمل است
یکی از مهم‌ ترین مزایای انجام عمل مینی بای پس معده، بازگشت‌ پذیری عمل است

اما این عمل دارای مزایای دیگری نیز می باشد که ما در ادامه مقاله رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده، می‌ خواهیم به مزایای بیشتری از عمل مینی بای پس معده اشاره کنیم.

این جراحی نسبت به دیگر روش‌ های لاغری از پیچیدگی و دشواری کمتری برخوردار است

از دیگر مزایای مهمی که عمل مینی بای پس معده دارد، این است که این جراحی نسبت به دیگر روش‌ های لاغری از پیچیدگی و دشواری کمتری برخوردار است و هزینه عمل آن به نسبت کاهش می‌ یابد و فرد متقاضی، هزینه‌ ای کمتری را باید پرداخت کند. همچنین در این عمل جراحی دوران نقاهت بسیار کمتر است و در طول ۱ روز فرد می ‌تواند به طور کامل بهبود پیدا کند.

میزان کاهش وزن در این روش نیز بین ۵۰ تا ۸۰ درصد متفاوت است و فرد، کاهش وزن بسیار قابل‌ توجهی را خواهد داشت. این روش درمانی کمتر از یک ساعت انجام می‌ شود و شیوه انجام آن به روش لاپاراسکوپی می باشد. در این روش، فرد احساس سیری بیشتری می‌ کند و گرسنگی کمتری را تحمل خواهد کرد.

همان طور که در این قسمت از مقاله رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده نیز اشاره شد، این شیوه لاغری بسیار مناسب کسانی است که خواهان تغییرات بسیار بر روی بدن خود نیستند و نمی خواهند معده آنان دچار تغییرات طولانی مدت و یا غیرقابل برگشت شود.

لذا لازم است که شما قبل از عمل، تمامی موارد را با پزشک خود در میان بگذارید و نگرانی های خود را برای وی بازگو کنید تا از این بابت دچار استرس و اضطراب نشوید.

آزمایشات قبل از عمل مینی بای پس معده چیست؟

آزمایشات، همیشه اطلاعات دقیقی از آن چه در بدن فرد بیمار می گذرد را به پزشک و فرد بیمار ارائه م یدهد. به همین علت است که قبل از هر گونه اقدامی پزشکان ابتدا تکیه خود را بر انجام آزمایشات جدید و بررسی وضعیت فعلی بیمار می گذارند. بدن فرد باید به درستی بررسی شده و هر آن چه در این گونه عمل ها می تواند موثر واقع شود نیز باید بررسی شود.

همان‌ طور که می ‌دانید، برای انجام عمل مینی بای پس معده باید آزمایشاتی را انجام دهید تا میزان سلامتی شما مشخص شود. بعضی از این آزمایشات الزامی هستند و بعضی دیگر برای احتیاط باید انجام شود.

آزمایشات قبل از عمل مینی بای پس معده چیست؟
آزمایشات قبل از عمل مینی بای پس معده چیست؟

زیرا زمانی که شما تصمیم به انجام عمل مینی بای پس معده می ‌گیرید، خواه‌ و ناخواه تأثیراتی در کالری‌ های دریافتی و ویتامین‌ های موجود در بدن شما به وجود خواهد آمد. از این‌ رو باید حتماً آزمایشات زیر را انجام دهید و گزارش آن را به پزشک متخصص خود ارائه بدهید.

سونوگرافی شکم و لگن :

یکی از آزمایشات بسیار مهمی که باید قبل از انجام عمل مینی بای پس معده انجام دهید، سونوگرافی از ناحیه شکم و لگن شماست که باید این نواحی به صورت کامل بررسی شوند و نتایج آن به پزشک متخصص شما ارائه شود. بررسی نواحی شکم و معده یکی از مهمترین فاکتورهایی است که باید نتایج آنان به درستی و در اختیار پزشک قرار بگیرد.

آندوسکوپی مری و معده :

عمده تغییرات در ناحیه معده شما انجام می شود. پس باید حتماً آندوسکوپی برای بررسی وضعیت فعلی معده خود را انجام دهید تا در صورت وجود هرگونه عامل منفی که تاثیر مستقیمی بر نتایج عمل خواهد گذاشت، آن را تشخیص داده و قبل از عمل، پزشک به این موارد آگاه باشد. اگر مواردی موثر در نتایج آزمایشات وجود داشته باشد، قبل از هر گونه اقدام باید آن را مرتفع نمود.

در اینجا بالغ بر ۲ آزمایش بسیار مهم در انجام عمل مینی بای پس معده اشاره کردیم. از نمونه آزمایشات دیگری که باید انجام دهید، سونوگرافی شکمی، کولونوسکوپی، ماموگرافی، سونوگرافی از ناحیه لگن، آزمایش وضعیت عملکرد ریوی، تست اضطراب، انجام آزمایش اشعه ایکس از قفسه سینه می باشد

تکرار آزمایشات

و البته در مواردی دیگر، در صورتی که پزشک صلاح ببیند، باید آزمایشات تکرار و یا آزمایشات دیگری نیز به این آزمایشات اضافه شود. آن چه در انجام آزمایشات بسیار اهمیت دارد، تاکید بر میزان سلامتی فرد قبل از عمل مینی بای پس معده است.

دکتر سلیمی به عنوان یکی از برترین پزشکان در حوزه عمل های لاغری،  به خصوص عمل مینی بای پس معده در این باره شما را به خوبی راهنمایی کرده و آزمایشات لازم را برای شما بررسی خواهند کرد.

فرد متقاضی نیز موظف است که هر گونه سوابق بیماری خود را برای پزشک متخصص شرح داده و در این باره بهتر است که با پزشک خود صادق باشد.

زیرا ممکن است، در صورت پنهان کاری مشکلات فرد بیشتر شده و نیز نتایج عمل آن گونه که انتظار می رود، پیش نرود. به همین علت است که باید مصرف هر گونه دارو و سوابق بیماری خود را صادقانه با پزشک متخصص خود در میان بگذارید.

عمل مینی بای پس معده چگونه انجام می شود؟

طبیعتا شیوه انجام هر نوع عملی برای فرد بیمار می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. ما در این قسمت از مقاله رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده، قصد داریم تا به شیوه متداول انجام عمل مینی بای پس معده اشاره کنیم و نحوه انجام این عمل لاغری را برای شما عزیزان شرح دهیم.

عمل مینی بای پس معده چگونه انجام می شود؟
عمل مینی بای پس معده چگونه انجام می شود؟

زمانی که فرد تصمیم به انجام جراحی های لاغری می گیرد، پیوسته به دنبال روشی است که عوارض کمتر و در نتیجه نتایج عالی را به همراه داشته باشد. پیشرفت علم، این روزها بسیار به کمک دانش پزشکی آمده و با استفاده از روش لاپاراسکوپی، عوارض عمل های جراحی کاسته شده و در نتیجه فرد بیمار با سرعت بیشتری رو به بهبود و گذر از دوران نقاهت می رود.

عمل های گوارشی مانند عمل مینی بای پس معده نیز توسط روش لاپاراسکوپی انجام می شود و این شیوه درمانی باعث خواهد شد تا فرد، عوارض جراحی های باز را نداشته باشد و مراقبت های پس از عمل برای فرد بیمار به حداقل خواهد رسید.

امروزه عمل های گوارشی به طریقی لاپاراسکوپی انجام می‌ شود

امروزه، عمل های گوارشی به طریقی لاپاراسکوپی انجام می‌ شود. این روش جراحی که دارای عوارض بسیار کم پس از عمل می باشد، به شدت مورد استقبال قرار گرفته و جراحان و پزشکان بسیاری از این روش برای انجام عمل‌ های بسیاری استفاده می کنند.

امروزه عمل های گوارشی به طریقی لاپاراسکوپی انجام می‌ شود
امروزه عمل های گوارشی به طریقی لاپاراسکوپی انجام می‌ شود

در واقع لاپاراسکوپی روشی است که بدون آن که در ناحیه شکم فرد برشی ایجاد شود، توسط لوله‌ ای که به انتهای آن دوربینی متصل است، به داخل شکم فرد بیمار وارد شده و از این طریق می ‌تواند هرگونه مواردی که در ناحیه شکم، لگن و قاعدگی در زنان باشد را تشخیص دهد و برای درمان نیز بررسی شوند.

اما همان‌ طور که گفتیم، لاپاراسکوپی یک روش جراحی است. برای انجام عمل های گوارشی در واقع از این طریق لوله‌ ای را به انتهای ناحیه شکم فرد وارد کرده و نواحی مورد نظر پزشک توسط چراغی روشن می شود و به همین دلیل است که اشتباه در این گونه عمل‌ های جراحی به حداقل می ‌رسد.

حجم غذای کمتر

در این شیوه جراحی، معده کوچک‌ تر می ‌شود و حجم غذای کمتری در معده جای خواهد شد. در واقع در این روش درمانی، معده را برش زده و به وسیله قوسی آن را به روده کوچک متصل می کنند. به همین دلیل است که غذای وارد شده در معده فرد در مدت زمان کمتری در معده می ‌ماند و فوراً وارد روده می شود.

در نتیجه بیمار غذای دریافتی خود را به سرعت هضم کرده و لاغری و تناسب اندام را در پی خواهد داشت. البته تصمیم شیوه انجام عمل نیز توسط پزشک متخصص گرفته می شود.

ممکن است، محدودیت هایی که باعث اختلال در روند درمانی فرد می شود، شیوه درمانی را تغییر داده و باعث استفاده از روش های دیگر شود. البته شیوه متداول انجام عمل مینی بای پس معده نیز به طریق لاپاراسکوپی است.

دکتر سلیمی نیز مفتخر است با تجارب بسیار در زمینه عمل های جراحی، به سادگی عمل های گوارشی مانند مینی بای پس معده را انجام داده و بیماران بسیاری را برای درمان چاقی و بهبود وضعیت بیماری های وابسته به چاقی یاری کنند.

قبل از انجام عمل مینی بای پس معده چه دستوراتی را باید انجام دهید؟

در این بخش از مقاله علمل پزشکی رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده، به دستورات قبل از عمل می پردازیم. قبل از انجام عمل مینی بای پس باید مواردی را رعایت و کاملا خود را برای انجام عمل آماده کنید. لازم است که از یک ماه قبل، سیگار کشیدن را ترک و مصرف مواد الکی را به حداقل برسانید.

قبل از انجام عمل مینی بای پس معده چه دستوراتی را باید انجام دهید؟
قبل از انجام عمل مینی بای پس معده چه دستوراتی را باید انجام دهید؟

این محدودیت ها فقط برای خوردن و آشامیدن نیست، بلکه باید دستورات بسیاری را رعایت کنید که در صورت عدم اجرای آنان، ممکن است تا مشکلاتی را برای شما به همراه داشته باشد.

قبل از انجام عمل مینی بای پس معده باید دستوراتی را انجام دهید. در شب قبل از عمل باید از ساعت ۱۲ شب به بعد بیمار هیچ مواد غذایی و حتی دارویی را مصرف نکند. البته داروهایی مانند فشار خون و داروهای قلبی را می ‌توان به پزشک مد نظر اطلاع داد و در این باره از وی کسب تکلیف کرد.

استحمام شب قبل از عمل

بهتر است که در شب قبل از عمل، استحمام کرده و ناحیه شکم و ناف خود را به خوبی شست و شو دهید. می ‌توانید در این شب دندان‌ های خود را مسواک کنید. اما بهتر است که حتی قطره‌ ای آب را قورت ندهید.

از لنزهای تماسی استفاده نکرده و بهتر است که در شب قبل از عمل هر گونه وسایل اضافی را از خود جدا کنید. تمام مواد آرایشی را از صورت و بدنتان پاک کرده و در صورتی که از لاک ناخن استفاده می کنید، آن را کاملاً پاک کنید.

دندان‌ های مصنوعی خود را خارج کنید

دندان‌ های مصنوعی خود را خارج کنید و بهتر است که داروهای مصرفی خود را برای استفاده در بیمارستان لیست کرده و به همراه داشته باشید. البته باید برای مصرف آنان از پزشک مد نظرتان کسب تکلیف کنید.

بهتر است که حداقل یک نفر همراه در کلینیک یا بیمارستان همراه فرد بیمار باشد. تمامی نتایج آزمایشات و نیز یک کارت شناسایی با خود به‌ همراه داشته باشید.

همان طور که اشاره کردیم، لازم است تا شما مراقبت هایی را برای قبل از انجام عمل و نیز لازم است که مراقبت هایی را پس از انجام عمل جراحی خود نیز انجام دهید.

این کارها به سبب آماده سازی فرد برای عمل و نیز ایجاد تغییرات در زندگی و سبک زندگی وی می باشد. فرد باید جلسات مشاوره را قبل از انجام عمل جدی گرفته و از نظر روحی کاملا برای شرایطی که پس از عمل باید تجربه کند، آمادگی کامل نیز داشته باشد.

داروهای مورد نیاز برای قبل و بعد از عمل مینی بای پس معده چیست؟

مصرف دارو در رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده، یکی از چالش های بزرگ قبل و بعد از عمل مینی بای پس معده به شمار می رود. این موضوع لازم است که حتما به پزشک متخصص گزارش داده شود و به همین دلیل بهتر است که شما لیست مشخصی از داروهایی که باید مصرف کنید را در اختیار پزشکتان قرار دهید.

ممکن است، عوارض بعضی از داروها عمل و نتایج آن را برای شما تحت تاثیر قرار دهد. به همین علت است که پزشک زمان های مشخصی برای قطع دارو را برای شما بیان می کند.

داروهای مورد نیاز برای قبل و بعد از عمل مینی بای پس معده چیست؟
داروهای مورد نیاز برای قبل و بعد از عمل مینی بای پس معده چیست؟

اما همان‌ طور که در بالا بیان کردیم، شما دارای محدودیت‌ هایی قبل از انجام عمل مینی بای پس معده هستید. لذا این محدودیت‌ ها را بر روی داروهایی که مصرف می ‌کنید، اعمال کنید.

طبق نظر پزشکتان باید بعد از عمل مینی بای پس معده، داروهای دیگری را مصرف کنید. اصلی ترین داروهایی که دارای محدودیت هستند، داروی آسپیرین، داروهای نقرس، بروفن می باشد که باید این‌ گونه داروها را ۷ روز قبل از انجام عمل جراحی مینی بای‌ پس معده قطع کنید.

گلوکزامین ۷ روز قبل از انجام عمل و کومادین ۵ روز قبل از انجام عمل جراحی باید قطع شود

داروهای دیگری مانند گلوکزامین ۷ روز قبل از انجام عمل و کومادین ۵ روز قبل از انجام عمل جراحی باید قطع شود. داروهای دیگری مانند ویتامین E ، جینسینگ و داروهای دارای ترکیبات سیر باید ۷ روز قبل از انجام عمل جراحی قطع گردند.

داروی های بسیاری بهتر است که ۵ روز قبل از انجام عمل قطع شده و داروهای اصلی و مورد نیاز فرد بیمار در روز جراحی مصرف نشود. داروهای ضروری مانند داروهای قلبی و فشارخون باید یک روز قبل از انجام عمل جراحی با مقدار بسیار کمی آب مصرف شود.

میزان مصرف انسولین فرد بیمار باید کنترل شده و مانند زمان رژیم، مایعات باشد. بهتر است که ۱۰ روز قبل از انجام عمل جراحی مینی بای‌ پس معده از مصرف الکل جداً خودداری کنید.

داروهای تجویزی بعد از عمل برای شما بیشتر برای تسکین دردهای احتمالی و کاهش عوارضی مانند حالت تهوع و استفراغ می باشد. شما باید هر گونه حالت ناگهانی خود را به پزشکتان اطلاع داده و سعی کنید، تمامی موارد را تحت نظر داشته باشید. دکتر سلیمی به عنوان پزشکی حاذق در این زمینه، مفتخر است که شما را در طی دوران پس از عمل یاری رسانده تا دوران پس از عمل خود را به بهترین شکل ممکن پشت سر بگذارید.

چه کسانی کاندید انجام عمل مینی بای پس معده هستند؟

حال در این بخش از مبحث رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده، باید به این موضوع اشاره داشت که چه کسانی کاندیدای مناسب برای انجام عمل مینی بای پس معده هستند و می توانند نتایج شگفت انگیز آن را برای خود رقم بزنند.

تمامی افرادی که دچار اضافه وزن هستند، به نوعی می توانند کاندید مناسب برای کاهش وزن به شیوه مینی بای پس معده باشند. اما باید بدانید که انتخاب هر یک از روش های درمانی لاغری هیچ ارتباطی به شاخص توده بدنی فرد ندارد.

پیوسته سوالاتی پرسیده می شود که چه شاخص توده بدنی مناسب انجام عمل مینی بای پس معده است؟ اما انتخاب آن به شاخص توده بدنی فرد ارتباطی نداشته و این مورد تاثیری بر کاهش وزن و شیوه آن نخواهد گذاشت. آن چه در این زمینه بسیار اهمیت دارد، این است که فرد دارای چه شرایطی است؟

چه کسانی کاندید انجام عمل مینی بای پس معده هستند؟
چه کسانی کاندید انجام عمل مینی بای پس معده هستند؟

آیا واقعا نتوانسته است از شیوه های دیگری مانند فعالیت های ورزشی و رژیم غذایی نتایج دلخواه خود را بگیرد؟ در این مورد، فرد به چه بیماری هایی مبتلا شده است؟ در بسیاری از موارد که فرد دچار بیماری هایی مانند دیابت شده است، باید هر چه سریعتر درمان خود را آغاز کند تا بیماری های زمینه ای چاقی در کمترین زمان درمان شوند.

در این قسمت از مطبل رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده، باید اشاره‌ ای داشته باشیم به کسانی که کاندید مناسب برای انجام عمل مینی بای پس معده هستند.

افرادی که عادت به مصرف شیرینی جات دارند

به طور کلی افرادی که عادت به مصرف شیرینی جات دارند و نمی‌ توانند از روش‌ های رژیمی و محدود کننده برای کاهش وزن خود استفاده کنند، بهترین افراد برای انجام عمل مینی بای پس معده هستند.

همین طور بیمارانی که دارای رفلکس معده می باشند و یا افرادی که قبلاً بندینگ شده‌ اند، می ‌توانند از تکنیک مینی بای‌ پس معده استفاده کرده و این قبیل از مشکلات گوارشی خود را نیز درمان کنند.

متقاضیانی که در خارج از کشور زندگی می ‌کنند و توانایی تنظیم حلقه معده را ندارند، می ‌توانند از روش مینی بای‌ پس معده برای کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده‌ آل خود استفاده کنند.

بیمارانی که در اثر چاقی مبتلا به بیماری دیابت شده‌ اند از این روش درمانی می توانند استفاده کرده و علاوه بر حفظ ظاهر تناسب اندام، می‌ توانند بیماری‌ های خود را نیز درمان شده بدانند.

در عمل مینی بای پس معده سرعت کاهش وزن بسیار زیاد خواهد بود. دکتر سلیمی نیز در این باره می توانند به عنوان پزشکی حاذق در زمینه رفع چاقی به شیوه های عمل مینی بای پس معده شما را یاری کرده و در این زمینه مشاورات لازم را به شما عزیزان ارائه دهند.

دوران نقاهت بعد از عمل مینی بای پس معده چقدر است؟

دوران نقاهت به معنای سپری شدن دوران پس از عمل به جهت بهبودی است. دوران نقاهت بیماران پس از عمل، مستلزم رعایت نکاتی است که باید سپری کرده و بهبودی خود را در این دوران کسب کنند.

اما نکته ای که بسیار حائز اهمیت است، این است که دوران نقاهت معمولا چند روز است؟ با توجه به عملی که در پیش دارید و شیوه انجام آن، این دوران می تواند کوتاه مدت و یا طولانی باشد.

دوران نقاهت بعد از عمل مینی بای پس معده چقدر است؟
دوران نقاهت بعد از عمل مینی بای پس معده چقدر است؟

دکتر سلیمی به عنوان یکی از مجرب ترین پزشکان در حوزه عمل های گوارشی، اطلاعات دقیقی درباره دوران نقاهت پس از عمل مینی بای پس معده و نکات بسیار مهمی که باید رعایت کنید، در اختیار شما قرار خواهند داد.

یکی از سوالاتی که پیوسته پرسیده می‌ شود، این است که دوران نقاهت بعد از انجام عمل مینی بای پس معده چقدر خواهد بود و فرد چه زمانی می تواند به روال زندگی عادی خود برگردد؟ در این قسمت از مقاله رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده، می‌ خواهیم به توضیحی در این‌ باره بپردازیم. با ما همراه باشید.

بازگشت به کار:

اکثر بیمارانی که به انجام عمل مینی بای پس معده می ‌پردازند، پیوسته به دنبال تغییراتی که بعد از عمل برای آنان به وجود می‌آورد، خواهند بود و همه می‌ خواهند بدانند که چه زمانی می‌ توانند به محل کار خود بازگردند؟

در این روش باید اشاره کنیم که با توجه به نوع انجام عمل جراحی که باز یا لاپاراسکوپی است، می ‌توان طی ۱ الی ۴ هفته به محل کار خود بازگردند و البته عمل به شیوه باز یا همان جراحی، دوران نقاهت را طولانی‌ تر می‌ کند.

اما در این‌ باره هیچ نظر مشخصی وجود ندارد و تمامی آن به وضعیت بهبود کامل بیمار و توانایی انجام فعالیت‌ های گذشته خود برمی ‌گردد.

بازگشت به کار:
بازگشت به کار:

زمانی که فرد دوران نقاهت خود را پشت سر گذاشته و توانایی بازگشت به محل کار خود را داشته باشد، می توانیم بگوییم، درصد بالایی از توانایی های خود را به دست آورده و منجر می شود تا به روال زندگی قبلی خود بازگردد. البته باید شرایط کاری هر فرد را سنجید و مطابق با آن دوران نقاهت فرد را تعیین کرد.

زیرا ممکن است، در شرایط کاری فرد، جا به جایی لوازم سنگین و یا فشار کاری زیاد وجود داشته باشد. در این شرایط دوران نقاهت و بازگشت به کار طولانی تر خواهد شد.

مصرف مواد غذایی:

فرد بیمار باید بداند که عمده تغییرات بر روی ناحیه گوارشی و معده وی انجام می ‌شود. به همین دلیل نمی‌ تواند مانند گذشته فعالیت‌ های غذایی خود را از سر بگیرد.

بیماران باید در ۳ ماهه اول، رژیم غذایی خاصی که توسط پزشک تهیه می ‌شود را پیروی کرده و پس از آن طبق نظر پزشک می ‌توانند تغییرات دیگری در عادات غذایی خود ایجاد کنند.

مصرف مواد غذایی در روزهای ابتدایی پس از عمل باید به شیوه خاص صورت پذیرد. ما در این مقاله مفصلا درباره رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده افراد با شما صحبت خواهیم کرد. در ادامه نیز با ما همراه باشید.

انجام فعالیت‌ های فیزیکی:

همان‌ طور که گفتیم ،دوران نقاهت پس از عمل مینی بای پس معده شما تحت کنترل خواهد بود و بیمار باید از فعالیت‌ هایی که سبب ایجاد فشار بر روی معده می شود، دوری کند. بعد از ۳ ماه می توانید که فعالیت‌ های سنگین و فیزیکی خود را از سر بگیرید.

البته فعالیت‌ های سبک مانند پیاده‌ روی می ‌تواند برای روند بهبودی شما بسیار مثمرثمر باشد. اما فعالیت های سنگین مانند جابجایی اشیائی که فشار خاصی را بر روی ناحیه گوارشی شما وارد می کند، بهتر است که تحت نظر پزشک و پس از دوران نقاهت بیمار انجام شود. حرکات ورزشی سنگین و بلند نمودن وسایل نیز باید طبق دستور پزشک و تنها با اجازه وی صورت گیرد.

آیا پس از انجام عمل مینی بای‌ پس معده پوست دچار افتادگی خواهد شد؟

یکی از نگرانی های افرادی که روی به انجام عمل‌ های لاغری می ‌آورند، این است که آیا پس از کاهش وزن، پوست بدن آن‌ها دچار شل شدگی و افتادن می شود؟ در اینجا می ‌خواهیم این نکته را اشاره کنیم که افرادی که دچار کاهش وزن بسیار زیاد می شوند، ممکن است که لازم باشد برای یک عمل جراحی و کشیدگی پوست خود اقدام کنند.

همچنین روش‌ هایی مانند نوشیدن آب زیاد، تمرینات یوگا، استفاده از میوه و سبزیجات، استفاده از اسکراب های نمک و فعالیت‌ هایی که منجر به ساخت ماهیچه های بیشتر می شود، می‌ تواند این روند را کنترل کرده و یا مانع از افتادگی پوست بدن شود.

در ادامه به توضیح چندین روش برای پیشگیری از افتادگی پوست خواهیم پرداخت. در این قسمت می‌خواهیم به بیان روش‌ هایی برای کاهش یا جلوگیری از افتادگی پوست اشاره کنیم.

خوراکی‌ های سالم مصرف کنید:

انتخاب صحیح مواد غذایی که باعث جلوگیری یا کاهش شل شدن پوست می شوند، نقش بسزایی در افتادگی پوست افراد خواهد داشت.

زمانی که شما عمل مینی بای پس معده را انجام می دهید، دکتر بعد از عمل،  رژیم خاصی را برای شما تهیه می‌کند که این رژیم شامل تمام مواد و املاحی است که بدن شما برای سلامتی به آن احتیاج دارد.

از این‌ رو می توانید با دکتر خود صحبت کنید تا در روند رژیم درمانی شما از مواد و میوه‌ ها و سبزیجاتی استفاده شود که می ‌تواند روند افتادگی و شل شدن پوست شما را کاهش دهد.

البته در بسیاری از موارد به دلیل اصلاح رژیم غذایی فرد، این موارد ممکن است که بسیار جزئی باشد و یا اصلاً پیش نیاید. اما به‌ هر حال از آنجا که پزشکان معتقدند، پیشگیری بهتر از درمان است، شما باید خود را برای افتادگی پوست نیز آماده کنید و به فکر چاره‌ ای برای درمان احتمالی آن باشید تا کمترین آسیب به پوست بدن و صورت شما وارد شود. در صورت نیاز، بهتر است که با پزشک پوست و مو نیز مشورتی داشته باشید.

خوراکی‌ های سالم مصرف کنید:
خوراکی‌ های سالم مصرف کنید:

ویتامین آ، ای و سی مصرف کنید:

گروهی از ویتامین‌ ها هستند که تاثیر بسزایی در شادابی و سلامت پوست شما خواهند گذاشت. این گروه از ویتامین‌ ها پوست صورت شما را از هجوم رادیکال‌ های آزاد در امان می‌ دارد.

زمانی که شما عمل مینی بای پس معده را انجام می دهید، نیاز دارید که پوست خود را، هم از لحاظ تغذیه مناسب هم از لحاظ دریافت ویتامین‌ ها به صورت موضعی سلامت دارید. از این‌ رو بسیاری از پزشکان برای سلامت بهتر پوست مصرف ویتامین ‌های آ، سی، و ای را ضروری می دانند. این ویتامین‌ ها اغلب در میوه‌ ها و سبزیجات موجود هستند.

اما می توانید از پمادها و کرم‌ های حاوی این دسته از ویتامین‌ ها نیز استفاده کنید. گروهی از سبزیجات و میوه‌ هایی که دارای ویتامین آ، ای و سی هستند، عبارتند از: هویج، پرتقال، بروکلی، اسفناج، مرکبات، طالبی و فلفل سبز که می تواند پوست صورت شما را در برابر آسیب های لاغری در امان دارد.

هیچ گاه از تاثیر ویتامین ها بر شادابی و سلامت پوست خود غافل نشوید. زیرا این گروه از مواد غذایی نه تنها بر سلامت پوست صورت و بدن شما، بلکه بر سلامت جسمی شما نیز موثر واقع می شود.

چای سبز بنوشید:

حتماً تأثیر نوشیدن چای سبز بر لاغری را دیده اید. اما این بار می‌ خواهیم مصرف چای سبز را از بعد دیگری بررسی کنیم. در واقع چای سبز و نوشیدن آن می تواند روند افتادگی پوست را کاهش داده و یا آن را به‌ طور کلی درمان کند.

این نوشیدنی دارای مقدار زیادی آنتی‌ اکسیدان است که از آسیب‌ های پوست در برابر نور خورشید محافظت می کند. همچنین التهاب را کاهش داده و آسیب سلولی را درمان می ‌کند. شما می‌توانید با نوشیدن چای سبز و گنجاندن آن در رژیم غذایی خود تأثیرات بسزایی از افزایش متابولیسم و افتادگی پوستتان را شاهد باشید.

البته چای سبز دارای فواید بسیاری است اما بیشترین تاثیر و مصارف آن به جهت کاهش وزن و درمان افتادگی و شل شدن پوست صورت می باشد. البته بهتر است، درباره مصرف آن حتما با پزشک خود مشورت داشته باشید.

چای سبز بنوشید:
چای سبز بنوشید:

زیرا با توجه به تغییراتی که در رژیم غذایی شما ایجاد می شود، ممکن است که مصرف آن ضرورتی نداشته باشد و یا به دلیل کاهش وزن شما بعد از عمل مینی بای پس معده، مصرف چای سبز برای شما مضر واقع شود. در صورت تایید پزشک خود، می توانید از چای سبز به عنوان دمنوشی آرامش بخش و موثر بر زیبایی صورت خود استفاده کنید.

عضله سازی کنید:

تحقیقات بسیاری وجود دارد که نشان می دهد ورزش مانع از افتادگی پوست شما خواهد شد. ورزش کردن می‌ تواند عضلات شما را قوی کرده و داشتن عضلاتی قوی افتادگی پوست را کاهش می دهد. شما می ‌توانید از حرکاتی که با هالتر و دمبل هستند، استفاده کنید و این قانون را در جهت افزایش شادابی پوست خود به کار بگیرید.

همان‌ طور که می ‌بینید ورزش را هیچ‌ گونه نمی ‌توان کنار گذاشت و شما حتی اگر عمل لاغری مینی بای‌ پس معده انجام داده باشید، نیاز دارید تا برای حفظ تناسب اندام خود از حرکات ورزشی مؤثر استفاده کنید. چه بهتر که این حرکات با حرکات افزایش شادابی و جوانی پوست شما ترکیب شوند تا ظاهری فوق‌ العاده را برای شما به‌ همراه داشته باشد.

برای انجام حرکات ورزشی موثر لازم است که حتما شما این روش ها را تحت نظارت مربی و با توضیح تمامی شرایط خود پس از عمل انجام دهید.

همچنین به خاطر داشته باشید که ورزش کردن همیشه عنصر جداناشدنی از زندگی شما باشد تا ظاهری فوق العاده را برای شما به همراه داشته باشد. ساخت و تقویت عضلات صورت فقط و فقط با ورزش و تغذیه مناسب انجام خواهد شد. عادات صحیح را جزئی از برنامه روزانه خود کنید.

از کرم‌ های ضد آفتاب استفاده کنید:

سالیان سال است که نورخورشید به عنوان عاملی مخرب بر پوست صورت افراد شناخته شده است. افرادی که ساعات زیادی در معرض تابش نورخورشید قرار دارند، زودتر نشانه های افتادگی و شل شدن پوست صورت خود را مشاهده می کنند.

این افراد در معرض هجوم رادیکال های آزاد بر پوست خود قرار می گیرند. هیچ‌ گاه از تأثیرات مخربی که نور آفتاب بر روی پوست صورت شما خواهد گذاشت، غافل نشوید. شما همواره نیاز دارید تا از پوست صورتتان در برابر نور شدید آفتاب محافظت کنید.

پس لازم است که از کرم‌ های ضد آفتابی که کلاژن پوست شما را حفظ می ‌کنند و روند کلاژن سازی را در پوست شما سرعت می ‌بخشند استفاده کنید. بهتر است، در این‌ باره با دکتر خود مشورت داشته باشید تا بتوانید از این روش درمانی بهترین استفاده را کنید. استفاده از کرم های ضد آفتاب باید تحت نظارت پزشک باشد.

از کرم‌ های ضد آفتاب استفاده کنید:
از کرم‌ های ضد آفتاب استفاده کنید:

زیرا بسیاری از کرم های ضد آفتاب ممکن است که آسیب هایی را به پوست وارد کرده و یا عملکرد درستی برای جلوگیری از اشعه های مضر نور خورشید نداشته باشد. چه بسا در انتخاب کرم های موثر دقت به خرج دهید و از کرم هایی متناسب با نوع پوست صورتتان استفاده کنید.

سیگار کشیدن را برای همیشه متوقف کنید:

همان‌ طور که در بالا بررسی کردیم، شما نیاز دارید تا برای انجام عمل مینی بای پس معده حداقل یک ماه قبل سیگار کشیدن را متوقف کنید. اما اگر به دنبال جلوگیری از افتادگی پوست خود هستید، لازم است که این روند را به سبک زندگی خود تبدیل کنید.

زیرا سیگار کشیدن می ‌تواند صورت شما را بسیار خراب کرده و افتادگی پوست صورت را شدت می ‌بخشد. سیگار تولید کلاژن را در پوست کاهش می دهد و در نتیجه پوست صورت شما بسیار نازک و پر از چین‌ و چروک خواهد شد. بهتر است، برای تغییر زندگی خود عادت سیگار کشیدن را برای همیشه متوقف کنید.

سیگار می تواند شما را از داشتن صورتی شاداب و زیبا برای همیشه محروم کند. تاثیرات مخرب دود سیگار بر سلامتی، به خصوص بر پوست صورت افراد بی شمار است و فردی که دائما به مصرف سیگار می پردازد،

بیش از هر کسی دیگر در معرض آسیب های پوست صورت قرار خواهد گرفت. فردی که عمل لاغری مینی بای پس معده را انجام می دهد، خواه و ناخواه باید عادات بد زندگی،  به خصوص تغذیه خود را کنترل کند. زیرا در غیر این صورت ممکن است که نتایج عمل آن چنان که فرد دلخواه اوست، پیش نرود.

رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده چگونه است؟

همان‌ طور که گفتیم، پس از انجام عمل مینی بای پس معده شما باید رژیم غذایی خود را اصلاح کنید و از رژیم غذایی که پزشک برای شما تجویز می ‌کند، استفاده کنید. دکتر متخصصتان قبل از عمل با شما صحبت می‌ کند و درباره عاداتی که باید پس از عمل پیگیری کنید، توضیحات مفصلی را به شما ارائه می دهد

باید رژیم غذایی را به صورت منظم و صحیح رعایت کنید تا کاهش وزن خود را سرعت ببخشید و با خیال راحت و با کمترین عوارض به تناسب اندام خود برسید. از اهداف اصلی این رژیم‌ های غذایی این است که وعده‌ های غذایی شما افزایش یافته، اما میزان غذای مصرفی در هر وعده کاهش پیدا می کند.

رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده چگونه است؟
رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده چگونه است؟

شما پس از چندین هفته بعد از عمل می توانید نتایج شگفت‌ انگیز را در وضعیت ظاهری خود ببینید. بهتر است که روزانه ۳ وعده غذایی خود را مصرف کنید.

اما میزان غذای مصرفی یک الی یک دوم لیوان است. البته باید به این نکته اشاره کنیم که به دلیل تحولاتی که بر ناحیه گوارشی شما ایجاد شده است، شما به سرعت احساس سیری می ‌کنید و دست از غذا خوردن خواهید کشید. در ادامه به توضیحات بیشتری درباره این عادات غذایی و رژیم شما پس از عمل خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

رژیم غذایی دو هفته اول بعد از انجام عمل مینی بای پس معده

رژیم غذایی در دو هفته اول بعد از انجام مینی بای‌ پس معده بسیار اهمیت دارد. ساختن عادات غذایی بعد از انجام عمل ممکن است که آسان نباشد و با توجه به تغییراتی که بر روی دستگاه گوارش فرد ایجاد شده است، ممکن است که این عادات کمی سخت به نظر بیاید. در ۲ هفته اول بعد از انجام عمل مینی بای پس معده لازم است که فرد از غذاهای سبک استفاده کرده تا هضم آن‌ها برای معده آسان‌ تر باشد.

رژیم غذایی دو هفته اول بعد از انجام عمل مینی بای پس معده
رژیم غذایی دو هفته اول بعد از انجام عمل مینی بای پس معده

از غذاهایی که فرد می ‌تواند در این 2 هفته آن را مصرف کند، می ‌توانیم به سوپ رقیق یا آب گوشت، آب‌ میوه‌ هایی که دارای قند نیستند، قهوه یا چای بدون کافئین، ژل، شیک های پروتئینی، شیر بدون چرب و همین طور غذاهای میکس شده که هضم آن‌ها برای فرد راحت باشد، اشاره کنیم.

در هفته‌ های اول بعد از انجام عمل، ممکن است که فرد دچار تغییراتی در مصرف غذا و یا حذف آنان شود. به همین دلیل لازم است که پیوسته گزارشات غذایی خود را به اطلاع پزشک برساند و در صورت حمله‌ های ناگهانی، حتماً این موارد را با پزشک خود مطرح کنند.

رژیم غذایی در ۲ الی ۴ هفته بعد از انجام عمل مینی بای پس معده

بعد از گذشت ۲ هفته به افراد اجازه داده می‌ شود که از غذاهای پوره استفاده کنید. البته این غذاها باید به صورت کاملاً رقیق شده استفاده شود و حتی تکه‌ ای مواد جامد درون آن نباشد.

می ‌توانید از میکسر برای مخلوط کردن مواد غذایی استفاده کنید. البته باید بدانید که تمامی مواد غذایی باید به خوبی پخته شده باشد. بعد از گذشت ۳ الی ۴ هفته با توجه به وضعیت فعلی بیمار و با اجازه پزشک، فرد می‌ تواند از غذاهای غیر پوره ای مصرف کنند.

مانند سبزیجاتی که خوب پخته شده است و میوه‌ های تازه و بسیار نرم و البته در تکه‌ های بسیار کوچک باید مصرف شود. قبل از قورت دادن باید غذا را کامل جویده و سپس آن را قورت دهید.

رژیم غذایی در ۶ الی ۸ هفته بعد از انجام عمل مینی بای پس معده

در طی هفته های ششم تا هشتم، فرد می‌ تواند معده جدید خود را برای غذاخوری کمی سفت تر آماده کند. البته مصرف این ‌گونه از غذاها باید در اندازه‌ ای بسیار کم آغاز شود و اگر هرگونه احساس ناراحتی مانند درد معده، حالت تهوع یا استفراغ ایجاد شد، خوردن مواد غذایی را متوقف کرده و گزارش پیش آمده را به پزشکتان اطلاع دهید.

رژیم غذایی در ۶ الی ۸ هفته بعد از انجام عمل مینی بای پس معده
رژیم غذایی در ۶ الی ۸ هفته بعد از انجام عمل مینی بای پس معده

اما اگر دچار چنین حالت‌ هایی نشدید، بهتر است که از مصرف برخی از غذاها مانند آجیل، نان، غذاهای سرخ‌ کردنی، پاپ‌ کورن، میوه‌ های خشک و گوشت‌ های سفت اجتناب کنید. همچنین نوشیدن الکل در این مراحل کاملاً ممنوع است و می‌ تواند آسیب‌ های جبران نشدنی را برای شما به‌ همراه داشته باشد.

توصیه‌ های کلی درباره انجام رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده

آهسته غذا بخورید:

بهتر است برای انجام رژیم غذایی خود آهسته غذا خوردن و آشامیدن را سبکی از زندگی خود کنید. زیرا مصرف غذا حتی اگر به صورت میکس باشد، در مدت زمان کوتاه می ‌تواند واکنش‌ هایی را از دستگاه گوارش شما به‌ همراه داشته باشد.

بهتر است که برای مصرف یک وعده غذایی خود حداقل ۳۰ دقیقه و برای نوشیدن مایعات ۳۰ الی ۶۰ ثانیه زمان بگذارید. زیرا این‌ گونه می ‌توانید معده خود را کم‌ کم به هضم غذاهای مورد نیاز عادت دهید. در غیر این صورت ممکن است که غذای مصرف شده را برگردانید.

اندازه وعده‌ های غذایی را کاهش دهید:

همان‌ طور که گفتیم، رژیم غذایی شما باید به گونه‌ ای باشد که تعداد مصرف وعده‌ های غذایی افزایش یافته، اما اندازه هر وعده غذایی باید کاهش یابد. در طول روز چندین وعده غذایی برای خود در نظر بگیرید. ابتدا با ۶ وعده غذایی شروع کنید و در نهایت آن را به ۴ وعده برسانید. در هر وعده سعی کنید که از مقدار معینی غذا مصرف کنید و در این‌ باره از پزشک خود حتماً مشورت بخواهید.

بدنتان را هیدراته کنید:

هیدراته شدن بدن به معنای دریافت آب مورد نیاز بدن در طول روز می باشد. شما باید روزانه ۸ لیوان آب مصرف کنید و بهتر است که مایعات را در میان وعده‌ های غذایی خود مصرف کنید. البته مصرف بیش از حد مایعات می تواند که احساس سیری را در شما به وجود آورده و مانع از خوردن غذای اصلی و دریافت ویتامین‌ ها و مواد مورد نیاز بدنتان شود.

به رژیم غذایی تان دقت کنید:

رژیم غذایی شما باید به گونه‌ ای باشد که مواد پروتئینی را حتماً مصرف کنید. از مصرف غذاهای پرچرب و پر از قند اجتناب کنید. زیرا می تواند موجب سندرم دامپینگ شود.

مصرف ویتامین‌ ها و مواد مورد نیاز بدنتان را جدی بگیرید و سعی کنید که مواد غذایی مصرفی خود را به گونه‌ ای تهیه کنید که تمام ویتامین‌ ها و املاح مورد نیاز بدنتان دریافت شود. زیرا ممکن است، در غیر این صورت تا آخر عمر نیاز به مصرف مکمل‌ های غذایی داشته باشید.

به رژیم غذایی تان دقت کنید:
به رژیم غذایی تان دقت کنید:

جمع بندی مطلب

در این مطلب مفصلا درباره عمل مینی بای پس معده و جزییات آن با شما صحبت کردیم. امیدواریم از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید.

جمع بندی مطلب
جمع بندی مطلب

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید