رژیم ارتشی

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی همین موضوع یعنی رژیم ارتشی بپردازیم و نکاتی را در خصوص استفاده از رژیم غذایی ارتشی و نحوه کارکرد آن اشاره کنیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

همه ما از اهمیت سلامتی خبر داریم. سلامتی بدن جز مباحث مهم و بسیار با اهمیت محسوب می شود و همه ما باید تلاش کنیم که بتوانیم سلامتی خود را در حد ایده آل قرار دهیم.

برخی از مشکلات و عوامل می تواند سلامتی ما را تحت شعاع قرار دهد. برخی از این عوامل، قابل کنترل و پیشگیری بوده و برخی دیگر از کنترل خارج است.

به عنوان مثال، برخی از بیماری ها و عارضه ها می تواند باعث بروز مشکلاتی برای سلامتی بدن ما و پایداری آن شود. از جمله این عارضه ها می توان به چاقی اشاره کرد.

رژیم ارتشی
رژیم ارتشی

پیشنهاد می کنیم از پست دوران نقاهت بعد از لاپاراسکوپی دیدن کنید.

چاقی یکی از بیماری های فراگیر و رایج در دنیا محسوب می شود که بسیاری از افراد را درگیر خود می کند

چاقی یکی از بیماری های فراگیر و رایج در دنیا محسوب می شود که بسیاری از افراد را درگیر خود می کند. چاقی می تواند علاوه بر ایجاد اضافه وزن و از بین رفتن تناسب اندام، باعث بروز بیماری های مختلفی مانند بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، فشار خون، کلسترول بالا، سرطان و … شود.

به همین دلیل کنترل و درمان بیماری چاقی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. روش های مختلفی برای درمان بیماری چاقی وجود دارد که می توان از آن بهره برد. یکی از این روش های محبوب، روش استفاده از رژیم غذایی است.

رژیم های غذایی متنوعی وجود دارد که در بازه کوتاه مدت و بلند مدت، می تواند استفاده شود و باعث کاهش وزن گردد

رژیم های غذایی متنوعی وجود دارد که در بازه کوتاه مدت و بلند مدت، می تواند استفاده شود و باعث کاهش وزن گردد. از جمله رژیم های کوتاه مدت می توان به رژیم ارتشی اشاره کرد.

از طرفی دیگر افرادی که دارای چاقی شدیدی هستند، بایستی از روش های موثرتری برای کاهش وزن خود استفاده کنند. جراحی چاقی به عنوان بهترین روش در این مورد محسوب می شود.

ما در انتهای مقاله به بررسی کوتاهی از جراحی چاقی و انواع آن خواهیم پرداخت. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر در خصوص رژیم ارتشی و همچنین جراحی چاقی، با یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

رژیم ارتشی چیست؟

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، لاغر شدن و تناسب اندام یکی از خواسته های مهم ه فردی است. بخصوص افرادی که دارای اضافه وزن چاقی هستند، بایستی با استفاده از روش هایی مانند رژیم غذایی اقدام به کاهش وزن کنند تا بتوانند به تناسب اندام برسند. برخی از افراد تمایل دارند در مدت زمانی کوتاه به این امر مهم برسند که یکی از این رژیم های کوتاه مدت، رژیم غذایی ارتشی است.

رژیم ارتشی در واقع یک رژیم غذایی 3 روزه است که بسیار مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است. شاید در نگاه اول، تصور کنید که رژیم 3 روزه ارتشی، مورد استفاده نظامیان قرار می گیرد. اما این تفکر اشتباه است و اینگونه نیست.

در واقع هیچ ارتش و نهاد نظامی ای، این رژیم غذایی را ابداع نکرده است و دلیل نام گذاری آن، سخت گیرانه بودن رژیم غذایی و موارد غذایی نسبت به سایر برنامه های غذایی است.

در اصل، رژیم ارتشی یک رژیم غذایی بسیار کوتاه مدت بوده که افراد می توانند توسط آن به کاهش وزن سریعی برسند

در اصل، رژیم ارتشی یک رژیم غذایی بسیار کوتاه مدت بوده که افراد می توانند توسط آن به کاهش وزن سریعی برسند که البته چهارچوب و قواعد خاص خود را دارد. این رژیم غذایی در واقع در یک دوره 3 روزه در هفته انجام می شود که می توان به مدت یکماه از آن استفاده کرد.

انجام دادن رژیم 3 روزه ارتشی، دارای قواعد و چهارچوب های خاص خود است که باید به آن توجه شود و می بایست تحت نظر یک متخصص تغذیه، توصیه های لازم به فرد موردنظر ارائه گردد.

حال در ادامه مقاله به بررسی عملکرد رژیم ارتشی می پردازیم. همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

رژیم ارتشی چگونه عمل می کند؟

این رژیم غذایی در بازه زمانی هفت روزه انجام می شود و 3 روز از آن، رژیم غذایی مربوطه رعایت خواهد شد و مابقی آن نیز استراحت خواهید کرد. در واقع 3 روز اول هفته همگام با رژیم ارتشی و 4 روز باقی مانده بصورت آزادانه و البته با رعایت نکات غذایی خواهد بود.

در طی 3 روز استفاده از این رژیم غذایی، کالری دریافتی از مواد غذایی بصورت کاملا محدود خواهد بود و بین 1100 تا 1400 کالری درنظر گرفته می شود. در رژیم غذایی ارتشی، شما هیچ گونه میان وعده ای نخواهد داشت و صرفا وعده های اصلی یعنی صبحانه و ناهار و شام را میل خواهید کرد. از طرفی بدن بایستی کالری بسیار کمی از غذاها دریافت کند.

رژیم ارتشی چگونه عمل می کند؟
رژیم ارتشی چگونه عمل می کند؟

به همین دلیل بدن برای جبران کمبود کالری خود از چربی های انباشته شده در بدن استفاده می کند و فرایند چربی سوزی رخ خواهد داد. در نتیجه این فرایند، بدن به کاهش وزن در مدت زمانی کوتاه خواهد رسید.

بعد از انجام 3 روزه متوالی این نوع رژیم غذایی، 4 روز آینده استراحت خواهید نمود و لازم است در این 4 روز باقی مانده از غذاهای فیبردار و کم کالری استفاده شود تا فرایند کاهش وزن به درستی صورت گیرد.

لازم به گفتن است که استفاده از رژیم ارتشی نباید بصورت خودسرانه باشد و حتما باید از یک متخصص تغذیه کمک گرفت تا پزشک بتواند بر اساس شرایط بدنی شما و دیگر موارد، رژیم مربوط به شما را ارائه دهد.

برنامه غذایی رژیم ارتشی

همانطور که در بخش قبلی گفته شد، رژیم غذایی ارتشی یک رژیم اصولی و طبق برنامه خاصی است که باید به آن توجه شود. در 3 روز ابتدایی هفته، برنامه غذایی مشخصی برای فرد طراحی می شود و مابقی روزها می تواند استراحت کند. حال در ادامه مقاله بصورت کلی به یک برنامه غذایی رژیم ارتشی اشاره خواهیم کرد:

برنامه غذایی رژیم ارتشی
برنامه غذایی رژیم ارتشی
 • روز اول رژیم

صبحانه: در این وعده می توان از یک برش نان تست و 2 قاشق غذخوری کره بادام زمینی استفاده کرد. همچنین استفاده از گریپ فروت و قهوه و چای می تواند اختیاری باشد.

ناهار: در وعده ناهار میتوان از یک تکته نان تست و نصف فنجام تن ماهی استفاده کرد. همچنین استفاده از یک فنجان قهوه و چای هم اختیاری است.

شام: در وعده شام می توان یک تکه 80 گرمی از گوشت استفاده کرد و گیاه خواران می توانند بجای گوشت از یک فنجان لوبیا سبز استفاده کنند. همچنین مصرف سیب و موز هم می تواند موثر در این زمینه باشد.

 • روز دوم رژیم

صبحانه: در این وعده می توان از یک تکه نان تست و یک تخم مرغ آب پز استفاده کرد. همچنین مصرف یک تکه نصف موز هم لازم است. مصرف چای و قهوه می تواند اختیاری باشد.

ناهار: در وعده نهار می توان یک تخم مرغ آب پز و یک فنجان پنیر استفاده کرد. همچنین استفاده از بیسکوییت های رژیمی هم می تواند در دستور کار قرار گیرد.

شام: در وعده شام می توان از غذاهایی مانند هات داگ هم استفاده کرد که البته با تشخیص پزشک خواهد بود. همچنین استفاده از کلم بروکلی و هویج و نصف موز هم می تواند کمک کننده در این زمینه باشد.

 • روز سوم رژیم

صبحانه: در وعده صبحانه در روز سوم می تواند یک برش کوچکی از پنیر استفاده کرد و همچنین استفاده سیب کوچک، بیسکوییت رژیمی هم می تواند کمک کننده باشد. مصرف چای و قهوه هم اختیاری خواهد بود.

روز سوم رژیم
روز سوم رژیم

ناهار: در این وعده می توان از یک تکه نان تست و یک تخم مرغ پخته شده استفاده کرد. همچنین مصرف چای یا قهوه هم اختیاری است.

شام: در این وعده می توان یک عدد تن ماهی و نصف موز و همچنین یک فنجان بستنی وانیلی استفاده کرد.

 • چهار روز باقی مانده هفته

در 4 روز باقی مانده ها می توان از میان وعده ها استفاده کرد و محدودیت خاصی وجود ندارد. با این حال لازم است از وعده های غذایی کوچک و کم کالری استفاده کرد و همچنین استفاده از غذاهای فیبردار هم توصیه می شود که متابولیسم بدن را افزایش دهد و بدن دچار مشکل نشود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رژیم ارتشی و جراحی چاقی، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

آیا رژیم ارتشی نتیجه بخش است؟

بررسی های متعددی در زمینه رژیم های غذایی کوتاه مدت و سریع از جمله رژیم ارتشی انجام شده است. این بررسی ها و تحقیقات نشان می دهد که افرادی که اقدام به استفاده از رژیم غذایی کوتاه مدت کرده اند، توانسته اند به کاهش وزن برسند و در طی مدت زمانی کوتاه، چربی های اضافی بدن خود را بسوزانند. زیرا چنین رژیم هایی با محدودیت شدید کالری همراه است که می تواند منجر به تسریع چربی سوزی گردد.

اینکه چه میزان از کاهش وزن بصورت هفتگی در رژیم ارتشی امکان پذیر است، به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن می توان به شرایط بدنی فرد، توصیه های پزشک و مواد غذایی مورد استفاده خواهد داشت. با تمام این تفاسیر، فرایند کاهش وزن در رژیم های سریع و کوتاه مدت، امری حتمی است.

آیا رژیم ارتشی نتیجه بخش است؟
آیا رژیم ارتشی نتیجه بخش است؟

استفاده از رژیم غذایی سریع می تواند برای برخی افراد مضر باشد

اما باید به این نکته توجه داشت که استفاده از رژیم غذایی سریع می تواند برای برخی افراد مضر باشد و به همین دلیل است که باید با متخصص تغذیه مشورت های لازم را انجام داد. از طرفی افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند و از چاقی شدید رنج می برند، طبیعتا نمی توانند به وسیله رژیم های کوتاه مدت به نتیجه برسند.

به همین دلیل لازم است از روش های موثرتری برای کاهش وزن استفاده کنند که جراحی چاقی، بهترین روش در این خصوص محسوب می شود. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص جراحی چاقی انجام دهد.

پس اگر قصد دارید کاهش وزن سریع را تجربه کنید و وزن خود را ثابت نگه دارید، باید پس از کاهش وزن سریع یک برنامه‌ی غذایی کامل و مناسب برای حفظ وزنتان را انتخاب کنید و به خوبی آن را رعایت کنید. همچنین فعالیت بدنی سبک مثل پیاده‌روی یا ورزش روزانه را هم نباید فراموش کنید.

مضرات رژیم ارتشی

رژیم غذایی 3 روزه ارتشی می تواند در کنار مزایایی که دارد، مضراتی هم داشته باشد. از جمله مضرات این رژیم سریع و کوتاه مدت، این است که بدن ممکن است دچار کمبود برخی از مواد غذایی شود.

از آنجایی که هدف این رژیم، محدود نمودن کالری در مقدار زیادی است، همین مسئله می تواند باعث بروز مشکلاتی در زمینه کمبود مواد معدنی در بدن شود. طبیعتا هر ماده غذایی سالمی، دارای ویتامین ها و مواد معدنی مختلف است. عدم مصرف آن ها و کاهش مصرف آن ها می تواند مشکلاتی در زمینه کمبود مواد معدنی در بدن ایجاد کند. به همین دلیل ممکن است بدن دچار مشکلاتی شود.

از طرفی دیگر، این رژیم غذایی، فاقد میان وعده بوده و از آنجایی که برخی از مواد غذایی مقوی و مغذی باید در میان وعده های مختلف مصرف شود، بدن از مصرف این مواد غذایی محروم خواهد شد.

مضرات رژیم ارتشی
مضرات رژیم ارتشی

همچنین برخی از افراد بر این باور هستند که برای جبران ویتامین ها و مواد معدنی در رژیم ارتشی می توان از مکمل های غذایی و مولتی ویتامین ها استفاده کرد. این مسئله کاملا اشتباه بوده و نباید اقدام به مصرف آن نمود و همین مسئله می تواند مزید بر علت شده و باعث بروز کمبودهایی از نظر مواد معدنی در بدن شود.

از دیگر مضرات مهم رژیم غذایی ارتشی

از دیگر مضرات مهم رژیم غذایی ارتشی، این است که بدن دچار افت انرژی در طول روز خواهد شد. به همین دلیل انجام فعالیت های ورزشی، امری دشوار و سخت خواهد شد. زیرا رژیم غذایی در کنار ورزش، نتیجه بیشتری به فرد ارائه می دهد.

اما رژیم غذایی 3 روزه ارتشی می تواند باعث تحلیل رفتن انرژی بدن شود و در نتیجه فرد نمی تواند عملکرد درستی در فعالیت ورزشی و حتی فعالیت های عادی بدنی داشته باشد.

به همین دلیل است که ما توصیه می کنیم قبلاز انجام هرکاری، حتما با متخصص تغذیه مشورت های لازم را انجام دهید و سپس اقدام به استفاده از هر نوع رژیم غذایی از جمله رژیم ارتشی نمایید.

از دیگر مضرات مهم رژیم غذایی ارتشی
از دیگر مضرات مهم رژیم غذایی ارتشی

حال در ادامه مقاله به بررسی یکی از مهمترین شاخصه های وزنی یعنی شاخص توده بدنی می پردازیم و در ادامه به بررسی بهترین روش کاهش وزن، یعنی جراحی چاقی خواهیم پرداخت. همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

شاخص توده بدنی چیست؟

در این مقاله در خصوص چاقی و اضافه وزن و لاغری توسط رژیم ارتشی، توضیحات کاملی ارائه شد. یکی از مباحث بسیار مهم و کلیدی در خصوص اضافه وزن و چاقی، این است که ما از کجا و چگونه متوجه شویم که بدن ما دارای اضافه وزن است و اینکه در صورت اضافه وزن، میزان چاقی ما در چه سطحی می باشد. به همین دلیل باید از یک معیار و شاخصی استفاده کرد که شاخص توده بدنی یا همان BMI نام دارد.

شاخص توده بدنی به عنوان معیار و سنجش وضعیت بدنی استفاده می شود. در واقع هر فردی می تواند با استفاده از فرمول ساده شاخص توده بدنی یعنی نسبت وزن به قد، متوجه شود که آیا در وضعیت لاغری یا ایده ال یا چاقی قرار دارد.

شاخص توده بدنی به بررسی میزان چربی های انباشته شده در بدن می پردازد و هرچقدر میزان عدد بدست آمده از BMI بیشتر باشد، یعنی فرد به چاقی شدیدتری دچار شده است.

برای درک بهتر شاخص توده بدنی، از یکسری محدوده های عددی ثابتی استفاده می شود که این محدوده ها، ثابت بوده و هر فردی با محاسبه شاخص توده بدنی و مقایسه آن با بازه های عددی، دقیقا متوجه این موضوع می شود که تا چه اندازه از چاقی رنج می برد.

ما در ادامه به بررسی محدوده های عددی شاخص توده بدنی می پردازیم:

 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی زیر عدد 18.5 باشد، این موضوع نشان دهنده لاغری شدید فرد است.
 • اگر فردی شاخص توده بدنی خود را بدست آورد و عدد بدست آمده در محدوده بین 18.5 تا 24.9 باشد، یعنی فرد در محدوده وزنی ایده آلی قرار دارد.
 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در محدوده عددی بین 25 تا 29.9 باشد، این موضوع نشان دهنده این است که فرد به چاقی خفیفی دچار شده است.
 • اگر فردی نسبت وزن به قد خود را بدست آورد و عدد بدست آمده در محدوده بین 30 تا 34.9 باشد، این موضوع یعنی فرد از چاقی شدید برخوردار است.
 • اما اگر فردی دارای شاخص توده بدنی بالاتر از عدد 35 باشد، این یعنی فرد به چاقی بسیار شدیدی دچار شده است و می بایست جراحی چاقی انجام دهد.

حال در ادامه مقاله رژیم ارتشی به بررسی جراحی چاقی خواهیم پرداخت. همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص شاخص توده بدنی و جراحی چاقی، انجام دهد.

ما در ادامه به بررسی محدوده های عددی شاخص توده بدنی می پردازیم:
ما در ادامه به بررسی محدوده های عددی شاخص توده بدنی می پردازیم:

جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی به عنوان یکی از بهترین روش های کاهش وزن و لاغری محسوب می شود. افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند و از چاقی شدیدی برخوردار هستند، بایستی اقدام به استفاده از جراحی چاقی نمایند.

جراحی چاقی یک روش درمانی نوین و جدیدی محسوب می شود که با استفاده از روش های نوین جراحی و پزشکی انجام می شود. جراحی چاقی توسط روش لاپاراسکوپی انجام می شود که روشی کم عارضه و با کمترین جراحت است. به همین دلیل است جراحی چاقی یک روش کم تهاجم و کم عارضه محسوب می شود.

جراحی چاقی به ایجاد تغییرات اساسی در ساختار گوارش انسان می پردازد که این تغییرات منجر به این موضوع خواهد شد که فرد بتواند بصورت فیزیولوژیکی و همچنین هورمونی، به کاهش وزن و چربی سوزی برسد. جراحی چاقی یک روش کاملا تضمینی در خصوص کاهش وزن است.

جراحی چاقی دارای اهداف مختلفی است که مهمترین آن رسیدن به کاهش وزن در مدت زمان بسیار کوتاه است

جراحی چاقی دارای اهداف مختلفی است که مهمترین آن رسیدن به کاهش وزن در مدت زمان بسیار کوتاه است که در هیچ یک از روش های لاغری چنین مزیتی وجود ندارد. از طرفی دیگر جراحی چاقی، کمک کننده به درمان بیماری های مختلف و مرتبط با چاقی است.

جراحی چاقی دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آنها دارای مزیت های خاص خود است و اینکه کدام روش جراحی چاقی، می تواند برای یک فرد مناسب باشد، بستگی به شرایط جسمی بیمار و تجویز پزشک جراح دارد. ما در ادامه مقاله رژیم ارتشی به صورت خلاصه به بررسی انواع روش های جراحی چاقی می پردازیم.

روش های جراحی بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد را در مقاله فوق مطالعه نمایید.

 • جراحی اسلیو معده

عمل اسلیو معده به عنوان یکی از بهترین و محبوب ترین روش های جراحی چاقی محسوب می شود. این روش درمانی به تغییرات در معده انسان می پردازد. این جراحی در واقع باعث کاهش 80 درصدی حجم معده بیمار خواهد شد و صرفا 20 درصد از حجم معده در بدن بیمار باقی خواهد ماند. شکل نهایی معده بعد از عمل اسلیو به حالت لوله ای خواهد بود.

کاهش حجم معده با کاهش مصرف مواد غذایی همراه است و در نتیجه بدن برای جبران کالری اقدام به استفاده از چربی های انباشته شده در بدن می کند و در نهایت فرایند چربی سوزی رخ خواهد داد. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص عمل اسلیو معده انجام دهد.

 • عمل بای پس معده

از دیگر روش های جراحی چاقی که از کاربرد زیادی هم برخوردار است، عمل بای پس معده است. در این جراحی، معده بیمار به دو بخش کوچک و بزرگ تقسیم می شود و بخش بزرگ معده از بدن بیمار خارج خواهد شد.

سپس تغییراتی در سیستم روده کوچک اعمال می شود که این تغییرات باعث کاهش مسیر ورود و خروج مواد غذایی از بدن می شود و در نتیجه، فرایند جذب مواد غذایی کاهش پیدا خواهد کرد و دفع سریع رخ می دهد.

شما در حال مطالعه مقاله رژیم ارتشی می باشید.

 • بای پس با سوییچ اثنی عشری

از دیگر روش های جراحی چاقی، عمل بای پس با سوییچ اثنی عشری است. این روش جراحی، ترکیبی از عمل اسلیو معده و بای پس معده است. در ابتدا 80 درصد حجم معده از بدن بیمار خارج خواهد شد.

سپس تغییراتی در سیستم روده کوچک اعمال می شود. در نهایت کار، کیسه صفرا از بدن بیمار خارج خواهد شد. هدف از حذف کیسه صفرا، کاهش ترشح هورمون گرسنگی است. تمامی این عوامل در کنار هم باعث می شود که فرد بتواند به کاهش وزن سریعی برسد و وزن دلخواه خود را بدست آورد.

 • حلقه گذاری معده

از روش های کم کاربرد جراحی چاقی، حلقه گذاری معده نام دارد. این روش جراحی صرفا در قسمت ابتدایی معده، حلقه ای قرار می دهد و حجم معده کاهش پیدا خواهد کرد. این جراحی به دلیل داشتن عوارض برای برخی از افراد، کمتر مورد استفاده قرار میگیرد.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انواع جراحی چاقی انجام دهد.

حلقه گذاری معده
حلقه گذاری معده

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی یکی انواع رژیم های غذایی لاغری یعنی رژیم ارتشی پرداختیم. این رژیم غذایی در واقع یک رژیم کوتاه مدت است که می تواند در مدت زمانی کوتاه، باعث کاهش وزن و لاغری فرد شود. ما در این مقاله در خصوص کارکرد رژیم ارتشی و همچنین برخی از مواد غذایی مورد استفاده در این رژیم غذایی پرداختیم.

یکی از مسائل مهم در خصوص استفاده از هرگونه رژیم غذایی، مشاوره گرفتن از متخصص تغذیه است که لازم است هر فردی با توجه به شرایط جسمی خود، تحت نظر پزشک متخصص، رژیم غذایی دریافت کند.

برخی از افراد نیز به دلیل داشتن شاخص توده بدنی بالا و چاقی شدید، نمی توانند از رژیم های غذایی مانند رژیم ارتشی استفاده کنند. بنابراین برای اینکه بتوانند اقدام به کاهش وزن کنند، باید از روش های موثرتری مانند جراحی چاقی استفاده کنند. ما در این مقاله به بررسی کوتاهی از جراحی چاقی و انواع آن پرداختیم.

با این حال توصیه میشود برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر در خصوص رژیم ارتشی و فواید و مضرات آن و همچنین اطلاع از انواع جراحی چاقی و انجام آن، نزد یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی مراجعه نمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید