روزه گرفتن بعد از عمل اسلیو معده

همراه ما باشید تا بیشتر با روزه گرفتن بعد از عمل اسلیو معده آشنا شوید.

اگر به تازگی عمل جراحی اسلیو معده داشته اید و سفری به سمت کاهش وزن دارید، شکی نیست که با مفهوم “روزه گرفتن بعد از عمل اسلیو معده” روبرو شده اید. این امر به عنوان یک جایگزین سالم برای یک رژیم غذایی کامل، در حال تبدیل شدن به مد جدید در دنیای سلامتی و سبک زندگی است.

برای آشنایی با رژیم غذایی مناسب بعد از عمل اسلیو معده توصیه میکنیم از پست  نمونه برنامه غذایی بعد از اسلیو معده دیدن کنید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

09120174510

مقدمه

روزه گرفتن بعد از عمل اسلیو معده
روزه گرفتن بعد از عمل اسلیو معده

برخلاف رژیم غذایی، که برنامه غذایی شما را تغییر می دهد، روزه  گرفتن باعث ایجاد تغییر در الگوی غذایی شما می شود. بیشتر برنامه های روزه داری متناوب با نسبت، 16: 8 ، 13:11 و غیره کار می کنند. یک نفر غذا را برای کسر کمتر (به عنوان مثال 8 ساعت) مصرف می کند و سپس برای بقیه ساعات روز غذا نمی خورد. یک قسمت خوب از این دوره غیر غذایی در شب است، وقتی فرد می خوابد.

روزه گرفتن بعد از عمل اسلیو معده چه زمانی جایز است؟

12 الی 18 ماه بعد از اسلیو معده می توان بصورت ایمن روزه داری نمود.
 اگر پیش از 12 ماه بعد از عمل گرفته شود می تواند خطراتی به همراه داشته باشد.
در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

1-آیا روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده بی خطر است؟

2- چگونه می توان هوس های غذایی را در هنگام روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده کاهش داد؟

3- مزایای روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده چگونه است؟

4- انواع مختلف روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده چگونه است؟

5- روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده چگونه می تواند به بیماران بعد از جراحی کمک کند؟

6- آیا افراد چاق در هنگام روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده باید IF را در سبک زندگی خود قبول کنند؟

7- مزایای افزودن مقداری IF به زندگی روزمره و در هنگام روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

8- آیا روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده یک راهکار موثر برای کاهش وزن است؟

9- جراحی چاقی و روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده چگونه است؟

10- راهنمای رژیم بای پس معده بزرگ  با روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده به چه صورت است؟

11- یک برنامه غذایی روزانه برای رژیم غذایی به هنگام روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده ممکن است به چه شکلی باشد؟

12- دستورالعمل های غذایی روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده چگونه است؟

13- سایر برنامه های غذایی موثر برای روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده چگونه است؟

14- نکات قابل توجه در حین روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

15- برنامه وعده غذایی در هنگام روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده چگونه است؟

16- 5 نکته برای جلوگیری از کشش معده در هنگام روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

17- به طور کلی، رژیم غذایی و ورزش بعد از گاسترکتومی آستین به هنگام روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده  به چند مرحله تقسیم می شود؟

18- مدیریت درد در هنگام روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده چگونه است؟

19- چه چیزی بین روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده و جراحی چاقی است؟

20- نکات کاربردی در هنگام روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

بدن معمولاً در رابطه با غذا خوردن در دو حالت تغذیه شده و ناشتا قرار دارد

بدن معمولاً در رابطه با غذا خوردن در دو حالت تغذیه شده و ناشتا قرار دارد. حالت تغذیه ای زمانی است که سطح انسولین برای کمک به هضم غذا بالاتر باشد، در این مدت سوزاندن چربی تقریباً غیرممکن است. حالت ناشتا فقط پس از پایان دوره تغذیه (معمولاً 5 ساعت پس از غذا) حاصل می شود.

در یک الگوی غذایی معمول، دستیابی به این حالت دشوار است اگر قبل از پایان اولین دوره تغذیه، وعده غذایی بعدی خود را بخوریم. به بدن فرصتی می رسد تا به چربی هایی که باید سوزانده شوند، با کاهش مجدد سطح انسولین، دسترسی پیدا کند.

لطفا از پست رژیم چهل روزه برای بلغمی ها و بعد از عمل بای پس معده دیدن کنید.

چگونگی عملکرد روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

متاسفانه هیچ پاسخ روشنی برای این سوال وجود دارد. از یک طرف، روزه گرفتن بعد از عمل اسلیو معده به کنترل قسمت هایی از بدن کمک می کند و انتقال آن به سبک زندگی بعد از جراحی را آسان تر می کند. علاوه بر این، از آنجا که روزه داری به ذخیره چربی حمله می کند، هیچ تاثیری منفی بر پروتئین مورد نیاز بدن برای بازیابی ندارد.

چگونگی عملکرد روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده
چگونگی عملکرد روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

با این حال برخی از متخصصان احساس می كنند كه روزه داری متناوب می تواند بهبودی پس از عمل را مهار كند، زیرا مصرف مداوم مواد مغذی حیاتی برای بیماران مهم است. بهترین راه برای دانستن اینکه روزه داری متناوب برای شما بی خطر است، به نوع بدن خاص و نوع عمل جراحی کاهش وزن شما بستگی دارد.

بحث در مورد روزه داری متناوب به عنوان انتخاب سبک زندگی پس از عمل یکی از مواردی است که باید تحت راهنمایی کادر پزشکی مجرب انجام شود.

کاهش هوس های غذایی در هنگام روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

ممکن است شما در مورد روزه داری متناوب، رژیم 5: 2 ، خوردن، توقف، خوردن، روش 16/8 شنیده باشید … نام های مختلفی برای روزه داری متناوب وجود دارد اما در اصل همه آنها از نظریه یکسان برای  دوره هایی که می توانید بخورید پیروی می کنند “به طور معمول” و دوره های روزه داری”. با کاهش کالری دریافتی، مهم نیست که چه روشی را انتخاب می کنید، باید وزن خود را کاهش دهید یا بتوانید وزن خود را حفظ کنید.

پیروزی از رژیم خاص

در هنگام روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده لازم است رژیم خاصی را دنبال کنید. رژیم غذایی بعد از جراحی برای بهبود معده شما پس از جراحی (همچنین جلوگیری از عوارض جانبی) طراحی شده است، به شما کمک می کند مقدار کمتری از غذا را که می توانید به راحتی هضم کنید، تنظیم کنید.

و البته به شما کمک می کند کاهش وزن مناسبی داشته باشید. روزه داری متناوب به عنوان بخشی از رژیم اولیه جراحی شما پس از جراحی توصیه نمی شود. مهم است که پس از جراحی توصیه های رژیم غذایی توسط متخصص تغذیه و مراقبت های بهداشتی خود را دنبال کنید تا اطمینان حاصل کنید که رژیم غذایی مناسبی مصرف می کنید که نه تنها به کاهش وزن کمک می کند بلکه سرشار از مواد مغذی لازم است.

حالا به بررسی روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده و مزایای روزه داری متناوب برای کسانی هستیم که جراحی چاقی کرده اند و از قبل در وزن هدف خود قرار دارند و میخواهند سبک زندگی جدید خود را حفظ کنند. یا برای کسانی که از زمان کاهش وزن اولیه خود اضافه وزن پیدا کرده اند و در حال بررسی گزینه های رژیم واقعی برای بازگشت به وزن مورد نظر خود هستند.

پیروزی از رژیم خاص
پیروزی از رژیم خاص

مزایای روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده با محدودیت انرژی متناوب برای برنامه های مختلف برای زمان بندی وعده های غذایی است که بین یک دوره روزه داری داوطلبانه و غیر روزه داری برای یک دوره مشخص تعیین می شود. نوشیدنی های غیر کالری برخلاف روزه های شرعی در دوره های ناشتا مجاز هستند.

کاهش وزن یکی از رایج ترین دلیل امتحان روزه داری متناوب در افراد است. “روزه داری” شامل دوره ای از خوردن هیچ چیز، یا خیلی کم است. اجداد باستانی ما غذای فراوانی که امروزه داریم نداشتند،

بنابراین آنها اغلب در بین وعده های غذایی تحت دوره های ناشتایی قرار می گرفتند، به این معنی که بدن انسان بسیار عادت دارد که دوره های بدون غذا را تحمل کند (علیرغم آنچه ما در آن عادت کرده ایم این دنیای مدرن با خوردن وعده های غذایی کمتر در نتیجه روزه داری، کالری دریافتی خود را کاهش میدهند.

بعلاوه، روزه داری متناوب برای تسهیل کاهش وزن، سطح هورمون را تغییر می دهد. به همین دلیل این روش می تواند به کاهش وزن یا حفظ وزن در طولانی مدت کمک کند.

جدا از کاهش وزن که غالباً نتیجه مطلوبی است، روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده فواید دیگری نیز دارد. اگرچه فواید روزه داری متناوب هنوز در مراحل تحقیق بسیار زیاد است،  اما تاکنون موارد دیگری جز تاثیرات مثبت نبوده است.

مقاومت به انسولین:

در صورت ناشتایی حساسیت به انسولین شما بهبود می یابد و سطح انسولین می تواند به طرز چشمگیری کاهش یابد. مقدار کمتری از انسولین باعث دسترسی بیشتر چربی ذخیره شده بدن می شود. روزه داری متناوب می تواند باعث کاهش مقاومت به انسولین، کاهش سطح قند خون و سطح انسولین ناشتا شود.

ترمیم سلولی:

در طی دوره های ناشتایی سلول های شما فرایند ترمیم سلولی را شروع میکنند، به عنوان مثال فرایندی به نام اتوفاژی، که در آن سلول ها پروتئین های قدیمی و ناکارآمد را که می توانند در داخل سلول ها تجمع یابند، هضم و از بین می برند.

افزایش سطح هورمون رشد انسانی:

(HGH) نشان داده شده است که سطح HGB در نتیجه روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده به طور قابل توجهی افزایش می یابد، از جمله مزایای آن کاهش چربی و افزایش عضلات است.

سلامت مغز:

روزه داری متناوب هورمون BDNF مغز را افزایش می دهد و ممکن است به رشد سلول های عصبی جدید کمک کند.

مطالعات حیوانی:

مطالعات حیوانی نشان داده است که روزه داری متناوب می تواند از سرطان جلوگیری کند. مطالعات انجام شده بر روی موش ها نشان داده است که موشهای روزه دار طول عمر بیشتری را نشان می دهند.

مطالعات حیوانی:
مطالعات حیوانی:

انواع مختلف روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

مشهورترین اشکال رژیم های ناشتا روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده در زیر است. این محبوب ترین ها است زیرا ساده ترین موارد برای پیگیری و مهم تر از همه پایبندی به آنها در طولانی مدت است.

رژیم های غذایی معمولاً کارساز نیستند زیرا راه حل های کوتاه مدت هستند، اما اگر بتوانید تغییرات طولانی مدت در سبک زندگی ایجاد کنید، احتمال کاهش وزن و حفظ این کاهش وزن بسیار بیشتر است.

رژیم 5: 2 – این روش نیاز دارد که شما فقط در دو روز غیر متوالی هفته 500-600 کالری  (500 برای خانمها ، 600 برای آقایان) کالری مصرف کنید و سپس برای 5 روز باقیمانده به طور معمول غذا بخورید.

روش انعطاف پذیر

روش 16/8 – این یک روش انعطاف پذیر است که می توانید مطابق برنامه خود تنظیم کنید. این شامل محدود کردن دوره غذا خوردن شما به 8 ساعت در روز و سپس روزه گرفتن به مدت 16 ساعت در این بین است. بنابراین، به عنوان مثال، صرف صبحانه و غذا خوردن بین ساعت 12 تا 8 بعد از ظهر، یا غذا خوردن بین 9 صبح – 5 بعد از ظهر.

Eat-Stop-Eat این روش شامل 24 ساعت روزه گرفتن یک یا دو بار در هفته است، به عنوان مثال نخوردن از شام یک روز تا شام روز بعد.

هر روش روزه داری که تصمیم بگیرید از آن پیروی کنید، فواید یکسانی دارد و باعث کاهش وزن می شود، زیرا همه آنها در طول روزه داری هر هفته محدودیت کالری ایجاد می کنند.

روش انعطاف پذیر
روش انعطاف پذیر

کمک به افراد جهت روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

متاسفانه، بسیاری از بیمارانی که پس از روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده کاهش وزن قابل توجهی را تجربه کردند، دریافتند که ممکن است در نهایت مقداری از وزن خود را بدست آورند یا برای حفظ طولانی مدت کاهش وزن تلاش کنند. این  جایی است که ممکن است روزه داری متناوب یک روش مفید به ویژه برای بیماران جراحی پس از چاقی باشد که هنوز با تغییر در سبک زندگی قابل توجهی زندگی می کنند.

عامل “چه چیزی بخورد” را از بین می برد: انتخاب سالم می تواند سخت باشد، تصمیم گیری درباره اینکه چه بخورید در خانه هستید، بیرون رفتن برای شام در رستوران یا خرید در سوپرمارکت یک کار دلهره آور است. با معرفی دوره های روزه داری، چندین وعده غذایی هفتگی را حذف می کنید و به ساده سازی این روند فکر کمک می کنید.

برای آشنایی بهتر با عمل برداشتن قسمتی از معده توصیه می کنیم پست برداشتن معده برای لاغری را مشاهده کنید.

مصرف آب:

در دوره های روزه داری به طور کلی مجاز به مصرف چیزی غیر از آب یا نوشیدنی هایی نیستید که کالری کمی دارند (مانند نوشابه های رژیمی، چای گیاهی و غیره). پیروان روزه داری متناوب اغلب متوجه می شوند که آنها مایعات بیشتری مصرف می کنند، به این معنی که بالاخره به میزان آب مورد نیاز روزانه خود می رسند.

بخش های کوچکتر:

آسان است تصور کنید که در دوره های معمول غذا خوردن می توانید رژیم بگیرید، در حالی که آنچه واقعاً تمایل دارد اتفاق بیفتد این است که تحمل شما برای اندازه های بزرگتر به دلیل دوره های روزه داری کاهش می یابد، به بدن و ذهنیت شما کمک می کند به حالت ذهنی و غذا خوردن بعد از جراحی برگشتید.

پایدار:

به نظر می رسد برخلاف سایر رژیم های روزمره ناشتا روزه داری پایدار باشد. در دوره های غیر روزه داری نیازی به خوردن رژیم یا محصول خاصی نیستید (اگرچه خوردن ترکیبی سالم از پروتئین ها، چربی ها و کربوهیدرات ها همیشه توصیه می شود) و هیچ محدودیتی وجود ندارد که به این دلیل غافل نشوید “و همه آن غذاهای دوست داشتنی را که به دنبال” رژیم غذایی “استاندارد مجاز به خوردن آنها نیستید، جلب کنید.

هنوز تحقیقات زیادی در مورد مزایای طولانی مدت روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده وجود دارد اما تاکنون نتایج مثبت به نظر می رسد و به عنوان یک انتخاب سبک زندگی پایدار و انعطاف پذیر  قطعاً انگشت شست را از ما می گیرد.

پایدار:
پایدار:

سبک زندگی بعد در هنگام روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

یک موضوع بسیار محبوب در جامعه کتوژنیک، روزه داری متناوب و روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده  است. این یک سوال بسیار محبوب امروزی است و در روزه داری متناوب (IF) هرچه بیشتر درباره علوم تغذیه می آموزیم، جنبش بیشتری پیدا می کند. آیا افرادی که تحت عمل جراحی کاهش وزن قرار گرفته اند می توانند این ابزار مهم را به جعبه ابزار خود اضافه کنند یا اگر IF را به روش دیگری انجام دهند؟

این یک سفر کاملا شخصی است و اگر فکر نمی کنید روزه داری متناوب چیزی است که به راحتی می تواند در سبک زندگی شما جای بگیرد، پس این هم خوب است. بیایید کمی بیشتر به موضوع IF بپردازیم و ببینیم آیا ممکن است موضوعی باشد که دوست دارید امتحان کنید.

اول از همه، روزه داری متناوب و روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده چگونه کار می کند؟

IF روش متفاوتی برای غذا خوردن است که در آن شما می خواهید محدودیت زمانی را به زمان غذا خوردن روزانه خود اضافه کنید. محبوب ترین روش استفاده از IF استفاده از ویندوزهایی است که شبیه 16/8 هستند.

این بدان معنی است که ما 16 ساعت در روز، روزه می گیریم و 8 ساعت در روز غذا می خوریم.  این بدان معنا نیست که ما در کل 8 ساعت غذا می خوریم. کاری که ما انجام می دهیم این است که در وعده پنجره غذا خوردن دو وعده غذایی، یا سه وعده غذایی کم و احتمالاً یک میان وعده داشته باشیم.

به نظر می رسد انواع دیگر روزه های متناوب 20/4 یا 18/6 یا حتی OMAD (یک وعده در روز) باشد. شما می توانید هر یک از این روزه ها را امتحان کنید اما به نظر من ساده ترین راه برای انجام این کار این است که آهسته شروع کنم و سپس یک ساعت در روز به آن اضافه کنم تا زمانی که به هدفی مثل 8/16 برسید.

وقتی به 8/16 رسیدید، ممکن است بخواهید یک هفته آنجا بمانید و سپس آزمایش کنید تا ببینید آیا می خواهید چند ساعت بیشتر روزه بگیرید.این بسیار شخصی است و آنچه برای یک شخص مفید است ممکن است لزوما برای شخص دیگری مفید نباشد.

نیازی نیست هر روز این کار را انجام دهید

نیازی نیست هر روز این کار را انجام دهید. می توانید چند روز یکبار انجام دهید و سپس به سبک زندگی عادی خود برگردید. این کاملاً به خود شما بستگی دارد که چگونه از این ابزار IF استفاده کنید. می توانید یک روز از صبحانه صرف نظر کنید و روز دیگر تصمیم بگیرید که از صرف شام خود صرف نظر کنید. شما می توانید یک بار در هفته 24 ساعت سریع داشته باشید. گزینه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد.

افراد چاقی که یک سال قبل یا بیشتر جراحی کرده اند می توانند IF را امتحان کنند. این روش را به کسی که سال اول پس از جراحی است و هنوز هم وزن کم می کند توصیه نمی کنیم.

نیازی نیست هر روز این کار را انجام دهید
نیازی نیست هر روز این کار را انجام دهید

مزایای افزودن  IF به زندگی روزمره و در هنگام روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

اگر در حال حاضر رژیم غذایی مناسبی ندارید، پس از بهبود سریع رژیم غذایی قبل از پرش به یک روزه متناوب تلاش کنید. شما می خواهید مطمئن باشید که هیچ کمبود مواد مغذی قبل از پذیرش این سبک زندگی را تجربه نمی کنید و باید هنگام خوردن “پنجره غذا خوردن” خود به خوردن غذای با کیفیت بالا متعهد باشید.

مطمئناً، رژیم های طرفدار کتوژنیک هستید، بنابراین اگر قبلاً در حال انجام آزمایش هستید یا می خواهید یک رژیم کتوژنیک انجام دهید، برای شما کمی سخت خواهد بود. این پنجره های ناشتای ناگهانی، شما را بسیار راحت تر می کند زیرا قندهای خون پایدارتری خواهید داشت و احساس گرسنگی کمتری خواهید داشت.

باید به یاد داشته باشیم افرادی هستند که 15 سال قبل و بیشتر جراحی چاقی کرده اند. همه در ابتدای سفر خود نیستند. پس از چند سال بیرون آمدن، نیازهای متفاوتی داریم و به ابزارهای مختلفی نیاز داریم تا به ما کمک کند وزن خود را حفظ کرده و دوباره بازیابی کنیم.

همه ما در آغاز سفر خود نیستیم و به همین دلیل است که من دوست دارم “همه موارد تغذیه ای” را جستجو کنم، آخرین اطلاعات را برای شما به ارمغان بیاورم و ابزارهای بیشتری برای استفاده در طول زندگی به شما ارائه دهم. این آموزش به شما قدرت می بخشد.

روش 16/8 در جامعه جراحی کاهش وزن و روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده محبوب است

روش 16/8 در جامعه جراحی کاهش وزن و روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده محبوب است و به همین دلیل این یک روش بسیار محبوب در جامعه جراحی کاهش وزن است زیرا به شما کمک می کند تا عادت های بد در افرادی که برخی اوقات شب میان وعده و وعده های غذایی آخر شب انجام می دهند را ترک کنید.

16/8 Intermittent Fast نیز مشهور است زیرا بیماران پس از جراحی را قادر می سازد که دو وعده در روز و میان وعده بخورند و همچنین مصرف زیاد آب را برای جلوگیری از کمبود آب بدن تشویق می کند.   به یاد داشته باشید، اگر فقط غذا و نه آب را محدود می کند بنابراین مصرف آب می تواند تا اواخر شب و در تمام طول روز ادامه یابد.

مزایای انجام برخی از IF ها که شامل موارد زیر است:

1-اگر ممکن است سوخت و ساز بدن را افزایش دهد و ضمن حفظ عضلات، به چربی سوزی کمک کند.

2-اگر ممکن است در واقع به ما در کاهش کلسترول کل بدن کمک کند (مطالعاتی وجود دارد که تا 20٪ بهبود نشان می دهد)

3-اگر بتواند التهاب را در بدن کاهش دهد

4-اگر بتواند التهاب را در مغز کاهش دهد و هماهنگی حرکتی را بهبود بخشد

IF توانایی کاهش و پیشگیری از بیماری های مرتبط با پیری را دارد.

اگر بتواند مقاومت به انسولین را کاهش دهد و سطح قند خون و انسولین ناشتا را کاهش دهد.

مزایای انجام برخی از IF ها که شامل موارد زیر است:
مزایای انجام برخی از IF ها که شامل موارد زیر است:

روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده راهکاری مناسب برای کاهش وزن

اگر بتوانید روزه بگیرید، ممکن است وزن کم کنید اما می توانید به بدن خود آسیب برسانید. در حقیقت، روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده  در طولانی مدت بیشتر صدمه زدن به شماست تا کمک به شما. در زیر، پطشکان در مورد انواع مختلف جراحی چاقی بحث می کند که اثبات آنها موثرتر از روزه داری است.

روزه داری و لاغری

اگرچه منطقی است که عدم غذا خوردن از طریق روزه داری منجر به کاهش وزن می شود، اما حقیقت این است که تعداد بسیار کمی از افراد نظم روزه داری طولانی مدت را دارند و این کار را با خیال راحت و ایمن انجام می دهند. سپس آنها باید رژیم صحیح را رعایت کنند تا وزن کم نشود. روزه داری باعث می شود بدن شما شروع به حفظ کالری کند و این منجر به تغییرات متابولیسم می شود.

مسائل روزه داری

روزه داری لزوماً به معنای قطع همه غذاها نیست. روزه داران برای آبرسانی باید آب یا آب بنوشند. روزه های دیگر ممکن است شامل مقدار کمی غذا باشند، اما مقدار کالری در آن بسیار ناچیز است. در حالی که برخی از پزشکان ممکن است برای برخی بیماران روزه دارویی تجویز کنند، اما این واقعا کاری نیست که خودتان انجام دهید.

اگرچه با روزه داری متوجه کاهش وزن کوتاه مدت خواهید شد، اما مقدار از دست رفته وزن آب است. بیش از چند روز ناشتا باشید و از دست دادن عضلات شروع می شود. بدن انسان طوری طراحی شده است که برای تامین معاش غذا بخورد.

روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده در طولانی مدت می تواند عوارض جانبی زیادی ایجاد کند ، از جمله:

-سرگیجه

-خستگی

-سردرد

-قند خون پایین

-دردهای عضلانی

-ضعف

روزه داری همچنین می تواند سیستم ایمنی بدن شما را به خطر بیندازد. در بدترین حالت، روزه داری می تواند منجر به نامنظم شدن ضربان قلب، مشکلات کلیوی و کبدی و تجزیه بافت عضلانی شود.

هرچه روزه طولانی تر باشد، خود را در معرض خطر بیشتری قرار می دهد. راه حل های سالم کاهش وزن نسبت به روزه داری، از جمله جراحی چاقی وجود دارد.

افرادی که قصد انجام عمل اسیلو معده در یزد را دارند برای تشخیص بهترین دکتر از صفحه بهترین دکتر اسلیو معده در یزد دیدن کنند.

روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده در طولانی مدت می تواند عوارض جانبی زیادی ایجاد کند ، از جمله:
روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده در طولانی مدت می تواند عوارض جانبی زیادی ایجاد کند ، از جمله:

جراحی چاقی و روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

جراحی چاقی و روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده شامل چندین روش طراحی شده برای کاهش وزن دائمی است. این شامل:

باند معده:

این روش کم تهاجمی هضم را تغییر نمی دهد و بیماران در مقایسه با سایر جراحی های چاقی، زمان کمتری را در بیمارستان و دور از کار می گذرانند. با این حال، باند برای کاهش وزن موثر به تنظیمات منظم نیاز دارد.

جراحی آستین معده:

این روش غیر قابل برگشت مقدار زیادی از معده را از بین می برد و آستین معده را تشکیل می دهد. برای کسانی که می خواهند عملیاتی را “تنظیم و فراموش کنند” ، این انتخاب خوبی است.

بای پس معده:

این عمل جراحی نحوه هضم غذا را تغییر می دهد. این بالاترین میزان کارایی را در بین سایر 3-جراحی های چاقی دارد ، اما نیاز به پیگیری بیشتر دارد. برای بیماران دیابتی، جراحی بای پس می تواند به طور بالقوه بیماری آنها را درمان کند.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد اینکه چگونه جراحی چاقی می تواند در روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده و مسائل مربوط به وزن شما و نوع مناسب جراحی را برای نیازهای شما برطرف کند، مشاوره شخصی خود را برنامه ریزی کنید.

بای پس معده:
بای پس معده:

راهنمای رژیم بای پس معده بزرگ روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

جراحی بای پس معده یک عمل نجات دهنده است. شما با روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده لاغر می شوید و همچنین بیماری های مشترک خود را کاهش می دهید. شما احساس بهتری خواهید داشت و بهتر به نظر خواهید رسید. با این حال ، برای موفقیت (طولانی مدت)، باید رژیم خود را تغییر دهید.

این ساده به نظر می رسد، اما اینطور نیست. برای یک مبارزه آماده باشید. شما بیشتر زندگی خود را صرف ساخت و تقویت عادت های بد غذایی کرده اید. آنها باید تغییر کنند.

دانستن اینکه چه چیزی می توانید بخورید و چه چیزی نمی توانید بخورید، اولین قدم برای رسیدن به یک رژیم غذایی سالم است. رژیم غذایی شما در پنج هفته اول پس از جراحی بای پس معده به دو دلیل مهم است.

ایمنی شما. خوردن غذای نامناسب می تواند فشار ناخواسته ای بر معده شما ایجاد کند.

عادات غذایی غلط خود را از سر بگیرید و عادات سالم جدید را جایگزین آنها کنید.

رژیم مایع قبل از عمل

به منظور کاهش میزان چربی در اطراف کبد و طحال، رژیم غذایی مایع قبل از عمل باید 7-14 روز قبل از جراحی بای پس معده دنبال شود.

اگر این رژیم با روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده رعایت نشود، ممکن است عمل جراحی به تاخیر بیفتد یا از طریق عمل لغو شود. نمی توانیم به اندازه کافی استرس داشته باشیم که رعایت رژیم قبل از عمل مهم است.

رژیم پیش از عمل خود را دنبال کنید. یک کبد بزرگ از جراح شما در مشاهده آناتومی خاص در حین عمل جلوگیری می کند. اگر کبد خیلی بزرگ باشد، برای انجام جراحی بای پس معده شما ایمن نمی شود. پس از آن ممکن است جراحی لغو شود و برای تاریخ دیگری برنامه ریزی شود.

رژیم 1-2 هفته قبل از عمل شامل عناصر زیر است:

لرزش پروتئین یا لرزش جایگزین وعده غذایی ، جز primary اصلی رژیم غذایی خواهد بود.

فقط نوشیدنی های بدون قند مجاز هستند (جایگزین های شکر مشکلی ندارند).

هیچ نوع نوشیدنی حاوی کافئین یا گازدار مجاز نیست.

آبگوشت سوپ بدون هیچ قطعه جامد غذایی ممکن است مصرف شود.

8 آب سبزیجات قابل قبول است.

خامه بسیار نازک گندم یا خامه برنج نیز ممکن است خورده شود.

یک یا دو وعده روزانه گوشت بدون چربی و / یا سبزیجات ممکن است مشکلی نداشته باشد، اما فقط در صورتی که توسط جراح یا متخصص تغذیه ثبت شده شما تأیید شود.

همه نوشیدنی ها و مایعات باید خیلی آهسته میل شوند. نوشیدنی ها نباید همراه با وعده های غذایی مصرف شوند و بیمار باید حداقل 30 دقیقه بعد از غذا قبل از مصرف هر نوع مایعات صبر کند.

جداسازی مایعات و جامدات بعد از عمل (بعد از جراحی) اعمال می شود اما شروع عادت قبل از عمل عادت خوبی است.

رژیم 1-2 هفته قبل از عمل شامل عناصر زیر است:
رژیم 1-2 هفته قبل از عمل شامل عناصر زیر است:

رژیم غذایی مناسب برای روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

جایگزین های با پروتئین بالا

در مرحله قبل از عمل (قبل از جراحی) بدن شما دچار کتوز می شود. این اجازه می دهد تا بدن شما از ذخایر چربی خود به عنوان منبع انرژی استفاده کند. نتیجه این است که چربی موجود در کبد شما در مدت زمان کوتاهی بطور قابل توجهی کاهش می یابد. رژیم غذایی شما دارای پروتئین زیاد و کربوهیدرات کم است. در زیر برخی از پیشنهادات جایگزین کنجاله پروتئین بالا آورده شده است:

-کنترل نور / کربوهیدرات EAS Myoplex

-ایزوپور

-چیک

GNC Total Lean Shake -25

-یادداشت های Pre-Op

در مورد قطع برخی از داروها قبل از جراحی با پزشک خود صحبت کنید. داروهای زیر معمولاً 1 هفته قبل از جراحی قطع می شوند و ممکن است نیاز به کاهش دوز داشته باشند.

-کومارین

-استروئیدها

-داروهای ضد انعقاد دیگر

-آسپرین، موترین، Advil ، Celebrex و سایر NSAID ها

-هورمون های جایگزین

-کنترل تولد

آپنه خواب

-اگر دچار آپنه خواب هستید و از دستگاه CPAP استفاده می کنید ، برنامه ریزی برای آوردن آن به بیمارستان را داشته باشید. پیش از جراحی ویتامین ها و مکمل ها را خریداری کنید. یک لرزش پروتئین خوب پیدا کنید.

-اگر سیگار می کشید باید قبل از عمل جراحی را ترک کنید. افراد سیگاری احتمال لخته شدن خون و عوارض آن را در حین و بعد از جراحی افزایش می دهند. چند هفته قبل از جراحی برنامه ریزی کنید و آن را اجرا کنید.

-در برابر “سندرم شام آخر” مقاومت کنید. کار با معده خالی راحت تر است.

-در روز جراحی چیزی نخورید و ننوشید (به طور معمول، از نیمه شب شب قبل شروع می شود).

آپنه خواب
آپنه خواب

دستورالعمل های غذایی روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

پس از اتمام جراحی بای پس معده، باید یک برنامه رژیم سخت پس از روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده دنبال شود. اکنون یک خط اصلی در معده شما وجود دارد که باید اجازه داده شود بهبود یابد. برخی از غذاها می توانند روند بهبودی را مختل کنند، استرس ناخواسته ای روی خط اصلی وارد کنند و منجر به نشت شوند.

رژیم غذایی برای یک بیمار بای پس معده بعد از عمل شامل چهار مرحله است:

هفته 1 – پاک کردن مایعات

برای 1 تا 7 روز پس از جراحی بای پس معده، فقط مایعات شفاف با سرعت یک تا دو اونس در ساعت مصرف می شوند. متخصص تغذیه بیمار تصمیم میگیرد که این مرحله چه مدت طول بکشد و دستورالعمل های غذایی را پیشنهاد می کند.

مایعات شفاف توصیه شده توسط متخصص تغذیه احتمالاً شامل موارد زیر است:

-اب

-شیر بدون چربی

-آبگوشت بدون چربی

-یک برنامه زمانی مشخص برای مصرف مایعات ممکن است به صورت زیر باشد:

در طول این مرحله، مهم است که هیدراته باشید. برخی از جراحان ممکن است بخواهند شما چند روز پس از جراحی لرزش پروتئین را شروع کنید. دستورالعمل های بهترین دکتر عمل اسلیو معده را دنبال کنید.

هفته دو و سه – غذاهای خالص و لرزش پروتئین

بعد از 1 تا 7 روز نوشیدن مایعات شفاف، به شما اجازه می دهند منابع مایع پروتئین مصرف کنید. این مرحله از رژیم بعد از عمل معمولاً یک هفته طول خواهد کشید.

به دلیل کوچکتر بودن معده بیمار، فرد باید در طول روز چندین وعده غذایی کمتری داشته باشد. میزان مصرف روزانه شما باید حدود 60-70 گرم پروتئین (لرزش پروتئین، سفیده، گوشت / ماهی پوره) و تقریبا 64 اونس (حدود 8 لیوان) مایعات شفاف باشد (همانطور که در مرحله یک تعریف شده است) بدون احتساب مایع موجود در پوره خوراکی ها.

نوشیدنی های کافئین دار و گازدار نباید مصرف شوند. از قندهای تصفیه شده و کربوهیدرات های ساده (از جمله الکل قند) نیز باید خودداری شود.

در زیر لیستی از منابع پروتئین خالص که به طور معمول توسط متخصص تغذیه یا جراح بیمار مجاز است برای روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده، آورده شده است:

-سفیده تخم مرغ

-پنیر نرم بدون چربی

-پنیر دلمه ای بدون چربی

این مواد غذایی باید با آب، شیر بدون چربی یا آبگوشت بدون چربی خالص شوند. مایعات شفاف (آب) نباید همزمان با غذاهای پوره شده مصرف شود. به عنوان یک دستورالعمل کلی، معمولاً پیشنهاد می شود که بیمار 30 دقیقه قبل از غذا و 60 دقیقه بعد از غذا هیچ مایع شفافی ننوشد.

مایعات شفاف باید خیلی آهسته میل شود و از نی ها نباید استفاده شود زیرا ممکن است هوای ناخواسته ای به معده وارد کند. برای جلوگیری از کمبود مواد مغذی لازم است هر روز یک یا دو مولتی ویتامین (حاوی آهن) مصرف کنید. مولتی ویتامین ها باید به صورت جویدنی یا مایع باشند.

همچنین مهم است که رژیم غذایی خود را با سیترات کلسیم مکمل کنید. مقدار توصیه شده معمولاً دو یا سه دوز خواهد بود که هر دوز از 400 میلی گرم تا 600 میلی گرم متغیر است. مکمل سدیم C آلیسوم باید حداقل دو ساعت از دوزهای مولتی ویتامین جدا شود. این بدان دلیل است که آهن و کلسیم می توانند در جذب یکدیگر تداخل ایجاد کنند.

سایر برنامه های غذایی موثر برای روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

برنامه وعده غذایی برای روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده در مرحله دو ممکن است به این شکل باشد:

سایر برنامه های غذایی موثر برای روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده
سایر برنامه های غذایی موثر برای روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

هفته 4 و 5 – غذاهای نرم

این مرحله از رژیم اجازه می دهد تا مجدداً به تدریج غذاهای نرم را به رژیم خود وارد کنید. این مرحله معمولاً حدود 1 یا 2 هفته طول می کشد. اگر غذایی را می توان به راحتی با چنگال، چاقو یا قاشق له کرد، پس نامزد مرحله سه رژیم بای پس معده بعد از عمل است. این بخش از رژیم غذایی شامل گوشت های نرم و سبزیجات پخته شده خواهد بود.

اهداف مواد مغذی مانند مرحله دو باقی خواهد ماند. روزانه 60-70 گرم پروتئین و 64 اونس مایعات توصیه می شود. اندازه وعده پروتئین در مرحله سه باید حدود 1 تا 2 اونس باشد و احتمالاً 3 تا 6 وعده غذایی کم خواهید داشت. مرحله سه، مانند مرحله دو، روی منابع پروتئین بدون چربی با کیفیت بالا متمرکز است.

در حالی که مرحله 3 همچنان بر روی منابع پروتئین بدون چربی با کیفیت بالا تمرکز دارد، ممکن است حداکثر سه وعده سبزیجات نرم نیز مجاز باشد.

ممکن است یک قسمت کوچک چربی نیز مجاز باشد (این قسمت کمی از چربی احتمالاً از یک وعده آووکادوی رسیده خواهد بود).

توصیه هایی برای منابع پروتئینی در این مرحله از رژیم غذایی احتمالاً شامل موارد زیر است:

-گوشت، لبنیات و تخم مرغ

-مرغ لاغر

-بوقلمون لاغر

-ماهی

-سفیده تخم مرغ

-پنیر دلمه ای بدون چربی

-پنیر بدون چربی

-توفو

-سبزیجات

-سیب زمینی ها

-هویج

-لوبیا سبز

-گوجه فرنگی ها

-اسکواش

-خیارها

-موز

-آووکادوها

شما هنوز به دو مولتی ویتامین و دو تا سه دوز 400-600 میلی گرم سیترات کلسیم احتیاج خواهید داشت (که هر یک از این روزها باید حداقل دو ساعت از یکدیگر جدا شود).

متخصص تغذیه ممکن است توصیه کند 1000 IU ویتامین D3 در روز مصرف کنید. این به احتمال زیاد به دو دوز 500 واحد بین المللی تقسیم می شود. اینها را باید با سیترات کلسیم مصرف کنید. همچنین، یک دوز روزانه B12 زیرزبانی (500-1000 میکروگرم) ممکن است توصیه شود.

تزریق هفتگی یا ماهانه یا گزینه داخل بینی ممکن است برای B12 در دسترس باشد. برخی از متخصصان رژیم درمانی ممکن است بخواهند که مکمل ویتامین D3 و B12 را در مرحله دو شروع کنید. این همان چیزی است که یک برنامه غذایی سه مرحله ای معمول به نظر می رسد:

ریز خرد شده و مرطوب / آب پز یا بخارپز شده تا خیلی نرم شود / باید به اندازه کافی رسیده باشد تا نرم شود و له شود

توصیه هایی برای منابع پروتئینی در این مرحله از رژیم غذایی احتمالاً شامل موارد زیر است:
توصیه هایی برای منابع پروتئینی در این مرحله از رژیم غذایی احتمالاً شامل موارد زیر است:

نکات قابل توجه در حین روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

غذای جامد برگشت! شما این کار را تاکنون انجام داده اید و وقت آن است که شروع به خوردن غذای واقعی کنید. این بدان معنا نیست که شما هرچه می خواهید بخورید. یک رژیم غذایی متشکل از پروتئین، سبزیجات، مقدار محدودی از غلات و قندهای تصفیه شده در صورت وجود، بسیار کم باید تا آخر عمر دنبال شود.

نکاتی برای شروع غذاهای جامد:

هر بار یک غذای جدید معرفی کنید. در حالت ایده آل بیش از یک غذای جدید در روز نیست تا بتوانید واکنش بدن خود را بسنجید.  آرام غذا بخورید. غذای خود را به خوبی بجوید ، هر لقمه 15 ثانیه. از تایمر موجود در برنامه Baritastic استفاده کنید.

-غذا و آب خود را حداقل 30 دقیقه از هم جدا کنید.

-به نوشیدن حداقل 64 اونس آب در روز ادامه دهید.

-ابتدا پروتئین، دوم سبزیجات و سوم کربوهیدرات ها (غلات و یا میوه های ایده آل سالم ، غذاهای فرآوری نشده) بخورید.

-غذاهای غنی از مواد مغذی واقعی بخورید. از غذاهای از پیش بسته بندی شده و فرآوری شده با مواد زیادی دور شوید.

-برچسب ها را بخوانید. روی غذاهای کم کربوهیدرات و نسبت کالری به پروتئین 10 به 1 یا کمتر تمرکز کنید (به گرم پروتئین صفر اضافه کنید و اگر کل کالری بیش از آن باشد، ممکن است بخواهید از آن غذا اجتناب کنید – مخصوصاً اگر در تلاش هستید برای رسیدن به اهداف پروتئین خود).

-سندرم دامپینگ زمانی اتفاق می افتد که غذاهای شیرین و / یا چرب خیلی سریع یا به مقدار زیاد مصرف شده باشند. معده قبل از تجزیه صحیح غذا، آن را به روده کوچک می ریزد. سندرم دامپینگ معمولاً حالت تهوع، گرفتگی، اسهال، تعریق، استفراغ یا افزایش ضربان قلب ایجاد می کند. این علائم معمولاً پس از یک یا دو ساعت از بین می روند. اما تجربه “دامپینگ” بسیار ناخوشایند است و شما می خواهید از آن اجتناب کنید.

برای کاهش خطر دامپینگ:

-از غذاهای حاوی قند زیاد / کربوهیدرات تصفیه شده خودداری کنید.

-خیلی آهسته غذا بخورید.

-غذای خود را خوب بجوید.

هضم برخی غذاها بسیار دشوار است و باید با احتیاط به آنها نزدیک شوید:

-گوشت گاو

-گوشت خوک

-صدف

-انگور

-آجیل و خشکبار

-غلات کامل

-ذرت

-لوبیا

اساساً، همان دستورالعملهای موجود در مرحله سه، در این مرحله چهارم و نهایی از برنامه غذایی بعد از عمل بیمار نیز انجام می شود. میزان مصرف پروتئین، مکمل ویتامین و مایعات شفاف مورد نیاز ثابت است.

اکنون ممکن است میوه ها و سبزیجات بیشتری (چه پخته و چه خام) با دقت به رژیم غذایی شما اضافه شود. مقادیر کمی چربی و مقادیر بسیار کمی شکر ممکن است اکنون با احتیاط اضافه شود. نوشیدنی های گازدار و کافئین اکنون ممکن است در حد متوسط مصرف شوند. کل کالری دریافتی در روز معمولاً از 800 تا 1200 و تا 1500 ماه 18 ماه پس از روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده  متغیر است.

برای کاهش خطر دامپینگ:
برای کاهش خطر دامپینگ:

برنامه وعده غذایی در هنگام روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

برنامه وعده غذایی مرحله چهار به هنگام روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده به این شکل است:

فعالیت بدنی و ورزش

زمان شروع ورزش است. در واقع ، شما باید از مرحله 2 شروع می کردید. پیاده روی،  دویدن، دوچرخه سواری، وزنه برداری، ایروبیک، قایقرانی، بدمینتون، پیاده روی و رقصیدن در اتاق خواب مانند یک فرد دیوانه همه می توانند به برنامه هفتگی شما اضافه شوند. اطمینان حاصل کنید که 5 تا 7 روز در هفته حداقل 30 دقیقه ورزش می کنید. مهم نیست که چگونه این کار را انجام دهید، فقط آن را انجام دهید.

توجه : حداقل 6 هفته پس از جراحی بیش از 10 پوند بلند نکنید. این می تواند به بخیه های داخلی شما فشار بی مورد وارد کند و منجر به فتق شود.

انتخاب غذاهای مناسب بای پس معده

به طور کلی، شما می خواهید غذاهایی را انتخاب کنید که دارای پروتئین زیاد تا متوسط، کربوهیدرات کم و چربی های خوب متوسط  باشند. غذاهای دارای چربی های خوب (سالم) عبارتند از:

-آووکادوها

-ماهی سالمون

-آجیل و خشکبار

-ساردین

-کره مغزها

-روغن نارگیل

انتخاب غذاهای مناسب بای پس معده
انتخاب غذاهای مناسب بای پس معده

دستورالعمل های عمومی روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده عبارتند از:

-گوشت های بدون چربی را انتخاب کنید.

-کنسرو ماهی تن و ماهی قزل آلا.

-از غذاهای چرب و پرادویه پرهیز کنید.

-از مصرف شیر کامل خودداری کنید.

-غذاهای غنی از مواد مغذی (میوه های کامل، سبزیجات، گوشت، تخم مرغ) بخورید.

-برای وعده های غذایی خود برنامه ریزی کنید.

-خانواده خود را در تصمیم گیری های مربوط به تغذیه سالم مشارکت دهید.

-برای غذاهای سالم خرید کنید.

-دسرها را محدود یا از بین ببرید.

-خود را با انباری پر از غذاهای بی ارزش وسوسه نکنید.

-فست فود را حذف کنید.

-فقط به مناسبت بیرون غذا بخورید.

-از مکمل های غذایی / ویتامین های با کیفیت استفاده کنید.

-حداقل 30 دقیقه آب و غذای خود را جدا کنید.

-غذاهای جدید را به آرامی معرفی کنید.

-هر وعده باید از مشت بزرگتر باشد.

دستورالعمل های عمومی روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده عبارتند از:
دستورالعمل های عمومی روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده عبارتند از:

5 نکته برای جلوگیری از کشش معده در هنگام روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

رژیم شما بعد از روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده  و جراحی بای پس معده باید به شدت تغییر کند. شما باید در زمینه تغذیه سالم متخصص شوید. به یاد داشته باشید، جراحی باعث کاهش وزن می شود اما شما باید آن را ادامه دهید. بای پس معده یکی از ایمن ترین و موثرترین روش های جراحی کاهش وزن است. به همین دلیل، اغلب از آن به عنوان “استاندارد طلا” یاد می شود.

با جراحی بای پس معده، به طور متوسط 70٪ از اضافه وزن خود را کاهش خواهید داد. با این حال این شما هستید که باید وزن را پایین نگه دارید.

از دستورالعمل های رژیم جراح خود پیروی کنید، 5 تا 7 بار در هفته حداقل 30 دقیقه ورزش کنید و غذاهای غیر فرآوری شده با غلظت مواد مغذی را انتخاب کنید. شما وزن را پایین می آورید، داروها را کاهش می دهید، سالم تر می شوید و زندگی طولانی تر و شادتری را تجربه می کنید.

نکات مربوط به بازیابی آستین معده در هنگام روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

تصمیم برای انجام یک عمل جراحی کاهش وزن یک مرحله مهم و تغییر دهنده زندگی است. اگر تحت عمل جراحی آستین معده قرار دارید، احتمالاً بی صبرانه منتظر نتایج هستید. قبل از اینکه بتوانید از مزایای جراحی خود بهره مند شوید و مرحله بهبودی است، یک مرحله مهم پیش روی شماست . قبل از اینکه بتوانید از مزایای جراحی آستین معده خود بهره مند شوید، باید مطمئن شوید که در بالای بازیابی هستید.

اول کار های مهم؛ قبل از رفتن به جراحی آستین معده، باید اطلاعاتی درباره آن و نحوه بهبودی کسب کنید. زمان بهبودی جراحی کاهش وزن بسته به روش کار و همچنین بین افراد متفاوت است.

در جراحی لاپاراسکوپی اسلیو معده، حدود 85 درصد از معده شما برداشته می شود تا شکل لوله یا آستین به خود بگیرد، همانطور که از اسم آن مشخص است.پس از این روش جراحی، شما باید برخی از دستورالعمل ها را در مورد نحوه غذا خوردن یا ورزش پس از جراحی تا زمان بهبودی کامل و نحوه کنترل درد خود پس از جراحی دنبال کنید .

رژیم و ورزش در دوران نقاهت

همیشه در طی بهبودی از جراحی آستین معده از رژیمی که جراح به شما داده است پیروی کنید. این را در ذهن خود داشته باشید که بسته به نوع روش آستین معده و همچنین شرایط فردی شما ممکن است توصیه ها متفاوت باشد.

بعد از روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده ، رژیم غذایی شما باید حاوی مواد مغذی باشد. به عبارت دیگر، سبزیجات، منابع پروتئین های بدون چربی و غلات کامل باید در رژیم غذایی روزانه بیمار قرار بگیرند.

بدن شما عادت دارد مایعات زیادی از غذا دریافت کند که دیگر دریافت نخواهد کرد. در طی جراحی آستین معده کاملاً هیدراته باشید کاملاً ضروری است. این کار برای جلوگیری از عوارض احتمالی جراحی انجام می شود.

به طور کلی، رژیم غذایی و ورزش بعد از گاسترکتومی آستین به هنگام روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده  به چهار مرحله تقسیم می شوند:

رژیم و ورزش در دوران نقاهت
رژیم و ورزش در دوران نقاهت

روز 1-2: پاک کردن رژیم غذایی مایع، بلند شدن از رختخواب

مدت زمان بستری در بیمارستان بین یک تا دو شب خواهد بود، مشروط بر اینکه هیچ عارضه ای اتفاق نیفتاده باشد. دو روز اول بهبود ممکن است زمان مورد علاقه شما نباشد، اما مهم تلقی می شود.

تقریباً طی حدود یک ماه می توانید به تدریج به رژیم روزانه خود برگردید. در ضمن، در مورد سه دوره حیاتی بهبودی بیاموزید. اکثر جراحان در این مرحله پس از جراحی گاسترکتومی آستین اجازه مایعات شفاف را می دهند. این شامل:

-آب

-آبگوشت

-آب شیرین نشده

-چای بدون کافئین و بدون قند

-تکه های یخ

-شیر بدون چربی

سوپ خامه صاف شده

-ژلاتین بدون قند

-در این مرحله فقط مقدار کمی غذا بنوشید.

بلند شدن از رختخواب در روز اول دشوار است. با این حال، ممکن است جراح شما را در هنگام بهبودی بخواهد و بیدار شوید. هرچه بیشتر از رختخواب و راه رفتن باشید، روز بعد احساس بهتری خواهید داشت.

روز 3-7: رژیم غذایی کامل با مایعات، پیاده روی سبک

3 تا 7 روز پس از جراحی، رژیم شما احتمالاً طی هفته آینده از مایعات شفاف به مایعات کامل تبدیل خواهد شد، از جمله آب، مکعب یخ، شیر بدون چربی، آب بدون قند، آبگوشت

در این مرحله، ممکن است به شما توصیه شود چند بار در روز در خانه راه بروید. هنگام بهبودی از جراحی VSG، بالا آمدن از پله ها، هر چند ثانیه با وقفه، نیز توصیه می شود. اگر داروی ضد درد مصرف می کنید، اجازه رانندگی ندارند. بلند کردن سنگین مجاز نیست.

روز 8-21: غذاهای خالص، پیاده روی روزانه

در این مرحله از پس از گاسترکتومی، رژیم غذایی شما از مایعات کامل به غذاهای نرم  تبدیل می شود که با ترکیب یا مخلوط شدن به شکل خمیر صاف یا مایع غلیظ در آمده اند. می توانید غذای جامد را با مایعاتی مانند آب، شیر بدون چربی، آب و آبغوره مخلوط کنید. در این مرحله هنوز تکه های جامد غذا ممنوع است!

روز 8-21: غذاهای خالص، پیاده روی روزانه
روز 8-21: غذاهای خالص، پیاده روی روزانه

رژیم بهبودی هفته سوم شما شامل موارد زیر است:

سبزیجات و میوه های نرم (آب پز یا بخارپز، مانند هویج ، کلم، کدو تنبل، موز ، هلو و گلابی)

ورزش شما در این مرحله معمولاً بیش از پیاده روی ساده روزانه نیست. سایر اشکال ورزش به طور کلی توصیه نمی شود. تمرین با وزنه در این مرحله بطور معمول منع مصرف دارد.

وقتی نوبت به ورزش در دوره روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده می رسد، باید آن را به آرامی انجام دهید. خود را خسته نکنید!روز 22 و بعد از آن: غذاهای جامد ، ورزش های سبک

غذاهای جامد

در این مرحله، رژیم غذایی شما می تواند شامل غذاهای جامد، از جمله انواع مختلف گوشت مانند مرغ، بوقلمون، گوشت گاو، کنسرو یا نرم، میوه های تازه، سبزیجات پخته شده باشد.

بعد از 12-16 هفته در صورت، معده شما می تواند یک رژیم غذایی جامد را تحمل کند، شما می توانید سایر غذاهای رژیمی، از جمله غلات و آجیل ها و سایر مواد غذایی را که باید جویده شوند، اضافه کنید و رژیم طبیعی داشته باشید. به یاد داشته باشید که باید غذای خود را به آرامی بجوید. از مصرف غذاهای پرچرب، پر کالری و پر کربوهیدرات خودداری کنید.

همچنین، به مدت یک ماه پس از جراحی چاقی، دستورالعمل های غذایی سالم را بیشتر بیاموزید. ورزش در این مرحله از بهبودی به سطح آمادگی جسمانی شما بستگی دارد. ممکن است مجاز باشید فعالیت خود را افزایش دهید (بیش از راه رفتن). پزشک ممکن است به شما اجازه شنا و ورزش هوازی را بدهد.

غذاهای جامد
غذاهای جامد

مدیریت درد در هنگام روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

افراد مختلف، بر اساس تحمل درد، به طور متفاوتی به درد پاسخ می دهند. ممکن است در روز جراحی احساس درد یا کمبود درد کنید.

در طی روزهای اول روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده و هنگام بهبودی، ممکن است احساس درد و تحریک عمومی در محل های جراحی داشته باشید. این احساس درد ممکن است به خصوص در محل برش بزرگتر، جایی که جراح قسمت جدا شده از معده شما را برداشته ، بیشتر باشد.

بیماران معمولاً بیشترین درد را بین روز 3 تا 6 بهبودی تجربه می کنند، زیرا به طور کلی فعالیت بیشتری دارند و باید بر اساس دستورالعمل های جراح از رختخواب بلند شده و راه بروند. کنترل درد در مراحل اولیه آن آسان تر است. هنگامی که درد شدید می شود، برای کنترل آن به داروی درد بیشتری نیاز دارید.

کنترل درد

بنابراین، توصیه می شود کنترل درد در مراحل اولیه یا حتی زمانی که هنوز احساس نشده است ، شروع شود. کنترل درد پس از عمل عمدتا توسط داروی ضد درد IV انجام می شود زیرا سریعتر از داروهای خوراکی عمل می کند. بنابراین صبر نکنید تا درد غیر قابل تحمل باشد.

درد باید هر روز آرام آرام فروکش کند. در ماه 2 بهبودی ، بیماران نباید احساس درد زیادی کنند و پزشک احتمالاً تجویز داروهای ضد درد را برای آنها متوقف می کند. اگر هنوز درد دارید، حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

ویتامین ها و مکمل ها

ویتامین ها و مواد معدنی از اجزای مهم یک رژیم غذایی مناسب هستند. برای جلوگیری از کمبود آنها بعد از جراحی آستین معده، جراح ممکن است شما را به مصرف مکمل ها و ویتامین های تجویز شده توصیه کند.

گاهی اوقات نیاز به مصرف این مکمل ها دو بار در روز وجود دارد. لیستی از این ویتامین ها و مواد معدنی شامل مکمل های آهن، سیترات کلسیم ، ویتامین B12 و پروتئین است .

سایر نکات مفید برای بهبود سریع استین معده

-غذای خود را به آرامی و کاملاً بجوید.

-روزانه 3 وعده غذایی کم بخورید.

-از مصرف کافی سبزیجات و میوه ها نباید غافل شد.

-روزانه 8 لیوان آب بنوشید. کمبود آب بدن رایج ترین دلیل بستری مجدد در بیمارستان پس از آستین معده است.

از نوشیدن مایعات هنگام غذا خوردن و همچنین یک ساعت قبل تا یک ساعت پس از غذا خودداری کنید

کمبود آب بدن رایج ترین دلیل بستری مجدد در بیمارستان پس از آستین معده است. به نوشیدن آب ادامه دهید!

سایر نکات مفید برای بهبود سریع استین معده
سایر نکات مفید برای بهبود سریع استین معده

شما به عنوان یک بیمار، هرگز نباید سعی کنید خودتان داروها یا مکمل هایی را برای بهبود سریعتر تجویز کنید زیرا آنها می توانند در بهبودی شما تداخل ایجاد کنند. برای تعیین رژیم غذایی مناسب و مکمل ها با پزشک خود مشورت کنید.

تفاوت بین عملکرد روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده و جراحی چاقی

هر دو مصرف غذا را به شدت محدود می کنند، اما اگر روزانه زیاد بخورید / یا نوع غذای نامناسبی بخورید، با روزه داری بیمار نمی شوید. شما از این دو مورد معادل سازی کاذب ایجاد کرده اید:

جراحی چاقی و روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده .این ضروری است که باید با اشاره به یک برابر بودن کاذب، پاسخی را شروع کنید. جراحی چاقی به همون دلیلی که روزه داری است انجام نمی شود. روزه گرفتن برای همه کسانی که جراحی چاقی را انتخاب می کنند انتخاب مطمئنی نیست.

جراحی چاقی برای آخرین افراد با BMI حدود 35 و اغلب همراه با دیابت نوع دو و احتمالاً فشار خون بالا و برای زنان ، اغلب با PCOS ، گزینه آخر کاهش وزن است. غالباً زنانی که تحت عمل جراحی چاقی قرار می گیرند منتظر باردار شدن بوده اند. جراحی باعث افزایش قدرت باروری می شود، اما بیمار باید پس از جراحی به مدت دو سال در کنترل بارداری باشد، تا بتواند بهبود یابد و دوباره تنظیم شود.

افرادی که این عمل جراحی را انتخاب می کنند اغلب چندین دارو مصرف می کنند

افرادی که این عمل جراحی را انتخاب می کنند اغلب چندین دارو مصرف می کنند و همه چیز را در زیر آفتاب برای کاهش وزن امتحان کرده اند، سابقه رژیم ناشتا دارند و در حقیقت در هر لحظه وزن بیشتری از دست می دهند.

قبل از اینکه فردی بتواند عمل جراحی چاقی انجام دهد، باید یک سری دوره های مشاوره ای را پشت سر بگذارد تا مطمئن شود که برای تغییر آماده است. فقط چند شکل از جراحی چاقی برگشت پذیر است.

به عنوان مثال بای پس معده و آستین معده، تغییرات ساختاری دائمی هستند. در بای پس معده، بخشی از روده کوچک شما به سمت بالا منتقل می شود و در جایی که بالای معده شما قرار دارد متصل می شود.

در آستین معده، معده شما را با برش دادن قسمت عمده ای از آن ، به یک آستین تبدیل می کنند.

در آستین معده، معده شما را با برش دادن قسمت عمده ای از آن ، به یک آستین تبدیل می کنند. یک جراح چاقی با بیمار کار خواهد کرد تا تصمیم بگیرد که کدام جراحی مناسب برای آنها مناسب است. این یک تصمیم تغییر دهنده زندگی است.

پس از روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده، فرد معمولاً برای چند هفته تحت رژیم مایع قرار می گیرد. بعد از آن، خوردن پوره های حاوی پروتئین زیاد برای تسهیل بهبود، فقط غذاهایی است که به راحتی قابل هضم هستند.

همچنین، هیچ نوشیدنی گازدار یا الکل. فردی که این مشکل را پشت سر میگذارد اغلب تا پایان عمر از مکمل های ویتامین استفاده خواهد کرد. آنها به راحتی قادر به خوردن غذا به اندازه کافی مواد مغذی از غذای خود نیستند.

همچنین موارد سوء جذب چربی ناشی از جراحی چاقی است که به این معنی است که ویتامین های محلول در چربی نیز برای همیشه یک مشکل هستند. مشکلات جذب مواد مغذی پوست، مو، استخوان ها و دندان های بیمار را برای همیشه تغییر می دهد.

در آستین معده، معده شما را با برش دادن قسمت عمده ای از آن ، به یک آستین تبدیل می کنند.
در آستین معده، معده شما را با برش دادن قسمت عمده ای از آن ، به یک آستین تبدیل می کنند.

نکات کاربردی در هنگام روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

فردی که بعد از روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده پرخوری می کند یا چیزهای اشتباهی می خورد، می تواند خیلی سریع بیمار شود. این سندرم دامپینگ نامیده می شود و این اتفاق می افتد به این دلیل که معده پس از جراحی فقط کمی می تواند نگه دارد. هرگونه غذای اضافی و هضم نشده ای که سعی در دفع آن دارد، باعث ایجاد یک علامت GI بسیار ناخوشایند و سریع می شود.

بر خلاف روزه داری، جراحی چاقی برای تسهیل کاهش وزن در کاهش وزن انجام می شود. شخص می تواند به هر دلیلی که بخواهد یا بدون هیچ دلیلی روزه بگیرد. فرم روزه داری متفاوت است، اما در نهایت، مربوط به دوره هایی از غذا نخوردن است. روزه گرفتن برای همه راه حل کاهش وزن نیست.

مشخص شده است که بیماران دیابتی دچار افت قند خون هستند. روزه گرفتن برای اسکنرها نیز سخت است. روزه گرفتن نوعی درمان نیست مانند همه معتقدند که اینگونه است.

 

روزه داری نشانگرهای زیستی را بهبود می بخشد

در حالی که ثابت شده است روزه داری در برخی از بیماران نشانگرهای زیستی را بهبود می بخشد، اما مطالعات انجام شده تاکنون نمونه های بسیار کوچکی را شامل شده است. این یافته ها قطعی نیست.

مهمترین نکته در مورد کاهش وزن این است: یک عادت سبک زندگی که فرد می تواند آن را حفظ کند. در بسیاری از مطالعات انجام شده ، افرادی که روزانه روزه می گرفتند خیلی سریع انصراف دادند. روزه داری ممکن است برای افرادی که می توانند آن را انجام دهند و آن را حفظ کنند خوب کار کند، اما اکثر مردم نمی توانند و این فقط حقیقت آن است. روزه داری راه حلی است که به عنوان تغییر سبک زندگی در بیشتر افراد دوام ندارد.

مهمترین نکته برای مشتری که به دنبال کاهش وزن طولانی مدت است، توانایی حفظ تغییر سبک زندگی است. هرکسی می تواند روزه بگیرد مگر اینکه با شرایط دیگری منع شده باشد. یک رژیم غذایی سالم و متعادل همیشه بهتر از یک رژیم محدود است، چه از طریق جراحی و چه از طریق ناشتایی داوطلبانه. روزه گرفتن هم خویشتن داری و هم برنامه ریزی دارد.

برای درمان مشکل دیابت در کمتر از 30 روز لطفا صفحه درمان دیابت در 30 روز را ببینید.

روزه داری نشانگرهای زیستی را بهبود می بخشد
روزه داری نشانگرهای زیستی را بهبود می بخشد

نتیجه گیری در مورد روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

اگر قصد دارید فرصتی برای روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده بدهید، باید بدانید که آمادگی کافی به اندازه بهبودی مهم است. به منظور آمادگی کافی برای جراحی گاسترکتومی آستین، اولین و مهمترین مرحله مشاوره کامل با متخصصان است.

نتیجه گیری در مورد روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده
نتیجه گیری در مورد روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید