راز لاغری سریع

افرادی که به چاقی مبتلا هستند، مایلند که در طی مدت زمانی کوتاه، به کاهش وزن برسند راز لاغری سریع را بدانند پس تا انتها همراهمان باشند.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

مبحث لاغری و تناسب اندام، از مباحث بسیار مهم محسوب می شود. زیرا داشتن یک وزن مناسب و ایده آل، می تواند تناسب اندام را برای ما به ارمغان بیاورد.

همه ما مایل هستیم که اندامی مناسب و زیبا داشته باشیم و این مسئله، در گرو رعایت وزنی است. بسیاری از افراد، ممکن است به دلایلی دچار اضافه وزن و چاقی شده باشند.

راز لاغری سریع
راز لاغری سریع

چاقی و اضافه وزن، یک بیماری رایج در دنیا محسوب می شود. چاقی می تواند علاوه بر اضافه وزن و عدم تناسب اندام، باعث بروز مشکلات و بیماری های مختلفی شود. بنابراین اهمیت لاغری و تناسب اندام، بسیار مهم است و بایستی اقدامی مناسب در این خصوص انجام داد.

به همین دلیل، ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی مسئله راز لاغری سریع بپردازیم و نکاتی را در خصوص لاغری سریع و در زمان کم، مورد بررسی قرار دهیم. بنابراین، اگر به دنبال کاهش وزن هستید، حتما تا انتهای مقاله، همراه ما باشید.

پیشنهاد می کنیم از پست درمان دیابت بدون دارو دیدن کنید.

راز لاغری سریع

همان طور که در مقدمه مقاله گفته شد، بسیاری از افراد، تمایل زیادی به لاغری سریع دارند و این موضوع، جزو دغدغه های بسیاری از افراد چاق شده است. از آنجایی که چاقی و اضافه وزن، به دلایل مختلفی رخ می دهد، در ابتدا شناخت عوامل ایجاد چاقی در لاغری سریع، بسیار مهم است.

عوامل مهمی مانند مصرف مواد غذایی ناسالم، عدم ورزش و تحرک کافی، استرس، خواب نادرست و … می تواند جزو عوامل بسیار مهم و کلیدی برای ایجاد چاقی باشد.

استفاده از روش هایی مانند رژیم غذایی و ورزش، می تواند جزو موارد بسیار مهم در لاغری باشد. اما اگر به دنبال لاغری سریع تر هستید، بایستی از راز اصلی آن باخبر باشید. ما در ادامه، به برخی از مهمترین راز لاغری سریع می پردازیم و نکات مهمی را در خصوص آن، مورد بررسی قرار می دهیم:

 • کاهش مصرف کربوهیدرات

یکی از مهمترین ارکان لاغری سریع، کاهش مصرف کربوهیدرات است. کاهش مصرف قند و نشاسته، می تواند در رژیم غذایی ما تاثیر زیادی داشته باشد و سبب کمک به لاغری خواهد شد. افراد می توانند با تشخیص و نظر پزشک متخصص تغذیه، از غلات کامل به جای کربوهیدرات استفاده کنند.

منظور از کربوهیدرات، کاهش مصرف قند و نشاسته است که عامل اصلی چاقی و حتی بروز بیماری دیابت است. با کاهش مصرف کربوهیدرات و جایگزین کردن غلات کامل، می توان میزان گرسنگی را کاهش داد و کالری کمتری مصرف کرد.

 • عدم مصرف غذاهای آماده و فست فودی

یکی از ارکان راز لاغری سریع که بسیار مهم است، جلوگیری از مصرف غذاهای آماده و فست فودی است. این غذاها، عموما دارای چربی فراوان و کربوهیدرات است. از جمله این موارد، می توان به سوسیس و کالباس اشاره کرد که چربی بسیار زیادی دارد.

همچنین، غذاها و ساندویچ های فست فودی هم یکی از عوامل اصلی اضافه وزن و چاقی است. زیرا چنین غذاهایی از روغن های ناسالم و چربی های غیر اشباع است و باعث بروز چربی زیاد و اضافه وزن می شود.

اگر به دنبال لاغری و کاهش وزن در مدت زمانی کوتاه هستید، بایستی از مصرف چنین غذاهایی جدا خودداری کنید.

 • مصرف پروتئین و فیبر و سبزیجات

یکی از مهمترین ارکان لاغری و کاهش وزن در مدت زمانی کوتاه، این است که در رژیم غذایی مخصوص خود، از مواد غذایی پروتئینی استفاده کنید. زیرا پروتئین، ماهیت دیر هضمی دارد و می تواند باعث کاهش اشتها شود و در نتیجه، میل به پرخوری، کمتر خواهد شد.

یک فرد به صورت متوسط، در روز نیاز به 60 الی 80 گرم پروتئین دارد. این مقدار پروتئین، می تواند کمک زیادی به روند کاهش وزن داشته باشد. بسیاری از ورزشکارانی که به دنبال چربی سوزی و در عین حال عضله سازی هستند و قصد دارند در مدت زمانی کوتاه، به این امر مهم برسند، از وعده های پروتئینی زیادی استفاده می کنند.

البته باید بدانید که پزشک متخصص تغذیه در این زمینه، می تواند راهنمایی های لازم را انجام دهد و هر فردی، متناسب با شرایط جسمی خود، باید پروتئین مصرف کند.

لطفا از پست رژیم ارتشی دیدن کنید.

منابع پروتئین سالم که می توان از آن بهره برد، عبارتند از:

 • گوشت: گوشت گاو، گوشت مرغ، گوشت بره و …
 • ماهی و غذاهای دریایی سالمون، قزل‌آلا، میگو و  …
 • تخم‌مرغ: تخم‌مرغ کامل با زرده
 • پروتئین‌های گیاهی: لوبیا، حبوبات، کینوا، توفو و …
منابع پروتئین سالم که می توان از آن بهره برد، عبارتند از:
منابع پروتئین سالم که می توان از آن بهره برد، عبارتند از:
 • استفاده از انواع سبزیجات

استفاده از سبزیجات، یک راز لاغری سریع محسوب می شود. استفاده از سبزیجات در وعده های روزانه خود، می تواند علاوه بر افزایش چربی سوزی، باعث رسیدن مواد مغذی و ویتامین های مختلف به بدن شما شود.

استفاده از انواع سبزیجات
استفاده از انواع سبزیجات

استفاده از سبزیجات حاوی فیبر، در لاغری موثر است. فیبر، باعث بهبود عملکرد متابولیسم و حتی افزایش آن می شود و در نتیجه، منجر به دفع مواد زائد و چربی ها خواهد شد. از جمله سبزیجاتی که می توانید در رژیم غذایی خود بگنجانید، عبارتند از:

 • کلم بروکلی
 • گل ‌کلم
 • اسفناج
 • گوجه ‌فرنگی
 • کلم پیچ
 • کلم بروکسل
 • کاهو
 • خیار
 • و …
 • انجام فعالیت های ورزشی

یکی از موارد بسیار مهم و کلیدی در زمینه لاغری سریع، انجام فعالیت های ورزشی است. در واقع داشتن تحرک کافی به همراه رژیم غذایی، یک راز لاغری سریع محسوب می شود.

زیرا انجام این ورزش و تحرک، باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و همچنین شدت جریان خون در بدن افزایش پیدا می کند. در نهایت امر، کالری های اضافی در بدن سوزانده می شود و فرایند چربی سوزی سریعی رخ می دهد.

لازم به گفتن است که ورزش های سبک و نیمه حرفه ای مانند پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری، شنا و …، می تواند تاثیر زیادی در روند لاغری سریع داشته باشد.

انجام فعالیت های ورزشی
انجام فعالیت های ورزشی
 • مصرف آب فراوان

هیدراته ماندن و مصرف آب، می تواند کمک زیادی در زمینه لاغری ما داشته باشد. زیرا مصرف آب فراوان، باعث دفع سموم و مواد زائد از بدن می شود. علاوه بر این، بر روشنایی پوست و زیبایی نیز تاثیر شایانی دارد.

قبل از هر وعده غذایی، می توانید مقدار 2 لیوان آب مصرف کنید تا بتوانید آب بدن خود را تامین کنید و از طرفی، می تواند باعث کاهش مصرف مواد غذایی شود.

موارد بالا، از جمله مهمترین موارد راز لاغری سریع است. اما در ادامه، به بررسی روشی می پردازیم که می تواند در مدت زمانی کوتاه، بازدهی عالی در زمینه کاهش وزن داشته باشد و آن هم، جراحی چاقی است.

پیشنهاد می کنیم از پست رژیم لاغری سریع رایگان دیدن کنید.

جراحی چاقی، یک راز لاغری سریع

از آنجایی که بسیاری از افراد، ممکن است به چاقی شدید دچار شده باشند و چنین عارضه ای نمی تواند از طریق رژیم غذایی و ورزش، نتیجه ای اصولی و سریعی دهد، روشی وجود دارد که می تواند برای افرادی که از چاقی شدید رنج می برند، بسیار مفید باشد و باعث لاغری سریع آنها شود. جراحی چاقی، همان روش کاربردی برای لاغری سریع است.

جراحی چاقی، یک راز لاغری سریع
جراحی چاقی، یک راز لاغری سریع

جراحی چاقی، یک روش نوین درمانی با جدیدترین تجهیزات پزشکی و جراحی است که اقدام به ایجاد تغییرات اساسی در ساختار سیستم گوارش انسان می کند. این تغییرات اساسی و مهم، می تواند منجر به کاهش مصرف مواد غذایی در بدن شود.

برای مشاهده از روش های درمانی بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد روی مقاله فوق کلیک نمایید.

کاهش مصرف مواد غذایی، یعنی کاهش کالری دریافتی که بسیار مهم است

کاهش مصرف مواد غذایی، یعنی کاهش کالری دریافتی که بسیار مهم است. چنین امری، باعث می شود که بدن برای جبران کالری خود، اقدام به استفاده از چربی های انباشته شده در بدن کند و فرایند چربی سوزی رخ دهد.

جراحی چاقی، در واقع با تغییرات فیزیولوژیکی و هورمونی، باعث کاهش مصرف غذا می شود و در نهایت، لاغری سریع را به ارمغان می آورد. جراحی چاقی که یک راز لاغری سریع هم محسوب می شود، از طریق روش لاپاراسکوپی انجام می شود که این روش، یک روش کم عارضه و دارای طول دوره نقاهت بسیار کم است.

این جراحی، متشکل از جراحی اسلیو معده، بای پس معده، حلقه گذاری معده و دیگر روش ها است. هر کدام از این روش ها، کاربرد و مزیت های خاص خود را دارد.

لازم به توضیح است که برای نتیجه بخش بودن جراحی چاقی و رسیدن به کاهش وزن در مدت زمان بسیار کوتاه، استفاده و بهره مند شدن از یک پزشک جراح بسیار متخصص و ماهر، بسیار حائز اهمیت است.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انجام جراحی چاقی و اقدامات مشاوره ای و درمانی لازم، به متخصصین معتبر در این زمینه مراجعه نمایید.

کاهش مصرف مواد غذایی، یعنی کاهش کالری دریافتی که بسیار مهم است
کاهش مصرف مواد غذایی، یعنی کاهش کالری دریافتی که بسیار مهم است

نتیجه گیری

ما در این مقاله، به بررسی مسئله مهم کاهش وزن، یعنی راز لاغری سریع پرداختیم. از آنجایی که بسیاری از افراد تمایل به کاهش وزن در طول مدت زمانی بسیار کوتاهی دارند، انجام اقدامات لازم برای کاهش وزن سریع، بسیار مهم است.

با رعایت اصول رژیم غذایی و سبک زندگی سالم و ورزش کردن، می توانید به لاغری سریع تری دست پیدا کنید. اما یکی از بهترین روش های لاغری سریع به خصوص برای افراد بسیار چاق، استفاده از روش نوین جراحی چاقی است که اقدام به تغییرات ساختاری در سیستم گوارش انسان می کند.

ما در این مقاله، در خصوص جراحی چاقی هم توضیحات کاملی ارائه دادیم. با این حال، توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر در خصوص انجام جراحی چاقی و اقدامات درمانی لازم، به بهترین و معتبرترین متخصصین حوزه جراحی چاقی مراجعه نمایید و اقدامات مشاوره ای و درمانی لازم را از پزشکان مجرب در این زمینه انجام دهید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید