دمنوش لاغری شکم

در این مقاله از سایت دکتر سلیمی، قصد داریم تا به معرفی و بررسی انواع دمنوش لاغری شکم بپردازیم. همراه شما هستیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

در این سال ها، افراد متعددی علاقه مند به بهره گیری از نسخه های موجود در طب سنتی و شیوه های گوناگون  آن به منظور بهبود بیماری ها یا ارتقاء سلامتی خود می باشند. یکی از زمینه هایی که طب سنتی به کمک افراد آمده است، چربی سوزی و کاهش وزن می باشد.

دمنوش لاغری شکم
دمنوش لاغری شکم

شیوه های مختلف سالم، طبیعی و برگرفته از انواع گیاهان، می ‌توانند به عنوان مناسب ترین جایگزین برای داروها و قرص های شیمیایی باشند و علاوه بر این که افراد را به هدف خود رسانده و باعث دستیابی به اندام ایده آل می شوند، به منظور حفظ و ارتقاء سلامتی هم به همگان یاری می رسانند.

در این مقاله که با عنوان دمنوش لاغری شکم تهیه و ارائه شده است، قصد داریم تا شما را با انواع مختلف دمنوش های لاغری شکم آشنا نماییم. همین طور اطلاعاتی را پیرامون فواید و تأثیرات انجام جراحی لاغری برای بیمارانی که دچار چاقی مفرط می باشند، ارائه می دهیم.

دکتر سلیمی

در این خصوص می توانید از تجربیات جناب دکتر سلیمی بهره ببرید. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص انواع جراحی های لاغری محسوب می شود.

در ابتدا لازم است به این موضوع مهم اشاره نماییم که کسانی که در پی مؤثرترین دمنوش لاغری شکم می باشند، خوب است برای نخستین اقدام، به پزشک متخصص، به خصوص در زمینه داروهای گیاهی مراجعه نموده و معاینه های مربوطه را انجام دهند تا از این طریق، پزشک مطابق با شرایط بدنی و تمام مسائلی که برای لاغری به خصوص در ناحیه شکم ضروری و لازم است و به منظور سوزاندن چربی های انباشته شده در اطراف شکم، به ایشان توصیه نمایند.

از شما خوانندگان محترم درخواست می کنیم تا انتهای این مطلب علمی کاربردی، ما را همراهی نمایید تا مطالب کامل تر و بیشتری را پیرامون دمنوش لاغری شکم کسب نمایید.

آیا از میزان اثر بخشی دمنوش های لاغری شکم مطلع می باشید؟

بیشتر دمنوش هایی که به منظور لاغری و کاهش وزن استفاده می شوند، اغلب از تعداد اندکی مواد اولیه تولید می شوند. به طوری که مهم ترین دمنوش ها حداکثر از دو ترکیب تشکیل می شوند. تعدادی از گیاهان از طریق اثر بخشی که روی اندام های بدن دارند، باعث افزایش سوخت و ساز در بدن می شوند.

همچنین اغلب دمنوش های لاغری که در این مقاله به معرفی آن ها می پردازیم، کارکرد دستگاه گوارشی را بهبود بخشیده و از این طریق مانع ایجاد وزن اضافه در افراد می شوند و به نوعی می توان گفت آن ها را برای لاغری آماده می نمایند.

البته برخی از این دمنوش ها همانند دمنوش بابونه، به طور مستقیم در پروسه چربی سوزی اثر زیادی ندارند. این دمنوش ها از طریق آرام نمودن افراد و تأثیر در سیستم عصبی، به عنوان سدی عمل نموده که از پرخوری هایی که منشأ عصبی دارند، ممانعت به عمل می آورند.

هر کدام از دمنوش های لاغری، تأثیر مختلفی را روی کاهش وزن افراد می گذارند

بنابراین هر کدام از دمنوش های لاغری، تأثیر مختلفی را روی کاهش وزن افراد می گذارند. می ‌توان گفت که چنانچه به منظور لاغری تصمیم دارید مصرف این دمنوش ها را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید، می بایست به این موضوع مهم دقت نمایید که اثربخشی داروهای گیاهی برای کاهش وزن، اغلب در مدت زمان طولانی نمایان خواهند شد.

هر کدام از دمنوش های لاغری، تأثیر مختلفی را روی کاهش وزن افراد می گذارند
هر کدام از دمنوش های لاغری، تأثیر مختلفی را روی کاهش وزن افراد می گذارند

لذا افراد باید در یک بازه زمانی بلند مدت برنامه ی خود را برای مصرف این دمنوش ها دنبال نموده تا بتوانند نتایج موفقیت آمیزی را به دست آورند.

ممکن است این مسئله ذهن شما را درگیر نموده باشد که به منظور لاغری شکم، مصرف قرص ها و داروهای شیمیایی بهتر است یا گیاهان دارویی؟

برای پاسخ به این پرسش می توان گفت که مصرف قرص ها و مکمل های مختلف به منظور لاغری شکم یا کم شدن اشتها، دارای تأثیرات سریع و همین طور مثبت در کاهش وزن می باشد.

اما توجه به این نکته لازم است که استفاده بلند مدت از این مواد، عوارض بسیار خطرناکی از قبیل بیماری های کبد را برای افراد مصرف کننده به وجود می آورند.

انواع دمنوش لاغری شکم چگونه است؟

برای لاغری چه دمنوشی بخوریم؟ امروزه استفاده از دمنوش های لاغری به ویژه در نسخه هایی که به منظور لاغری شکم سفارش می شوند و در میان کسانی که به دنبال دست یافتن به اندام متناسب هستند، بسیار رواج پیدا کرده است.

افراد پس از استفاده از این دمنوش های مفید در طول روز، می توانند افزون بر از بین بردن سموم بدن، به کاهش وزن و سوزاندن بافت های چربی انباشته شده در بدن کمک کنند. البته ممکن است تعدادی از دمنوش ها نیز اثر معکوسی را روی سطح متابولیسم بدن ایجاد نمایند و باعث افزایش اشتهای افراد شود.

بنابراین سفارش می کنیم قبل از مصرف دمنوش های لاغری، با متخصصان طب گیاهی که در این رابطه تجربه و مهارت زیادی دارند، مشورت نموده و راهنمایی های ضروری را دریافت نمایید.

انواع دمنوش لاغری شکم چگونه است؟
انواع دمنوش لاغری شکم چگونه است؟

لذا استفاده از دمنوش یکی از راحت ترین روش ها برای لاغری می باشد.

دمنوش های لاغری شکم بسیار متعدد می باشند که عبارتند از زنجبیل، زنجبیل با آب گریپ فروت، چای ترش، لیمو ترش با زنجبیل، زیره دارچین و نعناع،

زنجبیل و گل محمدی، رزماری، زردچوبه، رویبوس، چای سبز، قهوه سبز، چای ماچا، دارچین، جنسینگ، هل، به لیمو، بلوبری و مریم گلی که در ادامه مطلب، توضیحاتی در مورد بعضی از این دمنوش های مفید ارائه می دهیم.

معرفی ۱۴ دمنوش مؤثر برای لاغری شکم

در این قسمت، به معرفی ۱۴ دمنوش مفید به منظور لاغری شکم و پهلو خواهیم پرداخت و همین طور طرز آماده کردن آن ها را بیان می نماییم. به نحوی که همه افراد می توانند به آسانی آن ها را تهیه نموده و میل کنند.

 • دمنوش لاغری شکم با زنجبیل

زنجبیل جزء گیاهان با طبع گرم در طب سنتی تقسیم بندی می شود که در واقع یکی از اصلی ترین دلایل بالا رفتن متابولیسم بدن پس از مصرف این گیاه، همین مورد می باشد.

برای تهیه دمنوش زنجبیل، بهترین راه این است که زنجبیل تازه را به قسمت های کوچک خرد نموده و پس از خشک شدن، تکه ای از آن را در فنجان چای خود قرار دهید. مناسب ترین زمان برای استفاده از دمنوش زنجبیل برای لاغری، مواقعی است که اشتهای شما به صورت کاذب زیاد می ‌شود و تصمیم دارید آن را کاهش دهید.

 • دمنوش لاغری شکم با دارچین

یکی دیگر از گیاهانی که در طب سنتی به عنوان ادویه های با طبع گرم دسته بندی می شوند، دارچین است. البته این تنها مزیت آن نمی باشد. یکی از مزایای دمنوش دارچین که آن را از دیگر دمنوش های لاغری متفاوت می کند، خواص آن در تنظیم قند خون می باشد.

در واقع مصرف دارچین، قند خون را در وضعیت نرمال قرار می دهد. بنابراین فرد دچار نوسان در سطح قند خون شده و در نتیجه اشتهای کاذب نسبت به مصرف کالری در وی به میزان زیادی کاهش می یابد.

چنانچه می خواهید از این دمنوش به منظور لاغری شکم استفاده نمایید، می ‌توانید مقداری چوب دارچین یا پودر آن را با آب جوش ترکیب کنید. همچنین افزودن چوب دارچین به چای باعث بهره مندی از مزایای آن می شود.

 • دمنوش لاغری شکم با چای سبز

همان گونه که ممکن است شما هم تاکنون بسیار با این موضوع مواجه شده باشید، خواص فوق العاده چای سبز در چربی سوزی به خصوص حذف چربی های انباشته شده در شکم می باشد.

به منظور بهره مندی از تأثیرات این دمنوش، می بایست در طی روز حدود ۶ فنجان از آن را بنوشید. البته برای افزایش اثربخشی این دمنوش، می توانید تکه های زنجبیل را به آن اضافه نمایید.

توصیه می کنیم از صفحه چای سبز و دارچین برای لاغری دیدن کنید.

دمنوش لاغری شکم با چای سبز
دمنوش لاغری شکم با چای سبز
 • دمنوش لاغری شکم با چای ماچا

شاید بتوان گفت یکی از مناسب ترین دمنوش های لاغری، دمنوش چای ماچا می باشد که اثرات فوق ‌العاده‌ای روی کاهش وزن و همچنین لاغری شکم دارد.

مطابق با تحقیقات صورت گرفته، تأثیر مصرف چای ماچا در مقایسه با چای سبز، حدود ۱۰ برابر بیشتر می باشد. همچنین برای لاغری پهلو و ران ها نیز می توان از این دمنوش استفاده نمود.

 • دمنوش لاغری شکم با قهوه سبز

قهوه خامی که هنوز تفت داده نشده را قهوه سبز می نامند. این نوع قهوه به علت برخورداری از میزان کافئین زیاد، باعث افزایش متابولیسم بدن می شود و به عنوان یک دمنوش لاغری شکم می توان آن را معرفی نمود.

مناسب ترین زمان برای مصرف این دمنوش، صبح و به صورت ناشتا و یا قبل از شروع حرکات ورزشی می باشد.

 • دمنوش لاغری شکم با هل

هل جزء خانواده ادویه ها و زنجبیل دسته بندی می شود که دارای انواع متنوعی می باشد. همچنین هل دارای مقادیر فراوانی فیبر است. بنابراین باعث ایجاد احساس سیری در افراد می‌شود و متابولیسم بدن را بیشتر می نماید.

علاوه بر این، یکی از ترکیبات اصلی در این دمنوش، ملاتونین است که نقش عمده ای در لاغری شکم و پهلو دارد و باعث ایجاد وضعیت چربی سوزی طبیعی می شود.

 • دمنوش لاغری شکم با جینسینگ

جینسینگ باعث افزایش متابولیسم بدن می شود. چنانچه از این گیاه در طی روز استفاده نمایید، سبب می شود انرژی بدن به مدت زیادی افزایش پیدا کرده و بتوانید به راحتی به انجام حرکات ورزشی بپردازید. خاصیت دیگر جنسینگ، در کنترل سطح قند خون می باشد که این مورد نیز برای سلامت بدن بسیار حائز اهمیت است.

 • دمنوش لاغری شکم با قاصدک و نعناع

دمنوش قاصدک و نعناع دارای مزیت های فراوانی می باشد که یکی از آن ها، ارتقاء عملکرد کبد و افزایش سلامتی آن است. کبد تأثیر بسیار زیادی در متابولیسم ایفا می نماید، زیرا مسئول سم زدایی در بدن شناخته می شود.

سلول های موجود در کبد منجر می شوند تا بافت های چربی خرد شده و به انرژی مفید برای بدن تبدیل شوند؛ در نتیجه متابولیسم بدن افزایش یافته و باعث کنترل اشتها می شود.

 • دمنوش لاغری شکم با مریم گلی

طبیعت گیاه مریم گلی، گرم و خشک می باشد. برخی ها بر این باور هستند که این گیاه مناسب ترین دمنوش به منظور کاهش وزن در طول مدت سی روز است. علاوه بر لاغری و به صورت ویژه لاغری ناحیه شکم و پهلو، می توان از این گیاه به منظور یک داروی آرام بخش نیز استفاده نمود.

در طب سنتی، استفاده از برگ های گیاه مریم گلی برای رفع نفخ معده، سوء هاضمه و درد شکم بسیار مفید می باشد. همین طور این گیاه مملو از آنتی اکسیدان هایی است که به منظور پاکسازی بدن مؤثر هستند.

دمنوش مریم گلی باعث کاهش کلسترول بد خون در افراد می شود و چنانچه به صورت روزانه از آن مصرف نمایید، می ‌توانید از تمام خواص آن بهره مند شوید.

پیشنهاد می کنیم مقاله داروی گیاهی لاغری قوی را مطالعه نمایید.

 • دمنوش لاغری شکم با زرشک

زرشک یکی از میوه هایی است که سرشار از فواید متعدد می باشد و اغلب در مناطق آسیایی و اروپایی پرورش می یابد. دمنوشی که با استفاده از این گیاه آماده می شود، سبب بالا رفتن چربی سوزی در اندام های مختلف بدن به خصوص شکم می شود.

دمنوش لاغری شکم با زرشک
دمنوش لاغری شکم با زرشک
 • دمنوش لاغری شکم با رازیانه

مصرف این دمنوش، سبب افزایش متابولیسم بدن شده و از این رو به عنوان یک نوشیدنی معجزه آسای قدرتمند به منظور لاغری و از بین بردن چربی ها شناخته می شود. بنابراین مواد غذایی مصرف شده، با سرعت بالاتری سوزانده می شوند. این گیاه همراه با پیروی از یک رژیم غذایی اصولی، منجر به کاهش وزن خواهد شد.

 • دمنوش لاغری شکم با اسطوخودوس

از مزیت های مصرف اسطوخودوس می توان به درمان پرفشاری خون، دیابت و بی خوابی اشاره نمود. سطح آنتی اکسیدان بسیار زیادی که در اسطوخودوس وجود دارد، باعث تسریع روند سم زدایی در روده ها می شود و در نتیجه منجر به عدم جذب چربی ها و دستیابی به اندام ایده آل می شود.

 • لاغری شکم با زردچوبه

زردچوبه جزء ادویه هایی است که سبب افزایش چربی سوزی در بدن می شود. همچنین استفاده از این گیاه، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر انواع بیماری ها می شود.

 • دمنوش لاغری شکم با به لیمو

یکی از گیاهانی که در طب گیاهی بسیار پرکاربرد و مفید می باشد، به لیمو است که از زمان های قدیم برای بهبود اغلب بیماری ها، تأثیرات شایانی داشته است.

این دمنوش به عنوان یک ضد استرس و همچنین ضد التهابی قدرتمند عمل می نماید. چنانچه دمنوش به لیمو را بدون استفاده از مواد شیرین کننده مانند شکر تهیه کنید، یک نوشیدنی بسیار کارآمد برای لاغری و کاهش وزن به شمار می رود.

نحوه اثرگذاری این دمنوش برای لاغری به این شیوه می باشد که پس از مصرف، ابتدا اشتهای افراد کاهش یافته و در ادامه این روند، سطح کالری مصرفی در طی روز کمتر می شود. همین طور مصرف این نوشیدنی باعث کاهش رغبت به مصرف تنقلات و مواد شیرین می شود.

چنانچه تصمیم دارید با هدف کاهش وزن و لاغری از این دمنوش بی نظیر استفاده نمایید، مناسب ترین زمان برای مصرف در مواقع بین وعده های غذایی است. زیرا باعث کاهش اشتها پس از صرف غذا می شود.

آیا از مزیت های جراحی چاقی مطلع هستید؟

باید بگوییم که نخستین مکانیسم و مزیت جراحی های لاغری، کاهش حجم معده است. این مزایا به دلایل طی نمودن مراحل این پروسه که شامل ذخیره نمودن مواد غذایی، ایجاد حس سیری در افراد و پس از آن کمک به کاهش جذب کالری مواد مصرفی به وسیله ساز و کارهای مختلف یا مشارکت در ساز و کارهایی می باشد که در بدن اتفاق می افتند.

آیا از مزیت های جراحی چاقی مطلع هستید؟
آیا از مزیت های جراحی چاقی مطلع هستید؟

پیرامون این موضوع، مشاوره با دکتر سلیمی به منظور انتخاب تکنیک جراحی معده، اثرگذار است.

همان طور که می دانید، یکی از دغدغه های اکثر بیمارانی که برنامه های لاغری را به پایان می رسانند، بازگشت مجدد وزن کاهش یافته است.

اغلب پیروی از رژیم هایی مانند کتوژنیک و محدود کردن استفاده از مواد دارای کربوهیدرات در طول مدت زمان بسیار کوتاه باعث کاهش وزن و لاغری خواهند شد، اما در بلند مدت اثرات منفی خود را در کاهش وزن نمایان می سازند.

در واقع لاغری پایدار زمانی رخ می دهد که افراد بتوانند مقدار کاهش وزن خود را حداقل در مدت پنج سال حفظ نمایند.

مورد دیگر این که رژیم های متعدد و کاهش وزن چندین باره، باعث تضعیف روحیه افراد در زمینه رسیدن به وزن مناسب می شود.

علاوه بر این، درصد قابل توجهی از افراد در یک بازه زمانی ۱۰ ماهه تا یک ساله، با برگشت مجدد وزن اضافه موجه می شوند. جراحی لاغری اگر با سایر موارد از قبیل رژیم غذایی استاندارد و فعالیت های ورزشی منظم همراه شوند، منجر به جلوگیری از پدیده های نامبرده می شوند. برای کسب آگاهی بیشتر، به دکتر سلیمی مراجعه نمایید.

جراحی لاغری چگونه می تواند منجر به بهبود افسردگی شود؟

اغلب در میان افرادی که مبتلا به چاقی مفرط هستند، به دلایلی از قبیل کم شدن اعتماد به نفس، احساس ناخوشایند این افراد نسبت به بدن خود، کاهش انگیزه و غیره، زمینه افسردگی و کاهش لذت بردن از زندگی را در این افراد ایجاد می نماید.

جراحی لاغری چگونه می تواند منجر به بهبود افسردگی شود؟
جراحی لاغری چگونه می تواند منجر به بهبود افسردگی شود؟

به منظور از بین بردن این وضعیت نابهنجار و افزایش میل به زندگی در این افراد، از دست دادن وزن اضافه می تواند وضعیت روحی و روانی را در این افراد به صورت چشمگیری ارتقاء بخشد.

بنابراین جراحی لاغری به خصوص زمانی که توسط جراح حاذق و با تجربه ای مانند جناب دکتر سلیمی انجام شود، یکی از روش های علمی و بسیار مناسب برای مقابله با این مشکل می باشد.

جمع بندی

در این مقاله، چند مورد از دمنوش های لاغری شکم را معرفی نمودیم. لازم به ذکر است که استفاده از دمنوش های خانگی بسیار سالم تر از انواع شرکتی آن ها می باشد.

جمع بندی
جمع بندی

علاوه بر این شما می توانید با کمک مصرف دمنوش لاغری و پیروی از رژیم غذایی اصولی و افزایش فعالیت های بدنی، به صورت ایمن به تناسب اندام دست یابید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید