درمان چاقی با اسلیو معده

درمان چاقی با اسلیو معده
فهرست مطالب

اقدام برای کاهش وزن و درمان چاقی با اسلیو معده، یکی از روش های تضمینی برای رهایی از بند چاقی و لاغر شدن است. جراحی اسلیو، از جمله جراحی هایی است که به منظور کاهش اشتها و وزن طراحی شده است و لاغری و کاهش وزن با انجام این جراحی امری تضمین شده خواهد بود.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

به سبب پیشرفت علوم پزشکی و بهره مندی از علوم نوین در پزشکی، شاهد وجود روش های مختلف، برای درمان بیماری ها و مشکلات گوناگون هستیم که درمان چاقی با اسلیو معده یکی از آن ها محسوب می شود.

درمان چاقی با اسلیو معده
درمان چاقی با اسلیو معده

در این مقاله، قصد داریم تا در مورد درمان چاقی با اسلیو معده، بحث کرده و مطالبی را بیان کنیم. به سبب مطالعه ی این مقاله، شما می توانید با برخی از مهم ترین نکات و جزئیات مرتبط با انجام جراحی اسلیو معده آشنا شوید و از این طریق برای درمان چاقی با اسلیو معده تصمیم بگیرید.

باید توجه داشته باشید که علاوه بر مطالعه ی مقاله و جمع آوری اطلاعات به صورت شخصی، مشورت با پزشک و نظر خواهی از او نیز تاثیر بسیار زیادی در درمان چاقی شما با استفاده از جراحی اسلیو معده خواهد داشت.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی، می تواند راهنما و پزشک متخصص شما در راه انجام عمل اسلیو معده باشد.

پیشنهاد می کنیم از پست عمل اسلیو معده دکتر سلیمی دیدن کنید.

درمان چاقی با اسلیو معده چگونه امکان پذیر است؟

جراحی اسلیو معده، یک نوع جراحی لاغری است که با هدف کاهش وزن در افرادی که دچار چاقی شدید هستند، انجام می شود. اسلیو معده به شکل گسترده ای، در سال های اخیر، نقشی پر کاربرد در درمان چاقی افراد داشته است.

این جراحی مجموعه ای از روش های جراحی متمرکز بر تغییر ساختار معده، با هدف کاهش اندازه ی آن و همچنین، کاهش میزان جذب و هضم غذا توسط بدن می باشد.

درمان چاقی با اسلیو معده چگونه امکان پذیر است؟
درمان چاقی با اسلیو معده چگونه امکان پذیر است؟

درمان چاقی با اسلیو معده امکان پذیر است.  جراحی اسلیو معده، باعث تغییر رفتار غذایی افراد می شود. پس از انجام این جراحی، شیوه ی تغذیه و رژیم غذایی فرد برای مدیریت وزن باید تغییر کند.

به عنوان مثال مصرف غذاهای پر کالری، غذاهای چرب، شیرین، غذاهای فرآوری شده و نوشابه ها، باید به میزان قابل توجهی کاهش یابد تا جراحی اسلیو معده به مرور زمان ثمرات خود را نشان دهد.

به طور کلی، شاید بتوان گفت انجام جراحی اسلیو معده یک روش موثر برای کاهش وزن و بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به چاقی بیش از حد است و باید تحت نظر پزشکان متخصص، و با اطلاعات کافی درباره انجام این جراحی برای افرادی با وزن بالا تصمیم گیری شود.

درمان چاقی با اسلیو معده صرفا، در صورتی نتیجه بخش خواهد بود که تمامی مقدمات و مراحل این جراحی مهم تحت نظر پزشک متخصص و با مشورت او پیش رود و حتی در صورت صلاح دید پزشک نیز انجام جراحی اسلیو برای لاغری لغو گشته و از روش های جایگزین و یا سایر جراحی های چاقی برای کاهش وزن استفاه شود.

عمل بای پس معده چیست؟ لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر روی لینک آن کلیک نمایید.

روند انجام جراحی اسلیو معده به چه شکل است؟

عمل اسلیو معده یکی از روش ‌های جراحی چاقی است که می تواند به بیماران کمک کند تا وزن خود را کاهش دهند. این روش با عمل جراحی بر روی معده برای کاهش حجم آن انجام می‌ شود.

در این روش، معده با کمک پروفیل های نسبتا کوچکی دوباره شکل داده می شود و همین امر، باعث کاهش اشتها خواهد شد. ثمره ی این امر نیز درمان چاقی با اسلیو معده خواهد بود.

برای انجام اسلیو معده، ابتدا جراح، معده ی فرد را به دو بخش بالایی و پایینی تقسیم کرده و سپس بخش پایینی را از بخش بالایی و اصلی معده ی فرد جدا می کند.

روند انجام جراحی اسلیو معده به چه شکل است؟
روند انجام جراحی اسلیو معده به چه شکل است؟

با این جدا سازی، حدود هشتاد درصد از حجم معده ی فرد کاسته می شود و بخش بالایی معده به صورت مستقیم به روده ی فرد متصل می گردد. این پروسه را می توان روشی مطمئن برای تاثیر گذاری مستقیم بر اشتها و روند هضم غذا در بدن بیمار دانست.

درمان چاقی با اسلیو معده، از طریق کاهش حجم معده و تاثیر بر اشتها صورت می پذیرد

درمان چاقی با اسلیو معده، از طریق کاهش حجم معده و تاثیر بر اشتها صورت می پذیرد و انجام این عمل جراحی توسط جراح موجب می شود تا شاهد کوچک تر شدن معده ی بیمار و کاهش اشتهای وی باشیم.

باید توجه داشت که علاوه بر روند گفته شده برای انجام جراحی اسلیو، برخی از مقدمات و پیش نیازهای این جراحی نیز پیش از انجام جراحی اسلیو باید در نظر گرفته شود و همچنین مراقبت های پزشکی توصیه شده توسط جراح اسلیو، باید پس از اتمام عمل جراحی و تا زمان دوره ی مراقبت پس از عمل به جای آورده شود.

باید متوجه این نکته باشید که انتخاب یک جراح مناسب و کاربلد برای درمان چاقی با اسلیو معده امری ضروری و مهم خواهد بود و به همین منظور، توصیه می کنیم برای انجام این جراحی حیاتی با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی، تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی سوال کلیک کنید.

چه کسانی می توانند برای انجام جراحی اسلیو معده اقدام کنند؟

هر چند که انجام جراحی اسلیو معده به تایید سازمان بهداشت جهانی رسیده است و در حال حاضر یکی از رایج ترین شیوه های درمان چاقی با اسلیو معده صورت می پذیرد،

اما بهتر است بدانید که به طور کلی، اسلیو معده یک گزینه ی درمانی، برای افرادی است که از عوامل مربوط به بیماری های مختلف در بدن خود رنج می برند و نتوانسته اند با روش های دیگری مانند تغییر رژیم و فعالیت ورزشی فیزیکی، به کاهش وزن یا شکل دهی شکم خود برسند.

با این حال بهتر است قبل از اقدام به هرگونه جراحی توسط پزشک جراح، عوامل و چالش های پیش رو را مورد بررسی قرار داده و با متخصصین مربوطه مشورت نمائید.

برای درمان چاقی با اسلیو معده، شرایط مختلفی برای بیماران در نظر گرفته شده است و صرفا افرادی می توانند برای انجام اسلیو معده اقدام کنند که واجد شرایط باشند.

داشتن سن بالای هجده سال، به وجود آمدن مشکلات وسیع سلامتی به دنبال اضافه وزن، داشتن شاخص توده ی بدنی بالای سی و پنج و یا چهل، بی اثر بودن رسیدن به کاهش وزن با روش های دیگر توسط بیمار و نبود برخی از بیماری های تاثیر پذیر، از جراحی اسلیو معده از جمله شرایط افرادی است که قصد دارند تا برای درمان چاقی خود از عمل جراحی اسلیو معده کمک بگیرند.

در صورتی که شما نیز قصد درمان چاقی با اسلیو معده را دارید باید پیش از هرگونه اقدام در این زمینه مورد ارزیابی پزشکی متخصصین فعال در این باب قرار گرفته و پس از تایید پزشک متخصص برای انجام جراحی اسلیو معده اقدام نمائید.

مزایای جراحی اسلیو معده

  • تعدیل وزن پایدار در کوتاه مدت

شاید بتوان گفت اصلی ترین و مهم ترین مزیتی که می توان برای انجام جراحی اسلیو معده در نظر گرفت، درمان چاقی با اسلیو معده است.

انجام جراحی اسلیو معده، باعث کاهش سطح قابل توجهی از چربی و وزن می گردد که این امر می تواند بهبود شرایط بهداشتی و سلامتی بیمار را در سطوح مختلف ارتقا داده و باعث بهبود کیفیت زندگی فرد گردد.

همچنین باید توجه داشته باشید که کاهش وزنی که از طریق انجام جراحی اسلیو معده به دست می آید، می تواند بر روی سلامت عمومی فرد نیز تاثیر داشته باشد.

تعدیل وزن پایدار در کوتاه مدت
تعدیل وزن پایدار در کوتاه مدت

مزیت درمان چاقی با اسلیو معده، در مقایسه با سایر روش هایی همچون گرفتن رژیم غذایی و یا ورزش، مربوط به پایداری ثمرات این جراحی می باشد.

افرادی که اقدام به کاهش وزن از طریق رژیم و یا ورزش می کنند، ممکن است پس از گذشت مدتی از دوره ی رژیم و یا ورزش خود دوباره با مشکل چاقی و اضافه وزن خود مواجه شوند اما در روش درمان چاقی با اسلیو معده چنین چیزی تقریبا محال است.

از آن جایی که انجام جراحی اسلیو معده تاثیری بنیادین بر روند متابولیسم بدن دارد، احتمال افزایش وزن دوباره ی فرد نزدیک به صفر است چرا که با کاهش قابل توجه حجم معده ی فرد، روند دریافت و هضم غذا متناسب با نیاز وی تنظیم می شود و به همین سبب کاهش وزن با استفاده از جراحی اسلیو معده به صورت پایدار و همیشگی باقی می ماند.

  • رفع اختلالات تنفسی مختلف

از جمله مزایای انجام جراحی اسلیو معده که موجب می شود تا برخی از افراد به درمان چاقی با اسلیو معده متمایل باشند، تاثیرات این جراحی بر روند تنفس است. با کاهش وزنی که جراحی اسلیو معده در پی دارد، مشکلات تنفسی نیز تا حدودی بهبود می یابد.

مشکل سنگینی تنفس به طور قابل ملاحظه ای در بین افرادی با وزن بالا وجود دارد اما با انجام جراحی اسلیو معده، این مشکل تا حد قابل توجهی کاهش می یابد و ایجاد مشکلاتی مانند خفگی در هنگام خواب کمتر می شود.

رفع اختلالات تنفسی مختلف
رفع اختلالات تنفسی مختلف

همچنین، انجام جراحی اسلیو معده، می تواند تا حد زیادی در روند کنترل تنفس و جلوگیری از بروز مشکلات تنفسی گوناگون نقش به سزایی داشته باشد.

بسیاری از افراد، نه فقط به خاطر کاهش وزن بلکه به خاطر رفع مشکلات تنفسی خود اقدام به انجام جراحی اسلیو معده می کنند. علت این امر، تاثیری است که انجام این جراحی، بر روند عملکرد شش ها دارد.

به سبب کاهش حجم معده از طریق انجام جراحی اسلیو معده، روند فعالیت شش های بیمار نیز تا حد قابل توجهی بهبود می یابد و همین امر موجب شود تا افرادی که با اختلالات تنفسی مواجه هستند، بتوانند با استفاده از انجام جراحی اسلیو معده نه تنها وزن خود را کنترل کنند، بلکه مشکلات پیش آمده در روند تنفس را نیز حل نمایند.

شما نیز در صورت تمایل به رفع مشکلات تنفسی و یا درمان چاقی با اسلیو معده ابتدا باید با مراجعه به پزشک متخصص، شرایط خود را برای انجام این جراحی بررسی کرده و پس از ارزیابی اولیه ی پزشک در صورتی که امکان انجام این جراحی را داشته باشید برای انجام عمل جراحی اسلیو معده تحت نظر یک جراح حاذق اقدام نمائید. یکی از بهترین متخصصین این حوزه، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی است.

  • رفع دغدغه های فکری و افزایش اعتماد به نفس

انجام جراحی اسلیو معده، نه تنها بر جسم افراد تاثیر می گذارد، بلکه این امکان وجود دارد که به سبب انجام این جراحی، شاهد بهبودی برخی از مشکلات و چالش های روانی نیز باشیم.

انجام این جراحی و رهایی از بند چاقی به سبب آن، باعث افزایش اعتماد به نفس و خود باوری می شود.

به دست آوردن یک بدن سالم، موجب کسب یک تصویر خوب از خود و افزایش اعتماد به نفس خواهد شد و این پروسه، موجب بهبود نوعی از ابتلا به افکار منفی می گردد که می تواند چالش های روانی و ذهن بسیاری را حل کند.

درمان چاقی با اسلیو معده، هر چند که به عنوان اصلی ترین هدف جراحی اسلیو انجام می شود، اما بسیاری از افرادی که سابقه ی انجام این جراحی را دارند، معتقدند که انجام عمل جراحی اسلیو معده، موجب به وجود آمدن یک تلنگر خاص برای ادامه ی زندگی گشته است و به همین سبب، انجام این عمل را می توان نقطه ای برای آغاز دوباره در جهت پیشرفت و کسب تجربه دانست.

بسیاری از افرادی که دچار اضافه وزن و یا چاقی می باشند، بالا بودن وزن خود را به عنوان یک شاخصه ی منفی در زندگی خود در نظر می گیرند و همین امر موجب می شود تا چنین افرادی نتوانند از تمامی ظرفیت های خود استفاده کرده و مسیر پیشرفت خود را هموار سازند.

شما نیز در صورت نیاز به چنین تحول فکری می توانید از انجام جراحی اسلیو برای کاهش وزن کمک بگیرید و در صورت توصیه ی پزشک به سراغ سایر جراحی های چاقی برای لاغری خود بروید.

از روش عمل بهترین دکتر اسلیو معده در یزد نیز دیدن کنید.

نتیجه گیری

مساله ی چاقی و بالا بودن وزن یکی از دغدغه های جوامع بزرگ و مدرن می باشد که متاسفانه روز به روز نیز شاهد افزایش آن هستیم.

همانگونه که روند اضافه وزن و چاقی در جوامع مختلف در حال افزایش است، روش های درمانی نوینی نیز برای مقابله با این مشکل به وجود آمده است. درمان چاقی با اسلیو معده، از جمله روش هایی است که برای مقابله با چاقی و در جهت کاهش وزن افراد طراحی شده است.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

اسلیو معده یکی از جراحی های شناخته شده ی چاقی محسوب می شود که موجب کاهش اشتها و وزن افراد می گردد و از این طریق، شرایط مبارزه با چاقی برای افراد میسر خواهد شد.

در این مقاله، سعی کردیم تا بسیاری از جوانب درمان چاقی با اسلیو معده را سنجیده و به یک نتیجه گیری کلی برسیم. در حال باید بدانید که اگر شما هم قصد کاهش وزن با استفاده از جراحی اسلیو معده را دارید حتما باید برای انجام این جراحی با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

برای بررسی بیشتر مقاله اسلیو معده بهتره یا بای پس را مطالعه کنید.

پروتئین عدس
مواد غذایی
پروتئین عدس

پروتئین عدس به عنوان یک منبع غنی و مفید از پروتئین گیاهی، می‌تواند در تأمین نیازهای پروتئینی روزانه کمک کند و به سلامت بدن و

پروتئین کشک
مواد غذایی
پروتئین کشک

میزان پروتئین کشک به نوع و مارک کشک مورد نظر بستگی دارد. اما به طور کلی، 100 گرم کشک حاوی حدود 20-15 گرم پروتئین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

Call Now Buttonبا یک کلیک مشاوره بگیرید