درمان قطعی دیابت در ایران

درمان قطعی دیابت در ایران
فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم موضوع درمان قطعی دیابت در ایران را مورد بررسی قرار دهیم و مطالب مهمی را در رابطه با آن بیان کنیم. به این موضوع مهم توجه داشته باشید که دیابت یکی از خطرناک ترین بیماری هایی است که معایب بسیاری را برای شخص به دنبال خواهد داشت.

برای کنترل کاهش قند خون توصیه می کنیم پست درمان قطعی قند خون را مطالعه نمائید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

09120174510

مقدمه

درمان قطعی دیابت در ایران
درمان قطعی دیابت در ایران

در این مقاله قصد داریم در رابطه با درمان های قطعی بیماری خطرناک دیابت مطالبی را بیان کنیم و اگر شما یا یکی از نزدیکانتان به این بیماری سخت مبتلا هستید، پیشنهاد می کنیم که ادامه مطالب را از دست ندهید، زیرا درمان های موثری بیان خواهد شد.

درمان قطعی دیابت در ایران

درمان قطعی دیابت در ایران- درمان دیابت نوع 1 – درمان دیابت نوع 2

راهکارهای برای درمان دیابت نوع 2

 1. کاهش کالری دریافتی
 2. ورزش منظم
 3. جراحی باریاتریک (جراحی کاهش وزن):اسلیومعده، بای پس معده، ساسی بای پس معده، بالن معده، باندینگ معده.
 4. مصرف گوشت گاو و مرغ باید کنترل شده باشد.
 5. مصرف ماهی به شدت توصیه می شود
 6. دانه کتان برای درمان دیابت و کنترل دیابت مفید است
 7. استفاده از زردچوبه و دارچین نیز برای بیماران دیابتی مفید است
 8. مصرف کره بادام زمینی، نان سبوس دار، کلم بروکلی.
راهکارهای برای درمان دیابت نوع 1 تزریق انسولین
در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:
 1. با بیماری دیابت تا چه اندازه آشنایی دارید؟
 2. در رابطه با انواع دیابت چه اطلاعاتی در اختیار دارید؟
 3. آیا می دانید چه عواملی سبب ایجاد دیابت می شود؟
 4. آیا با دیابت حاملگی آشنایی دارید؟
 5. با راه های تشخیص بیماری دیابت نوع یک تا چه اندازه آشنا هستید؟
 6. آیا می دانید برای تشخیص بیماری دیابت نوع دو چه راه هایی وجود دارد؟
 7. تا چه اندازه با علائم بیماری دیابت آشنایی دارید؟
 8. آیا می دانید احتمال ابتلا به دیابت چه قدر است؟
 9. با عوارض بیماری دیابت تا چه اندازه آشنایی دارید؟
 10. آیا می دانید عوارض بیماری دیابت بارداری چه مواردی است؟
 11. برای پیشگیری از ابتلا به دیابت چه کارهایی باید انجام داد؟
 12. آیا با هدف درمان قطعی بیماری دیابت آشنایی دارید؟
 13. با درمان قطعی بیماری دیابت نوع یک آشنایی دارید؟
 14. آیا می دانید بیماری دیابت نوع یک را چگونه می توان کنترل کرد؟
 15. آیا می دانید کنترل گلوکز چه تاثیری در درمان قطعی بیماری دیابت نوع یک دارد؟
 16. آیا با روش درمان قطعی دیابت نوع یک با استفاده از سلول های بنیادی آشنایی دارید؟
 17. با درمان قطعی بیماری دیابت نوع دو آشنایی دارید؟
 18. آیا می دانید فعالیت بدنی چه تاثیری در درمان قطعی بیماری دیابت نوع دو دارد؟
 19. آیا می دانید چه روش هایی برای درمان قطعی بیماری دیابت نوع دو وجود دارد؟
 20. آیا با درصد موفقیت عمل های جراحی برای درمان بیماری دیابت نوع دو آشنایی دارید؟
 21. آیا می دانید انجام عمل های جراحی لاغری برای درما قطعی بیماری دیابت نوع دو چه مزیت هایی دارد؟
 22. آیا می دانید دیابت بارداری چگونه به طور قطعی درمان می شود؟
 23. آیا استفاده از داروهای شیمیایی و گیاهی برای درمان بیماری دیابت توصیه می شود؟
 24. نتبجه گیری

 

 

با بیماری دیابت تا چه اندازه آشنایی دارید؟

برای آن که در رابطه با درمان قطعی دیابت در ایران اطلاعات کاملی داشته باشید، نیاز داریم که در ابتدا مطالبی را در رابطه با بیماری دیابت شرح دهیم. لازم به ذکر است که معمولا بیماری دیابت به نام بیماری قند خون هم شناخته می شود، اما آیا با علت این نامگذاری آشنایی دارید؟

توجه داشته باشید که در بدن ما هزاران سلول وجود دارد که این سلول ها برای انجام فعالیت به سوخت نیاز دارند و سوختی که مورد نیاز سلول باشد، قند گلوکز است، یعنی سلول های بدن در صورتی می توانند وظایف خود را انجام دهند که قند گلوکز به آن ها برسد، این در حالی است که قند گلوکز برای ورود به سلول به هورمون انسولین نیاز دارد.

در بیماری دیابت شاهد این هستیم که در بدن هورمون انسولین نمی تواند وظیفه خود را به طور کامل انجام دهد، یعنی قند گلوکز نمی تواند وارد سلول های بدن شود و این موضوع می تواند عوارض بسیاری برای بدن به دنبال داشته باشد، در رابطه با عوارض بیماری دیابت در ادامه توضیحات کاملی را بیان خواهیم کرد.

هنگامی که قند گلوکز نتواند وارد سلول شود، پس شاهد این هستیم که مقدار قندی که در خون جریان دارد، بیشتر از حد عادی خواهد بود، توجه داشته باشید که این عدم وجود انسولین می تواند علت های مختلفی داشته باشد که باعث می شود، انواع مختلف دیابت ها هم داشته باشیم که در ادامه به طور مفصل آن را شرح خواهیم داد.

برای درمان قطعی بیماری دیابت در خارج از ایران توصیه می کنیم صفحه درمان قطعی دیابت در آلمان را مشاهده کنید.

 

با بیماری دیابت تا چه اندازه آشنایی دارید؟
با بیماری دیابت تا چه اندازه آشنایی دارید؟

در رابطه با انواع دیابت چه اطلاعاتی در اختیار دارید؟

اگر بخواهیم انواع دیابت ها را به طور مفصل توضیح دهیم، مطلب بسیار طولانی خواهد شد، به همین دلیل به توضیح اجمالی در رابطه با آن بسنده خواهیم کرد. در ابتدا باید دیابت نوع یک را توضیح دهیم؛ در ابتدا توجه داشته باشید که از تعداد کل کسانی که به بیماری دیابت مبتلا می شوند، درصد بسیار کمی به دیابت نوع یک مبتلا هستند، چیزی در حدود 5 تا 10 درصد، دیابت نوع یک است.

در رابطه با انواع دیابت چه اطلاعاتی در اختیار دارید؟
در رابطه با انواع دیابت چه اطلاعاتی در اختیار دارید؟

در بیماری دیابت نوع یک شاهد این هستیم که بدن به طور کلی انسولین بسیار کمی را تولید می کند، یعنی این موضوع به صورت مادرزادی وجود خواهد داشت، در بعضی از موارد هم به طور کلی هیچ انسولینی در بدن تولید نخواهد شد، البته این موضوع در افراد گوناگون، مختلف خواهد بود.

دیابت نوع دودیابت نوع دو

دیابت بعدی که آن را بررسی می کنیم، به دیابت نوع دو معروف است، در این نوع از دیابت شاهد این هستیم که در بدن انسولین به مقدار قابل قبولی که مورد نیاز سلول است، تولید می شود، اما متاسفانه سلول های بدن به این انسولین هیچ واکنشی نشان نمی دهند، یعنی این ماده را به عنوان هورمون انسولین نمی شناسند و آن را قبول نمی کنند.

توجه داشته باشید که دیابت نوع دیگری هم دارد که از آن به عنوان دیابت بارداری یاد می شود، دیابت بارداری همانطور که از نامش مشخص است، در دوره بارداری برای زن حامله اتفاق می افتد، البته احتمال ابتلا به دیابت بارداری بین 3 تا 5 درصد می باشد و در خانم هایی اتفاق می افتد که سابقه های خطرناکی دارند.

به این موضوع توجه داشته باشید که نوع دیگری از بیماری دیابت هم وجود دارد و در اثر بیماری های دیگری به وجود می آید، بیماری هایی مانند تالاسمی، بیماری های غده های بدن و… می توانند باعث اختلال در هورمون انسولین و در نتیجه ایجاد بیماری دیابت شوند، پس به این موضوع هم توجه داشته باشید.

برای آشنایی با جدید ترین روش درمان دیابت نوع 2 توصیه می کنیم پست جدیدترین روش درمان دیابت نوع 2 را مشاهده کنید.

دیابت نوع دودیابت نوع دو
دیابت نوع دودیابت نوع دو

آیا می دانید چه عواملی سبب ایجاد دیابت می شود؟

یکی از مهم ترین سوالات در رابطه با دیابت، مربوط به علت های ایجاد آن خواهد شد، به این موضوع توجه داشته باشید، همانطور که دیابت های مختلفی را داریم، علت ابتلا به هر یک از آن ها هم می تواند با دیگری متفاوت باشد و به همین دلیل در این قسمت قصد داریم علت هایی را بیان کنیم که تقریبا در انواع مختلف دیابت به طور ثابت وجود دارد.

ژنتیک یکی از اصلی ترین علت های ابتلا به دیابت می باشد، بسیاری از افراد تصور می کنند که فقط ابتلا به دیابت نوع یک به مسائل ژنتیکی بستگی دارد، در صورتی که چنین نیست و دیابت نوع دو حتی دیابت بارداری هم می توانند به علت مسائل ژنتیکی باشد، البته لازم به ذکر است که مسائل ژنتیکی در ابتلا به دیابت نوع یک تاثیر بیشتری دارد.

برای درمان تخصصی و قطعی زخم پای دیابتی توصیه می کنیم صفحه درمان قطعی زخم پای دیابتی را ببینید.

اضافه وزن و چاقی

اضافه وزن و چاقی هم یکی دیگر از علت هایی است که باعث می شود، فرد به دیابت مبتلا شود، البته توجه داشته باشید که اضافه وزن در ابتلا به دیابت نوع یک کم ترین تاثیر ممکن را دارد، در مواردی شاهد این هستیم که شخصی لاغر است، اما به دیابت نوع یک مبتلا می باشد، اما اضافه وزن و چاقی در ابتلا به دیابت نوع دو، دیابت بارداری و حتی دیابت بر اثر بیماری های دیگر نقش مهمی دارد.

از دیگر علت های ابتلا به دیابت می توان به عدم تحرک اشاره کرد، توجه داشته باشید که عدم تحرک می تواند تاثیر غیر مستقیمی هم بر روی ابتلا به دیابت داشته باشد، زیرا عدم تحرک سبب چاقی و اضافه وزن خواهد شد و همانطور که در مطالب بالا هم گفتیم، چاقی و اضافه وزن هم سبب ابتلا به بیماری دیابت می شود.

اضافه وزن و چاقی
اضافه وزن و چاقی

آیا با دیابت حاملگی آشنایی دارید؟

یکی از نا آشناترین انواع دیابت، همین دیابت حاملی است که از آن به عنوان دیابت بارداری هم یاد می شود، لازم به ذکر است که احتمال ابتلا به بیماری دیابت بارداری در ماه های آخر بارداری بسیار بیشتر خواهد بود و در ماه های ابتدایی این خطر کمتر است، اما این سوال پیش می آید که احتمال ابتلا به دیابت بارداری برای چه کسانی وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بعضی از افراد هستند که احتمال ابتلا به دیابت برای آن ها وجود دارد، اما به دلیل های مختلفی، مانند پیشگیری های مناسب تا به حال به بیماری دیابت مبتلا نشده اند، به عنوان مثال کسانی که تحرک بسیار کمی دارند، اما به دلیل رعایت رژیم غذایی مناسب تا به حال به دیابت مبتلا نشده اند، احتمال دارد که این افراد در زمان حامله شدن، به دیابت بارداری مبتلا شوند.

احتمال ابتلا به دیابت حاملگی بین 3 تا 5 درصد

به این موضوع توجه داشته باشید که در حالت کلی احتمال ابتلا به دیابت حاملگی بین 3 تا 5 درصد است، یعنی تصور نکنید که همه خانم های کم تحرک یا چاق به دیابت بارداری مبتلا خواهند شد، اما باز هم رعایت نکاتی برای پیشگیری در همه خانم ها اهمیت بالایی دارد و نباید به آن بی توجه بود.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که در ماه های آخر بارداری با توجه به هورمون های مختلفی که در بدن خانم باردار ترشح می شود، احتمال آن که در عملکرد هورمون انسولین اختلال به وجود آید و همین موضوع باعث به وجود آمدن بیماری انسولین خواهد شد، در ادامه در رابطه با راه های درمان آن هم مطالبی را بیان خواهیم کرد.

احتمال ابتلا به دیابت حاملگی بین 3 تا 5 درصد
احتمال ابتلا به دیابت حاملگی بین 3 تا 5 درصد

با راه های تشخیص بیماری دیابت نوع یک تا چه اندازه آشنا هستید؟

به این موضوع توجه داشته باشید که که بیماری دیابت نوع یک را می توان با توجه به علائم خاصی تشخیص داد، لازم به ذکر است که علائم بیماری دیابت نوع یک با دیگر دیابت ها تفاوت هایی دارد، اگر چه باز هم از شباهت های آن ها نمی توان غافل شد، در ادامه این علائم که باعث تشخیص بیماری می شود را شرح خواهیم داد.

در بیماری دیابت نوع یک شاهد این هستیم که حجم ادرار به طرز عجیبی افزایش پیدا می کند، البته لازم به ذکر است که افزایش حجم ادرار می تواند علت های مختلفی داشته باشد و هر تکرر ادراری به معنی دیابت نیست، البته این حجم ادرار بالا باید مدت زمان حداقل دو هفته ادامه داشته باشد تا بتوان به عنوان یکی از علائم، دیابت نوع یک را از آن تشخیص داد.

احساس خستگی بالا

توجه داشته باشید که گاهی برای تشخیص بیماری دیابت نوع یک می توان به احساس خستگی بالای آن اشاره کرد، کسانی که به بیماری دیابت نوع یک مبتلا هستند، احساس خستگی بسیار بالایی دارند و این احساس با استراحت هم کاهش پیدا نمی کند، بلکه حتی بیشتر هم خواهد شد.

لازم به ذکر است که در دیابت نوع یک، فرد بدون هیچ دلیلی و به طور ناگهانی وزن بالایی را از دست می دهد، یعنی لاغر می شود. احساس تشنگی زیاد هم می تواند یکی دیگر از راه های تشخیص بیماری دیابت نوع یک باشد. در بعضی از افراد هم با توجه به تاری دید می تواند به دیابت نوع یک پی برد، البته لازم به ذکر است که روش نهایی و تشخیص نهایی دیابت نوع یک با آزمایش می باشد.

احساس خستگی بالا
احساس خستگی بالا

آیا می دانید برای تشخیص بیماری دیابت نوع دو چه راه هایی وجود دارد؟

در این قسمت باید مطالبی در رابطه با راه های تشخیص بیماری دیابت نوع دو بیان کنیم، در ابتدا به این موضوع توجه داشته باشید که روش ها تشخیص کمک بسیاری به درمان می کنند، یعنی اگر شما با توجه به مطالبی که ذکر می کنیم، زودتر به دیابت نوع دو خود پی ببرید، برای درمان این بیماری موفقیت بیشتری خواهید داشت، پس ادامه مطالب را با دقت دنبال کنید.

در رابطه با تشخیص بیماری دیابت نوع دو باید به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که معمولا تشخیص این بیماری زمان بسیار زیادی می برد، زیرا علائم و نشانه های آن به تدریج رشد می کنند

به عنوان مثال مانند دیابت نوع یک کاهش وزن بالایی نخواهید داشت، اما ممکن است، در طول پنج سال، روند کاهشی بسیار کمی داشته باشید، به همین دلیل تشخیص بیماری دیابت نوع دو کمی زمان بر خواهد بود.

بهبودی طولانی مدت زخم ها

کسانی که به بیماری دیابت نوع دو مبتلا می شوند، زخم های آن ها در زمان بسیار طولانی بهبود پیدا می کند، البته زمان طولانی هم به تدریج افزایش پیدا می کند، علاوه بر این شخص گاهی در دست ها و پاهای خود مورمور شدن را احساس می کند، البته این مورمور شدن بدون دلیل باید باشد، اما معمولا به این نشانه توجه کافی نخواهد شد.

گاهی دیابت نوع دو را می توان با یک عفونت اداری تشخیص داد، زیرا این بیماری باعث عفونت هایی در ادرار می شود. لازم به ذکر است که دیابت نوع دو در آقایان می تواند ناتوانی جنسی را هم به دنبال داشته باشد، پس به هیچ کدام از نشانه های گفته شده در بالا بی توجه نباشید، زیرا راه های تقریبا مطمئنی برای تشخیص دیابت نوع دو می باشند.

بهبودی طولانی مدت زخم ها
بهبودی طولانی مدت زخم ها

تا چه اندازه با علائم بیماری دیابت آشنایی دارید؟

به این موضوع توجه داشته باشید؛ راه های تشخیص بیماری دیابت نوع یک و بیماری دیابت نوع دو که در مطالب بالا به آن اشاره شد، به نوعی علائم این بیماری ها هم به حساب می آیند،

اما باید خاطر نشان کنیم که بیماری دیابت به دیابت نوع یک و دیابت نوع دو خلاصه نمی شود و انواع دیگری هم دارد، از این رو در ادامه علائمی را ذکر خواهیم کرد که در انواع مختلف بیماری دیابت به طور مشابه وجود دارند.

یکی از شایع ترین علائم ابتلا به بیماری دیابت، مشکلاتی است که در نواحی مختلف پوستی به وجود می آید، یکی از این مشکلات می تواند خارش و خشکی بیش از حد پوست باشد، البته این موضوع می تواند به دلیل خشکی هوا هم باشد، پس در مرحله اول علت های دیگر را برای این مشکل بررسی کنید.

شخصی که به بیماری دیابت مبتلا می شود، (هر نوع بیماری دیابت، تفاوتی ندارد) بیش از مواقع عادی احساس تشنگی و گرسنگی خواهد کرد و این احساس به همراه خستگی زیاد می باشد، همانطور هم که گفتیم، این احساس خستگی با استراحت کردن از بین نمی رود و به علت بالا رفتن غلظت قند در بدن می باشد.

لکه های پوستی هم یکی دیگر از علائم ابتلا به بیماری دیابت می باشد، البته این لکه ها در نواحی گردن و زیر بغل بیشتر خواهند بود و شاهد این هستیم که در بیماری دیابت بارداری، بیش از دیگر بیماری های دیابت شایع می باشد، اما باز هم باید به آن توجه کافی و دقیقی داشته باشید. گاهی تاری دید هم می تواند یکی از علائم بیماری دیابت باشد و نباید از این موضوع غافل شوید.

تا چه اندازه با علائم بیماری دیابت آشنایی دارید؟
تا چه اندازه با علائم بیماری دیابت آشنایی دارید؟

آیا می دانید احتمال ابتلا به دیابت چه قدر است؟

در این قسمت قصد داریم در رابطه با احتمال ابتلا به دیابت مطالبی را بیان کنیم و مواردی را بیان کنیم که با توجه به آن درصد احتمال ابتلا به بیماری دیابت افزایش پیدا می کند.

به این موضوع توجه داشته باشید که به طور میانگین در یک جامعه این احتمال وجود دارد که بین 5 تا 10 درصد از افراد آن به بیماری دیابت مبتلا شوند، حال احتمال ابتلا به بیماری دیابت نوع دو و دیابت نوع یک با یکدیگر تفاوت هایی دارد.

احتمال ابتلا به بیماری دیابت نوع یک و دیابت نوع دو با یکدیگر تفاوت هایی دارد. در دیابت نوع یک شاهد این هستیم که سابقه خانوادگی باعث می شود که احتمال ابتلا به این بیماری افزایش پیدا کند، توجه داشته باشید که احتمال ابتلا به دیابت نوع یک هنگامی که پدر و مادر به این بیماری مبتلا هستند، افزایش پیدا می کند.

در رابطه با بیماری دیابت نوع دو موضوع متفاوت است، یعنی علاوه بر سابقه خانوادگی مسائل دیگری هم هستند که بر روی احتمال ابتلا به این بیماری تاثیر می گذارند، یکی از این مسائل سبک زندگی اشتباه است، سبک زندگی اشتباه حالت های مختلفی دارد، اما مهم ترین آن را می توان عدم تحرک و تغذیه نامناسب دانست.

توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین مواردی که باعث می شود، احتمال ابتلا به دیابت نوع دو تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند، چاقی و اضافه وزن می باشد و تغذیه نامناسب و عدم تحرک هم از عواملی هستند که احتمال ابتلا به چاقی و اضافه وزن را افزایش می دهد،

لازم به ذکر است که چاقی شکمی خطر بیشتری برای ابتلا به دیابت نوع دو دارد. در رابطه با دیابت بارداری و دیابتی که با بیماری های دیگر به وجود می آید در قسمت های قبل مطالب مهمی را بیان کرده ایم.

با عوارض بیماری دیابت تا چه اندازه آشنایی دارید؟

دیابت یک بیماری است که نه تنها خود دردسرها و مشکلات بسیاری را برای شخص به وجود می آورد، بلکه باعث بروز عوارضی هم می شود که این عوارض هم به خودی خود ناراحت کننده و عذاب آور هستند، برای آشنایی بیشتر با این عوارض در ادامه توضیحات کاملی در رابطه با هر یک را بیان خواهیم کرد.

دیابت می تواند باعث ابتلا به بعضی بیماری های قلبی و عروقی شود، البته لیست این بیماری ها و احتمال ابتلا به آن در هر کسی متناسب با شرایط جسمی و بدنی که دارد، متفاوت خواهد بود. دیابت احتمال بروز سکته مغزی را هم به طرز عجیبی افزایش می دهد و حتی احتمال حمله های قلبی هم وجود خواهد داشت.

همانطور که گفتیم، یکی از راه های تشخیص و علائم بیماری دیابت تاری دید می باشد، از این رو طبیعی است که بیماری دیابت باعث مشکلات جدی در بینایی شخص شود، احتمال ابتلا به بیماری رتینوپاتی با وجود بیماری دیابت افزایش پیدا می کند، در رابطه با بیماری رتینوپاتی مطالبی را بیان نخواهیم کرد، زیرا از موضوع اصلی دور می شویم.

بیماری آلزایمر

توجه داشته باشید، در افرادی به بیماری دیابت مبتلا هستند، احتمال آن که به بیماری آلزایمر هم مبتلا شوند، وجود دارد، یعنی به طور کلی دیابت احتمال بروز این بیماری را افزایش خواهد داد

البته دیابت احتمال بروز بیماری های دیگری را هم افزایش می دهد که از آن ها می توان به آسیب در سیستم عصبی بدن یا به طور کلی نوروپاتیو (neuropathy) آسیب به قسمت های مختلف کلیه یا به طور کلی نفروپاتی (nephropathy)اشاره کرد.

به طور کلی دیابت گاهی باعث می شود که بیماری قطع عضو را هم تجربه کند، البته این عضو معمولا یکی از پاها است، اما باز هم احتمال قطع عضوهای دیگری هم مانند دست وجود دارد. عفونت های پوستی هم یکی دیگر از عوارض بیماری دیابت می باشد که به شکل های مختلفی خود را نشان می دهد.

بیماری آلزایمر
بیماری آلزایمر

آیا می دانید عوارض بیماری دیابت بارداری چه مواردی است؟

در مطالب بالا عوارضی را بیان کردیم که برای بیماری های دیابت نوع یک و دیابت نوع دو وجود دارد، حال این سوال پیش می آید که آیا عوارض بیماری دیابت بارداری هم به همین موارد خلاصه می شود؟ در پاسخ باید بگوییم که خیر بیماری دیابت بارداری عوارض دیگری دارد که در ادامه آن را به طور کامل شرح خواهیم داد.

در ابتدا به این موضوع توجه داشته باشید که در هنگام بروز بیماری دیابت بارداری، سح قند خون افزایش بسیاری خواهد داشت و این قند خون بالا گاهی احتمال آسیب های جدی به جنین و حتی مادر را به وجود می آورد، در موارد بسیار محدود باعث سقط جنین هم می شود،

پس نباید آن را ساده گرفت، علاوه بر سقط جنین، قند خون بالا باعث می شود که جنین در رحم مادر بمیرد، در این حالت شاهد مرده زایی هستیم، یعنی مادر از مرک جنین مطلع نمی شود و هنگامی که نوزاد به دنیا می آید می بینیم که نوزاد مرده است.

بالا رفتن میزان فشار خون

توجه داشته باشید که قند خون بالا در مادران باعث بالا رفتن میزان فشار خون هم می شود و فشار خون از آن بیماری هایی است که خو به تنهایی عوارض بسیاری را به همراه خواهد داشت، عوارض فشار خون بالا در مادران باردار بیش از مردم عادی است و خطرهای بیشتری را هم به دنبال خواهد داشت.

لازم به ذکر است، در مادرانی که به دیابت بارداری مبتلا می شوند، احتمال ابتلا به بیماری پره اکلامپسی(preeclampsia) هم افزایش پیدا می کند، این بیماری به این معنی است که در ادرار مادر درصد بالایی از پروتئین وجود دارد و در صورت بروز هیچ درمانی برای آن وجود ندارد و تنها با توجه به توصیه و تجویز پزشک معالج باید زمان وضع حمل تغییر کند و جلو افتد.

بالا رفتن میزان فشار خون
بالا رفتن میزان فشار خون

برای پیشگیری از ابتلا به دیابت چه کارهایی باید انجام داد؟

موضوع اصلی این مقاله درمان قطعی دیابت در ایران است، اما همه ما به خوبی می دانیم که پیشگیری بهتر از درمان عمل خواهد کرد، به همین دلیل در این قسمت قصد داریم مواردی را بیان کنیم که با رعایت آن ها می توان از ابتلا به بیماری دیابت جلوگیری کرد، پس ادامه مطالب را از دست ندهید.

در ابتدا باید بگوییم که ابتلا به بیماری دیابت نوع یک بیش از هر چیزی به سابقه خانوادگی و مسائل ژنتیکی بستگی دارد، از این رو کمتر می توان از ابتلا به آن جلوگیری کرد، زیرا کنترل مسائل ژنتیکی تقریبا غیر ممکن می باشد و مطالبی که در ادامه ذکر می کنیم، برای جلوگیری از دیابت نوع دو و همچنین دیگر دیابت هایی است که در رابطه با آن ها مطالبی را بیان کرده ایم.

در ابتدا باید بگوییم که چاقی تاثیرات منفی بسیاری بر روی ابتلا به دیابت دارد، از این رو با کنترل وزن به سادگی می توانید از ابتلا به دیابت تا حد بالایی جلوگیری کنید، کنترل وزن موضوعی است که با کنترل تغذیه و البته تحرک کافی انجام می شود، تغذیه مناسب هم نقش بسیار مهمی در پیشگیری از ابتلا به دیابت دارد.

مصرف سبزیجات و میوه ها

توجه داشته باشید که مصرف سبزیجات و میوه ها فواید بسیاری دارد و یکی از این فایده ها این است که احتمال ابتلا به بیماری دیابت را کاهش می دهند. لازم به ذکر است که مصرف شیرینی را هم به طور قابل قبولی باید کاهش دهید، زیرا می تواند عوارض بسیاری برای شما به همراه داشته باشد.

تری گلیسرید ماده ای است که معمولا در چربی ها و روغن ها وجود دارد، برای پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت باید مصرف تری گلیسرید را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید. شاید برای شما جالب باشد که با ترک سیگار می تواند گامی بزرگ در پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت بردارید، زیرا سیگار کشیدن احتمال ابتلا به این بیماری خطرناک را افزایش می دهد.

مصرف سبزیجات و میوه ها
مصرف سبزیجات و میوه ها

آیا با هدف درمان قطعی بیماری دیابت در ایران آشنایی دارید؟

قبل از هر چیزی و بیان هر مطلبی در رابطه با درمان قطعی دیابت در ایران باید به این موضوع اشاره کنیم که درمان قطعی بیماری دیابت نوع یک و بیماری دیابت نوع دو با یکدیگر تفاوت های بسیاری دارد، البته به طور کلی شباهت هایی هم وجود دارد، اما قبل از آن که مطالبی را در این رابطه شرح دهیم، به این موضوع نیاز داریم که در رابطه با هدف درمان قطعی بیماری دیابت مطالبی را بیان کنیم.

بیماری دیابت عوارض بسیاری را برای شخص به دنبال خواهد داشت، (در مطالب بالا این عوارض را به طور کامل شرح داده ایم) یکی از مهم ترین اهداف قطعی درمان این بیماری می تواند دوری و کنترل این عوارض باشد، عوارض بیماری دیابت گاهی منجر به مرگ هم می شود و باید بگوییم که احتمال مرگ و میر تنها با وجود بیماری دیابت وجود دارد، از این رو درمان این بیماری اهمیت بیشتری پیدا می کند.

کنترل بیماری دیابت اگر چه از بروز بسیاری از عوارض جلوگیری می کند

کنترل بیماری دیابت اگر چه از بروز بسیاری از عوارض جلوگیری می کند، اما باز هم دردسرهای خاص خود را دارد. به عنوان مثال در بیماری دیابت نوع یک شاهد این هستیم که شخص باید روزانه و به طور منظم انسولین تزریق کند و این موضوع می تواند آزار دهنده باشد، از این رو درمان قطعی دیابت در ایران اهمیت بیشتری پیدا می کند و باید به آن توجه کافی داشته باشید.

یکی دیگر از اهدافی که برای درمان قطعی دیابت در ایران وجود دارد، کاهش و کنترل مقدار قندی است که در خون وجود دارد، البته برای این کار راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه به طور کامل آن را بررسی خواهیم کرد، اما موضوعی که باید از آن آگاهی داشته باشید، این است که درمان بیماری دیابت با چه اهدافی انجام خواهد شد.

کنترل بیماری دیابت اگر چه از بروز بسیاری از عوارض جلوگیری می کند
کنترل بیماری دیابت اگر چه از بروز بسیاری از عوارض جلوگیری می کند

با درمان قطعی بیماری دیابت نوع یک آشنایی دارید؟

در ادامه مطالبی که در رابطه با درمان قطعی دیابت در ایران مطرح خواهیم کرد، به این موضوع می پردازیم که بیماری دیابت نوع یک چگونه درمان می شود و این موضوع را به طور کامل شرح خواهیم داد. در ابتدا باید به این موضوع مهم توجه کنید که راهی مطمئن و همیشگی برای درمان و رهایی از بیماری دیابت نوع یک وجود ندارد!

البته اجازه دهید که جمله فوق را بهتر و با لحنی مناسب تر بیان کنیم، درمان بیماری دیابت نوع یک در تمام طول زندگی شما ادامه خواهد داشت و باید نکات مهمی را در زندگی خود رعایت کنید تا با کمک آن ها بیماری دیابت نوع یک را درمان کنید و البته رعایت این نکات بسیار ساده است و با کمی تکرار در هر کسی نهادینه می شود.

به این موضوع توجه داشته باشید که ما معمولا تصور اشتباهی از درمان داریم، تصور می کنیم که برای رهایی از یک بیماری خاص، باید دارویی خاص را مصرف کنیم، یا عمل جراحی خاصی را انجام دهیم و دیگر این بیماری برای همیشه دست از سر ما بر می دارد، در رابطه با بیماری دیابت نوع یک این تصور کاملا اشتباه است و نباید به آن دامن زد.

شما فقط با کنترل و اصلاح سبک زندگی خود می توانید بیماری دیابت نوع یک را درمان کنید و البته این درمان در طول زندگی شما به طور کامل وجود خواهد داشت، البته تصور می کنم که استفاده از کلمه کنترل برای بیماری دیابت نوع یک مناسب تر از استفاده کلمه درمان باشد که در ادامه روش هایی را برای کنترل این بیماری شرح خواهیم داد.

آیا می دانید بیماری دیابت نوع یک را چگونه می توان کنترل کرد؟

به این موضوع توجه کنید که بسیاری از افراد تصور اشتباهی از درمان قطعی دیابت در ایران وجود دارد و ما در این مقاله قصد داریم که اطلاعات صحیح و البته کاملی را در رابطه با این موضوع در اختیار مخاطب قرار دهیم، از این رو پیشنهاد می دهیم که ادامه مطالب را از دست ندهید.

به این موضوع توجه داشته باشید که برای کنترل بیماری دیابت نوع یک مرحله های مختلفی وجود دارد که با توجه به آن ها می توانید در نهایت میزان قند خون موجود در خود را کنترل کنید، لازم به ذکر است که بیماری دیابت از این رو خطرناک می باشد که میزان قند خون بدن را افزایش می دهد و با کنترل قند خون تا حد بالایی می توان عوارض ناشی از دیابت را کنترل کرد.

پایش قند خون

یکی از راه هایی که برای کنترل قند خون وجود دارد، پایش قند خون می باشد که البته پایش قند خون هم با توجه به مراحل مختلفی انجام می شود که این موارد را به طور کامل شرح خواهیم داد. میزان هموگلوبین گلیکوزیله یکی از آن مواردی است که به طور روزانه و مرتب باید اندازه گیری شود، زیرا مقدار آن تاثیر به سزایی در میزان قند خون بدن دارد و نباید به آن بی توجه بود.

بسیاری از کسانی که به دیابت نوع یک مبتلا هستند، باید به طور روزانه میزان قند خون خود را اندازه گیری کنند، این کار با توجه به تجویز پزشک انجام می شود، اما معمولا به صورت ناشتا و همچنین بعد از هر وعده غذایی اندازه گیری خواهد شد تا میزان قند خون از حد مجازی بالاتر نرود. اندازه گیری میزان قند خون بدن به دستگاه های مجهز و تجهیزات پیشرفته ای نیاز ندارد و هر کسی به سادگی می تواند این کار را در منزل خود انجام دهد، اما باید آموزش های لازم را ببیند.

پایش قند خون
پایش قند خون

آیا می دانید کنترل گلوکز چه تاثیری در درمان قطعی بیماری دیابت نوع یک دارد؟

یکی از مهم ترین مواردی که در درمان قطعی دیابت در ایران کاربرد دارد، کنترل گلوکزی است که در بدن وجود دارد، برای آن که با این موضوع آشنا شوید، نیاز داریم که در ابتدا مطالب جامع و کاملی را در رابطه با قند گلوکز بیان کنیم. در ابتدا توجه داشته باشید که در مواد غذایی مختلف قندهای متفاوتی هم وجود دارد.

ساکاروز، سلولز و.. از آشنا ترین قندهایی هستند که در مواد غذایی وجود دارند، علاوه بر این مواد غذایی دیگری هم از ماده های دیگری تولیده شده اند، به عنوان مثال شاهد این هستیم که آمینواسیدها برای تولید و ساخت پروتئین به کار می رود، حال این سوال پیش می آید که این مواد به چه صورتی وارد بدن می شوند.

گلوکز

گلوکز ساده ترین قندی است که در مواد غذایی وجود دارد و باید به این موضوع توجه داشته باشید که هر ماده غذایی در نهایت در بدن ما تبدیل به گلوکز خواهد شد، زیرا سلول های بدن فقط این قند را می شناسند و به آن اجازه عبور خواهند داد، از این رو کنترل قند گلوکز به ای معنی است که میزان قند خون بدن را با توجه به مواد غذایی مصرف کنترل کنیم.

این که هر ماده غذایی تا چه اندازه حاوی گلوکز می باشد، موضوعی است که ما در این مقاله نمی توانیم به آن بپردازیم، زیرا جنبه های مختلفی را باید بررسی کنیم و پزشک متخصص تنها کسی است که برای این کار می تواند اطلاعات صحیح و کاملی را در اختیار شما قرار دهد، پس به شما توصیه می کنیم که برای درمان قطعی دیابت در ایران فقط به پزشک متخصص مراجعه کنید.

گلوکز
گلوکز

آیا با روش درمان قطعی دیابت نوع یک با استفاده از سلول های بنیادی آشنایی دارید؟

در سال های اخیر با پیشرفت علم، دانش و البته تا حد زیادی هم تکنولوژی شاهد این هستیم که برای بیماری های مختلف، درمان های مطمئنی ارائه می شود و یکی از راه های درمان قطعی دیابت در ایران هم با استفاده از سلول های بنیادی است که در ادامه توضیحات کاملی را در رابطه با این موضوع بیان خواهیم کرد.

در ابتدا توجه داشته باشید که سلول های بنیادی به صورت علمی به سلول های ips معروف هستند، اما این سلول ها تفاوت مهمی با سلول های دیگر دارند و همین تفاوت باعث متمایز شدن آن ها می شود.

توجه داشته باشید که سلول های دیگر در بدن وظیفه های خاصی دارند، به عنوان مثال وظیفه یک سلول پوستی با وظیفه ای که سلول های مغزی (نورون ها) بر عهده دارند، تفاوت بسیاری دارد و هیچ یک از این سلول ها نمی توانند به جای یکدیگر فعالیت ها را انجام دهند.

سلول های بنیادی

این در حالی است که از سلول های بنیادی به عنوان سلول های خام هم یاد می شود، یعنی در بدن هر کسی متناسب با نیاز او به شکل یک سلول خاص در می آیند و فعالیت های مربوط به آن سلول را انجام می دهند، البته موضوع به این سادگی هم نیست و باید سلول های خاصی را به عنوان سلول بنیادی یا سلول ips انتخاب کرد.

در سال های اخیر محققان به این نتیجه رسیده اند که از سلول های پوستی می توان به عنوان یک سلول بنیادی یا سلول ips استفاده کرد

البته این سلول ها باید مراحل مهمی را بگذرانند تا این قابلیت را داشته باشد، تزریق این سلول ها به بدن فرد مبتلا به دیابت می تواند باعث شود که هورمون انسولین به مقدار کافی تولید و ترشح شود و از این رو بیماری دیابت درمان خواهد شد.

سلول های بنیادی
سلول های بنیادی

با درمان قطعی بیماری دیابت نوع دو آشنایی دارید؟

بعد از آن که راه های درمانی و کنترل بیماری دیابت نوع یک را توضیح داده ایم، حال باید به درمان قطعی بیماری دیابت نوع دو بپردازیم.

در ابتدا به این موضوع توجه داشته باشید که راه های مختلفی برای درمان قطعی دیابت در ایران وجود دارد، اما ما در این مقاله مطمئن ترین و کاربردی ترین روش ها را بیان می کنیم تا افراد بیشتری بتوانند از این روش ها استفاده کنند.

توجه داشته باشید که درمان بیماری دیابت نوع دو اهمیت بسیار بالایی دارد، زیرا خطرات این نوع از دیابت بیشتر است و البته باید توجه داشته باشید که احتمال مرگ و میر در بیماری دیابت نوع دو نسبت به دیگر دیابت ها بالا تر است، پس درمان قطعی آن اهمیت بسیار بیشتری خواهد داشت.

در ابتدا باید به این موضوع هم اشاره کنیم که دیابت نوع دو در مواردی به طور کامل و قطعی درمان می شود، اما در موارد دیگری باید این بیماری را هم مانند بیماری دیابت نوع یک کنترل کرد که البته برای کنترل این بیماری هم راه های مختلفی وجود دارد که به طور کامل و در قسمت های مجزا این موارد را شرح خواهیم داد.

باید با علت ابتلا به دیابت نوع دو به طور کامل و صحیح آشنا باشید

قبل از بیان هر روشی باید به این موضوع توجه داشته باشید که برای درمان یا حتی کنترل بیماری دیابت نوع دو باید با علت ابتلا به این بیماری به طور کامل و صحیح آشنا باشید.

به عنوان مثال اگر دیابت نوع دو شما به دلیل چاقی و اضافه وزن باشد که البته درصد بالایی از مبتلایان به این دیابت به همین دلیل به این بیماری مبتلا شده اند، با کاهش وزن می تواند این بیماری را کنترل و در مواردی حتی درمان کرد.

در حالت کلی باید به این موضوع توجه داشته باشید که تغییر سبک زندگی افراد، نقش بسیار مهمی در کنترل و حتی درمان قطعی بیماری دیابت نوع دو دارد، سبک زندگی جنبه های مختلفی دارد، اما مهم ترین مواردی که در رابطه با بیماری دیابت باید به آن توجه کنید، این است که خواب کافی، تغذیه مناسب و تحرک به اندازه باعث می شود که سبک زندگی بهتری را داشته باشید.

باید با علت ابتلا به دیابت نوع دو به طور کامل و صحیح آشنا باشید
باید با علت ابتلا به دیابت نوع دو به طور کامل و صحیح آشنا باشید

آیا می دانید فعالیت بدنی چه تاثیری در درمان قطعی بیماری دیابت نوع دو دارد؟

یکی از مهم ترین روش هایی که برای درمان قطعی دیابت در ایران توصیه می شود، انجام ورزش است که ما در این جا از فعالیت های بدنی برای توصیف آن استفاده کرده ایم، اگر چه ورزش کردن تاثیر بسیاری هم در کنترل بیماری دیابت نوع یک دارد، اما تاثیر آن در بیماری دیابت نوع دو بیشتر است و در ادامه علت آن را توضیح خواهیم داد.

به این موضوع مهم توجه داشته باشید که وزش کردن به تنهایی می تواند از ابتلا به بیماری دیابت نوع دو تا حد بسیار بالایی جلوگیری کند، اما ما در این قسمت قصد داریم در رابطه با درمان بیماری دیابت نوع دو مطالبی را بیان کنیم. وزش کردن به دو صورت می تواند در درمان دیابت نوع دو به ما کمک کند.

ورزش و تحرک بالا باعث می شود که فرد وزن بیشتری را از دست دهد

در ابتدا ورزش و تحرک بالا باعث می شود که فرد وزن بیشتری را از دست دهد، همانطور که گفتیم، یکی از علت های اصلی و مهم دیابت نوع دو می تواند اضافه وزن و چاقی باشد و ورزش کردن باعث می شود که این علت از بین برود و به تبع آن بیماری دیابت نوع دو هم درمان شود، اما این فقط یکی از مزیت های آن به حساب می آید.

ورزش کردن باعث می شود که سوخت و ساز سلول های بدن افزایش پیدا کند و در این سوخت و ساز شاهد این هستیم که قند بیشتری مصرف خواهد شد، یعنی میزان قندی که در خون وجود دارد، کاهش پیدا می کند، از این رو شاهد این هستیم که عوارض مربوط به بیماری دیابت نوع دو هم به مقدار قابل قبولی کاهش پیدا می کنند.

همانطور که گفتیم، عوارض بیماری دیابت به علت وجود قند بسیار بالایی در خون می باشد و هنگامی که این قند کاهش پیدا کند، به طوری که می توان گفت که بیماری دیابت هم درمان شده است و هم از عوارض ناشی از این بیماری هم به طور مطمئنی جلوگیری شده است، پس به این موضوع (ورزش کردن) توجه کافی داشته باشید.

ورزش و تحرک بالا باعث می شود که فرد وزن بیشتری را از دست دهد
ورزش و تحرک بالا باعث می شود که فرد وزن بیشتری را از دست دهد

آیا می دانید چه روش هایی برای درمان قطعی بیماری دیابت نوع دو وجود دارد؟

در رابطه با درمان قطعی دیابت در ایران باید به این موضوع اشاره کنیم که روش های مختلفی برای درمان بیماری دیابت نوع دو وجود دارد که هر کسی متناسب با شرایط جسمی خود می تواند یکی از این روش ها را انتخاب کند، اما توجه داشته باشید که قبل از انتخاب روشی برای درمان بیماری دیابت نوع دو باید به طور کامل و دقیق در رابطه با علت های ابتلا به این بیماری اطلاعاتی داشته باشید، در غیر این صورت درمان شما جوابی نخواهد داشت.

کاهش وزن یکی از روش هایی است که برای درمان دیابت نوع دو به بیشتر افراد توصیه می شود. در ابتدا به این موضوع توجه داشته باشید که اکثر مبتلایان به بیماری دیابت نوع دو به علت اضافه وزن به این بیماری مبتلا می شوند و اگر می خواهند که بیماری دیابت نوع دو را به صورت قطعی درمان کنند، باید کاهش وزن داشته باشند.

چاقی شکل ها و حالت های مختلفی دارد

لازم به ذکر است که چاقی شکل ها و حالت های مختلفی دارد و خطرناک ترین نوع چاقی برای ابتلا به بیماری دیابت نوع دو، چاقی شکمی می باشد، پس به لاغری ناحیه شکم خود اهمیت بیشتری دهید، البته توجه کنید که این جمله به این معنی نیست که شما حتما باید شکمی صاف و بدون چربی داشته باشید، اما هر چه مقدار چربی شکمی کمتر باشد، احتمال ابتلا به بیماری دیابت نوع دو هم کمتر خواهد بود و برای درمان هم باید از کاهش چربی های شکمی شروع کنید.

به این موضوع توجه داشته باشید که گاهی بعضی از مواردی هم سبب ابتلا به بیماری دیابت نوع دو می شود که درمانی برای آن وجود ندارد. به عنوان مثال با بالا رفتن سن، احتمال ابتلا به دیابت نوع دو هم افزایش پیدا می کند، البته این افزایش در آقایان نمود بیشتری دارد، توجه کنید که در این صورت شما نمی توانید با روند افزایش سن خود مقابله کنید، اما با اصلاح سبک زندگی خود به آسانی می توانید از ابتلا به دیابت نوع دو جلوگیری کنید و حتی در صورت ابتلا آن را درمان کنید.

چاقی شکل ها و حالت های مختلفی دارد
چاقی شکل ها و حالت های مختلفی دارد

آیا با درصد موفقیت عمل های جراحی برای درمان بیماری دیابت نوع دو آشنایی دارید؟

در ابتدا باید به این موضوع توجه داشته باشید که عمل های جراحی لاغری انواع مختلفی دارند و در صد کاهش وزن در هر یک از این عمل ها با دیگری تفاوت هایی دارد، به طور کلی باید بگوییم که هر چه درصد کاهش وزن در یک عمل جراحی لاغری بیشتر باشد، احتمال درمان بیماری دیابت نوع دو با استفاده از عمل جراحی هم بیشتر خواهد بود، در ادامه به طور تفکیک شده این درصدها را بیان خواهیم کرد.

عمل اسلیو معده: از عمل اسلیو معده به عنوان بهترین عمل جراحی لاغری یاد می کنند که فواید بسیاری را برای شخص به دنبال خواهد داشت. درصد درمان قطعی دیابت در ایران با انجام عمل اسلیو معده به طور تقریبی 81 درصد می باشد که درصد تقریبا بالایی به حساب می آید.

عمل بای پس: بعد از انجام عمل بای پس معده شاهد این هستیم که بیماری دیابت نوع دو با احتمال 85 درصدی درمان خواهد شد.

عمل باندینگ معده: در عمل جراحی باندینگ معده شاهد این هستیم که حجم معده با استفاده از وسیله ای مانند حلقه کاهش پیدا می کند، درصد کاهش وزن در این عمل جراحی به نسبت عمل های قبلی کمتر است، اما باز هم می بینیم که 40 تا 60 درصد احتمال درمان قطعی دیابت نوع دو با انجام عمل باندینگ معده وجود دارد.

آیا با درصد موفقیت عمل های جراحی برای درمان بیماری دیابت نوع دو آشنایی دارید؟
آیا با درصد موفقیت عمل های جراحی برای درمان بیماری دیابت نوع دو آشنایی دارید؟

آیا می دانید انجام عمل های جراحی لاغری برای درمان قطعی بیماری دیابت نوع دو چه مزیت هایی دارد؟

در مطالب بالا اطلاعات کاملی در رابطه با عمل های جراحی لاغری بیان کردیم و گفتیم که برای درمان قطعی دیابت در ایران احتمال موفقیت هم عمل چند درصد خواهد بود. در این قسمت قصد داریم به این موضوع مهم بپردازیم که آیا انجام عمل های جراحی لاغری برای درمان دیابت نوع دو مزیت های دیگری را هم به دنبال دارد، یا خیر؟ با ما همراه باشید تا این مطلب مهم و کاربردی را از دست ندهید.

به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که چاقی و اضاف وزن می تواند بیماری های بسیاری را به دنبال داشته باشد که یکی از این بیماری ها دیابت نوع دو می باشد و به نوعی می توان گفت که یکی از خطرناک ترین بیماری هایی است که به واسطه چاقی و اضافه وزن به وجود می آید،

کاهش وزن برای درمان بیماری دیابت نوع دو

از این رو کاهش وزن برای درمان بیماری دیابت نوع دو می تواند باعث درمان بیماری های دیگری هم شود که بر اثر چاقی و اضافه وزن به وجود آمده اند.

در ادامه برای آشنایی بیشتر با این موضوع لیستی از بیماری هایی بیان خواهیم کرد که به علت چاقی به وجود می آید و انجام عمل های جراحی لاغری به منظور درمان قطعی دیابت نوع دو می تواند باعث درمان این بیماری ها هم شود؛

فشار خون بالا، آتریت، آسم، آپنه خواب، بیماری های قلبی، ریفلاکس معده، کبد چرب، سندروم تخمدان پلی تیستیک، سرطان (البته همه سرطان ها به علت اضافه وزن و چاقی نیست)، چربی خون، استاز وریدی و بی اختیاری در ادرار از جمله بیماری هایی هستند که با انجام عمل های جراحی لاغری در کنار بیماری دیابت نوع دو درمان می شوند.

به این موضوع توجه داشته باشید که انجام عمل های جراحی لاغری سبب می شود که تقریبا وزن بالایی را در مدت زمان کوتاهی از دست دهید و همین موضوع در درمان بیماری دیابت نوع دو و همچنین دیگر بیماری هایی که در مطالب بالا به آن اشاره کرده ایم، اهمیت بسیار بالایی دارد و یکی از مهم ترین مزیت ها به حساب می آید.

کاهش وزن برای درمان بیماری دیابت نوع دو
کاهش وزن برای درمان بیماری دیابت نوع دو

آیا می دانید دیابت بارداری چگونه به طور قطعی درمان می شود؟

در مطلب بالا در رابطه با درمان قطعی دیابت در ایران مطالب مهمی را بیان کرده ایم، راه ها و روش های مختلفی را درمان بیماری دیابت نوع یک و دیابت نوع دو توضیح داده ایم و حال این سوال مهم پیش می آید که درمان قطعی بیماری دیابت بارداری به چه صورتی می باشد و در این قسمت قصد داریم در رابطه با این موضوع مهم توضیحاتی را ارئه دهیم.

آیا می دانید دیابت بارداری چگونه به طور قطعی درمان می شود؟
آیا می دانید دیابت بارداری چگونه به طور قطعی درمان می شود؟

به این موضوع توجه داشته باشید که معمولا دیابت بارداری با به دنیا آمدن نوزاد از بین می رود، یعنی این دیابت در ماه های آخر بارداری به وجود می آید، باعث بروز عوارض و خطرهایی برای مادر و جنین می شود و بدون هیچ درمان خاصی هم بعد از به دنیا آمدن نوزاد از بین می رود، اما سوال مهم این است که آیا خطرات ناشی از آن هم به طور کامل از بین می رود و طبیعتا باید پاسخ دهیم که خیر! این خطرها کماکان وجود دارند.

لازم به ذکر است که شما در صورت ابتلا به دیابت بارداری لازم نیست که درمان خاصی را داشته باشید، یعنی این که دوره های خاصی را برای اندازه گیری میزان قند خون بدن و کارهای دیگری که برای کنترل بیماری دیابت نوع یک یا دو وجود دارد، نباید بگذرانید، اما باید کنترل های خاصی را داشته باشید.

خطر ابتلا به بیماری دیابت

افرادی به دیابت بارداری مبتلا می شوند که خطر ابتلا به بیماری دیابت در آن ها بیش از دیگران است، پس اگر شما در سن 25 سالگی به دیابت بارداری مبتلا شده اید، این امکان وجود دارد که در سن 45 یا 50 سالگی به بیماری دیابت نوع دو مبتلا شوید و برای پیشگیری از این موضوع باید سبک زندگی خود را اصلاح کنید.

در مطالب بالا به طور کامل در رابطه با راه های پیشگیری از دیابت نوع دو توضیحات کاملی را ارائه داده ایم، شما به عنوان کسی که دیابت بارداری را تجربه کرده اید، باید بیش از دیگران این نکات پیشگیرانه را رعایت کنید و مدام به این موضوع فکر کنید که پیشگیری خیلی بهتر از درمان خواهد بود.

خطر ابتلا به بیماری دیابت
خطر ابتلا به بیماری دیابت

آیا استفاده از داروهای شیمیایی و گیاهی برای درمان بیماری دیابت توصیه می شود؟

یکی از رایج ترین سوال ها در رابطه با درمان قطعی دیابت در ایران این است که چه داروهایی برای درمان این بیماری وجود دارد، بعضی از افراد به دنبال پیدا کردن داروهای گیاهی هستند و به تصور آن که داروهای گیاهی عوارضی ندارد، از آن ها برای درمان بیماری دیابت استفاده می کنند و بعضی دیگر داروهای شیمیایی را به دلیل آن که زودتر به نتیجه می رسد را ترجیح می دهند.

در این قسمت باید به طور صریح و قاطع در رابطه با بیماری دیابت و داروهای آن این موضوع را بیان کنیم که هیچ دارویی برای درمان قطعی بیماری دیابت وجود ندارد، یعنی هیچ قرص، آمپول، داروی گیاهی و… وجود ندارد که شما با مصرف آن مطمئن باشید که بیماری دیابت شما به طور کامل و قطعی درمان شده است.

کنترل میزان قند خون با بعضی از داروهای شیمیایی

البته بعضی از داروهای شیمیایی وجود دارند که میزان قند خون بدن را کنترل می کنند، اما کنترل کردن میزان قند خون با درمان بیماری دیابت تفاوت های بسیاری دارد که در مطالب بالا به طور کامل این تفاوت ها را شرح داده ایم. در رابطه با داروهای گیاهی اوضاع کاملا متفاوت است.

توجه داشته باشید که هیچ ماده گیاهی وجود ندارد که با مصرف آن بتوانید بیماری دیابت را درمان کنید و هیچ یک از گیاهان هم تاثیری آن چنانی بر روی کنترل بیماری دیابت نخواهند داشتف به هیچ عنوان استفاده از داروهای گیاهی را توصیه نمی کنیم و به این موضوع توجه داشته باشید که استفاده از داروهای گیاهی حتی می تواند سبب ایجاد عوارضی هم برای شما شود.

لازم به ذکر است که شما با استفاده از داروهای گیاهی تصور می کنید که قند خون خود را کنترل کرده اید و به پزشک مراجعه نمی کنید، این در حالی است که داروهای گیاهی تاثیری آن چنانی برای کنترل ندارند و همین موضوع باعث می شود که مقدار قند خود شما افزایش پیدا کند که همین موضوع خطرهای بسیاری را به دنبال خواهد داشت، پس توصیه می کنیم که به داروهای گیاهی برای درمان اعتماد نکنید.

کنترل میزان قند خون با بعضی از داروهای شیمیایی
کنترل میزان قند خون با بعضی از داروهای شیمیایی

نتیجه گیری:

در نهایت با توجه به مطالب گفته شده در بالا می توان به این نتیجه رسید که درمان قطعی دیابت در ایران به چه روش هایی انجام می شود. در این مقاله سعی بر این داشتیم که اطلاعات کاملی را در رابطه با بیماری دیابت بیان کنیم و به همین دلیل در ابتدا به این موضوع پرداختیم که دیابت به چه بیماری گفته می شود و چه ارتباطی با بیماری قند خون دارد.

در ادامه سعی بر این داشتیم که انواع بیماری های دیابت را توضیح دهیم، زیرا آگاهی از آن برای دانستن علت های ابتلا به هر نوع در بیماری های دیابت و همچنین راه ها درمان آن ها لازم است؛

همانطور که گفتیم، بیماری دیابت به دیابت نوع یک، دیابت نوع دو، دیابت بارداری و دیابت بر اثر بیماری های دیگر تقسیم می شود که البته این گروه آخر خود زیر مجموعه هایی دارد که شرح در رابطه با آن ها خارج از موضوع اصلی این مقاله است.

در ادامه این مقاله علت های ابتلا به هر نوع از دیابت ها را به طور کامل شرح دادیم؛ همانطور که گفتیم، علت اصلی ابتلا به دیابت نوع یک مسائل ژنتیکی است و برای ابتلا به دیابت نوع دو هم علت های مختلفی از قبیل چاقی و سابقه خانوادگی موثر است که البته به طور کامل به هر یک از این موارد پرداخته ایم.

در این مقاله اطلاعات مهمی در رابطه با علائم بیماری دیابت و همچنین راه های تشخیص آن بیان کرده ایم

و همانطور که گفتیم، قطعی ترین روش برای تشخیص این بیماری انجام آزمایش های مربوطه است، اما با توجه به علائمی مانند تکرر ادرار، خستگی زیاد، احساس تشنگی و گرسنگی بسیار بالا و… می توان با تا حدودی به وجود این بیماری پی برد.

به این موضوع توجه داشته باشید که درمان های مختلفی برای بیماری دیابت وجود دارد که با توجه به نوع بیماری دیابت، این درمان ها هم تغییر خواهد بود. به عنوان مثال به دلیل آن که بیماری دیابت نوع یک به دلیل مسائل ژنتیکی به وجود می آید، با استفاده از سلول های بنیادی می توان این بیماری را درمان کرد.

توجه داشته باشید که مهم ترین علت ابتلا به بیماری دیابت نوع دو می تواند چاقی و اضافه وزن باشد، از این رو در رمان قطعی بیماری دیابت نوع دو کاهش وزن اهمیت بسیاری دارد و باید به آن توجه داشته باشید. روش های مختلفی برای کاهش وزن وجود دارد، اما یکی از بهترین روش ها که مزیت های فراوانی هم دارد، انجام عمل های جراحی لاغری است.

عمل های جراحی لاغری مزیت های بسیاری دارند و یکی از این مزیت ها درمان قطعی بیماری دیابت نوع دو می باشد، زیرا علاوه بر این، بیماری های دیگری هم که بر اثر چاقی به وجود آمده اند، با انجام این عمل های جراحی به طور قطعی و کامل درمان خواهند شد که مزیت بسیار مهمی می باشد.

لاپاراسکوپی یکی از انواع روش های جراحی می باشد که هم به جهت تشخیص بیماری و هم درمان کاربرد دارد لذا برای تشخیص بهترین متخصص در تهران لازم می باشد صفحه بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران را مطالعه نمائید.

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

هزینه عمل اسلیو معده
اسلیو معده
هزینه عمل اسلیو معده

هزینه عمل اسلیو معده یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که با مشکل چاقی مفرط دست و پنجه نرم می‌کنند. این عمل که به عنوان

ادامه مطلب
هزینه بای پس معده
بای پس معده
هزینه بای پس معده

نمی توان از عارضه های همراه با چاقی مفرط چشم پوشی کرد. برای خلاصی از اضافه وزن بیش از اندازه مطمئنا باید هزینه کنید؛ چه

ادامه مطلب
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

با یک کلیک مشاوره بگیرید