درمان دیابت در 30 روز

امروز با موضوع درمان دیابت در 30 روز در خدمت شما هستیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510 📞

مقدمه

همه ی ما با بیماری دیابت آشنا هستیم و می دانیم که امروزه تعداد زیادی از افراد جامعه به این بیماری مبتلا هستند. محققین متعددی بر روی بیماری دیابت آزمایش های زیادی را انجام داده اند و درمان های متفاوتی را برای آن معرفی کرده اند.

اما این درمان ها ممکن است که برای تمامی بیماران جوابگو نبوده و توانایی کمک به همه ی بیماران را نداشته باشد. معمولا این درمان های مختلف از طریق مکانیسم های مختلفی سعی می کنند که میزان قند خون بیماران را پایین آورده و از این طریق از عوارض بیماری جلوگیری کنند.

بیماری دیابت یک بیماری مزمن می باشد که هر ساله تعداد زیادی از بیماران به دلیل ابتلا به دیابت و پیشرفت آن، جان خود را از دست می دهند. به همین دلیل درمان دیابت در 30 روز ممکن است که برای برخی از افراد قابل تصور نباشد. اما در این مطلب قصد داریم که شما را با بهترین شیوه ی درمان دیابت در 30 روز توسط دکتر سلیمی آشنا کنیم.

اگر از بیماری دیابت رنج میبرید برای درمان این بیماری پیشنهاد می کنیم پست درمان دیابت بدون دارو را مطالعه نمائید

درمان دیابت در 30 روز
درمان دیابت در 30 روز

درمان دیابت در 30 روز با ورزش و رژیم غذایی

در درمان دیابت در 30 روز علاوه بر رژیم های غذایی خاص برخی از ورزش های مناسب نیز تعیین شود همچنین ممکن است که به برخی از بیماران علاوه بر این روش ها برخی دارو ها و یا برخی مواد غذایی نیز تجویز شود.

برنامه غذایی:

 1. افزایش مصرف غلات کامل، سبزی جات، میوه ها
 2. یک فرد دیابتی در طول روز باید در رژیم غذایی خود موادی مانند پروتئین، سبزیجات و غلات را داشته باشد

ورزش ها:

 1. پیاده روی سریع
 2. شنا
 3. دوچرخه سواری
 4. شرکت در ورزش های همگانی

گیاهان دارویی:

 1. زردچوبه
 2. ترخون
 3. ریحان
 4. دارچین
 5. آویشن
 6. بلوبری

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر روی هر بخش بالا کلیک کنید.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

دیابت چیست؟

دیابت نوع 1 چیست و چه علائمی دارد؟

دیابت نوع 2 چیست و چه علائمی دارد؟

دیابت بارداری چیست ؟

درمان دیابت در 30 روز چیست؟

پیشگیری از دیابت چگونه است؟

درمان دیابت در 30 روز چگونه اتفاق می افتد؟

رژیم غذایی در روش درمان دیابت در 30 روز چگونه است؟

در روش درمان دیابت در 30 روز چه ورزش هایی توصیه می شود؟

 

دیابت چیست؟

دیابت یکی از بیماری هایی می باشد که آمار ابتلا به آن در سراسر جهان در حال افزایش می باشد. در بیماری دیابت، بدن بیماران توانایی کاهش یا کنترل قند خون را ندارد.

همانطور که می دانیم گلوکز قند خون می باشد که در بدن بیماران دیابتی به دلایل مختلفی سلول ها توانایی جذب آن از خون را نخواهند داشت و به همین دلیل میزان گلوکز در خون بالا می رود. بیماری دیابت انواع متفاوتی دارد که در آن ها بدن به دلایل مختلفی توانایی کاهش قند خون را ندارد و به دلیل سطح بالای قند خون مشکلاتی برای بیمار ایجاد می شود.

دیابت چیست؟
دیابت چیست؟

همانطور که اشاره کردیم دیابت دارای انواع مختلفی می باشد اما مکانیسم های ان نوع ها متفاوت از بیماری دیابت با یکدیگر بسیار متفاوت می باشد. اما نکته ی قابل توجه این است که در همه ی انواع دیابت، قند خون بیمار به طرز غیر معمولی بالا رفته و بدن توانایی کاهش و کنترل آن را نخواهد داشت.

در صورتی که بیماران در اوایل ابتلا، بیماری خود را تشخیص دهند می توانند برای درمان آن اقدام کنند و قند خون خود را کنترل کنند. دکتر سلیمی یکی از متخصصین در زمینه ی بیماری دیابت می باشد که برای بیمارانی که در ابتدای ابتلا به دیابت آن را تشخیص داده اند از دوره ی درمان دیابت در 30 روز استفاده می کند. در ادامه ی مطلب قصد داریم به انواع مختلف بیماری دیابت بپردازیم.

دیابت نوع 1 چیست و چه علائمی دارد؟

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم بیماری دیابت دارای انواع بسیار متفاوتی می باشد که در هر کدام از آن ها به طریق خاصی قند خون بیماران بالا می رود و بدن آن ها قادر به کاهش این میزان از قند خون نمی باشد. برای ابتلا به انواع مختلف بیماری دیابت، دلایل بسیار متفاوتی وجود دارد. اما دلیل اصلی ابتلا به دیابت نوع 1، وابسته به ژنتیک می باشد.

دیابت نوع 1 چیست و چه علائمی دارد؟
دیابت نوع 1 چیست و چه علائمی دارد؟

به عبارت دیگر متخصصین در زمینه ی بیماری دیابت، دیابت نوع 1 را یک بیماری ارثی می دانند. به این معنی که بیماری دیابت به صورت ژنتیکی از پدر و مادر به این افراد منتقل می شود و خود افراد هیچ نقشی در ابتلا به آن نخواهند داشت.  یکی از مهم ترین تفاوت های دیابت نوع 1 با سایر انواع بیماری دیابت این است که دیابت نوع 1 در سنین پایین نمایان می شود. به عبارت دیگر این بیماری بیشتر در بین کودکان و نوجوانان شایع می باشد.

مکانیسم بیماری دیابت نوع 1

مکانیسم بیماری دیابت نوع 1 به این صورت است که به دلایل ژنتیکی تولید هورمون انسولین در بدن بیمار متوقف می شود. همانطور که می دانیم انسولین هورمونی است که به صورت طبیعی توسط برخی از سلول های بدن تولید شده و به منظور کنترل و کاهش قند خون، به درون خون وارد می شود.

گلوکز که قند خون می باشد به دنبال مصرف مواد غذایی مختلف در خون ما تجمع پیدا کرده که در این هنگام بدن با ترشح هورمون انسولین باعث انتقال گلوکز از خون به سلول هایی مانند سلول های کبدی می شود. به این ترتیب در اثر ترشح انسولین، گلوکز که همان قند خون می باشد در خون کاهش می یابد و میزان قند خون به این صورت تحت کنترل بدن در می آید.

در صورتی که هورمون انسولین در بدن یک فرد از مقدار طبیعی کم تر باشد

به این ترتیب در صورتی که هورمون انسولین در بدن یک فرد از مقدار طبیعی کم تر باشد و یا مانند بیماران دیابت نوع 1 این هورمون در بدن تولید نشود، بدن توانایی کنترل و کاهش قند خون را نخواهد داشت. در نتیجه قند خون افراد بالا رفته و به همین دلیل نیز ممکن است که عوارض بیماری دیابت ایجاد شود.

اما برای بیماران دیابت نوع 1 معمولا تزریق روزانه ی دوز مشخصی از هورمون انسولین، می تواند درمان موثری باشد و آن ها را از عوارض بیماری دیابت خلاص کند.

اما نکته ی مهمی که در مورد بیماری دیابت وجود دارد این است که بیماران دیابتی که به انواع مختلفی از این بیماری دچار هستند، ممکن است که علائم مشابهی را نشان دهند. از جمله علائم شایعی که در بیماری دیابت نوع 1 وجود دارد می توان به احساس تشنگی و خشکی دهان، خواب آلودگی و کمبود انرژی، تکرر ادرار و … اشاره کرد.

البته علائم شدید تری نیز در دیابت نوع 1 وجود دارند که به دنبال عدم کنترل این بیماری به وجود می آیند. این علائم می توانند منجر به ایجاد بی حسی در ناحیه ی پا، تار شدن بینایی و در موارد شدید تر اغما و بی هوشی شود. به این ترتیب بهتر است که بیماران مبتلا به دیابت نوع 1 نسبت به تزریق روزانه ی انسولین خود حساس باشند. البته نکته ی قابل توجه این است که به تشخیص پزشک ممکن است که یک فرد لازم باشد در طول روز چند مرتبه انسولین را تزریق کند.

در صورتی که هورمون انسولین در بدن یک فرد از مقدار طبیعی کم تر باشد
در صورتی که هورمون انسولین در بدن یک فرد از مقدار طبیعی کم تر باشد

دیابت نوع 2 چیست و چه علائمی دارد؟

یکی دیگر از انواع دیابت، دیابت نوع 2 می باشد که پزشکان متخصص آن را با عنوان های دیگری مانند، دیابت بزرگسالی یا دیابت بدون نیاز به انسولین نیز می شناسند.

این نوع از دیابت معمولا در افراد بالای 45 سال ایجاد می شود و معمولا این نوع از دیابت در اثر عوامل بسیار گسترده ای ایجاد می شود. به عبارت دیگر مجموعه ای از عوامل ممکن است دست به دست هم داده و باعث ایجاد این بیماری شوند.

نکته ی قابل توجه این است که با جود اینکه معمولا دیابت نوع 2 بیشتر در افراد بالای 45 سال بروز می دهد، اما ممکن است که کودکان و نوجوانان نیز به واسطه ی عوامل متفاوتی به این بیماری دچار شوند.

اما به طور کلی می توانیم بگوییک بیشتر افرادی که سن آن ها بالای 50 می باشد و به بیماری دیابت مبتلا هستند، دیابت آن ها دیابت نوع 2 می باشد. در ادامه ی مطلب قصد دارم که شما را با جزئیات این بیماری آشنا کنیم و همچنین به درمان دیابت در 30 روز بپردازیم.

دیابت نوع 2 چیست و چه علائمی دارد؟
دیابت نوع 2 چیست و چه علائمی دارد؟

از جمله عواملی که در ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 نقش دارند می توان تغییر سبک زندگی و افزایش مصرف غذا های پرکالری و همچنین کم تحرکی را نام برد.

امروزه به دلایل مختلفی سبک زندگی افراد جامعه تغییر کرده است

همانطور که می دانیم امروزه به دلایل مختلفی سبک زندگی افراد جامعه تغییر کرده و به سمت پشت میز نشینی و کم تحرکی و همچنین افزایش مصرف فست فود ها و غذا های پر کالری پیش رفته است. این سبک زندگی معمولا باعث ایجاد شرایطی مانند چاقی، اضافه وزن و … می شود که خود زمینه ساز ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 می باشند.

مکانیسمی که در آن بیماری دیابت نوع 2 ایجاد می شود بر خلاف دیابت نوع 1 مربوط به عدم تولید هورمون انسولین نمی باشد. بلکه در بدن این بیماران هورمون انسولین به میزان کافی و حتی بیشتر از آن نیز تولید می شود اما بدن این بیماران به صورت طبیعی توانایی استفاده از این هورمون را ندارد.

به عبارت دیگر سلول های بدن این افراد، به هورمون تولید شده توسط بدن پاسخ نمی دهند و گلوکز خون پس از ترشح انسولین کاهش نمی یابد.

پیشنهاد می کنیم از پست درمان قطعی دیابت در آلمان دیدن کنید.

نکته ی دیگری که در مورد بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 وجود دارد

نکته ی دیگری که در مورد بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 وجود دارد این است که بدن این افراد در پاسخ به افزایش قند خون، میزان بیشتری از هورمون انسولین را تولید و ترشح می کند. این هورمون ها که در خون بی استفاده می مانند نیز در خون تجمع پیدا می کنند و ممکن است که مشکلاتی را برای این بیماران ایجاد کنند.

بنابراین بیمارانی که به بیماری دیابت نوع 2 مبتلا هستند باید نسبت به میزان قند خون خود بسیار هوشیار بوده و از بالا رفتن آن جلوگیری کنند. در ادامه ی مطلب قصد داریم که شما را با روش درمان دیابت در 30 روز آشنا کنیم که افراد به وسیله ی آن می توانند قند خون خود را کنترل کرده و از افزایش آن جلوگیری کنند.

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم در انواع مختلف بیماری  دیابت به این دلیل که در همه ی آن ها قند خون بالا می رود و توانایی کنترل و کاهش قند خون توسط بدن وجود ندارد، علائم مشابهی بروز می کند.

نکته ی دیگری که در مورد بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 وجود دارد
نکته ی دیگری که در مورد بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 وجود دارد

علائم بیماری دیابت نوع 2

به عنوان تعدادی از علائم بیماری دیابت نوع 2 نیزمی توان به احساس تشنگی، خشکی دهان، عفونت، سردرد، تکرر ادرار، احساس خارش در نواحی مختلف بدن و … اشاره کرد. نکته ی قابل توجه این است که د اشتان این علائم نمی تواند به طور کلی اثبات کننده ی ابتلا به دیابت نوع 2 باشد.

به این ترتیب افرادی که مشکوک به وجود بیماری دیابت نوع 2 در خود هستند، بهتر است که به یک پزشک متخصص در این زمینه مراجعه کرده و نسبت به انجام برخی از  آزمایش ها اقدام کنند.

دکتر سلیمی یکی از بهترین متخصصین در زمینه ی دیابت می باشد که با استفاده از روش های نوین به درمان بیماران دیابتی می پردازد. درمان دیابت در 30 روز یکی از روش های کاربردی برای درمان بیماران مبتلا به دیابت نوع 1 و دیابت نوع 2 می باشد که در مطب دکتر سلیمی نیز برای بیماران واجد شرایط این روش درمانی به کار می رود.

دیابت بارداری چیست ؟

خانم های باردار در دوران بارداری ممکن است که ناراحتی ها یا بیماری های مختلفی را تجربه کنند که یکی از بیماری های رایج در دوران بارداری، دیابت بارداری می باشد. این ببماری در صورت عدم کنترل و درمان ممکن است مشکلات متعددی را برای مادر و جنین به وجود بیاورد.

تعدادی از خانم های باردار معمولا پس از انجام آزمایش های رایج در دوران بارداری، متوجه سطح بالای قند خون خود می شوند که پس از مراجعه به پزشک متخصص برای تشخیص بیماری دیابت بارداری اقدام می کنند.

معمولا نشانه های دیابت بارداری در هفته های بیست و چهارم تا بیست و هشتم بارداری خود را نشان می دهد و نکته ی مهمی که وجود دارد این است که ابتلا به دیابت بارداری در دوران حاملگی، می تواند باعث افزایش احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 در آینده شود.

دیابت بارداری چیست ؟
دیابت بارداری چیست ؟

در صورتی که بیماری دیابت بارداری به موقع تشخیص داده نشود و یا در صورت تشخیص نیز کنترل نشود، می تواند باعث ایجاد مشکلاتی جدی برای مادر و جنین شود. پزشکان متخصص علت اصلی ایجاد دیابت بارداری را برخی از اختلالات هورمونی بیان می کنند. در دوران بارداری، در بدن خانم های باردار انواع مختلفی از هورمون ها تولید و ترشح می شوند که هر کدام از این هورمون ها وظیفه خاصی بر عهده دارند.

تعدادی از هورمون هایی که در دوران بارداری ترشح می شوند، قند خون مادر و جنین را کنترل می کنند

تعدادی از هورمون هایی که در دوران بارداری ترشح می شوند، قند خون مادر و جنین را کنترل می کنند که تغییر در میزان این هورمون ها و همچنین تداخل آن ها با برخی دیگر از هورمون ها می تواند موجب ایجاد بیماری دیابت بارداری شود. خانم های بارداری که پس از آزمایش های خود متوجه سطح بالای قند خون خود می شوند، باید سریعا به پزشک متخصص مراجعه نمایند.

دکتر سلیمی یکی از متخصصین در زمینه ی انواع مختلف بیماری دیابت می باشد که از روش های نوین و متفاوتی برای کنترل و درمان بیماری دیابت استفاده می کند.

درمان دیابت در 30 روز یکی از جدید ترین روش های درمان دیابت می باشد که تا کنون تعداد زیادی از بیماران به واسطه ی این روش و به کمک دکتر سلیمی قند خون خود را کنترل کرده اند. در ادامه ی مطلب قصد داریم شما را با روش درمان دیابت در 30 روز آشنا کنیم.

تعدادی از هورمون هایی که در دوران بارداری ترشح می شوند، قند خون مادر و جنین را کنترل می کنند
تعدادی از هورمون هایی که در دوران بارداری ترشح می شوند، قند خون مادر و جنین را کنترل می کنند

درمان دیابت در 30 روز چیست؟

بیشتر پزشکانی که در زمینه ی بیماری دیابت با بیماران کار می کنند، معمولا اولین مداخله و عملکردی که در نظر می گیرند، کاهش میزان قند خون بیماران دیابتی می باشد.

اما باید گفت که کاهش میزان قند خون بیماران دیابتی در مدت زمان خاصی، باعث درمان بیماری نشده و صرفا باعث کاهش سرعت پیشرفت بیماری و تا حدودی جلوگیری از برخی از عوارض دیابت می شود.

اما بسیاری از افراد ممکن است در مورد بیماری دیابت این سوال را داشته باشند که آیا بیماری دیابت را می توان درمان کرد یا خیر. تعداد زیادی از پزشکان بیان می کنند که بیماری دیابت درمان خاصی نداشته و باید بیماران با مصرف دارو های متعدد از بالا رفتن قند خون خود جلوگیری کنند و به این ترتیب سرعت پیشرفت بیماری و همچنین عوارض آن را کاهش دهند.

درمان دیابت در 30 روز چیست؟
درمان دیابت در 30 روز چیست؟

اما اخیرا تعدادی از محققین با انجام آزمایشات متعددی روش های خاصی را تحت عنوان درمان دیابت در 30 روز ابداع کرده اند که می تواند کمک بسیار زیادی به بیماران دیابتی جهت درمان این بیماری بکند. در ادامه ی مطلب قصد داریم که شما را بیشتر با درمان دیابت در 30 روز آشنا کنیم.

همانطور که در بررسی انواع مختلف دیابت اشاره کردیم، در تمامی انواع بیماری دیابت قند خون به طرز غیر معمولی بالا رفته  که بدن نیز توانایی کنترل آن را نخواهد داشت.

در برخی از انواع دیابت نیز علاوه بر گلوکز، هورمون انسولین نیز در خون تجمع می یابد

همانطور که مشاهده کردیم در برخی از انواع دیابت نیز علاوه بر گلوکز، هورمون انسولین نیز در خون تجمع می یابد. به این ترتیب در این بیماری به طور کلی سوخت و ساز و متابولیسم عادی بدن دچار اختلال می شود. به این ترتیب برای درمان بیماری دیابت باید علاوه بر کنترل قند خون موارد دیگری را نیز در نظر در داشت.

روش درمان دیابت در 30 روز سعی می کند که تمامی جوانب بیماری دیابت را در نظر بگیرد و برای درمان آن اقدامات لازم را انجام دهد. در ادامه ی مطلب بیشتر به توضیح درمان دیابت در 30 روز می پردازیم و سوالات شما را در این باره پاسخ می گوییم.

برخی از افراد با شنیدن نام دوره ی درمان دیابت در 30 روز ممکن است که تصور کنند که این روش صرفا برخی از دستور های دارویی می باشد

برخی از افراد با شنیدن نام دوره ی درمان دیابت در 30 روز ممکن است که تصور کنند که این روش صرفا برخی از دستور های دارویی می باشد. اما این تصور کاملا اشتباه بوده و باید گفت که روش درمان دیابت در 30 روز شامل ترکیبی از روش های درمانی برای انواع مختلف دیابت می باشد. دوره ی درمان دیابت در 30 روز شامل مجموعه ای از دستورات غذایی و ورزش های متنوع نیز می باشد که به بیماران دیابت کمک می کند تا در کم ترین زمان ممکن بیماری خود را کنترل کنند.

نکته ی مهمی که در این زمینه باید به آن توجه کنیم این است که درمان بیماری دیابت به هیچ وجه قطعی نبوده و ممکن است در برخی از افراد باعث کنترل قند خون و رهایی از این بیماری شده و در برخی دیگر از افراد کمک خاصی به بهبودی آن ها نکند.

همانطور که می دانیم یکی از بهترین روش های درمان هر بیماری پیشگیری از ابتلای به آن بیماری می باشد. در نتیجه در ادامه ی مطلب نکاتی را در مورد پیشگیری از بیماری دیابت به شما ارائه می دهیم و پس از آن به طور اختصاصی در مورد روش درمان دیابت در 30 روز بحث می کنیم.

پیشگیری از دیابت چگونه است؟

همانطور که می دانیم بهترین روش برای درمان و ریشه کن کردن یک بیماری پیشگیری از ابتلای به آن می باشد. همه ی ما امروزه در مورد بیماری دیابت مطالب زیادی را شنیده ایم و ممکن است در اطراف خود افرادی را دیده باشیم که به واسطه ی ابتلا به بیماری دیابت پای خود را از دست داده باشند و یا حتی به دلیل ابتلا به این بیماری و عدم کنترل آن جان خود را از دست داده باشند.

به این ترتیب باید در مورد بیماری دیابت بسیار هوشیار باشیم و تا جایی که بتوانیم از ابتلا به آن جلوگیری کنیم زیرا همانطور که اشاره کردیم در صورتی که این بیماری کنترل نشود و در بدن پیشرفت کند، ممکن است عوارض بسیار جبران ناپذیری را برای بیماران به همراه داشته باشد.

پیشگیری از دیابت چگونه است؟
پیشگیری از دیابت چگونه است؟

این مطلب به طور اختصاصی در مورد روش درمان دیابت در 30 روز می باشد اما تصمیم گرفته ایم قبل از آشنا کردن شما با این روش به برخی از روش های پیشگیری از ابتلا به دیابت بپردازیم تا افرادی که هنوز به این بیماری مبتلا نشده اند، از آن جلوگیری کنند.

البته توجه داشته باشید تعدادی از مواردی که در ادامه نام می بریم به طور غیر مستقیم تا حدودی در روش درمان دیابت در 30 روز نیز وجود دارند اما میزان و روش رعایت آن ها تا حدود زیادی با یکدیگر متفاوت می باشند. به این ترتیب در ادامه برخی از روش های پیشگیری از دیابت را به شما معرفی می کنیم.

دانش خود را در مورد بیماری دیابت افزایش دهید.

یکی از مهم ترین عواملی که می تواند به افراد جهت جلوگیری از یک بیماری کمک کند، افزایش اطلاعات و دانش در مورد آن است. زیرا در صورتی که یک فرد در مورد یک بیماری آگاهی نداشته باشد، قطعا راه های ابتلا به آن را نیز نمی داند و ممکن است با انجام چند رفتار خطر آمیز به آن بیماری مبتلا شود.

به این ترتیب اولین قدم برای جلوگیری از بیماری دیابت، افزایش آگاهی در مورد آن می باشد. سعی کنید که در مورد عوامل زمینه ساز برای بیماری دیابت تحقیق کنید و از انجام رفتار های خطر آمیز تا جایی که ممکن است خودداری کنید.

البته پیش تر اشاره کردیم که برخی از افراد به دلایل ژنتیکی به بیماری دیابت مبتلا می شوند که خود در ابتلا به آن نقشی ندارند. به طور مثال افرادی که به بیماری دیابت نوع 1 مبتلا می شوند، به طور کاملا ژنتیکی دچار آن شده و خود در آن نقشی ندارند.

دانش خود را در مورد بیماری دیابت افزایش دهید.
دانش خود را در مورد بیماری دیابت افزایش دهید.

سعی کنید مصرف قند و شکر را تا حدی که ممکن است کاهش دهید.

همانطور که می دانیم نام دیگر بیماری دیابت مرض قند می باشد. به این ترتیب میزان مصرف قند و شکر در ابتلا به این بیماری تأثیر مستقیم دارند. در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم که گلوکز قند خون می باشد.

به این ترتیب برخی از مواد غذایی که از کربوهیدرات ساخته شده اند پس از هضم در معده یا روده به تعداد زیادی گلوکز تبدیل می شوند و این گلوکز های حاصل از مصرف مواد غذایی وارد خون ما می شوند.

توجه داشته باشید گلوکز برای بدن انسان لازم و ضروری می باشد و به عبارت دیگر سلول های بدن برای کسب انجام فعالیت خود معمولا از گلوکز تغذیه می کنند.

مواد غذایی که مصرف می کنیم و تبدیل به گلوکز می شوند و سپس گلوکز وارد خون می شود و از طریق خون گلوکز به تمامی سلول های بدن می رود. به این ترتیب نباید به طور کامل مصرف کربوهیدرات و یا مواد قندی را قطع کرد بلکه باید مصرف برخی از مواد غذایی که حاوی مقادیر زیادی از قند های مضر می باشند را کاهش داد.

در صورتی که یک فرد به صورت مداوم از مواد غذایی که میزان قند های تصفیه شده ی بالایی دارند (مانند انواع نوشابه ها و نوشیدنی های قندی صنعتی و …)، قند خون او به طور غیر معمولی بالا رفته و بدن ناچار می شود که هورمون انسولین بیشتری را تولید و ترشح کند تا میزان بالای قند خون را کنترل کند. به این ترتیب در بلند مدت ممکن است که این افراد زمینه ی ابتلا به بیماری دیابت را داشته باشند.

مصرف موادی که حاوی میزان بالای قند های تصفیه شده و مضر هستند

به همین دلیل متوجه می شویم که کاهش مصرف موادی که حاوی میزان بالای قند های تصفیه شده و مضر هستند می توانند تا چه اندازه در پیشگیری از بیماری دیابت نقش داشته باشند.

به این ترتیب بهتر است با آن دسته از مواد غذایی که دارای میزان بالای قند های مضر هستند را آشنا شویم و در مصرف این مواد احتیاط کنیم.

به طور مثال باید از مصرف زیاد از حد نوشابه ها و آبمیوه های صنعتی که حاوی مقادیر بالایی کالری و قند های تصفیه شده ی مضر هستند، خودداری کرد. دقت داشته باشید که برخی از مواد غذایی مانند برنج، سیب زمینی، نان، ماکارونی و برخی از حبوبات دارای کبوهیدارت هستند.

اما این مواد غذایی د کنار کربوهیدراتی که دارند برخی دیگر از ارزش های غذایی دیگری نیز دارند و برای بدن ما لازم می باشند. البته افرادی که در معرض ابتلا به دیابت هستند باید در مصرف این مواد غذایی نیز احتیاط کنند.

مصرف موادی که حاوی میزان بالای قند های تصفیه شده و مضر هستند
مصرف موادی که حاوی میزان بالای قند های تصفیه شده و مضر هستند

ورزش و فعالیت بدنی را جدی بگیرید.

یکی از عوامل بسیار مهم که زمینه ساز ابتلا به بیماری دیابت می باشد، عدم فعالیت بدنی و کم تحرکی و همچنین عدم انجام ورزش می باشد.

افرادی که ورزش و فعالیت بدنی را جدی نمی گیرند معمولا دچار اضافه وزن می شوند و اضافه وزن نیز خود به ایجاد بسیاری از بیماری ها دامن می زند. به عبارت دیگر افرادی که اضافه وزن دارند و برای کاهش آن اقدام نمی کنند و به آن توجهی ندارند، معمولا در معرض ابتلا به بسیاری از بیماری های مزمن هستند.

ورزش و فعالیت بدنی باعث افزایش سوخت و ساز در بدن شده و به افراد کمک می کند تا متابولیسم بهتری داشته باشند. به عبارت دیگر افرادی که ورزش می کنند و فعالیت بدنی بالایی دارند، به راحتی مواد غذایی و کالری هایی که مصرف می کنند را در فرایند تولید انرژی برای بدن، مصرف می کنند.

به این ترتیب این افراد می توانند با خیال راحت تری مواد غذایی پر کالری را مصرف کنند. اما افرادی که ورزش نمی کنند و فعالیت بدنی پایینی دارند، با مصرف مواد غذایی پر کالری در بدن خود توانایی مصرف آن ها را نداشته و این کالری ها به صورت چربی و … در بدن ذخیره می شوند و به همین سادگی افراد دچار افزایش وزن می شوند.

ورزش و فعالیت بدنی منظم

نکته ی مهمی که در مورد بیماری دیابت وجود دارد این است که انجام ورزش و فعالیت بدنی منظم می تواند که حساسیت سلول های بدن را نسبت به انسولین تولید شده توسط بدن افزایش دهد. همانطور که پیش تر اشاره کردیم مشکل اصلی بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 این بود که با وجود تولید انسولین در بدن این افراد، سلول های بدن توانایی استفاده از آن را ندارند. بنابراین افرادی که به طور منظم ورزش و فعالیت بدنی دارند، کم تر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند.

اضافه وزن می تواند باعث رسوب چربی در رگ ها شده و باعث ایجاد بیماری های قلبی و .. نیز شود. به این ترتیب علاوه بر بیماری دیابت اضافه وزن و چاقی می تواند زمینه ساز بسیاری از بیماری های دیگر نیز باشد. بنابراین بهتر است افرادی که دچار اضافه وزن هستند در زود ترین زمان ممکن نسبت به شروع فعالیت های ورزشی و کاهش وزن خود اقدام کنند تا در آینده دچار این بیماری نشوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله بهترین ورزش برای لاغری را مطالعه کنید.

مصرف آب و سایر مایعات را افزایش دهید.

امروزه یکی از نکاتی که تقریبا تمامی پزشکان در سراسر دنیا به آن توصیه می کنند، افزایش مصرف آب می باشد. همانطور که می دانیم بخش بسیار زیادی از بدن هر انسان را آب تشکیل داده است. بنابراین مصرف آب برای هر فردی لازم و ضروری می باشد. آب را می توان به عنوان طبیعی ترین و بهترین نوشیدنی به شمار آورد. بیشتر پزشکان به تمامی افراد فارغ از هرگونه بیماری، توصیه می کنند تا در روز 8 لیوان آب بنوشند.

اخیرا برخی از تحقیقات نشان داده است که مصرف آب زیاد می تواند در پیشگیری از بیماری دیابت موثر باشد. یکی از راه هایی که می توان مصرف آب را به عنوان یک راه پیشگیری از دیابت دانست، این است که با مصرف مقادیر بالای آب افراد نسبت به نوشیدن برخی از نوشیدنی های مضر مانند نوشابه ها و آبمیوه های صنعتی بی میل می شوند.

مصرف سیگار و سایر دخانیات را کاهش دهید.

اخیرا تحقیقات متعددی نشان داده است که مصرف سیگار و سایر انواع دخانیات مانند قلیان و … می تواند زمینه ساز بسیاری از بیماری ها از جمله دیابت باشد.

همانطور که می دانیم مصرف دخانیات در ایجاد بیماری های ریوی ارتباط مستقیم دارند. اما باید توجه داشت که مصرف سیگار و سایر دخانیات تأثیرات غیر مستقیمی نیز در ایجاد بسیاری از بیماری های دیگر مانند انواع سرطان ها، بیماری های قلبی و عروقی، بیماری های دستگاه گوارش و همچنین بیماری دیابت دارند. برخی دیگر از تحقیقات نشان داده اند که ترک سیگار در بلند مدت می تواند باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری دیابت شوند.

مصرف سیگار و سایر دخانیات را کاهش دهید.
مصرف سیگار و سایر دخانیات را کاهش دهید.

مصرف فیبر ها را جدی بگیرید

دسته ای از مواد غذایی فیبر ها می باشند که مصرف آن ها برای سلامتی بدن و دستگاه گوارش بسیار مفید و کمک کننده می باشند. همانطور که می دانیم میوه ها و سبزی جات در این دسته قرار دارند.

فیبر ها باعث می شوند که روده ی باریک و روده ی بزرگ افراد کار خود را راحت تر انجام دهند و معمولا مصرف فیبر ها با سایر مواد غذایی می تواند به هضم راحت تر آن ها کمک کند. تحقیقاتی که اخیرا انجام شده اند اثبات کرده اند که مصرف فیبر ها می تواند به کاهش وزن کمک کنند، بنابراین مصرف فیبر ها به این شیوه به صورت غیر مستقیم در پیشگیری از دیابت نقش دارند.

همچنین برخی دیگر از تحقیقات که به تازگی انجام شده اند به وجود ارتباط مستقیم بین مصرف فیبر ها و جلوگیری از ابتلا به دیابت پی برده اند. به عبارت دیگر اثبات شده است که مصرف سبزیجات و سایر فیبر ها می تواند باعث جلوگیری از افزایش بیش از حد قند خون شده و همچنین حساسیت برخی از سلول ها را نسبت به انسولین افزایش دهند.

مصرف فیبر ها را جدی بگیرید
مصرف فیبر ها را جدی بگیرید

قند خون خود را در فواصل منظم چک کنید.

یکی از مهم ترین راه ها برای پیشگیری از بیماری دیابت چک کردن مرتب قند خون می باشد. افرادی که در معرض ابتلا به بیماری دیابت قرار دارند و یا آن دسته از افرادی که به پیش دیابت دچار هستند، بهتر است که هر روز به صورت ناشتا قند خون خود را اندازه گیری کنند. اما سایر افرادی که قند خون نرمالی دارند می توانند در بازه های زمانی بیشتر مانند یک بار در هفته یا دو بار در ماه این کار را انجام دهند.

اندازه گیری مرتب قند خون به افراد کمک می کند که متوجه میزان قند خون خود باشند و در صورتی که قند خون آن ها در حال افزایش باشد، در اولین مراحل این بیماری آن را تشخیص داده و نسبت به درمان آن اقدام نمایند.

به عبارت دیگر افراد در صورتی که شاهد افزایش قند خون خود در دوره ی مشخصی باشند، با رعایت برخی نکات غذایی به راحتی می توانند این افزایش قند خون را کنترل کنند و از ابتلای خود به بیماری دیابت جلوگیری کنند.

تا اینجای مطلب به شناخت بیماری دیابت و انواع آن پرداختیم و همچنین نکات مفیدی را در مورد پیشگیری از این بیماری به شما ارائه دادیم. اما اکنون قصد داریم که به موضوع اصلی مقاله یعنی درمان دیابت در 30 روز بپردازیم. درمان دیابت در 30 روز شامل نکات مهمی  ر بخش های بسیار گسترده ای می شود که رعایت کردن آن ها می تواند تا حدود زیادی به کنترل و درمان بیماری دیابت در افراد کمک کند.

قند خون خود را در فواصل منظم چک کنید.
قند خون خود را در فواصل منظم چک کنید.

درمان دیابت در 30 روز چگونه اتفاق می افتد؟

برخی از افراد ممکن است شنیده باشند که افرادی ادعا کرده اند که به واسطه ی طب سنتی به طور کامل بیماری دیابت را درمان می کنند. اما باید توجه داشت که درمان کامل و قطعی بیماری دیابت از طریق طب سنتی به تنهایی امکان پذیر نمی باشد و صرفا ممکن است که به کنترل قند خون افراد دیابتی کمک کند.

اما در روش درمان دیابت در 30 روز کلینیک دکتر سلیمی برای بیماران دیابتی در زمینه های مختلفی برنامه هایی را ارائه می دهد که می توان گفت ترکیب این روش ها بهترین راهکار برای درمان دیابت می باشند.

به طور مثال ممکن است که در کلینیک دکتر سلیمی برای درمان دیابت در 30 روز ، برای افراد دیابتی علاوه بر رژیم های غذایی خاص برخی از ورزش های مناسب نیز تعیین شود که به وسیله ی ترکیب این دو روش تا حدود زیادی قند خون بیماران کنترل می شود. همچنین ممکن است که به برخی از بیماران علاوه بر این روش ها برخی دارو ها و یا برخی مواد غذایی نیز تجویز شود.

در صورتی که در اینترنت در مورد درمان دیابت در 30 روز تحقیق کنید ممکن است که با یک مستند ویدئویی مواجه شوید که در آن تعدادی از افراد مسن با بیماری دیابت جمع آوری شده و در مورد بیماری خود صحبت می کنند.

این تعداد افراد مسن قبل از آشنایی با روش درمان دیابت در 30 روز زندگی بسیار سختی داشته اند

در این مستند نشان داده شده است که این تعداد افراد مسن قبل از آشنایی با روش درمان دیابت در 30 روز زندگی بسیار سختی داشته اند و از سطح کیفیت زندگی خود بسیار نا راضی بوده و همچنین روش های مختلفی را برای کنترل بیماری خود استفاده کرده اند.

اما تعدادی از پزشکان با ابداع روش درمان دیابت در 30 روز تصمیم گرفتند تا تعدادی از افراد مسن را که به بیماری دیابت مبتلا هستند را جمع آوری کرده و این روش درمانی را برای آن ها به کار ببرند. نکته ی قابل توجه این است که بیماری دیابت این افراد در حال پیشرفت بدود و در صورتی که قند خون خود را از طریق این روش کنترل نمی کردند، به احتمال زیاد باید نسبت به قطع پای خود اقدام می کردند.

روش درمان دیابت در 30 روز ممکن است که بسیار سریع به نظر برسد

باید این نکته را نیز در نظر داشت که روش درمان دیابت در 30 روز ممکن است که بسیار سریع به نظر برسد اما باید توجه داشت که این مطلب برای بسیاری از بیماران امکان پذیر می باشد. هر چند که افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند و بیماری آن ها نیز پیشرفت زیادی کرده است نیز می توانند در مدت زمان کمی به کنترل بیماری خود دست پیدا کنند اما ممکن است این دوره مقداری بیشتر از 30 روز طول بکشد.

همانطور که اشاره کردیم درمان دیابت در 30 روز در ابتدا نام یک مستند ویدئویی بوده که پس از اتخاذ نتیجه ی مثبت بیماران از این روش به عنوان یک روش درمانی موثر برای دیابت به شمار رفته است.

درمان دیابت در 30 روز شامل ترکیبی از روش های درمانی مختلف به علاوه ی مصرف برخی از گیاهان دارویی می باشد که در ادامه ی مطلب با جزئیات بیشتر این روش درمانی آشنا می شویم.

البته نکته ی قابل توجه این است که روش درمان دیابت در 30 روز برای تمامی بیماران یکسان نمی باشد و افراد برای انجام این روش درمانی باید به یک پزشم متخصص در این زمینه مراجعه کنند. کلینیک دکتر سلیمی یکی از بهترین کلینیک هایی می باشد که این روش درمانی را برای بیماران خود به کار می گیرد.

رژیم غذایی در روش درمان دیابت در 30 روز چگونه است؟

بیماران دیابتی که قصد انجام روش درمان دیابت در 30 روز را دارند باید دقت داشته باشند که رژیم غذایی مناسب یکی از مهم ترین پایه  های این روش درمانی است.

باید توجه داشت که رژیم غذایی مناسب برای یک فرد دیابتی ممکن است با سایر افراد تفاوت داشته باشد، بنابراین این بیماران حتما باید تحت نظر پزشک متخصص این رژیم های غذایی را رعایت کنند.

معمولا در رژیم غذایی بیماران دیابتی سعی می شود که در ضمن تأمین نیاز های غذایی بدن، کم ترین میزان مواد غذایی که قند خون را از کنترل خرج می کنند، استفاده شود.

جراحی بای پس معده یکی از پر متقاضی ترین جراحی ها برای کاهش وزن می باشد که در این خصوص لازم می باشدتجریه کسانی که این عمل رو انجام داده اند را بدانید بنابراین لازم می باشد پست کسانی که عمل بای پس معده انجام دادن را مشاهده کنید. همچنین می توانید با مطالعه رژیم لاغری 8 کیلو در یک ماه و قرص های بعد از عمل اسلیو اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

 

رژیم غذایی در روش درمان دیابت در 30 روز چگونه است؟
رژیم غذایی در روش درمان دیابت در 30 روز چگونه است؟

معمولا در مرحله ی اول مصرف برخی از گوشت های چرب، چربی های حیوانی مانند کره، خامه و … . همچنین شیرینی جات، قند، شکر و … کاهش داده می شود. اما نکته ی قابل توجه این است که در مقابل کاهش میزان مصرف این دسته از مواد غذایی، مصرف برخی دیگر مانند حبوبات، غلات، میوه ها سبزی جات و .. افزایش داده می شود.

افزایش مصرف غلات کامل، سبزی جات، میوه ها

به عبارت دیگر بیماران دیابتی در رژیم غذایی خود در روش درمان دیابت در 30 روز سعی می کنند که مصرف غلات کامل، سبزی جات، میوه ها و .. را افزایش دهند در عوض مصرف برخی از مواد غذایی که باعث افزایش سریع قند خون می شوند را کاهش دهند.

معمولا به این دسته از افراد توصیه می شود که از مصرف مواد غذایی صنعتی تا جایی که ممکن است خودداری کنند. زیرا معمولا مواد غذایی صنعتی دارای میزان بالای کالری و ارزش غذایی کمی می باشند.

مخصوصا این دسته از بیماران باید توجه کنند که از مصرف نوشابه ها و آبیموه های صنعتی که دارای مقادیر بالایی قند های تصفیه شده یا سریع الجذب می باشند، خودداری کنند. از جمله مواد غذایی صنعتی می توان بیسکویت ها، نان های روغنی، برخی از کنسرو ها، غذا های نیمه آماده و … را نام برد.

یک فرد دیابتی در طول روز باید در رژیم غذایی خود موادی مانند پروتئین، سبزیجات و غلات را داشته باشد

باید گفت که به طور کلی یک فرد دیابتی در طول روز باید در رژیم غذایی خود موادی مانند پروتئین، سبزیجات و غلات را داشته باشد تا علاوه بر کاهش میزان قند خون خود، دچار کمبود میزان مواد مغذی بدن نیز نشود. همانطور که می دانیم پروتئین هایی که برای استفاده ی افراد دیابتی مناسب می باشد شامل گوشت ماهی، گوشت برخی از پرندگان، سویا، توفو و … می باشد.

نکته ی بسیار مهمی که وجود دارد این است که برخی از افراد ممکن است با شنیدن اینکه مصرف مواد غذایی حاوی کربوهیدرات برای افراد دیابتی مضر است و باعث افزایش قند خون می شود، تصور کنند که باید در رژیم غذایی خود به طور کلی کربوهیدرات ها را حذف کنند.

یک فرد دیابتی در طول روز باید در رژیم غذایی خود موادی مانند پروتئین، سبزیجات و غلات را داشته باشد
یک فرد دیابتی در طول روز باید در رژیم غذایی خود موادی مانند پروتئین، سبزیجات و غلات را داشته باشد

اما این باور به طور کامل اشتباه می باشد زیرا کربوهیدرات ها یکی از گروه های غذایی می باشد که مصرف آن ها برای بدن لازم و ضروری می باشد.

همچنین نکته ی اصلی این است که مصرف کربوهیدرات نیز تأثیر مستقیمی بر افزایش قند خون دارد. بنابراین باید رژیم غذایی افراد دیابتی به گونه ای باشد که علاوه بر تأمین مواد مغذی بدن، قند خون نیز بیش از حد افزایش پیدا نکند.

برخی از افراد نیز ممکن است تصور کنند که پروتئین ها جایگزین مناسبی برای مواد غذایی حاوی کربوهیدرات می باشد

برخی از افراد نیز ممکن است تصور کنند که پروتئین ها جایگزین مناسبی برای مواد غذایی حاوی کربوهیدرات می باشد. اما باید توجه داشت که مواد غذایی حاوی کربوهیدرات ممکن است که برخی از مواد مغذی (مانند برخی ویتامین ها، مواد معدنی و …) را داشته باشند ک در پروتئین ها یافت نشود.

همچنین نکته ی دیگر این است که به منظور تأمین پروتئین معمولا از گوشت قرمز استفاده می شود که خود حاوی سطح بالایی از چربی می باشد. مصرف بیش از حد گوشت قرمز می تواند به ابتلای افراد به برخی از بیماری های قلبی عروقی کمک کند. بنابراین باید رژیم غذایی مناسب دیابت تحت نظر پزشک متخصص تعیین شود.

یکی دیگر از باور های غلطی که در بین جامعه رایج می باشد این است که بیماران دیابت به طور کامل باید مزه ی شیرین را از غذا های خود حذف کنند.

اما نکته ی قابل توجه این است که افراد دیابتی می توانند به جای قند و شکر معمولی، از شیرین کننده های مصنوعی مانند ساخارین و … برای شیرین کردن مواد غذایی و نوشیدنی های خود استفاده کنند.

اما باید توجه داشت که این شیرین کننده ها، میزان شیرینی بیشتری نسبت به قند و شکر معمولی به مواد غذایی و نوشیدنی ها اضافه می کنند در عین حال میزان کالری آن ها بسیار پایین تر از قند و شکر معمولی می باشد. به این ترتیب افراد حجم کم تری از این شیرین کننده ها مصرف میکنند و قند خون آن ها نیز بالا نمی رود.

در روش درمان دیابت در 30 روز چه ورزش هایی توصیه می شود؟

می دانیم که انجام ورزش و فعالیت های بدنی برای تمامی افراد سالم و بیمار مفید می باشد و به سلامتی هر چه بیشتر بدن کمک می کند. اما ورزش برای افراد دیابتی از اهمیت خاصی برخوردار است و افراد دیابتی باید بدانند که چه ورزش هایی می تواند به کنترل بیماری آن ها بیشترین کمک را بکند.

در روش درمان دیابت در 30 روز چه ورزش هایی توصیه می شود؟
در روش درمان دیابت در 30 روز چه ورزش هایی توصیه می شود؟

یکی از ویژگی های که ورزش های مناسب بیماران دیابتی باید داشته باشند این است که باعث کاهش قند خون و فشار خون شده و همچنین با افزایش سوخت و ساز بدن باعث تنظیم بهتر سیستم بدنی شود.

معمولا در روش درمان دیابت در 30 روز در کلینیک دکتر سلیمی با توجه به شرایط بدنی هر فرد و همچنین رژیم غذایی تعیین شده برای او، ورزش های خاصی انتخاب می شود. اما در ادامه ی مطلب برخی از ورزش های رایج برای این دسته از بیماران را به شما معرفی می کنیم.

پیاده روی سریع

یکی از ساده ترین و دم دستی ترین ورزش هایی که برای تمامی افراد وجود دارد، پیاده روی سریع می باشد. به بیماران توصیه می شود که در ابتدای روز و در هوای آزاد پیاده روی انجام دهند.

معمولا بهتر است که این پیاده روی در حدود 45 دقیقه تا 1 ساعت باشد و سعی شود که این پیاده روی در هفته 4 تا 5 مرتبه انجام شود. باید توجه داشت که پیاده روی در حالت عادی به عنوان یک ورزش محسوب نمی شود.

اما پیاده روی سریع که باعث افزایش ضربان قلب شود یک نوع ورزش سبک می باشد که در بلند مدت می تواند تأثیرات بسیار شگفت انگیزی را در سطح سلامتی شما داشته باشد.

برای شروع این ورزش افراد می توانند که صبح زور برای انجام برخی از خرید های صبحانه و … از خانه خارج شده و در حدود نیم ساعت را به پیاده روی سریع در خیابان یا پارک نزدیک خانه اختصاص داده و سپس مواد مورد نیاز را خریده و به خانه مراجعه کنید. در صورتی هنگام پیاده روی سریع بدنتان عرق کرده است بهتر است هنگام رسیدن به خانه دوش بگیرید.

برای تشخیص بهترین کلینیک درمان زخم پای دیابتی لطفا از صفحه کلینیک زخم پای دیابتی دیدن کنید.

شنا

شنا کردن یکی از بهترین ورزش های هوازی می باشد که باعث می شود سوخت و ساز و متابولیسم بدن تا حدود زیادی تنظیم شود. یکی از تفاوت های بسیار مهم ورزش شنا با برخی دیگر از ورزش ها این است که باعث افزایش فشار به مفاصل و استخوان ها نمی شود.

همانطور که می دانیم معمولا افراد مسن دچار بیماری دیابت نوع 2 می شوند که توانایی انجام برخی از ورزش ها را ندارند یا در صورت انجام برخی از ورزش های سنگین ممکن است به مفاصل و استخوان های آن ها آسیب وارد شود.

شنا
شنا

به این ترتیب ورزش شنا برای این دسته از افراد نیز مناسب می باشد و باعث می شود که افراد به طور همزمان از عضلات بالاتنه و پایین تنه ی خود استفاده کنند. پیاده روی درون استخر نیز می تواند فواید بسیار مهم دیگری را برای سلامتی افراد مسن به همراه داشته باشد.

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یکی از مفرح ترین ورزش هایی می باشد که افراد زیادی در سراسر دنیا به این ورزش علاقه دارند. در واقع افراد دیابتی در عین دوچرخه سواری و همچنین گشت زدن در محیط شهر و لذت بردن از دوچرخه سواری و هوای تازه، می توانند به بهبود بیماری خود نیز کمک کنند.

تحقیقات مختلفی نشان داده است که انجام 2 الی 3 مرتبه دوچرخه سواری در هفته به مدت هر بار نیم ساعت باعث افزایش ضربان قلب شده و در عین سوزاندن قند می تواند به کاهش وزن افراد نیز کمک کند.

شرکت در ورزش های همگانی

معمولا در تمامی سالن های ورزشی می بینیم که در روز یک سانس به ورزش های همگانی اختصاص دارد. در ورزش های همگانی معمولا تعدادی افراد مسن علاقمند به ورزش وجود دارند که در دور هم جمع می شوند و با انجام نرمش ها و ورزش های سبک به سطح سلامتی خود کمک می کنند.

افراد مسنی که به بیماری دیابت مبتلا هستند می توانند هم به منظور کنترل بیماری خود و هم انجام فعالیت و معاشرت با هم سالان خود در این جلسات شرکت کرده و از فواید آن استفاده کنند.

شرکت در ورزش های همگانی
شرکت در ورزش های همگانی

مصرف گیاهان دارویی در درمان دیابت در 30 روز چگونه است؟

از گذشته های دور همواره استفاده از گیاهان به منظور درمان بسیاری از بیماری ها مورد توجه حکیمان و طبیبان بوده است. امروزه نیز خواص درمانی بسیاری از گیاهان تا حدود زیادی از لحاظ علمی نیز به اثبات رسیده اند.

به طور مثال در گذشته های دور در کشور های آفریقایی برای درمان بیماری مالاریا از پوست یک نوع درخت خاص استفاده می شد که پس از انجام تحقیقات بر روی آن دانشمندان متوجه وجود یک ماده در پوست این درخت شدند که در درمان مالاریا موثر بود. دانشمندان امروزه همان ماده را به صورت انبوه تولید کرده و برای درمان مالاریا تجویز می کنند.

برای تشخیص راه های پایین آوردن قند خون از طریق تغذیه مناسب در دوران باردای لازم می باشد پست غذاهای پایین آورنده قند خون در بارداری را مطالعه نمائید.

مصرف گیاهان دارویی در درمان دیابت در 30 روز چگونه است؟
مصرف گیاهان دارویی در درمان دیابت در 30 روز چگونه است؟

باید در درمان بیماری های مختلف تأثیر گیاهان دارویی را دست کم نگیریم

به این ترتیب باید در درمان بیماری های مختلف تأثیر گیاهان دارویی را دست کم نگیریم. در روش درمان دیابت در 30 روز نیز برای برخی از افراد ممکن است که استفاده از برخی گیاهان دارویی توصیه شود.

در ادامه ی مطلب قصد داریم که برخی از گیاهان دارویی که در کمک به بیماری دیابت و کنترل قند خون موثر هستند را نام ببریم. اما افراد باید توجه داشته باشند که از مصرف خودسر این گیاهان برای درمان بیماری دیابت خودداری کنند و صرفا طبق دستور پزشک متخصص خود به استفاده از این گیاهان بپردازند.

زیرا ممکن است که مصرف برخی از گیاهان دارویی علاوه بر کاهش قند خون اثرات دیگری را نیز به دنبال داشته باشد که برای این بیمار مضر باشد و یا باعث ایجاد برخی از عوارض در او گردد. همچنین در صورتی که میزان دقیق مصرف این گیاهان رعایت نشود ممکن است که قند خون افراد در حدود زیادی کاهش یابد و باعث ایجاد برخی دیگر از عوارض شود.

زردچوبه

پس از آزمایش های متعددی که در زمینه ی گیاهان دارویی انجام شده است  به تأثیر مصرف زردچوبه در کاهش قند خون پی برده شده است. نکته ی مثبتی که وجود دارد این است که هموطنان ایرانی معمولا از زردچوبه به عنوان ادویه در غذا های خود استفاده می کنند.

به این ترتیب استفاده از زردچوبه به عنوان یک ادویه ی تواند به افراد دیابتی کمک کند که تا حدود هرچند کمی قند خون خود را کاهش دهند. البته باید توجه داشت که مصرف زردچوبه علاوه بر تأثیر آن در کاهش قند خون، فواید دیگری نیز دارد که می تواند برای سلامتی افراد مفید باشد.

نکته ای که وجود دارد این است که در روش درمان دیابت در 30 روز به زردچوبه به عنوان یک روش درمانی نگاه نمی شود، بلکه در این روش توصیه می شود که در کنار برخی دیگر از رعایت ها مانند ورزش و رژیم غذایی، در وعده های مناسبی زردچوبه نیز مصرف شود که مقدار مصرف آن باید تعیین شود.

ترخون

همانطور که در بخش رژیم غذایی مناسب افراد دیابتی اشاره کردیم سبزیجات یکی از مهم ترین مواد غذایی می باشد که دارای فیبر بوده و استفاده از آن ها برای تمامی افراد توصیه می شود. ترخون نیز یکی از انواع سبزیجات می باشد که معمولا در سبزیجات آش و یا حتی سبزیجات سفره نیز وجود دارد.

اما پس از انجام برخی تحقیقات بر روی این گیاه مشخص شده است که این گیاه می تواند تأثیر مناسبی بر کنترل قند خون در بیماران دیابتی داشته باشد. گیاه ترخون با ویژگی منحصر به فردی که دارد مناسب افراد مبتلا به دیابت نوع 2 می باشد.

همانطور که می دانیم در دیابت نوع 2 سلول های بدن نسبت به انسولین ترشح شده توسط بدن واکنش نشان نمی دهند. تحقیقات نشان داده است که مصرف گیاه ترخون تا حدودی باعث افزایش حساسیت سلول های بدن نسبت به انسولین می شود.

ریحان

به عنوان یکی دیگر از سبزی های مفید در زمینه ی کنترل و درمان بیماری دیابت می توان ریحان را نام برد. این گیاه به واسطه ی مقادیر بالایی از فلاوونوید ها که دارد می تواند کمک زیادی به کاهش قند خون بیماران دیابتی بکند. معمولا افرادی که به مصرف سبزیجات علاقه مند هستند با ریحان آشنایی دارند و بوی خاص آن را می شناسند.

معمولا به افراد دیابتی توصیه می شود که در سبد سبزیجات خود حتما ریحان را قرار دهند تا از خواص درمانی این گیاه برای کنترل و کاهش قند خون خود نیز در کنار سایر فواید آن غافل نشوند.

البته نکته ای که وجود دارد این است که علاقه مندان می توانند که از ریحان به صورت جوشانده و دمنوش نیز استفاده کنند که همچنان می تواند تأثیر مثبتی را بر سلامتی این بیماران داشته باشد.

دارچین

همانطور که در بخش های مختلف این مقاله اشاره کردیم یکی از مهم ترین عوامل زمینه ساز ابتلا به بیماری دیابت، چاقی و اضافه وزن می باشد. به این ترتیب در صورتی که یک ماده باعث کاهش وزن و کمک به لاغری شود، می توان گفت که به صورت غیر مستقیم در پیشگیری و درمان بیماری دیابت نیز نقش دارد.

به این ترتیب باید گفت که دارچین به عنوان دشمن چربی های اضافی بدن شناخته می شود که امروزه پزشکان متعددی به افراد دارای اضافه وزن توصیه می کنند که از فواید این گیاه در کاهش وزن غافل نشوند.

دارچین
دارچین

آویشن

آویشن یکی از گیاهانی می باشد که خواص درمانی زیادی برای آن بر شمرده اند و معمولا به صورت دمنوش توسط بسیاری از افراد استفاده می وشد. یکی از فوایدی که برای گیاه آویشن در نظر گرفته می شود، کمک آن به بیماری دیابت می باشد. تحقیقات نشان داده اند که مصرف گیاه آویشن در دوره های مختلفی به صورت دمنوش و … می تواند به روند درمانی بیماری دیابت کمک کند.

یکی از مهم ترین ویژگی های گیاه آویشن وجود ترکیبات ضد التهابی در آن می باشد. به عبارت دیگر برخی از ترکیبات موجود در آویشن بر ضد التهاب عمل می کنند و همانطور که می دانیم در بدن افراد دیابتی معمولا التهابات متعددی به وجود می آید که مصرف آویشن می تواند به بهبودی آن ها کمک کند.

بلوبری

آنتی اکسیدان ها مواد مهمی می باشند که در بسیاری از میوه ها وجود دارند و فواید بسیار مهمی را برای بدن و سلامتی آن به همراه می آورند. بلوبری یک میوه ی آبی رنگ بوده که در آن میزان زیادی از آنتی سیانین که خود نوعی آنتی اکسیدان می باشد، موجود است. به این ترتیب مصرف بلوبری می تواند در کاهش قند خون افراد دیابتی موثر باشد.

افراد دیابتی باید در مصرف میوه ها دقت داشته باشند و بر طبق دستورات پزشک متخصص خود از میوه های مختلفی استفاده کنند. زیرا با وجود اینکه قند موجود در میوه ها به اندازه ی قند های معمولی مضر نمی باشد، اما مصرف بیش از حد میوه ها نیز می تواند باعث افزایش قند خون شود.

بلوبری
بلوبری

جمع بندی

همانطور که مشاهده کردیم در این مطلب بیماری دیابت به طور کامل معرفی شد و همچنین عوامل زمینه ساز آن نیز به شما معرفی شد. اما مطلب اصلی این بحث درمان دیابت در 30 روز بود که مشاهده کردیم این روش درمانی شامل ترکیبی از روش های درمانی مختلف و موثر می باشد که به صورت اختصاصی برای افراد دیابتی تعیین می شوند.

به عبارت دیگر در روش درمان دیابت در 30 روز پزشک متخصص با توجه به شرایط بدنی فرد و همچنین پیشرفت بیماری روش های مختلفی که تعدادی از آن ها را در این مطلب معرفی کردیم، برای این بیماران به کار می گیرند.

جمع بندی
جمع بندی

بیماران دیابتی نباید به صورت خودسر این روش درمانی را شروع کنند

نکته ی مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که توجه داشته باشید بیماران دیابتی نباید به صورت خودسر این روش درمانی را شروع کنند و یا به طور کامل از گیاهان دارویی برای درمان بیماری خود استفاده کنند.

زیرا اولا مصرف گیاهان دارویی به تنهایی نمی تواند باعث بهبودی و کنترل بیماری افراد شود و همچنین ترکیب درست و اصولی روش های درمانی مختلف نیز توسط افراد غیر متخصص ممکن نمی باشد. بنابراین بهتر است که برای درمان دیابت در 30 روز به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.

دکتر سلیمی یکی از بهترین پزشکان سراسر کشور در زمینه ی درمان بیماری دیابت می باشد که تا امروز تعداد زیادی از بیماران با استفاده از روش های درمانی او بیماری خود را کنترل کرده اند. یکی از روش های درمانی که در کلینیک دکتر سلیمی برای درمان بیماری دیابت مورد استفاده واقع می شود، درمان دیابت در 30 روز می باشد.

برای مقایسه دو جراحی لاغری اسلیو معده یا بای پس توصیه می کنیم پست اسلیو معده بهتره یا بای پس را مطالعه نمائید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید