درد بعد از عمل اسلیو معده

درد بعد از عمل اسلیو معده
فهرست مطالب

در این مقاله از سایت دکتر سلیمی، به بررسی موضوع درد بعد از عمل اسلیو معده می پردازیم. همراه شما هستیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

با توجه به این که اسلیو معده به عنوان یکی از جراحی های بسیار کاربردی و پرطرفدار در سرتاسر دنیا برای مبتلایان به اضافه وزن بالا معرفی می شود، بدون شک بیمارانی که تحت این متد درمانی قرار می گیرند، ممکن است با دردهای ناشی از عمل جراحی فوق همراه باشند.

به همین منظور، سعی داریم در این مقاله در خصوص درد بعد از عمل اسلیو معده، توضیحات لازم را در اختیار شما قرار دهیم. در این راستا می توانید از جناب دکتر سلیمی کمک بگیرید. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص انواع جراحی های لاغری به ویژه عمل اسلیو معده می باشند. با ما همراه باشید.

پیشنهاد می کنیم از پست از کجا بفهمیم سندروم روده تحریک پذیر داریم دیدن کنید.

درد بعد از عمل اسلیو معده

اساساً، احتمال این که هر شخص تا چندین روز بعد از جراحی با درد و مشکلات ناشی از عمل اسلیو معده همراه باشد، بسیار است.

با وجود این که دردهای فوق در این گروه از بیماران کاملاً طبیعی است، باید گفت که بعد از مدتی دردهای خفیف با رعایت از مراقبت های پزشکی کاملاً رفع می شود. در حقیقت دو عامل مهم از جمله دستگاه گوارش و همچنین سازگاری جراحی معده با دستگاه ایمنی شخص بیمار روی مقدار درد تاثیرگذار است.

به هر اندازه بدن فرد آسان تر و سریع تر جراحی اسلیو معده را بپذیرد و با بدن سازگاری پیدا کند، طبیعتا درد بعد از عمل اسلیو معده کاهش می یابد.

درد بعد از عمل اسلیو معده
درد بعد از عمل اسلیو معده

البته ناگفته نماند که آستانه تحمل هر شخص در میزان درد پس از جراحی، نقش بسزایی دارد. در این رابطه توصیه می شود تجربیات بیمارانی که تحت این متد درمانی قرار گرفته اند را بر دلایل پزشکی و اصولی ترجیح دهید.

به طور کلی مراقبت های پس از جراحی از مهمترین مواردی است که اهمیت بسیاری در کاهش میزان درد پس از جراحی چاقی فوق دارد؛ به همین منظور لازم است که جلسات مشاوره با دکتر سلیمی به عنوان جراح معالج را به طور منظم و مستمر انجام دهید.

عوامل تاثیرگذار در دردهای شکمی پس از Sleeve gastrectomy

دردهای شکمی از جمله مشکلات رایج بعد از جراحی چاقی فوق است که در این بخش از مقاله درد بعد از عمل اسلیو معده، توضیحات لازم را بیان خواهیم کرد.
معمولاً در بخش های بالایی شکم، سمت چپ و همچنین زیر دنده ها، این درد بیشتر احساس می شود.

طبق نظر دکتر مهدی سلیمی فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته، ناسازگاری غذایی و تغذیه ناسالم بعد از جراحی باعث بروز دردهای شکمی در فرد می شود.

مهمترین دلیل درد پس از جراحی کوچک کردن معده، به عدم رعایت یک برنامه رژیم غذایی غیر استاندارد بستگی دارد، ولی پارامترهای دیگری در بروز دردهای شکمی بعد از اسلیو معده تاثیرگذار است که عمده ترین آنها عبارتند از:

عدم تجربه و تسلط جراح:

در حال حاضر در تمام دنیا، اغلب جراحان متخصص برای انجام جراحی معده با هدف کاهش وزن سریع، از شیوه laparoscopy استفاده می کنند. شیوه فوق تا حد بسیاری درد بعد از عمل اسلیو معده را تقلیل می دهد.

تجهیزات جراحی و از همه مهمتر تخصص و مهارت جراح معالج، یکی از مهمترین دلایل دردهای موجود در این ناحیه است.

بدون شک استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی و تجربه جراح در انجام جراحی های باریاتریک، شرایط بهتری را پس از جراحی برای شخص به همراه دارد.

علاوه بر این، زمان دستکاری روی دیگر اندام های درونی و حتی مدت جراحی، سبب بروز دردهای فوق در فرد می شود. به همین منظور با هدف پیشگیری از درد بعد از عمل اسلیو معده هم اکنون فلوشیپ های ماهر و متبحر ما در این حوزه برای کاهش درد، از جراحی های لاپاراسکوپی استفاده می کنند.

دردهای شکمی به خصوص ناحیه سمت چپ هم عمدتاً به دلیل شکاف های ایجاد شده در بافت شکمی است که امری کاملاً طبیعی است و به تدریج با ترمیم این بافت ها بهتر می شود.

کمبود ویتامین:

طبق بررسی های انجام شده، حساسیت های غذایی و فقدان ویتامین ها یکی دیگر از علل درد بعد از عمل اسلیو معده است. به همین دلیل توصیه می شود از یک برنامه رژیم غذایی سالم و مفید تحت نظر متخصصین تغذیه به منظور دریافت ویتامین های مورد نیاز بدن بعد از جراحی استفاده کنید.

مصرف مواد غذایی پرچرب:

خوردن فست فود، غذاهای چرب و سنگین و حتی پرخوری، از بارزترین علل دردهای شکمی پس از اسلیو معده است. لذا، بایستی تا مدت تعیین شده از یک برنامه غذایی استاندارد و مفید، طبق تجویز پزشک استفاده کنید.

مصرف مواد غذایی پرچرب:
مصرف مواد غذایی پرچرب:

تندخوری:

لقمه های بزرگ و خوردن غذای داغ و می توان گفت تند خوری هم تاثیر زیادی در درد بعد از عمل اسلیو معده دارد. پس بهتر است پس از جراحی از غذاهای میکس شده، پوره و حتی المقدور خنک استفاده کنید.

درد دوران نقاهت بعد از اسلیو معده

ممکن است روز بعد از جراحی، معده شما با درد بیشتری همراه باشد که این مشکل در تمامی بیماران امری کاملاً طبیعی است. معمولاً اثر داروهای بیهوشی از بین رفته است و طبق تجویز پزشک، شما بایستی تحرک بیشتری داشته باشید و چند قدمی را با کمک پرستار راه بروید.

در این مدت، برای تسکین درد، بهتر است به شکل منظم از داروهای مسکن استفاده کنید. با این همه، احتمال این که در زمان راه رفتن با درد و ناراحتی همراه باشید، بسیار است.

درد دوران نقاهت بعد از اسلیو معده
درد دوران نقاهت بعد از اسلیو معده

لازم به ذکر است در مواردی که جراح متخصص از روش لاپاراسکوپی برای انجام گاسترکتومی اسلیو استفاده می کند، به مراتب شما با درد و ناراحتی کمتری مواجه خواهید شد.

گلوی شما در دومین روز از عمل جراحی کمی متورم و خشک است که با تجویز جراح معالج می توانید برای تقلیل ناراحتی های موجود در این ناحیه، جرعه جرعه آب بنوشید.

کم کم داروهای آرامبخش که از طریق وریدی تزریق می شوند، کمتر و خوردن قرص های خوراکی طبق دستور پزشک برای تسکین درد بعد از عمل اسلیو معده افزایش می یابد. قطعاً اثر داروهای تزریقی به مراتب بیشتر است ولی به منظور اثربخشی بیشتر مسکن های خوراکی، بایستی کمی صبر کنید.

همان طور که گفتیم، داشتن تحرک بیشتر سبب می گردد که اکثر بیماران، روزهای سوم تا شش پس از جراحی را با درد بیشتری همراه باشند که بررسی ها نشان می دهد این مشکلات در زمان ایستاده به مراتب بیشتر می شود.

به این ترتیب مسکن های تجویزی می تواند میزان درد را قابل تحمل تر کند؛ اما چنانچه این دردها پیوسته بیشتر می شود، بهتر است این موضوع را با پزشک معالج خود در میان گذارید. برای کسب آگاهی بیشتر، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

پیشنهاد می کنیم مقاله دوران نقاهت بعد از لاپاراسکوپی نیز مطالعه نمایید.

نکته در مورد درد بعد از عمل اسلیو معده

مهمترین علت درد بعد از عمل اسلیو معده، شکاف های ایجاد شده در زمان جراحی است که هر چه اندازه این شکاف ها بیشتر باشد، شخص درد و ناراحتی بیشتری را متحمل خواهد شد.

لازم به توضیح است چنانچه با نشانه هایی همچون دردهای موجود در ناحیه کتف و یا شانه و حتی تب و استفراغ مواجه شدید، برای رفع مشکلات فوق به بیمارستان مراجعه کنید تا اقدامات لازم صورت پذیرد.

نشانه های نشتی معده پس از Sleeve gastrectomy

نه تنها دردهای موجود در نواحی معده و شکم از بارزترین علائم درد بعد از عمل اسلیو معده به شمار می آیند، بلکه نشانه دیگری همچون نشتی معده نیز از جمله موارد دیگری است که می تواند دردهای پس از جراحی را تا حد قابل توجهی افزایش دهد:

1)      درد شانه 2) تنگی نفس 3) قفسه سینه 4) تهوع 5) درد شکمی 6) تب 7) بی قراری 8) سرگیجه

نشانه های نامبرده ممکن است از مهمترین موارد درد معده پس از جراحی در شخص بیمار باشد. اگرچه دردهای متعددی روند بهبودی بیمار را تحت تاثیر قرار می دهد، اما همان طور که در بخش های قبلی به آن اشاره کردیم، این علائم از شخصی به شخص دیگر متفاوت است.

از سوی دیگر شاید در بعضی بیماران مصرف داروهای ضد درد، مسکن مناسبی برای نشانه های فوق نباشد. اکثر جراحان متخصص به منظور انجام جراحی فوق به دلیل تقلیل علائم درد، از morphine به عنوان مسکن قوی استفاده می کنند.

گفتنی است چنانچه بدن شما پیش از این نسبت به مصرف این دوز دارو عادت داشته باشد، احتمال این که با درد بعد از عمل اسلیو معده و عدم اثربخشی داروهای ضد درد مواجه شوند، بسیار است.

در صورتی که با هر یک از نشانه های نامبرده پس از جراحی اسلیو معده همراه بودید، لازم است برای پیشگیری از روند مشکلات فوق، دکتر سلیمی را از این موضوع مطلع کنید.

تاثیر رژیم غذایی در درد بعد از عمل اسلیو معده

برنامه رژیم غذایی شما در دوران نقاهت پس از جراحی، همچنان ادامه دارد و بایستی به مصرف مایعات توجه بسیاری داشته باشید. سعی کنید بدن خود را دی هیدراته نگه دارید.

دقت داشته باشید، بدن شما قبل از جراحی مقدار بسیاری از آب مورد نیاز خود را از طریق مواد غذایی دریافت می کند. به این ترتیب با توجه به این که شما در مصرف مواد غذایی بعد از عمل اسلیو معده با محدودیت های بسیاری همراه هستید، بهتر است تا حد امکان در طی روز مایعات زیادی مصرف کنید.

گفتنی است دیابتی ها بایستی روزانه به شکل منظم میزان گلوکز خون خود را اندازه گیری کنند.

تاثیر رژیم غذایی در درد بعد از عمل اسلیو معده
تاثیر رژیم غذایی در درد بعد از عمل اسلیو معده

بررسی های صورت گرفته حاکی از آن است که مقدار دوز قرص های کاهش دهنده گلوکز خون پس از جراحی در مدت نقاهت طبق تشخیص جراح متخصص تا حد قابل ملاحظه ای تقلیل می یابد. به طور کلی رژیم غذایی در پایداری وزن و از همه مهمتر درد بعد از عمل اسلیو معده از اهمیت بسیاری برخوردار است.

به همین منظور بهتر است در این رابطه با حاذق ترین کارشناسان تغذیه که در این خصوص از مهارت و تجارب کافی برخوردار هستند، در ارتباط باشید.

توصیه می شود مصرف مواد غذایی دیر هضم، جامد، پرچرب و نوشیدنی های گازدار را از برنامه رژیم غذایی خود به منظور تقلیل نشانه های پس از اسلیو معده حذف نموده و یا مصرف آنها را تا حد بسیار کاهش دهید.

ابدومینوپلاستی چیست؟ لطفا جهت دریافت پاسخ روی لینک فوق کلیک نمایید.

تاثیر فعالیت های ورزشی در درد بعد از عمل اسلیو معده

ممکن است پس از جراحی فوق، انجام هر نوع تحرکی باعث درد و یا حس خستگی در شما شود زیرا انرژی بسیاری را در طی پروسه جراحی از دست داده اید و در طول روز کالری کمتری را دریافت می کنید، پس وجود این نشانه ها در شما امری کاملاً طبیعی است.

توصیه می شود در انجام تمرینات فیزیکی، طبق تجویز جراح معالج پیش بروید و در این زمینه افراط نکنید.

کاهش سرعت تمرینات امری بسیار مهم در دردهای پس از جراحی کوچک کردن معده است. انجام حرکات با وزنه از جمله تمرینات شدیدی است که در این بازه زمانی پیشنهاد نمی شود.

تاثیر فعالیت های ورزشی در درد بعد از عمل اسلیو معده
تاثیر فعالیت های ورزشی در درد بعد از عمل اسلیو معده

انتخاب بهترین جراح چاقی

از عمده ترین معیارها برای تعیین بهترین فوق تخصص لاپاراسکوپی با هدف انجام جراحی لاغری، تعداد بیمارانی است که تحت نظر این گروه از متخصصین، جراحی اسلیو معده را انجام داده اند.

امروزه بهره مندی از روش تک پورتی از سوی اغلب جراحان چاقی، مهمترین اقدامی است که روی بیماران کاندیدای این متد جراحی کاهش وزن انجام می شود که بر تقلیل مقدار درد بعد از عمل اسلیو معده اثر زیادی دارد.

در جراحی فوق که معمولا از تکنیک لاپاراسکوپی استفاده می شود، جراح متخصص برای انجام روند جراحی، از چهار الی پنج شکاف کوچک در ناحیه تحت درمان استفاده می کند. به همین دلیل شیوه جراحی و مهارت جراح متخصص در این متد درمانی بسیار حائز اهمیت است.

در این رابطه لازم است در خصوص بهترین و حاذق ترین جراح چاقی، آقای دکتر مهدی سلیمی توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهیم:
آقای دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و عضو کمیسیون IFSO از کارآمدترین جراحان چاقی در تهران هستند که با تجاربی که در طی این سال ها به دست آورده اند، می توانند با استفاده از پیشرفته ترین و به روزترین و در عین حال با کیفیت ترین تجهیزات پزشکی، جراحی چاقی فوق را روی بیماران واجد شرایط به منظور تقلیل درد بعد از عمل اسلیو معده انجام دهند.

دانش به روز و همچنین صداقت ایشان در حوزه خدمات درمانی سبب گردیده که با توانایی های در اختیار داشته، بهترین تکنیک درمانی را به بیماران مبتلا به اضافه وزن بالا ارائه داده و در روند بهبودی آنها، اقدامات پیشگیرانه را توصیه نمایند.

علت چاقی شکم در کودکان چیست؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک فوق کلیک نمایید.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد دردهای پس از جراحی اسلیو معده توضیحات لازم را بیان کردیم. همچنین متذکر شدیم رعایت کلیه دستورالعمل های پزشکی و پرهیز غذایی و از همه مهمتر انجام جراحی تحت نظر مجرب ترین جراحان چاقی همچون دکتر سلیمی، یکی از مهمترین مواردی است که در تقلیل دردهای بعد از جراحی فوق بسیار مهم تلقی می شود.

نتیجه گیری
نتیجه گیری
روش های درمان دیابت
دیابت
روش های درمان دیابت

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که روش های درمان دیابت چیست؟ جراحی چاقی از روش های درمان دیابت با

رژیم سیب و کاهو
رژیم غذایی
رژیم سیب و کاهو

رژیم سیب و کاهو که به عنوان یک رژیم خاص غذایی شناخته می شود، یکی از رژیم های معروف برای کاهش وزن و لاغری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

Call Now Buttonبا یک کلیک مشاوره بگیرید