درآوردن حلقه معده

درآوردن حلقه معده
فهرست مطالب

در این مقاله، در خصوص درآوردن حلقه معده ، اطلاعاتی را بیان خواهیم نمود.

حلقه معده، یکی از عمل های لاغری است و با انجام آن، یک حلقه در ورودی معده قرار داده می شود. این حلقه باعث می شود تا غذای کمتری وارد معده شود و بیمار زودتر احساس سیری داشته باشد. البته همه افراد نمی توانند این عمل را انجام دهند و باید اجازه پزشک را دریافت کنند. در این متن، به عمل درآوردن حلقه معده و نکات مربوط به آن می پردازیم، همراه ما باشید.

درآوردن حلقه معده
درآوردن حلقه معده

پیشنهاد می کنیم از پست عمل حلقه معده در مشهد دیدن کنید.

عمل درآوردن حلقه معده

اگر افراد مبتلا به چاقی، با رژیم غذایی و ورزش نتوانند وزن خود را پایین بیاورند، باید روش های جدی تری را به کار بگیرند. در واقع زمانی پزشکان اجازه این عمل لاغری را می دهند که چاقی، سلامت بدن بیمار را تهدید می کند.

در واقع این عمل و همچنین درآوردن حلقه معده، باید با اجازه پزشک انجام شود. این حلقه، سیلیکونی است و در بالاترین قسمت معده قرار می گیرد تا یک کیسه کوچک در بالای آن ایجاد شود.

قسمت بزرگ معده زیر این حلقه قرار می گیرد و این مسئله منجر به مصرف غذای کمتر می شود. نام دیگر این عمل، باندینگ معده است و به سختی دیگر عمل های لاغری نیست. بعد از این که این حلقه در جای خود قرار گرفت، باید یک لوله به آن وصل شود.

این لوله به دریچه ای که زیر پوست قرار دارد، وصل شده است و جراح به کمک آن، حلقه را تنظیم می کند. برای تنظیم حلقه باید محلول سالین را به آن تزریق کرد و حلقه را تنگ تر یا گشادتر کرد.

هر چقدر کیسه معده کوچک تر باشد، بیمار غذای کمتری را می تواند دریافت کند و زودتر لاغر می شود. یکی از بهترین ویژگی های این نوع عمل، این است که بیمار بدون سوء جذب، غذا را هضم کرده و لاغر می شود.

عمل گذاشتن و درآوردن حلقه معده

عمل گذاشتن و درآوردن حلقه معده با بیهوشی انجام می شود، البته تهاجم کمی دارد و بیمار خیلی اذیت نمی شود. در واقع جراح، برش هایی را روی شکم بیمار ایجاد می کند و یا از طریق لاپاروسکوپی، حلقه را قرار می دهد.

جراح باید یک تا پنج برش کوچک روی شکم بیمار ایجاد کند تا عمل انجام شود. عمل درآوردن حلقه معده معمولا بین 30 تا 60 دقیقه زمان می برد. افرادی که شاخص توده بدنی آنها بیشتر از 35 است، مجاز به انجام این عمل می باشند.

عمل گذاشتن و درآوردن حلقه معده
عمل گذاشتن و درآوردن حلقه معده

برخی از افرادی که شاخص توده بدنی آن ها 30 به بالا است اما به بیماری های ناشی از چاقی مبتلا هستند نیز می توانند این عمل را انجام دهند. بیماری هایی مانند دیابت و فشار خون بالا و آپنه خواب، خطرات زیادی برای بدن ایجاد می کنند و بیمار باید سریع تر عمل شود. افرادی که این عمل را انجام می دهند، باید سبک زندگی خود را تغییر دهند تا نتیجه ببینند.

اگر بعد از عمل، سبک زندگی مناسبی نداشته باشند، دوباره دچار اضافه وزن خواهند شد. بعد از عمل حلقه معده، باید مصرف کیک و بیسکوییت و به طور کلی شیرینی جات کاهش پیدا کند.

جراحی درآوردن حلقه معده

به علت این که مدتی  بعد از عمل، درآوردن حلقه معده انجام شود، عمل باندینگ یک عمل برگشت پذیر به شمار می آید. منظور از برگشت پذیر بودن عمل این نیست که مدتی بعد بیمار دوباره دچار اضافه وزن می شود. پس از درآوردن حلقه معده، شرایط بدنی بیمار مانند قبل از عمل می شود و به همین علت، به این عمل برگشت پذیر می گویند.

پس بیمارانی باید این عمل را انتخاب کنند که آمادگی لازم برای لاغر شدن و رژیم گرفتن را دارند. همان طور که گفتیم، این عمل، ریسک بسیار کمی دارد و به همین علت، افراد زیادی متقاضی انجام آن هستند. همان طور که می دانید، روش های مختلفی برای لاغری و کاهش وزن وجود دارد اما سرعت همه آن ها بالا نیست.

عمل حلقه، هم سرعت بالا و هم ریسک بسیار کمی دارد که حتما باید توسط پزشک های ماهری انجام شود. برگشت پذیر بودن به عنوان بزرگترین مزیت این عمل شناخته می شود که دیگر عمل های لاغری آن را ندارند.

بیمار در صورت تمایل می تواند مدتی بعد، حلقه معده خود را بردارد و به شرایط قبل از عمل بازگردد. همچنین با انجام این عمل، شکل معده تغییری پیدا نمی کند و فقط یک حلقه روی آن قرار می گیرد.

متخصص جراحی درآوردن حلقه معده

توجه کنید که عمل درآوردن حلقه معده، به اندازه گذاشتن آن مهم است و حتما باید توسط پزشکان ماهر انجام شود. برای این که هر کاری به بهترین نحو ممکن انجام شود، نیاز است تا افرادی که تخصص لازم دارند، آن را انجام دهند.

گاهی ممکن است بیمار قصد درآوردن حلقه معده را داشته باشد اما پزشک این کار را به صلاح او نداند. پس حتما قبل از انجام عمل درآوردن معده، با پزشک مشورت کنید و نظر او را جویا شوید.

متخصص جراحی درآوردن حلقه معده
متخصص جراحی درآوردن حلقه معده

برای پیدا کردن یک جراح مطمئن که عمل درآوردن حلقه معده را به خوبی انجام دهد، عجله نکنید. سعی کنید با بررسی سایت و یا صفحات مجازی جراح مورد نظر، از نحوه عملکرد او آگاه شوید. همچنین می توانید با بیمارانی که قبلا به این پزشک مراجعه کرده اند، مشورت کنید و نظر آن ها را جویا شوید.

هزینه درآوردن حلقه معده

هزینه درآوردن حلقه معده، به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که در این قسمت از متن، به آنها می پردازیم. قیمت این عمل در شهرها و بیمارستان های مختلف، متفاوت است و باید با بررسی این قیمت ها، هزینه حدودی را به دست بیاورید. اولین موردی که روی قیمت عمل درآوردن حلقه معده تاثیر می گذارد، بیهوشی است.

این که بیهوشی بیمار با چه دارویی انجام شود و چقدر طول بکشد، روی قیمت نهایی تاثیر گذار است. تجهیزات و امکاناتی که در طول عمل مورد استفاده قرار می گیرند، هر چقدر پیشرفته تر باشند، موجب افزایش هزینه ها می شوند.

معمولا جراح ها، هزینه های متفاوتی را به عنوان دستمزد در نظر می گیرند و این مسئله موجب تفاوت قیمت ها می شود. قبل از انجام عمل، بیمار باید آزمایش هایی را انجام دهد که ممکن است در مراکز مختلف، قیمت متفاوتی داشته باشند.

زمان درآوردن حلقه معده

عمل حلقه معده با نام بالون معده نیز شناخته می شود و بیماران می توانند با برداشتن بالون، کاهش وزن را متوقف کنند. بهتر است قبل از عمل، همه مشکلات و سختی های آن را در نظر بگیرید و در همان ابتدا، تصمیم به درآوردن حلقه معده نگیرید.

برای درآوردن حلقه، از آندوسکوپی و یا تجهیزات لاپاراسکوپی استفاده می شود. عمل برداشتن حلقه معده مانند قرار دادن آن است و به آسانی انجام می شود. جراحان برای درآوردن حلقه معده، بیشتر از آندوسکوپی استفاده می کنند.

زیرا در این صورت راحت تر می توان از طریق مری به معده رسید. این عمل به زمان زیادی نیاز ندارد اما حساسیت بالایی دارد و باید توسط پزشکان ماهر انجام شود. معمولا افرادی قصد برداشتن حلقه را دارند که معده آن ها دچار عوارضی شده باشد.

به علت وجود این عوارض، باید درآوردن حلقه معده با احتیاط بیشتری انجام شود. این جراحی را می توان با بیهوشی و یا بدون بیهوشی انجام داد و با توجه به شرایط بیمار، یکی از آنها انتخاب می شود. بهتر است برای این عمل، به پزشکانی که دارای علم و تخصص به روزی هستند، مراجعه کنید تا طبق امکانات روز دنیا جراحی شوید.

نکات مهم قبل از درآوردن حلقه معده

پیش از درآوردن حلقه معده، باید نکاتی را مد نظر قرار دهید که در این قسمت از مبحث، به معرفی آن ها خواهیم پرداخت. به طور مثال لازم است تا چند هفته قبل از عمل، داروهای مصرفی بیمار کنترل شده باشند.

نکات مهم قبل از درآوردن حلقه معده
نکات مهم قبل از درآوردن حلقه معده

همچنین پزشک باید سوابق پزشکی بیمار را به طور کامل مورد بررسی قرار دهد. در این مرحله، نیاز است تا نوار قلب و آزمایش خون و دیگر آزمایش های لازم بیمار را مورد بررسی قرار دهد. بیمار باید تا دو روز قبل از عمل، فقط مایعات مصرف کند تا عمل به خوبی انجام شود.

در این مدت، شیک های پروتئینی و سوپ می توانند انتخاب مناسبی برای بیمار باشند. تا 12 ساعت قبل از عمل نیز بیمار باید ناشتا باشد و دخانیات مصرف نکند. بهتر است بیمار قبل از انجام جراحی درآوردن حلقه معده، به رژیم غذایی سالم و مقوی عادت کرده باشد.

دوره نقاهت درآوردن حلقه معده

دوره نقاهت برداشتن حلقه معده 3 روز طول می کشد که بیمار باید استراحت مطلق داشته باشد. بعد از انجام عمل، بیمار باید بستری شود تا به طور کامل تحت مراقبت قرار بگیرد.

البته با توجه به شرایط بیمار، ممکن است پزشک نیازی به بستری در بیمارستان نبیند. پس از 3 روز بیمار می تواند فعالیت کمی داخل خانه داشته باشد اما روی خود فشار نیاورد.

دوره نقاهت درآوردن حلقه معده
دوره نقاهت درآوردن حلقه معده

توصیه می شود بعد از عمل درآوردن حلقه معده، بیمار تا یک هفته مرخصی بگیرد تا به خوبی استراحت کند. پس از این عمل، بیمار باید خیلی جدی به اصول تغذیه پایبند باشد تا مجددا وزن اضافه نکند. در دوره نقاهت می توانید از مکمل های غذایی استفاده کنید تا هر چه زودتر به بهبودی کامل برسید. برای عمل درآوردن حلقه معده، حتما به جراحان ماهر مراجعه کنید و همچنین عمل را در بیمارستان های مجهز انجام دهید.

جمع بندی

در این نوشتار، با نوعی از جراحی های لاغری یعنی حلقه معده و نکات مربوط به آن آشنا شدیم. همچنین دانستیم که درآوردن حلقه معده، عملی آسان و کم تهاجمی است اما باید توسط پزشکان ماهر انجام شود.

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن
رژیم غذایی
رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن، برای افراد برنامه های غذایی مشخصی طراحی می گردد تا از طریق محاسبه ی قد و وزن

روش های درمان دیابت
دیابت
روش های درمان دیابت

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که روش های درمان دیابت چیست؟ جراحی چاقی از روش های درمان دیابت با

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

Call Now Buttonبا یک کلیک مشاوره بگیرید