خوردن چه چیزهایی باعث لاغری سریع می شود

در این مقاله، به این موضوع می پردازیم که خوردن چه چیزهایی باعث لاغری سریع می شود. با ما همراه باشید.

این مساله که خوردن چه چیزهایی باعث لاغری سریع می شود، یکی از پرتکرارترین سوالاتی است که این روزها در جامعه مطرح می گردد.

خوردن چه چیزهایی باعث لاغری سریع می شود؟  بطور خلاصه میتوان گفت؛ پروتئین، فیبر، سبزیجات، نوشیدن زیاد آب است.

خوردن چه چیزهایی باعث لاغری سریع می شود
خوردن چه چیزهایی باعث لاغری سریع می شود

ماشینی شدن کارها و نبود تحرک کافی برای مصرف انرژی در کنار استفاده از انواع غذاهای پر کالری، موجب شده است تا روند افزایش میانگین وزن افراد در جوامع مدرن، نسبتا صعودی باشد.

همین مساله موجب شده است تا افرادی که با معضل چاقی درگیر هستند، به دنبال روش های سریع لاغری و کاهش وزن باشند تا به اندام متعادل خود دست یابند.

پیشنهاد می کنیم از پست درمان سریع دیابت نوع 2 دیدن کنید.

تغذیه

تغذیه از جمله مسائلی است که باید برای کنترل وزن بدان توجه شود؛ چرا که منبع دریافت انرژی بدن صرفا از جانب تغذیه می باشد و به همین سبب، کنترل میزان انرژی دریافتی می تواند تاثیرات بسیار زیادی در کنترل وزن نیز داشته باشد.

در این مقاله، قصد داریم تا به بررسی این سوال که خوردن چه چیزهایی باعث لاغری سریع می شود، پرداخته و شما را با تکنیک هایی آشنا کنیم که به سبب به کارگیری این تکنیک ها در روند تغذیه ی خود، می توانید تا حد نسبتا زیادی جلوی روند افزایش وزن خود را گرفته و وزن خود را متعادل سازید.

در زمینه ی درمان و مقابله با چاقی، روش های نسبتا نوینی برای اقشار مختلف وجود دارد که در این مقاله، به چندی از این روش ها از جمله جراحی چاقی اشاره خواهیم کرد.

در این راستا، می توانید از تجربیات دکتر مهدی سلیمی به عنوان معتبرترین متخصص انواع جراحی های لاغری بهره مند شوید.

توصیه می کنیم از صفحه رژیم لاغری سریع دیدن کنید.

خوردن چه چیزهایی باعث لاغری سریع می شود؟

این که در پاسخ به این سوال که خوردن چه چیزهایی باعث لاغری سریع می شود، تعدادی غذای خاص معرفی شود و شما بتوانید به سبب مصرف چنین غذاهایی در مدت زمانی کوتاه لاغر شوید، مساله ای است که تقریبا محال و غیر ممکن به نظر می رسد.

خوردن چه چیزهایی باعث لاغری سریع می شود؟
خوردن چه چیزهایی باعث لاغری سریع می شود؟

پروسه ی لاغری و کاهش وزن صرفا از طریق تغییر تغذیه امکانپذیر نمی باشد و برای کاهش وزن باید اموری همانند ورزش و فعالیت های بدنی نیز ضمیمه ی تغذیه گردد.

البته ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که مصرف برخی از مواد غذایی می تواند روند کاهش وزن را افزایش داده و موجب کنترل وزن گردد.

مصرف برخی غذاها می تواند به لاغری سریع کمک کند اما لاغری سریع بر اساس مصرف یک نوع غذا ممکن نیست و باید به عوامل دیگر نیز توجه شود.

هنگامی که هدف، لاغری سریع است، باید تغذیه را به گونه ای تنظیم کرد که کالری مصرفی کاهش یابد

هنگامی که هدف، لاغری سریع است، باید تغذیه را به گونه ای تنظیم کرد که کالری مصرفی کاهش یابد و کالری سوخته شده بیشتر از کالری مصرفی باشد.

از این رو، مصرف غذاهایی با کمترین میزان کالری و مواد چرب می تواند مفید باشد.

البته باید توجه داشت که افرادی با بی ام آی بالا و چاقی شدید، نمی توانند صرفا با تغییر رژیم غذایی خود شاهد کاهش وزنشان باشند و ماموریت چنین افرادی برای کاهش وزن، سخت تر از دیگران می باشد.

خوشبختانه در حال حاضر به سبب روش های نوین لاغری که در کشور ما نیز وجود دارد، امکان کاهش وزن و لاغری برای این طیف از افراد فراهم شده است.

روش هایی مثل انجام جراحی چاقی برای افرادی که با چاقی مفرط مواجه هستند، می تواند روشی مثمر ثمر برای لاغری در کوتاه مدت تلقی شود.

دکتر مهدی سلیمی از جمله پزشکان مطرح و شناخته شده در کشور ما می باشد که شما می توانید برای کسب اطلاعات مورد نیاز خود در زمینه ی انجام جراحی چاقی، با ایشان مشورت نمائید.

در ادامه ی مقاله، به بررسی برخی از مواد غذایی موثر در کنترل وزن خواهیم پرداخت.

  • مصرف پروتئین

یکی از روش های متداول برای کنترل وزن و دستیابی به وزن هدف، مصرف پروتئین می باشد. پروتئین یکی از گروه های مهم تغذیه ای است که در ساخت بدن و عملکرد سالم آن بسیار موثر است.

اگر بخواهیم به این سوال که خوردن چه چیزهایی باعث لاغری سریع می شود پاسخ دهیم، در وهله ی اول باید پروتئین را به افراد معرفی کنیم.

پروتئین از اجزای سازنده ی بدن ما محسوب می شود و ماهیچه ها، پوست و مو و سایر اجزای بدن برگرفته از پروتئین هستند.

همچنین پروتئین نقش بزرگی در عملکرد حرکتی بدن دارد و لازم است برای حفظ وزن سالم و یا کاهش وزن نامناسب مورد توجه قرار گیرد.

مصرف پروتئین در بازتاب مستقیمی با احساس سیری و اشباع قرار دارد

مصرف پروتئین در بازتاب مستقیمی با احساس سیری و اشباع قرار دارد و در واقع باید گفت که مصرف پروتئین بیشتر در طی روز به عنوان یک منبع انرژی طبیعی نسبت به مواد غذایی دیگر، احساس سیری طولانی تری را به ارمغان می آورد.

این امر باعث می شود تا در وعده های بعدی، مصرف غذا کاهش یابد و در نتیجه، انرژی دریافت شده تا حد نسبتا زیادی کاهش یابد.

از سویی دیگر مصرف پروتئین در مقایسه با کربوهیدرات ها و چربی ها سبب تولید حرارت بیشتر در بدن می شود و همین امر زمینه را برای انجام فعالیت های ورزشی فراهم می کند.

مصرف پروتئین برای لاغری و دستیابی به وزن مناسب می تواند یک راهکار موثر باشد و با توجه به متابولیسم بالا و فعالیت ورزشی در مدت زمان مد نظر، شما می توانید با مصرف مداوم پروتئین در کنار فعالیت های روزانه شاهد کاهش وزن خود در مدت زمانی سریع باشید.

همان ونه که گفته شد، افرادی که با چاقی مفرط مواجه هستند، بهتر است روش های نوین درمان چاقی همانند انجام عمل را جایگزین فعالیت های ورزشی و یا تغییر رژیم کنند و برای کسب اطلاعات در این زمینه، می توانید با یکی از برترین جراحان لاغری در کشور، دکتر مهدی سلیمی مشورت نمائید.

لطفا از پست راز لاغری سریع دیدن کنید.

  • مصرف فیبر

فیبر یک نوع ماده ی غذایی است که از قسمت های گیاهی موادی همانند میوه ها، سبزیجات، حبوبات و غلات به دست می آید.

مصرف فیبر
مصرف فیبر

از آنجا که فیبر در هضم و جذب معده به صورت قابل تجزیه نمی باشد، به عنوان یک ماده ی غذایی پایدار و غیر قابل هضم عمل می کند.

به همین دلیل، مصرف غذاهایی که دارای مقدار زیادی فیبر می باشند، می تواند برای کاهش وزن بسیار موثر باشد.

یکی از دلایلی که مصرف فیبر به لاغری کمک می کند، این است که این ماده نیز همانند پروتئین باعث ایجاد احساس سیری می شود.

در واقع، فیبر به شیره ی موجود در معده جذب می شود و حجم آن را افزایش می دهد

در واقع، فیبر به شیره ی موجود در معده جذب می شود و حجم آن را افزایش می دهد. این پروسه باعث می شود که فضای کمتری برای مصرف غذا در معده وجود داشته باشد و در نتیجه مقدار کمتری غذا مصرف شود.

پس در پاسخ به این سوال که خوردن چه چیزهایی باعث لاغری سریع می شود، فیبر جزو گزینه هایی است که حتما باید به عنوان پاسخ مطرح شود.

همچنین فیبر به خوابیدن حجم معده نیز کمک می کند و باعث می شود احساس سیری بیشتری به مغز ارسال شود.

مزایای فیبر صرفا به موارد مذکور محدود نمی شود و مصرف فیبر می تواند به بهبود فرآیند هضم و جذب مواد غذایی در بدن نیز کمک کند.

فیبر باعث افزایش تعداد باکتری های مفید در روده می شود که منجر به بهبود فعالیت روده و هضم غذا می گردد. با افزایش بهره وری از غذا و کاهش ترشح چربی ها در روده، مصرف فیبر می تواند به بهبود متابولیسم بدن و کاهش چربی در سراسر بدن کمک کند.

افرادی که در عین وجود این مزایای فیبر نمی توانند به خوبی از آن در راستای کاهش وزن خود بهره مند شوند، می توانند از طریق انجام جراحی چاقی تحت نظر دکتر سلیمی، شاهد کاهش وزن خود با روندی بسیار سریع تر از تاثیرات مواد غذایی باشند.

  • مصرف سبزیجات

سبزیجات شامل میوه ها و سبزیجات خوراکی می باشد و با وجود انواع مختلفی از مواد مغذی و فیبر، کمترین تعداد کالری را در مقایسه با بسیاری از مواد غذایی همسان دارد.

مصرف سبزیجات
مصرف سبزیجات

دانستن همین نکته کافی است تا فرد بتواند به اهمیت مصرف سبزیجات در رژیم لاغری خود پی ببرد.

علاوه بر مزایایی که سبزیجات در روند لاغری انسان دارد، این مواد غذایی، بسیاری از انواع ویتامین ها و مواد معدنی را در خود جای داده اند که می توان از تاثیرات مفید این مواد در تحکیم سلامتی نیز بهره برد.

نوع و مقدار استفاده از سبزیجات

همچنین باید توجه داشت که نوع و مقدار استفاده از سبزیجات، نقش مهمی در موفقیت رژیم غذایی برای کاهش وزن ایفا می کند. زمانی که پا به عرصه ی مقایسه می گذاریم، برخی از سبزیجات برای کاهش وزن مفیدتر هستند تا برخی دیگر.

در یک بررسی کلی؛ سبزیجاتی مانند گشنیز، اسفناج، کاهو، سبزیجات برگی مانند کلم و میوه هایی همچون خیار، مصرف بالایی در رژیم های کاهش وزن را دارند.

این که بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که خوردن چه چیزهایی باعث لاغری سریع می شود، باید همیشه با گزینه ای به نام سبزیجات و میوه ها نیز همراه باشد و امکان کنار گذاشتن سبزیجات از رژیم های لاغری کوتاه مدت وجود ندارد.

البته همانگ ونه که قبلا هم گفتیم، افرادی که دارای بی ام آی بالا هستند، بهتر است از لاغری و کاهش وزن به سبب رژیم لاغری اجتناب کنند؛ چرا که با عدم توازن در زندگی و برنامه ی روزانه ی خود مواجه خواهند شد.

این دسته از افراد می توانند انجام جراحی چاقی را جایگزین رژیم های غذایی سخت و طاقت فرسا کرده و شاهد کاهش وزن خود در کوتاه مدت باشند.

از جمله جراحان چاقی برتر کشور ما می توان به دکتر سلیمی اشاره کرد

از جمله جراحان چاقی برتر کشور ما می توان به دکتر سلیمی اشاره کرد که سوابق متعدد جراحی های چاقی ایشان، نشان از تخصص کافی دکتر سلیمی در این امر دارد و شما نیز در صورت تمایل می توانید برای مشاوره، به مطب دکتر سلیمی مراجعه کنید.

  • نوشیدن زیاد آب

این سوال که آیا نوشیدن آب واقعا به کاهش وزن کمک می کند یا خیر، ممکن است دغدغه ی ذهنی بسیاری از افراد باشد. آب فاقد هر گونه کالری است و به عبارت دیگر، شما با نوشیدن آب ،هیچ کالری اضافی دریافت نخواهید کرد.

این یعنی نوشیدن آب می تواند به جای منو‌های پرکالری و خوراکی های پرچرب و انواع شیرینی ها برای کنترل سطح کالری مصرف شده موثر باشد.

نوشیدن زیاد آب
نوشیدن زیاد آب

به طور مثال نوشیدن آب قبل از خوردن غذاهای پر کالری می تواند موجب کنترل تقریبی کالری وارد شده به بدن گردد.

همچنین نوشیدن آب نیز همانند فیبر و پروتئین ممکن است به افزایش سرعت متابولیسم شما کمک کند. متابولیسم، میزان انرژی که بدن شما برای انجام فعالیت های روزمره مصرف می کند را مشخص می کند.

نوشیدن آب در منابع انرژی لیپیدی یا همان چربی های بدن شما تاثیر مثبتی دارد

تحقیقات نشان می دهند که نوشیدن آب در منابع انرژی لیپیدی یا همان چربی های بدن شما تاثیر مثبتی دارد و به افزایش متابولیسم شما کمک می کند.

نوشیدن آب در منابع انرژی لیپیدی یا همان چربی های بدن شما تاثیر مثبتی دارد
نوشیدن آب در منابع انرژی لیپیدی یا همان چربی های بدن شما تاثیر مثبتی دارد

از طرفی نوشیدن آب به خنثی کردن مواد زائد و سموم در بدن کمک کرده و از خستگی و کاهش انرژی جلوگیری می کند که در نتیجه متابولیسم بهبود می یابد.

پس اگر زمانی از شما پرسیده شد که خوردن چه چیزهایی باعث لاغری سریع می شود، در پاسخ به این سوال، اشاره به نوشیدن آب متوالی در طول روز حتما باید ضمیمه ی پاسخ شما گردد.

افرادی هم که با مشکل چاقی شدید مواجه هستند، باید روش های نوینی همچون جراحی چاقی را جایگزین روش های تغذیه ای کنند.

خوشبختانه در کشور ما نیز انجام جراحی چاقی تحت نظر وزارت بهداشت و توسط متخصصان حرفه ای در این زمینه همانند دکتر سلیمی صورت می پذیرد و شما می توانید لاغری کوتاه مدت خود را به انجام این جراحی بسپارید.

توصیه می کنیم از صفحه اسلیو معده دیدن کنید.

جمع بندی

لاغری یکی از اهداف متداول برای بسیاری از افراد است و برای رسیدن به این هدف، عمده تغییراتی در رژیم غذایی خود ایجاد می کنند.

در هنگام تلاش برای کاهش وزن، خوردن برخی از غذاها و مواد غذایی می تواند راهی موثر و سریع برای افزایش سرعت لاغری باشد؛

اما مهم است که توجه داشته باشیم لاغری و کاهش وزن از طریق صرف تغییر برنامه های غذایی امکانپذیر نیست و باید تغییرات دیگری را نیز اعمال کرد.

در پاسخ به این سوال که خوردن چه چیزهایی باعث لاغری سریع می شود، باید گفت که اعمال تغییراتی خاص در برنامه های غذایی در کنار انجام فعالیت های بدنی می تواند در روند لاغری ما موثر باشد.

در عین حال باید توجه داشت که این شکل از لاغری برای افرادی با شاخص توده ی بدنی بالا چندان موثر نمی باشد و این افراد باید به دنبال روش های نوینی همچون جراحی چاقی باشند.

دکتر مهدی سلیمی در کشور ما یکی از برترین جراحان چاقی می باشد که شما در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی انواع جراحی های چاقی و جراحی متناسب با شرایط خود، می توانید به مطب ایشان مراجعه کرده و اطلاعات تکمیلی را به دست آورید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید