خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو

خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو
فهرست مطالب

در این مقاله، می خواهیم در خصوص خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو توضیحاتی را به شما ارائه بدهیم، پس تا آخر مقاله همراه ما باشید.

همان طور که می دانید، با خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو معده، کالری فراوانی را به بدن خود وارد می کنید که  در طولانی مدت سبب افزایش وزن و چاقی افراطی می شود.

خوردن انواع شیرینی ها می تواند در شما نوعی اعتیاد به این محصول را ایجاد کند. به گونه ای که اگر در یک بازه زمانی کوتاه این ماده را به بدن خود نرسانید، هوس آن به شدت به سراغ شما می آید که در اینجا کنترل کردن این احساس بسیار سخت خواهد شد.

به همین دلیل بهتر است در مصرف خوراکی های شیرین اعتدال را رعایت کنید. به خصوص اگر جراحی های چاقی مثل اسلیو معده را پشت سر گذاشته اید! چرا که با خوردن این خوراکی های شیرین، خطر افزایش وزن دوباره را به جان می خرید.

افزون بر بالا رفتن وزن ممکن است عوارض خطرناکی را برای بیمارانی که اسلیو معده انجام داده اند به دنبال داشته باشد. ضمنا برای انجام اسلیو معده می توانید از دکتر سلیمی کمک بگیرید. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص انواع جراحی های لاغری به شمار می آید.

لطفا از پست درمان قطعی قند خون بالا دیدن کنید.

پیشنهاد می کنیم از پست شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک دیدن کنید.

عوارض خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو چیست؟

هنگامی که عمل اسلیو را انجام دادید، باید از برنامه غذایی مشخصی پیروی کنید تا بتوانید از عارضه های احتمالی جان سالم به در ببرید؛ چرا که هر عملی دوران نقاهت خاص خود را دارد که باید در آن تمامی مراقبت های پس از عمل را جدی بگیرید.

عوارض خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو چیست؟
عوارض خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو چیست؟

توجه به تغذیه بیماران، یکی از اساسی ترین مراقبت ها بعد از عمل اسلیو به حساب می آید، چون این جراحی ر روی سیستم گوارشی و معده تاثیر مستقیم می گذارد. به همین دلیل اگر خوراکی هایی مثل شیرینی را بدون اجازه پزشک مصرف کنید، قطعا باید منتظر عوارض شدید آن باشید؛

زیرا در این ماده قند فراوانی موجود است که در صورت مصرف زیاد و پی در پی این ماده، می تواند مرضی به اسم سندرم دامپینگ را در بدن افراد به وجود بیاورد.

این اتفاق در حقیقت یک وضعیت به حساب می آید که با تخلیه سریع معده همراه می گردد و نشانه های مختلفی مثل سرگیجه، حالت تهوع و اسهال دارد.

میزان خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو به چه صورت است؟

زمانی که اسلیو معده را انجام می دهید، می توانید تا حد مشخصی از انواع شیرینی که برای شما مجاز است استفاده کنید اما در مصرف آن نباید زیاده روی کنید؛ در غیر این صورت با عوارض احتمالی آن درگیر خواهید شد.

به همین علت گفته می شود که میزان و دفعات خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو معده باید توسط بیماران کنترل شود.

همان طور که در پاراگراف قبلی گفتیم، خوردن این ماده افزون بر سندروم دامپینگ می تواند باعث شود که شما اضافه وزن بیشتری را تجربه نمایید و به دنبال آن با خیل عظیم بیماری های در ارتباط با آن دست و پنجه نرم کنید که خوشایند هیچ کس نیست.

به همین منظور، شایسته است که میزان مشخص مصرف این دسته از خوراکی های خوش طعم را از پزشک خود بپرسید و دقیقا طبق دستورالعمل های او سبک تغذیه ای خود را تغییر بدهید.

میزان مصرف شیرینی در همه بیماران به یک صورت نیست و به شرایط هر کدام از آن ها بستگی دارد؛ بنابراین تعیین این موضوع جزو وظایف مهم پزشکان و جراحان مربوطه می باشد.

چون بهتر از هر کسی در ارتباط با شرایط و وضعیت بیماران اطلاع دارند و می توانند یک رژیم غذایی بی نقص را برای آن ها تنظیم کنند. مانند دکتر سلیمی که برای انجام اسلیو معده می توانید به مطب ایشان در تهران مراجعه کنید.

چگونه ۴۰ کیلو وزن کم کنیم؟

راهنمایی های خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو معده

از آنجایی که این جراحی به طور مستقیم روی معده صورت می گیرد، پس تغذیه بعد از عمل از اهمیت فراوانی برخوردار می باشد به خصوص خوردن شیرینی جات که بسیار چاق کننده هستند.

راهنمایی های خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو معده
راهنمایی های خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو معده

به همین سبب بهتر است راهنمایی های لازم در خصوص مصرف این خوراکی ها را بدانید که عبارتند از:

  • مصرف آگاهانه

با انجام اسلیو معده، بدن شما دچار تغییرات زیادی می شود، مثلا ۸۰ درصد از ظرفیت معده شما کاسته خواهد شد. در همین راستا، باید از وعده های غذایی کم حجم به صورت مکرر بهره بگیرید.

این موضوع بر خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو نیز دلالت دارد و باید میزان آن را نسبت به قبل از عمل بسیار پایین بیاورید تا از عوارض آسیب های بعدی آن در امان بمانید.

رعایت این نکته به شما کمک می کند که به طور دائمی در مصرف مواد غذایی به طور آگاهانه عمل کنید و پر خوری را کنار بگذارید.

  • شیرینی های طبیعی را انتخاب کنید

آن دسته از شیرینی ها را مصرف کنید که از قندهای طبیعی برخوردار باشند و شکرهای تصفیه شده در آن ها موجود نباشد.

در این رابطه، میوه ها بهترین گزینه محسوب می شوند؛ چون که افزون بر قند طبیعی، فیبر و ویتامین های فراوانی را دارا می باشند که فواید آن ها برای سلامتی، بر هیچ کس پوشیده نیست.

  • اعتدال در مصرف شیرینی

پس از گذشت دوران حساس نقاهت اسلیو معده طبق صلاحدید پزشکان، می توانید از انواع شیرینی جات استفاده کنید اما باید میانه روی را در مصرف این ماده جدی بگیرید.

بر اساس نظرات برخی از پزشکان، در طول هفته می توانید یک تا دو بار با خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو معده به میزان بسیار کم سلامتی خود را حفظ نمایید.

  • به اندازه کافی هیدراته کنید

هنگامی که آب زیادی را در طول روز می نوشید، بدن خود را به میزان کافی هیدراته می کنید. انجام این امر باعث می شود تا هوس خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو را تا مقدار زیادی کنترل کنید.

در ضمن برخی از پزشکان توصیه می کنند که تا حدود ۳۰ دقیقه بعد از مصرف وعده های غذایی، نوشیدن آب را به تعویق بیندازید؛ زیرا امکان کشش کیسه معده در این بازه زمانی وجود دارد که باید از بروز آن پیشگیری نمایید.

در دیابت بارداری چه بخوریم چه نخوریم؟

نکات عملی برای کنترل هوس خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو معده کدامند؟

استراتژی های موثری برای مهار این احساس وجود دارند که می توانید با بهره گیری از آن ها به هوس مصرف شیرینی جات غلبه نمایید. این نکات عبارتند از:

نکات عملی برای کنترل هوس خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو معده کدامند؟
نکات عملی برای کنترل هوس خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو معده کدامند؟
  • خوردن ذهن آگاهانه

شما باید از علائم گرسنگی و سیری خودتان آگاهی کامل داشته باشید؛ زیرا این مورد می تواند در پیشگیری از پر خوری در مصرف شیرینی جات یاری برساند. بهتر است از لقمه های کوچک استفاده کنید و به آهستگی آن ها را بجوید.

  • از نظر فیزیکی، فعالیت کافی داشته باشید

اگر فعالیت بدنی مطلوبی داشته باشید، می توانید ذهن خود را از خوردن غذاها و شیرینی ها به موارد دیگری معطوف کنید و خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو معده را تا میزان زیادی کاهش بدهید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به عمل اسلیو معده، می توانید از دکتر سلیمی کمک بگیرید.

  • به اندازه کافی بخوابید

درصورتی که کمبود خواب داشته باشید، احتمالا میل شما به خوردن خوراکی های شیرین بالاتر می رود؛ این موضوع بر اساس تحقیقات زیادی به اثبات رسیده است و یک ارتباط قوی در میان خواب و خوردن زیاد شیرینی جات وجود دارد. به همین دلیل باید خواب خود را به خوبی تنظیم کنید.

  • آروماتراپی را امتحان کنید

استشمام برخی از عطرها می تواند هوس شما را نسبت به خوردن شکر و خوراکی های شیرین پایین بیاورد مثل نعناع و وانیل. به همین سبب می توانید چنین راهکارهای طبیعی را برای نابودی هوس شیرینی به کار ببرید تا از خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو بکاهید.

چه جایگزین هایی برای هوس خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو وجود دارد؟

بسیاری از افراد در جهان از خوردن شیرینی جات لذت می برند و به شکل مکرر هوس آن را می کنند که این احساس کاملا نرمال می باشد. طرفداران این ماده در جهان بسیار زیاد بوده و افراد زیادی را درگیر اضافه وزن می کند.

چه جایگزین هایی برای هوس خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو وجود دارد؟
چه جایگزین هایی برای هوس خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو وجود دارد؟

در همین زمینه باید از جایگزین های سالم تر کمک بگیرید تا هوس خود را نسبت به خوردن این ماده از بین ببرید. با انجام این کار در ارتقای سلامتی شما بعد از عمل پیشرفت های فراوان تری مشاهده می شود. این جایگزین های شیرینی عبارتند از:

میوه ها:

همان گونه که در پارگراف های قبلی مقاله گفتیم، همیشه میوه ها جزو بهترین انتخاب ها هستند. به خصوص میوه های تازه همچون: توت های گوناگون، سیب، پرتقال.

با کمک این موارد می توانید میل خود را نسبت به مصرف خوراکی های شیرین ناسالم پایین بیاورید و به صورت همزمان از انواع ویتامین های ضروری میوه ها، فیبرها و آنتی اکسیدان های آن ها بهره مند شوید. می توانید به عنوان دسر، از انواع میوه ها استفاده کنید.

یا برخی از آن ها را که با هم همخوانی دارند، با یکدیگر درون مخلوط کن ریخته و یک اسموتی خوش طعم و سالم درست کنید که قطعا از مصرف این موارد خوشتان خواهد آمد.

ماست یونانی با عسل:

این نوع ماست از نظر پروتئینی و پروبیوتیک بسیار غنی می باشد و سبب ارتقای سلامتی روده ها می شود. اگر یک قطره عسل به این ماده بیفزایید، می توانید ماست خود را شیرین کنید، در حالی که از هیچ نوع قندها و شکرهای مضر استفاده نکرده اید!

شکلات تلخ:

اگر به صورت دائم هوس شکلات و شیرینی های این چنینی را می کنید، می توانید از انواع شکلات کاکائویی بهره بگیرید که میزان کاکائویی بودن آن ها به نسبت شکر آن بیشتر باشد و قند کمتری در ساخت آن استفاده شده باشد.

در این صورت عطر و طعم شدیدتری را در این ماده احساس خواهید کرد که دارای آنتی اکسیدان های فراوانی می باشد. اما در خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو حتی شکلات های تلخ نیز باید جانب احتیاط را رعایت کنید و به میزان بسیار کمی از آن ها استفاده نمایید.

شکلات تلخ:
شکلات تلخ:

انجام جراحی چاقی به کمک دکتر مهدی سلیمی

خوردن میزان کمی شیرینی می تواند خطر افزایش وزن را به دنبال داشته باشد. چرا که در هر تکه ی این ماده، کالری فراوانی نهفته است.

با افزایش کالری دریافتی، بدن شما به مرور زمان کالری های اضافی را به شکل چربی در بخش های گوناگون بدن ذخیره می کند و در نهایت منجر به بروز اضافه وزن و چاقی می گردد. به همین دلیل باید از بعد از عمل های چاقی، از خوردن زیاد این ماده اجتناب کنید.

انجام جراحی چاقی به کمک دکتر مهدی سلیمی
انجام جراحی چاقی به کمک دکتر مهدی سلیمی

همچنین برای انجام اسلیو معده و سایر عمل های چاقی مثل بای پس معده، می توانید به مطب دکتر سلیمی مراجعه کنید.

ایشان در رابطه با جراحی لاپاراسکوپی نیز تخصص کافی دارند و رضایت فراوانی را از بیماران خود دریافت نموده اند؛ بنابراین ما در این مقاله، دکتر سلیمی را برای انجام عمل های چاقی به شما پیشنهاد می کنیم تا با یاری ایشان بتوانید به اندام دلخواه خود برسید.

سخن پایانی

در این مقاله، در رابطه با خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو با شما صحبت کردیم و راهکارهای کاهش هوس خوردن خوراکی های شیرین را نیز برای شما شرح دادیم که هیدراته کردن بدن، خوردن ذهن آگاهانه، خواب کافی، میانه روی در خوردن و … جزو موارد گفته شده در بالا هستند.

در زمینه ی رعایت نکات بالا و استفاده از جایگزین های سالم برای شیرینی جات، می توانید از خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو معده لذت ببرید مثل انواع میوه ها، ماست یونانی با عسل و شکلات تلخ که جزو بهترین انتخاب ها در برابر شیرینی جات ناسالم محسوب می شوند.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با عمل های چاقی مثل اسلیو، می توانید با دکتر سلیمی تبادل نظر داشته باشید.

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن
رژیم غذایی
رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن، برای افراد برنامه های غذایی مشخصی طراحی می گردد تا از طریق محاسبه ی قد و وزن

روش های درمان دیابت
دیابت
روش های درمان دیابت

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که روش های درمان دیابت چیست؟ جراحی چاقی از روش های درمان دیابت با

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

Call Now Buttonبا یک کلیک مشاوره بگیرید