خواص زنجبیل برای لاغری

خواص زنجبیل برای لاغری
فهرست مطالب

در این مقاله از سایت دکتر سلیمی قصد داریم به بررسی خواص زنجبیل برای لاغری بپردازیم. لطفا ما را تا انتها همراهی کنید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

مصرف مواد غذایی مختلف، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا مواد غذایی سالم و مقوی، می تواند برای سلامتی بدن بسیار مفید و موثر باشد.

رساندن ویتامین ها و مواد معدنی مختلف به بدن، برای پایداری بدن و سالم ماندن آن از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع برای دور ماندن از هرگونه عارضه و بیماری، بایستی اقدامات لازم در جهت مصرف مواد غذایی سالم را انجام داد.

با تمام این تفاسیر، برخی از عوامل و مشکلات می تواند باعث به خطر افتادن سلامتی ما شود و باعث ایجاد بیماری شود. از جمله بیماری های بسیار شایع و فراگیر، بیماری چاقی و اضافه وزن است.

خواص زنجبیل برای لاغری
خواص زنجبیل برای لاغری

چاقی و اضافه وزن می تواند باعث ایجاد عدم تناسب اندام و هچنین بروز مشکلات و بیماری های مختلفی شود. به همین دلیل لازم است اقدامات لازم برای کاهش وزن و لاغری را انجام داد.

پیشنهاد می کنیم از پست نوشیدنی چربی سوز قوی شکم و پهلو دیدن کنید.

استفاده از رژیم های غذایی و همچنین فعالیت های ورزشی، جز اولین راهکارها برای کاهش وزن محسوب می شود

استفاده از رژیم های غذایی و همچنین فعالیت های ورزشی، جز اولین راهکارها برای کاهش وزن محسوب می شود. مواد غذایی مختلفی وجود دارد که می تواند در زمینه کاهش وزن و لاغری موثر باشد.

از جمله این موارد می توان به زنجبیل اشاره کرد. زنجبیل جز گیاهان دارویی هم محسوب می شود و خواص زیادی در زمینه کاهش وزن و لاغری دارد. علاوه بر آن، این گیاه پرخاصیت، دارای خواص معدنی سرشاری است که می تواند برای سلامتی بدن مفید باشد.

از آنجایی که موضوع اصلی مقاله در خصوص کاهش وزن است، ما در این مقاله به بررسی خواص زنجبیل برای لاغری می پردازیم و جوانب آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

همچنین در خصوص افرادی که دارای چاقی شدیدی هستند و شاخص توده بدنی بالایی دارندو باید از جراحی چاقی استفاده کنند، توضیحاتی در خصوص این روش درمانی یعنی جراحی چاقی خواهیم داد.

با این حال شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی چاقی و انجام آن، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

خواص زنجبیل برای لاغری

یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایلی که از زنجبیل، استفاده فراوانی می شود، خواص زنجبیل برای لاغری و کاهش وزن است. در واقع این گیاه دارویی می تواند تاثیر زیادی در روند کاهش چربی های بدن بخصوص چربی های شکم و پهلو داشته باشد.

بنابراین اگر به دنبال لاغری و کاهش وزن و چربی سوزی شکمی خود هستید، می توانید با مشورت متخصص تغذیه و به همراه یک رژیم غذایی اصولی، از زنجبیل استفاده نمایید. زنجبیل به دلیل داشتن کالری کم می تواند تاثیر زیادی در روند چربی سوزی داشته باشد.

خواص زنجبیل برای لاغری
خواص زنجبیل برای لاغری

از طرفی زنجبیل باعث می شود که فرد احساس سیری طولانی مدتی داشته باشد و همین مسئله از بروز پرخوری جلوگیری خواهد کرد. در واقع کاهش دهنده اشتها، از وظایف اصلی و مهم زنجبیل است.

زنجبیل می تواند هم بصورت مجزا و هم بصورت ترکیب با دیگر مواد غذایی کم کالری و لاغر کننده مصرف شود و خاصیت زیادی در زمینه کاهش وزن داشته باشد. در این مقاله در خصوص دیگر مواد غذایی ترکیب کننده با زنجبیل توضیح می دهیم.

زنجبیل می تواند باعث افزایش سرعت سوخت و ساز بدن شود و در جریان متابولیسم بدن تاثیرات زیادی می گذارد. البته باید به این نکته توجه کرد که افراد دارای چاقی خفیف و اضافه وزن اندک می توانند از چنین خواصی بهره مند شوند.

زیرا افرادی که از چاقی شدید برخوردار هستند، باید از روش موثرتر به نام جراحی چاقی استفاده کنند تا به کاهش وزن دست پیدا کنند. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

روش‌های مختلف استفاده از خواص زنجبیل برای لاغری

در بخش قبلی گفته شد که زنجبیل را می توان یک ماده غذایی بسیار موثر و مهم در زمینه کاهش وزن دانست. روش های مختلفی است که می توان از خواص زنجبیل برای لاغری استفاده کرد که از جمله این موارد عبارتند از:

 • استفاده از چای زنجبیل برای لاغری می تواند گزینه مناسب و بسیار ساده ای باشد تا بتوان از زنجبیل برای کاهش وزن استفاده کرد. تهیه کردن چای یا دمنوش زنجبیل بسیار راحت و ساده است و می توان با زنجبیل تازه خشک، آماده سازی نمود. در ابتدا می توانید زنجبیل تازه تهیه کنید و در داخل آب بجوشانید و سرد شده آن را در درون قوری بریزید و سپس به مدت 15 الی 20 دقیقه با حرارت غیر مستقیم دم کنید تا بتوانید از خاصیت چای زنجبیل نیز استفاده کنید.
 • ترکیب کردن زنجبیل با شکر و لیمو هم می تواند گزینه مناسبی برای خواص زنجبیل برای لاغری باشد. اما باید به این نکته توجه کنید که بهتر است میزان شکر آن اندک باشد تا از خاصیت آن کاسته نشود. از آنجایی که زنجبیل دارای طعمی تند است و ممکن است برای برخی از افراد ناخوشایند باشد، ترکیب این گیاه با لیمو و مقدار کمی شکر می تواند گزینه مناسبی برای خوشمزه کردن آن باشد. لازم است در ابتدا پوره زنجبیل تهیه کنید و سپس آن را با شکر و یک قاشق آبلیمو مخلوط کنید.
 • راه دیگر مصرف زنجبیل برای لاغری، پودر کردن آن و ریختن آن داخل کپسول است که به شکل قرص زنجبیل مصرف شود.

لازم به گفتن است که تمامی موارد گفته شده، باید با نظر متخصص تغذیه انجام شود و بصورت خودسرانه مصرف نشود تا بتوان از خواص زنجبیل برای لاغری استفاده کرد. همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

خواص زنجبیل به همراه دیگر مواد غذایی در لاغری

برای بهره مندی بیشتر از خواص زنجبیل برای لاغری، می توان این ماده گیاهی را با دیگر مواد خوراکی ترکیب و مصرف کرد. از جمله این موارد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

خواص زنجبیل به همراه دیگر مواد غذایی در لاغری
خواص زنجبیل به همراه دیگر مواد غذایی در لاغری
 • خواص دمنوش زنجبیل و لیمو برای لاغری

لیمو و زنجبیل، هرکدام از آنها می تواند به تنهایی خواص زیادی برای کاهش وزن و لاغری داشته باشد. اگر ترکیب این دو ماده در کنار هم با ذائقه فرد سازگار باشد می تواند یک ترکیب بسیار عالی برای چربی سوزی باشد.

اگر فردی قصد کاهش اشتهای خود را دارد، می تواند از آب لیمو در کنار زنجبیل استفاده کند. زیرا زنجبیل و آبلیمو می تواند باعث کنترل اشتها و کاهش پرخوری و گرسنگی شود.

با مصرف این دمنوش، هم می توانید مایعات زیادی به بدن خود برسانید و از کمبود آب بدن خود جلوگیری کنید و هم می توانید در طول روز، احساس سیری طولانی مدتی داشته باشید. چنین ماده غذایی با ارزشی می تواند در مدت زمانی خاص و به همراه دیگر رژیم های غذایی، باعث کاهش وزن و لاغری شود.

 • خواص چای سبز و زنجبیل برای لاغری

از دیگر مواد غذایی ترکیبی که می تواند باعث افزایش خواص زنجبیل برای لاغری شود، چای سبز است. چای سبز به تنهایی خاصیت لاغر کنندگی و چربی سوزی دارد و می تواند منجر به افزایش سرعت متابولیسم بدن شود.

حال اگر این نوشیدنی با زنجبیل ترکیب شود، می تواند اثر مضاعفی در زمینه چربی سوزی و افزایش سوخت و ساز بدن داشته باشد و فرایند دفع چربی های زائد از بدن، به سرعت رخ می دهد.

لازم به گفتن است که با مشورت پزشک تغذیه می توانید به همراه یک رژیم غذایی اصولی، از چای سبز و زنجبیل استفاده کنید تا بتوانید روال طبیعی یک کاهش وزن را تجربه نمایید. اماده سازی این دمنوش به راحتی بوده و می تواند مقداری پوره زنجبیل را به همراه چای سبز جوشاند و اقدام به مصرف آن نمود.

توصیه می کنیم از صفحه نوشیدنی چربی سوز قوی خانگی دیدن کنید.

 • خواص سرکه سیب و زنجبیل برای لاغری

سرکه سیب دارای خاصیت زیادی در زمینه کاهش وزن است. یکی از روش های استفاده از خواص زنجبیل برای لاغری، استفاده از همین ماده خوراکی یعنی سرکه سیب است که می توان به زنجبیل ترکیب نمود.

سرکه سیب باعث افزایش سرعت متابولیسم بدن خواهد شد و علاوه بر آن، خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی دارد و می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شود. همچنین سرکه سیب دارای پروبیوتیک است که می تواند باعث بهبود عملکرد گوارش بخصوص روده ها شود و در دفع مواد زائد بسیار موثر است.

به همین دلیل ترکیب زنجبیل و سرکه سیب می تواند در کنار رژیم غذایی مناسب، برای کاهش وزن مناسب باشد. شما می توانید چای زنجبیل را آماده کنید و بعد از سرد شدن، به آن سرکه سیب اضافه کنید و بصورت سرد مصرف کنید تا از خواص آنتی اکسیدانی سرکه سیب هم استفاده کنید.

یکی از موارد بسیار مهم در خصوص افراد چاق و دارای شاخص توده بدنی بالا این است که این افراد باید از روش موثرتری برای کاهش وزن استفاده کنند. جراحی چاقی جز بهترین روش برای چنین افرادی محسوب می شود که در این مقاله در خصوص آن توضیحاتی ارائه می شود.

همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی چاقی و انجام آن، با یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

خواص زنجبیل برای بدن

علاوه بر خواص زنجبیل برای لاغری، این گیاه دارویی می تواند خواص زیاد و فواید مهمی برای بدن و سلامتی بدن داشته باشد. در ادامه به برخی از مهمترین خواص زنجبیل اشاره می کنیم:

خواص زنجبیل برای بدن
خواص زنجبیل برای بدن
 • خاصیت ضدالتهابی

بسیاری از افراد ممکن است دچار مشکلات التهابی در بدن خود شوند. زیرا وجود میکروب ها و مواد شیمایی ناسالم در بدن می تواند باعث بروز این التهابات شود. مصرف زنجبیل می تواند به حل این معضلات کمک زیادی کند و باعث کاهش التهابات بدن شود.

زیرا زنجبیل دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بوده و می تواند در مبارزه با رادیکال های آزاد در بدن موثر باشد و در نتیجه باعث درمان التهابات موجود در بدن خواهد شد. همچنین زنجبیل می تواند باعث کاهش حساسیت و آلرژی های مختلف شود.

 • آنتی اکسیدان

در خصوص خاصیت آنتی اکسیدانی زنجبیل، توضیحاتی ارائه شد. استفاده از دمنوش زنجبیل برای لاغری می تواند باعث شود که خاصیت آنتی اکسیدانی بدن افزایش پیدا کند. افزایش آنتی اکسیدان بدن منجر به پیشگیری و حتی درمان بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های قلبی و عروقی، سرطان ها و … شود.

همچنین آنتی اکسیدان ها می تواند در مقابل بیماری های ویروسی مقابله کند. زنجبیل در این زمینه توانسته است تاثیرات زیادی داشته باشد و جز موارد مهم در خصوص خواص زنجبیل برای لاغری و سلامتی بدن محسوب می شود.

 • خاصیت ضد تهوع

دمنوش زنجبیل می تواند به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک زیادی کند. کمک کردن به هضم غذا، جلوگیری از حالت تهوه و استفراغ می تواند جز همین موارد باشد. در واقع زنجبیل می تواند به این موضوع کمک کند که معده از هرگونه مواد غذایی تخلیه شود و خود زنجبیل باعث کنترل اشتها شود.

 • تنظیم قند خون و کاهش کلسترول

بررسی های متعددی نشان داده است که مصرف زنجبیل می تواند به تنظیم قند خون کمک زیادی کند. این مسئله برای افراد دیابتی بسیار مهم است.

همچنین مصرف درست و اصولی زنجبیل می تواند به مشکلاتی مانند کلسترول بالا، بیماری های قلبی و عروقی و … کمک کند. به همین دلیل مصرف زنجبیل باید در اولویت رژیم غذایی قرار گیرد.

 • کمک به رشد مو

زنجبیل به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی بالا، می تواند در زمینه رشد مو و تقویت مو موثر باشد. بسیاری از محصولات دارویی مرتبط با رویش مو، از زنجبیل استفاده می کنند و حتی بسیاری از شامپوهای قابل استفاده برای عموم افراد، از عصاره زنجبیل استفاده کرده است.

این مسئله باعث شده است که زنجبیل به عنوان یک داروی موثر در زمینه رشد و تقویت مو مورد استفاده قرار گیرد. زیرا زنجبیل باعث بهبود در وضعیت گردش خون در ناحیه سر می شود و در نتیجه در تقویت ریشه مو و رشد مو موثر است.

شما در حال مطالعه مقاله خواص زنجبیل برای لاغری می باشید.

 • کاهش دردهای قاعدگی

بانوانی که دچار مشکل در زمان قاعدگی مخصوصا دردهای این دوره مواجه هستند، می توانند از دمنوش زنجبیل برای کاهش دردهای قاعدگی خود استفاده کنند. در واقع زنجبیل می تواند به عنوان یک مسکن گیاهی برای روزهای اول قاعدگی باشد و باعث طی کردن راحت تر این دوران خواهد شد.

کافی است مقداری زنجبیل را در آب بجوشانید و اقدام به مصرف آن کنید تا از خواص ضد درد آن استفاده نمایید. از آنجایی که زنجبیل خاصیت ضد التهابی دارد، می تواند در کاهش درد قاعدگی و همچنین تنظیم سیکل قاعدگی در زنان کمک زیادی کند.

 • لایه‌بردار پوست

از دیگر خواص مهم زنجبیل می توان به عملکرد مثبت آن در پوست اشاره کرد. زیرا زنجبیل خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی دارد و می تواند باعث بهبود عملکرد بافت های پوستی شود و از شر سلول های مرده پوستی خلاص خواهد شد.

مصرف زنجبیل چه بصورت خوراکی و چه موضعی می تواند در لایه برداری پوست موثر باشد.

 • خواص زنجبیل برای آقایان

تحقیقات متعددی در خصوص خواص زنجبیل برای مردان انجام شده است. این گیاه دارویی حاوی مقادیری مشخص از منیزیم، منگنز، پتاسیم و ویتامین B6 است. این مواد معدنی می تواند تاثیر زیادی در سلامت هورمون های مردانه بخصوص تستسترون داشته باشد.

خواص زنجبیل برای آقایان
خواص زنجبیل برای آقایان

در واقع مصرف زنجبیل می تواند قدرت باروری مردان را افزایش دهد و همچنین در درمان مشکلات جنسی مانند اختلال نعوظ و … موثر است. زیرا زنجبیل باعث افزایش جریان خون در بدن می شود و در درمان اختلالات جنسی موثر است.

منگنز و منیزیم، جز دو عنصر اصلی در هورمون های مردانه است که می تواند در این زمینه کمک زیادی کند.

حال در ادامه مقاله خواص زنجبیل برای لاغری، به بررسی محاسبه شاخص توده بدنی و همچنین بهترین روش درمانی چاقی برای افراد بسیار چاق، یعنی جراحی چاقی خواهیم پرداخت.

شاخص توده بدنی چیست؟

یکی از مسئله های مهم در خصوص چاقی و اضافه وزن این است که افراد باید متوجه شوند که وضعیت بدنی آنها چگونه است و اینکه آیا از چاقی رنج می برند یا خیر. به همین دلیل از یک شاخصی در جهت اندازه گیری میزان وضعیت بدن استفاده می شود که شاخص توده بدنی نام دارد.

شاخص توده بدنی چیست؟
شاخص توده بدنی چیست؟

در این مقاله در خصوص چاقی و اهمیت لاغری توسط رژیم غذایی گفته شد. استفاده از گیاهان دارویی از جمله زنجبیل می تواند برای کاهش وزن موثر باشد.

اما یکی از موارد بسیار مهم و کلیدی در خصوص اضافه وزن و چاقی، اطلاع داشتن از نوع چاقی و اضافه وزن است. در واقع ما باید به گونه ای متوجه شویم که وضعیت بدنی ما چگونه است و آیا از چاقی رنج می بریم و یا لاغری شدیدی داریم؟

به همین دلیل از یک شاخصی به نام شاخص توده بدنی یا همان BMI استفاده می شود. این شاخص در واقع نسبت وزن به قد را اندازه گیری می کند و هرچقدر میزان عدد بدست آمده بیشتر باشد، یعنی فرد به چاقی شدیدتری دچار شده است.

در واقع شاخص توده بدنی به بررسی وضعیت بدنی و میزان انباشتگی چربی های موجود در بدن می پردازد و کمک خواهد کرد که بهترین روش درمان اضافه وزن خود را متوجه شویم.

برای درک راحت تر شاخص توده بدنی، از محدوده های عددی ثابتی استفاده می شود که این محدوده ها و بازها می تواند کمک کند تا افراد با بدست آوردن شاخص توده بدنی خود و مقایسه با این بازه ها، متوجه شود که در کدام مرحله وزنی و چاقی قرار دارد.

در ادامه به بررسی بازه های عددی شاخص توده بدنی خواهیم پرداخت:

 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی زیر عدد 18.5 باشد، یعنی فرد از لاغری شدیدی رنج می برند
 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در محدوده بین 18.5 تا 24.9 باشد، یعنی فرد در محدوده وزنی ایده آلی قرار دارد.
 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در محدوده بین 25 تا 29.9 باشد، این موضوع نشان دهنده اضافه وزن در حد متوسط است.
 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در محدوده بین 30 تا 34.9 باشد، این موضوع یعنی فرد از چاقی شدید برخوردار است.
 • اما اگر فردی دارای شاخص توده بدنی بالاتر از عدد 35 باشد، این یعنی فرد به چاقی بسیار شدیدی دچار شده است و می بایست جراحی چاقی انجام دهد.

حال در ادامه مقاله خواص زنجبیل برای لاغری به بررسی جراحی چاقی خواهیم پرداخت. همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص شاخص توده بدنی و جراحی چاقی، انجام دهد.

جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی بخه عنوان یکی از بهترین و موثرترین روش های کاهش وزن و لاغری می شناسند. در دنیای امروز پزشکی، از جراحی چاقی برای کاهش وزن افراد بسیار چاق استفاده می شود.

زیرا این افراد نمی توانند به وسیله رژیم های غذایی و لاغری به کاهش وزن برسند. بنابراین بهتر است از روش جراحی چاقی استفاده کنند که به ایجاد تغییرات ساختاری در سیستم گوارش انسان می پردازد.

جراحی چاقی چیست؟
جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی به وسیله روش نوین جراحی یعنی روش لاپاراسکوپی انجام می شود که یک روشی کم عارضه و با کمترین جای جراحت است.

به همین دلیل است که جراحی چاقی را یک روش کم عارضه و کم جراحت می نمایند. در جراحی چاقی، محدود کردن کالری وظیفه این روش درمانی است و تغییرات انجام شده در سیستم گوارش منجر به کاهش مصرف مواد غذایی خواهد شد.

جراحی چاقی از روش های مختلفی تشکیل شده است. هر کدام از روش های جراحی چاقی می تواند کاربرد خاص خود را برای افراد داشته باشد.

در واقع انتخاب نوع روش جراحی چاقی، بستگی به شرایط جسمی بیمار و تشخیص متخصص جراح دارد. ما در ادامه مقاله خواص زنجبیل برای لاغری، به بررسی کوتاه روش های جراحی چاقی خواهیم پرداخت:

 • جراحی اسلیو معده

جراحی اسلیو معده از روش های بسیار محبوب و پرکاربرد در جراحی چاقی محسوب می شود. این روش جراحی بیشترین کاربرد را در جراحی چاقی دارد و اغلب پزشکان جراح از این روش برای جراحی چاقی استفاده می کنند.

در جراحی اسلیو معده، پزشک اقدام به برداشتن بیش از 80 درصد حجم معده می کند و معده نهایی به شکل لوله ای خواهد بود. همین مسئله باعث کاهش میزان مصرف مواد غذایی شده و فرد در مدت زمانی کوتاه اقدام به کاهش وزن و چربی سوزی خواهد کرد. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص عمل اسلیو معده انجام دهد.

 • عمل بای پس معده

از دیگر روش های جراحی چاقی که می تواند مورد استفاده قرار گیرد، عمل بای پس معده است. در این جراحی در ابتدا معده به دو بخش بزرگ و کوچک تقسیم بندی می شود و بخش بزرگ معده از بدن بیمار خارج خواهد شد.

سپس با هدف کاهش جذب مواد غذایی و کاهش مسیر ورود و خروج مواد غذایی، تغییراتی در سیستم روده کوچک اعمال می شود. این جراحی می تواند باعث کاهش وزن در مدت زمانی کوتاه شود.

عمل بای پس معده
عمل بای پس معده
 • بای پس با سوییچ اثنی عشری

از روش های پیچیده جراحی چاقی، عمل بای پس با سویچ اثنی عشری نام دارد. این جراحی ترکیبی از عمل اسلیو معده و بای پس معده است. شروع جراحی بدین گونه است که بیش از 80 درصد حجم معده از بدن بیمار خارج می شود.

بعد از آن تغییرات در روده کوچک اعمال می شود. در نهایت کار، کیسه صفرا برای کاهش ترشح هورمون گرسنگی از بدن بیمار حذف خواهد شد. این جراحی منجر به کاهش وزن در مدت زمانی کوتاه خواهد شد.

 • حلقه گذاری معده

از روش های کم کاربرد جراحی چاقی، حلقه گذاری معده است که در قسمت ابتدایی معده حلقه ای قرار داده میشود. در این روش جراحی ممکن است عوارضی در برخی از افراد دیده شود و به همین دلیل، کمتر مورد استفاده پزشکان جراح قرار خواهد گرفت.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انواع جراحی چاقی انجام دهد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی یکی از مواد غذایی و گیاهان دارویی در زمینه کاهش وزن و لاغری یعنی خواص زنجبیل برای لاغری پرداختیم.

زنجبیل می تواند چه بصورت مجزا و چه بصورت ترکیب شده با دیگر مواد غذایی، برای لاغری و چربی سوزی مورد استفاده قرار گیرد. ما در این مقاله در خصوص مزیت های مصرف زنجبیل در خصوص لاغری و همچنین خواص زنجبیل برای سلامتی بدن، توضیحاتی را ارائه کردیم.

یکی از موارد مهم در خصوص چاقی و اضافه وزن، این است که افراد دارای شاخص توده بدنی بالا که از چاقی شدیدی برخوردارند، بایستی از روش های موثرتری برای کاهش وزن خود استفاده کنند که جراحی چاقی بهترین روش محسوب می شود.

ما در این مقاله در خصوص جراحی چاقی و انواع آن، توضیحات مختصری ارائه دادیم. با این حال شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی چاقی و انجام آن، با یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

هزینه عمل اسلیو معده
اسلیو معده
هزینه عمل اسلیو معده

هزینه عمل اسلیو معده یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که با مشکل چاقی مفرط دست و پنجه نرم می‌کنند. این عمل که به عنوان

ادامه مطلب
هزینه بای پس معده
بای پس معده
هزینه بای پس معده

نمی توان از عارضه های همراه با چاقی مفرط چشم پوشی کرد. برای خلاصی از اضافه وزن بیش از اندازه مطمئنا باید هزینه کنید؛ چه

ادامه مطلب
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

با یک کلیک مشاوره بگیرید