جوراب واریس بعد از عمل بای پس

جوراب واریس بعد از عمل بای پس
فهرست مطالب

در این مقاله، می خواهیم در خصوص استفاده از جوراب واریس بعد از عمل بای پس، اطلاعاتی را ارائه نماییم. لطفا تا انتهای این مقاله همراهمان باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

ما می‌خواهیم در مقاله جامع جوراب واریس بعد از عمل بای پس معده،  اطلاعات جامع و کاربردی را در مورد استفاده کردن از جوراب ضد واریس بعد از عمل چاقی بای پس معده در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

معمولاً افرادی که سابقه انجام عمل بای پس معده را دارند، مشاهده می ‌کنند که در چنین مواردی، پزشکان و یا جراحان متخصص برای آنها استفاده کردن از این جوراب های طبی و یا ضد واریس را تجویز می کنند.

استفاده از جوراب واریس از مراقبت بعد از عمل بای پس معده است.

جوراب واریس بعد از عمل بای پس
جوراب واریس بعد از عمل بای پس

حال اگر ما بخواهیم در مورد این جورابهای  ضد واریس و نحوه تاثیر گذاری و یا استفاده از آن، اطلاعات کاربردی و خوبی را به دست بیاوریم. باید موضوعهای بیان شده در این مقاله را مطالعه نماییم. با ما همراه باشید.

جوراب واریس چیست؟

به عنوان سوال اول در مقاله جامع جوراب واریس بعد از عمل بای پس، باید بدانیم که استفاده کردن از این جورابها، نه تنها در عملهای چاقی کاربرد دارد، بلکه در بسیاری از مشکلات و یا جراحیهای دیگر نیز می تواند سودمند باشد.

اما اگر بخواهیم به سوال بالا پاسخ بدهیم، باید بگوییم که این جورابها با جورابهایی که ما در طی روز استفاده می کنیم، تفاوتهای بسیاری دارند. از نظر عملکرد و تاثیر گذاری نیز متفاوت هستند.

معمولاً جورابهایی که ما در طی روز مصرف می کنیم، صرفاً جنبه زیبایی و پوششی دارند. اما جورابهای واریس، برای درمان واریس، جلوگیری از آمبولی و خیز، در طی دوران نقاهت پس از جراحی بای پس مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طوری طراحی شده است که حالت کشسانی داشته باشد.

در واقع حالت کشسانی در جوراب واریس می تواند به پا و ماهیچه های آن و همچنین ساق پا فشار وارد کند. این فشار وارده می تواند در ابتدای راه برای افرادی که از این جورابها استفاده می کنند، کمی آزاردهنده به نظر آید.

اما همین حالت کشسانی در این جورابها به عنوان یکی از مهمترین مولفه های ضد واریس معرفی می‌شود. در افرادی که جراحیهای بای پس معده و یا حتی جراحی قلب وریدی باز را به انجام رساندند. برای اهداف ضد واریسی و همچنین ضد خیز و یا اِدم مورد مصرف قرار می گیرد.

با ما در ادامه مقاله  جوراب واریس بعد از عمل بای پس همراه باشید. تا نکات کاربردی بسیاری را در مورد  این جوراب های طبی به دست آورید.

ما از چه زمانی باید از جوراب واریس استفاده کنیم؟

به عنوان نکته اول در پاسخ به این سوال، باید بدانیم که همه چیز به نظر پزشکان و یا جراح متخصص شما بستگی دارد. اوست که باید نظر نهایی را در مورد این سوال بدهد.

اما اگر بخواهیم به روال عادی و یا معمول آن اشاره کنیم. باید بگوییم که معمولاً پوشیدن جوراب واریس بعد از عمل بای پس شروع خواهد شد. انجام این عمل، معمولاً بلافاصله بعد از اتمام جراحی به انجام می رسد.

همین فوریت در پوشیدن این جورابها از نظر پزشکان متخصص، می تواند بیشتر ما را با اهمیت استفاده از این جورابها آشنا کند.

اما شاید شرایطی پیش آید که افراد نتوانند از جورابهای از قبل تهیه شده و سایز بندی شده استفاده کنند.  افرادی که معمولاً دچار شاخص توده بدنی بسیار بالا و یا حجم بالای ساق پا هستند. این چاقی بیش از حد باعث خواهد شد که این افراد نتوانند از جورابهای طبی واریس از پیش طراحی و یا سایز بندی شده استفاده کنند و یا به ندرت سایز مورد نظر خود را پیدا می کنند.

در چنین شرایطی، پزشکان متخصص به آنها پیشنهاد می‌کنند که به جای استفاده از جورابهای واریس، از باندهای کشی استفاده کنند. ناحیه مورد نظر را خوب ببندند تا همان حالت کشسانی در ناحیه پا به وجود آید.

پس به صورت کلی باید بگوییم که پزشکان متخصص برای جلوگیری از عوارضی همانند واریس که می تواند بعد از عملهای جراحی بای پس به وجود آید. از این جورابهای طبی و کشسان استفاده می کنند.

با ما در ادامه این مقاله علمل کاربردی همراه باشید.

دلایل استفاده از جوراب واریس بعد از عمل بای پس چیست؟

همه ما می دانیم که عمل بای پس معده به نوعی یک عمل تهاجمی محسوب می‌شود. در طی این عمل، لخته های خون بسیاری شکل می‌گیرد. که به وسیله ابزارهای پزشکی خارج شده و مقداری از آن دوباره وارد جریان خون شده و به سمت نقاط پایینی بدن حرکت می کند.

البته همیشه لخته های خون در همان ابتدای عمل و یا در هنگام عمل ایجاد نمی شود. نیز می تواند مدتی بعد در اندامهای پایینی بدن همانند پا بروزنماید. به صورت لخته های خونی در درون سیاهرگ های پاها به وجود آید.

حال اگر این لخته های خون در بخشهای تحتانی و یا در پای ما شکل گرفته باشند. به سمت نقاط حساسی مانند قلب و یا ریه حرکت می کند. که می تواند موجب آمبولی در ریه و نقاط حساسی همانند قلب شود.

دلایل استفاده از جوراب واریس بعد از عمل بای پس چیست؟
دلایل استفاده از جوراب واریس بعد از عمل بای پس چیست؟

همه ما می دانیم که آمبولی در ریه و قلب می تواند باعث مرگ و یا عوارض خطرناک بسیاری شود.

پس به صورت کلی می توان گفت که استفاده کردن از جوراب واریس بعد از عمل بای پس، می تواند از تشکیل لخته های خون بعد از عمل جراحی بای پس جلوگیری کند.

به این ترتیب این جورابهای طبی قادرند که از  ایجاد شدن لخته خون و آمبولی جلوگیری نموده و جان بیمار را تا حد بسیاری حفظ کنند.

تا کی باید از این جوراب ها استفاده نماییم؟

شاید اولین سوالی که پس از آشنایی با جوراب واریس برای ما به وجود می آید. این باشد که تا چه زمانی ما باید از این جورابها استفاده کنیم؟

همانطور که در بخش اول این مقاله اشاره نموده ایم، معمولاً استفاده از این جورابها به صورت فوری و پس از اتمام عمل جراحی شروع خواهد شد و ادامه دارد.

معمولاً پزشکان متخصص و جراحان، تا زمانی که خیالشان از بابت تشکیل لخته های خون در پا راحت نشود، به تجویز پوشیدن این جوراب ها ادامه می دهند.

لطفا از پست رژیم جراحی چاقی دیدن کنید.

آیا این جوراب ها را باید بعد از ترخیص شدن نیز بپوشیم؟

بله؛ تمام بیماران باید به صورت ۲۴ ساعته و پس از اتمام عمل بای پس، از این جورابها استفاده کنند. طبق معمول، استفاده از این جورابها تا پس از ترخیص بیمار از بیمارستان نیز ادامه دارد. بیمار به صورت معمول باید در حدود ۱۶ ماه و به صورت شبانه روزی از این جوراب های ضد واریس و کشسان استفاده کند.

پس از اتمام این دوره، پزشکان متخصص با انجام دادن چکاپها و معاینات خود می توانند نسبت به ادامه مصرف و یا قطع آن تصمیم گیری کنند.

اما این نکته نیز برای افرادی که قادر نیستند به صورت ۲۴ ساعته از این جورابها استفاده نمایند، قابل توجه است. باید بدانند که آنان باید تا دو هفته بعد از عمل جراحی، این جوراب ها را به صورت مداوم بپوشند.

حال اگر در طی همین دو هفته، فردی از پوشیدن این جورابها احساس ناراحتی می کند. می‌تواند پس از مشورت نمودن با پزشک خود، برنامه های مدون برای خود تنظیم نماید. تا پس از طی شدن هر ۳ الی ۴ ساعت پوشیدن این جورابها، برای مدت کوتاهی آن را دربیاورد و سپس دوباره آن را بپوشد.

طریقه استفاده از جوراب واریس بعد از هفته دوم

باید بدانیم که استفاده کردن از این جورابها پس از طی شدن مدت دو هفته، بسیار آسانتر است. افراد می‌توانند در هنگام استراحت و خواب شبانه خود، جورابهای طبی را از پای خود در بیاورند. سپس پس از بیدار شدن و به هنگام صبح، آن را دوباره بپوشند‌.

با ما در ادامه مقاله جامع و کاربردی جوراب واریس بعد از عمل بای پس، همراه باشید.

از نمونه برنامه غذایی بعد از اسلیو معده استفاده نمایید.

آیا جوراب واریس را باید در حمام هم استفاده کنیم؟

یکی از سوالات بسیار مهمی که برای افراد پس از استفاده از جوراب واریس پیش می آید، همین مورد می باشد. که این افراد اگر بخواهند استحمام کنند، باید چه کاری انجام بدهند؟

آیا باید این جوراب ها را در بیاورند؟

در پاسخ باید بگوییم که خیر. به صورت کلی لزومی وجود ندارد تا شما بعد از عمل بای پس و به هنگام استحمام، از این جورابها استفاده کنید. شما می توانید قبل از استحمام، این جورابها را از پای خود در آورید. سپس بعد از خشک کردن بدن و پای خود، آن را بپوشید.

لطفا از صفحه تغذیه بعد از عمل بای پس معده دیدن نمایید.

آیا استفاده کردن از جوراب واریس دردناک است؟

انسان با هر چیزی که عادت نداشته باشد، دست و پنجه نرم می‌کند. این دست و پنجه نرم کردن می‌تواند برای افراد مختلف در ابتدای راه ناراحت کننده باشد.

در واقع استفاده کردن از جوراب واریس بعد از عمل بای پس معده، می تواند به واسطه ی کشسانی بالای این جورابها که می تواند عضلات پای شما را تحت فشار قرار دهد، کمی ناراحت کننده  و حتی دردناک باشد.

اما باید بدانید که اگر تحمل داشته باشید، به تدریج و در حدود یک هفته پس از استفاده از این جورابها، بدن با این حجم از فشار وارده کنار می آید و شما عزیزان کم کم به آن عادت خواهید نمود.

به صورت معمول افرادی که از این جورابها در طی دو هفته استفاده می کنند. اقرار داشتند که پس از این مدت دیگر حس ناراحت کننده ای را از  پوشیدن این جوراب ها دریافت نخواهند کرد.

با سخن پایانی این مقاله، همراه ما باشید. لطفا پس از مطالعه این مقاله از پست اسلیو معده بهتره یا بای پس دیدن کنید.

آیا استفاده کردن از جوراب واریس دردناک است؟
آیا استفاده کردن از جوراب واریس دردناک است؟

سخن آخر

 ما تا این بخش از این مقاله جامع و کاربردی، سعی نموده ایم تا نکاتی را با شما به اشتراک بگذاریم. که بتواند به سوالات مختلفی که در زمینه استفاده از جوراب واریس بعد از عمل بای پس به وجود می آید، پاسخ دهد.

معمولاً نکات مهمی که در مورد این جوراب ها وجود دارد، به همین موارد خلاصه خواهد شد. اما اگر بخواهیم به صورت دقیقتر در مورد استفاده از این جوراب ها نظر بدهیم. باید بگوییم که همه چیز به نظر و تصمیم پزشک شما بستگی دارد و اوست که می‌تواند بازه زمانی استفاده از این جورابها و همچنین نحوه استفاده از آن را به شما اطلاع دهد.

شما عزیزان می توانید سر خود از این جورابها استفاده کنید. با استفاده از نکاتی که ما در این مقاله در مورد اهمیت استفاده از این جورابها در حفظ سلامتی بدن ارائه نموده ایم. استفاده از این جورابها به صورت ضروری در چند ماه اول پس از جراحی بای پس، ضروری خواهد بود.

هر چند که استفاده از جوراب واریس، فقط مخصوص عمل بای پس معده نمی باشد. در موارد بسیار دیگر نیز مورد مصرف قرار می گیرد.

در انتها پیشنهاد می کنیم مقاله جراحی بای پس معده در کرج را مطالعه نمایید.

 

هزینه عمل اسلیو معده
اسلیو معده
هزینه عمل اسلیو معده

هزینه عمل اسلیو معده یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که با مشکل چاقی مفرط دست و پنجه نرم می‌کنند. این عمل که به عنوان

ادامه مطلب
هزینه بای پس معده
بای پس معده
هزینه بای پس معده

نمی توان از عارضه های همراه با چاقی مفرط چشم پوشی کرد. برای خلاصی از اضافه وزن بیش از اندازه مطمئنا باید هزینه کنید؛ چه

ادامه مطلب
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

با یک کلیک مشاوره بگیرید