جراحی چاقی و دیابت

اگر شخصی به شما بگوید که میان جراحی چاقی و دیابت ارتباط وجود دارد و این عمل می تواند دیابت را درمان کند، باور می کنید؟ اگر پزشک جراحی را برای درمان دیابت توصیه کند چه؟

حقیقت این است که درمان دیابت با جراحی کاهش وزن یک واقعیت است. درمان دیابت با جراحی چاقی یک رویا نیست. پزشکان و محققان ثابت کرده اند که جراحی کاهش وزن در درمان دیابت و کنترل سطح قند خون بسیار موثر است.

جراحی چاقی انواع گوناگونی دارد و اکثر این جراحی ها را می توان با روش های کمتر تهاجمی مانند لاپاراسکوپی انجام داد. این جراحی از طریق چندین برش ظریف با کمک لاپاراسکوپی انجام می شود.

از طریق این سوراخ ها، ابزار جراحی نازک وارد شکم شده و عمل جراحی کاهش وزن انجام می شود. اگر می خواهید برای همیشه از بیماری دیابت نجات پیدا کنید بهترین روش درمان جراحی چاقی می باشد.

جراحی چاقی و دیابت
جراحی چاقی و دیابت

دکتر سلیمی یکی از بهترین جراحان لاغری است که برای انجام این جراحی از تجهیزات پیشرفته استفاده می کند. در این مقاله قصد داریم موضوع جراحی چاقی و دیابت را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.

پیشنهاد می کنیم از پست درمان دیابت در 30 روز دیدن کنید.

از دیابت و انواع آن چه می دانید؟

پیش از بررسی جراحی لاغری و درمان دیابت بهتر است ابتدا با دیابت و انواع آن آشنا شوید. دیابت یا قند خون بالا از جمله بیماری های مزمن می باشد که در دو دسته دیابت نوع 1 وابسته به انسولین و دیابت نوع 2 غیر وابسته به انسولین قرار می گیرد.

دیابت گروه اول

عملکرد ترشح انسولین پانکراس می تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی از قبیل مشکلات ژنتیکی مربوط به تخریب سلولی قرار گیرد.

در این گروه از بیماران موارد زیادی از کاهش وزن وجود دارد و تنها درمان ممکن، پیوند پانکراس یا پیوند لوزالمعده است. با توجه به اینکه جراحی متابولیک در برخی از مطالعات تاثیرات مفیدی بر نوع دیابت دارد، اما دربردارنده درمان دیابت گروه اول به طور قطعی نمی باشند.

دیابت گروه 2

دیابت نوع 2 بیماری است که افراد را در زمان های مختلف درگیر می کند، وجود آن به ندرت در مراحل اولیه مشاهده می شود، بنابراین از هر سه بیمار مبتلا به دیابت نوع 2 فقط 2 نفر می دانند که دیابت نوع 2 دارند.

بدن بسیار ضعیف می شود و برای انرژی نیاز به مصرف کربوهیدرات دارد، قند خون افزایش می یابد و به مرور زمان قند خون بالا می تواند منجر به نابینایی و بیماری های قلبی و عصبی یا مشکلات مغزی شود.

در برخی افراد این بیماری در سنین پایین بروز می کند، بدن بیمار انسولین تولید خواهد کرد اما مقدار آن به اندازه مناسب نمی باشد و به دلایل مختلف در بدن واکنش انسولین کاهش می یابد. دیابت نوع 2 اغلب در افرادی که اضافه وزن دارند رخ می دهد.

زنان مبتلا به دیابت بارداری و مادرانی که فرزند آنها بیش از 5 کیلوگرم وزن دارند در خطر ابتلا به دیابت نوع 2 هستند. زنان مبتلا به تخمدان پلی کیستیک نیز احتمال بیشتری دارد که به این نوع دیابت مبتلا شوند. در مبحث جراحی چاقی و دیابت باید ذکر کنیم که جراحی چاقی تأثیر بی‌نظیری در درمان دیابت نوع 2 دارد.

جراحی چاقی که به عنوان یکی از بهترین روش ها برای درمان بیماری دیابت به شمار می آید توسط دکتر سلیمی انجام می شود.

چرا دیابت یک بیماری مزمن است و باید درمان شود؟

جراحی چاقی و دیابت به یکدیگر مرتبط هستند و عوامل زیر نشان می دهد که دیابت خطرناک و کشنده است، بنابراین کسانی که از این بیماری رنج می برند باید در اسرع وقت تحت عمل جراحی کاهش وزن قرار گیرند.

هر ده ثانیه یک نفر مبتلا به دیابت نوع 2 بر اثر این بیماری جان خود را از دست می دهد.

دیابت جز یکی از ده علت اصلی مرگ و میر در جهان محسوب می شود.

این بیماری در سراسر جهان به ویژه در کشور ما در حال گسترش است.

عمر مردم را کوتاه می کند.

چرا دیابت یک بیماری مزمن است و باید درمان شود؟
چرا دیابت یک بیماری مزمن است و باید درمان شود؟

مهمترین مزیت جراحی چاقی، درمان دیابت و بهبود آن در آن دسته از بیمارانی است که این عمل را تجربه می کنند. کسانی که با مراجعه به دکتر سلیمی تحت عمل جراحی چاقی قرار گرفتند، نه تنها توانستند به وزن ایده آل خود برسند، بلکه پیشرفت های قابل توجهی در درمان دیابت خود داشتند.

این مورد بیشتر در بیماران دیابتی که 7 درصد وزن بدن خود را از دست دادند، رخ می داد و به این نتیجه رسیدند که پیشرفت بیماری دیابت با استفاده از روش های جراحی چاقی قابل پیشگیری است.

لطفا از پست ارتباط چاقی و سرطان دیدن کنید.

بهترین و موثرترین جراحی چاقی برای درمان دیابت کدام است؟

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که زیاد از ارتباط میان جراحی چاقی و دیابت مطلع نیستید. جراحی چاقی یا لاغری که شامل روش های جراحی اسلیو معده، بالون معده، عمل بای پس معده و حلقه معده می شود از جمله عمل هایی هستند که به عنوان درمان چاقی مفرط مورد استفاده قرار می گیرد.

از آنجایی که چاقی یکی از عوامل مهم در دیابت است، انجام این جراحی می تواند منجر به کنترل و درمان دیابت شود. توجه داشته باشید که جراحان کاهش وزن از این روش نه به عنوان درمان قطعی دیابت نوع 2، بلکه به عنوان یکی از روش های رسیدن به نتیجه مطلوب نیز استفاده می کنند.

بنابراین، زمانی که بیمار تحت عمل جراحی کاهش وزن قرار می گیرد، دیابت با کاهش وزن و در برخی موارد حتی بهبودی کامل کنترل می شود. جراحی لاغری که برای شما در نظر گرفته شده بستگی به نوع چاقی شما، شرایط جسمی و روحی، وضعیت سلامتی و نظر پزشک دارد.

عمل بای پس معده و اسلیو معده به دلیل اینکه برای بیماران دیابتی تاثیر مثبت و مفیدی گذاشته است بیشتر از سایر روش های لاغری به رسمیت در سراسر دنیا شناخته شده اند.

بهترین و موثرترین جراحی چاقی برای درمان دیابت کدام است؟
بهترین و موثرترین جراحی چاقی برای درمان دیابت کدام است؟

بهترین زمان انجام جراحی چاقی برای درمان دیابت چه موقع است؟

از آنجایی که چاقی مفرط باعث بسیاری از بیماری های موجود از جمله بیماری های قلبی عروقی، فشار خون و دیابت می شود، خوب است از همان ابتدای چاقی به فکر انجام جراحی چاقی باشیم. هرچند که می توان از راه های مختلفی از جمله ورزش یا رژیم غذایی برای پیشگیری از چاقی اقدام کرد.

یا مصرف بیش از حد مواد غذایی را در مراحل اولیه مدیریت کنید. اما در مورد افراد بسیار چاق به خصوص در سنین بالا و افرادی که BMI یا شاخص توده بدنی آنها بالاتر از 35 است بهتر است به محض مشورت با بهترین جراح چاقی تهران یکی از عمل های لاغری را انتخاب و انجام دهند.  آنها از این طریق می توانند از بروز بیماری های اساسی جلوگیری کرده و در مراحل اولیه بیماری ها را کنترل و درمان نمایند.

توجه داشته باشید که هرچه درمان چاقی طولانی‌تر باشد، خطر ابتلا به بیماری‌های زمینه‌ای از قبیل حمله قلبی و سکته بیشتر است. با مراجعه به دکتر سلیمی از بهترین زمان انجام جراحی چاقی برای درمان دیابت مطلع خواهید شد.

بهترین زمان انجام جراحی چاقی برای درمان دیابت چه موقع است؟
بهترین زمان انجام جراحی چاقی برای درمان دیابت چه موقع است؟

آیا ارتباط خاصی بین افزایش وزن و دیابت را وجود دارد؟

در مبحث جراحی لاغری و درمان کردن دیابت باید ذکر شود که در واقع هیچ ارتباط مستقیمی بین چاقی و دیابت وجود ندارد، اما از کار افتادن هورمون انسولین باعث واکنش بیش از حد بدن به انسولین می شود.

آیا ارتباط خاصی بین افزایش وزن و دیابت را وجود دارد؟
آیا ارتباط خاصی بین افزایش وزن و دیابت را وجود دارد؟

این موضوع منجر می گردد تا مقاومت بدن در برابر انسولین بر گیرنده های انسولین در بافت ها تأثیر بگذارد. برای سوزاندن چربی در سلول ها این وضعیت سطح قند خون را بالا می برد و چربی اضافی مقاومت به انسولین را افزایش می دهد.

تاثیر مفید جراحی چاقی برای درمان دیابت چیست؟

به طور تقریبی همه کسانی که به دکتر سلیمی مراجعه کرده و جراحی دیابت (که به عنوان جراحی متابولیک/ چاقی نیز شناخته می‌شود) را انتخاب می‌کنند، طی چند روز پس از جراحی شاهد بهبود دیابت خود خواهند بود.

به این ترتیب، آنها سطح قند خون پایین تری را تجربه می کنند، برای کنترل قند خون خود به داروهای دیابت کمتری نیاز دارند و به طور کلی بهبودهایی را در مشکلات سلامتی که قبل از جراحی درگیر آنها بودند را برای درمان دیابت نوع 2 مشاهده می کنند.

با توجه به نتایج به دست آمده 78 درصد از بیماران تحت درمان دیابت پس از جراحی چاقی بهبودی کامل پیدا می کنند و دیگر نیازی به مصرف داروهای دیابت ندارند.

آیا  درمان دیابت بدون دارو امکانپذیر است؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک فوق کلیک نمایید.

جراحی چاقی چگونه به درمان دیابت کمک می کند؟

جراحی چاقی که امروزه انجام می شود در طول 70 سال گذشته بسیار پیشرفت کرده است و یکی از بهترین روش های مدرن برای درمان دیابت محسوب می شود. این جراحی برای درمان دیابت منجر به کاهش مصرف غذا و کاهش جذب کالری می شود. مهمتر از همه، جراحی چاقی باعث تغییراتی در متابولیسم بدن می شود و بر هورمون های روده که قند خون را کنترل می کنند تأثیر می گذارد.

این جراحی بر کاهش وزن بیمار اثر مثبت می گذارد، علاوه بر این، سطح گرسنگی را در فرد کاهش می دهد. به عبارتی دیگر احساس سیری را در فرد پس از خوردن غذا افزایش می دهد و به او کمک می کند تا به وزن ایده آل خود  برسد.

جراحی چاقی چگونه به درمان دیابت کمک می کند؟
جراحی چاقی چگونه به درمان دیابت کمک می کند؟

اثر مفید درمان دیابت با استفاده از جراحی چاقی چقدر ماندگاری دارد؟

در واقع تعیین اینکه مدت زمان دقیق تأثیر مفید درمان دیابت پس از جراحی چاقی غیرممکن است، اما سطح قند خون حداقل تا 10 سال با از بین رفتن چاقی کنترل می شود. در موضوع جراحی لاغری و درمان دیابت باید بیان شود که جراحی چاقی می تواند ماندگاری طولانی مدت را برای بیماران به وجود آورد.

همچنین در صورت رعایت کردن مراقبت های قبل و بعد از عمل، بیمار تا پایان عمر از دیابت رهایی دارد. دکتر سلیمی تمام نکات مربوط به مراقبت های قبل و بعد از جراحی چاقی جهت درمان بیماری دیابت را به بیماران خود ارائه می دهد.

اثر مفید درمان دیابت با استفاده از جراحی چاقی چقدر ماندگاری دارد؟
اثر مفید درمان دیابت با استفاده از جراحی چاقی چقدر ماندگاری دارد؟

از آنجایی که جراحی اسلیو معده تأثیر زیادی در رهایی از دیابت نوع 2 دارد، نباید نکات ذکر شده در زیر را فراموش کنید.

این اثر در واقع بر اساس تجربه فرد از بیماری و سطح تنظیم قبلی بر دیابت تأثیر می گذارد.

رژیم غذایی که بیمار بعد از جراحی رعایت می کند بسیار مهم است.

عدم تحرک و کم تحرکی منجر به افزایش وزن می شود که در این صورت ممکن است دیابت عود کند.

بعد از جراحی وضعیت سلامتی بیمار باید توسط پزشک متخصص بررسی شود.

سرعت بهبودی دیابت با روش های جراحی چاقی چقدر است؟

میزان سرعت بهبودی دیابت با شیوه های عمل لاغری یکی دیگر از مواردی می باشد که می بایست در مبحث جراحی لاغری و درمان دیابت بررسی شود. میزان خوب شدن دیابت در تکنیک های جراحی به دلیل روش های گوناگون جراحی کاهش وزن مختلف است که هر کدام تأثیر خاصی بر میزان بهبودی دیابت دارند. دیابت نوع 2 در 93 درصد موارد قابل درمان است.

اگر بیمار جراحی باندینگ معده انجام دهد، میزان درمان دیابت به 50 درصد می رسد. جراحی لاغری اسلیو معده تا 70 درصد توانایی درمان دیابت را دارد. علاوه بر این، جراحی بای پس  و اسلیو در برخی بیماران دیابت را به طور کامل درمان می کند.

دکتر سلیمی یکی از مجرب ترین و موفق ترین جراحان لاغری می باشد که با سپردن جراحی چاقی به ایشان پس از مدت زمان کوتاهی شاهد بهبودی بیماری دیابت خود خواهید بود.

لطفا پس از مطالعه این مقاله از پست درمان عوارض دیابت دیدن کنید.

سخن پایانی

همانطور که گفتیم دیابت عامل اصلی بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های قلبی، سکته مغزی، دیابت، نارسایی کلیه و غیره است. خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی و جراحی برای درمان دیابت می توان جان بسیاری از بیماران دیابتی را نجات داد و از بروز بیشتر عوارض ناشی از دیابت جلوگیری کرد.

در این مطلب سعی کردیم ارتباط میان جراحی لاغری و درمان دیابت و همچنین تاثیری مفیدی که این عمل بر درمان بیماری دیابت می گذارد را به طور جامع و دقیق بررسی کنیم.

در صورتی که به بیماری دیابت مبتلا هستید و تا به امروز راه های درمانی زیادی را پیش گرفته اید اما نتوانستید به نتایج خوبی برسید بهتر است برای جراحی چاقی اقدام نمایید. به خاطر داشته باشید که انتخاب پزشک ماهر جراحی چاقی نقش بسیار مهمی را در درمان بیماری دیابت ایفا می کند.

بنابراین در انتخاب دکتر یا جراح باید خیلی دقت کنید. دکتر سلیمی در زمینه انواع روش های جراحی چاقی تجربه و مهارت بالایی دارد و تا به امروز توانسته عمل های زیادی را با موفقیت انجام دهد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید