جراحی چاقی در ساری

جراحی چاقی در ساری
فهرست مطالب

در این مقاله به بررسی موضوع جراحی چاقی در ساری می پردازیم.

یکی از مهمترین دغدغه های هر انسانی ، دستیابی به وزن ایده آل می باشد برای انجام این عمل در شهر ساری توصیه می کنیم پست عمل بای پس معده در ساری را مشاهده نمائید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

بهترین پزشک اسلیو معده در ساری چه ویژگی هایی دارد و چه خدماتی به بیماران خود ارائه می دهد؟

در دنیای مدرن از روش های مختلفی برای کاهش وزن استفاده می شود.

یکی از موثرترین و پرکاربردترین روش های کاهش وزن، جراحی اسلیو معده است.

در واقع این روش تاثیر مستقیمی در کاهش وزن دارد.

بهترین جراح چاقی در ساری کیست؟

به این عمل جراحی کاهش وزن می گویند.

برای انجام جراحی چاقی، باید به دنبال بهترین پزشک اسلیو معده در ساری باشید.

برای یافتن جراح لاغری مناسب وقت بگذارید.

عموما جراح لاغری مانند دکتر مهدی سلیمی باید دارای مدرک فوق تخصص برای فلوشیپ لاپاراسکوپی باشد.

بهترین جراح کاهش وزن در ساری قطعا این جراحی را فقط به افرادی توصیه می کند که از سایر روش های کاهش وزن بهره مند نشده اند.

جراحی چاقی یکی از روش های کاهش وزن و دستیابی به وزن متناسب و اندام ایده آل می باشد.

جراحی چاقی در زمانی که سایر روش های کاهش وزن مانند رژیم غذایی و برنامه های ورزشی اثر بخش نمی باشند، به عنوان یک روش بسیار مناسب برای کاهش وزن و دستیابی به اندام مطلوب می باشد.

اقدامات بهترین پزشک اسلیو معده در ساری

وقتی معده با این جراحی کوچکتر شود، دیگر ظرفیت غذای حجیم را نمی توان خورد و در نتیجه فرد چاق غذای خود را محدود کرده و وزن کم می شود.

درمان چاقی با لاپاراسکوپی یک روش بی خطر و غیر قابل برگشت با عوارض کم است.

و هیچ برش بزرگ و درد بعد از عمل نخواهد داشت.

بهترین پزشک اسلیو معده در ساری، ابتدا آزمایشات نظر و بررسی های اولیه را برای اطمینان از موفقیت شما در انجام جراحی می دهد.

پس از انجام معاینات کامل بیمار، بیمار به اتاق عمل می رود و تحت بیهوشی عمومی تحت عمل جراحی قرار می گیرد.

پس از بیهوشی، چند برش یک سانتی متری (سه تا چهار برش) روی شکم ایجاد می شود.

بهترین پزشک اسلیو معده در ساری حدود 70 تا 80 درصد از ناحیه معده را با استفاده از ابزار لاپاراسکوپی برمی دارد و برمی دارد.

بخیه ها در معده به صورت خودکار و با کمک دستگاه های مخصوص انجام می شود.

برش های ایجاد شده روی شکم غیر قابل تشخیص است و زیبایی شکم را مختل نمی کند.

بیمار پس از عمل به 24 ساعت برای بهبودی نیاز دارد.

 

جراحی چاقی در ساری
جراحی چاقی در ساری

با توجه با همه گیری اضافه وزن و چاقی بیش از حد در سطح جهان، امروزه علاقه مندی به کاهش وزن از طریق عمل جراحی چاقی گسترش روز افزونی پیدا کرده است.

مهمترین عامل موفقیت در جراحی چاقی، انجام آن توسط یک جراح با تجربه و حاذق می باشد. یکی از بهترین جراحان چاقی دکتر سلیمی می باشد که کارنامه درخشانی در انجام انواع عمل های جراحی دارد.

عناوین مقاله:

جراحی چاقی چیست؟

چه نوع روش های جراحی چاقی وجود دارد؟

عمل اسلیو معده

مزایای جراحی اسلیو معده چیست؟

جراحی بای پس معده

مزایای عمل بای پس معده چیست؟

عمل مینی بای پس معده

مزایای عمل جراحی مینی بای پس معده چیست؟

حلقه معده

جراحی چاقی به چه شیوه هایی صورت می پذیرد؟

مزایای جراحی چاقی به شیوه لاپاراسکوپی چیست؟

چه اقداماتی قبل از انجام عمل جراحی چاقی باید صورت بپذیرد؟

رژیم غذایی مناسب بعد از عمل جراحی چاقی چیست؟

انجام چه ورزش هایی بعد از عمل جراحی چاقی مناسب تر است؟

جراحی چاقی یک جراحی بسیار حساس می باشد

جراحی چاقی یک جراحی بسیار حساس می باشد و در واقع مانند یک شمشیر دو لبه می باشد که اگر به درستی انجام پذیرد، منافع بسیار زیادی برای فرد در پی خواهد داشت و در صورتی که به اشتباه صورت پذیرد، لطمات جبران ناپذیری برای فرد در پی خواهد داشت.

بنابراین برای اشخاصی که قصد انجام عمل جراحی چاقی در ساری یا شهرهای دیگر را دارند، با توجه به امکانات مناسبی که در تهران وجود دارد

جراحی چاقی یک جراحی بسیار حساس می باشد
جراحی چاقی یک جراحی بسیار حساس می باشد

و همچنین پزشکان با تجربه ای مانند دکتر سلیمی، بهترین راهکار این است که از شهر ساری به تهران بیایند و عمل جراحی چاقی آن ها توسط بهترین و با تجربه ترین جراح چاقی تهران صورت پذیرد.

در این مقاله قصد داریم تا توضیحات اجمالی و مطالبی در مورد جراحی چاقی در ساری و همچنین انواع عمل های جراحی چاقی و مزایای آن عنوان نمائیم. با شما هستیم.

جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی در واقع فرآیندی است که با اعمال تغییراتی در سیستم گوارشی سعی در کاهش میزان کالری دریافتی و یا جذب کمتر مواد غذایی توسط سیستم گوارشی دارد.

در واقع هدف جراحی چاقی این است که دستگاه گوارشی به گونه ای تغییر یابد که به کالری کمتری نیاز داشته باشد و یا بیشتر کالری های دریافتی با تغییرات ایجاد شده در سیستم گوارشی به طریقی از بدن دفع گردد.

در برخی از جراحی های چاقی، تمرکز بر کاهش میزان کالری دریافتی (به این نوع عمل های جراحی عمل های جراحی محدود کننده می گویند.) می باشند و برخی دیگر به دنبال کاهش میزان جذب مواد غذایی (در اصطلاح به این نوع عمل های جراحی چاقی عمل های جراحی چاقی سوء جذبی گفته می شود.) توسط سیستم گوارشی می باشند.

اما بهترین و موفقیت آمیزترین عمل های جراحی چاقی، عمل های جراحی چاقی هستند که این دو هدف را همزمان با هم دنبال نمایند.

امروزه جراحی چاقی به یک روش معمول و محبوب برای کاهش وزن مبدل گردیده است.

دکتر سلیمی به عنوان یکی از بهترین جراحان چاقی، معتقد است که انجام جراحی چاقی به ویژه برای افرادی که سلامت عمومی بدن آن ها به خاطر اضافه وزن شدید و چاقی مفرط به خطر افتاده است، بهترین کاندیدها برای انجام عمل جراحی چاقی می باشند.

بنابراین افرادی که قصد عمل جراحی چاقی در ساری را دارند، برای تضمین موفقیت آمیز عمل خود بهتر است که به جراحان توانمند و با تجربه ای مانند دکتر سلیمی در شهر تهران که بهترین جراح چاقی می باشد، مراجعه نمایند.

جراحی چاقی چیست؟
جراحی چاقی چیست؟

چه نوع روش های جراحی چاقی وجود دارد؟

جراحی چاقی از جمله عمل های جراحی است که به روش های گوناگونی انجام می پذیرد. انتخاب یک روش جراحی با توجه به شرایط خاص هر بیمار مانند وزن بیمار، جنست بیمار، سن بیمار، بیماری های زمینه ای که بیمار دارد، مقدار کاهش وزن مد نظر بیمار و سایر موارد، صورت می پذیرد.

در واقع یکی از چالش هایی که بیماران در هنگام انجام عمل جراحی چاقی با آن مواجه می شوند، همین انتخاب نوع و روش عمل جراحی چاقی می باشد.

نکته حائز اهمیتی که در انتخاب نوع عمل جراحی چاقی باید مد نظر قرار بگیرد، میزان تجربه متخصص جراحی در زمینه نوع عملی است که قصد دارد برای بیمار انجام دهد.

دکتر سلیمی به عنوان یکی از خوشنام ترین و با سابقه ترین جراحان چاقی تهران، تجربه و رزومه بسیار پر باری در زمینه انجام انواع عمل های مختلف جراحی را دارا می باشد.

بنابراین بهترین راه حل برای کسانی که قصد جراحی چاقی در ساری را دارند، این می باشد که به تهران مراجعه کنند و عمل جراحی خود را نزد دکتر سلیمی که بهترین جراح چاقی شهر تهران می باشد و کارنامه بسیار درخشانی در زمینه انجام موفقیت آمیز انواع مختلف جراحی چاقی دارد، انجام دهند.

چه نوع روش های جراحی چاقی وجود دارد؟
چه نوع روش های جراحی چاقی وجود دارد؟

در ادامه نوشتار، به ارائه توضیحاتی در مورد  برخی از انواع عمل های جراحی چاقی که عمومیت بیشتری دارند، می پردازیم.

عمل اسلیو معده

عمل اسلیو معده یکی از محبوب ترین جراحی های چاقی در میان انواع مختلف جراحی های چاقی می باشد. در عمل جراحی اسلیو معده، جراح در واقع اقدام به حذف بخشی قابل توجهی از معده فرد می نماید.

علت نام گذاری این نوع عمل (اسلیو لغت انگلیسی و به معنای فارسی آستین می باشد) این می باشد که پس از انجام این عمل، معده از شکل طبیعی خود خارج می گردد و معده شبیه به آستین یا موز می گردد.

پس از انجام عمل اسلیو معده به دلیل این که حجم معده کوچک ترمی گردد، فرد با مصرف مقدار کمی مواد خوراکی و خیلی زودتر از حالت معمول، احساس سیری می کند و از خوردن غذا دست می کشد.

با توجه به کاهش قابل ملاحظه میزان کالری دریافتی پس از انجام عمل اسلیو، وزن فرد به سرعت رو به کاهش می گذارد و فرد پس از گذشت مدت زمان کوتاهی به وزن مطلوب و ایده آل خود دست پیدا می کند.

دکتر سلیمی به عنوان یکی از برترین جراحان چاقی در شهر تهران معتقد است که عمل جراحی اسلیو معده بیشتر مناسب افرادی است که شاخص  بی ام آی آن ها بیشتر از عدد 35 بوده و دچار چاقی مفرط می باشند.

بنابراین اگر شما قصد انجام عمل جراحی چاقی در ساری را دارید، بهتر است قبل از انجام آن به تهران بیائید و مشاوره های لازم را از دکتر سلیمی به عنوان یکی از بهترین جراحان  چاقی در شهر تهران دریافت نمائید و سپس در مورد نوع عمل جراحی که قصد انجام آن را دارید، تصمیم گیری نمائید.

عمل اسلیو معده
عمل اسلیو معده

مزایای جراحی اسلیو معده چیست؟

1-  یکی از مزایای جراحی اسلیو معده این می باشد که فرآیند کاهش وزن در فرد خیلی سریع اتفاق می افتد. در واقع به دلیل این که در این نوع جراحی حجم معده بیمار کاهش پیدا می کند، میزان نیاز فرد به غذا بلافاصله پس از انجام عمل جراحی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند و فرد خیلی سریع احساس سیری می کند.

2- عمل جراحی اسلیو معده از جمله عمل های جراحی چاقی می باشد که به نسبت سایر عمل های جراحی چاقی دوره نقاهت کوتاه تری دارد. مدت زمان  بستری شدن بیماران در بیمارستان در عمل اسلیو معده به میزان شایان توجهی کمتر از سایر عمل های جراحی چاقی می باشد.

3- عمل جراحی اسلیو معده با وجود حساسیت زیاد، در دسته عمل های جراحی چاقی پر خطر محسوب نمی شود و معمولا افرد پس از انجام این نوع عمل جراحی چاقی، دچار عوارض خاصی نمی گردند.

کاهش وزن و کاهش بیماری ها

4- عمل جراحی اسلیو معده با کاهش وزنی که برای فرد ایجاد می کند، از بروز بیماری های خطرناک ناشی از چاقی مانند اختلالات قلبی و عروقی و بیماری فشار خون پیشگیری می نماید و یا حتی موجب درمان این نوع بیماری های خطرناک مرتبط با چاقی می گردد.

تحقیقات نشان داده است که این نوع جراحی چاقی به ویژه در مورد پیشگیری از یکی از خطرناک ترین بیماری های مرتبط با چاقی یعنی دیابت نوع 2 اثر گذاری فوق العاده ای دارد.

5- در عمل جراحی اسلیو معده به دلیل این که بخش قابل توجهی از معده حذف می شود، وزن فرد به سرعت کاهش می یابد و لاغر می شود.

در عین حال این لاغری بدون بازگشت است. یعنی کاهش وزنی که به خاطر انجام عمل جراحی اسلیو معده برای فرد به وقوع می پیوندد، بر خلاف برخی دیگر از عمل های جراحی لاغری دائمی و ماندگار می باشد.

سوء تغذیه

6-  در عمل جراحی اسلیو معده، احتمال ایجاد سوء تغذیه ناشی از کمبود ویتامین برای بیمار کمتر از دیگر روش های جراحی چاقی می باشد.

7-  در جراحی اسلیو معده، بخشی از معده که مسئول ایجاد هورمون گرسنگی است، حذف می گردد. بنابراین از میزان ترشح این هورمون در بدن کاسته می شود. کاهش ترشح هورمون گرسنگی باعث می شود که فرد، کمتر احساس گرسنگی نماید.

بنابراین پیروی از رژیم غذایی بعد از عمل جراحی چاقی برای فرد بسیار آسان تر می گردد. بنابراین فرآیند لاغری پس از عمل جراحی اسلیو معده کمتر برای فرد عذاب آور می باشد.

افزایش اعتماد نفس

8- کاهش وزن اتفاق افتاده در بیمار پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده اثر گذاری مثبتی بر میزان اعتماد به نفس بیمار دارد و آن را افزایش می دهد.

افزایش اعتماد به نفس بیمار باعث بهبود تعاملات اجتماعی وی می گردد و میزان رضایت از زندگی را در بیمار افزایش می دهد.

9- در عمل جراحی اسلیو معده نسبت به سایر روش های جراحی چاقی، تغییرات کمتری در دستگاه گوارش فرد ایجاد می گردد. همچنین به دلیل فرآیند کاهش وزن بعد از این نوع عمل جراحی، دوره های ضعف و بی حالی در بیمار بسیار کمتر مشاهده می گردد.

بنابراین اگر شما قصد هر نوع عمل جراحی چاقی از جمله عمل جراحی اسلیو معده در ساری را دارید، برای برخورداری کامل از مزایای عمل جراحی چاقیريال بهترین راهکار این است که به تهران بیایید و عمل جراحی چاقی خود را نزد دکتر سلیمی که یکی از برترین و با تجربه ترین جراحان چاقی کشور می باشد، انجام دهید.

چرا که رکن اصلی موفقیت هر عمل جراحی چاقی، تجربه، مهارت و تخصص جراحی است که عمل جراحی چاقی را انجام می دهد.

افزایش اعتماد نفس
افزایش اعتماد نفس

جراحی بای پس معده

یکی دیگر از انواع عمل های جراحی معده که یکی از متداول ترین عمل های جراحی نیز می باشد، عمل بای پس معده است.

در عمل جراحی بای پس معده، هیچ قسمتی از معده حذف و یا جدا نمی گردد و معده به دو قسمت تقسیم می گردد.

در این عمل، بخشی زیادی از معده (در حدود 80 درصد) و بخشی از روده از مسیر سیستم گوارشی کنار گذاشته می شود. قسمت کوچکتر معده مسئولیت نگهداری مواد غذایی را بر عهده دارد که این قسمت، کمتر از 20 درصد حجم معده اولیه را تشکیل می دهد.

قسمت کوچک معده مستقیما به قسمتی از روده متصل می گردد. بنابراین مواد غذایی مستقیما از قسمت کوچک معده به روده وارد می شوند.

بدین ترتیب هم میزان مواد غذایی که فرد مصرف می کند کاهش می یابد (اصل محدود کنندگی) و هم میزان جذب آن توسط سیستم گوارش به میزان قابل توجهی کاهش می یابد (اصل سوء جذب) در نتیجه با کاهش میزان مواد غذایی که فرد مصرف می کند و همچنین کاهش جذب مواد غذایی، وزن فرد کاهش پیدا می کند.

همان گونه که دکتر سلیمی به عنوان یکی از بهترین  و معتبرترین جراحان  چاقی کشور که در شهر تهران مشغولند، عنوان می نماید، عمل بای پس معده بیشتر برای بیمارانی مفید است که بی ام آی آن ها در محدوده بیشتر از 40 قرار دارد و یا به خاطر چاقی مفرط، وضعیت سلامتی آن ها در خطر می باشد.

جراحی بای پس معده
جراحی بای پس معده

مزایای عمل بای پس معده چیست؟

در ابتدا لازم به ذکر است که عنوان نمائیم عمل مینی بای پس معده یکی از روش های جدید جراحی چاقی می باشد.

به افرادی که قصد انجام این نوع عمل جراحی را دارند، از جمله کسانی که قصد انجام عمل جراحی چاقی در ساری (مینی بای پس معده) را دارند، اکیدا توصیه می گردد که به تهران آمده و این عمل جراحی را نزد دکتر سلیمی که یکی از بهترین و با تجربه ترین جراحان چاقی در تهران می باشد، عمل مینی بای پس معده خود را انجام دهند.

1-  اگر به دنبال سریع ترین روش برای کاهش وزن می باشید، عمل جراحی بای پس معده بهترین روش می باشد. کاهش وزن معادل بیش از 70 درصدی در مدت زمان 18 ماه پس از انجام عمل بای پس معده اتفاق می افتد. در واقع عمل بای پس معده سریع ترین راه حل برای دستیابی شما به وزن ایده آل می باشد.

2- در این نوع عمل جراحی به دلیل کاهش اندازه معده ،میزان مصرف غذایی کاهش می یابد. همچنین در عمل بای پس معده، بیشتر از هر عمل جراحی چاقی دیگری جذب کالری از مواد غذایی به دلیل حذف بخشی از روده کاهش می یابد.

عمل جراحی بای پس معده یک عمل ترکیبی می باشد

در نتیجه عمل جراحی بای پس معده یک عمل ترکیبی می باشد که از هر دو اصل کاهش وزن یعنی محدود کنندگی و سوء جذب برای کاهش وزن فرد استفاده می نماید.

3- این روش با توجه به این که فرآیند کاهش وزن به سرعت و در مدت زمان کوتاهی اتفاق می افتد، بهترین روش کاهش وزن برای کسانی است که از بیماری هایی رنج می برند که سلامت آن ها را به مخاطره انداخته است.

برای نمونه، افرادی که فشار خون بسیار بالایی دارند یا دچار مشکلات و اختلالات قلبی عروقی می باشند و یا به بیماری دیابت نوع 2 دچار شده اند، عمل جراحی بای پس معده می تواند به آن ها کمک کند که با کاهش وزن سریع بتوانند این بیماری ها را درمان نمایند.

عمل جراحی بای پس معده یک عمل ترکیبی می باشد
عمل جراحی بای پس معده یک عمل ترکیبی می باشد

4- جراحی بای پس معده با کاهش وزن و تعادل میزان هورمون های بدن، میزان سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد.

5- جراحی بای پس معده مانند سایر جراحی های دیگر با کاهش وزنی که برای فرد ایجاد می نماید، باعث می شود که فرد به وزن مطلوب خود دست پیدا کند. دستیابی به وزن مطلوب موجب افزایش میزان عزت نفس فرد می شود و میزان رضایت از زندگی را در فرد افزایش می دهد.

عمل بای پس معده یکی از مفیدترین عمل های جراحی چاقی می باشد

6- عمل بای پس معده یکی از مفیدترین عمل های جراحی چاقی می باشد که می تواند اختلالات تنفسی ایجاد شده برای فرد در هنگام خواب  مانند آپنه (وقفه تنفسی در هنگام خواب) را درمان نماید. علت اصلی آپنه،  چاق بودن و داشتن اضافه وزن بیش از حد وزن می باشد.

این بیماری باعث می شود که فرد در طول شب به طور مداوم احساس نفس تنگی می نماید و مکررا از خواب بیدار می شوند. به همین دلیل خواب کافی و مناسبی در طول شب ندارند و در طول روز، همواره احساس کسالت و خواب آلودگی می نماید.

بنابراین عمل بای پس معده با از بین بردن این اختلال باعث می شود که فرد، خواب بهتر و مناسب تری داشته باشد و در طول روز پر انرژی تر و شاداب تر باشد.

عمل مینی بای پس معده

عمل مینی بای پس معده یکی از جدیدترین عمل های جراحی چاقی می باشد. در واقع عمل جراحی مینی بای پس معده تلفیقی از جراحی های بای پس معده و اسلیو معده می باشد.

برای آشنایی با یکی از روش های ضد چاقی  پیشنهاد می کنیم از صفحه جراحی مینی بای پس معده دیدن کنید.

تفاوت بین عمل مینی بای پس معده و عمل بای پس معده در تعداد اتصال ها می باشد. یعنی در عمل مینی بای پس معده، فقط یک اتصال وجود دارد که این اتصال بین معده و روده کوچک می باشد.

در حالی که در عمل بای پس عادی، علاوه بر اتصال بین معده و روده کوچک، یک اتصال نیز بین قسمتی از روده کوچک و خودش نیز برقرار می گردد.

برای آگاهی و شناخت برنامه تغذیه در مینی بای پس و قیمت عمل مینی بای پس معده کلیک کنید.

عمل مینی بای پس معده
عمل مینی بای پس معده

مزایای عمل جراحی مینی بای پس معده چیست؟

1- عمل مینی بای پس معده به نسبت عمل جراحی بای پس معده کلاسیک، از دشواری و پیچیدگی کمتری برخوردار می باشد.

بنابراین مدت زمان این نوع جراحی کوتاه تر از عمل جراحی بای پس کلاسیک می باشد. کوتاه بودن عمل جراحی مینی بای پس معده به ویژه برای کسانی که به دلایلی نمی توانند بیهوشی طولانی مدت را تحمل نمایند، بسیار مفید می باشد.

2- عمل مینی بای پس معده به طور میانگین یک ساعت طول می کشد. بنابراین دوره نقاهت این نوع عمل جراحی چاقی بسیار کوتاه می باشد و معمولا فرد فقط به مدت یک شبانه روز در بیمارستان بستری می گردد.

3- در عمل مینی بای پس معده به ویژه برای افرادی که از چاقی افراطی رنج  می برند، تاثیرگذارتر است. چرا که در عمل مینی بای پس معده نسبت به عمل بای پس معده کلاسیک، اثر سوء جذب مواد غذایی بسیار بیشتر است.

چون در عمل جراحی چاقی مینی بای پس معده نسبت به عمل بای پس معده، مقدار بیشتری از روده از مسیر سیستم گوارش خارج می شود. بنابراین معمولا کاهش وزن نسبت به عمل بای پس کلاسیک سریع تر اتفاق می افتد.

برای انجام رژیم غذایی مناسب بعد از جراحی مینی بای پس معده لطفا صفحه رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده را چک کنید.

یکی از بزرگترین مزایای عمل مینی بای پس معده

4- شاید یکی از بزرگترین مزایای عمل مینی بای پس معده، این مورد می باشد که عمل مینی بای پس معده یک عمل بازگشت پذیر می باشد. یعنی اگر فرد به هر دلیلی از انجام عمل جراحی خود ناراضی باشد، می تواند معده خود را به حالت اولیه برگرداند و یا آن را تبدیل به عمل بای پس کلاسیک نماید.

5- این نوع عمل (مینی بای پس معده) به ویژه در مورد افرادی که به دلیل چاقی مفرط تحرک بسیار ناچیزی دارند و یا مشکل ریزه خواری و شیرینی خوری به گونه ای که قادر به کنترل آن نمی باشند، دارند، بسیار مفید و موثر می باشد.

یکی از بزرگترین مزایای عمل مینی بای پس معده
یکی از بزرگترین مزایای عمل مینی بای پس معده

6- عمل مینی بای پس معده یکی از عمل های جراحی چاقی می باشد که بیشترین تاثیر را در درمان و پیشگیری از بیماری های زمینه ای و خطرناک مرتبط با چاقی از جمله  فشار خون، دیابت نوع 2 و اختلالات قلبی عروقی دارد.

 

همچنین افرادی که به دلیل وزن زیاد با مشکلات عضلانی و مفصلی مواجه شده اند، عمل مینی بای پس معده می تواند تاثیر قابل توجهی در کاهش مشکلات مفصلی و استخوانی آن ها داشته باشد.

مشکل رفلاکس شدید معده

7- افرادی که مشکل رفلاکس شدید معده دارند و شدت رفلاکس معده آن ها به حدی شدید است که برای آن ها مشکلات گوارشی خطرناک و آزار دهنده ای ایجاد نموده است، عمل مینی بای پس معده می تواند راه حل بسیار مناسبی برای درمان مشکلات گوارشی آن ها باشد.

با توجه به این که عمل بای پس معده یک عمل جراحی چاقی جدید می باشد و از طرفی اصلی ترین عامل موفقیت جراحی چاقی از جمله جراحی مینی بای پس معده، تجربه، مهارت و تخصص جراحی می باشد که عمل جراحی چاقی را انجام می دهد و تعداد متخصصان جراحی که تجربه کافی در زمینه نحوه انجام عمل مینی بای پس معده را دارند، محدودیت دارد؛

بنابراین بهترین راهکار برای کسانی که قصد انجام جراحی چاقی در ساری را دارند، این است که به تهران آمده و این عمل جراحی را در تهران و در نزد دکتر سلیمی که رزومه کاری بسیار پر باری در زمینه جراحی مینی بای پس معده دارد، انجام دهند.

حلقه معده

یکی دیگر از انواع جراحی های چاقی که نسبت به سایر روش های جراحی چاقی کمتر تهاجمی می باشد، جراحی حلقه معده می باشد.

در واقع در این نوع جراحی چاقی، در قسمت بالایی معده یک حلقه یا بند قرار داده می شود. حلقه یا بند قرار داده شده در معده، معده را به دو قسمت تقسیم بندی می کند.

بخش بالایی حلقه که حجم کمتری از معده را در برمی گیرد و بخش پایینی حلقه که بخش عمده معده را شامل می شود.

در این نوع جراحی، در واقع حجم معده کاهش پیدا می کند و فرد سریع تر احساس سیری می کند و نیاز به غذای کمتری دارد. در نتیجه کالری کمتری مصرف می گردد و وزن بیمار کاهش پیدا می کند.

این جراحی به نسبت سایر جراحی های چاقی مانند جراحی بای پس معده و جراحی اسلیو معده، پیچیدگی های بسیار کمتری دارد.

فرآیند کاهش وزن

فرآیند کاهش وزن در این روش جراحی به سرعت سایر روش های جراحی چاقی (جراحی بای پس معده و جراحی اسلیو معده) نمی باشد.

این نوع عمل جراحی بیشتر برای کسانی مناسب است که به صورت افراطی چاق نیستند و اضافه وزن آن ها بیش از حد نرمال نمی باشد و سلامتی آن ها به صورت جدی به دلیل چاقی تهدید نمی شود. معمولا افراد با جراحی حلقه معده در حدود نیمی از وزن خود را در مدت زمان تقریبی 24 ماه از دست می دهند.

فرآیند کاهش وزن
فرآیند کاهش وزن

در این نوع عمل نیز مانند عمل جراحی اسلیو معده، میزان ترشح هورمون گرسنگی به دلیل کاهش حجم معده کاهش می یابد و فرد، کمتر احساس گرسنگی می کند.

نکته ای که در مورد جراحی حلقه معده باید مد نظر قرار گیرد؛ این مورد می باشد که این نوع عمل برای همه بیماران مبتلا به چاقی ممکن است کاربرد نداشته باشد.

بنابراین کسانی که قصد انجام این نوع عمل جراحی چاقی در ساری را دارند، بهتر است برای دریافت مشاوره به تهران آمده و مشاوره های قبل از انجام عمل جراحی را نزد متخصصان متبحری مانند دکتر سلیمی که یکی از بهترین متخصصین جراحی چاقی شهر تهران می باشد، انجام دهند.

بدین ترتیب از کاربرد این نوع عمل جراحی برای درمان چاقی خود اطمینان حاصل نمایند و در صورت مفید بودن، این نوع جراحی چاقی برای وی توسط دکتر سلیمی به عنوان یکی از باتجربه ترین متخصصان جراحی شهر تهران صورت بپذیرد.

انتخاب نوع عمل جراحی باید بر اساس آنالیز دقیقی از شرایط، وضعیت هر بیمار صورت پذیرد.

بنابر گفته دکتر سلیمی به عنوان یکی از جراحان چاقی حاذق و خوشنام شهر تهران، انتخاب نوع عمل جراحی باید بر اساس آنالیز دقیقی از شرایط، وضعیت و ویژگی های (سن بیمار، جنسیت بیمار، بیماری های زمینه ای وی، میزان اضافه وزن بیمار) هر بیمار صورت پذیرد.

بنابراین مهمترین موردی که بیمار باید برای موفقیت عمل جراحی چاقی خود لحاظ کند، انتخاب جراح با تجربه  و دارای رزومه کاری مناسبی است که بتواند بهترین نوع عمل جراحی چاقی برای وی را به خوبی تشخیص داده و مهارت کافی برای انجام این نوع عمل جراحی را داشته باشد.

یکی از محاسن انجام عمل جراحی حلقه معده، این است که این نوع عمل هم مانند عمل مینی بای پس معده قابل برگشت می باشد و در صورتی که بیمار به هر دلیلی از تغییرات ایجاد شده ناراضی و ناخرسند باشد، می توان معده را به حالت اولیه قبل از عمل جراحی برگرداند.

انتخاب نوع عمل جراحی باید بر اساس آنالیز دقیقی از شرایط، وضعیت هر بیمار صورت پذیرد.
انتخاب نوع عمل جراحی باید بر اساس آنالیز دقیقی از شرایط، وضعیت هر بیمار صورت پذیرد.

جراحی چاقی به چه شیوه هایی صورت می پذیرد؟

دو روش متداول برای انجام عمل جراحی چاقی وجود دارد:

جراحی چاقی به شیوه باز:

در این روش جراحی، معمولا توسط تیغ جراحی برشی روی شکم بیمار ایجاد می کنند و حفره شکم وی را باز می نمایند. در صورتی که جراحی چاقی به روش باز صورت پذیرد، به طور معمول لازم است که بیمار به مدت یک هفته در بیمارستان بستری گردد.

دوره نقاهت این بیماری معمولا طولانی می باشد و معمولا بیشتر از یک ماه طول می کشد که پس از انجام عمل جراحی، فرد به شرایط عادی زندگی باز گردد.

در عمل جراحی به شیوه باز، پزشک جراح می تواند اندام ها و بافت های شکم را به صورت مستقیم و آشکارا ببیند و به آن ها دسترسی داسته باشد. به همین دلیل در جراحی چاقی به روش باز، پزشک جراح تسلط بیشتری بر ناحیه ای از شکم که قرار است جراحی چاقی در آن ناحیه صورت پذیرد، دارد.

جراحی چاقی به شیوه باز:
جراحی چاقی به شیوه باز:

روش جراحی چاقی به روش لاپاراسکوپی:

روش جراحی لاپاراسکوپی یک روش جدیدتر و ایمن تر جراحی چاقی به نسبت جراحی باز می باشد. در واقع جراحی به روش لاپاراسکوپی با کمترین تهاجم صورت می پذیرد.

در این روش جراحی چاقی، برش های بسیار ریزی در حد چند میلیمتر روی شکم داده می شود و ابزار و دستگاه های جراحی لاپاراسکوپی از طریق همین برش های کوچک وارد شکم می گردد.

در نوک  تجهیزات لاپاراسکوپی، یک دوربین تعبیه شده است که این دوربین به مانیتوری که در اتاق عمل وجود دارد، متصل می باشد و پزشک جراح می تواند درون شکم بیمار را ببیند. البته همه جراحان چاقی نمی توانند عمل لاپاراسکوپی را انجام دهند.

در واقع برای انجام جراحی به روش لاپاراسکوپی، پزشک جراح باید دوره های تخصصی و ویژه ای در این زمینه گذرانده باشد. به همین دلیل جراحی لاپاراسکوپی به نسبت جراحی چاقی به روش باز یک جراحی پیچیده تر و تخصصی تر می باشد.

بنابراین کسانی که قصد عمل جراحی چاقی در ساری را دارند، به ویژه اگر می خواهند این جراحی به روش لاپاراسکوپی انجام بپذیرد، بهتر است با مراجعه به تهران، عمل جراحی چاقی  خود را نزد دکتر سلیمی که یکی از معتبرترین متخصصین جراحی چاقی می باشد، انجام دهند.

روش جراحی چاقی به روش لاپاراسکوپی:
روش جراحی چاقی به روش لاپاراسکوپی:

لازم به ذکر است که دکتر سلیمی یکی از با تجربه ترین و حاذق ترین جراحان چاقی در شهر تهران می باشد که دارای رزومه موفق و درخشانی از عمل های جراحی موفقیت آمیز در جراحی چاقی به روش لاپاراسکوپی است.

مزایای جراحی چاقی به شیوه لاپاراسکوپی چیست؟

1-  در این نوع جراحی، برش های کوچکتری روی شکم بیمار انجام می پذیرد و طبعا روی شکم بیمار جای زخم کوچکتری باقی می ماند.

2- در عمل جراحی چاقی به شیوه لاپاراسکوپی، به دلیل کمتر تهاجمی بودن، مدت اقامت بیماران در بیمارستان کاهش پیدا می کند.

در واقع اگر شرایط جراحی چاقی به روش لاپاراسکوپی به صورت روتین و معمول صورت بپذیرد و اتفاق غیر قابل پیش بینی در جریان عمل به وقوع نپیوندد، مدت زمان اقامت بیمارانی که جراحی چاقی خود را به روش لاپاراسکوپی انجام می دهند، تنها یک شبانه روز می باشد.

3- در جراحی چاقی به روش لاپاراسکوپی نسبت به جراحی چاقی به روش باز، مدت زمان کمتری نیاز است که فرد به شرایط عادی زندگی خود برگردد.

مزایای جراحی چاقی به شیوه لاپاراسکوپی چیست؟
مزایای جراحی چاقی به شیوه لاپاراسکوپی چیست؟

در حالی که در جراحی چاقی به روش باز، شما مدت زمان حداقل یک ماهه برای بهبود زخم ها و جراحت های ناشی از جراحی نیاز دارید تا بتوانید پس از آن به کارهای عادی روزمره خود برسید.

در جراحی چاقی به روش لاپاراسکوپی معمولا نصف زمان روش جراحی چاقی به روش باز زمان نیاز دارد که به روال عادی زندگی خود برگردید.

انجام برش های بسیار ریزی روی شکم

4- همان گونه که پیشتر عنوان شد، جراحی چاقی به روش لاپاراسکوپی با انجام برش های بسیار ریزی روی شکم صورت می پذیرد.

به همین دلیل، درد ناشی از انجام عمل جراحی چاقی با استفاده از این روش بسیار کمتر از درد ناشی از انجام جراحی چاقی به شیوه باز می باشد.

بنابراین در جراحی چاقی به شیوه لاپاراسکوپی، بیمار نیاز کمتری به استفاده از مسکن های ضد درد دارد. با توجه به عوارض زیادی که مصرف داروهای مسکن ضد درد برای فرد دارد، می توان گفت که جراحی چاقی به شیوه لاپاراسکوپی نسبت به جراحی چاقی به روش باز از ایمنی بسیار بیشتری برخوردار می باشد.

انجام برش های بسیار ریزی روی شکم
انجام برش های بسیار ریزی روی شکم

5- جراحی چاقی به روش لاپاراسکوپی یک جراحی کمتر تهاجمی می باشد. بنابراین احتمال ایجاد عفونت در ناحیه برش داده شده در این روش بسیار کمتر از احتمال ایجاد عفونت در ناحیه برش داده شده به شیوه جراحی چاقی باز می باشد.

6- با توجه به این که جراحی چاقی به شیوه لاپاراسکوپی بسیار ایمن تر از جراحی چاقی به روش باز می باشد، بنابراین تعداد مراجعات بیمار به جراح متخصص پس از انجام عمل جراحی چاقی به روش لاپاراسکوپی بسیار کمتر می باشد.

 چه اقداماتی قبل از انجام عمل جراحی چاقی باید صورت بپذیرد؟

به گفته دکتر سلیمی که از جمله برترین جراحان چاقی شهر تهران می باشد، مجموعه اقداماتی که باید فرد قبل از انجام عمل جراحی چاقی انجام دهد، در احتمال موفقیت عمل اهمیت زیادی دارد.

در ذیل به بیان برخی از اقداماتی که باید بیمار قبل از انجام عمل جراحی چاقی انجام دهد را به اختصار ذکر می کنیم.

تغییر در سبک زندگی فرد:

برای این که انجام عمل جراحی چاقی برای بیمار دستاورد مطلوبی داشته باشد، باید فرد در رژیم غذایی و از آن مهم تر در سبک زندگی خود تغییراتی ایجاد نماید. ایجاد تغییر در سبک زندگی مستلزم این است که فرد، تغییرات لازم را قبل از انجام عمل جراحی چاقی انجام دهد.

یکی از تغییراتی که در سبک زندگی باید صورت پذیرد، جای دادن تمرینات ورزشی در زندگی روزمره به عنوان بخش مهمی از سبک زندگی سالم است. عادت کنید که تعداد وعده های غذایی خود را افزایش دهید و به جای آن میزان هر وعده غذایی را کاهش دهید.

برای نمونه می توانید به جای تنها داشتن سه وعده غذایی اصلی با حجم بالای کالری دریافتی، میزان غذای دریافتی در هر وعده را به میزان قابل توجهی کاهش داده و به جای آن میان وعده های غذایی سبک و مفید را به برنامه غذایی خود اضافه نمائید.

لازم به ذکر است که دکتر سلیمی که از جمله بهترین جراحان چاقی در سطح کشور می باشد ،علاوه بر دارا بودن تجربه بسیار زیاد در زمینه انواع جراحی چاقی، تجربیات ارزنده ای در مورد سبک زندگی سالم و برنامه غذایی مناسب می تواند در اختیار افرادی که قصد انجام عمل جراحی چاقی در ساری را دارند، قرار دهد.

بنابراین کسانی که قصد انجام عمل جراحی چاقی در ساری را دارند، می توانند با مراجعه به تهران و علاوه بر انجام عمل جراحی نزد دکتر سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصان جراحی چاقی، از مشاوره های وی در زمینه سبک زندگی سالم نیز بهره ببرند.

آزمایشات قبل از انجام جراحی چاقی:

این آزمایشات برای ارزیابی شرایط بیمار توسط پزشک جراح صورت می پذیرد که شامل آزمایش کامل خون (قند خون، چربی خون، کلسترول خون)، سونوگرافی کامل شکم و لگن برای بررسی شرایط اعضای داخلی بدن مانند کبد، کیسه صفرا و … می باشد.

آزمایشات قبل از انجام جراحی چاقی:
آزمایشات قبل از انجام جراحی چاقی:

انجام آندوسکوپی برای ارزیابی وضعیت مری، معده، دوازدهه

انجام مشاوره روانشناسی:

معمولا جراحان با تجربه ای مانند دکتر سلیمی به عنوان یکی از برترین جراحان چاقی در کشور، برای ارزیابی وضعیت روحی و روانی بیمارانی که قصد انجام عمل جراحی چاقی در ساری را دارند، توصیه می کنند که قبل از انجام عمل جراحی چاقی، برای دریافت مشاوره به روانپزشک یا روانشناس مراجعه نمایند

تا هم میزان آمادگی آن ها قبل از انجام عمل جراحی مورد ارزیابی قرار بگیرد و هم از این بیماران از نظر ابتلا به برخی بیماری های چاقی که مرتبط با مسائل روانی هستند، مانند پرخوری عصبی (جوع) نیز مورد سنجش قرار بگیرند.

ارزیابی وضعیت ریه و وضعیت قلبی بیمار:

قبل از انجام عمل جراحی چاقی، لازم است که از بیمار تست ریه گرفته شود تا وضعیت تنفسی بیمار به ویژه اختلال آپنه خواب مورد بررسی قرار بگیرد.

از آن جایی که عمل جراحی چاقی چه به روش جراحی لاپاراسکوپی و چه با شیوه جراحی باز تحت بیهوشی عمومی صورت می پذیرد، ارزیابی وضعیت سلامت قلبی بیمار مسئله بسیار حیاتی می باشد که نتیجه این نوع ارزیابی حتی در تعیین نوع عمل و شیوه آن نیز اثرگذار می باشد.

معمولا از بیماران نوار قلبی (اکو کاردیوگرافی) صورت می پذیرد و در صورت محیا بودن شرایط به منظور ارزیابی دقیق تر وضعیت قلبی بیمار، ممکن است تست ورزش نیز از بیماران گرفته شود.

بیماران می باید دو ماه قبل از انجام عمل جراحی چاقی، از مصرف هر گونه ماده مخدر و یا مواد حاوی نیکوتین مانند سیگار و قلیان خودداری نمایند.

بیماران باید از مصرف هر گونه مشروبات الکلی حداقل یک ماه قبل از انجام عمل جراحی چاقی اجتناب نمایند.

قبل از انجام جراحی چاقی، باید تمامی بیماری های زمینه ای که دارید را با متخصص جراحی در میان بگذارید. همچنین لیستی از داروهایی که مصرف می نمائید، تهیه کنید و در اختیار متخصص جراحی قرار دهید. چون ممکن است برخی از بیماری های قبلی شما و داروهای مصرفی شما در تصمیم گیری جراح برای انتخاب نوع عمل جراحی چاقی اثرگذار باشد.

ارزیابی وضعیت ریه و وضعیت قلبی بیمار:
ارزیابی وضعیت ریه و وضعیت قلبی بیمار:

رژیم غذایی مناسب بعد از عمل جراحی چاقی چیست؟

همان گونه که دکتر سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصان جراحی چاقی بیان می نماید، پیروی از یک رژیم غذایی مناسب، اهمیت زیادی در نتیجه بخش بودن جراحی چاقی دارد. در دو روز اول پس از انجام جراحی چاقی، معمولا غذای افراد متشکل از مایعات می باشد.

در دو روز اول بعد از جراحی چاقی باید فرد حداقل به میزان دو لیتر در طول روز آب بیاشامد. البته مصرف مایعات باید به صورت تدریجی صورت پذیرد و همچنین دمای مایعاتی که بیمار مصرف می کند، باید ولرم باشد و از خوردن مایعات با دمای خیلی پایین و یا خیلی بالا پرهیز نماید. چون ممکن است سبب آسیب به بافت های شکمی گردد.

همچنین بیمار نباید به یکباره مایعات را به مصرف برساند. چون ممکن است موجب درد معده و تهوع در فرد گردد.

در دو هفته بعد از انجام عمل جراحی چاقی، رژیم فرد تماما مبتنی بر مصرف مایعات می باشد. در دو هفته اول پس از عمل جراحی چاقی، علاوه بر آب، فرد می تواند از آب میوه طبیعی، شیر کم چرب، ماست با چربی پایین نیز که در رژیم غذایی فرد قرارداده شده، استفاده نماید.

در هفته های دوم تا چهارم، فرد به تدریج مصرف غذاهای نیمه جامد را شروع می کند

در هفته های دوم تا چهارم، فرد به تدریج مصرف غذاهای نیمه جامد را شروع می کند. غذاهایی که فرد در این مرحله مصرف می کند، باید کاملا له شده و پودر شده باشد که نیازی به جویدن نداشته باشند.

همچنین خوردن مایعات غلیظ مانند سوپ نیز در هفته های دوم تا چهارم پس از انجام عمل جراحی نیز مجاز می باشد. دقت کنید که سوپ، فاقد هر گونه قطعه جامد باید باشد. برای تامین ویتامین مورد نیاز بدن، سعی گردد در غذاهایی مانند سوپ و آش، سبزیجات نیز ریخته شود.

در هفته چهارم تا هشتم، به تدریج می توان غذاهای جامدی که به راحتی جویده می شوند را در کنار غذاهای له شده و پودری نیز قرار داد.

در هشت هفته اول بعد از جراحی چاقی، می باید تعداد وعده های غذایی را افزایش داد و مقدار غذای خورده شده در هر وعده را به دلیل تغییراتی که در سیستم گوارش ایجاد شده است، کاهش دهیم.

دکتر سلیمی که یکی از بهترین جراحان چاقی در شهر تهران و کشور می باشد، معتقد است که در هشت هفته اول پس از جراحی چاقی در ساری، به دلیل این که محدودیت بسیار شدیدی در مصرف مواد غذایی وجود دارد

و بدن ممکن است دچار کمبود ویتامین و برخی از مواد معدنی گردد، مصرف مکمل های ویتامینی و کلسیم البته طبق دستور پزشک بدون اشکال است.

از مصرف همزمان مایعات با غذای اصلی خودداری شود

نکته حائز اهمیت دیگر که جراحان با تجربه ای مانند دکتر سلیمی بر رعایت آن  توسط بیماران تاکید می نمایند، این است که با توجه به تغییرات صورت پذیرفته در سیستم گوارشی، پس از عمل جراحی چاقی در ساری، از مصرف همزمان مایعات با غذای اصلی خودداری شود و مصرف مایعات باید به تدریج و هر بار با حجم کمی از مایعات مصرف گردد.

از مصرف همزمان مایعات با غذای اصلی خودداری شود
از مصرف همزمان مایعات با غذای اصلی خودداری شود

مصرف برخی از مایعات گازدار مانند نوشابه به دلیل میزان قند فراوان آن بعد از جراحی چاقی مجاز نمی باشد. همچنین از مصرف نوشیدنی های الکلی به دلیل برخورداری از میزان بالای کالری پس از جراحی چاقی، باید خودداری شود.

بعد از عمل جراحی چاقی باید خوردن غذاهای خشک مانند آجیل ها محدود گردد. چون هضم این نوع مواد غذایی برای سیستم گوارشی تغییر یافته پس از عمل جراحی چاقی دشوار می باشد.

همچنین مصرف نوشیدنی های کافئین دار نیز می باید پس از انجام جراحی چاقی کاهش یابد. چون مصرف این نوع مواد غذایی ممکن است منجر به بروز سندرم دامپینگ در افرادی که عمل جراحی چاقی را انجام داده اند، گردد.

سندرم دامپینگ نوعی بیماری است که در اثر مصرف برخی از مواد غذایی مانند غذاهای پر چرب و سرخ شده و یا دارای مقادیر قند زیاد، عملکرد روده به هم می ریزد و فرد دچار علائمی مانند ضعف و بی حالی، حالت تهوع و استفراغ، عرق سرد و اسهال می گردد.

انجام چه ورزش هایی بعد از عمل جراحی چاقی در ساری مناسب تر است؟

همان گونه که دکتر سلیمی به عنوان یکی از بهترین جراحان چاقی عنوان می کند،. برای این که فرد بعد از عمل جراحی چاقی در ساری به وزن ایده آل و مطلوب خود دست پیدا کند، ضروری است که سبک زندگی خود را بعد از عمل جراحی چاقی تغییر دهد.

انجام چه ورزش هایی بعد از عمل جراحی چاقی در ساری مناسب تر است؟
انجام چه ورزش هایی بعد از عمل جراحی چاقی در ساری مناسب تر است؟

یکی از مهمترین موارد در سبک زندگی سالم، داشتن یک برنامه ورزشی مدون و منظم می باشد. هدف از انجام جراحی چاقی، دستیابی به وزن ایده آل می باشد. ورزش می تواند به دستیابی به این هدف اثرگذار باشد.

از آنجایی که ورزش موجب افزایش میزان گردش خون می شود و سبب بهبود سریع تر زخم های ایجاد گردیده بعد از عمل جراحی چاقی می شود، در ادامه به بیان برخی از ورزش هایی که انجام آن توسط متخصصان جراحی با تجربه مانند دکتر سلیمی توصیه شده است، می پردازیم:

پیاده روی:

معمولا اولین ورزشی که توصیه می گردد که بعد از عمل جراحی چاقی در ساری توسط بیمار انجام داده شود، پیاده روی است. به تدریج می توان سرعت پیاده روی و مدت زمان انجام آن را افزایش داد. این ورزش می تواند تاثیر شایانی در دستیابی فرد به وزن مطلوب داشته باشد.

یوگا:

ورزش یوگا یکی از بهترین ورزش هایی است که افراد پس از انجام عمل جراحی چاقی می توانند انجام دهند. این ورزش با بالا بردن میزان سوخت و ساز بدن (متابولیسم) می تواند به فرآیند کاهش وزن و تناسب اندام بدن بعد از عمل جراحی چاقی کمک شایان توجهی نماید.

شنا کردن:

یکی از ورزش هایی که بیشترین میزان چربی سوزی را برای فرد در پی خواهد داشت، ورزش شنا می باشد. این ورزش با افزایش میزان ضربان قلب به کاهش استرس نیز کمک می کند.

همچنین برای افرادی که به دلیل داشتن محدودیت های حرکتی ایجاد شده در اثر چاقی قادر به انجام حرکات و تمرینات سنگین ورزشی نیستند، ورزش شنا گزینه بسیار مناسبی می باشد.

 

اگر ساکن یزد هستید برای انجام عمل اسلیو معده توصیه می کنیم حتما صفحه بهترین دکتر اسلیو معده در یزد را ببنید.

هزینه عمل اسلیو معده
اسلیو معده
هزینه عمل اسلیو معده

هزینه عمل اسلیو معده یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که با مشکل چاقی مفرط دست و پنجه نرم می‌کنند. این عمل که به عنوان

ادامه مطلب
هزینه بای پس معده
بای پس معده
هزینه بای پس معده

نمی توان از عارضه های همراه با چاقی مفرط چشم پوشی کرد. برای خلاصی از اضافه وزن بیش از اندازه مطمئنا باید هزینه کنید؛ چه

ادامه مطلب
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

با یک کلیک مشاوره بگیرید