جراحی چاقی بیمارستان سینا

جراحی چاقی بیمارستان سینا
فهرست مطالب

با موضوع جراحی چاقی بیمارستان سینا در خدمت شما هستیم و خواهیم گفت چه روش های جراحی در این بیمارستان انجام می شود.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

اضافه وزن و چاقی، جز بیماری های رایج و مشکلاتی است که در سراسر دنیا، نوعی دغدغه محسوب می شود. بسیاری از افراد، در معرض چاقی قرار دارند و یا به بیماری چاقی دچار شده اند.

چاقی می تواند بر اثر عوامل مختلفی اعم از ژنتیک، سبک زندگی نادرست، مصرف مواد غذایی ناسالم و… ایجاد شود.

چاقی می تواند علاوه بر اضافه وزن و عدم تناسب اندام، باعث بروز بیماری های مختلفی مانند بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، فشار خون، سرطان و… شود. به همین دلیل درمان اضافه وزن و چاقی، یکی از مسائل مهم امروزی برای چنین افرادی محسوب می شود.

چاقی دارای درجه بندی مختلف است و هرکدام از چاقی های خفیف تا شدید، نیازمند روش درمان خاص خود است. اینکه از کدام روش درمانی برای از بین بردن اضافه وزن، باید استفاده شود، بستگی به شرایط جسمی فرد و مشورت های پزشک خواهد داشت. از جمله بهترین روش های درمان بیماری چاقی و رسیدن به وزن ایده آل، جراحی چاقی است.

جراحی چاقی می تواند برای افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی دارند و از چاقی شدید رنج می برند، بهترین روش درمانی محسوب شود. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی جراحی چاقی بیمارستان سینا بپردازیم و معرفی ای در خصوص این مرکز درمان چاقی تهران مجهز داشته باشیم. بنابراین توصیه می شود تا انتهای مقاله، همراه ما باشید.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین دکتر بای پس معده در تهران دیدن کنید.

جراحی چاقی بیمارستان سینا

در ابتدا لازم است توضیحی در خصوص بیمارستان سینا تهران ارائه دهیم. این مرکز درمانی، یکی از بهترین و قدیمی ترین بیمارستان های شهر تهران است.

در واقع، بیمارستان سینا تهران، علاوه بر یک مرکز درمانی مجهز، یک مرکز آموزشی حرفه ای تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی تهران محسوب میشود و بهترین پزشکان و اساتید برجسته حوزه پزشکی، در این مرکز درمانی، فعالیت دارند.

جراحی چاقی بیمارستان سینا
جراحی چاقی بیمارستان سینا

بیمارستان سینا، از مجهزترین امکانات درمانی و پزشکی و جراحی، بهره می برد. در این بیمارستان، انواع و اقسام جراحی چاقی مختلف، تحت نظر متخصصین باتجربه و حاذق انجام می شود. از جمله جراحی هایی که در این مرکز درمانی انجام می شود، جراحی چاقی لاپاراسکوپی است.

جراحی چاقی بیمارستان سینا، از پرتقاضاترین انواع جراحی ها محسوب میشود. امکانات بروز درمانی و جراحی و استفاده از روش لاپاراسکوپی در جراحی چاقی که در این مرکز درمانی انجام میشود، از دیگر مزیت ها و موارد مهم این بیمارستان است.

لازم به توضیح است که جراحی چاقی، از پیچیده ترین جراحی های لاپاراسکوپی انجام می شود و به تغییرات عمده در سیستم گوارش انسان می پردازد.

بنابراین لازم است، تحت نظر یک متخصص باتجربه و حاذق، این جراحی صورت گیرد. به همین دلیل توصیه می کنیم، اگر به دنبال جراحی چاقی هستید و قصد کاهش وزن را از این طریق دارید، توصیه می شود که به بیمارستان سینا مراجعه نمایید و از راهنمایی های متخصصین این حوزه، مشورت های لازم را دریافت نمایید.

پزشکان شاغل در حوزه لاپاراسکوپی و جراحی چاقی در بیمارستان سینا

همانطور که در مورد قبلی گفته شد، جراحی چاقی بیمارستان سینا، یکی از پرتقاضاترین انواع جراحی ها در این مرکز درمانی است. زیرا این بیمارستان از مجهزترین و بروزترین تجهیزات درمانی و جراحی، بهره می برد.

پزشکان شاغل در حوزه لاپاراسکوپی و جراحی چاقی در بیمارستان سینا
پزشکان شاغل در حوزه لاپاراسکوپی و جراحی چاقی در بیمارستان سینا

استفاده از روش لاپاراسکوپی در جراحی چاقی، یکی از مزیت های بارز این مرکز درمانی است. پزشکان متعددی در بیمارستان سینا در این حوزه، مشغول به فعالیت هستند که می توانید به هریک از آنها مراجعه نمایید و اقدامات مشاوره ای و درمانی لازم را برای جراحی چاقی و انواع آن، انجام دهید.

از جمله پزشکان متخصص این حوزه عبارتند از:

 • دکتر محمد طالب پور، فلوشیپ لاپاراسکوپی پیشرفته که یکی از بهترین پزشکان که در بیمارستان سینا فعالیت دارند و در زمینه جراحی چاقی و متابولیک، متخصص هستند.
 • دکتر خسرو نجاری، فلوشیپ لاپاراسکوپی پیشرفته که در حوزه جراحی چاقی و جراحی های متابولیک بدن، تخصص دارند و در مرکز درمانی سینا تهران، مشغول به فعالیت هستند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی چاقی و انجام آن، نزد یکی از پزشکان شاغل در این مرکز درمانی مراجعه نمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

روش های جراحی چاقی بیمارستان سینا

حال که با جراحی چاقی بیمارستان سینا و پزشکان شاغل در این مرکز درمانی آشنا شدید، لازم است بدانید که در این مرکز درمانی، انواع مختلف جراحی چاقی به وسیله روش لاپاراسکوپی انجام می شود.

روش های جراحی چاقی بیمارستان سینا
روش های جراحی چاقی بیمارستان سینا

جراحی چاقی، دارای روش های مختلفی است که هرکدام از آنها، کاربرد خاص خود و مزیت های مربوط به خود را دارد و همگی این روش ها، منجر به تغییرات در سیستم گوارش انسان خواهد شد. ما در ادامه به بررسی هریک از روش های جراحی چاقی می پردازیم:

 • عمل اسلیو معده

از محبوب ترین روش های جراحی چاقی محسوب می شود. اسلیو معده در واقع کاربردی ترین نوع جراحی چاقی بوده و به تغییرات در معده می پردازد.

در این روش جراحی، به وسیله دستگاه لاپاراسکوپی که لوله هایی کوچک وارد شکم بیمار می شود، نزدیک به 80 درصد حجم معده از بدن بیمار خارج خواهد شد. بخش باقی مانده معده، به شکل لوله ای خواهد بود.

کاهش چشمگیر حجم معده، باعث کاهش مصرف مواد غذایی شده و در نتیجه منجر به کاهش وزن و لاغری فرد در مدت زمان کوتاه خواهد شد. این جراحی، در مرکز درمانی سینا در تهران، تحت نظر پزشکان حاذق این حوزه از جمله دکتر طالب پور یا دکتر نجاری انجام می شود.

 • عمل بای پس معده

از دیگر روش های جراحی چاقی بیمارستان سینا، که در این مرکز درمانی انجام می شود، عمل بای پس معده است. در این روش جراحی، معده فرد به دو بخش کوچک و بزرگ تقسیم شده و بخش بزرگ معده از بدن فرد خارج می شود.

سپس تغییراتی در روده کوچک اعمال می شود که باعث کاهش جذب مواد غذایی و دفع سریع غذا خواهد شد. در نهایت، قسمت تغییر یافته روده کوچک، به معده کوچک شده متصل خواهد شد. این جراحی می تواند منجر به کاهش وزن سریع فرد در مدت زمان کوتاه شود.

 • بای پس با سوییچ اثنی عشری

از دیگر روش های جراحی چاقی بیمارستان سینا، عمل بای پس با سوییچ اثنی عشری است. این روش، ترکیبی از اسلیو معده و بای پس معده است. یعنی در ابتدا، حجم زیادی از معده از بدن بیمار خارج می شود.

سپس تغییراتی در روده کوچک اعمال می شود. در نهایت، کیسه صفرا از بدن بیمار حذف کامل می شود. زیرا این کار باعث کاهش ترشح هورمون گرسنگی می شود و در نهایت، تاثیر زیادی در روند کاهش وزن افراد خواهد گذاشت.

 • حلقه گذاری معده

از دیگر روش های جراحی چاقی، حلقه گذاری معده است. در این روش، در قسمت ابتدایی معده، حلقه ای قرار داده می شود که باعث کاهش حجم معده خواهد شد. این جراحی می تواند در برخی از موارد، باعث ایجاد عوارض شود و به همین دلیل، باید جوانب کار سنجیده شود.

برای انجام جراحی چاقی بیمارستان سینا، شرایط بیمار باید چگونه باشد؟

برای اینکه بتوانید اقدام به جراحی چاقی در این مرکز درمانی کنید، باید شرایطی را از قبل داشته باشید.

مهمترین شرط در این خصوص، بررسی شاخص توده بدنی فرد است که پزشک جراح، اقدام به اندازه گیری آن خواهد کرد. شاخص توده بدنی یا همان BMI از نسبت وزن به قد بوجود می آید. اگر عدد بدست آمده بالاتر از 40 باشد، فرد متقاضی می تواند مستعد جراحی چاقی باشد.

همچنین، اگر هم شاخص توده بدنی فرد 35 یا بالاتر باشد و از طرفی، فرد به بیماری هایی نظیر دیابت، فشار خون، بیماری قلبی و عروقی و… دچار شده باشد، مستعد انجام جراحی چاقی خواهد بود.

برای انجام جراحی چاقی بیمارستان سینا، شرایط بیمار باید چگونه باشد؟
برای انجام جراحی چاقی بیمارستان سینا، شرایط بیمار باید چگونه باشد؟

جراحی چاقی می تواند از دو طریق باعث کاهش وزن فرد شود:

با کاهش حجم معده و تغییردر سیستم گوارش، فرد بصورت خودکار، مقدار کمتری غذا مصرف خواهد کرد و در نتیجه کاهش کالری رخ خواهد داد. همچنین، تغییراتی در هورمون های مرتبط با گرسنگی ایجاد خواهد شد و در نتیجه، فرد احساس گرسنگی کمتری تجربه خواهد کرد.

در واقع، مسائل فیزیولوژیکی و مسائل هورمونی که تغییرات در هر یک از موارد آن رخ می دهد، باعث می شود که فرد به کاهش وزن دلخواه خود برسد. طبیعتا هیچکدام از روش های لاغری مانند رژیم غذایی و ورزش، نمی تواند چنین ویژگی مهمی را داشته باشد.

مراحل درمان لاغری به وسیله جراحی چاقی 

 • انتخاب پزشک جراح و انجام بررسی های لازم

اولین گام، انتخاب پزشک جراح است. از آنجایی که جراحی چاقی بیمارستان سینا، با مجهزترین دستگاه های پزشکی انجام می شود، شما می توانید با مراجعه به این مرکز درمانی و انتخاب پزشک متخصص خود، اقدامات ابتدایی لازم مانند مشاوره و… را از متخصص مربوطه دریافت کنید.

 • اقدامات لازم قبل از جراحی چاقی

بعد از انتخاب پزشک، لازم است یکسری از اقدامات اولیه قبل از جراحی چاقی را انجام دهید. خوشبختانه، در بیمارستان سینا، تمامی امکانات لازم آزمایشگاهی و… وجود دارد که می توانید در این مرکز درمانی، انجام دهید. از جمله این اقدامات مهم عبارتند از:

 1. انجام آزمایشات لازم مانند آزمایش خون، برای بررسی سلامت فرد و اندام ها و هورمون های مختلف او بسیار مهم است. همچنین میزان قند خون، فشار خون و…، مورد بررسی دقیق قرار میگیرد.
 2. انجام معاینات لازم مانند معاینه دستگاه گوارش از طریق آندوسکوپی که پزشک مطمئن شود فرد دچار مشکلاتی مانند زخم معده و ریفلاکس و… نیست.
 3. انجام سونوگرافی از شکم و لگن و معاینه کبد و کیسه صفرا و…

بعد از انجام مراحل ذکر شده، مشاوره های لازم از نظر معاینه قلبی برای افراد مسن انجام می شود تا پزشک بتواند مطمئن از انجام جراحی چاقی شود. همچنین مشاوره های روانشناسی، از دیگر وظایف پزشک جراح است که بیمار را بتواند از نظر روحی آماده جراحی نماید.

 • روز جراحی و مراجعه به بیمارستان

در روز جراحی، لازم است که بیمار به بیمارستان سینا خود مراجعه کند. قبل از عمل، بررسی های لازم در خصوص آزمایشات قبل جراحی، سونوگرافی، مشاوره روانشناسی و… انجام می شود و سپس وارد بخش اتاق عمل خواهد شد.

هزینه های جراحی چاقی بیمارستان سینا

یکی از مهمترین موارد جراحی چاقی، هزینه های جراحی است. هزینه جراحی چاقی بیمارستان سینا، می تواند بر اثر عوامل مختلفی، متغیر باشد. از جمله این موارد عبارتند از:

 • انتخاب روش جراحی چاقی و اینکه کدام روش برای بیمار کارآمدتر است، می تواند بر هزینه جراحی چای تاثیرگذار باشد. هرچقدر، نوع جراحی چاقی، پیچیده تر باشد و فرایند جراحی را طولانی تر کند، میزان هزینه جراحی چاقی، افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین، میزان وخامت حال بیمار از نظر وزنی و چاقی هم، می تواند تاثیرگذار در این زمینه باشد.
 • میزان دستمزد پزشک و میزان سابقه و تخصص و مهارت او، می تواند تاثیرگذار بر هزینه جراحی چاقی داشته باشد.
 • مرکز درمانی ای که در آن جراحی چاقی انجام می شود و تجهیزاتی که استفاده می شود، می تواند بر هزینه های جراحی چاقی تاثیر بگذارد.

لازم به گفتن است که بیمارستان سینا، تحت قرارداد با بیمه های مختلف درمانی است. اغلب جراحی های چاقی، تحت شرایط خاصی، تحت پوشش بیمه های درمانی و تکمیلی قرار دارند که می تواند میزان هزینه های جراحی را به مقدار زیادی، کاهش دهد.

هزینه های جراحی چاقی بیمارستان سینا
هزینه های جراحی چاقی بیمارستان سینا

اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی چاقی

یکی از مهمترین موارد جراحی چاقی، اقدامات بعد از جراحی است که پزشک متخصص، توصیه های لازم را خواهد نمود. در بیمارستان سینا، بعد از جراحی چاقی، اقدامات لازم جهت ریکاوری سریع بیمار انجام می دهند.

اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی چاقی
اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی چاقی

همچنین، در این مرکز درمانی، توصیه ها و مراقبت های لازم بعد از جراحی چاقی که باید در منزل انجام شود، توسط پزشک جراح، به فرد ارائه خواهد شد. از جمله این مراقبت ها و اقدامات که می تواند تاثیرگذار باشد، عبارتند از:

بعد از گذشت حدود یکروز از جراحی، به بیمار توصیه می شود که برای جلوگیری از لخته خون، اقدام به راه رفتن بسیار اهسته و با احتیاط کند و حتما از همراه خود کمک بگیرد.

پزشک جراح، در صورت بروز درد و حالت تهوع، به فرد داروهایی را تجویز خواهد کرد تا بتواند درد را کنترل و حالت تهوع را کاهش دهد. بنابراین مصرف داروهای تجویز شده، از اهمیت زیادی برخوردار است.

مصرف مایعات

مصرف مایعات، بعد از گذشت 24 ساعت از جراحی، باید شروع شود تا بدن بتواند انرژی خود را بدست آورد و بدن فرد هیدراته شود.

در کنترل سرفه و یا تنفس، باید دقت نمود. زیرا ممکن است در صورت سرفه های شدید، ریه فرد دچار عفونت شود.

لازم است بصورت روزانه، محل جراحی را بررسی کنید و حتما با نظر پزشک خود، تعویض پانسمان را در اولویت قرار دهید.

لازم است بعد از گذشت یک هفته تا 10 روز از جراحی، به پزشک خود مراجعه کرده و اقدام به برداشتن بخیه های جراحی خود نمایید.

لازم است با دستور پزشک و توصیه های او، اقدام به حمام کنید و لازم است تا مدت ها، وارد استخر نشوید.

در صورت سابقه لخته خون، ممکن است پزشک به شما داروی رقیق کننده خون تجویز کند که لازم است مصرف کنید.

داشتن رژیم غذایی مناسب که دارای ویتامین های مختلفی باشد، همچنین مصرف برخی از داروهای مولتی ویتامین، می تواند تاثیر زیادی در روند طی کردن دوران نقاهت، بعد از جراحی چاقی بیمارستان سینا داشته باشد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی یکی از روش های نوین لاغری و کاهش وزن یعنی جراحی چاقی بیمارستان سینا پرداختیم.

جراحی چاقی، بهترین روش کاهش وزن و لاغری محسوب می شود که به وسیله جدیدترین روش های پزشکی و درمانی و به وسیله روش لاپاراسکوپی انجام می شود. ما در این مقاله در خصوص بیمارستان سینا و پزشکان شاغل در حوزه لاپاراسکوپی و جراحی چاقی، توضیحاتی ارائه کردیم.

جراحی چاقی، دارای روش های مختلفی بوده که هرکدام از آنها می تواند مزیت های خاص خود را داشته باشد. در بیمارستان سینا، با بهترین و بروزترین تجهیزات جراحی، این روش درمانی انجام می شود و بیماران می توانند از خدمات ارزنده این مرکز درمانی، به خوبی استفاده کنند.

لازمه نتیجه بخش بودن جراحی چاقی و استفاده از مزیت های آن، انتخاب پزشک جراح و مرکز درمانی مربوطه است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی چاقی و انجام آن، به یکی از بهترین مراکز درمانی شهر تهران یعنی بیمارستان سینا مراجعه نمایید و تحت نظر یکی از پزشکان شاغل در این مرکز درمانی، اقدامات لازم را انجام دهید و تحت عمل جراحی چاقی در بیمارستان سینا، قرار بگیرید.

روش های درمان دیابت
دیابت
روش های درمان دیابت

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که روش های درمان دیابت چیست؟ جراحی چاقی از روش های درمان دیابت با

رژیم سیب و کاهو
رژیم غذایی
رژیم سیب و کاهو

رژیم سیب و کاهو که به عنوان یک رژیم خاص غذایی شناخته می شود، یکی از رژیم های معروف برای کاهش وزن و لاغری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

Call Now Buttonبا یک کلیک مشاوره بگیرید