جراحی مینی بای پس معده

در این مقاله به بررسی جراحی مینی بای پس معده می پردازیم. همراه ما باشید.

در زندگی پر از دغدغه و ماشینی امروز که منجر به بی تحرکی و خوردن غذاهای فست فودی و پر کالری شده است، به فکر لاغر شدن در کمترین زمان ممکن می افتیم.

یکی از سریع ترین روش های کاهش وزن جراحی های چاقی به حساب می آیند. انواع مختلفی از جراحی چاقی وجود دارد، اما مینی بای پس معده بدون شک یکی از شناخته شده ترین آن ها می باشد.

ما در این مقاله، ضمن معرفی دکتر سلیمی به عنوان بهترین دکتر مینی بای پس معده، نکات مهم دیگری را در این زمینه در قالب پرسش و پاسخ ارائه می دهیم تا بیشتر با موضوع جراحی مینی بای پس معده آشنا شوید.

برای آشنایی با نحوه رژیم غذایی مناسب بعد از عمل مینی بای پس معده توصیه می کنیم پست رژیم غذایی بعد از عمل مینی بای پس معده را مشاهده کنید.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

– جراحی چاقی چیست؟

– چرا جراحی چاقی انجام می شود؟

– مسائل روانشناختی

– انواع جراحی چاقی چیست؟

– بای پس معده سنتی و مینی بای پس معده

– تعیین روش صحیح چاقی به چه صورت است؟

– جراحی مینی بای پس معده چقدر طول می کشد؟

– بهبودی طولانی مدت و کاهش وزن

– نتایج مینی بای پس معده

– آیا مینی بای پس معده برای من مناسب است؟

– با جراحی مینی بای پس معده چقدر وزن کم می کنم؟

– جدول زمانی کاهش وزن

– چگونه می توان از تجربه کاهش وزن خود نهایت استفاده را برد؟

– آیا مینی بای پس معده معکوس قابل برگشت است؟

– چه زمانی باید جراحی معکوس مینی بای پس معده را در نظر گرفت؟

– خطر افزایش وزن پس از بازگرداندن مینی بای پس معده

– رژیم غذایی بعد از جراحی مینی بای پس معده

– یک رژیم غذایی سالم و جدید

– نکات مهم جراحی مینی بای پس معده

– چرا مینی بای پس ایجاد شده است؟

– چرا همه از جراحی مینی بای پس معده استفاده نمی کنند؟

– مراحل انجام عمل جراحی مینی بای پس معده

– فواید جراحی مینی بای پس معده در مقایسه با جراحی بای پس معده

– اثرات طولانی مدت جراحی مینی بای پس معده

– آماده شدن برای جراحی مینی بای پس معده

– فواید جراحی مینی بای پس معده

– مقایسه مینی بای پس معده با سایر روش ها

– آیا باید جراحی مینی بای پس معده را انتخاب کنم؟

– جمع بندی مطالب

 

جراحی چاقی چیست؟

انواع مختلفی از جراحی چاقی وجود دارد، اما هدف همه ی آن ها کوچک شدن معده و گاهی تأثیر جذب مواد مغذی برای کاهش وزن بیمار است.

جراحی چاقی عملیاتی است که روی سیستم گوارش برای کمک به کاهش وزن یک فرد چاق انجام می شود. این جراحی با کاهش اندازه معده، کالری دریافتی را محدود می کند. برخی از انواع جراحی چاقی، اندازه و همچنین جذب مواد مغذی را محدود می کند. صرف نظر از رویکرد، یک جراحی موفقیت آمیز چاقی منجر به کاهش قابل توجه وزن می شود.

برای انجام جراحی چاقی در ساری توصیه می کنیم از صفحه  جراحی چاقی در ساری دیدن کنید.

جراحی چاقی چیست؟
جراحی چاقی چیست؟

چراجراحی چاقی انجام می شود؟

یک جراحی چاقی با کاهش ظرفیت هضم و اشتها به یک فرد چاق کمک می کند تا وزن خود را کاهش دهد. فردی با شاخص توده بدنی 30 یا بیشتر، چاق در نظر گرفته می شود. سایر عوامل مانند توده عضلانی و دور کمر نیز در تشخیص چاقی موثر هستند.

هنگامی که BMI شما 40 یا بالاتر باشد، متخصصان جراحی چاقی را در نظر می گیرند. در صورت داشتن بیماری هایی از جمله دیابت، فشار خون، کبد چرب یا آپنه خواب، ممکن است برای افرادی که BMI بین 30 تا 40 دارند نیز توصیه شود.

چاقی می تواند مجموعه ای از مشکلات زیر را ایجاد کند:

دیابت

بیماری قلبی

فشار خون بالا

بیماری کبد

مسائل گوارشی

بی اختیاری ادرار

آپنه خواب

کمردرد

آرتروز

مسائل روانشناختی

چاقی یک مشکل عمده بهداشتی در سراسر جهان است و جراحی چاقی چشمگیرترین و پایدارترین راه حل کاهش وزن را برای بیماران چاق فراهم می کند. با این وجود، بیماران باید فقط پس از خستگی از سایر گزینه های کاهش وزن مانند رژیم غذایی، ورزش و درمان های دارویی، جراحی چاقی را در نظر بگیرند.

مسائل روانشناختی
مسائل روانشناختی

انواع جراحی چاقی چیست؟

در حال حاضر، چهار روش استاندارد جراحی چاقی وجود دارد که به شرح زیر است:

بانداژ معده قابل تنظیم با لاپاراسکوپی

این یک جراحی کاهش وزن است که در آن جراح یک باند بادی را روی قسمت بالای معده قرار می دهد.

این امر معده را به دو قسمت تقسیم می کند و یک کیسه کوچک در بالای معده اصلی ایجاد می کند که از طریق یک کانال کوچک به آن متصل می شود.

این امر سرعت عبور غذا را که به معده اصلی می رود، کرده کند و در نتیجه مقدار مصرف را کاهش می دهد.

دهانه معده اصلی را می توان با تورم یا باد کردن باند با درگاهی که در زیر پوست کاشته شده، کنترل کرد.

این جراحی برگشت پذیر است. زیرا در صورت عدم نیاز به باند و پورت می تواند برداشته شود.

اسلیو معده یا گاسترکتومی آستین

این یک عمل جراحی محدود کننده لاپاراسکوپی است که در آن جراح حدود 75٪ تا 85٪ از معده را خارج می کند و فقط یک کیسه کوچک که منگنه می شود را باقی می گذارد.

این عمل مقدار مصرف غذا را کاهش می دهد و تأثیری در جذب مواد مغذی ندارد.

تولید هورمون معده را که اشتها را تحریک می کند و گرسنگی را کنترل می کند، کاهش می دهد.

این عمل بعضاً به عنوان اولین مرحله در یک سری جراحی های کاهش وزن انجام می شود. این عمل قابل برگشت نیست.

جراحی بای پس معده

این جراحی چاقی شامل دو روش است. جراح بای پس معده ابتدا معده را منگنه می کند و یک کیسه کوچک ایجاد می کند.

سپس روده کوچک را برش داده و قسمت پایینی آن را مستقیماً به کیسه متصل می کنند و قسمت عمده ای از معده و روده کوچک را دور می زنند. سپس قسمت بای پس دورتر از روده کوچک متصل می شود تا آب گوارشی در آن وارد شود. بای پس باعث تغییراتی در باکتری های روده و هورمون های روده می شود و علاوه بر محدود کردن میزان کالری، سوء جذب را ایجاد می کند.

معکوس کردن این روش دشوار است، اما در صورت نیاز پزشکی قابل انجام است.

مینی بای پس معده

مینی بای پس معده یک روش ضد چاقی است که به بیماران در کاهش وزن و بهبود کیفیت زندگی کلی آن ها کمک می کند. همچنین در این خصوص باید گفت که این جراحی به این دلیل که به روش لاپاراسکوپی صورت می گیرد، می تواند برای بای پس معده سنتی یک جراحی جایگزین عالی باشد.

دکتر سلیمی در این زمینه بهترین دکتر مینی بای پس معده شناخته می شوند.

بای پس معده سنتی و مینی بای پس معده

بسیاری از مردم از این موضوع اطلاعی ندارند، اما بای پس معده دو نوع مختلف دارد: بای پس معده سنتی و مینی بای پس معده. در این جا ما شباهت ها و تفاوت های بین این جراحی ها را بررسی می کنیم.

درباره جراحی بای پس معده سنتی

بای پس معده سنتی جراحی است که اکثر افراد با شنیدن جمله “جراحی چاقی” به آن فکر می کنند. در حین عمل، معده به کیسه های بالا و پایین تقسیم می شود و روده باریک تا حدی مجدداً مسیریابی می شود.

این امر با کاهش میزان کالری که فرد می تواند در یک وعده غذایی مصرف کند (کاهش وزن محدود کننده) و همچنین تعداد کالری که می تواند در طی فرآیند هضم توسط بدن جذب شود (کاهش وزن و جذب غیر طبیعی) به کاهش وزن کمک می کند.

خطرات و مزایای جراحی بای پس معده:

از نظر مزایای جراحی بای پس معده، بزرگ ترین مزیت آن این است که از دو طریق باعث کاهش وزن می شود. یعنی نتایج سریع در کوتاه مدت و بلند مدت. مانند سایر روش های جراحی کاهش وزن، این می تواند به معنای درمان موثر بیماری های همراه مانند دیابت و فشار خون باشد.

خطر اصلی جراحی بای پس معده، ماهیت عمل است. در صورت عدم موفقیت، جراحان نمی توانند معده و روده کوچک را مانند گذشته برگردانند، اما در صورت لزوم ممکن است که اصلاحات خاصی انجام شود تا نمونه عوارض کاهش یابد. خطر عفونت و سایر عوارض جراحی نیز به دنبال جراحی بای پس معده رایج است.

درباره جراحی مینی بای پس معده

یک عمل جراحی مینی بای پس معده دقیقاً مانند جراحی بای پس معده سنتی عمل می کند که معده به کیسه های بالا و پایین تقسیم شده و روده کوچک تغییر مسیر می یابد. این عمل امکان کاهش وزن محدود و سوء جذب را فراهم می کند.

تفاوت اصلی بین جراحی مینی بای پس معده و بای پس معده سنتی این است که نسخه مینی جراحی به روشی اصلاح شده انجام می شود که شامل تغییر مسیر روده کمتر و همچنین زمان کلی کوتاه تر است.

مزایای اصلی جراحی مینی بای پس معده این است که نتایج قابل مقایسه ای با بای پس معده سنتی از طریق یک عمل جراحی کوتاه تر و کمتر تهاجمی ارائه می دهند. این به طور معمول به معنای روند بهبودی آسان تر و احتمال کمتری برای عوارض است.

درباره جراحی مینی بای پس معده
درباره جراحی مینی بای پس معده

تعیین روش صحیح چاقی

از آن جایی که هم بای پس معده سنتی و هم مینی بای پس معده از راه های مشابهی کار می کنند، گزینه هایی مناسب برای عمل جراحی چاقی هستند و دقیقا به نیازها و اهداف بیمار و البته تشخیص پزشک متخصص بستگی دارند. در طی یک مشاوره حضوری، پزشک قادر خواهد بود تا تعیین کند که کدام نوع جراحی برای شما و مبارزه فعلی شما با چاقی ایده آل تر است.

بهترین پزشک در زمینه ی جراحی مینی بای پس معده که ما به شما معرفی و پیشنهاد می کنیم، جناب دکتر سلیمی است.

همان طور که گفته شد، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های جراحی چاقی و خطرات و مزایای مختلف آن ها، حتماً با یک جراح با تجربه در زمینه ی کاهش وزن تماس بگیرید.

جراحی مینی بای پس معده چقدر طول می کشد؟

زمان متوسط ​​برای جراحی مینی بای پس به طور متوسط ​​ حدود 45 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.

به خاطر داشته باشید که این روش ها در یک بیمار با بیمار دیگر و در یک جراح با جراح دیگر متفاوت است. با این اوصاف، این روش معمولاً در عرض یک ساعت به اتمام می رسد و این روند نسبتاً سریع و با خطر کمتری از خطاهای جراحی و عوارض در حین عمل انجام می شود.

در مقایسه با جراحی بای پس معده سنتی که به طور متوسط​​، انجام یک عمل جراحی بای پس معده کامل می تواند بین دو ساعت تا چهار ساعت طول بکشد. باز هم، بازه زمانی ممکن است در یک عمل با عمل دیگر و در یک بیمار با بیمار دیگر متفاوت باشد. اما تفاوت در زمان جراحی برای بای پس معده سنتی و مینی بای پس معده قابل توجه و چشمگیر است.

این کاهش زمان جراحی یکی از دلایل محبوبیت مینی بای پس معده است.

از آن جایی که یک جراحی بای پس مینی فقط نیم تا یک چهارم زمان بای پس معده سنتی را شامل می شود، به طور کلی برای بیماران بسیار ایمن است. در حقیقت، میزان عوارض جراحی مینی بای پس معده فقط 2.9 درصد است، در حالی که در عمل جراحی بای پس معده هفت درصد می باشد.

بهبودی طولانی مدت و کاهش وزن

پس از انجام جراحی مینی بای پس معده، بیماران برای اطمینان از موفقیت آمیز بودن عمل جراحی، یک یا دو شب را تحت نظر پزشک می مانند. پس از ترک مرکز درمانی، در طی چند هفته آینده بیماران تحت رژیم غذایی مایعات قرار می گیرند و بعد از آن به غذاهای جامد روی می آورند. کاهش وزن در هفته ها و ماه های آینده سریع و قابل توجه خواهد بود و در نهایت پس از یک یا دو سال کاهش می یابد.

برای دانستن اطلاعات در رابطه با تغذیه و مراقبت بعد از عمل بای پس معده و رژیم غذایی دوران نقاهت لازم می باشد از صفحه مراقبت بعد از عمل بای پس معده دیدن کنید

بهبودی طولانی مدت و کاهش وزن
بهبودی طولانی مدت و کاهش وزن

نتایج مینی بای پس معده

نتایج مینی بای پس معده می تواند چشمگیر باشد. مطالعات نشان داده است که بیماران در پایان 18 ماه پس از جراحی، بیش از نیمی از وزن اضافی خود را از دست می دهند. در پایان 60 ماه پس از جراحی احتمال کاهش بیش از 90 درصد از وزن اضافی وجود دارد. مزایای کاهش وزن با عادات غذایی خوب، ورزش منظم و سایر روش های بهبود زندگی تکمیل و افزایش می یابد.

آیا مینی بای پس معده برای من مناسب است؟

بهترین راه برای این که بفهمید، آیا عمل مینی بای پس معده گزینه مناسبی برای شماست، بحث در مورد روش کار پزشک و ارزیابی وضعیت شما بر اساس وزن فعلی و اهداف بلند مدت سلامتی شما خواهد بود.

ما دکتر سلیمی را در زمینه ی بای پس معده به شما پیشنهاد می کنیم.

با جراحی مینی بای پس معده، چقدر وزن کم می کنم؟

یک جراحی مینی بای پس معده از فناوری لاپاراسکوپی برای تغییر اندازه معده استفاده می کند. با کاهش مقدار غذایی که بیماران می توانند مصرف کنند، این روش می تواند منجر به کاهش شدید وزن و کاهش خطر بیماری های قلبی و سایر مشکلات مزمن سلامتی شود.

به دنبال روش مینی بای پس معده با شروع دریافت کالری کم، بدن شما شروع به کاهش مداوم وزن می کند و بدن شما را مجبور به سوزاندن چربی های باقیمانده می کند.

با پیروی از دستورالعمل های خاص و داشتن یک رژیم غذایی سالم، جراحی مینی بای پس معده، منجر به کاهش شدید وزن در طی چند ماه پس از جراحی خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جدول زمانی کاهش وزن جراحی بای پس معده، ادامه مطلب را بخوانید.

جدول زمانی کاهش

به زودی پس از جراحی کاهش وزن، کاهش وزن اضافی شروع خواهد شد. شما با داشتن یک رژیم غذایی سالم، پیروی از دستورالعمل های بهبودی و تعهد به یک سبک زندگی سالم، می توانید طی چند ماه به وزن ایده آل خود برسید.

اگر چه کاهش وزن یک فرد بسته به عواملی مانند سلامتی، سن، شروع افزایش وزن و تعهد به کاهش وزن، نوسان خواهد داشت؛ اما بیماران می توانند انتظار داشته باشند که طی چند ماه اول از 5 تا 15 پوند در هفته وزن کم کنند. در حدود شش ماه پس از عمل، کاهش وزن به یک تا دو پوند در هفته کاهش می یابد. بیشتر بیماران در حدود یک سال تا 18 ماه به تعادل وزن خود می رسند.

در حالی که نتایج فردی متفاوت خواهد بود، اما بیشتر بیماران می توانند انتظار داشته باشند که حدود نیمی از وزن اضافی خود را با شش ماه و بیش از 65 درصد پوند اضافی را به مدت یک سال کاهش دهند. بیمارانی که به برنامه ی رژیم خود نزدیک هستند و به طور منظم ورزش می کنند، بیش از 70 درصد از اضافه وزن خود را کاهش می دهند. برای برخی از افراد، این می تواند بیش از 100 پوند باشد.

بهترین پزشک در زمینه ی جراحی مینی بای پس معده که ما به شما معرفی می کنیم، دکتر سلیمی است.

جدول زمانی کاهش
جدول زمانی کاهش

چگونه می توان از تجربه کاهش وزن خود نهایت استفاده را برد؟

جراحی مینی بای پس معده می تواند منجر به کاهش شدید وزن شود. با پیروی از مراحل ساده می توانید اطمینان حاصل کنید که از کاهش وزن ثابت و سالم در هفته ها و ماه های بعد از جراحی اولیه خود لذت می برید. در این راستا رعایت نکات زیر، کمک کننده هستند.

مایعات بنوشید

جراحی مینی بای پس معده برای کاهش مصرف غذای جامد طراحی شده است. مصرف نوشیدنی های شیرین می تواند مزایای کاهش وزن جراحی بای پس معده را نفی کند. همچنین نوشابه ها فاقد هر گونه ارزش غذایی است و کالری پنهان آن می تواند باعث کاهش وزن شود.

پرهیز از غذاهای ناسالم

میان وعده نوعی غذا خوردن اضافه است که اغلب شامل وعده های ناسالم و پرکالری است. هدف شما بعد از جراحی کاهش وزن این است که خود را ملزم کنید که در ساعت خاصی از روز، غذاهای سالم بخورید.

مصرف پروتئین بیش از کربوهیدرات های ساده

کربوهیدرات ها اغلب دلیل افزایش وزن هستند. اگر می خواهید از کاهش وزن مداوم به دنبال جراحی چاقی لذت ببرید، سبزیجات و پروتئین های بدون چربی را به جای کربوهیدرات های ساده مانند نان و چیپس انتخاب کنید. انتخاب نان سبوس دار به جای نان سفید و برنج قهوه ای به جای برنج سفید می تواند تأثیر منفی کربوهیدرات ها را کاهش دهد.

سفر خود را از طریق جراحی مینی بای پس معده به یک بدن سالم تر و جدیدتر آغاز کنید

اکثر بیماران به دنبال روش بای پس معده مینی، کاهش وزن شدید و مداوم را تجربه خواهند کرد. اگر از طریق رژیم و ورزش برای کاهش وزن تلاش کرده اید، جراحی مینی بای پس معده گزینه درمانی کم تهاجمی را ارائه می دهد که نتایج اثبات شده کاهش وزن را ارائه می دهد.

برای تعیین وقت مشاوره کاهش وزن خود با دکتر سلیمی، بهترین پزشک روش مینی بای پس معده تماس بگیرید.

مصرف پروتئین بیش از کربوهیدرات های ساده
مصرف پروتئین بیش از کربوهیدرات های ساده

آیا مینی بای پس معده معکوس قابل برگشت است؟

در انجام جراحی مینی بای پس معده به روش لاپاراسکوپی، دیگر نیاز به برش های کوچکتر وجود نخواهد داشت. به همین دلیل است که خطرات کمتری را برای بیماران دارد. در نتیجه بیماران می توانند بعد از عمل مینی بای پس معده، سریعا بهبودی کامل خودرا به دست بیاورند.

همچنین در روش جراحی مینی بای پس معده، بیماران سوال خواهند کرد که آیا این جراحی برگشت پذیر است. در این قسمت قصد داریم تا این سوال را که آیا مینی بای پس معده برگشت پذیر است را به طور کامل برای شما شرح دهیم. در ابتدا با یک پاسخ کوتاه شروع می کنیم. به این صورت که جراحی مینی بای پس معده برگشت پذیر نیست.

با این حال تغییر حالت در عمل های بعد از جراحی بای پس معده امکان دارد. اما این جراحی را نمی توان در موارد جراحی چاقی برگشت پذیر دانست. همان طور که گفته شد، هیچ بخشی از معده، در این روش برداشته نخواهد شد.

به طوری که به روده کوچک متصل می شود. این بخش در حالی که قسمت بزرگ تر باقیمانده رد می شود، مواد غذایی را جمع آوری می کند.

جذب مواد مغذی و کالری به میزان قابل توجهی کاهش می یابد

در نتیجه، جذب مواد مغذی و کالری به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. با این حال اگر برای جراحی مینی بای پس معده، از منگنه های جراحی استفاده شود، می توان منگنه ها را در طی جراحی بعدی برای برگشت پذیری مینی بای پس معده، از معده خارج کرد و معده را به حالت قبل آن برگرداند.

در این خصوص هم باید گفت که دکتر سلیمی، بهترین پزشک در زمینه ی جراحی مینی بای پس معده که ما به شما معرفی می کنیم، می باشند و می توانید مشاوره ها و سوالاتی که در این خصوص دارید را با ایشان در میان بگذارید تا به طور کامل و خصوصی به شخص شما پاسخ دهند.

جذب مواد مغذی و کالری به میزان قابل توجهی کاهش می یابد
جذب مواد مغذی و کالری به میزان قابل توجهی کاهش می یابد

چه زمانی باید جراحی معکوس مینی بای پس معده را در نظر گرفت؟

همچنان در خصوص برگشت پذیر بودن جراحی مینی بای پس معده، باید گفت که نتیجه این است که عمل دوم برای برگرداندن معده به حالت اول توصیه نمی شود.

تنها در صورتی این امکان برای شما باید فراهم شود که احیانا عوارض جدی بعد از عمل مینی بای پس معده برای شما اتفاق بیفتد که در این حالت دکتر شما باید عملی مبنی بر برگشت پذیری معده به حالت اول و اصلاح جراحی اول را انجام دهد.

در غیر این صورت معکوس کردن و برگشت پذیری آن می تواند برای شما عوارضی را ایجاد کند. به همین دلیل است که به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

برخی از این عوارض که با عمل دوم و مبنی بر برگشت پذیری مینی بای پس معده اتفاق می افتد را شرح داده ایم:

انسداد روده

سندرم دامپینگ

قند خون پایین

سوراخ شدن معده

استفراغ مکرر

درد شکم

زخم معده

با این حال دقت داشته باشید که عمل های برگشت پذیری جراحی بسیار پیچیده تر و پر خطرتر از خود جراحی مینی بای پس معده است. مهم است که هنگام انتخاب این روش، گزینه های خود را با دقت بسنجید. با پزشک خود در مورد خطرات و فواید ناشی از تغییر کار صحبت کنید تا بتوانید مناسب بودن را تشخیص دهید.

ما در این زمینه به شما دکتر سلیمی را پیشنهاد می دهیم.

خطر افزایش وزن پس از بازگرداندن مینی بای پس معده

در این خصوص باید توجه داشته باشید که این جراحی نیز مانند سایر روش های جراحی می تواند وزن کاهش داده ی شما را بعد از مدتی برگرداند. حتی افرادی که از رژیم غذایی سالمی استفاده می کنند و ورزش را در زندگی روزمره خود گنجانده اند، با افزایش اندازه معده، همچنان می توانند در معرض خطر افزایش وزن قرار بگیرند.

وقتی این اتفاق می افتد، تعداد کالری و مواد مغذی جذب شده نیز افزایش می یابد. می توانید این نگرانی ها را با دکتر متخصص خود در میان بگذارید، دکتر شما با شرایط بدن شما می تواند برای شما این احتمال را کاهش دهد.

با این حال برای بیمارانی که به علت چاقی بیش از حد، این بیماری را دارند، این جراحی می توان تنها گزینه ی ممکن باشد. پس همین حالا برای مشورت با دکتر سلیمی، بهترین دکتر مینی بای پس معده برنامه ریزی کنید.

خطر افزایش وزن پس از بازگرداندن مینی بای پس معده
خطر افزایش وزن پس از بازگرداندن مینی بای پس معده

رژیم بای پس معده به این صورت طراحی شده است:

اجازه دهید معده شما خوب شود. عادت کنید مقادیر کمتری از غذا را بخورید که معده ی شما که اکنون کوچک تر شده است، می تواند به راحتی و به آسانی آن را هضم کند.

به کاهش وزن خود کمک کنید و از افزایش وزن خودداری کنید.

رژیم غذایی بعد از جراحی مینی بای پس معده

رژیم بای پس معده مشخص می کند که چه چیزی می توانید بخورید و چه مقدار بعد از جراحی بای پس معده باید مصرف کنید.

پزشک متخصص شما در این زمینه به شما برنامه ی غذایی مناسب را ارائه خواهد داد.

رژیم بای پس معده به افرادی که در حال بهبودی از عمل جراحی گاسترکتومی آستین و جراحی بای پس معده هستند، کمک می کند تا بهبود یابند و عادات غذایی خود را تغییر دهند.

پزشک یا یک متخصص تغذیه در مورد رژیم غذایی که باید بعد از جراحی دنبال کنید، با شما صحبت خواهد کرد و توضیح می دهد که چه نوع رژیم غذایی می تواند به شما در بهبودی و موثر بودن جراحی مینی بای پس معده تاثیر گذار باشد و باید آن ها را به درستی رعایت کنید.

جزئیات رژیم

توصیه های رژیم غذایی پس از جراحی بای پس معده بسته به شرایط فردی شما متفاوت است.

در هر مرحله از رژیم بای پس معده، باید مراقب باشید:

 • برای جلوگیری از کم آبی بدن، روزانه مایعات زیادی بنوشید.
 • به خاطر جلوگیری از سندرم دامپینگ که هنگام ورود مواد غذایی و مایعات به روده کوچک به مقدار زیاد و بیشتر از حد طبیعی باعث ایجاد حالت تهوع، استفراغ، گیجی، تعریق و اسهال می شود، به آرامی غذا بخورید و نوشیدنی بنوشید.
 • روزانه غذاهای کم چربی و غنی از پروتئین بخورید.
 • غذاها و نوشیدنی هایی را انتخاب کنید که دارای چربی و قند کمی باشند.
 • از مصرف الکل خودداری کنید.
 • کافئین را که می تواند باعث کم آبی بدن شود، محدود کنید.
 • مکمل های ویتامین و مواد معدنی را هر روز طبق راهنمای ارائه شده توسط پزشک خود مصرف کنید.
 • قبل از بلعیدن، غذاها را کاملاً با دقت بجوید.

دکتر سلیمی، بهترین پزشک در زمینه ی جراحی مینی بای پس معده در ایران است که ما در این راستا به شما معرفی می کنیم.

جزئیات رژیم
جزئیات رژیم

مایعات مجاز در رژیم

برای اولین روز یا حدوداً چند روز بعد از جراحی، فقط می توانید مایعات شفاف بنوشید. هنگامی که مایعات شفاف را استفاده کردید، می توانید مایعات دیگر را مصرف کنید. مانند:

آب گوشت

چای یا قهوه بدون کافئین

شیر (بدون چربی یا 1 درصد)

ژلاتین یا مواد معدنی بدون قند

بعد از حدود یک هفته مصرف مایعات، می توانید غذاهای صاف شده و پوره شده (له شده) را شروع کنید. غذاها باید از قوام یک خمیر صاف یا یک مایع غلیظ و بدون هیچ قطعه جامد غذایی در مخلوط برخوردار باشند.

روزی سه تا شش وعده ی سبک داشتن، برای شما مشکلی ایجاد نمی کند.

به آرامی غذا بخورید و مدت زمان جویدن را افزایش دهید.

غذاهایی را انتخاب کنید که به خوبی پوره شوند، مانند:

گوشت، مرغ یا ماهی چرخ شده بدون چربی

پنیر

تخم مرغ نرم

غلات پخته شده

میوه های نرم و سبزیجات پخته شده

سوپ صاف شده

غذاهای جامد خود را با یک مایع مخلوط کنید، مانند:

آب

شیر بدون چربی

آب میوه ای که دارای قند اضافه نباشد.

آب گوشت

غذاهای نرم

بعد از چند هفته غذای پوره، و با تأیید پزشک، می توانید غذاهای نرم را به رژیم خود اضافه کنید. آن ها باید تکه های غذایی کوچک، لطیف باشند تا به راحتی جویده شوند.

می توانید روزانه سه تا پنج وعده غذایی کوچک بخورید. هر وعده غذایی باید از یک سوم تا نیم فنجان غذا تشکیل شود. قبل از بلعیدن، هر لقمه را بجوید تا مواد غذایی قوام یابد.

غذاهای نرم شامل:

گوشت یا مرغ بدون چربی آسیاب شده

ماهی پوسته پوسته

تخم مرغ

پنیر

غلات پخته یا خشک شده

برنج

میوه تازه کنسرو شده یا نرم، بدون دانه و پوست

سبزیجات پخته شده، بدون پوست

خوردن و استفاده از غذاهای جامد

خوردن و استفاده از غذاهای جامد را می توانید تا هشت هفته بعد از جراحی مینی بای پس معده انجام دهید. به عبارتی به تدریج باید این غذاهای تقریبا سفت و جامد را به رژیم غذایی بعد از عمل خود اضافه نمایید. با این حال دقت داشته باشید که هر لحظه ای که احساس سیری کردید، از خوردن دست بکشید.

بسته به میزان تحمل غذای جامد، احتمال دارد بتوانید تعداد وعده ها و مقدار غذا را در هر وعده غذایی تغییر دهید. با متخصص تغذیه خود در مورد بهترین تغییرات صحبت کنید.

غذاهای جدید را یکی یکی امتحان کنید. بعضی از غذاها احتمال دارد باعث درد، حالت تهوع یا استفراغ پس از جراحی مینی بای پس معده شوند.

خوردن و استفاده از غذاهای جامد
خوردن و استفاده از غذاهای جامد

غذاهایی که در این مرحله می توانند مشکلاتی ایجاد کنند عبارتند از:

نان

نوشیدنی های گازدار

سبزیجات خام

سبزیجات الیافی پخته شده مانند کرفس، کلم بروکلی، ذرت یا کلم

گوشت ها مثل گوشت قرمز

غذاهای سرخ شده

غذاهای بسیار فصلی یا ادویه دار

آجیل و دانه ها

ذرت بو داده

با گذشت زمان، شاید بتوانید بعضی از این غذاها را با راهنمایی پزشک خود دوباره امتحان کنید.

دکتر سلیمی، بهترین پزشک در زمینه ی جراحی مینی بای پس معده در ایران می باشد که ما به شما معرفی می کنیم.

غذاهایی که در این مرحله می توانند مشکلاتی ایجاد کنند عبارتند از:
غذاهایی که در این مرحله می توانند مشکلاتی ایجاد کنند عبارتند از:

یک رژیم غذایی سالم و جدید

جراحی مینی بای پس معده اندازه معده شما را کاهش می دهد و نحوه ورود غذا به روده شما را تغییر می دهد. پس از جراحی، در حالی که اهداف کاهش وزن خود را در مسیر ثابت نگه می دارید، از تغذیه کافی برخوردار خواهید شد.

پزشک شما به شما موارد زیر را توصیه می کند:

آهسته نوشیدن

آهسته خوردن

نوشیدن 30 دقیقه قبل از غذا

نوشیدن حداقل 30 دقیقه بعد از غذا

وعده های غذایی را کم نگه دارید

وعده های غذایی را کم نگه دارید. چند وعده غذایی کوچک در روز بخورید. ممکن است با شش وعده غذایی کوچک در روز شروع کنید، سپس به چهار وعده غذایی کاهش دهید و در آخر، هنگام رعایت یک رژیم غذایی منظم، سه وعده غذایی در روز.

بین وعده های غذایی مایعات بنوشید. برای جلوگیری از کم آبی بدن، باید حداقل 8 فنجان (1.9 لیتر) مایعات در روز بنوشید. اما نوشیدن بیش از حد مایعات در زمان یا هنگام غذا می تواند احساس سیری بیش از حد در شما ایجاد کند و از خوردن غذای غنی از مواد مغذی به میزان کافی جلوگیری کند.

غذا را کاملاً بجوید. دهانه جدیدی که از معده به روده کوچک شما منتقل می شود، بسیار باریک است و می تواند توسط قطعات بزرگ تر غذا مسدود شود. انسداد مانع از ترک غذا از معده می شود و می تواند باعث استفراغ، حالت تهوع و درد شکم شود. لقمه های کوچک غذا را برداشته و آن ها را با قوام قبل از بلعیدن بجوید.

روی غذاهای پر پروتئین تمرکز کنید

روی غذاهای پر پروتئین تمرکز کنید. این غذاها را قبل از مصرف غذاهای دیگر در وعده غذایی خود بخورید.

از غذاهایی که سرشار از چربی و قند هستند، خودداری کنید. این غذاها به سرعت از طریق سیستم هضم شما عبور می کنند و باعث سندرم دامپینگ می شوند.

مکمل های ویتامین و مواد مینی توصیه شده را مصرف کنید. بعد از جراحی، بدن شما قادر به جذب مواد مغذی کافی از غذای شما نخواهد بود. به احتمال زیاد باید تا آخر عمر هر روز از مکمل مولتی ویتامین استفاده کنید.

رژیم بای پس معده می تواند به شما کمک کند تا پس از جراحی بهبود یابید و به یک روش غذایی سالم بروید و اهداف کاهش وزن را پشتیبانی کنید. با این وجود توجه داشته باشید که این سبک زندگی باید متداول باشد و نباید به عادات غذایی و سبک زندگی قبل خود برگردید. در نتیجه این کاهش وزن خود را می توانید به خوبی و سال های زیادی حفظ کنید و از سلامتی خود بهترین لذت را ببرید.

روی غذاهای پر پروتئین تمرکز کنید
روی غذاهای پر پروتئین تمرکز کنید

نکات مهم جراحی مینی بای پس معده

روش بای پس معده با یک حلقه شامل کاهش اندازه معده به شکل لوله ای (یا کیسه ای) است که برای جذب مواد مغذی مستقیماً به روده فوقانی متصل می شود.

کیسه معده قسمت بزرگی از معده و روده فوقانی را دور می زند، فضای کوچک تری ایجاد می کند که مقدار مواد غذایی را می تواند محدود کند و به بیماران اجازه می دهد سریع تر احساس سیری کنند و جذب مواد مغذی را کاهش می دهد. در بای پس معده، کاهش وزن، هم در اثر سوء جذب و هم در کاهش مصرف غذا اتفاق می افتد.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بای پس معده دیابت را کاهش می دهد. برخی از بیمارانی که از علائم ریفلاکس مشکل رنج می برند، می توانند توسط بای پس معده مشکل خود را حل کنند.

بیماران مبتلا به دیابت یا دیس لیپیدمی (کلسترول بالا) که به میزان کمی کنترل می شود، به احتمال زیاد به دنبال عمل مینی بای پس معده هستند.

برای گرفتن راهنمایی و مشاوره از یک پزشک متبحر در این زمینه، به دکتر سلیمی مراجعه کنید.

دارو

مصرف بیشتر داروها تا روز جراحی ادامه دارد، با این وجود چندین داروی رقیق کننده خون و ضد پلاکت وجود دارد که نباید 10 روز قبل از جراحی مصرف شوند. جراح شما در این باره با شما صحبت می کند و در اینجا راهنمایی می کند. پس از جراحی تحت نظر ما می توان دوباره داروها را شروع کرد.

لطفا توجه داشته باشید که مکمل های روغن ماهی نباید در طی 14 روز از زمان جراحی مصرف شوند.

مراقبت از زخم

به دنبال روش لاپاراسکوپی، برش های کوچک سوراخ کلید با بخیه های حل کننده ای بسته می شوند که وقتی در زیر پوست قرار می گیرند، قابل مشاهده نیستند.

نوارهای نازک و مواد ضد آبرسانی روی سطح پوست قرار می گیرند تا از بهبود پوست در یک محیط تمیز و خشک اطمینان حاصل کنند. پانسمان ضد آب این امکان را برای بیماران فراهم می کند تا به طور معمول با پانسمان هایی که پس از آن خشک می شوند، حمام یا دوش بگیرند.

پانسمان ها باید به مدت 10 روز پس از جراحی در جای خود باقی بمانند، در این زمان باید برش ها به خوبی بهبود یابند.

مراقبت از زخم
مراقبت از زخم

مدیریت درد

هر گونه ناراحتی که بلافاصله پس از جراحی احساس شود، به عنوان یک بیمار بستری در بیمارستان کنترل می شود. هنگام ترخیص از بیمارستان، بیشتر دردهای بعد از عمل فروکش کرده است. بعضی از بیماران ممکن است به مقدار کمی دارو برای کمک به مدیریت ناراحتی مداوم برای مدت یک هفته یا بیشتر نیاز داشته باشند.

بای پس مینی

در حالی که جراحی بای پس معده سنتی منجر به کاهش وزن بسیار خوبی می شود، این روش از نظر فنی چالش برانگیز است و 7٪ خطر عارضه را به همراه دارد.

روش بای پس معده مینی در سال های اخیر محبوبیت پیدا کرده است، چون خطرات کمتری نسبت به روش سنتی دارد.

روش بای پس مینی محدودکننده است. این به این معنی است که این روش اندازه ی معده شما را کاهش می دهد و میزان خوردن شما را محدود می کند. این روش همچنین با دور زدن روده، جذب غذا را کاهش می دهد.

بای پس معده مینی می تواند به عنوان روش اصلی کاهش وزن مورد استفاده قرار گیرد. همچنین می تواند در بیمارانی که قبلاً باند معده یا جراحی اسلیو داشته اند، اما در کاهش وزن ناموفق بوده اند و یا عوارض مربوط به باند داشته اند و در مورد جراحی  دیگری تصمیم گرفته اند، قابل استفاده باشد.

برای گرفتن راهنمایی و مشاوره از یک پزشک حاذق در زمینه ی مینی بای پس معده به دکتر سلیمی مراجعه کنید.

چرا مینی بای پس ایجاد شده است؟

تحقیقات صورت گرفته از جراحی های چاقی، نشان می دهد که مینی بای پس معده کاهش زمان را در جراحی های چاقی ایجاد کرده است. به عبارتی، ساده سازی روش و کاهش زمان و در نتیجه کاهش عوارض بعد از جراحی را به همراه دارد. به این دلایل است که این جراحی از بین جراحی های مخصوص چاقی و کاهش وزن پرطرفدارترین جراحی محسوب می شود.

همان طور که گفته شد، مینی بای پس معده، یک عمل سریع محسوب می شود و نسبت به سایر روش های جراحی حدود 50 دقیقه کاهش زمان را به همراه دارد.

چرا مینی بای پس ایجاد شده است؟
چرا مینی بای پس ایجاد شده است؟

چرا همه از جراحی مینی بای پس معده استفاده نمی کنند؟

بای پس معده مینی، در حال حاضر توسط بیشتر شرکت های بیمه تحت پوشش نیست و به اندازه کافی جراح آموزش دیده در مورد این روش وجود ندارد. در حالی که اطلاعات زیادتری نشان داده شده است که جراحی مینی بای پس معده معادل یا کمی بهتر از عمل بای پس معده است.

اما در ایران دکتر سلیمی در این زمینه خدمات پزشکی در زمینه ی این جراحی را به شما ارائه می دهد.

مراحل انجام عمل جراحی مینی بای پس معده

معده با یک منگنه لاپاراسکوپی تقسیم می شود. بیشتر معده دیگر به مری متصل نیست و دیگر غذایی دریافت نمی کند. شکم جدید شما بسیار کوچک تر است و به شکل یک لوله کوچک است.

بین 2 تا 7 فوت روده دور زده می شود. جراح، باقیمانده روده ها را به معده جدید متصل می کند.

مراحل انجام عمل جراحی مینی بای پس معده
مراحل انجام عمل جراحی مینی بای پس معده

مواد غذایی اکنون به داخل معده ی لوله مانند کوچک شما ریخته و سپس بین 2 تا 7 فوت روده عبور می کند و در آنجا روند هضم طبیعی روده باقیمانده شما را از سر می گیرد.

فواید جراحی مینی بای پس معده در مقایسه با جراحی بای پس معده

در این بخش، مزایای مینی بای پس معده را بررسی می کنیم.

 • انجام آن ساده تر از بای پس معده سنتی است.
 • کاهش وزن بهتر در مقایسه با بای پس معده سنتی 75٪ کاهش وزن اضافی بدن در مقابل 70٪
 • یک درمان بسیار موثر برای شرایط بهداشتی مرتبط با چاقی (دیابت نوع 2، آپنه انسدادی خواب، فشار خون بالا، درد آرتروز)
 • کاهش فشار در زانوها به دلیل کاهش وزن است.
 • بهبود کیفیت زندگی با سهولت انجام کارهای روزمره.
 • زمان کار کوتاه تر
 • مسیریابی مجدد روده کمتر است.
 • یک آناستوموز (اتصال روده) کمتر، که در تئوری به معنای احتمال کمتر عارضه است.
 • از نظر فنی برای جراح آسان تر است.
 • کاهش وزن و بهبودی مشابه
 • خطرات کمتر مینی بای پس معده در مقایسه با بای پس معده

روش مینی بای پس به روش های مختلف به شما کمک می کند تا لاغر شوید:

 • با کاهش احساس گرسنگی از طریق تغییر روده به سیگنالینگ مغز
 • با ایجاد احساس سیری و سیری زود هنگام در هنگام خوردن یک وعده غذایی و در نتیجه داشتن وزن سالم
 • با کاهش میزان کالری که از غذا جذب می کنید، در نتیجه دور زدن 150 تا 200 سانتی متر از قسمت بالای روده کوچک
 • تغییر مسیر جریان غذایی باعث ایجاد تغییراتی در هورمون های روده می شود که یکی از مکانیسم های اصلی را که دیابت نوع 2 ناشی از چاقی ایجاد می کند، معکوس می کند.

برای گرفتن راهنمایی و انجام عمل جراحی مینی بای پس معده به پزشک متبحر در این زمینه یعنی دکتر سلیمی مراجعه کنید.

روش مینی بای پس به روش های مختلف به شما کمک می کند تا لاغر شوید:
روش مینی بای پس به روش های مختلف به شما کمک می کند تا لاغر شوید:

بعد از جراحی، در ناحیه ی شکم درد خواهید داشت، به خصوص در محل های برش. طول نقاط برش، به طور معمول، بین 5 تا 12 میلی متر است. این جایی است که جراح پورت هایی را برای دسترسی به شکم شما وارد می کند.

شما معمولاً باید یک شب در بیمارستان بمانید

شما معمولاً باید یک شب در بیمارستان بمانید. گاهی بیماران یک روز اضافی برای اطمینان بیشتر در بیمارستان نگه داشته می شوند.

هنگامی که در خانه هستید، باید رژیم سختی را دنبال کنید. رژیم غذایی مایع (غذای نرم) معمولاً طی دو هفته اول پس از جراحی مورد نیاز است. این ممکن است شامل پروتئین، آب، غذاهای نرم پوره شده و سوپ باشد. دستورالعمل های جراح خود را دنبال کنید. بعد از دو هفته، غذاهای نرم معرفی می شوند.

بعد از یک ماه به غذاهای معمولی بر می گردید. با این حال، از شما خواسته می شود تا رژیم جدیدی را دنبال کنید که شامل پروتئین، سبزیجات و میوه بیشتری باشد. معده شما بسیار کوچکتر است و دیگر جایی برای غذای ناخواسته وجود ندارد (شما باید مواد مغذی از هر لقمه ای که می خورید به حداکثر برسانید).

درد

درد معمولاً مسئله ای نیست. طبیعی است که شما درد خواهید داشت. این امر به ویژه در طی دو هفته اول صادق است اما با استفاده از دارو می توان درد را به خوبی کنترل کرد.

پس از جراحی، هر روز بهتر خواهید شد و حرکت می کنید. چند روز اول معمولاً شامل پیاده روی در خانه است. بعد از یک هفته ممکن است از شما خواسته شود که روزانه دو بار 20 دقیقه پیاده روی کنید. هر هفته بعد از جراحی ورزش به تدریج افزایش می یابد. باز هم، دستورالعمل جراحان خود را دنبال کنید.

با کاهش سریع وزن و تطبیق با رژیم کم کالری، آماده خستگی باشید. در این مرحله با سستی خود مبارزه کنید. یک تمرین منظم ورزشی به بدن شما کمک می کند تا با شرایط جدید، هماهنگ شوید.

درد
درد

اثرات طولانی مدت جراحی بای پس مینی معده

چندین مطالعه در مورد اثرات طولانی مدت (بیش از 5 سال) جراحی بای پس مینی انجام شده و منتشر شده است. دو سال پس از جراحی، کاهش وزن 75-85٪ از وزن اضافی بدن است. پنج سال پس از جراحی، کاهش وزن اضافی 70-75٪ است.

بسیاری از بیماری های مرتبط با اضافه وزن مانند آپنه خواب، دیابت نوع 2، بیماری های مفصلی، فشار خون بالا یا سندرم تخمدان پلی کیستیک در نتیجه جراحی بهبود می یابند یا بیماری ها از بین می روند.

اثرات طولانی مدت هر عمل جراحی معده به بیمار بستگی دارد که تغییرات لازم را در سبک زندگی، به ویژه در رابطه با رژیم غذایی و ورزش ایجاد می کند.

اثرات طولانی مدت جراحی بای پس مینی معده
اثرات طولانی مدت جراحی بای پس مینی معده

اگر قصد جراحی چاقی خود را دارید و عمل بای پس معده ی مینی را انتخاب کرده اید، دکتر سلیمی در این زمینه بهترین گزینه برای شما است.

قبل از عمل به موارد زیر فکر کنید:

فعال شوید: هر روز کمی پیاده روی به شما کمک می کند تا برای جراحی آماده شوید و به شما احساس مثبت می دهد. سعی کنید پیاده روی کوتاه و در کل سی دقیقه را انجام دهید.

غذای سالم بخورید: به غذایی که مصرف می کنید، فکر کنید. با کاهش کالری دریافتی و نوشیدن آب بیشتر می تواند کمک کند.

به سلامتی خود فکر کنید: به رهنمودهای پزشک خود در مورد این روش و توصیه های او گوش کنید. قرار ملاقات با پزشکان خود را چک کنید.

نوشیدن الکل را متوقف کنید: حداقل دو هفته قبل از عمل، نوشیدن را قطع کنید. نه تنها به کنترل کلی کالری شما کمک می کند، بلکه به کاهش ولع مصرف کمک می کند.

قبل از عمل به موارد زیر فکر کنید:
قبل از عمل به موارد زیر فکر کنید:

آماده شدن برای جراحی مینی بای پس معده

طی هفته های منتهی به جراحی مینی بای پس معده، جراح شما موارد زیر را انجام می دهد:

ارزیابی سلامتی قبل از عمل، جایی که در مورد سوابق پزشکی، داروها و سابقه جراحی از شما سوال می شود، آزمایشات خاصی مانند نوار قلب، اشعه ایکس و آزمایش خون را باید انجام دهید.

آماده شدن برای جراحی مینی بای پس معده
آماده شدن برای جراحی مینی بای پس معده

یک رژیم غذایی قبل از جراحی ایجاد کنید، از جمله:

بدون شکر

کربوهیدرات پایین

افزایش پروتئین

سبزیجات افزایش یابد.

مایعات فراوان

شیک های پروتئینی ممکن است توسط جراح به عنوان گزینه دیگر تجویز شود.

مایعات، آب گوشت

با جراح خود در مورد این که آیا باید هر دارویی را متوقف کنید، صحبت کنید.

زندگی بدون دخانیات

از دست دادن هر چه بیشتر وزن قبل از جراحی نیز بسیار مهم است. زیرا:

هرچه وزن شما قبل از عمل کاهش یابد، وزن شما بعد از جراحی کاهش می یابد.

هر چه وزن قبل از عمل کمتر باشد، خطر ابتلا به عوارض نیز کاهش می یابد.

اگر دوباره به عادت های قدیمی برگردید، جراحی بای پس معده در طولانی مدت جواب نمی دهد. هر چه زودتر بتوانید عادات غذایی و ورزشی مناسب را شروع کنید، احتمال این که آن ها را بعد از جراحی حفظ کنید، بیشتر است.

برای گرفتن راهنمایی و مشاوره از یک پزشک متبحر در این زمینه به دکتر سلیمی مراجعه کنید.

فواید جراحی مینی بای پس معده

دیابت، آپنه خواب، فشار خون بالا و حداقل 12 بیماری دیگر را درمان یا بهبود می بخشد.

بیشتر بیماران مینی بای پس معده بهبود چشمگیری در مشکلات درمانی مرتبط با چاقی یا “بهبودی” آن ها دارند.

کاهش مرگ و میر و امید به زندگی (مرگ و میر 5 ساله). کاهش 89 درصدی خطر مرگ در مقابل بیماران چاقی که جراحی چاقی نداشته اند.

بهبود کیفیت زندگی: 95٪ بیماران

آسم: در هشتاد تا صد درصد بیماران به طور کامل برطرف یا بهبود می یابد.

بیماری های قلبی عروقی: تا 79٪ کاهش خطرات قلبی عروقی

بیماری مفصل دژنراتیو: رفع کامل در 43٪ بیماران (مینی بای پس معده کاهش وزن و سلامت مفاصل را بهبود می بخشد. به ازای هر پوند کاهش وزن، 4 پوند کاهش فشار بر زانو وجود دارد. این باعث بهبود تحرک و کاهش درد در زانوها می شود.)

افسردگی: بهبود اکثر بیماران

دیابت: 83٪ با حل کامل 1 سال تجربه می کنند.

هیپرکلسترولمی دیس لیپیدمی: 63٪ برطرف شده است.

بیماری ریفلاکس معده در 80٪ تا 100٪ بیماران به طور کامل برطرف شده یا بهبود یافته است.

فشار خون بالا (فشار خون بالا): تا 69٪ بیماران

چربی خون (میزان بالای چربی در خون): 73٪ بهبود یا بهبودی کامل

سندرم متابولیک: 80٪ برطرف شده است.

میگرن: 57٪ برطرف شد.

بیماری کبد چرب غیر الکلی: 90٪ استئاتوز بهبود یافته، 37٪ التهاب، 20٪ فیبروز

آپنه خواب انسدادی: تا 98٪ برطرف شده است.

سندرم تخمدان پلی کیستیک: بهبود یا درمان تقریباً در همه زنان

ناباروری: ناباروری مربوط به چاقی در 100٪ زنان برطرف می شود.

بی نظمی قاعدگی: 65٪ کاهش می یابد.

دیابت حاملگی: 25٪ احتمال بروز کمتری دارد.

فشار خون بالا ناشی از بارداری: 73٪ کمتر احتمال دارد که ایجاد شود.

بی اختیاری ادراری استرس: تا 88٪ برطرف شده است.

بیماری استاز وریدی: در 95٪ بیماران برطرف شده است.

نتایج بیان می کند که بیمارانی که تحت عمل جراحی کاهش وزن قرار می گیرند، 33٪ کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان هستند.

میزان خطر حتی بیشتر برای سرطان های مرتبط با چاقی کاهش یافت، از جمله:

سرطان روده بزرگ

سرطان پستان یائسه

سرطان آندومتری

سرطان پانکراس

میزان خطر حتی بیشتر برای سرطان های مرتبط با چاقی کاهش یافت، از جمله:
میزان خطر حتی بیشتر برای سرطان های مرتبط با چاقی کاهش یافت، از جمله:

مقایسه مینی بای پس معده با سایر روش ها

اگر از خود می پرسید که آیا مینی بای پس معده گزینه بهتری از سایر روش جراحی چاقی برای شما خواهد بود، در این جا چند مقایسه وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

مقایسه مینی بای پس معده با سایر روش ها
مقایسه مینی بای پس معده با سایر روش ها

مینی بای پس معده:

 • بهبودهای بهتر یا مشابه سلامتی و کاهش وزن در طولانی مدت مانند سایر روش ها
 • خطر عوارض و عوارض جانبی آن کمتر یا مشابه است.
 • زمان بهبودی کوتاه تر یا مشابه و مدت کم بستری شدن در بیمارستان
 • روشی است که به راحتی قابل برگشت است.
 • به دفعات مانند روش بای پس سنتی انجام نمی شود.
 • هیچ وسیله خارجی در داخل بدن شما باقی نمی گذارد که در آینده می تواند عوارض بیشتری ایجاد کند.
 • کمتر تهاجمی و ساده تر است.
 • بیشتر معده شما را به مری متصل می کند.
 • بیشتر روده کوچک شما را دور می زند و آن را از بالا جدا نمی کند.
 • به برخی از مایعات گوارشی اجازه می دهد تا به معده برگردند و خطر ورم معده صفرا را افزایش می دهد. (اگر چه 99٪ بیماران آن را تجربه نمی کنند)
 • به راحتی بازگردانده یا معکوس می شود.
 • در نتیجه کاهش وزن مشابه، خطرات کمتری در ایجاد عوارض دارد.

عیب اصلی مرتبط با بای پس معده مینی این است که معمولاً کمتر از روش سنتی انجام می شود. این بدان معناست که جراحان معمولاً کمتر تجربه دارند. اما این مشکل هم حل شده و ما به شما دکتر سلیمی را پیشنهاد می کنیم که در این زمینه تبحر بسیاری دارد.

آیا باید جراحی مینی بای پس معده را انتخاب کنم؟

اگر به دنبال یک روش لاغری مناسب برای خود هستید و کاندیدای واجد شرایطی هستید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا باید یک مینی بای پس معده یا یکی دیگر از روش هایی را که ممکن است در دسترس شما باشد را انتخاب کنید. امیدواریم، اطلاعاتی که ما در اینجا ارائه کرده ایم، تصمیم گیری آگاهانه را برای شما آسان تر کند.

اگر ترجیح می دهید روشی را انتخاب کنید که قابل تجدید نظر یا تغییر باشد، مینی بای پس معده انتخاب خوبی برای شماست. اگر بعد از عمل متوجه شدید که از سبک زندگی خود راضی نیستید، می توانید به روال گذشته برگردید یا روش دیگری را انتخاب کنید. این یک مزیت نسبت به روش هایی مانند اسلیو معده و بای پس معده سنتی است که قابل برگشت نیست.

اگر به دنبال روشی با خطر کمتری برای عوارض جانبی ناخواسته و عوارض هستید

اگر به دنبال روشی با خطر کمتری برای عوارض جانبی ناخواسته و عوارض هستید، بای پس معده مینی می تواند برای شما مناسب باشد. با پیروی از توصیه هایی که قبل، حین و بعد از عمل توسط جراح به شما داده شده است، می توان بسیاری از خطرات مرتبط را کاهش داد و یا به طور کامل از آن ها جلوگیری کرد.

شما همچنین می توانید از کاهش وزن و فواید چشمگیر سلامتی که می توانید از سایر روش های چاقی امروز انتظار داشته باشید، استفاده کنید.

با توجه به همه ی این ها، ممکن است شما به خوبی تصمیم گرفته باشید که مینی بای پس معده راه حل ایده آل برای مشکلات کاهش وزن شماست. این مطمئناً گزینه ای است که برای هر بیماری که واجد شرایط جراحی است و می تواند با اطمینان و مهارت در کنار بهترین پزشکان انجام شود.

اگر قصد جراحی لاغری دارید و عمل بای پس معده ی مینی را انتخاب کرده اید، دکتر سلیمی در این زمینه بهترین گزینه است.

جمع بندی مطالب

در این مقاله راجع به انواع جراحی چاقی و دلایل آن صحبت کردیم. همچنین در خصوص جراحی مینی بای پس معده به طور مفصل گفت و گو کردیم و فواید عمل، رژیم غذایی و نکات مهم در این زمینه را بیان نمودیم.

در این راستا از دکتر سلیمی که از بهترین های عمل جراحی مینی بای پس معده می باشند، نام بردیم و این جراحی را با روش های دیگر مقایسه کردیم. امیدواریم که از مطالعه این مقاله، نهایت استفاده را برده باشید.

جمع بندی مطالب
جمع بندی مطالب

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید