جدیدترین روش جراحی لاغری

با ما همراه شوید تا بیشتر با جدیدترین روش جراحی لاغری آشنا شوید.

اگر در حال حاضر از ده نفر بپرسید که آیا از اندامشان راضی هستند یا خیر به احتمال زیاد حداقل 7 الی 8 نفرشان خواهند گفت که آنها چاق بوده و هیچ رضایتی از اندام خود ندارند.

برای آشنایی با جدید ترین روش درمان دیابت نوع 2 توصیه می کنیم پست جدیدترین روش درمان دیابت نوع 2 را مشاهده کنید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

09120174510

اما راه حل این موضوع چیست؟ با توجه به تغییر سبک زندگی افراد و عوض شدن برنامه های غذایی آنها این چاقی به شدت در بیشتر افراد جامعه دیده می شود و در هرکس شدت و ضعفی دارد. برای برخی ها که شدت این اضافه وزن خیلی زیاد نیست بهترین راه استفاده از رژیم های غذایی طبق تجویز پزشک در کنار انجام ورزش به صورت مستمر و پیوسته است.

مقدمه

جدیدترین روش جراحی لاغری
جدیدترین روش جراحی لاغری

اما در برخی از افراد که این چاقی بسیار شدید است دیگر رژیم و ورزش نمی تواند جوابگو باشد. برای این دسته از افراد راه های دیگری وجود دارد که شامل انواع مختلف جراحی های لاغری می شوند.

این جراحی ها روش های مختلفی را در برمیگیرند و برای انجام آنها حتما می بایست با یک پزشک مطمئن مشورت نموده و بهترین راه حل ممکن را انتخاب کرد. در این مطلب قصد داریم تا به جدیدترین روش جراحی لاغری پرداخته و در مورد آن مفصلا صحبت کنیم. لذا در صورتی که نیازمند چنین چیزی هستید قطعا مطالعه ی مطلب فوق را از دست ندهید.

لاغری و تناسب اندام خود را در کلینیک لاغری در فردیس تجربه کنید.

جدیدترین روش جراحی لاغری چیست؟

 •  مزوتراپی (آب کردن چربی های موضعی)
 •  پیکرتراشی (تخلیه چربی های بدن با دستگاه هایی مانند لیپوماتیک، لیپوساکشن و بادی جت)
 • جراحی لاغری:
 1. اسلیو معده
 2. بای پس معده
 3. حلقه گذاری معده
 4. بالون معده
در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

تاثیراتی که چاقی بر زندگی یک فرد خواهد گذاشت چیست؟

آیا شیوه های مختلفی که برای لاغری و کاهش وزن وجود دارند را می شناسید؟

جدیدترین روش های جراحی لاغری کدام هستند؟

استفاده از عمل جراحی موسوم به پیکرتراشی

انجام عمل جراحی لاغری پیکرتراشی چه مزیت هایی را برای انجام دهنده ی آن به ارمغان می آورد؟

عمل جراحی لاغری پیکرتراشی را برای چه قسمت هایی از بدن می توان استفاده نمود؟

عمل پیکرتراشی به چه شکل انجام می گیرد؟

چگونه می توان به این امر پی برد که آیا پیکرتراشی برای فرد مناسب است یا خیر؟

استفاده از مزوتراپی مخصوص لاغری و کاهش وزن

مزوتراپی بیشتر برای کدام ناحیه های بدن مناسب است؟

مزوتراپی برای لاغری چگونه پروسه ای است و چگونه انجام می شود؟

مزیت هایی که برای انجام مزوتراپی وجود دارند کدام است؟

برای بهترین جوابدهی پروسه ی مزوتراپی به منظور لاغری می بایست برای چند جلسه تکرار شود؟

نتیجه های به دست آمده از انجام مزوتراپی پس از چه مدت قابل مشاهده هستند؟

هزینه های انجام مزوتراپی به چه صورت هستند؟

استفاده از جراحی اسلیو معده برای کاهش وزن

در عمل جراحی لاغری اسلیو معده چه اتفاق هایی برای بدن فرد رخ می دهد؟

جراحی لاغری اسلیو معده به چه صورت انجام می شود؟

جراحی اسلیو معده برای فردی که متقاضی انجام آن است دارای چه مزیت هایی می باشد؟

چه عامل هایی بر عمل جراحی لاغری اسلیو معده و هزینه های آن تاثیر می گذارند؟

هزینه هایی که برای پس از عمل جراحی اسلیو وجود دارند کدام است؟

استفاده از جراحی بای پس معده برای لاغری

جراحی لاغری بای پس معده برای چه نوع افرادی مناسب تر است؟

پزشکان چه مزیت هایی را برای عمل بای پس معده بر می شمارند؟

عمل جراحی بای پس معده را چگونه انجام می دهند؟

فردی که تحت جراحی بای پس معده قرار گرفته است برای میل کردن غذا می بایست به چه نکته های توجه داشته باشند؟

انجام فعالیت های بدنی پس از جراحی لاغری بای پس معده: آری یا خیر؟

استفاده از رینگ یا حلقه ی معده برای لاغری

چه مزیت هایی برای جراحی لاغری به روش رینگ یا حلقه ی معده یا همان باندینگ وجود دارد؟

افراد مناسب برای گذاشتن حلقه در معده چه کسانی هستند؟

مکانیزم باندینگ یا همان حلقه گذاری برای معده به چه صورت است؟

نتیجه گیری

تاثیراتی که چاقی بر زندگی یک فرد خواهد گذاشت چیست؟

با توجه به افزایش آگاهی ها در همه ی زمینه ها که به لطف اینترنت و گوگل و شبکه های اجتماعی پدید آمد است خیلی از افراد که از ظاهر و اندام خود ناراضی هستند تصمیم می گیرند تا برای تغییر آن اقدام کرده و علاوه بر بهره مندی از اندامی زیبا و متناسب سلامتی را نیز برای خود به ارمغان بیاورند.

تاثیراتی که چاقی بر زندگی یک فرد خواهد گذاشت چیست؟
تاثیراتی که چاقی بر زندگی یک فرد خواهد گذاشت چیست؟

چرا که چاقی در کنار مشکلاتی که برای ظاهر فرد به وجود می آورد سبب مشکلاتی هم از نظر درونی چه از نظر ذهنی و چه از نظر بدنی خواهد شد. خیلی از افراد که هب اضافه وزن مبتلا هستند علاوه بر این که دچار مشکلات و بیماری های مختلف نظیر دیابت، فشار خون، مشکلات قلبی و سایر مواردی از این دست می شوند از نظر روحی و فکری نیز به مشکل های فراوانی خواهند شد.

عموما این دسته از افراد منزوی هستند چرا که به علت اضافه وزن خود خجالت می کشند در اجتماع حضور داشته باشند، لذا اعتماد به نفس خود را از دست داده و تصمیم می گیرند همیشه خود را در گوشه ای پنهان کنند.

در نهایت هم گاهی اوقات همه ی اینها می تواند سبب بروز حالت های افسردگی در فرد شده و وی را دچار مشکلات فراوانی کند. پس همانطور که می بینید چاقی می تواند بر همه ی جوانب زندگی فرد تاثیر گذاشته و وی را دچار مشکلات فراوانی کند.

آیا شیوه های مختلفی که برای لاغری و کاهش وزن وجود دارند را می شناسید؟

همانطور که دیدید چاقی تاثیرات سوء بسیای بر زندگی افرادی که با آن هستند گذاشته و حتی می تواند روال طبیعی زندگی را مختل کند. لذا لاغر شدن و کاهش وزن به یکی از مهمترین دغدغه های این روزهای افراد تبدیل شده است و آنها همواره به دنبال راه و روش های مختلفی برای انجام این کار هستند.

برخی از این شیوه های لاغری کاملا طبیعی و غیر تهاجمی بوده و رفته رفته انجام می شوند. برای این روش بهترین مثال ممکن ورزش و رژیم غذایی در کنار هم است. افرادی که اضافه وزن های خیلی شدیدی را تجربه نمی کنند می توانند از این دو در کنار هم بهره گرفته و در نهایت هم پاسخ خوبی از این روش دریافت کنند. چرا که یکی از مهمترین عامل هایی که سبب بروز اضافه وزن می شود بهم خوردن تعادل در استفاده ی غذا و به تعبیر دیگر بد غذا خوردن است.

یکی دیگر از روش هایی که به کمک آن می توانید وزن خود را به شدت کاهش دهید شمارش کالری های روزانه و دریافت آنها به صورت محدود است. در این روش کالری اضافه به بدن خود وارد نمی کنید و در نتیجه چاق نشده و دچار اضافه وزن نخواهید بود.

البته که اگر این کار به صورت اصولی انجام نشود و تنها صرف شمردن کالری ها در نظر گرفته شود ممکن است بدن با مشکلات فراوانی روبرو شود چرا که ممکن است با این روش همه ی مواد غذایی که برای لازم هستند به آن نرسند. یکی دیگر از روش هایی که برای کاهش وزن وجود دارد چیزی نیست جز جدیدترین روش جراحی لاغری که انواع مختلفی داشته و متدهای متفاوتی را در بر می گیرد. در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

جدیدترین روش های جراحی لاغری کدام هستند؟

در قسمت پیشین در مورد روش هایی از لاغری که به نحوی سیری طبیعی داشتند را بررسی کردیم و دیدید که برای انجام آنها و نتیجه گیری از آنها مداومت نقش بسیار مهمی داشته و در صورت استمرار داشتن فعالیت انجام شده می تواند نتیجه ی خوبی را برای شما فراهم آورد.

دسته ی دیگر از روش های لاغری آنهایی هستند که به نام روش های تهاجمی از آنها نام برده می شود و تاثیر آنها را در مدت زمانی خیلی کوتاه می توانیم ببینیم.

جدیدترین روش های جراحی لاغری کدام هستند؟
جدیدترین روش های جراحی لاغری کدام هستند؟

بیشتر این روش ها در زمره ی جدیدترین روش جراحی لاغری قرار می گیرند و علاقه مندان و طرفداران خاص خود را دارند. البته ناگفته نماند انجام این عمل ها می بایست حتما به وسیله ی پزشک تایید شده و مجاز شمرده شود و تنها با تکیه بر خواست و تمایل فرد نباید آن را انجام داد. این شیوه های جراحی برای کاهش وزن به شرح زیر هستند:

 1. استفاده از عمل جراحی موسوم به پیکرتراشی
 2. استفاده از مزوتراپی مخصوص لاغری و کاهش وزن
 3. استفاده از جراحی اسلیو معده برای کاهش وزن
 4. استفاده از جراحی بای پس معده برای لاغری
 5. استفاده از رینگ یا حلقه ی معده برای لاغری

در ادامه به شرح هر یک از این روش ها و مزیت ها و معایب آنها می پردازیم، با ما همراه باشید.

استفاده از عمل جراحی موسوم به پیکرتراشی

یکی از جدیدترین روش جراحی لاغری را می توان عمل پیکرشناسی به شمار آورد که با نام لیپوماتیک هم شناخته می شود. این روش یکی از عمل های جراحی برای لاغری است که در دسته ی عمل های زیبایی قرار می گیرد و هدف از آن رهایی از کلیه ی چربی های است که در بدن تجمع کرده و عملا اضافی هستند.

معمولا برای انجام چنین جراحی ای که در دسته ی جراحی های سرپایی قرار می گیرد فرد در یک کلینیک که کلیه ی مجوزهای لازم برای این کار را داشته و معتبر است حضور پیدا می کند و بدون اینکه لازم باشد تا هرگونه عملیات بیهوشی روی وی انجام بگیرد پروسه ی مورد نظر طی می شود.

استفاده از عمل جراحی موسوم به پیکرتراشی
استفاده از عمل جراحی موسوم به پیکرتراشی

در این نوع از جراحی لاغری عمده ی چربی های اضافی موجود در بدن فرد تخلیه می شوند

در این نوع از جراحی لاغری عمده ی چربی های اضافی موجود در بدن فرد تخلیه می شوند و کسانی که تجربه ی انجام آن را داشته اند هماوره بیان می کنند که چربی هایی که از دست داده اند به همراه پایین آمدن سایزی که تجربه کرده اند برای مدت زمان طولانی ای ادامه داشته و حتی سلولیت های موجود در نواحی مختلف بدن را هم به کمک این روش می توان از بین برد و تجربه ی بدنی متناسب را به خود هدیه داد.

در این روش از لاغری کلیه ی چربی های اضافه ای که در بدن وجود دارند به همان صورتی که هستند از بدن خارج شده و بدون بروز هرگونه علائمی مانند درد و یا حتی خونریزی این کار انجام می شود.

هدف اصلی که افراد از انجام این نوع از عمل جراحی لاغری در نظر دارند این است فرم کلی بدن خود را تغییر داده و به شکلی متناسب درآورند، یعنی کمری باریک شکمی تخت و سایر مواردی از این دست. بعد از انجام پیکرتراشی که به آن جراحی لیپوماتیک هم گفته می شود فرد به سه تا هفت روز زمان نیاز دارد تا کم کم بتواند خود را بازیابی کرده و اصطلاحا ریکار شود.

انجام عمل جراحی لاغری پیکرتراشی چه مزیت هایی را برای انجام دهنده ی آن به ارمغان می آورد؟

یکی از جدیدترین روش جراحی لاغری که این روزها بسیار محبوب هم هست پیکرتراشی و یا همان لیپوماتیک است. این روش دارای مزیت هایی است که به شرح زیر هستند:

چربی هایی که در نواحی زیرین پوست قرار دارند به صورت یکدست تخلیه شده و در نهایت سبب می شود تا سطح پوست صاف و یکدست باقی بماند. دقیقا برخلاف دستگاه های ساکشن که چنین چیزی را برای پوست به وجود می آورند.

مدت زمانی که فرد می بایست پس از عمل از فرم دهنده ی بدن یا همان بادی شیپر استفاده کند خیلی طولانی نیست و فقط بایست برای چهارده روز این کار انجام شود.

انجام عمل جراحی لاغری پیکرتراشی چه مزیت هایی را برای انجام دهنده ی آن به ارمغان می آورد؟
انجام عمل جراحی لاغری پیکرتراشی چه مزیت هایی را برای انجام دهنده ی آن به ارمغان می آورد؟

در این روش پوست خیلی بهتر از سایر روش های جراحی لاغری جمع شده و در نتیجه افتادگی برای آن به وجود نمی آید.

بی حسی موضعی

به جای بیهوش کردن کامل فرد متقاضی عمل، تنها وی را به صورت موضعی بی حس می کنند و همین امر سبب می شود تا فرد از عارضه های بعدی بیهوشی در امان باشد.

در جراحی لیپوماتیک یا پیکرتراشی احتمال بروز تورم و نیز ترشحات زیاد برای فرد خیلی پایین است و عموما چنین مشکلاتی بروز نمی کنند.

یکی از مهمترین مزیت های این جراحی لاغری پایین بودن ریسک ابتلای فرد به عفونت های پس از عمل است.

احتمال بروز آمبولی چربی در این عمل تقریبا صفر است و تا به امروز هیچ گزراشی مبنی بر این موضوع وجود نداشته است.

عمل به صورت سرپایی انجام شده و لازم نیست پس از تمام شدن آن فرد مدت زمانی را در کلینیک بستری شود.

پروسه ی انجام این جراحی لاغری به صورتی است که در مقایسه با سایر روش ها بسیار ساده تر بوده و فرد احساس خستگی و نیز کوفتگی های بدنی یا جراحت نخواهد داشت.

عمل جراحی لاغری پیکرتراشی را برای چه قسمت هایی از بدن می توان استفاده نمود؟

یکی از سوال هایی که راجع به این جدیدترین روش جراحی لاغری برای افراد متقاضی آن به وجود می آید این است که از این روش برای کاهش چربی های چه ناحیه هایی از بدن می توان استفاده کرد و برای کدام نواحی مناسب تر است.

به طور کلی از این روش می توانید برای از بین چربی های بدن در ناحیه های شکم، کمر، باسن، ران ها چه قسمت بیرونی و چه قسمت درونی آنها، پلوها، بازوها، گردن و حتی غبغب و خطوط گردن، قفسه ی سینه، زانوها و لگن مورد استفاده قرار دهید.

عمل جراحی لاغری پیکرتراشی را برای چه قسمت هایی از بدن می توان استفاده نمود؟
عمل جراحی لاغری پیکرتراشی را برای چه قسمت هایی از بدن می توان استفاده نمود؟

عمل پیکرتراشی به چه شکل انجام می گیرد؟

در این قسمت از جدیدترین روش جراحی لاغری می خواهیم به چگونگی انجام پروسه ی لیپوماتیک یا پیکرتراشی بپردازیم. در گام نخست از یک ابزار به نام دیامتر بهره گرفته می شود و حفره هایی در بدن و در ناحیه هایی که کاندید انجام این جراحی لاغری هستند به قطر دو الی پنج میلی متر به وجود می آورند.

سپس دستگاه مخصوص انجام لیپوماتیک از داخل این حفره ها وارد بدن و بافت چربی آن می شود. در دستگاه مخصوص لیپوماتیک از پرتوهای فرابنفش استفاده می شود و به کمک آن چربی های موجود در ناحیه ی مورد نظر از بین خواهند رفت.

عمل پیکرتراشی به چه شکل انجام می گیرد؟
عمل پیکرتراشی به چه شکل انجام می گیرد؟

در ادامه ی کار هم یک محلول مخصوص برای بی حس شدن و نیز جلوگیری از بروز خونریزی به بدن فرد متقاضی وارد می شود. در انتهای این پروسه هم باز از طریق همان حفره ها هم چربی ها و هم آن محلول تزریقی مخصوص به بیرون منتقل می شوند.

استفاده از دستگاه لیپوماتیک بسیار امن بوده و با توجه به مکانیزمی که دارد به هیچ عنوان نمی تواند باعث آسیب رسیدن به سایر اعضای بدن نظیر پاره شدن آنها یا حتی بروز سوختگی در سطح پوست گردد و تنها هدف آن چربی های بدن هستند. برای این که ببینید آیا این نوع از عمل لاغری برای شما مناسب است یا خیر حتما ب پزشک خود مشورت کنید.

چگونه می توان به این امر پی برد که آیا پیکرتراشی برای فرد مناسب است یا خیر؟

همانطور که گفتیم یکی از جدیدترین روش جراحی لاغری که به وسیله ی آن می توان اندامی بسیار متناسب در اختیار داشت چیزی نیست به غیر از پیکرتراشی یا همان لیپوماتیک. اما چگونه می توان متوجه شد که آیا این روش از لاغری برای شخص من مناسب است یا خیر؟

نخستین مورد تشخیص پزشک است. هنگامی که به پزشک برای معاینه مراجعه می کنید در در صورتی که پزشک متخصص جراح تشخیص دهد که بر اساس وضعیت بدنی شما و نوع چربی ها این عمل مناسب است یا خیر؟

خوب است بدانید به طور کلی همه ی جراحی هایی که به صورت کشیدم چربی به بیرون از بدن یا همان ساکشن عمل می کنند، چربی های هدفشان آنهایی است که زیر پوست قرار دارند. ولی در عین حال افرادی که به شدت چاق هستند و از اضافه وزن زیاد رنج می برند علاوه بر چربی های زیر سطح پوست از وجود چربی هایی که دور اندام ها را احاطه کرده اند نیز رنج می برند.

این چربی ها معمولا اطراف اندام های حیاتی را در بر گرفته و می توانند سبب بروز اختلال در بدن شوند. مقدار اندازه از این نوع چربی نه تنها مضر نیست بلکه برای اندام مورد نظر مفید نیز بوده و به به کمک آنها آن عضو به نوعی حفاظت هم میشود ولی مشکل مثل همیشه در نبود تعادل و افراط در چیزی است.

هنگامی که این چربی ها زیاد و زیادتر شوند ریسک ابتلای فرد به بیماری هایی نظیر دیابت، سکته، سرطان و نیز مشکلات و ناراحتی های قلبی نیز افزایش پیدا می کنند. پس در صورتی که بخش عمده ی چربی های بدن فردی را چربی های دور اندام های حیاتی تشکیل می دهند پیکرتراشی به نظر گزینه ی مناسبی برای لاغری نیست.

استفاده از مزوتراپی مخصوص لاغری و کاهش وزن

یکی از جدیدترین روش جراحی لاغری که برای از بین بردن چربی های بدن مورد استفاده قرار می گیرد را می توان مزوتراپی به شمار آورد که آن را به نام لیپودیسالونیز هم میشناسند.

این شیوه از شیوه های لاغری به صورت موضعی صورت می گیرد و میتوان آن را به عنوان تازه ترین روشی به شمار آورد که برای جراحی های موضعی مورد استفاده قرار می گیرد. این روش عموما برای ناحیه هایی که با چاقی موضعی آنها طرف هستیم بسیار کارآمد عمل می کند و حتی برای نابودی سلولیت ها هم می تواند مورد بهره گیری قرار گیرد.

استفاده از مزوتراپی مخصوص لاغری و کاهش وزن
استفاده از مزوتراپی مخصوص لاغری و کاهش وزن

عموما مزوتراپی برای از بین بردن چربی های موجود در ناحیه ی شکم فرد، بازوهای وی، کمر و پهلوها و نیز ران ها به کار می رود و به فرد کمک می کند تا علاوه بر کاهش وزن و لاغر شدن به اندامی متناسب نیز دست پیدا کند.

این روش از جراحی لاغری در دسته ی جراحی های زیبایی قرار می گیرد

این روش از جراحی لاغری در دسته ی جراحی های زیبایی قرار می گیرد و انجام آن به کمک تزریق صورت گرفته و لذا در دسته ی عمل های غیر تهاجمی دسته بندی می شوند.

عموما این جراحی لاغری به وسیله ی تزریق مواد مختلف در ابعاد میکروسکوپی به بدن صورت می گیرد که از جمله ی مواد مورد استفاده می توان به داروها، ویتامین ها، افشره ی گیاهانی که خواص دارویی دارند و نیز فاکتورهای هومیوپاتی اشاره کرد.

نکته ی مهم در مورد این روش لاغری این است که باید حتما برای انجام آن به کلینیک های معتبر و دارای مجوز مخصوص پوست و مو و زیبایی مراجعه کنید.

یکی از مهمترین کارایی های این روش این است که به کمک آن می توانید از شر سلولیت های مزاحم و اعصاب خوردکن نیز راحت شوید و لذت داشتن پوستی صاف و بدون برجستگی و تورفتگی را تجربه کنید.

مزوتراپی بیشتر برای کدام ناحیه های بدن مناسب است؟

همانطور که گفتیم مزوتراپی علاوه بر این که یک روش غیر تهاجمی است روشی است که به صورت موضعی انجام می شود و عملکرد آن را تا حدودی می توان شبیه به روش هایی نظیر لاغری به وسیله ی دستگاه آر اف (RF)، لاغری به وسیله ی لیزر از نوع لیپولیز و نیز لاغری به کمک کویتیشن به شمار آورد.

وجه تشابه همه ی این روش های لاغری را می توان در موضعی بودن آنها به شمار آورد و آنها را برای قسمت هایی از بدن مورد استفاده قرار می دهند که فرد حتی با وجود رژیم غذایی صحیح و اصولی و نیز انجام فعالیت های ورزشی پیوسته و مداوم قادر نیست تا چربی های آنها را از بین ببرد و به اندامی متناسب دست پیدا کند.

مزوتراپی بیشتر برای کدام ناحیه های بدن مناسب است؟
مزوتراپی بیشتر برای کدام ناحیه های بدن مناسب است؟

معمولا چنین چربی هایی را می توان در ناحیه ی شکم، پهلوها، بازوها، چربی های موجود در قسمت زیر چانه یا همان غبغب و سایر نواحی از این دست مشاهده کرد. به کمک مزوتراپی سطح پوست بدن فرد انجام دهنده دیگر افتادگی نخواهد داشت و در نتیجه ی این سفت به نظر رسیدن پوست فرد با نشاط و جوان به چشم می آید.

به همین علت هم مانند برخی روش های جراحی که پس از آن لازم است تا برای کشیدن پوست بدن یا لیفت آن اقدام کرد در این روش هیچ نیازی به این کار نیست و طی خود پروسه ی مزوتراپی این کار صورت می گیرد.

مزوتراپی برای لاغری چگونه پروسه ای است و چگونه انجام می شود؟

در مزوتراپی پزشک متخصص نسبت به تزریق موادی شیمیایی زیر سطح پوست فرد اقدام نموده و به کمک آنها چربی های موجود را از بین می برد.

ماده ای که به فرد در این روش تزریق می گردد شامل برخی ویتامین ها، آنزیم ها و ماده ای است که نام آن فسفاتیدیل کولین است. این ماده از گیاه سویا گرفته می شود و نقش مهمی را در این پروسه بازی می کند.

این ماده به واسطه ی ماهیتی که دارد هیچ خطری برای بدن انسان نداشته و حتی از آن و خصوصا در دوز بالا عموما برای درمان کردن مشکلات افراد در زمینه ی چربی خون و کلسترول بهره می برند.

برای تزریق مواد مخصوص انجام مزوتراپی از سوزن هایی بهره گرفته می شود که بسیار نازک بوده و دارای قطر خیلی کمی هستند. شاید بتوان آنها را هم اندازه ی سوزن های مورد استفاده در طب سوزنی به شمار آورد.

مزوتراپی برای لاغری چگونه پروسه ای است و چگونه انجام می شود؟
مزوتراپی برای لاغری چگونه پروسه ای است و چگونه انجام می شود؟

بی حس کردن موضع های مورد نظر

پیش از اینکه پزشک بخواهد پروسه ی مزوتراپی را آغاز کند در ابتدا موضع یا موضع های مورد نظر را بي حس می کند تا فرد متوجه درد نشود. به کمک این بی حسی در هنگام انجام تزریق ها هم فرد تنها دردی که حس می کند چیزی نیست جز یک احساس سوزش که به نوعی قابل تحمل بوده و خیلی خفیف است.

اما پس از انجام تزریق چه اتفاقی می افتد؟ به واسطه ی موادی که وارد بدن و بافت چربی شده است، چربی هایی که در بدن اضافه هستند از نظر پیوند مولکولی به شدت ضعیف می شوند و پس از مدتی این پیوند از بین می رود. با از بین رفتن این پیوند چربی ها شروع به تجزیه شدن می کنند و از حال فعلی خودشان که جامد است به ماده ای مایع تبدیل خواهند شد.

هر جلسه از مزوتراپی چیزی بین یک ربع الی نیم ساعت به طول خواهد انجامید و بدن نیز فرصت دارد تا پس از سپری شده چند هفته باقی مانده های چربی های موجود را که دیگر به عنوان ضایعات بدن شناخته می شوند به وسیله ی دستگاه های دفعی آن از جمله کبد و یا روده دفع کند. عموما نتیجه ی مزوتراپی چیزی در حدود سه الی چهار هفته طول می کشد تا خود را نشان دهند.

مزیت هایی که برای انجام مزوتراپی وجود دارند کدام است؟

قطعا هر روشی که برای لاغری مورد استفاده قرار می گیرد دارای مزیت های خاص خود است و مزوتراپی هم از این قاعده مستثنی نیست. مزیت های مزوتراپی به شرح زیر هستند:

 1. این روش غیر تهاجمی بوده و بدون هرگونه جراحی صورت می گیرد و بطور کلی به صورت موضعی انجام می شود.
 2. هیچ گونه بیهوشی برای این روش وجود ندارد.
 3. از نظر اقتصادی بسیار به صرفه تر از سایر روش های لاغری نظیر لیپوساکشن و یا روش هایی ا این دست است.
 4. امکان از بین بردن کلیه ی سلولیت هایی که به شکل توده ای هستند را به خوبی دارا می باشد
 5. کلیه ی فرآیند مزوتراپی به صورت سرپایی انجام شده و تنها بین یک ربع تا نیم ساعت زمان می برد.
 6. درد زیادی برای فرد انجام دهنده به وجود نمی آورد.
 7. دوره ی ریکاروی طولانی نداشته و پس از انجام مزوتراپی فرد می تواند بلافاصله به زندگی معمول خود بازگردد.
مزیت هایی که برای انجام مزوتراپی وجود دارند کدام است؟
مزیت هایی که برای انجام مزوتراپی وجود دارند کدام است؟

برای بهترین جوابدهی پروسه ی مزوتراپی به منظور لاغری می بایست برای چند جلسه تکرار شود؟

همیشه برای این که هر روشی به جوابدهی مناسب برسد و نتیجه های آن به خوبی مشخص گردد لازم است تا تعداد جلسه های معینی بسته به شرایط فرد انجام شود.

تعداد این جلسه ها عموما برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و بین هر جلسه با جلسه ی بعدی بنابر تشخیص پزشک می بایست شش هفته الی دو ماه فاصله وجود داشته باشد.

در صورتی که هرگونه سوالی راجع به تعداد جلسه های مورد نیاز برای انجام مزوتراپی داشتید می توانید به کلینیک هایی که این پروسه در آنها انجام می شود مراجعه کنید و پس از ویزیت شدن به وسیله ی پزشک متخصص در این زمینه و آنالیز شرایط و وضعیت بدنی تان و نیز موضع هایی که لازم است تا مزوتراپی روی آنها انجام شوند پزشک تعداد جلسه هایی را که برای این کار لازم است برای شما تعیین می کند.

برای بهترین جوابدهی پروسه ی مزوتراپی به منظور لاغری می بایست برای چند جلسه تکرار شود؟
برای بهترین جوابدهی پروسه ی مزوتراپی به منظور لاغری می بایست برای چند جلسه تکرار شود؟

نتیجه های به دست آمده از انجام مزوتراپی پس از چه مدت قابل مشاهده هستند؟

یکی از مواردی که عموما افراد مراجعه کننده برای لاغری با آن درگیر هستند این است که این روش پس از چه مدت زمانی خود را نشان داده و فرد می تواند نتیجه ی انجام مزوتراپی را به چشم خود مشاهده کند.

عموا بعد از انجام سه الی هشت جلسه ی مزوتراپی که تعداد این جلسه ها کاملا بستگی به وضعیت بدن شما، جوابدهی آن، صلاحدید پزشک و سایر عامل هایی از این دست است فرد قادر است رفته رفته نتیجه های انجام این کار را در بدن خود مشاهده نموده و پوستی صاف و بدنی بدون چربی های موضعی را تجربه کنند. در صورتی که عارضه هایی همانند کبود شدن موضع مورد نظر، خارش، سوزش و یا درد را حس کردید به هیچ عنوان نگران نباشید.

این موارد کاملا طبیعی و در عین حال موقتی است و بسته به شرایط بعد از چند ساعت تا چند روز پس از انجام مزوتراپی رفع خواهند شد. خوب است بدانید در عموم مراجعه کننده هایی که از مزوتراپی برای لاغری بهره گرفته اند چیزی در حدود 3 الی 7 سانتی متر کاهش سایز در ناحیه ی دور کمر را تجربه کرده اند.

نتیجه های به دست آمده از انجام مزوتراپی پس از چه مدت قابل مشاهده هستند؟
نتیجه های به دست آمده از انجام مزوتراپی پس از چه مدت قابل مشاهده هستند؟

هزینه های انجام مزوتراپی به چه صورت هستند؟

همیشه یکی از مهمترین موارد موجود در هر بحثی هزینه هایی است که می بایست برای آن پرداخت شوند. حتی مهمترین و یکی از نخستین سوال هایی هم که برای مراجعه کننده ها ایجاد می شود همین بحث هزینه ها و مبلغی است که می بایست برای آنها پرداخت گردد.

شیوه هایی که در آنها جراحی انجام نمی شوند و اصطلاحا غیرتهاجمی هستند در مقایسه با سایر روش هایی که در آنها جراحی انجام می شود با قیمت پایینتری انجام می شوند. این روش به نسبت سایر روش های لاغری به شدت دارای صرفه  اقتصادی است.

استفاده از جراحی اسلیو معده برای کاهش وزن

یکی دیگر از روش های دیگری که برای لاغری و به صورت تهاجمی وجود دارد چیزی نیست به غیر از عمل اسلیو معده. در این روش قسمتی از معده برداشته می شود و معده از نظر ابعادی چیزی در حدود پانزده درصد کاهش پیدا کرده و آنچه که از معده باقی می ماند شبیه به یک آستین است.

لذا این روش را اسلیو یعنی همان معدل لاتین آستین نامگذاری کرده اند. این روش از جدیدترین روش جراحی لاغری با توجه به این که قسمتی از معده دیگر وجود ندارد فرد تحت عمل قرار گرفته زودتر از قبل احساس سیری می کند و دیگر احساس گرسنگی مفرط نخواهد داشت.

استفاده از جراحی اسلیو معده برای کاهش وزن
استفاده از جراحی اسلیو معده برای کاهش وزن

همچنین برای این که بدن فرد به شرایط جدید عادت کند در اوایل عمل رژیم غذایی بسیار سفت و سختی برای وی تجویز می شود تا بدن کم کم خود را با وضعیت جدید تطبیق داده و به معده ای با این ابعاد و این حجم از دریافت خوراکی عادت کند.

شخصی که برای عمل جراحی لاغری اسلیو معده اقدام می کند باید همیشه این را در نظر داشته باشد که تعداد وعده های غذایی خود را افزایش داده و در عین حال هم اندازه ی هر وعده را کاهش دهد. یعنی مواد غذایی را به صورتی پیوسته و کم کم به بدن خود برساند.

در عمل جراحی لاغری اسلیو معده چه اتفاق هایی برای بدن فرد رخ می دهد؟

همانطور که گفته شد در این پروسه قسمتی از معده ی فرد برداشته شده و معده حالت اولیه ی خود را از دست داده و شبیه به یک آستین می شود. نکته  مهمی که راجع به این جراحی می بایست بدانید این است که انجام آن قطعی بوده و هیچ راه برگشتی از آن ندارید چرا که آن قسمت از معده بریده شده و از بدن بیرون آورده می شود.

در این جراحی برای لاغری فرد با رژیم غذایی که به وی داده می شود و فعالیت های بدنی متناوبی که می بایست انجام دهد می تواند چیزی در حدود 60 درصد از وزن خود را کاهش دهد و به اندامی ایده آل و در عین حال بدنی سلامت برسد. اما در این پروسه چه اتفاقی می افتد؟ در معده هورمونی تولید می شود که گرلین نام دارد.

این هورمون مسئول ایجاد حس گرسنگی در افراد است. در جراحی لاغری اسلیو و زمانی که این قسمت عمده ی معده برداشته میشود بدن فرد دیگر قادر نیست تا این هورمون را دوبار تولید کند. لذا فرد کمتر احساس گرسنگی کرده و یا اصلا این حس را نخواهد داشت.

جراحی اسلیو معده پروسه ای است که شامل چند مرحله می شود

به طور کلی اینطور می توان گفت که جراحی اسلیو معده پروسه ای است که شامل چند مرحله می شود، از برداشتن معده گرفته تا رژیم غذایی مخصوص و فعالیت های بدنی تجویز شده و به طور کلی اصلاح سبک زندگی. شاید بتوان گفت مهمترین اتفاقی که برای فرد پس از عمل اسلیو معده می بایست رخ دهد این است که لایف استایل وی عوض شود.

یعنی سبک و عادات غذایی به سمت سالم خوری حرکت کرده و در کنار آن هم ورزش و فعالیت بدنی به برنامه ی زندگی اضافه شود. در عین حال هم از عادات مخرب مانند سیگار کشیدن یا استفاده از مشروبات الکلی دوری کرده و یا در ابتدا آرام آرام آنها را کم کرده و در نهایت از برنامه ی زندگی اش حذف کند.

جراحی لاغری اسلیو معده به چه صورت انجام می شود؟

عموما این روش از جراحی لاغری به وسیله ی لاپاراسکوپی صورت می پذیرد. اما لاپاراسکوپی چیست؟ در این روش شکم فرد کاملا برش داده نمی شود بلکه برش های خیلی کوچک به وسیله ی تیغ ایجاد شده و به وسیله ی آنها یک دوربین در قطع میکروسکوپی را وارد بدن نموده و علاوه بر آن هم ادوات لازم برای جراحی نیز به وسیله ی همین شکاف ها وارد بدن بیمار می شوند.

جراحی لاغری اسلیو معده به چه صورت انجام می شود؟
جراحی لاغری اسلیو معده به چه صورت انجام می شود؟

به این علت به این کار لاپاراسکوپی گفته می شود که به بدن بیمار یک لوله ی باریک وارد می شود که دوربین میکروسکوپی بر روی آن نصب شده است و از یک چراغ نیز استفاده می شود و به این لوله لاپاراسکوپ گفته می شود. دوربینی که بر سر لوله ی لاپاراسکوپ نصب شده است به یک مانیتور در اتاق جراحی وصل بوده و با این مانیتور ارتباط برقرار می کند. اما چگونه؟

کلیه ی تصاویری که دوربین ثبت می کند به این مانیتور فرستاده شده و تیم جراحی قادر هستند موضع مورد نظر را مشاهده کنند و سپس به کمک ابزارهایی که داخل شکم بیمار از طریق شکاف ها فرستاده شده اند جراح کار خود را انجام می دهد. یعنی به نوعی دوربین همانند چشم جراح عمل کرده و تصاویری را که جراح به آنها نیاز دارد برای وی می فرستد.

برش زدن قسمت اعظم معده

در این مرحله جراح به وسیله ی ابزارهایی که در اختیار دارد قسمت اعظم معده ی بیمار را برش زده و از بدن او بیرون می آورد. سپس قسمت باز معده را منگنه می کند.

در نظر داشته باشید مقصود از منگنه، قطعا منگنه های معمولی نبوده و منگنه های مخصوص جراحی را شامل می شود. در نهایت شکل معده شبیه به اسلیو یا همان آستین شده و به علت کاهش حجم آن مقدار غذایی را که می تواند در خود نگه دارد بسیار کمتر از قبل خواهد بود.

در انتها و پس از تمام شدن پروسه ی جراحی هم لوله ی لاپاراسکوپ از بدن بیمار بیرون می آید و هم ابزار و لوازم جراحی موجود سپس. در نهایت هم روی شکاف های ایجاد شده برای ورود این قطعه ها بخیه زده شده و پانسمان مش وند. خوب است بدانید این جراحی لاغری چیزی در حدود یک ساعت مدت زمان لازم دارد.

جراحی اسلیو معده برای فردی که متقاضی انجام آن است دارای چه مزیت هایی می باشد؟

همانطور که گفتیم جراحی اسلیو یکی از  جدیدترین روش جراحی لاغری است که برای خود دارای مزیت هایی است. این مزیت ها به شرح زیر هستند:

وزنی که فرد پس از انجام این جراحی از دست می دهد بسیار زیاد است. لذا به طور کلی می گویند این عمل برای افرادی مناسب است که اضافه وزن آنها به شدت زیاد است و از راه های معمولی قادر به کاهش آن نیستند.

یکی از مهمترین مزیت های این عمل جراحی لاغری این است که معده ی فرد همچنان می تواند همه ی مواد غذایی مورد نیاز بدن را جذب کند چرا که بر روی قسمت انتهایی معده تغییری اعمال نشده و همانطوری که هست باقی می ماند.

جراحی اسلیو معده برای فردی که متقاضی انجام آن است دارای چه مزیت هایی می باشد؟
جراحی اسلیو معده برای فردی که متقاضی انجام آن است دارای چه مزیت هایی می باشد؟

مدت زمان

مدت زمانی که برای عمل جراحی صرف می شود به نسبت کم بوده و همین امر کمک می کند تا ریکاوری فرد تحت جراحی قرار گرفته راحت تر انجام شود

اگر این جراحی را با عمل جراحی بای پس معده مقایسه کنیم احتمال این که مواد غذایی درون معده به بیرون نشت کنند پایین تر است.

احتمال این که فرد در ناحیه ی شکم به مشکل فتق دچار شود در این شیوه بسیار پایین است

پس از عمل نیاز به حضور مستمر و ویزیت شدن به وسیله ی دکتر را ندارد

هزینه ی آن در مقایسه با سایر روش ها اقتصادی تر است.

احتمال کم خون شدن فرد پایین می آید

عارضه های کوتاه مدتی آن به نسبت پایین است

به وسیله ی این عمل می توان بیماری های زمینه ای را که بر اثر چاقی در فرد مورد نظر به وجود آمده بودند درمان و یا کنترل کرد. از جمله ی این بیماری ها می توان به دیابت، فشار خون و غیره اشاره نمود.

چه عامل هایی بر عمل جراحی لاغری اسلیو معده و هزینه های آن تاثیر می گذارند؟

مهمترین عامل هایی که بر روی هزینه های موجود برای جدیدترین روش جراحی لاغری یعنی اسلیو معده اثر می گذارد به شرح زیر است:

 1. کلیه ی هزینه هایی که می بایست برای بیهوشی فرد پرداخت شوند
 2. کلیه ی هزینه ها برای وسیله های به کار رفته در جراحی از ابزارهای اتاق عمل گرفته تا مواد مصرفی
 3. هزینه ای که جراح مورد نظر بابت انجام عمل لاغری دریافت می کند
 4. هزینه های جانبی مانند آزمایش های لازم یا رادیولوژی و سونوگرافی و سایر مواردی از این دست
 5. هزینه ای که بابت معاینه و حضور در مطب پزشک به هر منظوری می بایست پرداخت شوند
 6. هزینه های در ارتباط با کلینیکی که قرار است عمل در آنجا صورت بگیرد
 7. بیمه ای که فرد مراجعه کننده در اختیار دارد و تعهدهای پوشش آن
چه عامل هایی بر عمل جراحی لاغری اسلیو معده و هزینه های آن تاثیر می گذارند؟
چه عامل هایی بر عمل جراحی لاغری اسلیو معده و هزینه های آن تاثیر می گذارند؟

هزینه هایی که برای پس از عمل جراحی اسلیو وجود دارند کدام است؟

علاوه بر این پس از عمل هم هزینه هایی هستند که شما می بایست به آنها هم توجه داشته باشید. از جمله ی این هزینه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. هزینه هایی که برای گرفتن رژیم غذایی مناسب و انجام فعالیت های ورزشی می بایست به مشاور تغذیه و مربی ورزش پرداخت شوند
 2. هزینه های موجود برای تهیه ی ویتامین ها و داروهای مورد نیاز پس از انجام جراحی
 3. گاها هزینه هایی برای بهبود در شکل ظاهری همانند عمل هایی برای کشیدن پوست، بریدن پوست های اضافه ی بدن، لابیاپلاستی و سایر مواردی از این دست
هزینه هایی که برای پس از عمل جراحی اسلیو وجود دارند کدام است؟
هزینه هایی که برای پس از عمل جراحی اسلیو وجود دارند کدام است؟

استفاده از جراحی بای پس معده برای لاغری

یکی دیگر از جدیدترین روش جراحی لاغری را می توان عمل بای پس معده به شمار آورد. در این روش از شیوه های لاغری که برای افرادی با اضافه وزن بسیار شدید مناسب است جراح بخشی از روده ی کوچک فرد به همراه قسمت بسیار زیادی از معده ی وی را از جریان گوارش بیرون قرار می دهد و اصطلاحا آنها را دور می زند.

اما این کار چه فایده ای در بر دارد؟ به کمک این کار میزان کالری هایی که بدن یک فرد قادر به دریافت آن ست به شدت کاهش پیدا کرده و در نهایت سبب لاغری و از بین رفتن اضافه وزن خواهد شد.

جراحی لاغری بای پس معده برای چه نوع افرادی مناسب تر است؟

نخستین و مهمترین عاملی که یک فرد را برای انجام جراحی بای پس معده به عنوان کاندیدای مناسبی به شمار می آورد شاخص توده ی بدنی این فرد است. در صورتی که این شاخص عددی بین سی و چهار تا چهل و پنج باشد یعنی فرط به چاق مفرط و اضافه وزن شدید دچار بوده و می تواند برای لاغری و کاهش وزن از این روش اقدام کند.

در صورتی که شما هم در دسته ی افراد هستید که نمایه ی توده ی بدنی تان در این محدوده است و سال هاست که همه ی تلاش هایتان برای رژیم گرفتن، ورزش کردن و کاهش وزن به ثمر نمی نشیند و همواره با شکست مواجه می شوید شاید این دفعه و به کمک معجزه ی پزشکی موفق شوید این رویا را محقق کرده و وزن خود را به اندازه ی چشمگیری کاهش دهید.

جراحی لاغری بای پس معده برای چه نوع افرادی مناسب تر است؟
جراحی لاغری بای پس معده برای چه نوع افرادی مناسب تر است؟

پزشکان چه مزیت هایی را برای عمل بای پس معده بر می شمارند؟

یکی از جدیدترین روش جراحی لاغری که بای پس معده است هم مانند هر عمل جراحی و روشی برای لاغری دارای مزیت های منحصر بفرد برای خود است. مزیت هایی که برای این روش وجود دارند به شرح زیر هستند:

سرعت بالای کاهش وزن در این نوع جراحی لاغری یکی از مزیت های آن به شمار می آید.در مدت زمانی تقریبا برابر با یک سال و نیم پس از انجام عمل فرد چیزی نزدیک به 70 درصد از وزن خود را کاهش خواهد داد و معمولا با این میزان کاهش وزن قادر است تا به وزن هدف خود بسیار نزدیک شده یا به آن برسد.

وعده های غذایی فرد از نظر اندازه به شدت کاهش پیدا می کنند چرا که اندازه ی معده ی وی بسیار کوچکتر از پیش شده است.

پایین ترین میزان دریافت کالری های مصرف شده به وسیله ی روده در روش بای پس است.

احتمال این که افرادی که به دیابت نوع دو دچار هستند و به انجام این عمل می پردازند بهبود پیدا کرده و یا بطور کلی درمان شوند بسیار بالا است.

بهبود پیدا کردن چربی خون و نیز فشار خون بالا

عموما چربی خون و نیز فشار خون بالای افراد هم که به علت چاقی بیش از حد در بدن فرد وجود داشت بعد از انجام جراحی لاغری بای پس از بین خواهد رفت یا بهبود پیدا میکند. لذا پزشک دوز داروهای فرد در این رابطه را کاهش خواهد داد.

هنگامی فرد وزن زیادی از دست داده و در وزن متناسب خود قرار می گیرد عملکرد بدن وی نیز نرمال شده و هورمون های ترشح شده به وسیله ی غده های بدن این فرد در سطح استاندارد خود قرار می گیرند. این امر موجب می شود میزان هورمون تستوسترون خون در فرد افزایش پیدا کرده و در نهایت نیز سبب بهبود متابولیسم بدن فرد تحت جراحی قرار گرفته خواهد شد.

عمل جراحی بای پس معده را چگونه انجام می دهند؟

حال که در مورد مزیت های جدیدترین روش جراحی لاغری یعنی بای پس معده اطلاعاتی به دست آورید نوبت آن است که یک اطلاعات کلی هم از نحوه ی انجام این کار به دست آورید. برای انجام این جراحی فرد می بایست بیهوش شود. لذا ابتدا بر روی وی اقدامات آماده سازی پیش از ورود به اتاق عمل انجام خواهد شد.

سپس وی را به اتاق جراحی می فرستند و برای مدیریت ضربان قلب و نیز کنترل نبض و اکسیژن خون دستگاه هایی به وی متصل می شود. سپس پزشک بیهوشی اقدام به بیهوش کردن فرد می کند که عموما به وسیله ی تزریق ماده ی بیهوشی و یا استنشاق آن انجام می گردد.

عمل جراحی بای پس معده را چگونه انجام می دهند؟
عمل جراحی بای پس معده را چگونه انجام می دهند؟

جراح بخش عظیمی از معده ی فرد را به همراه قسمت ابتدایی روده ی کوچک وی از جریان گوارش خارج می کند

در ادامه جراح بخش عظیمی از معده ی فرد را به همراه قسمت ابتدایی روده ی کوچک وی از جریان گوارش خارج می کند و همین امر سبب می شود تا ابعاد معده به شدت کوچک شود.

این قسمتی که از جزیان گئارش خارج شده یا در اصطلاح بای پس شده دیگر نقشی در گوارش ایفا نکرده و مواد غذایی که به بدن فرد وارد می شوند از این ناحیه های جدا شده رد نخواهند شد.

به همین علت هم آنزیم هایی که به وسیله ی معده ترشح می شود به این ماده های غذایی نمی رسد و همین امر سبب می شود این مواد غذایی بدون انجام هیچ عملی بر روی آنها همانطور که هستند از بدن خارج شده و به هیچ عنوان جذب آن نشوند.

معمولا از بیمار خواسته می شود تا پس از انجام بای پس معده و تا آداپته شدن بدن وی با شرایط موجود رژیم های غذایی خاصی را دنبال کند و نکته های خاصی را رعایت کند تا بهترین نتیجه ی ممکن حاصل شود.

فردی که تحت جراحی بای پس معده قرار گرفته است برای میل کردن غذا می بایست به چه نکته های توجه داشته باشند؟

برای اینکه نتیجه ی نهایی عمل بسیار خوب و رضایت بخش باشد بهتر است فرد مورد نظر به برخی نکته ها در زمان میل کردن غذا توجه داشته باشد و آنها را رعایت کند. این نکته ها به شرح زیر هستند:

مقدار غذایی را که می خواهند در هر وعده ی غذایی به وصرف برسانند به دقت تحت نظر داشته و از مصرف میزان زیادی غذا بپرهیزند

فردی که تحت جراحی قرار گرفته است می بایست غذا را در شرایطی بسیار آرام صرف کنند. عدم توجه به این موضوع سبب می شود این فرد با مشکلی به نام دامپینگ روبرو شود که به این شکل رخ می دهد که غذا با سرعت بالایی به روده ی کوچک فرد می رود و سبب بروز حالت های بدی از جمله سرگیجه، حالت تهوع و غیره خواهد شد.

فردی که تحت جراحی بای پس معده قرار گرفته است برای میل کردن غذا می بایست به چه نکته های توجه داشته باشند؟
فردی که تحت جراحی بای پس معده قرار گرفته است برای میل کردن غذا می بایست به چه نکته های توجه داشته باشند؟

در صورتی که غذا در مرحله ی بلع به خوبی جویده نشود و به قطعه های بسیار ریزی تبدیل نشود قطعا با ورود به معده آن را دچار مشکل هایی نظیر دل درد، حالت تهوع و بالا آوردن و سایر مواردی از این دست خواهد کرد.

به هیچ عنوان همراه با غذا از نوشیدنی استفاده نشود. چرا که نتیجه ی این کار هم مشابه تند غذا خوردن بوده و سبب ابتلا به دامپینگ خواهد شد.

انجام فعالیت های بدنی پس از جراحی لاغری بای پس معده: آری یا خیر؟

برای این که بتوانید تاثیری که جراحی بای پس معده به عنوان جدیدترین روش جراحی لاغری را بر روی بدن خود افزایش دهید حتما و حتما سعی کنید از فعالیت های ورزشی دور نمانید و آنها را در برنامه ی روزانه خود قرار دهید.

انجام فعالیت های بدنی پس از جراحی لاغری بای پس معده: آری یا خیر؟
انجام فعالیت های بدنی پس از جراحی لاغری بای پس معده: آری یا خیر؟

به کمک این کار علاوه بر هدیه دادن سلامتی به بدن خود قادر هستید تا از تحلیل رفتن ماهیچه هاتان جلوگیری کرده و در عین حال هم با افزایش سوخت و ساز بدن موجبات سرعت بخشیدن به پروسه ی لاغری خود را پس از عمل فراهم آورید.

استفاده از رینگ یا حلقه ی معده برای لاغری

رینگ معده که آن را به نام باندینگ معده هم می شناسند یکی از روش هایی است که به کمک آن نی توان با به وجود آوردن محدودیت در حجم معده ی شخص برای لاغری اقدام کرد. عضو اصلی این جدیدترین روش جراحی لاغری یک حلقه است که از سیلیکون درست شده است.

معمولا این جراحی به وسیله ی روش لاپاراسکوپی انجام می شود یعنی جراح برش های کوچکی روی پوست فرد ایجاد کرده و از طریق این برش ها لاپاراسکوپ را به بدن فرد وارد می کنند.

روش حلقه معده برای چه کسانی مفید می باشد برای دانستن این مورد پیشنهاد میکنیم پست حلقه معده دکتر را مشاهده کنید.

استفاده از رینگ یا حلقه ی معده برای لاغری
استفاده از رینگ یا حلقه ی معده برای لاغری

لاپاراسکوپ یک لوله ی بسیار باریک است

لاپاراسکوپ یک لوله ی بسیار باریک است که یک دوربین بسیار کوچک و یک چراغ دارد و به وسیله ی مانیتوری که در اتاق جراحی قرار داشته و این لاپاراسکوپ به آن متصل است جراح قادر است تا داخل بدن فرد بیمار را مشاهده نموده و به کمک دوربین برای جراحی اقدام کند. به نوعی این لاپاراسکوپ و دوربین آن به منزله ی چشم جراح در بدن فرد عمل نموده و به او کمک می کنند تا جراحی را انجام دهد.

سپس در معاینه های بعدی جراح سعی می کند محل حلقه را در معده پیدا نموده که عموما این کار به وسیله ی لمس امکان پذیر بوده و سپس مقداری مایع را به درون این حلقه واد می کند.

هدف از انجام این کار این است که حلقه ای که دور معده قرار دارد تنگ و تنگ تر شده و در نهایت نیز منجر به کمتر شدن حجم معده ی فرد خواهد شد. در نهایت همه ی این کارها فرد می تواند میزان غذای کمتری را استفاده نموده و در نتیجه هم وزن خود را کاهش داده و لاغر شود.

یکی از هزاران روش جراحی لاغری برای درمان چاقی عمل لاپاراسکوپی معده می باشد برای آشنایی با این جراحی پیشنهاد می کنیم پست لاپاراسکوپی معده چیست را مشاهده کنید.

چه مزیت هایی برای جراحی لاغری به روش رینگ یا حلقه ی معده یا همان باندینگ وجود دارد؟

هر یک از روش های لاغری حال می خواهد جراحی باشد یا روش های طبیعی مزیت های خاص و منحصر بفرد خود را دارند. مزیت هایی که برای لاغری به وسیله ی حلقه گذاشتن در معده بیان می کنند به شرح زیر است:

یکی از بهترین و مهمترین مزیت های این روش این است که در صورتیکه مایل به ادامه ی آن نباشید خیلی راحت میتونید حلقه را برداشته و به روال طبیعی زندگی خود بازگردید. لذا قابل برگشت بودن این روش حسن مهمی به حساب می آید که در صورتی که به هر علتی دیگر نخواستید به این شکل ادامه دهید می توانید خیلی راحت می توانید به وضعیت سابق خود برگردید.

برای انجام جراحی حلقه معده در مشهد توصیه می کنیم پست عمل حلقه معده در مشهد را مطالعه کنید.

چه مزیت هایی برای جراحی لاغری به روش رینگ یا حلقه ی معده یا همان باندینگ وجود دارد؟
چه مزیت هایی برای جراحی لاغری به روش رینگ یا حلقه ی معده یا همان باندینگ وجود دارد؟

خیلی راحت می توان آنها را در هر سایزی که بخواهیم تنظیم کرده و تنگ و یا گشاد کنیم

یکی از مزیت های این حلقه ها این است که خیلی راحت می توان آنها را در هر سایزی که بخواهیم تنظیم کرده و تنگ و یا گشاد کنیم. این مزیت خصوصا برای زمان بارداری بسیار مناسب بوده و فرد می تواند با گشاد کردن حلقه بدن خود را در روال طبیعی نگه داشته و سپس بعد از زایمان دوباره آن را تنگ تر نموده و برای کاهش وزن آماده گردد.

انجام آن به شیوه ی بسته یا همان لاپاراسکوپی نیز امکانپذیر است. لذا دردهای ناشی از برش و بخیه ی پس از جراحی برای فرد حذف می شود.

در مقایسه با جراحی لاغری بای پس متحمل هزینه ی کمتری خواهید شد.

شکل طبیعی معده دست نمی خورد و تغییری پیدا نخواهد کرد.

مقدار داروها یا مکمل ها و ویتامین هایی که فرد می بایست پس از عمل از آنها بهره ببرد کم است.

عارضه هایی که ممکن است برای جراحی خیلی سخت و سنگین وجود داشته باشند در این روش وجود ندارد.

افراد مناسب برای گذاشتن حلقه در معده چه کسانی هستند؟

از جمله ی افرادی که به شدت مناسب انجام ین جدیدترین روش جراحی لاغری یعنی باندینگ هستند می توان به آنهایی اشاره کرد که از اضافه ی وزن مفرط رنج می برند. این افراد از نظر شاخص بی ام آی (BMI) در محدوده ی سی و پنج و بیشتر از آن قرار دارند و می توان گفت در ناحیه ی چاقی شدید قرار می گیرند.

اگر شما فردی هستید که به شدت اهل مصرف شیرینی های مختلف هستید و نمی توانید در برابر آنها مقاومت کنید این روش برای شما مناسب نیست و بهتر است از سایر روش های جراحی لاغری بهره بگیرید. لاغری به روش حلقه گذاری به شدت برای کودکانی مناسب است که دارای اضافه وزن بالایی هستند و به هیچ روشی نمی توان برای لاغری آنها اقدام نمود.

افراد مناسب برای گذاشتن حلقه در معده چه کسانی هستند؟
افراد مناسب برای گذاشتن حلقه در معده چه کسانی هستند؟

همچنین خانم هایی که از اضافه وزن مفرط رنج می برند و در آینده نیز دوست دارند که حامله شوند هم این روش می تواند به کار بیاید.

مکانیزم باندینگ یا همان حلقه گذاری برای معده به چه صورت است؟

یکی از سوال های پرتکرار در زمینه ی حلقه ی معده این است که سازوکار این حلقه به چه صورت است و چگونه می تواند سبب لاغری شود. محل قرار گرفتن این حلقه در قسمت بالایی معده بوده و به نوعی می توان گفت قسمتی که غذا به معده وارد می شود را تنگ می کند و اجازه نمی دهد میزان زیادی از مواد غذایی به معده وارد شود.

مکانیزم باندینگ یا همان حلقه گذاری برای معده به چه صورت است؟
مکانیزم باندینگ یا همان حلقه گذاری برای معده به چه صورت است؟

به نوعی می توان گفت به کمک این حلقه معده تبدیل به دو قسمت می شود که تنها با یک باریکه بهم وصل هستند. هنگامی که معده ی کوچکی که در قسمت بالا قرار دارد پر از مواد غذایی شود فرد حس می کند که دیگر گرسنه نیست و در نتیجه مواد غذایی کمتری را به بدن خود وارد می کند و در نهایت سبب کاهش وزن و لاغری خواهد شد.

نتیجه گیری

لاغری و بهره مندی از اندامی متناسب همواره یکی از دغدغه های افرادی بوده است که به اضافه وزن دچار هستند. این افراد همواره در پی یافتن راه هایی برای کم کردن این وزن اضافه و رسیدن به اندامی متناسب هستند.

برای این کار راه های مختلفی وجود داشته که می تواند طبیعی و با انجام ورزش و فعالیت های بدنی توام با رژیم غذایی باشد و یا استفاده از روش هایی است که کمی تهاجمی تر هستند.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

از جمله ی این روش ها میتوان به جدیدترین روش جراحی لاغری اشاره کرد که روش های مختلفی را در برمی گیرد. از جمله ی این روش های جراحی لاغری می توان به لیپوماتیک یا پیکرتراشی، مزوتراپی، جراحی اسلیو معده، جراحی بای پس معده و حلقه گذاری معده یا باندینگ را نام برد. هر یک از این روش ها شیوه ی انجام خاص خود، مزیت ها و هزینه های منحصر به خود را دارند که در این مطلب مفصلا به آنها پرداختیم.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید